Új privát üzeneted érkezett!

Nehogy gyógyszert vegyél be!!!!!!!!!!!!!!

Igyál Magne B6-ot, vagy mindegy, valamilyen magnéziumos pezsgőtabbletát!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Ha juni elejen tudnal menni a sajat dokidhoz, akkor szerintem vard meg. Most csak 6 hetes vagy, boven raer 8-9 hetesen eloszor menni, ha nincs panasz.
A hasadra tudsz magnesiumot enni.
leonit
 
 


Leonit! Egyszerre írtuk a magnéziumot! :D

Hát igen, én csak azért mentem most egy UH-ra, mert kicsi a korkülönbség a két pici között (5hónap) és ha azt mondta volna a doki, hogy veszélyben vagyok, akkor sajnos az elvetetés mellett döntöttem volna. Ez volt az egyik oka, a másik oka meg az volt, ha az első nem áll fent, akkor méhen belül van-e.

Egyébként nekem is ezt mondta, hogy 3 hét múlva menjünk, addigra kb 9 hetes lesz.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Eszem ágába se jutott gyógyszert bevenni !!!
Megyek edzésre unokaöcsémmel s akkor be is ugrok a gyógyszertárba ! :)
Köszönöm nektek! :)
Igazából a ciszta miatt ajánlotta ő hogy ha akarok menjek, s azt is megkaptam hogy ne éljem bele magam még semmibe mert a cisztától bármi lehet....:O :(
Jajjj és a kedves anyukám ma megkérdezte, hogy nem vagyok én kismama ? Meglepődtem... Ugyanis szerinte nőtt a pocakom meg a cicim... Hmmm :D Így beavattam...Ő is azt tanácsolta, hogy bőven ráérek megvárni Izabellát...:)
encykeee91
encykeee91
 
 


Ezt a dokid mondta? Nekem igy nem lenne tul szimpatikus terhesgondozasra :-( ennyi erovel barmikor barmi tortenhet, negsem elhetunk ugy, hogy allandoan a rosszakra gondoljunk.

Bdana: igen, ilyen helyzetben ertheto, de aki koran megy, azt ugyis visszahivjak par het mulva. Tervek szerint en is csak mostanaban mentem volna.
leonit
 
 


Sajnos minden dokinak van hibája egyik sem tökéletes....
És tudom ha oda kerül a sor ő nem fog cserben hagyni és nem fog elutazni épp síelni vagy telelni valahova!
Mióta idejött a városunkba 4 éve lesz én azóta csakis hozzá járok és nem is szívesen akarok váltani...:)
encykeee91
encykeee91
 
 


Jó reggelt!

Nekem szinte semmi kismamás tünetem nincsen... annyi, hogy időnként émelygek...a szagokat bírom kevésbé elviselni... :cry:
Lehet, hogy kisfiam lesz? Felénk az öregek azt szokták mondogatni, hogy minden nő jól van, ha van benne legalább egy mini kuki! :lol: :wink:

Encykeee
Gratulálok!
Óriás adagban szedhetsz magnéziumot! (magne-b6 a legrosszabb választás, a legkevesebb magnézium van benne...és elég drága :? )
Én a DM-ben vettem mg-drazsét...
Ciszta :cry:

Sirena
Bízzunk benne, hogy most minden rendben lesz!

Hibernia
Ti Írországban éltek? :wink:

Leonit
Miért baj, ha a doktor a rossz dolgokra is felkészít? Főleg, ha ismeri az előzményeimet? Szerintem, így korrekt... De hát mások vagyunk :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Encyke! Gratulálok én is, biztosan nem lesz baj!

Sárgarépa! Ezt a mondást én is hallottam, nekem is mondogatták és be is igazolódott. Bár a lányos ismerőseimnek sem volt semmi bajuk :D

Lilypie Pregnancy tickers
fluxus
 
 
 


Sárgarépa, sajnos meg kell cáfoljam az öregeket. Kislányunkkal a legelejétől a legvégéig semmilyen tünetem nem, csak annyi, hogy nőtt a hasam. Egyszer a legelején egyszer hánytam, de utána semmi, se magas vérnyomás, se vizesedés, se vérzés, se görcs...se semmi... szóval annyira jó volt várandósnak lenni, hogy még a doktornénim is irigyelt.....Pedig veszélyeztetett terhes voltam ( és vagyok is) egy születési rendellenesség miatt, egy autóbaleset miatt, mert terhességi cukorbetegségem volt(van?), epekövem van és így a felsorolt okok miatt csak császárral tudtam szülni és most is az lesz. ( Programozott, mert szervi okok miatt nem várhatjuk meg, hogy elinduljon a szülés)

Most viszont majdnem két hétig tartott a rosszullét, azóta viszont elvágták, csak annyi, hogy iszonyat álmos tudok lenni és délután ha megtehetem van hogy lefekszem egy-két órára aludni, most ennyiben más.

MagneB6-ot azért írtam,mert nekem tablettát írt fel a dokinőm, és most lehet nem Magne B6 volt a neve.....basszus nem emlékszem... de hálisten egyszer kellett csak bevegyem, mert valamiért nagyon feszített a hasam

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Leonit, nekem is ilyen a doktornőm, mondhatni különleges stílusa van, sokan ezért nem is bírják, mert olyan kerek-perec megmondja ha baj van, de azt is ha nincs. Én is kérdeztem, hogy úgy szeretnék hüvelyi úton szülni, erre azt mondta, oké akkor elmondom az esélyeket. Kb. 99% az esélye, hogy a baba meghal a szülés közben, kb. 50% az esélye, hogy én is belehalok és kb.50%, hogy mindketten... Ezek után persze eszembe se jutott a hüvelyi szülés. Egyébként szerintem is "jó" dolog ha megmondják a rosszat is, mint hogy esetleg eltitkoljanak valami fontos dolgok. DE persze azt nem szeretném én sem ha feleslegesen paráztatna az orvos.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nekem nem az tetszik, ha az eselyeket elmondjak, hanem ha azzal inditanak, hogy ne eld bele magad. Ezt mashogy is meg lehet fogalmazni :-D

Magneb6-ban tenyleg a legkevesebb a magnezium, megis ez van a koztudatban. Enyhe esetben azert megteszi.
leonit
 
 


csak gyors: magnesi citricii-t kell kérni a patikában, olcsó is, jó is. ;)

hibernia
 
 
 


Ő ilyen megmondja a véleményét ha tetszik ha nem....:)
Mikor tavaly sírva akartam fakadni az uh ágyon azért mert közölte, hogy megint ciszta van... Megvigasztalt és elmondta hogy semmi teendő nincs... szedjem tovább a fogamzásgátlót... esze ágában sincs műteni mivel annyira pici (32*22,9mm összesen)
:)
Én is a dm-be vettem tegnap magneb6-ot....:) És ma már nem is fáj a hasam vagyis nem keltem úgy....:)
De a méhem hátrébb van picit mint ahogy kéne lehet ezért fájdogálok! :)
encykeee91
encykeee91
 
 


Közben még az jutott eszembe, hogy nekem mondta a doktornénim, hogy attól is fájhat, ha megerőltetem magam és ez pl. csak egy hirtelen felkeléstől is lehet. Nekem azt mondta úgy keljek fel, hogy először megemelem a fejem, elszámolok húszig, aztán felülök, megint elszámolok húszig és utána lassan keljek fel. Azt mondta ez több dologra is jó, egyrészt nem erőltetem meg a hasam, nem esik le a vércukor szintem és így kisebb eséllyel hányok/émelygek és a vérnyomásom is ennyi idő alatt "beáll". Nos nem tudom, hogy ezek rád igazak lehetnek-e encykee, de egy próbát megér...

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jó reggelt!

Bdana
A kivétel erősíti a szabályt! :lol: :wink:

Ma már péntek :lol: :lol: :lol: Remélem, hétvégén normális idő lesz, bár kicsi rá az esély :?

KépKép
sargarepa85
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek szép, és problémamentes babavárást kívánok!
Egy ideje olvasgatlak titeket, azt hittem én is ide tartozok majd, aztán meégsem. Van valami ami nem hagy nyugodni. Bdana felhasználót nem nagyon értem, dühít és elszomorít amit ír.
Ennek a cikknek a hozzászólásainál kézzel-lábbal hadakozik az abortusz ellen, itt meg lényegében azt írja (http://www.babanet.hu/gyermekvallalas/c ... -gyereket/ ), hogy akár az egészsséges gyerekét/gyerekeit is elvetetné )(nem így fogalmaz de ezt tartalmazza).
1. Aki abortuszellenes, az tényleg az. Ha a egészséges/beteg gyerekét elvetetné, akkor nem abortuszellenes.
2. Azt írja hogy ha az orvosa most azt mondta volna, hogy a hegei nem tökéletesek, akkor aboirtusz. Ilyen simán kimondod a halálos ítéletét a gyerekednek? Okosabb lett volna a teherbeesés elõtt elmenni orvoshoz.
Igen, smmi közöm hozzá csak mégis. Amúgy szoptatsz még? Védekeztetek?
Hangsúlyozom, életpárti vagyok és csak jót kívánok neked, csak nagyon ellentmondásos, amiket írsz.
:(
laszan
 
 


sziasztok!

Nem láttunk még semmit az UH-on. Viszont csinálni kellett hcg szintet ma is és hétfőn is, és a mai 588 lett, tehát azt mondták hogy ez terhesség!
Jövő héten kell visszamennem a doktor úrhoz az eredményekkel.
Az én ciklusom 35 napos, és most vagyok a 42. napon. Nem értem hogy lehetnék 7 hetes terhes? Mert ezt mondta az orvos. Viszont a vérvétel szerint 4. hétben vagyok lassan az 5.-ben
Valaki ért ehhez a hcg szinthez? Mindenütt azt olvasom hogy 4 -5 hetes terhességnek felel meg! :oops:

Kép
sirena
 
 


Sirena
Terhességben:
3. hét: 5,8 – 71,2 IU/L
4. hét: 9,5 – 750 IU/L
5. hét: 217 – 7.138 IU/L
6. hét: 158 – 31.795 IU/L
7. hét: 3.697 – 163.563 IU/L
8. hét: 32.065 – 149.571 IU/L
9. hét: 63.803 – 151.410 IU/L
10.–11. hét: 46.509 – 186.977 IU/L
12.–13. hét: 27.832 – 210.612 IU/L
14.–15. hét: 12.000 – 71.000 IU/L
16.–18. hét: 8.000 – 58.000 IU/L
1. trimeszter: 5 – 210.000 IU/L
http://www.kbmpi.hu/diagnosztika/vizsga ... ftart.html

KépKép
sargarepa85
 
 


Sziasztok

Mindenkinek gratulálok a babásodáshoz :P !
Elolvastalak Titeket, mert reménykedem, hogy összejött úgy a baba, hogy még tudok hozzátok csatlakozni :roll: .
Ha már lesz a kezemben két csíkos teszt, akkor majd írok magamról is.

Sirena

Petezsákot sem látott még az orvosod?

Laszan

Semmi közöm hozzá, de szerintem tisztázzátok priviben, ha gondod van a másikkal! Ne rontsuk el már most a topicot :wink: .


Mindenkinek boldog babavárást kívánok addig is !

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Laszan, mielőtt bármit is kiragadsz a hozzászólásaimból, előtte olvasd el mind :wink: értelmezd!!! és akkor megérted amit az abortuszról írtam.

És egyetértek Orsival, ha bajod van akkor priviben írd meg, ne pedig itt ahol próbálunk örülni a babáinknak! :) Részemről ennyit szerettem volna nyíltan itt mondani.

[/b]

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Szia Orsi!!! :D

hát valami hihetetlen tüneményes kislányod van!!!!! Annyira édes a képeken :lol: :lol: :lol:


Reméljük, hogy tényleg baba van nálad is a "láthatáron" :wink: Olyan jó, hogy ennyi anyuka lesz !!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sirena! Egy biztos, ha még nem hallottatok szívhangot, akkor tuti a 5. hét előtt vagy, mert nekem azt mondta a orvosom, hogy az 5.héttől lehet már "hallani"

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana

Halvány csíkot, mintha látnék,de nem reménykedem túlságosan,múlt hónapban is volt ilyen.2 hete késik,illene már erősebbnek lennie 2. Csíknak.azóta vanak mensis görcseim, de csak ennyim van...

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi! Nekem is halvány csíkom volt az első babánál, aztán egy hét múlva már nagyon erős két csíkom volt...lehet még nagyon az elején vagy! Aztán ez lehet teszt függő is...Amivel most teszteltem az annyira erősen jött ki, hogy csak lestem, mondjuk a doki azt mondta, valószínű az ikerterhesség miatt lett erősebb a teszt, ehhez nem értek ilyen szinten....

Hát akkor drukk ezerrel! Annyira tetszik az Odett név!!!Úristen mennyire édes név és annyira megy a kiscsajhoz....nagyon eltaláltátok!!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana

Köszi szépen, tényleg cuki, és még mindig szép kislány Odi, jövő hónapban már 4 éves lesz, ami hihetelen számomra.
Viszont illene már lecserélnem az avataromat, mert a kisfiamat is fel kellene tennem.

Nekem màr a fiamnál a fogantatás után 10 nappal kimutatta a teszt, Odinál kb. 2 hét után.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Sirena! Egy biztos, ha még nem hallottatok szívhangot, akkor tuti a 5. hét előtt vagy, mert nekem azt mondta a orvosom, hogy az 5.héttől lehet már "hallani"


Én az első UH-n 5+4-nél voltam. Látszódott a méhnyálkahártya megvastagodása és a petezsák...

Az embrió és a szívhang egy héttel később volt kimutatható! (6+4-nél)

KépKép
sargarepa85
 
 


http://www.whattoexpect.com/wom/pregnan ... -test.aspx

Ismeritek?

Megcsináltam... ez alapján kisfiam lesz :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


De nekem még petezsákot se látott :cry:

Kép
sirena
 
 


Miért nem lehet nekem is olyan normális rendes egyértelmű terhességem mint másnak????Még mennyi pofára esés , fájdalom kell ahhoz hogy én is anya lehessek????
Mivel érdemeltem én ezt ki hogy ilyen átkozottul szerencsétlen legyek??? :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
sirena
 
 


Sirena
A HCG-d nagyon jó! A hétfői eredmény után már elég sokat fogunk tudni, hogy mi is van nálad!
Én azt olvastam, hogy a nagyon korai terhességnél a HCG-szint emelkedése sokkal megbízhatóbb, mint az UH!
Elvileg a HCG 24-36 óránként duplázódik! :wink:
UH függ attól, hogy hasi vagy hüvelyi vizsgálat van, hogy milyen a gép felbontása, hogy mennyire gyakorlott a vizsgáló!

Én azt olvastam (Lampé László: Szülésznők könyve), hogy a ciklus hosszától független a sárgatest fázis hossza, az mindig 14 nap.
Ez alapján, ha neked 35 napos a ciklusod, akkor elvileg a 21. napon van peteérésed. A 42. nap az nálad az ovuláció utáni 21. nap...

Nekem az 5+4 az az ovuláció utáni 25. nap volt :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Ha jól számolt a rendszer, akkor így van nálad... a 35 napos ciklus figyelembevételével... :wink:

http://www.wunschkinder.net/interaktiv/ ... t&zyklus=7

KépKép
sargarepa85
 
 


http://szuleszet.drrose.hu/terhessegi-kalkulator

Itt van még egy kalkulátor, ami figyelembe veszi a ciklushosszt!

KépKép
sargarepa85
 
 


sargarepa, ezek szerint 30-án még csak 4+6 voltam igaz? Ezért nem látott semmit ugye?
A kalkulátor szerint is ma vagyok 5+2, akkor azért nem látszott ugye? Annak meg megfelelő a hcg szint az 5. terhességi hétnek?
Jajj istenem bárcsak igazad lenne!!!Most adtál egy kis reményt :oops:

Kép
sirena
 
 


Sirena
Én csak számoltam egy kicsit :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Sárgarépa, ez jópofa :lol: Hát kipróbálom akkor. Jól értem, ha "habosodik" akkor fiú, ha semmi reakció akkor lány?


Hmmm....de várjál...én lehet ikreket várok...és mi van ha az egyik fiú a másik meg lány???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sirena: ha 35 napos a ciklusod, akkor sokkal kesobb estel teherbe, mint ahogy a nagykonyvben meg van irva. Ezt a dokinak is figyelembe kell venni. Ha a doki nem aggodott, akkor te se aggodj meg. Drukkolok, hogy a kovetkezo uh-n mar minden latszodjon.
leonit
 
 


Sirena, mikor kell visszamenjél a dokihoz? Egyébként ha teszteltél és két csíkod van, akkor biztosan van benned HCG hormon, amit CSAK a terhesség okozhat semmi más!

Egyébként meg ha a dokid ismeri az előzményeket, akkor szerintem megérti ha ideges vagy és tudni szeretnéd mi van, ezért kérdeztem,hogy mikorra rendelt vissza.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Csütörtökre rendelt vissza, mert méhen belül nem találta. Ezért kért béta hcg-t vérből pénteken és hétfőn, pénteki 588 lett, hétfői meg holnap lesz meg

Kép
sirena
 
 


A holnapi eredmény után már okosabbak leszünk :wink:

KépKép
sargarepa85
 
 


Sirena, tudod milyen picikék még néhány hetesen? Tényleg rohadt sokat számít, milyen az UH felbontása, mennyire nagyítja a doki...stb.

Nagyon drukkolok Neked, sokat gondoltam rád még tegnap este is, hogy minden rendben legyen nálad.

Jelentkezzél mindenképpen, ahogy tudsz valamit!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sárgarépa, akartam már milliószor kérdezni, de most eszembe jutott, spanyol vagy? Csak mert a vonalzód spanyol.....
:wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok! Nagyon aranyosak vagytok, megvolt a vérvétel 11 után van eredmény. Szét aggódom magam, és már a hasam is megy :(

Kép
sirena
 
 


Sirena!
Nagyon drukkolok neked, bár biztosan minden rendben lesz.

Én ma megyek délután UH-ra, és asszem vérvételt is csinál a doki, már nagyon izgulok.

Lilypie Pregnancy tickers
fluxus
 
 
 


Sirena! Drukkolunk! De ha minden oké, akkor próbálj meg megnyugodni, mert ha ennyit idegeskedsz az nem tesz jót hosszútávon a kicsinek és persze neked sem.....

Én is ha ideges vagyok, azonnal hasmenésem lesz...úgy látszik van rajtam kívül ember akinek ez a reakciója. :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


A HCG szintem feleződött, sajnos elindult a terhesség de nem fejlődött tovább. VAlamikor meg fog jönni, de egy dolog a méhen kívülit kizárták!!!!ennek nagyon örülök, mert tényleg így most az elején, mint megint később!
Köszönöm mindenkinek a drukkot! Kicsit megkönnyebbültem, úgyis már barnázgatok!

Kép
sirena
 
 


A HCG szintem feleződött, sajnos elindult a terhesség de nem fejlődött tovább. VAlamikor meg fog jönni, de egy dolog a méhen kívülit kizárták!!!!ennek nagyon örülök, mert tényleg így most az elején, mint megint később!
Köszönöm mindenkinek a drukkot! Kicsit megkönnyebbültem, úgyis már barnázgatok!

Kép
sirena
 
 


Sirena.....ez nem jó hír....de ahogy írtad, lehet ennek meg volt az oka és jobb ilyenkor mint később.... Nagyon sajnálom :( remélem minél előbb újra bebabásodsz.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sirena


Nagyon sajnálom, ami történt Veled, de örülök, hogy azért látod a pozitív oldalát is a dolognak.
Nem akartam leírni eddig, de a kisfiam születése előtt jártam én is így. Volt rengeteg erős pozitív tesztem, doki nem látott semmit, mondta is, hogy valőszínű elment a baba még nagyon korán, és meg fog jönni. Pont kirándulni voltunk, mikor el kezdtem barnázni, még oda is elmentünk éjszaka kellős közepén egy kórházba, de ott az uh-n sem láttak semmit. Aztán rá 3 nap múlva meg is jött. Sőt még mondta a dokim, hogy ezután is még két hétig lehet pozitív tesztem, és igaza volt, pont 2 hétre rá lett negatív tesztem.
DE!
A következő 2 . ciklusomnál már meg is fogant a kisfiam.
Szurkolok, hogy ismét babás legyél.

Csajok, azért még irogatok, mert még mindig nem jött meg, de sajna a reményem egyre fogy, hogy itt baba lenne.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 


Orsi, miért fogy a reményed? Megjött vagy miért?

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nem, nem jött még meg! De a teszt már tuti kimutatta volna, ha van baba!Lehet elmegyek a héten dokihoz, úgyis illene már rákszűrésre is mennem.

Kép
Kép
orsi777
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: