Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Schpetera!
Köszönöm a meghívást. :)

Szintén friss történet: 4+2. :) Úgyhogy én azt hiszem, a vonalzóval még várok egy kicsit.
Mint a bejelentéssel is - húzom, ameddig csak lehet... Sajnos túl egy koraszülésen és egy középidős vetélésen már óvatos duhaj vagyok... Meg igyekszem minél később borzolni a család, barátok idegeit, mert az előzmények után nem biztos, hogy őszinte lesz az a mosoly. :)
De optimista vagyok és bízom benne, hogy a 2013. a mi évünk lesz. :)

És túl egy orvoslátogatáson, mert most sem egyszerű babavárásnak nézünk elébe. Jövő héten uh - remélem, ott lesz az a zsákocska, ahol lennie kell. :)

A hányingert annyira nem hiányolnám - mindkét terhességemnél pontban a 6. hét betöltésétől kitartott végig...

Mindenkinek problémamentes, boldog babavárást kívánok! Igyekszem felvenni a fonalat és megjegyezni a neveket. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Szia Kata üdv köztünk!Mi is addig húzzuk amíg lehet a bejelentést, én is már két vetélésen vagyok túl, bár nekem mindkettő első trimeszteri volt, de megértelek így is abszolút!
Én a hányingert azért hiányolom, mert állítólag ha van az azt jelenti jobban megtapadt a baba, és alacsonyabb a vetélés esélye!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


A legfelső üzenet felett van egy kék csík, ahol a topic neve is szerepel. Jobb oldalon van egy olyan hogy kedvencekhez adás vagy valami ilyesmi (nekem már kedvencben van, ezért mást ír ki).

Katinkababa, üdv köztünk! Sajnálom az előzményeket! Lehet tudni hogy mi miatt történtek ezek az esetek? Persze ha tartasz túl tolakodónak és sebeket sem szeretnék feltépni, tehát ha úgy gondolod...

Nálam a hányinger a nem várt napja körül jelentkezett először. Ennyire nagyon még egyik terhességemnél sem volt. De hát tényleg nincs két egyforma. :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

 
 

Megvan :) köszi Pókica.

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Hope, biztos minden rendben van, de teljesen megértelek, nekem meg ráadásul ez az első és így pláne nem tudom mikor mi történik nálam, a nemvárt körül nekem is volt émelygés, szó szerint alig tudtam enni, most már jobb, ma nincs semmi tünetem, csak enyhén fáj a mellem, meg hát nőtt de tényleg...
Katinkababa, örülünk neked:) Nagyon sajnálom a történteket!!! Úgy látszik szinte én megyek utolsónak dokihoz, nekem pont mához 2 hét, nehéz lesz kivárni, majd vágom a centit:) nah jó azért nem....

Irigyellek titeket h ti már ennyivel előrébb vagytok, mármint a hetek terén, nálatok is ilyen lassan mennek a napok? Mondjuk én keveset dolgozok mostanság, így még lassabb :?

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Nyugi Bea, veletek is minden oké lesz :) Én jövőhét csütörtökön megyek a következő Uhra, én már vágom a centit idézőjelben persze :D Nekem a 10. hét lesz a fordulópont, az előző babát akkor vesztettük el szóval addig úgysem tudok megnyugodni!És az még 4 héééét, váá ne is mondd, nagyon lassan telik az idő!Már várom, h végre legyen szívhang, a 9. héttől meg megpróbálok hallgatózni a szívhangfigyelőmmel :) Csak érjünk el odáig :)

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!

Beus a kedvencekbe úgy tehető,hogy fönt a topik név mellett van egy Kedvencekbe "gomb" katt és kész! :D

Hú én ma alig tudtam enni,nincs még hányingerem,korai is lenne,de a rántottát amit csinált a párom tökre kedvesen nekem...húú 3falatot alig bírtam enni belőle...majd próbálkoztam vele később,de akkor sem...

A kávé már lecsúszik azzal vagyok ma. Amúgy szerintem 1rendes kávé vagy 3in1-ben gyenge nem gond. Én ittam mindkét terhességemnél,igaz nem sokat,csak amikor jól esett.Amikor a hányingeres időszak volt,na akkor NEM!!:)
Ami nekem 7-8ig héttől...kb a 16-17ig tartott. A másodikkal még tovább!! Ja és minden másnap hánytam,napra pontosan,minig reggel... :O

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Sajnálattal olvastam néhányotoknál az ezt megelőző terhességeket, nagyon remélem, hogy ezt most majd együtt csináljuk végig!
Bea nekem is nagyon lassan telik az idő és részben amiatt is olvasok ilyen sokat az állapotomról, mert még nem látom, nem érzem és néha, amikor éjszaka felébredek az jut eszembe, hogy ez talán nem is igaz. Első terhességem és mint említettem nem is volt teljesen betervezve, de már 30 éves vagyok, álmodozom erről egy ideje és mindig azt gondoltam, hogy nekem ez nehezen fog összejönni. Ehhez képest itt vagyok, nem is próbálkoztunk, tegnap voltam egy mell-ultrahangon egy másik probléma miatt és a dokinéni azt mondta, hogy már a mellem szerkezete is kezd átalakulni, merthogy nagy különbség van a terhes és a nem terhes mell között, hogy hogy néz ki ultrahangon. Tudom, hogy nevetséges, de ez nekem nagy boldogság volt. Ja, és ma jött egy újabb tünetem: lassan mindenen el fogom bőgni magam. Az szép látvány lesz :)
Kétlem, hogy ének vizsgán elfogadnák az első 5 hét fejlődése, avagy a terhesség kezdete című előadásom, de amilyen jó hangom van, inkább ezzel kéne próbálkoznom és nem az énekléssel :)

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Köszi szépen Hope, aranyos vagy :) nembaj vágjuk is azt a centit, de ha úgy vesszük ez a vonalzó úgymond vágja, hisz számolja h még ennyi napod van hátra... de tudod mit legyen úgy h mindig csak valami fontosból számolsz vissza, pl. mint neked, h csüt. a köv uh akkor már csak 8 nap van hátra, én is úgy számolom, h kedd 2 hét múlva uh, akkor már csak, mait már nem számolva meg ugye aznap megyek, úgyhogy 13 nap van még hátra, így már nem is olyan sok:)))

Yzabella köszi:) az nem semmi h ennyiszer hánytál és tudtál úgy dolgozni, nem volt utána rossz? persze h nem gond a kávé, de mivel én kb. heti 1x ittam, azt tudom nélkülözni...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Kriszti, nyugi én is már lexikon vagyok párom nevet is rajtam:) mármint h egy valamit 100X elolvasok:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hű, Pókica, most látom, már a negyedik baba? De jó - mi hármat szerettünk volna, de most már örülök, ha egyeskénk nem lesz egyke. :)

Hope!
Sajnálom... :( De hidd el, akkor még inkább az első trimeszter.... (mint megszülni egy 23 hetes babát, akiről tudod, hogy mire világra jön, nem lesz életképes...). Lehet tudni, mi okozta a bajt?

A mi történetünk - csak erős idegzetűeknek. Nem akarok senkit elijeszteni, de tudni kell, hogy a dolognak van egy ilyen oldala is...
Az első babánk tervezett volt, problémamentes terhesség, vígan dolgoztam volna - terveim szerint a 32. hétig. Ám a 31. héten arra ébredtem, hogy itt valami folyik... Telefon a szülészetre... Ne aggódjak, csak bő folyás, természtes ilyenkor... De én éreztem, hogy ez nem az... Úgyhogy kocsiba, irány a kórház. Vizsgálat - magas burokrepedés-gyanú, gyors tüdőérlelő, aztán mentővel irány a másik kórház, ahol a PIC van... Három napig aszaltak a szülőszobán, hogy hasson a tüdőérlelő... Aztán indítás oxytocinnal, mert ugye a nyitott burok miatt nagy a fertőzésveszély... Már majdnem tolófájások, amikor szívhang eltűnt, irány a műtő, császár... Öt hét a koraszülött-osztályon, közel nyolc hónap gyógytorna, de szerencsére van egy egészséges kisfiunk.

Kérdeztük, mi lehetett az ok? Valószínűsítették, hogy valami felszálló fertőzés, de kimutatni semmit nem sikerült.

Dokiváltás - második terhesség. Problémamentes a 22. hétig - majd egy délelőtt minden előzmény nélkül az utolsó cseppig elfolyt a magzatvíz... Ami utána történt, inkább nem részletezem...

Megint semmi indok... Vagyis de, megint kimutathatatlan fertőzésre hivatkoztak. S mivel nem számítottam habituális vetélőnek, nincs kivizsgálás. Ezt én viszont nem hagytam annyiban, magam kezdtem nyomozni...

Szóval nagyon úgy tűnik, hogy véralvadási zavar lépett fel mindkét alkalommal (korábban érett a lepény, s azt a jelet adta, hogy itt az idő... de ezt egyik orvos sem vette észre...), úgyhogy most vérhígítóval indítottunk - ezért kellett nagyon-nagyon gyorsan orvoshoz mennem a pozitív teszt után. "Röviden" ennyi.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Kedves Kata nagyon sajnálom a történteket, de legalább van egy egészséges kisfiatok:) 3. terhességednél már biztos minden rendben lesz...

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok és üdv az új csatlakozóknak! Beus kérdezted a névválasztást, azért írtam s-betűvel mert mi Németországban élünk és németben így kell írni. Próbálom nyugtatgatni magam, hogy nem elsz semmi baj, de nagyon nehéz. A lányommal elintéztük a fontos dolgokat ennyi. Hát nem tudom, ma gondolatm azzal töltöm a napot, hogy szétordíbálom a barátnőim közt újra babát várok, de ez a betegség elvette a kedvemet is. Olvastam nem kóláztok, hát én néha anynira kívánom, hogy lecsúszik egy - két deci. De mivel nem erősebb mint a kávé, gondolom nem ártalmasabb. Hányingerem a Laurámmal már a 6. héttől volt és egész estig tartott a 12. hétig, maga volt a pokol, ezért nem is híztam csak a 17. hétben először egy kilót. Viszont most csak este émelygek, de akkor durván. Én is azt hallottam az a jó, ha valaki émelyeg mert az tuti hogy a hormonok dolgoznak ilyenkor!!! A hangulatváltozásról annyit, hogy tegnap vittem vissza az üres üvegeket és el volt romolva a gép, ezért aztán elkaptam egy bolti dolgozót és elég bunkón elmondtam erről a véleményem. aztán anyira szégyeltem magam, hogy amikor a sorok közt megláttam egyből bocsánatot kértem tőle, hogy ne haragudjon nem az ő hibája. biztos hülyének réz, ráadásul odajárok minden nap szinte vásárolni :-), na ennyit rólam meg a hangulatingadozásról. Csajok ha túl leszek ezen a krízisen az ovi miatt akkor megint tudok majd felhőtlenül boldog lenni, de most nem megy. pedig belül érzem, hogy minden rendben lesz és úgy is kell lennie!! ugye? :(
hajni999
Németország
 
 
 
 


Hú Kata most olvastam a történeted! Egyszerűen nem is tudok mit írni. Nagyon erős ember lehetsz és örülök, hogy nem hagytad magad és utánajártál a vetélés okának. Képzeéljétek el én 7 évig azért nem estem teherbe mert a dokim még egy vérvételre se volt hajlandó elküldeni. Én is kutakodtam a neten, mondom neki pajzsmirigy alulműködésem van tuti. Rám nézett, azt mondja nekem az nincs. Elkezdtem magam jódot szedni, két hét múlva terhes voltam egy 2 hónappal azelőtti vetélés után... Visszamentem hozzá kb 4 hónaposan és mondtam neki, hogy terhes vagyok és pajzsmirigy beteg. azt mondta : na ez furcsa. Volt pofája 7 éven át havi 5000ft elkérni tőlem és semmit sem tenni... néha jó a dokiváltás higyjétek el.

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Hú Kata, megkönnyeztem a történeted!Még bennem is mélyen van a legutolsó vetélés, engem a második után rögtön küldött a dokim a genetikai és immunologiai vizsgálatra, ott egyből vérhigító tablettát kaptam, 10. héten lesznek majd eredmények, addig tablettát szedek, és ha indokolt a 10ik héttől injekciót!Bár nagyon remélem h elég a tabletta is. Valószínű ez volt a probléma az előző babánál, mert minden más eredményem eddig jó lett!Szóval most bizakodunk nagyon!
Amúgy a dokim is azt mondta, amit most te, h inkább menjen el a 10. héten mint később megszülni, persze akkor ez engem nem vígasztalt, de már kitisztult fejjel igazat adok neki!És csodálom, h kibírtad a történteket!Remélem, most mindannyiunknak probléma mentes lesz a terhessége!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Szép napot mindenkinek!!! Szerintetek ha az orvos azt mondta 2 hét mulva kontroll de én nem tartom be és már most csütörtökön elmegyek jövő hét hétfő helyett az nagy probléma!!!! Nem bírom már ezt a sok aggódást h.minden minden rendben van e!!!! 6+5Ös vagyok a mensim alapján!!! Amikor voltam az orvos különösebben nem mondott semmit csak hogy 2hét mulva már több mindent fog látni mert még nagyon fiatal a terhességem!!!!!!! Szerintetek mennyek!!????
evelin241
 
 


Evelin, Nekem jövő héten kell visszamennem, legalábbis a doki, aki megállapította 4 és fél hetesen múlt héten azt mondta, akkor menjek vissza. De holnap rendel a kórházban a doki, akit szeretnék, ezért bemegyek hozzá és megbeszélem vele az egész "babát várok, vállalna-e" dolgot és igazából nagyon reménykedem abban, hogy azt mondja: ha már itt van, jöjjön be! De valószínű nem fogja, mégis jó rá gondolni. Szóval tudom jól milyen érzések vannak benned. Valószínűleg, akiknek nem ez az első terhességük jobb ötletük van arra, hogy érdemes-e már menni, hogy láthatja-e már a doki mindazt, amit kell vagy még nem. (Megnyugtatlak, én se bírnám ki :) )

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Na nézzük sikerült e a vonalzóm!!!!

Kép
evelin241
 
 


Hope!
Akkor egy sorstárs... Mondjuk azon, hogy a 10. hétig tabit kell szedned, csodálkozom, mert nekem azt mondták, hogy terhesség megállapításától csak szuri mehet, mert az alacsony molekulasúlyú heparint tartalmaz, és a tabival ellentétben nincs magzatkárosító hatása. De mivel én nem vagyok orvos, a dokid biztosan tudja, mit miért csinál. :)
Én mindenestre már szúrom magam Clexane-nal.

Evelin!
Nekem az előző két terhességemnél betöltött 7. hét után volt szívhang. (7+3 és azt hiszem, 7+5).

Kriszti!
Remélem, sikerül a dokival egyeztetned. :)

Hajni!
Ebben egyetértünk. 3. terhesség - harmadik kórház - harmadik orvos... :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Szia Kriszti !! Hát szerintem elmegyek!!!! Ugy is csak ideges leszek jövő hétig!!!

Kép
evelin241
 
 


Csajok ma reggel is csináltam 1 tesztet és az is pozitív lett de nem volt olyan intenzív mint amit 1 hete csináltam sőt...látható ugyan de elég halvány!!! Lehet valami probléma?? Amugy ti mit éreztek??? Én nekem még hányingerem sincs!!! Csak kis hasszurka és cicifájás!!!

Kép
evelin241
 
 


Evelin!
Ugyanolyan márkájú teszt volt? (Egyébként pedig már próbálj meg ne tesztelni... Megmutatta a babó, hogy ott van a pocakban - a további diagnózist bízd a dokira. Ne okozz magadnak fölösleges aggodalmat.)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Evelin és Kriszti!!

Képzeljétek még a 3.babát várónak ,nekem sem könnyű eldöntenem,hogy mikor menjek.
Én a héten akartam,de szülésznőm 8hetesen mondta,hogy menjek addig fölösleges...
Pedig ott volt az előző vetélésemnél mikor mentem a műtőbe illetve azt azt követő pár órában,amíg kiszállt belőlem az altató.
Szóval én azt hittem ilyenkor indokolt,hogy igenis korábban lássa a doki a pocakom,hogy minden ok-e. :cry:
Szerintem nem hallgatok rá és bemegyek hétfőn.
Max nem mondom el neki. :P
Mindenhol azt olvasom,hogy 6hetes korban,vagyis a kimaradt vérzés után 1héttel már illik elmennie dokihoz,hogy megállapítsa a terhességet!

Hát szerintem is!!! Mit hallgatok én a szülésznőre!! :x

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Evelyn, nyugi, én 4 hetesen erősebb pozit teszteltem mint 7 hetesen, engem is evett az ideg, feltettem egy kérdést a gyikra isezzel kapcsolatban. Ráaádsul ugyanaz a márka volt a teszttel . Többet nem is mertem csinálni és egy hétig szenvedtem, de akkor sem mentem dokihoz, a természetre bíztam a dolgot. De minden rendben van és szerintem te se aggódj és ne tszteljél mert csak idegeled majd magad .-). Én első terhességnél már 4+5 hetesen dokihoz rohantam de semmit se látott, ezért mentem most csak 8 hetesen és így már mindent lehetett látni, szívpulza meg hasonlók. Viszont tényleg aki nem bírja idegekkel, azok nyugodtan menjenek el 6 vagy 7 hetesen- betöltött hetesen, magyarán a 7. vagy 8. héten mert akkor már lesz szívpulzálás. Persze az is fontos hogy 6 hetesen megállapítja a doki, hogy jó helyen van e a petezsák, már az is nagyon megnyugtató. Egy dolognak nincs értelme, az 5. hétnél hamarabb elmenni.

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Yzabella!
Ártani nem árt, ha hamarabb rád néznek. :) Most nézem, milyen szuper ilyen kis korkülönbség a három gyerkőc közt. :) (Nálunk már 3 év lenne, ha minden jól megy - pedig 19 hónap lett volna... :().

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Evelin próbálj meg nem idegeskedni, Katinkának igaza van, innentől bízd a dokira!
Egyébként meg enyhe émelygést érzek kb. du.1-2-ig, a melleim érzékenyek, de már nem olyan vészes, mint egy hete és olyan a tapintásuk, mintha fel lennének fújva, ma volt egy-két enyhe görcsöm, ma már volt néhány érzelmi kitörésem, székrekedés (igen, szép az élet :) ), ilyesmi. De őszintén, nem tudom mennyi ebből a terhesség és mennyi a "személyiségem varázsa" :)
Próbálj meg nem aggódni, úgysem ugyanúgy viselkedik a terhesség mindenkinél!

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


És tényleg - különösen első babáséknál - mit szóltak hozzá a leendő apukák? :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Kata, ez nem vényköteles gyógyszer, hanem, olyan mint az aspirin protect, szóval nem olyan drasztikus vérhigító, Astrix a neve!Sokan szedik, terhesség első két harmadában lehet csak!:) Nekem még nincsenek meg a véralvadási eredmények, mert 3 hét alatt készülnek el, addig meg nem szabad szúrni, míg nem 100%, h ez a baj :) Szal ez nem azok a heparinos vérhígítók, amikre te gondolsz! :) De én nagyon nagyon imádkozok, h elég legyen a gyógyszer is!

Nálunk apuka, nagyon örült, bár ő sem éli még bele magát!

Evelin: szerintem nyugodtan menj előbb, jobb mintha idegeskednél!Én 5 hetesen mentem és már látták a petezsákot és benne a szikhólyagot!Nekem is volt úgy, h halványabb volt a 6 hetes tesztem mint az 5. heti, és nem volt gond, legalábbis akkor még. Nekem azt mondta a nődokim, h ne tesztelgessek, mert a színe annyira sok mindentől függ h ihaj.

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Sziasztok!
Láttom mindenki csinált , vonalzót . Az én fiam Nimród is beteg ( hányt, lázas ) Zsiga még nem kapta el . Én jól vagyik , ma egy kicsit szédültem , de nem volt vészes .A laura nekem is tetszik , meg a Norina is . Nekünk a fiú név lenne nehéz .
Ki hogy van?
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


Sziasztok ismét:)

Én ma is már jobban vagyok néha néha volt enyhe alig észrevehető alhasi fájdalom de ez már tényleg sem 1-2 perc és ennyi, mellfájdalmam is csökken...méretbeli különbségek már most vannak...

Evelin, az a néhány nap az már szerintem nem gond, legfeljebb megjegyzi h kicsit korán, de biztos h megvizsgál... igen szerintem sem kell már tesztelned ennyi hetesen:)) ahogy írtam nekem is van egy tesztem azt holnap még ellövöm, de még csak 4 hét5 napos leszek...

Yzabella, nekem úgy mondta a dokim h 6 hetet betöltöm mehetek is, csak pont úgy rendel, h akkor már 6 hetes 4 napos leszek...úgyhogy nyugodtan mehetsz akkor már látni azért valamit:)

Kriszti ezt a szót kerestem nekem is olyan a mellem mintha fel lenne fújva... de amúgy most nagyon jó a közérzetem

Jah csajok nektek derékfájás van????

nimrodzsiga, jobbulást a gyerkőcnek!!!

Kata, mi első babásak vagyunk, apuka örül:) néha simogatja a hasam:)

Én csinálni fogok pocakfotót ha betöltöm az 5.hetet onnantól minden betöltött héten:) nem baj ha nem látszik elején semmi, de majd összerakom:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hope!
Értem. Egyébként még én is várok a hemat. eredményre, de mivel minden más okot kizártak (csináltak autoimmun és szerológiai vizsgálatokat) és minden jel erre utal, így azt mondták, hogy a súlyomnál egyel alacsonyabb dózisú Clexannal (0,4) kell szúrnom magam, aztán majd valószínűleg növelik. (Egyébként drukkolok, hogy valóban meglegyen 3 hét alatt az eredményed... Az enyém már több, mint a duplája óta várat magára... )

Jobbulást Nimródnak! :)

Beus!
Aranyos lehet a párod. :)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Hát, nemtudom, nekem a dokim azt mondta míg nem jön meg az eredmény nem ajánlja az injekciót, és mire megyek újra már az összes eredmény kész lesz., mivel én már terhesen mentem a vizsgálatra is, így felgyorsítják a vizsgálatot és mindenhol elsőbbséget élvezek.
Na mind1, hagyjuk is a témát, mert már így is csupa idegeskedéssel telnek a napjaim!
Szép estét mindenkinek!

Kép

Kép
hope1987
Nagykanizsa
 
 
 


Nyugi csajok:)))) majd együtt gyorsabban telik az idő és minden oké lesz:))))
puszi mindenkinek, szép estét:) és mindenki vigyázzon magára és a kis babócára:))

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Hahó ismét :D
Beus23 : köszönjük, hát most fekvés van . Nekem fáj sőt talán minden nap , ma is fájt , hisz hajolgatok a fiúkhoz emelgettem őket , nekem is fáj a mellem . Nálunk az elsőnél voltak ilyenek . Most csak olyan lesz , hogy a fiúk puszilják minden heten , és ugy lesz .
Kata : Gratula az első bébyhez . De rég volt mikor még mi is Zsigát vártuk . Hidd el ez lesz eleted leghoszabb 9 hónapja , de utána egy új világ kezdödik .
Én nálam 6 hetesen volt uh , még nem volt nálunk .

Ki mit erez kisfiú vagy kislány lesz?
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


"Ki mit erez kisfiú vagy kislány lesz?"

Inkább nem tippelek - mert akkor két lányom lenne... De mi most úgy döntöttünk, hogy majd a szülőszobán kiderül... :)

És Te, mit súg a megérzésed így, két pasi után?

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Úgy érzem, már én is csatlakozhatom, bár már két hete tudjuk, hogy jön az első babánk. :)

Most 6+1-nél tartunk, 5. héten voltunk először doktorbácsinál.

Tervezett baba, és nagyon boldogok vagyunk. :)

Nem lesz egyszerű menet, mert autoimmun beteg vagyok, de szerencsére megtaláltam a megfelelő orvost, akihez most csütörtökön megyek először, és végig nála is szeretnék maradni.
A betegségemből kifolyólag nekem már most Aspirin protectet kell szednem, illetve a második trimeszter végéig szurizni a hasam.

4. héten borzalmasan éreztem magam, de mióta vitamint szedek, ez javult - nagyjából a cici növekedése és fájdalma, valamint az állandó hangulat ingadozás maradt meg (ezt Apa sínyli meg sokszor sajnos:-))

Mindenkinek nyugodt, örömteli babavárást kívánok! :-)

Kép
noralex
Budapest
 
 


Katinkababa: én eddig mindig tudtam , hogy fiúcska lesz . Egyrészből nem bánám ha fiú lenne a ruhák miatt . Másik részeről imádnák egy kicsilányt . Hanna bábát :-).
Amúgy anyukák ti még dolgoztok?
nimrodzsiga
Nagylengyel
 
 


Sziasztok!!! Köszi a biztatást így tényleg sokkal könnyebb hogy vannak emberek akikkel minden nehézséget meg lehet beszélni!!!
:Amugy fura az hogy nem nagyon kívánom a kaját,ha eszek( ja és nem birok sokat),olyan érzés hogy minnnyááá kipukkanok és nayon fura émejítő érzés van rajtam!!
Ti nem éreztek ilyesmit?? Ja és ma reggel annyit sírtam a munkába mint egy gyerek!!! Az volt az indokom(1-2 embernek persze, csak akinek elmondtam benn) hogy a tesztem nem lett erős és félek!!Na persze ez is benne volt de igazából én sem tudtam megmagyarázni az érzést!! A HORMONOK SZÓRAKOZNAK VELEM!!!!! VAGY LEHET CSAK HISZTI!!! JAAAJ MI LESSZ ITT MÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
evelin241
 
 


Sziasztok, bocsi hogy csak most értem ide :) Sikerült időpontot kérnem a nőgyógyászhoz jövőhét kedden megyek 9re és már nagyon várom :) Ma elmondtuk a Kisfiunknak is hogy lesz még egy kistestvére és nagyon örült neki és azt mondta hogy most kisfiú legyen :) Kedden lesz még egy kevésbé jó programunk is a védőnőnél ,a kisfiamnak beadatjuk az agyhártyagyulladás elleni védőoltást aztán jövő hónaptól kezdjük a bárányhimlő oltást is .Azt olvastam GyK-en hogy felesleges beadatni a 2. bárányhimlő ellenit a gyereknek mert úgy sem lesz 100% a védettség így elgondolkodtam rajta hogy mind 2 gyerkőc 1-1 kapna és majd a pici is ha aktuális lesz nála.Van valakinek itt ezzel kapcsolatban tapasztalata vagy hallottatok valamit az oltás védettségéről?A reggelizéssel illetve magával az evéssel én is hadi lábon állok ,reggelizni nem igen szoktam mostanában és ha eszem is bármikor napközben kevesebbet mint eddig.És korábban vacsizom és reménykedem hogy így lassabban illetve kevesebb kiló fog felcsúszni a terhesség alatt :) . Én az előző terhességeimnél 13 kg híztam és szerencsémre nem is repedt ki nagyon a bőröm ,remélem most sem fog kirepedezni a bőröm jobban .
Enikő

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Sikeresen átléptem a nem várt napját probléma mentesen. Este ill ma hajnalban kicsit fájt a hasam, meg olyan érzésem volt tegnap, mintha peteérésem lenne. :) Nem erős szúrás, görcs szerencsére.

Kata, nagyon sajnálom, ami veled történt, de most máshogy lesz! Eleve már sokkal informáltabb vagy, és szerintem ez borzasztó sokat számít.

Evelin, szerintem se idegesítsd magad a tesztekkel. Én idáig minden nap teszteltem, már egy hete :) Ma már meg tudtam állni, hogy ne csináljam. Biztos, hogy elindult valami, innentől felesleges idegelni magunkat. Én is állandóan figyelem magam, és szívrohamot kapok, ha épp nem fáj annyira a mellem, de ha meg igen, akkor az a bajom :D Szóval easy! És áramoljon a csiii :)

Nimrodzsiga: Gyors gyógyulást a gyereknek!

Hajni: Nekem tetszik a Laura név, és most, hogy mondod az Elisabeth is...csak ugye a magyar megfelelője nem a legszebb már :) Anyukámat is így hívják amúgy, és szegény nem is szerette soha a nevét. Pedig a külföldi változat annyira jó. Mindenképp nemzetközi nevet szeretnénk, vagyis olyat, ami létezik más országban is. Ma reggel még eszembe jutott a Dóra is, az sem rossz. Igazából a lány nevek picit könnyebbek, a fiúval vagyunk nagy bajban. Abból kb 2 tetszik nekem, a férjemnek meg egy sem :D

Az én férjem az elején nem hitte el, hogy tényleg terhes vagyok :) Amikor még szinte láthatatlan csíkokat mutogattam neki, hogy ugye látja ő is (én is alíg láttam, csak ha ilyen-olyan szögben, megvilágításban néztem). Aztán amikor már erősödött a csík, már elhitte, hogy van valami, bár ő úgy képzelte, hogy majd leugrik a két egyforma erős csík. Jah, és izgult, hogy ne jöjjön meg. Hát tegnap kapott tőlem egyforma csíkokat a nem várt napján :) Örül, csak valahogy ez az egész egyelőre még nekem is olyan hihetetlen. Lehet hülyén hangzik, de egyelőre a pisis 2 csíkos tesztnek, meg a nehéz melleknek örülünk :) Szerintem majd az első uh után lesz komolyabb az átélés.

Nekem is muszáj lesz elmondanom a főnökömnek, mert jövő hét kedden költözik az osztályunk, és nem nagyon szeretnék emelgetni, de azt sem, hogy azt higgyék ennyire lusta állat vagyok :) Szerencsére biztos lehetek benne, hogy semmi gond nem lesz ebből. Csak picit később szerettem volna elmondani, amikor már legalább annyi biztos, hogy van szívhang.

Nekem fiú-lány megérzésem egyáltalán nincs (még). A peteérés előtt, közben, után is voltunk együtt, szóval erre sem hagyatkozhatok. Mi két gyereket szeretnénk előreláthatóan, így ideális esetben a második neme legyen az első ellenkezője. A sorrend mindegy :)

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


Szia Noralex, gratulálok és üdv köztünk! :D

Evelin, szerintem nyugodtan elmehetsz csütörtökön. Én 6+4 naposan voltam és 7mm-es babát látott a doki szívhanggal. Ha nálad később volt peteérés kb egy héttel mint középidő, akkor nem biztos hogy lesz szívhang még. Ha a középidős fogantatásra tippelsz, már valószínű hogy láthatjátok. :)

Enikő, mi beadattuk a bárányhimlő oltást a két kisebbik gyereknek. Mind a két oltást megkapták. A dokink azt mondta, hogy az egy oltás semmit nem ér, olyan mintha nem is kapott volna. A második oltás sem azt jelenti hogy nem fogja elkapni, csupán annyit hogy enyhe lefolyású lesz és szövődménymentes.

Derékfájásom nekem is volt, de már csak néha érzem.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Jobbulást a beteg lurkóknak, remélem mindenki szép napra ébredt!
Nekem az a megérzésem, hogy kislány lesz, párom természetesen kizártnak tartja, hogy fiún kívül bármi más is lehetne...Anyu azt mondta, amikor elmondtam Neki a terhességet, neki is rögtön az ugrott be, hogy kislány lesz. De végül is teljesen mindegy, bármelyik jöhet, csak jöjjön :)

Evésnél én is mindig émelygek, de mindig azt mondom: ezt ziginek (na jó, most már ebihal :) ) , az én szervezetem tud használni az elraktározott zsírmennyiségből, de a kicsi csak azt kapja, ami lemegy a torkomon. Bár tegnap már kimaradt a vacsora, mert ez a naponta 5x keveset még mindig több, mint amit előtte ettem.

Viszont van közöttetek olyan, aki érzékeny a szagokra? Mert ez nekem teljesen hiányzik. Olyan, mintha semmilyen szag vagy íz nem tudna izgalomba hozni, nem is vagyok kívánós, így csak olyat eszek, amire zsebibabának szüksége van.

Én úgy tervezem, hogy terhesség végéig dolgozom, de én itthon dolgozom és nagyon rugalmas munkaidőben. Sajnos csak abból élek, amit megkeresek, a párom fizetése meg nem elég arra, hogy én feladhassam a munkát. Éljenek a hitelek :)
Azért sem vágtunk még bele a baba-projektbe, mert kicsit bizonytalan a helyzet főleg így, hogy másod-diplomát csinálok éppen, de végül is mire befejezem a sulit, a pici már majdnem mehet oviba, a dolgokat meg eddig is sikerült mindig megoldani. Szerencsére a szülőkre számíthatunk, az én családomnál ő lesz az első unoka (Apu kicsit sokkot kapott a nagypapa szereptől :) ).

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 


Szerintem nekünk fiunk lesz. Bár érdekes hogy első pillanattól van lánynevük(Boglárka), viszont egy fiú sem tetszik igazán. :)

Nekem nemrég járt le a gyes-em, most szabin vagyok, van 75 nap bentmaradt szabim, aztán április valahánytól táppénzen.
A férjem is itthon van, ő nem dolgozik, még nem talált munkát mióta ideköltöztünk és beköltöztünk az új házba. Még igazán nem is kerestünk neki mert vannak még belső munkálatok, az emeleten vannak a gyerekszobák és még nincsenek teljesen készen.
Mondjuk mi jól elélünk így (persze túlzott igények nélkül), bár hitelünk egyáltalán nincs. Én még kézműveskedem is az itthonlét közben mellékjövedelemként.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szép napot mindenkinek!
Pókica és milyen munkák kerülnek ki a kezedből? Én nem dolgozok, amióta külföldön élek, előtte műkörmös voltam Magyarországon. Párom nem is erőlteti a munkát, neki az a jó, ha otthon várom vacsival és majd a gyerekekkel. Mi most építkezünk, 2 hónap és költözünk, rám vár majd mindennek az elcsomagolása és kipakolása, remélem cipekednem nem kell majd. Egyenlőre a 2. gyermekszobát még fehéren hagytuk, de most parkettázzák és reméljük pár hét kiderül majd mire fessük át. Szerencsére a lányom új bútort kap, az ő csecsemőbútora meg fehér, így az jó lesz a picikének. Én már elsőre is fiút vártam, meg voltam győződve, hogy nekem csak fiam lehet és lány lett, most újra fiút érzek, de nem bánom már mi lesz csak tényleg
legyen egészséges és legyünk túl ezen a járványon.

Kép Kép
hajni999
Németország
 
 
 
 


Szép szerdai napot mindenkinek:))

Látom ma sem tétlenkedik semmi, olyan sok az új infó megint, tud mindenki írni rendesen:))

Csajok, ma megcsináltam az utolsó tesztemet, vagyis inkább ellőttem:) ha már megvettem, alig h belemártottam már látszódott is a csík, ez azért megnyugtató…

nimrodzsiga, én igazából nem érzek semmit, mármint a nemét illetően, de azt mondják valaki megérzi, én inkább kislányt szeretnék, de most már úgy vagyok vele kisfiú is jöhet, tehát mind1, csak megmaradjon és egészséges legyen…

Narolex, üdv a mi kis népes táborunkban, lassan már család, nálunk is első baba.
Mi is terveztük a kis babót, úgyhogy nálunk is nagy az öröm…és ahogy írtad én is a 4. héten éreztem magam rosszul vagyis én most vagyok 4 +5 nap de már kezd jobb lenni, de a mensi kimaradása körül, hát had ne mondjam…

Evelin, hát igen a hormonok, nálam még korai lenne, ha lenne, de biztos lesz ilyen síros, amúgy is ilyen típus vagyok:)

Eny, üdv neked is a csoportban:) Akkor ha jól értem nálatok a 2. babó lesz igaz?

Schpetere, ez szuper:) Amúgy egyetértek veled, az első UH biztos csodálatos érzés lesz, de nekem még olyan soká lesz, te mikor mész? gondolom te sem mégmostanság…mi is két babát szeretnénk, de nálunk van esély ikrekre is papám iker volt:)

Pókica, köszi szóval neked is volt derékfájás:) ez megnyugtató, amúgy én is pont 6+4 naposan megyek majd:)

Kriszti, én is végig dolgozom, mivel fodrász vagyok ebből is élünk ezért nem lehet felrugni, mert nem biztos, h megvárnak…persze maszkban dolgozom, nem vállalok annyi vendéget már most sem egy napra, ill. gumikesztyű… A mi családunkban is első unoka, párom részéről is meg az én részemről is…az eső sokk után úgy is örülnek:)

Amúgy nem tudom ki hogy van ezzel én élvezettel járok fel ide, elolvasni kivel mi van új információk, meg beszélgetni:)) Most pihizek, délután még dolgozom 2-3 órát:)

picibaba.hu vonalzó
beus23
 
 


Sziasztok!

Üdv az új kismamiknak! :D
Sokan lettünk ám és én ennek nagyon örülök!:D

Nekem is nagyon jó érzés így ismeretlenül megírni és olvasni a bejegyzéseket.
Sok hasonló érzés kavarog most bennünk leendő anyukákban.

Én ma és tegnap alig tudtam enni.
Reggelizni semmit,ebédre egy fél adag főzelék nagy nehezen lement.
Nem tudom így mi lesz,főleg,hogy én nagyon hányós voltam mind a két babánál. Éppen most néztem a babanaplómba,hogy a 14.hét végig folyton rosszul voltam és addig fogytam és csak onnantól nőtt igazán a pocakom illetve a súlyom.
Most 55kg-al kezdtem...szép lesz ha innen fogyni fogok ám.... :(
Már pedig most mégcsak étvágyam sincs,mi lesz ha kijön az a kevés is? :/
Mindkét babámnál pontosan 13kg jött fel,szóval a végére behoztam.

Én nem dolgozom,mert a kicsivel még itthon vagyok.De az 1.fiamnál a szülés előtt 3héttel még dolgoztam,de végül a szabikat ki kellett vennem így eljöttem.Na meg nyáron született és a 40fokban nagyon megterhelő volt a vonatozás be a városba.

Eny 86: Nálunk is a fiúknál elgondolkodtunk a bárányhimlő elleni oltáson,mert a nagy már ovis és hazahozhatja,de az ovinkban még nincs fertőzött. A doki szerint járvány van és jobb lefolyású,ha megkapja,de szerinte elég 1-1db is mert akkor max 10pötty lesz rajta. Ha nem kap semmit akkor kb. 50.DE a barátnőmék 3,5éves fia hazahozta az oviból,NEM VOLT beoltva...és alig volt pöttyös ráadásul elkapta a kistesója aki 5hónapos. 2hét alatt túl voltak rajta. Így hogy elkapták egész életükre védettek ez már biztos. DE az oltásnál még mindig nincs garancia,hogy később felnőttként nem kapják el,még ha most 2db is kapnak meg! Az oltás csupán 6éve lézetik ezért még nem tudnak róla túl sokat,hogy hogyan is fog viselkedni. :O -ezt a DOKI MONDTA- Felnőttként sokkal borzasztóbb a bárányhimlő,lányoknál meg veszélyes ha éppen terhesen kapják majd el.

Szóval mi úgy döntöttük nem adatjuk be,pedig nem vagyunk nagy oltás ellenes tüntető szülők. Csak ezt feleslegesnek tarjuk,mert ha elkapja jobban védett utána mint az oltással. :)

Olyan lassan telnek a napok.Főleg míg eljutok dokihoz... :lol:

Kép

Kép

Kép
yzabella84
Göd
 
 
 
 
 


Beus: Szerintem hó végén megyek, 31-e tájékán. Hétfőn nem szeretek, mert szerintem akkor vannak a legtöbben :) 2 hét múlva majd meglátom, hogy mennyire bírom. :)

Nálam még semmi hányós, émelygős tünet nincs szerencsére, mondjuk az amúgy is inkább későbbre várható általában.

Csak cickó feszülés, és néha pici petefészek, has (nem tudom mi alul) szurka. :)

Kép
schpetera
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Én azt olvastam még a bárányhimlő oltásról hogy azért jobb ha megkapja a gyerkőc mert akkor elvileg nem lesz szövődménye és engem ez riaszt meg igazán.Köszönöm a válaszaitokat ezzel kapcsolatban is :) A fiam ma rászólt a lányomra hogy nem ugráljon a hasamon mert kisbaba van benne :D bár ő ezt még nem értette mert hát még csak 16 hónapos :) Én sem alszom sokat éjjel mert egész éjszaka a gyerekeket takargatom vissza illetve a lányom állandóan a takarókupac tetején alszik és nem tudom kihúzni alóla úgy hogy fel ne ébredjen :( meg ő még egyszer fel kell 4 fél 5 körül tápszert inni ,de én ehhez már hozzá szoktam .

Kép
Kép
Kép
eny86
Szigetszentmiklós
 
 


Eny!
Hálózsák? :) Az enyém már kettő múlt, de abban alszik. :)
A bárányhimlő ellenit én sem adattam be, mert bizonytalan a védelmi ideje - majd valamikor kell egy harmadik is, hogy felnőttkorra is védettséget biztosítson, de senki nem tudja, hogy azt mikor is kellene beadni...
Abban ne legyél biztos, hogy nem értik. Amikor az elvesztett babánkat vártuk, a nagyobbik mellettem csücsült a babakocsiban, amikor a pékségben fizettem. Egyszer csak felhúzta a pulcsim kicsit, és közölte az eladóval, hgoy "baba". Ekkor még csak 14 hós volt...

Nálam is csak annyi tünet, hogy húzódik a hasam... Úgyhogy előkerült a jó öreg magnézium... :)

Én még dolgozom, de az előzmények okán nem hisze, hogy a 12. hétnél tovább.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Meséltem, hogy jövő héten kellene visszamennem vagi.ultrahangra (ezt mondta a múlt heti doki), de mivel a dokim ma rendelt a kórházban, bementem hozzá, hogy elmondjam a jó hírt és időpontot kérjek. Azt mondta, hogy a 8. hétig teljesen felesleges visszamennem, mert még úgyse nagyon látnak semmit, szóval febr. 6-ra adott időpontot. De azt mondta, ha nagyon akarom, gyorsan rákukkanthat, mi a helyzet. Mondtam naná. Szóval megnézte, 7,8 mm (6 napja még csak 3.5mm volt!!!) és azt már meg tudta mondani, hogy biztos jó helyen van :)

Persze azt mondta, hogy a 8. hétig még ne éljem magam bele teljesen, mert ez az az időszak, amikor bármi is történhet, ráadásul mivel még nem voltam terhes, nem tudni, hoyg mennyire fordulhat elő nálam vetélés. De azért örült (főleg, hogy 2 hete voltam nála rákszűrésen és akkor mondta, hogy jó lenne, ha most már teherbe esnék, mert már benne vagyok a korban. ) Az asszisztens annyira aranyos volt, nem tudom, miért jegyzett meg magának, de emlékezett rám 2 héttel ezelőttről és mondta, hogy mennyire örül, meg mielőtt mentem ki mondta, hogy úgysem lesz semmi baj, minden rendben van és örül nekem :)
Irtó jól esett, mert a dokim ugyan nagyon jó orvos, de azt leszámítva, hogy totál ledöbbent, amikor elmondtam neki a terhességet, soha nem lehet érzelmet látni rajta.

Szóval ez az én mai napom, remélem nektek is volt ma sok örömteli esemény! :)

Kriszti, aki néha hiszti
Kép
kriszti723
Baja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: