Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Izisz, Szofi! Semmi gond! Igazából nem lehet tudni mi volt a baj. Egyik nap még mozgott, két napra rá már nem volt szívhang. Senki nem tudja mi történhetett. Nem gondoltam volna, hogy valaha is fel fogom tudni dolgozni, de a gyerekek miatt muszáj volt felállnom. Úgy éreztem én soha többet nem akarok még egy babát, nem tudnám átélni mégegyszer. Aztán egyszercsak úgy éreztem, hogy vissza akar jönni hozzánk és újra elkezdtem vágyódni utána. Az első próbálkozást ki is használta és épp ma vagyunk 6 hetesek! :)
Most úgy érzem semmi rossz nem történhet velünk, úgyhogy negatív gondolatok, félelmek nem is jönnek elő. Ez is fura, de örülök neki! :)

Izisz! A vas természetes pótlására van egy nagyon jó tipp: Darált mákot kell egy kis mézzel összekeverni és naponta egy-két evőkanállal elszopogatni. A C vitamin pedig segíti a vas felszívódását. Próbáltam én is és nagyon jól helyretett. Ezt gyerekek is nagyon szeretik, mert finom édes.
A férjed biztos örülni fog az ajándéknak. Tök jó, hogy új dolgokat akar megtanulni. :)

Szofi! Én Elevitet szedtem a fiúkkal és most is azt szedem. Nekem az akkor bejött, nem szívesen váltok. Ez az én hülyeségem, mert a többi is biztos tök jó, sőt lehet hogy van jobb is. :) Szerintem te leszel a legjobb ajándék! :) A fotós ötlet pedig nagyon jó! :)

A karácsonyi ajándékozást mi viszonylag egyszerűen oldjuk meg. Mi csak a gyerekeknek veszünk ajándékot. A családban is a gyerekek kapnak, meg a szülők, nagymamák valami apróságot. Nálunk is menő a fényképalbum, a naptár saját fotókkal. Idén nagyon ügyesek voltunk, mert szinte már minden ajándék megvan. Jó is, hogy így állunk, mert rengeteget fogunk dolgozni karácsonyig és nem nagyon lesz már idő semmire.
Én is inkább az illatokat, a hangulatot, a meghittséget szeretem benne. Sőt, én még az agyoncsépelt régi karácsonyi zenéket is imádom. :)



csero
Pécs
 
 


Csero!

Köszi a vas pótlására az ötletet, ha nagyon kell, akkor inkább ez, mint a szorulást okozó szintetikus szerek. A mákot nem szeretem, a mézet is csak teában, de ha kell két kanállal elszopogatom. De csakis az émelygés elmúlása után, most még a gondolatától is rosszul vagyok. :D Amúgy anyósom szerint még oviban sem szabad mákot adni a gyerekeknek, mert drogfüggővé válnak. :lol:

Szép napot!

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha lehet, én is csatlakoznék. November 5-én teszteltem pozitívat, azt hiszem, 5 hetes lehetek kb. menzesz alapján, amúgy okt. 20-a körül foganhatott a babó. :-)
Majd kiutgrunk a bőrünkből a férjemmel, annyira boldogok vagyunk, bár már ismerjük a nehézségeket: nekünk is van már egy "nagy" fiunk, most két és fél éves, és igazi kis kópé, sajtkukac a köbön!
Már alig várom, hogy a doki is megerősítse.
Majd még jelentkezek, meg vonalzót rakok be.

Mindenkinek boldog babavárást!
anyesz
Szeged
 
 

 
 

Üdv Anyesz!

Gratulálok neked is!! Az én fiam is két és fél éves. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


anyesz akkor együtt fogunk szülni mert nekem is 20-a körül fogant:)
Vendég
 


Csero, olyan jó olvasni a soraidat! Biztos vagyok benne, hogy ezzel az ösztönösen bátor hozzáállással nem lehet semmi gond!!

Én is minden évben sütök mézeskalácsot, és készülünk mindig valami fényképes meglepetéssel.

Anyesz, üdv köztünk! A nagyfiad mikor született? Mert az én Csanim is most lesz 2,5 éves, nov. 19-én.

Izisz, a te kisfiad mikori?

Én nem tudom, hogy mikor fogant a babám... 15-e és 22-e között.

Lányok, én sajna összeszedtem valami fosós-hányós vírust vagy gyomorrontást. Mikor este hánytam, akkor azt hittem a terhességtől, bár elég fura volt, mert nem émelyegtem, hanem a gyomrom fájt, és én Csaninál egyszer sem hánytam. Aztán mikor a hasam is el kezdett menni, akkor tudtam, hogy a történelem megismétli önmagát: Csanival öt hetes terhesen szalmonellás voltam... :? Nem vagyok jól, nagyon le vagyok gyengülve, nem is mentem ma dolgozni. Kérlek, szorítsatok, hogy ne legyen a kisbabámnak semmi baja...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Azt nem írtam, hogy 23-án este negyed nyolcra megyek a dokibácsihoz.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


kétszer ment el az előző véletlenül.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Anyesz! Üdv itt és gratulálok! :)

Szofi! Pihenj sokat és gyógyulj meg gyorsan. Remélem csak valami 1-2 napos nyavaja és nem szalmonella. A babának biztos nem lesz semmi baja!
Dokibácsi már csak két hét! Tök jó! Uh is akkor lesz?

Én szerintem bekéretőzök jövő hét pénteken uh-ra, akkor van a doki és akkor már 7+2 leszek. Biztos minden látszik még akkor is, ha van pár nap csúszás! :)Másik lehetőség az utána hét kedd, de addig nem biztos, hogy kibírom. :)



csero
Pécs
 
 


Sziasztok!

Én is beköszönök :) Tegnap este voltam uh-n és egy 5mm-es kisembert láttunk dobogó szívecskével 8) Nagyon örülünk neki, elég sokat vártunk rá.

Bár a doki nem számolgatott semmit, a babanetes kalkulátor szerint július 1 a céldátumom. Esetleg július 3. :)

Nekem is van egy 2 és fél évesem, csak kislány :)

Sajnos pár napja nagyon szenvedek a hányingertől, de hát ez van, túl kell élni. Ma kipróbálom a gyömbérteát, bár tartok tőle, mert nem szeretem az ízét :roll:

Mindenkinek gratula a kétcsíkoshoz és drukk a problémamentes babaváráshoz!

Szofi, neked jobbulást!

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


:) Vicces, hogy ennyi két és fél éves gyerkőc gyűlt itt össze. :)

Szofi!

Az én kisfiam pont Szenteste lesz 2 és fél éves. Úgy alakult, hogy nála mindig Karácsonykor vannak a fél éves időszakok, a lányomnál meg bolondok napján. :D Nnna, ki lehet számolni, mikor születtek. ;) (de a vonalzón is látszik, aki tud olaszul 8) :lol: )

Drukkolok, hogy minden oké legyen a babával, igyál sokat, nehogy kiszáradj!!! Amikor lányomat vártam, akkor a kórházban szedtem össze én is egy ilyen vírust, de szerencsére semmi probléma nem volt belőle. Ráadásul pont az uccsó napon. Még bent is akartak tartani, mert sokan elkapták és azokat mind bent tartották, de én azt mondtam, hogy csak a baba miatt émelygek. :) Pár nap múlva el is múlt szerencsére.

Az én gyerekeim meg pöttyösek! Nem himlő, bár az elején nagyon aggódtunk, mert Jamy még nem kapta meg a 15 hós oltást amiben adják a rubeolás, ami ugye vakságot meg mindenféle finomságokat okoz a magzatnál. De aztán megnyugtattak, hogy ismeretlen eredetű vírusfertőzés, no meg én gyerekkoromban kaptam rubeola elleni oltást elvileg... Bár szólnom kel erről a nőgyógyásznak, de gondolom ha én nem vagyok pöttyös akkor nem kaptam el. Jobban örülnék, ha elkerülne inkább, ha már ismeretlen eredetű, nem akarok gondot... :(

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


nekem most november 25-én lesz 3 éves a kislányom:)
üdv az ujjaknak:)
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg jól összejöttünk a 2 és fél- 3 éves nagytesókkal. :-)
Tudjátok még, mi a furcsa? Nincs köztünk olyan, aki első babáját várja. :roll:
Domi december 13-án lesz két és fél.

Szofi!
Jobbukást neked, de szerintem már túl is ment rajtad azóta. :wink: Mi 3 hete voltunk ebben, kisfiunk hozta a bölcsiből a vírust, és engem is lefertőzött. Nálam 1 nap alatt lezajlott, Domin is a hányás, csak a hasmenés maradt 3 napig, aztán még vagy egy hétig nem rendeződött a széklete .(Mondjuk szerintem a Summetrolimtól, amit felírt neki a doki :shock: ).

Ronika!
Igen, akkor kb. ugyanott járunk. :D Te mikor mégy UH-ra?

Izisz!
Pöttyösség miatt ne aggódj, ha valami enyhe vírus, hamar lemegy, gondolom. Lehet akár a hidegtől, bőrszárazságtól is. Kisfiam hátán is megjelent a múltkor, neogranormonnal, vagy bóraxos popsikenyőccsel kentem, és elmúlt.

Valaki kérdezte a vitaminokat a múltkor: én a Hipp Natalt iszom, mellette egy fél folsavtablettát eszek még naponta. Szerintem a Hipp tökéletes, mert tényleg természetes anyagokból tevődik össze. Mellette én még pajzsmirigyhormont, meg kálciumot is szedek, mert májusban kivették a pajzsmirigyemet, és az felelős a hormonokért meg a kálciumtermelésért is.
MÁjusban nem is gondoltam még, hogy októberben kisbabánk fogan!!! Annyira boldog vagyok!
Rosszulléteim szerencsére nincsenek, csak a vadászkuztya szaglásommal ha megérzek vmi nem kellemeset. :lol: Én iszonyú fáradt vagyok. Tegnap mejdenm lefejeltem a billentyűzetet a munkahelyen. Még jó, hogy nem futószalag mellett dolgozok, haha.
Ti dolgoztok, vagy otthon vagytok a nagyobbakkal?
Üdv mindenkinek!

u.i.: lyukat beszéltem, pardon írtam a hasatokba, bocsi! :D
anyesz
Szeged
 
 


anyesz. holnap:) tudom most még csak petezsákot fog látni de nem baj. ez is elég ahhoz hogy kiírjon a doki. tünetem nincsen még semmi a fáradságon kívül meg azon kívül hogy rendszeresen kell ennem.

a 2-ik fiam 1999. dec. 13:)
Vendég
 


Szerintem az első babások még babonásabbak talán, és még várnak egy kicsit a csatlakozással :)

Én nem mentem vissza dolgozni, mert előbbre terveztük a kistesót. Mostanában már kezdtem megbarátkozni a gondolattal, hogy újra dolgozni fogok, de most úgy néz ki mégsem kell :) Aminek most nagyon örülök, mert én is olyan álomszuszék vagyok, minden délután alszom egyet Julcsival :) Megyek is, mert ő már alszik :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Anyesz!

Adsz neki valamilyen probiotikumot? NEm mondta a doki? Szerintem mindenképp kell. Nekünk régebben volt egy ilyen vírusfertőzésünk és nekem nem mondta a doki meddig adjam a probiotikumot, aztán szerintem nem adtam elég idei, mert azóta sem rendeződött a széklete Neonak. Már tejallergiára gyanakodtunk, de hiába vontuk meg tőle a tejterméket, nem javult az állapota. Aztán végre most van egy új gyerekdokink és ő oldotta meg a problémát, ami szerencsére nem nagy ügy. Most egy probiotikum kúrát kell végigcsinálnunk és elvileg rendeződnie kell a székletének. Úgy látom alakul is. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Na, lányok, talán jobban vagyok, már egy pár órája nem megy a hasam, és egy szelet pirítós is lecsúszott...

Csero, igen, UH is akkor lesz. Van a dokibácsinak ott ultrahangja. Már csak 13 nap! :D

Zita, üdv itt, sok szeretettel gratulálok a picihez, meg ehhez a gyönyörű nagylányhoz is!

Vicces tényleg a sok 2,5 éves. Ronika, anno nem írtál a 2009. májusi topicba? Én ott voltam.

Izisz, remélem, hogy ezek az ismeretlen eredetű pöttyök hamar elmúlnak, legyenek is akármik...

anyesz, én visszamentem dolgozni januárban, szóval dolgozom. De nagyon küzdök a fáradtsággal!! Egyfolytában álmos vagyok.
Csinálj vonalzókat, én úgy szeretem nézegetni! :)

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi!

Csani simán vette a bölcsit? VAgy nagyszülők vigyáznak rá?

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Roni!

Akkor holnap számolj be, mi volt! Én szerintem jövő héten szerdán megyek, csak nem tudom,végzek-e, mire dolgoznom kell menni...

Izisz!
Igen, Normaflore-t adtam neki vagy két hétig, meg tejet nem adtam két hétig, de már rendeződött szerencsére a széklete.

Szofi!
Örülök, hogy jobban vagy, az alma meg a keksz is fog csúszni most már. :wink: Én októberben kezdtem újra dolgozni, mert bizonytalan volt a műtét miatt, hogy mikor próbálkozhatunk a babával. És hát elkezdtem dolgozni, rá pár nappal meg megfogant a béb! :D
Én is nagyon fáradt vagyok folyamatosan, este pedig csak arra vagyok képes, hogy zuhanyozzak, és bedőljek az ágyba.

Zita!
Használd ki, hogy alhatsz du. :wink:

Akkor a két és fél évesek közül csak Csani meg az én Domim jár bölcsibe?
Domi jól vette az akadályokat, szeret járni, csak a délutáni alvás nem megy neki. Otthon megszokta, hogy egyedül alszik el, a bölcsiben csak kínlódik, de nem alszik... Tippek, segítség?
Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
anyesz
Szeged
 
 


Azt nem lehet megoldani, hogy egy külön helységben altassák? Esetleg utazóágyban? Nálunk van ilyen...

Julcsi is jár szeptember óta egy családi napközibe (ovinak mondjuk). El akartuk kezdeni szoktatni, ha vissza kell mennem dolgozni, ezzel ne legyen gond. De ő csak délelőttös, ebéd után elhozom. A délutáni alvással viszont nálunk is vannak nehézségek, mert mikor hazaér, nagyon felpörög, ritkán alszik el 2-nél előbb, aztán meg nem nagyon akar felébredni, sötét van mire felkel, és hát így este sem kerül ágyba túl korán... De amúgy nagyon szeret járni, és azért ez nekem is nagy könnyebbség, lehet ez a kis nyugi is kellett ahhoz, hogy összejöjjön kistesó :)

Izisz, nálatok honnan jön ez az olasz vonal?

Szofi, köszönöm :) Örülök, hogy jobban vagy.

Nálunk Julcsi hányt ma egyet ebéd után, délután meg felszaladt a láza, csak feküdt a kanapén. De most már jó a kedve, remélem át is ment rajta ez a valami :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


szofi.

van egy régi nick nevem itt de nem akarom azt használni mert sok a rosszakaróm. privibe elmondom aki kivi rá:)
Vendég
 


Izisz, simán vette a bölcsit hála Istennek. Mondjuk persze nem vették fel az államiba, úgyhogy magánba jár, de legalább kapunk is valamit a pénzünkért, nagyon meg vagyok elégedve. Csani imád menni, gyönyörű minden, és hihetetlen mit fejlődött!!
Sose volt egy félénk, anyás típus, de engem is meglepett, hogy milyen gördülékenyen ment a beilleszkedés.

Tudjátok mi vicces? Csani most viszont anyásabb, mint valaha. Én hallottam ilyen mendemondákat, hogy érzik a nagytesók, ha jön a trónkövetelő, de nem hittem benne. Mindenesetre elég érdekes egybeesés... :wink:

Anyesz, és hogy fog reagálni a munkahely? Örülni fognak, hogy máris jön a borúra derű, vagy szemrehányást tesznek, hogy ilyen keveset fogsz dolgozni...?
Alvásra nehéz ötletet mondani. Nem fárad el délelőtt eléggé...? Mióta jár bölcsibe?

Zita, mikor kerül Julcsi ágyba? Csani f9 körül fekszik kb.
Uh, én is bízom benne, hogy ennyi is volt ez a kis gyomorbaj szegény leányzónak...

Ronika, igen, kivi vagyok, átküldöd priviben?

Én is puszilok mindenkit, holnap megyek már dolgozni!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi, Julcsi legkorábban 9-kor, de inkább f10, de a héten egyszer még este 10-kor is hallottam, hogy serényen mondókázik az ágyában :) Igaz, akkor délután 5-kor kelt, hiába próbáltam már 4-től ébresztgetni.
Julcsi is magánba jár, és mi is nagyon elégedettek vagyunk vele :)
Itt Érden szinte lehetetlenség állami oviba kerülni, főleg hogy itthon leszek, úgyhogy még pár évig biztos ide fog járni Julcsi.

Ki merre lakik? Kíváncsi vagyok, milyen messze vagyunk egymástól :)

Szülni még nem tudom hol és kinél fogok :roll: Még keresem az igazit...

Ronika, engem is érdekelne miért vagy ilyen szűkszavú. Említettél egy válást, talán azzal van összefüggésben?

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


zita

kérdezzetek nyugodtan tőlem:) de nem nem amiatt hanem az előéletem miatt és sajnos sok rossz akaróm van.

Nincs könnyű életünk de alakul már és sokan elítélnek mert ebbe a helyzetbe nem vetetem el ezt a babát.
Vendég
 


Zita, Csani is nyomja a sötétbemondókázást, ha nem álmos! :D Érd az tőlem nincsen messze, én Budapest XI. kerben lakom.
Én tudom ajánlani a Szent Imre Kórházat, csak pozitív tapasztalataim voltak, Magyarország legjobb szülészetének tartják. Rengeteg a jó orvos, válogatni lehet! Én Dr. Bencsik Andrásnál szültem Csanit, és most is nála szeretnék szülni. Julcsi hol született?

Ronika, ahol 5 gyerek elfér, ott elférhet a hatodik is. De leginkább senkinek semmi köze hozzá, ez csak és kizárólag az édesapa és az édesanya döntése lehet.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zita! Gratulálok és üdv itt! De jó, hogy te már láttad a kismanód! :)
Julcsinak jobbulást! Gyönyörű a nagylány! :)

Roni! Drukk a mai dokihoz! :) Gyere majd mesélni, hogy mit láttatok! :)

Szofi! Hogy vagy? JAvultál szépen tovább?

Izisz! A te gyerkőceidnek is jobbulást! Remélem hamar átesnek ezen a víruson.

Én Pécsett fogok szülni. :)



csero
Pécs
 
 


Sziasztok!

Roni!
Már nagyon várjuk, hogy gyere mesélni! Ne foglalkozz senkinek a véleményével, megtartani egy egészséges magzatot? Ezt senki nem vetheti a szemedre akármi is áll a háttérben! És gondolom egy percig sem bánod, hogy népes a család. :wink:

Szofi!
Szerencsére Domi sem anya szoknyája mögé bújós. Ráadásul reggel szinte rohan a csoportszobába befelé, az ajtóban rávillantja csupaszáj mosolyát a gondozónénikre, azok meg olvadoznak. :lol: CSak amikor jön az alvás, akkor van gáz. Amúgy, szept. 19-én kezdte a bölcsit.
A munkahelyen szerintem ki fognak akadni, mert újabb embert kell felvenniük, betanítaniuk. (két év alatt, amíg nem voltam ketten is lecserélődtek, és a főnököm már várt vissza - ezzel most nem magamat akartam fényezni). Viszont úgy vagyok vele, hogy most adódott a lehetőség, egészséges vagyok, beállították a hormonszintet is, már korábban akartuk a kistesót (úgy, hogy nem mentem volna vissza dolgozni), azt mondtam, most vagy soha :D Én is ki lehetnék akadva, mert nem ugyanolyan óraszámban vettek vissza, szóval erről ennyit...

Zita!
Domi is mindig 2-kor feküdt délután, mint Julcsi. Egyszerűen nem fáradt el addig. A bölcsiben viszont délben már mennek az ágyba. Szerintem még nem fáradt. MÁr azt is próbáltam, hogy reggel 6-kor felkeltettem, az sem jött be. :shock: szerintem még azért legbelül stresszel, talán fél az elalvástól, mert az is elszakadás. (gondozónénit vécére sem engedi elmenni :oops: )

Izisz!
Hogy állnak a pöttyök?

Csero!
Pécset imádom! egyik kedvenc magyar városom! Nagyon romantikus hely!
Én Szegedn szülök. Még orvost nem választottam, de szerintem nem is fogok, csak szülésznőt.

Vonalzót hogy tudok betenni, milyen honlapról? :oops:
Puszi!
anyesz
Szeged
 
 


Anyesz, kattints rá valamelyikünk vonalzójára, amelyik szimpi, és feljön a honlap. Ezek többnyire angol nyelvűek, ha magyar nyelvűt akarsz, akkor itt tudsz pl. http://www.csaladinet.hu/vonalzo
Szeged is nagyon szép hely!
Domi majd biztos belerázódik a bölcsis alvásba!
Meló ügyben igazad van! Amúgy meg szerintem mindig van valami, ami miatt az ember halogathatná a gyerekvállalást, szóval nincs értelme várni a minden szempontból optimális időpontra :)

Csero, Pécsett? De jó! Akkor lehet földik vagyunk? Én is Baranyából származom :)

Ronika, szerintem itt mindenki kíváncsi a történetedre, de csak annyit árulj el, amennyit szeretnél :wink:

Szofi, köszi az ötletet, Szent Imrére gondoltam én is első körben, de most elbizonytalanodtam... majd írok privit ezügyben, csak még összeszedem a gondolataimat :)

Julcsi úgy tűnik ma már teljesen jól van. Reggel fél10-kor kelt (7 körül szokott), szóval szerintem kialudta a nyavalyát. Viszont most nyilván nem álmos, ugrott a délutáni szieszta :twisted: De lényeg, hogy jól van :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Nálunk pöttyök még vannak, vagyis lányomnak múlóban, fiamon meg most jött ki igazán. De nem viszketős, úgyhogy semmi gond. Mellette kis köhögés, de szerintem az is múlóban.

Ronika!

Elítélnek?

:roll: Én meg inkább irigykedem, hogy ennyi energiád van, és ilyen szépen alakul az életed...6 gyerkőc, az nagy-nagy boldogság!! Nekem tuti nem lesz erőm/időm/merszem ennyit szülni, örülök, ha a negyediket bevállaljuk majd. Amúgy is könnyű ítélkezni...én az abortuszos nőket szoktam megítélni, bár mostanában abba is belegondolok, hogy adódhat olyan élethelyzet, hogy valamiért muszáj, bár én akkor is inkább a szülést, majd az adoptálást választanám.

Zita!

Olasz vonal onnan jön, hogy ott tanultam kint pár évet. ;)

Dolgozók!

Minden elismerésem, emlékszem még amikor fiam mellett dolgoztam, az első pár hét kínszenvedés volt. Aztán a vége szintén, mert akkor meg már meleg volt, nyár és nagy pocakkal....de szülésig szerettem volna bírni és sikerült is. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


hát azaz igazság lehet hogy az apuka fogja nevelni de ez még a jövő kérdése.
a lényeg nem akartam abortuszt és ha az apukánál köt ki a gyerekünk ott is boldog élete lesz mert ott teljes szeretetet kapna. de ez még a jövő zenéje:) ezen még nem agyalunk. hanem várjuk boldogan:)
Vendég
 


Ronika, ezek szerint nem éltek együtt az apukával? És a többi gyermeked veled van? Voltál orvosnál?

Izisz, te végigdolgoztad a második terhességed? Hű, az nem semmi! És kivel volt addig a picifiad? Azt hittem, talán a férjed olasz :) :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Csero, köszönöm, igen, héla Istennek majdnem tökéletesen visszanyertem az erőm. Holnapra már 100%-os leszek!

Anyesz, én szegedi vagyok! Egyetemre jöttem Pestre.
Domi, ha szeptemberben kezdte a bölcsit, akkor még nagyon friss! Ne izgulj, hidd el, rengeteget fog még változni, és a gondozónők dolga, hogy megoldják az alvást. Remélhetőleg azért ők a gondozónők, mert ezt meg is fogják oldani! :wink:

Jaj, nagyon vicces, szóval Baranyából származom, mert onnan való az anyukám, és Mohácson születtem. De Szegeden nőttem fel! :D

Zita, maga a kórház tényleg szuper, és Érdről logikus. Főleg, hogy a második babó sokszor hamarabb kint van! :wink: Örülök, hogy Julcsi jobban lett!

Kellemes hétvégét lányok. Muszáj lepihennem.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Zita!

Áh nem! :) Az első terhességem dolgoztam végig, másodjára még bőven gyeden voltam. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


dr. az 5 gyermekem velem él. bevallom most nem akartam babát de ő annyira szeretné hogy miatta megtartom.
Vendég
 


Sziasztok!

Ronika! Mi volt a dokinál? :)
Hű, hát nem egyszerű a helyzeted és a történeted sem, az biztos. Ha egyszer van kedved, majd meséld el. Nem akarok tolakodó lenni, ezért nem akarlak kérdésekkel bombázni.

Izisz! Én is azt hittem, hogy a férjed olasz. :)
Hogy vannak a gyerekek?

Szofi! Te hogy vagy? Teljesen helyrejöttél?

Én ma eléggé szédelgek. Valószínűleg nem iszom eleget, úgyhogy most erre nagyon oda kell figyelnem.
Ti hogy vagytok?
Szép napot nektek! :)



csero
Pécs
 
 


jajjj le is maradt:) 10x15mm-es petezsákom van:)
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok (bár még kicsit bátortalanul, de teljesen pozítiv hozzáállással).
Pénteken kellett volna megjönni, azóta van két pozítiv tesztem. :)
Nagy a boldogság itthon. Úgy néz ki második manóka beköltözött a pocakomba.
Van már egy 19 hónapos kisfiam, aki már 1 hónapja bölcsis.

Dokihoz én 2 hét múlva szeretnék menni, addigra már bizti lesz szívhang is. :)

Az elsõ terhességem idején én Femibiont szedtem, most is azt fogom.
Ja, még annyi, hogy én budapesti vagyok.

Szép estét Mindenkinek!
picuri2
Budapest
 
 


sziasztok,

lesz ami lesz alapon - csatlakozom én is.
úgyis hiányoltátok az első babásokat, félre a babonákkal, itt vagyok :)
ami eddig biztos: 2 pozitív teszt, egy csütörtökön, egy szombaton. uh 2 hét múlva.
tünetem szinte semmi...

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Roni! Gratulálok! :) Szép nagy a petezsák! :)

Picuri! Gratulálok és üdv itt! :) És gratula a nagyobbikhoz is. :) Hogy hívják? Könnyen ment a bölcsibe beszoktatás? Te dolgozol?

Tündérlétra! Gratulálok és üdv köztünk! :) Nagyon-nagyon tetszik a neved! :)
Nagyon dícséretes a hozzáállás, csak így tovább! :)
Családnak mikor mondjátok el?



csero
Pécs
 
 


Csero: Arninak (Arnold) hívják a kisfiamat. :) Elvileg most megyek vissza dolgozni, éppen a felhalmozott szabimat veszem ki. :)
Nekem sokkal több tünetem van, mint az elsõ terhességnél: ott csakl fáradt voltam az elején, de most émelygek is, hányingerem is van, és nekem hasmenéssel kezdõdtek a tûnetek (ez is érdekes számomra).
Bölcsi: szuper jól ment, mi államiba járunk, eddig meg vagyok elégedve.
Családnak majd késõbb mondjuk el, várunk még vele.

Roni:
gratula a petezsákhoz. :)

Tündérlétra
: hajrá-hajrá. Jó elsõbabásnak is lenni, sok új izgalmas dolog jön az életetben. :)
picuri2
Budapest
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Külön az első elsőbabásunknak :) Ne izgulj, ilyenkor még nem mindenkinél vannak tünetek! Néhány mázlistánál később sem... Nálam eddig mindkétszer a mormota üzemmódra állás volt az első jel :) Utána a hasfeszülés, majd később az émelygés. Vártátok már a picit?

Picuri, neked is üdv! Még egy fiú nagytesó. :) Egyelőre ők vannak többségben :)

Ronika, gratula a zsákocskához!

Csero, remélem elmúlt a szédelgés!

Izisz, bocs, félreértettem :oops:

Szofi, remélem jól telt a hétvége és teljesen jól vagy már!

Én jól vagyok, csak ha sokat ülök, nagyon elkezd feszülni a hasam és le kell feküdnöm. Hányinger helyzet most épp javult. Viszont ma folyton ettem volna, még egy túrótortát is sütöttem :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


köszi a szíves fogadtatást Lányok,

csero, a szűk család már tudja...

zita, lombikbaba, úgyhogy igen, vártuk :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok! :)

Picuri! De jó, hogy simán vette a bölcsit Arni! NAgyon ügyes volt. :) Most, hogy összejött a tesó csak kiveszed a szabidat és táppénzre mész,. vagy dolgozni fogsz? A munkahelyen mit szólnak hozzá?

Szofi! Pihenj amennyit csak tudsz! Hm, túrótorta.... Irigykedem. :) Dobsz receptet?

Tündérlétra! Tegnap este elolvastam a blogodat. :) Tök jó, hogy elsőre összejött a bébi, drukk a továbbiakhoz is! :)

Durva volt a tegnapi nap, szinte felkelni sem tudtam a szédüléstől. Ami fura volt, hogy a fejem ne fájt (nem mintha hiányzott volna!), "csak" a forog velem a világ érzés volt. Férjem gyorsan utánanézett, állítólag Magne B6-tal lehet segíteni rajta. Hát kipróbálom, aztán meglátjuk. MIndenesetre estére sokkal jobb lett. :)
Szép napot nektek! :)



csero
Pécs
 
 


sziasztok.
üdv az újjaknak.
én is szédültem tegnap de én az utróra fogom. nekem hányingert okozott a magne B6 s a calcium így én nem szedem. a terhesvitaminok meg hízást nálam így azt se.
Vendég
 


sziasztok,

csero, köszi :) reménykedünk, hogy minden OK lesz a továbbiakban is, ha már ilyen kegyes volt hozzánk a sors :) de komolyan mondom, a beülti és a teszt közötti 2 hetet nem éreztem ilyen lassúnak, mint most ezt, ami az uh-ig hátra van...

ronika, Te miért szedsz utrot?

szédelegni én is szoktam, kicsit olyan, mint amikor be van csípve az ember :)
vitamint én a femibiont szedem a beültetés óta, előtte normál folsavat szedtem, meg többféle vitamint, nyomelemet, ilyesmiket.

Ti mit gondoltok az influenza oltásról? beoltatjátok magatokat? egyáltalán, mikor lehet? én még sosem oltattam, de most elgondolkodtam rajta...

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


volt két vetélésem és emiatt jó ha van egy kicsi támogatás a szervezetemnek
Vendég
 


Csatlakoznék!!

Van egy 2 és fél éves lánykám Szaffi, és most jön a következő, talán júl 15 körül.

Már most nagyon izgulok, még jó hogy a bébicuccokat nem adtuk el! :o :o :o
airyale
Érd
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntést mindenkinek. :)

CSero: hát én már elindítottama szabimat, és csak most lett pozítiv a teszt. Szóval még nem tudom, hogy hogyan fogjuk csinálni. Munkehelyem most keresnek nekem pozit, szóval lehet visszamegyek dolgozni egy fél évet, még nem tudjuk, várom, hogy mit mondanak ott bent, de még nem fogok szólni, elvileg semmi közük hozzá, és az elsõ gyerek 3 éves koráig védett vagyok. :)
Vki tudja, hogy ilyenkor mennyi lehet a táppénz?

B6 az nekem is használt az elsõ babánál.

Hát én nagyon sokat, émelygek, hányigerem van, ég a gyomrom, az elsõ terhességemnél szinte semmi ilyen nem volt.

Influenza oltás: hát ez nekünk megint nagy dillemma lesz, hiszen amikor terhes voltam arnival, akkro volt az a nagy járvány, amikor több kismam is meghalt. Szóval majd beszélek a dokikkal, hogy õk mit javasolnak. De úgy tudom (lehet rosszul emlékszem), hogy csak a 12 hét után szabadni oltani a kismamákat.

Airyale: üdv. köztünk! :)

Tündérlétra: te mikor mész Uh-ra?

Kismamák akik émelyegnek, hényigerük van sok pihenést ls kitartást! :)
picuri2
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is üdvözlöm az újakat! Örülök, hogy van első babásunk is. ;-)
Zita!
Örüök, hogy Julcsi jobban van! Nem semmi, hogy fél 10-ig aludt! :o

Oltás: mi is ezen agyalunk, eddigi években nem adattuk be magunknak, de most más a helyzet. Domi közösségbe jár, én meg ugye babát várok. :wink:
Szóval szerintem idén felveszem én is, meg Domit is beoltatjuk.

Airyale!
Gazdagítottad a két és fél éves nagytesók táborát! Szép neve van a kislányodnak. Alakul a fiú-lány arány. :D

Tündérlétra!
Csúcs a neved, nem kevés képzelőerőre vall. :wink:

Hát nekem nem reggeli, hanem esti émelygéseim vannak, lányok. :shock:
És ez a mormota-effektus, phú,nem tudom, hogy fogom bírni a melót.
Köszi a vonalzós tippet!
Üdv mindenkinek!
anyesz
Szeged
 
 


Na, nem tette be a vonalzót... :?

Kép
Kép
anyesz
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: