Új privát üzeneted érkezett!

lombikbaba Üdv itt! Ne adjátok fel, mi is nagyon bízunk benne, hogy azok a bizonyos urbán legendák a sok lombik utáni természetes babákról nálunk is összejön :D Hátha tanult a szervezet valamit :wink: Én úgy tudom, hogy ha pl az első lombik próbálkozásra összejön egy ikerpár, akkor többet nem fizet a tb. Nekünk legalábbis a Kaáliban ezt mondták. Szóval ha nem hozza a természet, mi januárra időzítjük a köv lombikot.
Nálam a fejben elfogadás nem jön össze arra, hogy nem megy a szopi :( Talán a következőnél könyebb lesz...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nálunk a spontán baba kizárt! :oops:

Az öt finanszírozott lehetőség nem függ attól, hogy van-e gyerek! Több ismerősöm is lombikozott úgy, hogy már lett gyereke, ikresek is voltak... Pl. a barátnőmnek most született meg a 3. lombikbabája :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


50/2001. EüM. rendelet!!!!!!!

Hazánkban az egészségügyi miniszter 50/2001.( XII. 28 ) EüM. rendeletben módosította az 1997. évi törvényt. A módosítás alapján a meddő párok számára változatlanul 5 beavatkozás ingyenes, de első gyermek megszületése után lehetőség van újabb terhesség vállalására az öt finanszírozott beavatkozásig

http://www.gyor.kaali.hu/ka1.html

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Miért nem tudod elfogadni, hogy tápszert kell adnod Szaffinak?
Szerintem, ölelgeted, szeretgeted eleget a szoptatás nélkül is a kislányodat!
Gondold végig magadban a tápszerezés előnyeit! :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


lombikbaba Fú köszike a bevágott törvényt!!! Naggggyon jól hangzana, ha nem kéne a 3.ért sem fizetni 8) Mármint, csak a gyógyszereket, ugye. Bizti a régi törvényt találtam meg valahol...
Megkérdhetem, mi nálatok a gond? Ha nem akarsz itt, esetleg priviben. Nekünk olyan problémánk van, amire azt mondták a Kaáliban, hogy elvileg lehet természetesen is babánk, csak kicsi rá az esély, szóval ne lepődjönk meg, ha becsúszik, de ha nem, ne várjunk évekig, nyugodtan menjünk vissza, mert lehet, csak 10 év múlva "csúszna be" természetesen (ICSI-sek vagyunk, ha ez mond vmit :))
Rengeteg előnyét tudom a tápinak (ahányszor apára nézek, ahogy eteti a lánykát, tudom, hogy van előnye is), de azzal is tisztában vagyok, hogy a tejcsi nem csak az összetétele miatt lenne neki jobb. Meg, ő nagyon szeret cicin lenni, és mindig olyan elkeseredett, amikor kiürül a cici :( Emiatt már sokszor le akartam állni vele, de aztán mindig jön egy olyan nap, amikor a cicin nyugszik meg, ott alszik el.
Ti gondolom lombikban gondolkodtok akkor következőre is. Hol "barkácsolták össze" Chloet?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Chloe a debreceni Kaáliban készült, ő is ICSI-s baba.
Én IR-es vagyok és van egy véralvadási zavarom, ami miatt injekcióznom kellett magmat a terhesség alatt folyamatosan. (szülés után 6 hétig)

Cicizés nélkül is lehet nagyon jó anya-baba kapsolat. Van olyan ismerősöm, aki abszolút nem tudott szoptatni, mégis nagyon bensőségesen össze tud bújni a kisfiával.

Nálunk a szopi az táplálkzási célt szolgál, nem nyugtatást, altatást. (én nem szoktam altatni a lányomat :oops: )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sára Panka szépen megnőtt :) Milyen kis picike volt születésekor. De nagyon helyes nagylány lett :)

Szoptatás szerintem picit túl van miszitifikálva. Mindkét lányomat szoptattam, de nem igény szerint, és nem túl sokáig. Zsófit 8 hónapos koráig, onnantól kezdve nem nagyon érdekelte, inkább az ujját szopta a mellem helyett (pedig előtte mindig az esti szopiba aludt bele). Fruzsit 6,5 hónapig, de már mindketten szenvedtünk, ő nem nagyon szerette (és most se mindig) a testközelséget, zavarta, hogy olyan közel vagyunk egymáshoz, így a hozzátáplálást is megkezdtük hamarabb. Ennyi amúgy nekem pont elég volt, nekem egy éves kor a felső határ, amíg szoptatnám a gyerekemet.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


lombikbaba Fú, az IR meg a véralvadás nem hangzik jól :( Nagyon bátrak vagytok (vagy), hogy mindezek ellenére is még egyszer belevágsz :wink: Tudom, a kisbabák addiktívak, totál függő lesz tőlük ez ember, és hát olyan gyorsan nőnek, kell egy újabb babázni :D
Nem kell altatni? Mik vannak! Szaffi hülyeségnek érzi az alvást, amikor nézelődni is lehet. Nem birok elég ingerszegény helyet kialakítani (már nem is próbálok), mindi talál vmit, ami felkelti a figyelmét, és ha már nagyon álmos, akkor ez elég vicces. Becsukja a kis szemét, mjd véletlen kinyitja, meglát valamit, nagy szemfelcsillanás, majd 3 másodperc múlva görbül is a szája, hogy ő mért is nem alszik? Tiszta édes :)

panndi Felső határnak én is az 1 évet lőttem be magamnak szopihnál, de sztem ahogy elkezd mást is kapni, ez a kevés tejcsi már nem fogja izgatni.

Ti mikor kezdtétek a hozzátápit? Én várni akarok vele kb 5 hós koráig, mert akkor megyünk Mvhelyre, és nem akarok utazás közben kajával pepecselni, majd ha hazajöttünk. Bár akkor meg a költözés köt le majd... No mindig lesz valami :)
Olyan hideg van a lakásban, a központi fűtést meg már 3 hete leállították, most mindenféle elektromos cuccal fűtűnk, egy vagyont fogunk fizetni, de hát 18 fokban fázik peluscsere közben a csaj. Újabb pont az új lakás mellett, annak cirkója van, így májusban is lehet fűteni!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Brrrrrrr,nálunk is megy a cirkó,mert 17,5°c-ra lement a hőmérséklet.
Hát melegnek éppen nem nevezném... :evil: :evil: :evil:

Hozzátápit mi 5 hónapos kora után kezdtük,mert akkor már kevesebb volt a tejem,a tápi meg nem nagyon csúszott a kisasszonynak,pedig sokfélét kipróbáltunk.Nagyon jó gyerekorvosunk és védőnőnk van,mindketten azt mondták,egyen azt akkor,ami jólesik neki,amit szívesen elfogad,meg amúgy is az a mottó,hogy a baba nem buta,tudja,mire van szüksége. :D
6 hós korára már ebédre főzeléket evett,aztán kiváltottuk a vacsit tejpéppel,mert azt imádta,utána meg jött a gyümölcs uzsira és így tovább.1 évesen egy nagyon minimális tápit ivott reggel,max. 100 ml-t,de már akkor is csak a gyümölcsös ízűeket,illetve kakaóporral ízesítve,így utána át álltunk a tejre.

Pici korában mi nagyon sokat dédelgettük Pankát,úgy éreztük,be kell pótolnunk azt az időt,amit kórházban,inkubátorban töltött.
Így természetesen rászokott arra,hogy rajtunk aludt el és a mai napig karban altatjuk este. :shock: :? :lol: Napközben már csak egyszer alszik,akkor meg kint az udvaron,babakocsiban.Hiába vettünk kintre utazóágyat neki,abban nem alszik,csak játszott,amíg kicsi volt.
A tesóbabát a kezdetektől arra fogom szoktatni,hogy egyedül,az ágyában aludjon el,az tuti. :lol:

piki
 
 


Szerencsére nekem fogalmam sincs,mi az az IR meg ICSI... :shock:

De van most egy barátnőm,akinek azt mondta a dokija a vizsgálatok után,hogy nem igazán van spontán peteérése,a párjának meg alacsony a spermaszáma és így kicsi a valószínűsége a spontán teherbeesésnek...már van egy 3 éves kislányuk,ő nagyon hamar "besikeredett",nem volt tervezett baba.Most már 8 hónapja próbálkoznak,de eléggé el vannak keseredve...és eléggé tanácstalanok,mert az orvosuk se mond semmit,hogyan tovább...van esetleg valami ötletetek??? Szívesen venném,mert én magamtól nem igazán tudok segíteni nekik,bármennyire is szeretnék... :( :( :(

piki
 
 


Rekuja
Nem bátorság belevágni... Szeretnénk még legalább egy gyereket...ha ez a módja, akkor mese nincs. (van 3 eszkimókánk)
Ha altatod, akkor nem nyitja ki a szemét? Nézelődésnél élvezetesebb lesz majd, ha megtanul felállni... egy idő után le szokott feküdni és alszik :lol: :wink:

Hozzátáplálás
Mi igazából olyan 6,5 hónaposan kezdtük. Mostanra már szinte mindent eszik :wink:

Piki
Barátnődnek javaslom a cikluskövetéses hormonvizsgálatot+UH-t, valamint terheléses cukor+inzulin vizsgálatot.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


piki Sokat dédelgetés nagyon ismerős :) Koraszülött babás barátnőm pont ugyanígy járt, folyton mondogatta, mikor megszültem, nehogy én is állandóan ringassam, de persze nem bírtam megállni :) Nálunk szerencsére neki lett elege belőle, nem tökéletes a dolog, de már az ágyában altatom.
ICSI egy eljárás, mikor a petesejtbe beleinjekcióznak 1 db spermiumot és így jön létre a babóca. Az IR pedig inzulin-rezisztencia, „korai cukorbetegség”, amit a szervezet veszélyként érzékel és megakadályozza mellette a teherbeesést.
Barátnődnek én a nőgyógyász váltását javasolnám, nem feltétlen a meddőségi központot. Nekem itt az sztk-ban egy hormonszint vérvétel és egy peteérés ellenőrzés után felírtak clostilbegit-et, ami növeli a petesejtek számát (2-3 db/hó). Ugyanezt férfiaknak is adják, jobb minőségű lesz a sperma. De a pasik szarul bírják ezt a gyógyszert, mert felborul a hormonháztartásuk, olyanok lesznek mint egy hisztis nő a menstruálás körül :lol: Pesti a barátnőd? Hogy áll anyagilag? Ha megengedheti magának a magánnőgyógyászt, nagyon ajánlom az Istenhegyi Géndiagnosztikai intézetet, ha kell, orvost is mondok (budán van II. kerületben). Ott mindent megcsinálnak, és a dokim nagyon rendes mert a drágább dolgokat az Istvánban csinálja tb-re. Bizti csinálna egy petevezeték-átjárhatóságit, mert ha már van gyerekük, ez sokszor akadálya a 2. babának. Ha „csak” hormonális gondjaik vannak, és nem túl súlyosak, néhány tablettás (nem injekciós) gyógyszer után egy inszemináció jó eséllyel sikeres lehet, az magánban kb 25e + kb 10-15 a vizsgálatok, konzultációk. Azért javasolnám a magánt, mert az állami protokolban eddig fél-egy év alatt lehet eljutni, magánban meg max 2 hónap, az is csak a peteérés hossza miatt kell. A lényeg, hogy ne várjanak, hogy majd becsúszik, mert egy banális ok is lehet, amit egyszerűen kikerülhetnek és már jön is a baba :wink:

lombikbaba Tök jó, hogy vannak fagyibabáitok :D Nekünk sose lettek :( pedig az utsó alkalommal 13 :!: petesejttel dolgoztak, aztán csak 2-t tettek vissza, a többi meg ment kalandtúrára a csatornába, mert nem voltak alkalmasak fagyasztásra :( Szóval nálunk a lombik a teljes ceremóniát jelenti, mindenestül. De remélem, nem kell :D
Mikor nővérem megtanult felállni, annyira tetszett neki, hogy állva aludt, mert ezért sem volt hajlandó lefeküdni. Sőt, ha anyám lefektette, felkelt és felállt :lol: Aztán persze pár hét alatt rendeződött a dolog, ma már nem állva alszik 33 évesen :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Köszi az infókat lányok!!! :) :) :) :) :) Nagyon kedves tőletek.
Már el is küldtem a barátnőmnek. Anyagilag annyira nem állnak jól,de szerintem erre biztos áldoznának,amennyit tudnak.

piki
 
 


Bocsi az off-ért,de még egy kérdése lenne Briginek,a barátnőmnek,akiről írtam...nem biztos,hogy tudtok válaszolni ugyan,de az érdekelné,hogy ha esetleg inszemre vagy ilyesmire kerül sor,akkor annak az idejére maradhat-e betegállományban...
Nemsokára lejár a gyese,aztán még ott lesz a felgyűlt szabija.Gondolom,valami zűr van a munkáltató körül,vagy ilyesmi,de bővebbet én se tudok...

Kinek hogy telt a hétvége? :lol:
A ti gyerkőceitek is hajnalban kelnek? :shock: :D

piki
 
 


Piki, az én lányaim hatkor kelnek :?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


piki Szaffi éjjel jó alvó, kb 6-7 között kelti az apját, a reggeli műszak az övé, át nem engedné semmi pénzért :) Igen, ez is a tápszer előnye :wink: Még visszaalszik úgy 8-9 közt egy fél órára, de ezt gondolom hamar elhagyja. Amúgy napközben nem nagy alvó, a háromnegyed óra nála már sok.
Elvileg az inszeminációra nem jár a táppénz, de ez háziorvos kérdése is. Nekem 4 inszemem volt, 3 nál egyáltalán nem maradtam itthon, délután betették, másnap dolgoztam. Dokim nem mondta, hogy kéne. A 4.nél pont beteg voltam, megbeszéltem a házidokimmal, hogy +1 hétig maradok még, hátha ezen múlik. Elvileg a lombiknál is csak a punkció idejére jár, de minden háziorvos kiírja a nőket. Én az injekciókat sem nagyon bírtam, általában 3 hétig voltam itthon, 2t elötte, 1et utána. És nem az itthon töltött időn múlott, mert a nyári szünetesből nem lett baba, Szaffival meg 1 hét után visszamentem, aztán mégis itt van. De elötte fontos a ráhangolódás sztem.

normális, h a babakocsiban folyton olyan depressziós fejjel néz? Tiszta lelkiismeret-furdalásom van, ha sétálni megyünk :( Pedig kilát belőle, nem sír, csak itthon folyton rúgkapál meg nevet, ott meg... olyan depresszió teljes nihil. Vagy ez korral elmúlik?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Újra csak köszi!!!!! :)

Rekuja,szerintem tuti csak nagyon figyel a kocsiban.Érzi,hogy történik valami,hogy nem otthon van,stb. Majd megszokja. :)
Ha nem szeretné,tuti üvöltene. :lol: A gyerkőcök rögtön elég nyomatékosan hangot adnak annak,ha valami nem kóser nekik. :lol:

piki
 
 


Panka régebben aludt kb.fél8-8ig,de most már hetek óta 6kor kel. :?
Ha fél7ig húzza,már örülök.Bár egy szavam nem lehet,mert 5 hós kora óta szinte sosem kel éjjel,max.havonta 1x.
Este pedig már legkésőbb 8kor alszik.

piki
 
 


Jó reggelt!

Mi általában 6 felé kelünk.

Táppénz
Háziorvossal meg lehet beszélni, hogy bizonyos időre kiírjon.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

rekuja: a cickafark és a palást fű tea ivása naponta, általában rendszeresebbé teszi a ciklust. De tavaly szedtem barátcserje kapszulát a teák helyett és az is segít, sőt én hiszek benne, hogy segített Ákos megfoganásában is.
Irigyellek, hogy Szaffi ilyen jó alvó, eddig mi rengeteget kínlódtunk Ákossal, állandóan fent volt, szopizni akart 2 óránként, hulla voltam. Most hogy már adok neki zöldséget és gyümölcsöt, meg Sinlac pépet, az utolsó 2 nap este 9-től hajnali 4-ig aludt, teljesen meg voltam lepődve. Utána 7-kor szopizik és még visszaalszik, van hogy 9-ig is.

Egyébként a babakocsi témához szólva, mit tud egy kis gyerek a babakocsiban csinálni, vagy alszik, vagy néz ki a fejéből szegény. Szerencsére én már felültetem őt és így tud nézegetni.

A lombik programhoz nem tudok hozzászólni, habár múltkor néztem a duna tv-n egy 6 részes sorozatot, amely erről a témáról szólt, vagyis tényleges családokról akik végig csinálták a lombik program különböző lépcsőit. Le a kalappal előttük.
Ismerek egy csajt aki azt mondta, hogy nem tudta volna végigcsinálni a lombik programot és inkább örökbe fogadtak egy pár napos újszülöttet, aki mára már egy édes, kiegyensúlyozott 1,5 éves kisfiú.
ede71
Veszprém
 
 


Sehol senki egész délután??? :shock: :)
Mondjuk én is kint voltam a kölkeccel estig,olyan jó idővolt,be sem akart jönni. :)
A jövő héten kapunk egy homokozót is,na akkor meg aztán 6lóval se lehet majd bevontatni. :roll: :lol:

Nektek hogy telt a nap?

piki
 
 


Elnézést az eltűnésért, kicsit el vagyok havazva. De jó lene csak Szaffival foglalkozni a festő, villanyszerelő, burkoló, vízórás, gázátiratás stb helyett. Tiszta bonyolult, mert minden munkás megnézné a lakást, mielött árat mond, én meg finoman fogalmazva nem vagyok valami mobil a picivel, ráadásul oké, hogy találkozzunk 5kor a lakásban, de az egy tök üres lakás, szóval állok ott, Szaffi a kenguruban, és remélem, nem késik sokat a mester. Hétvégén átvitetek apával egy ágyszivacsot, hogy legalább letehessem a picit, ha rugkapálhatnékja van. Remélem, a mesterek megoldják nélkülem is a dolgokat, és nem kell ott szobrozni amíg dolgoznak majd. Úgyis üres a lakás, ott aztán nincs mit tönkretenni :D
Valaki ajánlotta az aventos pároló/turmixoló gépet. Nem használ valaki ilyet? Praktikusnak hangzik, hogy lehet 1 adagnyi pépkaját csinálni benne viszonylag kevés koszolással, de annyi feleslegesnek tűnő gép van a bébi-iparban.

piki Hát, lehet, hogy figyel a kocsiban, de olyan kis bamba... nem baj, kell a friss levegő! Majd belejön/jövünk mind2en. Hajnali kelés nem hangzik jól :( de a korai elalvás nyújt némi privát szférát neked is :)
Nagy irigykedés a saját kertért! Legalábbis ha jól értettem. Mi itt rójuk a lakótelepet, jó lesz már végre költözni, az egy nagy parkos rész, sok szép fával fűvel, tág terekkel :wink:

ede Huh, 2 óránként szopi, gondolom alkalmanként minimum fél óra.... Tényleg fárasztónak hangzik, nem semmi, hogy végigcsináltad! Szaffi már a kórházban is nagyokat aludt, folyton ébresztgetni kellett, azt hittem, ha kap rendesen kaját, ez majd elmúlik, de nem, éjjel most is nagy alvó. Nekem hiányzik, hogy éjjel is babázzak vele, de már nem ébresztem enni, mert félek, összezavarnám az éjjel/nappal rendszert.
Lombik program sztem nem olyan megeröltető fizikailag, csak lelkileg. De úgy meg az örökbefogadás is nehéz lehet.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja,nem irigyellek...baba mellett ez nem semmi...
Én a babakaját egy szem botmixerrel megoldottam,eszem ágában se volt bármi másba beruházni. :shock: Lehet,hogy praktikus,ha ajándékba kapnék,tuti használnám is,de pénzt nem adnék érte.
De ez csak az én véleményem. :D Komolyan hiányzik az éjjeli evés????Én alig hittem anno,hogy végre 1-2 óránál többet aludjak,mert különben bekattantam volna...

Képzeljétek,nagy boldogan mesélem tegnap anyámnak,hogy Pankának már 7 foga van,erre ma belekotortam a szájába és kiderült,hogy már 11!!! 2-3 nap alatt úgy kijött 4 őrlőfoga,hogy észre se vettem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


piki
Sárának mikor jött ki az első foga?
Ákosnak még nincs, habár a doktornő szerint hamarosan lesz alul, mert duzzadt a foginye és folyik az orra,+ nagyon nyálzik.

rekuja
hát nem volt egy sétagalopp az éjszakai kelés, de valahogy túléltem, mostanra már nagyon fáradt vagyok. egyébként a szopi talán 5-10 perc, de ez is elég ahhoz, hogy kizökkentsen az alvásból.

a babakaját én is egy botmixerrel, almareszelővel és egy villával oldom meg. az almát reszelem, a banánt csak villával töröm össze, és nem teljesen pürésítem a zöldségeket sem. szerencsére Ákos elfogadja az elejétől kezdve a darabosat, sőt úgy csinál mintha rágna és forgatja a kaját a szájában, nagyon édi tud lenni.
de adok neki már babapiskótát, köles golyót és háztartási kekszet is amit elmajszol, persze felügyelettel
ede71
Veszprém
 
 


Panka elég késő kezdte a fogzást is,mint minden egyebet. :D
Már 10 hónapos elmúlt,mikor az első 2 kijött,aztán 2héten belül még 2,utána tartott egy hosszabb szünetet és most már jönnek sorban. :D

piki
 
 


Babakaja
Én ebből a szempontból nagyon kényelmes vagyok... megveszem a bolti bébiételt, vagy most már sokszor a mi kajánkból kap Chloe...

Éjjeli kelés
Most már általában csak egyszer kelünk :lol: :lol: :lol:
Akkor kell egy kis szopi, aztán alvás tovább. Én szerencsére pillanatok alatt vissza tudok aludni. Gyerekem is... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kicsit leült a topik... :(
Látszik,hogy itt a tavasz! :D

Ma itt volt a barátnőm a Pankával majdnem egyidős lányával,olyan jó volt... :lol: :lol: :lol: Nagyon régen találkoztunk,a gyerekek is olyan szuperül elvoltak... :D

Kezd fájni a hasam. :( :( :( Azt hiszem,meg fog jönni... :?
Tesóprojekt folytatódik a következő ciklusban... :wink:

piki
 
 


Hát fogzástól én tartok, remélem, tényleg megvárja, hogy addigra már be tudja gyömöszkélni a rágókát a szájába, de lehet, már alakul neki valami alul, mert eléggé fehér középeb a kis innye és utálja a cumikáját, a cumisüvegét, csak a cici jó (amiben nem sok minden van), azt viszont tépi. Ma 2 órát „hisztizett”, mert éhes volt, de nem volt hajlandó enni. Jó játék, elterelem a figyelmét, hogy ne sírjon, megnyugtatom, adom a kaját, mire újra bőg. Végül majd 6 óra éhezés után hajlansó volt inni, persze a 3. kortyra már rájött, hogy banyek, ez kell nekem, és nyomta be mohón a teljes üveget. Valami ötlet? A kanál és a szoptanít nem vált be, meg az se, hogy nyomok tápit a cicire, hátha az íz hatására rájön, hogy enni kéne. Súlya alapján 950 körül kéne ennie, ma 640et evett, tegnap se többet. Éjjel keltem enni, olyankor mindig hajlandó félálomban. Legalább ne éhezzen :(

Tegnap hajnalban megszült unokatesóm felesége! Jaj, olyan fura, hogy Rozi az 53 centijével milyen picike az én 4 hónapos nagylányom mellett! Az ember nem néz oda, aztán tessék, mekkorát nő ez a csaj! Holnap megyünk be hozzájuk, bemutatjuk a csajokat egymásnak, tök jó lesz nekik, hogy ilyen kicsi a korkülönbségük, majd megyünk együtt nyaranta Balatonra a családi nyaralóba :)

Én úgy érzem, most van peteérésem, este le is támadom majd „spontán” apát :lol:

piki Hát milyen anya vagy, hogy nem tudod, hány foga van a gyerekednek? :lol: vicc volt. Dokim mondta még az ultrahangról, mikor kérdeztem, hogy most melyik a feje és melyik a feneke, hogy „nem ismeri meg a saját lányát?” :lol: 10 hónapos a valódi vagy a korrigált életkor alapján?
Sajnálom a hasfájást :( De új hónap, új remény :wink:

lombikbaba Bolti bébikajából melyiket? Csak mert pl az apró magvasok erősen allergizálóak, ezért nem ajánlják őket 1 éves kor alatt, ehhez képeset a nestlének van áfonyása 4 hóstól. Én amúgy imádom a gyümölcsös bébikaját, amíg dolgoztam rendszeresen volt az az ebédem :D Most is van néhány a spejzban, no nem Szaffi miatt :D A helyzet az, hogy nem vagyok egy nagy konyhatündér, sajnálom rá az időt, szóval lustaságom ismeretében sok bébikaját fogok venni... de motoszkál bennem, hogy rákényszerítsem magam a főzésre :)
Szerencsés a visszaalvás, baba nélkül nekem is ment, azóta... túlságosan felébredek.

ede Nem csinálsz egy babás vonalzót? Mindig elfelejtem, mennyi idős Ákosod :)
Almareszelő már beszerezve, egy 3gyerekes barátnémnál láttam, hogy az IKEÁs sajtreszelő, amihez van egy kis műanyag doboz milyen remek almapépesítő, és nem is lesz az egész konyha pépkajás a zárt tartó miatt, szóval én azzal fogok nyomulni 8) Botmixer szintén van, bár vacakol a motorja, kb 6 éves és nincs más robotgépem, szóval mindent ezzel keverek, habosítok, sőt a pengés résszel kiválóna lehet akár diót is darálni... már a pengét is megtanultam újrafenni :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Apró magvasnál a mag okozza a gondot általában. Bébiételekben nincs benne a mag, gyártási technológia olyan, hogy ki tudják kerülni a magokat.
Általában a DM-s és a Gerber bébiételeit szoktam venni.
Fecskendős etetést nem próbáltad? Miközben Szaffi szopizik, fecskendővel nyomod a tápszert a szájába :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Rekuja,ha a babád egészséges és gyarapszik a súlya,gyakorlatilag mindegy,hogy mennyit eszik...egyen annyit,amennyi jólesik neki,éhezni biztos nem éhezik. Egy stressztől kíméled meg mindkettőtöket.
Lehet,hogy kicsit lassúbb még az anyagcseréje. Az én lányom se volt egy nagy evő soha,mégis szépen gyarapodott.Amikor a vele egyidős babák benyomtak 180-210milli tápot,ő evett 60-70et...
Maximum annyit tudok még tanácsolni,hogy 4-5 hónapos kora között kezdjétek el a hozzátápit.A gyümölcsöktől,zöldségektől az emésztése és az étvágya is jobb lesz.
Az aprómagvas cuccoktól meg tényleg nem kell félni,fermentálva vannak,erre nagyon figyelnek a bébiétel gyártó cégek.
Pankának is veszek a mai napig is,mert ugye télen volt az alma,a banán meg maximum a narancs és ezzel kész,vége...így meg evett őszibarackot,kajszit,mangót,málnát,epret,áfonyát stb.

A fogzásnál a 10 hónapos kor a valós kora volt,nem a korrigált.
:D

piki
 
 


Bocsika, hogy nem olyan gyorsan reagálok. Péntek délután és szombaton festettük a konyhát, meg rendrakás, igaz még a takarítás félig van meg, de nem volt időm rá.
Ráadásul pár adóbevallás is itt van a nyakamon. Plussz akarok válogatni képeket, mert a Rossmanban 16-ig leadott képek 10 ft/db-ja előhívatni.
Ma kimentem a helyi vasárnapi lomi piacra és turiztam pár cuccot Ákosnak + egy 16-os kocsicipőt is, nagyon édi benne. Először furcsálta nézegette mi van a lábán, de aztán nem foglalkozott vele.

rekuja: nem tudom hogy lehet vonalzót csinálni, már akartam is kérdezni.
Ákos 5 hónaposan kezdett el almát enni, majd banánt és őszibarackot. Mindegyiket imádja. 6 Hónaposan meggyet, cseresznyét is adok neki, házi befőttet leturmixolom, jégkockatartóban fagyasztom és napi két kocka + alma reszelve+ Sinlac pép. Aztán répa, krumpli, cukkini, cékla, spárga mait kapott már. Illetve teganp rizst főztem neki, mert nem igen szereti a krumplit, megeszi, de a rizs az jobban csúszik úgy veszem észre.

piki úgy néz ki egy cipőben járunk, nekem is fájdogál a hasam, meg fog jönni.
Ti szedtek valamit? Én folsavat, + béres actival vitamint. Terhességem alatt elevitet szedtem.
ede71
Veszprém
 
 


Ede

Vonalzó
Sok oldalon tudsz készíteni
www.lilypie.com
www.tickerfactory.com
www.picibaba.hu
www.nagyonbaba.hu
www.csaladinet.hu
www.mamanet.hu
stb.

Ha megcsináltad a vonalzódat, a BBCode sort kell kijelölni másolni...

Itt a lap tetején: profil... arra katt... ott van hely, ahova be kell illeszteni az aláírást (középtájon fehér téglalap)
Engedélyezni kell az aláírás hozzáadását a profilban és hozzászólás írásnál is!

Én a szoptatás miatt szedem még a terhesvitamint.

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Édi lehet Ákos a cipőben! :D

Én elkezdtem Gravidát szedni,illetve heti 2-3 alkalommal bekapok egy 3 mg-os folsavat is.Azt olvastam,hogy a folsav nem csak a velőcsőzáródás miatt fontos,hanem babát tervezőknél katalizálhatja a teherbeesést is.Hát,ezen ne múljon... :D

Ja és lehet,hogy már írtam,nem emlékszem,de én most szedek egy védikus készítményt,a Shatawarit.A keleti kultúrákban ez a legismertebb és legtöbbet használt szer,amit nőknek ajánlanak.
Tonizálja a belső női szerveket,segít szabályozni a ciklust és még ezer dologra ajánlják.
Anno a vetélés után is ezt szedtem,szerintem Panka is azért jött össze olyan hamar. :D

Nekem egyelőre nem jött meg,ráadásul el is múlt az a bizonyos "mindjárt megjön" érzés.Ettől mondjuk még bármi lehet,mert semmi tünetem sincs. :? :shock: :roll: :roll:

piki
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült egy vonalzót összehoznom.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


piki
elolvastam a Shatawari-ról írtakat, érdekes infót tartalmaz.Arról mondjuk nem olvastam, hogy ha kiderül hogy terhes vagy akkor abba kell-e hagyni, vagy tovább szedheted.
Majd még elgondolkodom a dolgon, én barátcserjét szedtem anno, de csak másfél hónapig és aztán Ákos megfogant. Hogy ettől-e vagy sem nem tudom, de akkor már 8 hónapja próbálkoztunk a vetélés+ 3 hónap pihi után.

Nekem sem jött meg, de igazándiból inkább tavaszi vagy nyár eleji babát szeretnék. Kisfiammal nyáron voltam terhes és októberben született ez ideális volt, mert nem kellett sok ruha.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


A Shatawarit lehet szedni terhesség alatt is,ajánlják is a koraszülés/vetélés megelőzésére.

Én nagyon furin érzem magam... :oops: Holnap elballagok és veszek egy tesztet... :)

piki
 
 


lombikbaba etetésnél fecskendő helyett szoptanítoztam pár hétig, de egyikünk se igazán szerette, folyton kicsúszott a cső a szájából, ahogy helyezkedett, meg fárasztotta is a szívás. De igazán az a gondom, hogy ha rossz napja van, akkor hisztis és kilöki a cumit, még ha éhes is, aztán persze benyomja az egész üveget. Máskor meg rávigyorog a közeledő cumisüvegre és cuppogni kezd. Szeszélyes egy csaj :) Már úgy várom, hogy jobban tudjunk kommunikálni!
Épp ma ettem meg egy szlovák eper-alma bébikaját, amiben látszódtak a magok... Jó, ezt magamnak vettem még terhesen, nem neki :wink:
Írtad, hogy nálatok nincs is NST. Te hol szültél? Koraszülés összefüggöt az IR-rel?

piki Egészséges, gyarapszik, nem is a mennyiség zavar. Ha pl 4 óránként eszik 40-60 ml-t, akkor minden okés, ő se hisztis, én is nyugis vagyok. De mikor este 6-tól reggel 8ig nem eszik (nem alussza végig:)), és ha adom a cumit üvölt, akkor már én is strtesszelek egy kicsit. Aztán, mikor elkapja a menetét benyomja a 210-et :shock: Na az ilyen esetekkel nem tudok mit kezdeni. Én is a hozzátápiban reménykedek, de nem akarom elsietni. 4 hét múlva megyünk Mvhelyre, majd ha hazajöttünk elkezdem a hozzátápit, nem akarok kint pepecselni, meg eleinte inkább én főznék, tápit majd csak később, mikor már a vegyes ízek is mennek.

ede konyha ki-be pakolása nem semmi a fél éves mellett, hogy oldottátok meg? Hadd tanuljak a költözéshez. Annyira tartok tőle, a végén kiderül, nem is lesz olyan macerás :)
Nagyon cuki lett a vonalzód :)
Sok ruháról: én januárban szültem, egész szép pocim volt, de a túradzsekimet végig be tudtam húzni :) A 12. héttől nem jöttek rám a normál ruháim, így már nyáron is terhessortban jártam, aztán vettem egy térdgatyót, azzal kihúztam januárig, ősszel térdzoknival divatoztam, télen a csizmám felért addig, szóval télen se kell több ruha, max egy nagyobb pulcsi, de ez is megúszható, ha bandázst hordasz és a normál pulcsi felcsúszik. Ja, volt egy elegáns fekete terhesgatyám, mert mi sokat jártunk hangversenyre, és gáz volt farmerben a müpában :lol:

Én épp ma vettem elevitet, a terhesség meg a lombikok meg az inszemek alatt is ezt szedtem, dokim ezt mondta, nekem meg mind1, gondoltam, bizti van oka, hogy ezt, annyira nem érdekelt :) De én csak 3-4 naponta veszek be 1et, mert a folsav tönkreteszi az emésztésemet :oops: terhesség alatt is (dokim jóváhagyásával) csak ilyen sűrűn szedtem. Most amúgy tiszta vitaminhiányom van, épp ma vettem egy csomó répát meg karfiolt pótlásnak (meg epret is, bár abban íze alapján nemtom mi lehet...).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Kép

Koraszülést inkább a stressz okozta :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szlovák bébikajákat nem ismerem.... :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

10 hónappal később.....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

De szép kiscsajszi :)

Nem nagyon tudok sűrűbben jönni, nagyon lelassultam pár napja, nem tudom, mi van velem. De olvaslak Titeket! Valahogy nem érem utol magam :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


rekuja
a konyha kipakolása, nem volt olyan vészes, mivel nekünk egy 2 szobás panel lakásunk van, kb 1 óra volt, hogy kipakoltunk és takaró fóliával lefedtük az egész konyhaszekrényt (az edények bent maradtak). Inkább a takarítás megy lassan, mivel a kicsi mellett a szekrények kipakolása és vissza elég hosszadalmas+ kedvem se sok hozzá.
Pedig rendbe akarom szedni a lakást, mielőtt jön a másik baba, mert tavaly a terhességem alatt semmit nem csináltam.
Sajna nekem anyukám már nem él, 5-en vagyunk tesók, ebből két húgom külföldön él. Itthon van egy öcsém és egy húgom, ő szokott segíteni ha vigyázni kell az Ákosra.

Képzeljétek, Ákosnak kibújt elől az egyik fogacskája, tegnap a párom vetté észre, de ma már én is látom. Egész nap rágja a kezét. Igaza volt a dokinéninek, mert azt mondta hogy Ákos megfázása (ami két hete van) inkább a fogzásnak tudható be, és lám múlik a nátha és megvan a kisfog. :D

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


lombikbaba Nagyon cuki babád van! Milyen jó 5let a kórháztól, hogy kaptatok kis ruhácskát! Örök emlék :D

panndi Valahogy nem csoda, ha a két oviskorú mellett fáradt vagy a 34. héten. Igazából én végig tök fáradt voltam a terhesség alatt, nemtom legközelebb hogy lesz, de jobb, ha nem gondolok bele, még elriadok :D Valahogy úgy érzem, menni fog :D

ede Ez jó, hogy festéshez nem kell kipakolni a szekrényeket, látod, erre nem is gondoltam :) Ma befűztem unokatesóm, hogy cserébe az inygyen matekórákért segítsen majd dobozolni. Rábólintott, aztán valszámoztunk tovább :) 5-en vagytok tesók és te vagy a legidősebb? Hát, így nagy gyakorlatod lehet a gyerekgondozásban :) Részvétem anyukád miatt :cry:
Én az unokatesóm használom „kishúg”-ként, most 18 éves, jövőre érettségizik, szóval „szerintem” ráér :D Meg lelkesen jön is babázni, csak „sajna” megszületett a bátyjának is a lánya a múlt héten, szóval majd osztozkodni kell rajta :D Épp hívta a pasija, amíg itt volt, hallottam, hogy aggódik a vonal végén, hogy „nem lesz ennek jó vége, ha te mindig babázol” :D Aszem pánikol a srác :D
Fogacska 6 hósan? Gratulálok! Lehet beírni a babakönyvbe :) Én úgy sajnálom, hogy nekem anyukám nem írt ilyet, csak a védőnői feljegyzésekbe írt néhány jegyzetet, szóval most körmölök Szaffinak, hogy majd az unokáimhoz tudja használni „ellenőrzésnek”, vagy csak úgy :)

Olyan furi volt, voltunk babamasszázson, és ahogy beszélgettünk a többi anyukával, senki se akar már több babát :( oké, ahol 3. vagy 2. babával jár masszirozni, az még „normális”, de van egy 20 éves csaj, aki közölte, hogy ő pont így tervezte, hogy korán születik 1 fia, és nincs több :shock: Olyan... nem is tudom milyen érzés, mert persze mi közöm van az ő életéhez, meg ha ő így boldog, akkor ez így kerek, de valahogy, azthiszem, leginkább sajnáltam :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Kedd óta sehol senki??? :( :( :(

Bár nekünk is sűrű hetünk volt...
Chloe nagyon édes a képeken! :D Jó nagyot nőtt és annyira cuki a mosolya!!! :D :D :D


Hát,ha senki nem jön erre mostanában,akkor nincs kivel megosztanom a jó hírt... :( :lol:

piki
 
 


piki Csak neeeem??????????? Osszd meg, olvasok én, csak nem nagyon van mit mondanom :) Halljuk, halljuk!!

Épp most állapítottam meg, hogy napi 2 kálciumos pezsgőtabletta mellett tuti lány lesz a második baba is, de a kálcium kell az allergiám miatt. Meg alig fogyasztok só, mert nem szeretem, szóval minden adott a lány babához. Szaffinál egyébként lombik ide-vagy oda, bejött. Nem is baj, apának úgyse tetszenek azok a fiúnevek, amikhez ragaszkodok. AMúgy tegnap vacsi közben nekiállt lánynevekről beszélgetni :)

Ha fehér középen alul a kis innye (alul balra jobban, jobbra kevésbé. Huh, ez jó mondat :)) az már a fogzás előjele? Meg taknyos is, ami miatt félrenyeli a tápit (lehet, hogy ezért sztrájkol néha a cumisüvegen? Mert nem kap levegőt rendesen?). Még nem volt lelkem konnektálni a porszívóhoz, annyira szadistának érzem, még ha mindenki szerint hatékony is.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Te piki, az elöbb is két vonalzód volt már? :lol:

GRATULÁLOK!!!

Helyes, valakinek el kellett kezdenie a sort, hogy mi is követhessük :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


piki, de jó, gratulálok :))

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Köszike mindenkinek! :oops: :lol:

Addig-addig küszködtem,hogy furán érzem magam,hogy aztán rájöttem az okára is... :lol: :lol: :lol: Meg se lepődtem,mikor pozitív lett a teszt,de örültem nagyon...sőt,ÖRÜLÖK!!! :D :D :D
Persze igazán megkönnyebbülni majd az első UH után fogok,mikor kiderül,hogy jó helyen van és szépen növekszik...

piki
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: