Új privát üzeneted érkezett!

Mokibuci: köszi.... kaqk( kakuk ) :-)

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk: Még annó a júniusi topikban izgultunk együtt a pozitív tesztért. Annyira örülök, hogy nektek is sikerült! Minden jót kívánok :)

Minden kismamának gratulálok :)

Kép

Kép
eperke83
 
 


Sziasztok!

Nekem is kijött a pozitiv teszt a mult héten, de azért csináltam meg mert már nagyon gyanus volt...nekem már nöddögél az alsó pocim...mint mikor nagyon fel vagy puffadva, csak nem megy le :)

Rosszullét: szerintem sincs olyan hogy baj vagy nem baj, ahányan vagyunk mindenki másként éli meg, én azért remélem sokkkkal, vagy az is jó lenne ha picicicickét könnyebb lenne mint az elsővel.

Rollam van egy kis huncut fiam, egy nagyon elfoglalt férjem...terveztük a picit, egyből őssze is jött (pont mint Ádám :) )
Dokinál még nem voltam, de hányinger, éhség már van, minden szagot nagyon hamar felfogok...ja...és 28 vagyok...de nem is gondoltam hogy ilyen előre haladott ...hozzátok képest :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 

 
 

jajjj el is felejtettem GRATULALNI mindenkinek , bocsi

annyira jó, hogy több 2. gyerekes anyuka van...kissé kezdtemelgondolkozni, hogy vajon, hogy fogják a nagyobb testvérek a kicsi érkezését fogadni, meg kibirni az első huzos időszakot...rem jobb lesz mint Ádámmal, mert ő nagyon hasfájós volt, 1 éves kora után kezdte elnőni a görcsöket...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Kaqk: :wink:

Bicebóca: Üdv közöttünk éa gratula a pozitív teszthez! :)
így van...mint minden terhesség más minden rosszullét is más és más....azért is nemtudom hogy gondolta Carotta orvosa hogy baj van.......de majd jön és jól felvilágosít minket! :)

igen ezen a két gyerekes léten én is elgondolkoztam már.......

....de szerintem ez most nekem nem aktuális.... :roll: :wink:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


eperke: hát te hogy keveredtél ide? igen tényleg..hát nekünk most sikerült!!:-) köszi! Te már lassan félidőben. minden ok?

Bicebóca: üdv köztünk és Gratula mindenkinek! :oops: ez nálam is lemaradt!

2. gyerek..hát igen..kicsit én is izgulok...Nekünk Emma az első lánykánk 9 hónap próbálkozás után jött össze, Ketteske pedig 5 hónap után..:-) javulunk! :-)

Nálam még semmi tünet, Emmával sem volt. :-) Így maradjon!!!

Kicsit én is félek hogy a a nagy hogy fogadja a kicsit, de mivel már nagyon várta, sokat beszél róla, meg majd ő fogja etetni, pelusozni fürdetni stb.....meg Ő már nagy lesz akkor 4 éves lesz..szóval már kis okos, remélem minden rendben lesz.

Egyébként az 5 hónap alatt mindig kérdeztem tőle hogy szerinte beköltözött e már kistesó? erre ő.NEM. :-( mindig szomorú lettem is meg is jött a mensim. De most olyan kategorikusan kijelentette hogy ott van, ő már érzi...:-) bíztam benne és láss csodát....:-)

A koromat le sem merem írni. több mint a tietek és egyforma a két szám.:-(

KépKép
kaqk
 
 


Mokibuci: hát sajnálom, de igazaból még van időtők...most nézem milyen pici a babád (Gratulálok!) de ne addjátok fel! biztos vagyok benne nem is fogjátok :)

Kaqk: érdekes, lehet érzi, az angyalkák megsugták neki!!:) aranyos, ez pont jó mert azt jelenti egyébként, hogy most készült ő is fel!
Az én fiam látom rajta nem igazán tudja mit kezdjen a gondolattal, de ha mesékben testvéreket lát, meg allatokat..több boccsal, nagyon örvend!!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Kaqk: 33? rémesen sok :)...igen előnyben vagyunk..több tapasztalat...remélhetőleg nem kevesebb türelem :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Biceboca: :-) annyi......jaj úgy izgulok...5 re megyek dokihoz. Tudom korai, de maig nem látom a saját szememmel hogy jó helyen van nem nagyon merem mondani senkinek. na jó 12- embert leszámítva, mert ugye az öröm akkor az igazi ha meg is tudjuk osztani, nem?

Most már kezdek éhes lenni, ebédelni kellene! :-)

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk: ne izgulj! majd irj mit mondott a dokid!!

Én is most kajáltam kicsit, innen jut eszembe, ti szedtek magzatvédő vitaminokat..Gravida, Elevit stb. Csak azért kérdem, mert én nem szeretnék szedni, ugyanis első terhességgel 35 kilót hiztam, ráfogtam a vitaminra, hirtelen 2 honapba 8 kg, 3 ho 6 kg...aztan lassan a tobbi, jo, hogy rengeteg viz volt bennem, szet is repedtem rendesen..sok helyen...ennyi (szoval rem nem lesz minden ugy mint az elsővel).

En meg nem tudom eldonteni milyen dokihoz menjek, kell meg erdeklődjek, hogy a korházban amit kiszemeltem..ki tartozik oda.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Én Emmával nem szedtem tipikus magzatvédő vitamint és most sem szeretnék.
A dokim azt mondta anno, hogy ha sok zöldséget gyümölcsök eszek akkor nem kell csak folsav. azt már pár hónapja szedem, az a legfontosabb.

egyébként a Hipp Natal aktiv vitamint ittam. sok zöldség gyümölcsből.
nekem az bejött! próbáld ki!

KépKép
kaqk
 
 


Sziasztok! :)
Én is szeretnék jelentkezni a Topicba!Mi tegnap délután tudtuk meg,hogy babát várunk ő a 3. :lol: Okt.7.-én fog érkezni elvileg...
Már van két kislányom,Vivien-8,5 éves és Dorina-5 éves!
Nagyon örülök a babócának de kicsit aggódok is....már szinte az első pillanattól fáj a hasam a derekam...kicsit néha görcsölök néha belenyilal...remélem nem lesz semmi gond már 1 éve terveztük őt!
Na megyek visszaolvasom az eddigi hsz-eket és mindenkinek jó babavárást kívánok és örülök,hogy itt megoszthatjuk egymással a tapasztalatokat eseményeket
Puszi mindenkinek :)
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Kaqk: :lol: le sem mered írni ugyanmár mi az a 33....??? :lol:

az durva hogy a kislányod érezte hogy babás vagy ......aztaaaaaa :shock:

Biceboca: jajjjj nem próbálkoztunk ám mi.......félre ne értse senki.... :oops: csak most úgy voltunk vele ha jön jöjjön!!!! de inkább ne :lol: meg hát mondom nekem még meg sem jött 2009.szeptember óta :D

Én nem szedtem Annával kifejezetten magzatvédő vitamint,én másféle vitamint szedtem amit egyenlőre nem írnék le mert ebből már volt komolyabb balhém még régebben :oops: :roll: :D

Anyamci: :D a régebbi topicomban volt egy anyamaci :lol:
Üdv itt! és gratula neked!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


mokibuci: Köszönöm:)

Kaqk: Ne aggódj a korod miatt Én 28 vagyok és ő a 3.babócánk! Gondolom sokan majd szörnyűlködnek a környezetemben de nem számít mi örülünk nagyon a lányokkal együtt és csak ez számít.
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv a klinikáról! :oops:
Be kellett jönni, mert nem tudtam már szinte semmit se enni, inni :cry:
Infúziót kapok...
UH-n még csak a méhnyálkahártya-megvastagodása látszik.
HCG: 1460 Ez egyértelműen terhességre utal... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Hirtelen milyen sokan lettünk :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Anyamci: üdv itt és gratula. 3. ? D ejó , még on is szeretnék..csak hát 33. :oops:

Carotta: oh, meddig maradsz? HCG :-) hurrá!

Én is voltam dokinál..kissé korán, nézett is nagyot.. :oops: :oops: azt mondja akkor még nem is késett! :-) nem , de nem is jött meg ..:-) ás a teszt is pozitív lett!
Sajna petezsák még nem látszik, csak megvastagodott méhnyálkahártya látszik, meg egy kis fekete árnyéka a petezsáknak..
3 hét múlva kell visszamenjek, akkor már a kis szíve dobogása is látszik majd remélem.

Pedig a szülőknek már el akartam mondani, de addig mégsem amíg legalább a petezsák nem látszik..3 hét hogy bírom ki addig.....??
:oops:

KépKép
kaqk
 
 


kaqk : Jaja 3!!! Tuti a család meg lesz nagyon döbbenve lepődve stb...de majd ha megszületik mindenki szereti majd :lol: Szerintem még Te is beválalhatsz 3.-at persze akkor majd sietnetek kell a 2.után :)Neked mikor kellett volna megjönnie,hogy a doki ilyen "izé"volt? Én azon vacilálok,hogy menjek most csütörtökön vagy jövőhéten hétfőn (csak ezen a 2 napon van rendelés)de már én se bírok magammal!!!Tudnom kell biztosat.A férjem is nagyon izgul most hívott,hogy vesz vitaminokat meg hoz még egy tesztet,hogy legalább már 2 bizonyítékunk legyen :lol: Hát Én is ezen gondolkodtam,hogy majd azt mondja menjek vissza 2-3 hét múlva de az ilyenkor iszonyat sok idő!!!! :?
Amúgy Ti honnan írtok és melyik korházat tervezitek?
Én Bp.23.ker Újtelep és Jáhn Ferenc Dél-Pesti korház
Carotta[/b] :Vigyázz magadra reméljük hamar hazamész!
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


sziasztok!!bocsi hogy ennyire eltüntem,de eléggé huzos hetem volt.Most a héten szabin leszek,igyekszem többször itt lenni.
Ma voltam dokinál,de még csak petezsákot látott,mert valoszinüleg késöbb fogant.December 20.-án volt meg utoljára.Én höméröztem,és ovu tesztet is használtam,és a szerint 8.-án volt pé-m.Akkor nagyon rosszul is voltam.Szerintem akkor foganhatott a baboca,szoval ma vagyok 5 hetes 2 napos.Szoval még fiatal a terhesség.Azt mondta a doki pihenjek sokat,és vigyázzak magamra nagyon.2 hét mulva kell visszamennem majd hozzá.

Üdvözök mindenkit.Bocsánat a neveket igyekszem megtanulni,de idöt kérek.

Rosszaság ,üdv. itt is.Örülök hogy még nem jött meg.Mikor tesztelsz ujra majd???

Cicim extrán érzékeny,kicsit már nött is,ezt apa is megjegyezte,és én is érzem,hasamalja néha fáj,és derekam is ,az inkább estefelé.
reggelente émelygek,de elmullik ha eszem...
Szoval ennyi tünetem van,jelenleg...
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Húú, de beindultunk, juhuuuu :D :lol: !

Imolax!

Hát, ma nagyjából egész nap aludtam :oops: :lol: . Na jó, persze egy másfél éves mellett ez nem kivitelezhető, de szinte végig csak fetrengtem, ő meg odapakolta nekem a fél házat :lol: . Iszonyúálmos voltam, és a fejem is fájt :? . De sztem bújkál is bennem vmi, mert reggel fájt kicsit a torkom is :? .

Amúgy a méhszalagjaim nyilalgatnak, meg néha a méhem is, a cicim is. És kezdek tiszta ragya lenni, ahogy Botondnál is :twisted: . De szerencsére "csak" a mellkasom, meg főleg a hátam.
Hányingerem egyáltalán nincs és nem is lesz 8) :lol: . Punktum :lol: .
Az álmosság a legjellemzőbb, másra nincs okom panaszkodni :wink: . Ja, és még vmi, amire Botondnál egyáltalán nem emlékszem: puffadok. Estére olyan a hasam, mint egy 4 hónapos terhesnek, és olyan tohonya is vagyok :oops: :lol: :lol: .

Kakqk!

Üdv köztünk! Gratulálok a picihez!
Máris olvasok tovább, hogy mi volt... :lol:
A júnisusi topikot én is elkezdtem olvasni, de aztán két pozitív teszt után mégis megjött időben :? . Tudom, ez tök normális, de akkor eléggé megviselt. De most nem jött meg és itt a pinduri :wink: .

Biceboca!

Neked is üdv :D ! Szóval téged is megpróbált rendesen az első bébi :twisted: . És látom, nálatok (is) kislány lenne az álom.
Alapvetően én is azt szeretnék inkább, de minden álszentség nélkül, úgy vagyok vele, hogy olyan nemű babánk legyen, aki boldogabbá, kiegyensúlyozottabbá, kerekebbé teszi a családunkat. Ha Isten erre egy fiút szán, ám legyen :wink: . De azért javulhatna a nemek aránya :roll: :lol: .

Kaqk!

Emma megérzése elképesztő :shock: :D . Olyan receptoraik vannak, amiken mindig ámulok!
77 éves vagy?! :shock:
:twisted: :lol: :lol:
A másik topicomban kb. 33 az átlagéletkor, ott mindig én vagyok a kiscsibe :twisted: :lol: .

Biceboca!

Én femibiont szedek. Azt szedtem Botonddal is, és 10 kilót híztam a 36. hétig... Onnan meg még 12 kiló víz jött rám, így 24kiló plusszal mentem szülni :twisted: . Viszont másfél hét alatt minden víz lement, és 3 kilóval kevesebb is voltam, mint amivel teherbe estem.

A dokim azt mondta, hogy a vitaminoknak a világon semmi köze a nagy súlyú magzatokhoz, az anya hízásához meg pláne nem! (Én azért óvatosságból csak félidőig szedtem, mert úgyis jött a tavasz, mégis 4280g lett a fiam. A bnőm végig szedte és 2900g-os lett a babája :lol: )
Annyiban függhet össze a te hízásoddal, hogy a B vitamin növelheti az étvágyat, és ezért az anyuka többet eszik, ergo nem a vitamintól hízik, hanem a kajától :lol: . Ezzel viszont az a gáz, hogy a B vitamint nem tudod elkerülni, mert ha nem is kismamavitamin, valami multivitamint muszáj lenne szedned (bár a kismamavitamin csak annyiban más, hogy van benne folsav, meg több vas), de azokban is van B vitamin, ráadásul a magneB6-ot meg úgyis szeded majd, abban megintcsak van.
Vagy nem lehet, hogy simán hormonális eredetű volta a hízásod? Anyukákat még nem hallottam a vitamintól hízni, max. nagy babákat...
Most én is jobban akarok figyelni, mert bár nem híztam alapvetően sokat, de most 160 centihez 62 kiló vagyok, szóval van rajtam bőven tartalék... :roll: .

Ja, igen ez a Hippes cucc is jó :wink: . Nekem anyum is (gyerekorvos), meg a dokim is azt mondta, hogy a téli hónapokban mindenképp szedjek vmit :? . De ezt a Hipp italt én is ki fogom próbálni :wink: . NEkem amúgy a hányingerem a Femibiontól múlt el. Amíg Elevitet szedtem, piszok rosszul voltam, a Femibiontól meg kutya bajom nem volt :wink: .

Anyamci!

Sziaaa! Neked is gratulálok :D ! Egyelőre mi is minimum 3-at szeretnénk :roll: :lol: .

Mokibuci!

Sztem én tudom, milyen vitamin lehet :wink: . Magával termékkel sztem semmi gond nincs, sőt hallottam már olyat is, akinek sok idő próbálkozás után annak köszönhetően jött össze a bébi :wink: . Ha egyre gondolunk... :roll:

Carotta!

Nem gondoltam, hogy ilyen súlyos a helyzet :( . De ez most a terhesség miatt van, vagy az a hányós vírus, ami amúgy is terjeng? Mert az több ismerősömnek is volt mostanában és 1-2 nap altt elmúlt nekik :wink: .
HCG-hez gratula :D :D :D !

Kaqk!

A másik topikomban most is van egy 36 éves kismama, aki a második babáját várja, és szuperül van, és minden rendben, sőt korábban volt egy 42 éves is (nekik becsúszott), de nála is minden oké volt. Sztem a kor csak egy szám, az a fontos, hogy te hogy érzed magad, mert a tested is azt a formát hozzá. :wink:

Akartam is írni, hogy sztem még petezsák se bizti, hogy lesz :roll: . Nekem 5+1-en láttak PZS-t, és jövő szerdán megyek vissza szívhangért :lol: .
De azért gratulálok :wink: .

Anyamci!

Én őrbottyáni vagyok, Pestről költöztünk ki a férjemmel 6 éve.
Az István kórházban fogok szülni, anyum ott gyerekorvos :wink: .

Vikianya!

Már hiányoltalak :wink: . Nekem is 8-án volt pé-m és látod, nekem is csak petezsák volt, és azt mondta a doki, hogy teljesen a korának megfelelő :wink: . A menszidhez képest lehet, hogy kisebb, de nem az a lényeg, hanem a fogantatás, főleg ha tudod az idejét, az meg stimmel :wink: .


Kérdés:
Nemrég vettünk egy melegíthető lávaköves masszázsbetétet, aminek a leírásában a napokban olvastam, hogy terhesen nem lehet használni. Azóta utánanéztem, hogy terhesen nem ajánlják a derékmasszást, és a lábmasszázs, illetve a lávaköves masszászt a meleg miatt, viszont a hát felső részét igen.
Szóval szerintetek használhatom a masszázsszéket úgy, hogy kikapcsolom a melegítést, és csak a hátam felső részét masszíroztatom, mert vannak ilyen opciók.
(már gyerekkorom óta fáj a hátam egy ponton, és Botond születése óta még gyakrabban fáj, ez meg olyan jól megszünteti... :roll: )
Szerintetek?

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Kaqk: Csak bekukkantottam, mint új topikba, és nagyon megörültem Neked :) Egyébként én is nagyon korán mentem tesóval orvoshoz, nekem is csak megvastagodott nyálkahártyát látott, de legközelebb már volt rendes petezsák :)
Köszi a kérdésed, minden rendben, hála égnek. Már javában rugdos, tényleg sokkal hamarabb érezni, mint az elsőt.

Kép

Kép
eperke83
 
 


Eperke: De jó! Hát nem mondom egy kicsit elszomorodtam hogy még nem látható PZS, de nagyon bízom benne hogy minden rendben lesz.
Szupi hogy jól vagy! És tudjátok már a picuri nemét?
Neked is egy nagylányod van ugye? és Tudom mindegy milyen nemű imádjuk majd , de én titkon , vagyis nem is titok, de lányt szeretnék megint! Te?

Anyamci: nálunk sem tudják még a szülők.Most vagyunk munka váltásban is ..így kicsit megijednének azt hiszem, de 3 hét múlva tuti megmondjuk...persze ha kibírjuk addig! , ha nem bírom lehet elmegyek hamarabb megint a dokihoz.:-)

Én eddig semmi tünetet nem érzek, Csak a cicim fáj, nehéz ( ez volt Emmával is ) meg a hátam/derekam fáj esténként!

Kicsidodi: 77??? azért annyira nem! :-) de köszi a "vigasztalást". Nem érzem magam öregnek, sőt 23-nál leragadtam....csak számoltam...ki hány éves lesz .....de fitt egészséges vagyok és vagy 100 évig élek, úgy hogy fizikailag és szellemileg is a toppon leszek!!!:-)


Carotta: hogy vagy? lehet tényleg elkaptad ezt a hányós hasmenős vírust?? ÍRJ!!!

Ja nem is írtam. számításaim és a dokié szerint, anyum szülinapja a céldátum, ami számmisztikailag is tetszik. 11.10.11. :-)

szép napot!!!

KépKép
kaqk
 
 


sziasztok!!

Kicsidodi:Igen a fogantatásban biztos vagyok.Valoszinüleg ezért mondta a doki,hogy utolso menzihez képest kisebb.De ö is azt mondta kb. 5 hete,és pár naposnak megfelelö petezsák van.Szoval minden ok.2 hét mulva okosabbak leszünk már.

Carotta:Jobbulást.Tényleg ez nekem is eszmbe jutott tegnap este hogy ez most a terhesség miatt van,vagy az influenza miatt???!!mit mondtak a dokik???A hcg-hez tényleg gratula.. :lol:

Anyamci.Én Bp. 22.kerületi lakos vagyok.,és a Szent Imrében szülök most is.A másik 2 törpömet is ott szültem.

Kaqk:Tudod ahogy mondani szokták ,mindenki annyi idös amennyinek érzi magát.Én sem érzem többnek magam 20-nál,pedig már 30 éves vagyok..

Tegnap délután én is aludtam 2,5 orát kb.Fiammal lefeküdtem és együtt aludtunk.Addig apa és Bogi dvd-t néztek.
Ma is megyek ebéd után a lányomért a suliba,és délután megint szieszta lesz.Nagyon álmos vagyok állandoan.De most legalább megtehetem ,mert szabin vagyok... :wink:
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Carotta: ez nem mondod…..??? basszus…….. HCG: :D
Kaqk: petezsák árnyék :D
Vikianya: üdv megint :lol:

-amúgy nagyon sokat írtatok tökjó-

Kicsidodi: :roll: öööö….nem tudom hogy egy vitaminra gondolunk-e…………! betiltották már többször meg minden de csak azért mert a gyögyszeriparnak nem áll érdekében…….!
na mindegy nem kampányolok! :oops:
lávaköves izébizé jóóómegy’ :lol: amúgy szerintem használhatod úgy ahogy írtad…..meleg ki, meg a derekadat ne masszírozza……..csak úgy meg tisztaszar :roll:

az én másik topicomban is magasabb az átlagéletkor…….
manapság azért már ritkább hogy valaki ennyire fiatalon szüljön mint pl.: én….
de ha mevannak a körülmények meg a háttér akkor most mit cicózzak! :)

Anyamci: én Balatoni vagyok (Heves megye) Eger mellett 20 km-re nem neeeem Siófok :lol:
de Németországban lakunk 8) amúgy csak szülés óta itthon ragadtam Annával….de március környékén megyünk vissza!
és Egerben a Markhot Ferenc Kórházban szültem.

------ééééés Anna ma 7 hónapos!!!!---------------- 8)

jajj tényleg ha lesz valamikor táblicsku és szivesen csinálom !!!! :lol:

ha nem gond.....meg ha az sem gond hogy ittragadtam..........amúgy meg még bármi lehet :wink:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Mokibuci:
Annának Sok boldogságot.Boldog 7. honapos szülinapot.Kis édes lehet.. :P

Én Elevitet szedek.Arrol mik a vélemények?Anno nem szedtem semmilyen vitamint egyik törppel sem...
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Udv mindenkinek!!

kicsidodi: Nalam meg nem jelentkeztek a tunetek pedig mar penteken a 6ik hetbe lepek. Csak a melleim fajnak de az naprol napra jobban es jobban. :? Orulok is hogy egyelore nincs komolyabb tunet mert dolgoznom kell 12ot 24el ami eleg huzos plusz ejszaka is. Jovo hettol szabin leszek 2 hetet akkor majd tobbet fogok tudni pihenni. UHra meg 15en megyek remelem lesz mar szivhang es minden ok lesz. :D

Carotta: Nagyon sajnalom, hogy nem erzed jol magad remelem hamarosan enyhulnek a tunetek. A HCG nek gratula :D

anyamaci: Gratula neked is a pocaklakohoz no meg a ket kislanyodhoz. :D

kaqk: Dehogy vagy idos!! 33 az nagyonis szep kor. Nagyon aranyos kislanyod van. En 29 leszek Juliusban es kislanyom 2 es fel eves. :D
imolax
Abaliget
 
 


Imolax: köszi.:-)

Mokibuci: boldog 7. hófordulót a lánykádnak!! mikor tesztelsz megint???

KépKép
kaqk
 
 


Vikianya: köszikösziköszi :oops:
Elevit......hááát ártani biztos nem árt meg sokan is szedik...folsav van benne sok az meg kell úgyhogy jóóóó az :D

Imolax: nekem is csak a 8-9-ik hét környékén lettek tüneteim még Annával.de akkor aztán nagyon :) a cicim nekem is nagyon fájt....annyira,hogy nem is tudtam se hason feküdni se sehogy,meg állandóan melltartóban voltam,de az is csak egy kicsit segített..... :roll:

Kaqk: köszi neked is az Anna köszöntést :)
háááát nem tudom hogy mikor tesztelek....inkább dokimhoz kellene elmenni mert azt sem tudom miért nem jön meg....pedig már egy ideje nem is szoptatok úgyhogy még az sincs hogy esetleg amiatt......

így viszont fogamzásgátlót sem tudok elkezdeni....mert szülés után a Cerazettet kellett volna,de nem szedtem mert olvastam a tájékoztatójában hogy egy nagyon minimális mennyiség átmegy az anyatejbe :roll: :? úgyhogy azt nem szedem,meg már nem is szedhetem....rendes fogigátlót meg nem tudom ugye elkezdeni mivel még nem jött meg........

úgyhogy bonyolult....

de azért tesztelek majd egyet valamikor........ :D

szánkóztunk tegnap :) Kép

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mokibuci
 
 


Mokimuci: de édes! élvezet gondolom!!!!

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk: Úgy voltam vele, hogy ezúttal nem szeretném tudni előre a nemét, de már nem vagyok biztos benne, hogy kibírom. Holnap megyünk uh-ra, asszem rá is kérdezek. Amúgy mostanában kislányként gondolok rá, azért is lesz jó megtudni, hogy az-e, mert ha kukis, akkor sürgősen át kell hangolnom magam :) Apa ezúttal fiút szeretne, én lánypárti vagyok, de persze ha kisfiú lesz, akkor is nagyon fogom szeretni :)

Kép

Kép
eperke83
 
 


Sziasztok

Kezdetek óta olvaslak benneteket.
Mi 3. hónapja próbálkozunk (vagy lehet hogy már több??),és eddig nem sikerült. Talán majd most,de még nem tudhatom,február 12-re nem várom a mensit.

Nem is akartam még hozzászólni a dolgokhoz,csak egyszerűen annyira leköti az elmémet a baba iránti vágy,hogy nem tudom megállni.

Mindenkinek gratulálok!

A vitaminnal kapcsolatban akartam nektek mondani,hogy én 25 kilót híztam az első terhességem során,és egyértelműen a vitamin miatti fokozott étvágy hatására.
Amikor úgy döntöttünk jöhet a második baba,megint elkezdtem szedni a vitemint (most egy másikat),és újra elkezdtem zabálni is,így abbahagytam,és csak a folsavat szedem.

Üdv nektek

Remélem lesz még okom jönni hozzátok!
Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok Kismamik !
Na Én máig örűltem,hogy a mellfájás,has-derék fájáson kívűl nincs más bajom....erre ma nagyon fáradt vok,alig bírok felkelni az ágyból mert azonnal elszédülök ha kikelek,fáj a fejem és éhes vok.De közben örülök,hogy érzem ezeket a dolgokat :oops: :lol:
Ja és tegnap Krisz(férjem)ugye mondta,hogy azért még egy tesztet kéne csinálnom...na ma reggel megcsináltam és 2 csíkos lett az is :)

kicsidodi:Én is úgy hallottam,hogy nem szabad a lábat maszírozni terhesen de hát,hogy a hátat sem...azt nem tudom de szerintem nem lesz semmi gond ha nem viszed túlzásba!

Elevitet szedek meg magnézium pezsgőtablettát.Az előző kettőnél is ezt szedtem és nem lettek hatalmasak.Vivim: 2650
Dorcsim:3400
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


eperke83 Én is pont erre gondoltam,hogy legyen meglepi a neme a szüléskor de apa azt mondta á az nem jó(ráfogta,hogy azért mert hát tudjuk,hogy milyen szinű legyen a babaszoba fala stb... :lol: )Persze kisfiút vár nagyon a 2 lány mellé :wink: és nem vallja be,hogy mennyire izgatott most,hogy mi lesz :lol:
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


sziasztok!!!

Imolax:Mostanság nekem sincs sok tünetem,legalábbis az elözö héthez képest.Multhéten sokat fájt a hasam és a derekam,ami mostanra enyhült.Cicim fáj nagyon,sürün pisilek,éhes vagyok állandoan,és sokat tudnék aludni(nemrégen keltem fel most is,kb. 2-3 orát aludtam a gyerekekkel).Annak mondjuk örülök hogy nem fáj annyit a hasam,mert néha már ilyesztö volt,mert nem emlékszem hogy a másik 2 törpömnél lett volna ilyen.

Anyamci:Te mennyi idös terhes vagy??

Eperke83:Én nem birnám ki hogy ráne kérdezzek a nemére.Pedig nállunk már 1 lány,1 fiu van,de most is rákérdezek majd hogy mi lesz... :lol:

Mokibuci:Nagyon édes Anna a képen,gondolom élvezte nagyon a szánkozást
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


vikianya: Most a kalkuláció szerint 4 hetes pénteken lesz 5

Kérdés: Lányok most mondták az oviba ketten is,hogy várjak az orvoshoz menéshez mert pl:az egyiknek az orvosi vizsgálat után ment el a babája mert annyira felnyúlt és meg is uh-zta :( és szerinte ettől ment el a baba. Na szerintetek mi igaz ebből?Engem megrémített kicsit pedig csütörtökre terveztem,hogy megyek de most elbizonytalanodtam. :?
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci:Én tegnap voltam dokinál(5 hetes 2 naposan).Engem is megvizsgált a kezével,és uh-val is,söt rákszürésre is kenetet vett.Az nem volt kellemes érzés,de nem hiszem hogy ettöl elmenne a baba.Azért csak tudja egy hozzáértö orvos hogy mit hogyan lehet csinálnia.Elsö vizsgálatnál amugyis csak igy tudja megnézni,söt még egy jo ideig hüvelyi uh-val fogja csinálni.Nekem legalábbis a másik 2 törpömnél is igy csinálta a dokim.
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


vikianya: Igen én is így emlékszek az első 2 nél,hogy így volt de kicsit megrémített azért de gyorsan kitörlöm a fejemből ezt!
Neked mi látszódott most az uh-n?Mikor kell visszamenned hozzá?
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci:Nekem most csak petezsákot látott.De azt mondta hogy ez ok.2 hét mulva kell visszamennem majd hozzá.

Nem csodálom hogy megrémültél,de nem szabad,mert az csak árthat.Mielött én is dokihoz mentem,minden hülyeség megfordult a fejemben(a méhenkivülitöl kezdve a vetélés tünetéig)
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Igen így is feszültebb vagyok és még nem tudok 100%ban örülni vagyis nem merek majd csak a 8.hét után(azt olvastam,hogy utána 10%-ra csökken a vetélések száma)Tudtam,hogy nem is kellett volna meghallgatni ezeket mert Én sajna olyan vagyok,hogy túl dramatizálok dolgokat ilyen esetben és ahelyett,hogy örülnék félelem van bennem..:(
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


anyamci:Ismerös a helyzet,én is ilyen vagyok.Saját magamat hergelem bele a dolgokba,és ezt nem szabadna.Amikor én anno is terhes voltam,megfogadtam hogy nem nézek babákkal kapcsolatos hireket,és nem is hallgatom meg mások"rossz" élményeit.Nem tesz jot.Elég ijesztö ez a világ ezeknélkül a dolgok nélkül is...nem??
Csak azzal foglalkozz hogy nyugodj meg.
Én sem tudtam,söt még most sem tudok 100%-an örülni.nekem azt mondta a doki hogy a 12. hétig nem szabad beleélnie magát a nönek a terhességbe.Ö ezt szokta javasolni,és nekem is ezt mondta.De azért 2 hét mulva ha majd megyek,és már lát babocát,és lesz esetleg szivhang is ,azért tuti hogy már sokkal boldogabb,nyugodtabb leszek.addig várakozunk.. :oops:
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Igen teljesen igazad van!Most olvasgatok egy másik forumon ahol az 1.és a 2.babáról írkáltam ott is pánikos voltam.. :? Jaaaaahhhh a bűvös 12.hét!Hát hol van az még nem?:) addig megőszülök és megbolondulok :lol: de igen,én is akkor nyugisabb leszek ha már hallom a picuri első szívdobbanásait :) Most győzködöm magam,hogy csak a 6.-7. hét környékén menjek dokihoz,hogy ne érjen csalódás,hogy még nincs semmi....bár lehet megnyugtató lenne látni,hogy petezsák van már vagy valami!

Ja a másik Ti éjjel tudtok aludni?Vasárnap óta én semmit szinte alszok 9-12 ig aztán hajnal 3-4 ig fent vagyok ma 5 ig....utána meg 7 kor kelni kell suli ovi stb....lehet valamit ez ellen tenni?Nyugtató teát vagy ilyesmi?
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci:
Hát igen,még messze van a büvös 12. hét,de ha izgulunk attol nem lesz itt hamarabb,és még bajt is okozhatunk :cry:

Én is tudtam hogy még korai lesz dokihoz menni,de azért megnyugtato volt hogy már legalább petezsákot látott.Nincs méhenkivül,és ez már fél siker.Sztem menj el azért dokihoz,max.1-2 hét mulvára visszarendel.

Én már kb 1 hete nagyon rosszul alszom éjszaka.Nehezen alszom és ,és nagyon sokat forgolodom,és felébredek.De napközben (most hogy szabin vagyok)tudok aludni.ma is aludtam jo 2 orát a gyerekekkel.Nem tudom hogy mit lehet tenni ez ellen...nem kérdeztem utána a dokinál,mostmár utolag sajnálom is.... :cry:

Képzweljétek én nem alszom hason.Pedig mindigis imádtam hason aludni.Nem tudom hogy ez mitöl van.Vagy a mellem érzékenysége miatt,vagy tudatalattim tudja hogy lehet hogy nem tenne jot ha hason aludnék??!!Nem tudom tényleg...Nektek vélemények,tapasztalatok????
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


vikianya: Igen én is hasonalvós vagyok.Szinte csak úgy tudok jót aludni(tényleg lehet ezért nem alszok rendesen mióta kiderűl,hogy baba van mert azóta én se alszok hason)Annyit még szoktam,hogy az egyik lábam felhúzom és a csípőm alá teszem a kezem,így megemelem kicsit vele és nem fekszek teljesen a hasamon.
Anyum mesélte,hogy mikor velem volt terhes a legtöbbet hason feküdt mert úgy volt neki jó és nem lett bajom :lol: De megkérdezem a dokitól majd ha megyek! Ez az ez egy jó indok,hogy ezért elmenjek :lol: :oops:
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


anyamci:jol van kérdezd meg a dokit...,de ne csak emiatt menj dokihoz :)
Én álltalában a hátamon fekszem,vagy oldalt,de azt is ugy hogy mind a 2 lábam felvan huzva.Este nem tudok ugy elaludni,hogy a felsö lábam felvan huva,mert annyira felvagyok puffadva,hogy az hihetetlen...Te is puffadsz estére???Néha olyan vagyok mint egy hatalmas lufi.. :oops:

Most jut eszembe,nem ez az 1 jo indok hogy dokihoz menjél,hanem elsödlegesen az hogy kiderüljön hogy hogyan is álsz,.... :wink:
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


jahát persze az e fő ok...csak ugye rémületemben probáltam magam rávenni hogy várjak még 2 hetet...de ez nem lehetséges :oops: :) megyek csütörtökön vagy hétfőn.
Ma nekem is fel van puffadva a hasam és fáj is eddig ez nem jelentkezett :?
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


anyamci:
Mi szerint akarod eldönteni hogy melyik nap mész majd dokihoz???Én nem tudnék hétföig várni...,de te tudod!!!! 8)
Alul fáj a hasad???Vagy inkább oldalt???
Nekem oldalt szokott inkább fájni,nagy ritkán fáj csak alul,középen...nem tudom ez mit jelenthet... :oops:

Szerintem márcsak azért se várj még 2 hete,mert azért nem árt tudni,hogy mégis hogy állsz...
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


anyamci: menj dokihoz!! :-) Én is azon agyalok, hogy 3 hét..nagyon sok, úgy hogy nem láttam PZs-t. lehet jövő hét 2. felében visszamegyek..???? szerintetek 5+1 vagy +2 -n már látszik petezsák???

KépKép
kaqk
 
 


Kaqk: Nekem azt mondta az orvosom, hogy 4+5 naposan már látni, de pl 4+3 naposan még nem. Rengeteg múlik pár napon is. Ha félidőben fogant a babó, akkor 5+1 naposan már látszódnia kell szerintem. A kislányomat 4+5 naposan már láttuk, igaz alig találta meg.

Kép

Kép
eperke83
 
 


Jöttem :)..csak annyi munak van a amunkahelyen...ugye en jarok dolgozni, nállunk 2 év a gyereknevelés, na de most már nem sokáig, az állapothoz képest.
Én még keresem a dokit, kihez menjek... de tutti van babóca, lányok: nektek is nő a pocitok...nekem már nagyon jól látszik...mi lesz még ebből....ajajajaj
Anno Ádámmal isolyan hamar nőtt a hasam, és jó-jó nagy lett a végére, ugy látom most sem lesz külömb.

Kicsododi: pont igy gondolom én is, annyira jól megfogalmaztad, hogy jobban nem is tudtam volna !

Kaqk: szerintem fog látszani 2 hét mulva

imolax: nagyon hasonlit a helyzetünk, már ugy értem én is 29 vagyok, kisfiam 2 éves 3 ho...már alig várom irjuk le a helyzeteket, amikkel küzködni fogunk a gyerkőcőkkel..:)

Juppi, kezdünk gyűlni, szépszámban. Gratulálok, és szoritok minden frissen érkezőnek!

Vitamin: én sajnos 33 kilót hiztam első terhességgel, elevit-et szedtem, az biztos hogy nőveli az étvágyat!
Most ugy döntöttem, nem szedek csak folsavat, C-vitamint, majd később ha szükséges lesz Kalcium, Vas, vagy Magne-b6...megválik
szerencsére sikerült visszafogyni (de nagyon nehéz volt), most is 53 kg -ról indulok.

Én Marosvásárhelyről irok (RO), doki keresőben vagyok, az előzőhőz nem mennék, mert ezzel nem szeretnék ugyanabban a korházban menni...rosz emlékek..inkább a bunkó, paraszt asszisztensnők miatt, és korház szerint kell válasszak, igyhát...nekem is kb 2 het-3 het mire dokihoz kerülök.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Eperke: köszi, jövő kedden leszek 5 hetes, így akkor szerda, csütörtök körül megpróbálok menni...A szülőknek akkor akarom mondani ha már valami látható jele is van, nem csak egy teszt ( bocsi 2 :-) )

Bicebóca: akkor keresgélj és szorítok hogy megtaláld a megfelelő dokit!!!

KépKép
kaqk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: