Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Milyen jó kis topikot találtam, én nemrég tudtam meg, hogy ketten vannak odabent. Főként azért döbbentem meg, mert amikor először megállapították a terhességet, akkor direkt megkérdeztem, hogy tuti 1? Mivel vannak már ikreink, most lesznek 6 évesek. MOndták tuti, majd a köv UH-n (más doki csinálta), nyugisan mondta, hogy ja, szóval ikrek...
Izgulok, mert kedden megyek magzatvíz mintavételre (a korom miatt), remélem nem találnak semmit, meg egyben is maradunk!!!
Biztatásul akartam írni nektek, hogy a mi (előző) ikreink 39. héten születtek, normál úton, normál súllyal. Szóval nem kell bedőlni minden rémsztorinak, ami az ikrekről szól. Én is végig hallgattam, hogy az ikrek: kicsik, koraszülöttek, egyik fejletlenebb, lemaradnak, nem lehet őket szoptatni, stb aztán egyik sem jött be. Hála Istennek. Most is erre próbálok gyúrni :-))
Üdv: Claire
claire
 
 


Szia Claire!
üdv itt, de jó már két tapasztalt ikres mami fog segíteni!!
az első terhességeddel semmi panaszod nem volt? hogy bírtad?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szia!
Tulképpen nem. Nekem az ikrek a 3. terhességem volt, 3 és 5 évesek voltak a "nagyok" amikor az ikrek születtek. nem első terhességre jobb az esélye az ikrek normál kihordásának, könnyebben alkalmazkodik a szervezet, jobban tud tágulni a méh. Az ikrekkel kb 20.hétig hánytam esténként, ami a két nagynál nem volt. Most is elég hányós vagyok, pedig már kb 16.hét.
Az utolsó harmadban már olyan sok helyet foglaltak, hogy nehezn tudtam enni, meg levegőt venni, de hát minek is azt :-) . 32. héttől kellett feküdnöm, de csak itthon (haha 2 kölyök mellett, bár volt nagymama), mert kicsit nyílt a méhszáj. ahogy beléptem a 37.be, felhagytam a fekvéssel, de még maradtak :-). Hát ennyi. Különösebb rémes dolgok nem voltak. Soha rosszabbat!
Claire
claire
 
 

 
 

Claire!
Hű, megint ikrek!! Én vélhetően szívrohamot kaptam volna a helyedben. :lol:

Amúgy abban teljesen igazad van, hogy az ikreseket sokszor feleslegesen ijesztgetik. Bár nekem korák lettek (33 hét+5 nap), és műteni kellett, mára ennek szinte semmi nyoma. Sőt: nekem a nagyfiam mozgásban mindent később csinált (lusta dög volt :D), az ikrek meg nagykönyv szerint. Én se nagyon feküdtem, amit itthon tudtam, pihentem. A dokim kb. a 30. héten udvariasan megkérdezte, hogy akarok -e befeküdni, én udvariasan megmondtam, hogy nem és ennyiben maradtunk. 8)
vovanda
 
 


sziasztok
Claire
azta 2 ikerpár! De jóóó! És a nemek?
Crystall
állatul néz ki a verda! Használtan vetted?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Túléltem a duplahasba bökést, csak izgulhatok 3 hétig az eredményen...
Nemek, az első kettő gyerkőc fiú, az ikrek I. lány-fiú, a pocakikrek a jelek szerint fiú-lány. nem tudnak helyre állni a nemi arányok :-)))
Claire
claire
 
 


Claire!
Bizto jó lesz az eredmény. A nemek arányára meg ne panaszkodj. A tesóméknál 3 fiú után született az egy szem lányuk. :D
vovanda
 
 


Claire
biztos minden rendben lesz! jók így az arányok :)

Én tegnap voltam a dokimnál, végre felkelhetek a szigorú fekvésből. A lepény még mélyen tapad, de a nehezén túlvagyok..
az afp is tökéletes..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Szivvi!
Gratula!Örülök,hog yjók lettek az eredmények.Használd ki ezt a pár hetet,mert aztán meg már majd nehezen fogsz tudni mozogni a hasad miatt.

Claire!
Ezt a meglepit!!Hűha!!!! Tessék jönni az ikresbe is és elújságolni a nagy hírt!!! töbiek is veled örülnének!!!(Lilla is babát vár)

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!
Eltűntél! Kukkolj be hozzánk is, nagy dolgok történtek. :wink:
Fiúk hogy vannak? Gerinced?
vovanda
 
 


Szia Vanda!

Aranyos vagy,hogy hiányolsz!!Jártam nálatok is meg olvastam a másik topicot is.Hát..... :shock: :shock: :shock: csak lestem!!! Igazából szóhoz se jutottam. Nem igazán értem,mire volt jó ez az egész.
Fiúknak (Beninek és Marcinak) 2hónapja kötőhártyagyulladása van. A sokadik orvos passzolja a problémát,senki nem tud rá semmit mondani. Homeoztunk,csepegtettünk,azt hittük megygyógyultak,majd 2nap múlva újra előjött.megint homeo,megint csepp,majd újra ugyanaz a szori. ÁÁÁÁ! A tököm kivan már tőle. Legalább 10féle dolgot kipróbáltunk rá.
Pénteken viszem őket a sokadik orvoshoz,háha... Közben vettek torok és szemválladékot tenyésztésre,hátha....
Gerincem okés,de a csipő izületem kb. mint egy 60évesnek.Kellene tornáznom meg kezelésre járnom,de meló mellett kizárt.

Kép

Kép
edit73
 
 


Edit!
Ez nem hangzik túl jól... Szegény fiúk. Oviban szedték össze? Meló milyen?
vovanda
 
 


Edit!
Mi baja a csípődnek, kopik? Claire
claire
 
 


sziasztok!nagyon örülök rätalältam erre a forumra...szeretnek eröt meriteni tapasztaltabb ikresek böl,a heten derült ki 7hetes ikerterhes vgyok ugy tünik ket petezsäk eggyikben mär läthato...hät izgulok felek ..a sok remisztö dolgokat olvasott dolgokrol de ..jol esett olvasni vannak tenyleg pozitivumu elmenyek is szeretnek azok köze tartozni...azt szeretnem megkerdezni ha vki tudja ha kettö petezsäk van akkor azok különfognak fejlödni?vagy honnet lehet tudni nälam egy vagy ketpeteü ikrekröl van e szo?köszönöm a välaszt es mindenkinek egeszseges es örömteli babavärästkivänok!üdv
rubingyemant
 
 


Rubingyémánt!
Jó eséllyel nem egyformán fejlődnek az ikrek, de ha nincs köztük túl nagy különbség, akkor ezzel nincsen gond.
Ha különneműek lesznek, akkor biztosan kétpetéjűek. Minden egyéb esetben egy 80 ezer Ft-os genetikai vizsgálattal tudják megállapítani, hogy egy- vagy kétpetéjűek -e. A hasonlóságra nem nagyon lehet alapozni, ismerek olyan iker fiúkat, akik tuti kétpetéjűek, de egyszerűen képtelenség megkülönböztetni őket.
vovanda
 
 


Sziasztok! az még valóban nem eldönthető ilyenkor, a 7 hetes még nagyon fiatal. Jó esetben, főként ha külön méhlepény táplálja őket, akkor tudnak szépen párhuzamosan fejlődni, az enyéim közt 7 dkg és 2 cm különbség volt születéskor összesen! kicsit visszaolvasol megtalálod, ahol írtam néhány dolgot biztatásul. Nem kell azt gondolni, h attól, h ez is-az is történhet, az mind be is fog következni, és mind veled!!! Nyugi, sok szép , egészséges, tehetséges, okos ember látta meg a napvilágot ikerként, és nem is nézegették őket uh val, stb!!!
Vigyázz magatokra, és persze a többiek is: Claire
claire
 
 


Claire
Drukkolok a jó eredményhez!

Szivvi
Hogy vagytok????

Rubintgyemant
Nem kell, hogy egyformán fejlődjenek. Lényeges a pozitív hozzáállás
Vendég
 


Én már nagyon nyűgös vagyok.
A pocakom már fizikai akadály mindenben. A gyerekek viszont szépen fejlődnek!

Kép

Kép
Vendég
 


Crystall!
Meg tudom érteni, ha nyűgös vagy. 34. hét ide vagy oda, én már örültem, hogy szülünk. Sehogy sem volt jó...
vovanda
 
 


Crystall
aztaaaaa :shock: uramég mi vár rám nyáron :roll:
köszi mi jól, most, hogy már mászkálhatok, sokkal jobb és gyorsabban megy az idő. az egyik bébet már érzem ficánkolni :)
pénteken megyünk a 18 hetes uh-ra, rem minden kiderül 8)
rubint
én csak a múlt héttől tudok tök pozitívan hozzáállni a terhességhez, előtte rettegtem, de az meg nem volt jó semmire :(

lotion hol vagy, hogy vagy??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, kicsit eltűntem...
Crystall pocakfotójától kicsit sokkot kaptam... Nyáron jó lesz ekkora pocakkal az 50 fokban. :shock:
Nekem most kezdett el nőni a pocim, tegnap léptem be a 15. hétbe.
Mikortól lehet érezni a babák mozgását és egyáltalán milyen érzés?
lotion
 
 


Lotion!
Első babánál (babáknál) általában félidő körültől, de elég változó. Függ a te testalkatodtól (vékony kismamák hamarabb érzik), meg függ attól is, hol van a lepény (ha elöl, akkor tompítja a rúgásokat). Én az elején kaparászást meg kis pukkanásokat éreztem. A nagyot félidőben éreztem meg, az ikreket meg már a 13. héten...
vovanda
 
 


Sziasztok!!

Neharagudjatok,hogy zavarok,de van eladó kismama farmer halásznacim.42-44-es méret. 3000 ft
Fekete 40-es méretű pocakbetétes szoknya. 3000 ft

Kislánynak 56-os r.újju bady ÚJ!!! 500 ft/db (2 db van)
62-es,68-as ÚJ!!500 ft/db/1-1 db van)

Pamut takaró ÚJ!!!!! 1200 ft(kislánynak)
Plüss rugi,nem vastag,(kislánynak) 1000 ft ÚJ!!!!
Pamut kiskabát,vékony!ÚJ!!! 62-es 1000 ft
+ apróságok.

Képet tudok küldeni mindenről,többit priviben megbeszéljük.

További szép napot kívánok!!
csucsu99
Budapest
 
 


vovanda!

Külön lepényen vannak, az egyik baba elől, a másik hátul tapadt meg...
lotion
 
 


Lotion!
Akkor lehet, hogy picit később fogod őket érezni, ne bánd, iszonyatos bulikat tudnak ketten csapni... :D
vovanda
 
 


Kép

1 lány-1 fiú

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


szivvi!

De jóóóóóóóóóóóó! :) Ma voltál uh-n?
lotion
 
 


Lotion
igen, de ezentúl nem nagyon tok semmit, csak hogy minden oks, koruknak megfelelő méretekkel bírnak. (kifogam Fehérvár legfa..kalapabb dokiját)

Nekem is egyik lepény mellső, a másik hátsó és csak az egyiket érzem kalimpolni!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Már úgy várom, hogy én is érezzem őket... De ahogy magamat ismerem, úgysem fogom észrevenni, csak ha már rúgni fognak...
lotion
 
 


Szivvi!
Gratula a vegyespároshoz!

Lotion!
Hidd el, vissza fogod még sírni, amikor nem érezted őket. :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok lányok! A 2009 ikresekről néztem át hozzátok! Öröm látni ezt a sok ikres vonalzót! :wink:

Azért írtam, hogy hátha valakinek szüksége van egy jó és nem drága ikres babakocsira és légzésfigyelőre:

2 db Respisense légzésfigyelő, szinte új állapotban (kaptunk ajándékba egy másik ikreset, ezért jóformán csak azt használtuk), augusztusig garanciális. 53 ezer Ft a kettő. (27 ezer darabja)

Chipolino Twiny Etna uniszex újszülött és sport ikerbabakocsi

Részletek lejjebb, kép itt:
http://pandababahaz.hu/shop_artdet.php? ... nas_283137
50 ezret gondoltam érte (60-ért vettük). SZINTE ÚJ ÁLLAPOTBAN VAN, mert csak párszor használtuk, mert a tolókarja alacsony a férjem számára, és megfájdult tőle a háta (ő 195 cm magas). Az alatt a pár alkalom alatt is nagyon kímélve volt.
Újszülött kortól használható, mert az ülőrészei vízszintesig dönthetőek.
Szélessége 78 cm, így befér egy átlagos szélességű liftbe (mi is ezért vettük meg), illetve össz súlya mindössze 12 kg!!! Lapra csukható, adtak hozzá lábzsákokat, pelenkázótáskákat és esővédőt, amik közül egyiket sem használtuk egyszer sem (bundazsákban voltak a kicsik). A karfát sem tettük fel a kocsira.

Különösen ajánlom azoknak, akik emeletes házban laknak, és/vagy kézben is kell vinniük a kocsit (pl nincs lift, vagy tömegközlekednek), illetve akik ennél többet nem tudnak babakocsira szánni, mégsem akarnak gagyit venni. Ja és akinek a párja (vagy ő maga) 195 cm alatti magasságú! (Tolókar magassága 101 cm, és mint az ikerbabakocsiknál általában, nem állítható)

Ha bármi kérdés van, vagy mérni kell, szívesen! (Illetve szívesen küldök még fényképeket is)

Átvétel helye: Debrecenben vagy esetleg Pest megye


Ha valaki kéri a babakocsit is és a légzésfigyelőket is, 100 ezerért odaadom, plusz valami ajándékot is keresünk mellé (sok eladó cuccom van még)! ;)


Chipolino Twiny Etna újszülött és sport ikerbabakocsi részletek

Kiknek ajánljuk?

Elsősorban aszfaltos utakra ajánjuk közepes méretű kerekei miatt, de vegyes útra is használható, mert első kerekei duplák, így összesen 6 kerék segíti elő a könnyebb közlekedést.
Lift nélküli házakban is jól használható, mert ikerbabakocsi kategóriában igazán könnyű.
Rendszeres autós közlekedéshez kiváló, könnyen összecsukható váza
miatt.
Ajánljuk mindazoknak a kismamáknak, akik szeretnének kedvezőbb áron jó minőségű termékhez jutni.
Tömegközlekedőknek is kiváló, könnyű súlya és ideális méretei miatt.
Hatalmas, dupla bevásárlókosarai segítik a nagy bevásárlásokat is.


Jellemzői:

Váz:

könnyű alumínium
stabil vázszerkezet
könnyedén lapra csukható
mutatós, fekete színű váz
Tolókarjának magassága több fokozatban állítható
Kerekei hátul egy mozdulattal fékezhetőek

Kerekek:

Első Kerekek mérete: 7 coll
Hátsó kerekek mérete: 8 coll
Első kerekei duplák, így összesen 6 kerékkel rendelkezik
Első kerekei bolygosítható-fixálhatóak
Anyaga: kopásálló műanyag
Színe: fekete, így különösen szépen mutat a vázzal és a színes huzatokkal

Újszülött babakocsi / Sport babakocsi:

Fekvőfelülete 3 fokozatban dönthető, egészen vízszintesig
Előnye: a merevfalú mózeskosarakkal szemben, hogy az ülőrésszel együtt is összecsukható a babakocsi
Kupolája több fokozatban hátra dönthető, akár le is vehető a vázról
Kupolán kémlelőnyílás található, víztaszító anyagból készült
Lábzsák tartozik hozzá, hogy a hidegben is melegen tartsa gyermekét
Finom, puha anyagok teszik kényelmessé a babák utazását
Levehető karfával rendelkezik
Kupoláján kémlelőnyílás található
Tolókar magassága több ponton állítható
5 pontos biztonság öv biztosítja a babák biztonságát
Lábtartója 3 pozícióban állítható
Extra nagy dupla bevásárlókosarat tartalmazz
0 hónapos kortól egészen 36 hónapos korig használható.
Pelenkázó táskák:

Két patent segítségével a váz tolókarjára rögzíthető, így nem esik le és nem kell cipelnie.
Babakocsihoz passzoló színben és anyagban készül
Belül vízhatlan anyaggal van ellátva

Tartozékok:
2 db lábzsák
2 db bevásárlókosár
2 db pelenkázótáska
1 db esővédő (teljes babakocsira)

Babakocsi súlya: 12 kg
Váz méretei: Nyitott állapotban: 75X79X102 cm
Csukott állapotban: 37X79X92 cm

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


szivvi írta:Kép

1 lány-1 fiú

nahát! Gratula!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok dupla pocakosok?? Ti is kevesebbet bírtok, mint egyébként, vagycsak én vagyok nyápic?? Nem emlékszem , hogy az előzőeknél is így ki lettem volna nyúlva, bár az ikreknél az esti hányás kb félidőig adott volt :lol: Lehet, hogy tényleg öregszem???
Csütörtökön drukkoljatok, megpróbálom begyűjteni a magzatvíz leletemet, remélem nem lelnek semmit!
Claire
claire
 
 


Claire szijja
bakker itt lihegek, pedig csak a 200 m-re lévő oviba vittem át a lányom...és még "csak" a 19.hét...meg a rohadt frontok is elmehetnének a búsba, mert tegnap egész nap szurkált a pocakom....ma meg mintha lenyeltem volna egy követ :roll:
Drukkk

Évi
köszi :)

többiek hol vagytok, hogy vagytok?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szia! Na, a lihegést ne is emlegesd, ma a kolléganőim kérdezték, hogy nem kapok levegőt, vagy mi van??? Mondtam, kapok, csak keveset :lol: :lol:
Én meg amúgy járok futni, a gyerekeim múltkor kérdezték is, maikor öltöztem é smelegítőt húztam, hogy anya, futni mész? :lol: :lol:
Mondtam ,hogy most nem. Remélem a héten megoszthatom velük, hogy miért is nem!! (lásd magzatvíz lelet)
Kösz, jöhet a drukk! Jó pihegést :lol: :lol: Claire
claire
 
 


Sziasztok Lányok!

szivvi!

Mekkora már a pocid? Hogy vagytok egyébként?

Claire!

Te hány hetes vagy? Remélem csakis jó híreket kapsz az eredményeddel kapcsolatban!


Velem semmi különös nincs. Holnap megyek integrált tesztre. Várom már a 18. hetet, akkor kell visszamennem a dokihoz. Szeretném már látni a piciket! :) Most vagyok a 16. hét közepén, gondoltam rá,hogy hétvégén elmegyek 4D-s ultrahangra, de nem tudom, hogy egyrészt van-e értelme, másrészt nem káros-e a babáknak a sok ultrahang?!
lotion
 
 


sziasztok!
Ha minden igaz a 18.at taposom. Holnap megyek a leletért, és megpróbálom a 18, heti UH-t is megcsináltatni. az nem gond , ha azt csak később csinálják, fő hogy a leletem jó legyen, és adják ki.
Én az előzőekkel voltam 3D-s UH-n , akkor az volt a "menő"-. Állítólag nem árt, de ha mégis, az csak évtizedek múlva fog sztem kiderülni.
TÖk álmos vagyok, és még órát kell tartanom. Ciki lesz, ha elalszom :lol: :lol: Claire
claire
 
 


Lotion
most "stagnál" a pocinövés :) Én már 10 uh-n voltam, ilyen sokszor néztek a lepény miatt :? én a 20-22.héten gondoltam a 4d-t, akkor talán már kivehető az arcuk és még nem takarják egymást. tapasztaltak vélemény??
ma jól vagyok,tegnap nagyon szurkált jobbra lenn vmi.
Amúgy már mindkettőt érzem, néha nagy ramazurit csapnak :)

Claire
+++++++++ holnapra!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
Lesz ez még ígyebbül. Nekünk is egy köpésre az ovi, de mindig ki akartam köpni a tüdőm, mire elmásztam odáig... :D

Claire!
Bizti nem lesz gáz!!! Majd gyere a hírekkel.

UH: nem árt a babáknak, csak odabent zajos nekik. Én a 28. hétig 2 hetente, utána hetente jártam, doki bácsim így volt nyugodt (na meg én is).
4D: mi voltunk, méghozzá a 18. héten. A babamozis szonográfus azt mondta, hogy mindenképp a 22. hét előtt menjünk ikrekkel, mert utána már akkora bent a káosz, hogy igazából nem látszik semmi (ez szerintem helytálló, tényleg nem lehetett eligazodni később). Pofijuk látszott, azt pl. tökéletesen meg tudtuk állapítani, hogy Daninak ugyanolyan az orra, mint a nagynak. Aztán megszületett, és kiderült, hogy Balu klónja, ami már csak azért is bravúr, mert nem ugyanaz az apjuk. 8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2012.07.18 19:11-kor.
vovanda
 
 


Szivvi, nem baj, ha hozzászólok? :oops:

Mi a 13. héten és a 25. betöltött héten voltunk 4D-n. A 13-on azért, mert akkor még szépen látszottak együtt, és nagyon édi képek születtek. A 25.-en meg azért, mert állítólag ekkor még nem takarják ki egymást nagyon. A 26. hét után már nem nagyon lehet pofikákról fotót csinálni emiatt. Ezek a 25.heti képeink:

Ajsa:
Kép

Aletta:
Kép

Hogy most hogy néznek ki, azt megnézhetitek a 2009 ikreseiben! :wink: :lol:

Hú, annyira irigyellek benneteket! Olyan jó olvasni a soraitokat (mozgolódás meg minden)! Én mondtam Apának, hogy legszívesebben most rögtön terhes lennék, ha lehetne, és persze megint ikrekkel!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana
má mé ne beszélgethetnél velünk!
Én nagyon szépen köszönök mindenféle tanácsot, hisz Ti már tudjátok, amit én még csak sejtek :wink:

Én csak az utóbbi 2 hét óta merem beleélni magam, addig rettegtem...De ma már babakocsival álmodtam.... :lol:
Még azt szeretném kérdezni, hogy eleinte elférnek ketten egy ágyban? Igénylik, vagy ikre válogatja??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
A 70*140es kiságyban elég sokáig elférnek együtt. Én külön ágyban altattam, korák voltak, kellett a légzésfigyelő (bár soha nem volt gond), de napközben ha nagyon nyűglődtek, egy ágyba pakoltam őket, elég sokszor megnyugodtak egymástól. De az ágyuk mai napig egymás mellett van, rácsvédő soha nem volt rajta, így látják egymást.
vovanda
 
 


Hoztam nektek kedvcsinálót. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=U_htvQjtZRQ
vovanda
 
 


Csajok!
Aki esernyőre csukható ikerkocsit szeretne:

http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... 8&pageno=1

Árban nagyon jó, nekünk ugyanez van, Hauck néven (méret-súly ugyanaz), nagyon szeretjük.
vovanda
 
 


Szivvi, nekünk még most is egy ágyban alszanak, bár már egymásra henterednek, és gyakran felkeltik egymást. De nincs szivünk külön tenni őket! Igaz, nekünk is 70x140-es kiságy van, pont ezért. De majd megyünk anyukámékhoz, ott két darab 60x120-as kiságyban lesznek, remélem nem lesznek ettől letörve... :roll: Majd úgy csinálom, hogy közel legyenek egymáshoz.
Na meg igen, ha ikres légzésfigyit vesztek, akkor külön ágy kell mindenképp (mi ezért vettünk Respisense-t! :wink: ).
Amúgy Szivvi ne rettegj, gondold azt, hogy minden rendben lesz (mert úgy is lesz!). Na persze aggódni kicsit meg vigyázni magatokra nagyon, na azt szabad! :D

Valaki tudja, hogy Crystal miért törölte magát? (Névtelen lett) :roll: Összevesztetek? :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana, Vovanda!

Annyira jó látni ilyen képeket.... :) Már úgy várom, hogy én is láthassam az én kis drágáimat, de addig még 2 hetet kell várnom. :(

Szivvi!

Én pont a múltkor kérdeztem meg a védőnőt erről az altatás dologról. Ő azt javasolta, hogy kezdetektől fogva külön ágyba tegyük majd őket. De persze szerintem minden védőnő mást mond. Mi külön fogjuk őket tenni, hogy a későbbiekben ne legyen gond a külön alvással.

Lányok!

Tudom, hülye kérdés lesz, de ti az oldalatokon alszotok/aludtatok? Úgy olvastam, hogy a háton alvás nem valami jó. Már két napja csak az oldalamon alszom, de borzasztóan kényelmetlen...
lotion
 
 


Lotion! Most még ólomlábakon csoszog az idő, aztán visszatekintve majd olyan rövidnek tűnik a terhesség időszaka!! ;) Nekem meg olyan jó olvasgatni / hallani azokat, akik épp most élik meg ezt a csodát!! :)
És a védőnő mivel indokolta ezt a különaltatást???? :roll: Szerintem ha már nagyobbak, és muszáj majd külön altatni őket, akkor is tudni fogják, hogy a testvérük ott szuszog nem messze tőlük. Mekkora kiságyat vettetek??
Háton alvás: én direkt megkérdeztem a dokim, mert én se mertem háton aludni: ha nem kellemetlen neked, nyugodtan aludj háton, a terhesség vége felé is!! Ha valami gáz lenne (elnyomná a méh a vénádat), akkor te is rosszul lennél (én még azt is megkérdeztem, hogy felébrednék-e rá, mert attól féltem, hogy úgy lesz bajuk a babáknak vagy nekem, hogy nem ébredek fel), és nem is bírnál úgy feküdni! Az oldaladon miért kényelmetlen????
Nekem a hason alvás hiányzik kicsit, több mint egy éve nem aludtam hason! :shock: (A terhesség legelején feszült a cicim, ezért nem volt kényelmes, később ugye evidens hogy miért, most meg a szoptatás miatt nem merek hason aludni)

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Óhhhh fele királyságomat egy hasonalvásért :lol: én mindenhogy alszok, jobb-bal-háton, mármint amikor tudok és nem álmatlanul lesem a semmit...

na nekünk is 70x140-es ágyikó van (alig használt :roll: ), meg van egy bölcső is, úgyhogy majd hogy akarják úgy alszanak :)

Vanda
kösssz a vidit, nagyon szuper!!!!

És az a városi legenda mennyire helytálló, hogy az egyik béb aktívabb, a másik nyugodtabb?
nem tom Crystall hova lett, itt nem volt veszekedés...

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hogy miért javasolta a külön altatást, abba részletesen nem mentünk bele. De majd legközelebb megkérdezem. Még nem vettünk semmit, mert csak most leszek a 16. hét végén. Június-július környékén szeretnénk megvenni a babaholmikat. De nagy valószínűséggel két kiságyat veszünk, mert a férjem is amellett van, hogy külön legyenek.
Azért kényelmetlen az oldalamon aludni, mert nagyon hamar elzsibbadok és minden reggel úgy kelek fel, mint akin átment egy úthenger. :(
Egyébként sokszor van, hogy éjszaka megébredek és órák hosszat fent vagyok, egyszerűen nem bírok aludni. Lehet azért van, mert már korán lefekszem... Du. 5 óra fele már ásítozom és húz az ágy! :)
lotion
 
 


Lotion!
Alvás: ahogy neked kényelmes. Ha majd nő a pocak, és már rossz lesz úgy, akkor azt érezni fogod, emiatt ne izgulj. Én pl. a terhesség vége felé szinte kizárólag a jobb oldalamon tudtam aludni.
Kiságy: nekünk először egymás mellett volt a két ágy, aztán kicsit átpakoltuk a szobájukat és most L alakban vannak. Ha nincsenek egy ágyban, akkor is érzékelik egymást, főleg piciként jó, ha egymás közelében vannak.

Szivvi!
Általában az egyik baba dominánsabb, de nem feltétlenül. Nekem pl. Dani volt kezdettől a nyüzsibb (igazi pasi), Réka meg amolyan csöndesen akaratos.

Egyébként mindenkinek jó szívvel ajánlom Métneki Júlia Ikrek könyve c. művét, valamint a Hurrá, ikrek címűt, ezt 4 ikres anyuka írta.
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: