Új privát üzeneted érkezett!

Hmeme
én sem értem miért nincs valami olyan gép amivel kukkolhatnánk itthon :lol: :lol: egyfolytában a tüneteket várom,ha nincsenek bebeszélem magamnak hogy baj van :oops: nagyon rossz ez a várakozás :oops: nekem csak a derekam fáj ezerrel reggelente.És NINCS BAJ!!!!drukk a szerdához:)

Panny
igen már nincs akkora tétje,hiszen már van egy picurkánk,igy könnyebb lombikozni,persze őrülten szerettünk volna másodikat is :wink:

nem irtátok hogy szerintetek vegyek a gravida mellé folsavat?

szép vasárnapot a kismamáknak :lol: :lol:

bibar
 
 


Jó reggelt!

Bibar, szia! :) Gratula Neked is!
Én még a teherbeesés előtt elkezdtem a folsavat, "előre" csak azt szedtem, aztán elkezdtem a Gravidát is amikor kiderült, hogy van ott valaki :) Én szedem mindkettőt egymás mellett, de nem tudom, hogy mennyi folsav van a Gravidában :roll: Anno Emmával is így szedtem ezt a kettőt, akkor bevált :wink:

Ma reggelre olyan érzékenyek lettek a cicijeim, hogy az is fáj, ha csak épphogy hozzáér vmi :? Mondjuk még mindig inkább ez, mint a hányinger/hányás 8)

Képzeljétek, milyen fura álmom volt! Azt álmodtam, hogy megszületett a második lányunk, és egyszeerűen nem tudtuk eldönteni, hogy mi legyen a neve :shock: Reggel rögtön elkezdtem újra böngészni a nevek listáját amit eddig gyűjtögettünk :lol:

Ja, és múlik a köhögésem! :P Éljen, éljen! (pedig még nem fanyalodtam rá a hagyma teára - mindenesetre köszi a tippet! :)

Szép vasárnapot! :)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Sziasztok!
Csak óvatosan beköszönök. Remélem csatlakozhatom majd hozzátok. Van két pozitív tesztem, de jövőhéten szeretnék menni dokihoz.Ha ő kimondja a terhességet, akkor leszek biztos.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 

 
 

Niki!

Halk gratula!!...jó kis korkülönbség lesz a lurkók között :lol:

Bibar!

Én is szedem az Elevit mellé a folsvat pedig abban is van...én is minden srácomnál így csináltam és bevált :wink:

Barbi!

Örülök h jobban vagy!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, halkan köszönöm! :lol: Igen, mindig pici korkülönbséget akartunk, de erre azért nem számítottunk. :oops: Olyan 2-3 hónap múlvára "terveztük", de ha most jön,az is csodálatos, és nagyon boldogok leszünk. Gratulálok Nektek!Milyen szép nagy családotok lesz!!!A Riki topikjában is van 4 gyerekes anyuka, és olyan is,aki annyit tervez. Mi kettőt szeretnénk. :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Bibar
Nekem sincsenek különösebb tüneteim. Csak a bimbóm érzékeny egy picit. De se rosszullét, semmi. Talán mintha ma már többet járnék pisilni. De lehet hogy csak beképzelem:)
Köszi a drukkot!

Barbuss
Örülök, hogy jobban vagy!

Niki
Én is dobok egy halk gratulát! Hány hetes lehetsz kb?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


JA! Arra gondoltam, hogy mit szólnátok, ha csinálnék egy táblázatot, amiben benne lenne, hogy ki mikorra várja a babáját. És ha már vannak név ötletek, akkor azok is, na meg hogy ki melyik városban fog, szeretne szülni. Így könnyebben nyomon tudnánk egymást követni:) Egyre többen leszünk, és egyre nehezebb lesz megjegyezni, hogy ki mikor válik (ismét) anyává!

Ha van rá igény, vagy jó ötletnek találjátok, akkor várom a visszajelézéseket, és priviben az adatokat( nick név, szül.várható időpontja, város ahol szülnél, választott fiú-lány név)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme én is gratulálok Nektek.Ne izgulj!!!A múlt hét nagyon korán volt még, természetes, hogy nem látott semmit. Rikivel nekem olyan 5 hetesen látott picike petezsákot. Csak utána nem fejlődött rendesen, így hormont kaptam. Ezért akarok most is futni a dokihoz. Csak olyan nehéz nála időpontot találni.
Hát Meme, ez az. Még nem jött meg a szülés óta, illetve ez bonyolult. Magától még nem úgy 3 hónapja. Így csak saccolni tudok a tej apadása és a teszt pozitivitása alapján.Úgy kb a jövő hét elején lehetek 5 hetes.
Van két fórumtársam is,akik szintén szeretnék a következő babát, úgyhogy nagyon drukkolok nekik is, hogy velünk legyenek ők is!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Meme, nagyon jó lenne!!!! Meg mit szólnátok egy bemutatkozáshoz? Elmondanánk pár dolgot magunkról majd, hogy jobban megismerjük egymást.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jajj most olvastam, hogy nem szedhetem a hormont szoptatás alatt.Nem akarom abbahagyni még.Így se sok van már. :cry: Nem egyszerű ez!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Hmeme
ez nagyon jó ötlet,én is gondoltam rá hogy kellene csinálni,mármint valakinek mert én béna vagyok ebben :wink: én viszont csak a csütörtöki uh után küldöm az adatokat ,biztos ami biztos :oops: :oops: köszi hogy megcsinálod :wink: :wink:

Kutyafüle
halkan gratula :wink: :wink: hú tényleg nem lesz sok különbség a manók között :oops: mikor mész dokihoz??

Panny
köszi akkor holnap vetetek az urammal :wink:

Barbuss
a neveket már én is kukkoltam :wink: örülök hogy jobban vagy :wink:

bibar
 
 


Niki, az borzasztó lehetett mikor megmondták, hogy nem fejlődik rendesen a pici.de a későbbiekben nem lett semmi gond a picivel ugye?

Örülök, hogy tetszik az ötlet. Én is megvárom a szerdát, de nagyon szívesen megcsinálom a táblázatot. Aztán majd képként beszúrom ide :) Vagy van valakinek jobb ötlete? Szívesen fogadom!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Bibar!Én is gratulálok Neked!!!Jövő héten szeretnék menni. Én is csak uh után küldenék adatokat, ha nem gond. Még mindig nem akarom elhinni, hogy babánk lesz megint. Hihetetlen! Majd a doki után örülni fogok.
Ja, meg külön izgulok még, ugyanis én szerdán, tehát már terhesen kaptam meg a H1N1 oltást. :?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Meme, azt az egy hetet nem kívánom senkinek.Csak vártunk, hogy velünk marad-e, és imádkoztam, hogy maradjon. És a Jóisten is segített,és ő is maradni akart, és már 71cm és 7200g! Hatalmas vörös hajjal! :lol:
Amúgy nem volt vele gond. Tökéletes terhességem volt!!! :lol: Imádtam!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki
Én már most be vagyok sz@rva, hogy mi lesz szerdán, pedig végülis nem mondott semmi rosszat a doki. Csak hogy még bizonytalan, mert nagyon pici. De azért van képünk róla!:) Mindenképp akartam emléket, ha rosszul alakulnának a dolgok. Az első angyalkánkról nincs képünk. :(

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme rendben lesz!!Higgy benne!!!!!Ez nagyon fontos!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


reménykedem! :) kíváncsiak vagytok a picurinka? :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Persze!!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nem tudom, hogy mekkora volt 5 hetesen, de a kép nagyon fel van nagyítva! Sajnos nem mondta a doki, látni meg nem látom a képen:(
Hát nme gyönyörű!?? :)
Kép

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Bocsi, kicsit rossz a kép, mert az UH masináról fotoztam telefonnal. Sajna nem tudta a doki kinyomtatni. De nekem így is tökéletesen megfelel!:)
Látjátok hogy hol van Ő? :)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Igen!!! :lol: Erre én is mindig rácsodálkoztam, hogy abból a picike foltból meg pöttyből micsoda kis emberke lesz! :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


:) Ugy örüllök hogy te is látod! A te babód is ilyen volt? Vagy nem volt ennyire felnagyítva, és csak fekete folt volt? :) Van aki azt mondja hogy nem is így kéne kinéznie, mert neki csak fekete folt volt 5 hetesen. És hogy biztos hogy itt nincs rendben valami....sajnos ezt egy másik topikban mondták. :(

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme!Én nem értek hozzá, ezért azt nem tudom hogyan kellene kinéznie. Szerintem ez nagy felbontás nagyon.Nekem így nézett ki Riki 5+2 hetesen.

Kép

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki!
Köszi hogy feltetted te is! Igen, az enyém nagyon nagy nagyításban van,de azt mondta hogy eddig minden rendben, csak pici. De tudom, hogy szerdán már nem lesz pici!:) Remélem ott fog dobogni a pici szíve. Bár 6+0 leszek, mikor megyek UH-ra, de reménykedem, hogy lüktetni fog!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme, Téged hüvelyi uh-val vizsgálnak?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Meme: én nem szedek Utrot, van itthon, ha elkezdenék barnázni, akkor kell szednem. Táblázatba kerülést én csak a 12. hét után vállalom. :oops:

Bibar üdv itt, és gratula :)

Barbuss: örülök, hogy jobban vagy!

Niki: Neked is gratula :)

Nálam hányinger hol van, hol nincs, ilyenkor késő délután-este felé puffadok is mellé. Még másfél hét az UHig, nagyon várom már!

Kép

Kép

Kép
fókamóka
 
 


Nálam semmi hányinger. Az elsőnél volt egy hétig, amíg nem tudtam, hogy terhes vagyok, aztán semmi.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki
Igen, hüvelyivel vizsgálnak. Itt még a 10 hetes kötelező UH is hüvelyi.

Fókamóka
Ahogy te gondolod! Biztos ami biztos alapon?

Sütök kis kifliket. Apának kóóóóbászost, magamnak meg sajtost:)
Ti nem kívántok valamilyen kaját?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Hányinger nálam sem jellemző, bár reggel sikerült majdnem kidobni a taccsot.Apa mondta, hogy nem e csinálnék neki bundás kenyeret. Nekiálltam és a második tojás záp volt. Undorító volt kinézetre is, meg a szaga.....volt rohanás. Én nem bírtam, ugyhogy apa rendezte a sorsát:) na akkor dobott egy hátast a gyomrom.

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Amilyen érzékeny vagyok alaphangon is a szagokra, lehet én simán, baba nélkül is leműveltem volna ezt. :D :oops:
Akkor Nálad látszani fog hamar az a kis lüktető szívecske! Meglásd! :wink:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Ti beoltatjátok magatokat H1N1 ellen?
Én nem oltatom be magam. Ugy vagyok vele, hogy még senki sem a H1N1-be, hanem a szövődményeibe halt bele.Pl.tüdőgyuszi. Ami, ha megfázik az ember ugyan úgy szövődmény lehet. Az ellen sincs védőoltás, mégsem mindenki hal bele. Ha kikúrálja magát az ember, és nem mártírkodik, hogy lábon kihordja, sztem semmi ok aggodalomra. Plusz a nőgyógyászom mondta, hogy ne nagyon oltassam be magam, mivel higany van az oltóanyagban, ami idegrendszeri károsodást okozhat.Ugyhogy én passzolom az oltást! Ja, és velejárója lehet a láz, ami lehet hogy nagyobb veszély a kismamára és magzatára, mint a H1N1. De ez persze csak az én véleményem!:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Naggggyon fini lett a kiflike, kértek?:)
Kűldök fénypostán:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme!

Oltás ügyben teljesen osztom a véleményed..ez az egész csak jól fel lett fújva.Ahogy momdtad,senki nem magába a vírusba halt bele hanem a szövődményekbe meg abba hogy nagyon le volt gyengülve az immunrendszere más betegségek miatt.
Tavaly a sima influenzába sokkal többen belahaltak csak azt nem mutatta a média és senki nem tudott róla(a dokink mesélte).

Ha netán mégis valaki elkapja,pl.gyerekeknél simán gyógyítható minden különosebb probléma nélkül,nekün kismamáknak meg az a lényeg h azonnal lenyomni a lázat.

És sok-sok c-vitanmint szedni mostanság!!

A táblázat nagyon jó ötlet...én is csak nov.23.után küldeném az adatokat ha van már szívhang....talán annyit hogy lehetne benne maga a kórház is h hol szülünk,a meglévő gyereke száma és neve.Nagyon örlünék ha megcsinálnád mert én pl. béna vok ezekhez :oops: :wink:

Nálam az egész napos álmosság és estére a haspuffadás jellemző :shock:

És ne aggódj...biztosan minden OK lesz.Igazából én sem értek annyira az UH képekhez.Én ezért se megyek soha a 6-7.hétt előtt uh-ra mert csak beszarasztanak a dokik h nem látszik semmi :shock: aztán később meg ott a petezsákocska. :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Én ezen a dilemmán sajna túl vagyok. Szerdán oltottak be, amikor már terhes voltam, csak még nem tudtam. :? Emiatt is aggódom.Ááá....

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Panny
Mivel mandarin meg karalábé mániákus lettem, így nálam a c vitamin azt hiszem nem lehet gond:)

Oké, nem gond, hogy akkor küldöd, és meglehet csinálni, hogy ezek az adatok is benne legyenek. Persze ha valaki nme akar szerepelni a táblázatban, vagy valamelyik adatot nem szívesen adná meg, anak természetesen nem kötelező:)

Én sem akartam menni 6-7. hét előtt,de nekem a pco-m miatt mindig kell járnom UH-ra. Normál esetben, ha nem vagyok terhes, akkor is havonta megyek.Meg volt egy méhszájseben, aztán amiatt is voltam. Akkor meg már megnézte a baby-t is. De én is úgy gondolom, hogy jobb, ha már akkor megy az ember, ha ver a pici szivecskéje. Kevesebb a para, az biztos!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Niki
Ha nem lázasodtál be, sztem nagy gond nem lehet! Állítólag van olyan oltóanyag is amelyik nem magyar, és abban nincs higany....

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Niki
azt nem mondták, hogy ne szoptass? Vagy nem szívódik bele a tejbe?(nem értek hozzá, lehet hülyeséget beszélek)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Nem mondták. A dokim tudta, hogy szoptatok, de az oltóanyag nem kerül át a tejbe. Csak a kicsinél a higany nem okoz-e majd gondot. :? :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!

Sztem nem lesz gondod az oltásból..akkor még olyan pici volt a petezsák hogy a minden vagy semmi elve érvényesül..ha megmaradt az oltástól akkor nem lesz semmi baja!!!No para!!

Én a fogmazás után 7 nappal estem át egy fosós-hányós egy napos víruson enyhe lázzal...erre is azt mondta telefonon a dokim hogy a mindent vagy semmi elve érvényesül..mivel megmaradt így nem lesz belőle semmi gáz.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny-nak sztem igaza lehet! Ha gond lenne, már észre vetted volna. Nyugodj meg, az a legfontosabb! És nem lesz semmi baj!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Panny!
Most nézem csak a gyerkőceid nevét! Nagyon egy rugóra jár az agyunk:) Az első gyermekünk Márk lett volna vagy Tamara. A másodikat pedig Kristófnak szeretnénk hívni vagy Noéminek:) A sógorom pedig Olivér:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Ti milyen nemű gyerkőcök szeretnétek? Mindig azt mondják, (és persze én is), hogy mindegy,csak egészséges legyen! Ez így is van, de sztem mindenkiben van egy halvány különbség hogy lányt vagy fiút szeretne. Én első gyerkőcnek fiút szeretnék. Nekem is bátyám van, nagyon jó volt hogy vigyázott rám mikor kicsi voltam. :)
Panny, ha nem haragszol, gondolom te kislányt szeretnél, nem? Csak hogy kicsit egyelítődjön a nemek aránya a családban.:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme, nem csak az oltás miatt és a hormonok miatt aggódom.Én csaszival szültem Rikit. Szal nagyon kicsi idő telt el.Félek, hogy nem lesz e gond. Azt tudom, hogy nem szülhetek simán, csak nehogy a vége felé baj legyen.
Én nem tudom. Komolyan.Mindkettőnek látom az előnyeit. Talán kislányt, de csak hajszállal. :D

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Nagy erőkkel elkezdtem goblein-t varrni:) Imádom a Micimackót, és minden szereplőjét. Ugyhogy vettem Malackásat, tigriseset, és füleseset:) Más nem volt:( Másfél már kész.!:)Majd bekereteztetem, és kiteszem a falra a gyerekszobába:) Láttam egy annyira klassz goblein-t a boltban. Magasságmérő. Macik voltak rajta, nagyon édi volt. majd gondoltam kisírom apától karácsonyra, és mire szükség lesz rá, addigra elkészülök vele:) Ti készítettetek már valamit a babyteknek?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Meme,nem.Se kézügyességem nincs, se időm nem volt. Melóztam ugye végig, meg még a 36. héten vizsgáztam. Most is államvizsgára készülök. már csak egy hónap! :?
De Te akkor nagyon ügyi vagy!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Niki
Hát nem tudom, hogy mennyire vannak veszélyei 2 csaszinak egymás után , de fél év alatt sztem regenerálódtál. Nem?
Kislány:) Hát...kislánnyal is kiegyeznék azért:) De a hajszál ott van a kisfiú javára nálunk:) Apát kérdeztem, hogy mit szeretne...neki mindegy, ugyis motorozni fog:) De látom rajta, hogy kisfiút szeretne, egy hajszállal jobban:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Niki
Akkor egy hónap múlva mennek a nagy drukkok a vizsgára!! Miből államvizsgázól, ha nem vagyok indiszkrét?:)

Köszi, hogy ügyinek tartasz, de azért annyira nem vagyok:) Lehet hogy van ennél szebb kézimunka is, de ebben szívem lelkem benne van:)

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Na! jó éjt csajok! szép álmokat mindenkinek!

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


közgazdász leszek, ha nagy leszek.
Jó éjt!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Meme!

Nekem se nagyon van kézügyességem...én olyanokat csináltam a gyerekszoba falára hogy vettem az IKEA-ban képkeretet és a mi gyerekkori képeinket raktam ki :wink: érdekes.

Kutyafüle!

Tanulás gyerek mellett ismerős...amikor Márk fél éves volt akkor kezdetem a fősulit és akkor államvizsgáztam amikor már a 3.-kal voltam várandós.Hát kemény volt :shock: :roll: Ezért is mondom mindig hogy nekem Olikával meg a negyedik babával olyan igazi kismamságom van/lesz mert a nagyok alatt végig tanulnom kellett,vizsgázni,lepasszolni őket anyuhoz..stb...én sem mondhatom(meg te sem :wink: )hogy begyepesedett volna itthon az agyam :wink: Épp ezért élvezem anyira itthon Olikával most is :wink:

Meme!

Hát az a hajszál nekünk értelemszerűen a kislány felé húz..de nem lepődöm már meg ha kisfiú lesz ismét és ugyanúgy fogunk neki örülni :wink: Amúgy a nevek nálunk Viola vagy Roland lesz.

Tényleg akkor egyféle ízlésünk van a nevek terén :wink:
Kristófot mi Krizsikének becézzük,nekem ez annyira tetszik.Márkot nem lehet sajna nagyon becézni,Olivér Olika :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: