Új privát üzeneted érkezett!

Laki, szerintem is hagyd még a férjedet, hogy átgondolja,ehhez tényleg idő kell.
Sajnos ez nagyon nehéz helyzet, azt is mérlegelni kell, hogy a kapcsolatot az is tönkreteheti, ha egy anyát akarata ellenére abortuszra küld a párja. :cry: Remélem sikerül jól döntenetek!

Esetleg mutasd meg neki ezt az oldalt, itt olvashat az abortuszról is.
http://www.valsagterhesseg.hu/
És itt biztosan tudnak segíteni is. Tavasszal elvégeztem az önkéntesképzésüket, tényleg nagyon sokféle helyzetben lehet hozzájuk fordulni, nem csak akkor, ha valaki azon gondolkodik, megtartsa-e a gyerekét.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ja, még valami eszembe jutott: minket érintett, nem tudom, mást érint-e, de nem köztudott a dolog.
A szocpollal kapcsolatban: mi két éve vettük a lakást, felvettük rá a két gyerekre a szocpolt, s ugye akkor úgy volt, ha lesz harmadik, levonható a hitelből. Aztán a változtatások miatt sokáig senki semmit nem tudott, de most már kiderült: ebben a helyzetben továbbra is igénybe lehet venni a "levonós" szocpolt. Hátha valakinek jó hír, nekünk az volt :wink: .

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Uxi!
A levonos szocpolról én is hallottam! Nekünk is jó hír volt, bár remélem mire jön a 3. baba arra már nem itt leszünk. Szeretnék egy kertes házat, udvarral meg ilyesmi :cry: Amúgy én is ugy vagyok vele, hogy most úgy gondolom késöbb szeretném a 3-at aztán lehet úgy járunk mint a kisfiammal, őt is késöbbre terveztük 1 évvel aztán hirtelen felindultságból megint gyereket akartam és ahogy akartuk már jött is! :lol: ( szerintem legközelebb is úgyan így lesz, hiába van késöbbre tervezve :wink: )

Most megyek főzni, szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
chlarissa
 
 

 
 

Uxi, megnéztem az oldalt.
Borzasztóak a fényképek! Lehet, hogy megmutatom a férjemnek.
laki
 
 


laki: mire eljuttok a középiskolás kamasz korhoz addigra te is dolgozó nő leszel. Naja.....dolgozó....mintha nem dolgoznánk most is. Szval sztem addigra lesz annyi amennyi kell.

Olyan rossz h a pénz dönt egy élet születéséről, pláne ha amúgy lenne miből, hogy megérkezzen, lenne helye is. És lám lám...nálunk is ez van...férjecske közölte, létszám stop. Olyan rosszul esett. Nem hoztam fel neki, hogy szeretnék. Tök magától közölte. Már azt tervezi h milyen állásom lesz majd és milyen új autót vehetünk ha sikerül tovább lépnünk. Hogy mennyivel több lesz a bevétel.....igen, sokat számít de ha azért jut akkor.....és persze sikerül jóárasított nagyobbat találni
Szval így állunk.



Olyan érdekes amúgy nálunka lakáseladás. Képzeljétek el, amiben most lakunk egy évig kerülgettük. Megnéztük havonta de vmiért nem akartam megvenni...olyan hülye érzésem volt h nincs itt az idő. Aztán egyik nap eljöttem anyummal és a lányommal h megnézzem hátha meggondolom magam. ült az értékesítő, röhögött mikor meglátott és már mondta is hozza a kulcsot még nem adták el. Mondtam neki ne hozza, láttam eleget, itt a 200e foglaló adja a szerződést írom alá. És abban a hónapban beadtuk az önkormihoz a kérelmet h fiatal házasok lakás nélkül kisgyerekkel támogassanak. És képzeljétek abban a hónapban senki nem kért támogatást és mi a legnagyobb összeget kaptuk 1 millát. Csak úgy. És olyan hülye érzésem volt mikor vettük a lakást h most van itt az idő, megyek. Apát hívtam lakás megvéve. Totál ledöbbent mert sokat veszekedtünk vele h miért nem választok már vmit? És egyszerűen nem akartam....nem volt itt az ideje. azóta sok ilyen volt...röhögtünk is olykor ha nem lenne állásom meghírdetem: jósnő kuncsaftokat vár.
Most is ilyen érzésem van......sztem azért nem veszi meg senki a lakásunk mert nincs itt az ideje...valamire várunk még...talán h apa belássa, kella harmadik
:wink: .

Fidesz bácsi aszondta, ha visszajön első dolga lesz visszaállítani a szocpolt meg a gyedes dolgokat. Ámen.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi: ovisak, bölcsisek a kicsik? Hogy bírtad az elejét mikor nonstop hullafáradt(hányós) az ember? nem voltál nagyon kimerülve/kiborulva? De őszintén ám! :wink: Nekem sincs segítségem nagyon. Anyós szokott hétvégén a lányommal foglalkozni de a fiamat nem viszik el. De a lányzót se mindig viszi el max 1 napra..sokat dolgoznak.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, szeptember 1-ig itthon volt mindkettő, a lányom most szokja az ovit.
Az első hét simán ment, most kezdődnek a gondok, már alig lehetett bevinni, akkora hisztit vágott le, úgyhogy a héten délben jön haza. Na persze akkor is hisztizik, ha megyek érte, hogy nem akar hazajönni, de majd csak kialakul. Remélem.

A szomszéd településre hordom egy egyházi oviba, itt nem vették fel, de úgyis mindenképp oda vittük volna, csak így kicsit fárasztóbb napi kétszer oda-vissza megtenni az utat teljes létszámban két (később három) gyerekkel...

Az eleje nagyon nehéz volt, mivel a két "nagy" is tulajdonképp kicsi, s a harmadikkal szoptatás mellett estem teherbe. Még jó, hogy az elválasztás problémamentes volt, sikerült szinte azonnal. (muszáj volt, s jó döntésnek is bizonyult, mert az első harmadban így is többször véreztem, levált a méhlepény egy darabon, feküdni kellett két hétig). Ez a része volt a legnehezebb, két gyerek mellett megoldani a fekvést. Egy hétig itthon volt a férjem, egy hétig meg elvitték anyósomék a nagyot, de a kicsi itt volt, szóval a második hét már nem volt igazi fekvés... Ja, a fiamat nekem sem viszik el, mert ő még állandó készenlétet igényel, nincs olyan jól el magában. Pedig nyilván az lett volna a nagyobb segítség...
A hányós rész elég sokáig tartott, kb. a 17. héten szűnt meg, sokat nem hánytam, csak émelyegtem. Nem volt könnyű, de ez leginkább a főzésben zavart, alig tudtam valamit főzni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Egyébként nem bántam meg a nehézségek ellenére sem, hogy viszonylag kis korkülönbséggel jönnek, talán nekik is jobb lesz így, később meg már nekünk is könnyebb lesz.

Anyagilag egyik gyereknél sem volt alkalmas a gyerekvállalás, mégis megoldódott minden. De ez hosszú történet... S orvosi papírunk is van, hogy természetes úton nem nagyon lehet gyerekünk, úgy indultunk neki az esküvőnk után, hogy egy év után várnak lombikra. Ehhez képest azonnal fogant mindhárom.:wink:

De azért félek, milyen lesz hárommal. Az eleje biztos nehéz, aztán majd alakul. Most még csak azon dilemmázom, hogy legyenek elhelyezve. Két gyerekszobánk van, az egyik nagyon pici, 7m2, a másik 10. A kicsibe van a fiam, a nagyobban a lányom, de mivel megint fiunk lesz, a végleges megoldásnak azt gondoltam, a két fiú lesz együtt a nagyobbik szobában ,a lányom meg egyedül a kicsiben. Csak nem tudom, kezdettől így legyenek-e, vagy eleinte a két nagy legyen együtt, és a kicsi külön.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szerintem nem az eleje a nehéz, hisz akkor még javarészt csak eszik-alszik a baba. Akkor nehezebb, amikor már kúszik-mászik, felfedez.
jamina
 
 


Uxi!

nálam is úgy van ,h 2 gyerekszobánk van+ 1 nagy,ami nappali és a mi hálónk egyben.Lottié a nagyobbik gyerekszoba,és eredetileg,mivel a pici is lány hozzá raktuk be a kiságyat,de 2 nap után átraktuk hozzánk,mert rossz volt oda átrohangálni mindíg,ha sírt a pici.mert azt meg nem akartam,h Lotti felébredjen és ne aludja ki magát.Így most azóta is itt alszik egy szobában velünk.Apa már immuns a hangjára ,ő nem ébred fel.mondjuk én ezzel szemben minden apró neszre ugrok

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Az első két napban velünk lesz majd a kicsi, csak utána gondoltam én is a külön szobát. A lányom fél évig aludt velünk egy szobában, ne mvolt gond, a fiam 5 hetesen külön került, mert akkor költöztünk ide. A lányom 6 hetes korától átaludta az éjszakákat, a fiam eleinte 8-szor szopott egy éjjel, úgyhogy a végén már a mi ágyunkban aludt. Mikor külön szobába került, akkor lecsökkent 2-3 szopira az éjszakai adag, az már kibírható volt. NA meg én sem ébredtem fel minden nyögésére, mert előtte az is baj volt, hogy nyögött álmában, én meg virrasztottam...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Mi még amikor lakást vettünk probáltunk 4 szobást keresni, de sajnos mind 4. emeleti volt lift nélkül, úgy hogy inkább ugy kerestünk olyan 3 szobásat, hogy ha kell az egyikből lehessen kettőt csinálni. Amúgy a pici még nálunk is velünk van, mert sokszor fent van sajnos éjjel és nem akartam én sem átfutkozni hozzá, kényelmesebb így.

Uxi!
Nálatok mennyire elevenek a gyerekek? Csak mert nálunk nagyon. Főleg a lányom, nem is nagyon hallgat rám meg egész nap nincs 1 perc nyugi se nála. Néha úgy érzem ketté kellene szakadnom, hogy rendesen tudjak rájuk vigyázni :roll: Ezért is félnék most a kis korkülömbségtől.

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Emi tipikus "mintagyerek", általában szót fogad, nyugisan eljátszik egyedül kiskora óta, rajzol, kirakózik stb.
Bezzeg az öccse, ő kétszer állt sorban, mikor az elevenséget osztották.Felmászik mindenhová, megtalálja a veszélyes helyzeteket, ő nincs el egyedül. Ketten együtt viszont elevenek, akkor Emi is az lesz.
Kicsit tartok is tőle, mert a kicsi is fiú lesz, mi lesz itt?:roll:

Na meg azzal riogatnak, hogy majd tizenévesen a két fiú kizabál a vagyonunkból... :wink:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi írta:, mert előtte az is baj volt, hogy nyögött álmában, én meg virrasztottam...


legalább tudom nem én vaoltam makákó h egy éjjel vagy15ször keltem vagy simán virrasztottam. Úgy látszik ez valami fura anya-gén. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


uxi: mire eljutsz oda h kizabáljanak a vagyonodból addigra már te is jól kereső dolgozó 3 gyerekes anya leszel! :wink:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


chlarissa: nálam mind a két gyerek amolyan puskából kilőtték és meg nem áll míg össze nem esik (este fél 10 körül) típus. Rohan, ugrál felmászik...mind a kettő. Egyik sem egy sarokban eljátszós kirakózós, babázós-kisutózós típus.....úhogy én nem számítok jobbra ha harmadik lesz (lenne).

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


jah és hogy még véletlenül se egy hsz-ben legyen, szval nálunk a hálóban lakunk mi apával és eddig a lányommal- egy hete kitettem ugyanis, mert 4 évig velünk aludt- a gyerekszobában pedig a fiam és mostmár a lányom. Éjjel azért jön a lánykám de legalább esténként csend van és nem velünk egyszerre indul aludni. Nem is hiszem el h ezt mgértük h apával visszakaptuk a hitvesi ágyunk. Lánykámmal most jutottam el arra a szintre h hajlandó nélkülünk aludni....mármint részben ugye mert azzért megérkezik hajnalban.
Szval gyerekek a gyerekszobában, szülök a hálóban és a nappali még szabad! 8)
Én, ha kisbabánk lenne mindenképp külön tenném h ne keltse fel a nagyokat. Aztán ha nagyok.....ez is változó kinél mikor jön el változtatnám meg az elrendezést...pl lányok külön, kisfiúk külön...stb.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok!

Uxi!

Akkor talán szerencséd lesz és a 3.baba is nyugodt lesz. :D Ez az evés dolog nekem is eszembe jut sokszor, főleg ha a férjemből indulok ki. Rengeteget bír enni és meg se látszik rajt, de náluk az egész család ilyen. Talán a kislányom is ezt örökölte, mert ő is nagyon vékony és néha elcsodálkozok rajt, hova tűnik az a sok kaja amit megevett. A kisfiam meg mindenevő. Hát lehet nagyüzemre kell állnom a főzéssel ha felnőnek :lol:

Nono!

Örülök akkor, hogy nem csak az én gyerekeim ilyenek. A kisfiam, amugy nagyon türelmes gyerek, képes órákig eljátszani a babakocsiba ha kint vagyunk egy hang nélkül, na de ha kikerül onnan akkor nincs megállás :lol: Én is biztos vagyok bent, hogy a következő is ilyen lesz azért is gondoltam arra, hogy megvárom amig a pici is oviba megy, úgy talán könnyebb lenne egy kicsit. Amúgy akármennyire is fárasztó, meg nehéz sokszor, mindennél jobban imádom ezt csinálni :D

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok én is?!Gyakorló 3 gyerekes anyuka vagyok(elég sok emberkét ismerek már innen a virtuális világból :wink: név alapján).
Csak nagyon vonalakban tudtam vissazolvasni...

Először is (nem tudom ki írta)de tényleg ahol van már 2 gyerek ott szinte észre sem lehet venni a harmadikat...sokkal könnyebb mint egy gyerekkel mert a nagyokat meg lehet néha kérni hogy segítsenek néha,játszanak együtt..stb...és abban is igazat adok valakinek hogy a 4.jobb mint a 3....ezért is akarunk nagyon 4. babát(akik ismernek tudják a sztorimat is sajna...aug 1.-én volt egy missed ab-om)azóta most lesz pé- m a napokban és megint hajrázunk a babára :wink:

anyagiak:amíg kicsik addig egyátalán semmi plusz kiadást nem jelent..vagyis nagyon jelentéktelen.....főleg nálunk ahol egyneműek és se ruhát se játékot nem kellett venni...de sztem kislánynál se lett volna annyival nagyobb kiadás...és az is nagyon igaz hogy valahogy megoldódnak a dolgok...minket se vet fel hű de nagyon a lóvé..a férjem 2 állásban dolgozik értünk h mindenünk meglegyen...és meg is van :wink: Igazából azt hiszem és vallom h a gyereknek sok-sok törődésre,szeretetre van leginkább szüksége...és természetesen vannak dolgok amihez pénz kell sajna....
Igazából akkor nagyobb kiadás egy gyerek ha elkezdi az iskolát és elkezd külöórákra járni(bár a nagyfaim már az oviban is járt :wink: )elkezd táborokba menni..stb..de addigra remélhetőleg az anyuka is doglozik pl.4 órában amíg a legkisebb is eléri a sulit és több lesz a pénz is.Azt kell h mondjam hogy valamilyen szinten persze kell a racionális gondolkodás,de a gyerekvállást CSAK racionális alapon nem lehet és nem is szabad kezelni....mert sajna a mai világban akkor nem lenne alkalmas időpont sosem..vagyis csak nagyon kevés családoknál :? ..a lényeg a lényeg(h ne írjak regényt :wink: )természetesen kell a pénz ahhoz h 1-2-3 vagy több gyerek egy családban egészségben cseperedhessen..de asszem itt mindannyian tudjuk ezt felelőséggel és a párjaink is értünk güriznek :wink: és ahol ez az akarat és elszántság megvan ott sosem lesz baj..még akkor sem ha netán valami gáz adódik...ez a család akkor is megoldja a problémákat :wink:

Én mindenkit bíztatok a nagycsaládra mert nagyon nagy boldogság a sok gyerek együtt...ettől nincs is szebb hogy a gyerekek egymást szeretik..ahogy a középső fiam milyen csodálattal tekint a már iskolás bátyjára....és ahogy a Márk mesél a nekik a suliról..ahogy a legkisebb felnéz mindkét bátyjára..szal ezt nem lehet elmondani...és ahogy ezek a lurkók hogy vágynak egy kistesóra...a könnyem is kiszalad :oops: :oops: :oops:

Az igazsághoz hozzátarozik hogy nekem anyukám sokat tud segíteni ..így tudtam pl.egyetemre járni 2 gyerek mellett..a diplomám fele anyut illeti :)
Szal nálunk a srácok leglább heti 1 vagy 2x anyuéknál alszanak...ilyenkor tudunk csak ketten elmenni valahova vagy akár csak itthon lazítani......el tudtunk pl.áprilisban menni csak ketten apával 3 napra Hajdúszoboszlóra..kellenek ezeke a kis pihik a feltőltődéshez.

Amúgy meg nekem elég künnyű már napközben mert a nagyok suliban-oviban vannak 4 -ig..addig Olikával egyedül vok itthon(hetente 2x anyunál van ő is napközben h tudjak takarítani vagy intézni a dolgaim)aztán délután beindul a hajtás..vinni kell a nagyaokat különórákra..de pl.úszásra apa viszi őket,néptáncra meg anyu....szal meg van minden szervezve..reggelent egy kész logisztikus veszik el bennem hogy időben kész legyen mindenki,reggelizzen mindenki és ne késsünk a suliból se :)

Bocs h hosszú lett...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panny, üdv itt is!
Ezt nagyon szépen leirtad, hogy miért jó a sok gyerek, valahogy mindig sikerül megfogalmaznod a gondoltaimat akármiről is legyen szó :lol: Remélem már nem sokáig fogsz a 3 gyerekesekhez tartozni :wink:
Azért az biztos jó dolog ha valakinek az anyukája sokat tud segiteni, nálunk sajnos nem itt laknak meg sokat dolgoznak így csak magunkra tudunk számitani. Persze van, hogy elviszik a Kiarát 1 héten 1-szer, (a Doriánt még nem mertem odaadni) de azt is inkább a dédik ( viszik az ükihez, mert ki sem bírná ha nem láthatná őket legalább 1-szer 1 héten :wink: ), este meg megyünk érte, de jó lenne ha pl nagybevásárlást tartunk, vagy ha tanulnom kell el tudná valaki vinni őket 1-1 órára. De hát ez van. Pont ezért is akarom most már tényleg befejezni az iskolát amig 2 van, mert szegény nagyszüleimnek így is elég lesz vigyázni rájuk amig suliba vagyok. Havi 3-4 alkalom + gyakorlat. Amúgy mindenkim egy kupacba lakik, csak mi költöztünk kicsit messzebb, ugy hogy lesz segitségük délutántól ha végeznek a sulival, munkával, csak a délelötött éljék túl valahogy velük :roll: Ja meg persze a kisfiam bírja ki nélkülem, mert olyan anyás....

Na fel is ébredtek!

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni. Még csak egy harmadik babáról álmodozó anya vagyok. A nagyok már 4,5 és 6,5 évesek. Babaprojekt idén már egyszer elindult, de akkor nem sikerült, majd 3-4 hónap próbálkozás után mondta Apa, hogy jobban szeretné, ha megvárnánk mi lesz az munkahelymegszűntetési projekt vége. Itt győzött az állásféltés. Úgyhogy december végén újra indul a projekt.

De félek, hogy túl nagyok lesznek a korkülönbségek a csimoták között, és nem fognak tudni együtt játszani.

Arra a kérdésre, hogy miért szeretnék harmadik babát, arra csak az a válaszom, hogy csak, mert az a legjobb dolog a világon. De azt is nagyon élvezem, hogy már relatíve nagyok és önállóak - egyedül megkenik a kenyerüket, felöltöznek ha olyan kedvük van... De leginkább azért szeretnék, mert talán a nagyok kárára sem fog válni, ha több időt töltök velük és nem a munkahelyemen. Most nagyon kerek az életünk és Apa néha fél attól is, hogy a 3. rontana rajta illetve már 35 felé száguldok.

Szóval én nagyon örülök, hogy megtaláltam a topikot és olvashatom, hogy nem csak én vagyok elkódolva :D , és hálás vagyok a gyakorló nagycsaládosok segítségért. :D

Mmanya


Kép

Kép
mmanya
 
 


panny írta:Sziasztok!

Csatlakozhatok én is?!Gyakorló 3 gyerekes anyuka vagyok(elég sok emberkét ismerek már innen a virtuális világból :wink: név alapján).
Csak nagyon vonalakban tudtam vissazolvasni...

Először is (nem tudom ki írta)de tényleg ahol van már 2 gyerek ott szinte észre sem lehet venni a harmadikat...sokkal könnyebb mint egy gyerekkel mert a nagyokat meg lehet néha kérni hogy segítsenek néha,játszanak együtt..stb...és abban is igazat adok valakinek hogy a 4.jobb mint a 3....ezért is akarunk nagyon 4. babát(akik ismernek tudják a sztorimat is sajna...aug 1.-én volt egy missed ab-om)azóta most lesz pé- m a napokban és megint hajrázunk a babára :wink:

anyagiak:amíg kicsik addig egyátalán semmi plusz kiadást nem jelent..vagyis nagyon jelentéktelen.....főleg nálunk ahol egyneműek és se ruhát se játékot nem kellett venni...de sztem kislánynál se lett volna annyival nagyobb kiadás...és az is nagyon igaz hogy valahogy megoldódnak a dolgok...minket se vet fel hű de nagyon a lóvé..a férjem 2 állásban dolgozik értünk h mindenünk meglegyen...és meg is van :wink: Igazából azt hiszem és vallom h a gyereknek sok-sok törődésre,szeretetre van leginkább szüksége...és természetesen vannak dolgok amihez pénz kell sajna....
Igazából akkor nagyobb kiadás egy gyerek ha elkezdi az iskolát és elkezd külöórákra járni(bár a nagyfaim már az oviban is járt :wink: )elkezd táborokba menni..stb..de addigra remélhetőleg az anyuka is doglozik pl.4 órában amíg a legkisebb is eléri a sulit és több lesz a pénz is.Azt kell h mondjam hogy valamilyen szinten persze kell a racionális gondolkodás,de a gyerekvállást CSAK racionális alapon nem lehet és nem is szabad kezelni....mert sajna a mai világban akkor nem lenne alkalmas időpont sosem..vagyis csak nagyon kevés családoknál :? ..a lényeg a lényeg(h ne írjak regényt :wink: )természetesen kell a pénz ahhoz h 1-2-3 vagy több gyerek egy családban egészségben cseperedhessen..de asszem itt mindannyian tudjuk ezt felelőséggel és a párjaink is értünk güriznek :wink: és ahol ez az akarat és elszántság megvan ott sosem lesz baj..még akkor sem ha netán valami gáz adódik...ez a család akkor is megoldja a problémákat :wink:

Én mindenkit bíztatok a nagycsaládra mert nagyon nagy boldogság a sok gyerek együtt...ettől nincs is szebb hogy a gyerekek egymást szeretik..ahogy a középső fiam milyen csodálattal tekint a már iskolás bátyjára....és ahogy a Márk mesél a nekik a suliról..ahogy a legkisebb felnéz mindkét bátyjára..szal ezt nem lehet elmondani...és ahogy ezek a lurkók hogy vágynak egy kistesóra...a könnyem is kiszalad :oops: :oops: :oops:

Az igazsághoz hozzátarozik hogy nekem anyukám sokat tud segíteni ..így tudtam pl.egyetemre járni 2 gyerek mellett..a diplomám fele anyut illeti :)
Szal nálunk a srácok leglább heti 1 vagy 2x anyuéknál alszanak...ilyenkor tudunk csak ketten elmenni valahova vagy akár csak itthon lazítani......el tudtunk pl.áprilisban menni csak ketten apával 3 napra Hajdúszoboszlóra..kellenek ezeke a kis pihik a feltőltődéshez.

Amúgy meg nekem elég künnyű már napközben mert a nagyok suliban-oviban vannak 4 -ig..addig Olikával egyedül vok itthon(hetente 2x anyunál van ő is napközben h tudjak takarítani vagy intézni a dolgaim)aztán délután beindul a hajtás..vinni kell a nagyaokat különórákra..de pl.úszásra apa viszi őket,néptáncra meg anyu....szal meg van minden szervezve..reggelent egy kész logisztikus veszik el bennem hogy időben kész legyen mindenki,reggelizzen mindenki és ne késsünk a suliból se :)

Bocs h hosszú lett...

Panni


ÁMEN :lol: :lol:

Ennél jobban és találóbban senki nem tudta volna megfogalmazni, hogy miért jó a nagy család. :lol: :lol:

Bocs a belekottyért.
Egy 4. babára vágyó gyakorló 3 gyermekes anyuka. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Üdv minden új-régi ismerősömnek: Judy,Annamari,Chlarissa :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny: dejó h itt vagy és ilyen szépeket írsz! Ez nagyon sokat jelent (nekem mindenképp) :D

Sajnos nekem sincs segítségem és nem is lesz nagyon a hagyományos, kicsit meglátogatom a gyereket de már rohanok is tovább típusú nagyiknál.
Apával ketten kell majd megoldanunk ezt a két törpét is.....ha három lesz (lenne)....nem is tudom mit csinálnánk. Különóra meg társai....
Például hétfőn elvittem a lányzót táncórára....nagyon jó mozgása van és ha zenét hall már ropja is. Szval elvittem de nem volt senki aki vigyázna a kisöcsire. Naná h nem lehet ott szaladgálni mert azért ez nem babaklubb hanem 4-5 évesek táncórája így a fiamat erőszakkal tartottam az ölembe....a mobilom pénztárcám csak némi enyhülést adtak a visítozásában és a mindjárt kitépemmagam anya kezéből típusú feszülésekben. Így egyenlőre nem fog táncra járni a lányom....mert nem fogom kínozni a kisebbet sem.....ha lett volna egy nagy előtér v mi...de nem volt....ráadásul a kiscsaj megkért h maradjak bennt vele az első pár alkalommanl nem mellesleg azért szerettem volna én is látni mi fán terem ez az egész hisz akármire nem adok pénzt.
A végeredménye az lettt h az én nagydumás csajom aki sosem félt idegenekkel most ült mellettem és nézte ahogy a fiam tépi magát...persze csinálta azért v.mennyire a táncot de nem tudtam bíztatni v odafigyelni a húsgombóc miatt.
Valahányszor el kell mennem v.hova pl tegnap fogorvoshoz apának szabit kell kivennie....ez volt kedden is mikor az oviban fél5re tették a szülőit....még a kislány ellett volna addig Márk nem. Végülis úgy volt h nem megyek aztán apa mégis hazaött a munkából....dehát ezt nem lehet folyton eljátszani.


Tegnap azt mondta a barátnőm, ha nem a gyerekek-típusú nehézségem lesz akkor lesz másféle de az sem lesz könnyebb. Merthogy olyan nincs, hogy midnen 1000%-os. És ha már dönthetek milyet akarok akkor éljek vele.
Azt hiszem igaza van....meg nem is....hisz azért ne vállaljunk extra terheket ha nem muszáj.,.....bár szte akkor másfélét kapok majd.....talán van benne vmi.....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


panny: nem múlt még el az első? És ha elmúlik rögtön indul is a baba-projekt? Vagy vártok még?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Azok a problémák, amik most előjöttek, az esetek 90%-ában úgyis megoldódnak, mert muszáj megoldódniuk :)
Én sem tudtam előre, hogyan oldom meg a 2 nagy mindenféle szakkörét, hová teszem addig a kicsit, de találtam megoldást, mert kellett 8)
jamina
 
 


Nono!

Nagyon is tudom miről beszélsz, nálunk ugyan ez van. Mindehova vinnünk kell a gyerekeket mert nincs kire hagyni őket, és ha van valami apának elöbb el kell jönnie a munkahelyéről vagy szabadságot kell kivennie.
A probálémák meg tényleg valahogy mindig megoldodnak! :wink:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


jamina: és hogy oldottad meg mégis? Miért nincs vonalzód? Nem akarsz?

chlarissa: igen tudom h megoldódik csak én vérbeli paramama vagyok...amolyan 1000 tervem van minden eshetőségre...olyan h vmit nem kalkuláltam bele nincs is....sosem döntöttem úgy h lesz ami lesz, midnent muszáj átrágnom...eléggé görcsös vagyok....persze nem mutatom, sőt lazanyának tartanak. De nem vagyok....sajnos....ez velemszületett génhiba......viszont jól titkolom. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


chlarissa: akartam írni h mákod van, enyim gyerek a babakocsit is utálja hacsak nincs folyamatos mozgásban a segge alatt...de akkor is sokszor szinte rohanni kell h csend legyen....amint lassítok már visít is h anaaaa, kíííí (anya, ki- azaz vegyem ki).

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Pl.kéne keresned a közelben egy gyerekvigyázós-játszóházat?!Vagy kéne keresni egy baby-sittert alkalmankéntra(na ezt jól megírtam :wink:)szal olyan valakit aki csak néha-néha vigyázna Márkra,pl amíg táncórán vagy Szonjával.Na????Ezekre a megoldásokra nem gondoltál,Annyira nem is vészesen húzós az ára és talán Márknak is tetszene pl a játszóház vagy a baby-sitter.Perzs ebbe se lehet csak úgy puff belevágni...ha nagyon anyás a kiskrapek akkor szoktatni kell előbb.
Sztem próbáld meg!!Nem kéne azokat a táncórákat kihagyni..főleg ha tehetséges is a lánykád ahogy írod!!

Ha nem lenne anyu akkor én tutira néznék,keresmék valakit aki vigyázna a kicsire amíg különórára viszem a nagyokat.

És nagyon igaza van Jaminának..ha már itt van a dolog amit meg kell oldani akkor az meg is fog oldódni!!Ez így van!!

Ne félj bevállalni még egy picit..egy anya szeretete és teherbírása is hatványozódik!! Én azt vallom hogy ha tényleg megérik benned hogy akasrz még egy picit akkor nem fogsz ezektől a dolgoktól ennyire félni..talán még kell egy kis idő,talán még nem most akar jönni az a pici..talán még nem vagy kész rá..ha kész leszel nem lesz benned ennyi kétely :wink:
Remélem nem sértődtél meg ezen...tényleg csak tanács és saját tapasztalat és főleg jószándék vezérel...csípem a búrád így ismeretlenül is :wink: :wink: :wink:

Már megjött 1x a műtét óta..most lesz a napokban a pé-m...dolgozunk az ügyön apával :)nem várunk egyátalán..nem is kell mert nem hormon miatt vetéltem el(hematóma volt a ludas)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nono, átérzem,amit írsz, nálunk sincs semmi segítség. Pl. kismama tornára sem tudok járni, mert amik itt vannak, nem lehet bevinni nagyobb gyereket, de akkor hová tegyem?

De simán vittem Benit a munkaügyi központba is, meg még a nőgyógyászhoz is testületileg szoktunk menni mind a négyen... :oops:
Nem is tudom, mi lesz, ha ctg-re kell majd járnom hetente, vagy még sűrűbben.A kórház 24 km, egyedül kell majd vezetnem az M0-son, nem repesek a gondolattól. Még jó, hogy a ctgs-s időszak egy része az ünnepekre esik, s a férjem itthon lesz. Így oda is négyen megyünk majd... mert ugye ha itthon van, csak nem én vezetek a 9. hónapban, viszont akkor jönnek a gyerekek is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Laki, változott valamit a férjed véleménye?
Vagy még gondolkodik?


Közületek van, aki NOE tag? Érdemes belépni?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mmanya, 35 évesen még nem késő a szüléshez. Sokan akkor vállalják az elsőt!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!

Mi a családdal NOE tagok vagyunk :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


mi az a NOE? :oops:

uxi: hármaska fütyis vagy csaj? Neve van már? Én is vittem a nagyot mindig orvoshoz meg akárhova kellett mennem.....de azért ez nem a legjobb megoldás mert eggyel még simán de kettővel közlekedni...jáj.
Amúgy Márkkal a 39.hétig vezettem. Hátul ült Szonja. És akor begörcsölt a pocakom.....egy pillanat volt és ösztönösen a fékre léptem....ha vki lett volna mögöttem...nem hiszem h megáll....akkor úgy döntöttem, ez elég figyelmeztetés volt, ez nem játék...ucsó héten anyum elvitt...akkor még nem fix munkaidőben dolgozott....de akkor is húzta a száját....mamár ilyen nem lenne...senki nem tudna elvinni....max apa szabizva...dehát arra meg ő húzza a száját ugye....bkv meg?.....elkényelmesedtem...amúgy sem tolerálom....mikor 500an állnak mellettem....simán ellöknek/fellöknek/hasba vágnak....

tesco-ban jártam, 38 hét körül és legugoltam a sorban h nagyon fáj a derekam...és ott gubbasztottam a sorban előttem is mögöttem is álltak. Még jól meg is néztek h mit csinál ez itt....de nemám előre engedtek volna v megkérdik jól van? ááááá...bámultak....sztem ha simán levetközök h na akkor most itt mindjárt szülök egyet se kérdik meg még azt sem kell e mentő....undorító....egy nagypapa amolyan 90 és a halál közt a drága szólt az előttem állónak mikor beérkezett a sorba h nem kéne a kismamát előre engedni?...úgy néztek rá mint a gyilkosra....mondtam neki aranyos és köszönöm elvagyok itt talajszinten....mosolygott olyan együttérzően (ez hülye kifejezés egy papára...de nem tok jobbat írni)...szval ennyit az empátiáról...
panny: keresem a babysittert....csak nem találtam megbízhatót...csak még ötletem sincs hol...tudod szépet és fiatalt nem igazán...vigyáznom kell apára... 8) ...mondja az ima is: "...ne vígy engem a kísértésbe..." a túl öreg sem szimpi mert ...ő ezt nem mondom miért...paramama vagyok ugye......de találok azt hiszem....kell.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


panny:
noe: nagycsaládosok országos egyesülete? :oops: csak tippelgetek...amúgy mit csináltok ebben a noe-ben?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


panny írta: ha tényleg megérik benned hogy akasrz még egy picit akkor nem fogsz ezektől a dolgoktól ennyire félni..talán még kell egy kis idő,talán még nem most akar jönni az a pici..talán még nem vagy kész rá..ha kész leszel nem lesz benned ennyi kétely
Remélem nem sértődtél meg ezen...


panny: pszichológus vagy mellékállásban? Annyira szépen megfogalmaztad ezt is. Belelátsz az emberekbe? :wink: Igazad van és remélem hamarosan eljön az ideje h úgy legyen. :wink:

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Paramama :lol: Ez jó :D
Én amugy olyan lesz ami lesz tipus vagyok. Ha nem ilyen lennék akkor most tuti nem lenne a kislányom, na meg persze a kisfiam se, mert a Kiarát nem is terveztük a kifiamat meg ugy gondoltam majd ha a Kiara oviba megy.De belevágtunk lesz ami lesz alapon és most nagyon Boldog vagyok, hogy így lett!( Azért persze nem mindig célravezető, hogy nem gondolok át semmit alaposan, de az esetek többségébe tényleg megoldodtak a dolgok)
Az együttérzésről inkább ne is beszéljünk. Amikor a Kiarával voltam terhes felszálltam a buszra ami tele volt fiatalokkal. Egy néni megkérdezte aki mellettem állt, hogy nem kellene e átadni nekem a helyet. Erre nem is reagáltak semmit csak elforditották a fejüket. A következő megállonál felszált egy bácsi aki csak bottal tudott járni, szegény még állni is alig birt, de neki sem adta át senki a helyét. Erre amikor lett egy szabad hely a bácsi odállt, hogy senki ne tudjon leülni és szolt nekem hogy üljek le, mert nekem foglalta. De persze én mondtam neki, hogy üljön le nyogodtan, a sok gyerek meg csak nézett és úgy csináltak mintha észre sem vennék, hogy mi történik! :evil:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Amugy még ezekbe bele se gondoltam, hogy mi lesz ha már külön szakkörökre meg ilyesmikre járnak akkor, hogy lesz :shock:
Most a Doriánnal babaúszásra járunk, de az szombaton van, akkor meg apa nem dolgozik, vagy is csak minden 3. szombaton, akkor meg vagy nem megyünk, vagy néha a Kiara a mamánál alszik. A Kiarával is járunk úszni, de az meg hétfőnként van amikor már apa végzett a munkával. De ha már máshova is fognak járni.... jaj ebbe még tényleg egyáltalán bele sem gondoltam :roll:

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Nono, fiú lesz megint. Neve még nincs, csak lánynevünk van... :oops:
Fiúnévből csak munkaverzió, még nem végleges.
Valahogy a lánynevekkel mindig könnyebben megvoltunk, Beninek sem volt sokáig neve.

Vezetés: az a baj, hogy a kórházba nincs tömegközlekedés. Vagyis meg lehet oldani, kb. 3,5 óra. Kocsival 20 perc az M0-son, tömegközlekedéssel meg be kéne előszöris vonatozni a Nyugatiba, utána meg még vagy 3 BKV átszállás...anyagi csőd, és időben is nagyon hosszú lenne. :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi: nekem anno mikor azt mondták h nincs neve akkor mindig szörnyülködtem hogy lehez az...na és akkor jött a fiam...és a szülőágyon már csak annyit mondtam apának döntse el ő, engem már nem érdekel az sem ha Frankeinsteinina lesz csak ne fájjon már. És akkor lett Márk. Bár addigra leszűkült a kör és a Márkó volt a másik esélyes...nekem ez utóbbi tetszett jobban apának meg a Márk de nem akartam kihasználni a helyzetem h kiszolgáltatott vagyok és mindent megengedne nekem. De végülis nem bánom, apának igaza volt ő inkább Márk és nem Márkó.

chlarissa: a lányomnál védekeztünk....nesze nekem biztosra menés...meg is döbbentem mikor zebrás lettem....de már estére tudtm h ez így jó ahogy történt. A fiamnál eldöntöttük hó elején és hó végére csíkosk lettem. Most is megnéztem ám mindent...h ha ekkor v akkor foganna mikor jönne mikor lennék túl a kritikus 12 heten és az pont nyárra esne e v sem, h ne tegye tönkre a róka móka a nyarat és h milyen horoszkópja lenne...és és és...és néha tutkó nem vagyok komplett....háááát, legalább van önkritikám....

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono!

Jól tippeltél..NOE:Nagycssaládosok Országos egyesülete.Nézd meg a honlapo:www.noe.hu

Aki belép és befizeti az éves tagdíjat az kap egy kártyát és azzal kedvezméynekhez juthat különböző boltokba,játszóházakba stb..mi pl.így vettük meg nyáron a 7 személyes Fiat Dobló kocsinkat 17%-kal olcsóbban a piaci árnál.
Meg vannak a noe-nak sok rendezvénye ahova lehet menni.Sztem jó :wink:

Én is ilyen tervezgetős vok mint te..anno Márk után is megterveztem hogy mikor kéne Krizsienk megszületnie...hogy előre tudjam hozni a vizsgáim a suliban és egész nyáron a picivel lehessek és ne kelljen halasztanom évet..és be is jött..áprilisban akartam szülni így márciusig megcsináltam az egész éves vizsgákat,egész nyáron babáztam és szeptemberben már 5 hónapos volt a baba és tudtam suliba menni amíg anyunál volt :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, mennyi az egyéves tagdíj a NOE-ban?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jaj, tényleg, szakkörök... most láttam, az ovi mellett a művházban van népitánc ovisoknak, 700 Ft/hónap (!!!), heti 1 alkalom.
Nem tudom, nem korai még szerintetek ez? Van még jazzbalett is, arra szívesebben járatnám, de az későn van, meg ha jól láttam, csak iskolás kortól.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok csajok!

Uxi, a döntés megvan: a baba marad. De azért apuka nem repdes örömében.
Dokinál még nem voltam, mert szabin van. Holnap töltöm a 6. hetet.
Kicsit azért félek, hogy fogok boldogulni a három gyerkőccel. Főleg az elejétől félek, hogy fogadják a tesók, bár most azt mondják szeretnének kistesót. Na és persze, hogy milyen lesz a babóca, remélem ő is nyugis, szopizós lesz, mint az első kettő.
Egyelőre azt sem tudom elképzelni, hogy fog elférni három gyerekülés a hátsó ülésen. Egyszer akartam vinni hármat, de nem fértek el egymás mellett az ülések.
laki
 
 


Laki, örülök, hogy sikerült döntened, remélem a Férjed is megbarátkozik lassanként azzal a gondolattal, hogy háromgyermekes szülő lesz!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Laki, nagyon örülök, és szívből gratulálok!
Majd megszereti apuka is, lehet miután megszületett, nem is érti majd, miért is volt ellene.

Milyen kocsitok van?
Mennyi idősek a gyerekek? Mert nálunk pont ugyanez a dilemma, Suzuki Ignis, s lesz egy négyéves, egy két és fél éves, meg egy újszülött. Tehát mindháromnak igazi ülés/hordozó kell még, nem elég a magasító.
Talán a legnagyobbnak már lehet háttámlás magasítót venni, most találtam egyet, ami csak 40 centi széles, hamarosan megyünk majd próbálni (megengedték a boltban, hogy belepróbáljuk a kocsiba).
Utána már csak egy keskeny fajtájú hordozó kell, mert a régi két gyereket bírt ki, és viszonylag széles is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok+

Nekünk már támlás magasitonk van, mert kellett a másik a kicsinek, és így még simán elfér egy 3. ülés is. Meg mire lesz még egy arra már talán a Doriánnak is elég a támlás magasitó. Vannak amik elég szükek és van saját övük is amig nem érik el a 15 kg! Lehet jot találni, csak keresgélni kell, legalább is mi egy csomo bababoltot bejártunk mire rátaláltunk erre!

Laki!

Szerintem ez nagyon jó döntés volt! Sok boldogságot kívánok nektek!

Kép
Kép
chlarissa
 
 


Uxi!

5800ft/év a noe tagdíj.

A néptáncra a 700ft/hó nagyon megéri!Mi 3000ft-ot fizetünk /gyerek/hó a néptáncra.
Nekem fiaim vannak így egyértelműá volt a néptánc,meg amúgy is imádom .Szerintem nézzetek be mindkét ótára és úgy döntsetek.De ha a jazz balett amúgy is későn van akkor próbáljátok meg a néptáncot.
Sztem nem korai.Krizsike 3 évesen kezdte,Márk 4 évesen.

kocsi:hát mi ezért is cseréltük le a kocsit hogy 4 gyerek+a nagymama is elférjen benne :wink:
Előtte Citroen Berlingonk volt,abban is nagyon tágasan elfértek 3-an hátul a gyerekülések...bár nekem a nagyoknak már csak olyan háttámlás ülésmagastíó van(Graco).Az új kocsink 7 személyes,leghátul vannak a nagyok ketten,előtte levő sorban pedig Olika.

Laki!

Én is üdvözlöm a döntést :wink: És sztem is figyled meg hogy a férjed mennyire fogja szeretni a picit!!Ez tuti!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Uxi!
Nyugodtan vehettek már háttámlás magasítót. De ne csak azt próbáljátok a kocsiba, hanem a gyerkőcöt is az ülésbe.
Anno mi hamar vettünk háttámlás magasítót, mert nem akartunk még egy gyerekülést venni. (Barna még nem volt 3 éves sem.) Szerencsére volt olyan, aminek eléggé le lehetett húzni az övterelőjét, hogy a vállánál tartsa az övet, ne a nyakánál.

Laki!
:) :) :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: