Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ancsa!

Örülök neki, hogy minden rendben van veletek!

Ne is bánd, hogy nem látták, ebben a korban még nem látszódhat egyértelműen. Nekünk anno a 14/15 héten kisfiút mondtak... :?

Én is voltam ma dokinál, mert elfogyott az egyik gyógyszerem.
Méhszáj változatlan. Szerencsére...
A baba viszont még mindíg csücsül...

Becsült súlya 1780g.
Vendég
 


szia

Majd legközelebb remélem azért kiderül :lol:

O, de örülök neki, hogy nálad a helyzet változatlan :lol: maradjon is így :lol: drukkolok neked :lol:

Emma az szép név :D nekem is tetszik.
Láttam a pocidat :lol: szép pocakod van :lol:
Gyarapodjatok továbbra is ilyen szépen :lol:

Szerdán megyek az AFP vizsgálatra.
Remélem jó lessz majd az eredmény :lol:

Hol is laksz pontosan mária?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Az ember elérzékenyülve nézi a kis homályos foltot, majd a növekedését és fejlődését az ultrahang vizsgálatokon. "Az az én gyermekem" - gondolja és nagy fantáziával látja már az arcát, ujjacskáit a fekete-fehér kavalkádban. Azután kézhez is kapja a leletét, amin 2-3 betűs rejtjelezett információhalom mögé bújik el a lényeg. Ezeket bogoztam ki és gyűjtöttem össze nektek, hátha másnak is hasznára válik :)


LMP: utolsó menstruáció időpontja
GA (LMP): LMP szerint számolt hetek száma
EDD (LMP): LMP szerinti szülési időpont
EFW Hadlock: a bébi becsült súlya

Average US GA: az ultrahangos mérések szerint a hetek száma átlagolva
EDD (Average US GA): a mérések által meghatározott szülési időpont

CRL: ülőmagasság
BPD: fej átmérője keresztben
OFD: fej átmérője hosszában
HC: fej kerülete
APD: a gerinctől a hasfalig mért távolság
TAD: mellkas átmérője
AC: haskörfogat
FL: combcsont hossza
APAD: has hosszirányú átmérője
APTD: has keresztirányú átmérője

FL: combcsont
TIB: sípcsont
FIB: szárkapocscsont
HUM: felkarcsont
RAD: alkarcsont

YS: szikhólyag

Sok sikert a dekódoláshoz :)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 



Szia Ancsa!

kisbéri vagyok.. :wink: 32km....
Vendég
 


És hol fogsz szülni?
Neked van fogadott orvosod?

Én a lányomat Tatabányán szültem, nagyon nem voltam megelégedve a kórházzal, pláne nem a személyzettel.

Kisfiamat így inkább Komáromba a szőnyi kórházba szültem meg.
Viszont itt a személyzettel maximálisan meg voltam elégedve.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Nehéz dolog akkor kapkodni, amikor már nagyon össze kellene csomagolni... Az alábbi listát a neten találtam, szépen összeszedi mire van szükség abban a kritikus időpontban, amikor eljön a kórházba vonulás ideje.


Mamának
# Iratok
# Személy igazolvány
# TB kártya,
# Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi!),
# Amennyiben a szülők nem házasok apasági elismerő nyilatkozat
# Terhes kiskönyv (vércsoportot igazoló papír, Hep. B. szűrővizsgálat papírja)
# Korábbi leletek (Az utolsó vérkép, az utolsó uh-s lelet)
# Borítékok
# Ruhaneműk
# 2 db hálóing vagy pizsama - elől kigombolható, a szoptatás miatt
# Köntös
# Zokni
# Papucs - egy amiben zuhanyzol, és egy amiben jársz-kelsz
# Melltartó (lehetőleg nem szivacsos és nem merevítős)
szoptatós melltartó
# Melltartobetét: textil, mosható (Avent, Medela) vagy eldobható (Mimi, NUK, Fixies)
# Bugyik (nagy, sötét színű), Tena bugyi (gyógyszertár)
# Esetleg hasleszorító bugyi (Gyógyászati segédeszköz boltban kapható, vagy van az Anitának is ilyen bugyija. Segít megtartani a szöveteket, amíg a helyére vissza nem rendeződnek a szervek. Nem szabad császárosoknak használni, és a hüvelyen szülteknek sem egész nap!)
# Tisztálkodó szerek
# Tusfürdő
# Intim mosakodó gél
# Fésű
# Fogkrém, fogkefe
# Egyéb kozmetikai szerek (sampon, krémek, testápoló, körömvágó, csipesz, …)
# Hajszárító
# Hajcsat, hajgumi
# Egy csomag (18 db) Tena Lady Extra
# Törölköző - külön az alsó, a felső testrészeknek ill. külön a mellnek)
# Több (!) csomag nagyon-nagyon puha WC papír (pl rózsazsín tollpelyhecskés ZEWA soft vagy nedvesített Kamill)
# Papírtörlő - Alsó fertály törlésére törölköző helyett. Nem lesz a törölköződ véres, illetve a fertőzések is így kerülhetők el legjobban, megy egyszerűen a kukába!
# WC ülőkére helyezhető papírülőke
# (Domestos) törlőkendők
# Papírzsebkendő
# Mellszívó
# Esetleg bimbóvédő, bimbókiemelő

Gyógyszertárból beszerzendő dolgok gyermekágyas mamáknak
# Hypermangán: ez egy fertőtlenítő szer, amit halványrózsaszínre kell higítani, és a gáttájék lemosására alkalmas
# Dermoforin: tiszta intimbetétre kell rászórni
# „Szoptatós” tea: Laktoherb (filteres), Milla (instant tea)
# Orbáncfűolaj - a gátsebre, gyulladáscsökkentő, aranyér ellen
# Garmastan, vagy Bepanten kenőcs mellre
# Arnica Montana C30 (A sebgyógyulás segítésére szolgáló homeopátiás szer. A szülés megindulásakor érdemes bevenni 5 golyócskát, a szülés után 1-2 napig (amíg nagyon fáj a seb) 2*5-öt, majd a teljes gyógyulásig 1*5-öt.)

Kényelmi eszközök
# 2 dl-s dobozos üdítő, mert szülés után két órával már lehet inni
# Ásványvíz a vajúdáshoz
# Csoki, szőlőcukor
# Ülőpárna / szoptatós párna
# Kispárna
# Olvasnivaló
# Walkman, kazetták, elemek, elemtöltő
# Fényképezőgép
# Óra
# Mobil + töltő / telefonkártya
# Evőeszközök, kistányér, pohár, bögre, szalvéta, konyharuha, konzervnyitó
# Íróeszköz, papír

Papának
# Harapnivaló, innivaló
# Fényképezőgép
# Papucs

Babának
kórházfüggő, van, ahol mindent adnak)
# Pelenka
# Pospsitörlő,
# 5 db textil pelus,
# Kis zokni a kezére, hogy ne kaparja össze magát, és majd ha hazaviszed ruha.
# Takaró és vékony sapi a fürdetés utánra, mert nagyok a hőm. különbségek!
# Esetleg cumi
# Cumisüveg (Biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Pl. Nuk újszülöttes. Így csökken a cumizavar esélye, és a szájpenész beszerzésének esélye is...)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa!

Én szőnyben fogok szülni, Dr Ördög Istvánnál.

Nemrég voltam benn a kórházban, teljesen felújították.
A szobák 2-3 ágyasak lettek, két szobához tartozik egy fürdő és egy WC.
Szóval mostmár nemcsak a személyzet, de a környezet is elfogadható lett.
Vendég
 


köszi a listát!
Vendég
 


:lol: jobb hely, mint Tatabánya, hidd el, tapasztalatból mondom :lol:
Lehet majd meglátogatlak, ha bennt leszel szülni :lol:
Szüleim Naszályon laknak, onnan már nincs messze :lol:

Engem a Dr Ördög István egyszer úgy megvizsgált, ahogyan még senki.
Akkor megfogadtam, többé hozzám nem nyúlhat :lol:
Amúgy nem ismerem, nem is akarok róla véleményt alkotni, de vizsgálni, azt nem tud óvatosan :cry:

szívesen a listát :lol: majd én is ebből készülök fel :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


elfelejtettem, megkeresek neked-nektek egy leírást a szülésről, ami nekem anno nagyon sokat segített :lol:
olvasd el te is, és remélem, hogy majd neked-nektek is ugyanolyan hasznodra válik, mint nekem anno :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Az alábbi sorokat Mr. Spock írta, aki egy amerikában tevékenykedő nőgyógyász és az index fórumán nyújt segítséget mindenféle nőgyógyászati kérdésben. Nekem Brekka ajánlotta, hogy még a szülés előtt feltétlenül olvassam el, többször is. Meg is tettem, és azt kell mondjam, Mr. Spock szavai a kellő időben visszhangoztak a fejemben, így jócskán hozzájárult ahhoz, hogy az első szülésemnél tudtam mit kell tennem. Minden kismamának ajánlom, mint kötelező olvasmányt. :)


"
A szülés fáj. Nagyon fáj, nincs mese. Akárki, akármit mond, a szülés egy rendkívül kellemetlen folyamat. De te is tudod, hogy át kell menni rajta, tehát a kérdés az az, hogy miképpen lehet minimalizálni a fájdalom hatásat rajtad. Mert erről van szó, a pszichológiai tényező ami meghatározza azt, hogy mennyire engeded meg magadnak a fájdalom átélését. Kevés ember (meg kevés orvos is) tudja, hogy a morfium például nem állítja meg magát a fájdalmat, hanem a fájdalom tudatosodását kapcsolja ki! Az is tudott, hogy nagy sporteseményeken sportolók néha repedt végtaggal végigjátszák a meccset, mert a tudatuk annyira másra koncentrál, hogy nem tudatosodik bennük egy megrepedt láb vagy kar által oközött, amúgy rendkívül jelentős fájdalom. És amikor a meccsnek vége van, a fájdalom hirtelen elkezdődik. Tehát a tudaton múlik minden. Az, hogy te akarod ezt a gyereket, és örülsz neki, az mar egy fel gyozelem. Hosszú évek tapasztalata szerint, akik örülnek a gyereknek, jóbban viselik az egészet . A másik felére pedig ezek az egyszerűnek látszó, de egyáltalán nem könnyen betartható szabályok vonatkoznak:

Ne VáRD a következő fájdalamat (méhösszehúzódást). Amikor az egyik elmegy, azonnal irányítsd a tudatodat valahova máshova. A "hovát" neked kell eldönteni. Talán pároddal beszélgess valami MÁSRÓL, ha van TV a szobában, nyugodtan nézd, ha nincs vigyél magaddal rádiót, magnót, CD-t, akármilyen zenét, amit esetleg élvezel. Ne szégyellj mással foglalkozni szülés közben!
Teljesen engedd el magad fájdalmak között. Lazítsd el az összes izmodat, tudatosan. Az ellenkezője sok energiát használ, és a végére amikor nyomni kell, nem lesz, ami többszörösére hosszabíthatja meg a nyomó fázist.

Nyögés, sírás, ordítás, akármilyen variációja ezeknek - úgyan egy természetes reakció, de attól nem fog semmi kevésbé fájni. Viszont növeli a fájdalom tudatosodasat, és szintén nagyon használja az energiát. Egyszerűen utasítsd magadnak vissza, hogy hangokat adjál ki. Helyette csak lélegezzél lassan és mélyeket. Ez nagyon fontos.

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze (:-))

Számí ts arra, hogy sokáig fog tartani az egész. Nem lehet tudni meddig tart, és sokszor látom, hogy az elején meg mennek a dolgok, de amikor hosszabb ideig tart mint amire az anya számított (valami okból) a kontroll összeomlott.

10cm méhnyaktágulásig minden automatikusan történik. De onnan neked kell kinyomni a gyereket. Ez eltarthat 5 percet, vagy több órát, és ha hiszed, ha nem, rajtad múlik a zöme. És az a legfájdalmasabb rész. Tehát ezt kell leginkább a fejedbe verni. És itt kell leginkább leküzdeni a fájdalomtól valo félelmet. Igen, fáj, igy is úgyis, de ha gyorsan tudod csinálni, hamarabb vége van. Hogyan kell nyomni? A következő hasonlatot szavalom a betegeimnek, jó eredménnyel (ezt): mintha egy borzasztó székrekedésed lenne. Nem vicc. Nem körülbelül úgy, hanem PONTOSAN úgy. Ha széklet jön, nemhogy nem szegyen, hanem annak a jele hogy jól csinálod. Nagyon fontos ODA LE koncentrálni a nyomás erejét. A természetes reakció az, hogy arcba, mellkasba nyomni (szemei kigúvadnak cimű műsor), de sajnos az nem jó. Koncentrálni kell tudatosan a nyomást ODA LE. És minden méhösszehúzódást maximálisan ki kell használni. Mivel nagyon fáj, a természetes reakció egyszer nyomni, aztán elsumákolni a hátramaradó időt. Ne engedd meg magadnak ezt a "luxust". Ha jön a fájdalom, vegyel egy mély lelegzetet, tartsd benn az összes levegőt, és nyomj, OTT LENN, mintha székrekedésed lenne. A fájdalom néha visszatart attól hogy IGAZÁN nyomjál. Ezt se engedd meg magadnak. Minél jobban nyomsz, annal hamarabb történik. Ha elfogy a levegő, gyorsan fújd ki, és ha a méhusszehúzódás meg mindig tart, gyorsan lelegezzel kettőt, a harmadikat tartsd benn, és nyomjál mint egy gőzmozdony. És egészen addig csináld ezt amig tart a méhusszehúzódás. De ha elment, azonnal engedd el magad, minden izmodat, és PIHENJ. Nyomás közben akármilyen hangot kiadni TILOS. Nem, nem azért mert akárkit is zavar, nem erről van szó. A dolog mechanikájáról van szó. Ha hangokat adsz ki, a tudőben lévő levegő
nyomása leesik, és minden jóindulatod ellenere nem tudsz igazán nyomni, de meg úgyanúgy fáj, úgyanúgy használod az energiadat. Tehát meg egy kis nyögést se engedj meg magadnak.

Ha képes vagy mindezt betűről betűre betartani, sokkal hamarabb átjuthatsz a nyomáson mint az átlag. Én néha látok "természetes nyomókat", akik minden átlagot felülmúlva, mint egy présgep tudnak nyomni, és meg az első gyereküket is percek alatt képesek kinyomni. Ne számíts percekre, ahhoz kell az a természetes valami, nem is tudom mi, ami nagyon ritka, de az bizonyítja hogy lehetséges. És amikor már úgy érzed, hogy "innen már lehetetlen, ezt nem tudom tovább csinálni", akkor méginkább csináld tovább. És ne vitatkozz senkivel, csak csináld. Kivéve persze akkor, ha az orvos vagy a növér azt mondja, hogy ne nyomj, ami több okból lehetseges, leginkább ha a baba szívhangja leesik, néhány perces pihenő gyakran segíthet.

Gátmetszés: abszolut bízd az orvosra. Meg akkor is, ha esetleg feleslegesen fogja csinálni. Miért? Mert a felesleges gátmetszés neked úgyan kellemetlen lesz egy ideig, de mindig könnyebbé teszi a baba megszületését. Gyakran tényleg nem kell, de a kétely abba az irányba kell hogy eltolodjon, hogy kell. Ugyanakkor, ha az orvos megpróbál neked jót tenni és azert nem vág, esetleg kritikus perceket veszít, aminek a baba ihatja meg a levét. Tehát ne próbáld az orvost ezen irányba befolyásolni.

Epiduralis:a csabitás majdnem ellenállhatatlannak tűnik. De sajnos nagyon sok olyan esetet láttam, ahol addig minden rendben ment, és utána nem. Ezzel nem azt mondom hogy utasítsd vissza, de várd meg amíg az orvos ajanlja. És ha amúgyis gyorsan megy a dolog, ne vesd el annak a lehetőségét, hogy esetleg anélkül. Kérdezd meg az orvost, hogy használnak-e epidurális narkotikumot. Az úgyan nem kapcsolja ki teljesen a fájdalmat, de nem befolyásolja a szülést. Ha használnak, örömmel fogja "csak azt" adni.

Oxygen maszk: nagyon zavarónak tűnhet, de tartsd az arcodon minden körülmények között.

Csaszar: ha kell akkor kell és kész. Ha a baba bajba kerül, nincs vita, meg kell csinálni. De ha úgy érzed, hogy az orvos vacillál, duplázd meg energiádat, és mond meg neki hogy várjon még egy kicsit. Mikor fordulhat ilyesmi elő? Mondjuk ha nagyon lassan megy a szülés, főleg a nyomás fázisban. A baba úgyan jól van, de valami miatt lassan jön kifelé. Gondolj arra amit mondtam (székrekedés, gőzmozdony) és próbáld meg egy ideig. Lehet hogy erre egyáltalán nem kerül sor, de ha igen, jusson ez eszedbe. Mégegyszer: ha az orvos egyértelműen mondja, csak fogadd el. Ez csak arra vonatkozik, ha ő esetleg belefáradt (van ilyen) és te magad
érzel kételyt a hangjában. Akkor csak őszintén kerdezd meg:"Ez elkerülhetetlen doktor úr, vagy még probálkozhatok egy kicsit?" Meg fogja mondani.

Fogós szülés: sok orvos mar egyáltalán nem használja USA-ban, többnyire a perek miatt. Inkább császároznak. De az igazság az, hogy a fogó teljesen ártalmatlan, ha gyakorlott kezekben van, és rendkivűli módon előnyös a babára nézve. Ma már feltételezni lehet, hogy aki egyáltalán hozzányúl a fogóhoz, az tudja hogy hogyan kell használni. Tehát ne ijedj meg ha meglátod. Borzasztó szerszámnak tűnik, de zseniálisan lett kitalálva. Én meg egyetlen babát, soha sem károsítottam a fogóval (ugyan ritkán használom csak, de ha kell akkor szószerint életmentő lehet).

Na és ha most megijedve ülsz a computer előtt, akkor majdnem elértem a célom. Akkor még egyszer, még kétszer, még háromszor olvasd ezt el, minden betűjet verd a fejedbe, és garantálom, hogy jobban fog menni mint ezek nélkül.
"

Mr. Spock (Gábor)

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


hová tüntetek?
remélem nincs valami baj?

Én tegnap voltam orvosnál, szerencsére nem nyílt ki jobban a méhszájam :lol: eddig :lol: nagyon örülök neki. :lol:

Ma reggel meg megyek vérvételre, leveszik az AFP-ét, meg sokminden mást is. Drukkoljatok, hogy jók legyenek az eredmények :lol:

A 18 hetes UH-ra meg junius 3.-án kell mennem, mert akkorra kaptam időpontot. Már nagyon várom :lol: Remélem ott is rendbe lessz minden

A doktornőm szerint amit érzek a pocakomban pukkanásokat, mintha kicsi lufi pattanna szét a pocimban, az már a baba :lol:
Azt mondta akkor már lassan várhatom az igazi kis rúgást is :lol:
Hát várom is, de nagyon :lol:

Vigyázzatok magatokra és a picurokra! írjatok mi van veletek

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Köszi Ancsa a meghívást! :D
27 éves vagyok, már volt sajnos egy vetélésem is. Most 18 hetes kismama vagyok, nekem is most derült ki hogy gond van a méhnyakkal. Igaz nekem a méhszáj zárt, de a mult héten a méhnyakam 1000-es volt, ami annyit tesz hogy rendes görcsiem és haskeményedéseim voltak. 1 hétig kórházban voltam. :? Magnézium infúzióval megállították, így nem lett baj. Most itthon pihizek, jelenleg a méhnyak 2000.
A baba jól van , lehet hogy kisfiú! :lol:

Üdv:Kata

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


szia Kata :lol:

Nagyon sajnálom, hogy átestél egy vetélésen :cry: én is voltam már így :cry: tudom milyen rossz érzés :oops:

Az a jó, hogy neked még zárt a méhszáj :lol: ez azért bíztató nagyon :lol: Gondolom akkor téged is szigorú fekvésre ítéltek, mint engem is :cry:

Most milyen gyógyszereket szedsz? Te hol laksz?

Vigyázz magatokra! Ancsa

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Szia Kata!

Üdv itt!

Örülök, hogy mindenki jól van!
Szerencsére én is, bár az elmúlt napokban a front nagyon megviselt. Ma pedig, végre jobban voltam, bevállaltam egy kis takarítást... Hát, lehet, hogy nem kellett volna... :roll: Most újra itt, pihengetek.

Gröni!
Veled mi van?
Úgy rémlik, szerdán voltál dokinál.
Mit mondott?
Vendég
 


szia mária :lol:

De jó hogy végre hírt adtál magadról, mert már kezdtem aggódni :oops:

Voltál mostanában orvosnál? Mit mondott?
Remélem mindketten jól vagytok :lol:

Gröni sem jelentkezik pár napja, remélem nincs semmi baj :cry:

Nekem kedden lessz meg az AFP eredményem, :oops: kicsit parázok, de bízom benne minden rendben lessz
Ma valahogy nagyon fájdolgál a hasam, ugyhogy szigoruan fekszek, de nem akar elmúlni :cry:

Vigyázzatok magatokra :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa!

Gröni szerdán ment dokihoz, én is bízom benne, hogy minden rendben van vele!

Te pedig csak pihenj, jobbat nem tehetsz.
A frontok engem is megviselnek, ezért is nem jöttem pár napja.
olyankor sehogy sem jó...

Hétfőn voltam dokinál, akkor méhszáj változatlan volt. Remélem, még pár hétig az is marad...
Azt mondta, még 1 hónapot bírjak ki!
Én rajta vagyok...! :wink:
Vendég
 


nme vettél be magnesiumot?
Nekem az szokott segíteni... :roll:
Vendég
 


Ancsa!

Bennt a kórházban magnézium infúziót kaptam, itthon meg Panangint kell szednem 3x2 szemet, bő folyadékkal. Kicsit anemiás lettem, ezért vasat is szedek(aktiferrint).
A kismama vitamint lecsökkentettem heti 3-4 szemre, mert sok zöldséget, gyümit eszek.
Többnyire fekszem is, csak már nagyon unom magam, mert én mindíg is örökmozgó voltam! :wink:
Esztergomban fogok szülni. Te melyik kórházhoz tartozol?

Amúgy itt mindenkinek van orvosa?

Kellemes hétvégét, és jó pocaknövesztést! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok

KATA-én is Panangint szedek, de nekem napi 4 x 2 kell.
A vitaminokat én nem tablettában szedem, hanem pezsgőtablettáként iszom meg, mivel a tabblettás vitamintól én rettenetesen sokat tudok hízni.
Konkrétan pezsgőtablettába / kálciumot, vasat-folsavat, magnéziumot és multivitamint iszok, amibe a folsav is benne van/ :lol:
nekem azt tanácsolta az orvosom, hogy a Panangin mellé nyugodtan igyak magnézium pezsgőtablettát, mert azt nem lehet túladagolni és akinek fáj a hasa, meg görcsöl illetve nyitva van a méhszája, annak kifejezetten jót tesz :lol:

Én Tatabányán lakom, valószínűleg itt is fogok szülni, de erősen gondolkodom rajta hogy inkább Komáromba megyek szülni, mert az a kórház sokkal jobb :lol: szóval még nem döntöttem el

Nekem nincs fogadott orvosom, mert az előző szülésemnél volt és rendesen ráfáztunk vele, én is meg a baba is, így inkább ha úgy érzem, hogy nagy a baj, akkor elmegyek magánrendelére, és fizetek, de konkrétan nem fogadok orvost.
Mert azért nem fizetek, hogy ugyanúgy nem figyelnek ránk, ha baj van. csak a pénzt szereti a többsége beszedni, de nem végeznek rendes munkát :wink: Tisztelet a kivételnek, csak én még azzal a pár kivétellel nem találkoztam :cry:

Amúgy hogy vagy? Mocorog már a babád?
Gondolom már te is kíváncsi vagy , hogy kisfiu lessz-e vagy kislány :lol:

Én már nagyon :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy hiányoltok és aggódtok! :wink: Minden rendben, voltunk uh-on, a baba tökéletesebb már nem is lehetne, uh szerint zárt a méhszájam is! Vizsgálat nélkül rábólintottak a műtétre, aminek nagyon örültem! Utálom, ha ott matatnak! :twisted: Kábé 2 hét múlva lesz! Most pedig elkezdtem azon agyalni, hogy a műtétért adjak-e pénzt a dokimnak! :roll: A vetélések után soha nem adtam neki, hiába műtéttel lett befejezve, ez nálam elvi kérdés, de most nagyon tanácstalan vagyok, hisz itt most nem rólam van szó! :roll:

Mária!

örülök, hogy a méhszájad változatlan! Nem lesz semmi baj sem, simán elmentek 40 hétig is!

Ancsa!

Szerintem vegyél magneb6 extrát és ha ennyire fájsz, kapj be belőle mindenképp, mert ahogy keményedsz az a méhszájadra is hatással van! És ugye a pihenés..... Már akartam kérdezni, mi az a Panangin? :roll:

Kata!

Neked is nyitva van a méhszájad? Biztos írtad valahol, de lusta vagyok visszaolvasni pedig csak 2 oldalt kéne! :oops: :lol:

Hát csajok, én extra nyügös vagyok! Párom már tegnap elindult, hogy ezt ő nem bírja! :oops: Aztán a kapuból visszafordult! :lol: Szóval nem unatkozunk! Sajnos érzem, hogy ez egyre rosszabb lesz, nem bírok a seggemen ülni, úgy érzem csinálnom kell valamit, mert megőrülök! Már a tévét sem kapcsolom be, van nap, hogy a szgépet sem! Nagyon sz@r!
gröni
 
 


Gröni!

Tessék örülni!

Minden eredményed szuper, hamarosan túl leszel a méhszájzáráson is, és nem lesz semmi baj!
Azután pedig már csak arra kell koncetrálnod, hogy hamarosan két gyerekes boldog anyuka leszel!
Ne hergeld azt a jóembert...!!! :oops:

(Bagoly mondja verébnek... Az én férjem azt mondta, ha elefánt lennék, már biztosan elhagyott volna...) :oops:
Vendég
 


szia gröni-de jó hogy jelentjeztél, már aggódtam miattad :cry:
de örülök neki, hogy jól vagy :lol:
Csak azt nem értem, ha zárva van a méhszájad, akkor minek akarnak műteni?

igaza van máriának, tessék lenyugodni :lol:
bár megvallom őszintén én is nagyon szeszélyes vagyok terhesen :oops: ilyenkor én is kiakasztok mindenkit magam körül :oops:
de én úgy tudom, hogy ennek a hormonok az oka, azért vagyunk ilyenek :oops: :oops: :oops:

Én például a fiam születése után egyfolytában sírtam, azt én se tudom miért, de sírtam és össze is vesztem a párommal elég csúnyán :oops:
Akkor kezdtem el kicsit jobban lenni, amikor hazamentünk a kórházból

Érdekes dolgokat tudnak művelni ezek a hormonok :wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Mária!

Veled is vannak gondok? :lol: Abban a pillantaban ahogy kijön a számon az a sok mocsok, már meg is bánom! Annyira szégyellem magam, de nagyon szerencsés vagyok az urammal, igazán türelmes ember! Még szerencse, hát nem tom mi lenne ha ő is ilyen vérmérsekletü lenne, mint én! :roll: Egyébként az, hogy elindult, az az jelenti, hogy felülmúltam önmagam! :oops: 8)

Ancsa!

Hát lehet, hogy a hormonok, nem tom, de valahogy érzem, hogy ez főleg a tehetetlenség miatt van! Úgy kezelnek, mint egy gyereket, ezt ne csináld, azt se, ne nyúlj hozzá, tedd le stb stb! :? Nálam akkor is lenne varrás, ha nem lenne nyitva(nem biztos, hogy zárt, nem tom uh-gal, hogy lehet látni a külsőt :roll: ) jobban bízom a doki manuális vizsgálatában! Szóval az előzmények miatt muszáj! Tavaly a 19.héten úgy nyílt ki, hogy észre sem vettem, mikor mentem a dokihoz, már kint volt a buroksapka! Ezt mindenképp meg kell előzni, ha így sem megy, akkor nem kimondottan a méhszájjal van gond, hanem valami miatt a testem löki ki a babákat! Ez általában immunológiai ok miatt lehet, de kicsi az esélye, mert nem a korai időszakban történik, illetve a babák is egészségesek és élnek mikor megtörténik a baj és a fiamat is sikerült elvinni a 28.hétig, ami általában nem szokott ilyen gondnál sikerülni!
gröni
 
 


Gröni-

Nyugi egy kicsit, szerintem minden kismama átesik ezen a nehéz időszakon, mert a hormonok szerintem mindannyiunkat megviccelnek :wink: néha én magam is elcsodálkoztam azon, hogyan tudtam viselkedni :oops:

Most már értem miért akarnak téged mindenképpen összevarni :cry:
szorítok neked, nem lessz semmi baj :lol:

Mikor csinálsz vonalzót magadnak?
Te most hányadik héten is vagy?

Olyan süti ehetnékem van, pedig én nem vagyok oda az édességért egyáltalán :wink:
sőt én inkább a savanyú dolgokat szerettem mindíg is :lol:
ha mást nem is, lehet csinálok magamnak csokis pudingot édesítőszerrel :lol:

jó pocaknövesztést és szép hétvégét nektek :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Igen, Gröni, vannak... :wink:
sajnos egyre rosszabbul viselem én is a tehetetlenséget, amiről írtál is...
Én meg akarom csinálni, de sajnos nem megy. Tegnap éppen a zuhanykabin takarításába tört bele a bcskám, mert hajolva már nem férek be, guggolni pedig nem tudok...
El is bőgtem magam...
Szegény férjem meg kimenekült autót mosni...

Nem egyszerű, de kitartás lányok!

Meg a tegnapi napomon az sem segített, hogy balga módon olvasgattam koraszülöttekről...
Ti ne tegyétek!

Bízzatok magatokban és a babáitokban, akkor minden rendben lesz!

Nekem a dokim szerint még 3 hetet kell-muszály kihúznom...
Az már nem olyan sok... ugye?
Bár néha ez is egy örökkévalóságnak tűnik...

Persze itt nyavalygok nektek, miközben nektek sokkal több van hátra, de én is voltam kicsi terhes, és akkor is ugyanezekkel a szorongásokkal voltam tele...
Ha visszakeresitek, csináltam én cifrábbakat is...
De látjátok, szorongás ide- vagy oda, itt vagyok!
Egyben, és aprótalpú épp akkorákat csuklik, ami ugye szintén jó jel, hiszen tudja ő is a dolgát, készülődik az itteni életre, és drágaságom légzőmozgást gyakorolt... :lol:
Mindíg csak azt veszem észre, hogy ismét hétvége van.
Mégiscsak telik az idő... :roll:
Vendég
 


Mária

megértelek, én is így voltam az előző terhességemnél, a végén nagyon kiborultam, amikor már valamit nem tudtam megcsinálni, mert a hasam meggátolt a mozgásban.
De, aztán meg mindíg arra gondoltam, hogy ez a legycsodálatosabb hátrány a világon :lol: :lol: :lol:
Légy rá büszke, és inkább próbálj meg örülni neki, mert ez is azt bizonyítja, hogy már a végefelé tartasz :lol:
Kitartottál eddig is és ezután is ki fogsz tartani :lol: Gondolj arra, már nincs sok hátra és hamarosan a karjaidban tarthatod a babádat, nézheted ahogy édesen szuszog és érezni fogod, hogy neki te leszel a legfontosabb a világon
:lol: :lol: :lol:
KITARTÁS! Már a célegyenesfelé tartasz, viseld örömmel a hátrányait, légy büszke magadra, mert igenis megérdemled , mert eljutottál idáig és végig is fogod tudni csinálni: TE és a BABÁD! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy neketek nem csinálnak majd méhszájösszevarrást? Mert nekem emlegette a doki, ha romlik a helyzet akkor kapok pár öltést! :roll:
Először félelmetesnek tünt, de állítólag rutin műtét, és nagyobb biztonságba lennénk! :)
Szerintetek?
Üdv:Kata

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Ancsa a bíztatást!

Az az igazság, hogy olyan kettős érzés van bennem...
Imádom a pocakomat, bár mostmár gyakorlatilag mindenben gátol...
Ugyanakkpr tudom, hogy ezt a csodát én soha többé nem élem át...
már most rossz rá gondolni...


Kata!
Nekem mégcsak szóba sem került a méhszájzárás, ki tudja, miért nem...
Viszont az anyukámat a 12.héten varrták be velem... 34 éve...
Akkor pedig még nem volt ennyire rutin műtét, mint ma...
És rendes időre születtem, minden gond nélkül.

Most pedig Gröninek készülnek méhszájzárásra.
Neki hamarosan megcsinálják, ő majd tud neked konkrét segítséggel szolgálni.

Neked mennyire van nyitva a méhed?
Vendég
 


Kata- én C:2100-al vagyok jelenleg nyitva :cry:
nálam sem került szóba a varrás, azt én sem tudom miért, pedig én is úgy tudom, hogy akkor nagyobb biztonságban lennénk mi is :lol: de sajnos nekem nem mondták, pedig én szívesen bele mentem volna :lol: kicsit akkor nyugodtabb lennék, hogy biztosan kitudom hordani a babát :lol:
Én úgy tudom, hogy csak a 16. hétig csinálják meg, legalábbis ezt olvastam amikor utánanéztem a neten.
Te viszont már a 19 héten vagy :wink: akkor lehet hogy később is megcsinálják :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa ... Nekem az unokatesóm mondta (ő szülésznő és volt is ilyen műtétje 2 babájával is) hogy ezt a 20.hét után is megcsinálják, valaki csak akkor nyílik ki!Mert nagyobb a teher.
Maria .. Én jelenleg most zárva vagyok, csak a multkor C: 1000-es voltam, és beidultak a fájások, majdnem elvetéltem, ezért jött szóba!
Most C:2000 a méhszáj, nagy baj nincs csak pihennem kell! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Értem, ezt nem tudtam,kössz az infót :lol:
neked mocorog már a baby?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én is úgy tudom, hogy lehet később varrni! Szerintem csak alapból nem csinálnak később,ha nincs panasz, ok rá, ha már elkezdett nyílni biztos megcsinálják! Nekem is mondták tavaly, hogy ha esetleg visszacsúszik a burok, akkor másnap varrás, sajnos nem lett! :cry:


Kata!

A te méhszájad még zárt, "csak" a méhnyak rövidült meg! Lehet azért nem sietik el! Bár tény, hogy a súly, amit cipelsz egyre nagyobb! Pihenj te is sokat, ez a mondat az amit annyira utálok már, de tényleg nem tudunk mit tenni és hatásos is, legalábbis egyelőre úgy néz ki bejön! :roll: Azt nem tom mennyire fog segíteni, ha varrnak, sajnos teljesen tájékozatlan vagyok! Olvasgattam róla, van pro, kontra, de egyik eset sem hasonlít az enyémre! Muszáj megbízni a dokiban, nincs mese!

Mária!

Épp ma beszélgettünk apjukkal, hogy nekünk is ez az utolsó, ha sikerül, ha nem és olyan hülye a helyzet, hogy szinte egy percét sem tudom élvezni! :cry: Párom még csak csak, tetszik neki ahogy gömbölyödök! :lol: És van olyan papucs, hogy szeret kiszolgálni :lol: , ami először még nagyon tetszett, de már egyre nyügösebb ez is! Ma azért elgondolkodtam a pasik helyzetén ilyen estben, eddig ott volt az acconyka, aki gyereket nevelet, háztartást vezetett, kényzetette az ő urát, együtt mentek bevásárolni, néha szórakozni, most meg van egy "ágyhoz kötött", mozdulni is alig bíró púp a hátán! Hát nem könnyű nekik sem! :roll:

Ancsa!

Ezzel a vonalzóval is úgy vagyok, mint a novemberi topikkal! Először nagy lelkesen elkezdtem vonalzót készíteni, sokadjára sikerült is megtalálni a legszebbet, aztán levettem, mert félek! A novemberi topikba is azért nem írok, mert ahhoz csoda kell, hogy én novemberbe szüljek! Örülök, ha októberig kihúzzuk! Nem vagyok babonás, csak borzasztó lehet levenni a vonalzót ha esetleg úgy alakul! :cry: Persze akkor nem ez lenne a lenagyobb bajom! Majd minden üzim végére beírom a hetet, napot! :wink:


13+1
gröni
 
 


Gröni

ahogy gondolod, nem akartalak megbántani ezzel a vonalzó kérdéssel :oops:
de próbálj meg bízni magadban és a babádban, hogy ketten együtt végig tudjátok csinálni :lol: mert végig tudjátok csinálni, hidd el.

én is félek, de megpróbálok bízni magamban és a babámban, mert együtt ha akarjuk, sierülni kell :lol:

te most mennyire vagy nyitva?

de jó neked, hogy a párod szeret téged kiszolgálni :lol: persze gondolom egy idő után már jobban örül az ember, ha saját maga mertudja csinálni amit kell, de azért mégis jó dolog lehet :lol:
nekem itt van 2 gyerkőc, és semmi segítségem sincsen :cry:
egyedül rendezek el mindent, bevásárolni is gyedül járok, cipekedek, pedig nekem nem szabadna a nyitott méhszály miatt.
főzök, mosok, takarítok és én még csak egy bögre teát sem kapok a páromtól.
igaz, sokat dolgozik, de ha itthon van se segít semmit.
ha nagyon fáj a hasam, fekszem, ilyenkor fut a lakás is.
aztán amikor jobban érzem magam, akkor megcsinálom amit csak tudok.
szóval én azért tudnék neki örülni, ha néha kiszolgálna valaki :wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Nálunk is nemsokára vége a jóvilágnak! Apjuk megy vissza dolgozni, vége lesz a sulinak, felújítunk, hát nem tom.... :roll: Nemrég költöztünk vissza anyuhoz, mert a a közelben vettünk házat azt újítjuk fel, a kezdeti nagy segítésből nem lett mára már semmi! Rá is én főzök, én mosok és még utána is takarítani kell! :? Szóval plusz teher van a nyakamban! De mosogatnom, felmosnom, porszívóznom, gyereket ellátnom nem kell, azt apjuk csinálja, mert azért van gond rendesen a fiammal, amit itt most nem szeretnék leírni!

Neked viszont nem szabadna cipekedned meg hát a nehéz dolgokat sem szabadna csinálnod, mert te nemcsak elkezdtél nyílni, hanem a méhnyakad is megvan rövidülve! Nekem a 9. héttől 3100-as és eddig nem változott! Először megijedtünk a dokival, mert múltkor is hipp-hopp kinyílt, de szerencsére most tartja magát, így már nem vagyok állandó fekvésre itélve, így kicsit már bátrabban mozognék, ha hagynák! :? Tudom, hogy ezt a babáért, magunkért, a jővönkért teszem, de nehéz ezt állandóan észben tartani! Mennyi idősek a gyerekek? Nem tudnak picit besegíteni? Nem vagy könnyű helyzetben, hallod!
gröni
 
 


tudom, hogy nem szabad cipekednem :wink: de ha én nem megyek boltba, akkor senki és éhen halni se hagyhatom a gyerekeimet, így hát megcsinálok mindent egyedül, mert muszály.
Lányom most lessz 8 éves szeptemberben, a fiam pedig decemberben lessz 6 éves. ők még picik, így nem tudnak nekem segíteni, bár a lányom újabban segít cipelni a könnyebb szatyrokat :lol: a fiam pedig rendszeresen megszidja az apját, amiért nem segít itthon semmit sem :lol:
tényleg nem könnyű így, biztosan ezért is fáj annyit a hasam, meg keményedik, mert nem tudok annyit pihenni, amennyit kellene nyitott méhszájjal :cry: sokszor alig bírok menni is, annyira fáj a hasam :cry:

igazán örülök neki, hogy nálad a helyzet változatlan :lol: maradjon is így :lol: kitartás!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Már egyszer éreztem egy nagyobb mocorgást, és mintha rúgott is volna, de még nem vagyok benne biztos. Mult héten mikor nézték uh-on nagyon aktív volt, de akkor még nem éreztem semmit! :)

Gröni ...biztos igazad van, lehet hogy azért nem csinálták meg a műtétet mert még zárva vagyok! Remélem így is marad még 20 hétig! :wink:
Te is próbálj pozitívabb lenni. Tudom az ember tele van félelmekkel, főleg ha egyszer már csalódott. De dumáld meg azzal a kiskölyökkel hogy maradjon csak bennt ameddig kell! Azt mondják sokat kell hozzá beszélni :D Az téged is megnyugtat!
Az állandó fekvést én is utálom, főleg hogy már úgy mennék bababoltokba nézelődni... :roll: ez van!Irigylem a többi Kismamát!

Holnap megyünk genetikára :D remélem minden oké lesz!A szivecskéjét is nézik, hogy nem örököltük e meg a nagypapa rendellenes szívkamráját! Csak nem! :roll:

Pussz!

Kata

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata- drukkolok nektek holnpra! bizti minden rendben lessz :lol:
azért majd írj, hogy mi van veletek :lol:

Vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 




Képzeljétek, tegnap napközben éreztem egy kis rugást a hasamban, este pedig egy helyen olyan kemény volt és kicsit fájt is, de nem volt rugdosás semmi, csak ezt a keményedést éreztem :lol:
Ma pedig mintha belülről valami szurkált volna, gondoljátok az is a baba lehetett?
Remélem ma este is produkál majd valamit :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Na azért ha kicsit is, de van segítséged! :wink: Nagyon édesek a gyerekek mikor ilyen ügybuzgók! :lol: Nálunk mondjuk a gyereket kell leállítani sokszor, mert elfeledkezik az állapotomról! Fura neki, hogy nem ugrok azonnal! Mondjuk nekem is az! :roll: Basszus, sokszor percekig tart míg kikászálódok az ágyból! Nem tom mi lesz később, főleg mikor wc-re kell menni! Örülök, hogy rendszeresen bejelentkezik a drágád! Én is nagyon várom már, de félek is tőle! :roll:

Kata!

Sajnos nekem eddig 3 vetélésem volt. Az első 8 hetes, a második 18 hetes, a harmadik 19 hetes volt, tehát tényleg nagyon nehéz bármiben is bíznom, de a remény él bennem, hisz akkor bele sem vágtunk volna! Az a baj, hogy eddig sem a babák döntöttek a távozásról, hanem a testem, de ebben a kisbabában nagyon bízom most, hogy velünk akar maradni! Én is irigykedem sok kismamira, főleg mikor már a tizenvalahányadik héten vásárolgatnak, én meg talán a 30. hét után merek valamit venni! Addig a babának sem merek teljesen örülni, nem merem nagyon szeretni, mert mi van ha..... :cry: Drukkolok neked holnapra, biztos minden rendben lesz! Te is bízz egy picit a kisbabádban! :wink:
gröni
 
 


Gröni-Borzasztóan sajnálom ami veled történt :oops: :oops: :oops: De honnan tudod, hogy a tested döntött a távozásukról?
Kivizsgáltak? mivel? hogyan?
És mik lettek az eredmények?
Én úgy tudom, de lehet hogy tévedek, hogy a 12. hét után már valami nagy baj miatt történik vetélés :oops: :oops:
1000-et drukkolok neked, hogy most minden rendben legyen veletek :lol:

Nekem is eddig összesen 4 vetélésem volt :cry:
3x 12 hetesen vetéltem el :cry: 1x pedig 8 hetesen mondtk, hogy nincs szívhang, így csináltak egy egészségügyi kaparást :cry: :cry: :cry:
Hidd el, sajnos saját tapasztalatból tudom, hogy ez milyen borzalmas és fájdalmas átélni :cry:
Én is pontosan ezért vagyok ilyen parázós és szinte gyomoridegem van egész nap, hogy mikor történik valami baj :oops:
Együttérzek veled :oops:

Szombaton bejelentkezett a babám, 100% hogy ő volt, mert apró rugást éreztem, de sajna tegnap nem volt semmi sem :cry:
most megint aggódok, hogy miért nem jelentkezett be tegnap :cry:
remélem lessz ma valami kis mocorgás, mert különben nagyon beparázok megint :cry: és az is árt a babának :oops:

ráadásul holnap megyek az AFP eredményéért, és azmiatt is aggódok, hogy milyen lessz az eredmény :cry:
meg is lett az eredménye, mert amikor aggódom, akkor hasmenésem van rögtön :wink: és ma az van megint csak :wink:

drukkoljatok nekem is, hogy holnap jó legyen az eredmény :wink: köszi :lol:

A babát pedig igenis merd szeretni, mert ő ezt megérzi és hidd el jó hatással lessz rá is, ha érzi, hogy anyukája már most mennyire szereti :lol: :lol: :lol:
Nézd meg a ,, Élet az anyaméhben " című dokumentumfilmet :lol: nagyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek :lol:

Vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 



KÉPZELJÉTEK! Bejelentkezett a pocalkakóm :lol:
Egymás után 9-10 -et rúgott :lol:
Úgy hullámzott a hasam, mint a tenger :lol: Jujj, most madarat lehetne velem fogatni :lol: :lol: :lol:


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Lehet picit sok leszek, előre is bocsi! :oops:

A fiamnál, a 8 hetes babánál és a 18 hetes babánál ugyaz volt az orvosom, a 8 hetesnél ugye nem lehet tudni, hogy mi történt, de fiamnál és a nagyobb babánál megrepedt a burok! Soha semilyen gyógyszert, kúpot nem kaptam! A 18 hetes babánál mikor elfolyt a magzatvíz, 4 napig vajúdtam, nem akart megszületni, műszeresen fejezték be! Előtte tágítottak kézzel is, fene tudja mikor történt baj, de megsérült a méhszájam és a tavalyi baba ezért ment el! Senki nem gondolt rá, hogy ez lesz, folyamatosan a burokra figyeltünk, hogy nehogy megrepedjen! Abból gondolom én is, a dokim is, genetikus is, hogy velem van a baj, mert alapból lehet egy ismeretlen eredetű fertőzésem, ami terhesség alatt jön elő, amiatt voltak a burokrepedések! Ez sem biztos még, de nagyon erre billen a mérleg nyelve, mert a fiamnál és a 18 hetes babánál is volt fetőzés! De ez lehet amiatt is, hogy fiamat még próbálták magzatvíz nélkül vissaztartani 5 napig és a 18 hetes baba is 4 napig volt a pocakban, akkor is kaphattak valamit! Ezek csak feltételezések!Nem hibáztatom az előző dokimat sem, mert soha nem votl semmi jele fertőzésnek, folyásnak, csak olyan normális terhes folyásom volt! A tavalyi babánál nem találtak semmi fetőzésre utaló jelet, végig kúpoztam valszeg ezért! Mondanám, hogy tök egészségesen született, de ezt nem lehet egy 19 hetes babára mondani! Mikor kibújt mozgott és még élt egy picit! :cry: Érdekes egyébként, hogy burokban született, ami nem repedt meg! A méhlepényem teljesen be volt betonozva, másfél órát műtöttek, hogy letudják kaparni a méhfalról, egyértelmű, hogy a méhszájam miatt történt! Beszéltünk pathológussal, aki a babákat boncolta, ő genetikus is, átnézett minden papírt, emlékezett is az esetünkre, 100%-ra mondta, hogy nem a babákkal volt baj, ők nem akartak még megszületni, teljesen egészségesek voltak! Ő is azt mondta amit a dokim, hogy véletlen és nincs értelme éveket járni kivizsgálásra, mert a genetikán úgysem derülne kis semmi, mert egészségesek volatk a babák, az immunológiai dologra pedig azt mondták, hogy ez általában méhen belüli elhalással, lepényleválással jár és többnyire a korai időszakban töténik meg a ban, nem ilyen későn! Alapból olyan dolgok miatt történt meg amit ha időben tudunk, már lenne 3 csodás gyerekem! Most kicsit okosabbak vagyunk, mert figyelünk a burokra és a méhszájra is! Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj sem, azon kívül, hogy pihenek és betartok minden orvosi utasítást, nem tudok mit tenni! Minden este elmondok egy imát, hogy ezt a napot is sikerült együtt túlélnünk és reggel figyelem a jeleket, hogy kelhetek-e vagy maradjak még fekve és közben kérem Istent, hogy ma is nézzen le ránk!

Ha megnyugtat leírom, hogy mikor tavaly panaszkodtam a dokinak, hogy nem rendszeresen érzem a magzatmozgást, megnyugtatott, hogy ennyi idősen nem is kell még érezni minden nap! Akkor az ő felesége 20-on valahány hetes volt és ő sem érezte minden nap! Ha van ilyen orovosi fülhallgatós bigyód, nem is tom, talán sztetószkó vagy mi, azzal próbáld meg megkeresni a szívhangot, megnyugtató tud lenni! Én is azt csináltam! :wink: Borzasztóan sajnálom, hogy neked is ennyi veszteséged van már! :cry: Lehet tudni, hogy moért történtek? Láttam már többször is azt a dokumentumfilmet, nagyon megható, mindig végig bőgöm! Szeretem őt, simizem, beszélek hozzá, csak magamban álllítottam fel egy falat, amit ő biztos nem érez! Minden babámat szerettem, mégis itthagytak, nem ezen múlik! :cry: Holnapra drukkolok, biztos minden rendben lesz! :wink:
gröni
 
 


gröni

Nekem ennyi vetélés után, csak most jutott eszébe egy doktornőnek, hogy mindezt kivizsgálják!
Annyit tudok, hogy a 16 hetes AFP vérvétellel együtt történnt plussz vérvételem, amiből megpróbálják kideríteni, hogy miért voltak ezek a vetélések nálam.
A doktornő azt mondta, hogy fertőzés is illetve gennetikai dolog is lehetett.
Remélem kiderül most mi volt akkor, azoknál a terhességeknél a baj, hátha így jobban eltudjuk kerülni majd.

Bár nálam eddig a kritikus időpnt a 12. terhsességi hét volt, attól még ugyanúgy most is van bennem félelem. :oops:
Főleg hogy most első alkalommal nyitott a méhszájam, így köztudott könnyebben jutnak fel bármilyen nemű fertőzések is, amik esetleg koraszülést eredményezhetnek főleg nyitott méhszáj esetében :oops:
És most előszőr fáj a hasam is, görcsöl ilyen korai terhességnél.
Pont ma mondta a védőnőm, mert összefutottam vele, hogy ebből nagyon könnyen lehet koraszülés is.
Nem is azért aggódom annyira, hogy 2-3 héttel előbb születik meg, mert az már nem baj, csak legfeljebb kisebb súllyal jön a világra, de sebaj, mert majd kinnt megnőne, hanem attól tartok, nehogy esetleg a 20. valahányadik héten induljon meg.
Szóval parázok minden nap, éjjelente nem tudok rendesen aludni, mert rengetegszer felébredek és sokszor rosszakat álmodok a babával kapcsolatban :oops:

Szerintem ha még nem volt ilyen jellegű vérvételed, azért kérd az orvosodtól, mert ezzel nem veszítesz semmit sem, és hátha kiderűl belőle valami, ami esetleg a mostani terhességednél hasznos információ lehet.

Vigyázz magatokra! Szorítok nektek!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Mi a pontos neve ennek a vizsgálatnak? Azt csaknem mondhatom a dokinak, hogy kérek valami pluszt, de nem tom mit! :lol: Jaj, ez a másik félelmem, hogy most, hogy nyitva vagyok, könnyebben feljut minden! Nem vagyok nyugodt én sem! És tényleg inkább koraszülött legyen, minthogy esélye se legyen, mert a 20. hét környékén már olyan szép nagyok ezek a babák, de nincs esélyük! Nekem közel fél kiló volt a 19 hetes babám! :cry:
gröni
 
 


Gröni sima vérvizsgálatot kérj, amivel kideríthető mi okozta nálatok a terhesség megszakadását!
a pontos nevét én sem tudom, de ha ezt megmondod a dokidnak, ő tudni fogja miről van szó!

A kiskönyvembe annyit írt be a doktornő ezzel a vérvétellel kapcsolatosan hogy: TORCS.

Nekem azt tanácsolta az orvos erre a nyitott méhszájra, hogy nehogy feljussanak a fertőzések, hogy havonta 1 héten keresztűl ismételjek meg egy BETADINE hüvelykúp kúrát, megelőzésképpen, nehogy valami fertőzés megrepessze a burkot!
Gyógyszertárban vény nélkül kapható, kb 800-900 Ft, és 14 db van benne, tehát 2 hónapra elég! És terhesség alatt is lehet alkalmazni természetesen!
Szerintem használd te is, ártani biztos nem fog! csak használhat!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Tudja valaki mire jó terhesség alatt a DIAPHILIN?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Köszi, elvagyok látva kúpokkal, két hetente kúpkúrát tartunk! :lol: Erre igazán figyel mindig a dokim, említenem sem kell neki! Betadine-t szokott felírni általában, de most valami komolyabbat kaptam meg még valamit gombára, így olyan szinten elmúlt minden folyásom, hogy lassan kiszáradok! :lol: :oops: Ezt a vizsgálatot akkor szokták csinálni, ha immunológia ok miatt vannak a vetélések, de terhes állapotban ezt nem tudják vizsgálni és sajnos segíteni sem tudnak rajta! Bár lehet keverem valamivel! :roll: Nálad mondjuk lehet ez az ok, hisz korai volt a vetélés és volt elhalás is, de ott vannak a gyerekek akikkel nem volt problémád! Fura ez az immunológia, sokat olvastam erről a családi neten és vannak akik az első babákat gond nélkül kihordták, utána meg nem sikerült vagy csak infuziós kezeléssel!

Mária, merre vagy? És Kata? ugye minden rendben van?
gröni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: