Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

jajj Dittke ne is említsd a fogorvost, én holnap megyek délután.... :(
Az időről jut eszembe, nálunk is lesz hamarosan szülinap, mégpedig nagyfiam lesz 6 éves.
Te jó ég, mintha tegnap lett volna minden....

A mozgással kapcsolatban én is érzek valamit, de mivel még picur a picur, ezért nem vagyok benne igazán biztos, hogy jól érzem, független attól, hogy nemsoká valóban éreznem kell.

Sziasztok lányok!

KépKép
gitti
 
 


rólam annyit, h 33 vagyok, szóval szorít az idő..nem terveztük a babácskánkat, szóval nagy ajándék, mert igazi szerelemgyerek, azért is örülök, h ha így is(nem akarva), de összejött :)

a SOTE II. -re járok, ami sajnos nem nagy érdem, de a dokimat nagyon szeretem, és hát ő ott dolgozik. meg ott van gyerekintenzív, mindenesetre..

röviden ennyi..

majd jelentkezem!

növekedjetek :) !
Vendég
 


Szia Mia!

Én is Sote II-ős vagyok!!! Ki a dokid???

hali

KépKép
gitti
 
 

 
 

szia,

dr. Melczer Zsolt

neked?
Vendég
 


Hali Mia,

Melczer doki nagyon aranyos, ismerem őt. A legutóbbi műtétemhez behívták őt segédkezni, mivel pont ügyeletes volt, ugyanis szülés közben kiszakadt a méhem és a stoppolásnál segített a dokimnak.
Veszélyes volt a helyzet.
Nekem Várbíró dr. az orvosom, bízom benne és nagyon alapos, csak én vagyok túl komplikált.

Amúgy hallottam, hogy a dokidnak nemrég volt agyvérzése. Remélem már jól van. Egyik barátnőmnek is ő a dokija, tőle tudom.

szia
Gitti

KépKép
gitti
 
 


uh..de remélem már minden oké nálad..

az agyvérzéséről nem tudtam, remélem nem akar cserbenhagyni, majd megmondom neki, h vigyázzon magára, legalább míg megszülök.. :D

Várbírót nem ismerem, pedig már pár dokival találkoztam, kb. már 4 UH-zott meg.

te, hogy vagy? engem a hormonjaim kergetnek az őrületbe.. olyan hisztis vagyok, h már kezd saját magamtól is elegem lenni..borzasztó.. a végén még egyedűl nevelem fel a gyerekemet...

hál'istennek ezen kívűl nincs más bajom.

¤mia¤
Vendég
 


Sziasztok lánykák!

Én másik topikban szoktam írkálni.
Mia nyugika ez a párod próbája de nem fogja komolyan venni a hisztidet hidd el . szerintem mindenk ilyen lehet, hogy kicsit finomabban de minden kismama egy hisztizsák valahol és érzelmi csőd.
Én például mindegyik terheségemmel annyira érzékeny vagyok, hogy akkor is képes vagyok sírni ha humoros dologról van szó. Szóval a fiam mweg a lányom azon vigyorog , hogy nézd apa anya megint itatja az egeret a filmen ...vagy csak eszembe jut valami...stb
Alapjáraton meg akkora szám van , hogy leesnéála székről ha hallanád.Szóval ilyenkor mindenki más :wink: de elmúlik idővel:)

tappancs28
 
 


Sziasztok lányok!

Mia drága, nyugalom, én is egy dühöngő őrült vagyok, lassan a saját gyerekeim is szedik a cuccaikat aztán lelécelnek. Néha kiabálnak velem, hogy most már elég.... :D

Vannak ilyen napok, van, hogy folyamatosan egy hétig nem bírok magammal. Szerintem ez természetes. Én attól tudok a falnak menni, mikor a pasik azt hiszik, hogy ők már teljesítettek, hiszen terhesek vagyunk, aztán onnantól minden a mi bajunk...... :?

Hát igen, akkor legalább a hormonjaink had csinálják velünk, amit akarnak, valahol ki kell jönnie a gőznek nemde?

Amúgy Melczer doki ha jól tudom jól van, ha már rendel, kb november környékén lehetett rosszul, akkor volt sokáig táppénzen, de hidd el, szólna, ha bármi gond lenne, ne aggódj emiatt. Rá lehet számítani. Csak jókat hallottam róla is.

Csajok, egy kérdés hozzátok, ti hogy álltok az influenzával??
Bevallom, marhára félek ettől a magas láztól, hányástól stb. Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni, mi a legjobb? Nyilván a babának. Sajna nem tudom megoldani, hogy ne érintkezzek emberekkel, ráadásul az oviból is hazakerülhet a vírus a nagyfiam által.....
Ha van ötlet írjátok meg, remélem még egyikőtök se beteg és nem is lesz....
délután fogdoki.... fúúj, szerintetek, ha bokánrúgom, megharagszik?? olyan dúrva....

na sziasztok

KépKép
gitti
 
 


Gitti!

Nálunk is ez a helyzet 2 kölök 1 óvodás a párom sokat vanPesten én próbálok itthon maradni és darázok ezerrel:(.
Nekem a doki azt mondta jó humorával, hogy üljek üvegszekrénybe! :evil: .
A gyerek doki azt mondta a védőnőel együtt, hogy homeo bogyókat nyugodtan szedjek nem lesz baja a kicsinek és van infulenzás tünetekre is ilyen nézz utána itt a neten, találsz doki neveket is aki szülész+homeopata doki is érdemes felkeresni vagy rá csörögni....
+ azt mondták hársfa tea+hársfa méz legyen otthon mert olyan erős gyógyító, hogy infulenzás tünetnél is jót tesz, csak 2-3 dl-nél többet naponta terhes ne igyon mert izgató hatású s gond lehet a pocakkal( ezt nem részletezték, de gondolom beindulhat a szüléshez szükséges folyamat)

tappancs28
 
 


Atyaég Tappancs,

jó ötleteket adtál, van esetleg hoeopata doki ismerősöd? Nekem van, de az csak gyerekorvos, felnőttekkel nem foglalkozik. na még utánanézek. Hársfa teát be tudok szerezni, rendes termelői mézem van itthon, de mi van a lázzal?
Az ami leginkább aggaszt. Ugyanis a fölös kockázatot nem szeretném növelni, gyógyszert, lázcsillapítót egyáltalán nem szeretnék alkalmazni,a borogatás semmit sem számít, a hideg ülőfürdő se biztos , hogy jót tenne.....

na feltettem pár kérdést, bízzunk, hogy nem leszünk betegek, bár már az vagyok, csak nem a járványt kaptam el....

hali

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok lánxok!
Én most jöttem még hozzátok előszőr, remélem nem gond ha néha bekukkantok. 27 éves leszek , a párom 29, 2 éves házasok leszünk júliusban. Kisdrágánk 1 év 3 hónap után jött össze, laparoszkópia után közvetlenül. A terhességgel a hasfájást leszáítva semmi gond nincs, elvile július 19-re vagyok kiírva!!!

Gitti:Lázcsilapító ( homeopátiás ) OSCILLOCOCCINUM, a nyelv alá kell tenni 6 db van benne, elvileg minden gyógyszertárben rendelhető!

Kép
Kép
gyablonka
 
 


A www.pirulapatika.hu oladlon meg lehet nézni, kb. 900 Ft.

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Sziasztok!

Gitti az a baj, hogy a párom ment fel a Google be valamire de nemtom mire. De ott rá kereshet az ember a sima méz köhögésnél nagyon jó de a hárs erősebb összetételű én 3-om hete beteg vagyok s ezeket amiket írtam alkalmaztam. Homeopátiába minden olyan gondra van bogyó amire szükségünk lehet ez tuti. S ha fáj pl a fül nálunk a fiam ilyen most, a hagymát negyedekre vágod szét szeded lapokra és muszlin kendőt ír de én sima ruhát használtam be tekered és rá teszed a fájó fülre.Lehet a patikában fülgyertyát kapni amiről azt kell tudni, hogy a szmötyit vákumot képezve kihúzza a gyulladással együtt

tappancs28
 
 



Kismamáim..

annyira jó, h van ez az oldal..máris jobban érzem magam, h nem vagyok teljesen egyedűl a hülyeségeimmel..

féltem, h egyedi eset vagyok :D

az influenzától nem vagyok hajlandó félni, van nekem elég bajom..szedek vitamint, eszem gyümölcsöt, kerülöm a betegeket..többet nemtok tenni..ha már a marsra nem költözhetek..
emlékszem anno én gyógyteát ittam. az vmennyire hatott.

jól legyetek!

¤mia¤
Vendég
 


Én mondtam a páromnak, hogy feltankolok kajával és beágyazódok valami szekrénybe és tavasszal előbújok addig meg nagyokat alszol így az a baj, hogy a picurokat se látom majd.Viszont senkitől nem kaphatok el semmit :twisted:

tappancs28
 
 


Szerintem ez az ötlet csúcs ja és így a dokinak is igaza lesz csak nem üvegszekrény hanem fa de ablakot még rakhatok rá :lol: :lol: :lol:

tappancs28
 
 


Sziasztok, de serények vagytok!

Kösz az ötleteket, berendelem a dolgokat.
Üdv az új társunknak!
Csajok, én a szarkofág mellett döntök. Ágyazzon be valaki a piramisok mélyére, aztán nyárra vegyetek ki, mire szülni kell. Azért egy mobil lesz nálam, ha gáz lenne, be lehessen avatkozni.
na, ennek örömére megyek is a fogászatra, este jelentkezem,

szasztok!

KépKép
gitti
 
 



Homepátiás szerek terheség alatt:

PHYTOLACCA
Javallatok:
Elsősorban a mirigyekre ható szer. Gyakran használják torok- és mandulagyulladás, emlőgyulladás esetén. Az anyatej mennyisége növelhető vele (alacsony hígításban!). Kétoldali fülfájás.

SEPIA
Javallatok:
A menstruáció rendszertelen, alhasi panaszok, terhesség alatt fellépő betegségek. Ismétlődő vetélések (5-6 hónaposan). Fejfájás (változó korban, egyébként féloldali). Visszerek, aranyeres csomók. Terhességi hányás.

ACTEA RACEMOSA
Javallatok:
Terhességi émelygés reggel, renyhe méhizomzat, gyenge szülőfájások, nagyon erős gyermekágyas utófájások, fülcsengés, szemüregi sajgó fájdalom; lábikra görcs.

CIMICIFUGA
Javallatok:
Terhességi émelygés reggel, renyhe méhizomzat, gyenge szülőfájások, nagyon erős gyermekágyas utófájások, fülcsengés, szemüregi sajgó fájdalom; lábikra görcs

Kép
Kép
gyablonka
 
 


Szióka!

Gyablonka :
_Köszönöm az infót de szerintem mindenki én minden esetre kimásoltam és átloptam az egyik topikba utólagos engedelmeddel 8) .Köszke:)

tappancs28
 
 


Sziasztok

Túl vagy a fogászaton Gitti? :(

Én is borzasztó hisztis voltam (vagyok) , ami nekem furcsa, mivel eggyik gyerkőccel se voltam az. De szerintem az elmúlt kb. 1 hétbe mintha múlt volna egy kicsit. :)
Én is félek eléggé az influenzától. Minden reggel, és du. zsúfolt buszon utazunk. De bízok az immunrendszerünkbe.

Sziasztok

Kép
dittke
 
 


Gitti megtaláltam a címet amit beírtunk annak idején a Google-be nézd meg miket dob ki:
homeopátiás szerek kismamáknak

erre elég sok mindent kiad a rendszer nézz körül!
S mesélj mi volt a fogdokinál!

tappancs28
 
 


pl:Manapság egyre több kismama, szoptatós anyuka keres fel bennünket tanácsért, hogy milyen természetes módszerekkel könnyíthetné meg a szülést, vagy hogy mivel szoptat, nem tudja pontosan, mit használhat és mit nem.

TERHESSÉGI HÁNYINGER, HÁNYÁS

• Colchicum autumnale
Tünetek: Extrém túlérzékenység szagokra, ételundor (már az ételek látványa és szaga is hányingert és hányást vált ki), ájuláshajlam, hideg verítékezés.
Adagolás: Colchicum D6 vagy C6 2-3x1 tabletta
• Ipecacuanha
Tünetek: Szinte állandó igen intenzív hányinger, ismétlődő hányás, a hányinger a hányást követően sem csillapodik, időnként hasmenéssel és hasi görcsökkel kombinálódik, a nyelv nem szokott lepedékes lenni.
Adagolás: Ipecacunha D6 vagy C6 2-3x1 tabletta
• Sepia
Tünetek: Állandósult hányinger, ami reggel felkeléskor és délután rosszabb, extrém szagérzékenység, a beteg tejszerű folyadékot hány.
Adagolás: Sepia D12 vagy C12 2-3x1 tabletta
• Iris
Tünetek: Gyomorégés, savas felböfögés, erős nyálfolyás, a tünetek periódikusan jelentkeznek.
Adagolás: Iris D6 vagy C6 2-3x1 tabletta

SZÜLÉS ELŐTT, ALATT ÉS UTÁN

Figyelmedbe ajánljuk még:
Babykomp és társaik (cikk)
Séta "A közöny ellen - egy jobb világért!" (cikk)
Baba-mama harmónia (cikk)
Rossz evő, sovány a gyerekem, mit tegyek vele? (tudásbázis)
Mikor érdemes új, nagyobb autós gyerekülést venni? (tudásbázis)
A keresztelőre csak a családot szokás meghívni? (tudásbázis)

• Pulsatilla
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 6 héttel előbb elkezdhető szedése, mint a várt szülési terminus. A szülés után akkor ajánlott, ha nem indul meg a lochia (váladék) folyása.
Adagolás:Pusatilla D6 vagy C6 2x1 tabletta
• Caulophyllum
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 3 héttel előbb elkezdhető szedése, mint a várt szülési terminus. Elősegítheti a méhnyak „megérését”, azaz felpuhulását, a fájások rendszereződését, hatásosságát.
Adagolás: Caulophyllum D4 vagy C4 2x1 tabletta
• Cimicifuga
Javasolt: szülés megkönnyítésére, különösen akkor jó, ha túl gyengék a szülési fájdalmak.
Adagolás: Cimicifuga D1 vagy C1 félóránként 3-5 csepp
• Gelsemium
Javasolt: ha nem akar rendesen tágulni a méhszáj.
Adagolás: Gelsemium D4 vagy C4 1-2 óránként 1 tabletta
• Chamomilla
Javasolt: túlzott fájdalomérzékenységnél, idegesség, nyugtalanság esetén.
Adagolás: Chamomilla D4 vagy C4 fél-egy óránként 1 tabletta
• Bellis perenis
Javasolt: a szülés után a placenta lelökődésének megkönnyítésére, a gátmetszés sebének gyorsabb gyógyulására.
Adagolás: Bellis per. D3 vagy C3 3x1 tabletta
• Arnica
Javasolt: zúzott, fájdalmas sérülések esetén, főleg akkor, ha a betegek erőtlenek, azaz szívesebben nyomják az ágyat, nem akarnak mozogni, erős a váladék folyása, továbbá a hüvely és a végbél közti repedést is képes meggyógyítani.
Adagolás: Arnica D6 vagy C6 3x1 tabletta
• Staphysagria
Javasolt: egyenes vonalú sebzések (császármetszés) gyógyulásának gyorsítására, valamint a katéterezés okozta „sértések” miatt fellépő hólyaghurutszerű állapotok ellátására.
Adagolás: Staphysagria D4 vagy C4 3x1 tabletta

,SZOPTATÁS SORÁN AJÁNLOTT SZEREK

• Borax
Javasolt: intenzív tejfolyáskor, ha közben a mellek nagyon fájnak, vagy ha szoptatáskor az ellenoldali mell erős fájdalmát tapasztalja valaki.
Adagolás: Borax D3 vagy C3 3x1 tabletta
• Phytolacca
Javasolt: intenzív tejfolyáskor, a mellek nagyon fájnak és csomósak.
Adagolás: Phytolacca D2 vagy C2 3x1 tabletta – ha a tejtermelést el akarjuk apasztani
Phytolacca D4 vagy C4 3x1 tabletta – ha a tejtermelést csak csökkenteni akarjuk
• Acidum phosphoricum
Javasolt: ha a tejtermelés azért csökkent, mert túl kimerült vagy fáradt a kismama.
Adagolás: Borax D4 vagy C4 3x1 tabletta
• Lac defloratum
Javasolt: ha elnyúlik a tejtermelés megindulása és túl kevés tej termelődik.
Adagolás: Lac defloratum D6 vagy C6 3x1 tabletta
• Bryonia
Javasolt: olyan emlőgyulladások szere, ahol az emlők kemények, súlyosak, a fájdalmak fokozódnak a legkisebb mozdulatra is, a betegek csak melltartóban képesek tolerálni a fájdalmakat.
Adagolás: Bryonia D6 vagy C6 3x1 tabletta
• Belladonna
Javasolt: ha a gyulladás lüktetéssel jár, valamint jól észlelhető a vöröses színű duzzanat és forróság.
Adagolás: Belladonna D6 vagy C6 3x1 tabletta
A felsorolt szerek használatát természetesen célszerű beszedésük előtt homeopátiában jártas szakemberrel egyeztetni. Azt, hogy kinek melyik – esetleg itt fel sem sorolt – szerre lehet szüksége, és mit mennyi ideig érdemes alkalmazni, a szakemberek tudják leginkább megítélni

tappancs28
 
 


hali csajok, én is találtam valamit:

Amennyiben nem megfázás, hanem influenza kínoz a terhesség alatt, ügyeljünk a sok folyadék fogyasztására, pihenjünk sokat és nyomjuk le a lázat. Az influenza tünetei a láz, fejfájás, hidegrázás, fáradtság és étvágytalanság. Ilyenkor nagyon fontos, hogy ne bízzuk magunkat és magzatunkat az öngyógyításra, hanem legkésőbb 1-2 nap után keressük fel orvosunkat, hogy elkerüljük a szövődményeket. Az influenza nem tesz kárt a babában, ezen kár is aggódni, viszont az elhúzódó betegség, a szövődmények és a magas láz már okozhatnak gondot, ezért fontos, hogy ne hagyatkozzunk az öngyógyításra, hanem mihamarabb forduljunk orvoshoz!

Homeopátia Megfázásra, influenzára nagyon jók a homeopátiás szerek a terhesség idején is, hiszen ezeknek nincs mellékhatásuk, 100%-ig természetes alapúak és nem tesznek kárt a babában.
Az Aconitum napellus 5CH-ból óránként 1 golyócskát vehetünk be a tünetek jelentkezésekor.
Az oscillococcinum kiváló homepátiás szer, amely a megfázás és az influenza kellemetlen tüneteit hatékonyan enyhíti és terhesség, valamint szoptatás alatt is alkalmazható.


na ennyi röviden, megvolt a fogászat, végre túlvagyok rajta, de ez egy szükséges rossz, túl kell élni, de legalább végeztem egy jó időre.

holnap megyek 4D-re Istenhegyre délelőtt, utána jelentkezem, sziasztok

KépKép
gitti
 
 


Jaj Gitti majd gondolj rám!
Nekem azt mondta a párom az előző két terhességem nél végzett 4D miatt amin semmit nem mutattak a kicsik, hogy most hallgassak, ha nagyon nembírok megülni a seggemen akkor a vége felé lehet 1-ről sz de ennyi.Eddig elég sokszor mentünk de most nem csinálunk rendszert belőle azt mondta.Én azért ezt nem veszem 100%-ra de hagyom had érezze per. pill. igaza van :D

tappancs28
 
 


sziasztok,

ilyen korán érdemes elmenni 4d-re? vagy a nem a nemére vagytok kíváncsiak, hanem vmi másra?

nekem anno azt mondták, 4-4 1/2 hónapos korban látszik a baba neme..

szóval?

¤mia¤
Vendég
 


sziasztok,

ilyen korán érdemes elmenni 4d-re? vagy a nem a nemére vagytok kíváncsiak, hanem vmi másra?

nekem anno azt mondták, 4-4 1/2 hónapos korban látszik a baba neme..

szóval?

¤mia¤
Vendég
 


Szia Mia!

Az orvosok a simából is megmondják de általában a 16 hét körül 100% akkor látszik már jól a picuri micsodácskája :lol: . 4D-re akkor és annyiszor mész ahányszor gondolod, igazán szépen pl:20-26hetes korban látszik mert még nem túl nagy de szép formás....Lehet később is amikor gondolják a szülők de ha nagy a babó akkor elég szükös neki a hely forogni és nembiztos, hogy jól látszik.Nekem 6 éve még ezt mondta egy ilyen hely orvosa.
Nemtudom mennyire van igaza passz, viszont korai 4D-nek is van előnye, hisz jobban láthatóvá válika különböző betegségre utaló jelk.
Én ennyit tudok erről mondani :lol:

tappancs28
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem volt még időm mindeng végig olvasni, amit írtatok, csak morzsákat szedtem ki, hogy az influenza a téma.

Tegnap voltam védőnéninél, és határozottan mondta, hogy a homeopátiás szereket nyugodtan lehet használni. Amit gyablonka írt, osciocollicium, vagy mi, (eddig még egyszer sem tudtam megjegyezni), nagyon jó!! Én mindig is a homeopátiás szerek mellett voltam, és már régóta használjuk ezt a nyelv alá tételes homeopátiás szert. Tényleg jó.
Tegnap vettem is, hogy legyen otthon, ha bármi van. Ja, és megkértem a férjem, ha bármit érez, azonnal kezdje szedni, mivel ő emberek között mozog és haza hozhatja.
De ezen kívül torokfájásra van a Homoegene, szopogatós tabi. Ez is szintén jó.

Én csak javasolni tudom MIndannyiotoknak!!

De sztem nyugodtan kérdezzetek rá a védőnéniteknél, és Ő is elmondja, mit lehet, és mit nem.

Üdv Nektek.

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 



Sziasztok lányok!

A homeopátiás dolgokról én is jókat hallottam. de azért azokkal is csak óvatosan!

egy baja van. fogfájásra még nem találtam megfelelőt. vacakol a bölcsifogam aztán most azzal is szenvedek 3-4 napja.

az influenza miatt meg ne aggódjatok. zárt helyiségben is el lehet kapni. elég ha a család hazajön. vagy elég ha leszaladtok a boltba. minél jobban elzárjátok magatokat a külvilágtól, annál könnyebben elkapjátok ha véletlenül ki kell mozdulni otthonról.

nem rég óta vagyok tp-n. 1 hónapot doliztam terhesen. január 7-től vagyok itthon. 9-én beszéltem kollégámmal és közölte hogy, marha nagy mákom van. (suliban dolgozom könyvelés területen, de a gyerkőcök hozzánk is bejárnak, meg hát ott a folyosó) nah szóval miért van mákom? nem elég az influenza, ráadásul még skarlát is kitört nálunk... nah ennyit arról hogy féljünk az influtól... mi van ha más jön? be se megyek meglátogatni a kollégákat egy darabig :shock: :lol:
timi1982
 
 


Timi arra egy barack színű fiolában vannak ilyen mini golyók az fogfályásra van de nemtom a nevét :oops: ,de a patikában megmondják az tuti

tappancs28
 
 


Szasztok csajok!

Olvasgattam, nagyon serények vagytok, már kezdek lemaradni.
Nos, láttam írtátok, hogy igazából fölös ilyen korán menni 4D-re.
Leszögezem nem azért megyek, mert van fölös pénzem és valahol el akarom költeni, bizony húzós. De az, akihez mentem, ő az egyedüli, aki be tud avatkozni olyan téren a terhességbe, hogyha látható lenne, hogy az Anti-D miatt a babánál kezdődő vérszegénység lép fel, akkor már méhen belül vért tud adni. Szóval ő lett a második fogadott orvosom.
Valóban sokba kerül, de szeretném végigvinni a terhességet, ezért járok hozzá. Eddig ő a Szabolcs utcában dolgozott, de sajnos most csak magánrendelőben lehet őt utolérni. Az eü helyzet rá is hatással van, ugyanúgy, ahogy mi is a szenvedő alanyai vagyunk, ha jól belegondolunk.

Az előző terhességemnél megfogadtam, hogy soha többet 4D-re. Engem sokkolt, amikor közölték a 17. héten, hogy nincs életjelenség. Aztán tessék, itt vagyok, kénytelen vagyok menni minden héten uh-ra, időnként pedig előzetes megbeszélés alapján 4D-re is.


Sziasztok

KépKép
gitti
 
 


Gitti!

Mindegy hogy 4D-n vagy gy sima uh-n közlik veled. nem kellemes. ezirányú tapasztalatom nekem is van. 12 hetes terhes voltam. kötelező uh. a doktornő ránéz az uh-val a pocimra és kiröhögött. kérdezte hogy tud maga számolni? mi az hogy a 12 hetes vizsgálatra jött?

közlöm vele hogy tudok számolni, az orvosom és a védőnőm is tud számolni. nah akkor kicsit meglepődött, megnézett és közölte hogy 2 babócám lett volna, de nem hall szívhangot. nah kész voltam....

Kép

Kép
timi1982
 
 


Jaj csajszk!
Ezek szörnyűek ne mondjatok ilyeneket mert rosszul vagyok:(.Én ennél a terhességnél parázokk nagyon amióta ilyeneket olvasok lehet, hogy azért nem tettem az előzőekné mert nem volt netünk és nemtudtam olvasni ilyeneket.Bocs nem bántani akarok senkit de ezek szörnyen éríntenek még így is alig várom a 16hetes UH.t , hogy lássam akicsit.Addig meg kész vagyok az idegtől :cry:

tappancs28
 
 



Bocsi lányok, én sem akartam ijesztgetni senkit.

Bevallom őszintén, mikor kerestem hasonló cipőben járó anyukákat, mint én, nem találtam. Most itt sokféle fórumra gondolok.
Megnyugtattak, hogy olyan mint én, kb 10 db van az országban összesen, akinek ilyen kórtörténete van.
Pedig jó lenne néha olyan emberrel is beszélgetni, aki járt már hasonló cipőben, esetleg neki hogy sikerült feldolgozni dolgokat, vagy ha megvan a baba, hogyan fejlődik, minden rendben van-e. Egyáltalán tapasztalatcsere lenne.

Mikor először kerültem be kórházba, olyan megrázó történeteket hallottam, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Fogalmam nem volt róla, hogy ilyen esetek léteznek.
Erre annyit tudok mondani, hogy bár ne lenne tapasztalatom, bár lennék egy átlagos kismama, aki jól érzi magát és élvezhet minden
percet a várandósság ideje alatt.

Mindenesetre szerintem aggódnia senkinek sem kell, de legalább néhány történettel gazdagodik az ember.

Azt még nem is meséltem, hogy jártam ma az uh-n. Képzeljétek, elhívták a dokinőmet egy másik szobába, ahol egy 18 hetes anyukát néztek 4D-n, gondok voltak a babával. Ahogy hallottam, az orrcsontjával, a tarkójával és a szívével is. Na én sem tudtam még megszólalni sem, pedig már sok mindent hallottam, láttam és éltem át.
Sajnos vannak anyukák, akinek nem megy egyszerűen.

De szívből kívánom, hogy mindannyiunknak gyönyörű és egészséges gyermeke/gyermekei legyenek.

Sziasztok

KépKép
gitti
 
 


puszka a pozitív gondolatokért!
Csak ebbe az a gáz , hogy ott az orvosa nagyot hibázott mivel a 12-hetes UH-án pont ezeket nézik és mérik.Ezek a Dówn-kór tipikus tünetei

tappancs28
 
 


igen, én is erre gondoltam, mondjuk a csajra is kíváncsi lettem volna, kétszer se mondom, hogy nem is volt 12 hetes uh-n, ahogy beszéltek róla......

KépKép
gitti
 
 


Sziasztok!

Élek még, csak rég jártam erre.
Ill. voltam, de csak olvasó üzemmódban.
Örülök, hogy mindenki jól van.

látom, a homeopátiás szerek volt a téma.
Tudtok nekem is valamit?

Ugye, abba kellett hagynom a felfázásra kapott antibiotikum szedését.
Háááát, ebből a szempontból nem volt nagy ötlet, mert visszatért.

Persze már nem szédülök, de így sem jó.
Most annyit iszok, mint egy paci, de nem az igazi.
Ajánlották a tőzegáfonya kapszulát, de félek tőle.
Maradt a kamillatea, de ez sem az igazi.

Háát, így vagyok.
De még 2 nap, és UH. :wink: :lol:

(várom is, meg félek is.. :roll: )
Vendég
 


Szia Marcsi!

ÉPn esküszöm a hársa tea és hársfaméz együttes jótékonyságára még hainfulenzás vagy akkor is jót tesz csak 2-3 dl-nél többet egy nap nem szabad inni,mert akkor elindulhat olyan okos folyamat ami a szülést befolyásolja, de ennél a mennyiségnél nincs kockázat.

Remélem a légzésfigyelővel kapcsolatban amit írtam nem haragudtál meg rám .Nem volt bántó szándék bennem csak amit tapasztalt a baráti társaság azt írtam le.

Jobbulást drága

tappancs28
 
 



Sziasztok!

Tappancs!
Dehogyis sértődtem meg!
Elvégre mindannyian azért járunk ide, hogy a gondolatainkat, problémáinkat megosszuk velünk hasonló cipőben járó társainkkal.

Az csak jó, ha egy-egy dologról mások véleményét is hallhatjuk.

Nem emiatt nem jöttem.


Elment egy barátom.
Majdnem egy évi küszködés után, 39 éves korában elbúcsúzott az élettől egy 10 éves kislány, és egy 10 hónapos kisfiú édesapja.
Sok dolga lett volna még!
Neki ennyi adatott.

Őmiatta nem volt kedvem beszélgetni.
Vendég
 


Szia Marcsi!

Jaj Jaj hát mély együttérzés van bennem és engedd meg hiába nem családtag de szeretnék őszinte részvétet kívánni :cry: !
Nagyon fiatalon ment el és a családja is milyen kis fiatal.... :cry: Istenem...Szörnyű!!!!!!!!!
Próbáld meg feldolgozni valahogy ezt a veszteséget, tudom nem egyszerű, de a babának nem jó ha a mami bánatos.
Tudom könnyen beszélek, de próbáld meg :( .

tappancs28
 
 


Sziasztok, egyetértek Tappanccsal, szörnyű, de nem lehet sajnos a dolgokat visszafordítani, próbálj megnyugodni.

Részvétem!

KépKép
gitti
 
 


Haló még nincs hétvége csak péntek miért halt ki ez a helyecske??????????????????????????????????Merre jártok???????

tappancs28
 
 


Kaját csináltam és kidőltem, mire végeztem. Veletek mi újság?
Babamozgást ki érez csajok?
Én már igen, csak ritkán.
Ez a front nem visel meg titeket?

megyek, mert halálra ettem magam és fáj a gyomrom..
hali

KépKép
gitti
 
 


Gitti:

Mit főztél?Mesélj mert kész vagyok semmi ötletem nincs:(
baba mozgás nem még hasonlót se december vége óta viszont folyton fáj a hasam s csak szurkolok, hogy még meglegyen mire nézik majd uh-n

tappancs28
 
 


Hát én örülök, hogy Te már érzed én meg bebeszélem a szürkéknek, hogy én is fogom.... 8)

tappancs28
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: