Új privát üzeneted érkezett!

kata, örülök h már nem többemberes a babád - ezt eddig is gyanítottuk abból, amiket írtál :wink: és persze azért gyere továbbra is!!

én nem énekelek, mert még idegesebb leszek attól h nem hallom a saját hangomat :roll: különben nem mindig olyan véres a helyzet, néha pillanatokra le lehet kötni a figyelmét, meg szerencsére többnyire van segítségem, úgyh annyira nem panaszkodom, de pl ha máshol vagyunk, azért nem örülök annyira, ha üvölt. bár általában akkor is van segítség, aki kézbe veszi pl addig, amíg felöltözöm.

én is viszem, ahova tudom, akkor is ha tartok a dologtól, de azért van olyan, amiben visszafogtam magam: nem fogom jódarabig zenebölcsibe vinni, mert egész hazáig üvöltött, nem fogom egyelőre kismamaklubba vinni, mert egész hazáig üvöltött, stb. ma és tegnap én is azt csináltam h visszatettem a babakocsiba, de korábban ezt nem lehetett megtenni vele. mondjuk tegnap nem volt sikere a dolognak, de ma bevált.

sztem a boldog mama - boldog baba korlátozottan igaz csak: marha nehéz egy üvöltő gyerek mellett fülig érő szájjal vigyorogni, meg sokszor egy-két órás esti ringatás után is (ld most)!! azt gondolom, mások az én helyemben sokkal jobban ki lennének akadva - sztem én viszonylag jól tűröm a megpróbáltatásokat (férjem szerint is).
Vendég
 


húú, de sokat írtunk h már megtelt egy oldal :D
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozhatnék hozzátok? Van aki már ismer (szia Doo), a többieknek mesélnék pár szót magunkról.
Az én többemberes kisfiamat Zsombornak hívják. Ő a nem eszem-nem alszom fajtához tartozik.
Még soha nem aludta végig az éjszakát, nagyon sokszor megébred. Olyankor a cumi és a simogatás elég, de nekem így is nagyon fárasztó. Ráadásul nem tud magától elaludni, fotelban ülve, ringatva alszik el. Napközben is keveset alszik.
Az étvágya pedig borzasztó. Néha vannak jobb napjai, de nagy általánosságban eléggé meg kell vele küzdenem.
Örökmozgó, éppen ezért evés közben sem tud nyugton maradni.

Egy kép róla:

Kép

Kép
anido
 
 

 
 

Sziasztok!

Ahhoz képest, hogy ilyen családias itt a létszám, írunk bőven.

Szia, Anido, Zsombi nagyon édes, ide bármikor jöhetsz panaszkodni, vagy az örömödet leírni. (Bár saját bőrömön tapasztaltam, hogy a jó dolgokat nem szabad elkiabálni.)

Mostmár biztos, hgy ez a nyugis babakocsizás nálunk csak egy átmeneti állapot volt. Sajna nemcsak a rossz dolgokra igaz, hogy "csak egy korszak, majd elmúlik." Mondjuk azért nem olyan gáz a helyzet mint régen volt, mert ha álmosan indulok vele most is elalszik, de ha ébredés után kell mennem valahová az már izgalmasabb.
Nálunk ez a kiveszem-visszateszem módszer csak az altatásnál vált be. Próbáltam a járókába is ezzel a módszerrel visszaszoktatni, de nem vált be. Meg igazából ez a helyzet, hogy nem marad a járókába nem okozott akkora gondot, hogy emiatt kitartóbban próbálkozzam vele. A b.kocsizásnál viszont mindent megpróbáltunk, elég csekély eredménnyel. Még a sírni hagyást is megpróbáltuk, de az nagyon brutál volt, 4 nap után feladtuk. Ráadásul, így, hogy nem is értünk el vele semmit, piszok lelkiismeretfurdalásom volt, hogy ezt csináltuk vele. Bocs, hogy én mindig erről panaszkodom, csak én terhesen mindig arról álmodoztam majd mennyit fogok jönni- menni vele, ahhoz képest mindig belém állt a gyomorideg, ha tudtam hogy levegőzni kéne menni, mert ugye azt csak muszáj. Bár mostmár egyre kevésbé zavar ez a helyzet, mert már látom az alagút végét. Ezt úgy értem, hogy szerintem max. 2 hónapon belül járni fog és akkor majd egyre kevesebbet kell használni. Már most a lakásban bútorok mellett kapaszkodva körbesétálja a szobát, ezért vagyok ilyen bizakodó, hogy jan. végére elindul.

Kata, örülök, hogy jelentkeztél és hogy Marci ilyen jó gyerek lett.
Azért gyere gyakran "beszélgetni", sok-sok fényképpel.

Doo, sajnálom az esti elalvásokat. Vikinek nagy szerencséje van hogy ilyen türelmes, megértő Anyucihoz született, mert ha az esti elalvás nehéz, szerintem az egész napot nehéznek érzi az ember. Az tényleg egy türelempróba.

Autósülés: ezt már írtam hogy szerintem nincs jó megoldás, (az lenne a jó, ha egy mozdulattal lehetne dönteni és felültetni, de ilyen nincs) de talán inkább egy kicsit döntve szereljétek be, mert ha elalszik és ledől a feje az egy fékezésnél veszélyesebb.

Timcsi, küldöm a férjem nevét, jelölj be nyugodtan már szóltam neki.
Vendég
 


szia anido!! :D :D
csak a kép alapján tudom h nem uaz a gyerekünk :lol: :lol: de egyébként, amiket írsz... :roll: szal üdv köztünk! különben te boldogulsz vele egyedül v van segítséged?
Vendég
 


hajni, marhára megértem a babakocsis dolgot! én is uígy voltam: ábrándoztam h majd mekkorákat sétálunk a tatai tóparton - aztán se a babakocsit nem bírta, se az odáig való autózást :roll: szal ennek egyelőre fuccs. :roll: de majd jövőre! 8)
most tudjátok mivel van lefoglalva? egy harangocskát szopogat! :lol: biztos jöhet a foga... ma éjjel n3kor :!: aludt el :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: apját is sikerült ezzel kiakasztania. remélem, tényleg csak fog miatt csinálja. majd egyszer még mesélek h ezzel kapcsolatban mi a parám :oops: :oops: :roll:

úúúúgy megnéznélek mindannyiótokat élőben is!! :D kár h olyan messze vagytok :( de: tavasszal a májusiakkal topic talit tervezünk - reményeim szerint a majki kertünkbe, úgyh oda ti is hivatalosak vagytok! :D anido kétszeresen is :lol: :wink:
Vendég
 


jaj, a képfeltevést egyelőre nem kockáztatom :roll: ollllyan béna vagyok! :oops: azt a néhány képet amit feltettem, örökre elrontottam - véglegesen kicsinyítettem, így nem tudom, elő lehet-e majd még hívatni őket :evil: :cry: pedig persze a kedvenceseket alakítgattam :? és volt, ami már nem volt meg a fényképezőn h "visszajavítsam" :cry: :cry:
Vendég
 


Húúúú, a képeid, remélem lehet javítani. Férjem informatikus majd megkérdezem tőle.
Nekünk meg a szülés utáni öltöztetés, és az otthoni első napok vesztek el videón, mert a gépen volt és tönkrement azt hiszem a winchester. a kaziról meg pesze már le volt törölve. Gondolhatod... pont a születés veszett el :cry: :cry:
Ez a meghívás nagyon aranyos, ja és a tatai tópart gyönyörű. Lakik egy baráti házaspár Tatabányán, hozzájuk el szoktunk menni, nagyon ritkán.
Most nagyon felcsigáztál, azzal, hogy "mi a parád"!!!
Vendég
 


jajajaj, Hajninak igaza van: nem szabad dicsekedni.
ma kimentünk a karácsonyi vásárra a Vörösmarty térre és volt nyügi rendesen :oops: még szerencs, hogy sokan voltunk a cipelésre. és mikor itthon meglátta a liftet, azt a fülig mosolyt, mintha azt mondta volna "anya-apa-este-babának-otthon-a-helye"...

Doo, hajnali negyed 3? ilyent még nem hallottam! Pedig alvás ügyben tényleg sokat nyomoztam-nyomozok.
Képek: Microsoft Office Picture Manager program van a gépeden?

Szia Anido,
Zsombin nem látszik, hogy nem szeret enni :)

Hajni,

sajnálom a babakocsis dolgotok. Nekünk is volt pár hónap mikor nem szerette. pedig az Apukája Bécsből hozta neki :) eddig ok, de nem merek már semmit mondani.

biztos ami, biztos, most azt írom: északa nem alszik (füllentés)

jó éjt
kpetro78
 
 


kata :lol: :lol:
igen, hajnali (jó, volt közben h a mellemen elaludt, de amint letettem volna felébredt, karomban elszundi, letettem volna - felébredt, aztán kurjongatott, aztán tovább táncikáltam vele, aztán megint megszoptattam. aztán egyszercsak kb 11 körül letettem - na az fél óra alvás volt és aztán onnantól hajnali n3ig nyomtuk tovább - szal így értendő.) ma elhatároztam h adok neki kúpot (homeóst, nem kell megijedni!), azt n10kor benyomtam neki és h10kor elaludt - holnap beszámolok, meddig tartott :roll: sztem tényleg jöhet a foga, mert most a karomban is sírt, és ilyet nem szokott csinálni. :shock: szegénykém :cry: :cry: marha szar lehet! ha belegondolok h nekem milyen gáz, ha fáj a fejem! ő meg egy picurelli baba, jaj istenem. hüppihüppi...
igen, picture manager van.
nekünk csak 1 hónapos korától vannak videóink. csak pár kép készült a szülés után - persze csak róla, nem az én felmetszett hasamról és agóniámról :roll:
kata, azt én is észrevettem h enyém szereti a változatosságot, meg a társaságot, de ha nagy tumultus van, akkor egy idő után kiakad szegény. ilyesmit te is említettél korábban. marha nehéz belőni h szegénykéknek hol a határ :roll:
Vendég
 


Doo, a videón persze nekem sem a szülés volt :shock: , ennyire nem vagyok mazochista hogy ezt valaha vissza akarjam nézni. Ott kezdődött, hogy a nővér fürdeti. még szerencse, hogy néhány fénykép maradt. Bár a kis drágám vákuumos feje, minden volt csak szép kerek nem , de nekünk akkor is emlék.
Szegény Viki, biztos megszenvedi ezt a fogzást és a szörnyű, hogy igazán segíteni se tudunk. De talán ez a kúp be fog válni. Napközben mikor ébred utoljára, mennyi idő telik el az esti fektetésig?
Kata, ne keseredj el, nekik sincs mindig jó kedvük, az nem azt jelenti, hogy tartósan elromlott a helyzet.
Képzeljétek van egy új takarítógépem, márkaneve: Hanga. Mászik a lakásban és minden szöszt, de főleg hajat, amit talál összeszed és ha nem veszem időben észre megeszi. Fúúúúj, tegnap is az öklendezésére néztem oda, hát már csak a hajam vége lógott ki a szájából. :shock: . (porszívozok, copfozom a hajam, de nagyon hullik)
Ja, Doo, azt mondta az "uram" hogy azt már csak minőségromlással lehet visszanagyítani :( . (De nekünk nem ez a programm van amit ti írtatok, hátha azzal lehet. )
Vendég
 


Kata, aranyos volt a füllentésed. Látom mindenkire átszállt az elátkozottságom, szóval ahogy már Doo is írta, "csak panaszkodni, lányok".
Vendég
 


ja, én párom is aszondta h csak rosszabb minőségben lehet visszanagyítani :cry: meg is mutatta...
majd még jelentkezem.
Vendég
 


Sziasztok!
Jöttem panaszkodni. Pokoli éjszakánk volt. Zsombor hajnali 1-ig 15 percenként felsírt. Aztán sikerült elaludnia (nagy nehezen nekem is) erre 3-kor beriasztott a légzésfigyelő. Újabb altatás, de 6-kor már ébredés. Azóta is csak 20 perceket hajlandó aludni.
Doo: nincs segítségem, egyedül próbálok helytállni.
Kata: a pofija kis hörcsögös, de csak 6600g a súlya.

Kép
anido
 
 


jaj, anido, ez tényleg dúúúúrva! párod nem tud leváltani néha? (enyém csak ritkán... :? biztos olvastad a májusiban)
sajna, nem tudok okosat mondani, csak azt h ez is elmúlik egyszer. persze, addig is kéne aludnod vmikor... :roll: most figyelem csak h debreceni vagy. meg lehetne nézni a neten h nincs-e felétek is otthon segítünk szolgálat - nálunk van és ha anyum nem lakna a szomszédban, akkor én biztos igénybe venném!! pont erre vannak kitalálv h a kisbabás anyukákat segíték - akár azzal h anya egy picit aludni tudjon, amíg mondjuk vki elviszi sétálni a csemetét. sok-sok erőt küldök Neked az éteren keresztül!!!
ja, és viburcol kúp: első nap bevált! miután benyomtam, elaludt, aztán végülis a szopik leszámításával aludt reggelig - persze mellettem, mert csak így bírom viszonylag kis megterheléssel szoptatni éjszaka.
tegnap már kétségesebb volt a hatás - csak 11kor aludt el, de így is elég sokáig nyomta. szal nem volt még vmi plusz hajnali turné. :roll:
ja és anido nemtom, megnyugtat-e, de enyém 7 hósan volt 6800g. most megyünk majd jövő héten mérésre - gondolom, még mindig nem éri el a 7 kg-t. de már nem is izgat (azért asszem a mérés napján majd idegeskedem rajta kicsit, aztán meg letojom - már bocs). annyit esznek, amennyire szükségük van, úgyse tudunk mit tenni. nem kell úgy kinéznie, mint egy szumó bajnoknak!!
Vendég
 


Sziasztok!

Húúúh, Anido ez nagyon kemény lehetett! Gondolom, most milyen "friss" lehetsz. A légzésfigyelő mitől riasztott be? Nálunk is előfordult régen, de én ezen is mindig agyon izgultam magam, hogy jogosan riasztott-e.
Doo, Viki tegnap hamarabb elaludt?
Lenne két körkérdésem:
1. kinél mennyi a nappali alvás,
2. hogy mértek lázat egy örökmozgó gyereknél

Én eddig popsiba mértem, de mostmár annyira hevesen próbál szabadulni ebből a helyzetből, hogy félek beletöri a higanyszálat. Hónaljban meg nyugton kéne maradni kb. 5-6 percet, erre se látok reményt. Esetleg cumisüvegezés közbe, de 5-6 pechez úgy fél liter folyadékot kéne csinálnom, hogy kitartson, annyit meg ugye nem eszik, iszik meg.
Ma Apukám vigyázott Hangira míg tornáztattam egy kislány. Szerencsére előrelátó voltam (vagy csak ismerem a gyerekem :) ), mert elaltattam a b.kocsiba és mondtam, hogy maradjon a közelben és ha már nyitogatja a szemét, induljon el vele a tornaterem felé és hozza be hozzám. Hát nem fogadta meg a tanácsom, nem indult el azonnal így már az udvaron hallottam hogy jönnek :cry: .
De egy kellemes meglepetést is okozott mert nem kellett ölbe hazacipelni, egy kis vígasz után megengedte, hogy visszategyem.Na, jó pár méteren keresztül még sírt, de ez hozzá mérve már semmiség.
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok, ha nem gond. :-)) Igaz most még nincsenek gondjaim, de tudom, hogy első gyerekemnél, talán a net volt az ami segített, hogy ne csavarodjak be:-))))))) Akkor jöttem rá ugyanis,hogy nem vagyok egyedül a problémámmal:-)))
Röviden annyit, amit láttok a vonalzón, van két édi kisfiam, akik nem nagy alvóbajnokok, de mivel Balázsom még három és fél hetes, még vannak reményeim.:-))))
Egyébként meg kitartást mindenkinek, egyszer vége lesz, és mindenkinek eljön az ideje. Barnus nekem is nagyon rossz alvó volt, és elmúlt már egy éves amikor javult a helyzet, de mára már csak max 1* kel fel éjszaka.:-)) Éppen jókor jött a kistesó, hogy ne menjek ki a formából:-))
Igző-mozgó gyereknél Hajni ajánlom a fülhőmérőt, ugyan nem pontosak, de ha baj van azt abból is látod.
Nekem annyiból van szerencsém, hogy Barnus nagyon nyugis gyerek, Ő az a fajta volt, aki éjszaka adta ki a rosszaságot. Nálunk simán megy popiba, vagy hónaljba.
Anidoo, kitartás, vége lesz egyszer :-) sokszor én sem tudtam, még azt sem hogy ki vagyok a fáradságtól. Nekem sincs senki a közelemben, és így baromi nehéz. Apa meg dógozik, este későn ér haza. Örülök, ha a nagyfiam elviszi fürdetni:-)) És utána vigyáz a gyerkőcökre amíg rendbe teszem a kutyikat. (mivel egyébként tenyésztő vagyok, és mindíg van 20-22 kutyink:-)))
De már második gyereknél tanultam abból, hogy ha van egy perc idő, akkor is kell pihenni. Ma végre egyszerre aludtak a fiúk, és tudtam egy órát aludni. Egyébként alig alszok, napi 5-6 ó, 2-3 részletben.
Na mennem kell. Majd még jövök, csak egy napot olvasgattam itt el:-))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


üdv köztünk Era! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Era, jó, hogy gyarapszunk. Gratulálok a kis Balázs születéséhez. Fülhőmérőn én is gondolkodtam csak nem tudom egy hőemelkedést is megmutatna-e, mert sokan mondják, hogy nem túl pontos. Ahhoz képest meg elég drága. De valószínű muszáj lesz digitálist venni, ha az gyorsabb.
Hogy aludtak a kis "fogfájósak", Zsombi, Viki?

Most jöttünk meg a Mikulás-ünnepségről, kicsit tartottam tőle, de minden jól alakult. Azért bíztam benne, hogy a gyerekek közt jól fogja érezni magát. :D . A télapó nem érdekelte, őt most a karbantaró bácsi vette le a lábáról. :D
Beletettem a labdasátorba, de csak ült benne és egy labdát fogdosott, szóval egyelőre nem győzött meg arról, hogy majd ezzel vissza tudnám szoktatni a járókába. Az Ayres- hálót viszont nagyon szerette, de azt azért nem szerelek fel a lakásba. :D
Vendég
 


Timcsi, Kata, merre vagytok?
Vendég
 


Lányok, a Karácsonyi játékkérdésem még mindig áll. Arra gondolok, ha valamelyikőtöknek van olyan játéka amit a gyerek nagyon szeret, és 2 mp.-nél hosszabb ideieg leköti azt légyszi megmuti nekem. Cserébe én is teszek fel egy képet egy nagyon jó játékról. Ez egy Lamaze játék, kb. 7000 ft. (ajéndékba kaptuk, de azt hiszem ennyiért láttam), és szerintem nagyon jó. Hanginak régóta ez a kedvenc játéka. Igaz, nincs mindig elől, így ha megkapja sokáig játszik vele.
Ezt most elküldöm aztán majd csinálok képet a játékról.
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csatlakozhatnék?

Szintén Era vagyok :-), de nekem csak egy gyerkőcöm van, aki július 19-én született 31. hétre (extrémkissúllyal), mára már 4650 gr, és meg lehet zabálni olyan kommunikatív. Szerencsére nagyon nyugodt baba. Ő most két és fél hónaposnak felel meg.

Nálunk a játszószőnyeg jött be nagyon, egy hete kapta, de nem tudja megunni.

Hajni76: ez a játék, hogyan működik?
Vendég
 


Szia u.era!

Üdv, köztünk, a Pici Lánynak pedig üzenem hogy nőjjön szép nagyra.
Ez a játék elvileg 6 hónapos kortól van (gyakorlatig is mert előtte csak rácuppant a majom fejére és rágta). A dobverővel vagy akár kézzel rá kell ütni a labdákra és akkor a majom a majom táncol és énekel. Ha nagyobbat üt rá, akkor a labdák alul kigurulnak és lehet mászni utána és próbálkozni visszatenni. De a gyerekek kreatívabbak és kitalálnak még mindenféle funkciót neki. Hangi csak a golyókkal is tök jól eljátszik, kocogtatja, kergeti őket.
A játszószőnyeg nálunk is bejött egész addig míg meg nem fordult, aztán már CSAK hason játszott, így feje fölött lógó játékok nem voltak túl érdekesek. Ő egyébként a jövő héten lesz 9 hónapos.
Vendég
 


Sziasztok!

Hajni, köszönöm szépen:-))
Üdv másik Era:-))) A kiscsajszi pedig itt kinnt is megtud nőni!!! a lényeg, hogy egészség legyen:-)))
Hajni, szerintem azt is látni fogod, ha hőemelkedése van a fülhőmérőn, de arra a legjobb az anyai kéz:-))) éN már csak kéz alapján mérek, tudni fogod mikor lázas:-)) Egyébként én is vettem, de a szomszédasszonyom használja, mivel az ő fia sem áll meg egy percre sem.:-)
Jó a játék, azzal még Barnusom is ellene egy darabig:-) Nekem a legjobban bevállt módszer a kutyi volt:-)) Röhej, de igaz. Nagyon szerette nézni őket a járókából is. Főleg volt ugye olyan aki ott produkciózott neki, mert kalipált a játékokkal. Mi nagyon sokáig használtuk a járókát. Illetve csináltam egy bombabiztos játszósarkot is, ahol nem tudta összetörni magát, és jóval nagyobb , mint egy járóka, imádott ott lenni, és nem is bánta hogy nem látott:-)
Tegnap végig olvastalak benneteket, és nagyon örültem, hogy Tim-csi Te is itt vagy!!!:-))) Így legalább mostmár tudni fogok rólatok is:-))) itt ragadtam a babneten:-)
Valaki írta , de már nem emlékszem ki, az autósüléses dolgot. Nos mi is így vagyunk, ha Barni felébred, akkor nem tudjuk visszaaltatni, és ritkán sikerül úgy kivenni, hogy az ágyig ne ébredjen fel. Viszont már jópárszor üléssel együtt kivettük és behoztuk, és aludt tovább:-)) szóval a rendes ülést is be lehet vinni.:-))) Egyébként a miénkben van egy fejtámasz, de ha úgy is eldől a feje, megtámasztom pelussal:-)
na megyek alszanak a fiúk, gyorsan összepakolok, mert nemsokára jönnek a vendégek:-)))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


szia szintén Era! :wink: gyere csak bátran! július szerencsés csillagzat - biztos ezért igyekezett kifele Beácska :) (nekünk júliusban volt az esküvőnk, anyukáméknak szintén és anyu júliusban is született. na meg még mások is a családban, de azt nem sorolnám) hogy szólítjátok különben a leánykát?

barnusanyus, lehet h rajtadragad ez a név? pedig most már balázs-anyus is vagy :lol: Baéázs pont ma négy hetes!! éljen!

hajni, nem csinálsz végre egy vonit? kattints rá bmelyikre, amelyik tetszik, az elvisz a megfelelő oldalra és ott beírod a szükséges adatokat, aminek végén kapsz egy kódot és asszem azt kell bemásolni az url-edbe a profilodban.
Vendég
 


Egy pár napig nem volt netünk..és mennyi mindent írtatok :lol: :lol: Nem is tudok visszaolvasni mindent..
De azért üdvözlöm az új tagokat :lol: :lol:

Hajni
Valószínűleg meg fog oldódni az autósülésben való alvás "problémája"..Mivel tud ülve is aludni..Valamelyik nap ezt bebizonyította, mert nem tudtam lehajtani fekvőbe(beakadt, hiába bénáztam), így kénytelen volt így aludni, de jól viselte..Úgyhogy szerintem ő úgyis fog tudni alukálni..legalábbis bízom benne..
Vendég
 


Anido
Kevin dettó, mint a te babód..a kajszi-téma mai napig kérdéses nálunk..azaz hol jobban eszik-hol nem..általában a "kanalas" kajszikkal nincs gond (nem kiabálom el :lol: ) a tápit szokta változó kedvvel enni-vagy nem enni..
És örülök, hogy te is debreceni vagy :lol: :lol: :lol: !
Végre egy földim :lol: :lol: :lol: !

Barnusanyus
Neked meg külön pusza :lol: én is örülök, hogy itt vagy te is köztünk..Úristen hogy telik az idő, már a "pici" fiad is növöget rendesen :roll: :roll:
Vendég
 


Az első hozzászólásomnál természetesen a babakocsiban aludt el ülve..csak lehagytam, bocsi...
Vendég
 


Amúgy lehet ide is jó lenne egy táblázatot csinálni, kinek mennyi idős a gyereke, miket tud meg ilyenek..van ilyen egy másik topikban van..ezáltaljobban nyomon lehetne őket követni..
De lehet hülyeség vagy nem :?:
Vendég
 


timcsi sztem nem hülyeség - ha vki vállalja. én ilyesmit nem ígérek egyelőre. mondjuk azért mi még nem vagyubk olyan sokan h ne tudnánk egymást nyomon követni :wink:
Vendég
 


O.k. Igazad van Doo.
Aktuális híreket mondok:
mi (nem :lol: ) aludtuk át az éjszakát és délelőtt (nem :lol: ) aludtunk 2 órát..remélem értitek, hogy értem :lol: :lol: :lol:
Úgyhogy most happy vagyok :lol: :lol:
Azért a tegnapi napunk nem volt ilyen szép..sőt!
Nagyon nyünyi volt..a párom szerint hideg front volt :roll: :roll:
Hát nem tudom, ráadásul engem most támadnak a vörösök (=mensi :oops: ) így alacsonyabb az ingerküszöböm is, tehát annyira nem örültem túlzottan neki..ráadásul a fentiek miatt kénytelen volt többször is pár percre nélkülözni és hát nem igazán viselte hang nélkül :roll: :roll: De túléltük szerencsére...Az az átkozott felső fogacska még mindig nem akar előjönni, pedig már szinte domború az ínye, de úgy látszik bent akar maradni :roll: :roll:
És ti többiek hogy vagytok :?:
Vendég
 


Sziasztok!

Doo, megpróbálkoztam a vonalzóval, de valószínű én vagyok a babanet legbénábbja, mert nem sikerült. Nem tudom, hová kell beírni a kódot, vagy jó helyre írtam, de nem azt amit kellett volna.Szóval, nagyon béna vagyok.

Timcsi, megnéztelek az iwiwen, nagyon helyesek vagytok.
Barnusanyussal, honnan az ismeretség, netes vagy személyes?
Látod Kevinnek is alakul ez az alvás. Tegnap már egyszer sem ébredt fel? Húúú, nálunk egy pár hét óta már kezd rendszeres lenni az 1-2 ébredés (de inkább 2). :(
Tegnap olyan fáradt voltam mikor nyöszörgött, hogy felálltam az ágyból és gondolkodtam merre van a szobája :shock: . Aztán, úgy fél perc gondolkodás után megtaláltam. :D
A hétvégén elég sokat mászkáltunk, a Pici lány egész jól viselte. A kocsiban azért kellett kölesgolyót dugdosni a szájába,de így nem volt semmi vész. Vagy evett vagy aludt.
És ma először tapsolt, de nem a saját kezével hanem az enyémmel, nagyon cuki volt.

A fognövesztő babóknak kitartás!
Vendég
 


Hoppá, most vettem észre, hogy Viktóriával is hogy elszaladt az idő. Nagy puszit küldök a 8hónapos buksijára.
Vendég
 


hajni, de aranyos vagy, köszi! :D
biztos én magyaráztam rosszul a vonit :roll: majd észben tartom h közel egy hó van a két gyerkő között :wink:
Vendég
 


Hááát mostmár tényleg nem mondok semmi jót Kevinről, mert tuti a visszájára fordul minden :cry: 2 óránként ébredt az éjszaka.. és megint rosszul eszik (tegnap este is, meg eddig ma is) :cry:

Amúgy tegnap mi is csavarogtunk, megmutattuk neki este a főtéri díszkivilágítást+vásárt és tök jól elvolt, nézelődött, én azt hittem naívan h sikerült jól lefárasztani és milyen jól fog alakulni..aztán ez nem így lett..lehet pont az volt a baj, hogy sok volt az új infó :roll: :roll: :roll:

Sok-sok puszi Vikinek :lol: :lol: :lol: !
Vendég
 


Próbáltam összegyűjteni rólatok infókat, nem biztos, hogy jól tudom, de helyesbítsetek nyugodtan, ha hülyeségeket írok.
Szóval:
Hajni
31 éves, Gyulán lakik, pedagógus(?, nem vagyok benne biztos..)
Hanga 9 hónapos..
Doo
? éves, Tatabányán lakik, pszichológus
Vikike 8 hónapos...
Kata
29 éves, Pesten lakik, kutatóorvos
Marci kb. 4 hónapos
Anido
Debreceni
Zsombor 6.5 hónapos
Barnusanyus
Barnus 1 éves, 11 hónapos(majdnem)
Balázska 1 hónapos
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:03-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Doo, nehogy a Te hibádnak tulajdonítsd az én bénaságom. Már Timcsi is leírta egyszer, a súgóba is megnéztem, mégsem sikerült. Pedig a szakdolgozatom egyedül begépeltem, megszerkesztettem, de egy hülye vonalzó kifog rajtam :oops: .
És most egy kis panasz: az én kis Életem ma reggel már egy egész napra való adagot nyafogott, remélem most kialussza a rosszkedvét. Most nemcsak a szobából nem mehettem ki, de attól is kétségbeesett, hogyha felálltam mellőle. Ooolyan anyás mostanában. Akárhol vagyunk a fél szeme mindig rajtam van. Mondjuk idegen helyen (értsd: nagyszülők) ez még érthetőbb, de itthon miért esik ennyire kétségbe, ha elmozdulok mellőle?
Vendég
 


Timcsi, de egyszerre írtunk. Minden jó amit írtál rólam. Megcsinálod a táblát, de ügyi vagy.
Mit szóltok a vonalzómhoz :D ? Így csak hetente kell frissíteni :D .
Vendég
 


Hajni
Nagyon kreatív vagy vonalzó téren :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Azért jó ide jönni, mert ti tudjátok miről beszélek, mikor írom, hogy nem alszik-nem eszik.Sokszor mikor ismerősöknek mesélek Zsomborról, úgy néznek rám, mint egy ufóra. Sőt az utóbbi hetekben kétszer (két külön anyukától) megkaptam, hogy biztosan a rossz nevelési módszereim miatt ilyen a kisfiam.
Mondanom sem kell milyen rosszul esett. Azóta folyton azon gondolkodom, hogy igazuk van-e.
Mostanában csak nagyon rossz éjszakáink vannak. Sírva alszik el, éjjel is sokszor felsír. Napközben alig alszik.
Szerencsére a kedélye nagyon jó, egész nap játszik, jár a szája.
Timcsi: milyen a főtér? Mi is készülünk, de nem tudom babával bevállaljam-e. Nincs nagy tömeg?

Kép
anido
 
 


Sziasztok,

Marcika nagyon szépen fejlődik, hol nyügizik, hol meg annyit kacag, hogy csuklik :D Kedvenc játéka Anya, najó lehet hogy Apa, ő ugyanis tovább bírja dobálni...
Kép
Anido,

Mióta nem eszik Zsombi rendesen? Nálunk is van néha-néha olyan nap mikor nem akar enni, nekem a doki néni azt mondta h soha ne erőltesem. Én azóta mindig kivárom h követelje (sírás-sok nyafi) a kaját. Ez általában több mint 4 óra, de volt már 6 is (akkor nagyon paráztam). Miből eszik szívesebben kanállal vagy cumisüvegből? Marci pl kb egy hónapos próbálkozás után mostanra kezdi elfogadni a kanalat (csak neki fel kellett kutatni szilikonosat - kissé cumimániás a szentem). Homeopátiát nem próbáltál? Nekem segít.

Ti szeretitek a karácsonyt? Én nagyon... :)
kpetro78
 
 


Nagyon édi Marci :lol: :lol: :lol: !
Akárcsak Kevint látnám, ő is imádja ha dobálják :lol: :lol:

Anido
Phúúú nagyon sokan voltak..még én is elcsodálkoztam, hogy vasárnap este mennyi ember "gyűlt" össze :roll: :roll:
Majd felmegyünk még valamelyik hétköznap este, mert láttam egy pár dolgot amit megvennék, csak nincs rá keret..okt. 3 óta nem kaptam GYED-et..most fogják utalni..kicsit "el lettem felejtve"..úgyhogy családi pótlék van "oszt nuku :lol: "..persze ez egyáltalán nem vicces, dehát ez van..nem is én lennék akivel ez megtörténik.. :roll: :roll:
Amúgy az nagyon jó, ha jó kedve van Zsombinak..engem nem aggasztana Kevin nem-alvászata ha nem lenne nyügi..de sajna sokszor az..na jó azért szokott jó kedve is lenni :lol: :lol: :lol:

Megyek, mert jön a fürcsi.. :lol:
Vendég
 


Anido, most jön egy hatalmas közhely, de nagy igazság, tojd le magasról az okoskodókat. Akinek semmi gond a gyerekével azt hiszi, az az ő érdeme, pedig szerintem leginkább a gyereken múlik.
Hangi is egyik napról a másikra elkezdett ébredezni, akkor addig jól neveltem aztán rosszul?
Vendég
 


Mire megírtam idecsöppent Marci. naagyon édes, ez a dobálgatás mindenkinél sláger.
Vendég
 


anido, sztem pontosan úgy van, ahogy hajni is mondja: akinek eszik-alszik-kisangyal babája van, az el sem tudja képzelni h mennyi energyt tesz bele az ember egy többemberesbe és még úgy is irtó nehéz velük néha :roll: és én is így gondolom: senkinek se nem érdeme, se nem hibája ha ilyen v olyan gyereke van! vmiért ők minket választottak, mert MI tudjuk nyújtani nekik azt, amire szükségük van, plusz nekünk kell vszeg vmit megtanulnunk általuk. én pl asszem sokkal elfogadóbb lettem és sokkal jobban átérzem, nem csak tudom h tényleg minden baba más. meg azért gondolj bele! nem kell phd diploma h az ember felneveljen egy gyereket - eddig is felnőttek vhogy a gyerekek mindenféle "nevelési módszerek" nélkül. ezzel csak azt akarom mondani h az ilyen anyukák mondják már meg h szerintük mi a túróst lehet "elrontani"?! :shock: :evil: meg mondjuk mi van az olyan családokkal, ahol van többemberes baba is, meg nyugi bébi is? azok az egyik nevelésére képesek, a másikéra pedig alkalmatlanok?! különben tudom h milyen pocsék ilyesmit hallani, de akkor se dőlj be nekik!! azért nehéz a dolog, mert kevés ilyen többemberes baba van és ezért kevesen értik meg a problémát. :(
különben mit értesz azalatt h nem eszik? nem eszik annyit, amennyit szeretnéd? v kevesebbszer, mint gondolnád? vmit azért csak eszik, nem? pl az enyém alig eszik a főzikből, de rájöttem h a körtét szívesen benyomja, meg a sütőtököt is (persze csak önmagához képest! nem ipari mennyiségekre kell gondolni - mondjuk egy negyed, max fél körtére, meg egy kis karika tökre) - utóbbit úgy, ha éppen én is azt eszem, és az ujjamról lenyalogathatja :shock: de olyan vehemenciával h hihetetlen! :shock: :lol: úgyh elhatároztam h mindig próbizok majd adni neki újabb ízeket és tartalékosban ott figyel majd a körte v a sütőtök, de csak a következő "étkezésre". szeretném változatosan etetni, de ha belegondolok, én is van úgy h "rákattanok" vmire és azt sokszor enném, a párom meg aztán végképp ilyen "fajta", úgyh asszem ezügyben (is) elnéző leszek Viktóriával.
múltkor kérdeztem h esetleg a családból vki tud-e néha segíteni - remélem, nem volt bántó az érdeklődésem h nem válaszoltál. :roll:

timcsi - 31 vagyok még egyelőre, sajna, már csak márciusig. ügyesen összeírtad az adatokat! :D

Kata, marha jól elkaptátok ezt a pillanatot! :D

hajni: karácsonyi aji, hm... :roll: nálunk se foglalja le semmi túl sokáig. amiket mégis szeret és sztem hasznos hosszútávú befektetés, mert sokáig jó lesz, azok az ujjbábok. van köztük csörgős fejű is. aztán most vettem neki mikire fakockákat - rágókaként kiváló! :wink: :lol: DM-es fogkefe, vmint fém kiskanál szintén rágóka funkcióval. nem játék, de még viszonylag a legtovább leköti a CD tartó lerángatása és kirámolása :roll: szóval nem tudok segíteni abban h mivel lehetne tartósan lefoglalni a gyermeket, mert én sem tudom az enyémet :oops:

erák hova tűntetek? :?:
Vendég
 


Sziasztok!


Megvagyok Doo, de nagyon elvagyok havazva, rengeteg dolgom van, itt vannak japán vendégeink, és brrr... szóval kész vagyok. De ma már nem bírtam tovább, és olvasgatok egyet....

Timcsi pusszancs:-)))) egyébként itt ismertem meg, és azért írtam annó neki,mert nagyon átéreztem a sorsát!!!:-))) a nemalvás terén:-))) Máshol cseteltem eddig, de itt ragadtam a babaneten is:-)

Igen Kata, nagyon cuki a fotó. Nekünk is van hasonló:-))) Ez az amit két évesen sem unnak meg:-) De 15kg már nehéz dobálni, még apának is:-)))

Húúú, már nem is tom kinek jutott eszébe, hogy 4 hetes Balázsom, de nagyon köszönöm:-))) Szépen hízogat, már 4710 gr, 3400el jöttünk haza:-)
Teszek ide is képet:-) Nagyon álmi vagyok, nem nagyon tudok aludni picurimtól.
Barnika beteg lett, ma viszem dokihoz. Hála égnek este jött a dédi, és itt lesz addig amíg itt vannak a vendégek, csütörtökig. LEgalább Barnit eltudom kényelmesen vinni dokihoz, és a blökiket is. Mert persze mindenki a legjobbkor betegszik le...:-((((

Persze, én is megkaptam tesómtól, hogy mi kényeztettük el Barnit, hogy ilyen rossz alvó.... haha ,,, ja meg neki egyik gyerkőce sem volt hasfájós sem:-) meg a fogzás sem zavarta őket:-) Szóval nem kell foglalkozni az ilyen megjegyzésekkel,. Ezt nem is fogja megérteni sosem egy olyan akinek tündérijó csemetéje van.!!!
Na tudnék még írogatni, de mennem kell... puszi mindenkinek
Timcsi nagyon ügyi vagy tábla terén, szupi ötlet volt!!!
Annyit még elárulok:-) hogy monorierdei vagyok, mérlegképes könyvlő, francia bulldogokat tenyésztek, és 27 éves vagyok.

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép Kép Kép Kép

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


nO és itt vagyunk mi:-))) ezek a kedvenc fotóim:-) Bocsi, hogy ilyen sokat raktam fel, de nem is teszek fel egy darabig, mert én meg a kicsinyítéshez vagyok béna:-))) Ezeket egy aranyos leányzó lekicsinyítette nekem:-) Egyet letöltöttem a babfalváról, de persze nem boldogulok vele:-)))
na páááá

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Era, ezek szupeeeeer fotók! :D akartam írni h melyik a legjobb, de rájöttem h nem tudok választani! :D csúcs mindegyik! te meg annyira "erás" vagy :lol: japán vendégek, húha! :shock:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: