Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Fura, nekem sokáig nehéz volt elfogadnom, h az emberek nem egyformák :D . Mármint lelki értelemben. Én egy keveset problémázó ember vagyok, alapvetően úgy fogadom el a dolgokat, ahogy jönnek és ritkán tipródom rajta, h miért. Lehet erre azt mondani, h szerencsés dolog, de vannak, akik szerint ez nem viszi előbbre a dolgokat. Csak egy példa: szekrényt akartunk csináltatni apósommal (asztalos) a gyerekszobába, de csak nem lett a tervezésből semmi, pedig rágtam a Laci fülét már egy ideje, h csinálja már meg, beszélje meg apósommal, stb. Semmi. Végül mondtam Lacinak, h felejtős a szekrény, kitaláltam, h lehet anélkül is meglenni. Nem lenne ui kész már idén, énnekem meg semmi kedvem 9 hónapos terhesen a hatalmas jelenlegi szekrény tartalmát átmenekíteni egy másikba. Ebben meg is egyeztünk, bár Laci kicsit csodálkozott. Erre mondta a snőm, h ő már teljesen kiakadt volna, ilyenkor ő már kiabál és eléri, amit akar, mert különben semmi nem lenne náluk kész! És az ilyen lassú embereket, mint a férjeink, másként nem lehet cselekvésre ösztönözni. Neki tehát nagyon fontos, h "haladjanak", míg én elfogadok menet közben jött megoldásokat is.
No, ez nagyon hosszú fejtegetés lett. A lényeg, amit el akarok mondani, h igen, van akinek nagy szüksége lenne egy pszichológusra, h a problémáit meg tudja oldani, de azt hiszem én nagyon hülyén érezném magam egy ilyen dokinál. :D
Néha elképedek, h nők hogy tudják odáig lovallni magukat pl a szoptatási aggodalmakban, h végül tényleg baj lesz. tiszta öngerjesztés, h aggódok, nincs elég tejem, aztán tényleg nem is lesz. Nekem talán az volt a szerencsém, h "semmit" nem tudtam a szoptatási gondokról, a kórházban se izgatott senkit, h a fiam max 20gr-ot tudott megenni egyszerre, így én se kerültem stresszhelyzetbe. Mostanra viszont azért el tudom fogadni, h ez másoknak tényleg gond lehet, mert nem mindenki olyan szimpla agyú, mint én. :D
Eredetileg szociológus vagyok, de valójában jelzáloghitelezéssel foglalkoztam egy bankban. Hitelkérelmeket bíráltam el, ki kaphat, mennyit kaphat, milyen ütemezésben, stb.
Azt láttam a csirkerecept kapcsán a blogodban, h te színésznő vagy. Az rendes munkaviszony? Vagy vállalkozóként csináltad?
Rorate csak akkor sanszos, ha már a Laci szabin lesz. Ágoston 1/2 8-nál nem kel fel hamarabb, úgyhogy esélytelen a dolog. :( Emlékszem, gyerekkoromban ministráltam és hetente többször is menni kellett suli előtt roratéra. Gondolhatod, h a hátam közepére kívántam a hajnalt meg a hideget! :D De visszagondolva persze olyan kedves emlék! Sőt, még ovis, vagy elsős lehettem, amikor én voltam a kispásztor az éjjféli misén, piros kabátban (hogy miért pirosban?! A kántorasszony ragaszkodott hozzá, olyan voltam, mint egy mini-Mikulás. Semmi pásztoros nem volt benne), és elaludtam Mária ölében... Kár, h ezekről nincs kép. :)
No, megint szómenésem lett! Üdv: Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Hát,nekem nagyon nehéz természetem van,amit most nem igazán fejtenék ki bővebben,mert nem is tudom,hogy mit lenne érdemes leírni erről. Lényeg,hogy dolgozom a változáson ezerrel. :D
Igen,a hivatalos végzettségem,diplomám musical -színész(nő). Voltam alkalmazott is,de a színház mindenkivel kiváltattatta a vállalkozóit,amikor KHT lett.
Pfuhh,nagyon hulla vagyok.Megyek aludni.

Ui: Az a jó,ha sokat írsz! :P :P :P

Üdv:Kátya
katus28
 
 


Halihó!
Hát, mostanában nemigen van időm irkálgatni, ami azt illeti! :D
Már nagyon-nagyon várom, h végre január vége legyen, pedig az orrduguláson kívül most igazán nem panaszkodhatom semmire. Időközben megszült 2 barátnőm is, úgyhogy a snőmékével együtt már 3 kisbébi van a környezetemben, így aztán van kire "irigykedni"! :D Ja, vasárnap pedig az egyik baráti házaspár fiának keresztelőjén fogunk mulatozni!
Karácsonyi ajándékok 85%-a le van tudva, de sajnos a hiányzó kettőből az egyik a férjem.. És nem is tudom még, h mit fog kapni :shock: . Ötlet? Miért olyan nehéz a ffiaknak ajándékot választani?! :shock:
No, megyek, Ágoston lassan felébred...
Puszi: Viki
Vendég
 

 
 

Ja, még akartam kérdezni, h vagy-e az iwiwen? Bejelölhetlek, ha igen? Az én képeim közt láthatnál néhányat a fiamról, ha kíváncsi vagy rá. Én az vagyok a lányodra! :D
Viki
Vendég
 


Persze,jelölj be!Nagyon örülnék neki. Naná,hogy kíváncsi vagyok a pici fiadra,és mindnyájatokra!

Pusza
katus28
 
 


Hahó!

Nem jelölsz be?
Mizujs veletek? Én beadtam az idei utolsó házidogámat.MAjd januárban adom a következőt. Hulla kimerült vagyok.Levágattam a hajam,aminek nagyon örülök.Volt egy szuper fellépésem.Pár ajándékot már megvettem és a képeslapokat is megcímeztem. Kb. ennyi,ami most van velünk.

Karácsonyi ajándék gyanánt minden rokonunk kap 1kalácsot,amit én és LAci sütünk. :)Már alig várom.Meg mézeskalit is fogunk sütni.


Puszaaaaaaaaaaaaaaaaa
katus28
 
 


Szia!
Gondolom, nagyon kimerült lehetsz! :D Bejelöltelek, vissza is jelöltél! Sőt, még egy rövid üzit is írtam, h én vagyok én. :lol: :D
Nálunk már megvannak a kari ajándékok, kivéve persze Lacinak... Jellemző. :? Holnap enyém a nap, megyek dokihoz, utána pedig vásárolni fogok. Nagyon nincs kedvem hozzá, mert tuti nagy lesz a tömeg, de kénytelen vagyok most megejteni, mert nincs már idő, és eddig semmi nem jutott az eszembe, h mit is adhatnék az én férjecskémnek..... :shock:
Azért nagyon várom, h itt legyen a karácsony! Kár, h valszeg nem lesz havas, a meteorológusok szerint legalábbis. Nagyon kíváncsi vagyok, h Ágoston mit fog szólni a karácsonyfához! És hogy mi mit fogunk szólni kettejük viszonyához. :D
Még meg kell gyónnom!! Igaza van a Lacinak, el kellene tolni 2-3 nappal idén a karácsonyt. Addigra pont mindennel kész lennék! :D
Én szerdán megyek fodrászhoz, jó kis lazítás lesz. Nagon szeretem, ha vki megmossa a hajamat.
Puszi: Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Már tudom,hogy kérdeztem,de nektek van házas közitek? Írj már magatokról.
Én is szeretem,amikor mossák a hajam. :D
Fuuuuhaaaaaaaa,tényleg nagyon fáradt vagyok. Hihiiii.

Betti szerintem még nem nagyon fogja a fát értékelni,de majd meglátjuk.

Most mennem kell.

Puszillak
katus28
 
 


Szia Kata!
BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK NEKTEK!!!!!!!!!!
Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Áldott,kegyelemben gazdag KArácsonyt kívánok Nektek!

Puszi:Kata
katus28
 
 


Szia Sógorasszony!!!!!
Örömmel tudatom, hogy eggyel nőtt az olvasók száma, és szintén örömmel tudatom, hogy már itthon is van net :D !!!!!!!!
Remélem gyakran tudok majd feljönni olvasgatni, és előbb-utóbb majd mint "várandós anyuka" fogok tudni hozzászólni a támákhoz!
Millió csók mindenkinek!

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Helló sógorasszony!

Üdv itt! :)

Cupppp
katus28
 
 


Hali!

Csak,hogy babás témáról is beszéljünk,mert régen tettük. Viki!Ti szoktátok otthon hagyni a manótokat? Mennyit vagytok ketteseben a férjeddel?
Mi elég sokat hagyjuk másra Bettit,főleg a nagyszülőkre,kereszt szüleire és a szomszéd barátosnémra. A szüleimnél már 3x aludt nélkülünk. Szerintem nagyon fontos,hogy a házaspárok tudjanak kettesben is kimozdulni . Mi most azt szeretnénk bevezetni LAcimmal,hogy legkésőbb nyárig,hetente egy éjszakát ne itthon aludjon Betti. Péntek késő délután elvigyék a nagyszülők és másnap délig legyen ott. Ez Bettinek is jó,szocializálódik,és nekünk is,mert tudunk nem hazarohanva kettesben lenni,vagy itthon együtt lenni.
Gorove házaspárról hallottál már? Mi megyünk májusban a lelkigyakorlatukra. Ők is szoktak erről beszélni,de a pszichológusok véleménye is egyezik ezzel,amit leírtam.

Vélemény?

A lazac isteni voooooolt! Kösz a receptet! Nyami-nyami!

Puszi:KAta
katus28
 
 


Katus!
Látom korán kezdődik nálatok a nap! :D Fél hétkor már van erőd írni? Ágoston 8- fél 9 körül kel fel, nekem tökéletesen megfelelően. Nagy alvó vagyok, ami azt illeti :D . De úgy tűnik a fiam is szeret durmolni, mert 8-kor, fél 9-kor már alszik este.
Ágoston tegnapelőtt aludt először külön tőlünk, anyósoméknál. NAgyon el voltak tőle ragadtatva, h milyen rendes és jókedvű volt, semmi nyűgi, és aludt is rendesen. Úgyhogy úgy tűnik ezzel nem lesz gond. Nekünk azért hiányzott egy kicsit... Be szoktunk este menni hozzá leskelődni, h milyen pózban alszik éppen, és mindig jókat röhögünk rajta. Nagyon nagy sajtkukac a fiú. Éshát fura volt, h nincs ott senki! :D Nem mintha amúgy sok vizet zavarna, miután letettük aludni. Legtöbbször még éjjfél előtt van egy halk nyüszi, térdel az ágyban (persze közben alszik) és keresi a cumiját. Ennyi szokott történni, aztán reggelig csend.
Az én elméletem szerint annyira aktív minden éber percében, h muszáj is, h teljes erőbedobással aludjon, amikor alszik. :D
Szerintem sincs semmi gond azzal, ha a gyereket másra bízza az ember. Nagyon kell néha a szabadság. Mi is szoktunk csőszt alkalmazni (sógornőm, barátnőim), ha el akarunk menni vhová este. De mi vendégeket is szoktunk hívni, az a leg kényelmesebb... 8) Bár mosogatni azt nekem kell. :?
Apósom már nyugdíjas és elég rendszeresen elviszi Á-t 1-1 napra magukhoz, enyém az egész nap és este Lacival elmegyünk a gyerekért. Az ilyen napok, amiket egyedül töltök nagyon jók, ugyanakkor furcsák is. Elintézem, amit akarok, de közben meg-meg rettenek, h hol is hagytam el a gyereket?! :D Már a kezemhez nőtt a babakocsi.... 8)
A lazac Ágostonnak is nagyon bejött, tömte vele rendesen a fejét. Majd, ha lesz lelkierőm teszek fel karácsonyi képeket az iwiwre! Láttam ám kis családodat! Aranyosak vagytok!

Szia Márti! Fogsz te is írni? :D
Üdv: Viki
Vendég
 


Most látom,hogy már csak 26 nap van hátra..hujujjj. :D HAjrá!
katus28
 
 


Sziasztok!
Kicsit beleolvasgattam a levelezésetekbe-BOCCCCSS!
Viszont ha már ezt tettem lenne hozzáfűznivalóm:
1. mennyei volt a lazac nálunk is-így ismeretlenül is köszönöm!
:D
2. a baba "kölcsön adása" bizonyos kor után szerintem nagyon fontos. Bár én még sajnos nem vagyok gyakorló anya, de "nagy elméleti szakember vagyok" :roll:
Kata tudja, de Te "rétes" nem, hogy 10 éve tanítok apróságokat, és szerencsére sok kisgyerekes család van a környezetemben pl.Betti. A szülőkön lehet látni, hogy milyen nagyon szükségük van arra, hogy egy kicsit egymással tudjanak foglalkozni, anélkül, hogy arra kellene figyelni, hogy épp mit csinál a pöttöm. Persze vannak akik ezt nem akarják beismerni, de az évek mégis ezt igazolják.
Különben én is sokszor nagyon hiányolom a kettesben eltöltött órákat-pedig csak a munkánk az, ami ebben megakadályoz-MÉG! :?
Remélem nem "pofátlankodtam" nagyon bele az életetekbe!!!?????
üdv

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Bocsánat, most láttam, hogy "rétes"=Viki!
Ne haragudj!!!!!!!! :cry: BOcsánat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Márti!

Ez egy fórum,nem kettőnk privát levelezése Vikivel. :)
Amúgy ha jól olvasom,mindhárman egyet értünk a témában. :)

Cupp
katus28
 
 


Jólvan na!
Csak olyan hülyén éreztem magam, mert ti már régóta "beszélgettek", én meg csak így fogom magam aztán beleszólok! :?
De ezentúl majd igyekszem gyakrabban megtenni! (ezt lehet fenyegetésnek venni!) :shock:

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Sziasztok!
NAgyon mérges vagyok! :evil: Ma voltam a Klinikán, uh-ra meg ctg-re kellett mennem. Negyed 11-től, negyed 5-ig voltam ott!!!!! Azt hittem, h a végén elsírom magamat elkeseredésemben. Ráadásul a ctg nem is sikerült jó, mert Miki szunnyadozott, pedig 3X ismételtük meg a vizsgálatot. Így aztán az ügyeletes doki (az én orvosom csak hétfőn lesz), szombatra visszarendelt ctg-re és újabb uh időpontot is kért. Persze mindez nem történt volna meg, ha Ágostonnál nem lett volna az a terhesbetegségem. :? Szóval most mindent jobban figyelnek, ami persze alapvetően nem baj, csak ma egy kicsit kikészültem a hosszas várakozásban.
Amúgy Miki szép, nagy baba, 3050 gr-ra saccolták a súlyát, minden ok vele, és a hegvastagságom is elegendő a hüvelyi szüléshez. Tehát összességében mégis pozitív a mérleg! :D
Márti!
Nem gond, ha nem láttad rögtön a nevemet! :D Sokan nem is adják meg soha. Várom a te hozzászólásaidat is.
Örülök, h a lazac ilyen sikert aratott! :D
Gyerekmentességről: pont ma volt még pár tervem, h mit fogok egyedül és mit fogunk csinálni a férjemmel, ha végzek a dokikkal, és nagyrészt ezek kútba esése akasztott ki annyira. Végeztem, és már mentem is anyósomékhoz, ott taliztunk a férjemmel és hoztuk haza a gyereket. Szóval frusztráló, ha végre el tudod passzolni a kölyköt, és pont a kikapcsolódásra nem jut már idő. Ráadásul nálunk aztán nem lehet tudni, h meddig tart a viszonylagos nyugalom, hiszen Miki mostmár szinte bármikor megszülethet, és onnantól kezdve egy pár hónapig megint káosz lesz. :? De már alig várom! Nem a káoszt, a gyereket. :D
Mennem kell! Üdv: Viki
Vendég
 


Viki!

Ez azért jó hír! Remélem olyan szülésed lesz,amilyet szeretnél!!! NAgyon drukkolok nektek,aztán ,ha Miki megszületett és lesz egy csöpp időd,üzend már meg. Én Bettit 5 nappal túlhordtam,de már alig vártam,hogy kibújjon. Fu,most nagyon pocsékul vagyok. A blogomban mindent leírtam.

Puszi
katus28
 
 


Sziasztok!
Megdöbbentett először amit Viki Te írtál az orvosi vizsgálatról, aztán rájöttem, hogy a sógornőm (októberben szült két fantasztikus kislányt) az ikerterhessége miatt nem szülhetett az eredeti kórházában :o, és ráadásul az utolsó 3 hétben vette át az új dokija a Klinikán. Amit ott láttam, az valami katasztrófa volt. Különösen, hogy előtte a Kútvölgyibe járt. De komolyan, hihetetlen, hogy mi zajlik ott. Őt befektették egy hétre, mert túlságosan kinyílt a méhszáj idő előtt, és ott minden reggel/este magzati szívhangot vizsgáltak, és bár hiába mondta, hogy hogyan fekszenek a lányok, a nővérke ment a saját feje után, majd amikor 15 perc után se találta meg a szívhangokat és már kilóméteres sorokban álltak a többiek, közölte, hogy lehet, hogy az éjjel megszülnek! (ezt a saját szememmel láttam és hallottam). :o
Aztán végülis öcsém úgy döntött, hogy ennek a fölösleges atrocitásnak semmi értelme! és saját felelőségére hazahozta. Mellesleg azóta se nyílt többet a méhszáj, és végül a 36. héten császárral szülte meg őket! :)
Szóval hogy őszinte legyek már azon lennék meglepődve, ha valami normálisan, emberhez méltóan zajlana!!!! :?
De hogy egy kis jót is írjak, Betti ma majdnem egész nap nálunk volt, és természetesen megint elvarázsolt!!! :D (a férjem meg szerintem egyenesen szerelmes a kisasszonyba :lol: ) Szóval nekem nagyon jó napom volt!(legalább nekem) 8)

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Sziasztok!
Hát, Márti, ami igaz, az igaz. Szerintem túlságosan sok vizsgálatot csinálnak a kismamikon, feleslegesen pánikoltatják őket sokszor. Pl ott van az afp vérvétel, ami nekem Ágostonnál is, meg most is jó lett, de több ismerősömnek is "rossz" eredményt mutatott. Aztán az uh, vagy a hasbaszúrós vizsgálat kiderítete, h nincs semmi baj, valszeg rossz időpontban lett levéve a vérminta! De azért eltelik ám 4 hét, mire a kismami megtudja az eredményt!
Azért sem szeretem ezeket a vizsgálatokat, mert akármit derítenek is ki a babámról, akkor is kihordom és megszülöm. Tehát nekem "mindegy" mi az eredmény, és akkor viszont lehet, h jobb a szent naivitásban várni a babát. Persze lehet, h ezt nem mindenki gondolja így, lehet, h mások inkább felkészülni akarnak mondjuk egy beteg gyerekre a 9 hónap alatt. No, ez egy bonyolult kérdés!
Holnap reggel nincs lusti, megyek 8-ra ctg-re. Már előre idegesít, h megint aludni fog a bébi, mert Miki alapvetően este szokott ébren lenni. :? Hát, majd iszok egy kávét, és eszek vmi édeset. Az ilyesmi általában feldobja. :D
Kata! Ha végre előbújik a bébi, biztosan értesíteni foglak titeket is az örömhírről. Úgy gondoltam, h a jövő vasárnapig nem leszek türelmetlen, addig még koraszülöttnek számítana, de onnantól kezdve.... :D
Nagy gondunk van! Nem tudjuk, h kik legyenek a keresztszülők! :shock: Egy jelölt házaspár már van, de még nem döntöttünk véglegesen. Szóval van még min gondolkodni a szülésig. Nem mintha az ilyesmivel telne az idő... :D
No, puszi nektek! Viki
Vendég
 


Hali!

Most látom csak,hogy az előző bejegyzésemet nem mentettem el. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Pedig sokáig kerestem. No,sebaj. Lényeg,hogy vírusos vagyok. Bleeeeeeeeeeeee.
Igen,errő a bizonyos vizsgálatról megoszlanak a vélemények. Én ,ha ki lehet küszöbölni,nem csináltatnám meg,mert mi már sokat beszélgettünk erről LAcival,és arra jutottunk,hogy ha az Isten megengedi,hogy beteg babánk szülessen,akkor azzal célja van,és el kell fogadnunk. Az életét semmilyen körülmények közt nem vennénk el,ergo , " fölösleges" lenne a vizsgálat. Nyilván,mindenki másképp éli meg ezt a dolgot (most főleg a keresztény házaspárokra gondolok",és van, akinek szüksége van a felkészülésre ehhez. Persze,nyilvánvalóan nekünk is kellene készülni rá,de mivel ezt már sokszor átrágtuk,talán másképp,mint azoknak,akiket váratlanul ér a dolog. Ezt gondolom most erről.
Puszi Nektek!
katus28
 
 


Sziaszotk!
Teljesen kész vagyok már. :( Annyira, de annyira szeretném már, h vége legyen a terhességnek! Nem tudom mi jött rám, de tegnap óta szörnyű rossz hangulatban vagyok, nem tudok semmire sem odafigyelni és borzasztó türelmetlen vagyok. Bizonyára rámjött a terhestéboly. :?
viszont tegnap örömmel láttam a dokim nevét a listán, amelyiken azok a dokik szerepelnek, akik nem csinálnak abortuszt. Ez nagyon jól esett, amúgy is úgy gondolom, h kereső ember a dokim. Pedig nem ez alapján választottam. :)
No, elegem van már mindenből, legfőképpen a terhességből, a hátfájásból, a rosszul alvásból és abból, h alig tudom felvenni a cipőmet. Nem is rontom a hangulatot tovább.
Üdv: Viki
Vendég
 


nagyon jó volt most a két óra közti szünetben olvasgatni Titeket! Sajnos nincs most időm többet írni, de este megpróbálok rázizzenni egy kicsit a gépre! További szép napot!
Kata GYÓGYULGASSS!!!!!!!! :D

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Na szóval, a fölösleges vizsgálatokról lenne csak annyi megemlteni valóm, hogy számomra egyértelmű, hogy ha végre a JÓISTEN megajándékozna minket egy (két, három... :wink: ) gyermekkel, nem az alapján dönteném el, hogy kell-e Ő nekünk, hogy mit mondanak a viszgálatok. Viszont sajnos a baráti körünkben van olyan, akinek 3 várandóságából 2 a "hasbaszúrós" vizsgálat következtében halt meg. Van viszont olyan is (ő volt a férjem tanúja) akiket bár nem voltak olyan korúak, mégis el akarták küldeni kiegészítő vizsgálatra, mert nagyon magas volt a mért érték. Viszont ők is úgy döntöttek, hogy lesz ami lesz, nem mennek el. De mivel az volt a "hír", hogy 80-90%-ra biztos a Down-kór, nagyon nehéz volt a hátra lévő jópár hónap. És láss CSODÁT, egy fantasztikus, gyönyörű és egészséges kislánnyal lettek gazdagabbak.
Sokszor azt hiszem, hogy régen sokkal egyszerűbb volt a kismamáknak, hiszen még annak a meglepetésnek is részesei lehettek, hogy a szülószobán derült ki a baba neme. Ma meg szinte hülyének nézik azt, aki csak ott szeretné tudni, hogy mi lett. (pedig szerintem én is ezt szeretném majd!!!!! :wink: )
Hát "röviden" ennyit mostanra.
Viki, én szívesen "szenvednék" a várandósság minden nyűgével! Tudod, ma hihetetlenül nehezemre esett bemenni a suliba, pedig nagyon szeretem őket! :o
További szép hetet mindenkinek!
Kata válaszoltam a mailre! És légy szíves igyekezz meggyógyulni!

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Sziasztok!

Én is vallásos vagyok, és bocsi, de most nem volt kedvem visszaolvasni az összes hozzászólást, majd máskor! :wink:

Nekem mostanában akadt egy kis problémám. Pozitív lett a tesztem. Még mielőtt félreértenétek, én szeretnék babát, csak épp semmit nem láttak a méhemben. Imádkoztam, hogy ne legyen pozitív a teszt. Ház az lett. Méhenkívüli terhesség. Majd imádkoztam, hogy csökkenjen a HCG szint, és csökkent. Elvetéltem. Szóval minden rosszban van valami jó! Ha nem vetéltem volna el, már lehet, hogy halott lennék, de jobb esetben is a műtőben kötöttem volna ki. Én hiszek benne, hogy mindennek megvan a maga ideje. A mi időnk még ne, most jött el. Csak sajnos türelmetlenek voltunk. Erre az a legjobb bizonyíték, hogy a 2009es topicba irogatok, csak közben már nem bírtuk és előbb elkezdtük a babaprojektet. És ez lett belőle. Most 3 hónap szünetet kell tartanunk, amivel pont annál az időpontnál vagyunk, amit először elterveztünk... :roll: Ebben lehet valami szerintem...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati!

Szerintem Isten pontosan tudja,hogy mit,miért enged meg,még ha szenvedünk is tőle piszkosul,esetleg belehalunk. Mi sosem védekeztünk férjemmel és 2,5 év után fogant meg Betti. Minden ima meghallgatásra talál,de nem úgy működik,mint egy gép,hogy bedobom az imát,aztán kijön cserébe érte,amit kívántam. Ergo,valóban,lehet,hogy imád segített a dologban,de lehet,hogy ima nélkül is ez történt volna. Én 2,5évet imádkoztam,hogy legyen gyerekünk és akkor lett,amikor éppen nem imádkoztam érte,mert fel is adtam a reményt és olyan őrület volt körülöttem,hogy eszembe sem jutott. :wink: Egy barátnőmék nem várták ki a 3hónapot egyébként és hamarosan szülni fog.Persze,ha ti szeretnétek kivárni,és meg tudjátok állni,hogy ne legyetek együtt,akkor minden ok. Remélem nyáron ,már pocakosan fogsz írni,Mártival együtt ide!!!!

Üdv.KAta
katus28
 
 


Sziasztok!
Márti!
Hát, szerintem is jobb volt régen, amíg nem volt ennyi féle vizsgálat! De úgy veszem észre, h lehet csökkenteni a számukat. A snőm az utolsó két gyrekét már "öregen", 35 év felett szülte, és mennie kellett volna hasbaszúrásra. Nem ment, és a dokija (aki az enyém is) azt mondta, h ha nem akarja nem kell. Vannak viszont, akik úgymond, akkor nem vállalják a felelőséget, és nem gondozzák tovább a kismamát. :? Azt még el tudom fogadni, ha egy orvos azt mondja, h csak akkor vállalja el a terhesgondozást, ha a kismami eljár a havi meetingekre, meg elmegy a vérvételekre. De hogy vállalja a kockázatát a vetélésnek.... :shock:

Tabati!
Remélem sikerül a baba legközelebb! Nekem a vetélésem után (nem méhen kívüli volt) fél évvel sikerült össze az első fiam. Nálam nem javasolta az orvos a 3 hós kihagyást, de gondolom, h más egy méhen kívüli terhesség megszakadása, mint egy spontán abortusz. Régóta próbálkoztok? Mi sokáig nem voltunk sikeresek (3 év), azután kiderült, h cisztám van, el kellett távolítani a fél petefészkemet. A műtét után rögtön teherbe is estem, azt vetéltem sajnos el. Utána a dokim javaslatára kipróbáltuk a Babymark nevű ovulációs tesztet és elsőre összehoztuk vele Ágostont. Ez a teszt azt mutatja, h mikor kell "csinálni" a babát. :D :oops:

Ma már sokkal jobb a hangulatom, de azért még nem az igazi. Képzeljétek! Volt pár hónapja egy rendőrségi ügyem, láttam egy autófeltöréses rablást az ablakunkból, amit bejelentettem, elmentem tanúskodni a rendőrségre is, miutána bej. nyomán elfogták a fickót. No, a rendőrségen a tanuskodás után biztosítottak róla, h részemről ennyi volt, erre tegnap hozott egy idézést a postás, h menjek tanúskodni a bíróságra is! :shock: :evil: NAgyon dühös vagyok, mert 22.-én lesz a tárgyalás. Lehet, h addigra lebabázom, persze lehet igazolást küldeni, h nem tudtam megjelenni. De nyilván később csak el kell mennem. A levélben aztán le is írták, h milyen irgum-burgum lesz, ha nem megyek el. Még a végén én leszek a szabálysértő, vagy mi. :roll: Micsoda macera! És midez azért, mert Ágosotn imád az ablakban álldigálni (különben nem láttam volna az esetet), én meg teljesítettem állampolgári kötelezettségemet. :?
Rengeteget írtam! Puszi: Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Off: Nincs mód írásban válszolni a feltett v. felteendő kérdésekre? Eszedbe ne jusson elmenni, beszélj egy ügyvéddel v. hívd fel a bírót!

Sziasztok Többiek!

Magamat/magunkat hívő templomba járó (bár mostanában ritkábban) embernek tartom. Mégis az a véleményem h., a jó Isten nem azért adta a tudást, találmányokat, gyógyszereket az orvosok kezébe h., mi azt csak úgy elutasítsuk. Nem tartom a várandósság ideje alatt elvégzett vizsgálatokat feleslegesnek, sőt!

A beteg babával kapcsolatos felvetésre, annyit szeretnék írni, (mert igazából ez indított az írásra) h., először MEG KELL ARRÓL BIZONYOSODNI, h., Te és a családod vállalhatja-e, kibírja-e azt a traumát amit egy beteg baba érkezése okozhat egy családban. Gondolok itt például a nagyobb testvérekre. Hogyan fogja 2-3 évesen megérteni azt h., anya nem ér rá vele foglalkozni, mert a kicsi, most sokkal jobban igényli őt és nem csak azért mert még csecsemő és szopik (jó esetben) hanem, mert a sérüléséből adódóan sokkal nagyobb figyelmet igényel. Persze mondhatjuk azt h., ez az Ő ez a Mi keresztünk, de én azt javasolom először járjunk utána, beszélgessünk és ismerjünk meg sérülteket nevelő családokat.

Igazából nem tudom eldönteni én mit tennék/tettem volna ha előre tudom/tudtam volna h., beteg babám születik. A mostani fejemmel azonban és a mögöttem álló tapasztalatokkal valószínüleg nem tartanám meg a beteg babát! Sajnálom h., hívő emberkét ezt írom, de úgy gondolom h., egy meddő élet megteremtését inkább csak engedheti a jó Isten, de nem érthet vele egyet. Sokszor szerettem volna beszélni már erről a pap barátunkkal, mi a hivatalos álláspontja az egyháznak az abortusz ezen formájáról, de még nem sikerült.

Huh, most azt hiszem befejezem, mert kicsit megkavarhattam itt a topikot. Ne haragudjatok ha felkavartalak Titeket. :)

Lilka, Zsuzsa
lilka
 
 


Szia Zsuzsa!
A családomban (a férjem unokanővére) úgy született down-szindrómával egy kislány, h semmilyen vizsgálat nem mutatta ki a problémát. Az első baba volt, harmincon innen szülte az anyja, és a szüléskor derült ki. Azóta született két öcse is, egészségesen. Ha megválaszthatnám a sorsomat egy beteg gyerekkel, inkább választanám ezt, minthogy 5-6 hónapig gyötrődjek, h hogy fogom tudni felnevelni a beteg gyereket. Isten azonban nem állított ilyen próbatétel elé, eddig. Ha tudnám előre, h beteg gyerekem fog születni, akkor is megtartanám. Egy egészséges gyerek mellett élő beteg gyerek nem hátráltatja az egészségeset semmiben sem, ez meggyőződésem! Neki az a természetes állapot, h a testvére beteg, nem érzi úgy hogy emiatt ő háttérbe szorulna. Az bizonyos, h a szülőket ki tudja lúgozni egy beteg gyerek nevelése, mind fizikálisan, de főleg lelkileg. Manapság "lehet választani", h vállalja-e ezt vki. Én nem tudnék elszámolni azzal az élettel, akit emiatt dobok el. Főként, h az sem biztos, amit a viszgálatok állítanak. Szintén családi sztori: a sógornőm második babájára azt mondták: valszeg down-szindrómás, afp és genetikai uh után. Izgalmas hónapok után egészséges fiút szült.
A katolikus egyház csak az anya életének veszélye esetén engedélyezi az abortuszt. Nem számít abortusznak, ha elhalt magzatot kell "kipucolni".
Azt hiszem ez a téma bárkit, aki gyereket vár, vagy szeretne, vagy van már neki, felkavar. Mindenkiben ott a félsz, h mivan ha.... Mit fogok tenni? Hogy fogom bírni? A legtöbbünkkel nem történik ilyen tragédia, szerencsére.
Üdv: Viki
Vendég
 


Viki,

Azért ma már a Down szindróma szűrésére van 100%-os megoldás, bár az is igaz annak vetélési kockázata van, de mégis ha felmerülne én biztosan megcsináltatnám.

Majd megkérdezem a pap barátunkat erről az abortusz kérdésről. DE én biztosan nem tartanék meg beteg gyermeket, ha biztosan tudom h., beteg lesz. Viszont maximálisan elfogadom ha valaki úgy dönt h., megtartja a beteg babáját. Hangsúlyozom: TUDNIA kell mit vállal! Down szindróma és Down szindróma között is óriási különbség van. Van olyan aki nagyon szépen fejleszthető és kis támogatással él, de van olyan is aki bizony súlyosan halmozottan sérülten éli életét...

Ezek csak elvi kérdések amikről beszélünk, de fontosak. Nem akarok senkit felkavarni ezzel. Azért a felajánlott vizsgálatokat végeztessétek el és ne zárkozzatok el az orvosi segítségek elől. :)
Tényleg, minden megbecsülésem azé az anyáé és apáé aki tudja mit vállal és felnevel egy sérült életet.

Én már csak tudom :roll:

Zsuzsa

Azért, mert ez a véleményem azért még írhatok ide??? :)
lilka
 
 


Viki!

Kérheted, hogy írásban tegyél tanúvallomást, de sajnos ezt nagyon ritkán szokták megengedni. Viszont ha épp akkortájt fogsz szülni, akkor orvosi igazolással távol maradhatsz, viszont később ezt akkor is be kell pótolni, úgyhogy jobban jársz ha elmész, mert valószínű, ha már a bíróságra hívnak, akkor ez lesz az utolsó, nem lesz több. Sajnos, így segítsen az ember... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Hali!

Örülök,hogy egyre többen vagyunk! :D Én biztosan megszülném,ha tudnám,hogy beteg gyerekem születne. Miért? Betegen nincs joga élni? Akkor ennyi erővel az összes csövest,mozgássérültet,fogyatékost,autistát stb. meg lehetne ölni,mert "szegényeknek milyen életük van"...,nem emberhez méltó. Szerintem ha beteg,akkor is joga van élni,és nem dönthetem el én helyette,hogy akar-e élni!!!!!!! Ha elvetetem,mert beteg,vagy lehet,hogy beteg lesz,akkor én döntök helyette,az ő életéről. Hogy jövök én ehhez? Sehogy. És,ha a gyerekem ne adj Isten,autóbalaesetet szenved xévesen és megbénul stb.? Öljem,meg,mert bocs kislányom,de én egészséges gyereket akarok? Vagy ez más? Nem más. Ugyan olyan felelősség,ugyan olyan nehéz.

Nya. Ez az én személyes véleményem,természetesen nem érthet mindenki ezzel egyet.


Lilka: Naná,hogy írhatsz ide azért,mert más a véleményed!
Ezért hoztam létre ezt a topicot!

Üdv köztünk!
katus28
 
 


Katus :D köszi.

Feltettem a kérdést a barátunknak. Kiváncsian várom a válaszát.

Addig is, legyetek jók!

Zsuzsa
lilka
 
 


Húúúúúúúú!
Nagyon megszaporodtak a hozzászólások! Ez nekem nagyon tetszik! :D
Igen alaposan belevágtunk a téma legmélyébe! Én a magam részéről azt ,merem mondani, hogy - bár nyilván egészsége, szép gyermek a célunk - de a beteg gyermekemért is mindent megtennék, hogy a lehető legszebb élete legyen.
Tudom viszont azt is, hogy nagyon nehéz lenne elfogadni, az ilyenkor feltett állandó kérdésekre meg nem kapott válaszokat. Gondolok itt pl.: miért pont ő, miért pont nekünk, nekünk miért nem lehet ugyanolyan mint másnak stb.
Ismerem magamat annyira, hogy ilyen helyzetekben hihetetlen módon tudok "veszekedni" Istennel :cry: , de végül mégis "rájövök", hogy Ő sokkal jobban tudja, hogy nekem mire van szükségem, mint sokszor én magam. Pedig gyakran érzem , hogy már éppen itt lenne az ideje annak, hogy...! :roll:

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Zsuzsa és Tabati!
Köszi a bírósági dologgal kapcsolatos tanácsokat. Úgy gondolom, h ha 22.-ig nem babázom le, akkor elmegyek, nem kérek haladékot, mert utána vmikor úgyis el kell menni, és egyszerűbb egy gyereket lepasszolni, mint egy gyereket meg egy szopós csecsemőt... :? De nagyon bízom ám benne, h meg lesz az a baba 22.-e előtt! :D

Ma mentem ultrahangra, de még csak a Lehel téren jártam, amikor kaptam egy SMS-t, h rossz időpontot kaptam, menjek pénteken reggel 8-ra. Még jó, h úgyis mentem volna akkor, a dokimhoz, meg ctg-re, úgyhogy Ágoston elhelyezése már el volt intézve. Különben nagyon ideges lettem volna!

Zsuzsa! Írjál!!! :D
Puszi mindenkinek: Viki
Vendég
 


Viki!

Egyben vagy még? :P
katus28
 
 


Sziasztok!
Kata! Még igen, de azt hiszem már nem túl sokáig! :D Vagy legalábbis bízom benne.... Tegnap kb 6-7 óra hosszán keresztül voltak 10 perces fájásaim, aztán össze-vissza, végül elaludtam. :shock: Szóval, vélhetően elmúltak. Ma eddig semmi, kósza fájások minden rendszer nélkül. Meg kijött a nyákdugó. Szóval remélem hogy pár napon belül ténylegesen történik vmi!
Puszi nektek!
Viki
Vendég
 


Viki!

Fúhaa,akkor nagyon a célegyenesben vagy!!!!! :D Szeretettel gondolok rád,és nagyon szurkolok!!! Szép,áldott vajúdást és szülést kívánok neked!

Hajrá!

Puszillak:Kata
katus28
 
 


Szia Viki!
Remélem még úgy érlek, hogy érvényesek a szavaim: nagyon szurkolok Nektek, hogy egy szép élménnyel gazdagodva hozhassad világra a pöttömöt! :D
Isten éltessen Titeket nagyon sokáig! :P
Ui.: ma megszült az egyik anyuka az osztályunkban, neki a harmadik gyermeke, és állítólag fantasztikusan könnyen és szépen mentek a dolgok. Lehet benne valami, ha 1/2 6-kor indultak Telkiből és 8.10-kor már jött a SMS:55 cm és 3770g.
Szóval valami ilyet kívánok nagyon sok szeretettel! :lol:

khmárti
konecsni-herényi. márti
 
 


Sziasztok!

Friss várandósoknak bemásolok egy pár érdekességet!



Szülés

Történetek, amiket Ti írtatok
A szülés megindulásának jelei:

A nagyon gyakori kérdésre -"Honnan tudom majd, hogy megindult a szülés?"- nincs olyan egyértelmű válasz, ami mindenkire ráillene. Mégis, az itt felsorolt korai tünetek a segítségedre lehetnek abban, hogy felismerd, ha eljött az idő.
Senki nem tudja megmondani előre, hogy mikor fog szülni, sem azt, hogy meddig fog vajúdni. A számok alapján az első gyermekes nők 12-16 órát, a többedik gyermekesek 6-8 órát vajúdnak. Ezek csak körülbelüli adatok, a vajúdás és szülés mindenkinél másképp zajlik le!

Könnyebbedés

Ahogy közeledik a szülés napja, érezheted, hogy a baba feje lesüllyed, rögzül a medencében. Ez megkönnyíti a légzést, ugyanakkor több nyomás nehezedik a hólyagodra, így többet kell majd WC-re járnod. A többedik terheseknél a könnyebbedés csak közvetlenül szülés előtt következik be.

A nyákdugó kilökődése

A nyákdugó kevés véres-kocsonyás váladék formájában kilökődik, amikor a méhszáj tágulni kezd. Ez nem azonos azzal, mikor a magzatvíz elfolyik, ilyenkor a baba még a magzatburok biztonságában van. Bár ez egy korai jele a szülés megindulásának, még több napod, sőt akár 1-2 heted is hátra lehet a szülésig! Mint bármikor a terhesség folyamán, ha vérzést észlelsz, azonnal beszélj az orvosoddal!

Összehúzódások

Már lehet, hogy érezted a Braxton-Hicks összehúzódásokat (fájdalmatlan, általában 20 percenként jelentkező méhösszehúzódás, a méh felkészülése a szülés közbeni méhösszehúzódásokra). Ha bizonyos rendszerességgel jelentkeznek, érdemes elkezdeni mérni az időtartamukat az egyik elejétől a következő elejéig. Mérd az összehúzódásokat egy órán keresztül, és jegyezd le az erősségüket, időtartamukat. Ha szabályos időközönként jelentkeznek, hívd fel az orvosodat, vagy a kórházban a szülésznőt, olvasd fel neki a "jegyzeteket", és ő megmondja, mikor menj a kórházba. Azok az összehúzódások, amelyek 5 percenként jelentkeznek, 40 másodperc hosszúak és egyre erősödnek, legalább egy órán keresztül, általában azt jelzik, hogy ideje bemenni a kórházba.

A magzatburok repedése

A babát védő magzatburok a vajúdás folyamán bármikor megrepedhet. A nők csupán 10%-ánál történik ez a korai szakaszban, úgyhogy nem kell ezt megvárni az orvos/kórház felhívása előtt. Ha megtörténik, elfolyhat a magzatvíz egy erős sugárban (mintha bepisilnél), vagy csordogálhat cseppenként. Ha elment a magzatvized, azonnal hívd az orvost/kórházat, ne ülj kádba és ne élj házaséletet, mivel ezek fertőzést juttathatnak a méhbe. Zuhanyozni szabad az orvos engedélyével. Az orvos azonnal be fog hívni a kórházba, mert a babát már nem védi a magzatburok a fertőzésektől. A szülés ezután általában 12 órán belül megindul, vagy meg kell indítani.

A SZÜLÉS HÁROM SZAKASZA

AZ ELSŐ SZAKASZ:

A méhszáj elkezd tágulni. Segít, ha a mama járkál, talpon van, így a baba fejének nyomása is tágítja a méhszájat. A méhszájnak kb. 10 cm-esre kell nyílnia ahhoz, hogy a baba elindulhasson a szülőcsatornában.

A MÁSODIK SZAKASZ:

A baba világra jön. A baba feje nyomhatja a végbeledet, amitől olyan érzésed lehet, mintha WC-re kéne menned, de ezzel most nem kell törődnöd! Csak nyomj, amikor kell, és gondolj arra, hogy minden nyomással egy kicsit közelebb kerülsz a baba világrajöttéhez. Átlag 1-2 órát tart, míg a baba feje megjelenik, ilyenkor az orvos/szülésznő szól, hogy hagyd abba a nyomást, segít tágulni, hogy ne történjen szakadás a gáton. Aztán egyenként megjelennek a baba vállai, majd egy csúszással kint lesz az egész teste, és a karodba foghatod a babádat. Mikor a köldökzsinór már nem pulzál, elvágják.
Ha kíváncsi vagy néhány, szülés után készült fényképre, kattints ide!

A HARMADIK SZAKASZ:

A baba után nem sokkal megszületik a méhlepény. Ez fájdalmatlan, és az orvos lehet, hogy felajánl egy injekciót, ami felgyorsítja a folyamatot. Ezután készíti el az orvos a szükséges varratokat.

Azonnal szólj az orvosnak, ha a következők közül bármelyiket tapasztalod:

* Ha úgy érzed, megindult a szülés, de még több, mint 3 heted van hátra
* Szorító érzés a hasban
* Alsó háti fájadalom
* Menstruációs görcsre hasonlító fájdalom
* Hányingerérzet
* Változó erősségű medence-táji fájdalom
* Bélgörcsök
* Magzatvíz elfolyás

Lehetnek ilyen tüneteid akkor is, ha még nem szülsz, de jobb az orvossal beszélni, hogy biztosak legyünk.

Ha a 37. hét előtt érzel megkeményedéseket, lehet, hogy koraszülésed lesz. Koraszüléshez vezethetnek:

* Dohányzás, alkohol, drogok használata
* Fertőzések
* Nem megfelelő táplálkozás
* Nagymértékű súlytöbblet felszedése
* Nehéz fizikai munka
* Nem kezelt, szexuális úton terjedő betegségek

Szólnod kell az orvosnak, ha ezek közül bármelyik érvényes rád!
katus28
 
 


Hipp-hopp, már itt is vagyok! :D 14.-én majdnem este 7-kor megszületett Miklós! 3490 gramm és 53 cm. Simán született, nagyon gyorsan és gyorsan haza is térhettünk. Most ennyi.
Ja, Márti! Az ismerősödet Emesének hívják? És a lánya, aki most született, Boglárka? Mert akkor a szomszéd ágyon feküdt, és nagyon kellemes szobatárs volt!
Psuzi: Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Beszéltem az atyával. Valóban, az egyház csak az anya életének védelmében fogadja el az abortuszt.

Még azt is mondta, ha ilyen felmerül valakiben, (mármint abortusz beteg baba kapcsán), beszéljen a gyóntatójával.

Hát, ennyit tudtam meg, de ez sem változtatott a véleményemen. :oops:

Zsuzsa
lilka
 
 


Viki!

Éljen,éljen! NAgy GRATULAAAAAAAAAAAAAAA! Örülök,hogy jól zajlott a szülés. Isten éltessen benneteket! Gondlotam én,hogy ezért van ez a nagy hallgatás! :D

Majd,ha lesz időd,írj! Hogy vagytok?

Puszi:KAta
katus28
 
 


Lilka!

Én meghalnék a gyerekemért,akár a szülőágyon is!
katus28
 
 


Katus!

Le a kalappal előtted, de a baba mit csinálna nélküled, férjed, családod??? :cry: Egyébként az orvosnak is az anyát kell mentenie elsősorban. Ez így van, sajnos...

Persze ha meg kell halni, mert ez van megírva, nem tehetünk semmit és fordítva sem. Nem a gyermekedért halnál meg, hanem mert ez volt megírva. Ezt a kérdést amúgy sem tennék fel neked és nem is dönthetnél benne. MERT az életed fölött nem Te rendelkezel.

Zsuzsa
lilka
 
 


LILKA!
A gyereket fel tudná nevelni az apja, a nagyszülők a család. Ha választani kéne kettőnk élete között,akkor az övé!!!Igen,az anya életét kell mentenie a dokinak,de én befolyásolhatom őt.Ettől függetlenül remélem,hogy nem kerül ilyenre sor! NAgyon remélem!!!!! VAlóban nem én rendelkezem az életem felett,hanem Isten. De ha választanom kell a gyerekem élete és a sajátom közt,akkor a gyerekem maradjon életben.

Fúú,szerintem most agyon rágcsáltuk a témát.

Inkább mesélj magadról. Pesti vagy? Hova szoktál misére járni?

Puszi

KAta
katus28
 
 


Kata!

:D Budaörsi vagyok, így budaörsre. 3 gyermekem van, 6 éves fiú, 3,5 éves lány és 13 hónapos fiú. Mostanában nehezen jutunk el misére, mert a gyerekek folyamatosan betegek voltak, de talán majd most... Bár most meg a járványtól féltem, főleg a picit.

Puszi
Zsuzsa
lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: