Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is jól vagyunk,próbáljuk kihasználni a jó időt! :)

mazsolasyl
 
 


Sziasztok Lanyok!

2 napja olyan gyomorfajasom van delelöttönkent. Fogalmam sincs mitöl. Reggeli utan kezdem erezni, addig minden rendben. Lehet, hogy a tejtöl lenne? Pedig olyan etvaggyal iszom. Bevenni sem akarok semmit. Kolat iszogatok, remelem elmulik.
Amugy minden ok. Mocorgal a baba rendesen :lol: . Igen jo erzes.

Veletek minden ok?

Sziasztok Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!

Eszti, szerintem próbáld ki, mi van, ha nem iszol tejet. Ha akkor is fáj, valószínűleg nem a tej a bűnös.

Hallottátok, mi történt szombaton egy kismamával? Mazsolasyl biztos hallottad, de Eszti nem tudom, nézel-e magyar adást?
Otthon szült a nő Dr.Geréb Ágnes felügyelete alatt, a baba válla beakadt, aztán már a kórházban sem tudták megmenteni a picit. Már az ember azt sem tudja, melyiktől féljen jobban: a hüvelyi szüléstől vagy a császártól. Én most berezeltem...
Mindenesetre én az otthonszülést semmiképp nem választanám, jobb, ha az ember kórházban van ilyenkor. Viszont azt mondták a rádióban, hogy ilyen a szülészeteken is történik. Kíváncsi vagyok, hogy szedték ki a nőből a kórházban.

Egyébként jól vagyok, az idő gyönyörű és meleg is van. A babám sokat mozog.

Kép

Kép
martyr
 
 

 
 

Sziasztok!

Eszti:
Szerintem is próbáld hanyagolni a tejet,aztán majd meglátod.....Az is lehet,hogy a gyomorsavad a ludas!

Martyr:
Szörnyű!Hát én már nem tom mit választanák,így én is parázok mindentől!

Tényleg szép az idő,én is kihasználom,séta-séta... :lol: :lol:

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!


Szerencsere a gyomorfajas elmult, de mar hianyzik a tej. Ma reggel megkockaztatom.
Szörnyü ejszaka van mögöttünk. Szegeny ferjem ugy megfazott es ugy ejjel mindig rosszabb. Lazas volt es legalabb 3-szor csereltünk pizsamat. En szinte semmit sem aludtam. Te jo eg mennyire aggodom ilyenkor. Mi lesz a gyerekem egyszer beteg lesz. Ti hogy vagytok ezzel?

Engem meg nem foglalkoztat a szüles kerdese, nem is felek meg.Biztos mikor közeledik az idö, majd akkor.
Terhessegi tornara fogtok menni? Itt ez nemetben nagyon divat. Nem tudom, talan nem artana. Mi a helyzet ezzel otthon?

Sziasztok Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Bevallom őszintén, én már most tartok a szüléstől. Főleg azért, mert nem lehet tudni, milyen kimenetelű lesz. A "sima" szülés gondolatától azért félek, mert valójában nem tudom, milyen a kitolás. Vajúdásban volt részem bőven, abban az a legszörnyűbb, hogy nem tudod, hol a vége. Mikor a legjobban fáj, akkor jön vizsgálni a doki. Kicsit szégyellem is magam érte, de amikor fájás közben "tágított", a lábammal rúgtam el őt, hogy ne csinálja. Erre mondta, hogy ne rúgjak, mert neki ott dolga van. Nincsenek jó élményeim. Valóságos megváltás volt, amikor mondták, hogy műtét lesz. Bár akkor igaz, hogy meg is ijedtem, nehogy baja legyen a babának.
Az ember olyankor olyan kiszolgáltatott, megalázva éreztem magam.

Én egy faluban lakom, itt nincs lehetőség terhestornára. A legközelebbi város Balassagyarmat, nem tudom, hogy ott szokott-e lenni. De ha van is, még eszembe sem jutott, hogy menjek. Úgy el tudnám képzelni, hogy például másik kismamával együtt elmenni. A faluban rajtam kívül még egy lány terhes, vele azonban nem szívesen mennék.

Engem mindig nagyon megvisel, ha a gyerekem beteg. A legrosszabb időszak volt a csecsemőkor. Folyton összeszedtünk valamit. Az óvodát például úgy kezdte, hogy szeptemberben járt néhány napot, aztán véreset kakilt. Kiderült, hogy szalmonellás. Utána hónapokig nem mehetett közösségbe, addig, míg nem lett negatív a székleteredménye. Így december közepén még járt újabb néhány napot, utána következett a téli szünet. Januárban jött a bárányhimlő... A legtöbb nyavalyát biztos az oviban kapta el.
Most elmúlt 8 éves, és mondhatom, hogy ritkán betegszik meg. Minden kezdet nehéz!

Szia,

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok! :P

Itt aztan nagy a csend! Remelem mindenki jol van es egeszseges. Mi rendbe jöttünk ugy ahogy, ferjem meg nathas. Remelem en meguszom :shock:
Baboka igen aktiv, rendesek rug mar. Matol a 21. hetben vagyok, tehat a fele mar meg van. Tenyleg hogy jön össze a 40 het? Elvileg 9 honap a terhesseg nem? :?:

Itt szuper kesö nyari idö van. Ma megkezdödött a hires müncheni sörfesztival is. Nem mindha innek sört :)

Na sziasztok jo hetveget!
Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Én a 27. héten vagyok most. Tegnap nagyon fájt alul a hasam, meg is ijesztett. De szerencsére a fekvés, pihenés megoldja mindig a problémám.
Az én picúrom nappal szinte meg sem moccan, ellenben este, kb. 9 óra után olyan mocorgásba kezd, hogy csak úgy hullámzik a hasam.
Nehezemre esik minden mozdulat, és még hol van a vége?! :?
Te is gömbölyödsz?
A jövő héten kell mennem a védőnőhöz, kíváncsi vagyok, mennyit híztam.

Tényleg zavaró ez a 40 hét - 9 hónap. Főleg azt nem szeretem, mikor valaki megkérdezi: "hányadik hónapban vagy?" Mire én: "x héten". Aki nem volt terhes, annak ez az égvilágon semmit nem mond.

Mi a helyzet a tejjel? Az volt a bűnös? Vagy ihatod?
Milyen a sörfesztivál? Az idő most nagyon alkalmas bármilyen kinti időtöltésre. A fiammal mi is útrakelünk egy kicsit sétálni.

Szia,

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Martyr,


nem a tej volt a hibas, mert 2 nap utan megint ittam es azota semmi bajom sincsen. Talan nalam a megfazas igy jött ki, ferjemnel meg natha.
A müncheni Oktoberfest kezdödött szombaton, vilaghires 2 hetig tart. Biztos hallottal mar rola.
Tenyleg az idö olyan szuper, hogy az ember nem is gondolna, hogy tel jön. Ma is elmegyünk egyet csavarogni.

Az en babom napközben is sokat mocorog. Este mondhatom, hogy inkabb keveset. Igen gömbölyödöm :lol: mindket ertelemben :wink: . Eleg nagy a hasam,mar nem lehet nem eszrevenni.

Vigyazzatok magatokra
Szia Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Meg valami!!!!!!!!!
Szedtek meg folsavat? Nekem az orvosom azt mondta (aki mellesleg magyar), hogy mar nem kell, felesleges. Szoktam egy nemet forumba is irni meg ott olvasgatni es feltettem a kerdest, hogy meddig szedtek a nök es honnan tudtak, hogy mikor hagyjak abba. Meglepetesemre az eddig valaszoltak mind azt irtak, hogy nekik az orvos azt mondta szedjek a terhesseg vegeig söt amig szoptatnak.

Ti mit szoltok hozza?

Sziasztok Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Én folsavat olyan formában szedek, hogy többek közt az is benne van a magzatvédő vitaminban. Ezt a vitamint - Elevit - szedem azóta, hogy kiderült, terhes vagyok. Az Elevitet ajánlják végig, még a szoptatás alatt is. De szerintem sem kell külön folsavat szedni, főleg a félidő után nem. Ez az én véleményem. Azt olvastam róla, hogy igazából már a tervezés időszakában kellene szedni, mivel bizonyos fejlődési rendellenességek általa megelőzhetők.
Nálunk a 16. heti UH-n pont ezeket a rendellenességeket, mint pl. nyitott gerinc vizsgálják. Ha már valaki ezután kezdi el szedni a folsavat, annak nem sok értelmét látom, hisz ekkorra már szinte minden kialakult.

Azért kérdezed, mert Te még szeded? Az Elevitet lehet, hogy én sem fogom végig, egy ideje ebből is csak felet szedek, ezen kívül semmi mást.

Azért még majd én is utánanézek, mit írnak erről.

Szia
martyr
 
 


Szia Eszti!

Újból én. Kicsit körülnéztem, találtam sok mindent, bemásolok két cikkrészletet. Egyébként elég változó, hogy ki meddig szedte a folsavat, vagy egyáltalán szedte-e.

"Folsav
A terhesség alatt megnő a folsav-szükséglet. Ezt a "magzatvédő vitamin"-t, az első hónaptól a terhesség végéig és a szoptatás alatt ajánlják. Segít csökkenteni a kisbaba fejlődésében beálló idegrendszeri rendellenességek kockázatát.

A folsav a B-vitaminok csoportjába tartozik. A sejtek osztódásához nélkülözhetetlen. B12-vitaminra van szükség a folsavnak a sejtekbe történő felvételéhez és raktározásához. Vashiányban növekszik a folsavszükséglet, mivel ilyenkor a raktárakból a folsav nehezebben válik szabaddá. Folsavhiányra elsősorban a gyorsan osztódó sejtek érzékenyek. Az egészséges ember mintegy 50-15 mg folsavat raktároz a szervezetében, melynek kb. fele a májban található. Folsavat a reggeli pelyhek, kenyér, spárga, cukorrépa, feketeborsó, brokkoli, borsó, leveles zöldségek, spenót, kelbimbó és a narancs tartalmaznak."

"Nagyon fontos, hogy a terhesség alatt az anyai szervezet folsav-ellátottsága megfelelő legyen. Klinikai vizsgálatokkal igazolták, hogy a várandósság alatti folsav-bevitel csökkenti az idegcső záródási rendellenességek (nyitott gerinc) kialakulását. A tervezett másállapot előtt egy hónappal már célszerű elkezdeni a folsav szedését, hiszen az idegcső záródási rendellenességek a terhesség egészen korai időszakában alakulnak ki: agyhiány a 23. napig, nyitott gerinc a 25. napig jöhet létre. Vagyis a terhesség első 3-4 hete alatt, amikor sok nő még nem is gyanakszik a másállapotra.

A folsav lényeges szerepet játszik még a B12-vitaminnal együttműködve a vérképzésben, valamint más sejtek növekedésében, szaporodásában. A szervezetből naponta kb. 50 mikrogramm folsav, illetve valamilyen származéka ürül ki. Minden elváltozás, bélbetegség, amely a folsav felszívódását gátolja, folsavhiány kialakulásához vezethet. Vannak olyan gyógyszerek, melyek tartós alkalmazása szintén folsavhiányt idézhet elő: pl. daganatellenes szerek, egyes antibakteriális gyógyszerek. A folsavhiány következménye elsősorban vérszegénység, amely nem azonos a B12-vitamin hiánya következtében kialakuló vérszegénységgel.

Folsavban gazdag élelmiszerek:
Máj, tojássárgája, szója, karfiol, zöldbab, dió, mogyoró."
martyr
 
 


Szia Martyr,

Köszi a kutatast es a faradozasodat. En ugy szedek folsavat, ahogy irtad. Egy olyan gyogyszer, vitamin amiben b6 b16 es folsav van. Folytatni fogom mig tart aztan elkezdek olyasmit szedni mint nalatok az Elevit.
Igazabol nem is vagyok megelegedve az orvosommal. A masodik babanal biztos nem hozza fogok jarni.

Remelem amugy jol vagy. Itt az idö elromlott, csak esik.

Szioka Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Miért nem vagy megelégedve a dokival? Még most sem késő váltani! Legutóbb az enyém is úgy válaszolt egy kérdésemre, ahogy szerintem egy orvosnak nem kellett volna, dehát mindenkiben lehetne hibát találni. Ennek ellenére megbízom benne.

Nálatok nincs Elevit? A Bayer Gyógyszergyár készíti, azt gondoltam, kint is van. Az első babámnál is szedtem ilyen vitamint, de az a Materna volt. Már nem is emlékszem, hogy azt szedtem-e végig, vagy sem.

Köszi, jól vagyok. A combtőfájdalmat leszámítva, de nem panaszkodom folyton, már tulajdonképp hozzászoktam.

Nálunk még isteni az idő, de holnaptól ígérik az esőt.

Mivel foglalkozol mostanában?

Szia,
martyr
 
 


Hahó!

Végre sikerült feltennem a vonalzókat: a Babafalváról a rövidebb kódot kell bemásolni!

Kép

Kép
martyr
 
 


Huhu.

Na mit szolsz az en vonalzomhoz? Köszi a segitseget! En mindig a hosszabbikat masoltam be. :lol:

Amugy kerdezted mivel foglalkozom. Egy görög cegnel dolgoztam de juli vegevel megszünt sajnos :cry: Most kenyszerböl munkanelkülin vagyok. Mellette nemet nyelvvizsgara keszülök.
Te mit csinalsz?

Szio Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Még fentebb is volt egy levelem, azt nem olvastad?

Nagy nehezen összehoztuk a vonalzókat, pedig már próbálkoztam korábban a rövidebbel is, nem tudom, akkor miért nem sikerült...

Arra emlékszem, hogy írtad, dolgoztál egy cégnél, és megszűnt. Mikor még dolgoztál, kiderült, hogy terhes vagy? Mert akkor mehettél volna táppénzre, mielőtt megszűnik. Vagy anyagilag jobb a munkanélküli?

Én is írtam már, hogy itthon vagyok, így leginkább a háztartási feladatokat látom el: főzök, mosok, takarítok. Elég uncsi. Ha jártam volna dolgozni, akkor most szeptember végén fejeztem volna be, még tavasszal így terveztem.
Holnap délelőtt megyek a védőnőhöz, meg a táppénzes papíromért. Jövő héten meg valószínű újra a dokihoz kell mennem, a 28. heti vizsgálatra.

Engem is elkapott a nátha, iszom a mézes-citromos teát. Éjszaka kénytelen voltam egy pici orrcseppet használni, nélküle nem tudtam volna aludni.

Egyre többet gondolok a babára, már alig várom, hogy megszülessen. Éjszaka volt egy rossz álmom: véreztem... Remélem, nem következik be a valóságban.
Te hogy vagy ezzel? Alig várom, hogy menjünk bevásárolni a picinek, már összeírtam a listát, elég sok pénzt ott kell majd hagyni. Fogsz használni pólyát?

Szia, egyébként Kriszti vagyok. Ezentúl így írok alá.

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti,

olvastam az összes üzenetedet. Itt is van Elevit es lehet, hogy azt fogom tovabb szedni.
Kiderült, hogy terhes vagyok, mig meg dolgoztam, de a ceg egyszerüen megszünt, igy csak a munkanelküli van. En is unatkozom, neked legalabb van meg egy gyerköcöd. En is igen varom mar a babat, biztos teljesen megvaltozik az eletünk. En meg nem vasarolok majd ha belelepek a 7. honapba. Meg van egy kis idöm.
Most mar nem akarom lecserelni a dokimat, de legközelebb ahogy irtam is, masikat keresek. Olyan sietös mindig.

Szioka

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Kriszti,

olvastam az összes üzenetedet. Itt is van Elevit es lehet, hogy azt fogom tovabb szedni.
Kiderült, hogy terhes vagyok, mig meg dolgoztam, de a ceg egyszerüen megszünt, igy csak a munkanelküli van. En is unatkozom, neked legalabb van meg egy gyerköcöd. En is igen varom mar a babat, biztos teljesen megvaltozik az eletünk. En meg nem vasarolok majd ha belelepek a 7. honapba. Meg van egy kis idöm.
Most mar nem akarom lecserelni a dokimat, de legközelebb ahogy irtam is, masikat keresek. Olyan sietös mindig.

Szioka


Olyan lassu az oldal ugye?

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Délelőtt elmentettem máshová az üzenetemet, aztán most nézem, hogy mégis elment. Valamit tényleg nem volt rendben a rendszerrel tegnap estétől, nagyon lassan töltött be mindent.

Még azt akartam megkérdezni, hogy fent vagy-e az Iwiw-en?

Egy biztos: az élet gyökeresen megváltozik egy baba születésével. Mindent hozzá kell majd igazítani, nálunk legalábbis így történt. Nehéz belegondolnom, hogy kettővel még fáradságosabb lesz. De nem bánom!

Szia, Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti

igen fent vagyok az iwiwen. Vass Eszter nevvel megtalalsz. Jo szorakozas az is.
Hat igen egy gyerek megvaltoztatja az ember eletet, kettö meg meg jobban. Annyi a különbseg, hogy ti mar jartassak vagytok benne. En el sem tudom kepzelni mit fogok vele csinalni amikor kijövök a korhazbol es csak sirni fog. Szerencsere anyu eljön 2 hetre segiteni. Csak menjen siman a szüles. Te mar 100 nap alatt vagy! De jo neked.

Jo ejszakat! Keress meg az iwiw-en.

Szia Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok Csajok! :D

Kicsit még nem leszek,szinte minden nap el kell intézni valamit!
Hétfőn voltam cukorterhelésen,meg dvd-t csináltatni,olyan jó volt nézegetni a KISLÁNYUNKat!Mert már ez is kiderült! :D
Tegnap voltunk nézelődni!Kiválasztottuk a babakocsit,meg a kiságyat,jövő hónapban meg megveszünk mindent! :D :lol:
Jövök,ha tudok,addig vigyázzatok magatokra!!

Puszi!!

mazsolasyl
 
 


Szia Eszti!

Megtaláltalak az iwiw-en, be is jelöltelek. Én is közgázba jártam...

Most jöttem haza a védőnőtől, reggelizés közben írok.

Az igaz, hogy nekem már van némi tapasztalatom. De 8 éve történt, hogy haza hoztuk őt a kórházból. Az pedig nagyon sok idő. Nekünk is újból bele kell majd rázódnunk, sőt Marcinak is furcsa lesz. Most még nem tudja, mi vár rá. Remélem, hogy nem fog féltékenykedni.
Azt az éjszakát soha nem felejtem el, amikor haza hoztuk őt. Elég keveset aludtunk azon az éjjelen, folyton azt hallgattuk, hogy milyen hangok jönnek a kiságy irányából. Én nagyon megszenvedtem vele, mert igen rossz alvó volt. Sokszor éjszakánként szinte ülve aludtam, őt pedig a karomban tartottam, persze semmi jelét nem mutatta, hogy álmos lenne. Nappal pedig 20 perceket aludt. Mások gyerekei meg átaludták az éjszakát, de még a nappalt is. Az én gyerekem most is ilyen aktív, mindig jár a szája - de már csak nappal! Ezek a dolgok elmúlnak idővel, és most én is tartok picit attól, hogy milyen lesz újra átélni a másik babával.

Ha Anyukád ott lesz, az nagyon nagy segítség, utána pedig egyedül is megbirkózol a feladatokkal! Vagyis nem egyedül, mert ott van a párod is.

Szia!

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Mazsolasyl!

Épp akartam már írni, hogy nagyon eltűntél!

Pesten voltatok 4D-n? Vásárolni hol fogtok? Én is úgy tervezem, hogy legkésőbb októberben be kéne vásárolni. Szeretnék a Brendonba elmenni, ott körülnézni. Nem egy olcsó hely, de legalább nagy a választék, és ott is ki lehet fogni jó dolgokat az akciósak közül.
Gratulálok a kislányodhoz! Mi lesz a neve?


Miféle cukorterhelésen voltál? Nekem még nem kellett mennem, most mondta a védőnő, hogy a 31.-32. héten kell majd menni, de előtte a háziorvos ad beutalót oda.

Szia!

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok!

Megvagyok a nagy ultrahanggal. Minden rendben van, mindene megvan es a helyes meretben. Mar biztos,hogy kisfiu lesz :lol: .Igen boldog vagyok, hogy jol alakulnak a dolgok. Kb 28cm es 400g. A dokinak szuper gepe volt. Kivetitette nekem a plafonra az ultrahangot es sokszorosara felnagyitotta. Meg szines is volt. Jo par oraig birtam volna ,hogy nezzem.

Mazsolasyl gratulalok a kislanyhoz. Jo regen nem irtal mar. Aggodtunk. Megmondanad te is a keresztneved? Ugy jobb, mintha mar regen ismernenk egymast.

Na puszi nektek
Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

A soron következő UH-n voltál, vagy 4D-n? Neked is gratulálok, jó tudni, hogy milyen nemű az emberke. Bennem még mindig bizonytalanság él, annak ellenére, hogy többször mondták, lány. Akkor hiszem, ha látom! :oops:
Okt. 10.-e körül megyek majd UH-ra - legalábbis így tervezem, ugyanis akkortájt telik le az egy hónap, hogy utoljára voltam. Ha megint lányt mond, már egy szót se szólok! Jó lenne tudni, rózsaszínt egy fiúra csak nem adhatok rá.

Nálatok mikor van a II. szűrés? Ott is a 31.-32. hét környékén? Nekem így mondta a védőnő. Régebben a 28. héten volt, azóta sok mindent megreformáltak.

Szia

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok csajok!


Nagyon kihalt a terep...

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok!

Kriszti: Nem, ez vizsgalat nem 4D volt, ezt itt meg szoktak csinalni, hogy tudjak minden rendben van e a baba szerveivel. Szerintem az en dokim nem is csinal dimenzios ultrahangot.
Hetvegen egy baratnöm volt itt Mo-rol es azert nem volt idöm irni. Annyira kifaradtam a sok menestöl. 2 nap alatt megmutattuk neki egesz Münchent. Nem volt kis teljesitmeny.
Remelem veletek minden rendben

Szioka

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!


Most voltam a Hoxa portálon, az egyik fórumozó lánynak 10 perces fájásai vannak, most mennek a kórházba. Milyen érdekes ez, hogy nyomon követed egy idegen ember terhességét, aztán most csak úgy beírt a fórumba egy mondatot, hogy megy a kórházba. Nem ismerem őt, de kíváncsi vagyok, mi történik majd velük.
Te még nem regisztráltál a Hoxára?

Egyébként minden rendben van velünk. Talán jövő héten megyek vizsgálatra, azt nem tudom, UH lesz-e. Hétfő környékén felhívom a dokit, majd ő megmondja, mikor menjek.

Nem írtad, hogy nálatok mikor van a II. szűrés?

Tettem fel új képeket - melyek a hétvégén készültek - az iwiw-re, láttad? Most ilyen vagyok.

Mazsolasyl nagyon eltűnt. Már rég járt itt.

Szia

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti!

Nem en nem regisztraltam a Hoxara. Nincs olyan sok kedvem, en egy nemet forumban vagyok meg.
Nem tudom mikor van a 2. Vizsgalat, itt mashogy müködnek az orvosok. Csütörtökön kell mennem amugy, kb 4 hetente jarok. Kivancsi vagyok a merlegre. Ugy erzem ebben a honapban rendesen jöttek a kilok.Szörnyü.
Iwiw-en meg nem neztelek majd mindjart. En is tettem fel a paromrol meg magamrol egy baratnömröl. Ezek is mostaniak.

Szioka Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Szia Eszti!

Épp nemrég jártam az iwiw-en, Te is pont akkor léptél be! Meg is néztem már az új képeidet.

Ne izgulj a kilók miatt! Majd lemennek. A 24. hétig kb. 5-6 kiló jött rám, a legutóbbi hónapban "csupán" 3 kiló. Úgyhogy most tartok 9 kiló plusznál. Ja, de ez a múlt hét csütörtökön volt mérve. Azt olvastam, hogy a 28. héttől hetente 0,5 kiló jön fel. Szerintem a végére gurulni fogok. :lol:

Mi is négyhetente járunk kb. dokihoz. Most, hogy betöltöttem a 28. hetet, jövő héten készülök az orvoshoz. Hétfőn telefonálok neki.

Egyébként jól vagy? Mocorog a baba? Nekem esténként hullámzik a hasam.

Szia

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom jól vagytok,örülök neki!

Megvagyok ám én is,csak hét elején párom visszament dolgozni,és eddig nem nagyon volt kedvem írni!És még egy hét sem telt el,mi lesz velem egy hónapig.......?

Mi is négyhetente látogatjuk a dokibácsit :) Bár van,hogy kicsit kitolódik,mert megbeszéltük vele,hogy akkor megyünk,mikor párom is itthon van :) Úgyhogy most is kicsit több lesz,mint négy hét :)

Dobok egy képet a pici lányunkról! :D

Kép


Puszi Nektek
Szilvi

mazsolasyl
 
 


Szia!

Tündéri a kicsikétek! Milyen jól elkapták az arcát! Az enyém nem sikerült ilyen jól. Hogy tetted fel? DVD-ről vagy magát a képet?

Akkor legközelebb melyik terhességi héten kell menned a dokihoz? Nekem még mindig nem tiszta, hogy a következő szűrés mikor is lesz??? Most betöltöttem a 28. hetet, legutoljára a 24. héten voltam vizsgálaton és UH-n. Azt mondta a védőnő, most lesz a vércukorterheléses dolog.

Megvettétek a babakocsit és a kiságyat? A múltkor írtad.

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia!

Dvd-ről szettem le,de képen is megvan :D :lol:
Dvd-ről:pillanatmegállítóval megállítod
jobb gomb katt
könyvjelző/felvett fénykép katt
kép hozzáadása
kép mentése
De szerintem egyszerűbb,ha lefényképezed a képet,és azt teszed fel a gépre,onnan meg ide!
:lol:

Nevetni fogsz,de a következő szűrést nem tom mikor van,mert volt egy kiskönyvem,amiben benne volt hogy hanyadik héten vannak a kötelező szűrések,de a gyagyás kutyánk megette.
Leközelebb a 31.héten megyek,vagyis eddig úgy néz ki :)

Még nem voltál cukorterhelésen?Bár nem vagy elkésve! :)
Borzalmas volt,egy nagy pohárba tett a csaj szőlőcukrot,3/4 részt,és ezt jól felengette vízzel.2-3X-ra kellett meginni :shock: Aztán közölte,hogy jó lenne,ha az egészet benttartanám. :shock:

Aha,tulajdonképpen megvettük,csak még nem hoztuk el :lol:
Ha meglesznek,teszek fel képeket :lol:

mazsolasyl
 
 


Megnéztem a vizsgálatokat,mikor vannak :)

1.szűrés:8-11. héten
2.szűrés:18-21. héten
3.szűrés:28-32. héten
4.szűrés:36.hét után

mazsolasyl
 
 


Szia!

Köszönöm, hogy utánanéztél, akkor még jó vagyok. Csak ha most, a 28. hét után is megyek UH-ra, akkor a 32.-en is? Tudom, sok a kérdés.

Azt láttam már fentebb, hogy Te a 24. hét körül voltál cukorterhelésen, még csodálkoztam is, hogy nekem miért nem kellett. Legutóbb azt mondta a doki meg a védőnő is, hogy 2 dl sovány tejet + egy zsemlét kell majd megenni a két vérvétel között. Ilyen cukros vízről nem volt szó.

Megpróbálom a DVD-ről lekattintani a képet, mert egyébként sem olyan tökéletes. Ha lefényképezem, talán még rosszabb lenne.

Hol vettétek meg a babacuccokat? Milyen márka a kocsi? Jövő hét végén jó lenne nekünk is beszerezni ezeket a dolgokat.

Szia,

Kép

Kép
martyr
 
 


Képzeld,megtaláltam a kutyarágott kiskönyvemet :lol: Ebben ez van:

8.hét Első orvosi vizsgálat
12.hét második orvosi vizsgálat
16.hét harmadik orvosi vizsgálat,AFP,hepatitisz szűrés
18.hét UH-s szűrővizsgálat
20.hét Negyedik orvosi vizsgálat
24.hét ötödik orvosi vizsgálat
24-28.hét vizelet és terheléses vércukorvizsgálat
26.hét hatodik orvosi vizsgálat
28-30.hét UH vizsgálat
32.hét hetedik orvosi vizsgálat
36.hét nyolcadik orvosi vizsgálat,CTG
37.hét CTG
38.hét UH vizsgálat,flowmetria,heti 2 x CTG,
39.hét heti 2 x CTG
40.hét heti 2 x CTG

Szerintem ez elég alapos!

Ja aha,Bgyarmaton kaja van :)

Starjánba vettünk meg mindent,a főúton a Tábornok mellett van egy szupi bababolt,elfogadható árakkal!Na ott!

mazsolasyl
 
 


Eszti!

Jelöltelek iwiwen,írtam hozzá üzit is,de valamiért nem megy el! :? :evil:

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!

Juti vagyok Sopronból! 25 éves, első babánkat várjuk. Amint láthatjátok, most vagyok a 21. hétben. Még nem tudjuk mi lesz, szégyenlős volt az UH-on, talán egy hónap múlva megmutatja magát. Megérzésem szerint kiscsaj lesz, de nem akarom elkiabálni.

Végigolvastam az összes hozzászólást ha nem haragszotok, így én már egy kicsit ismerlek titeket. Ti is kérdezzetek bátran.

Egyébként azért kukkantottam be hozzátok, mert hasonló problémáim vannak, mint nektek!

16 hetesen 6 napot töltöttem kórházban, egy csepp sötétbarna vércsepp miatt. A hasam is görcsölgetett, de a pihenés után jobb lett. Nagyon lent tapadt meg a bébim, valószínű azért vérezhettem-az orvosom szerint.

Ma megint volt egy kis vérzés, nagyon megijedtem, de nem megyek orvoshoz, mert a kórházban sem csináltak velem semmi különöset, csak feküdnöm kellett, és szedni a Magne B6-ot. Ezt itthon is meg tudom tenni.

Egyébként a vérzés oka sokféle lehet. Nálam szerintem 2 oka is volt: 1. forró vízben fürödtem, amiről sose tudtam, hogy kismamáknak nem szabad! Most már tudom!
2. Együtt voltunk a párommal, ami szintén alhasi vérbőséget okoz, mint a forró fürdő, ami vérzéssel járhat.
Akkor az orvos eltiltott a szextől és a fürdőtől is.

Most úgy éreztem jobban vagyok, megint beleültem a kádba, aztán megint szexeltünk az urammal, és mi lett a vége?!

Bocs, ne haragudjatok, hogy ennyit írok, remélem volt türelmetek végig olvasni! Hasznos egyébként tduni, hogy mit nem szabad!

Sziasztok!

Juti

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Mazsolasyl: Sok szűrés van a terhesség alatt, de nekem a 24-28. hét közötti vizeletvizsgálat kimaradt. Pedig az I. szűrésen streptococcust találtak nálam, ami nem gyerekjáték. Mindegy mostmár, majd a következőn kiderül, kitenyészik-e megint.

Megkaptam az üzit az iwiw-en. Van, hogy szarakodik a rendszer, de azért ideért.
Majd én is benézek abba a gyarmati üzletbe, amit írsz, a héten talán úgyis megyek. A fiamnak az egyik babakocsiját mi is ott vettük anno.

Délután és este úgy feszült a hasam, olyan volt, mintha követ cipelnék benne. Neked nem szokott ilyen érzésed lenni? Nem tágul annyira a bőr, vagy nem is tudom?!


Juti: Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk! Azt már tudod, mi is hasonló problémákkal küzködtünk az elején.

Én is barnázgattam egy picit, be is akartak fektetni a kórházba, de nem egyeztem bele! Így itthon vészeltem át a kritikus napokat.
Szerintem, ha most újból véreztél, óvatosságból nem ártana szólni a dokidnak, nehogy baj legyen!

Óva intettek a forró fürdőtől, amit én be is tartok. Habár azelőtt is inkább zuhanyoztam. A szexet akkor kell kerülni, ha ezt a dokid kifejezetten mondja! Nekem eddig ezzel nem volt problémám.

Szedtél valamilyen hormont vagy gyógyszert is, mikor a kórházban voltál?

Sziasztok!

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok Csajok!

Hat itt nagy volt a forgalom tegnap ota! :lol:
Mazsolasyl en is visszajelöltelek az iwiwen. Persze, hogy nem baj, hogy bejelöltel. Igy legalabb tudjuk hogy nez ki a masik.
Itt csak azok csinalnak cukorterhessegi tesztet, vagy hogy hivjak, akiknek a vizeletben talalnak. Azert csütörtökön megkerdem a dokit. Itt is valami löttyöt kell inni.

Kriszti kösz hogy vigasztalsz a kilok miatt. Majd a heten kiderül az igazsag mennyit szedtem fel 5 het alatt. En fogok gurulni nem te, hisz csak hasad van semmi mas. En matol vagyok a 23. hetben. Edesseg függö lettem, komolyan. Nem is a kaja, hanem a csoki amire minden nap vagyom. Na mindegy!

Szia Juti, örülök, hogy bövül a körünk. 10 napig nalunk is tiltva volt a szex a 9. het körül, de nem verzes miatt, hanem a placenta volt berepedve egy picit, szerencsere minden rendben azota. En is csak zuhanyozom, mint Kriszti, pedig imadom a forrovizet.

Sok Puszi Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok!

Üdv Juti!
Nálunk 4 hónapig volt tiltva a sex,de még most is félek! :oops: Én is csak zuhanyozom,bár néha olyan jó lenne beülni a kádba és lazítani!Bár lehet,hogy már segítség nélkül ki se tudnék onnan mászni :shock: :lol: :lol: Szerintem is szólnod kéne a dokinak,de legalábbis jó lenne egy Uh,mert nekem a dokim pont az utsó vizsgálaton mondta,hogy mihelyt csak egy kis barnázást is észlelek,ha kell lovaskocsival induljak azonnal be a kórházba,mert bevérezhet a méh anélkül,hogy nagyobb vérzés jelentkezne!!!!!

Martyr
HAHÓ,nem Bgyarmatot,hanem Starjánt írtam :) Ha van kedvetek,meg időtök nyugodtan nézzetek el oda is!!Nagyon édes dolgok vannak!Ja,nekem is szokott olyan érzésem lenni,mintha nem nyúlna a bőröm!Most már majd ez lesz,hiszen hetente 1 cm-t nől a baba!

Eszti
Ne aggódj a kilók miatt,nem hiszem,hogy olyan kövér lennél!Le fog az menni hipp-hopp,majd meglátod!
Nekem tegnap óta vannak éhségrohamaim,szinte egyfolytában ennem kell! :shock: :)

mazsolasyl
 
 


Köszi csajok, már pakolom a táskám, megyek a kórházba. Ma is volt egy kis halvány pötty! Nagyon aggódom. De mindjárt bent leszek! Akkor majd jelentkezem!

Sziasztok!

jutiboszi
 
 


Juti
Okvetlenül írd meg mi volt!Szorítunk Neked!Nem lesz semmi baj!

mazsolasyl
 
 


Sziasztooooook!

Nem kellett bent maradnom. Különben sincs hely az osztályon, meg nem is olyan súlyos a helyzet. A méhszájam zárt, a méhlepény laza, minden rendben a picúrral is. Kicsit letoltak, hogy miért nem azonnal mentem, én meg csak hebegtem,habogtam. A szívműködése is tökéletes. De azért köszönöm a biztatást, ha nem mondjátok, hogy menjek be, még mindig itthon aggódom!

Annyira örülök, hatalmas szikla esett le a szívemről!!!

Akkor mától intenzív pihenés!!!!! A doki is ezt javasolta!

Hurrá várandósság, hurrá Picuri! Minden a legnagyobb rendben!

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Csak most jövök, ugye a háztartási teendők...

Juti, örülök, hogy rendben vagy. Csak jobb, hogy elmentél, legalább Te is nyugodt lehetsz! Pihengessél, vigyázz magadra!

A kilókkal kapcsolatban: én azt hiszem, nem eszem többet, mint a terhesség előtt. De ahogy itthon vagyok, mindig bekapok valamit, így szinte soha nem érzem magam éhesnek. Az édességet én sem hagynám el semmiért, mindig is csokiimádó voltam.
Tegnap lehet, hogy a kelkáposztafőzelék volt a bűnös. Biztos felfújt.

Éjszaka olyan rossz érzésem volt, ahogy mozgott a hasamban a picurka, mostmár elég erőteljesek és rendezettebbek a rúgásai, nem olyan összerezzenésszerűek. Néha már fáj is. Erről meg azt olvastam, hogy attól is fájhat, ha kevés a magzatvíz.
Talán jobb, ha az ember nem is olvas semmit, struccpolitikát folytat, mert folyton csak az jár az agyamban, hogy valami nincs rendben.

Úgy néz ki, holnap megyünk megvenni a babakocsit, hordozót, meg az apróságokat Pestre.

Majd jelentkezem.

Kép

Kép
martyr
 
 


Sziasztok!

Juti örülök, hogy minden rendben van. En is elmentem volna a korhazba, hogy megnyugodjak. Tudod mar, hogy mi lesz?

Kriszti: En sem eszem többet, mint a terhesseg elött, de soha nem voltam egy fogpiszkalo akat. 68kg-rol kezdtem a terhesseget, legutobb 74,7kg-ot mertek. Majd kiderül a heten most mennyi.

Mazsolasyl biztos igazad van, biztos hamar lemennek a kilok, a fele legalabb a szülesnel.
Fogsz csinalni terhestornat?

Engem is mar ugy csabit a vasarlas, de megfogadtam, hogy a 7. honap elött nem kezdem el. Meg van 2 hetem mire belepek a 7.be. Itt most egy csomo üzletben learazas van, olcsobban lehetne gyerekbutorokat venni. Lehet a heten elmegyünk egyet körülnezni. Ferjemnek kezd különösen tetszeni, hogy fiunk lesz. Mar elöre tervezgeti, hogy mi mindent fognak együtt csinalni. Remelem a lelkesedes akkor is meglesz, mire eljön ennek az ideje.

Na puszi mindenkinek
Eszti

Kép

Kép
eszti78
 
 


Sziasztok Lányok!

Juti
Örülök,hogy minden rendben van,aztán tessék betartani azt a pihenést!Lényeg most a Picurka!

Martyr
Szerintem jobb,ha nem olvasgatunk semmi ilyen dologról!Én a múltkor a magzatvízszivárgásról olvastam,és két hétig paráztam,meg wc-re szaladgáltam ellenőrizni rendben van-e minden!Nekem is néha kellemetlenek a rúgások,szinte tényleg fájdalmasak,de ha valami baj lenne,már régen mondták volna az Uh vizsgálaton,ugyanis azt is nézik mennyi a magzatvíz!Úgyhogy ne aggódj!Örülj,hogy érzed a babádat,ha nem éreznéd,akkor azon aggódnál!Én már megfogadtam semmi ilyen dolgot nem olvasgatok!
Jó vásárolgatást holnapra,aztán majd tessék beszámolót tartani!

Eszti
Nem gondolkodtam a terhestornán,ééén attól lustibb vagyok! :) :oops:
Hogy ezek az apukák majd milyen büszkén fogják toligálni a csemetéiket!Emlékszem mikor Emőke megszületett,már sértve éreztem magam,mert nem engedett a babakocsi közelébe a párom,mondván,nehogy felborítsam,ahelyett,hogy bevallotta volna,hogy Ő milyen büszke a kicsi lányára,és ezt azért lássa már mindenki! :lol:

mazsolasyl
 
 


Sziasztok!

Igenis hölgyeim, pihenek. Csak néha azért benézek hozzátok is. Még nem tudjuk, hogy mi lesz, de amint kiderül, megírom nektek!

Akkor megyek pihenni!

Pussz

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Egész nap nem járt itt senki.

Voltunk ma vásárolni, megvettük a babakocsit a hordozóval, majd megpróbálom feltenni a képét ide. Élőben jobban néz ki. Még néhány apróságot sikerült megvennem. Elég borsosak az árak a Brendonban, így arra jutottam, hogy majd innen-onnan összeszedem, ami még kell.

Hajnal 3-tól forgolódik a picurkám a hasamban, nem sok szünetet tartott. Ilyen aktív nem szokott lenni. Tudom, hogy nézik azt is az UH-n, hogy mennyi a magzatvíz mennyisége. De nekem utoljára 4 hete nézték, akkor jó volt az eredmény. Attól félek, talán azóta megcsappant a mennyisége, és azért érzem jobban a mozgolódását. Majd a héten remélem, kiderül az újabb UH-n.
:? Kép Hauck babakocsi hordozóval

Kép

Kép
martyr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: