Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm dojika megkaptam!
És küldtem újjat is :D
Köszike!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Barbamami:Képzeld most voltam uh-n és a bébim 1632g.
A fiam ennyi idősen 1420 volt,szóval ez nekem nagynak tünik.
De nem baj.Nekem ezek a sulybecslések eddig bejöttek szóval hiszek benne.És megfordult a babám,de a popsija van a feje helyén :D
Ennek már nem örült annyira a dokim.
Már nekem is kezd uncsi lenni a dolog,olyan jó lenne már babázni.
Én a szekrénybe már bepakoltam a babarucikat.Még átmosom őket,de már a helyükön vannak.
Még azért kell vennem ezt-azt,mert kölcsön adtam a ruhákat és nem mind vagy nem ugy kaptam vissza :(
Nagyon ég a gyomrom,és akkor a bucija az ami ennyire nyomja a bordámat.
Neked nincsenek panaszaid?Nekem a fekvés,forgás,hajolás.Nem megy már nagyon.Mi lesz pár hét mulva? :shock:

Kép
dorcacs
 
 


Jajj lányok, én most pakolom be 5ödjére a táskámat és katasztrófa...ti hogy fértek el? Vagy itt mindenki bőröndöt visz? :D
Pedig szerintem tényleg csak azokat pakoltam el ami elvileg kell...sőt még nincs is minden elrakva, van amit majd csak utolsó pillanatba rakok el...
És tényleg, Boszibaba, dojika, van a Schöfibe valami szekrény vagy valami ahova be lehet rakni pár dolgot? Vagy ágy alól, táskából kell élni abba a pár napba? Vagy hogy van ez?
Jajj...a köntös, még be se raktam...segítség...na megyek pakolok még... :roll: :shock: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Sziasztok Kismamik!

Van ám mit visszaolvasni! Termeltetek ma is rendesen.

Mi van, a két "L" betűs kismami még egyben? (Lilo, KisLilla)

Mi eddig pakoltunk itthon, úgy néz ki, hogy lassan kész a babasarok. Ami egyáltalán nem olyan lett, mint ahogy terveztük, mert oda nem fért el, de most egy darabig ez lesz. Majd teszek fel képet, ha már tényleg kész.

Én még nem mertem összepakolni a kórházi cuccokat, mert az egyik ismerősünk kb pont ennyi idős volt, amikor este összeszedte a motyóját, hajnalban meg be kellett vinni a kórházba, és megszületett a baba. Úgyhogy én most egy szekrénybe gyűjtök mindent egy helyre, ami tök ugyanolyan, mintha összepakolnam, de azért mégis más. Ha betöltöm a 36. hetet, akkor majd begyömöszölöm én is egy táskába. Bár a táska mérete még nekem is rejtély. Valami nagy kell, az biztos.

sch.judit
 
 


Hát igen, nagy kell! Kezdem azt hinni hogy bőrönd fog kelleni...komolyan...minden alkalommal mikor feladom a dolgot jövök írni...hát elég sűrűn feladom amint látjátok... :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Dorcacs:
A befordulás miatt szerintem ne aggódjál,még bőven van rá ideje (lehet,hogy a Boginak is ez a véleménye,mert jó nagyot rúgott belém..).
Panaszok? Az van.. Esténként annyira ég-hát nem is a gyomrom,inkább a TORKOM,hogy az valami szörnyű. És még van 8 és fél hetem! Amikor befészkeli magát a bordáim alá,egyenlőre még csak hagyján,de a hólyagomon trambulinozásban már egész profi.. Néha szinte kipréseli belőlem...
Nálunk a Peti most éli a pakolós korszakát. Jó ég,nem tudom,mi lesz! Nem merek belepakolni a Bogi komódjába.Már összeállítottuk ugyan,de a fiam folyton nyitogatja a fiókokat,hátha talál valami kipakolnivalót. És azok a hisztik,amiket levág!! :roll: Elképesztő,a lányom nem csinált ilyeneket..
Ja,és szabályosan SZÉTSZEDTE a kiságyát-ami ugyebár majd a Bogié lenne.. Hát,nagyon nagy gondban vagyok. Tudod,vennénk neki egy kiságyat,már ki is néztem az IKEA-ban. De ebben a rácsosban legalább benne marad,abból meg akkor jön ki,amikor akar.. :roll: Lehet,hogy mégis maradnia kéne a rácsosban,a Bogi meg a mózeskosárban kezdi a családi életét nálunk..
Nálatok megunta már a kiságyba ki-be mászkálást a kisfiad? :D :D
Ja,és a súly.. Én majdnem 2 hete voltam UH-on,akkor volt kb. 1400gr. Ha nagyjából 200gr-okat hízik,akkor most nagyjából 1800gr. lesz holnaputánra..,viszont a fiamat nagyobbnak becsülte a gép u. ennyi idősen,mégis teljesen átlagos súllyal született (igaz,majdnem 3 héttel korábban,mint a kiírt időpont..) Úgyhogy végülis mindegy,lesz amekkora lesz..
Az én súlyom viszont nem merem mérni... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Akíra:
Hát nem is lehet ezt a pakolás-dolgot egyszerre csinálni,időnként pihenni is kell! :D :D :D
Én úgy csináltam a fiammal,hogy külön táskába raktam a babacuccokat,külön az enyémeket a szülés utánra,és egy harmadikba azokat,amiket a szülésre vittem. Lehet,hogy ez így hülyén hangzik,de pl. a szülésre csak azt a csomagot kellett bevinni..,és jobban megtaláltam mindent. És persze a babának is könnyebb keresgélni a dolgait,ha a tieidet nem kell feltúrni folyton.
Az ágyad alatt meg szépen el fog férni minden.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Lanyok, hanyadik hettol erdemes osszepakolni a korhazi cuccot? Nekem a doki azt mondta, hogy a 30-32 hettol nem artana...

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyunk, sőt olyan nyugalmi időszak van, hogy minden előjel elmúlt. A hasam lejjebb van, így már a zoknimat is fel tudom venni. :D
Aludni nem tudok, de fáradt sem vagyok :)

Ezt el kell mondanom, hátha valaki érint: Sky-nál akciós jegyek vannak nyárra. (ma indult az akció) Most foglaltuk le a nyaralásunkat (5 Ft!-os repjeggyel Barcelonába :) Picúrnak is megvan már a repjegye, remélem, hogy nem tévedett a doki a nemét illetően, mert névre szóló :lol:

Szopis melltartóból nekem is sokkal nagyobb méretet javasoltak, ezért csak eggyet vettem, + 1 sportmelltartót ami elől nyitós és felveszi az adott méretet. Ha kell még, gyorsan majd pótoljuk.

Akíra, Dorcas örülök, hogy jól vagytok!

Fenix, hamar túlleszel rajta, (a betegségen és a festésen is)egyébként szólj, ha bármiben segíthetek.

A pakolást ne is említsétek. Kifertőtlenítettem egy táskát + az összes cuccot, aztán, hogy nem fért be, egy másik nagyobbat. Most megint gyűlnek körülötte a szatyrok.... :P

Barbamami, együttérzek: torokégés ügyben. Jól bírod a kiképzést, de gondolom, hogy a kicsik edzésben tartanak :D

Remélem Lillának megvan már a babója. Utoljára azt írta, hogy az orvos javasolta a szülés megindítását.

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Én is má egy ideje össze vagyok pakolva. Én úgy tudom a 7.hónaptól ajánlatos. Még pár dolgot rakok bele,és kész is leszek.
Akíra én böröndőt viszek,de az is teli lesz rendesen! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Judit, köszi az érdeklődést. Egyébként eddig én is babonás voltam a babó megszületését illetően. Főleg a 30-37. hétig. Most, hogy már teljesen nyugodt vagyok ebben a tekintetben, Ő sem nagyon akar kijönni. :D

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Még valami, ezt mindig elfelejtem írni: Boszibaba nagyon csini vagy!
Azért felejtem el, mert minden képen jól nézel ki...... :D

Kép
Kép
34372
 
 


Na lányok,akkor megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok ilyen,hogy nem férek el egy kézitáskában.... Szerintem most is annyi cuccot fogok összepakolni,mintha egy hónapra mennék nyaralni.. :roll: Csak az a baj,hogy MINDEN kelleni fog,amit berakok.. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szóval bőrönd...hát lehet az lesz :D
Egyenlőre én két táskába vagyok, vagyis a babónak a pelus meg textilpelenka meg popsiápoló szerek meg ilyesmi külön vannak egy táskába (én a babakocsis táskába tettem, az pont jó méret neki).
A másikba meg vannak az én dolgaim, de hát tele van és még kellene bele rakni azért dolgokat...szóval valószínű lesz még egy!
De szülésre külön táska? Miért mi kell a szülésre külön? :shock:
Le vagyok maradva, én mindent ugy pakoltam, hogy ami utána kell...ajjajjj komoly problémáim vannak ezek szerint... :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok lányok!

Ma délben hazajöttünk a korházból, és újra itt vagyok :D Vagyis most már vagyunk, mivel február 9.-én este 18.53-kor megszületett Márk fiam, egész nagy súllyal, ahhoz képest, hogy még 38 hetesek sem voltunk- 3790 grammal, 56 centivel, és 10/10-es Apgárral.

Eléggé nehéz volt a szülés, sőt..... Nem erre számítottam.... Majd egyszer összeszedem magam, és leírom a szülési storymat. De összességében nagyon jó érzés életet adni, és azt hiszem majd jöhet tesó is.

MÁrk ma tölti be a 4 napot, nagyon édes, nyugis baba (eddig), rengeteget alszik, nézelődik, na és persze cicizik. Nehezen indult a tejem, de már van, nem sok, de azt hiszem egyenlőre elég neki. Ezerrel iszom a tejszaporító teákat, így remélem, hogy minél tovább tudom szoptatni.

Képeket nem tudok még sajna feltettni, mivel újra lett telepítve a gépem, és nem sok program van még rajta, így nem tudom lekicsinyiteni a méretet. De majd bepótolom.

Látom pár nap alatt egy jó páran szültünk.
GYANIXI, LUISA gratula nektek!!!!!!

EGyébként mi van az eredeti fórumunkkal?! Letiltották?

Kép
dijcsi
 
 


Akíra:
Semmi extra dolog nem kell külön a szülésre,csak egy pár.. :D
Pl. az Istvánban a saját hálóingedbe öltözhetsz a szüléshez,hát akkor ugye ez,meg papucs,és a neszeszer a tusfürdővel,türcsivel,WCpapírral...,mert amikor felvesznek a kórházba,az első vizsgálat után le lehet zuhanyozni..
Innivaló,az apucinak ennivaló is kellhet,hátha elhúzódik a szülés.. Meg ide érdemes rakni a kiskönyvet,papírokat..,fényképezőgépet vagy kamerát.
Sőt,mivel az Istvánban a baba otthoni ruhában van,azt a kis ruhácskát,body-t,kissapkát... is érdemes ide készíteni,amit az ember szeretne,hogy először azt adják a babára,mert ahogy megszületett,és lemosdatták,stb.,kérni fognak ruhát,és ne akkor kelljen keresgélni..
Hát nagyjából ennyi jut az eszembe :roll: :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok lányok!

Akíra: Hogy vagy?Már rég jártam felétek.Látom nagyon pakolsz :D .
Én egyenlőre 1nagyobb ill. egy kisebb tatyóba fértem el,de majd még meglátjuk.Képzeld voltam ma CTGn és elég sok a méhösszehúzódás.Azt mondták,hogy mostmár ne nagyon ugráljak max. enni+pisilni+ilyenek :? .Kapok majd otthoni CTG készüléket is,amit napi 2x kell mérnem.Ja és ezen kívül még hetente be is kell mennem külön CTGre.Vidám.
Kiderült hogy még mindig nem fordult meg a kisasszony,úgyhogy még a végén lehet,hogy császár lesz :( .Nem baj lehet,hogy az jobb is lenne... tudod.Bemutattak az anesztes orvosnak is.Rendesnek tűnik :D .

Na pussz

Elizabeth25: Szia!Én úgy tudom kb. a 32.hét környékén nem árt összekészíteni a csomagot.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Dijcsi,örülök,hogy jól vagytok!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


dijcsi, örülök, hogy otthon vagytok, nagyon jó lehet neked! Cserélj vonalzót majd és képeket minnél hamarabb és persze a szüléstörténetedet amint összeszedted magad :)

tftimi, örülök, hogy te is irsz, hiányoltalak! Hát nem annyira jók ezek a hírek, de remélem minden rendben lesz! Szerintem sokkal jobb lesz ha császárral szülsz...én császár ellenes vagyok, de a te esetedbe azt hiszem sokkal jobb lesz ez így!

Jézusom lányok én most teljes pánikriadót fújok... :shock: :cry:

Előszöris, a papirokat, kiskönyvet, leleteket nem tudom előbb elrakni mint aznap mikor menni kell, hisz azok mindig nálam vannak!...
Aztán, foggalmam nincs mibe lehet a gyerek a korházba...szerintem nálunk korházi cuccba van és csak aznap kapja meg a saját ruháját mikor hazahozzuk...boszibaba, dojika? :roll:
Hogy is megy nálunk a szülés? Saját vagy korházi ruhába? dojika, boszibaba? :roll:
Inni meg ennivalót is csak aznap tudok berakni, mert hát mi lesz abból ha azt ma összerakom? :roll:
Szóval max. neszeszert tudnék most berakni...
Jajj lányok borzasztó...olyan tökéletlennek érzem magam...
És különbenis, pakolok, vasalok a kis lurkónak, de nem tudom...ugy érzem semmi nincs meg, semmi nem jó, semmi nincs a helyén...szóval, hogy...el vagyok keseredve... :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Gyanixiről és Luisáról semmi hír? Bár biztos jól vannak és babáznak, alig várom már a beszámolójukat.

Kép
rena12
 
 


Dijcsi!
Üdv újra itt! Várjuk ám a képeket meg a beszámolót! Tök jó, hogy van már tejcsi, majd lesz még több is, ha beindul. Ez még csak a 4. nap, nem? J
ól megelőztététek a többieket! :lol: De szép nagy súllyal született Márk így is!

sch.judit
 
 


Dijcsi!
Üdv újra itt! Várjuk ám a képeket meg a beszámolót! Tök jó, hogy van már tejcsi, majd lesz még több is, ha beindul. Ez még csak a 4. nap, nem?
Jól megelőztététek a többieket! :lol: De szép nagy súllyal született Márk így is!

sch.judit
 
 


Bocsi, már megint béna a Babanet! (vagy én???)

sch.judit
 
 


Akíra kórházi cuccban vannak a babák,csak hazahozatalra kell neki majd,azt apuka ráér bevinni.
Remélem adnak kórház hálóinget a szüléshez. Azért már kicsit durva,hogy szinte mindent kell vinni a kismamának. Popsikrémet nem is tudom honnan vegyek,meg alkoholt. Majd a védönővel beszélek erről.
Nektek nem duzzadt meg az ujjatok? Én ma szedtem le a gyűrűimet,mert már fájt. A karikagyűrűmmel szenvedtem meg nagyon,azt hittem bepisilek,de lejött.
Én kaját nem viszek be,mert úgyse lehet bármit enni,és ezért is remélem,hogy majd ott normális lesz a kaja,mert én eddig sose ettem meg a kórházban az ételeket. Ropit vagy ilyesmit szerintem viszek be.
Akíra nem tudod,hogy a páromnak kell majd vinnem ruhát vagy adnak,ugye apás szülés lesz nálunk!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Dijcsi én is várom a képet+a beszámolót!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Akíra!
Te tudsz valamit! Én akárhová kattintgatok, nekem sehogy sem nyitja meg az előző fórumot. Pedig már mindenhogy próbálgattam. Na mindegy! Csak kíváncsi lettem volna...

sch.judit
 
 


Dijcsi,
De jó, hogy már újra itt vagytok! Tudtunk róla, hogy előbb jött a babód, de a régi topicunk bekrepált, ezért inkább újra: Gratulálok Nektek és sok tejcsit!

Jól beelőztél! Egyébként sejtettem a babád méretéből, nagyon szép nagy! Várjuk az élménybeszámolót és a képeket!

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Az ujjam nekem is feldagadt egy kicsit, én minden este próbálom leszedni őket, amíg lejönnek no para, addig hagyom, ha meg már nagyon fáj, akkor nem rakom majd vissza őket, de remélem ezt a huszon pár napot csak kibírom, ha eddig kibírtam :D
Az apukának azt hiszem adnak, ha jól értettem (bár ott nem figyeltem annyira mert nálunk nem apás szülés lesz) de ha jól emlékszem, akkor az 1500ft...semmit nem adnak ingyen, nehogy azt hidd :D
Én magamnak kaját csak szőlőcukrot viszek majd, azt mondják az jó a szüléshez, meg majd ásányvizet, hátha engedik, hogy igyak, de a páromnak én majd csomagolok valamit, hátha éhes lesz, mert az, hogy én nem ehetek az ok, de hát ő ha nem eszik akkor képes meghalni :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


teszek fel mai pocis képet! Hát jól megnőttünk ahoz képest hogy az elején nem igen akart látszani "anya pocakja":) Kép
Vendég
 


Dijcsi! Üdv újra itthon, várjuk a történetet és a képeket!

Csomag
nekem se nagyon fér el egy táskába, pedig elég nagy sporttáska...
De azért megoldjuk :wink:

Akíra
A babáknak csak hazahozatalra kell ruhát vinni, vagy ha azt akarod hogy abban legyen.
Apukának adnak ruhát, teljes műtős felszerelést, és valóban 1500 Ft.
Étel-ital: én nem ehettem és ihattam a szülés közben a fiamnál, de nedves ronggyal Apa törölgette a számat és szülés után gyorsan ittam egy nagy pohár vizet, meg utána már a szobában majd együveg vizet :)))) Apa meg olyan izgatott volt,hogy eszébe se jutott evés-ivás :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dijcsi,

Millio gratula Markhoz!!!!! Orulok, h. minden rendben veletek es varom a szulessztorit, remelem, nem szenvedtel nagyon... :(
Mark meretei, Apgarja tokeletes, nem volt o korai :wink:

Sok boldogsagot es jo egeszseget kivanok!
Varunk a mamis topikban!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Csajszik,
Olvasgatom, hogy milyen hivatalos ügyeket kell majd intézni. Tudtátok, hogy Apának jár + 5 nap (apasági) szabadság a baba születését követően amit a munkáltató köteles kiadni?

Akíra, nyugi :) Lazíts egy kicsit :D, minden rendben lesz.

Persze én mondom..... Összevissza írogatok, és mindenbe belekapok, ezer dolgot intézek egyszerre, hogy eltereljem a gondolataimat, mert már igenis türelmetlen vagyok!

Babcsern, édi kicsi a pocakod!
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Dijcsi:Gratulálok a babához!!!
Még nem is találkoztam 10/10-es apgarral.Ez nagyon jó.

Barbamami:A fiacskám a kiságyról leszokott,nem is foglalkozik vele.
Én a komódba direkt nem pakoltam mert tudtam,hogy kipakolás lenne.
Mi a komod helyett vettünk a scontoban egy magas és keskeny polcos szekrényt.Ennek az alján vannak Gergő cuccai,és a felső polcokra mentek a bébi cuccai.Igy biztos nem fogja kipakolni.A bébicuccokat.
Arra leszek kiváncsi,hogy a popsikrémet meg hasonlokat hova teszem,hogy Gergő ne érje el?Polc lesz belőle.
A torkom nekem is szokott égni,de én arra is tejet iszom :D
Általában jót tesz.Egyébként Gergő is pakol szét mindent,főleg a játékokat,és az a rossz,hogy lehajolni összeszedni a játékokat nem nagyon megy.Szóval nem mindig van olyan rend mint amit én szeretnék :?
Én rá álltam a mérlegre lazán,mert gebe vagyok,de nem is vagyok szokva ahhoz a kinézethet amim most van.Én eddig 10-12 kg-ot hiztam és igy vagyok 60kg.
Azért nem tudom pontosan mert 10 hetesen mértem magam elöször.

Ami nagy bajom,hogy én a Margitban szülök elvileg,és az lehet,hogy április 1-én bezár.Ill:A szülészete.Kivagyok teljesen,mert uj helyre,uj dokihoz kellene mennem.
A János a kijelölt kórház ezesetben.Tud vki valamit mondani nekem róla?Milyen a szülészete?Epidurált mindig adnak?És ugy minden érdekelne.Köszönöm előre is.
A rosszak is érdekelnek :)
Megyek lefekszem,mert nagyon fáj a hátam.
Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
dorcacs
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Boldog Valentin napot kívánok mindenkinek!

Dijcsi!
Üdv újra köztünk! Várjuk a beszámolót!

Bacsbern!
Aranyos a pocakod!

Lilo!
Mi már tudtuk hogy jár 5 nap szabi,apa majd ki is veszi!


Pussz mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok, jo reggelt mindenkinek!

Bacsbern, ari a pocid! :lol:

Dicamama, az en paromnak is jar az ot nap a babci megszuletese utan...o is kiveszi :lol:

Kepzeljetek el haromnegyed ottol nem aludtam, mert a kis manom randalirozott...aztan nagy nehezen fel hatkor sikerult beszundiznom, de fel hetkor ujra kezdte, most mar, hogy felkeltem, mert nem tudtam aludni, most mar csitu van, a kis rosszcsont! :lol: :o

Mit szoltok a 100 napomhoz...? Nekem hihetetlen, hogy mar 180an el is mult...mennyire gyorsan mennek a napok! :)

Kép
elizabeth25
 
 


sziasztok!

Hát csajok, elég szar estém és éjszakám volt. Tegnap már nagyon szarul éreztem magam, fájt mindenem. Hát estére sikerült is belázasodnom. Hál istennek 38 fölé nem ment, egy algopyrinnel le is ment, most sincs lázam. De a közérzetem nagyon szar, és a torkom is fájdogál. Úgyhogy ma körzeti doki.... :cry: Ma pihizek, férjem itthon maradt Áronnal, hogy tudjak pihenni. Remélem holap már jobb lesz. Még jó hogy Zitám ugyanúgy mozog mint eddig, mert különben beaggódnák...
Na megyek is vissza pihizni....

berzkat
 
 


Sziasztok!

Dijcsi:Gratulálok a szép nagy babádhoz!Így tényleg nem is baj,hogy előbb jött és az Apgar pedig tökéletes!Szokjatok hozzá az otthonléthez,gyönyörködjetek sokat a bébiben és ha már lesz egy kis szabad időd,várunk ide a szüléstörténettel és a képekkel!

Boszibaba:Nekem már a 20. hétben szólt a védőnőm,hogy jobb ha leveszem a jeggyűrűmet,mert ha megdagad az ujjam,akkor jajjj...
Nem szívesen,de levettem még akkor,nehogy baj legyen.

Dorcacs:Én is a Jánosba tartozom,nekem semmi bajom nincs vele.
Anyu ott dolgozott tizen évekig,megszoktam a környezetet,de azóta felújították kicsit.De a szülőszobát még nem láttam.Talán Betti tud róla nyilatkozni,mert ő ott szülte a Nikit!

http://www.kismama.hu/cikkonly.php?id=61&cid=7287
Olvasd el ezt a cikket,bár szerintem nem mai,de sok fontosat leírnak.Remélem segítettem valamennyit!

Nem tudom mi van velem egy-két napja,főleg,mikor kisüt a nap.
Elkezdek élni és elkap egy hatalmas rendezkedési és takarítási láz.
Egyik nap a fürdőszoba,másik nap a nappali,ma például a hálószobát vágtam rendbe.Portalanítok,ágyat húzok,porszívó,felmosás...Persze estére meg kidőlök,a derekam kikészül.Már rám szóltak,hogy vegyek vissza,nem ám megszülök idő előtt.Nálatok is van ilyen?

Dicamama:Nektek is Boldog Valentin napot!
Valóban jár 5 nap szabi,a párom munkahelyén van még 5 nap rendkívüli szabadság,valamint az éves szabiszámát emelik 2 nappal!Meg van még egy csomó kedvezmény.Tökjó.

Vasárnap megyünk beszerezni mindent ami még lemaradt és közte van a mellszívó is.Szerintetek muszáj elektromosat venni,vagy megteszi a kézi is?Kérdeznék még egyet és itt se vagyok,lehet,hogy hülyének néztek,de mi az a kifogó?
Vendég
 


Sziasztok!

Milyen szép idő van, legalábbis itt délen 100 ágra süt a nap. 8) Tegnap meg...Végig szakadt az eső.

Képzeljétek, elkezdett vizesedni a lábam elég rendesen! :cry: Tudom, hogy feküdni kellene, de tegnap pakoltuk a szobát, ma meg holnap suliba kell mennem. Mondjuk nem tegnap kezdődött, mert a gyűrűk voltak gyanusak nekem is, meg hogy nagyobb ütemben híztam, mint eddig, pedig próbáltam figyelni. Majd hétvégén megpróbálok többet feküdni (nem lesz nehéz, mert eddig semmit nem feküdtem :oops: ).

Most gyak gyorsan benéztem, nem tudok sokat írni, majd este jövök.

Dica!!!
Írtam e-mailt Neked, nézd meg légyszi és válaszolj, ha tudsz! :wink: (férjes-munka téma)

Puszi mindenkinek és ünnepeljétek a Valentin napot! (ha szoktátok)
Én reggelre összefirkáltam a fürdőszobában a tükröt rúzzsal, szép szerelmetes üzenettel. (Jó lesz letakarítani! :lol: )

sch.judit
 
 


Sziasztok !

Szép napot mindenkinek!

Igen, az Apukáknak szerencsére jár az 5 nap, mi evzzt fogjuk kiegészíteni min. 2 hétre, de lehet 3-ra is. Máténál is így volt, bár akkor még mind a szabiból ment.

Mellszívó nekem kézi volt a fiamnál, és most is olyat vettem, tökéletesen meg voltam vele elégedve. Elektromosat csak a kórházban láttam, az anyatejgyűjtőben.

Benkoka
irigyellek a képességért, hogy képes vagy még ilyen takarítási rohamokra :lol: nekem már az is nehéz, ha le kell hajolnom valmiért ... :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Napsütéses jó reggelt kívánok Minden Kedves Kismamának és újabb Anyukának.. :lol:
Dijcsi millió gartulációroham tőlünk nektek :lol:
Sztem nem jött előbb a fiacskád..teljesen jók a méretei,én legalábbis nem nagyon hiszek ebben az X.ére vagy kiírva dologban..mindig benne van 2 plussz minusz hét sztem!!

Nálunk bármikor megyek UHra előbbre ír kia gép,de nem nagyon foglalkozok vele..mostmár április 29helyett április 20at írt ki múlt héten..de nem nagyon mozgat meg a dolog..nálatok is így van??Dóri majd jön amikor jönnie kell!! :lol:

Mi szerencsés helyzetben vagyunk azt hiszem m Apu saját cégnél munkálkodik, :) szóval itthon tud lenni szabi nélkül majd ha kell valamiért..

Benkoka
Én is láttam ezt a kifogót...még anyut is megkérdeztem de fogalma nem volt mi lehet az...Ő asszem arra a fehér kis vmire tippelt amin büfizteted..de ebben sem vagyok biztos...szóval én is szeretném tudni mi az..!!! :!:
Ja és a takarítás..én is állandóan nyomom..ma rám a fürdőszoba vár meg a szokásos porszívó...én felmosni kezdek gyűlölni,m olyan nehéz felemelni és egyik szobából a másikba cipelni..néztem is már görgőset,de 30alatt nem láttam,úgyhogy most erre a 9-10hétre már nem veszek magamnak..

Mindjárt Mi is 3assal kezdődünk!!!

Akkor én is kérdezek egy hülyeséget..miben különbözik a kézi ill a gépi mellszívó??a gépi gombnyomásra működik vagy mi?????????
Esküszöm nemtudom!!!!
Ne röhögjetek ki nagyon azért... :?

Kép
nikky
 
 


Sziasztok!

Nem írok sokat,jól megfáztam,először a torkom fájt,most meg az orrom van bedugulva,fújni kell percenként,meg tüsszögök. Azért remélem minél hamarabb elmúlik,és lázam sincs.

Kifogó

A kifogó főleg textilpelenka anyagból van,2 réteg pelus anyag,de jó nagy,ezzel tudod fürcsi után megtörölni a babát. Azért kifogó,mert ezzel veheted ki a kiskádból...Ez a neve,mindenhol lehet kapni.

Mellszívó
Én nem veszek,majd lefizetek egy nővért,aki megtanít kézzel,ennél hatékonyabb és kíméletesebb úgy sincs.

Kép
babzsák
 
 


Benkoka, Nikky
Kifogó:
vagyis a babatörülköző, ált. kapucnis, kb. 70x70 cm méretű
a másik változat, hogy ugyanez textilpelenak anyagból készül, van mintás és nem mintás..

Nikki
az elektromos mellszívó valóban gombnyomásra működik, vagy elemes vagy be kell dugni a konektorba

remélem segítettem a válasszal :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dojika

Komolyan...????pedig esküszöm csak viccből írtam..várjál és akkor rácuppantod a cicire és magától szívja..lehet erősséget állítani vagy mi??ez nekem most nagyon fura..és akkor a kézi milyen az az a pumpálós izé??akkor a gépi jobban kiszívja,nem??vagy rosszul állok a témához..komolyan fogalmam sincs..annyit tudok h Anyu szerint saját magadnak a legjobb csinálni,m úgy mindenhonnan ki tudod szedni a "maradékot"és nem marad úgymond semmi a csatornákban..???csak meg kell tanulni..

Kép
nikky
 
 


anyám soha nem tanulok meg szoptatni..nekem ez megoldhatatlannak tűnik egyelőre..a másik meg hogy mindenki tudja mennyit kell szopiznia a kicsinek hány ml meg ilyesmi...nekem ilyenekről fogalmam sincs..KI FOGJA EZT NEKEM MIND ELMONDANI????? :? :roll: :shock:

Kép
nikky
 
 


Lányok lenne egy nagy kérdésem! Három napja elkezdett fájdogálni a pocim...nem rendszertelenül, hanem...egy-kát-három órát egyhuzamban, majd utána elmúlik. Azóta a mellbimbóm is jobban fáj! :( Volt valakinek vagy van valakinek hasonló, szóval van valaki aki hasonlókat tapasztalt, tapasztal?

Kép
elizabeth25
 
 


Már csak azért nem értem ezt a kifogó dolgot,mert a kelengyelisták ban,akárhányat néztem,mindenhol szerepel a sorban,viszont külön ott van a fürdőlepedő(ami kapucnis), és külön van törölköző is felírva.De most akkor ez a 3 dolog ugyanaz?

Babzsák:Jobbulást!Pihizz sokat és sok gyümölcs!!!!!

Nikky:Én meg pont fordítva működök,eddig utáltam felmosni,most meg állandóan azt csinálnám,pedig attól készül ki a derekam estére.Nem tudom,egyszerűen jól esik. :D Mi az utolsó két uh-n kerültünk egy héttel előbbre,de azért nem állítom át a vonalzómat,bár én is úgy érzem,előbb jön a baba.

Dojika:Szerintem mi is kézit veszünk,mert árba sokkal jobb mint az elektromos és gondolom ez is tökéletesen megfelel a célnak.Takarítás ügyileg én is meglepődöm magamon,százszor aktívabb vagyok,mint nem terhesen,de azért a lehajolás már nekem sem megy könnyen. :D
Vendég
 


Sziasztok! :P

Bacsbern:
Milyen formás kis pocak! :D És jó vékony vagy hozzá,hallod! Ezt a "sonkaméretet" szívesen elviselném!! :D

Dorcacs:
Hát akkor te jóval okosabb vagy,mint én.. :roll: Ez a magas szekrény eszembe se jutott,pedig egy olyat is vettünk.. Szóval akkor nem a komódot kellett volna összerakni.. Igaz..
Hát a lehajolással nekem is vannak már gondjaim,a pakolás dettó..
Viszont a kórház miatt nagyon nem irigyellek! És biztos,hogy bezár a szülészete? Mi az,hogy "kijelölt kórház"? Mindenképpen oda kell menned? És a dokid valahol csak praktizál tovább,nem? Mert max. esetleg abba a kórházba mennél szülni,ahol tovább praktizál.. (Persze,lehet,hogy nem jól gondolom..)

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Nikky

igen, a kézi az pumpás, ahogy mondod.
Hogy melyik szívja jobban ki, azt nem tudom, nekem a kézi is tökéletesen bevált.
Az elektromoshoz nem igen értek, mert az nem használtam.
Ami nekem van kézi, az próbálja lemodellezni a baba szopizási technikáját, úgy szív - ezért ez elég eredményes szokott lenni.

A szoptatásról a kórházban elvileg a csecsemősök, meg a szülésznők el kell hogy mondjanak mindent... ha nem akkor tessék kérdezni...
Hogy mennyit kell ? nekem mindig azt mondta a védőnő, nem a ml számít, ahnem hogy a gyerek gyarapodjon, jókedéjű legyen és szépen fejlődjön...
Mondjuk az én fiam messze többet szopizott, mint kellett volna :wink: de imádott enni :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


visszatérve a szopiparám után... :lol:
akkor ez a kifogó ugyanaz mint a pelerin???asszem kezdek összezavarodni.... :roll: miért nem mondják akkor hogy törülköző???vagy most mi van??? :lol:

Kép
nikky
 
 


Köszi Dojika..
azt hiszem ehhez a témához(szopizás) illik a mondás:Gyakorlat teszi a mestert..valószínüleg nem lesz olyan nehéz,de most baromira annak tűnik.. vhogy csak megoldom!!!

Kép
nikky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: