Új privát üzeneted érkezett!

Korena: Sajnos itt nincs kefir, csak joghurt. Azert majd kiprobalom a sima joghurtot is. A gyumolcsos nem jott be. Most ettem egy tanyer levest, remelem az bennem marad. A reggeli sajnos kijott, pedig csak ket falatot gyurtem le. Az anyukam azzal nyugtatott, hogy valakinel az is segit, ha eghajlat- vagy kornyezetvaltozas kovetkezik be. Tehat anyukam szerint lehet, hogy amikor hazamegyek, otthon jobban leszek. Hat, ennel szarabbul mar nem lehet lenni. :( Holnap kell mennem a vedonohoz, ha egyaltalan el tudok odaig botorkalni. Szerencsere du. idopontot kaptam, hatha akkor jobban leszek.

Beuci: Nyugodtan kuldjed a jelszavad e-mailben, megcsinalom neked a vonalzot! Egy kis kikapcsolodas lesz a sok wc csesze olelgetes utan. :lol:

KépKép
olive
 
 


Korena: Bar en kulfoldon elek, de kovetem az otthoni esemenyeket is. A legtobb otthoni baratnom mar szult, ugyhogy ismerem a hazai korhazi szokasokat is. Egyaltalan nem kotelezo a polya, sot alig ismerek kismamat, aki hasznalt polyat. Azt hiszem azert en majd az elejen szoptatashoz fogom hasznalni, mert talan ugy konnyebb, de majd kiderul. Az egyik baratnom pl. egy kisparnara fektette a babajat, ugy fogta szopizas kozben. Tehat most mar ugy hozod el a babocat a korhazbol, ahogy te jonak latod, nem szolnak bele. Azert ha megsem igy van mindenhol, javitsatok ki! Nehany baratnom Pesten, a tobbi pedig Bekes-Megyeben szult es sehol nem kertek a polyat. Ami kulon erdekes, hogy eredetileg angol polya volt a teljes neve es itt Angliaban meg sose lattam polyat. Ki erti ezt?! :o

KépKép
olive
 
 


Olive: A környezetváltozás valóban jót tehet. Pl. én tavaly úgy jártam, hogy kimentünk hétvégére a folyópartra sátorral és ehettem pástétomos kenyeret, paradicsomot, barackot, mindent, amit addig állandóan kihánytam, és nem volt semmi bajom. És képzeld, amikor hazamentünk, még fel sem értem a lakásba, már a lépcsőházban rosszul lettem, és ahogy bementem, legelőször a vécét látogattam meg. Másnap indultunk kirándulni a hegyekbe, és ott is az 5 nap alatt semmi bajom nem volt. Még a halat is meg tudtam enni fokhagymával, padlizsánkrémet (amitől még most is szörnyű savam lesz) meg málnát, szedret. Ahogy hazamentünk ismét kezdődött minden elölről. Próbáljátok meg ti is, hogy ha friss levegőre (távol a várostól) mentek, nem segít-e!?

Korena: Én sem hallottam még, hogy köteleznék-e a pólyát, bár én nem Magyarországon élek. Az az igazság, hogy most már nem divat, és szerintem túl sok gyakorlati jelentősége, haszna sincs. Általában a fiatal, félősebb anyukák választják, mert hogy könnyebben fogják a babát. Szerintem ez nem igaz. De mindenki maga tudja, hogy felhasználja-e vagy sem. Nem szeretnék senkit megsérteni ezzel. Aki télen szül, annak jó szolgálatot tehet a kórházból kihozáskor, de azért, hogy egyszer használd, kár pénzt kiadni érte. Meg a lakásban amúgy is meleg van, ott nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Én is koratavaszi babát vártam, de nem vettem pólyát. Helyette vettem egy vízhatlan bundás kezeslábast, ami, bár jó lesz rá a következő télen is, most sem volt túl nagy, mert olyan cseles volt a megoldása. Szerintem jól jártam vele, mert valóban elkélt, amikor hoztuk ki, mert erősen fújt a szél, és a jövő télen is kihasználom. Meglátod te hogyan döntesz.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

 
 

Beuci: Megcsinaltam a vonalzodat. Remelem, mukodik is. Minel hamarabb irj, hogy lassuk, odaszurja-e a hozzaszolasod aljara! Ha valami nem stimmel, akkor szolj, utananezek!

KépKép
olive
 
 


Olive! Vicces, hogy az angol pólyáról nem is hallottak angliában :lol: A sima pólya és az angol pólya között is van különbség, de ez nem okoskodásnak lett szánva. Én szerettem a pólyát, mert bátrabban fogtam meg az első hetekben a picurka lányomat. azt hallottam, hogy az újszülöttek szeretik, mert az anyaméhre emlékezteti őket, de később amikor már kapálózni is szeretnek, akkor le kell venni róluk, mert nem fognak rendesen fejlődni. állítólag attól ébrednek meg az újszülöttek, ha nincs rajtuk pólya, mert álmukban ha mozdulnak, rugnak egy nagyot, akkor meilyednek, mert nem érzik biztonságban magukat, nem érzik, hogy van körülöttük valami (anyaméh)
Fel van dobva vitára a kérdés :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Beuci várjuk a hozzászólásodat, hogy meglássuk végre a vonalzódat :lol:

sedith!: tényleg, most hogy mondjátok, én ha otthon fetrengek, sokkal rosszabb, mint pl. hétvégén amikor elmegyünk valahova.
Sajnos meló után hajlamos vagyok én is elfeküdni, mert tényleg vacakul vagyok alig várom, hogy hazaérjek, de semmivel sem jobb otthon..... na most fény gyúlt a fejemben ..... este el is megyek sétálni ... hát tényleg köszi, ez most tényleg egy nagyon jó tipp volt.
:lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


helló mamik!!
Most van egy kis időm és gondoltam hozzászólok a pólyához.Ha nem gond!
Én kaptam egyet ajándékba, de amúgy nem vettem volna. A kórházból haza meg eszembe sem jutott hogy használjam. Mondjuk tőlünk nem 2 perc a kórház meg ugye a januári hideg is, meg amúgy is, mi autóval jöttünk haza. És hát az autósülésbe nem igazán tudtam volna berakni szerintem a pólyával....bár lehet sikerült volna. Én egy overállt vettem, aminek nem lábas hanem mint egy zsák olyan az alja. Na abban raktuk bele a babaülésbe és úgy irány haza........hm emlékszem akkor teljesen elveszett benne a kis Gery, pedig a legkissebb méretet vettük!!!! Aztán idén télen meg szerintem már nem lesz jó rá... :(
De sebaj majd a kistesónak....... :wink:

Sudi És

Kép
Kép
sudi
 
 


Sziasztok Kismamik!

Olive: látom, nagyon sokat szenvedsz, nagyon sajnállak. Tényleg próbálj levegôre menni, hátha jobb lesz. Nem tudok sajna mit tanácsolni...

Korena: szia! Írod, hogy jó a pólya az alváshoz, mert ha megébred, nem ijed meg, hogyha be van csomagolva. Ez tényleg így van, de itt (Kanadában) úgy oldják meg, hogy egy plédbe becsavarják a babát. Még sokáig itthon is használtam éjjelre, mert leszorítja a kezét és nem ijed meg. A kórházban mindig abban volt, így az elsô napon könnyě volt megfogni, persze én azért néha máshogy is fogtam.
Sok puszi és jó pocakodást :D
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok csajok!
Megy a tanulas ezerrel, azert nem vagyok :(. De pentek utan mas lesz a helyzet, mivel akkor vizsgazom. Utana kaptok kepeket majd a hatalmas pocimrol. :D
Örülök hogy mindenki atvandorolt ide. Olive, Korena, kitartas!!!!!!!! meglatjatok, hogy el fog mulni ez a roka korszak. :lol:

Ma voltunk ismet szüleselökeszitön, tutti jo, atbeszeltük az egesz szülest. Aztan bevasaroltunk matracot, halozsakot (epp le voltak arazva!) meg meg nehany dolgot a kiscsajnak :)

Majd meselek megigerem! Jövö hettöl a tietek vagyok! Hianyoztok!

Puszi es jo ejt kismamaknak, pocaklakoknak, anyuciknak es babuciknak egyarant! Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


zsuzsi81: ez a plédbe csavarás is jó lehet, lehet ki is próbálom majd, bár én tömb házban lakom nagyon meleg télen (hál istennek), de valami vékonyabbat keresek.
Ann77: nagyon nagyon szorítunk neked, jó, hogy azért néha fel-fel ugrasz, és bíztatod a pocakosok klubbját :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

En szokas szerint delelot a poklok poklat eltem meg, most kezdek eledezni. Du. fel 5-re meg mennem kell a vedonohoz.

Ann: nem semmi, hogy igy vegig tudod csinalni a vizsgakat! Nagyon ugyes vagy! Kitartast es aztan varunk vissza a forumra, gyere majd minel surubben! Mar pont gondolkoztam, hogy elkezdek kerni toletek kepeket, mert mar nagyon kivancsi vagyok ratok. :) Rolam azt hiszem csak tavaly nyari kepek vannak a nyaralasrol. Most meg meg semmi pocakom, ugyhogy arrol nem tudok kepet kuldeni. Sot, laposabb a hasam, mint valaha. Amikor tudatosan probaltam fogyni, akkor sehogy se ment, most meg mar -3 kilonal tartok. Persze tudom, hogy lesz ez legalabb +15 is, mire a baboca kibujik. Lehet, hogy fel kene probalnom a nyari nadragjaimat, amiket mar majdnem feldobtam a padlasra, mert tul szuknek bizonyultak. Most kb. a tavaly nyari sulyomnal tartok, ugyhogy valoszinuleg mar ram jonnenek a kihizottnak hitt gatyak.

Beuci: Miert nem irsz? Annyira kivancsi vagyok, hogy sikerult-e a vonalzo!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Remélem Beucival nincs semmi baj!
Olive: Nem mentél egy nagyot sétálni? Mesélj mi volt a védőnőnél!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


De, voltam setalni, mivel a vedono kb. 20 perc seta tolunk. Azt kell mondjam, nem elveztem egyaltalan. Oklendeztem allandoan, nem birtam a buszok es kocsik kipufogo fustjet.

Amugy meg mindig semmi vizsgalat nem volt. Megmertek a vernyomasom, a testmagassagom, es testsulyum. Fel se tunt nekik, hogy fogytam 2 kilot, amiota a korzeti mert meg, mivel a vedonok merlege pont 2 kiloval tobbet mutat. A vernyomasom pont jo volt, de csak azert, mert izgultam. Kulonben alacsony szokott lenni. Valamikor annyira, hogy szinte lebegek. Ket csaj volt, de egyik se az, aki a vedonom lesz, mert o most pont szabin van. Aranyosak voltak. Kerdezte az egyik, amikor toltotte ki a papirjaimat, hogy ki a haziorvosom. Mondtam neki, hogy kinel voltam a multkor, de szoltam neki, hogy tobbet viszont nem szandekozom latni a holgyet. Rendes volt, mondta, hogy nyugodtan valaszthatok es beirta egy masik doki nevet a papirjaimra. Azt mondta, hogy ez a doki nagyon kedves. Nekik is emlitettem, hogy a szemeszem csaszarmetszest javasolt. Az egyik vedono (aki huszoneves lehet) csodalkozott, de a masik, az idosebbik mondta, hogy igen, van ilyen. Kerdeztem, hogy az ugy jo-e, ha Magyarorszagrol a szemeszemtol hozok errol papirt angolul. Mondtak, hogy termeszetesen. Szoval, azt hiszem, minden ok lesz. Csak a haziorvosom, az az indiai picsa volt olyan sotet. Mar bocs, hogy ilyen rondan hivom, de ez illik ra a legjobban. Meg mindig nem hiszem el, hogy ilyen hianyos tudassal praktizalhat valaki. Egyszeruen felhaborito. Bar szerintem a vedono se sokra tartja, mert egybol megertoen mondta, hogy nem muszaj tobbszor hozza mennem es rogton javasolt egy masikat.

Annyi papirt meg konyvecskeket nyomtak a kezembe, hogy alig birtam hazavonszolni magam. Nem volt nalam szatyor, ez meg 2 nagy teli dosszie volt. Termeszetesen mindegyiken jo nagy betukkel szerepelt a terhesseg szo, hogy a szembe jovok mar 20 meterrel lassak, hogy mi a helyzet. A szomszedoknak meg nem akarjuk elmondani, hogy babank lesz, azert volt csak ciki. Meg jo, hogy volt nalam egy szeldzseki, igy valahogy el tudtam takarni a dossziekat. Bar mar a szomszedasszony gyanitja, hogy valami nem stimmel, mert en rengeteget szoktam kinn lenni a kertben, csodalni es apolni a viragaimat. Mostanaban meg a ferjem szokott estenkent locsolni is. Szoval, lehet, hogy nem tudjuk tovabb titkolni.

Megyek, megprobalok enni valamit, hatha sikerul. Most aztan olvashattok, jo sokat irtam! :D

KépKép
olive
 
 


Olive: örülök, hogy megosztottad a sztorit. Hát nem csodálom, hogy a benzingőztől nem kezdted magad a fellebekben érezni. A vérnyomásoddal kapcsolatban azt tudtad, hogy ilyenkor alacsonyabb az áltagosnál? Képzeld nekem 90 alapból. Hát gondolhatod, hogy most sem veszélyeztet az agyvérzés :lol:
Más. Nem mondtad el a védőnőnek, hogy minden kijön belőled? Tényleg a víz is? Én a tiszta vizet nem tudom meginni, max akkor, ha van benne egy halom jégkocka. Grépfruitot szoktam a vízbe csavarni, mert a keserű az bejött.
Kell vérvételre menni? Megnézik ott is a vércsoportól kezdve a nemtudom miket?
Jaj lányok elküldöm nektek a Picurkám képét, amikor 11 hetes volt. Szegény úgy néz ki, mint egy kis ufó. Rosszkor lett lefényképezve a drága.
Kép

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


A vernyomasra visszaterve, nekem altalaban alacsony, de egy reggeli kave eddig mindig helyretett. Anelkul kaba voltam egesz nap, sot meg a fejem is megfajdult. Feltem is, hogy a kaverol nem fogok tudni lemondani, de a gyomrom elintezte. Ra se birok nezni a kavera. Mar a multkor a hazi orvosnak is megemlitettem, hogy minden kijon belolem, de a szeme se rebbent. Meg az a szerencse, hogy az anyukam nogyogyaszaton dolgozott es ellat tanacsokkal. Eddig az valt be a legjobban, hogy reggel felebredeskor bedobok egy daedalont (terhesen max. 3-4 szemet lehetne bevenni egy nap, de en csak 1-et szoktam), ra negyed orara bekapok egy gyomberes kekszet. A rohej az, hogy eddig utaltam a gyomberes kekszet, de most elni se tudnek nelkule. Utana meg kell, hogy mossam a fogam, hogy azert az ize ne maradjon a szamban. Utana visszafekves egeszen delutanig. Kozben gyomberkeksz es viz. Aztan du. 2-3 fele mar lecsuszik egy tanyer leves es innentol szoktam egy kicsit jobban lenni. Ebben csak az a borzaszto, hogy a fel napom elmegy fekvessel. Ha viszont jovok megyek vagy ulok, akkor jon a hanyinger. Mondtam is anyukamnak, hogy meg jo, hogy nem dolgozok alkalmazottkent, mert most akkor nem tudom, mi lenne. Azt mondta, hogy az ilyen kismamakat ok mindig kiirtak tappenzre es sokat kellett fekudniuk. Ezzel a sok fekvessel viszont az a problemam, hogy ejszaka nagyon nehezen tudok elaludni, mivel napkozben agyon alszom magam. Estenkent viszont ugy tunik, hogy tudok enni, bar csak kis adagot. A gyumolcs eves sajnos nem megy, nagyon sok savat csinal es ki is jon belolem. Azt viszont probalom ugy megoldani, hogy gyumolcsturmixot csinalok tejjel es esetleg eszek melle egy kekszet. Ugy tunik igy elviseli a gyomrom. Szoval, alakulok.

KépKép
olive
 
 


Korena: irigyellek, hogy te mar voltal UH-n. En ma kaptam idopontot szeptember 19-re. Azert azt nem varom ki, aug. utolso heteben otthon is megyek. Akkor leszek kb. 10 hetes. Fogalmam sincs hogy megy majd itt a vervetel. Legeloszor szept. 19-en megyek a korhazba, addig csak vedonovel talalkozok, ok meg csak vernyomast es testsulyt mernek. A sajat vercsoportomat tudom, szerencsere nem problemas, ugyhogy amiatt nem aggodom.

Beuci, hol vagy?!

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Bocsi a belekotyogásért, csak Enikőhöz jöttem egy szóra, a többieket (még) nem ismerem. ;)

Enikő!
Olvasom, hogy tanulsz, pénteken pedig vizsgázol. Sok-sok kitartást neked, péntekre pedig egy kalappal! Majd azért jelentkezz még, hogy hányra mész, szeretnék idő szerint szorítani neked. :)

Hatalmas a pocid? Tök jó!! Hát igen, már 32 hetes vagy, mindjárt szülsz. Várod már nagyon, ugye?
Örülök, hogy így bejönnek a szüléselőkészítők, klassz is az.

Dobok neked 2 képet Beniről, remélem, jobb kedvre derít a sok tanulás közepedte!

Kép

Kép

Nagyon vigyázz magadra, pénteken pedig nagyon fogok drukkolni!!!

Puszi, Viki

KépKép
wiky
 
 


Szia Viki :D!

Aranyos vagy hogy igy gondolsz ram... Penteken reggel 9-10-ig tart a vizsga. Mar rosszul vagyok töle. :( Tegnap este olyan idegesseg jött ram meg hasmenes, meg gyomorgörcs :oops: pedig ez nem jo a babanak. De aztan igyekeztem tultenni magam rajta, es elmult.

Eldöntöttem, hogy viszek be magammal vizet, kenyelembe helyezem magam (ugyis olyan kenyelmes börfotelek vannak a prof. irodajaba - egyebkent 3-an lesznek) es nem a szek hegyen fogok kuporogni vegig, hanem hatradölök. Mashogy nem birnam ki az egy orat.
Ma mondtam is a ferjemnek, hogy legszivesebben mar ma elmennek levizsgazni. Csak addig meg nehany dolgot meg at kell tanulni :(
Egyebkent ö vett ki szabit pentekre, jön velem az egyetemre, vegig kint fog varni a vizsga alatt :D. Aztan elmegyünk valahova megebedelni, delutan meg kicsit vasarolgatunk, este pedig szüleselöleszitö. Ugyhogy megvan a program :) Remelem, birom majd.

Beni nagyon edes a kepeken, ennivalo kissrac. Biztosan sok örömöd van benne. Mar en is alig varom a kis Vanessat, bar meg nincs kesz minden, jövö hettöl kezdve szeretnek gyorsan befejezni mindent, nehogy kifussunk az idöböl. Azert remelem, hogy szeptember veget legalabb megvarja ... :)

Szep napot nektek! Mosmar kezdenem kell a tanulast, mert meg sok van hatra :shock:

Puszi: Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Egy másik fórumon éppen szóba került, és tényleg fontos dolog, hogy milyen juttatásokat kapunk majd (gyed, gyes stb)
A magyarorszag.hu -n nagyon korrekt tájékoztató van erről. Nekem ez a szakterületem, és ha esetleg a későbbiekben valakinek segítség kellene nyomtatványkitöltés, értelmezés stb ügyben, nagyon szívesen segítek.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jaj Olive, már előre együttérzek veled, amikor meglátod a babádat először az UH-n. Én elsírtam magam a meghatottságtól. Remélem majd felteszed nekünk, megnézzük a kis trónörököst :lol:
Hiába szültem én is már babát, mégis megcsinálnak minden vérelemzést újra (vércsoport) mert biztos marhára megváltozott :lol: Nálunk is a védőnő csak súlyt mér, vérnyomást, és pszichológiai tesztet csinált. Kiderült, hogy nagyon labilis vagyok. Mondta, hogy menjek akár azonnal táppénzre. Mondtam neki, hogy nincs semmi bajom nekem, csak hát stresszes a munkám, és ha nem dolgozhatnék, és otthon kellene lennem, akkor lennék labilis igazán.... nem tehetek róla munkamániás vagyok. Azt mondta oké, de bármikor szóljak ha nem bírom és már otthon is maradhatok. Rendes volt.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena!

Persze, hogy felteszem majd az UH kepet. A delelottot ismet ataludtam. Csak attol feletem, hogy jon a postas es nem fogom meghallani. Aranyos volt a ferjem, kiirta a bejarati ajtora a postasnak, hogy hangosan kopogjon. Itt sehol sincs csengo. Varunk nehany csomagot, de ma nem jott meg semmi. Internetes aukcion vettem egy ket kismama felsot, azokat vartam. Mar van fekete nadragom is, meg 2 farmerem (az egyik vekony, a masik vastag). Tudom, hogy meg korai, de nem mindig lehet olcson kifogni, ugyhogy akkor kell megvenni, amikor tenyleg olcso. Na, meg varjuk az uj szamitogepet is. A regit "kinottem" a foto retusalassal, ugyhogy venni kellett egy ujat. Persze nekunk olyan kell, amit boltban nem lehet kapni, ugyhogy kulon kellett megrendelni. Meg szerencse, hogy nem jott hamarabb, ugyse tudtam volna dolgozni rajta. A szomszed srac, aki meg jobban felturbozza majd a gepet, pont oda van nyaralni. En meg akkor megyek Magyarorszagra, mire kesz lesz teljesen a gep, ugyhogy majd csak szeptembertol tudom belevetni magam a munkaba. Nem is banom, hatha addigra mar jobban leszek.

Korena, te hogy allsz a ruhakkal? Vettel mar egy-ket darabot?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Korena: Aranyos nagyon a vedonod, szerencsed van vele.

Tok jo, hogy te ennyire kepben vagy a juttatasokkal. Nekem fogalmam sincs rola, hogy itt hogyan megy. Mar probaltam utanaolvasni, de azt nem talalom, hogy akkor jar-e valami, ha a terhesseg elott nem dolgoztam. Mar regen mondtam a ferjemnek, hogy jelentsen mar be maga melle, de olyan kenyelmes volt, hogy sose tette meg. Most lehet, hogy szivunk emiatt. Hiaba dolgoztam en neki, ha egyszer "ingyen" tettem es be se voltam jelentve. Na, mindegy, majd kideritem, mit lehet tenni.

KépKép
olive
 
 


Olive! Képzeld tavaly nyáron kinéztem magamnak egy nacit, amiaminek nagyon tetszett a fazonja, csakhát kismama nadrág volt. Hát nem zavart a dolog megvettem, úgyhogy van már kismama nadrágom :lol: Olyan rugalmas a hasrésze, hogy még az 55 kg.-os alkatomra is jó volt, és most is kényelmes, hogy már nő a pocim, és ha kispárnát dugok bele akkor is jó (leteszteltem :lol: ) Amikor UH-n voltunk vettem két felsőt itt a C&A-ban korrekt áron lehet venni kimondottan kismama cuccokat. Szeretnék normálisan kinézni pocakosan is, de hiába nézelődök, nem túl nagy a választék. Vagy rossz helyen néztem. Az interneten is kerestem, de nem túl nagy szerencsével. A Brendonban remek farmernadrágot találtam, de aranyáron, úgyhogy inkább nézek máshol. Veszek még egy farmert, meg két másik gatyát, esetleg meleg szoknyát télre, de legalább 2 felső, meg pulcsi vagy kardi is fog kelleni. Pont télen leszünk nagyhasuak :shock:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Olive! A juttatásokkal kapcsolatosan: Lehet, hogy még most sem késő bejelenteni téged!!! És az is lehet, hogy a férjed is megigényelheti! Minél előbb kérdezd meg, nehogy lemaradj !!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!Megvagyok csak kevés az idöm mert itt nyaral nálunk a 4 éves unokahugom és mellette nem igazán lehet unatkozni.Olive:köszi a segitséget remélem most odatesz a végére a vonalzót.korena:nagyon ari az ultrahangos képetek.Nekem 12 hetesen volt az elsö kép de még most is sokszor nézegetem pedig arra is mindenki azt mondta hogy olyan mint egykis ufo.De nekem akkor is sokat jelent.
A polyához annyit szeretnék hozzátenni hogy én is ugy tudom hogy nemkötelezö itthon de én vettem is egyet meg kaptam is a barátnömtöl és szerintem abba fogom hazahozni majd a korházbol..Elöször is mert elvileg november végén szülök és akkor hideg lesz föleg a picinek másodszor meg mert a férjem meg azért néha én is olyan félve fogjuk meg a nagyon pici babákat és abban szerintem könnyebb lesz az elején.Majd kiderül.Na lásssuk a vonalzot.Sziasztok!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci: Tok jo, ugy latom mukodik a vonalzod! Jol mutatja a napokat, nem rontottam el valamit? Hat, ha csak ezert nem jottel, mert unokahugoztal, akkor megnyugodtam. Mar kezdtem aggodni, hogy tortent valami. Azert, amikor hazamegy az unokahugod, gyere majd surubben! Most Eniko is csak ritkan kukkant be, mert szegenynek meg mindig tanulnia kell, de jovo hettol o is mar surubben lesz. :D

KépKép
olive
 
 


Igen nagyon jo a vonalzo.Ügyes vagy.Azért mindennap elolvaslak titeket de mindig olyan jo sokat irtok hogy az is elég idöt vesz igénybe,aminek nagyon örülök.Szegény Enikö mennyit tanul nem irigylem érte.Nekem most nem lenne hozzá türelmem meg szerintem nem is tudnák odafigyelni rá.Úgyhogy le a kalappal elötte.

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci: Már halálra izgultuk magunka miattad, hogy hol vagy.
A vonalzó nagyon szuper. Olyan jó neked, hogy már ilyen kevés van hátra. Ráhangolódtál már a szülésre?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Köszi az együttérzést :cry: .

Beuci: de jó hogy itt vagy végre. Már azt hittem eltűntél... Örülök, hogy jó érzitek magatokat, mocorog már sokat a Babó? Ne is mondd ezt a tanulást, már nekem sincs semmi türelmem hozzá, le is vagyok maradva :( Mostmár lesz ami lesz, csak nem húznak meg a záróvizsgán :oops:

Olive: Lehet, hogy meg tenyleg be lehet jelenteni teged. Itt pl. fel eves munkaviszony kell elötte. Sajni en sem dolgoztam eddig, ezert "csak" a gyerekpenzt kapjuk majd (a külön jarulekot nem, ami szüles elötti es utani hónapban extra járna - pedig az vagy 2 havi fizetés lett volna :()

Korena: Édes a Babód nagyon - nekünk is még mindig kicsit UFO-s feje van az UH-n, dehat nem rendes videofelvetel - ennek is örülünk. Már van vagy 7 képe. Lassan majd bescanneljük, és akkor felrakom nektek.

További szép estét! Én még megyek vissza olvasni :( Úgy elmegy nappal az idő, főztem is, meg délután szundiztam egy órát. Mindig elnyom az álom.

Puszi: Enikő

Kép
Kép
ann77
 
 


Nem tudom mi történt, de én csak a tegnapi levelezést látom itt. Remélem nem álmodtam csak, hogy volt mai nap ... :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Örülük, hogy megvagytok, és ki-ki jól, a lehetőségekhez mérten!

Enikő: Nagyon drukkolok! Egy jó nagy kalappal kívánok neked! :)

Korena: Én látom a mai termést! :o

Beuci: jó, hogy minden rendben és nem baj miatt hiányoztál.

Olive: gyorsan járj utána, hogy milyen lehetőségeid vannak, mert nem mindegy, hogy majg kapsz-e valamit vagy sem.

Na, legyetek jók, jó növekedést babócáitoknak! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!Ma én kezdem a napot:Korena most már látod a mostani irásokat?Enikö:Igen nagyon sokat mocorog és olyan nagyon jo érzés.Biztos nem huznak meg a zárovizsgán.Biztos sokat tudsz ám csak most még nem vagy tul rajta izgulsz és kevesebbre tartod a tudományod,nem?Mikor lesz pontosan a vizsga?
korena:még hogy kevés van hátra.Nekem rengetegnek tünik.Föleg hogy most már lassan 10 hete nem volt ultrahang.Ma megyek dokihoz vizsgálatra és akkor talán megtudom vele beszélni hogy 28 hetesen csináljunk egy 3 dimenziosat.Mert ha most nem lenne az akkor már csak 30 hetesen lenne a két dimenzios.Annyira várom már hogy láthassam már hogy minden oké vele és hogy mennyit nött...
Ja egyébként nagyon rendesek vagytok hogy aggodtok értem de ha valami lenne velem ráparancsolnék a páromra hogy irjon nektek.De nagyon jol esik ám.Sziasztok!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Köszi mindenkinek a támogatást és az együttérzést! :) Aranyosak vagytok!
Tudjátok, igazából tudom, hogy nem húzhatnak meg, meg hogy sikerülni fog, csak egyszerűen át kell esni az egészen. Ma reggel mondtam is apának, hogy annyira örülök, hogy holnap végre vizsgázhatom. Mondta, hogy biztos én vagyok az egyetlen aki így örül. Hát nem is tudom...

Az a lényeg, hogy ma még belehúzok, átnézem amit kell, aztán holnap reggel 8-kor irány az egyetem. (9-10ig van a vizsga)
Vanessa egyébként jól van, olyan jó hogy mostmár szinte beállt egy ritmusra, alszik, felébred, akkor játszok vele egy kicsit. Szinte minden nap csuklik is a drága. Egyébként az én prof.nőm, akinél írtam a szakdogát, olyan megértő, mindig mondta hogy pihenjek is, stb. Biztos rendes lesz holnap is.

Puszika nektek, jó pocakosodást! Annyira örülök, hogy nincs meleg. Legalább az időjárás is közreműködik most egy kicsit és nem 40 fokban kell majd vizsgáznom.

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő: Szerintem is te vagy az egyetlen aki a vizsgáit várja. Én mindig úgy vagyok vele, hogy ha még egy napom lenne.... mindig későn kezdek el tanulni, mindig kitalálok valamit, hogy mi más rettenetes fontos dolgom van, és azután szídom magam... de azért sikerülni szokott. :D Amint megvan a vizsga írjál, mert nagyon drukkolunk.
Nem tudom miért nem láttam tegnap az írásokat, ma minden ok. :?
Beuci: Én 3 hete láttam a porontyomat, és majd meg őrülök, hogy újra lássam, mert még 4 hetet kell várnom a következőre úgyhogy teljesen együtt érzek veled. Ha készül kép, akkor oszd meg velünk kérlek, én nagyon kiváncsi vagyok rá.
Választottam képet, hogy hogy néz ki a picurkám most, majd mindig frissítem ahogy nő. A google-n kerestem rá a magzati képekre. Olyan jó nézegetni, és elképzelni, hogy milyen is az én picurom....

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok Lanyok!

Beuci es Korena, ti csak ne nyavalyogjatok, hogy nem lathatjatok a babocatokat UH-n! Mit szoljak en? Angliaban osszesen 2-szer van UH. Orvos nem is lat, csak gondolom akkor, mivel az UH-t a korhazban csinaljak. Addig csak a vedonovel talalkozol, aki nem vizsgal meg. :( Persze az se jo, ha allandoan vizsgalgatnak, de ez meg a masik veglet. Meg jo, hogy nekem lehetosegem lesz 2-szer is elmenni a magyar nogyogyaszomhoz a terhessegem alatt.

Ma meg nem volt erom bekapcsolni a tv-t, de a ferjem hivott telefonon, hogy hallottam-e mi tortent. Nagy cirkusz van mar megint nalunk Londonban. Lezartak a Heathrow repteret, meg a tobbi repteren is all a bal. Mar megint terroristakat veltek felfedezni. Nem lehet kezi poggyaszt se felvinni a repulokre. Nagyon remelem, hogy ez csak most van igy. Aug. 22-en utazok haza es nagyon nem orulnek, ha akkor is ilyen megszoritasok lennenek. Mar ugy unom, hogy itt mindig van valami cirkusz!

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Az elobb elfelejtettem Enikonek tovabbi jo tanulast kivanni! Holnap gondolok majd rad, bar lehet, hogy akkor en meg melyen aludni fogok. :lol: Mi egy oraval visszabb jarunk es ugye a babocam amugy se enged ki az agybol a delelotti orakban. Ma megprobaltam felkelni fel 9-kor, ugyanis a postas amugy is felzorgetett, de vissza kellett, hogy fekudjek, mivel ramatyul ereztem magam. :(

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Végső erőimből ide is tellett egy bekukkra! :lol: :lol: :lol:
Legyetek jók, lányok, Enikő, holnap meg gondolok rád 10 és 11 között. Mi meg egy órával előbbre járunk! :)
Jó pocakosodást és babavárást nektek!
Ha időtök, kedvetek van, benézhettek a naplónkba. A vonalzó alatt van a linkje!:) Jó éjt mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Olive! Nem is nyavajogtam, csak siránkoztam :lol:
Gondoltam rád amikor láttam a tvben, hogy mi volt Londonban. Kiváncsi vagyok a véleményedre. Amikor a terror támadás volt anno 1 éve (?) kint dolgozott egy ismerősöm London közelében. Kérdeztem tőle, hogy nagy a cirkusz odakint? Azt mondja, hogy az angolok olyan hidegvérűek, hogy meg sem kottyant nekik (ott legalábbis ahol Ő lakott). Ez tényleg így van?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!!!!!!

Enikő:nagyon szorítottam neked ma!!Remélem minden úgy sikerűlt ahogy te elképzelted!!!Minél előbb írj,hogy gratulálhassunk!!!puszillak

Emőke és Krisztián

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Sziasztok!

Enikő, pontosan itteni fél 11-kor jutottál eszembe, és gondolatban nagyon drukkoltam. De képzeld, én azt álmodtam az éjjel, hogy 9 óra 10 perckor már lejárt minden, és természetesen sikerült a vizsgád. Nagyon remélem, hogy GRATULÁLHATOK. Vigyázz, tudod, hogy a veled kapcsolatos álmaim, általában igazak :o :o :o , Vanessát is megálmodtam! :lol: :lol: :lol:

Olive: Hogy telt a mai napod? Nem jobb most már valamivel? Nagyon remélem, hogy nem lesznek gondok a hazatéréseddel, és azt is, hogy addig elmúlik ez a rosszullétes időszakod! :)

Korena: Nagyon édi a babócád az UH-képen, hiába, minden kisbaba kis ufónak néz ki ilyen korban, de a mamijának, szerintem úgyis ő a legédesebb a földön, már akkor is.

További jó pocakosodást mindenkienk! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Eniko: En is gondoltam rad ma reggel. Ismet felebresztett a postas, ugyhogy nem aludtam, amikor vizsgaztal. :)

Edit: Sajnos ma sem jobb a helyzet. Most meg mar ott tartok, hogy nem tudok, mit enni. Eddig ugye kb. 3 fajta kajat birtam megenni, de mivel azt eszem mar kb. 2 hete minden nap, borzasztoan unom mar oket. A baratnom, aki 12 hetes babas, ma megkerdezte, hogy mikor megyunk hozzajuk vacsorara. Mondtam neki, hogy vicces csaj. :lol: Mar a kaja gondolatatol is rosszul vagyok. Hat, nagyon felek a hazautazastol. Raadasul reggel indul a gepem. :(

Korena: Tenyleg hidegveruek az angolok, de ilyen problemaknal ez jol jon, mert nagyon fegyelmezetten tudnak viselkedni. Amugy, megvan a velemenyem errol az egesz cirkuszrol, de azt hiszem Magyarorszagon sokan nem ertenenek velem egyutt. Itt viszont meg Amerikaban is azert mar kezd kinyilni az emberek szeme. Sokan ugy gondoljuk, hogy nincsenek itt semmifele terroristak, csak panikkeltesnek hasznaljak az amerikaiak. Arra jo, hogy utana meghozhatnak olyan torvenyeket, szigoritasokat, amiket egyebkent nem tehettek volna meg, mert mindenki haborgott volna, ezek utan meg a terroristakra hivatkozva siman meghozzak azokat a torvenyeket, mert hat "vedekezni" kell ellenuk. :( Nem reszletezem tovabb, mert ez egy vidam topik, nem akarok elszomoritani senkit.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! :)
Sikerült a vizsga, köszi mindenkinek a drukkot!
Most nehany napig nem leszek, szerdatol vagyok ujra. Addig kikapcsolodunk. :D Majd elmeselek mindent.
Puszi es jo egeszseget, szep hetveget!
Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Olive: Olvasgatlak Titeket, még nem értem a végére, de olvasom, hogy vettél már néhány gatyát. Vigyázz, ne nagyon vásárolj elôre, mert kinôhetsz belôle, mire kellenének!! Persze két nadrág még nem sok, de azt tanácsolom, hogy mindig akkor vegyél, mikor éppen kell. Én is vettem az elején nadrágot, ammire azt mondták, hogy Ó, ez végig jó lesz, aztán a 6. hónap után már nem mertem fölvenni, mert olyan erôs nyomot hagyott a hasamon :(

Nagyon sajnálom, hogy ennyire nem meggy az evés, remélem hamar rendbejön. Próbálj meg ne sokat aludni napközben, hogy éjszaka tudjál. Nem tudsz olvasgatni, tévézni, kézimunkázni? Vagy attól is émelyegsz? Nagyon drukkolok, hogy hamar rendbejöjj!
Puszi!!
zsuzsi 81
 
 


Korena:
Szia!! Nagyon édesek a képek :lol: Egyáltalán nem ufo-szerě, miket is beszélsz!!
Mi is vékony plédbe csavartuk, az nem is nagyon melegíti, az újszülöttek meg úgyis szeretik a meleget.
Vigyázz nagyon Magatokra és ne stresszelj sokat!
zsuzsi 81
 
 


Megint én :)
Enikô: Nagy-nagy GRATULA a vizsgádhoz :lol: :lol: :lol: Most ?ár igazán csak pihenj és játssz Vanessával!

Képzeljétek, nálunk (Kanadában) semmiféle gyest, gyedet NEM KAPNAK a kismamák!! Így aztán rengetegen vannak, akik nagyon hamar visszamennek dolgozni :cry: Én szerencsére elég jó helyzetben vagyok, mert a férjem keres, de nem mindenki van így.

Sok puszi, vigyázzatok Babócákra!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!
Olive, Korena: megéirnátok nekem az email-címeteket? Küldenék képet Alidáról! Írjatok az én címemre (ott van a nevem alatt), vagy írjatok pü-t. Köszi :D
zsuzsi 81
 
 


Enikő: GRATULÁLOK a vizsgádhoz! Jó kikapcsolódást nektek, megérdemlitek! Kipihenten térj majd haza! :) :) :)

Zsuzsi: a lányok címei megvannak a táblázatban. Épp ma küldtem teljesen frisset! :)

Puszilok minden kismamit és babócát! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith: Köszi szépen, meg is kaptam a táblázatot :lol:
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok Lanyok!

Bocs, hogy egesz hetvegen nem jottem, de irto rosszul voltam, ugyhogy nem neteztem. Az idojaras is borzalmas volt nalunk, szakadt az eso egesz hetvegen. :( Egy elonye volt. Megusztam egy kerti partit. Az egyik szomszed az utcaban eladta a hazat es jovo heten koltoznek el. Bucsuzoul szerettek volna tartani egy grillezest. Mivel a szomszedoknak nem akarunk szolni a babocankrol szeptember elott, eleg kinos lett volna, mert lattak volna rajtam, hogy rosszul vagyok. Meg nem hinnem, hogy tudtam volna ott barmit is enni. Szoval, az idojaras megoldotta, nem kellett magyarazkodnom. Mar csak anyosomnal kell valahogy kivagni magam. Jovo hetvegere meghivott minket ebedre. Szegeny borzalmasan foz, de azert mindig erolkodik. Mar a multkor is atkapartam az en kajam a ferjem tanyerjara es kiszoktem a furdoszobaba kekszet ragcsalni, hogy valahogy csillapitsam az ehsegem. :) Most meg raadasul birkamajat akar fozni. Annak meg terhesseg elott is rosszul voltam a szagatol, hat akkor meg most! Azt hiszem anyosomnal nem tudjuk tovabb huzni a dolgokat, el kell neki mondani, hogy mi a helyzet, igy akkor meguszom a birkamajat.

Tegnap reggel annak ellenere, hogy rosszul voltam, olyan jot mosolyogtam. Reggel felultem az agyban es el akartam ragcsalni 1 szem kekszet, de ahogy az elso falatot leharaptam, ereztem, hogy rohannom kell a furdoszobaba. A ferjem lent a konyhaban eppen kavet fozott maganak, amikor koszones nelkul elrohantam mellette. Utanam kiabalt, hogy jo reggelt. A kovetkezo pillanatban hallotta ahogy belekiabalok a wc cseszebe es utanam kiabalt, hogy "jol vagy?" :) Mondtam neki, hogy imadom a humorerzeket. Amugy ma tok aranyos volt. Elment vasarolni, amig en az agy es a furdoszoba kozott ingaztam es nem csak a kajakat vette meg, amit megbeszeltunk, hanem vett nekem egy csokor viragot is a sok szenvedesemert karpotlasul.

Eniko: Nagyon ugyes voltal, gratula a sikeres vizsgahoz!

Zsuzsi: Varom a kepeket rolatok! Mar nagyon kivancsi vagyok.

Masok kepeinek is nagyon orulnek, ugyhogy kuldhettek nyugodtan a tablazatban megadott e-mail cimemre!

Puszi mindenkinek es irjatok sokat, olyan jo olvasni titeket!

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!
Jaj annyira sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy!!!! :(
Különben miért titkolóztok? Babonából??
Angliában borzalmas idô tud lenni, emlékszem. Valahogy mégis annyira szerettem ott lenni, annak ellenére is, hogy a férjemtôl (akkor még csak vôlegényem) elszakítva kellett ott eltöltenem egy évet!
Elvileg én már küldtem Neked képet!!! A táblázaton található címre. Nem kaptad meg? :roll: :roll: Szólj, és küldöm újra.
Nagyon kívánom, hogy a jövô héten javuljon az állapotod :)
Sok puszi
zsuzsi 81
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: