Új privát üzeneted érkezett!

Bebi,
a "főállású anya" az az, hogy három és több gyerek után otthon maradhatsz gyes-en a legkisebb 8. születésnapjáig, tehát nem csak 3 évig.
Ez nekünk nagyon jó és fontos, mert először is az ovink félnapos (és különben is csak négyévesen veszik be a gyereket), másodszor a nagyoknak is jó, hogy suli után haza tudnak jönni és van itthon valaki, akinek kicsit több ideje van rájuk, mintha napköziből rohannánk haza. (Ezt tapasztalatból mondom: amikor csak ketten voltak, visszamentem egy évre dolgozni, csak 6 órában, mégis tiszta rohanás volt a délután/este.)
Úgyhogy mi így döntöttünk, ez nem "önfeláldozás", nekem ez a munkám most, amit a legjobban kell végeznem. :)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Anyukák! Nem nagy itt a pörgés? Hogy vagytok?

Kata! Mi van az ikrekkel? Jól vannak? Mit szól a család? Gondolom örülnek.

Szilvi! Köszi. Amúgy szerintem igazad van. Nem önfeláldozás a gyerekkel lenni. Én is ezt fogom tenni de nagyon kevés a pénz amit ezalatt az idő alatt kapok. Én ettől nagyon félek.

Kinga! Ez így igaz. Szerintem meg kell találni azt a pontot amikor a gyerekre is és magadra is tudsz elég időt szánni ja és az apukára is. Ez a művészet.
bebi
 
 


Bebi,
mi végigvettük anno, hogy a fizetésem mire menne el. Mivel csakis részmunkaidőben gondolkodtunk, az eleve csökkentett pénz jelentett (volna). Plusz nem maradhattam volna otthon minden betegségnél (akármennyire is "nem betegesek" ők, de azért három nem-beteges összeadódik azért), az egyetlen nagyi még dolgozik, tehát rá se lehet mindenkor számítani, és arra jutottunk, hogy bébiszittyó (nem minden nap., csak néha!), miegymás után nettó 20-30 ezerrel lenne több pénzünk. Viszont mennyivel több stressz, aggódás.... És a gyerekre gyakorolt hatást fel sem bírjuk mérni. Úgyhogy nekünk nem volt nehéz döntés.
h_szilvi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem is tudom mikor írtam utoljára. Múlt héten az Uh-on már látszott a két szívhang, de a doki még 2 hetente csinál Uh-ot, mert nem biztos, hogy esetleg mindkét baba marad. Nagyon stresszelek is emiatt, szeretném ha mindkettő maradna, hamár így van.
Jövő kedden megyek (betöltött 8 hetesen) a köv Uh-ra. Már alig várom. A munkavállalással kapcsolatban, egyre reménytelenebb. Bár ma kerestek meg pont egy részmunkaidős állással, de most nem aktuális, meg a gyerekfelügyeletet sem tudnánk megoldani. A két suli, a három gyerkőc és az ikerterhesség mellett képtelenség lenne dolgozni, bár a pénz nagyon jól jönne, de kinek nem?? Szóval egyenlőre csak a gyerekekre koncetrálok, meg a sulira, munka majd később.

A családban még nem sokan tudják. Vicces nem? Az anyósom tudja, de sem ő, sem a párom nem merik apósomnak elárulni. Lehet, hogy szívinfartust kap. A nagymamám szintén, úghogy még nem sokkolom vele. A gyerekek örülnek, a szüleim meg a meglévő unokákkal sem törödnek, szóval majd megtudják, ha másnem abból, hogy szemben laknak, és egy idő után túlzás lenne a hízásra fogni. Rgyébként nem beszélünk sajnos, csak köszönünk. Szóval nehéz a család, de én, mi így is nagyon örülünk, támogatással vagy anélkül.

Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Kata,
drukkolunk, hogy úgy legyen, ahogy szeretnéd.
:)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Kata! Hogy érted, hogy szemben laknak és csak köszöntök egymásnak. Mi a baj? Ez azért fura. Ha nagyon személyes nem muszáj válaszolni. Kb. Én is, hasonlóan leszek a baba hírének terjesztésével. Elég szomorú. Nem???

Szilvi! Irigylem a bátorságodat. Remélem, meríthetek az üzeneteidből erőt magamnak és bátorságot. Ezt előre is köszönöm neked.

Puszika!
bebi
 
 


Bebi: SZóval a szüleim sose segítettek a gyerekekkel kapcsolatban, sőt egyszer nyiltan tudtomra is adták, hogy ne vállaljak 3.-at, mert ők semmiben nem fognak támogatni. De hát nem nekik szülök....Tavaly, mikor megszületett Jázmin, pár hetes volt és Apám hozott jószívvel egy általa lőtt galambot, hogy rögtön belezzem, stb és főzzem levest a gyerekeknek. Persze, nem tudtam rögtön nekiállni, de még aznap megtisztítva lefagyasztottam. Amúgy tudnikell, hogy a gyerekek nincsenek a húsért oda, kaja volt, és nem várták annyira a galamblevest, mint ahogy aNagypapa elképzelte. Szóval megkérdezte apám később, hogy megcsináltam e-. Mondtam, hogy még nem , de igyekszem. Aztán másnap szintén rákérdezett, erre mondtam, hogy nem , de majd megcsinálom ha lesz időm, nem megy tönkre. Az udvaron voltam 3 kisgyerekkel, a levest meg benn kéne készíteni. Szóval addig addig, míg a végén már lusta kurva voltam 6-8 szomszéd és rokon előtt, aki nem főz a családjára, így kicsit szemtelenül, de kikértem ezt magamnak, és mondtam, hogy a túloldalt magyarázzon, mikor nem is ismeri a saját lányát. Egyszóval kiakadt, hogy nem úgy és nem az és nem akkor történt, ahogy azt ő elképzelte.

Anyuval más a helyzet. A kapcsolatunk már rég óta szintén nen volt az a mama.lánya jó viszony, de havonta 1 órát azért szentelt a gyerekeknek, általában. Nekem sulm volt tavaly is, a párom éjszakázott, és nem tudtam sok összejött dolog miatt elindulni időben a suliba. Úgy éreztem, hogy mindenki cserben hagyott, azt hiszik nekem szívességet tesznek azért, hogy iskolába járhatok, és ez nekem nem kötelezettség, bezzeg másnak a munka.... Szóval kiakadtam, de rendesen. Így még talán sose. A végén már nagyon hanogos voltam, mire anyám is átjött. Persze állítólag segítő szándékkal, aminek az lett az eredménye, hogy ahelyett, hogy lecsillapított volna, vagy megkérdezte volna mi a probléma, csak bámészkodott, majd közölte, hgy elviszi a gyerekeket, nekem meg kéne egy vödör hidegvíz. VAgyis végül nem segített, hanem ellenem fordult, ahol már az anyósomék amúgy is a párom oldalán álltak. Szóval elküldtem őt is a másik oldalra, és megmondtam neki, ami a szívemen volt más nagyon rég: ha nem segít máskor sem, és nem tudja miről van szó most sem, akkor nem is szóljon bele az életembe, főleg ne okítson ki, ha már a segítségére semmiben, lelkileg sem számíthatok. Ez a leírt borzalom azért sok kis pikáns dologgal egészül ki, de ezzel már nem tömlek benneteket. Szóval azóta a szüleim, ha látják, hoigy a kapu felé közelítünk, inkább bemennek a házba, ha nagyon hangosan köszönök, akkor viszzaintenek, de ennyi. Se gyerekek szülinapja, se semmi. Én már egyszer próbáltam megtörni a jeget, mert apámnak és öcsémnek nyár elején szülinapja volt, de sikertelenül. Azt mondták, nekik nem kell az ajándék, mert szerintük nálam csak arra megy ki a játék, és ... leraktam a kagylót. Ezzel kész.. Azóta elmúlt a kicsi 1 éves, és itt van két óvodáskorú gyerek , aki nem érti, miért nem szereti őket a másik nagymama? Azóta is rosszakat álmodom, verekszem, veszekszem álmomban a szüleimmel, csakúgy mint gyerekkorom óta. Remélem nálatok azért nem ilyen vészes a helyzet. Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Egyébként már tudják anyósomék a hírt, és bár nem kitörő örömmel, inkább aggodalommal fogadták, de azért örülnek, és segítenek , amiben csak tudnak.

Jövő kedden megyek a dokihoz. Majd írok. Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Hát Kata nem mondom szép kis sztori. Nélkülük is jól megvagytok, és ti szeretitek egymást ez a legfontosabb. A gyerekekenek azért tényleg furcsa lehet. Nem akartatok messzebb költözni tőlük? Anyósék jó fejek. Ők is közel laknak hozzátok?

Szurkolok, hogy a dokinál minden rendben legyen.
bebi
 
 


Sziasztok!

Tudjátok a vicc az, hogy anyósékkal meg egy házban lakunk, bár külön lakásban. Ez általában nem baj, de messzebb és külön tényleg jobb lenne mindenkitől!!!

3 utca távolság szerintem mindenhol jól jöhet. Nálunk így alakult, változtatni nem tudunk rajta, költözni sem a párom sem anyósék nem akarnak. Puszi: Kata

Holnap megyek UH-ra, szorítsatok!

MAjd írok: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Szorítok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bebi
 
 


Én is szorítok!!! :):)

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Halihó!

Kata! Mi volt a dokinál????? Ugye minden rendben???? Már van szívhangjuk???

Évi! Nem vagy valami beszédes kedvedbe. Mesélj, mi van veletek. Hogy bírsz a lúrkókkal??? Pinurka hogy van???
bebi
 
 


Sziasztok!

Köszi Bebi az érdeklődést :)

Megvagyunk, jól vagyunk! Kicsit nehezen sikerült belerázódni a nagyoknak a sulikezdés mizériájába (pontosan a leckeírás, pakolás stb., stb.). Folyton nyüstölni kell, leginkább a nagylányomat, aki szörnyen kamaszodik :evil: :roll:

Rolcsi folyton a nyakamban, mindenféle válogatott huncutsággal teszi probára a mostanság amúgy sem túl sok türelmemet :oops: Egyébként tüneményes kiskópé, máris egy kis szívtipró! :wink:

Pindurka jól van, sokat mocorog, amit persze nagyon élvezek. Hétfőn voltam a terheléses vércukor vizsgálaton, ill. UH-on. A doki azt mondta ismét, hogy egy picilány csücsül odabent :), viszont ami kicsit aggaszt, hogy másfél héttel kissebbnek látta, mint az eddig számolt kora! Tul. képpen a naptár szerint egy héttel kissebb, mint amit az első, ill. 12-heti uh-on megállapítottak és azóta is aszerint számoltak, de most még annál is kissebbnek mérte a gép! :shock: Én még egyik csemetémnél sem tapasztaltam ilyet! :?:

Ti hogy vagytok? Csemeték? Anyuci?:)

Kata mi újság???


Többiek??

Sziasztok!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia!

Évi!
Szerintem ezen annyira ne stresszel mert nem mindegyik gyerek fejlődik a nagykönyv szerint. Lehet, hogy kisebb lesz, mint a többi. Azért három gyerekkel van annyi szaladgálni való. Szerintem, befolyásolja a növekedést. Többet mozogsz most, mint a másikaknál. Csak ezért lehet kisebb. Minden rendben lesz.

Kata!
Ne csigázz, mi van a picurkákkal???? Remélem minden rendben.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Ti hogy vagytok? Mesélj te is magatokról!

Nagyon magunkra maradtunk :( Remélem Katáékkal minden rendben!

Én nagyon nem izgulok a picur mérete miatt, inkább csak meglepődtem, mert még ilyen nagy különbség nem volt! :shock:
Majd hétfőn megyek dokihoz, addigra remélem meg lesz a vércukor eredmény is.

Jól vagyunk, Rolcsi huncutkodik sokat édes kis dumagép :), a nagyok pedig lassan-lassan vissza rázódnak a sulis-gyötrelmekbe! Vivikémnek szombaton lesz a 12. szülinapja! :)

Lányok írjatok!!!!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk. Nálunk is mennek a szürke hétköznapok. Reni délelőtt suliban délután rengeteg lecke. Ma nagyon fúj a szél lehet, hogy délután nem fogunk kimenni.
A kicsi nappal már nem használ pelust csak alváshoz. Szeret önnálóan enni, bár nem nagyon megy neki. Sokat beszél. Szinte minden szót utánnoz. Akarotos és sokszor hisztizik is. Amitől a hajam égnek áll.

Ha jól látom a kicsinek Noémi lesz a neve. Gratulálok. A férjed örül a nőuralomnak? A nagyok biztos örülnek neki. A Nagylányodnak Boldog születés napot!!! Az enyém augusztusban volt 11 éves. A tieid szeretnek tanulni. Nekem mindig veszekednem kell vele.

Üdv!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztzok!

Bocs, hogy eltűnök, de a suli és a gyerkőcök teljesen lekötnek a háztartás mellett. A múltkori Uh-on (8 hete) két szívhang volt és CRL mindkettőnek 18-19 mm. Az egyik petezsákja már csak kicsivel kisebb. Szóval úgy néz ki behozta a másikat. A doki szerint lány lesz, mert azok ilyen szívósak. MOst legközelebb a 12. heti Uh-ra megyek 19-én. Majd írok. Addig én is szétizgulom magam.
Pihenni nem nagyon van időm. Ma félévi vizsgát írok a webtervező suliban, a ygerekek náthásan itthon, a kicsi nyúz, és még semmit nem tanultam, csak az órákon hallottakat. Mennem is kell. Képtelenség így írni. Majd jelentkezem. Minden jót nektek is.Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Bebi, Rolcsim is egyre inkább akaratos pedig még csak decemberben lesz kétéves mi lesz akkor, főleg, ha itt lesz a kistesó? :roll: Vivienem sem szívesen tanul, mitöbb elsumákolná a tennivalókat, ha nem lennénk szorosan a sarkában, pedig olyan kis lelkiismeretes volt! Hááát eléggé nehéz az élet egy kiskamasszal! :shock:
Köszönöm a gratulációt! :) Igen, Noémi Eszter lesz a leányka. Nem lesz nőuralom, kiegyenlítődik az arány! Most ugyanis egy lány-egy fiú + még egy fiú az állás. ;) Hogyha meglesz Noémi akkor leszünk egyenlő arányban.
Párom boldog, ő ugyanis a 2. férjem, Rolcsi édesapja, és szeretné megtapasztalni milyen egy ici-pici leánykával, hiszen ő ajándékba már egy nagyot kapott :)

Kata, örülök, hogy minden rendben a kicsivel, már aggódtam, hogy miért nem írsz! :shock: Szuper lehetett látni a két pici szivecskét! :) Kitartás a vizsgához és persze sok erőt!
A két mini-manónak jobbulást!!:)

SZiasztok!

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kata! De jó, nagyon örülök. Minden rendben lesz a 12 héten is. Nyugi!!!
Web tervezést tanulsz? Mesélj róla. Hány hónap? Mennyit kellet fizetni? stb...
Én most olvastam el csomó könyvet amiről mind azt írták weblapot tudok majd házilag készíteni de nem megy. Egyszerűen hozzá sem tudok szólni. Pedig nagyon kéne egy honlap az uramnak. És természetesen nincs lóvé rá. Nagy bátran mondom majd én megcsinálom neki de nem megy. Főleg mert ezer más dolgom is van mellette.

Évi! Én nagyon várom, hogy a lányom kinőjön ebből a kamasz kórból. Eddig ez a legnehezebb kórszak vele. Kicsinek olyan volt mint egy angyal. Egy tünemény. Szorgos, dolgos, okos. De most mintha pont az ellenkezője lenne. A férjednek ez az első házassága? Nincsenek gyerekei? Mármint Rolcsin és Noémin kívül. Nem akarok túl kíváncsinak tűnni. Sikerült megoldani a korábbi problémát? tudtatok egy kis időt szakítani egymásra? Esetleg még azóta is szorongsz emiatt? Vagy csak átmeneti rossz kedv volt?

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül "betörök "hozzátok, de szdkatát kerestem és itt találtam meg.
Szia Kata!
nagyon eltűntél a 2006. augusztusi tpoikból, bár megértem, hogy nincs időd több topikot is figyelemmel kísérni.
Szóval azért kerestelek, mert emlékszem, hogy írtad, hogy Te "csak úgy" el kezdted szedni a chlostyt. Nálam még mindig semmi eredmény, s bár már a múlt hónapban felírta a doki a gyógyszert nem váltottam ki, mert nagyon úgy tűnik, hogy a férjem - ugyan nem mondja ki- de ki akar hátrálni, ebből a babaprojektből, de én NEM. Szóval arra gondoltam - tudom, hogy nagyon csúnya dolog - hogy a tudta nélkül mégiscsak beszedném a gyógyszert. De úgy tudom, hogy a 14. napon menni kell orvoshoz -mert repiszurit is írt fel- UH-ra. Na nem bonyolítom, nem akarlak terhelni az én problémámmal, csak szeretném ha beavatnál, hogy Te pontosan hogy is csináltad ezt a dolgot. Ha ráérsz írjál már erről egy kicsit részletesebben.
A családi gondok miatt nem irigyellek, nekem ilyen komoly konfliktusom nincs az anyámmal, de néha én is kiakadok, úgyhogy át tudom érezni a helyzetedet. Az azért jó jel, hogy ilyen nagy családot akartok, mert az azért azt jelenti, hogy Ti jól megvagytok és ez a lényeg.
Vigyázz magatokra, néha benézek hozzátok is, mert itt nyomon tudlak követni.
Üdvözlök Mindenkit Fanny
fanny01
 
 


Sziasztok!

Bebi, abszolút egyetértek veled, én is alig várom, hogy végre túllegyünk ezen az örületen! :? Az én kislányom egy iszonyú hasfájós pici baba volt, szinte folyton (de szó szerint) kézben volt. Akkor úgy éreztem, sose lesz vége, hogy ennél nem létezik nehezebb helyzet...
...de létezik. :( Szívesen járkálnék még vele inkább :cry:
Tényleg az a legnehezebb, hogy olyan édes, szeretnivaló kislány volt, lelkiismeretesen tanult, most meg... őrület!

Páromnak csak az én gyerekeim vannak :), akik abszolút a MI gyerekeink :!: Tehát tényleg olyan akár az édesapjuk :)

A problémát igyekszünk megoldani, pár szombaton elmentünk kettesben, ez nagyon-nagyon jó volt :):) Most viszont államvizsgára készül a drágám, jelenleg munka mellett, így tényleg nagyon kevés ideje marad ránk :(

Ti hogy vagytok?

Puszi: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Újra itt!

Köszi az aggódást, és tényleg ne haragudjatok de elő fog fordulni hogy 1-2 hétig nem vagyok , mert nem bírom idővel.

Jól vagyunk, egyre jobban. A hányinger kezd megszűnni, de gyakran kell ennem, hogy ne ájuljak el. A gatyóim már szűkek, és azUH szerint már jövő csüt ön leszek 12. hetes, vagyis előbb volt peteérésem, ahogy gondoltam. Szóval 19-én megyek Uh-ra, majd írok. REmélem jó hírekkel vár a doki, és két babót láok megint.

Hülyeség még bár, de ha tudtok valakit aki nemsokára eladna (áprilisig) olyan babakocsit ami ikreknek jó, és egymás után tolható, teljesen lefektetehető, vagyis újszülött kortól használható, kérlek szóljatok. Voltunk nézelődni boltokban, de csak egy ilyet találtam az is csak 2006-os újítás, tehát addigra használtan biztos nem fogok kapni. A peg perego új babakocsija. Egyébként nagyon szupi, de alapban 130 körül van, plusz kiegészítők, szóbal 150 alatt enm kapnánk meg, és akkor még nem is a saját hordozóját veszem hozzá. Jó lenne használtan venni olyat, ami hasonlít az elvárásaimhoz, de azt sem tudom mit keressek a hirdetésben. A legtöbben egymás melletti babakocsit használnak, árulnak. Érdekelnek majd idővel kisrucik is, főleg 56-osak, mert abból anno irtó keveset vettünk, és két gyerekre biztos nem elég. Szóval minden infonak örülök majd: szdkata@t-online.hu

Évi: Szurkolok nektek, az államvizsga eg yegész családot megvisel. Nekem idén kellene, de azt hiszem nem lesz belőle most semmi.

Fanni1: Igyekszem oda is írogatni. Már a tábliból is kivettetek!... :(

Bebi: a dackorszak szerintem nem csak kétéves korban nehéz, de mint írjhátok a nagyoknál is. A sumákolás meg minden gyerekben benne van, nem? Nem sokára nézhetek én is elébe, Bogio lehet, hogy már jövőre 1ős lesz, bár én még marasztalnám az óviba 1 évet, ha lehet.

Puszi: Kata :)

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Kata nézd meg jobban a táblát, mert a neved mellett KÉT zebra is van, úgyhogy nem vettünk ki és igenis tessék gyakrabban jönni!
(És nekem írni az "önkezelésedről", lehet, hogy nekem is csak így van már esélyem)
Fanny
fanny01
 
 


Sziasztok!

Évi! Nagyon szerencsés vagy azaz vagytok a gyerekeiddel. Egy kicsit irigy is vagyok. Az én férjem is jól el van a lányommal de nem az apja 100%-ig. Pedig az igazi nem jár hozzá már jó rég óta. Nektek, hogy sikerült? Ő alapból nagyon ügyes apuka? Az enyém kicsit nehezebben bánik a gyerekekkel, nem tudom rá a jó szavakat amivel kifejezhetném. Egy kicsit merev. Néhány dolgot nehezen ért meg. De nincs ezért köztünk feszültség, csak örülnék ha meghittebb lenne a kapcsolatuk. Főleg most, hogy tinis a csaj.

Kata! Nem nagyon ismerek ikres szülőket. Van aki a neten keresgél. Több ismerősöm van aki jókat vásárol. Én speciel még nem nagyon tudtam igaz nincs is hozzá elég időm, hogy keresgéljek. Aztán ott van a vásár. Az viszont jó. Szerintem sok mindent találhatsz ott. Oda én is szoktam menni. Nemsokára lesz November elején.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Kata!
Régen elmúlt 19-e! Mi volt az UH? Mesélj olyan kiváncsi vagyok!
Fanny
fanny01
 
 


Sziasztok!

Kata! Mi volt az UH-n?????

Lányok!!! Írjatok!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok! Majd teszek fel képet. Minden rendben volt az uh-on. Kis méretbeli eltérés vana babók közt még mindig, de csak pár napnyi különbséget jelent.Szóval valszeg 2 petéjűek lehetnek.

Minden ok velünk, csak idő nagyon kevés, jönne a vizsgák, úgyhogy ismét ritkán tudok benézni, de igyekszem.

Bebi: honlapkészítésről mesélek, de hívj fe hétvégén , ha tudsz. Megadom a számom , ha írsz az szdkata@-online.hu-ra.

Ha lesz időm szívesen segítk is, ha tudok.

Puszi mindenkinek: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Köszi Kata. Lehet, hogy majd élek is vele. Most épp ott tartok, hogy próbálok megfelelő oldalt találni az anyagomnak. Nem egyszerű, hiszen egyenlőre ingyenest szeternék próba képpen azok meg nem annyira jók. Merre felé laktok? A számtech tanárom megigérte, hogy segít, cserébe az uram csinál neki egy szekrényt. HA nem jön be akkor majd kereslek. Addig is ha felmerül kérdés majd írok. És előre is nagyon szépen köszönöm.
:o
Többiek??????????? :roll:

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Ír még ide valaki?

Sajnálom, hogy csak most találtalak meg benneteket, mert azt hiszem sok közös témánk lenne!

Próbálkozom egy kis vérfrissítéssel, hátha újra elindultok.

Három fiú 8, 4, 2 évesek után júniusban született meg "az első" lányom,- ahogy a doki mondta. Hát nem tudom lesz-e második lányom is, mert bár nagy kedvem lenne hozzá, mostanában sok dolgot kell tapasztalnom ami miatt kétséges a dolog.

Egyébként már majdnem minden szóba került, ami a sok gyerek nevelésének jó és nehéz oldalát bemutatja. Nekem, mivel eddig még sohasem voltam ennyit folymatosan otthon, ezt a legnehezebb elviselni. Én is beiratkoztam főiskolára mint második alapdiplomás, de oda még nem sokszor jutottam el. Dolgozni mennék, de éppen kitúrnak az állásomból, úgyhogy nehéz. A legnagyobb baj viszont az, hogy jelen anyagi helyzetemeben nehezen tudom elképzelni, hogy tudnám tartani a 2-3 év korkülömbséget. Nagyobbat meg nem akarok.

Azért vannak jó dolgok is persze. Ez a kiscsaj, most olyan, mintha az első gyerekünk lenne. Annyira más mint a fiúk! :)

Hát remélem olvassa még valaki Közületek ezt a topikot.

Sziasztok:
i
iloly
 
 


Szia! :lol: :lol: :lol:

Én itt vagyok. Örülök neked. Amint látod nem nagy itt a forgalom. Bár én nagyon szeretném. Igaz csak két gyerekem van de olyan jó hallani és látni, hogy mások milyen ügyesen és bátran vállaják a nagy család adta nehézégeket és örömöt. Persze nálunk is tervben van a harmadik lurkó. Ugyhogy benne vagyok egy kis dumcsiba. Melyik suliba jársz? Mesélj a kétségeidről? És mindenről ami eszedbe jut. Aztán jön majd a pörgés. Remélem. :roll: :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

A GyP Főiskola az, ahova (nem) járok :D . Bár most éppen arra készülök, hogy hétfőn bemegyek a konzultációra. legalább egy embert kellene fognom, aki az infókat-anyagokat ide adja nekem.
Az a helyzet, hogy 200km-re lakom Pesttől, a suli meg ott van.

Kétségeim azt illetően vannak, hogy ebben a gazdasági helyzetben + még az én jelenlegi munkahelyi gondjaimmal, értelmes lenne-e még egy gyereket vállalni. Ez csak azért vicces kérdés, mert a lányzó még csak 5 hónapos lesz. Még minimum egy, max 2 évünk van eldönteni mit akarunk. (Nem mintha eddig olyan nagyon tervezgettünk volna, tényleg véletlenül a három kicsi között szinte napra pontosan 2 év van, és ez bejött.) Őszintén szólva úgy megszoktam már, hogy vagy kicsi babánkvan-vagy várok egyet, hogy nagyon furcsa lesz ha nem lesz több. Valószínű, hogy ha nem kellene most itthon üldögélnem és kevesebb időm lenne ilyesmin gondolkodni, nem lenne ez ekkora probléma.
Úgyhogy nem is nyivákolok tovább, hiszen másnak még egy gyerek sem jön össze, inkább élvezem amíg picik.

Látom Neked van egy nagyobbacska lányod. A mi legnagyobb fiunk még csak 8 éves, de már mutatkoznak rajta is kiskamaszos jelek. Időnként belegondolok mi lesz itt, amikor 18-14-12-10 évesek lesznek. :shock: :shock:
Ráadásul a fiúk már most együtt csajoznak. Persze a koreográfia mindig ugyanaz. A középső felszedi a nőt, a nagy meg lecsapja a kezéről. Szerintem a kicsi lesz majd az igazi nyeretes, mert mind közül Ő a legokosabb, leggyorsabb és persze legerőszakosabb. Ja és a nagy a védelmezője. Szegény középső, valószínű mindig középső marad, pedig valójában van 2 kisebb testvére.

Most a "technika ördöge" ültetett a géphez mert annak örömére, hogy Apa elvitte a fiúkat a nagyihoz, nekiálltam vasalni. A vasaló meg bekrepált, tehát van egy szabad estém. :) Persze lesz helyette más dolgom, de megörültem a válaszodnak és hogy lásd komolyan gondolom, ide ültem kicsit.

Szia: i
iloly
 
 


Szia!

Nagyon buta vagyok tudom de sehogy sem jövök rá mi az a Gyp főiskola. Én A Szent Istvánra járok. Bp-i vagyok, úgyhogy viszonylag könnyű. Nálunk már most nincs konzi, felkészülési időszak van. Dec. közepétől indul a vizga szezon.

Az aggályodat értem. Én már a harmadikkal is úgy vagyok, hogy nem tudom, hogy miből de nagyon szeretném. Ami igaz mi már próbálkozunk is.

Jó pofi ez a csajozós dolog. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen korán kezdik. A két nagy között visszamentél dolgozni? Mivel foglakoztál korábban? A párod is gyerek párti? Ő is akar még? Mit szól a családod?

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Itt vagyok ám, csak írni nem tudtam már két napja. Próbálok sorban haladni:

Gyp=Gyógypedagógiai

Ahol voltam hétfőn, sőt kedden is, de kedden nem voltunk az én előadásomon, mert Nóra éppen kapóra jött egy vak szakos gyakorlaton. Behívtak minket demonstrálni, milyen egy 5 hónapos ép látású gyerek. Nagyon élvezte a helyzetet a kiscsaj. :)

Mi éppen most számolgattunk (bevétel-kiadás) és az a végeredmény, hogy a 3 gyerek jelen pillanatban 10000 ft tuti + kiadást jelent havonta. Ebből az a tanulság, hogyha 0 gyerekem lenne, akkor sem lenne több pénzem. Nyilván ruha tankönyv stb. jöhet még, de ha van hol lakni, és nem kell minden hónapban új cipő, akkor nem ezen múlik. Nekem inkább az a bajom, hogy ha mehetnék dolgozni ennél sokkal jobb helyzetben is lehetnénk. :(
Azért 3 gyerek, mert a kicsi még "nem kér kenyeret".

A dolgozós kérdésre bonyolult a válasz: összefoglalva én mindig dolgoztam. A legnagyobb még 5öd éves koromban született, akkor lehetett lógni, a másodikkal vállalkozó voltam és a magam ura, nem időhöz kötött munkával. A harmadik születése után lettem közalkalmazott, annak előnyeivel és hátrányaival. Három hónapig voltam vele otthon. Azután egy lányzó vigyázott rá.

Nagy túlélőművész vagyok, mindig azt csinálom, amiből megélünk.
állatorvos- lovasedző. Amit ezekkel a végzettségekkel lehet, azt csinálom, de mindig lovas vonalon. A férjem is áo.

A családban persze volt aki itt is tett megjegyzést, először a második gyereknél. Anyukám szegény most próbálkozott, de mondtam Neki, hogy engem sohasem kérdeztek meg, akarok-e még kistestvért, pedig én nagyon szerettem volna (egy öcsém van). Én megkérdeztem a fiúkat. Akartak.
Röhejes, de komplexusai kezdenek lenni a szüleinknek. Én babonából az utolsó 3 esetben nem jelentettem be hogy terhes vagyok amíg nem múltam el 12 hetes. Így aztán a harmadikkal már 6hós is elmúltam, amikor megtudta a familia. Ezért ha a legkisebb gyanú is felébred bennük, hogy terhes vagyok, már egyből riasztják egymást. :lol: :lol:
Azt gondolom, ha túl leszünk most egy- két nehézségen, akkor fogunk még egondolkodni komolyan, most úgysem érdemes sokat foglalkozni az üggyel. Annyiból érdekes, hogy nem akarok túl későn belevágni még egy kicsibe, és 3 év korkülömbséggel még benne vagyok a szerintem elfogadható korban.

Most viszon Te jössz illetve Ti, hiszen volt itt a múltban annyi hozzászóló...

Sziasztok:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Most én jövök? Ez mit jent? Mit is mondhatnék?
Tizenkét éve mentem férjhez ebből a házasságból van a nagyobbik lányom 11éves. A mostani párommal 8 éve vagyunk együtt. Két éve vagyunk házasok a kicsi lány tőle van. Neki van egy fai aki 14 éves. Sokáig velünk lakott most az anyánál van. Bankban dolgoztam, jelenleg tanulok HR szakon a Szie-n itt Bp-n. Nagyon szeretnék nagycsaládot. Pl. mint a tied is. És simán vállalnék, mondjuk négy gyereket, de a környezetem nem különösebben örült ezeknek sem. Nyilván valami igazuk nekik is van. A pénzügyi helyzettől nagyon félek, ezek most rendesen belecsapnak az anyagi dolgainkba. Több havi bevételt is el tudnék viselni. Lakás körülmények adottak de van hitelünk is hozzá. Szeretnénk családi házba menni, de nagyon rebesgetik, hogy elveszik a szocpolt anélkül, pedig nem fog menni. Szívesen itt hagynánk ezt a bűzös nagyvárost de félek máshol még ennyi munka sincs és a család is ide köt, akkor még segítség sem lenne. Szóval nehéznek érzem a helyzetet. Pedig tudom, ha nem szülök több gyereket, azaz legalább egyet akkor örök életemben bánni fogom. Nem akarom a fejem ezzel hajtani örök nyugovóra. Ezért titkon azt remélem, ha megint terhes leszek akkor ikreim lesznek. Lehet, hogy nagyon h…e vagyok. Te ügyesen leszerelted a szüleidet. Mellesleg én is szerettem volna még tesót. Nekem is egy öcsém van. Sajna még nincs családja. Így a lányaimnak nincs uncsi tesója se. Ez sem valami jó így. De ez ellen nehéz lenne tennem.
No, hirtelen ennyi.

Szióka! Írj/atok!!!!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Hát igazad van a vidékkel kapcsolatosan. Ez egy "vízfejű" ország, minden Pesten történik és csak ott van akkora választék bármiből, hogy valóban Te választhass és ne kelljen kompromisszumot kötnöd. Na jó, talán még 2-3 vidéki nagyvárosban is, de máshol nem. Itt nálunk 70 000 lakosú város mellett 0 minden. Mi épp most keresünk valami jobb helyet. Persze, amíg a gyerekek ovis korúak, nincs nagy gond, de az iskolással már itt sincs elég program. :(

Szerintem ahhoz, hogy hány gyereket vállalsz, csak nektek kettőtöknek van közötök, tanácskozási joggal jelen ehetnek még a többi gyerekek... :lol: :lol:

Unokatesóilag mi is furcsán állunk. A mi gyerekeinknek van két unokabáttyuk akik 21 és 24 évesek. Viszont számtalan másod unokatesvérük van, akik közül csak három lány van, a többi fiú. Legnagyobb részük a mi legnagyobb fiunk korosztálya. Együtt szoktak nyaralni a nagyiknál és a nagyik, tántik, unoka bátyusok viszik őket minden felé. Nekem ez is kimaradt az életemből. Az unokabátyám 5 évvel idősebb, az unokahugaim 14 és 17 évvel fiatalabbak nálam.

No mára ennyi a mese, holnap folytatjuk. Hátha idetéved valaki más is.

üdv:iloly
iloly
 
 


Szia!

Úgy látom nincs nagy mozgás erre.

Reggelre a kicsikém lázas lett. A nagy is itthon, tanítási szünet van a suliba. Szeretem ezeket a napokat. Olyan jó ha együtt vagyunk csak mi lányok. Más mint a hétvége.

Most mennem kell. Írj!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Látom már Te is egyes szám második személyben fogalmazol. Úgy látszik átalakultunk magánlevelezéssé. Vicces, hogy én már nem várom a negyediket, Te meg még nem várod a negyediket....

Tényleg! Mi újság a harmadikkal?

Mi is apa nélkül leszünk egy pár napig most a héten. Ilyenkor a reggeli indulás a leghúzósabb, mert a kicsi fiúk nem elég gyorsak, de nem fogadják el a nagy segítségét, ígyhát választhatok a korai kelés vagy a veszekedés között. Mindig mást választok,hogy ne legyen unalmas. :D

Most néztem rá a bvonalzódra. mindent tudok.

Szia: iloly
iloly
 
 


Szia!

Igen egy kicsit úgy néz ki, hogy magamban beszélgetek. Nem tudom te mit tudsz de én azt tudom, hogy ma kelett volna megjönni. Most nem nagyon érek rá mert tanulok ezerrel. Ha elmaradok az nem azért van mert leléptem. Január közepe után intenzívebb leszek. Ígérem. Remélem kitartasz melettem. Addig meg csak így röviden.

Pusszancs neketek.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia!

Hát azt tudom, hogy ha vkinek ilyen vonalzója van, az éppen készíti a babát és nem a kész babát várja. Jól gondolom? :D

Nyugi én most gyakran benézek, és életben tarthatjuk a topikot, amíg valaki más is csatlakozik (újra).

Figyelem! Közérdekű információ:

EZ ITT NEM EGY KÉT SZEMÉLYES MAGÁNTOPIK!!!!



Hátha ez használ. :wink:

Szia:i
iloly
 
 


Szia!

Ez vicces!!! :lol: :lol: :lol: Azért amikor tudok én is bekukkantok. Írj is!

Hogy bírod a férjed nékül? Mikor jön haza? És ha nem személyes nagyon a kérdés hova ment?

A vonalzóm pedig tényleg az aminek látszik. Rajta vagyunk az ügyön. Halkan mondom: hamarosan lecserélem.

:P ÉN IS SZÍVESEN VENNÉM HA VALAKI CSATLAKOZNA HOZZÁNK :P

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia!

Akkor halkan gratuláljak?

Nem ment el csak 3 napra Pestre és már pénteken haza is jött. Most folyamatosan áramlunk. Holnap én megyek el három napra suliba.

Ez most egy kicsit zűrös időszak, de volt már ennél rosszabb is. A fiúkkal meg mind a ketten egyformán jól megvagyunk egyedül is. Ahhoz képest, hogy onnantól kezdve, amikor a legnagyobb fiunkkal terhes lettem és kapott egy jó állást, a gyerek két és egy negyed éves koráig laktunk egymástól 120 kmrre ez nem olyan gáz. Akkor is megoldottuk most is megoldjuk.

Így legalább nem unjuk meg egymás fejét. :lol: :lol:


Szia, vigyázz magadra!

i
iloly
 
 


Sziasztok!

KATA!!!! ÉVI!!!! Merre vagytok???? Mi van veletek? Mi van az ikrekkel? Évi? Minden rendben?

Iloly! Akkor ti gyakorlottak vagytok ezen a téren. Amúgy most merre felé laktok? Most is messze dolgozik a férjed? Mennyi ideje jut a fiúkra? Mesélj többet, habár én szűkszavú leszek mostanában azért jövök olvasgatni téged. Kíváncsi vagyok milyen nehéz három gyerekkel. Mindig is hármat terveztetek? A férjed is így gondolta? Ő azért nem bánja, hogy mind fiú? Vagy szeretett volna egy kislányt?

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Iloly!
Lehet, hogy egy kicsit elkalandoztam, bocsi de elfelejtettem, hogy a negyedik lány. Csak a három fiú marad meg erősen a fejemben. Bocsi még egyszer.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Hello!

Azért, mert a három fiú egy csapat, Nóra meg egy baba. Négyet-ötöt gondoltunk, a tervezés nem a legjobb szó a mi esetünkben.
Nem volt nehezebb a három fiúval mint kettővel mert elég jól "összenőttek". Most is egyre könnyebb amióta mindenki megtanulta kezelni az új helyzetet. Ja és változó mennyit van itthon, mi elég jól elosztjuk a munkát is meg a szórakozást is egymás között.

Ma például Ő hozza haza őket (szórakozás), de én megyek a falusi Mikulás-ünnepségre velük (igen kemény munka).

Jó csoki evést!
i
iloly
 
 


Szia!

Annyira örülök, hogy nem bántottalak meg. Úgy szégyeltem magam.

Jó fej férjed van. Épp tegnap mondta az egyik bariném akinek mellesleg a nyáron született a negyedik babája, hogy elhagyta őket a férje egy nő miatt. Hát tudod, teljesen padlót fogtam.

Nem eszünk sok csokit. Így is nagyon dundi vagyok. Jó lehet egy falusi mikulás buli.

Puszi!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia Bebi!

Hát nem volt olyan jó a Mikulás, mint az elmúlt években, mert az előző Mikulás lánya már 2 éves és felismerte volna apát. Az új gyerek pedig nem tudta olyan jól kezelni a helyzetet. Most én is suliban voltam, meg tanulnom is kell, ez az oka a késlekedésnek.
Látom már a vonalzót le is cserélted. Mégegyszer Gratulálok!

Szia: i
iloly
 
 


Szia!

Neked mikor lesznek vizsgáid? Én most készülgetek rá de már a törpcipőm is tel van. Arra gondoltam hagyom az egészet a francba. Minek nekem három gyerek mellé diploma? Ari az új vonalzóm mi?

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Mert nekem minek a négy gyerek mellé mégegy?

dec.20-jan.16-ig lesz vagy 9 vizsga. Pedig 2 éve, amikor az utolsó tanfolyamot befejeztem, akkor megfogadtam, hogy soha többé... de ilyen az élet. Nekem mindig van valami amit még meg kell ahhoz tanuljak, hogy azt csinálhassam amit akarok. Sajna nagyon szűk területet néztem ki magamnak, és nem is biztos, hogy piacképes itt nálunk, de a végzettségeim önmagukban is megélhetést adhatnak. Ha nem megy az egyik, mert nincs rá kereslet, vagy éppen kifúrnak, mindig megélünk a másikból. Most lehet, hogy megint elkezdek praktizálni. 8)

Tetszik a vonalzód, egyrészt mert ez már az új babáról szól, másrészt mert egyszerű. (Nem tetszenek a túl bonyolultak)

A gyerekeknek mikor mondod meg, hogy lesz kistesó?

Tessék tanulni, nem a leveleket olvasgatni!(Azért nekem írhatsz)

Puszi:i
iloly
 
 


Szia!

Aranyos vagy. Jót mosolyogtam. Fúúúú de nincs kedvem tanulni. Még nem tudom mit fogok mondani de még várok vele kicsit. Minimum januárig. Reni ő tuti örülni fog, a kicsi meg nem hiszem, hogy érteni fogja. Max majd látja a pocakom növekedését és felfogja majd ha kint lesz.

Bius belázasodott délutánra, ez kimondottan jól jött most nekem.

Üdv! Azért majd jövök.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: