Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Képzeljétek tegnap először evett Nonó sóskát krumplival, amit nagyon szeretett.
Ma meg brokkolis zöldséges krumplit készítettem neki húslével és hát nagyon falta.
Remélem később sem lesz válogatós!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ja, igen és Nikky!

Várjuk ám a képeket a keresztelőről!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ja Nikole

Akartam írni neked az előbb de elfelejtettem..
szóval sztem a kaja time az kajatime!!nem pedig játék és bohóckodás..persze Apa nálunk is repülőzik vele meg minden de el is tart neki a kaja úgy kb 40percig!!!na hát nekem se időm erre se energiám...szóval sztem nem EZ a "dolgod"-ahogy te írtad-..h szórakoztasd kaja közben...lehet h csak ilyen időszak járja nála h nem akar annyit enni...nem hinném h miattad van..sőt tutira nem!!!

Képzeljétek csináltam Dórinak SALÁTA ÉS KRUMPLI PÉPET!!!Hát nem hittem el h ezt valaki is megenné...hát az nem kifejezés h megette..az egészet majdnem...sajna nem mértem le mondván úgyse eszik belőle egy falatot sem...imádta!!!ilyet???Ti hallottatok ilyenről egyáltalán??Anya mondta tegnap h én zabáltam..próbáljam ki...hát bejött!!!
nekem ez akkora újdonság volt vmiért...fejes salátát megfőzni???
szóval próbáljátok ki..

Ancsa
Sóska jön nekünk is a héten..kiváncsi vagyok..a spenótból kb 3kanalat ha evett :lol: ...igyekszem a képekkel,de nem vagyok egy gyors fajta :lol: ..

Kép
nikky
 
 

 
 

Nikky
A spenót Marcinak sem jött be, de csecsemő szakácskönyvben olvastam, hogy ír bele banánt is. Tettem a spenót krumplihoz egy kis darabbal, és már ette is Marci. Szerintem próbáld ki :wink:

Kép
Kép
nikole
 
 


Nikole

Köszi majd kipróbálom...végülisa banánt ezerrel eszi...de zöldséget még nem kevertem neki gyümölccsel..nemtudom miért..nekem fura..de kipróbálom...milyen csecsemő szakácskönyved van??én is nézegetem őket,de vmi nagyot keresek..amiben már nagyobbak nak is vannak receptek,csak még nem találtam rá :( ...

Jár vki közületek a ringatóra??vagy hallottatok már róla??én most jelentkeztem..remélem jó lesz...mármint a budapestiek közül???

és vki jöjjön át hozzám és vigye el a maradék tortáját Dórinak... :lol: :lol: :lol: :lol: csokitorta marcipánmázzal....a baj az h nagyon finom.... :wink: :roll: :lol: :lol:

Kép
nikky
 
 


sziasztok!

áttneveztem magam.kismama voltam.most Ettike lettem.ebből legalább tudjátok mi a rendes nevem.

mindjárt csinálok vonalzót is.
ettike
 
 


Sziasztok.......
Hát Nikky ha meg van még akkor én szívesen válalkozom D óri tortájára :lol:
Tim-csi
én nem hiszem hogy 1 ilyen idős baba unná a hamiját szerintem valami más lehet az oka, lehet nem éhes vagy valami hasonló. Néha Dorina is csinálja hogy nem eszik semmi nem kell és mikor már teljesen padlón vagyok miatta akkor kap 1 rudit nah azt persze megeszi,de ha megvárnám míg teljesen éhes lesz akkor biztos megenné a rendes kajcsiját is. Szóval szerintem ne aggódj miatta.
Ettike
mi ez az átnevezés???? :lol: Mi a rendes neved ha nem vagyok nagyon rámenős?? mert gondolom ez csak a beceneved :D

Csajok mostanság Dorcus olyan 7 körül ébred nah én ehez nem igen vagyok szokva és utána már nem akar vissza tentézni csak olyan 10 körül. Csak úgye ha ő felébred akkor nekem is kell :twisted: és nekem annyira nem jön be ez a 7 órai kelés, eddig jó volt 6 körül keltünk gyors hami aztán aludtunk 2-en 9-ig nah de most így borzalmas!!! Lehet most rossz és lusta anyának tartotok de nekem ez így baromi korán van!!!! Van valaki hasonló cipőben?? vagy van valakinerk valami jó tippje hogyan aludjon még legalább 1 órát Dorina????

Krisy most látom beírtad a fogacskáinkat :lol: KÖSZÖNÖM
Vendég
 


bacsbern:

bárcsak Patrik is mindig 7.-ig aludna :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
egy rossz szavam sem lenne.persze ha eddig Dorci tovább aludt akkor neked furcsa de hidd el nekem megváltás lenne.biztos vissza szokik és ez csak egy áttmeneti állapot.

Kép
Kép
ettike
 
 


Nikky
Ami nekem van: Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve
Hát ebben sincs túl sok recept, és a baba 1 éves kora utánra is van néhány, meg van benne diétás étrend meg ilyenek. Nem tudom milyenek vannak még, mert ez a nővéremé, és ő adta oda.
Mi voltunk egyszer Ringatón, mondjuk Szolnokon. Szerintem jó, Marcinak is tetszett, bár neki inkább a sok baba, nem a mondókázás. De majd jha nagyobb lesz, biztos azt is értékeli majd. Ez inkább nekem lenne jó, mert én nem tudok egyetlen dalt, és mondókát sem :roll:

Én marcipán függő vagyok, nem véletelenül hívjuk Marcit is Marcipánnak :lol: Szóval én bevállalom a tortát :lol:

Bacsbern
Mostanában ébred 7-kor, eddig 9-ig aludt??? De jó neked :D Nálunk eddig 5-ig aludt, és most már 7-ig is szokott, én ennek csoda örülök. És persze Marci sem alszik vissza, de azt hiszem én már hozzászoktam :roll: Nálunk az lett a megoldás, hogy 5-kor apa megy be hozzá, ad neki vizet, visszaadja a cumiját és Bumit, és akkor 7-ig alszik kb. Ez persze van mikor fél 7, de van mikor fél 8 :lol: Régebben, 5-től 7-ig fél 8-ig simán fent volt :shock:

Eladtuk az autónkat :cry: Szerettük nagyon, de sajna nem fért bele a babkocsi, csak ha szétszedtük. Kellett nekünk az ország legnagyobb babakocsija :roll: Viszont holnap megyünk a másikért :lol: Már csak Marcit kellene valakire "rásózni". Nem válallja be valamelyikőtök? :lol: Kár, hogy Szolnokon nincs senki :roll:
Anyósék ugyan tudták, hogy mi a helyzet, erre fogták magukat, és elmentek a Balcsira ma délelőtt letéliestíni a nyaralót. Legalább 1 napot várhattak volna :roll: Na sebaj, majdcsak találok valakit. Most nővéremben bízok, csak ott is ott a két gyerkőc, és elég macerás a reggeli oviba jutás. Na majd kiderül.

Ettike
Nekem sem derült ki ebből a neved :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


ja amúgy Eszter a becsületes nevem.(ráadásul Karczagné Lattenstein :evil: :evil: :evil: meglátszik hogy párom meg apum intézték az esküvőt.mire leirom a teljes nevem nem érzem a kezem.na meg egy csomó helyre nem is fér ki :evil: :evil: :evil: dehát nekem jobb dolgom is volt mint ilyeneket intézni)

Kép
Kép
ettike
 
 


Bacsbern
Hát nem tudom mi lehet az oka..nem tudtam még rájönni..
Rudit adsz neki :roll: ?
Nekem azt mondta a gyerekdoki h 1 éves koráig nem kaphat tejes dolgot..mert ő amúgyis hypoallergén "cuccokat" eszik..
Lehet váltunk tápit, majd látjuk ez volt-e az oka, mert amúgy minden mást eszik rendesen..csak épp a "fő kajszit" nem... :roll:
Vendég
 


Ja és az nem lehet h nem éhes hisz reggel(9-kor) sem fogadja el az előző esti 21 órás kajszi után..ma pl. csak 11-kor tudtam megetetni..ez meg nagyon-nagyon sok idő legalábbis szerintem a "2 etetés között"...
Vendég
 


Sziasztok!

A hitel dolog úgy van hogy:Tavaly vettünk fel fel szabadfelhasználású hitel és ezzel terheltük le a házunkat. Namár most,amit megszerettünk volna venni házat azért nem tudtuk megvenni,mert annyi hitelt nem ad a bank amennyi az ingatlan vételára.Azaz mi az ingatlant 7 millió Ft-ért vettük volna meg,de a bank a szoc.pol.-lal együtt 6,3 millió Ft hitelt tudott volna adni-ez lett volna a lakáshitel,ahol a megvenni kívánt házat terhelik le.Itt lényegében az számit hogy az értékbecslő mennyire becsüli fel a ház értékét,mert a banknak az értékbecslő által mondott érték a mérvadó!De viszont 8 millió Ft-on túlra se becsülhetik a házat mert akkor már a szoc.pol.-ra nem vagyunk jogosultak!
Így nekünk még kellett volna 1-1,5 millió Ft(ebből még 700 ezer Ft az eladónak és maradékból meg felújítani akartuk,ami egy festésre,egy komplett konyhabútor készitettésre és fürdőszoba felújításra ment volna)-ez lett volna a szabadfelhasználású hitel,ahol a házunkatt kellett volna ismét leterhelni.ÉS anyósék ebbe nem mentek bele!
Hát végül is ezért nem vettünk házat!
De már megbeszéltük hogy ha lesz még 1 gyerköc akkor veszünk valamilyen tipúsú ingatlant és egyben felvesszük a 2 gyerek után járó szoc.pol.-t!

Bocsika ha hosszú lett!!
Vendég
 


Dica

Minden elismerésem a tietek és mindazotoké akik lakást fizetnek hitelre(gondolom 1000évig :cry: ),gyereket nevelnek stb!!!
nekünk hálisten nem kell hitelt fizetnünk a lakásra,de ez egy egy akkora mák volt h velünk sztem ezentúl semmi szerencse nem fog történni :lol: :lol: ,egész életünkre járt :lol: !!!
nekem az autóm részletét meg a telefonom számláit fedezi max ez a gyed vagy mi amit jövő hónaptól én is "élvezek"majd!!! :cry: Alig várom :cry: :roll: ..a következő gyereket,hogy táppénzen lehessek újra :lol: :lol: :lol: !!!!1ébként tényleg ez egy jó ötlet..venni 2gyerek után egy pici ingatlant..és felvenni a szoc polt..kár lenne az államra hagyni... :x ...


Ja Nikole

Ne aggódj én sem Dóri szórakoztatásáért megyek a ringatóra...kb a boci boci tarkát és a Zsipp zsuppot tudom :lol: :lol: most tanulom az Altató uccsó 2 versszakát..már azt is elfelejtettem :cry: :roll:
Tök jó h Szolnokon is van ilyen...bocsi,azért írtam h Bp-iek,m nem láttam vidéki címeket is...de ennek örülök!!!ne haragudj,tényleg!!! :wink:

nincs az a nagy pörgés ma..
Ja Dóri 7670gr..és megint elfelejtettem a hosszát leméretni(magasságát,nemtudom miért így mondják)jó jó nemtud még állni de akkor is..engem idegesít!! :lol:

megsült Dóri sütőtökje...megyek megcsinálom a kajáját...
pussz

Kép
nikky
 
 


Halihó!
Dica
hát nálunk ez a probléma mivel 1 gyerekre nem jár a szocpol csak új lakásra :twisted: Igazából nem is értem! Na de mind1, mi is most probálkozunk hátha valahogy mégis .........

Nikky mi ez a ringató dolog??? :shock: és hol van???

Dorina 8250g azt hiszem a kg-al nincs probléma :lol: 3250-nel született :shock: és még egészen 6 hónapos sem.

Ja lányok akartam már kérdezni ez a pénz amit most kapok nem igen vagyok vele tisztában gyed vagy gyes ezt medig kapom??? Mert úgye most adót nem vonnak a fizumból, de meddig nem vonják le az adót meg a tb-t???????????????
Vendég
 


Sziasztok!

Hát nem könnyű az biztos!De másként sajnos nem ment,így ez van!De szerncsére anyagilag bírjuk a hitelt fizetni és Bencusnak is megtudunk venni mindent.Úgy vagyunk vele hogy inkább Bencusra költünk mindent mint magunkra,de szerintem ezzel nagyon sokan vagyunk így!

Voltunk ma méreckedni!!
Bencus már 9120 gramm és 68,5 cm! 670 grammot hízott 1 hónap alatt!

Most megyek mert Bencus most fog hamikázni!

Szép délutánt mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok! :lol:

Újra itt vagyok. pár napig nem jöttem,mert a párom szombattól tegnapig itthon volt. Pihentünk. :)
Képzeljéltek tegnap anyósék feljöttek megköszönteni minket születésnapunkra! És mit kaptunk? :lol: LCD monitort,ami Tv is egyben! :D
Kép
Volt nagy öröm. A régi most lekerült,lehet vki megkapja majd!
Gabika új szokása tegnaptól,hogy csettinget a nyelvével! :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=rGNQyCZD3z4

Még nincs fogunk 1 sem! :lol: Ülni még nem ülök nagyon stabilan,csak a kis pihenőszékében próbálkozik,máshol még nem. mi meg nem is eröltetjük,majd eljön mindennek az ideje!
2 hét múlva kontroll lesz a dokinéninél. Már nagyon kíváncsi vagyok a méretekre! :lol:

Akyra jobbulást kívánok Kyrusnak! Remélem mire ezt olvasod,már jobban lesz. Az nem semmi,hogy 1 hónapja szenved szegényke! Mi is náthásak voltunk kicsit,de 1-2 napig tartott csak szerencsére!

Kismama én is remélem a legjobbakat a pároddal kapcsolatban! :)

Túró rudiról és egyéb tejes és tojásos és allergizáló(eper...stb) dologról most volt pont szó a Babavilágban szombaton. 1,5 éves koráig,de nem baj,ha később ismeri meg ezeket az ízeket azt mondta a doki. A tojást pl csak főzve lehet először és csak a sárgáját!

Nikky akkor nagy szerencsétek van,hogy nem kell hitelt fizetni! Örülhetsz! Mi még 18 évig fizetjük a lakáshitelt,ez havonta 60-65.000. De én is inkább,mint mindenki lemondok vmiről,hogy kisfiamnak mindene meglegyen! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


szocpol.

mi 8,5 ért vettük a lakást és a fél szocpolt ami 450 azt megkaptuk.ti miért nem????ha ujjat vetttünk volna is megkapzuk volna a 900-at!már ez is város függő???

boszibaba:

jól néz ki a monitor!hány colos?nekünk 20 colos van de ez is majdnem akkor mint egy 55-ös tévé.

tényleg!van valakinek ez a telefonos tv.tehát hogy a vezetékes telefonról mennek az adások??mi olyat akarunk de nem tudom mennyire működik.mert akkor párom jövőre annyi utalványt kér amibe kerülne és spóroltunk 4500 Ft-ot.

mi "csak" 36000 fizetünk törlesztés.most még.majd ez szépen lassan emelkedik és asszem 5 év múlva éri el a csúcsot ami 50 lessz.

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike de jó nektek,hogy fel tudtátok használni a félszocpolt! Mi nem!
Azt mondták,hogy Fészekrakóval csak akkor kaptuk volna meg,ha lett volna már baba,és persze nem pocakban csak! :( Nem semmi!
Akkor én sem értem! Vhol meg megadják vagy hogy van ez? :shock:
Nekünk is 20 colos a monitor,de jó nagy igen! :lol: Élvezzük nagyon! :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Ja és mi 7,9 millát vettünk fel 20 évre svájci Frankban!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Vicuska!
Először is nagy gratula Lottid 8. hónapjához!

Nikky!
Ez a sonkatekercses menü nagyon jól hangzik. Imádom az ilyen hidegkonyhás-büfés-svédasztalos kajcsikat. Én szilveszterkor szoktam ilyesmiket csinálni. Imádom! Hát azért képeket tényleg csinálhattál volna! :x :lol: :lol: :lol:
De a keresztelőseket várjuk!

Ja, ezt a salátafőzeléket én is olvastam valahol, de nem szándékoztam kipróbálni, mert én is úgy gondoltam, hogy ezt ember nem eszi meg. :? De akkor holnap megpróbáljuk, főzök Balázsnak. Hátha lecsúszik. Ha meg nem, akkor kuka!

Bacsbern!
Mi már túl vagyunk ezen a korai kelésen, szerencsére elmúlt! Balázs régen 1/2 11-ig is aludt! :shock: Azt szerettem nagyon!!!!!!! Aztán volt, hogy 7-kor kelt, de visszaállt 1/2 8 körülre. Így azért kibírható! Lehet, hogy nálatok is csak átmeneti lesz!
Szerintem Te még TGYÁS-t kapsz. Legalábbis én Balázs 6 hónapos koráig azt kaptam. Az nekem még elég jó volt, de mostantól csak a GYED-et kapom, az 68 ezer, ha jól emlékszem. Abból már vonnak (mármint a GYED-ből) és ennyit kapok kézhez. Nem tudom, másnál is ez van-e.

Nikole!
Mi is pont most adjuk el az autónkat (ha sikerül. holnap derül ki, hogy a srác megkapja-e a hitelt). Pont ugyanezért, mert nem fér bele (na jó, alig) a babakocsi. Amikor mentünk nyaralni, hátul volt a babakocsi, a cuccok egy része meg az anyósülésen.
De nekünk még nincs meg a másik. :( Több hitelt már nem bírunk fizetni, de ami kocsit kinéztünk, arra nem elég a pénz. Úgyhogy keresgélünk tovább. Nagyon szeretem a kis kocsinkat, szerintem holnap bőgök egy sort és elviszem még egy búcsúkörre. :cry: :cry: :cry:


Tim-csi!
Igen, apukás-kajcsis fénykép nálunk is van, mert az ritka. Bezzeg amikor én etetem, arról egy sincs :? . (meg nem is tudnám fényképezni, mert nem vagyok olyan ügyi :D )


Ettike!
Nekem tetszik az új neved, bár még szokni kell. És a vonalzód is tök jó!

Dica!
Jó nagy akkor Bence baba!
Hát ez a ház-ügy tényleg nem egyszerű!

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk csak nem nagyon tudok mostanában írni.

Akíra: Kírusnak jobbulást remélem már jobban vagytok!

Lottinak boldog 8 hónapot.

Ettike: Sikerült a pároddal megbeszélni a karácsonyt? Egyébként szerintem ezt tényleg csak higgadtan lehet. Nálunk kábel tv és internet van, de telefont nem igényeltünk mert nálunk a családban senkinek nincs vezetékes telefonja már csak mobil.

Dicamama: Sajnálom a hitelt, nekem mindig azt mondogatják, hogy anyósnál az a jó távolság amikor nem tud papucsban átjönni. :lol: :lol: Én nem biztos, hogy bevállaltam volna ezt a közös de mégis külön házat.

Salátafőzelék: Én még nem próbáltam de állítólag én is nagyon szerettem gyerekként, csak most olyan furcsa hallani, hogy fejessalátából főzelék. :shock:

Boszibaba: Megnéztem a videót nagyon aranyosan csattintgat Gabika, és jó az új monitorotok. :lol:

Nekem is most járt le a Tgyás és kiváncsi vagyok mennyi Gyed fogok kapni. Nekem azt mondta a könyvelő, hogy állítólag több lesz mint a Tgyás. Hát majd megláttjuk.

Nikky: Várjuk a keresztelős képeket. :lol: :lol:

Bacsbern: A Tgyást azt 168 napig kapod utána a Gyedet a baba 2 éves koráig és utána a Gyest a baba három éves koráig. Persze csak akkor ha esetleg nem mész vissza dolgozni. De egyébként a Gyes amit 2 éves kor után kapsz az valami 22-24 ezer forint tehát nem sok.

Nikole: Sikerült az új autót megvenni?

Folyt köv majd mert most ébredt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy!

Hát nem tudom, legyen igaza a könyvelődnek! De én 20 ezerrel kevesebbet kapok most, mint ami a TGYÁS volt. A táppénzemhez képest meg 50 ezerrel kevesebb! Na, ez a nem mindegy!
A GYES-ről meg már ne is beszéljünk, az egyszerűen nevetséges!!!!

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen, most már kicsit jobban van Kyrus! Bár nem az igazi még, de a szeme már jól van, legalább egyel kevesebb! :roll:
Sajnos még mindig nagyon rondán köhög, és sokszor hányik sugárba (bocsi a szókimondásért :oops: ) és olyankor jön fel a lerakódott cucc... :oops:
Meg még mindíg 20 percente szívom az orrát, mert rengeteg van benne! Szóval most így állunk, de ez már kicsit jobb mint volt! Már tud aludni nagyjából éjjelente!
Remélem hamarosan beszámolhatok a végleges gyógyulásáról is! :?

Most nem érek rá visszaolvasni, de ígérem amint jobban lesz Kyra bepótolok mindent! Ne haragudjatok! :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Krisy
Igen előfordulhat hogy több lesz,az én barátnőm is így járt..ami jobb mert hosszabb időre jársz jól...

Sajna én nem így jártam :cry: ..én kevesebbet kapok majd most Gyednek több mint a felével :shock: a TGYÁSomnak ami most járt le...és nem is mondom meg mennyivel kevesebbet a táppénzemhez képest...de nem panaszkodok...

ma megint Salátafőzit csinálok Dórinak,m a rendelés mára :lol: tojcis noki volt salival... :lol: :lol:

Sch Judit
Melyik méregdrága autót néztétek ki??? :lol:

na lemegyek Dorkával levegőzni...
puszi

Kép
nikky
 
 


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nem is tudtam, hogy ilyen is van, hogy több a Gyed, mint a Tgyás. De ez akkor nagyon jó! (mármint annak, aki így kapja! :lol: )
Sajna az enyémet tuti jól számolták ki a megyénél, közalkalmazottaknál nem szoktak tévedni. (mármint az én javamra.) Ilyen egyszer fordult csak elő, akkor vissza kellett fizetnem több mint 60 ezret, mert nem jól vonták az adómat. Q..va szarul esett. Na, azóta önadózó vagyok.

Nikky!
Eddig egy H Astránk volt, most egy Zafirát szeretnénk, de lehet hogy marad az Astra, csak kombiba.

Salifőzeléket hogy csinálod? Nekem ez a recept van meg:
10 dkg tisztított saláta, 5 dkg krumpli, 1 mokkáskanál olaj, 1 mk citromlé. (na méregetni nem szoktam!)
Salátát összetépkedjük, vékonyra szeletelt krumplival, pici vízzel 15 percig pároljuk. Tűzhelyről levéve párolódjon még. Főzővizet félretesszük. Áttörjük, olajat belekeverjük, hozzá még a víz, ha kell. Összerottyantjuk. Pulyka- vagy csirkemellel.

Még nem adtam Balázsnak olajat (kivéve az olajtalan sült krumplit :wink: :wink: :wink: ), bár a védőnő azt mondta már lehet.

Azt hiszem mi is sétálunk egyet, olyan gyönyörű idő van!

sch.judit
 
 


Sziasztok.....
Köszi a hasznos infókat azt hiszem már képben vagyok.

Ettike
akkor nektek szerencsétek volt nekünk azt mondta a hitel intéző hogy már 1 gyerekre nem lehet felvenni a fél szocpolt :( megkérdezhetem ti melyik banktól vettétek fel a hitelt???

Kyrának mihamarabbi gyógyulgatást, reméljük most már jobban lesz!!!!!

Dobok 1 képet Dorciról ha nem bánjátok kisvakond nadrágba :D Kép
Vendég
 


hát a gyesről tudnék mesélni :):):) családival együtt 36000ft szóval semmi én ezt kapom kezdetektől mert munkanélküli voltam itt tarjánban:(:)

nika70
Salgótarján
 
 


Nekem is már a GYED van, hát majdnem feleannyi mint a TGYÁS :evil:

Nekünk Renault Megane-unk volt, a "kacsaseggű", és pont e miatt nem fért be a babakocsi, csak ha leszedtük a kerekeit, stb. most viszont egy Renault Megane kombit vettünk tegnap :lol: :lol: :lol:
Szóval megvan, ma hozhatjuk el, ha minden igez. Már nagyon várom!!! Hát az előző autóval én is mentem vasárnap egy búcsúkört, és pityeregtem is egy kicsit, mikor a párom hívott, hogy most tűnt el a látószögéből, de most mit csináljak, annyira hozzám tudnak nőni a dolgok. Mondjuk 3,5 éves volt, és azóta a miénk volt... De majd az új kárpótol mindenért, elvégre ugyanaz, csak kombi és a színe más :lol:

Nekünk is mindenünk hitelre van, lakás, kocsi + még egy szabadfelhasználású is van, hát elég iszonyatos ennyi pénzt kiadni havonta "csak" ezekre...

De majd egyszer kb. 17 év múlva majdcsak egyenesbe jövünk :roll:

A salátafőzeléket még én sem mertem kipróbálni, de ki fogom, ha ennyire szeretik a babák, hátha Marci is enne végre valamit rendesen :cry:

Kép
Kép
nikole
 
 


Bacsbern melyik Banknál vettétek fel a hitelt?
Mi az,hogy 1 gyerekre nem lehet felvenni? Csak akkor,ha több van,vagy,ha még nincs? :shock:
Nem értem a bankokat! :?
Mi 2 éve vettük fel a K&H-nál,ahol azért nem kaptuk meg a félszocpolt,mert Gabika még nem volt meg... :?
Érdekes a helyzet mindenesetre! És az egészben a legrosszabb,hogy visszamenőleg se kapod meg,csak,ha új lakást veszel! :twisted:

Ettike és ti melyik banknál vettétek fel?

Az tényleg nagy szerencse,ha valakinek a GYED több,mint a TGYÁS! :) Én szeptember óta a GYED-et kapom,ami 68.000+11.000 a családi. A TGYÁS több volt azért kicsivel...
A GYES-ről meg nem is beszéljük tényleg! :?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


mi az OTP-nél vettük fel a hitelt.ha még nincs meg a gyerek akkor alá kell írni egy papírt hogy 3 év múlva már meg lessz de a 16.hetet addigra mindenképp el kell érni.nálunk így müködik.

Kép
Kép
ettike
 
 


Nálatok mennyiket esznek a babák? :D

Gabika reggel és délbven 260ml-t is megeszik,kiköveteli! Uzsira 1 üveg gyümi,vagy főzelék+150ml tápszer.

Vacsira pedig 230ml tápszer!

Hát nem semmi étvágya van,az biztos!

Napirendünk mostanában: :lol:

7:30kor ébredés

8:00 reggeli

8:00-9:00 játék

9:00 újra alvás

11:00 ébredés

11:00-12:00 játék

12:00 ebéd

12:00-13:00 séta

13:00-15:00 alvás

15:30 ébredés

16:00 uzsi

17:00-19:00 játék

19:30 fürdés és vacsi

20:30 vagy 21 alvás

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Nikole:ismerős a helyzet-egyszerűen annyira rossz evő,hogy teljesen tanácstalan vagyok.Tegnap voltunk védőnőnél még az is fel idegesített...Rá kellett rakni a mérlegre.mondom neki ez -8dkg van-az nem baj!...Így 7kg 6dkg lett a lányom a múltkorin 6kg97dkg de azt már nem nézte,hogy 2hete voltunk...Itthon megmértem 7140 volt.... az én számításom szerint 17dkg hízott 2hét alatt Az rossz????Elkezdett okoskodni másik tápszert adjak neki,mert lehet nem ízlik ez(na vettem az mégúgyse kell neki)Nekem 120nál többet nem akar enni...
A kanalas etetések hasonlóak mint nálad,de olvastam,hogy nem szabad erőltetni mert akkor mégnagyobb ellenállást tanusítanak.2napja úgy csinálom,hogy ameddig kell neki adom és ha nem hát nem...A következő etetésnél úgy nyeli mint kacsa a nokedlit,rendesen remeg érte...

Bocsánat a panaszkodásért,csak hát ki kellett írnom,mert a párom szerint felesleges idegeskedés az egész:Lotti ilyen és kész!

KépKép
vicuska
 
 


A beteg babóknak jobbulást!!

Minden csöppség nagyon édi!!!

Pénz:én mióta letelt a hat hónap olyan 6-7ezer forintal kapok kevesebbet!

Ettike:szerintem próbáld meg megbeszélni a karácsonyt ez tényleg az első karácsony a "családdal".

Bacsbern:szerintem ilyen nincs,ez alanyi jogon jár mindenkinek.Nem helyiség függő...(banki dolgozó voltam_vagyok)

KépKép
vicuska
 
 


vicuska:

énis úgy tudom hogy nem szabad eröltetni.ha éhes úgyis eszik,ha meg nem éhes fejenálva is próbálhatod úgy sem fog enni.Patrik 8 hónaposan már volt hogy nem is hizott semmit 2 hét alatt.ezen ne idegeskedj.az normális ha le lassul a súlygyarapodásuk.eggyik ismerősöm kislánya 8 hónaposan majdnem 10 kiló volt.és hozzá 68 centi.gondolhatod.alig tudott mozogni.még nem forgott nem próbált mászni,semmit nem csinált csak feküdt.gondolom azért a lánykád mozog is rendesen.nem szoktam a férfiak pártját fogni de párodnak igaza van.(és bocs ha okoskodásnak tünt,nem annak szántam.)

nika:

énis ennyit kapok gyest :evil: :evil: :evil: sok mindenre nem elég.dee a semminél több.

csajok SEGÍTSETEK!!!!!!!

Patrik ma és tegnap éjjel is marha szarul aludt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: megint fent volt fél óránként a cumiért aztán 11 kor felkelt és majdnem 2 órát fent volt.mit tudok vele csinálni??????nem hallotatok valami jó módszeről ami be is jön.bármi!!!ma megkérdezem dokinénit is de ő annó azt mondta van neki olyan betege aki még 1,5 évesen is fent van.én addigra belehalok a fáradságba.

boszibaba:

Gabika még ennyiszer eszik tápit????délben nem adsz neki főzit?hányas tápit eszi?mert ha még 1 eset akkor vegyél 2 eset és abból kevesebb is elég.
amúgy Patrik reggel eszik tejpépet,délelőt még vagy gyümit vagy joghurtot,délben valami rendes kaját(ált.amit mi eszünk,ha olyan)uzsira tejpépet és vacsira 250 tápit.

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike már régóta a 2-es tápszert eszi! :) De ennyi kell neki,éhes lenne nagyon,ismerem!
Mi csak napi 1x eszünk gyümit vagy főzit,uzsira általábban. Nemsokára 2x-re térek majd át vele.
Tejes dolgokat min. 1,5 éves koráig nem adok neki!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


boszibaba:

azt tudom hogy te ellene vagy a tejes dolgoknak.csak azt furcsálom hogy még mindig csak napi 1 szer kap mást.de mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike igen jól emlékszel. A védönőm és a gyerekorvosom véleményét mindig kikérem,most is az ő módszerünk szerint csinálok mindent!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok
Dorina csak reggel meg este vacsira eszik tápit , én még ezt is sokallom mert hát úgye a főzi meg a gyümi sokkal jobb meg egészségesebb mint az instant kaja(tápi) de ő is megeszik simán vacsira 150ml belőle most a banánosat eszük :lol:
Timcsi
ezt pont tegnap jutott eszembe ,mikor írtad hogy Kevin nem akar enni reggel rendes. Hát Dorina sem eszik reggel valami sokat úgye megvacsizik 7-kor aztán megy aludni utána 12 órán keresztül nem eszik semmit és reggel 7-kor eszik 1 kis tápit ami max 80ml, el sem tudom kébzelni hogy hogy nem éhes??? Utána 10-kor eszi a tejpépet és innen kezdve már minden rendes adagba megy.Szóval lehet Kevin sem éhes!!!!!Mert gondolom ha az lenne akkor nem sztrájkolna :lol:

Vicuska
Nekem ezt a bankos csajszi mondta aki most intézi a hitelt nekünk hogy már nem adnak 1 gyerekre fél szocpolt csak új lakásnál jár az egész ami 900000 ft.
Vendég
 


vicuska:

már letettem a közös kariról :x :x :x :x az úgy nem járja hogy minden nap azon veszekszünk.már úgy vagyok vele fontosabb az hogy minden nap béke legyen mint hogy még karácsonykor is veszekedjünk.mondtam hogy úgy bele megyek ha eggyik éven jönnek a másikor viszont nem.így megbeszéltem anyumékkal hogy ők is átt jönnek miután anyósék elmentek.párom azt mondta megbeszélte anyával hogy max 1 órát maradnak.hát kiváncsi vagyok.arra az egy órára meg minek áttjönni és elbaszni az egész napom :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

na lassan fel kell keltenem Patrikot mert 1 re megyünk dokihoz,és 1 óra az ut.fasza lessz ilyen hidegbe :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: (ez is párom ötlete volt,mármint hogy az ő régi dokiához vigyük Patrikot.persze ő mindig fáradt ha menni kell és itthon van.)
na bocs a panaszkodásért.

Kép
Kép
ettike
 
 


Bacsbern
Hát én sem tudok másra gondolni..úgyhogy egyezik a véleményünk :lol:
Mert amúgy utána eszik normálisan, vagyis a kanalas kajszikat csak úgy gyűri magába :D szerintem ha lehetne egész nap csak azt enne :roll: meg természetesen a mi kajszinkat, rendesen kinézi a szánkból ha eszünk, úgyhogy mostmár nem is eszünk előtte, mert rendesen sajnálom szegényt ahogy tátja a kis száját..dehát felvágottat, meg töltött kápit csak nem adok neki :lol: :lol:
Amúgy a tejdarát is változó étvággyal eszi, van amikor falja, van amikor csak nyamnyog rajta...
De valószínűleg ők is olyanok mint mi, van amikor jobb az étvágyuk és van amikor nem... :roll: meg hát a "ki nem bújt" fogacskák is közrejátszhatnak..legalábbis szerintem..
Vendég
 


Szép napot!
(Csak mert itt hol gyönyörű idő van, hol meg mintha le akarna szakadni az ég!)

Nikole!
Nem RÁK vagy véletlenül? Mert én is rettenetesen tudok ragaszkodni a tárgyakhoz. (szerintem minden tárgynak lelke van egy kicsit, borzasztó nehezen válok meg mindentől :roll: )
Most vitte el Tamás az autónkat. Még egyszer beleültem, egyesbe tettem, "megtúráztattam" kicsit a motort. Amikor ment ki a kapun, dudált is búcsúzóul. Na, akkor főleg bőgtem. Pedig nem viszik messzire, csak tudom, hogy ott nem fognak rá vigyázni ennyire. Tudom hogy hülye vagyok, mert "csak" egy autó, de akkor is!

Bacsbern!
Mi is csak 2x eszünk tápit.Este, alvás előtt és hajnalban (reggel), de akkor is csak 120 ml-t. Ettől többet nem tudok "belenyomni", nem fér belé. De én sem bánom. Reggel mi is tejpépezünk, ebéd főzi, uzsi gyümi, általában keksszel. Aztán ha este még éhes (mert nem pont úgy jöttek ki a kajcsi-idők, akkor kap még valamit-mostanában a rizses fincsiséget).

Mi HA-s tápszert eszünk, de van itthon egy ugyanolyan tápis termékminta és direkt megnéztem mi van benne: "demineralizált tejsavó, sovány tej, kukoricaszirup,....." Persze gondolom nem lehet tápszert tej nélkül készteni és ez biztos, hogy olyan, amit a babák ehetnek, de akkor is kapnak tejet, már ebben a korban is!
Szóval én éppen ezért nem adok neki ennyi tápszert, de ezt mindenki maga döntse el. A dokinéni is azt mondta, hogy "ne fújjak már ekkora gyerkőcöt táppal", inkább főzelék, gyümölcs,... Nem beszélhet hülyeséget, meg most 1,5 éves a kisfia.

Ilyen kajcsi sztrájk néha nálunk is van. Biztos hol éhes-hol meg nem, ahogy Ti is írtátok. Nem aggódok rajta, nem beteg, iszonyatosan izgága, addig meg nem lehet baja. Majd a következő evésnél többet eszik!

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Szomorú vagyok, mert a Párom elutazott és csak holnap jön haza. Nem is alszi itthon :cry: , ami nálunk nagy szó, mert a körházon kívül még soha nem aludtunk külön.... :roll:

Na, de azért holnap dél körülre már hazaér és hozza Nonónak a rég áhított hintás kompját, hát már én is nagyon várom.

Csináltam mostanában képeket, majd mindjárt fel is teszem.

Kaja:
Nonó 2x kap tejcsin kívül mást is. Délben főzi+tejcsi, délután 6-7 között gyümi+tejcsi, de ő 6, 9, 15, 20 órakor csak SZOPIK!!!! :lol:
Sőt ha éjszaka felkel akkor is cicizik.

Akkor teszem a képeket is:

A fogacskát próbáltam lekapni: Kép

Szökőkutas fejü: Kép

Lovagló Nonó: Kép

Már csak azért kell tartani, hogy el ne dőljön, de egyébként egyre hosszabb ideig álldogál:
Kép :lol:

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ja, és most délben már Nonó szólt, hogy "nyám-nyám" és úgy csinált, mint aki rágózott, és majdnem kiugrott örömében mikor a tányérját meglátta...... :lol:

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Szisztok!

Mi naponta egyszer eszünk már csak tápit, este, éjjelre, hogy bírja és ne keljen fel hogy éhes! De különben minden mást eszünk inkább! Dundi babáknak nem is kell tápi :lol:
De Kyra se éhes reggel soha! A cumisüveg felét ha megissza, szóval úgy 100 körül! Aztán legközelebb csak 10 felé éhes! Nem is értem én se hogy hogy bírja :lol:

Na mennem is kell, mert Kyra már megint köhögő rohamot kapott! :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Most nézem a második vonalzódat! Indul a tesó projekt? Január 1-jén álltok neki? :lol: :lol: :lol:
Húúúúúúúúú....... ez tök jó!

sch.judit
 
 


sziasztok!!

Bencinek jön az első foga!!

Nekem sokat fel van éjszaka van hogy 4-szer 5-ször is.
nálunk vacsi 6 körül félhétkor már alszik és végeredményben reggel 7-kor kelünk.
Éjszaka szopi van ha kell többször is de vissza is alszik,hajnalban van 1 bugyi csere ha nagyon mocorog /mindig olyan pisis/
Az óra átálítás az bezavart 4 napig pontosan hatkor kellt na az fájt egy kicsit!
Hulla vagyok átvételi nap volt és rengetegen voltak!

Jobbulást a beteg babóknak!
A többieknek nagy puszi a buksikra!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Kistesóproject, hát igen :lol:

Párommal anno január 1-én jöttünk össze (szilveszteri buli) és most elvileg akkor van peteérésem...ugyhogy ki tudja :lol:
Ha olyan ripsz-ropsz összejön mint Kyra akkor februárba már babás vonalzóm lesz és októberbe babázok megint! :wink:

De persze ez csak az álom, aztán majd meglássuk mi sül ki belőle :)

Zsu, jó hogy jöttél! Hogy megy a bolt? És miket művel a te krampuszod? :P

Ha Bence foga még csak most jön akkor nem aggódok, nem vagyunk lemaradva :lol: :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra:
no hát :oops: .A lányom októberi skorpió mar is rendesen!

Benci nagy kópé!Már anyázik rendesen néha húzza mint a rétest!
ahová beakar jutni ott fel áll ás dörömből..
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ szól a sziréna megyek!!

Üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


vicuska és a többi nem evős gyerekek szülei: én aztán tudnék mesélni a nem evés, nem hízás dologról.Most pont megint ez van nálunk!Teljesen kiborulok ilyenkor, nekem főzöcskézni tök fölöfleges neki, mert amit megfőzök dobhatom ki, de ugyanazt bébiételben megeszi, persze van hogy semmit!!A bébiételből is csak3-4 félét, amúgy amit mi eszünk abból mindig kunyerál!
Ejszakáink: már 2 hónapja 3-4x kel este!!!cumit, cumisüveget nem fogad el, csak cici!!Szóval teljesen kivagyok és tiszta kudarc!!
Valakinek ötlete?? :?: Bármi.... :roll: :roll:

Kép
gyanixi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: