Új privát üzeneted érkezett!

Csecsemőmérleget szerintetek érdemes venni?
2500Ft/hó -ért lehet itt a rendelőben kölcsönözni, de úgy látom 13e körül már lehet venni műszaki boltban. Szóval egyrészt az a kérdés, hogy meddig használja az ember, másrészt pedig pontosabb, megbízhatóbb vajon a kölcsönzött?

Teszvesz: én is azt hittem, hogy valami programot írtak rá, amikor ilyen azonnal túllicitálós dologba belefutottam, de aztán rájöttem, (ahogy vki már írta is), hogy úgy működik a dolog, hogy ha megadsz jóval magasabb árat, akkor sem azt fogja kiírni, sőt fizetned sem azt kell majd, csak a szükséges legmagasabb licitet. Pl. 200 Ft vmi, a köv licit 210 Ft. Te beírsz rá 600 Ft-ot. A legmagasabb licitként akkor is csak a 210-et írja ki, viszont ha vki beír 220 Ft-ot akkor a te licited automatikusan túllicitálja. Ha a másik licitáló feladja 300Ft-nál, neked akkor is csak 310Ft-ot kell majd kifizetned. Így érthető? :)

chardonnay
 
 


[/url]http://index.hu/bulvar/hirek/2009/07/31/egesz_gorogorszagot_beoltjak_uj_influenza_ellen/[url]

Betty, akkor nektek eldőlt a sorsotok.

Nálunk a reptéren tegnap fertőződött meg valaki a közvetlen kollégáim közül. :(

Édi, ha van public infod. azt osszd meg velünk! Kicsit engem is zavar.

[/url]

Kép
screen
 
 


Chardonnay: Én írtam a licitekről. Köszi, hogy leírtad, reméljük így már érthetőbb, mint az én blamázásom... :oops: :oops: :D :D A csecsemőmérlegre nekem azt mondta a védőnénim, hogy teljesen felesleges, hiszen eleinte úgyis hetente lesz tanácsadás, és akkor mérik. Teljesen felesleges naponta, meg minden evés után mérni, hiszen úgyis a heti gyarapodás számít. Mi felnőttek sem eszünk mindig, mindennap ugyanannyit.

Lányok, képzeljétek ez már a második nap, hogy meglátogatott vuk.. :oops: :oops: :cry: :cry: De ahogy észrevettem, a gravida után jön mindig. Úgyhogy én úgy döntöttem most felfüggesztem pár napra a szedését, aztán meglátom mi lesz. Csak az a furcsa számomra, hogy az elejétől szedem, és eddig nem volt semmi gond. Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
Apa főzött nekünk fini darástésztát, és most az is kárbament... Na de mindjárt bepótolom... :lol: :lol:
bobóbaba
 
 

 
 

Sziasztok!

Itt vagyok én is. Olvasgatok, de aaaannyira lusta vagyok írni.. :roll: :oops:

char: Ne vegyél mérleget. Ne is kölcsönözz! Sőt felejtsd el. Tapasztalat. Vivivel volt mérlegünk, mértük és folyton aggódtam. Nem eszik, sokat eszik, hízik, nem hízik. Laránál már nem is volt mérlegünk. Fölösleges. Amíg van tejed, van elég pisis és kakis pelus, amíg jól érzi magát a gyerkőc addíg semmi értelme méricskélni. A védőnőhöz úgyis menni kell, ott meg lemérik. Ez csak egy vélemény és tapasztalati jótanács. :)

Ágynemű: Nem veszek. Varrok. :) Tulképpen csak takaró kell. Mint írtam a fejvédőt nem tudom minek találták ki, kispárnát még úgysem szabad a fej alá rakni, mikor meg már igényli akkor meg már nem egy lapos izét kér. Baldachin: sztem szintén csak dísz. ( fú apám de minimalista vagyok.. :roll: )

bobó: :( szegénykém. Lehet, hogy elég a vitamin a szervezetedben és így védekezik a túladagolás ellen? :roll:

H1N1: kismamákat is be lehet oltani? Én inkább attól parázok, hogy a férjemet nem fogják beengedni járvány miatt a szülésre. e akkor összezárom a lábam és nem szülök. :evil: Végülis a dokik is ugyan olyan veszélyforrások, mint bárki más nem? Egy maszk, meg egy jó alapos kézmosás után nem értem, hogy járvány alatt, ha nincs tünete miért ne jöhetne be... De jajj előreszaladtam :D

kopee: örülök, hogy minden koé. A blogod tök jó és a képek fantasztikusak! :D

Nita: miért valottál csődöt, mint anya? A chaten rengeteg olyan anya van akinek ugyan ez a problémájuk. Nem hiszem, hogy ez a te hibád. :) Sőt. Egyébként én is ettől félek a legjobban. Az orvosok és a védőnők fele azt mondja, hogy 2 éves korig ne is nyúljunk hozzá, a másik fele meg azt regéli, hogy igenis pici kortól kell foglalkozni vele. Na most légy okos domonkos...
És ne idegeskedj, nehogy aztán tovább nyílj. :)

Hajnalocska: átérzem a problémátokat. Mi anyámékkal együtt lakunk, csak tavaly építtettünk egy tetőteret ahova felköltöztünk. A hitel részleteit mi fizetjük, a szigetelés, gipszkartonozás is a mi zsebünkből ment el. Már egy éve folyamatosan mínuszban vagyunk. Car, de ez van. Spórolunk ahol tudunk. :( De legalább a miénk és nem nyomorgunk. :D

Na megyek eszem, mert addíg tudok kényelmesen kajálni, míg alszanak a srácok. :D Ezt a sok irományt is másfél óra alatt hoztam össze... :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is. Olvasgatok, de aaaannyira lusta vagyok írni.. :roll: :oops:

char: Ne vegyél mérleget. Ne is kölcsönözz! Sőt felejtsd el. Tapasztalat. Vivivel volt mérlegünk, mértük és folyton aggódtam. Nem eszik, sokat eszik, hízik, nem hízik. Laránál már nem is volt mérlegünk. Fölösleges. Amíg van tejed, van elég pisis és kakis pelus, amíg jól érzi magát a gyerkőc addíg semmi értelme méricskélni. A védőnőhöz úgyis menni kell, ott meg lemérik. Ez csak egy vélemény és tapasztalati jótanács. :)

Ágynemű: Nem veszek. Varrok. :) Tulképpen csak takaró kell. Mint írtam a fejvédőt nem tudom minek találták ki, kispárnát még úgysem szabad a fej alá rakni, mikor meg már igényli akkor meg már nem egy lapos izét kér. Baldachin: sztem szintén csak dísz. ( fú apám de minimalista vagyok.. :roll: )

bobó: :( szegénykém. Lehet, hogy elég a vitamin a szervezetedben és így védekezik a túladagolás ellen? :roll:

H1N1: kismamákat is be lehet oltani? Én inkább attól parázok, hogy a férjemet nem fogják beengedni járvány miatt a szülésre. e akkor összezárom a lábam és nem szülök. :evil: Végülis a dokik is ugyan olyan veszélyforrások, mint bárki más nem? Egy maszk, meg egy jó alapos kézmosás után nem értem, hogy járvány alatt, ha nincs tünete miért ne jöhetne be... De jajj előreszaladtam :D

kopee: örülök, hogy minden koé. A blogod tök jó és a képek fantasztikusak! :D

Nita: miért valottál csődöt, mint anya? A chaten rengeteg olyan anya van akinek ugyan ez a problémájuk. Nem hiszem, hogy ez a te hibád. :) Sőt. Egyébként én is ettől félek a legjobban. Az orvosok és a védőnők fele azt mondja, hogy 2 éves korig ne is nyúljunk hozzá, a másik fele meg azt regéli, hogy igenis pici kortól kell foglalkozni vele. Na most légy okos domonkos...
És ne idegeskedj, nehogy aztán tovább nyílj. :)

Hajnalocska: átérzem a problémátokat. Mi anyámékkal együtt lakunk, csak tavaly építtettünk egy tetőteret ahova felköltöztünk. A hitel részleteit mi fizetjük, a szigetelés, gipszkartonozás is a mi zsebünkből ment el. Már egy éve folyamatosan mínuszban vagyunk. Car, de ez van. Spórolunk ahol tudunk. :( De legalább a miénk és nem nyomorgunk. :D

Na megyek eszem, mert addíg tudok kényelmesen kajálni, míg alszanak a srácok. :D Ezt a sok irományt is másfél óra alatt hoztam össze... :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


bocsi nem akartam 2x, csak kissé lassú a rendszer..........

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Bobó, bocs, te írtad, :oops: nekem is jegyzetelnem kéne olvasás közben...

Pattogo, azért mondta a védőnő a mérlegkölcsönzést, h télen ne kelljen minden héten bevinnem a kicsit leméretni, az etetés előtti-utáni mérést ő sem javasolta.

chardonnay
 
 


Sziasztok! :D

1 napig nem jövök, és 2 oldalt írtok! :shock: :lol: ez tetszik. :wink:

Kicsike
Köszi a jókívánságot a házassági évfordulóra és nektek is osk boldogságot még sok-sok évig! :wink:

ha ide akarsz képet fölrakni, akkor le kell kicsinyíteni. :roll:

Ginuska
a szeptemberiekhez Lina tartozik, és úgy néz ki, hogy minket itthagyott, mert oda rendszeresen ír, ide meg már régen nem. :roll:
Én még írogatok a külföldi topicba, de az eléggé a kihalás szélén van sajnos. :( Máshova én se. :lol: De olvasni, olvasom a többi topicot, főleg ami éppen "soron" van szülésben. :oops: :lol:

Chardonnay
Örülök,hogy végül is életben maradtál. :lol: :lol: :lol:

Sziszkó
Mi volt a 4D-n? :wink:

Nita
Dehogy vallottál kudarcot!! Nekem se menne!!Ezt gyorsan tessék kiverni a fejedből! :evil:

Sajnálom, hogy te is nyiladozol. :( Nekem 2110-es. :?

Kinga
szerintem a 8 kg nem sok.

napozás: télleg nem ajánlatos kismamaként, de, hogy milrt azt nem tudom. :roll:

kuki téma: én nagyon félek ettől. :oops: :oops: mármint nem a kukitól :lol:
(bevallom azért szerettem volna megint kislányt. :oops: )

Anyabebi
nagyon csinos vagy. :wink:

Mia,Nita
engem se felejtsetek ki a pihenésből! :roll: :lol: :lol: jah és még Bébinyuszi is klubtag azt hiszem.

Szilveeaa
nálatok mi volt a 4D-n?

h1n1: ezért is akarok már hazamenni. :roll: ott nem nagyon van még (legalábbis ahol mi lakunk ott nem volt).

de azért az megnyugtató amit Lili mond. :roll:

Mia
északi-sark :mrgreen: :mrgreen:

Őzike
nem semmi mérete van a babádnak. :shock: :lol:
:lol:

Kopee
De jó, hogy újra itt!! :lol: :lol:

Csilla
sajnálom Vukot. :? én az Elevitet nem bírtam. :roll:
Vendég
 


Napfényre márpedig szüksége van mind a baba, mind az anyuka szervezetének, ugyanis elősegíti a D-vitamin képzést, ami elengedhetetlen a csontképzéshez!!! Volt idő, amikor kifejezetten tiltották a kismamákat a napozástól és ANGOLKÓROS babák születtek!
Én nem azért írtam, hogy hülyeség, mert én napozom, hanem azért, mert így van. Persze mindenki tegyen belátása szerint...

Képzeljétek, 3 órát aludtam délután :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


en nagyon szivesen napoznek, de ahogy kidugom a hazbol az orromat azonnal vissza is huzom! Annyira meleg van hogy egyszeruen keeeeesz vagyok tole!!!!

Mar ugy varok egy kis enyhulest hogy ki lehessen ismet ulni a napozoagyba. :D

sünciboglya
 
 


Őzike

Most úgy gondolom, hogy nem fogom beoltatni magam. Eddig sem oltattam magam semmi ellen...

Screen

Persze, mondom majd, ha van valami! :)

A szülészetekre meg semmilyen járvány esetén nem engednek látogatókat, úgyhogy nem csak a H1N1-től kell akkor tartani, hanem akármilyen másik influenzától, vagy vírustól, baktériumtól... Tök felesleges. Nem gondolom amúgy, hogy októberben olyan idő lenne hogy ettől kéne tartani.
A nagy hideg utáni olvadás,párás, nyirkos idők a legrosszabbak, meg a mostani meleg...

Lili

Kép
édi16
 
 


Őzi, 31. héten még forgolódik??? :shock: :? Én azt hittem nagy az esély, hogy már így maradunk :roll: akkor tovább drukkolok magunknak!

Vettem ma Tofinak 4 db newborn kislány pólót 950-ért a Tescoban meg 2 karmolás ellenes kiskesztyűt (ehhez a férjem ragaszkodott...) 175-ért, durva milyen leárazás van!
Vendég
 


Sziasztok!!!

itt van a kicsim az ölemben-ebben a percben kelt fel, úgyhogy gyors leszek!!!!!

Monica: mi is 5 éves házasok vagyunk idén, de szeptember 17-én volt az esküvőnk!! gratula Nektek!!!!
egyébként a tej (a tejpor, ami utánpótlás, szükségem volt rá sajnos Iliasznál) sajna nincs ingyen!!!
anyósomat meg tényleg elküldöm majd a hegyre, főleg a mai incidens után: felhívtam melyik busszal jövök és nem mondta meg a legkisebbik fiának, aki értem szokott jönni a buszmegállóba és km-tereket gyalogoltam a tűző napon 2nagy szatyorral. Jó buli volt!!! Állitólag én tehettem róla, hogy így jártam, mert nem volt pénz a telefonomon és nem szóltam mégegyszer rájuk mikor megérkeztem. Na mindegy. Ráadásul a cukrom ismét magas lett, szóval jővő héttől kezdődik a diéta!!!!!!!! :( :( :( :(
Sünci: bekerültem így ismét a cukrosok táborába, bár hál Istennek itt köztünk csak mi ketten vagyunk "áldozatai". De én sem töröm már magam rajta. Így kellett lennie: majd a szülés után tényleg jól bekajálunk, bár a klinikán éheztettek az első napokban!! :(
Kopee!! de jó hogy visszatértél!!! Örülök, hogy minden ok!!

Nita: Sok sok pihenést!!! A kuki miatt meg ne aggódj, próbálj az első napokban egy kis segítséget kérni hozzá, mert egyedül képtelen leszel rá!! mi 3-an fogtuk le Iliaszt az első napokban!!!
majd még írok róla, de Iliasszal az ölemben képtelenség...s nehogy elnyomjon valamit

sok puszi Nektek

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok :)

Kopee :)
képeket ide is kérünk :D :D gyere gyakrabban!! - ha időd engedi

Lili :)

jó hogy van egy "bennfentes" és tényleg légyszi ha van szigorúan publikus friss infód majd írd meg

Screen :)
ez durva!!! reptéren dolgozol??
Na az aztán a veszélyeztett hely ...
egyébként én is azóta paráztam be amióta a szűk ismeretségi körünkben megkapöta egy lány és bizony nagyon kutyául van..

Én nem is tudtam hogy terhes nőket lehet oltani..
Tényleg lehet?? :shock: :shock:

Igazából a két kisfiamért sokkal jobban aggódom mint magamért csak fogalmam nincs hogyan óvhatnám meg őket...
Szerintetek?
nem zárhatom be mostantól itthonra a családot ... sajnos :(

Napozás:
én is napozom, nem is hallottam még ilyet hogy felmelegedik a placenta :shock: szerintem nem árt, SŐT
jó nem délben a tűző napon égetem magam és általában a fürdőrucira én rádobok egy spagettipántos trikót így nincs kint a hasam - de ezt is csak amiatt mert utálom hogy mindenki a pőre hasamat stírőli :)

Szilvinek priviben leadtam az őssejtes infót akikkel szerződtünk - ha kell valakinek szívesen elküldöm a pasi számát - Krios = tehát legrégebbi megbízható magyar cég - plusz szerintem a mostani ajánlatuk elég jó volt ...

A kuki parákról csak annyit -
"fiút várók" szerintem ne parázzatok! én a két kis "kukist" egyáltalán nem nyaggattam nem nyüstöltem korábban nem csináltuk a húzogatást meg semmit - aztán a doktornő egyszer csak szólt hogy most már ideje megoldani a letapadást (ez volt 4 éves korukban) és akkor elmentünk, megcsinálták 10 perc alatt és 4 nap alatt túl voltunk az egészen ...
szóval No para 8)

na ma nekem is melegem van!!!

Rita

ui: Monica :) én is mindíg belesek a soron lévő éppen "szülős" topicokba - jó olvasni a sok sikeres szüléstörténetet!

Kép
zsrit
 
 


Helló Mamik!

ANNYIRA fel vagyok dobva!!! Egy 4d uh bearanyozza az ember napját! A kisasszony 1640 g, fejvégű és minden OK vele. Az arcát a méhlepénybe fúrta, úgyhogy nem mondhatni, hogy sztárfotók készültek róla, de természetesen mi gyönyörűnek találtuk :D
Nemigen izgatta magát, hiába piszkálgatta a doki, éppen kora délutáni sziesztáját végezte és úgy gondolta, hogy ezt senki által nem hagyja befolyásolni. Elég ducmók arca van, a doki is megjegyezte diszkréten, hogy "van benne anyag" úgyhogy jó nagy arca lesz, mint nekem... :lol: :lol: :lol:
Ja, és 30 hét + 6 napra becsülték, úgyhogy én nagyon az elsők között leszek csajok, úgy tűnik... :shock: :shock: :shock:

Kkia, elképzeltem, amint bátortalanul, könnyekkel a szemedben a második túrós táska után nyúlsz...

Aquanatal: engem is érdekel, a MOM abszolút jó, én amúgy is járok oda heti egyszer úszni.

H1N1: szerintem ez megintcsak a gyógyszeripar mega biznisze. Úgy tudom, hogy az egyik nagy gyógyszeripari cég, aki kifejlesztette a vakcinát, irgalmatlanul felturbózta a dolgot, így orbitális pénzeket kaszálnak. Holott az egész ugyanolyan influenza, mint húsz másik. A média meg ráharapott, naná, végre valami jó kis szaftos sztori. Abszolút túl van reagálva az egész...

Esztikém, nehogy már ráparázzál erre a méhszáj dologra!!! Eddig olyan lazán viselted a dolgot, nem értem mi ütött beléd! Plusz én hiszek a gondolatok teremtő erejében, úgyhogy pont ellenkezőleg, tesség azt vizualizálni, hogy teljesen zárt a méhszájad és minden a legnagyobb rendben van!

Mérleg: maximálisan egyetértek Pattogóval. Az összes barátnőm, aki mérlegelt, ráment idegileg, úgyhogy én sem szándékozok venni. Szerintem ezt is ösztönösen kell kezelni: amíg eszik, pisil, kakil, nincs gond...

Kép
szilveeaa
 
 


Zsrit! Köszi még egyszer az infókat - már fel is vettem a pasival a kapcsolatot!

Kép
szilveeaa
 
 


sünciboglya írta:Az eszaki sarkra mennyi lehet a repjegy???????? (csak egy ut, mert vissza sem jovok!)

Nem birom en ezt a frontos izet!
Tegnap este semmi alvas, ma is dobosodik a hasam, tarkoig kemenyedtem.

Gyerek meg tombol bent idonkent....... legalabb o aktiv. :mrgreen:


Áááááááááááááá.... nem kell az Északi-sarkig menni... Ausztriában vannak 2000 méter feletti helyek, ahol még hógolyózni is lehet :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi a múlt héten itt voltunk...
http://www.alpinzentrum-rudolfshuette.a ... .90.0.html
Vendég
 


H1n1
Nem érzem másnak, mint az egyéb influenzákat... túlzásokba esünk most... :cry:
Vendég
 


Szilveeea, próbálok nem parázni, de hogy mindenki sorban azzal jön, hogy nyitott a méhszája :shock: ez azért para! Meg engem -ugye- nem is vizsgálgat halálra a dokim. Mondjuk megmondom őszintén, hogy a mai védőnénis beszélgetés után megnyugodtam. Arról is biztosított, hogy ha nincs panasz, marhára nem kell havonta "turkálni" a kismamát, mert a hüvely nem steril (sőt...!) és a gumikesztyű hiába az, a kezével a doki feltuszkolja vizsgálatkor a baktériumokat...szóval nyugi van és no para :lol: de azért köszi!!! :wink:

Anyósom küldött ma nekem gombapaprikást (imádom! Olyan élvezettel ettem, mintha valami mennyei manna lenne :D ), nem tudom mi ütött belé :?: :?: :?: ilyenkor mindig arra gondolok, van benne egy kis cián :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mrsparis
Nekem csak UH-n szokták nézni a méhszájat.
És még nem mondták, hogy gond lenne... pedig nekem dupla súly nehezedik rá....
Vendég
 


Kép
Még nem szülök... :wink:
Vendég
 


Twinsmomma:
Igazad van, ez az ausztriai dolog nagyon jol nez ki! Vannak is ismeroseink a hegyekben. :D De asszem ez alom marad mert fekudnom kell. Pffffffff, jobb hijan a legkondit nyuzom a meleg vegeig..... Remelem nem doglik be !!!! :mrgreen:

Mindig elkapraztatsz az uj fotoval! Annyira szep az ive a pocakodnak, teljesen tokeletes felkor alaku oldalrol! Orom nezni, komolyan.
(most ragondoltam az en kis amorf hasszerkezetemre....) :D

sünciboglya
 
 


azthittem többen lesztek ilyenkor este....sosem vagyok itt ebben az időben, de most nyugis a helyzet lent (apu és Iliasz játszanak) szóval megkíséreltem a belépést.

az influenzáról: sajnos itt Korfun rendesen veszélyeztetve vagyunk, mert rengeteg a túrista a világ minden tájáról. Kavos-ban (déli üdülhely-megjegyzem borzasztó, tele angol "huligánokkal", kicsit olyan mint Ibiza) rengeteg a fertőzött (hiába Angliában már kb.100 ezer a megbetegedettek száma :shock: ) Az itteni kórház is tele van betegekkel, aztmondták még kívülről is kerüljem. szerencsére nem ott szülök, most komolyan aggódnék!!! Állitólag szeptemberben az iskolák sem nyitnak ki, s valamikor elkezdik a beoltást is..bár erről még nem sokat hallottam. Én állandóan parázok, amikor a túristákkal teli helyi buszra fel kell szállnom!! Azon is gondolkoztam miért nem olyan segítőkész pl. az apósom, aki nem dolgozik (egész nap a faluban üldögél-pedig még csak 51 éves!!!!!!!) miért nem visz be néha néha a városba. Ha valamelyik fiát kellene bevinnie, vagy a feleségét, hogy felvegye a fizetését, akkor bezzeg ugrana. Hiába, ez a sorsom. Úgysem fog soha senki itt annyira gondoskodni rólam, mint az enyéim otthon. :(
Egyébként is talán jobb, ha nem szorulsz állandóan segítségre, mert azt valamikor a jovőben a pofádhoz is vághatják-legalábbis itt sajnos ez így megy...
Ma egy kicsit ismét elegem lett a férjem családjából és ezért írok ilyen elkeseredett sorokat. Mindenki a saját világában él és a saját dolgait tartja mindíg fontosabbnak. Ezt én nagyon utálom itt,mert én sosem voltam ilyen velük a 7 év alatt, amióta itt vagyok.

a kuki témára visszatérve: nálunk zsrit, Iliasz 2 éves volt, amikor az orvos ajánlotta a bőr lehúzást, s rá egy hónapra meg is történt az urulógos által. de azthiszem akkor írtam is róla. Fájt neki, nagyon is (igen csak 10 percig tartott) és utána nem tudott pisilni rendesen 1-2 napig, de azután lassan javulgatott, csak inkább az élmény maradt benne sokáig. Valóban 3-an kellettünk ahhoz, hogy lehúzogassuk neki a bőrt 2-szer egy nap(reggel, este) és kamillázzuk, illetve kenegessük. Most már csak egy nap 1-2szer húzzuk le neki és ő is próbálgatja saját magának. Az elején kell nagyon vigyázni,mert valóban visszanőhet, sőt sokaknak vissza is ragadt.
Nita!!! Ne aggódj, ismét hangsúlyozom-ahogyan írtam az előzőekben is, próbálj valakitől segítséget kérni, mert tényleg egyedül nem fogod tudni lehúzogatni a bőrt. Zsrit fiai már nagyok, ezért tudta könyebben megoldani. Iliaszom nem értett még sokat a dologból, csak annyit, hogy állandóan piszkálják a kukiját és nagyon nem szerette-illetve még most sincs oda érte!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Twins: nagyon szép a pocid!!!!!!

Eszti: nem győzlek vigasztalni-úgy látom te IS mindenen parázol!!!!! Próbáld azért kiélvezni ezt a maradék 2 hónapot, mert csodálatos dolog a terhesség!! Ne kreálj problémákat anélkül, hogy bármi okod lenne rá!! Lazíts és élvezz ki minden percet-ahogyan ezt Te teszed is, de anélkül, hogy állandóan a legrosszabbra gondolnál!! Minden rendben lesz, már mondtam neked, de azért el fogom még egy párszor mondani amíg meg nem szülsz!!!!! :D :D :D puszi Neked!!!

lányok, talán majd holnap jelentkezem...lassan fürdetünk. Tudom, tudom, későnek tűnhet nektek, de itt a mediterrán világban a nyári esték hosszúak. A gyerekek éjfélnél előbb nem kerülnek ágyba. Főleg hogy az én picurom délutánonként jó nagyokat durmol (2-3 órát)
puszi mindenkinek!!
Bety

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok!

betty: sajnálom, hogy ott kinnt ennyire magadra maradtál. :( El sem tudtam képzelni ezt az ottaniakról. Én azt hittem, hogy a mediterrán népek mindíg kedvesek, lazák, stb. :?

Idáig a youtube-n szülős reality videókat néztem. 20 perc után rájöttem, hogy nem vagyok normális... Elég lesz ezt átélni 3.-szorra azt hiszem. Minek nézek ilyeneket. Bár meg kell mondjam, hogy így kívülről szemlélve nem is olyan véreshenteses az egész. A legjobb egy 18 csaj vízbenszülése volt. 7 perc alatt 3! fájást produkált. :shock: Közben meg beszélgetett a szülésznővel vagy kivel. Bár Lara sem kapkodta el a tolófájások alatti kijövetelt, ez azért komoly volt. És hirtelen belémnyilalt, hogy atyaég nemsoká én is ott leszek megint, és jönnek az ismerős fájdalmak, ismerős mondatok, érzések, és valami új is. Annyira tudom sajnálni ilyenkor a pasikat, hogy nem érzik át ezt az igazi kavargó érzéseket. Félek, várom, izgulok, akarom, nem akarom, szinte le sem tudom írni annyi féle. Átéltem ezt a csodát 2x idáig. És tudom, hogy nem hosszú idő, míg tart, de ott valahogy másképp telik az idő. Nem azt mondom, hogy maga a vajúdást éltem meg, mint csodát. Kihagynám most is szívesen, de azt nem mikor már a célegyenesben vagyunk azt már nem. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


tillidian írta:Sziasztok,
1000 bocsánat, de nem tudok visszaolvasni most (még mindig vendégségből jelentkezem), csak egyre írnék:

Hajnalocska :P
Igen, a MM-ben kezeltek, és Dr. Breyer Helgához jártam, viszont ő már nincs ott, az új dokim lesz majd Rácz Doktornő (a keresztnevét nem tudom), ha végre megint elmegyek :P
Dr. Tüű László az "ász", de hozzá hónapokat kell várni...De szerintem mind kiváló endokrinológusok!

Mindenkinek puszi!!! :P
(Itt 35 fok van megint :evil: )


Oksa, köszi a választ!

Tudom én is a Tüű-höz járok, és 3 hónap várakozási idő sem ismeretlen, vissza sem merek menni majd hozzá 90 akárhány kilóval, mert szigorúan 10-11 kg pluszt engedélyezett...jajjjj! :roll: :? :)
hajnalocska
 
 


Sziasztok, mert hogy az előbb csak reagáltam, de nem köszöntem. :)

Csajok megkaphatnám priviben az új gmail-es jelszót, ill. felhasználónevet?

Köszike!

Eszti: Napocska. Én szoliban dolgoztam és egy csomó tudományos szart nyomott a kezemben anno a főnökasszony, ill. a védőnők sem ajánlják. Persze, de ha melegben vagy és meleg vízben fürdesz átmelegszik, ill. emelkedik a testhőmérsékleted is...,de mindenki döntse el maga..., mert tudom, szép látvány a barna kismama, másnak és önmagunknak is. Szóval, te már edzett vagy akkor hajrá, no para. Csak aggódtam miattatok! :lol: :P
hajnalocska
 
 


úúú Csajok, eddig ezen dolgoztam, de nagyon élveztem csinálni, és szerintem nagyon szupi lett. :oops: :lol: Szóval remélem a babatablót is csinálhtaom majd Én. :oops: :lol: És akinek még nincs képe, az küldjön, vagy rakjon fel gmailre, és onnan lementem!Nem baj, ha nem 4D-s! :wink:

Kép
Vendég
 


na ezt sikerült 3x :oops: :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.08.01 00:44-kor.
Vendég
 


megyek is aludni :oops: :arrow:
Vendég
 


Moni itt az én Barnusom....beteszed a többi manó közé?

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szia Kismamik!

Csak egy gyors csatlakozás töltött paprika receptet keresés ürügyén, mert a férjem nem annyira örül, hogy 5 munkanap után szombat reggel is a gép elé ültetem a fiát :roll:

Monica, szuper a tabló! A 18. hetes durci-manó fotót felrakom a gmail-re valamikor, mert csak 3 hét múlva megyünk 4D-re :(

Szilveeaa, igen, jól képzelted a túróstáska jelenetet...megjelent a szemem előtt a szigorú asszisztens csajszi tekintete, de győzött végül az éhség. Mindenki azt mondja, hogy OK a 8 kg és ez tök megnyugtató érzés! Tegnap kipróbáltam fél deci langyos Hunyadi János-vizet a szorulásra (rrrrréééémmmmeeeessss!), de hajnali 6 órakor megszületett az eredmény :D Görcsök nélkül, csak egy pici hascsikarással :roll:
Aquanatal ügyben küldök üzit, ha jelentkezik a MoM-os csajszi.

H1N1: tegnap a máv kh (áek) belgyógyász főorvosával hallottam egy riportot, hogy valóban nem vészesebb a vírus, mint más influenzák, viszont ellenállóbb, ezért tud szaporodni ilyen melegben is. A veszélyeztetett csoportok között nem mondta a kismamákat, csak a krónikus szív- és tüdőbetegeket, öregeket stb.
Szóval valószínűleg igaz, hogy a gyógyszergyártók megint jó sokat akarnak kaszálni...állítólag 1500 Ft lesz egy oltás.

Hallottátok, hogy a RK Magánklinikát (ahol mi szülünk) is hírbe hozták a Scheffer-féle őssejt botrány kapcsán? Állítólag innen is kaptak abortumokat, bár legálisan. Csak az a baj, hogy a média annyira elferdít mindent...az orvos-igazgató az én dokim, szegény, most esett át egy szívműtéten, bizonyára hogy örülhet egy ilyen botránynak...

Szép hétvégét, kellemes hűsölést 8)

Kép
kkia
 
 


twinsmomma gyönyörű szép pocakod van!!!!!

kuki:
tegnap már nem volt annyira beduzzadva neki........felhuzás előt meg kádba ültetetm és így még könnyeben feljön neki.....remélem még max 2 nap és tuti lesz teljesen!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita :)
na szuper! akkor alakulgat a dolog ... tényleg már csak pár nap és jó lesz :wink:

KKia :)

a dokid a volt szomszédom ... :D
egyébként voltam ott az RK-ban tegnap körülnézni, tök szuper az a hely!!!
még mindíg keresem a helyem ...
csak nem tudom eldönteni - hétfőig kell - hogy megér-e ennyi pénzt az egész ...

R

Kép
zsrit
 
 


Jjja és elfelejtettem:
előtúrtam a mérleget és én 12kg-nál járok!! :shock: :shock:
- hát ez van ... jó sz@r, ennyivel kellett volna befejezni. :)
mondjuk eszem is. de tornázom is rendesen.

szóval csajok én vezetek :)

R

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!

Twins! Még mindíg gyönyörű a pocid. Csak jön előre.... :)

Napozás! Szerintem is kell az a nap. Én sokáig kerültem, de már éreztem, szükségem van rá. Na persze mértékkel, bekenve magunkat. ÉS nem a 11-15 időszakban.

Sünci! Dettó! Már alig bírom ezt a meleget! Este és reggel a legjobb. Reggel jött haza a férjem a melóból és 6.25 kor mentem boltbe. Egy vékony hosszúújjut kellett felvennem, mert annyira nem volt melegem. Szuper érzés volt. Most meg "folyik rólam a víz". 24 fok van a lakásban. Kb 1,5-2 fokot fog még melegedni sajna. Ajtónyitogatás, a délutáni nap tűzi az ablakaimat, szóval necces. Az alpokban kellene most laknunk :lol: :lol:

Betty! Kavos! Igen, ott tényleg azok a nagyképű emberkék vannak. Vírus szempontjából ti tényleg nagyon veszélyeztetettek vagytok. Anyósra NO COMMENT!Te a fiúkat szereted. Bár én azt hittem a görögök ennél kedvesebbek, legalábbis amit láttam eddíg. :(
Kuki: Ez nekem nagy para lenne. Törpi maradjon csak kislány, aztán majd a 2. pici jöhet fiú is. Kukit meg majd megoldom vhogy.

Sziszkó! Tényleg, 4D?

Eszti! Hétvégi programotok? Ti mindíg csavarogtok vmi fürdőbe.

Elvileg mi is megyünk. Ja, csak én nagyon parázok. Aki volt pánikbeteg vagy most is az, az megért engem vhogx. Másnak felfoghatatlan, miért nem tudok utazni. Hiszen 30 perc kocsival. Csak az a baj, hogy ha kilépek a biztonsági zónámból, pl korház, ügyelet, boltok, stb, akkor már kezdek remegni, nehéz légzés, zsibbadás. Rögtön orvosért kiáltok, hogy rosszul vagyok, stb. A nőgyógyász szerint ne kockáztassak, mert mikor ideges vagyok, akkor keményedik a hasam, picinek nem jó. De ezt mond a férjemnek, aki sokat gürizik, szinte nincs pihenése és annyira jó lenne neki, velem, velünk lehetne. :cry: :cry: :cry: :cry:
Annyira rossz ez. A pici sokat segít nekem, mert még rosszabbul lennék(teljes lakászár).

Érdekes, a szülésre most nincs para, csak a lifttől, ami a korházban van, mert a 3.ra rakták a szülészetet! Nem szemétség? Egy kismama néha alig bír menni, stb, erre még liftezés, vagy emeletmászás vár rá.

Bocs a panaszkodásért, de ki kellett adnom magamból.


Sztercsi
Vendég
 


Sziasztok lányok.
Egyre csökkennek a hátralévő napjaink száma.Huuuuuuuu.Nagyon várom a baba születését de őszinte leszek,félek :?


Zsrit elküldenéd nekem is az őssejtes dolgot priviben?
Még mindig nem döntöttünk.

Twins nagyon szép a pocid. :D A dokim engem sem vizsgálgat állandóan.csak ultrahang.Azt mondta,hogy ha ott lát valami problémát vagy valami gondot észlelek akkor elég vizsgálni.Nem is bánom,hogy nem nyulkál nekem állandóan :D

Monica nagyon jó a tabló.

Betty a Hugomék tegnap délután indultak Görögbe nyaralni egyből eszembe jutottál.Biztos jó idejük lesz.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


sziasztok!

Monica:
nagyon nagy koszonet a klassz tablohoz!!!!! Igazan szep lett. koszi!

sünciboglya
 
 


Sziasztok!

Monica: Nagyon jó lett a tabló,de sajnálattal látom,hogy az én képem nem került bele. :(

Végre augusztus van egyre közelebb kerülünk októberhez! :shock: :D :D :D
Már 2 hónapja fekszem és még legalább ennyi ideig remélem,hogy bent marad Dávidka! Puszi

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 


Sziasztok Kismamik!

Tegnap nem voltam,nagyon sokat írtatok.Csak átfutottam elsőre.Reagálni most nem tudok,még az ebédhez most kezdek hozzá!
De arik vagytok,hogy érdeklődtök felőlünk,ezért mindenképpen akarok két képet rakni Manóról.
Szóval mostmár tuti a kuki! :lol: :lol: :lol: :lol:
A lényeg,hogy olyan méretei vannak,hogy csak na.A súlya 1321 gramm,3 héttel nagyobb a koránál! :shock: :shock: :shock: (Úristen,hogy fogom megszülni???, :roll: :oops: )
Elvileg ugye október 28-ra vagyok kiírva,de a mostani méretek szerint október 8.-án :!: :!: :!: kellene szülnöm! :shock:
Amúgy nagyon kis cukipofa,olyan kis husi az arca! :lol: Párom olyanokat kuncogott,amíg az uh-s csajszi vizsgált!Nagyon büszke apuka már most! :lol: :lol: :lol:
Ide két képet rakok gyorsan,de a gmailra majd rakok többet is! :lol:
Este meg írok hosszabban Nektek! :lol:

Kép Mosolygós :-)

Kép Tiltakozós :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sziszkó29 2009.08.01 10:58-kor.

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


hahó pocakosok!!!! otthon is gondolom meg lehet dögleni ebben a melegben!!! Én nagyon szenvedek, kb.11-kor 34 fokot mutatott a hőmérőnk. Idebent meg 28-at lent-mert fent gondolom lehet vagy 32!!!! légszomjam van, nehezen mozgok, stb...
Ma jön a legjobb barátnőm a párjával nyaralni és az apósomék egyik kiadható lakásában laknak majd. Természetesen nem ingyen..bár ha rajtam múlt volna!!!!!! Ja, ez egészen más, elvégre az én barátnőm.Mindegy, megúszták egy hétre 160 euróból-egyébként ennyiért Paleokastritsán is tudnék, de legalább itt a faluban közel leszünk egymáshoz-bármikor átsétálhat hozzám!!! Már várom nagyon, bár az agyam nagyon a kisfiamon, a babánkon és a napi teendőkön jár...lassan le kellene szedni a padlásról a babacuccokat is!!

Pattogó, Sztercsi: görögökről: amíg csak nyaraltok valóban kedvesek, aranyosak (elvégre pénzt várnak tőlünk, idegenektől!!), de amikor már itt élsz közöttük ismered ki őket igazán. Nekem annó mondták az itt élő magyar lányok, de nem hittem nekik, amíg meg nem tapasztaltam a saját bőrömön.
most pl. hogy jön a barátnőm és anyósomék apartmanjában lakik majd, annyira a fogukhoz verik a garast, pedig ismerik is (tavaly itt volt nálunk 1 hetet! azt mondták nagyon szimpi is nekik :roll: ) Szóval van légkondi is a lakásban, de azt mondták, hogyha szükségük van rá, akkor többet kell fizetniük. De ez még semmi. A hűtőt még mindíg nem kapcsolták be, mondván-anyósom szerint-lehet, hogy nem lesz rá szükségük és fölöslegesen minek takarítsa ki. Hát ilyet!!! A hűtő az minimum minden apartmanban-de ha zavarja, akkor miért nem mondott többet amikor az árról kérdeztem a hűtő miatt?? érthetetlen..valóban néha nem értek már semmit, pedig már láttam, hallottam itt ezt azt......

Nita: Örülök, hogy jobban vagy már lelkileg és halad a" kuki project"!!!Meglátod hamarosan rendbejön majd és elfelejthetitek a sok szenvedést miatta!!

Pattogó: én special nagyon irigyellek,hogy már harmadjára éled meg ezt a csodát..a szülést. A császáros szülésem is fantasztikus volt, bár össze sem hasonlítható a természetessel!!! tudom,hogy sokat szenvedtek a célegyenes előtt, de utána, mikor már meglátod a kicsidet...hát az annyira leírhatatlan élmény!! Lányok, akik féltek, ne izguljatok, minden rendben lesz-ez valóban egy csodálatos dolog, amit tényleg a férfiak csak irigyelhetnek, mert fogalmuk sincs az érzésekről amiket a terhesség illetve a szülés során felmerülnek bennünk!!!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


sziszkó!! most látom, hogy Te is itt vagy!!! Gratulálok a babucihoz, csodálatosan szép!!!!!
3 héttel előrébb jársz???? hát ezt hogyan nézték el ennyire????
Nálunk csak 4-5 nap különbséget talált az orvosom a méretek alapján.
Szép nagy babuci 1321 gr!!!! Sok sok puszi Neki!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Bettyke!
Igen,az előbb pont egyszerre írtunk! :lol: :lol: :lol: :lol:
Köszi szépen,ari vagy! :lol: :wink:
Az uccsó mensi alapján vagyok ugye 27 hetes.De a babucimat szép nagyra növesztettem! :lol: :lol: :lol:
Én Elevitet szedek,és most kezdem elhinni azt amit sokan mondtak erről a vitaminról,hogy nagy lesz tőle a baba.Párommal azt beszéltük az este,hogy még augusztusra van gyógyszerem,de szeptembertől már nem szedem! :roll: Nehogy nekem 5 kg fölötti legyen! :roll: :shock:

Amúgy nálunk is pokoli hőség van!Nagyon ki se megyek az udvarra!
Lakásban kb 27 fok van! :? :evil: :evil:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Betty: Anyós: :evil: :evil: :evil: Tudom, könnyű mondani, de azért próbálj meg nem idegeskedni annyit! Ha ilyen, akkor sajnos valószínűleg már nem fog megváltozni... :?
Sziszkó: Gyönyörű a babóca! És milyen nagy... :wink: :D Gratulálok hozzá! :)
Nálunk kb. 28-29 fok van itt a lakásban. Kibírhatatlan!!! Ráadásul jó nagy hülye voltam reggel. 7-kor lementem a boltba, és ahogy fordultam a kasszához, beütöttem a pocakomat. Jól megijedtem, erre még apa is mondta a magáét itthon, hogy miért nem figyelek jobban, stb... Kössz, életemben nem volt egy csepp hasam sem, és nem számoltam vele... :oops: :oops: :oops: Kevin is biztos jól megijedt, mert órákig meg sem mozdult. De azóta már lejátszott jópár meccset itt a pocakban, úgyhogy megnyugodtam. :D
bobóbaba
 
 


És majdnem elfelejtettem!!!
Monica: Tök szupi a tabló, nagyon ügyes vagy!!! :D :D :D És köszi, hogy kicserélted a képet.
bobóbaba
 
 


Sziszkó gratula a babádhoz nagyon szépek a képek,és a nagysága hát igen. :D :D


Lányok írtam írtam a Bippa kft.-ről (babaolt)a 18.kerületben,csak annyi,hogy aug 11-ig ne menjetek mert addig zárva lesz.Mi is megjártuk ma sajnos.
1-ig dolgoztam utána gyorsan a bababoltba mentünk volna és mikor odaértünk láttam ki van írva.Kár ,hogy nem telefonáltam oda előtte. :?
Így sajnos a babócám ma nemkapott semmit. :(

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok, bekukk :P

Monica,
szuper a tabló, köszönjük!!! :D
A g-mailen is szaporodnak a képek :P - de még mindig nincs mindenkiről :roll:

Bobóbaba,
nem Te vagy ügyetlen, ez most mindannyiunknál így van: tök szokatlan ez a nagy poci! :roll: (én is folyton elméretezem a dolgot, pl, megpróbálok átférni egy olyan helyen, ahol 35 évig ment, most meg istenuccse, nem akar :oops: :lol: :lol: - és folyton leeszem a hasam :lol: )

Sziszkó,
akkor egyszerre szülünk! :wink:

Sztercsi,
ez tényleg vacak: itt is a 4. emeleten van a szülészet :?

Igyekszem majd jobban visszaolvasni...

Nálunk óriási ficánkolás megy, gyakorlatilag egész nap :roll:

tillidian
 
 


Szisz nekem is a Máté az elevittől lett 4 kilós.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


csak benéztem,mert kinyitottam a gépet a repülindulások miatt...úgy láttam 20 perccel később indultak el a barátnőmék (wizzair-rel) és kb. éjfélre saccolom hogy ideérnek a taxival hozzánk.

Szisz: ja, így értem. Az az elevit multivitamin??? én csak vasat, folsavat meg calcium sandozt szedek. Semmi mást.

Bobó: vigyázz magadra, bár tudom, hogy szokatlan a nagy pocival közlekedni!! Egyébként nekem is szokatlan, mert a kisfiammal egyáltalán nem volt nagy, sőt!! 5 hónapos terhesen azthitték, hogy kb. 3 hónapos lehetek. Tisztára megsértődtem rajta akkor!! :D
anyósomról meg annyit, hogy tudom, nem változik már meg a helyzet,de vannak ilyen mélypontjaim min.egyszer egy évben, amikor tele lesz a hócipőm az egész familiával.

most délután elég fura a hangulatom..szerencsére Iliaszom elég bújos baba és minden bánatomat elűzi, na meg a poci kisasszonyom is mozgolódik elég rendesen-mintha azt akarná mondani: "anya fel a fejjel!!!!"
sajnos a férjem nem érzi át egyáltalán a lelkesedésemet, hogy jön a legjobb barátnőm-sőt, még rám is förmedt,minek vettem nekik gyümilevet (direkt megkérdeztem a barátnőmet mit isznak, hogy éjfélkor már ne kelljen vizért vagy egyéb innivalóért rohangálniuk!!).Néha annyira érthetetlen ő is. elvégre nem ötfogásos vacsorával várom őket, s még csak nem is fogják őt "zavarni", hiszen a faluban, az apósomék apartmanjában laknak majd.
na ennyit a nyavalygásból...már tök uncsi lehet :oops:
puszi mindenkinek, jó éjszakát és szép vasárnapot kívánok nektek holnapra!!!!!
Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


betty szép álmokat!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: