Új privát üzeneted érkezett!

Akira ez aranyos volt ez a 20 éves dolog nagyon jót nevettem rajta :D :D :D
Vendég
 


halihó...

én nemtudom mi van Dórival,de fel sem tűnt neki az állítás...:)illetve este mondjuk 1 órával később fürdettem..na volt hiszti utána míg nem kapott kaját...de aztán reggel 8ig aludt úgy ahogy szokott!!!??remélem nem véletlen...bár ma nincs oka amiért máshiogy csinálná a dolgait..legalábbis remélem..

takony nátha elhalni látszik,azért egy kúpot iratok fel a dokival délután..hátha kell az este

édik a babák nagyon:)!!!
Kira csak nem a Mekiben kajált,vagy rosszul látom:):)!!Happy meal??Vagy hogyhívják a gyerek kaját...:):)!!!csak vicceltem...gondolom nem nyomta a hambit...:):)édes nagyon..

bacsbern
Én is hallottam hogy sokan ellenzik...ez megint egy olyan téma amit mindenkinek magának kell eldönteni..Dórinak van 1 hasonló..nemtudom hogy hívják,nem lehet vele közlekedni,csak bele tud ülni,és tud benne ugrálni,gombokat nyomogatni ha megnyomja jön a zene..és imádja..nem engedem hogy egész nap benne legyen..fél órát szoktam hagyni,az elég nekem a főzésre sütésre vagy épp ami dolgom akad...meg este van hogy apa is beülteti hogy lássa a kis vidám arcát:)!!
sztem mértékkel nyugodtan belerakhatod...egyébként tényleg baromira élvezi,már hacsak meglátja vigyorog és röhög...
dorci is nagyon édes!!!!jó rég láttam róla képet!!!

ha vki ad cebion cseppet,azt hogy adjátok??és mennyit???megkérdezem ma a dokitól azért..én 2napja adom és belecseppentettem a vizébe 6cseppet...van aki a szájába csepegteti rögtön..??m vki azt mondta nekem úgy kell,mert a kajában v vízben nem ér semmit?????

babzsák
Óbudára költöztetek ugye???hát jó is lehet ott lakni..jó a levegő(főleg a IX.után:):)-azért több park is van gondolom...
tök jó h együtt játszótereztek meg ilyesmi..én lmentem itt a babamasszázsra megnézni milyen,de főleg az anyukák érdekeltek inkább..de sajna nem vunk annyira egy hullámhosszon...na mind1!!
Én is pont a múltkor próbáltam meg úgy adni dórinak a krumplithogy a mi levesünkből...-persze a védőnénionk-akit egyébként imádok-nagy ellenállásásra..na úgy bezzeg kellett neki..1ébként rá se néz...úgyhogy néha már én is csak kihalászom a levesből és összeturmixolom neki...:)

Kép
nikky
 
 


Na igérem többet nem jövök ma már :shock: kicsit túlbuzogtam ma :oops:
Nikky
én adom neki a cabion cseppet napi 6 csepp én az ebéd első kanáljába csppentem bele a 6-ot, nekem azt mondta a doki mind1 kaja v víz vagy simán ahogy jobb a gyereknek úgy adjam.

Köszi a kompos hozzászólásokat
azt hiszem veszek neki és mértékkel játszunk majd benne.
Vendég
 

 
 

sziasztok!

komp:

nekünk anyósom hozott egy használtat.Patrik imádja.de mivel eléggé nyúzott,és ennyire elvan benne ezért veszek neki egy újjat.meg szerencsére ő nem tolja magát benne hanem szépen lépeget.
kismama18
 
 


Sziasztok!

Nem Meki volt hanem IKEA! Ő babakaját evett (IKEA adja ingyen a bébiételt :lol: ) Sütőtököt, csak annyira akarta a mi kajánkat, hogy adtam neki egy szál krumplit, azzal jól elvolt, és így szívesebben ette a sütőtökpüréjét :D

A komp felőlem lehet ártalmas, mint oly sok minden, én szeretem hogy van! Nekem is volt, 8 hónaposan rohantam, páromnak is volt 9 hónaposan szaladt, szóval engem ezek a dolgok nem hatnak meg :)
Kyra is lépeget benne, szóval haláli! Látni kell, hogy hogyan megy, és rögtön megváltozik az ember véleménye :) Ja, és azóta hogy kompozik néha azóta lépeget és állt fel magától! Szóval nekünk bejött! De tény, hogy ez megint egy olyan dolog mint a tej és még sok minden más! Mindenki tudja mi a jó az ő gyerekének :) :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Csajok bocsi hogy megint én vagyok tudom megigértem ma már nem zargatlak titeket 8)
De meg kell osztanom valakivel mert apa nincs még itthon telizni nem tudok nincs pénz a kártyámon :(
Dorina teljesen magától megfordult :D :D :D a szőnyegen feküdt hason és játszott én kinn a konyhába mosogattam és mire bejöttem a hátán volt :lol: azt hittem elájulok az örömtől ,már mint neki de mindig kellett 1 kis segítség de most magától csinálta :D
Vendég
 


bacsbern gratula

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok! Kicsinyítetem még egy pár képet. Kép Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Én vettem át a táblát Akírától, hogyha esetleg bármi változás lenne akkor írjatok privit.


Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Bocsi ez az egy lemaradt. Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


sziasztok!

hoztam pár képet Patrikról.az elsőn ne nézétek a kupit :oops: :oops: akkor volt olyan beteg szegényem és nemigazán foglalkoztam a takarítással.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
kismama18
 
 


Sziasztok!

Bacsbern gratula :lol: Dorcinak szép nagy szemei vannak.


Komp:
MI Nikinek 6 hónapos korában vettünk kompot, akkor már biztonságosan tudott ülni, de még nem értékelte túlzottan. 7 hónaposan már szerette,nagyon tetszett neki, hogy oda jut el ahova ő akar, mivel ekkor a mászás még nem ment neki.
Szerintem nem káros, miért lenne az? Egész nap úgysem bírják benne. etetőszéknek is nagyon bevált.

Cebion csepp:
Niki is kapja néha ha csak ásványvizet kap inni, ha gyümölcslevet iszik akor nem adom neki. Egyébként kajába, innivalóba is bele lehet tenni.

Kép
Kép
bbeti
 
 


csajok ezt a cebiont miért adjátok a babáknak? nem kapnak elég c vitamint vagy a megfázások megelőzésére adjátok?
bbeti: a hasalós képen Niki nagyon szép kislány :):)

Kismama: Patrik is már igazi nagyfiú:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Bacsbern gratula a kislányodnak!

Minden baba gyönyörű!!!

Nekünk is van,én is hallottam róla ezt is azt is.Nekem még nem jött rá a technikára,hogyan is menjen előre..oldalra és hátra szépen megy de az egész teste olyan hülyén áll benne ez végett.Nincs is benne túl sokat.De a gombokat folyamatosan püföli így folyamatosan zenélget vele!

KépKép
vicuska
 
 


Az én kislányom amúgy egy örökmozgó,egész nap ide-oda mászik.A dobozok a kedvencei(cipős,babamérleges,porszívos)Tologatja maga előtt-szedegeti utána a lábacskáit-felmászikrá és onnan meg a kanapéra.Azt,hogy tudatosan tolja-e a kanapéhoz nem tudom de pillanatok műve alatt lépcsőt csinál magának a cél érdekében(kanapé).Úgy félek,hogy egyszer csúnyát esik!!!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok! :D

Bocsika,amiért nem voltam pár napig,de itt volt anyukám,tegnap ment haza. Látom voltak fejlemények,míg nem voltam! :lol:
Szombaton kint voltunk a BABA-MAMA EXPO-n. Jó volt,sok szép dolog volt. Vettem Gabikának egy tanulótelefont,anyutól meg rucikat kapott. :)
Vasárnap itthon hagytuk a 2 Gábort és elmentünk a mamám öccséék aranylakodalmára. Nagyon jó kis családi ünnepség volt,minden jól sikerült. 2 Gáborom is nagyon jól el volt itthon,minden szuper volt!

Még egy utolsó hozzáfüzés BUKOKATIHOZ(mivel én csak most tudok reagálni):

Kedves Nagyi!(látod én szép stílusban írok!)

Csak magadat járatod le azzal,amiket és ahogyan itt írsz bizonyos dolgokról.
Itt egy nagyon jó kis társaság van!
Szép is lenne,ha mindenki anyukája ilyen lenne,mint te!
Tudod a normális emberek nem így gondolkodnak!
És megint ez a hülyeség,hogy ki is a jó anya?
Egyértelműen mindenki nagyon jó anya! Mindenki másképpen nevelei gyermekét,más dolgokat alkamaz minden téren,amit ő jónak lát. Szép lenne anyukám is írogatna ide,hogy xy nem jó anya ezért,meg ezért.
Én is GYED-en vagyok,és igaz,hogy itthon vagyok,de sokszor főzni sincs időm,ezért is van,hogy még az elején nem nagyon főztem Gabikának,csak néha! Ha nem főz az ember ott a háztartás,vagy vmit mindig el kell intézni! Nem mindenkinek van a közelében segítség,meg ugye az apukák keresik a pénzt,tehát ők sincsenek minden nap otthon.
Megkérlek én is,hogy kérlek mellőzd a topikunkat,hagyj minket békén.
Ha pár napig nem is írnak a lányok,biztos mindenkinek van dolga,de TE sosem kellettél ahhoz,hogy felrézzodjon a TOPIK! Azt hiszem,hogy sosem hívtunk!

MÁS:

Gabika egyre többször üldögél tovább. Előre-hátra ringatja magát,és tegnap már 1et előre mászott! :lol:
Nagyon nagy baba már a kezemben. Majd rakok fel ugyis sok képet a másik topikba,hogy lássátok!
Mindenki babaája nagyon szépen fejlődik,csodássak!
Örülök a régi visszatérőknek! :lol:
Óraátállítást én el is felejtettem,de Gabika nem,mert 1 órával előbb kelt aznap. :lol: Mára már vissza is állt a régi rend,újra 7:30kor vagy 8kor kel. :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


SZiasztok!

Már nagyon régen jelentkeztem.Szégyellem is magam :roll: .
Visszanéztem a képeket,hát gratula!Mindenkinek mennyit nőtt a babája :lol:,és persze gyönyörűek :lol: .

Bbetti:Már az Orsiéknál már megcsodáltam,hogy a Nikinek milyen gyönyörű kék szeme van,de még most is elbűvől :lol: ,és az a séró :lol: .Remélem jól vagytok :D .

Krisy79:LÁtom hiányoltál.Köszi nagyon jól esett :lol: .Hogy vagytok?
A táblába szeretnék új infókkal szolgálni:
Réka :ül,kúszik,simán feláll a kiságyban,de mászni még nem nagyon sikerül.Kibújt az első foga is nagy szenvedések közepette.Éjszaka nem sokat aludtunk tőle.

Kép

Timi
tftimi
 
 


nika
nekem a cebion csepett a doki ajánlotta, mi eszünk gyümit amibe sok a c vitamin de gondolom ilyenkor télen azért kell még pluszba a pótlás.De ez megint olyan mindenki maga dönti el adja vagy nem. Dorina eddig még soha nem volt beteg ,remélem most lesz .

Betti
Niki nagyon nagy lmár kész nőci, és tényleg gyönyörű szeme van.Szerintem nagyon hasonlit rád.

Kismama
Patrik is hatalmas ő is igazi nagyfiús már!!! Remélem már jobban vagy.

Boszi
Jó hogy jöttél!!!

Köszönjük a gratukat a forgással kapcsolatban (azt hittem már soha nem fordul meg magától)
Vendég
 


Sziasztok!

Már jól vagyunk. Járunk inhalálni, még holnap is kell menni, de tegnap voltunk vissza a dokinál, és azt mondta, hogy meggyógyult.
Már sokkal jobban érzi magát.

Mivel nekünk az orvosi rendelő mellett van a tanácsadó, bevittem és lemérettem: 6600 gr és 55 cm.

Remélem Bukókatitól megszabadultunk!!!!!!!!!!

Ja, és a jön a 2. fogunk, órák kérdése az áttörés..... :lol:

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


most olvastam vissza már megint elütöttem a betűket
REMÉLEM DORINA MOST SE LESZ BETEG MIÓTA SZEDJÜK A CSEPPEKET
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, amíg alszik a Manóm.

Mi is nagy munkában vagyunk, úszik az egész lakás, rumli van mindenhol. De holnap költözünk külön Balázstól. Még nem leszünk készen, mert hiányzik 2 szekrényünk meg egy nagy könyvespolc, ami csak 3 hét múlva lesz meg, addig meg ez a hadiállapot marad. :cry: :cry: :cry:

Eléggé félek a külön szobától, mert Balu nagyon sz..ul alszik legalább egy hete. (vagyis az óraátállításhoz nincs köze) Eddig nem is írtam le, mert azt hittem túl leszünk rajta gyorsan, de valami más baj lehet. Soha nem csinált ilyeneket, még picinek sem. 9 felé lefekszik (tápszerrel), szépen (vagy nehezebben, de elalszik) és 1, max 2-kor felkel. :? Hát ez enyhe kifejezés, mert legtöbbször sírva (ordítva) kel. Kaját nem adok neki, mert ugye csak 4 órája evett, meg ne szokja meg az éjszakai kajcsit, csak teát kap, aztán visszaalszik. De ez után 1-2 óra múlva megismétli ugyanezt :shock: , csak ekkor már nehezebben alszik vissza. 5 felé jön a szokásos ( ez régen is így volt), akkor kap 90 tápszert és még alszik. De mik ezek a hajnali ébredések?
Már próbáltam sokmindent: este még jól bevacsiztattam 7 körül, hogy alvás előtt is tele legyen a pocakja. Van egy új hálózsákja, azt sem adtam már rá, hátha melege van. De így meg folyton lerúgja a takaróját.
Totál tanácstalan vagyok, még a foga sem jön (szerintem).

Na, mindegy, hátha javul a helyzet!

Ajánlanék egy jó kis baba kajcsit (ha nem baj). Nem az indulatokat akarom szítani a főzéssel, de ezt szerintem szeretik a babák, és mindenki olyan gyümit tesz bele, amit szeretne. Böngésztem egy lapot és rengetek kajcsi receptet kiírtam belőle, ez is onnan van. 6 hónapos kortól javasolta az ottani doktornéni.
Lehet, hogy sokan már ismerik és adják is a manóknak.

Szóval 2 evőkanálnyi rizst beáztatok vízbe 6 órára. (ez azért kell-azt hiszem, hogy a keményítő kiázzon belőle) Azután 20 percen keresztül főzöm vízben. Ha kész, tetszés szerinti gyümit adok hozzá (én múltkor almát és körtét pároltam) és pépesítem.
Csak úgy falta, szerintem is nagyon finom, nem hiányzik a cukor sem, még mi is megettük volna a férjemmel. :lol: (ha Balázs nem ette volna meg az egészet) De ma dupla adagot csináltam neki, szerintem így marad holnapra is.

A Cebiont én pici teába szoktam csepegtetni, mert kanálról felét visszaköpi és savanyú neki, de így észre sem veszi. Mi főleg akkor ittuk, amikor köhögött és piros volt a torka, de néha adok neki most is.

sch.judit
 
 


Dobok fel képeket is:
Kép Így szeretek aludni Kép Ki ez a vicces gyerek a tükörben? Kép Én is rendőr leszek (a kocsim már megvan hozzá) [img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1193744146.5368.jpg[/img] kisördög Kép kukucs

sch.judit
 
 


Sziasztok, többen is jeleztétek nekem, hogy olyan dolgok történtek a topikban, amiket kezelni kellene... Megnéztem, hogy mire gondoltok és egyetértek veletek. Vannak a közösségi létnek, így a forumozásnak is olyan szabályai melyek nélkül nincs értelme az egésznek. Ilyenek például az udvariasság, a mások véleményének tiszteletben tartása, a kultúrált hangnem... Mi itt a Babanet csapatában azt az elvet valljuk, hogy elsősorban nem a hatalmi eszközök, a moderálás, a kitiltás kell, hogy megoldja a kényes helyzeteket, mi hiszünk a közösség erejében. Természetesen, ha nincs más lehetőség, akkor itt a Társalgóban is elköszönünk a kezelhetetlen viselkedési zavarokkal küszködőktől.
Ha jól látom, akkor mostanra csillapodtak az indulatok ebben a nagyon klassz topikban. Szerintem a név feltüntetése nélkül is világos, hogy kinek szóltak elsősorban ezek a gondolatok és bízom abban, hogy a jövőben semmi sem zavarja meg baráti beszélgetéseteket.
Ha valaki nem értett volna a kedves szóból, akkor kérlek jelezzétek!
További jó fórumozást,
apa :)
apa
 
 


Kedves Apa
köszönjük szépen a segítséget! :D Reméljük nem lesz gond és veszi a lapot akinek kell!

Nekünk is jön a 2. fogunk alul vagyis már érezni meg felül a 3. azt is érezni igaz az még nem bújt át, hát a napokban Dorina nem untatott minket már közel 3 fogacska + forgás hát jól belehúzott a kiscsaj :lol: A fogakat szerencsére nagyon jól viseli igazából olyn mint szokott nem nyügizik miatta.

Sch Judit Balázs nagyon édi az ördögös képen imádnivaló, ez a rízses kajcsi nekem nagyon tetszik ezt még lehet Dorina is megenné, de a gyümit úgy párolod mint a töldséget szokták?
Vendég
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm úgyhogy reagálni probálok:

Tftimi: Jó, hogy újra láttunk. :lol: A táblában az adatokat modosítottam. Remélem Réka már teljesen meggyógyult. Mi jól vagyunk. Hozhatnál képeket a kislányról.

Sch.Judit: Köszi a receptet én ki fogom próbálni hátha a Dávid ezt megeszi az üvegesen kivül. :lol: Balázs nagyon nagyot nőtt már már rajta is lehet láttni, hogy kezdi elveszíteni a babás formát és már igazi kisfiús. Az az ördögös kép tényleg aranyos jól elkaptátok a pillanatot. Egyébként az alvás terén nálunk ugyan ez a felállás van mint nálatok ma éjszaka is 4-szer keltünk és nem értem mert idáig olyan jó alvó volt. Lehet, hogy valami fejlődési ugrás van?

Nika: Cebion cseppeket mi is szedünk a megfázás megelőzésére, persze ez nem azt jelenti, hogy nem fog megfázni de hátha kikerüljük ezt a hülye infulenzás időszakot.


Kedves Apa csak csatlakozni tudok az előttem szólokhoz köszönjük a segítséget reméljük megoldodik a dolog.

Bacsbern: Az nem semmi, hogy Dorinának már most jön a harmadik foga. :shock: Egyébként azt mondják, hogy egy baba minnél előbb kezd el fogzani annál könnyebben jönnek a fogacskák. Ja és gratulálok a forgáshoz vissza már tud forogni? :lol:

Kismama: Patrik is igazi kisfiú már és láttom már sörözik :lol: :lol:
Remélem jobban vagy már!!

Bbeti: Niki az utolsó képen ami lemaradt nagyon zabálni való gyönyörű kislány. Az apukája már most elkezdhet gondolkodni, hogy fogja a fiúkat távol tartani. :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Gyors kérdésem lenne hozzátok (már rég voltam "nálatok")
6 hónapos babáknak nálatok hogy alakul a napirendje?
Mennyit alszanak a babócáitok? És milyen időközönként esznek?
Bár tudom h változóak, de érdekelne mégis...
Előre is köszi... :D
Vendég
 


bacsbern!

Úgy csináltam, hogy nagyon vékony szeletekre vágtam fel az almát, picit később adtam hozzá a körtét. És kevés vízben pár percig főztem.

Ma barackkal próbáljuk ki, mert ma már ettünk sárgarépás-krumplis-husis-húslevest meg még banánt is és félek, hogy nagyon megfogja. A barackot adom "hajtónak". :lol:

sch.judit
 
 


Szia Tim-csi!

Nálunk úgy néz ki egy nap, hogy Dávid általában hajnali 5-6 felé szopizik, és visszalszik 8-1/2 9-ig majd reggeli 9 felé akkor tejpépet kap. Játék majd alvás 11-1/2 13-ig utána ebéd valami főzelék. Játék majd 15-17-ig alvás majd uzsonna ami gyümölcs utána játék és este 20-kor pancsi majd szopi és alvás. Ja és általában egy szer kel éjszaka ami olyan 2-3 felé van. Persze most borultunk és ma négyszer kelt éjszaka.
Hát kb ennyi. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Köszi Judit mindenképp kipróbáljuk majd jelentem hogy ízlet a kisasszonynak ,írhatnál még ilyen kajcsikat ha van kedved, engem külön érdekelne még hasonló :D

Krissy vissza még nem fordulunk azért annyira nem megy minden :lol: de majd biztos lassan az is fog menni.

Fejlődési ugrás állitólag van a 3-4 hós körül ami ilyen nagy hogy borul minden( nálunk kb 2 hét volt és az eddig éjszakát végig alvó gyerekem 2 -szer kelt :shock: ) meg van olyan 6-7 hós korban ami megint a 3-4 hóshoz hasonló, lehet nálatok pont most ez van Krissy :lol:

Tim-csi nálunk a napirend
6-kor van a reggeli tápi utána gyors vissza alvás és alszunk 8-9 -ig
utána 10-kor a tízórai arra tejpépet eszünk aztán játszunk kb 10:30-ig és tente
12 körül felébred megint játszunk 13-kor van az edéd ami főzi és játszunk utána még 14:30-ig és akkor tente van
ébredünk olyan 16 fele és akkor uzsizunk ami gyümi és onnan fennt vagyunk fürcsiig ami 19-kor van utána vacsi tápi+kakaóval és 19:30-kor tentézni megyünk és onnan alszunk reggel 6-ig
Vendég
 


Sziasztok!!!


Cebion: én mióta szedjük, azóta a kis szájába cseppentem közvetlenül. Annyira édes, mert mikor meglátja az üveget, már nyitja is a száját, ugyanígy a vigantolt is.

Krisy79!

Légyszíves írd már bele a táblicskuba, hogy almalevet is eszünk!!Nagyon szépen köszike!!!

Nálunk nem jelentett változást az óraállítás, olyannyira, hogy vasárnap a babauszira egy órával hamarabb érkeztünk. S képzeljétek még fel is keltettem reggel Bencust, s végig azon izgultunk, hogy elkésünk, aztán mikor beértünk a medencébe, akkor olyan furi volt, hogy rengetegen voltak benne, s nem láttunk ismerős arcokat, na akkor esett le!!! (Ancsa te talán tudod, miről beszélek!! :) :) ) Így jártunk, pedig este még eszembe volt az állítás, de aztán elfelejtettem!!!!!!!!!!!
Ancsa!!!Gratula Nonónak a fogacskához!!!! Véletlenül nem írtad el?? 55 centi Nonó, nem 65?
Mi egy hete voltunk méreckedni, akkor voltunk 64 cm-sek és 6,7 kg-osak.

Tegnap uzsira adtam Bencusnak natúr gríz tejpépet, nagyon ízlett neki, s már 3 napja almalevet is eszünk, azt is szeretjük!! :D :D :D :D

GRATULA A FORDULÁSHOZ!!!!


Szép délutánt nektek!!!

Kép
Kép
judithappy
 
 


Úgy látszik ezek sosem unják meg :twisted:

MOST KAPTAM EZT GERYMAMYTÓL :twisted:

Ne haragudj,hogy írok,de sajnos nem tudom megállni,de ígérem ez tényleg az utolsó.Direkt írok privit,mert nem akarom szítani a feszültséget,remélem megérted!

Én már nem járok jó ideje közétek,de a régi ,,ismeretség" miatt még mindíg olvaslak benneteket és úgy érzem,ennyi jogom van,hogy hozzászóljak.
Először is,azért mert anyu leírta a véleményét,amiben aztán semmi csúnya nem volt,mellesleg már előtte egy páran leírták ugyanezt a véleményüket,de őket senki nek bántotta,csak anyut,mert ő a Bukokati.Lehordták mindenféle primitívnek,butának és nem sorolnám tovább minek még.Hát csodálkoztok,hogy a végére kiborult a bili?
Különben nem anyu az egyetlen,akinek csípi a szemét néhány megnyilvánulásod,nem egy privit kapott,amiben aztán vannak vélemények.
Azért írt oda,mert nem bírta megállni szó nélkül azt a rongyrázós megjegyzésedet,amit már többször olvashattunk tőled,hogy :Nekem megér ennyit a gyerekem!
És kinek nem?Én nem azért főzök a fiamnak,mert sajnálom tőle az üveges bébikaját,hanem mert szeretném,ha normális kaját enne,aminek íze van és megszokná a normál kosztot.Ennyi.
Ahhoz még leírom a véleményem,amit ma írtál:

Idézek: ,,Szép lenne,ha mindenki anyukája ilyen lenne,mint te!"

Hát bizony-bizony szép lenne,hidd el,hogy összetehetnéd a két kezed,ha ilyen anyád lenne,mint az enyém!Ő,mikor én baba és gyerek voltam,mindennap kimosta kézzel a szaros pelenkákat,amik mindíg hófehérek voltak,négykézláb súrolta végig a padlót minden nap,főzött ránk,boltba járt és sétálni vitt.Sosem számolta,hogy hány pelenkát használok el és mennyibe kerül,mert az utolsóját is mindíg nekem adta!Világ életében éjt nappallá téve gürizett apámmal együtt azért,hogy most nyugodtan élhessen és hogy a gyereke valaga alá tegyen egy két szintes családi házat (megjegyzem nem a rongyot rázom) hogy a gyerekének ne legyenek lakásproblémái amikor elindul az életben.
Sok fiatalnak ez a legnagyobb problémája a mai vlágban,mert rohadt nehéz egy házhoz hozzájutni.
Nem mellesleg iskoláztatott engem,úgy,mint a többi NORMÁLIS szülő,pedig nem volt könnyű.Mikor az apám majdnem meghalt szívinfarktusban,egyedül tartotta el a család többi 5 tagját egyetlenegy keresetből,meg egy fél nyugdíjból.
Erről ennyit,csak ennyire jó anya az én anyám!

UI.:Ne haragudj ha ezzel megint megbántottalak,de muszáj volt leírnom és részemről a téma lezárva!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Nem akarok már ebbe a baromságba belemenni DE mindig azzal jöttök (gerymami.bukokati) hogy nem 1 privit kaptatok!!!!
Ez szerintem senkit nem érdekel ki kinek küld privit :twisted:
Őszinte ember nem a másik mögé bújik hanem saját magával jön, nem kell mindig kiemelni hogy ki írt nektek privit stb.......
A lényeg a lényeg ide mindenki azért jár hogy másokkal megossza az örömét bánatát és ha pl Boszibaba a pelánkát számolja stb... (megjegyzem senki nem tökéletes így biztos mindenkinek vannak hóbortjai) ahoz senkinek nincs köze pláne annak nem aki nem is jár ide! Ha valakit nem érdekel valaki írása akkor lehet görgetni!!!!

Ráadásul BENKOKA -GERYMAMI szerintem még annó terhesen is egyszer elakartál menni azzal az indokkal hogy nem vagy idevaló!!!Ha jól emlékszem akkor is mindenki marasztalt és szerintem Boszi is köztük volt!! Utána még volt 1 pár ilyen kirohanásod hogy te elmész innen, de eddig mindig vissza jöttél!!! Ha valaki elakar menni 1 topicból akkor az elmegy és nem jelenik meg időről időre! Félre ne értsél nem az a baj hogy vissza jösz ide hanem az hogy feszültséget keltetek!
Amásik az hogy minden írásotokban az is kivan emelve hogy nem ti kezdtétek a vitát, hát igazából nem is volt mit elkezdeni mert nem volt vita ,mindenki szépen megfelelő hangnemben leírta a véleményét , csak tudod a te anyukád nem ütötte meg ezt a hangnemet másokkal szemben (pl Nikával) és ezen borult a bili.
Ahoz tudom nekem semmi közöm amit a prividben írtál Boszinak anyudról : de hidd el a mi szüleink is ezt mind mind megtették értünk úgy ahogy majd mi is ezt megteszük a mi gyerekeinkért.
Arra meg legyetek bűszkék hogy anyudék tudtak nektek házat venni , igen a mai világban ez nagyon ritka!!!
De hidd el az én szüleim is dolgoztak/nak és sajnos még se tehették meg ,hogy lakást vegyenek nekünk! Akkor ők rossz szülök voltak??????? :twisted:
Látod pont ezeket nem kéne sorolni neked se hogy a te anyud mennyi mindent tett meg érted!!! Ti beszéltek Bosziról?????

ELNÉZÉST MINDENKITŐL DE EZT MUSZÁJ VOLT LEÍRNI, TUDOM MEGBESZÉLTÜK NEM REAGÁLUNK DE NEM BIRTAM TOVÁBB!!!
EBBEN A TOPICBAN MINDENKI 1 KÜLÖN EGYÉNISÉG ÉS EZ ÍGY JÓ AHOGY VAN!!! TÉNYLEG NE HARAGUDJATOK!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Judithappy!

Igazad van, tényleg 65 cm.

Ez a Bukokati és Gerymami már egy kicsit unalmasak ezek a témák.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Szerintem mindenki elmonta a kajákkal kapcsolatban a véleményét, többek között én is!
Van aki üvegeset ad, van aki főz (én az utobbi), de ismét hangsúlyozom NEM SPÓROLÁS MIATT, hanme mert szívesebben eszi ezt a kislányom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Boszi!
Azt hittem ezt a témát lezártuk, továbblépett mindenki.
Most ezzel pont Te szítod megint a tüzet és még nem is reagálsz rá semmit, csak idézed a levelet.
Így másoknak kell reagálni rá, Te ismét kimaradsz. Mások fognak megvédeni, (bár tudom, hogy ezt nem várod el, mert biztos Te is meg tudod védeni magad)
(Ha akarod, de mintha nem szeretnéd, mert így talán kényelmesebb)

Ui.: Mellesleg ha én kapnék privit AKÁRKITŐL, azt biztos nem írnám ki másoknak (még akkor sem, ha ilyen parázs vita előzte volna meg), hiszen gondolom azért írt privit. Lerendezném kettőnk között.
Szerintem (az eddigiektől teljesen eltekintve) most Benkóka-Gerimami(y) volt inteligens, mert ennek ez az elintézési módja, szerintem.
(Függetlenül attól, hogy mit írt a szüleiről, mert ugye mindenkinek a szülei megtettek biztos mindent a gyerekekért) De a vita nem ez miatt van.

Vagyis volt (REMÉLEM!!!)

sch.judit
 
 


Igen Ancsa!
Szerintem is baromira unalmas!Ha jól megnézed az üzenetemet,láthatod,hogy direkt nem ide írtam,mert nem akartam,hogy megint vita legyen,az,hogy Boszibaba ide kitette,hát...Azért soroltam fel(bár számomra nem felsorolás íze van a dolognak,hanem szívből jött),mert Boszi írta,hogy ha mindenkinek ilyen anyja lenne,hát leírtam,milyen.
Pedig nem tartozott az egész világra!

Bacsbern:

Nem vettek nekem házat,csak úgy tervezték az életüket,hogy olyan lakásuk legyen,amiben később,ha felnövök,biztos helyem legyen a családommal.Most is együtt élünk és ha majd nem lesznek,én is meg tudom tenni,hogy megosztom a gyerekem családjával.Ennyi.Nem kell minden mondatomban a rosszat látni!És én azt sem mondtam,hogy a te szüleid rosszak voltak,nem kell kiforgatni.Én őszintén írtam Boszinak,sajnálom,hogy nem úgy lett értékelve a dolog,ahogyan szántam!
Azt hiszem,sosem bántottam itt senkit,személy szerint mindíg nézem az oldalt,meg a fotóst is a babákról,de én rájöttem,hogy (mindegy mi/ki miatt) már engem is utál mindenki,úgyhogy kérésre távozom.Most sem tértem volna vissza,ha nincs a vita!
gerimamy
 
 


Gerimamy
én nem utálok itt senkit , és téged se!!
Vendég
 


Judithappy: Beírtam a táblába a módosítást :lol: :lol:

FIGYELEM LÁNYOK
Mit szólnátok, ha a táblázatot kiegészítenénk egy fogacska rovattal ahol láttnánk, hogy melyik babának hány fogacskája van?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy 79
Jó ötlet..
Nekünk 4 hónaposan jött ki egymás után 2 alul..azóta nyugi van ilyen téren..azaz azóta sehol semmi...
Vendég
 


Schjudit már te is kezded? :twisted: Elmenjek én is?
Én csak azért tettem be ide a levelet,mert ideges lettem tőle!
Amúgy igenis válaszoltam rá,kérdezd meg az illetőt!
Ha meg bajod van velem,akkor írj privit!
Mostanában úgy látom azt akarjátok kelteni,hogy én vagyok a baj okozoja!
Egyáltalán nem értem,hogy abban mi a rossz,ha vki számolja a pelenkát! Ha érdekel titeket,akkor egy most kismama barátnőm kérésére csinálom kiváncsiságból. Ő és férje kértek meg! :)
Sajnos már nem olyan a topik,mint régen.
Most én is jöhetnék mindennel,hogy én se szívesen olvastam ezt-azt,de én nem vagyok ilyen,és nem szeretek senkit sem megbántani!
Csak tudjátok kicsit rosszul esik,hogy támadva vagyok és olyantól is,akitől nem is számítottam rá! Védjél csak olyan embert,akinek anyja nagyon szépen beszél,és Nikát is megbántotta nem kicsit!

Én most kicsit elvonulok,semmi értelme,hogy ma már írjak!
Szerettem itt lenni,és nem is akarok elmenni,de úgy érzem,hogy Schjudit és még mások(nem tudom kik,csak érzem) nem örülnek,hogy itt vagyok! :cry:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Krisy szerintem jó ötlet a fogas kiegészítés! :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Ne haragudj Boszibaba,de nekem semmiféle válasz nem jött!

Az meg,hogy kitetted ide,hát nem volt túl szép dolog,azt hiszem megírtam,miért csak neked írok és nem a fél világnak!Ennyi!

Ne bántsd még Sch.Juditot is,ne sértődj meg,mert megmondta a véleményét!Privit meg minek írjon neked bárki?Azért,hogy ha nem tetszik a tartalma,akkor kitedd ide?

Semmi több hozzáfűzni valóm nincs ehhez az egészhez,mert már nagyon unom én is és mindenki más is,eddig is azért reagáltam,mert bizony ha engem is bántanak,akkor kiállok magamért.És ha téged ez ennyire zavar,hát ezer bocs érte,de ez van!Az Anyámat meg vedd le a szádról,megkérnélek!

Tényleg befejeztem lányok,mindenkitől bocsánat,hogy én is bezavartam,de ígérem,ha nem szól le többet senki,akkor továbbra is csak olvasni foglak benneteket,már ha szabad!?
gerimamy
 
 


SchJudit
Ezek a hajnali ébredések biztos vagyok benne hogy a fogától van. Bár a fogát még nem látod, de biztos lehetsz benne, hogy az fáj neki. Zita is 1 hónapon keresztül ezt csinálta. Éjjel óránként-kétóránként ébredt. Már én is tiszta idegbeteg voltam, mert nem bírtam magam kialudni éjjel. Én is kisérleteztem mindennel-hiába. És amikor kibújt a foga, mintha elvágták volna. Azóta megint jól alszik, legfeljebb egyszer ébred. És ti most kb. időben is ott vagytok ahol mi voltunk. Kitartás. :wink:

berzkat
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a bókokat :lol:

Sch.Judit
Nagyon finom lehet a rizs. :lol:
A kisördögös kép nagyon tetszik, remélem a fiadezek után nem akar rendőr lenni? :cry:
Szép a konyhaszekrényetek :lol:

Bacsbern
örülök, hogy szerinted Niki rám hasonlít, mert mindenkimás szerint tiszta apja. A kollégáim szerint nekem semmi közöm hozzá. :evil:

Tftimi
Köszi szépen jól vagyuk :lol: Remélem ti is. :!: :?:

Nika
a Cebion csepp jó megfázásra és megelőzésre is. Nem vényköteles.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Jaj megint a vita. Én nem védek senkit de szerintem boszibaba nem akart senkit megbántani azzal, hogy azt írta "a gyerekem nekem ennyit megér", és hogy számolja a pelenkát. Csak így jött ki így írta. Lehetőségekhez mérten mindenki próbál a lehető legjobb anya lenni. Ez ki így ki úgy próbálja nem másnak magának bizonyítani. Viszont a privi az tényleg privi. Olyan rossz ,hogy az ember jön a topiba olvasni és ahelyett hogy leírnánk hogy kivel mi jó történt, melyik lúrkó mit produkált csak a vita megy. Tudom hogy
mindenki felháborodik valamin, néha én se bírom ki hogy ne írjam le a véleményem de nem lehetne akkor nyitni egy olyan topikot ahol ezek mennek. Legyen a neve bukokati mert hiába írja mindenki hogy na most lezártam ezzel a témát csak folytatódik ez az egész.
Más: mi ma is nagyon jól ettünk örültem neki fog nincs még pedig már várom hogy "kisegér" legyen. A receptek engem is érdekelnének.
A mi napunk: 2-kor eszünk aztán alvás, reggel 6-kor kel eszünk aztán játék 8-ig, akkor alszik kicsit, felkel játszunk főleg akkor egyedül tízórai gyümölcs, 14:00-körül főzi aztán viszem sétálni. Este 18:00-kor játék közbe fürdés, délután kap pépet általában. Fürdés után ő bealszik és kicsit később kér enni. Egyre többet van ébren sokat játszunk és úgy elfárad mindíg hogy simán elalszik.


KépKépKép
rena10
 
 


mégvalamit azért én is hozzáfüznék. Az én szüleim sem tudtak lakást venni nekünk de gyönyörű gyerekkorom volt, és ők is dolgoznak keményen a mai napig. Minden nap beszélünk, mindíg hoz kaját anyu ha főz és mindíg megvolt mindenem pedig nem voltunk gazdag család. Azt meg hogy ők vegyenek nekem lakást bele se mentem volna, eleget dolgoztak ahoz hogy idősebb korukra költség csak magukra a pénzüket / bár azért mindíg hoznak valamit és mindíg az unokára gondolnak/, Én örülök hogy amink van azt mi ketten önerőből vettük meg mi dolgoztunk meg érte mi tanúltunk és anyagilag függetlenek vagyunk mindenkitől. Remélem én sem bántottam meg senkit ezzel. De biztos többen vagyunk akiknek nem tehetik meg a szülei hogy lakást vegyen mégis büszkék a szüleikre.



KépKépKép
rena10
 
 


Rena és Bacsbern köszönöm,hogy azért ti mellettem vagytok sé nem a rosszat látjátok,mint egyesek! :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba!
Mi az, hogy már én is kezdem?!? (és az ördögfejes smiley?!)
Én nem örülök annak, hogy ebben a topikban vagy? Meg mások? Ezt honnan veszed? Mert megírtam a véleményem?

Azért írtam, amit írtam, mert szerintem nem fair, ha valaki privijét megosztod másokkal, egy az egyben.
Nem mondtam, hogy ne írj ide (és ezt senki sem mondta). Mindenki oda ír, ahová jól esik neki. Elvégre szólásszabadság van.

Írtad, hogy ha bajom van, miért nem írtam privit?
Először is nincs bajom, másodszor azért, hogy azt is kimásold ide?! A privi, az privi, nyilván azért írja valaki, mert nem szeretné, hogy mások is olvassák.
Gondolom ezzel Gerimami is így volt, biztos azt hitte majd visszaírsz neki priviben (még ha idegesen is), de nem ez történt.
Szerintem ez nekem sem esett volna jól. Nagyon nem! Nem védeni akarom, de normális hangú levelet írt, nem volt benne sértő. (A tartalmára nem reagálok semmit, mert semmi közöm hozzá, elvégre Neked írta a privit, nem nekünk)
És ennek a levének semmi köze nem volt ahhoz, amit Bukokati írt valamelyik nap. Úgy érzem, ezzel nem védem, mert igenis nagyon csúnya volt, amit Nikának írt, én is padlót fogtam a stílustól. De EZ a levél nem arról szólt!

És sem ismerem jobban Gerimamit, mint te, ugyanannyit "találkoztam" vele, mint bárki más. (mielőtt most az jönne, hogy őt védem) Az utolsó üzenetemet 3 perccel küldtem el előbb, mint ő, teljesen függetlenül írtam én is, ő is.

Remélem nem sikeredett sértőre amit írtam. Nem ez volt a cél.

(És én nem fogok egy vita miatt elmenni innen :arrow: ha nem tetszik, ott a görgető az egéren :wink: )

sch.judit
 
 


Na, az utolsó írásra nem mondok semmit!
Gondolom én vagyok az egyik "egyesek"...
De azt azért látod más is észrevette, hogy "a privi az privi"!

sch.judit
 
 


Lányok nézzük inkább a Született feleségeket!

MOST MEGY!! :lol:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Bacsbern, Krisy!
Köszi a dicséreteket az „ördögös” képről. Az az igazság, hogy nem nehéz ezt a pillanatot elkapni, mert gyakran vág ilyen képet. Nagyon grimaszol, főleg ha fel akarja hívni a figyelmet magára. A legújabb bohóckodása az, hogy „köhög”. Tényleg elkezd köhécselni, ha nem figyelünk rá, vagy nem foglalkozunk vele. Még a hasát vagy fejét is fogja közben, ha pedig odanézünk, akkor elkezd nevetni. Szóval nagyon kópé, lesz bajság, ha ilyen huncut marad.

Bbetti!
Látom, Niki már autót is vezet, nem is akármilyet! De az a 3. kép…Milyen kék szemek! Tök jó a hajszerkezet is, meg a nagy töprengés!
Hát Balázs rendőr nem hiszem, hogy szeretne lenni, de az apja sem engedné szerintem.
Ja, a konyhaszekrényünk Ausztriából behozott „turkálós”.Tök olcsón vettük, bár már sokat alakítottunk rajta. De nekem az ilyen natúr színű volt az álmom.

Tim-csi!
Jó, hogy jöttél, hozzál képeket is Kevinről!

Berzkat!
Köszi a választ! Hát nem tudom. Ilyen gyorsan jönne a 3.-4. foga? Mert a lenti kettő kint van, teljesen, az már nem fájhat neki. A felsőket meg még nem láttam megduzzadva. Bár ettől még lehet. De jobb lenne, ha az lenne, mert akkor tudnám, hogy el fog múlni.

Na, megyek aludni, mert mindjárt vége a Született feleségeknek!

Most nézem Betti, hogy pont írtad! (alig láttam, mert írogattam-én gyagya, nemhogy inkább néztem volna :roll: )

sch.judit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?