Új privát üzeneted érkezett!

Hajni, ca-pótlás jó kérdés. Nekem javasolta anno szopis tanácsadó (akkor Zita még ugye kicsi volt, tehát rólam volt szó, nem róla). De természetes ca-t, nem a gyártott vitamint. Pl olyan ásványvíz, aminek jóval magasabb a ca-tartalma, mint a többinek theodora, én azóta is előszeretettel azt iszom, igaz Zita nem azt kap, de szerintem így 1 év fölött már nem gond ha nem kifejezetten babavizet isznak. A másik, a dm-es rizstej, Béres Alexandra néni ( :lol: -Zitának ezt szoktam mondani) van rajta, most nem jut eszembe a márka, de asszem naturpont, kalciummal, decijében 120 mg van. És még volt valami amit tippnek kaptam, de nem találtam, ez is tengeri algából kivont ca, de hol lehet kapni, nem tudom :roll:
Gondolom a tápszerben is van ca. Nekem most hirtelen ennyi jutott eszembe. Én a helyedben még tartanám a diétát, s egy idő múlva próbálnám meg újra adni. :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Vicuska nagyon jó lehetett hallani a szívhangját a babának :lol: :lol:

Etus édes a Berceles kép :lol: Esőbe kiránulni,irigyellek,hogy te ilyen vállalkozó vagy. :lol: :lol:

Nyakláncot kapott a Mamától.Doo nagyon jó a szemed,és egyátalán nem zavarja,azóta rajta van,és nem piszkálja.

Ági vettünk neki kosarat,és szereti,beleteszi és kidobálja a játékait,mi is raktunk rá nehezéket és igy fel tud állni,anélkül,hogy elesne,már tolta ia pár lépést.

Ma csinálják itthon a klimát Apának nagyon meleg volt és,úgy döntött lesz,és Emma alszik ebbe a nagy furásba,faragásba,nagyon hangos,itt ülök mellette a szobába a földön.

Emma éjjel hányt :( :(
Este fél 11 fele elaludt,addigra már mind a 2 mellemet kiszívta,3 óra fele arra ébredtem,hogy sírdogál,nem kellett cici,se cumi se,ült és sírt,semmi nem volt jó.Próbáltunk neki vízet adni,azt elfogdta,és ívott,el akartam fektetni,hogy hátha elalszik és akkor hányt,kijöttem megmosdatni akkor felkellt,letettem és elkezdett játszani,láthatólag semmi baja nem volt,mert mosolygott,egy 3/4 órá után mentünk aludni,lefektettem egy kicsit forgolodott,és aludt is,reggel fél 10-ig(vagyis nem emlékszem,hogy szoptattam volna),vacsija fött krumpli volt,egy kevés trapista sajtot reszeltem bele,attól szerintem nem lehetett.Akkor volt fent először,vagyis egyszer sírt fel egész éjszaka alatt,ilyen nem tudom mikor volt.De abba se vagyok biztos,hogy magánál volt-e :roll: :roll:
mia2007
 
 


Sziasztok!

Sajnos még mindig kölcsön laptop és csak véges ideig :cry:

Etus azanya, nem semmi vagy! Csúcs lehtett a bkocsiban tisztába tenni Bercelt Én tutira feladtam volna, mit feladtam volna, el sem indulok esőben!

Hajni én is depis vagyok most kicsit! nem tudom, hogy a rossz idő teszi e, remélem emúlik, met én nem szoktam ilyen lenni.

Tegnap meglátogatott minket Mary és családja. Zoli annyia rendes volt egész délután a gépemet cseszegette, de a végén nem sikerült megoldani újra kell mindent telepíteni nincs mese! Blanka egy kis tündér és MARy csak miattunk jár ide a többemberesbe az tuti! Rozi folyton húzgálta Blankát, hogy álljon már fel mintha ő olyan régóta tudna menni!

Doo, gyereked visszaküldve az enyémet mellékelem! :lol: Amiket te is írni szoktál Vikóról mintha magunkat olvasnám. Etetőszék detto nem működik, babakocsiban alvás nincs!!! Nekünk egyszer feltétlenül össze kell jönnünk! (Persze tök jó lenne ha mindnyájan összejönnénk9!

Bea

Kép[/url]
június
 
 

 
 

hm kálciumpótlás... én ezen eddig tudatosan nem gondolkodtam :roll: :oops: Viki vonatkozásában legalábbis... :oops: :oops: :oops: én szedek gravidát, meg néha (újabban egyre gyakrabban) bedobok egy béres ca-t is. végülis nekem anno gyerekdoki aszondta h elég a gravida, bár abban csak 250mg van. de azért abban sem vagyok totál biztos h bki is meg tudja mondani h pontosan mennyire is van szüksége a szervezetnek... :roll: most kimentem (kajáért) és közben megnéztem h janában és szentkirályiban 63mg ca van. azért az annyira nem kevés, nem? theodorat utálom :oops: megiszom, ha nincs más, de rászokni asszem nem fogok. egyszer egy páciensem mondta, amikor meglátott vmi ásványvízzel a kezemben h "dr-nő, ez árulás!! magának theodorát kellene innia!" :lol: (ti engem is úgy hívnak) 8) ha mersz adni olajos magvas dolgokat, akkor azokban úgy tudom, sok van. pl mák. a szezámmagban meg különösen sok!
szinte az összes felvágott tartalmaz tejfehérjét!! én pl ha eszem, akkor csak mtéliszalámit. ill van vmi asszem norbis cucc, amire rá is van írva h tejfehérje mentes. a kekszet meg azért is mondtam, mert említetted h Hanga rá van kattanva mostanában. de lehet h az már régebben volt... :roll:
sztem beszélj dokival a diéta felfüggesztése ügyében. találtatok már maszekot ill adott időpontot?
én azt mondanám h a helyedben vszeg óvatos lennék, mert végülis piciként laktóz intoleranciát vszínűsítettek v tán igazoltak is nála, tehát úgy tűnik, van hajlama a gasztrointesztinális zavarokra. sztem ezek nem annyira gyorsan kinőhetős dolgok, viszont akkor van csak esély a kinövésükre, ha szigorúan be van tartva a diéta.
Vendég
 


Bea, de "jó" h írod az etetőszéket! már azt hittem, én vagyok az egyetlen megátalkodott anya, aki hagyja a gyerekét kóricálni evés közben... :roll: :oops: de ha nem hagyom, még ennyit sem eszik... :roll:

ma voltunk védőnőnél: ezt figyeljétek! súlya 8750g ( 20 :!: percentil), hossza 82 cm (90 :!: percentil) :shock: :shock: asszem másfél éves lesz, mire eléri a 9 kg-t. :? de végülis mindegy. védőnő már mondta h meg sincs lepődve ezen a gyarapodáson :lol: :lol: de aszondta h két hónap alatt 25 deka volt most h az jobb, mint az eddigi tendencia - mármint ha az átlag görbéhez viszonyítja.

különben nekem is elég se-kedvem volt/van - reggelente főleg.
Vendég
 


Ági annyira jó, hogy haladtok az előkészületekkel! Ez olyan nagy dolog (mármint egy esküvő), mégha kevesen is lesztek!
Rozi elég könnyen elalszik ha időben altatom, este max fél 9-kor már alszik, nappal változó, de dél körül!

Szerintetek nagyon gáz, ha a gáztűzhelyet az ablak alá tesszük? Szóval az úgy volt, hogy a beépített konyha bútorunk ami a régi lakásban volt, az új konyhába úgy jönne ki, hogy az ablak alá esne a gáztűzhely! :? :idea: Szóval nehogy azt higgyérek, hogy már ott tartunk, hogy raknánk be erről szó sincs :oops: csak jön a villanyszerelő és a villany sütő miatt pontosan meg kell ondani hová vigye a vezetéket!

Kismama babakonyhájában olvastam reggelire valónak, olajas szardíniát margarinnal összekeverni , egy kis citrolével és azt kenyérre! Rozinak bevállt és a tojásos omlett is ízlett neki! Amúgy ő is nagyon kevset eszik, örülk ha eszik valamit!

Gergő mekkora adagot bevágott! Kis vagyúró!

Emmának nagyon szupi bulja volt!

Vicuska gratulálok a szívhanghoz! Még emékszem mennyira boldog voltam mikor Roziét meghallottam, kicsit nosztalgizok!

Pusszanás!

Nem tudom mikor tudok megint jöni :cry:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Szia Doo!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Tényleg jó magas Vikó! Képzeld lehet ám, hogy fogunk majd Tbányán járni ugyanis apa nagy fia ot fog kézilabdázni ha minden igaz!

vacsizol?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


már ettem. telefonálok :)
Vendég
 


Bea, gyertek-gyertek hozzánk iiiis!
Vendég
 


Ok, még nincs semmi konkrétum, de rögtön rád gondoltam!

Jó éjt!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


helló Bea, helló Doo! Mindenkinek örülök, de valahogy Bea nevét meglátni mostanában külön ajándék :wink:

még van dolgom és Zita még pörög, úgyhogy csak beugrottam a nagy hírrel: Zita ma elkezdett járni!! :D :D Eddig ugye már lépkedett kb 6-ot, de ma egyértelműen sokkal többet és hosszabb távon megy! Fordul is :shock: ezt el sem hittem apának mikor mondta, én nem láttam először, aztán én is láttam. Körbe-körbe sétált a kis szőnyegen :lol: ÚÚÚ, úgy odavagyunk! Pont ma 14 hós :wink:

Kép
ági_bp
 
 


tényleg, éljen a 14 hós járós Zita! :D
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsi, én is ritkán vagyok/leszek a héten, mert apa szabin van és kicsit csavargunk. :oops: De mindig gondolok Rátok! :D

Igen, voltunk tegnap Beáéknál! :D Rozi is egy tündér! De tény, hogy pörgősebb tündér, mint Blanka! :D Vicces volt, ahogy mentek egymás mellett, de Blanka mászott, Rozi meg szaladt. Mintha Rozi terelgette volna Blankát. :lol:
Rozi szeretett volna haverkodni Blankával, de Blanka nem nagyon akarta venni a lapot. Pedig Rozi például olyan lelkesen odahordta Blankának a ruháit egyesével. :lol:
És Blanka nem akart bemenni Rozi alagútjába sem. :(
Viszont kölcsönösen pofozták egymást időnként.

Megvettük Blanka első komoly szandiját, és vettünk egy egy számmal nagyobb zárt cipőt őszre is, hátha még jó lesz rá akkor.
Kihasználtuk a 30%-os akciót.
Linea mindkettő.

Vicuska, az első szívhang hallgatás tényleg nagyon-nagyon jó érzés!!! :D Még ha bosszantó is, hogy ennyi időt kellett a rendelőben töltened.

Zitának gratulálunk a nagy tudományához!!!! Nagyon ügyes!!! :D
(Kicsit reménykedem, hogy Blanka is követi majd a példáját. Eddig úgy láttam az a tendencia, hogy Blanka kb. 2-3 héttel később csinálja azt, amit Zita.)

Ági, én is visszagondoltam, milyen jó volt készülődni.
Szervezzetek egy kis nászutat is! Szerintem érdemes, hármasban is jó lehet!
mary74
 
 


Ági, ez szuper, gratulálok!!!!

Jaj, olyan képletesen leírtátok Rozit és Blankát, hogy szinte láttam őket magam előtt együtt. :lol: Édik lehettek.

Bea, csináljátok már meg azt a gépet mert a végén rád uszítom az uramat (informatikus). A miénket is állandóan újra kell telepíteni. :?

Ugye nem lehet hogy én terjesztem itt a depi vírust, mert ha így van inkább lelépek egy időre.

Ja, még az együttjátszásról jut eszembe, tegnap Hangit felkarolta egy kiskány, 6 éves, vitte kézenfogva, sétálgattak. Még jó, hogy azért nem tévesztettem szem elől, mert egyszercsak úgy gondolta felülteti őt a kétkerekű bicajára. Azt hittem ott kapok szívinfartust. Még egy másodperc és dől el vele a bicaj. :evil:
Vendég
 


Bea, tojásos omlett??? Van tojás nélküli is? :wink:
Vendég
 


Gáztűzhelyre nem tudom a választ. Hagyományos függönyt akkor nem tudsz tenni, de vannak tök jó rövid függönyök. Meg kérdés hogy nyílik az ablak, mert ha főzöl lehet nem tudsz közben ablakot nyitni, mert ott az edény. Nekünk is majdnem az ablak alatt lesz, de nem párhuzamosan hanem merőlegesen. Szóval én leszek merőleges az ablakra, ha a tűzhellyel párhuzamos vagyok. Ezt jól megmondtam. :roll:
Vendég
 


Most én vagyok rákattanva arra amire a múltkor Ági. 2 nap alatt jóval több mint 300-an olvastak. Tudom ebben benne vagyunk mi is, de ez akkor is sok. Néha örülnék ha zárt lenne :oops: , bár semmi kényes témát nem feszegetünk. De akkor feszegethetnénk. :wink: :lol:
Vendég
 


Köszi a válaszokat, én is arra gondoltam, hogy akkor a diéta marad. Viszont a laktózit. miatt is kerülni kell a rejtett tejet? mert a kiflit pl. úgy imádja. Mindig ha megyek a boltba mondja kifli. A zsemlét nem annyira csípi.
Vendég
 


Doo, láttam hogy itt voltál/vagy és ha nem írsz semmit....hm. még holnapig kitalálom mi legyen a büntid. De az biztos hogy beírok az ellenőrződbe. :x
Vendég
 


Teszek néhány képet.

Vasárnap triatlon versenyen voltunk (nézőként persze) Tiszaújvárosban.
Íme a jövő szurkoló generációja:

Kép


Rozi és Blanka tegnap:

Kép

Kép
mary74
 
 


Doo, sikerült beszerezned a borkő sütőport? Próbáltad már?
mary74
 
 


Ó, de szépek! :P
Vendég
 


Mary- Bea, Ti topictól függetelnül ismeritek egymást?
Vendég
 


Igen. :D
mary74
 
 


Na ennél kicsit többre voltam kiváncsi, de jól van beérem ennyivel is. :wink: Azért remélem még Ági faggatózik. :P
Vendég
 


sztem a laktóz miatt is - a tej az abban is tej, nem? bár lehet h a "sült tej" másr másként viselkedik. de a felvágottaban nem sült tej van, nem? passz. mindenképp beszélj dokival!
Hajni dehogy te terjeszted a depit! sztem az időjárás (is).

ja, néha én se bánnám, ha zártkörű lenne. engem zavar h olvasnak, de nem reagálnak. egyikőtöket sem ismerem, de azért így h kölcsönösen leírja mindenki a gondját-baját, ez így olyan, mintha ismernénk már kicsit egymást. na de akik csak olvasnak? na, azért annyira nem zavar h ne írjam le az ökörségeimet, de néha belegondolok h ez így nem frankó... :roll:

gáztűzhelyre én nem tudok mit mondani... :oops:

Mary, merre fogtok csavizni? ottalvós lesz?
Vendég
 


Na, jól van. :wink: Középiskolában osztálytársak voltunk, de azóta csak osztálytalálkozókon futottunk össze. Nem lakunk egy városban sem, kb. félóra autóút a jelenlegi távolságunk.
Nekem Bea ajánlotta a babanetet (iwiw-es üzenetváltásban), de én akkor még a májusi topichoz csatlakoztam, ő pedig akkor még csak a júniusiba írt, mert ez a topic akkor még nem létezett.
Így jó lesz? :wink:
mary74
 
 


hihi, nem is olvastam a fenyegetést, mégis írtam. na ez az igazi belső kontroll! :wink: :lol: :lol: 8)
Vendég
 


Blankának vágtatok már hajat? ugye neeeem? :lol:
MA vettem borkő sütőport! állítólag tényleg jó. eladó csaj aszondta h többen rendszeresen viszik. sajnos, a közeli bioboltban nem tudták beszerezni, kicsit távolabb kellett kocsiznom érte...
Vendég
 


Doo, most nem lesz semmi ottalvós (majd augusztusban és szeptemberben megyünk 1-1 hétre, Cserhát ill. Balaton). Most csak itt a közelben csavargunk, közös program barátokkal, halogatott vásárlások, ilyesmik... esetleg majd egy nyíregyházi vadaspark látogatás, meglátjuk.
Csak alig vagyunk itthon napközben. Kivéve ma délután, mert páromat délben behívták dolgozni :twisted: , meg hát az idő sem volt túl szép ma. :twisted:
mary74
 
 


Blanka haját kb. 10 napja vágtuk le apa hajnyírójával 0,9 mm-esre. De már nőtt egy kicsit. :lol:
Még most vágtuk neki először, mert egyébként sem volt sokkal több haja, jól látod. :lol: Reméljük, dúsul egy kicsit.
mary74
 
 


Köszi Mary, jaaaj, annyira rendes vagy hogy nem hagytál a kiváncsiságom örlőfogai közt hánykolódni. :P

Mia, Emmánek jobbulást, remélem nem volt azóta több gubanc.

Szavazzuk meg ki szeretne zárt topicba menni, aztán majd Etus megvalósítja. Hiszen Ő lett az adminisztrátorunk vagy mi is? :wink:

Egyébként én sem érzem Veletek kapcsolatban hogy idegenek lennénk. Szinte már közeli ismeretségnek érzem.

És Doo, ellenőrződbe beírva az ofői dícséret. :wink:
Vendég
 


Egyik ismerősöm mondta hogy a lánya egy évesen majdnem kopi valt, azután meg oooolyan haja lett.... Döglöttek érte a pasik.
Vendég
 


Egyik ismerősöm mondta hogy a lánya egy évesen majdnem kopi valt, azután meg oooolyan haja lett.... Döglöttek érte a pasik.
Vendég
 


Nem akartam 2x.
Vendég
 


Jó éjt, ha még jön erre valaki.
Vendég
 


őrlőfog?! :shock: nagyon rá vagy kattanva a fogzás témára :lol: :lol:
Vendég
 


bakker, ezt a hányást asszem lehagytam, pedig úgy megdöbbentem :shock: vajon mi volt ez Emmának? :?:
Vendég
 


én hajlanék a zárt topicra. viszont a csatlakozóknak örülök. szal ez ilyen kettős. nem a zártság érdekel alapvetően, hanem a kukkolás nem tetszik. :roll: :evil:
Vendég
 


Még mindig vagyok. szerintem jó kis csapat vagyunk így is. :wink: Részemről egy szavazat a zártra.

Utálom hogy egy fél ország olvassa most milyen depis vagyok. :twisted:
Vendég
 


Se apának, se nekem nincs dús hajkoronánk. Úgyhogy nincs sok esélye Blankának.
Bár egyik nagymamájának azért elég erős és dús hajzata van, abból esetleg örökölhetett, még ha eddig nem is tűnik úgy. :lol:

Zárt topic: nekem mindegy, én tartózkodom. Én azt hiszem nem szoktam olyasmit írni, amit ne olvashatna más. Bár azért gondolom, ha olyan valaki olvas minket, aki ismer, akkor azért ránk lehet ismerni.
És én is voltam régebben kukkoló, például itt. :oops: Nem rosszindulatból kukkoltam, hanem mert érdekelt, amiről írtatok és mert megkedveltelek benneteket. :D A májusiban is kukkolóként kezdtem anno, és azért nem is akartam eleinte csatlakozni, mert úgy éreztem ők már nagyon összeszokott csapat, már a terhességet, szülést is együtt csinálták végig, én pedig csak akkor kezdtem olvasni amikor Blanka már 4-5 hónapos volt.
Eredetileg ide sem akartam csatlakozni, nehogy azt mondjátok minek jön ide egy nem-többemberes :lol: , de aztán csak nem bírtam megállni. :oops:
mary74
 
 


Megyek én is aludni. Jó éjszakát!
mary74
 
 


Ja, tudom én hogy álszent dolog ez, mert mi is vagyunk kukkolók máshol, de van ami visszafelé már nem tetszik :? . De Neked Mary örülüüüüünk. :P
Vendég
 


asszem, igazad van Mary. akkor csak annyit: kukkolók, légyszi írjatok már két sort h miért kukkoltok és h egyébként jaj de helyes kis csapat vagyunk!! :wink: :lol: :lol: vajon a kukkolósok között is van többemberes-mama? mert ha igen, akkor bújjatok elő a sötétből és gazdagítsátok tapasztalatainkat!! :wink:
Vendég
 


Azt is szoktátok nézni hányszor nyomtok frissítést?

Én most kipróbáltam, belépve a topicba 5x frissítettem egymás után anélkül, hogy kiléptem volna közben. Azután kiléptem és megnéztem a számlálót, a frissítéseket is számolta.
Úgyhogy azért a 300 lehet, hogy kicsit csalóka.

Párom azt mondja, ha tényleg ilyen sokan olvasnak minket, menjünk át másik topicba, de itt adjuk meg az elérhetőségünket és a másik topicban szedjünk reklám-pénzt. :wink: :lol:
mary74
 
 


marketinges a párod? :lol:
Vendég
 


milyen élet volt itt éjszaka :lol: :lol:

Én ugyanigy voltam ahogy Mary volt,ti már tényleg olyan összezsokott csapat vagytok és úgy döntöttem megpróbálom,hátha befogadtok :lol: :lol: úgy éreztem ti már olyan jól ismeritek egymást,és azért is olvastam végig a hozzászólásokat,hogy képbe legyek

már lassan kezdem kibogozni ki találkozott személyessen és ki nem. :roll: :roll: De ha van kedvetek írjátok le,hogy jobban képben legyek :oops: :oops:

Zárt topic én igazából nem is gondolok bele,hogy mennyien olvasnak minket :oops: :oops: de ha zárt lenne nem tudtam volna hozzátok csatlakozni :( :(

Emmának azóta semmi baja,nem tudom mi lehetett az a hányás,lehet moho volt,de azóta minden rendben :lol:

A képek nagyon jók.
mia2007
 
 


valami gáz van a vonalzómmal :evil: :evil:
mia2007
 
 


most már jó
mia2007
 
 


Megint itt hi-hi-hi!

Nos Mary enyhén fogamazott a gyerkőcök tekintetében! Rozi kifejezetten izgága (hiperaktív) Blanka mellett, de mentségére szolgájon nagyon fel volt dobódva a vendégektől!

(javítsatok már a szemetekkel, mert új ez a klaviatúra és néha kihagyok betűket)

Hajni ez fenyegetés akart lenni? Mert nem ijedtem ám meg, jöhet de csak veletek!!!

GRATULA a sétáló Zitának! nagyon űgyes kislány, megy ez mint a karikacsapás!

Én is arra tipeltem, hogy Emmának csak jólesett valami kaja illetve túl jól! A lényeg, hogy nincs más baj!

A kukkolók engem nem zavarnak, vagyis abszolút nem érdekel az egész, legfeljebb ha vaami gázos téma van nyomunk egy körprivit :wink: atán ehet a penész mindenkit!

Doo, csodálkoznék ha a kérésedre valaki reagálna :?

Amúgy én is totlisan úgy érzem hogy ismerek itt mindenki! Biztosan nem csalódnék a személyes találkozásban sem, mert ennyi idő alatt már klakult egy kép! Sokan azt mondják, hogy ilyen helyen lehet kamuzni mert ismeretlen mindenki és azt ír amit akar, de ez tutira nem a mi tpikunkra vonatkozik!
Tényleg el lehetne játszani a gondolattal, hogy ki milyn lehet, mármint mi anyukák :?: na mi szóltok!

hajni én nem kapok dícséretet? Szerintem nekem is járna, nincs is gépem mégis jövök, amikor csak tudok :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: