Új privát üzeneted érkezett!

lányok, szomorú vagyok. itt visszajövök h talán van vmi érdekes terefere, erre sehol senki :( :(

tábli: én azért sem írtam, mert jópofa ötletnek tartom ugyan, de nem könnyen kivitelezhetőnek és nem hiszem h igazán nagy hasznára válna a csapatnak. de poénból megcsinálhatnánk persze. persze, lehet h az én készülékemben van a hiba, mert nem tudom elképzelni h hogyan tudnék naprakész és adekvát válaszokat szolgáltatni a felmerülő kérdésekben :roll:
Vendég
 


Az este/éjszaka nagyon kicsi volt a forgalom. Hol voltatok/vagytok lányok?

Szegény Hajni :roll: de legfőkébb szegény Hanga :roll: , nagyon megviselte ez a költözés dolog. Bizony nagyon nehéz így végigcsinálni a napokat. Mikorra várható a beköltözés az új otthonotokba?

Este a Gergő 10-kor már megkezdte a sírásos :cry: műsorát és nem túlzok 1,5 óránként ment :? , olyan vagyok mint a mosogatórongy.
Megyek összeszedem magam 8) mert reggeli és aztán meg ebédfőzés lesz. :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


teját a rizs tejföl

10 dkg rizs
10 dkg mandula

1 csésze víz
olaj
1 citrom leve

a rizst jó puhára megfőzöd ha sok viz maradt rajta leöntöd hozzáadod a mandulát citromlevét sót és az olajat apránkét hozzáadva turmixolod össze amig kmény nem lesz

esteleg ha érdekel a kókusz tej receptje
10 dkg kókusz
1 ek. méz
1/2 víz

a kókusz reszeléket 1/2 liter forrásban lévő vizzel leforrázod hagyod 10 percig állni és utánna leszüröd én adrinak jó sok kakaó porral forrócsokit szoktam csinálni nagyon szereti
de ezek a tejek neem olyan tartalmassak nem sűrűk vizszerüek de finomak én ezzekekkel sütök főzők a rizs mandula dió tejet is igy csinálom.

Ezt teljesen másoltam úgyhogy van benne nem ránk vonatkozó utalás.
Vendég
 

 
 

köszi Hajni. nem másolod át a receptesbe is?
különben én még nem merek magvas dolgokat adni - azok is elég allergének :roll: :oops: pedig sok dió és némi mandula is terem a kertünkben. azelőtt anyu rengeteg diós sütit készített a téli időszakban, meg mindig :lol: imádtam 8)
Vendég
 


Doo, akkor majd Etussal kitaláljátok mivel lehetne helyettesíteni a mandulát. :wink: Vagy elteszed talonba a receptet.
Az tök jó, ha van a kertbe mandulátok, nem valami olcsó ha megveszed.
Dió nekünk is van, én is imádom. Én diósat már adtam egy kicsit Hangának, én inkább csak a mogyorót nem merem még.

Az utcabál nem volt nagy durranás, de tele volt a város emberrel. Alig találtunk helyet ahol a kerthelységben leülhetnénk. És tegnap, Imi vállalta a sofőr szerepét, én meg ittam egy Martinit. Úgy éreztem a tegnapi nap után muszáj volt. :wink: :lol: Hát én úgy szédültem tőle, akkor gondolkodtam el, hogy én már kerek egy éve ittam utoljára alkoholt a születésnapomon.
Aztán meg jött a riasztás hogy menjünk mert felébredt Hangi és nagyon anyázik.
Vendég
 


A táblát én sem vettem sose komolyan, hogy megvalósul ezért nem is írtam rá.

Mi lehetett vajon Gergővel, hogy ilyen sokszor ébredt?

Évi, hogy sikerült a buli?
Vendég
 


Sziasztok!

Megint ittt egy kölcsön laptopról!

Alvás téma:
Rozi napközben egyértelműen csak egyszer alszik, nagy ritkán kétszer ha brutűl éjszakánk volt. Ő napközben rinhatás + cici a szájában, este viszont csak simn cicin alszik el. Nappal csak akkor van gond ha nem találom e jól az alvásidőt, vagy ha nem vagyunk itthon amikor elámosodik. Az autóban még csak csak elalszik, de a babakocsiban csak bőgés árán! Nappal 1,5 és 2 óra között alszik. A cumit hónapok óta hiába tuszkolom a szájába , hátha elfogadja cici helyett, de nem kell neki egyáltalán. Pedig mikor kissebb volt cumizgatot!

Az a baj, hogy Rozi nagyon cicifüggő és elég soka cicizik, pedig iszik vízet is napközben rendsen.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Kata úgy örülök, hogy rendben vagy!

A multkor kimaradt, hogy olyan jó volt, hogy Etusk eljöttek! Bercel egy igazi vagány kiscsávó (mint az anyukája, mármint olyan vagány) és nekem meglepő volt, hogy tök jól elvolt velem amíg Etus a gépembe próbált életet lehelni. Rozi főleg ha idegen helyen vagyunk nagyon csimp, ami szerintem érthető is!

Hajni, ne szabadkozz, teljesen érthető ha kiakadsz időnként. Eddig több mint egy évig maximálisan a rendelkezésére álltál (állsz) Hangának az igényei szerint, már ez is csúcsteljesítmény!

Néha én is szeretném leinni magam, pedig amikor lehetett nem sem tettem!

Mi volt ez a lázgőrcs Gergőnek? Na megpróbálok vsszaolvasni, a lényeg hogy minden rendben!

Mary várunk szeretettel benneteket! De ha lehet ne csak fél órára gyertek mint a multkor!

Doo, Ági a lányok mennyi és milyen gyakran szopiznak! Enge e most nagyon érdekelne, mert Rozi egyre tötbbet és ráadásul a kezével a másik mellbimbóat szeretné közben csavargatni, amit persze nem hagyok ebből botrány szokott lenni! Nagyon cicimániás!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bea, hm....nekem is birizgálja közben a másikat :? és Ő kiköveteli, hogy mindkét cici legyen elővéve, és felváltva szopizza, hol ezt hol azt, és balhézik, ha csak egy van neki :shock: ez a napközbeni szopikra jellemző. Altatásnál beéri eggyel is, bár birizgálni akkor is szokott néha- ezt főként éjjel nehezen viselem, mert akkor arra vágyom a legkevésbé. :roll: Ha nem hagyom akkor nem szopizik és elkezd sírni :? úgyhogy megy a huza-vona rajta. Ha csak lájtosan csinálja akkor hagyom, ha már kellemetlen azt nem hagyom.
gyakoriság: múltkor írtam, hogy volt pár nap, hogy du a felébredés és a fürcsi közötti időben alig kért, volt hogy egyáltalán nem...de ez végül nem lett rendszeres, attól függ mennyi inger köti le. De talán általánosságban elmondható, hogy a délutáni kicsit ritkult. Amúgy délelőtt sokszor kér, éjjel kb 3-4, nem tudom.
Szerintem nem a szomjúság miatt kérik gyakran.
És Zita a játszin is kéri, cibálja a ruhámat. Mikor lagziban voltunk, és meg volt ijedve, na, akkor ahogy írtam is, 5 óra alatt 4X szopizott. Bár szerintem az érthető volt.

Kép
ági_bp
 
 


Én itthon ülök a Marcival, és a magas sárgatest hormonommal, míg mindenki ebédel. Ui a program meg lett tervezve, de Marci nem a terv szerint alszik, így én lettem a baby sitter :?
kpetro78
 
 


Bea, szerintem az a másik cicibirizga is el fog maradni...ha nagyon belegondolok nálunk már csökkenőben van (vagy már annyira megszoktam :shock: :lol: ). Régen csipkedett, na az tényleg fájt :? de leszokott róla.
ja, és nehogy elképzeljetek ám, hogy a játszin előkapom mindkét mellem és szopizunk :lol: :lol: mert neeeem :P egyszer-kétszer ugyan már cicizett ott is, de diszkréten félrehúzódva, csak egyből és kb 40 mp-ig volt rá szüksége! Tegnap is kérte, de kapott egy kis vizet és figyelemelterelésel megoldódott a helyzet. A játszópajtása meg ugyanúgy cibálta anyukája ruháját, mint Zita. Jól mutattunk volna, ha a homokozó kellős közepén mindketten nekiállunk szoptatni :lol:

Bercel nálunk is nagyon vagány volt :D Zita jobban meg volt illetődve, mint Ő. És tényleg, Bea arra nem is reagáltál, hogy odavoltunk a képért amin Etussal vagy! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


kpetro78 írta:Én itthon ülök a Marcival, és a magas sárgatest hormonommal


:lol: :lol:

Pesten vagytok, ugye?? Kardiológusnál voltál már??

Kép
ági_bp
 
 


sziasztok

Emmánál az elalvás úgy müködik leteszem a kiságyba cumi van neki bent egy két plüss állat meg a takaró,mire bemegyek,hogy alszik-e teljesen el van fordulva takarón alszik és minden szétdobálva.Este szopi,ha nem alszik el közbe akkor dobálja magát egy-kétszer leteszi a fejét rajtam mászkál mire elalszik. :roll: :roll:

A buli jól sikerült,írtam,hogy pénteken milyen hamar elaludt,de ez visszaütött, óránként fenn volt és éjfél körül már úgy döntöttünk átöltöztetem és pelust cserélek,na akkor felébredt és 2 óra volt mire elaludt addig játszott,sírdogált amikor próbáltam altatni.Szombaton ezért nagyon fáradtam kelltem,de minden jól sikerült Emma is aludt délelött,a tortának sikere volt Emmának is izlett,teszk fel képeket.

Ági nagyon jók a fényképek :D :D

Utcabál az nem semmi Hajni :D :D
mia2007
 
 


Képilyen lett a torta :roll: :roll:
mia2007
 
 


Képnagyon tetszett neki :D
Képesti már az esti fürdés :lol:
mia2007
 
 


Mia, szuper, hogy jól sikerült a buli és hogy hoztál képeket :D Gondolom éjjel nem annyira örültél, hogy pont most van az éjszakai ramazuri a buli előtt :roll:

Most, hogy mindenki ilyen jól leírta hogyan történik az elalvás, KÖSZIII :D lenne még egy kérdésem ezzel kapcsolatban :wink: ki mikor teszi le aludni-mikor "idő van" vagy mikor látjátok a gyerkőn, hogy nagyon fáradt? Tehát ha amúgy ő nem álmos igazán, de már itt az alvásidő, akkor mi van? Akkor is elalszik egyedül, vagy méltatlankodás van?

És ha fáradt és leteszitek mindig elalszik? Én nem tudom Zita miért nem alszik el mikor amúgy fáradt? :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Mia, én megtippelem Emmának, hogy csak a széles orrgyöke miatt tűnhet neked kancsalnak. Neki is elég széles. :wink: Azt mondta dr úgy kell nézni, hogy világítasz pl, vagy szerintem ablakkal szemben ültök, s nézed a fényt hova esik mindkét szemén..ha egyforma helyre, akkor okés, ha nem akkor van kancsalság. és még azt is mondta ha kancsal lenne, akkor nem csak bizonyos helyzetekben tünne úgy, hogy kancsal, hanem mindig.

Kép
ági_bp
 
 


szia Ági :D
mia2007
 
 


sziamia :lol: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


igen nekem is azt mondta a gyerekorvosunk,és ő nem látott semmi furcsát,de én örülök neki,hogy megyünk szemészetre,legalább megnyugszom. :roll:

Alvás
Emma most nagyon beállt arra,hogy reggel 8 fele kell és 10 fele már alszik,ma 9 fele kellt és 11 kor aludt újra,és alszik 2-3 órát, én látom rajta,hogy nyügi és viszem aludni,de ha nem jól tippelem,akkor sírdogál és kihozom,de ez ritkán fordul elő.Elejétől kezdve megvan nekünk a délelőtti alvás és nagyjából,így állt be ,hogy ilyenkor alszik,mondjuk nem volt ilyen hosszú alvása,ez most változott meg.Viszont délután én viszem be aludni 4 óra fele,mert nem bírná ki estig,akkor kicsit nyüszörg,de elalszik(3/4 óránál többet nem hagyom aludni,mert akkor még éjfélkor is játszana),remélem így marad.Nekem az esti altatás nehéz,akkor nem akar elaludni,volt egy idő amikor próbáltam altatni,de csak sírt és nem akart,nem csináltam sokáig rájöttem inkább hagyom játszani,amikor látom rajta,hogy már fáradt akkor viszem és nem kell harcolni,hogy alvás,ma is 10-ig játszott.
Bocsi kicsit hosszú lett :oops: :oops:
mia2007
 
 


Nekem lenne olyan kérdésem Emma harap,és nem tudok vele mit csinálni,szopi közben nem,hanem ha fogom gondol egyet és beleharap a vállamba,vagy amit ér,vagy ha mászik a szőnyegem odajön és a lábamat próbálja ahol éri,ha rászolok,akkor meg vigyorog. :oops: :oops: és annál jobban harap.Nálatok nem fordult elő?
mia2007
 
 


Most jöttem vissza, de megyek is aludni :) harapás...nagyon ritkán játékból csinálja, de én elég határozottan rászólok és mondom, hogy ez fáj anyának, és akkor abbahagyja. próbáltál határozottabban rászólni? Mondjuk nem nehéz mikor tényleg fáááj.. :wink:
jó éjt! Zita fél11kor aludt el. versenyezzünk Mia kinek alszik el később? Ha közel laknánk rendezhetnénk a csajoknak esti bulikat, jól ellennének 10ig tuti. :wink:

Kép
ági_bp
 
 


van még vki? olvasok.
Vendég
 


Bea, légyszi, postafordultával küldd vissza a gyerekemet! nem is tudom, hogy kerülhetett hozzátok! :shock: :lol: szal ő is birizgálja a cicimet. ez nálunk anyira nem régikeletű dolog. én is hagyom, bár nem nagyon szeretem. de ha elveszem a kezét, akkor 2 mp múlva újra folytatja... :roll: ennél drasztikusabb eszközt nem alkalmazok... :oops: Viki 13 hós kora után kezdett kicsit kevesebbet szopizni, most már azt mondanám h főleg alváshoz és éjszaka kell, egyébként ált sokkal többször nem kéri v el lehet terelni a figyelmét. aztán vannak napok, amikor vmiért (nem tudom, mi a magyarázat) sűrűn és hosszasan rajtam lóg.

Viki idegen helyen van igazán elemében! nagyon élvezi az új dolgokat és új embereket. van h először még bújik hozzám, ha ismeretlennel találkozik, de sztem ez 5 percnél tovább soha nem tartott és aztán elkezd pörögni. tegnap étteremben volt a család és mindenkihez odament, körbejárta hatszázszor a hatalmas asztalt (férjemmel csak felváltva tudtunk kajálni szokás szerint...:roll: ) stb. komolyan azon gondolkodom h vajon kire ütött ez a gyerek?! :shock: se apja, se anyja nem volt ilyen! :shock:

Mia, hú de szép lett a tortád!! visszatekertem a fürcsis képet, mert volt rajta vmi "fura" de nem tudtam, mi. rájöttem: az h ÜL Emma a kádban - enyém uis szinte kizárólag állni hajlandó :roll: :lol: csak nem aranyláncot kapott szülijére a kis királylány? :)
enyém gyerek nem harap. na cicire előfordult már h ráharapott, de az se jellemző. napokban eléggé megharapta, de nem volt szándékos, mert épp elalváskor csinálta. különben sztem teljesen normális ebben a korban h harapdálni próbál - ettől persze gondolom, neked nem fáj kevésbé :roll:

Hajni, kókusztejet azért sztem ki fogom próbálni: pudinghoz lehet h jobb ízű lenne, mint a rizstej. almatorta nagyon csábító! :)
Vendég
 


Etus, nehogy meglógj, mielőtt ide írnál!!! már épp írni akartam h Etus eltűnt...
Vendég
 


Szia Doo! :)

Hat kicsit lemaradtam, pentek ota nem tudtam jonni... most vegeztem a visszaolvasassal... most elmegyek furdeni, aztan meglatom mennyire leszek eber, tudok-e reagalni vagy sem... :roll: de igyekszem! Jo faraszto volt ez a hetvege... holnap meg megyunk Pilisszantora egy baratnomhoz... na megyek furdeni mert mar ragadok... :oops:

zetus8
 
 


na azér h legalább ennyit szóltál!! :) reggel majd olvaslak, most már megyek alváshoz készülődni.
Vendég
 


Hat persze hogy nem birtam ki, itt vagyok, mit szamit hogy mar folyik ki a szemem ha csak a monitorra pislantok is... :):):) Na EZ az igazi fuggoseg... :oops: :lol:

Mia: Nagyon jol nez ki a torta amit sutottel, ugyi vagy!! :) Emmanak imadom a kis copfjat meg mindig! :)
Most latom csak, hogy van uj avatar-keped meg vonalzo is! Szuper mind a ketto! :) Imadom a pillangokat... :)

Agi: neked vmit akartam az alvasrol... DE MIT???? :twisted:

Hajni: koszi a recepteet, tuti kiprobalom oket!

Olyan aranyosak vagytok, hogy vaganynak gondoltok, Oliver olvasna szerintem tok meglepodne, mer alapvetoen nyuszi vagyok de tenyleg... legalabbis bizonyos dolgokban... Volt olyan, hogy fel kellett hivnom a tudakozot, hogy megtudjak egy szamot, de tok izen beszelt velem a no, erre en elbogtem magam... :oops: :lol:
De mindenki az, aminek gondolja magat, szoval en akkor vagany leszek/vagyok es kesz!!!!!! :)

Szerdan megyunk vonattal Szombathelyre, onnan apukamekkal Bajansenyere (az Orsegben van), majd csak szombat este jovunk vissza, szoval abban a par napban igazoltan leszek tavol. :wink:

na megyek aludni!

zetus8
 
 


Emma es Marci ma 1.1.1. !!!!!! :):):):):):)

zetus8
 
 


ja es Hajni: en nem tehetek rola, nemhogy nem sajnallak, irigyellek... :oops: :oops: Bercel ad puszit, ha megkerem, de aztan mar rohan is tovabb... olyan jo lenne ha neha odabujna hozzam egy par perc erejeig... :oops: De nem, max. odahajtja a fejet egy masodpercre, aztan raul a fejemre, meg lecsuszdazik az oldalamrol... :roll: kozben egy-egy masodpercre ramhajtja a fejet, de ennyi...

zetus8
 
 


Aaaaaaaaa lojetek mar le! vgy mondjatok hogy huzzak aludni!!!!!!
Megyek is telleg, de ezt a kepet meg muszaj felraknom! :)
Kép

Bea, orulok hogy jottel!! :)

zetus8
 
 


jaj ezt meg muszaj megkerdeznem, ne utaljatok hogy igy 600reszletbe irok... :oops:
Aki mar menstrual: mennyi ido alatt allt be nektek? Nekem eddig egyszer volt, junius 10-tol, azota semmi... mondjuk nekem egyekent is 30-35 naponkent jott meg...

zetus8
 
 


Bercel pedig 1.1. :wink:
Aranyosak vagytok a képen, Etus! Jó utat!

Itt olyan vihar volt :?

Zita úgy döntött éhségsztrájkol, 1 falatot nem hajlandó a szájába venni, 2X próbáltam, de a másodiknál az etetőszékben tajtékzott, be sem akart ülni :shock: kaja ugrott, mondtam következő lehetőseége az ebédnél lesz :roll: mondjuk ezt már máskor is elhatároztam, hogy nem fogom kínálgatni, csak 1-2X aztán ha nem kell majd kibírja a következőig. Végül máskor is kapott valamit nehogy éhenhaljon. De ma nem fog!! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Szia Ági :lol: :lol: :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Ági, nálunk tegnap volt éhségsztrájk :x , a Gergő napközben alig evett még ebédet sem akart 3 kanál leves és vége :shock: , hús semmi, még gyümit sem akart, és ő sem akart az etetőszékben megülni :roll: .
Aztán este 8-kor mikor Jani vacsizott megjött az étvágya :shock:
:shock: leírni is sok amit megevett, 1 nagy tányér húslevest + 1 csirkecombot + kekszet, közben vizet ivott és rá 1 órára meg 250 ml tápszert ivott meg :shock: :shock: :shock: :shock: nagyon hamar elaludt és 01,30-kor ébredtem a nyüsszögésére.

Vihar nálunk is volt tegnap délután 7 körül meg éjszaka is és most is szakad az eső és dörög az ég. :(

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Évi,
nagyon szép a képeken Emma és a tortád is szupi :lol: :lol: .
Tényleg az arányláncot nem is vettem észre, ha Doo nem írja.
Az új vonalzód és avatar kép is tök jó. :lol: :lol:

Látva a képen az etetőszéketeket, eszembe jutott, hogy régen írtad nem stimmel vele valami, végül visszavittétek megreklamálni?


Ági,
én nem ragaszkodom a pontos altatási időhöz, mert ha reggel később vagy korábban kel már borul a "napirend" miket írok ilyen még nekünk nincs is. :?
Tehát amikor álmos a Gergő én akkor fektetem le és szépen elalszik :lol: :lol: , ha túlpörgött és már nagyon fáradt akkor van a kézrátétes altatás :wink: akkor több ideig kell simogatni, hogy lenyugodjon és elaludjon. :wink:
És most már talán leírhatom (2 hét után), hogy a szőnyegen lévő matracról visszaszokott az ágyban való elalvásra. :D


Etus,
Bercellel együtt annyira édesek vagyok :lol: :lol: ez az ölelés.......... :lol: :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Etus, hidd el nem irigyelnél ha végignéznéd egy napunkat. Ez nem a bújásról vagy a ragaszkodásról szól, hanem már azt sem tudom miről. Az egész nap egy szakadatlan üvöltés és nekem már annyira elegem van.
Vendég
 


szegény Hajni... :( tudom, nem vígasztal, de én azért "sejtem" h miről van szó... :roll: nálunk sokáig volt ez a műsor és ki tudja h lesz-e még... :roll:

tegnap éjjel megfőztem életem első spenót főzijét leveles, valódi :lol: spenótból (főzőlé leöntve!!! :D vajon a bolti fagyis-pürésnél is le kell? végülis azt már vki egyszer megfőzte, nem? :roll: :oops: ) ma ebéd előtt gondoltam le is turmizom. gyereknek elmagyaráz: tumixolunk, ez hangos lesz, de nem bánt, nem kell félni. gyerek egyik karomba felvesz, másikkal turmi gomb nyom. háát, komolyan olyan halálfélelem lett úrrá Vikin h csak na... :cry: kapaszkodott belém görcsösen és visított, mint kismalac a disznóvágáson. annyira kétségbe volt esve. azt reméltem, esetleg már nem fél ennyire, de úgy látszik, ez lassan kinövős gyerekbetegség :?

jaj istenem, irigylem azokat, akiknek EYÁLTALÁN VMIKOR megül a gyereke az etetőszékben. :roll: nálunk asszem olyan eset még nem fordult elő h etetőszékben kezdte és fejezte is be az evést... :? mondjuk, ma a spenótos tésztából viszonylag sokat megevett ülő állapotában, de megvallom, repülőset játszottam a tésztával és ez nagyon bejött neki. meg a spenótos is szereti és már rég volt. ja, de ő nemcsak kikéredzkedik a székből, hanem simán feláll abban is és úgy eszik, meg ilyenek... :roll: a kikérezdkedés úgy értendő h erőteljes hangon méltatlankodik/hisztizik... :shock: :x
Vendég
 


képzeljétek, ma és tegnap is kettőt aludt. most már másfél órája szunyál... sztem a nyomi idő miatt lehet.
Vendég
 


Na sziasztok, mi volt ma ez a pangas? Pedig egesz nap szakadt az eso... ejnye-bejnye... :)
Mi mondjuk csakazertis kiementunk Pilisszantora busszal, bar elatkoztam en mindent es mindenkit utkozben... azzal kezdodott, hogy Oliver viszonylag keson indult dolgozni, negyed 9 korul. Mondtam neki, ha mar ugyis kesobb megy, megvarhatna minket, mi fel ora mulva indulunk, mehetnenk egyutt. Igy is lett. Elindultunk, mar a liftben voltunk, amikor eszembe jutott, hogy a lakasban maradt Bercel cumisuvege... mondtam allj, vissza kell mennem. Erre Oliver megnyomta az "allj" gombot, a lift meg is alltcsak tovabb menni ne akart. Igy szepen hivhattuk a segelykero vonalat, akik kuldtek a szerelot... persze a buszt lekestuk, 'sebaj'... mar akkor ereztem hogy ez nem a mi napunk... azert csak elindultunk, mondvam hogy egy ora mulva is megy busz Pilisszantora.Olivertol elbucsuztunk az Arpad hidnal, szakadt az eso, tolom a gyereket a babakocsiban, aki GYULOLI az esovedot, azert rancigalja le, en meg rancigalom vissza, hogy ne legyen csuromviz mint en... ehhh... ezer lepcson fel, ezer lepcson le, senki nem segit... no comment... ott vagyunk a buszpalyaudvaron, tok hideg, meg jo hogy vittem Bercelnek 2 pulcsit... Bercel bekakal... cserelhetem a pelenkajat minusz 10 fokban a babakocsiban... gyerek ordit... en majdnem bogok... fontolgatom a hazamenetelt... na aztan elmegyek buszjegyet venni. Pilisszanto helyett Pilisszentivanra veszem... de olyan hasonlo a neve... Sebaj, kis konyorgesre kicserelik... mar csakazertis kimegyunk... :twisted: :lol: Es persze jol ereztuk magunkat, szoval nem banom, de fuuuuuuuu de merges voltam ugy altalaban mindenre es mindenkire, az egesz vilagra! :)

Agi: megvan mit akartam irni!!!! :) Szoval nalunk sincs kotott ido, hogy na ekkor es ekkor alszik Bercel, de nagyjabol be van love, hogy kb. ekkor lesz almos. Ot akkor kell lerakni aludni, amikor mar nem jatszik el jol, es elkezd nyugoskodni meg hisztizni, akkor almos... Ez delelott 11, fel 12 korul van, de legkesobb delben! (persze ha nem megyunk valahova mint pl ma, akkor borul az alvas, de ez mas teszta... akkor az utazast probalom ugy alakitani, hogy az alvasidejere essen...)

Szilvi: tenyleg nem semmi adagot nyomott be Gergo! :)

Hajni: na jo, igazad van... :oops: De szerintem hamar tul fog jutni Hanga ezen a korszakon... kitartast!!
Fogorvoshoz bejelenteztel mar? Nem menekulsz, nem felejtem el, hogy be kell jelentkezned!!!!!!!! :) :wink:

Doo: gratula a fini spenothoz! En meg csak mirelitet csinaltam eddig... :oops: De jo hogy Viko ilyen sokat aludt a napokban! Mazlista! :)

zetus8
 
 


Hajni, légyszi ne depizz, gyere! mégiscsak te vagy az ofőnk!!! :lol:
és többi kedves osztálytársam is mind, tessenek írni!! Etus ma kap egy pirospontot, mert rendesen írt a napjukról. :wink:

Etus, sajnálom ezt az utazást :( hős vagy h végigcsináltad! még leírva is borzasztóan hangzik... :roll: :shock:
ja Viki elkezd bőgni, ha ráteszem az esővédőt - nem tudom, miért. viszont a véletlen tök jó megoldást kínált: addig ficergett és húzigálta azt a nyavalyát, míg a fejét kidugta rajta :lol: de a kocsin mindig rajta van szerencsére a napernyő, úhgyh már kétszer utaztunk úgy esőben h feje kint az esővédőből és a napernyő óvta meg attól h elázzon a buksija. le is fényképeztük így 8) de még nem néztem meg h sikerült-e. de nagyon édes volt :)

Szilvi, ez eszméletlen mennyiség! amikor olvastam, az ugrott be h ettől nem fájdulhat még éjszakára a hasa?! v csak azért gondolom, mert az enyém ehhez képest csak morzsányit eszik...? :roll:
Vendég
 


Doo, oké akkor nem depizek. :lol: Ma van egy hosszú listám miket kell elintéznem, de amint ráérek jövök.

Etus minden elismerésem, én egy ilyen nap után biztos sírógörcsöt kapnék.

Emma gyönyörűséges. Nyaklánc, ez igen :wink: . Komoly nagylány.

Ági majd írok Neked én is az alvásról csak az tényleg hosszabb most annál mint amennyi időm van.

Mennem kell, reggel van egy gyerkőm foglalkozásra.
Vendég
 


alvásról még eszembe jutott h Viki elalszik egyedül is, de csakis autóban (néha). régebben babakocsiban is ment a mutatvány, de most már v két hónapja nem fordult elő - igaz, most már nem is viszem alvás időben, azelőtt meg azért többet szundizott.
Vendég
 


halihó! én is bejelentkezem. Ma 10ig aludt kiscsaládunk :lol: (nem utálni érte! mert közben fél7kor felébredtem és gondoltam Rátok, akik szoktátok írni, hogy már ilyenkor felvagytok, úgyhogy rendes vagyok és sajnáltalak Titeket, de komolyan!) Most reggeliztem :shock: :roll: és vár egy halom mosogatnivaló és főzni is kell. Itt továbbra is tré idő van :?
Tegnap megrendeltük a gyűrűket, és már 1 hete megvan az időpont is (szept.), itt lesz Pesten :wink: és az étterem is körvonalazódik..egy távolabbi helyre megyünk, amolyan vidéki feeling lesz aminek nagyon örülünk :D Maradt az ebéd, ahogyan az az eredeti tervben szerepelt. Ruhák még folymatban, hajni ezért nem reagáltam még a kérdésedre, mert még nincs kiválasztva. :wink: Most ez nagyon foglalkoztat, végre úgy igazán rápörögtünk és olyan jóóó! Azért nem bánom, hogy nem egy 200 fős banzájt kell megszervezni :shock: minden elismerésem aki azt meg tudja tenni stressz és izgi nélkül.

Zita képzeljétek egyre többször lépked egyedül, most már biztatás nélkül is, sőt, ma pl oldalra lépkedett egyedül, úgy ment a babakocsitól el a kiskosaráig :shock: 8)

Mia, vettetek kosarat?

Etus, fúú, asszem én is bőgtem volna, vagy legalábbis kerülgetett volna

:wink: ügyes vagy!
mennem kell

Kép
ági_bp
 
 


Szaisztok!
Voltamdokinál:és van már szívhang is a kistesónak :lol: :lol: :lol: .Most megyek mert éhen halok...8:30-11:50 ig voltam ma vizsgálaton-borzalmas egészségügy :? :? :?

KépKép
vicuska
 
 


aztaaa, micsoda hírek!!! szívhang, esküvői időpont! :shock: :D :D :D
nálunk időpontot adnak az UH-ra. igaz, akkor is volt h várni kellett, de azért nem ennyit :? kismamákat étlen-szomjan váratni, na azt meg végképp nem értem... bár sajna, sokszor tényleg nem a doki/asszisztens tehet róla... (azon az osztályon, ahol én dolgoztam, pl a dokiknak egyszerre két helyen kellett volna lenniük, mert dolgoztak az osztályon és az ambulancián is - egy fizuért... :shock: :twisted: )

sztetek van érteme szandálcipőt venni? mi azt vettünk elsőre, de kezd az a benyomásom lenne h nem sok teteje van a dologna és több a hátránya, mint az előnye a teljesen zárttal szemben. mert ugye esős időben nem praktikus, hidegben megintcsak nem túl szerencsés, homokozóban meg a lyukacsokon aztán végképp minden belemegy. és nem hinném h annyival szellősebb, mint egy zárt.

tegnap írom h babakocsiban már évezredek óta nem aludt el: na, ma igen :shock: tök meglepődtem, egyáltalán nem számítottam rá. ráadásul teljesen állítva volt a támla. na, erre előkaptam az esernyőkocsit, gyereket átvarázsoltam nagyból esernyőbe, bevittem a lépibe, nagyot berángattam a tárolóba, esernyő kocsit gyerekestül fel a harmadikra - nehogymá lent kelljen ücsörögnöm vele ebédidőben, ki tudja mikor esik időjárásnál egy hideg padon... :roll:
Vendég
 


Vicuska, gratulálok ez tök jó, milyen kis törpe még és már dobog s kis szíve. :D

Ági, én nem utállak, csak irigy vagyok. :lol: Főleg mostanában, mert mióta itt vagyunk már a 7 órának is nagyon örülök. tegnap pl 5 kor kelt, mondta, hogy anya, aztán mutatott a nagyágyra és mondta oda. Nem tudtam lebeszélni róla. :lol:

Csak egyetlen dolgot tudtam kipipálni a listámról. Valahogy nem a mi napunk. Először szakadt az eső, így nem akartam Hangival elindulni, aztán meg ottragadtunk a város peremén lemerült akkumlátorral. (Apukám vitt ki minket és rajtahagyta a világítást :? )
Majd elaludt a kocsiban, úgyhogy hazajöttünk, inkább az ágyába aludjon, ne törjön ott meg az ülésben.

Ági, klassz hogy már élvezed a szervezkedést. Én is szeretem készülni rá, kicsit rossz is volt utána hogy már nem volt mit várni.

Akkor az elalvásról. Bár szerintem sok újat nem tudok mondani, mert különböző dolgok kapcsán többször leírtam, de most összefoglalom. :wink: Nappal ha nincs semi zavaró tényező vagy nem alszik al a kocsiba mint most akkor fél1-1 körül teszem le. Bár nem az órát nézem hanem őt, de ha addig kibírja az jó. Azért nem szeretem hamarabb letenni, mert akkor keveset alszik, hamar ébred és nem bírja ki estig. Úgy értem délután már nemigen alszik el, de nagyon fáradt. Vagy elalszik másodjára is, de borul az este.

Én ilyenkor beteszem a kiságyba, megkérdezem kér-e cumit megsimogatom és kijövök. Ha esetleg elkezd sírdogálni, bemegyek kicsit simogatom, míg olyan laposakat pislog. Onnan már tuti elalszik.

Este pedig nagyjából beállt a 9 óra. Akkor fürdés után tápszer, azon már rendesen bóbiskol, úgyhogy csak kicsit összabújunk az ivás után és teszem az ágyába. Ilyenkor már nem kell cumi. Néha igen de ritka. Mi ezt a menetrendet követjük, újszülött kora óta, hogy ha nem álmos, inkább a fürdést is kitoljuk, de azután már nincs játék. Csak tápszer és alvás. De már nem is igényelné, erre állt rá a bioritmusa, Ő már 9-kor kidől. Ha úgy alakul a délután hogy még később is elalszik, akkor is max. fél 10 az alvása. Pedig a múltkoriban úgy elaludt az autóban, hogy már én ébresztettem fél 8-kor de fél 10 kor így is le tudtuk tenni. Én ennek örülök, mert reggel jobban bírom a gyűrödést mint este. Na, nem 6-kor, de már 7-kor egészen észnél vagyok.
Vendég
 


Doo, ez igen, jól bealudt Viki, ha ezt mind megcsináltad.

Nem lehet hogy Viki sem bír melegben aludni és most ebben a rossz időben megint tudott? Mert én azt vettem észre hogy Hangi is csak télen aludt jókat bkocsiban. Most nem tudom mit csinálna mert már alig veszem elő.
Vendég
 


Szandálcipő: én is ritkán adtam rá, mert ha ilyenkor ha hideg van általában esik is, és akkor már inkább zártat adok.
Vendég
 


Doo (és a többiek, csak Doo van otthon diéta témában.)
Erre még nem válaszoltam, de én semmi olyat nem adtam tudtam hogy van tej, bár a csirkemellsonkáról nem gondoltam. Mindig tanul az ember. Szóval mostmár elmondhatom hogy teljesen rendben van, csak azt nem tudom hogyan tovább. Próbáljam újra adni, hogy kiderüljön ettől volt-e? Mert most a fogai is leálltak, lehet hogy amiatt lett tünetmentes.
És a másik ami felmerült bennem, hgy ha diétázik nem kell-e valami kalciumpótlás?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: