Új privát üzeneted érkezett!

Tudjátok én nem lennék képes abortuszra és most nem szeretnék senkit megbántani, de elítélem nagyon. A magzat a fogantatástól kezdve él, aki abortuszra megy, meggyilkolja a magzatot. Szerintem felelősséggel tartozunk iránta a fogantatás pillanatától. Nem cigizem, nem iszom, és nem ölöm meg. Szerintem nekünk embereknek nincs jogunk dönteni egy emberélet felett. Van egy ismerősöm, 2 abortusza volt, ebből az egyik ikerpár volt. Ma van egy kislánya. Mélységesen elítélem az illetőt. Mikor az abortuszokat végzik a baba már kifejlett teljesen, csak picike, már a szíve is ver. Az egyik budapesti kórházban az abortuszon átesett nőket egy szobába fektették azokkal akik éppen szültek és a kisbabájukkal voltak. Jó nevelés.
angliában a nőgyógyászok elég magas százaléka nem hajlandó abortuszt végezni. Az egyik azt nyilatkozta. Ha egy baráti társaságban elmondanám, hogy ma elvettem egy magzat életét, akkor joggal szembe köphetnek.
Sokat gondolkodtam azon, hogy milyen érzés egy orvosnak egyszer magzatot elvenni, máskor kisbabát segíteni a világra.

Ha rossz viszonyban lennék a párommal akkor is megtartanám, bár a gyereknek anyára és apára is szüksége van, ő nem tehet semmiről, de akkor is joga van élni.

Jó hosszú lett. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok, hát nem is tudom van-e még itt keresnivalóm. Ha tudnátok mennyit de mennyit gondoltam Rátok! Csak valahogy este mire oda jutnék hogy leülök a gép elé semmi energiám ne marad az e-mailek meg az iwiw után. A fiam finoman fogalmazva egy ikerpárral felér. :-) Egyik pillanatról a másikra lett babából kisgyerek, már áll az ágyában, olyan gyorsan mászik, hogy néha keresnem kell merre van. Rengeteget eszik, már berántom a főzelékeket, hogy jóllakjon, mert a sok pörgéstől a tápi visszajön. Egész nap "dumál", be nem áll a szája. Ja és nappal 2szer 2o percet alszik, pici kora óta. Napközben semmire nincs időm. 5 perces etapokban főzök, de így is órákig tart egy 1o perces kaja is. Egész nap megy a móka, minden időt kint vagyunk a szabadban, mert 4o nm-en már most nehéz lekötni az energiáit. Én kis naív azt hittem tavaly ilyenkor, hogy majd idén nyáron fekszünk a pléden és nezegetjük a kezünket, ehhez képest kilométereket trappolok vele a kertben anyuéknál mert nem hajlandó 5 percnél többet egy helyben maradni. A gyerekorvost kérdeztem, mert mindenki rámszól, hogy jajjj nem szabad azt a babát még járatni, de könyörgöm, ha egyszer felállt mit csináljak, kötözzem le? A doki azt mondta, iszonyat fejlett kis izmai vannak, 9-1o hónaposnak megfelelő. Elküldött minket úszni is, had mozogjon. Na azt látni kéne. Semmi megilletődés nem volt rajta elsőre sem, alig bírta az apja tartani, mert minden annyira érdekes volt neki. Le a kalappal előttetek Lányok, lehet én osztom be rosszul az időt, bár mindenre jut, csak a netezésre nem....Nézegettem a képeket és eláll a lélegzetem, csodálatosak ezek a babák, hiába, abban a novemberi levegőben volt valami. Most mennem kell, mert szednem kell az allergiára ezt a rohadék Zyrtec-et, és annyira fejbevág, hogy nem tudok ébren maradni. De most elhatároztam, hogy minden nap lopok magamnak kis időt, hogy kicsit képbe kerüljek, hogy Veletek mik történnek. Mégegyszer bocsánat a fél éves kimaradásért :roll:
Kép Kép Kép

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Anika, szerintem fogadd el, hogy az emberek az abortusz kérdéséről is eltérően vélekednek. Nem biztos, hogy ítélkezni kell azok felett, akik másképp gondolkodnak, még akkor sem, ha súlyos kérdésekről van szó.

Jahra, nagyon édik a fotók, és nagyon aranyos-lelkes kis kölök Lackó! És nem is alszik napközben? Nekem olyankor azért van egy pici időm, igaz, azt zömében a konyhában töltöm.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 

 
 

Sziasztok! Megvan minden vizsgám, hivatalosan is negyedikes vagyok jövőre!!!
Most akkor...asszem én vok a feketebárány! nekem volt abortuszom. Szar volt kegyetlenül. Az apja nem akarta megtartani, utána szakítottunk is...Én meg nem tudtam miből! Védekeztünk, kiszakadt a gumi. 5 hetes terhes voltam, mikor történt. Nem éreztem semmit, csak egy kicsit belehaltam. 20 éves koromban még nem tartottam a szüleimmel a kapcsolatot, párom nem volt és vendéglátóztam, vagyis nem volt bejelentett munkám...Így hogyan tartod meg? Szülés után pont éhenhalhatsz. Tök jó nem? A gyereked talán még pár napig ehet, amíg te meg nem döglesz...

Kép
nyafi
 
 


Még valami! Monával értek egyet! Beteg gyerek nem jó. Ha meghalsz, pont kiszúrsz a tesójával, ha van neki. Ha nem akkor meg vegetálhat valami intézetben, ha beveszik...Ha meg nem...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jahra
NEm semmi mennyire fejlett Lackó. Nem is láttam még ilyen babát. Sokan még négykézlábra állni sem tudnak vagy éppen próbálgatják ebben a korban. írjál máskor is.

Ágnes
Igazad van, csak nehéz elfogadni. Úgy gondolom, hogy lehetnek nehéz időszakok is, de biztos, hogy az a gyermek akinek elvettük az életét nehéz lenne neki mindig? Soha nem lenne boldog? Talán, ha nagy bajban lennék a szüleim segítségét kérném, hiszen nekik az unokájuk, szóval nem tudom, de csak van megoldás. A párom szülei nagyon fiatalok. 19 éves volt az anyukája mikor a legnagyobb fiú született. Utána vegyészmérnök lett és 2 nyelvből van felsőfokúja, szikrontolmács. A férje, szintén 19 volt, ő vegyészmérnök és politológus. Úgyhogy meg lehet csinálni, de biztos nehéz.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Anika! És ha nem tudod a szüleid segítségét kérni, mert nem beszélnek veled?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Lehet félreérthető volt amit írtam, de én nem ítélek el senkit. Én nem csinálnék abortuszt, pl azért mert épp nem terveztük, vagy épp nem úgy állunk anyagilag, így a férjemmel. De nem mondom hogy nem lehetne olyan élethelyzet ahol sajnos muszáj és én is így döntenék, pl nagyon fiatalon, egyedül, vagy ilyesmi. De elítélem aki védekezés helyett használja, mert 1x még előfordulhat véletlen, de 3-4x? Abban már nem hiszek. és ha már megtörtént akkor döntsön gyorsan és ne húzza halassza majd vetesse el 12 hetesen amikor már tényleg kifejlett kis mini baba. Ezért írtam hogy én max 7 hétig engedném, nem 12-ig. És azt sem tartom elfogadhatónak aki azért veteti el mert pl 3. baba és véletlen és már nem akartak. Tehát ilyen banális indokból nem. De pl Nyafi helyzetében meg tudom érteni.

Beteg babán meg tényleg sajnos sokaz gondolkoztam élesben Bertinél, hogy mi van ha nem jó az eredmény, hát először is életem legszarabb 4 hete volt mire meglett az eredmény, de azt hiszem nem tartottam volna meg, ha olyan genetikai betegsége van ami nem gyógyítható és csak vegetál vele :oops: Kolléganőmenk született a 3. unokája nem élettel összegyeztethetetlen de súlyos genetikai betegséggel, sajnos csak a 30. héten derült ki és mondta hogy mondta a lánya ha tudja, nem tartja meg. Most nem tehet mást mint mindent megtenni érte a körülményekhez képest, de 3 hónapos koráig már vagy 3x műtötték, söntöt kapott sorolhatnám :cry: És ez így fog menni amíg csak él. Hát nem tudom, de senki ne legyen ilyen helyzetben :cry:

Vidámabb téma: Jahra!

Nagyon cuki manó Lackó! Hihetetlen milyen ügyi, de hát vannak ilyen babaák. Elhiszem hogy semmire sincs időd mellett, mi kb 4 hónap múlva fogunk itt tartani. Akkor Lackó imádja a programokat gondolom, pöröghettek egész nap :lol: Én is ezért hordtam Emmát 1 éves korától játszócsoportba mindne nap mert már 1 évesen kevés voltam neki egyedül, sajnos azóta sem javult a helyzet :lol: Berti inkább itthon ülős, ő jól elvan a szobában egyenlőre.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nyafi

Bocsáss meg, erre nem gondoltam. Én naívan azt hittem, hogy minden nagyszülő megenyhül az unokája láttán. Ne haragudj!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok,

Annyira édesek a gyerekek, és hááát Lackó, nem semmi milyen erős.

Nálunk Rolika lázas, Kittivel meg mennem kell neurológiára. Sztereotív mozgásokat végez szinte állandóan a kezével. Ez azt jelenti, olyan mitha varázsolna, hullámoztatja az ujjait és körözget a csuklójával. Állítólag ez nem jó dolog. Hát majd meglátjuk. Szerintem egy tökéletes baba. Forog, kuszik, figyel a tárgyakra, nyúl utánuk és megfogja őket. 7 hónaposan ez az elvárt, nem?
Júli 18-ra kaptunk időpontot...

Abortusz, szerintem össze se lehet hasonlítani ha valaki azért veteti el mert beteg, vagy azért mert csak úgy összejött.
Én ettől függetlenül nem ítélem el a másikat, mert milyen jogon. Nem lehet tudni mi a története.
Szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, bár már két magzatot elvesztettem. Egyiket 5 hetesen másikat 8 hetesen.

Ha olyan helyzetbe lennék hogy anyagilag egyáltalán nem engedhetném meg magamnak a gyereket, de véletlen összejönne (pl. elszakadna a gumi, vagy spirál mellett) akkor én elvettném. De ez tényleg csak akkor lenne, ha biztosan tudnám nincs mire bevállalnom. Szerinem a gyerekem nem élne meg abból, hogy én mennyire szeretem őt. pelenkázni, ruházni, etetni meg kellene valamiből.

Egyetlen dolgot ítélek el, ha valaki felelőtlenül lesz terhes és elvetetni, de még mindig az a jobb mintha megszűlné és utána kidobná az emésztőbe... bocsi.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


bocsi a helyesírási hibákért :)

KépKép
Kép
csikken
 
 


Az az igazság, (bocsánat azoltól előre is akik abortusz ellenesek teljesen) de én nagyon kiváncsi lennék, hány olyan ember van aki azt mondja, hogy akkor is megtartaná ha beteg és utána tényleg meg is tartja a beteg babát.
Mert azért más mondani és más megtenni.
Szóval akkor azok miért mennek el a kötelező 12 és 16 hetes vizsgálatra vagy miért mennek el plusz ultrahangra?
Ez csak úgy felvetült bennem.
Mert én ha úgy gondolnám, hogy akkor se vetetném el ha beteg lenne akkor tényleg csak a havi orvoslátogatásokra elmennék de a gyerek egészségét szűrő vizsgálatokra nem.
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Illetve mégegy kérdés.
Akkor is megtartanátok (akik ellenesek) ha pl. fizikai sérült lenne?
Szóval nem down kóros pl, hanem nem lenne lába?

Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ne haragudjatok, kicsit meglódult a képzeletem...

de tényleg, komolyan érdekelne.
Szóvel remélem nem bántottam meg senkit.

Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Mona!

Gyakorlatilag igen, 3 óránként eszik Hanna. Ha csak tápit enne, akkor elég lenne neki 4-5 óránként, de gyümi és főzelék után 2,5-3 órával már éhes. Én már örülök, hogy így eszik, ma pl a kertből szedtem le borsót és azt kapja ebédre. hát kíváncsi vagyok mit szól, az én főztömet eddig nem szívlelte :D

Agnes!
Férjem öntötte ki a vizet belőle, de láttam, hogy nem volt egyszerű menet :) De ha pl erkélyre tenném (sztem simán, én is panelos gyerekként nőttem fel és egy panelerkélyre sokminden kifér :) ), akkor sztem a nagyját kiszedném valami tállal, aztán a többit meg kiönteném lavorba. Innen a teraszról csak leborítottunk a viakolorra :oops:

Abortusz. Én is azt írtam, hogy nem tudom kategórikusan kijelenteni már, hogy elvetetném ha beteg lenne, míg Hanna előtt így gondoltam.
Annak ellenére gondoltam így, hogy nekem van egy beteg barátnőm, akivel 1 hét különbséggel születtünk és együtt nőttünk fel. Nekem természetes volt, hogy ő beteg. Szellemileg teljesen tiszta, de az anyukája bölcsiben dolgozott mikor vele terhes lett és rubeola járvány volt. Anyukája nem lett beteg, de Adri megállt a fejlődésben és hiába van meg minden végtagja, gyakorlatilag fogni csak kb egy telefonnyi nehézségű tárgyat tud, magától nem tudja behajlítani a karját csak ha leteszi az asztalra és ráhajol (annyira nincs benne erő) és járni is tud, de nem tudja hajlítani a térdét.
Akkor még nem voltak UH-on (79-ben) és nem tudták megmondani. Anyuka versenyszerűen tornázott, apuka meg birkózott (most állt vissza és veterán birkózó, jár versenyekre). Képzeljétek el, hogy ilyen szülőknek ennyire beteg baba. De tisztességgel felnevelték, úgymond teljes életet él. Van férje és a szülőkkel egy panelban laknak csak más emeleten. De folyamatos segítségre van szüksége. Ha nem lenne férje és nem lennének már a szülei/tesója, akkor gyakorlatilag nem tudna egyedül élni csak valamilyen intézetben. Ő nagyon szerencsés, hogy ilyen család veszi körül de mi van azokkal a babákkal, akiknek ez nem adatik meg?

Ugyhogy én sem állok a teljes abortuszellenesség oldalán, sztem is vannak helyzetek mikor ez a jobb megoldás. Sógoromnak volt egy bátyja akit ő már nem ismert, mert nyitott hátgerinccel született és pár hónapot élt. Ez is még valamikor a 60-as évek végén volt. Pl ha ilyen kiderülne én ezt a babát tuti elvetetném. Neki is szenvedés lenne a kis élete és a családnak is sokkal nagyobb törés mint mikor még nem ismeri és magzat korában hal meg.

Én is olyan családban nőttem fel, ahol megoldottunk volna ha gond van, de van olyan aki ezt nem teheti meg. Azokat én nem tudom elítélni. Nyafi sztem teljesen érthető, hogy nem tartottad meg, most normális családod van, míg úgy lehet, hogy soha nem tudtál volna kijönni a gödörből és az a gyereknek is csak rossz lett volna.

Mikor én elvetéltem akkor is úgy voltunk egy szobában, hogy volt egy roma csaj akinek ott szaladgált már 3 gyerek és ő abortuszra jött, volt egy nő aki másnapra programozott császárra jött, volt egy másik lány aki 7 hónapos veszélyeztetett terhes volt és voltam én ugye akinek spontán vetélése volt.

Na de tényleg vidámabb témákat! :)

Jahra! Nem semmi Lackó! Majd leestem a székről! Hanna még ülni sem tud rendesen, mert dülöngél! Lackó meg már megy....

Csikken!
Nem semmi ez a sztereotív mozgás... mire utalhat??

Hanna mostanában sokszor mozgatja úgy a karját, mintha le akarna folyamatosan ütni valamit vagy mintha integetne. Nektek is csinál ilyet?

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Anika!

Még akartam írni, h ha gondolod privibe külj át egy telszámot és ha férjem megy metróba akkor hívlak, h kell-e még és milyen van mennyiért.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Babuci!

Rendben, köszönöm!

Én is választottam egy hasonló vonalzót, mint neked van. :)

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

sztereotív mozgás??????????? Bonita így inti a pápát, ujjai mintha hullámoznának és forgatja a csuklóját és egy csomót...de így tanulta és határozottan pápá...ezt nem értem akkor...

Jahra
Nem semmi a babád, iagzán büszke lehetsz rá, eeeez igen!!!!

Barnusanyus
Naaaaaaaaaaagyooooooooooooon nagyon klassz volt a mai nap, nem csalódtam benned, igazi jó fej vagy, pont ahogy képzeltem így az internetes ismeretségből..csuda jól éreztem, éreztük magunkat!!! Köszi még egyszer!!! És gyönyörűek a fiúk!

Kép
dytt
 
 


Nem enged fotót feltölteni, azt írja hiba történt... :shock:

Kép
dytt
 
 


Utánanéztem, csak sztereotíp mozgást találtam, de azért az durva...
Te szóltál a dokinak, hogy mit csinál, vagy ki találta ki hogy ez sztereotíp mozgás??? Mert hogy nálunk ugyanerre a mozgásra mindenki rögtön vágja, hogy pápát int...

Kép
dytt
 
 


Mona!
Én nem szeretnék vitatkozni veled, a hozzászólásomban mindent leírtam, csak azt ragoznám. Azt pedig, hogy kit és miért állít Isten próba elé, természetesen nem tudom.

Csikken!
Amikor engem elküldött a szülész genetikai UH-ra, én már akkor ott mondtam neki, hogy nem fogom elvetetni, akkor sem ha beteg. Azért mentem el a vizsgálatra, hogy megerősítsen, hogy valóban egészséges a gyerek, mert éreztem, hogy az.

Anika!
Ahhoz sincs jogunk, hogy más embert elítéljünk, ebben Ágnessel értek maximálisan egyet. Magát a cselekedett elítélhetem, de az embert nem. Más-más hatások érnek minket, más a neveltetésünk, körülményeink, stb. stb., másképp gondolkodunk. Ezt el kell fogadni.
Na elég ennyi a komolykodásból! :D Én annyira nem szeretnék ilyen rossz dolgokról beszélgetni. Örüljünk, hogy szép, egészséges babáink vannak, és hogy arról vitatkozhatunk, hogy a korai nyelvtanulás jó nekik vagy sem. Tudom Mona, hogy pici Milunak beteg a kis szíve, de biztosan meggyógyul majd. Talán emlékszel, hogy megígértem, hogy imádkozom érte, akkor is, ha esetleg nem hisztek benne. Nem felejtettem el, eszembe szoktatok jutni. :)

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Csak annyit, hogy ma Csabi kiesett a babakocsiból, a fejére. Szerencsére egy pici horzsolással megúszta és alig sírt. Az apja tolta a babakocsit, és persze közben nézelődött, a gyerek meg oldalra kifordult. Szerencsére fűre esett. Most azóta duplán vigyázok, és holnaptól bekötöm a kocsiba.

Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Babuci!
Megzabálom Hannust, nem baj? :D :D Ahogy ül pucéran a medencében... kész vagyok! :D És milyen szépen ül már a kishölgy. Én is vadászok már egy ideje felfújhatós medencére, de nekünk kisebb fajta kell, mert nem túl nagy az erkélyünk. Arra gondoltam, hogy a lavórunk is megfelelne erre a célra, ha nagy a meleg. Legközelebb lehet ki is próbálom, az jobban támasztaná is a kis hátát, Zitus még nem ül stabilan.

Jahra!
Te még élsz?! :) Hát ez csúcs, hogy megint vagy! Bár nálad nem lehet tudni, januárban is bejelentkeztél egyszer, aztán néma csönd... Hihetetlen milyen perpetum mobiled van! Mondjuk én emlékszem, hogy a születésénél is jött, mint a rakéta, most meg már majdnem jár. Zizi még csak forog, de azt ezerrel. Ha naponta százszor nem fordul meg, akkor egyszer sem. Szerintem mindenki megérti, hogy nincs semmire időd. Most, egy pár hete, hogy nekem is nehezebb Zitával, nekem sincs időm, pedig ő még nem is közlekedik.

Banyus!
Múltkor vissza akartam kérdezni, hogy jól értettem, hogy mióta jobban besötétítesz, tovább alszik Bazsi?
Milyen volt a babazsúr? Gondoltam rátok, biztos klassz lehetett, szívesen mentem volna. Nekünk a mai nap tiszta zűr volt, mentünk festékért, függönyért, lakcímkártyáért stb stb. Este 6 kor estünk végleg haza. A fő poén az volt, hogy elmentünk a Brico-ba és Praktikerbe is festéket keveretetni, aztán végül egy sarokra tőlünk kevertettük ki. Ráadásul fele annyiért, mint amennyi a nagy barkácsáruházakban lett volna. Ja, merthogy újra kell festenünk a nagyszobát. Halvány pasztel színt szerettünk volna, de barack lett. :twisted: Tibi kiütést kapott tőle, mondanom se kell.

A hét elején Tib, tegnap meg én nyiffantam ki. Most jön ki rajtunk, az elmúlt időszak millió zűrje és feszültsége, amire ráadásként rájön, hogy Zitus is leszív egy-egy nehezebb napon. Azt hiszem eljött az ideje, hogy Zizit hátrahagyva, egy fél napot eltöltsünk együtt, már ő is kezdi érezni. Már izzítom a húgomat.

Képzeljétek mióta Zitus ennyire nagyon forog, a cicizési kedve is egyre apad, vele együtt persze a tejem is. Leteszem az ágyra szopizni, mire melléfekszem, ő már az ágy másik feléről vigyorog rám. Főleg este van ez. Negyed óra múlva már szakad róla a víz, liheg mint a veszedelem, de nem hagyja abba a pörgést. A kezembe is feszít, teljesen besértődik, ha szoptatni akarom. ha beteszem az ágyába, na ott is pörög tovább, közben hisztizik kicsit, mert nincs annyi helye, majd kb. 15 perc után hajlandó cumizni, majd megint pörgés, cumizás, így megy, amíg már annyira elfárad, hogy nincs ereje pörögni. Ma volt a második olyan este, hogy nem tudtam megszoptatni. Tegnap gondoltam fejek ha már így alakult, na 25 milit tudtam. Hát ez már nagyon a vége lányok :( Pedig még így is cicin tudom megnyugtatni legjobban, hiányozni fog nagyon...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Ágnes, mi mindig egyszerre írunk? :)
Tegnap Zitus is kiesett a babakocsiból. Otthoni kocsiból, de a lába felé, és inkább kicsúszott, mert van lábtartó is előtte. 5 perccel korábban még aludt, azért nem kötöttem be (én már régóta bekötöm, különben már egy csomószor kiesett volna), majd hallom hogy sír egyet. Bemegyek a szobába, látom a kocsi üres, szívbaj rögtön, majd látom, hogy Zita előtte fekszik hason és durcásan játszik egy tízes zsepi csomaggal. Nem sírt, de nem is mosolygott...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Ja még azt is akartam, hogy szerencse, hogy fűre esett, a betonjárdán veszélyesebb lett volna. Csabi kemény legény, nem is sírt nagyon. Vigyázz rá nagyon, tudod, hogy a lányomnak szánom :lol:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, mióta nem jöttem...

Először is: Tusi! Nagyon megható volt, amit írtál történetet az anyaságról. És nagyon elgondolkodtató egyben... Én is már túl természetesnek veszem, hogy Lizi ilyen jó, pedig inkább nagy szerencse!!! Általad megfogadtam, hogy ha nálunk is jön a nehéz időszak, akkor türelmes leszek, és nem bosszankodok, hogy milyen jó volt előtte. Inkább örüljek, hogy eddig ilyen jó...

Ági! Csabika nagyon-nagyon ügyes! És Lackó is! Számomra hihetetlen! Mi még ott tartunk, ahol Hanna baba. Apropo. Én is, én is szeretnék egy olyan kinti medencét! És igen, én is napról-napra egyre szerelmesebb leszek a lányomba! :wink:

Dylkai! A te kislányod is gyönyörű!! Hol lehet bővebben olvasni erről a fotópályázatról?

Konkri! Gyere gyakrabban! Jahra, te is!

Era! Mesélj, milyen volt a mai nap? Mi tegnap mentünk el meglátogatni a hármasikreket. Lizi úgy pörgött-forgott a fiúk között, mint valami kis primadonna. :) Ők még nem tartanak itt, de hát ők koraszülöttek voltak, meg egy picit fiatalabbak is. Nagyon jól éreztük magunkat!

Mona! Én is ilyen nagy családot szeretnék, amit leírtál! Nagyon tetszik ez a kis életkép!

Na, elkezdődött a Beugró. Utána jövök még az abortusz témával...

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!!!

Dytt :lol: :lol: örülök, sztem is szupi volt, ugyhogy megismételjük!!!!! És nagyon örlültem, hogy jöttetek, és Ti is naon jó fejek vagytok!! Na jól körbeudvaroltuk egymást :lol: :lol: :lol: De tényleg, és nagyon cuki volt Boncsika! Rögtön rácsapott a fiamra, egyből megsimizte, de még hogy!!!! :lol: :lol:
Húhh most nem szólok ám semmihez, mert nem tom de ragadnak le a szemeim:-), ebből nem lesz reggel felkelés usziranemés :lol: Képeket viszont rakok fel kedvcsinálónak, a legközelebbi babatalira :lol: Összesen 9 lurkó volt, csajna a közös fotón nincs rajta midenki.

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


hopppáááá, Dytt, nekem sem engedi feltölteni,kis piszok!!!! :-((( nah mindegy, majd vmelyik nap újra megpróbálom!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


ja, és Jahra, örülök, hogy előkerültél. akkor már értem miért nem válaszoltál az ucccsó iwiwes üzimre :oops: Nagyon ügyi a kis Herkules!! Még este elujságoltam a páromnak is!!!!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Na, visszatértem.

Abortusz: Igazából nekem nincs szélsőséges véleményem a témában, hiszen senkinek az életébe nem tudunk belebújni, és nem tudhatjuk, mi vitte erre a döntésre, végülis mindenkinek a saját lelkiismeretével kell elszámolnia élete végéiig.
Meg valahogy úgy veszem ki, hogy a beteg gyerekek mindig jó helyre születnek, bár nem ismerek minden esetet. :) (Én valamelyest hiszek abban, hogy a gyerek választja a szüleit.) Én nem hiszem, hogy alkalmas lennék erre, én sem vagyok egy "ősanya" tipus, azaz nem hiszem, hogy végtelen türelemmel bírnék ilyen esetben. Így csak reménykedek, hogy engem nem választ egy olyan lelkecske, aki rengeteg türelmet igényel, és tudja, hova érdemes születnie. Pedig imádom a gyerekeket, csak én rettenetesen izgága, pörgős vagyok, és imádom, hogy Lizivel mindenhova lehet menni, azért is gondolom, hogy ő is minket választott, mert nagyon jól tolerálja ezt. Szerintem még rajtam is túltesz, ami a társasági életet illeti. :lol:

Két szösszenet jutott még eszembe a témával kapcsolatban. Az egyik Nyafival kapcsolatban. Érthető a döntésed, nem vitatom, viszont bennem az merült fel, hogy ilyenkor (abortusz előtt, közben) meg sem fordul az ember fejében, hogy a világon hány millió pár szeretne örökbe fogadni egy kisbabát, és ezek közül egyet esetleg pont ő tudna nagyon boldoggá tenni?? Nekem szerintem megfordulna... Persze Nyafi konkrét esetében még ott van az is, hogy a terhességet végig csinálni támogatás nélkül nagyon nehéz, táppénz nincs, ha nincs bejelentett mh., és utána visszavennék-e oda dolgozni, stb. stb. Az örökbeadásig is el kell vhogy jutni.

Nekem ez olyankor is megfordul a fejemben, (főleg olyankor) mikor azokat a durva dolgokat olvasni, hogy miket művelt vki a csecsemőjével a szülés után. Miért nem okoz másnak örömet a babájával? Mindenkinek így lenne a legjobb, főleg a gyereknek!!! Ezt sosem értem...

A másik meg Tusi beírásával kapcsolatban gondolkodtatott el. Alapvetően egyetértek a te nézeteddel is, itt mindeki egyébként is tök logikusan érvelt a témában. Egy kérdésem azért lenne. Ha a te nézeted szerint már az 1 napos magzatra is pontosan ugyanolyan emberi lényként kell gondolni, mint egy megszületett csecsemőre, akkor ha vki pár hetesen elvetél e szerint a logika szerint ugyanúgy meg kellene gyászolni, mint egy csecsmő elvesztését? Amivel persze nincs is gond, de mennyivel jobb úgy felfogni ezt, némileg pozitívabban ebben a szomorú helyzetben, hogy genetikailag nem életképes magzatka volt, és jobb, hogy most ment el, mint egy beteg gyerek szülessen... Így szerintem lelkileg jobban tovább lehet lépni, és hamarabb rá lehet hangolódni a következő terhességre a gyászba burkolózás helyett. Persze ez nem szorosan az abortuszhoz kapcsolódik, inkább ahhoz, hogy miért könnyebb elengedni egy pár hetes magzatot, mint egy élő emberkét. Nekem is mindig azt mondták, hogy az első 12 hétben minden kétesélyes, ezért nem gondolnak szerintem még sokan addig is élő emberi lényre.

Visszatérve az abortusza az én végső konklúzióm: ha beteg magzatról van szó, akkor a szülő tudja, hogy mennyire képes lelkileg erre a megpróbáltatásra, ha pedig egészséges magzatról van szó, csak a körülmény nem olyan, akkor megpróbálnám rávenni az orvos helyében az örökbeadásra.

Még jó, hogy nemrég a Szüli feliben is hasonló dilemmáról volt szó!

Na,, jóéjt, reggel nekünk is uszi... meg még vagy 6 programot beterveztem holnapra! :lol:

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Jó reggelt!
Tusi abszolút igazad van!
Most már olyan sokat beszéltünk a mi lenne ha..meg ha beteg lenne stb témáról..borzasztó...örüljünk már, hogy egészségesek a babák, erről beszéljünk szerintem, itt még annyian akarunk még babát, minek a falra festeni az ördögöt???? Jaj én már át is ugrottam egy csomó ilyen hozzászólást, mert egyszerűen nem bírom már olvasni a mi babáinkat nem érintő betegségekről a dolgokat, én nem is akarok belegondolni, hogy mi lenne ha, én a jelennek élek, amiben egészséges a babám és ennek örülök és nem akarok gondolkodni olyanon, ami nincs, és nem akarok gondolkodni, a mi lenne ha..dolgon sem!!!

Remélem nem baj, ghogy et leírtam, de áááááááááá..persze ez egy fórum, mindenki aról ír, amiről akar..maximum én kihagyok részleteket... :D szóval ez csak egy vélemény volt!

És tegnap óta ját az agyam a sztereotíp mozgáson...hogy minek riogatni az anyukákat minden baromsággal, nem is értem...

Kép
dytt
 
 


Kép

tegnapi babatali: Balázs és Bonita

Kép
dytt
 
 


Kép Kép

Kép
dytt
 
 


Kép Kép Kép Kép
cumivadászat:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Kép Boncsi nagy alvása-) Kép héééé, lányok!!! Kép

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok, mióta nem tudtam jönni. A héten kifestettük a konyhánkat, verandát. Aztán meg ablakot pucoltunk Anyukámmal a szobákban... Úgyhogy jó sok munka volt.

Abortusztémához már nem nagyon tudok hozzászólni, mindent leírtatok! :) Szerintem rengeteg mindentől függ, úgy gondolom ebben a témában sincs fekete-fehér, mint ahogyan az élet más területein sem.

Benő forog ezerrel, kúszó-mászó mozdulatokat is próbál már csinálni. Felülni is szeretne, csak nem tud megkapaszkodni semmiben... Úgyhogy lassan vesszük a járókát.

A héten egyik nap nagy babakaja főzést csaptam, kb 20 adagnyit főztem egyben. Finomak lettek, eddig mindet megette Benő, amit kínáltam neki. Husisat is csináltam, meg rizst is.

Nagyon jók a képek a babataliról. :D

Kép
vargaviki
 
 


Drienn, többiek,

fotópályázat itt:

http://www.babanet.hu/sonybmg/index.php

Azt hiszem, hónap végéig lehet feltötelni össz. két darab alvós képet! Hajráááá!!

üdv

Dylkai

Kép
dylkai
 
 


Köszönöm, ARANYOSAK vagytok! Arra gondoltam, hogy csinálok egy fotóalbumot az elmúlt 6 hónapról, az mindent elmond majd képekben, hogy mi minden történt velünk. Visszaolvasgattam egy picit, látom sok mindenről volt szó, engem majd kajaügyi dolgok érdekelnének. Már főzök egy jó ideje a Lackónak, sokszor abból vagy azt amit magunknak is, aztán a mienket akkor fűszerezem, ha az övét kivettem. Ma pl krumplilevesből csináltam neki krumplifőzeléket, meg sütöttem csirkemellfilét hozzá. A nagyon híg, pempős kaját nem szereti, az a jó, ami olyan sűrű, hogy megáll benne a kanál. Kukoricalisztes, olivaolajos világos rántást szoktam csinálni, ez nagyon bejött. Különben a sima babakaja nem elég, a tápi meg a sok pörgéstől visszajön. Az adagolást elég nehezen találtam el, de nem fogjátok elhinni, annyit eszik meg kb, mint a Uncle Ben's-es pl szecsuáni csípős mártásos üveg háromnegyede! Anyukám infarktust kapott amikor meglátta, milyen jóízűen kajálja meg a gyerek az egész adagot. Tudnillik mi a tesómmal iszonyú rossz evők voltunk. Ma voltunk babaúszáson, 2-kor, előtte 11-kor ébredt az 1 órás délelőtti alvásból. Minden nap 6-kor kelünk. Na 3-kor elájult és azóta alszik! Ilyen még nem is volt. Délután csak 2o perceket alszik, kétszer....Talán mégiscsak bejön ez az úszás dolog és elfárad picit... :shock: Amúgy a bébikompnál írta valaki, hogy dongalábat okoz. Ez teljességgel kizárt, ugyanis a dongaláb genetikai eredetű, születési hiba, menet közben nem alakul ki. Az hogy esetleg a gyerek csámpás lesz vagy nemtom milyen risztó dolgokat lehet róla olvasni az akkor is előfordulhat, ha életében nem látott bébikompot. Én nem hiszem, hogy ha naponta kétszer 10 percet játszik benne, akkor az bármi bajt okozna. Úgyis megunja 5 perc után... Nekünk olyan pici a lakásunk, hogy ha főzök a konyhában akkor nem tudom még az etetőszéket sem kivinni, mert nem férnék el tőle. A szobában már nem hagyhatom, mert már mindent pakol, matat és állandóan utánam"nyargal". Így amikor muszáj picit többet kint lennem, akkor addig le föl gurul a folyosón, én meg 5 perc alatt megcsinálom amit kell, minthogy 4o-szer beszaladjak, hogy éppen mit ránt magára. Mennem kell, felébredt a kis Darnyim :-)

Kép
jahra
 
 


Képzeljétek, Hanna megette a borsót amit ÉN főztem neki a kertből!!! :) Úgy örültem neki!

Ma meg túrós rétest sütöttem és egy kis túrót benyomtam a szájába. Annyira ízlett neki, hogy megevett egy jó tojásnagyságnyit. Nem is gondoltam, azt hittem ízesítenem kell majd neki valamivel.

De jók a képek a taliról! Mennyi baba, de édesek! :D

Tusikám nehogy azt hidd, hogy a bébikém ilyen májer :D Csak nekitámaszkodott a medence falának, azért ült ilyen szépen. De folyamatosan készenlétben voltam, hogy nehogy belefejeljen a vízbe :D

Egyébként a doki azt mondta, hogy 9 hónapos korukra kell stabilan ülniük.

Agnes! Nem semmi a pasikád. Bár ez tipikus apuka dolog :D Bambul jobbra-balra :D Azért nagyon örülök, hogy nem lett semmi baja Csabinak. Valszeg lesznek még nagyobb esések, már előre félek tőlük...

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Lányok, akinél van járóka, az milyen magas?? Amit kinéztem az 60-65 cm, én ezt kevesellem. De a tíz centivel magasabb dupla ennyibe kerül....

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Viki
Nekünk eléggé magas, kaptuk kölcsönbe. Holnap lemérem.

babatalálkozó
A képek nagyon jók!!!

Ágnes, Tusi
Jó, hogy nem lett semmi baj.

Lányok, bocsánat, én vetettem fel ezt a szomorú témát, mert kíváncsi voltam a véleményetekre. Elnézést kérek mindenkitől. Időnként élvezem, ha olyan témáról esik szó, amiről nem azonos a véleményünk, ez ugye egy fórum. Az hogy a beteg baba mindig jó helyre érkezik az azért van, mert a saját gyerekünk és szeretjük akkor is, ha nem tökéletes. Sőt, még jobban, mint az egészséges testvérét. Ez így normális, de tényleg abbahagyom.

Mozgás
Apor is egész nap pörög, forog, gurul, mászik. Mászásból hátradől és akkor ül , de még nem egyenes háttal. Majd visszaereszkedik és mászik tovább. Ha jól emlékszem Apor 6 hónapos és egy hetes kora óta mászik, elég korai szerintem. :) De Lackó tényleg nem semmi. :)

Csikken
Az ultrahang számomra mindig nagyon érdekes volt, én sosem azért mentem, hogy rendben van e minden. Már írtam, hogy elejétől fogva bíztam Aporban. :) Én mégis nagyon szerettem UH-ra menni. Nem fizetnék plusz vérvételért és nem engedném meg a magzatvízmintavételt sem. Túl veszélyes. A volt főnökömnek csináltak, onnantól kezdve állandóan feküdt szülésig, el ne vetéljen és egy egészséges kislánya született. Nagyon kockázatos.

Etetés
Mi naponta egyszer eszünk valami zöldséges dolgot és délután pedig gyümölcsöt, kis mennyiséget, desszertként, ahogy a védőnőm mondta. Apor sokat szopizik, úgyhogy van tejem. Főleg éjszaka, rengetegszer felkel és csak a szopizás nyugtatja meg,

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Viki, Vaterán nem találsz járókát ami magasságban és árban is jó lenne? A 2o adag babakaját hogy csináltad: Hányfélét? És hogy tárolod?

Babuci, hogy csináltad meg a főzeléket? Raktál bele husit? Én holnap pont azt főzök, sült csirkemellel, berántva :-)

Era, sok olyan kecskemétis kaja van, amiben nincs cukor. Mi ha ilyet eszünk, akkor kecskemétit, mert annak a legjobb szerintem az "állaga", a Hipp a Lackónak nagyon híg.

Én a Lackót nem nevezem be ebbe a fotópályázatba, mert alig alszik, nehéz lenne megfelelő képet cssinálni róla :lol:

Sose hittem, hogy van olyan hogy egy nap nincs 5 perced sem....főleg ha a az ember gyereke nappal nem igazán alszik, max 2o perceket. Az meg pont arra elég, hogy főzzek, zuhanyozzak, rendet rakjak stb. Nameg ugye építkezünk is, férjem vagy ott, vagy munkahelyen, tesóm közben Pécsre költözött, nagyszülők melóznak.
Amennyire fel voltam készülve a babavárásra, annyira nem tudtam felkészülni arra, hogy egyik pillanatról a másikra kisbabából azonnal kisgyerekem legyen. 3 hónapos kora óta megszűntek a babás dolgok, akkor kezdtünk el szilárd kaját enni, 4 hónaposan ült, 5 hónaposan állt, 6 hónaposan meg ott tartunk, hogy 5 percet nem képes a fenekén ülni, egész nap járkálni kell vele, mostanra úgy "megbátorodott" hogy az egyik kezemet el is engedi, pedig azért attól még messze vagyunk, hogy egyedül mászkáljon. 1 hét kúszás után azonnal mászni kezdett, jön mindenhova utánam a lakásban és folyamatosan "magyaráz". Ma a babaúszásra korábban érkeztünk, addig néztuk a másik csoportot. Hát a Zita néni mosolyogva odaúszott a partra, hogy Lackóbaba legyen kedves a "magyarázást" befejezni, mert a többi baba nem hallja mit kell csinálniuk. :-) Méghogy majd egyre könnyebb lesz. Marhaság. :lol: Olyan fokon vagyok estére fáradt az apjával együtt, hogy mint a jógyerekek, 9-kor már szunyálunk. Nem nehéz vele amúgy, csak állandó figyelmet "követel". Éjszaka alszik ha jól emlékszem 2 v. 3 hónapos kora óta, abszolút nem ébred fel, mondjuk ezt anno az "álometetés" című mutatvánnyal értük el, mostmeg a 7 órai vacsi után nem is lesz éhes reggel 6-ig, mert akkor ébred. Még anno a dokim mondta az UH-n mindíg, hogy annyit pörög ez a gyerek, hogy figyeljem meg, nagyon kis aktív manó lesz, nade ezt azért álmomban nem gondoltam volna. Pláne hogy a hajat is leeszi a fejemről, pedig nagyon kis jó alakja van, nem pufi. 4 hónaposan 3oo-akat evett tápszerből, de sokat bukizott mert folyamatosan pörgött, akkor mondta a védőnő, hogy kezdjek neki szilárd kaját adni, mert már nem lakik jól tápszerrel azért eszik annyit 3 óránként. Na kezdtük az almával, aztán jöttek sorban a gyümölcsök, aztán a babakaják, hogy kiderüljön milyen az ízlése. 5 hónaposan egy egész üveg bébikaja után még megevett 18o tápit, na akkor kétségbeestem, hogy kezdhetek neki ökröt sütni a francia erkélyen, mert ez a gyerek non-stop éhes. Akkor mondta a védőnő, hogy a saját kajánkből, levesből, szedjem ki a még nem fűszerezett zoldséget, husit, és szépen világos rántással sűrítsem, olivából meg kukoricalisztből. Délután általában a főzelék maradékát kapja társzerrel, már ha marad főzelék. Tejpépet nem adok, mert kipróbáltuk, de meghajtotta. Viszont a tölcsérevés szuperül megy, fog nélkül, merthogy az nincs, de 5 hónapja jön........Eddig 2 tubus Dentinox bánja, de eszi mint a cukrot .-) Mindezeket összefoglalva kijelenthetem, hogy hugi-project egyelőre parkolópályán, átbeszéltük a dolgot és beláttuk, hogy amíg Lackó nyuszi nem megy oviba addig anya nem tud mással foglalkozni. Hát nálunk kb ennyi, igyekszem visszaolvasni, aztán majd kérdezek :-)

Ja nézzétek meg ezt a képet. Azt hiszem ez a nézés mindent elmond...... :lol: Kép

Kép
jahra
 
 


Ja Era, régebben mondtam, hogy nagyon tettszenek a kis bulldogjaid, francia bulldog ugye? Meséltem Rólatok a férjemnek, mutattam a kutyikat is, ő nagy "kutyaszakértő", azt mondta meglátjuk milyen lesz a "házőrző" kutyánk majd ha kész a ház és ha még mindíg szeretném, akkor majd meglátogatunk Titeket egy kiskutyáért :P

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Na pont ez a Jahra hiányzott itt!!!! :-))) régen is jó volt olvasni Téged, és most is!!! :-) mostmár aztán el ne tűnj!! EGyébként én néha bekuksiztam iwiwre, hogy vannak e új képek Lackóról, de azt nem gondoltam, hogy ilyen nem hétköznapi gyerkőcöd van :lol: ÁÁÁ én kész vagyok, ha nem Te mondod el sem hiszem, habár, tök kész vagyok még Csabitól is meg Bertitől is , nameg Apor is belendült! :lol: És igen, a kép mindent elmond róla, nagyon huncut rafinált gyerek! Nem is csodálom, hogy a hugi projektel még vártok. :lol:
Na, azért nem kell addig várni, ha már úgyis pörögtök, akkor gyertek csak el nyugodtan, itt aztán kedvére üldölzheti a kutttyokat. Egyébként van egy franciám, akinek jó helyet keresek, olyan nagyon jót, ahol nagyon szeretik, teljesen ajiba.
Azért rendes gyerek ez a Lackó legalább este alszik!!! Ez nagy kincs ám! Bazsi ráált a 2,5 órás kelésre! Ugyhogy estére megtömtem riszpéppel, naonk kíváncsi leszek.
Tusi, nem egészen jól értetted, mióta sötét van, azóta 1 órával tovább alszik, de ugyanúgy kel :? ja, és ma megint kitalálat hogy 5 kor kelünk :twisted: nem is mentem úszni, átdobtam a nappaliba, és miután megunta a hintát apja elvolt vele, és majdnem fél 10kor másztam ki az ágyból!!! :-) húúú de rég volt ilyen. MOst meg ők Gyöngyösön vannak szülinapibuliznak, én meg maradtam kuty ápolónak. Sajna rosszabbul lett a kuty, így megint járkálunk vele Pestre dokihoz, és ápolgatom. :cry:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Drienn, a babatali nagyon szupi volt. Sajnos az idő már kevésbé. De sok jó ember kis helyen is elfér, így gyakorlatilag a kis házikónkban azért úgy ahogy de elfértünk. A gyerekek nagyon édik voltak, persze mindenki más ritumusban él, ugyhogy jöttek mentek a babók! Dytték voltak az utolsók, de Boncsinak nagyon tetszett az itteni levegő, ugyhogy délután ők jót aludtak Bazsival kinnt a levegőn. Addigra már csak páran maratak talpon, akik bírták alvás nélkül, ők még kinnt játszottak, motoroztak., amíg esni nem kezdett. REmélem legközelebb jobb idő lesz, kint az udvaron azért sokkal jobb :lol: Tusi, legközelebb azért remélem Ti is tudtok jönni. Mikor szeretnétek a legközelebbit, szólj és máris szervezem :lol: Akartam Barnit vinni Gyömrőre játszóházba, de minek??? inkább csinálok itthon:-))) ma is jött reggel és mondja, "aja oviba akajok menni" . na kíváncsi leszek majd akkor mit fog mondani, ha már tényleg mennie kell majd:-)

Mona, a tuti módszer??? na hát ugye első héten én elhatároztam ,hogy leszokunk a pelusról. De persze Ő nem :lol: Kisgatyót adtam rá, és persze mindíg belepipilt, és belekakilt. Aztán kb. az 5. napon eluntam a dologot, és kimosattam vele a gatyóját... és utána érdekes módon jobban odafigyelt rá. :lol: :lol: Persze néha még besikerül, vagy ha megy a hasa, de azért nem is szólok neki, csak annyit, hogy semmi baj, majd legközlebb a wc-be menjen. Reggelente már megy magától kakilni, de még mindíg én küldöm pisilni, a biztonság kedvéért. De már több napja nem pisilt be. MÉg pár hét és remélem sínen van a dolog. Sőt annyira rafinált gyerek, este a két fiúnak adtam pelust, mert Petike is még néha bepisil, gondoltam nem bízom a véletlenre, és mondtam reggel az kap túrórudit, akinek száraz marad a pelusa. Szerintetek? Reggel Barni azzal kezdte: aja hoj a judi, szájaz a pejusom! " na éppen ezért nem adok rá többet nappal pelust, mert tudják ők, csak kényelmesek!!! :lol: :lol:

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Hát én most már dőlök a nevetéstől, ahogy olvaslak titeket. Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Tisztelettel jelentem elkészült a Lackó album, elérhető a következő címen, ha valakit érdekel. Ja és ma találtam ezt az oldalt, szuper egyszerű a használata, így leegyszerüsödik a foto küldés család barát rokon körben....
http://hu.fotoalbum.eu/jahra

Kép
jahra
 
 


Babuci, hogy főzted a borsófőzeléket Hannának? Bocs, ha hülye a kérdésem, de én elég analfabéta vagyok a főzéshez - egyelőre. Ágnes

Kép
agnes2000
 
 


Ágnes, sima vízben felteszed főni a z.borsót apróra kockázott csirkemellfilével ha már adsz husit úgy, hogy éppen ellepje a víz. Tetővel puhára főzöd, de ne főzd túl, mert kifő az értékes vitamin. Ha kész leszűrőd, turmixolod és sűrű szitán átpaszírozod a z.borsót mert a héjját nehéz emészteni, a husit csak turmixolod. Adhatod így összekeverve kanállal, de ha üvegből akarod adni, akkor a főzővízzel higíthatod fel, vagy hogy extra tartalmas legyen anyatejjel/tápszerrel higíthatod. Ha a babád már gyakorlott evő-menő mint az enyém, akkor a friss mostani zsenge z. borsót nem kell paszírozni, és ha kész a turmix egyveleg be is ránthatod, hogy jóllakjon. A rántás pici olivaolajon megfuttatott kukoricalisztből készül. Ha nem ízlik a nyuszidnak, akkor egészen egyszerűen turmixolj hozzá fincsi almát, akkor tuti megeszi.

Era, csak év végére lesz kész a házikónk, úgyhogy sajna egyelőre nem aktuális a kutty kérdés. Meglátogatni Titeket egyelőre nem tudunk, mert ez a kis ördög nem bír ki a gyerekülésben 3o percnél többet, úgyhogy a Balcsira is megállással megyünk, pedig csak 6o km....De tutira összehozzuk, ha előbb nem az új házikónkban majd :-)) De köszönöm az invitálást :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Apor is beállt a 2 óránkénti kelésre. Nagyon fárasztó, remélem elmúlik mire kibújik a foga. Banyus, Te vele alszol? Vagy minden altatás után visszateszed az ágyába?

Jó lenne, ha egyszer mi is el tudnánk menni a babatalálkozóra. :)

Vettem édesburgonyát, azt fogom elkészíteni almával.
Ti 3-4 napig ugyanazt adjátok? Én most cékla almát csak 2 napig adtam. Aztán jön az almapüré csirkehússal, ez bébiétel.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: