Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Csajok!

Még mindig nincs gépem sajnos, az uncsitesóm gépén garázdálkodom!
Nagyon-nagyon-nagyon hiányoztatok és sajnos esélyem sincs egyenlőre vgigolvasni az egészet!

Vicuska nagyon örülök a kicsinek és jó egészséget kívánok!

Köszönöm a bókokat Rozi nevében is, aki tényleg nagyon szőke lett, de nem tudom mitől :wink: Nem a nap szívta ki neki, mert nem szokott a napon főni :wink:

Szóval most önző módon Roziról írok, mert sajnos még kell egy kis idő, hogy felvegyem a fonalat!

Rozi kb. 2 hete megy, mit megy szalad! Nagyon imádja, hogy tud járni és tényleg sokkal könnyebb így. Az udvaron is jól eljárkál, eljátszik, néha elég csak szemmel követni, bár ha van a kezében valami az gáz, mert előszeretettel tesz mindent a szájába.
A kavics nálunk is extra sláger!

Már előfordult olyan, hogy csak hajnalban kelt először és olyan hajnali 5-től szinte mindig folyamatos szopi van reggelig! A kaja még mindig nagyon gáz, keveseteszik, de ezzel nem tudok mit csinálni, hiába kínálom! A gyümölcsöt viszont szereti és szívesen eszi!

Ezt most elküldöm!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Mary légyszi köldd el megint a számod, mert az új telómban nem találom! Egyébként a Tégelben most 30%-os árengedmény van mindenre , most érdemes cipőt venni. Vettünk is Rozinak egy őszi átmeneti cipőt előre!

Hajni rátok is sokat gondolok, hogy mi lehet veletek, mikor költöztök?
Marci,Zita, Vikó , Emma, Gergő, Lotti jól vannak?

Jaj olyan rossz, hogy nem tudok semmit, de sajnos nem ülhetek itt órákat még végigolvasok!

Mindenkit puszilok és HIÁNYOZTOK!!!!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


sziasztok

Bea nagyon jó,hogy írtál,remélem hamar tudsz majd jönni megint.

Ági
Szerintem is jó a súlya,pár hónap alatt megnyúlt egy kicsit,még azért vannak hurkák,de én imádom rajta :oops: :oops:

Elalvás nálunk napközben,úgy zajlik,beteszem a kiságyba,amikor látom,hogy álmos cumit adok és becsukom az ajtót, kijövök,mire megnézem 10 perc múlva alszik,van hogy addigra már nincs cumi a szájába.Babakocsiba cumi nélkül alszik.

Holnap ünnepeljük Emma szülinpját megyek készülődni.

Katával mi lehet?
mia2007
 
 

 
 

Bea, de jó h legalább egy kicsit bejelentkeztél!! :D :D én tök meg vagyok lepődve - azt hittem h Rozi már eddig is ment! :shock:

Ági, tudom én h nem az altatás része a rossz, én is így vagyok vele... :roll: én onnantól fogva h elkezd ásítozni ill kezdi kicsit dörzsölni a szemét, még kb 1-2 órát várok és akkor "altatom". ami végülis csak annyit takar h cicire teszem. előbb is lehet cicizni, de szinte tuti h nem alszik el. de az is jellemző rá h "pörög" és mindenki azt hiszi h nem is álmos, de én tudom h nagyjából most van itt az "ideje" és ha mellre teszem, akkor szinte átmenet nélkül hopp, bealszik.

Hajni szted miért ébrednek fel napközben ilyen hamar? én ez az, amit nem értek. álmos és mégis felébred Viki is 1-max1.5 óra múltán :shock: már úgy értem, álmosan ébred.
egyetértek Ágival h lehet h más allergiára is érdemes gondolni. mi is így voltunk az elején h tej, de semmi nem változott és aztán szója, még akkor sem semmi, aztán a tojás oldotta meg a problémát, de az is úgy h bevezettem az alapdiétát - csak répa-krumpli-rizs-pulyka-alma volt, amit ehettem, az ment két hétig és akkor próbálkoztam tojással és ami aztán látszott is h gond. nem akarlak nagyon keseríteni, de nekem sem orvos adta meg a megoldást ezügyben, hanem a szopis tanácsadó, aki szintén sajátélményből tudta ezt az egészet. remélem, sikerül hamar a végére járnotok!

na írjatok már többiek is!!!
Vendég
 


tényleg Mia, akartam kérdezni h mi van Emma szülinapi bulijával. azt hittem, már megvolt.
Vendég
 


Emma este negyed 8-kor elaludt vacsi közben az etetőszékben bevittem szopizni és azóta 2-szer kellt már fel cicizni,de fürdés nem volt :oops: :oops: úgy gondoltam,ha 1 vagy 1.5 óra múlva felkell akkor fürdik,de már csak reggel.Rendes így legalább tudok húsit panérozni és elpakolni,rendet tenni a lakásba.

Szilvi
Gergő meggyógyult?
mia2007
 
 


Emma este negyed 8-kor elaludt vacsi közben az etetőszékben bevittem szopizni és azóta 2-szer kellt már fel cicizni,de fürdés nem volt :oops: :oops: úgy gondoltam,ha 1 vagy 1.5 óra múlva felkell akkor fürdik,de már csak reggel.Rendes így legalább tudok húsit panérozni és elpakolni,rendet tenni a lakásba.

Szilvi
Gergő meggyógyult?
mia2007
 
 


Sziasztok!
Én már nagyjából végeztem a visszaolvasással, de hogy még írjak is, arra már nem nagyon futja az időm. :roll:

Emmának és Marcinak kicsit megkésve kívánok minden jót első szülinapjuk alkalmából! :D

Szilvi, szörnyű lehetett átélni ezt a lázgörcsöt!!! Örülök, hogy mostmár jobban van Gergő.

Már én is nagyon parázok ettől a 15 hós oltástól! :oops:

Bea, tök jó, hogy Rozi már ilyen ügyesen jár, sőt szalad! :D
Párom most szabin lesz a jövő héten, úgyhogy mostmár megejtjük valamikor ezt a cipővásárlást a Tégel-ben és akkor benézünk hozzátok, hátha Blanka ellesi Rozitól, hogyan is kell ezt csinálni. :lol:
Amúgy most átmenetileg (amíg nem jár még, de már a kocsicipőit kinőtte) vettünk egy olcsó kis szandit kínai boltban, de én meglepődtem, mert egész jónak tűnik nekem. Ha a talpa kicsit rugalmasabb lenne, azt mondanám oké.
De ezt most végülis csak dísznek használjuk, babakocsizáskor adjuk rá kocsicipőnek.

Én már a járással kezdek úgy lenni, mint Ági az altatással. :oops:
Mert bár én úgy gondolom talán nincs nagy gáz, mert azért vannak jelek, hogy képes lesz járni. Hiszen tologatja már a székeket és ha valaki vezetgeti (mi nem szoktuk) akkor már nem rogyik vissza négykézlábra, hanem hosszabb távokat is lépeget. És amikor rohangál a sarokülő garnitúrán a nappaliban, akkor már szokott egyet-egyet lépni is, de ezt szilárd talajon nem próbálta még. Megállni viszont már többször megállt kapaszkodás nélkül pár másodpercre.
De mégis nagyon frusztrál már, hogy állandóan magyarázkodnom kell, hogy a 14 hós gyermekem miért nem jár még és miért nem vezetgetjük. :shock: :oops:

Mondókázás még mindig tart, de szókincs nem bővül általa egyelőre, de már egyre több állatot felismer a könyvekben és megmutatja őket.
Napközbeni alvás még mindig változó, hol egy hosszú, hol két rövidebb alvás van, de talán már gyakoribb az egy alvás.
Egyedül alszik el, de cumival. De bevallom ez engem most még nem zavar. Napközben soha nincs cumi a szájában, azt hiszem az jobban zavarna.

Bocsi, ha maradtak elütések. Nem a megszokott billentyűzetet használom most.

Múlt pénteken voltunk először baba-mama klubban. Elvileg havonta 1x van itt a kultúrházban. A védőnő akkor hívott először, amikor Blanka 3 hónapos volt. Hát, én akkor még kicsit korainak gondoltam. (Nemcsak a gyerek kora miatt, hanem mert elég körülményes a helyiség megközelítése is, babakocsi tárolás is problémás, stb. Szóval, akkor még úgy gondoltam nem ér annyit az egész, mint amennyi szívással jár. ) Aztán azóta ő sem hívott, én sem érdeklődtem. Míg most eszükbe jutottunk, hívtak és elmentünk. Mivel esett az eső aznap délelőtt, Blankán kívül mindössze 3 gyerek volt ott, de szerencsére pont az ő korosztálya. :lol: Úgyhogy nagyon jól éreztük magunkat és ezután lehet járunk majd.
mary74
 
 


Mary, sztem ne aggódj Blanka miatt. ismeretségi körömben olyan is van, akinek a lánya 16 hósan, sőt akinek az ikrei másfél :!: évesen kezdtek el járni!! az előbbi védőnője állítólag azt mondta h amelyik gyerek nem indul el 1 évesen, az általában csak 16 hósan szokott. és ez semmit nem jelent - az a kislány konkrétan azóta is egy nagyon aktív, rohangálós és okos kiscsaj. (bár ezt lehet h már többször írtam...)
akartam már írni h tőlem is kérdezte a védőnő anno h vezetgetve jár-e már Viki és akkor még ő sem ment és ki is kértem magamnak h én nem szoktam vezetgetni és sztem az nem is tesz jót. erre aszondta h ez ilyen szakszó :shock: és tul.képpen arra értik h kapaszkodva megy-e már a gyerek. hát ez elég fura, mert akkor miért nem azt kérdik h kapaszkodva?! :roll:
Vendég
 


Mary! NYUGI! FOG JÁRNI! :wink: Én átérzem egy kicsit amit írsz, mert Zita is mászik még inkább, sőt! Külön hálás voltam egy ismerősömnek akivel találkoztunk és a fiatalabb gyerkője már jár, hogy nem kezdte el, hogy Zita nem jár még? Mondjuk látta hogy nem. :lol: Bár 2 hója is látta és akkor bezzeg kérdezte :twisted: Na, szóval, sok gyerek van aki már jár ilyenkor de sok aki még nem. Nem egyformán fejlődnek és ha jelek már vannak rá, az már biztató :wink: Ez a mozgásfejlődés hidd el még mindig ezerszer jobb annál, mintha mondjuk 7 hós korától vezetgetted volna, mászni se tanult volna meg de jó korán elindul...na azt a mozgáskkordnációt meg lehet nézni aztán :? Blanka alapoz és a biztosra megy, mint Zita is. Én mindig arra gondolok, hogy Zita pl mikor felállt (később, mint sokan) egyből olyan ügyesen csinálta, vissza is ült, nem dobta magát hanyatt, utána nagyon hamar oldalra is lépegetett, szóval megérett arra a mozgásra. Biztos vagyok benne, hogy Blanka is mikor elkezd járni, akkor magabiztos és érett lesz rá! És Ő így tökéletes, és nem kell magyarázkodni. Amúgy mennyit beszél??

Bea, örülünk Neked!!!!! Várunk!

Baba-mama klubb szerintem jó! Én szeretem. Bár itt most nyáriszünet van. Ahogy ringatón is, amire ma elindultunk, most először, és ott koppantam. Majd szeptembertől lesz. Csak az volt a kellemetlen benne, hogy fél délelőtt azt mondogattam Zitának, hogy megyünk mondókázni meg énekelni a babákkal. Így ült a babakocsiban és kajabált a maga visszafogott stílusában, hogy baba! Már úúúgy várta, hogy odaérjünk. Na, végül elmentünk játszira. És ugye már írtam, hogy játszi oda-vissza babakocsizunk? :D 10-15 perc az út... 8)
És ma megint úgy aludt el, hogy cicizett, aztán elfordult, forgolódott pár percet én mellette feküdtem, aztán becsukta a szemét és aludt :D

Kép
ági_bp
 
 


Hát, kapaszkodva már április óta megy. :lol: De persze oldalazva.
Április elején állt fel, tehát 11 hósan, aztán rá két hétre már ment ez az oldalazás, persze fokozatosan egyre profibb már ebben.
De a védőben tőlem sem úgy kérdezték, hogy kapaszkodva, hanem hogy vezetgetve.
De már nem is ezen vagyok kiakadva, hogy a védőben kérdezik, hanem hogy mostmár lépten-nyomon mindenki ezt kérdezi, hogy na elindult már... :shock:
Mintha ez már természetellenes lenne, hogy még nem jár.
Néhány biztatást is kaptam azért, hogy xy csak másfél évesen indult el, stb... De ez elenyésző a sajnálkozva csodálkozó tekintetek mellett.
mary74
 
 


Nekünk is gyakran megjegyzik, hogy jé, mennyi foga van :shock: pedig 8 van. Viszont ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, azokhoz akiknek kb már van ennyi foguk :wink: szóval Zita csomószor zárja úgy össze a 2 fogsorát, hogy az alsók mögé zárja a felsőket :shock: ami lehet játék, csak nekem ugye kellett fogszabi, s ezen parázok egy kicsit, remélem nem örökölte a harapásomat (hasonló problémám volt) vagy csak azért tudja még ezt csinálni, mert az alsók már totál ki vannak bújva, a felsők még növésben-legalábbis szerintem. :roll: ha a pelenkázón fekve nézegetem neki, összetolom a 2 fogsort akkor a felső előrébb zár, mint az alsó, tehát normálisan, bár elég közel.

Kép
ági_bp
 
 


haliho,

Én is úgy vagyok, mint Bea, csak, nekünk Balcsin nincs internet. Úgy terveztem, hogy azért be tudok jelentkezni, de elég zűrös volt a hét... Szülinapi buli jól sikerült, sajnos Marci nem volt 100%, éjjel már hasmenése is volt. Igazán nem is keveredett ki belőle, nem tudom, vagy vírus, vagy a foga. Sztem elkapott vm. Kedden vérezgettem, hasgörccsel, így bepánikoltam, de elmúlt. Jövő héten, vszinűleg elmegyek uh-ra. Iszonyú hányingerem van egész nap, ált Anyu etet és pelenkáz :oops: Jó lenne, ha maradna a baba, mert nem tudom, hogyan csinálnám ezt most Anyu nélkül...

Doo, nem kerestem neked szállást, mert nem bírtam :oops: Ne haragudj :? Mikor kicsit jobban vagyok, igyekszem segíteni Anyunak, meg Marcikával játszani.

Marci nagyon édi, jön-megy, hatalmas mosolyával gyakorlailag mindenkit levesz a lábáról. Jól elkényeztetjük :oops: De tényle ellenállhatatlan mostanában :) Nyugi, azzé nevelem.

Kicsit olvasgatok.
kpetro78
 
 


Mary, én írtam múltkor nálunk após jött ilyen kérdésekkel, hogy nem indult még el? Mindezt 2 napra rá kb hogy látta :shock: deeee, persze fut rohan azóta :x :roll: Nekem sem a védőnő sem a doki nem aggódott ezen, mázlista vagyok ezek szerint. :)

Kép
ági_bp
 
 


Anyuéknál megtaláltam a padláson a négerbabámat, kisikáltam és íme! (mellesleg egy ilyen baba manapság jópár ezer ft. Na, jó, lehet annek már laza egy kicsit a nyaka :) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2009.03.20 23:20-kor.

Kép
ági_bp
 
 


És a képen látható a tilos cd is :oops: anya meg fotózgat ugye, khm...

Kép
ági_bp
 
 


Mary, sztem nem gáz, a sógornőm kislánya 10 hó, és még "csak" kúszik, de abban nagyon profi. :lol:
Különben a sok okoskodó, tud olyan pl mondano, hogy "na, Bébike 15 hósan nem járt, és soha nem is tanult meg". Már, ha nem volt idegrendszeri károsodása. Sztem nem tudnak. Játszón én is találkoztam, sok olyan bébivel, akik idősebbek voltak Marcinál és még nem jártak. Cserében édesen játszottak a mamájuk mellett, én meg rohangáltam. Most, egyre több mama rohángál közölük :lol:
kpetro78
 
 


Blanka 10 hós volt, amikor felült és egyből olyan stabilan, hogy fellökni sem lehetett. Párom próbálta kibillenteni bökdöséssel, de nem sikerült neki. :lol: Álló helyzetből történő komoly esése sem volt még, úgy emlékszem.
Most inkább ez a kanapén rohangálás ijesztő kicsit, ebből előbb-utóbb biztos lesz egy nagy esés. :? Össze-vissza rohangál, vetődik, dobálja magát, stb...

Ági, beszéd: szerintem nem beszél sokat. Sőt!!! De érdekes, hogy erre inkább pozitívan szoktak rácsodálkozni, hogy jé milyen ügyes!!! Mondjuk ismerek két vele egykorú gyermeket, akik tényleg inkább még gagyognak-gügyögnek. De nekem azért ezen a téren sem tűnik nagynak a Blanka fejlődése.
A szókincse kimerül a baba, mamma (ez a kaja és a víz), pápá, tá-tá, hinta, gá-gá (liba), kszííí (kígyó) "szavakkal". Bubu-nak hívja a kutyákat, macskákat (gondolom a vau-vau alapján). Nagyjából ennyi.
Szerintem ez egyáltalán nem sok. :roll:
De sok mindent megért már.
Köszönjél-re elkezd pápázni és puszikat dobálni. Puszi-ra is dobálja a puszikat. Megmutatja hol az orra, ilyesmik....
Tapsi-tapsi és a pacsi már nagyon régóta megy.
Mostmár megmutat a könyvekben néhány állatot. Tudja, hol kell keresni a gólyát útközben, ilyesmik....
Mondom "gyere le" és letolat az ágyról, stb..

Nektek miket mondanak már a gyerkőcök?

Nálunk például apa, anya egyáltalán nem megy.
mary74
 
 


látszik csini szoknyában van. Aztán győzött a farmer, kövön mégsem mászhat csupi térddel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2009.03.20 23:21-kor.

Kép
ági_bp
 
 


Kata, akkor szerencsére jól vagytok! Mármint nem vérzel azóta! A hányinger az velejárója, azért azt pozitívnak is fel lehet fogni! :wink: ott van és jól van...én erre gondoltam mikor hányingerem volt és még alig bírtuk elhinni és vártuk az uh-ot... :) :) :)

Mary, nekem ez nem tűnik kevésnek, amiket Blanka mond!!! A kanapén rohangálás nálunk is megy, egy kézzel néha kapaszkodik még, néha nem. Apája meg azt mondja rá közben, úgy jársz kislányom, mint egy manökkkken :lol: :lol: :lol: Zita meg úúgy örül, hogy mi örülünk és még jobban produkálja magát.
Egyet esett már, jaj annyira durva volt, Etusnak már meséltem. Abszolút semmi baja nem lett :shock: de borzasztó volt végignézni. Elment a sarokülő "nyitott" végéig, ott ráesett az ágy melletti dohányzóasztalra és onnan le a földre az újságtartóra vagy mellé, én nem is tudom, mert odarohantam és felkaptam. :cry: Mi meg végig láttuk, de egyikőnk sem ért oda időben. Pedig még mondta is Apája hogy oda kell menni arra az oldalra, de mire eszméltünk már megtörtént.

Kép
ági_bp
 
 


Kata, jó hogy adtál hírt magatokról! Kitartást Neked! Marcinak is és Neked (Neked és a bébinek) is jobbulást kívánok! Drukkolok!!!!
Köszi a bíztatást! Remélem, már én is nemsokára rohangálhatok a játszón. :wink: (Bár itt nálunk nincs az a klasszikus játszóterezés.)

Ági, nagyon aranyosak vagytok!!! :D És látom, volt kis hajcsatja is Zitának. :D
Néger kistesó?! :wink: :lol:
mary74
 
 


daddy's girl
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2009.03.20 23:21-kor.

Kép
ági_bp
 
 


na, most a képekről jut eszembe :oops: Vicuska, Lotti nagyon nagylányos, nagyon szép és nagyon dús haja van. Fodrász vágta Neki??


Hajni! Ejnyebejnye hol vagy??? :?

Kép
ági_bp
 
 


Fogak: nekem még eszembe se jutott ezt megfigyelni, hogy jól záródnak -e a fogai. :oops: Pedig nekem nyitott harapásom van, nem záródik össze a két fogsorom. (Társaságban nem is vállalkozom pl. hamburger evésre. :oops: :lol: ) Na, holnap megnézem, hogyan zárja össze a fogait Blanka. Neki is 8 foga van.
mary74
 
 


jó éjt!! örülök, hogy voltál Mary és persze mindenki. :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Jó éjszakát! :D
mary74
 
 


Naggggyon almos vagyok, csak roviden:

Kata: orulok hogy minden okes, mar aggodtam erted!

Mary: szerintem tenyleg ne aggodj, egy ismerosunk Anna lanya meg fel evesen is ugy kozlekedett, hogy a terden ugralt. :shock: Szerintem tok cuki volt, le is filmeztem. :) Aztan ra 2 napra meg elindult, es azota is megy mint a gep... De el tudom kepzelni, hogy miert zavar amikor szinte "szamonkerik" rajtad hogy miert nem jarkal egyedul Blanka... ha ez vigasztal, akkor ilyenekkel nekem is jonnek (es szerintem minde anyukanak sajnos), csak mas temaban. Pl. a te fiad meg nem mondja ezt meg ezt, stb. Mindig kitalalnak vmit. AMi nem is nehez egyebkent, mert egyik gyerkoc ebben ugyes, a masik abban, konnyen lehet olyat talalni, amiben az en gyerekem a "sztar"...

Bercel a kovetkezoket mondja: Dödi/Döddödi (Dödi, igy becezzuk) ot ),dede (apa), memme/emmemm (kaja, ehes vagyok), Isz/Szi (Kriszti, a szomszed, imadja!), anny (anya, de nagyon ritkan mondja, ha vmiert nagyon merges vagy meltatlankodik), bábá (háp-háp), bbbbbbbba (baba), esssssszt (ezt - ezt akarom!)

Agi: szuper kepeket tettel fel!!!!!!!!!!!!!! :):):):)

Mia: milyen rendes kislany Emma, hogy ilyen koran elalukalt! :)

na megyek en is... :) Holnap eskuvore megyunk, de csak a polgarira, delelott... joccakat

zetus8
 
 


Sziasztok!

Kata és Bea örülök,hogy hírt adtatok magatokról!
Kata:kitartás-nekem meg az a problémám,hogy semmit nem érzek-néha elgondolkodok terhes vagyok egyáltalán???!

Mary:megértelek,tényleg dühítő lehet..nem kell velük foglalkozni,olyan még nem volt,hogy nem tanult volna meg járni egy egészséges gyerek!Kicsit később de mi van akkor?SEMMI

Cumival és rongyikával alszik el a lányom.De csak alváshoz használja nekünk is a cumit és én sem aggódom ezen!

Nekem tegnap a dédi mama kérdezte:Még mindig pelenkás??Nem bilizik?Mert az ő gyerekei(apósomék)9-10 hónaposan szobatiszták voltak....Egyenlőre nekem erről nincs fingom se,hogy hogyan is szoktassam a bilire?20mp után felkel és rohan tovább(de azért megnézi,hogy van-e benne valami?)

Nekem Lotti sokat beszél(néha túl sokat)De ebben mindig egy kicsit előre voltunk az itteni vele egykorú babáknál.
Ez aranyos:
-hol van apa?
-elme
-hova?
-dolgo
-mit hoz?
-péz
-mit veszünk belőle?
-hamma
-és apának?
-ső(rt)
Szóval vele már ilyeneket si meg lehet tanítani,de más gyerek már másbal jobb mint Lotti

Ezt a harapásnyomot még én sem néztem...bár nekem elég szabályos fogsorom van,remélem tőlem örökölte!

KépKép
vicuska
 
 


Kata, már komolyan aggódtam Érted, de a lényeg, hogy mindannyian jól vagytok.

Bea, Neked id tökre megörültem, de már azt várom hogy stabilan gyere újra. Köszi, hogy gondolsz ránk. Felújítás még nincs kész de már látom a végét. Gondolom Ti is ezerrel benne vagytok.

Mary, én is több példát tudok aki másfél évesen járt. tudom hogy idegesítőek a kérdések de nyugi. Járni fog.
Beszédbe szerintem Hanga is kissé korosztályon felül teljesít, Ő már szinte minden kétszótagút mond, a hosszabbaknak pedig az elejét. De általában ha valahol több ideig állunk pl. sorba még idegenek is megjegyzik, hogy "jééé, már ennyit beszél?". A testrészeket is elég részletesen tudja.: homlok, áll, váll, könyök, térd, szemöldök stb.

Pont tegnap jártam így, hogy egy boltban nézelődtem és volt ott egy 2éves kisfiú is. Az anyukája mikor hallotta Hangit, hogy miket mond, elkezte a kisfiát szekírozni, hogy "látod, ő sokkal kisebb, ezt már neked is kéne mondani, hallod, hogy ő hogy mondja stb. már nekem volt kellemetlen. mondtam is neki, nehogymá' ezért megszidja. :evil:

Ági.Hangi is szokott a szájával olyat játszani. :lol: Aranyosak a képek. A sapkás képen lehet nem ismertem volna meg Zitát. Neki is tök sok haja van, úgyhogy Rátok is irigy vagyok. :wink:

Doo, alvásról fogalmam sincs miért ilyen rövid. Bárcsak tudnám. Pedig én is kicsit később teszem le, mint amikor álmosnak látom, így valamivel többet alszik. De a gyaloglásos lefárasztás nálunk is működik. Tegnap egész délelőtt a városban voltunk, gyalog, mert busszal mentünk fel. Eleve a buszozás volt a cél, mert még nem ült rajta. Na szóval ha már ott voltunk elintéztem ezt azt , meg még visszagyalogolni a buszhoz az Ő tempójával, sétáltunk vagy 3 órát. Bár Ő a végén sokat volt ölben. Lényeg hogy így 3 órát aludt.

Diétára most nem tudok mi mondani, kicsit el vagyok keseredve. Bár félek elkiabálni, de 2 napja tünetmentes.

Ja, még a cumi volt kérdés: nálunk egy hete, egyre kevésbé kell neki. Mostmár ha odaadom is kiveszi. Este amúgy sem nagyon kellett mert szinte aludva tettem le. Napközben pedig addig forgolódik, míg egyszercsak elalszik. Így viszont, hogy ne legyen minden szép és jó, nem tudom reggel cumival visszaaltatni, ezért egy hete fél 6-kor kelünk. :?
Vendég
 


Jó sokat írtatok, még nincs kész a másik gép és nem tudok addig jönni esténként. :(

Bea és Kata nagyon jó, hogy jelentkeztetek. :lol: :lol:

Kata, nekem annak idején azt mondta a nőgyógyász, hogy ha a kismama a terhességi tünetekre panaszkodik (hányiger, szaginger, émelygés és társai...) annak nagyon örül mert akkor tudja, hogy a sárgatest hormon teszi a dolgát, hogy megmaradjon a terhesség. :roll:
Marcinak jobbulást kívánok.

Ági, a Gergő cumival és a rogyikáival alszik el, egyedül napközben, mostmár írhatom, hogy mindig és nem kellek hozzá, a szobából is kimehetek, :lol: :lol: (hát ez nagyon jó, hogy végre ideág is eljutottunk) szerencsére azt is sikerült elérni, mindegy legyen neki, hogy épp a gyerekszobában vagy a mi hálónkban alszik el. :D

Este a cumi és a rongyok mellé csak néha igényli hogy ott legyek a szobában de ha már nagyon nyűgős akkor kézrátéttel altatok :wink: :lol: gyengéden simogatom a hátát vagy a
lábát és így alszik el. :lol:

Szuper jó képek Zitáról, nagyon édes. :lol: :lol:

A Gergőnek 11 foga van és már látom a 12. tetejét mindjárt áttöri az inyét majd megnézem a "harapását", ez eszembe se jutott. :roll:
Még mindig kevet mond, bár tegnap az udvaron nem boldogult a homokozónál és mondta annnnnny, annnnnny (nagyon elnyújtva) és nézett rám, mintha azt mondaná, hát neked szóltam nem hallod.

Évi, már jól vagyunk, hála az égnek.

Ma éjjel nagyon szörnyű álmom volt. :x :roll: Azt álmodtam, hogy a Gergő belefulladt egy kicsi tóba ami egy bolt szomszédságában volt kerítéssel leválasztva, csak volt rajta egy lyuk és átment rajta, én nem fértem át és kerülnöm kellett,
addigra meg belement a tóba és az ott lévő emberek húzták ki és nem csináltak vele semmit, mondták megfulladt, én hívtam a mentőket és Janit és próbáltam újra éleszteni egyedül. Amikor megmozdítottam nyöszörgött és ebben a pillanatban ébredtem meg, mert ezt a nyöszörgést mellettem csinálta a Gergő az ágyban :roll: :cry: :cry: :roll: és nagyon örültem, hogy ez egy nagyon-nagyon rossz álom volt. :roll:

Jót is írok a végére, tegnap egész délelőtt az udvaron voltunk és a Gergő ebéd közben az etetőszékben aludt el :shock: , 1-kor vittem be az ágyba meg se ébredt és 4 óra hosszát aludt :shock:
:lol: :lol: :lol: , nem hittem a szememnek, ennyit még nem aludt napközben egyszerre mióta megszületett. :roll:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Ezt még elfelejtettem, Doo ez a rémálmom a lázgörcskor történtekkel lehet összefüggésben :?: :?: :?:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


A cumis kérdést remélem nem értette félre senki! Csak hogy mindenki odaírja, hogy nem aggódik rajta...nem ez volt a kérdés :wink: szerintem ebben a korban még szinte mindenkinek kell valami cummognivaló az alváshoz. Erre akartam kilyukadni. S eddig mindegyikőtök azt írta, aki már nem szopizik, hogy cumival alszik el...az hogy utána kiköpi, az más tészta. Engem konkrétan az elalvás folyamata érdekelt. :) (Utólag olvasom, hogy Hangi most kevesebbet kéri)

Vicuska, szerintem hagyd még a bilit ha ennyire nem vevő rá!! Majd ha Őt érdekli, de ahogy én tudom ez 2-3 között általában inkább 3 felé szokott kialakulni! Én azt olvastam hogy nem kell erőltetni és azt hogy 9-10 hósan szobatiszta egy gyerek hát az nehezen hihető, max észrevették a jelekből, hogy pisil/kakil, s rohangáltak utána a bilivel...na, az nem szobatisztaság. Kétlem, hogy 9 hósan jelezte, hogy pisi vagy kaki azt meg főleg, hogy ez pszichésen jót tett nekik és hogy nekik erre már igényük volt. Én kérdeztem múltkor erről egy hozzáértőt és azt mondta, hiába látom hogy kakil, nem szabad rohangálni utána a bilivel, mert vissza fogja tartani. Mármint nem jó értelemben, nem azért hogy Ő még odaérjen vele a wc-re mint majd később, hanem inkább szorongani fog, hogy anyám itt ugrál a bilivel, mikor kakálni szeretnék nyugodtan. Úgyhogy én ezt a témát abszolút hagyni fogom jó darabig. A szülők lettünkben jól le van ez írva, ha szeretnéd bemásolom Neked.

Hajni, szegény kisgyerek, lökött anyuka mit stresszeli ezzel :x Én akkor szoktam picit megdöbbenni, mikor mások előtt beszél Zita, s akkor jövök rá, sok mindent csak mi értünk, pl hátyá=virág tyrrr=cica, cici. :lol: Én ezeket is amolyan "érthető" szavaknak könyvelem el, tehát ezeket ki tudja fejezni számunkra, ilyen biztos mindenkinél van, hogy Ő már érti a gyermekét más még nem. :lol: ezek is fontos állomások szerintem.
Hajni mire gondolsz, hogy szokott a szájával játszani...a fogaira?? Hogy úgy előretolja?

Kép
ági_bp
 
 


Szilvi, rossz álom :? elhiszem milyen megkönnyebbülés volt felébredni. Igaz Doot kérdezted, de én arra tippelnék, hogy összefügg a lázgörccsel :( mondjuk abszolút érthető, szerintem. :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Na, még gyorsan egy dolog aztán megyek reggelizni. Múltkor após élettárs óvónő, elkezdte javítani Zitát, mikor egy könyvben nézegetett egy cicát, s mondta neki, tyrr. Szóval elkezdi, az nem tyrrr, az cica, de így: CIII-CAAA, mondd! CIII-CAAA. Csak néztem :x Mi nem szoktuk ilyen szájbarágósan beszélni tanítani. Mindig helyesen mondjuk a szót, tehát azt mondom rá, "Igen, ott a cica!" nem azt hogy ott a tyrrr :lol: de nem is rágom meg a szót s teszem a szájába. Szerintem az felesleges és nem hiszem, hogy jót tenne. Nyilván nem fogja 18 évesen is így mondani, de számára ez ugyanazt jelenti, mint nekem a cica, kár lenne azzal frusztrálni, hogy "nem értem meg", mikor egyértelműen használja . Remélem érthető vagyok. Kíváncsi lennék a véleményetekre.

Kép
ági_bp
 
 


na, még Hajninak egy fontos: szerintem Hangi simán lehet még göndör!!! Ismerősünk kislányának haja sem volt szinte még 1 évesen, nyírni se nagyon volt mit, nem úgy mint nálatok. Most 3, jó nem sok haja van még, de az hullámos, és szerintem abból még bármi lehet :wink: úgyhogy el tudom képzelni, Hangit nagy sörénnyel!! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Ági, köszi a biztatást, de igazából göndör, egyenes nekem mindegy. Csak az apjának elég ritka vékony haja van és szeretném ha Ő majd kamaszlányként jól érezné magát a bőrében. Amihez szerintem sokat számít ha szép haja van.

Egyértelműen az is beszéd, amit csak Ti értetek , ha azt következetesen használja arra a dologra. A javítgatás, meg üzenem mostohaanyósodnak még ovódában is tilos. Szóval helyesen használjuk előttea szavakat, de nem mondjuk, hogy ez így nem jó, mondd újra. Azzal nem ártasz egy pici gyereknek szerintem ha megkéred hogy mondjon egy szót, de úgy ahogy neki sikerül. Ha a cica tyrrr, akkor is ügyes. Feltéve ha szívesen mondogatja. Hangi a múltkor egy óvodás kislánnyal játszotta ezt. Olyan édik voltak, a kislány előmondta, Hanga meg utána. De úgy nézett a kislányra mint a egy igazi tanárnénire. :lol:

R. J. Tényleg jól ír a szobatisztaságról. Én szerintem jövő tavasz- nyárig nem kezdem el, legfeljebb ha egyik reggel úgy ébred hogy azt mondja, " anya vegyél mostmár nekem bilit mert unom a pelenkát" :wink:

Szilvi, én is úgy utálok rosszat álmodni, elrontja az egész délelőttöm. Tessék kiverni a fejedből ilyeneket. :!:
Vendég
 


Ági: igen a szájával arra gondoltam amit kérdeztél. Előretolja a állkapcsát és szinte bakapja felső ajkát.
Vendég
 


Tudom ám hogy az óvodát így kell írni, nem úgy mint fentebb írtam. :lol:
Vendég
 


Ági, ezt már rég akartam írni, de ehhez a Tomi fiúhoz feltétlenül hozzá kell menj. Még egy olyan pasit nem találsz akit fél 10kor rá tudsz venni a szobaátrendezésre. Szóval nagyon becsüld meg és ne engedd Zitának hogy véletlenül nemet mondjon helyetted. :lol:
Vendég
 


Ági, elalvási folyamatra az alábbi változataink vannak:

1, Hason fekszik, cumi a szájában, az ágyban 4-5 pelenka, amit a feje és a mellkasa alá gyömöszöl és azon forgatja a fejét jobbra-balra és egyszer csak lassúl a folyamat és elalszik. 8) :lol:

2, Hason fekszik, cumi a szájában, az ágyban szintén 4-5 pelenka a fenti módban, csak a kezével tologatja a kedvenc kicsi autóját és így alszik el. :shock:

3, Hason fekszik, cumi és pelenkák a fentiek szerint és az Alexandra által nézett mesét nézi és azon alszik el. (ez ritkán van de már előfordult) :shock: :D

4, Előfordult már, hogy cumival a szájában négykézláb előre-hátra mozgott egyszer csak hasra dobta magát és máris aludt. :shock::shock: :shock:

Legtöbbször használt elalvási változata az első. :lol: :lol: :lol:

Erre a leírásra gondoltál??????????

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Fúú, Szilvi, köszi :D :D nem gondoltam ennyire részletesre :wink: de szuper, hogy leírtad!!! Aki gondolja, követheti a példáját! :lol: :lol:

Hajni, köszi. 8) felolvastam Tominak, erre szerényen közölte: ez így igaz :!: tuttti hogy simogatta a lelkét az a pár mondat :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Szomorú vagyok lányok, a táblázatra tett javaslataimról még mindig nem írt senki :!: :!: :!:
Bevallom már nem tudom hányadik oldalon írtam :wink:.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Megkerestem, íme:

[quote="anya 1971"]

Táblázatba ezek a tippjeim vannak, aztán hozzátesztek, vagy elvesztek belőle: :wink: :roll:
Étel-ital, nappali alvás, éjszakai alvás, fürdés, babakocsizás, autózás, mozgás, beszéd, pelenkázás, öltöztetés, játék (esetleg kedvenc elfoglaltság) hirtelen nem jut több az eszembe.
Ilyenekre gondoltatok :?: :?: :?:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Szilvi nekem tetszenek :wink: valami a múltkor még eszembe volt ezzel kapcsolatban, de most nem jut eszembe :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Évinek mára felmentése van :wink: , most jutott eszembe, náluk Emma szülinapi bulija van :lol: :lol: :lol: , remélem úgy sikerül ahogy eltervezték. :wink:

Ági, én egyikkel sem beszélek/beszéltem szájbarágósan ez szerintem hülyeség de a gyerek tuti hülyének nézi azt aki így mondja neki mert nem ehhez szokott.
Én arra figyelek, hogy a szavakat tisztán, érthetően mondjam ki.
Jani szokta azt mondani, a gyerek nem hülye csak kicsi :wink: , bizony ebben igaza van és ezt sokan elfelejtik. :roll:

Ma egésznap kint voltunk az udvaron, Gergő aludt 2 órát és csak enni jártunk be, kiváncsi leszek milyen éjszakánk lesz ma. :roll: Én nagyon elfáradtam, pedig kicsike udvarunk van 8) .
Előbb néztem be a Gergőre mert nagyon csendben van, már alszik. :lol: :lol: :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Most akadtam rá egy másik topicban a rizstejföl receptjére. Érdekel valakit vagy már ti is megtaláltátok?

Húúúú, lányok Hanga olyan szinten csimpi mostanában, hogy ezt ezt már nehéz türelmesen lereagálni. Én tudom hogy felborult a kis élete, de sokszor órákig nem tudom kitenni a kezemből vagy csak úgy hogy ülök a földön és meg sem moccanok. Olyan zokogásba tör ki ha elmegyek két lépést, mintha verné valaki.
Egyedül anyukémmal marad el úgyahogy de senki mással. Az a fura hogy eddig annyira szeretett apukámmal is lenni mikor még otthon laktunk, most meg mintha még félne is tőle. Ha elmegyünk itthonról anyukámmal elvan, de ha lát azért mellőle is rohangál utánam. De nem az a baj, hanem az éktelen zokogás. Legalább 600x elmondja egy nap hogy Anya. Sőt mostanában rájött, ha állok mellette, még akkor is rámszól hogy guggolj. Először nem is akartam elhinni, hogy azt mondja amit hallok, csak visszakérdeztem, azt hogy kell csinálni, errefel leguggolt. Szóval komolyan gondolta. :roll: Bocs a kifakadásért de ma már annyira kiakadtam. De azért imádom :lol:
Vendég
 


És hogy teljes legyen a kép na cumival kapcsolatba: ez úgy történik mostanában hogy én leteszem 1 körül, odaadom a cumiját és kijövök a szobából, mint máskor. CSak éppa folytatás nem stimmel, mert ezt szoktam hallani, tumi- nemkell, aaannnya gyeje. És én visszamegyek :arrow: simi :arrow: megnyugszik :arrow: kijövök. Majd ez megismétlődik 6x míg elalszik. Ha szerencsém van sikerül hamar álomba simogatni. Este nincs gond, addigra nagyon fáradt, a tápszeren szinte elalszik.
Vendég
 


Még egyszer bocs a panaszért. Most megyek fürdeni, mert megyünk utcabálba, kicsit fejet szellőztetni. Remélem nem ébred fel.
Vendég
 


Hajni, en kérj már ennyi bocsánatot a panaszért! Mi értjük, ez nem igazi panasz, csak ventilláció :wink: attól imádod még hogy leírod a nehézségeket. Kitartást ehhez az időszakhoz, igazából én mást nem tudok mondani. Nehéz lehet, reméljük mihamarabb lesz saját otthon és újra nyugi az életetekben! Utcabál? Szuper! 8) érezzétek jól magatokat!
guggolj :shock: nagggyon tud a kiscsaj 8)

Kép
ági_bp
 
 


Kata, én is örülök neked. szállás nem baj, csak pihenj, amennyit csak tudsz!
fúú én ezt a sárgatest hormon dolgot nem is tudtam... ezek szerint felfigyelhettem volna a dologra, mert nekem nemigen voltak terhességi tüneteim... vagy így nem függ össze?

Hajni, utcabál! :) de jó nektek! én is irigy vagyok... :oops:
csimpiség: hát, nekem úgy tűnik h Hanga minden helyzetben így reagál, ami őt kibillenti az gyensúlyából... :roll: ez nem nagy okosság, semmit nem segít sajnos a bajodon :? de most nincs ötletem h mit tehetnél. sztem egyszerűen ki kell bírnod, amíg megnyugszik a kis lelke. talán annyi jó van a dologban h itt azért gondolom kisebb a teher rajtad, nem kell annyit a háztartással foglalatoskodnod, nem?

engem rizstejföl egyértelműen érdekel!!!! másold be léccci, léccccííí!

Szilvi, álom: sztem is így első hallásra a lázgörcs és ez az egész betegségesdi benne lehet a dologban. de azért egy álom értelmezése általában nem merül ki ennyiben.

Mary, sztem is igaza van Katának, meg mindenkinek járás ügyben. és érthető h idegesítő az ismerősök/ismeretlenek nyomulása. enyémet már 11 hósan lelustázta a köcsög szomszéd, mert még nem járt. Pedig Viki sztem tényleg normál időben, nagyjából 1 évesen kezdett járni. na de az nem elég nagy dolog ám. ráadásul mindig van, aki tud olyat aki sokkal korábban kezdett járni/beszélni, stb mint a tied. a csúcs egy másik szomszédom volt, aki azt mondta h a fia már 7 hósan :!: szaladt :!: :shock: hát tudod mit, én nem irigylem tőle ezt a kétes dicsőséget :roll: néha arra gondolok h vki majd egyszer azzal fog felvágni h a gyereke már úgy született h járni-beszélni-írni-olvasni tudott, sőt, rögtön szobatiszta is volt! :x :lol:

sztem Viki is sokat beszél - pont múltkor számolgattam h vajon hány szava van már, de arra jutottam h 20-nál már biztos több, ha az állathangokat is belevesszük. ő is a szavak elejét mondja, meg az egytagúakat. mintha az utóbbi hónapban jelentősen sokat fejlődött volna a beszéde. hihetetlen gyorsan változnak különben. úgy rémlik h egy évesen még épp csak kezdte tudatosan mondani a babát pl. anyát egyáltalán nem mond. csak apát, mamát és papát.

Ági, ez az óvónéni após-feleség hát hm... :roll: nem is értem mi viszi rá a javítgatásra :shock: sztem ez inkább szégyenérzetet kelt a gyerekben, nem pedig azt az érzést h jaj de jó h szólsz h rosszul mondom, na várj csak, most akkor helyesen elismétlem!! :shock: :? :x ezen a fejlődési fokon tart a gyerek, ha a feje tetejére áll is a felnőtt, akkor sem fog tudni belőle többet kipréseéni. ráadásul sztem tök egyértelmű h ha helyesen beszélő környezetben él egy gyerek, akkor mindenféle tanítgatás nélkül képessé fog válni a helyes anyanyelv elsajátításra és alkalmazásra. nem kell ezt agyontrükközni. ez egy genetikai program, slussz-passz.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?