Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Hú de sokat írtatok 4 nap alatt :lol: .
Minden hófordulósnak boldog hófordulót!!! Boszi, neked meg boldog szülinapot!
Mi a 4 napot pihivel töltöttük. Hajdúszoboszlón voltunk üdülni. És persze Debrecenbe is benéztünk, mert én nagyon szeretem Debrecent. Áron nagyon élvezte a szállodát, nagyon szeret Hajdúszoboszlón lenni, ( sokat járunk oda) imádja a liftet, és a svédasztalos reggeliket és vacsikat, na meg a fürdőt. Zita is tök jól bírta, csak az éjszakákkal volt egy kis gondunk. A szállodában a kiságy csak 60x120-as méretű volt, és minden fordulásnál beleütközött a rácsba. És persze ilyenkor felsírt. De ma már remélem jót fog aludni itthon a saját ágyacskájában.

kismama: gondolok rád, remélem minden renden lesz!

karácsony
Hát én már 4 éve , amikor megszületett a kisfiam, megbeszéltem mindenkivel, hogy nincs nagy értékű ajándékozás. Jobbanmondva amikor megyünk anyumékhoz, viszünk egy üveg pezsgőt. Mi is valami apróságot kapunk csak, pl: tusfürdő, szempillaspirál, vagy valami apróság. Ezt is csak azért, mert hát a gyerekek már AZT IS KERESIK A FA ALATT, AMIT MI KAPUNK. éS HÁT HOGY NÉZ KI HOGY A SZÜLŐKNEK SEMMIT SEM HOZOTT A JÉZUSKA? tesómékkal ugyanígy, csak a keresztfiunknak veszünk nagyobb ajándékot. Pl tesómék idén egy fiskars körömvágó ollót fognak kapni, mert olyan szar a körömollójuk, hogy az csak na. (Multkor elkértem tőle, és hát körömvágásra nem volt éppen használható)
Úgyhogy mi tulajdonképpen csak a saját gyerkőceinknek veszünk ajándékot. De azt sokat, mert mindenki velünk veteti meg :wink:
Zita biztos hogy valami babát fog kapni, mert hát nálunk annyi játék van, pl. van ilyen kockafaló vizilovunk, hintalovunk, legók, duplók, egyég játékok, amikből már nem akarunk többet venni. Áron ezekkel már nem igazán játszik. babánk viszont nincs. De majd lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na, kicsit összevissza voltam.... :oops:

berzkat
 
 


Sziasztok!

Berzkat!
Jó lehetett nektek! Ebben a csúnya időben a lehető legjobb helyen voltatok.

Judithappy!
Nem tudom mekkora a Metros fotel, csak a huzat alapján gondoltam, hogy olyan lehet, mint ami neked van.
Cicák: szerintem 4 hetes cicusoknak életben kellene maradni már, ha nncs más bajuk. Persze, a tápszert próbáljátok meg. Ha az egyik eszi a májkrémet, akkor a másiknak is kellene. Nekünk voltak cicáink, és szopizás mellett kb ilyenkor kezdtek mást is enni. Fecskendőt a patikában is adnak, csak pár forint. Én is vettem, mert Balázs kanálról visszaköpte a fele Cebiont, most meg néha úgy kaja, hogy fecskendővel bespiccelem a szájába, teával keverve, és még tetszik is neki.
És vigyázzatok a cicákra, ezek az őszi cicák sajnos nem mindig szoktak életben maradni a hideg miatt. Sokkal könnyebben megbetegszenek, de ha van olyan helyetek, ahová be tudnak húzódni a hideg elől, akkor ketten majd melegítik egymást. :lol:

sch.judit
 
 


Képzeljétek, ma volt, október 23. tiszteletére "polgáravató ünnepség" Ez azt jelenti, hogy minden tavaly okt. 23. óta született baba kapott egy emléklapot és ültettek egy tölgyfát a tiszteletükre. Na, a fánkat nem tudtuk megnézni, mert szakadt az eső, még gumicsizmában sem lehett volna kimenni, nemhogy babakocsival. Több, mint 60 gyerek kapott (volna) oklevelet a polgármestertől és tudjátok hányan jöttek el???
3-an. :twisted:
Persze ha adtak volna mellé egy 5000-rest, gondolom mindenki ott tolongott volna. :?
Pedig szerintem szép gesztus ez.

Na, jó eldugulok.
Holnaptól már nem leszek ilyen aktív, ha hazaér Apa. :wink:

sch.judit
 
 

 
 

Sziasztok!

Jaj csajok kivagyok. Balázs szinte egész nap sír jön a foga és hasmenése is van 4 napja. A doki azt mondta nem beteg a fogzás miatt megy a hasa én meg parázok ki ne száradjon. Nem nagy mennyiség de tegnap 6-szeo kakált. Este alszik 3-kor kel enni aztán alszik tovább de nappal nagyon gáz. Nem tudom már mit csináljak. A nurofen használt valaemennyire. Volt valakinek hasonló tapasztalata vagy hasmenés fogzás alatt?


KépKépKép
rena10
 
 


Rena, nekem! Ne aggódj, mi ugyanezt csináljuk! Állandóan sír, alig eszik, alszik, folyton kakil, hasmenése van, rengeteg pelenkát elhasználunk, szóval rettenet! És mi már evvel kzdünk egy jó ideje!
Remélem most már nekünk is hamar kijön!
Most megyek is mert sír!
Kitartás nektek! :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :D

Gabika fejlődik gyors ütemben.

Már majdnem mászik rendesen. 4kézlábra áll,és próbálkozik vele rendesen. Sokszor csak azt látom,hogy popsija égnek áll,és lábbujj hegyen próbálkozik.
Már ma volt 2-3x előre-hátra ringatózás is. Ha majd rendszeresen csinálja akkor talán meg is tudom majd örökíteni!
Egy baba nem olcsó havonta,de nekünk minden pénzt megér! Kiszámoltuk a párommal,hogy átlagosan havi szinten 30.000 Ft fogy el rá. Ebben pelenka,tápszer,bébiétel és minden benne van!Nem sajnálok rá semmi pénzt,inkább magamnak nem veszek meg vmit!
Már most is a neten azt böngészem,hogy majd karácsonyra minek is örülne,mit is vegyek neki! Nagyobb ajándék kilőve,mert etetőszék,vagy komp már van,és inkább játékokat és ruhákat fog majd kapni. A többi családtagnak is nekem nov. végén meg kell mindent vennem majd,mert a páromnak beindul a melo decembertől nem tudok én csak úgy bármikor a városba bemenni,max vasárnap. Akkor meg inkább együtt vagyunk

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, csak kicsit nyügisek voltak az előző napjaink.
De meg lett az eredménye. Éjszaka látogatónk volt. Megjött a fogmanó!

Nonónak áttört az első foga alul középen a bal oldali. Én úgy örülök!

CSatolok egy pár képet, ezek a napokban készültek!

Ancsa

Gépírónő:
Kép

Szeretem a céklát:
Kép

Úszom:
Kép

Járókámban:
Kép

Imádok fürödni:

Kép

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Akíra, Rena!

Mi egy homeopátiás golyócskát szedünk Chamomilla Vulgaris, és minden fajta komoly nyügi nélkül megúsztuk az első fogat, remélem a többi is így lesz.

Szerintem Ti is próbáljátok ki, mert nekünk a Panadol sem használt, csak ez, és nem is drága 500 Ft körül van 80 golyó és naponta 3 x 1 -et kell adni a babának belőle. Szépen elszopogatja.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ancsa, sajnos nekünk az se használt... :cry:
De aranyos vagy, hogy ajánlottad!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!
Nekünk csak az a patikás zsibbasztónk volt, de szerencsére egy-két kisebb nyűgivel mi is megúsztuk az elő két fogacskát. Érdekes, Balázs nem volt hasmenése, sőt 3 napig nem kakilt az első foga előtt. Persze ez lehet, hogy nem azért volt, én inkább csak a krumpli-répa-alma "jótékony" hatásának tudom be. :lol:

Inkább a őrlőfogaktól kibújásától félek, azt mondták az durvább. :cry:

Boszi!
Nem semmi, hogy így tudjátok, mikor mennyit költetek pelenkára, stb-re. :shock:
De most gyorsan én is fejszámoltam és akárhogy is nézem, mi nem költünk 15-17 ezernél többet. :shock: Ez tuti, és minden benne van. (pelenka, popsitörlő, fürdetőkrém, popsikrém, bébiétel, tejpép, tea)
Ok, azt nem számolom, hogy itt falun (kisvárosban) sokmindent a piacon veszek. De azokat a mi kajánknak tudom be és csak kevés kell belőle Balázsnak. Mondjuk én még mindig főzőcskézek minden másnap, Balázs kevés bébiételt eszik, csak akkor ha nincs időm vagy megyünk valahová. De a "mami-főztje" jobban bejön neki, mint a bolti.


Ancsa!
Jók a képek! És milyen ügyes Nonó! Balázs még abszolút nem tudott egyedül ülni ilyen idősen.

sch.judit
 
 


Sch. Judit!

Köszi a dícséretet. Kb 2 hete kezdte, hogy egyedül ül, de még akkor eléggé inogott. De mopstanra már magabiztosan ül, bár néha ha elfárad, akkor minden tartás nélkül dől el, mint egy lisztes zsák.
Ezért is tette a járóká 2 párnát, mert eléggé kemény az alja, és a múltkor egy kcist koppant a feje, bár nem sírt, csak megíjedt.
Na, de ő sem tud magától felülni, hanem kiabál, hogy ültessük föl, mert ugye feküdni már nem szeret.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok lányok!

Neharagudjatok, hogy annyira eltűntem, de tanulok, meg a gyedemet intézem!Dobok a kis pasimról pár képet, aztán ha tudok jövök!Remélem jólvagytok!

Puszi


Liza

Kép Kép Kép
Kép

Kép
elizabeth25
 
 


Szioka! :lol:

Ancsa nagyopn ügyesen ül a kislányod! :lol: Nem semmi! Gabika jóval idősebb,de még nem ül így! Azt mondják a pasik lassabbak! :lol:

Schjudit hát igen sok elfogy,de a 30.000ból havonta 15.000 a tápszer,a többi meg könnyen elmegy még +ba. Én főleg veszem a bébiételt,nem nagyon készítek itthon. Az is 180-230/db.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Kaja téma:
Én az elején, amikor még keveset evett akkor üvegeset vettem, de mostmár ebédre 1 üvegnyi főzi, uzsira 1 üvegnyi desszert lecsúszik.
És hát lényeges olcsóbb, ha elkészítem, mintha boltit vennék. Persze azt is kap, de 1 db almából, 2 szem barackból, meg egy kics krumpliból 2 üvegnyi desszert készül...... :)

Főzi, mi már eszünk csirkhusit. Megfőzöm az apró daarbokban a csmellet és főzök hozzá barit, almát, krumplit, céklát, répit, petrezselymet, és tetszőlegesen turmixolom. Mikor milyet eszik, de sokat lehet vele spórolni.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Nálunk nem igazán eszik meg semmit Dávid amit én főzők ma is sűtöttem neki sűtőtököt de nem ette meg pedig üvegesben imádja. Nálunk csak az üveges a favorit de abból is csak az amiben gyümőlcs van. A húst is csak gyümivel eszi meg, zöldséggel nem kell.

Ancsa: Nonó nagyon ügyes már hogy így ül nálunk Dávid még elég imbolyogva ül még csak és azt sem sokáig. Most a négykézláb a favorit de azt már nagyon ügyesen csinálja.

Liza: Domcsi baba is jó sokat nőtt már és nagyon aranyos.

Sch.Judit és Dicamama: Ma már jönnek haza a pasik kitartás már reméljük vége van a sok hűhónak. Pont tegnap néztem a híreket és nem értem ezek a randalirozók miért a rendőröket bántják azok is csak emberek.

Akíra: Kírának boldog 7 hót és szegénykém még mindig nem jött ki a fog. Tényleg a táblát lehetne bővíteni a fog oszloppal, hogy ki hol tart, de ez csak egy ötlet.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy!

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a sütőtököt csak főve adjam almával keverve, mert sütve nagyon szeles...

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Ismét én zárom a mai napot, nagyon úgy tűnik!

Boszi!
Így értem, de akkor is sokallom kicsit. Ilyen sok tápszert eszik Gabika? :shock: Mert nekünk egy doboz elég 1,5 hétig. Vagyis egy hónapban 2 vagy 3 doboz kell, ami 4-6 ezer forint. Bár ha jól emlékszem, ti 200 ml felett esztek.

Ancsa!
Én is ugyanezért főzök, mert 1 almához hozzákeverek egy kis ezt-azt és azt mind beleöntöm 2 bébiételes üvegbe, és kész.
De mondjuk ez biztos mázli is vagy nem tudom minek nevezzem, mert a hugom kislánya, ugyanúgy mint Krisy Dávidja nem ette meg a "házikosztot", csak a üvegest. De nem bánom, szívesen kotyvasztok.

Krisy!
Köszi amit a pasikról írtál, igen hazajöttek. Vagyis én csak az enyémet tudom, de gondolom Dica-apa is hazaért :lol: . (merthogy egy busszal jöttek)
Hát egyelőre vége, de pénteken valszleg, hogy mennek vissza, mert a taxisblokád 17. évfordulójára hídlezárást terveznek-valami marhák. Úgyhogy jó hétvégének nézünk elébe... :cry:
Na, mindegy, tudtam hogy rendőrhöz megyek hozzá, ha szippantó-autón dolgozna, akkor meg minden nap büdösen jönne haza. Ez azért mégiscsak jobb. :lol: :lol: :lol:

Sütőtök: én adom főzve és sütve is, de nem vettem észre különbséget-mármint puki-ügyileg. (mondjuk sütve lényegesen finomabb-szerintem)

Akíra!
Csatlakozom a gratulálókhoz! Boldog 7 hónapot!
Tényleg lehetne bővíteni a táblázatot csak az a baj, hogy csomóan nem is jelentkeznek és pl. a tábla szerint még mindig szopiznak, pedig már tök nagyok.

Liza!
Mekkora Dominik! És az az első kép a távirányítóval :shock: , hát igen ez jellemzően pasis kép! :lol: :lol: :lol:

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Judit!
Megcáfolnálak :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: !Nem te zárod a mai napot! :D :D

Kaja téma!
Bencus sem eszi meg nagyon amit én főzők neki :( ,kivétel mikor rendesen a mi húslevesünkből csinálok neki kajcsit(gondolom az ízletesebb neki),meg amit friss gyümiből csinálok Bencusnak.De az üvegesből mindeféle jöhet,persze amit már ehet.

Krisy!
Aranyos vagy! :) Igen,nálunk is haza ért Apa!!De jó lenne ha nem mennének vissza a hétvégén,mert búcsú lesz nálunk vasárnap!

Ancsa!
Nagyon ügyes a lánykád,hogy már így ül! :) Bencus még magától nem tud ülni,csak ha megtámasztom a derekát.

Elizabeth!
Nagyon aranyos Domcsi és nagyon sokat nőtt! :)

Akíra!
Kyrusnak boldog 7 hónapot! :)

Bencus is már négykézlábra áll,de még nem tud megindulni,csak előre-hátra mozog,ringatózik.De amióta rájött erre is azóta egyfolytában ezt csinálja,de olyan aranyos közben,hogy megtudnám zabálni! :D :lol:
Vendég
 


Megint én, de ma már utoljára! :)

A képes topicba raktam fel képeket Bencusról!!


Jó éjszakát minden babának és mamának!!!
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek ezen a csúnya esős napon! :lol:

Kyrus boldog 7. hónapot! :D
Tegnap aránylag jó idő volt,nem esett,a szél se fúj,így le tudtunk szerencsére menni. Mindent elintéztem,és Gabika is a jó levegőn le is aludt elég hamar.
Este 20kor már aludt is ma reggel 7:45ig :lol: Sokan mondják,hogy nagy mázlim van vele,hogy ennyit alszik,és,hogy nem kell fel éjjel! Hát én is nagyon örülök neki,meg titkon bíztam is benne,hogy jó baba lesz,mert én és a párom is ilyenek voltunk! :)

Schjudit nálunk havonta 7 doboz tápszer fogy el. 230-260ml-t eszik Gabika. Napi szinten 4x étkezünk,ebből uzsira kap valami finom főzit vagy gyümit. Abból megeszik 1 üveggel,de utána még kiköveteli a 100ml tápszert! :)

Tegnap ettünk először pipihúsit,és nagyon ízlett neki. Paradicsom krumplival volt! Ma majd a sütötök lesz húsival!

Párom ma 31 éves! :lol: Készülök is tortával és vacsival,mire majd hazaér! :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


ÉS raktam fel képeket a másik topikba! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Régen írtam, de olvasgatok ám azért. Szerintem egy csomó mindenre nem fogok reagálni, de rövid az agyam, és csak azt tudom megjegyezni, amit legutóbb olvastam :lol:

Nálunk mindnen folyik a megszokott kerékvágásban, Marci nagyon édi, két napja teljesen bekússza a lakást, úgyhogy figyelnem kell rá nagyon, mert persze hogy a tiltott dolgokat szeretné megkaparintani. Pl. cipő, Max játékai, stb. És sokkal jobban elvan, játszik minedennel dvd-kel, cd-kel, amit csak le tud pakolni :lol: De hagyom, addig is csendben elvan, és én tudom csinálni a dolgom. Ma a konyhában a fakanál és egy műanyag doboztető volt a legjobb szórakozás. Max-el együtt szórakoztatták vele magukat, majd teszek el képet a másik topikba :D
Tegnap volt a védőnéni, azt mondta, hogy csodálkozik, hogy Marci még nem mászik, mert olyan erős baba volt mindig, és most is minden éredeki. :cry: De szerintem azért, mert most már kúszva is eljut mindenhová. Bár azt mondta, hogy szerinte 1-2 hét és rájön a mászásra is. Na akkor tényleg futkározhatok utána :lol:

Én is főzöcskézek Marcinak, mindent felaprítok, teszek a fagyóba, és utána csak onnan kell kikapni, és dobni a lábosba. Kb. napi 15 perc a kajcsi elkészítése, és tényleg sokkal olcsóbb, mint az üveges. Persze ha csak azt enné meg nem lenne más választásom :roll:
És most már van, hogy 2x főzök neki egy nap, mert délben benyomja a vacsiadagot is :lol: Na nem mintha látszana rajta bármi jele a pocakosodásnak, gondolom, így hogy beindult, több kajcsira van szüksége, hogy legyen mit lemozogni :lol:

Ma éjjel ügyesen aludt, este 8- tól reggel 5-ig. Én persze fél 5-kor felébredtem, és le akartam jönni megnézni, hogy jól van-e, de végül maradtam, elaludni persze már nem tudtam. A kis drágám pedig 5-től 7-ig nem akart visszaaludni :shock: Persze mikor elaludt, és is visszadőltem :oops:

Nagyon édesek a babák, megyek megnézem a babókat a másik topikban is!

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok
Már én is 1000 éve nem voltam de mindig olvasok :D csak nem tudtam nagyon szólni semmihez.

Kajcsi
mi átlagban üvegest eszünk Dorina is jobban megeszi a zöldséggel nálunk is gondok vannak inkább a gyümik a kedvencek na meg a húsi se nagyon megy .Adtam neki üvegesben halat azt megeszi meg a máját néha........
De 1 hete a rudiért él hal leszedem a csokit és úgy adom neki ha már a papirját meglátja kalimpál meg sikoltizik 1000-rel.Lassan mi is fél évesek leszünk :D
A furdulás még mindig nem igen megy egyedül de ha 1 kicsit segítek akkor megfordul ülni ő is megül ha felültetem csak én nem nagyon akarom erőltetni mert nem tesz jőt a gerencének ha annyira erős lesz akkor majd magától felül, bár néha muszj mert feküdni utál ülve meg szépen eljátszik.

Azt hiszem Sch JUDIT ÍRTA hogy sokan nem jelentik hogy változás történt a tábla adataival kapcsolatba... hát köztük vagyok én is :oops: :oops: :oops:
Ha esetleg Akira olvasol akkor már nem szopizunk , eszünk gyümit fözit na meg rudit :D

A babók nagyon szépek , de mi vőlegényünk Domó :lol: :lol: :lol:

Na megyek ..... szép napot mindenkinek
Vendég
 


Na bocsi tele lett hibával hol betűket hagytam ki hol ezt meg azt bocsi, tiszta hülye vagyok ma :oops:
Vendég
 


Bacsbern örülök,hogy te is be-be nézel,mikor időd engedi! :lol:
Neked a dokinéni mit szólt,hogy adsz Dorcinak néha túrórudit?
Nálunk nem is engedik,és nem is akarok 1 éves koráig semmi ilyet!
Rá ér az ízekkel!
Nálunk is az üveges kaják a nyerők,meg szerintem nem is nagyon drágák,nekem ennyit megér a gyerekem. Ha 2 lesz,akkor is veszek nekik tuti! :D
Mi már eszünk mindenfélét! A finomfőzi nem lett kedvenc,de még abból is evett keveset.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba a kecskemétinek van túrós kajcsija az is 6 hós kortól van
Nekünk nem ellenzi a dokinéni ami ízlek neki és szívesen eszi azt én adom neki régen is adtak túrót a gyereknek esetleg most e tej alergia miatt nem de nálunk a családban senki sem az, szóval én adom neki :D
Vendég
 


Boszibaba!
Ne haragudj meg, nem bántásból írom, de már csomószor leírtad itt, hogy "nekem ennyit megér a gyerekem". A havi költségeiteknél is, most is...Hát persze, hogy megér, de kinek nem?!?! Ha Balázs nem enné amit én főzök, akkor persze, hogy én is venném neki a kaját.
Hát, hogy nem drágák, az azért relatív. Azért csak ki kell fizetni értük 150-200 Ft-ot, még a legolcsóbbakért is.

sch.judit
 
 


Sziasztok

Én sem akarok megbántani senkit de egyébként én is szivesebben főznék neki és probálkozom is csak azokat sajnos nem eszik meg. Ha én főzők akkor legalább tudom mi van benne és szerintem az üveges kaják elég rossz izűek, kivétel a gyümik, de hát Dávidnak ízlik már amelyik.

Bacsbern: A zöldség nálunk sem megy a húsi is csak gyümivel keverve. Próbáljátok ki a kecskemétinek van az őszibarackos pulykahúsi nálunk az a favorit.

Ja még nem is dicsértem meg a videókat.
Boszibaba és Nikole nagyon jók lettek a videók és Nikole pont a kedvenc számomat választottátok. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Ja és Sch.Judit tényleg nem olcsók mert ma is vettem egy adag üveges kaját és fizettem 5000 forintot ami kb. egy hétig tart ki és mellette még ne beszéljek a tejpépről illetve a friss gyümiről. :evil:
Úgyhogy tényleg jó lenne ha a fiatal úr enné már a mi kajánkat mert akkor fele ennyibe kerülne az egész. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok

TEJ-TÚRÓ
Csajok, ki ad a gyerkőcének tehéntejes ill. túrós dolgokat? Én bevallom, ma akartam neki gyümölcsleves csinálni tejjel il. tejszínnel, de gondoltam előtte azért megkérdezem a gyerekdokinkat. Hát nem ajánlotta. Azt mondta nagyon sok késöbb kialakuló allergia és ekcma okozója a korán kapott tehéntej. Úgyhogy lemondtam róla. Ő már csak jobban tudja. Ezzel persze nem akarok senkit megbántani aki ad a gyerekének, csak érdekelne a ti ill. a ti gyerekorvosotok véleménye is. Az enyém a tej ill. tejtermékek adását 1 éves kor utánra, a tejszínt pedig inkább 1,5-2 éves kor között mondja. (Persze azért megcsináltam, csak ő nem kapott belőle csak 1 kanállal :oops: :oops: :És nagyon ízlett neki, cirkuszolt is a többi kanálért, de nem mertem neki adni)

berzkat
 
 


Bacsbern, átjavítottam a szopi helyett a gyümi,főzi,rudit!
De csak véletlen, hogy megláttam!
Szóval, ha bárki szeretné a táblába a változást bejelenteni, akkor privi!

Most sincs időm olvasgatni sajnos, de talán egyszer...ha nem akkor jövök hétfőn táblát tenni...

Na sziasztok!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Berzkat: Nálunk senki nem allergiás a tejre sőt semmire mégis múltkor vettem a Dávidnak olyan üveges jó éjt papit amiben tejbegríz van és az rendes tejből készül. Megette és nagyon ízlett neki de egész délután állandóan hányta kifelé kis adagokban. Szoltam a dokinéninek és megnézte az üveget, hogy mi van benne és azt mondta, hogy a tejet még kerüljem el legalább egy darabig de minimum 10 hónapos koráig de jó lenne megvárni az egy évet. Úgyhogy a tej egyenlőre nálunk is stornó.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Bacsbern: Egyébként a túró rudiban nincs adalék anyag illetve E-betűs dolgok? Én nem tudom mert még soha sem olvastam el a hozzávalókat.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Én is egyetértek Sch Judittal, én sem hiszem, hogy nekem kevesebbet ér azzal a gyermekem, mert én főzök neki és nem veszem a kész kaját.
Nem hiszem, hogy ebből versenyt kellene csinálni, hogy ki költ többet a gyermekére, szerintem mindenkinek mindent megér a saját gyermeke.

Egyébként Boszi, már többször észre vettem a hozzászólásodon, hogy Neked ennyit, meg annyit megér, hát, hogy tudd Nekem is, azért mert főzök neki. Én a kaja árából inkább úszni hordom, mert hála Istennek megtehetem, de sajnos sokan ezt sem tudják megtenni.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Úristen! :shock:

Én nem azért írtam le azt,hogy most mindenki aki főleg főz a kisbabájának megsértödjön. Ez a saját véleményem volt!

Amúgy meg,ha nem tetszik amit írok lehet görgetni,vagy el is mehetek máshova!

Ennyi! :(

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Krisy
Örülök, hogy tetszik a zenénk, de nekünk már csak "Marci-zene" :lol:

Tejet a mi dokink sem javasol 1 éves kor előtt, és ezt én tartani is fogom. Túrót, tojássárgáját, joghurtot 8 hónapos kortól ajánlotta a védőnéni, de joghurtból is csak a simát, és én tegyek bele friss gyümit. De mivel a családban van allergiás, így azt mondta inkább 10 hónapos koráig várjak ezekkel is. Hát azt majd meglátom azért.

Kép
Kép
nikole
 
 


Anyukák, akiknek a gyerekeinek már van foguk!

Ugye Nonónak 23-24 én áttört a foga (éjszaka). Mennyi idő, még kinő?
Kb 1 hónap?
Én úgy veszem észre, hogy a másik is nagyon jön, szerintem napok kérdése, hogy áttörjön.
Létezik, hogy ilyen gyorsan jön egymás után?

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

Én is egyetértek Judittal! De sajnos nálunk is úgyanaz a helyzet mint Krisy-éknél!Bencus is csak az üveges bébikajákat eszi meg,amit én csinálok azt nem nagyon.

Tej-túró téma:
Bencus még nem evett túrórudit(de biztosan megenné :) ),hanem eddig 3szor kapott krémtúrót(1 teljes dobozzal be is ver),de eddig nem volt semmi baja tőle!!De nem is kap minden nap,hanem heti 1szer csak!
Vendég
 


Lányok
Leírom a véleményem remélem nem haragszotok meg érte :oops:
Ne veszekedjünk azon ki mennyit költ a gyerekére ,persze hogy mindenki annyit amennyit tud és mindenki azt adja a gyereknek amit szeret és megeszik.........sajnos Dorina se rajong az én kajcsimért, jobban szereti az üvegest de még így is van hogy probálkozok pl cékla stb.... ami nincs üvegesben de gyümit soha nem kap üvegest azt mindig frisset.
A lényeg az hogy senki se jobb vagy rosszabb azzal ha főzz neki vagy ha megveszi ,persze biztos inkább mindenki főzne a babájának ha megenné mert lényegesen olcsóbb!!!!

Én személy szerint már azon gondolkodtam mi lesz ha soha nem fogja megenni azt amit ÉN csinálok :oops: ennyire szarul főznék ??vagy apa még nem mert szólni érte??? :shock:

Túró-tej
tejet én se adtam még neki ,de rudit azt igen mi szeretjük és én nem tartom rossznak,de ez az én véleményem. Igazság szerint úgy volt egyszer ettem és majd kinézte a számból és megkináltam azóta hamizza, persze nem mindig csak hébe hóba.

AKIRA
Köszönöm a változás beírását, legközelebb priviben küldöm :D
Vendég
 


Ancsa
Marcinak egy szombaton tört át az egyik, és másnap vasárnap a másik. :shock: Úgyhogy minden lehetséges. Legalább Ti is letudjátok egy nyűgivel. Vagy Nonót nem viseli meg?

Azt hogy mennyi idő alatt nő ki nem tudom, nekünk kb 1 hónapja törtek át, és már rendesen látszik, de azt hiszem Gegének volt vigyorgós fogacskás képe, na nekünk azért még nincs akkora. Bár lehet nem is lsez, gondolom ez is gyerkőcönként változó.

Kép
Kép
nikole
 
 


Sziasztok!

Előszöris most nézem, hogy Marcinak boldog 7 hót. :lol:

Szerintem is teljesen felesleges vitázni mindenki azt add a gyerekének amit jónak lát.

Boszibaba: Ne sértődj meg és igen is tessék jönni, itt mindenki a véleményét írja le és akinek nem tetszik lehet görgetni. :lol:

Ja lányok ez csak egy jó tanács én is nemrég hallottam a dokinőtől, hogy a céklával csinyán kell bánni ha nem saját termés vagy ismerőstől van mert mesélte, hogy egy anyuka a boltban vett a gyereknek céklát és bizony nagyon műtrágyás (nitrites) volt a cékla
és a gyerek komoly betegséget kapott.

Ancsa: Nálunk úgy zajlott a fogzás, hogy előszőr a bal alsó tört át és amikor a csücske kint volt akkor megállt majd kb. 3-4 nap múlva megjött a jobb alsó is és amikor beérte a bal alsót akkor most szépen együtt nővögetnek, de már kb. 3-4 hete és most van kint belőle úgy 2mm. Az mondta a védőnő, hogy mire kiér az egész fogacska addig eltelhet kb.1-1,5 hónap és utána kb. 1-1,5 hónap pihi és jönnek a felsők.
Remélem érthető voltam már este van. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Bacsbern: Én is azon gondolkodtam, hogy lehet hogy nekem is a főztömmel van a baj? :shock: De apa még nálunk sem panaszkodot sőt egyes kajáknál azt mondja, hogy jobb mint az anyukájáé. Ez meg nagy szó egy pasitól.
De hát 2-3 évesen már csak nem fognak üveges kaját enni. :twisted:
Állítólag a babák ízlése teljesen más mint a felnőtteké, tehát ami nekünk finom az neki nem ízlik és ez szerintem fordítva is így van, mert egyes üveges kaják borzasztóak. :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!
Csak egy percre ugrottam be!
Köszönjük a 7 hós köszöntéseket!
Képzeljétek, le kellett tenni a kiságy alját legalulra, mert ma a lányom fogta magát és felállt! :shock:
Csak arra mentem be, hogy sír, és pont azt a pillanatot kaptam el, hogy áll és borul hátra... :shock:
Szóval rögtön szereltük a kiságy szintjét a közepestől a legaljára! Már csak az hiányzik, hogy kiboruljon!
Azért azt hittem evvel még vár egy kicsit Kyra!
Bár lehet, hogy egy ideig most nem áll fel, hisz a forgással is így volt, egyszer csinálta, aztán csak egy hónap múlva újra :lol:
De azért jobb félni mint megijedni!
Na megyek is! Majd próbálok holnap többet jönni!

Jó éjt mindenkinek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Csak benéztem.. :roll: ,rohanok csinálni azokat a dolgaimat,amiket nem tudok,ha a Peti ébren van :roll: :roll: :roll: :roll:

Bacsbern:
Ez a vívódásod a főztödről aranyos volt :D :D . Hát nem tudom,van-e olyan pasi,aki megeszik rossz kaját.. Az én párom,ha nem ízlik neki valami,inkább egész nap nem eszik. Jaj,és a Peti is ilyen...... :roll: :roll:
Ma egyébként kiakadtunk a Bogin.. Fasírtot csináltam,és amikor ettünk, Bogi szemrehányóan nézett mindenkire,és ordított,hogy neki miért nem adunk. Annyira látszott rajta!! Hát adtam neki egy kb 2 köbmilliméteres darabot. Hatalmas csámcsogással szopogatta :shock: :shock:

Boszibaba:
Boldog szülinapot! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hú Balázsnak még mindíg híg a széklete így most kap hasfogóport. Lehet küldünk széklettenyésztést bár azt mondják a fogzás miatt, sok gyereknél van ilyen. Nem bánnám ha a súlya megindúlna. Nem valami pocakos némelyik baba szép cuci húsos hát mi nem. Bár nőttünk megint 1 cm-t. Most 6320 gramm, és 67 cm.
Kaja: én vettem egy csomó üveges kaját és nem eszi. Max a sütőtököt. Én csinálom neki. De ha enné akkor azt adnám. Rudit, tejterméket tuti nem adom mint boszibaba ráér még. Édességet egyenlőre nem fog kapni semmi szükség rá csak rákap az ízére, nincs még neki arra szüksége. Nem vagyok híve mikor etetik az alig egy éves gyereket pizzával, sültkrumplival, csokival, hamburgerrel. Nem tudom hogy sok anya /2-3/ éves gyereknek miért nem tud adni egy bundáskenyeret, tojást, kiflit kakaóval, műzlit reggelire, levest, főzeléket ebédre. Sokan reggel már tömik csokival a gyereket ez kiborít. Na ezt nem azért írtam mert valakit elítélek csak sajnos a családomban sok olyan van aki leülteti a gyereket egy pizza és sültkrumpli és kóla elé és nem értek egyet. Később is ehet még ilyesmit. Kép
rena10
 
 


bocsi a vonalzó lemaradt.


KépKépKép
rena10
 
 


Sziasztok!
Kaja:nekem vegyesen eszik,van,hogy üvegeset van,hogy az én főztömet hamizza!Semmilyen anyagi megfontoltság nem indok.Szerintem mindenkinek mindent megér a gyereke-ez nem pénzbeni kérdés!!!Én örömmel főzök neki!
Hát igen a tejcsi téma:én adtam neki krémtúrót egy párszor...és valószinű attól volt olyan a könyöke és a lába:furcsa száraz érdes bőrfelület.Mióta nem adom el is múlt+másik kenőcsöt is kapott(vagy attól).

A babák nagyon édik!Most indulok a baba-mama klubba!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Boszi!

Igazából nem a kajcsi miatt írtam amit írtam, mert az tényleg gyerek-függő, hogy megeszi-e amit az anyukája csinál neki vagy sem.
Én valójában azon a bizonyos mondatodon akadtam fenn (ki), hogy neked minden pénzt megér a gyereked. De ezen is csak azért, mert már nem először írtad le.

Szerinted itt van olyan anyuka, aki nem áldozná az utolsó fillérjét is a gyerekére?!?! Mindenkinek Ő/Ők a legfontosabb(ak), anélkül, hogy ezt (többször is ) külön hangsúlyozná.

De nem kötekedni akartam, részemről a téma lezárva.

És nem kell rögtön megsértődni, meg azt írni, hogy elmégy innen!
Eddig elvoltunk itt, annak ellenére, hogy sokszor voltak a véleményeink különbözőek.

sch.judit
 
 


Akíra nem semmi Kyrus! :lol: Nemsokára elindul,aztán majd nézhetsz!

Rena
teljes mértékben egyet értek veled. Nekem is a sógornőm sokszor vacsi helyett óriás rudit adott a 1-2 éves gyerekének,mondván ezt ugyis megeszi. Nem mindig a gyereknek kell irányitani,hiszen nem ő nevel téged,hanem te őt! :D

Babaételek:
Nálunk mindent eszik,most már pipihúsit is. Egyedül eddig a finomfőzi nem ízlett neki.
Én nem főztem neki eddig,majd később.
Édessséget ő se nagyon fog kapni,ráér mindent ízt megismerni szerintem. Én és a párom se voltunk csokisak,előnyben részesítettük és részesítjük a joghurtokat és a gyümiket.
Amilyen jó evő Gabika,remélem vele se lesz e téren.

Hát szerintem igaz a mondás,miszerint a fiú babák lustábbak. Kyrus 10 nappal idősebb,és már milyen ügyes! :lol: Meg ott van Ancsa kislánya is,és a többieké is természetesen.
Nem tudom nálunk a fiatalúr mikor ohajt majd felülni és mászni.
Ez az előre-hátra ringatozás viszont nagyon bejön! :lol:

Másik fórumba is rakok fel képeket.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Tele van a hócipőm! Már megint menni kellett a férjeméknek Pestre! AZONNAL!!!
De legalább a pénzeket fizetnék ki érte, mert még amikor szeptemberben voltak fent, arra sem kaptak semmit. És még a gyedem is megkaptam, hát mit ne mondjak, tavaly ilyenkor 50ezerrel többet kaptam. Úgyhogy nadrágszíj--meghúzás!!!

De történt ám jó dolog is ma!
Balázs ma kétszer egymás után is felállt úgy, hogy nem segítettem neki, csak a ruhámba kapaszkodott. Ő is úgy örült, vigyorgott rendesen!

Most meg alszik, mert éjjel elég sz..ul aludt.

sch.judit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: