Új privát üzeneted érkezett!

én ötre jelentkeztem be, nagyon izgi! jó lesz két vizsgálat között kicsit ingyen mozizni.

el voltam tűnve, mert nagyon ramatyul vagyok egy ideje. a sok éjszakázás, közben betegség, és elképesztő mennyiségű program kicsit :) kimerített. ehhez jön az állandó fejfájás (most is).

voltunk a héten két koncerten a fiúkkal, nagyokat kirándultunk, meg téli cuccokat szerzetem be a család összes fiú tagjának.

most viszont nagyon szép az idő! juhé!

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok!

Na, túl vagyok a terheléses vércukorvizsgálaton! De utálom, komolyan!
Tényleg, aki előszőr megy, mindenképp vigyen egy félbevágott citromot és legalább 3dl vízben oldja fel azt a szörnyű cukrot, így is szirup, de legalább valahogy le lehet nyelni! És, ha azt akarjátok, hogy fel is oldódjon, akkor mindenképp előszőr a vizet tegyétek bele a pohárba és utána nagyon lassan, folyamatos keverés mellett adjátok hozzá a cukrot!

Dongó!

Nagy gratula a 3. pasihoz, jó lesz ez így, annyira összenőnek, hihetetlen!
Fejfájás: Te szegény, amikor kamillát vártam,állandóan szenvedtem tőle, heti 1-2 alkalommal mimdig!

Lányok, akik az Istvánban szültök:

Ismer ott valaki egy bizonyos Vécsey doktornőt?
A barátnőm keresi róla az infókat, most akar átmenni hozzá, de egyszerűen nem találunk róla semmit a neten! Az Isvános topicban sem válaszoltak még egyenlőre!
Ha bárkinek, bármilyen infója van róla, megosztaná velem? Minden érdekel, jöhet priviben is!
Előre is köszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


Borossné!

Az Istvánban /és úgy tudom hogy a Jánosban is/ hálisten nem a cukorlöttyös vércukorvizsgálat van, hanem a zsömle-tejes!!!Te melyik kórházba jársz?
Hálisten én is azon voltam az Istvánban anno, és remélem most is így lesz a Jánosban.Nem értem miért kínozzák a kismamákat ezzel, én is egyszer átéltem ezt a meddőségi központban és a harmadik vérvételnél már iszonyúan fájt a karom, tök marhaság szerintem, főleg ha zsömle-tejjel helyettesíthető. Esetleg annak tudom elképzelni aki tudja magáról hogy cukros és több odafigyelést igényel.

Amúgy én sokáig jártam az Istvánba de sosem hallottam ennek a dokinőnek a nevét.

Csajok!

Ha aggódok a baba mozgása miatt, a védőnőnél van szívhangos készülék ami megnyugtat???Alig érzem, akkor is csak kicsit, de lehet hogy csak hülye vagyok.... :?
csézjang
 
 

 
 

Csajok, ebbe az ingyenes 4D uh-ba szerintetek holnap szombaton is be lehet jelentkezni??? De tuti már minden hely elkelt.....
:(

egyáltalán érdemes? vagy összevissza bénáznak a kezdő dokik?bocs ha durván fogalmaztam.
csézjang
 
 


Csézjang!

Szia! :lol:

A cukros változat vacak, viszont ott garantált, hogy pontosan 75g szénhidrátot viszel be, így pontosabb eredményt ad, mint a zsemle-tej variáció ( a zsemle ugye lehet nagyobb-kisebb, levegősebb, így senki sem tudja tutira megmondani, hány g szénhidrát van az adott darabban)! Ezért ragaszkodnak sok helyen hozzá!
Én egyébként a Kútvölgyiben szülök majd, de mivel a dokim az ÁEK melletti szakrendelőben csinálja a magánrendelését, ezért oda kell mennem laborba is, általában.
Általában tudnak szívhangot hallgatni a védőnőknél, de ez saját tapasztalatom szerint felszereltség és védőnői lelkiismeretesség függvénye is!
Én ugyanazon a helyen tartoztam 3 kül. védőnőhöz és csak a 3. babám várásakor jöttem rá, hogy tudnak ott szívhangot is hallgatni. Volt egy meglehetősen ósdi, de azért működő készülékük és a 3., egyébként nagyon lelkiismeretes védőnőm nagyjából félidőtől minden alkalommal meghallgatta a baba szívét.
Most egy gyönyörűen felújított helyre járok védőnőhöz (az 5. a sorban :lol: ) és szó nélkül előkapta most kedden a vadiúj készüléket, úgyhogy hallgattunk is dibidobit!

Márti
borossné becz márta
 
 


Én meg lennék lőve a zsemle-tejes verzióval, mert laktózérzékeny vagyok. A 2 óra várakozást valószínűleg a mosdóban tölteném. :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

De jó lehet ez az ingyenes 4D. Sajna nekem most nem jön össze, hogy elmenjek. :(
Meséljetek majd, hogy kinek, hogy sikerült!

Monccs!
Gratulálok a kukishoz! Ha már képet is kaptatok róla, akkor csak tuti a dolog! :wink: A görcsölés nem lehet kellemes, jobbulást! Próbálj pihenni! Tegnap nekem is görcsölt, de sokat is dolgoztam. :?

Csézjang!
Nekem is volt ilyen, hogy 1-2 napig szüneteltette a babó a mocorgást, de aztán újra belendült. Szerintem ne aggódj!
A csoki meg a rázogatás nekem is be szokott jönni, ha sokáig nincs semmi.
Az én védőnőmnek van szívhanghallgató kütyüje, a múltkor már hallgattunk is vele, tök jó volt. Egyből elkapta a szívverést, Picurka meg bele is rúgott a szerkezetbe. :) Szerintem ha megkéred, biztos tudsz nála hallgatni szívhangot, ha van neki ilyene.

Fogorvoshoz nekem is el kéne már menni a megnyugtatás kedvéért, bár sosem volt gond a fogaimmal, így azt sem tudom, hova lenne érdemes menni.
Tud valaki ajánlani nem túl drága, de jó fogorvost? Remélhetőleg nem lesz rá szükség, hogy hozzányúljon a fogaimhoz, de azért ki tudja. Én tizenéves korom óta nem láttam fogorvost. :)

Heni!
Nem semmi ez a teszt! De jó drága, ennyi pénzt azért nem adnék ki érte, inkább várok a következő UH-ig. :lol:

Yilonne!
Nagyon édi a kis Zsombi! Kívül és belül is! :)

Ktouch!
Köszi a szaunás infót! Szerintem lehet a dologban igazság.

Dongó!
Jobbulást! Milyen koncert volt, ha nem titok?

Nem tudom, lesz-e időm a hétvégén net elé ülni, mert elég sűrű a progi. Úgyhogy nem tudom, mikor jövök legközelebb, de azért próbálok majd bekukkantani.

Szép hosszú hétvégét, jó pihenést kívánok mindenkinek!

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Ésésés ma vagyunk félidősek!!! :D :D :D
Csak megint késik ez a fránya vonalzó...

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Olyan szép idő volt ma, voltunk János-hegyen, felsétáltunk az erdőben, libegtünk is egy sort, fotóztunk, majd estebéd és tiramisu, most jöhet az esti pihenés :)
Mindenkinek további szép hétvégét kívánok.
Én még nem érzem Pintyőkét nagyon..:(

Kép

Kép
ktouch
 
 


csezjang,
tuti hogy van neki olyan kütyüje!!! Kötelező ugyanis! Az más kérdés, hogy mikori és mennyire hasznos.
Az én védőnőm minden alkalommal hallgat szívhangot, de ha bármikor beparázok, akkor csak fogom magam, leugrom a védőnői rendelőbe, és bármelyik védőnéni nagyon szívesen rám teszi a kütyüt. Ez max 1 percet vesz igénybe!! Biztos neked is szívesen megcsinálják!!
De ha érzed mocorogni, csak nm olyan erősen, az nem feltétlen nagy probléma. Simán lehet, hogy pozíciót váltott és így gyengébb a mozgás.
Nálam is volt ilyen, 1 napig totál semmi mocorgás!!! Frászban is voltam.
Nyugi, tuti minden ok odabent!!!

Cukros terheléshez még: Szerintem nagyon fontos, hogy a 2. vérvétel után egyetek azonnal valamit!! Főleg azok, akiknek alapból alacsony a cukruk!!
Ugyanis a hirtelen dózisú cukorra, felléphet egy enyhe inzulin tultermelés, és így még jobban leesik a cukorszint, mint amilyen a terhelés előtt volt. Na az okoz nagggyon durva rosszullétet!!! :shock:
Nálam izzadás, zsibbadás, látáskiesés volt.. mindez vezetés közben! Azonnal satufék, vészvillogó. Az volt a szerencsém, hogy pont egy bolt előtt álltam meg, így megkértem hozzanak ki nekem egy pogácsát vagy valamit.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Ismer ott valaki egy bizonyos Vécsey doktornőt?
A barátnőm keresi róla az infókat, most akar átmenni hozzá, de egyszerűen nem találunk róla semmit a neten! Az Isvános topicban sem válaszoltak még egyenlőre!


Én nem ismerem a dokinőt, pedig én nagyon körbejártam a témát ugyanis elsőre kórházat utána azon belül dokit választottam.

Az Istvánban zsömle-tej van! Sokkal kíméletesebb! :) (illetve nekem az volt, de most vérvételnél voltak akik cukros lötyiztek)
Akinek nincs cukor gyanúja ez is bőven elég. Ha rossz lesz az eredmény akkor ismétlik cukros löttyel.

Most értem haza a festésből. Holnap már csak pár szín és a kontúrozás marad.
Nagyon élveztem és nagyon elfáradtam! :) Ma sem kell altatni! :) :) :)

Fotók itt!
http://krumplinyomda.blogspot.com/

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mamacka 2009.10.23 20:25-kor.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


nekem meg siet a vonalzóm hétfőn leszek 20 hetes holnap este felteszem a pocakfotókat valami borzalmasan hatalmas :?

Kép
Kép
20100310
 
 


nekem eddig mindig zsömle-tej kombó volt! sőt! az én dokim azt csináltatja, h otthon igyam meg a tejet, egyem a zsömlét és pont 2 óra múlva szúrassam meg magamat. szóval nekem csak egyszer vesznek vért, nem kétszer! mert az alap vércukor szintet úgyis tudja a korábbi laborokból.

márti: köszi, hát remélem is, h összenőnek!

mamacka: szuper lett a festés!!!

KépKépKép
dongó
 
 


nekem eddig mindig zsömle-tej kombó volt! sőt! az én dokim azt csináltatja, h otthon igyam meg a tejet, egyem a zsömlét és pont 2 óra múlva szúrassam meg magamat. szóval nekem csak egyszer vesznek vért, nem kétszer! mert az alap vércukor szintet úgyis tudja a korábbi laborokból.


Nálunk ugyanígy!




mamacka: szuper lett a festés!!!


Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


fejfájás. ezen a héten MINDEN NAP fájt! szörnyű.

KépKépKép
dongó
 
 


mamacka,
naaagyon szép!!!!

dongo, mamacka, márti... és még akinek már legalább 2 babája van...
Ti hogy oldottátok meg az alvás kérdést?
Volt a gyerekeknek külön szobájuk? Ha nem mikortól aludtak együtt? Mennyire zavarták egymást az alvásban? ( főleg a nagyobbik mikor szokta meg a kicsi jelenlétét, ha együtt alszanak ) stb...

Jaj úúúúgy várom már a hétfői uh-t! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


nekünk szerencsénk van és volt külön szobájuk a fiúknak. szóval úgy aludtunk, h mi a hálóban, jónás mellettünk egy szobában (tudom, h gáz, de én nem tudok együtt aludni a fiúkkal, egy szobában sem. felébresztjük egymást.) és samu meg a szobájában. kb 8 hónapos volt jónás, amikor összeraktuk őket.

soha nem ébredtek fel egymás sírására, nyűgjére, bármilyen problémára. valahogy süketek egymás sírására.

KépKépKép
dongó
 
 


Jó reggelt, úgy látom én vagyok a legkorábbi csicsergő madárka!

Honeymoon!


Igen, ez az én gondom is hogy hogy altassam majd a gyerekeket, főleg hogy a 4 és fél éves még velem alszik el, aztán kiszökök a szobából így azt hiszi ott vagyok vele egész éjjel, amúgy néha ott is maradok/ mert franciaágyon alszik/.
Nem tudom hogy mennyire zavarná az alvását ha vele egy szobában lenne a picike, szerintem eléggé zavarná hisz éjjel azért többször felkel sírni egy újszülött hogy szopizni akar, meg átpelusozod, ami azért kis zajjal jár éjjel, hát nem tudom szerintem a külön szoba jobb de ezt nem mindenki tudja megoldani.

Csajok!

Leginkább attól félek hogy ha vidékre lemegyünk a nagyszülőkhöz ott hogy fogom majd őket altatni mert nincs annyi szoba hogy mindenki külön aludjon. :? Ott muszáj leszek 1 szobába tenni őket amitől a nagyobb is kialvatlan lesz másnapra meg nyűgös, én meg egész éjjel rohangálhatok majd hozzájuk figyelve hogy mi van mert abban a szobában nincs 3 ágy hogy én is elférjek, fogalmam sincs,de már most ideges vagyok emiatt. :?

Utálom a nagyszülős ottalvásokat, lehet hogy szemét vagyok de én utálok másnál aludni és másokhoz alkalmazkodni, amikor a saját házamban megvan a kialakult rendszerem,csak ugye néha muszáj hozzájuk is menni, mivel mégiscsak nagyszülők....
A saját házamban mindenkinek megvan a saját alvóhelye, megvan mikor és hogy fürdetek, kelek- fekszem, és nem szeretem ha ez/ akár csak pár napra is/megváltozik.
Én már csak ilyen vagyok, főleg mert a gyerekeknek rendszer kell, észrevettem hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak ha kiszámíthatóak a dolgok.
Persze néha izgalmas lehet a nagyinál sokáig fent lenni meg a vidéki táj, meg más programok, nem vitatom de 3 napnál tovább egy nagyszülőnél se bírom / egyébként érdekes de a gyerekem se/ akárhogy kedvelem őket mert hiányzik a saját életem. :wink:
Azt hiszem a gyerekek is szeretik a megszokott kis életüket mert pár nap után mindig megkérdezi hogy-mikor megyünk már haza, pedig imád a nagyiéknál lenni, de valahogy elég neki abból 3-4 nap egyhuzamban. :lol:
csézjang
 
 


csézjang, honey
Nem biztos, hogy zavarni fogják egymást! Lehet, hogy pont megnyugtatja, hogy van vele valaki! Nálunk ez volt, de ehhez az kellett, hogy első perctől együtt kezdtük az altatást, aztán mikor felkelt a kicsi kivittem közénk szoptatni és onnantól ott is maradt reggelig.

Nekem inkább az a tapasztalat, hogy megnyugtatják egymást.

Amúgy más az alvókájuk. Áron szeretett velünk aludni, szereti ha valaki közel szuszog mellette, Andor kevésbé. Őt volt, hogy azért kellett szopi után a saját ágyába visszatennem (jaj de utálok félkómásan éjjel vándorolni.. :) ) mert láttam rajta, hogy nyugtalan.


Most nem tudom mi lesz velünk, ugyanis már 2 hónapja anyukámnál alszunk. Mióta Andor kórházban volt, magunk mellé vettük, hogy halljuk a légzését. Azóta úgy alszunk, hogy én Andorral Anyu Áronnal vagy fordítva. Remélem nem szokta meg nagyon és elalszik majd a saját ágyában. A kórházban nagyon jól aludt éjjel.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


nekem az a tapasztalatom és ez van minden ismerősnél is, h a hiába üvölt torkaszakadtából az egyik, a másik a füle botját se mozdítja. semmi.
és ez szerintem elég általános.

csézjang: megértelek, én is utálom, ha felborul a rend! én is külön elfáradok tőle. gyerekkel alkalmazkodni, na az a halál.

KépKépKép
dongó
 
 


dongó,
Bár így lenne!! Mármint, hogy nem ébred fel rá a nagyobbik!
Nálunk sajna nem lesz külön szoba a picinek, mert csak 1 gyerekszobánk van.
Flóra borzasztóan éber alvó. :( Viszont nagyon sokáig alszik (ma is 10-kor keltünk ) ( szerintem a minőségi alvást kompenzálja a mennyiséggel)
Mi sem tudunk gyerkőccel aludni. :( Flórát is 2 hetesen áttetük a saját szobájába. Ha nyaralni megyünk, akkor is csak olyan szállodai szobát vagy nyaralót veszünk ki, ahol a gyerek külön légtérben lehet.
Ezért félek most nagyon... Azt tervezem, hogy a pici velünk alszik 2-3 hónapig, aztán átteszük Flórához.
Bár sokan azt mondják nekem, mint mamacka... hogy rögtön az elejétől célszerű őket együtt altatni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok Kismamik!
Nem nagyon voltam, ill. ha igen, inkább csak olvastam.
Családi problémák adódtak, apósom meg akarta ölni magát, csak nem sikerült, ill. talán igen, mert az intenzíven van. Csak hát nem így akarta... szoval most eléggé káosz volt az elmúlt napokban ezek miatt.
Vannak jobb híreim is, voltam a genetikai uh-n, 237 g a drága és tutira fiú, mert láttam én is a kukacot! Szoval Viktor Balázs lesz a neve!
Ja és én is kaptam időpontot erre a "potya" uh-ra :D:D:D pénteken 16:30-ra.
Vendég
 


Mamacka!
Nagyon szép lett a festés!

Vivi!
Ez szörnyű! Remélem minél hamarabb túljuttok ezen a krízisen!
A fiúcskához pedig gratula! :) Szép nevet választottatok!

Üdv mindenkinek!

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Biribon!

Most akadtam rá, hogy Te is benne vagy a 2008. márciusi babák topicban. Akkor ezek szerint van 1 közös ismerősünk! Mni néven írogatott anno, nem tudom, hogy még ír-e mostanában. Ismered őt? Gondolom igen, mert ha jól tudom, volt találkozótok is. Neki végül február 28-án született meg a kislánya, Lilla.
Az ő férje és az enyém gimi óta nagyon jó barátok, azóta is összejárunk velük. Kicsi a világ, mi? :D

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Minyu: köszi a melegfürdős ötletet, javított a helyzeten. :)

Csézjang: én fogászatra csak magánba megyek, mert az SZTK-n totál elcsesztek egy fogat, egy másikat pedig majdnem (csak már nem mentem vissza, hogy befejezzék a művet)..

Heni: baba nemét megmutató tesztről már én is olvastam, itt a bn-en is lehet rendelni az egyik lánytól, de azt olvastam, hogy nem 100% ez sem..

Yilonne: tök jók a képek!!!

Dizzy: köszi a gratut! :) Én is gratulálok neked a félidőhöz!

Mamacka: fúúú, de jó lett amit festettél!!!! Nagyon ügyes vagy!!!

Cukorterhelés: nálunk is otthon zsömi-tej, és 2 óra múlva egy vérvétel. Szintén Istvánban. :)

Viggi: gartula a kispasihoz! :D

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs!
Köszi én is! Látom, Neked sincs sok hátra hozzá! :)

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Honey!

Ezen az együtt / külön dolgon én is agyalok, és hasonló helyzetben lehetünk, mert én sem tudok gyerekkel együtt aludni (már a férjemet is nehezen szoktam meg :) ), viszont nekünk is csak egy gyerekszobánk van. Szerintem mi egyből összetesszük a két gyereket, jobb megoldás híjján. Talán könnyebben és gyorsabban megszokják ezt a helyzetet. Ráadásul én félek, hogy ha kistesót valahogy mégis magunkhoz vennénk, Alexa a féltékenységtől tuti nem akarna aludni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Hahó!
Nagyiknál hosszúhétvégézünk :)

fogorvos: én a héten voltam, sztk-snál. Nem csípem a nőcit, de hála az égnek, minden rendben, nem kellett semmit csinálni, csak mondta, hogy alaposan mossak fogat és használjak szájvizet, vagy szódabikarbónás öblögetést, hogy ne alakuljon ki ínygyulladás.

monccs :)
örülök, hogy jobb a helyzet!

Még ilyen "nemmeghatározó" tesztet nem is láttam :shock: mit érzékel? tesztoszteron vagy ösztrogént?

honeymoon :)
Nálunk a fiúk most külön szobában vannak, de eddig csak 1x ébredt fel Nándi, mikor nagyon sokat sírt Csongi. Nem tudom, mi lesz, ha összekerülnek egy szobába, jövő év elején összerakjuk már őket, hogy szokják a helyzetet.

vivi :)
grat a fiúcskához :)

vércukorhoz: a zsömi-tej tényleg kíméletesebb, viszont tényleg pontatlanabb is. Nekem volt részem mindkettőben, és úúúúúúútálom a cukrosat, de ha muszáj... Barátnőm terhességi cukorbeteg volt, nem szabad ezzel viccelni.
Ja, ráadásul a Fehérvári u-i rendelőben ha nincs 1 hónapon belüli sima vércukros laboreredmény, akkor először szúrnak, ha az jó, akkor másnap reggel megint, 2 óra múlva megint... Hát nagyon nem várom...

Na, megyek, anyukám túrós sütit sütött. Nyamm-nyamm

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Elkészült a falfestés.

http://krumplinyomda.blogspot.com/

Kép


Cukorterhelés!
Egyértelmű, hogy nem szabad elhanyagolni! De nem feltétlenül kell cukroslöttyel kezdeni. Ha valakinek előző babával már volt cukor gondja akkor egyből cukros lötty, de ha nem volt semmi gond és egyéb tünet sem utal cukorbetegségre (baba méretei nagyobbak a koránál) akkor elég a zsömle-tej.
Az eltérést így is ki lehet mutatni és akkor jöhet valami komolyabb vizsgálat.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka: SZUPERSZÉP LETT!!! te vagy a festős képen hátulról? hogy oldod meg a pesti festést? ingázol? vagy?

sztem is bőven elég a zsemle-tej, ha nincs különösebb indikáció, plusz az egyszeri szúrás.

ÉN HULLA VAGYOK! 1 hete csak hálni jár belém a lélek. a betegség, meg a sok pörgés hatására, alig pihegek. pedig ma este is muszéj elmennünk, tegnap éjjel is virrasztás volt. jajj remélem hamarosan összeszedem magamat. mindenesetre most rendes vitamin szedést kell beiktatnom! nem megy a lógás.

KépKépKép
dongó
 
 


Engem a tegnapi filmben láthatsz!
Még a mai festésről is készül egy! Ha megkapom felteszem a blogba!

Már itt dekkolunk a munkám miatt Budapesten két hónapja! Nagyon unom... de még egy csomó minden hátra van. Muszáj most befejeznem, nagy pocakkal nem akarok megint nekiállni kerámiázni!

majd szólok a megnyitó előtt hátha valaki el tud menni az Iparművészeti múzeumba! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Én is hulla vagyok... a tegnapi festés úgy feldobott, hogy mikor Áron miatt felébredtem hajnali háromkor két órán át csak forgolódtam! :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, hogy zavarlak titeket de én is tavaly tavasszal szültem és van egy csomó felesleges babaruhám, amiket a kisfiam kinőtt. Ha érdekel valakit, akkor a KÍNÁL FÓRUMBAN A 0-6 HÓS GYÖNYÖRŰ FIÚ BABARUHÁK TÉLRE résznél, megnézheted őket sok benne az unisex. A ruhák nem szakadtak jó állapotban vannak.
NEM AKAROK TUKMÁLNI CSAK SZERINTEM, MEGÉRI ÉN SOKSZOR ÍGY VESZEK A FIAMNAK MERT HAMAR KINŐVI!

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Újabb cikk a főoldalról:
"A jövő nője alacsonyabb és testesebb"

Hű mamik én úgy néz ki beelőztem az evolúciót!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Gyönyörű!!!! Nagyon kreatív vagy!
És köszi az infót dr.nő-ügyben, fura senki sem ismeri (lehet, a barátnőm rosszul tudja a nevét? :shock: ), pedig állítólag nem ma kezdett ott dolgozni...

Minyu!

Túrós sütiért nagyon irígyellek, az egyik gyengém (minden, ami túrós)!

Honey!

Nálunk az volt, hogy amikor Csabi megszületett, 6 hónapig velünk aludt egy szobában, aztán került át a kicsi szobába (akkor még egy másfél szobás lakásban éltünk, összesen 48nm-en). Aztán, amikor Lehel megszületett, Ő is velünk aludt 6 hónapig, aztán került át Csabi mellé (én úgy tudtam nyugodtan pihenni, hogy éreztem magam mellett a szuszogását). Nagyon hamar megszokták, soha nem keltették fel egymást, pedig Lehel félévesen még szopizott éjjel.
Berci 2 hónapos volt, mikor költöztünk, az új házunkban (amit eredendően 4 gyerekre terveztünk :lol: ), mindenkinek lehetne saját szobája, de csak Kamilla alszik külön, a sajátjában, a 3 fiú pedig együtt, szemben a mi hálónkkal. Most, hogy Csabi iskolás lett, kérdeztük, nem akar-e külön költözni, de épp csak nem fakadt sírva, hogy mi lenne vele a kistestvérei nélkül! Sokszor éjjel, ha valamelyik rosszat álmodik, valamelyik tesója mellé fészkelődik be, de nem egyszer megtörtént, hogy mindhárom fiú 1 ágyban aludt éjjel! Majd eljön a külön szoba ideje is, most még nagyon elválaszthatatlanok és jó is, hogy ennyire ragaszkodnak egymáshoz!

Vivi!

Szép nevű kisfiúhoz nagy-nagy gratula!
Ez az öngyilkossági kísérlet rettenetes lehetett! Kívánom, hogy mihamarabb kilábaljatok ebből!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márta
Az nem lehet, hogy a kórház nevére emlékszik rosszul? Az Imrét gyakran keverik az Istvánnal! Jó lenne tudni , hogy Vécsey ..... ki? Így jobban rá lehetne keresni.


Alvás
Nálunk részletekbe menően úgy volt, hogy amikor csak Áron volt mellettünk aludt, vagy a nagyágyban vagy a bölcsőben, utána került át a kiságyba de nem is tudta megszokni igazán. Andorral rögtön az elejétől együtt kezdték az alvást. Áron a nagyfiús ágyában, Andor mellette a rácsos ágyban. Az első ébredése után már velünk marat a nagy ágyban. Mivel mellettünk ő inkább nyugtalan volt az ágyunk mellett volt a bölcső oda néha átpakoltam.

Most is így gondoltam.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok megint, csak még olvasóüzemmódban :lol: Akartam csatolni egy képet a 20 hetes pocakomról, de béna vagyok...Tényleg úgy nem lehet ide csatolni egy képet, ha az csak a számítógépemen van lementve?? Tehát valahova fel kell töltenem elötte?

Ktouch!
Szaunázást Finnországban teljesen engedélyezik terhes nöknek is. Persze mindig (mint minden mást is) mértékkel. Nem kell ott 20-30 perceket szenvedni :wink:

Voltam dokinál megint csütörtökön és ő is megerösítette, hogy bizony lány lesz! :D Szóval most lassan kezdek elhinni, hogy tényleg lány.
Doki azt is mondta, hogy ha továbbra is komplikációmentesen zajlik a terhességem, nyugodtan repülhetek 30. hétben. Ennek örömére meg is vettük a repjegyeket Helsinkibe :D. De. 30-tól jan. 10-ig leszünk ott(hon).

Pár napja sokkal jobban érzem a pici mozgását, tegnap kaja után amikor pihentem a kanapén igazi bokszolás ment odabent. Annyira édes. :D

Kép
anicca
 
 


anicca: a gépedről is lehet! csak ha túl nagy, nem engedi. előtte le kell kicsinyítened. mármint tömörítened.

KépKépKép
dongó
 
 


Köszi, Anicca az infót a szaunázásról, úgy látszik ez is inkább szokás kérdése, túlzásba pedig semmit nem szabad ilyenkor (máskor sem) vinni.

Dongó, miért éjszakázol annyit?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktouch 2009.10.25 18:30-kor.

Kép

Kép
ktouch
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Mi megtértünk a hosszú pihenésből: a Mátrában, Parádfürdőn, az Erzsébet park hotelben voltunk. Nagyon szép környezetben fekszik ez a szálloda, tegnap gyönyörű időnk is volt. Ma már inkább hazafelé vettük az irányt, hogy készüljünk a jövő hétre.

A lábujjam rendbe jött, úgyhogy tudtam kirándulni is. Még pénteken, a felhős, ködös időben megmásztuk a siroki várat, amit csak így tesközelből tudtunk megszemlélni, annyira nem lehetett látni a sűrű párában. Még jártunk Recsken is, az emlékparkban. A struccfarmot most kihagytuk... :D Párom 20 évig az üvegiparban dolgozott, így megnéztük a helyi üveggyár maradványait is.

Képzeljétek, annyira kivoltunk, hogy csütörtök este megérkeztünk után már fél 9 órakor aludtunk. Másnap reggel 7-ig!!!

Szóval pihenni pihentünk és körbejártuk, első nap autóval, másnap gyalog a környéket. Azért a Kékestetőt nem másztuk meg!!! :lol: Tücsök egész jól bírta a gyűrődést, néha azért adott jelt magáról.

Holnap valószínű megtudom az amnio eredményét és dokihoz is megyek. Úgyhogy sokminden kiderül nálam is...

Mamacka, tényleg gyönyörű az eredmény! Reméljük sok örömet fog okozni az odalátogatóknak. :)

Viv, nem semmi, még egy fiú! Nagy becsben lesznek tarva a csapat lányai, Annica, Biribon! Nem tudom, kihagytam-e még valakit... Tényleg, Minyu, régen raktál fel táblázatot. Mondjuk sok változás nincs, de még van egy-két bizonytalan (rózsaszin vagy kék) folt benne, nem? :roll:

További jó pihenést és élvezzétek a szép napsütést!

KépKép
stike
 
 


Mamacka!

Én is próbáltam rákérdezni, de nem tudja a keresztnevét, csak, hogy talán Veronika. És I-vele kell írni a végén. De akárhogyis keresem, nem találok semmit. A kórház elvileg biztos, hogy az István, a sógórnője is itt fog szülni ápriliban, ennél a dr.nőnél.
Most még megnézem, hátha a telki kórháznál megtalálom, mert ott is vezet le szülést... de a kereső nem talált semmit!

Márti
borossné becz márta
 
 


Hú mamik sokkoló élmény ért ma a templom fele menet. Miközben próbáltam átvergődni a babakocsival az út túloldalára Áronom lemaradt és elesett egy tócsába nyakik csupa sár lett. Innentől kezdve egyik kezemben a motorja másikban a babakocsit és az ő kezét egyszerre fogva próbáltam a kocsit a Hév síneken áttolni. Szemem sarkából láttam, hogy közelít egy fiatal nő, gondoltam de jó biztos segíteni akar.

Hát ért egy kis meglepetés!

Elkezdett velem ordítozni, hogy én micsoda anya vagyok kockáztatom a gyerekeim életét ahelyett, hogy az aluljáróba mennék át. Nos itt az aluljáró használhatatlan, meredek nagyon hosszú lépcső vezet fel és le.

-Kérdezem, hogy mégis szerinte hogy tudnék ott lépcsőzni két gyerekkel babakocsival, kismotorral és nem mellesleg a pocakommal??? Mi lenne ha inkább segítene?

-Tovább ordítozott (szó szerint), hogy ő ugyan nem segít!!!!!! halálmadárként jött utánam és az arcomba kiabált, hogy én micsoda anya vagyok minek nekem gyerek egyebek! És ilyen sárosan egyáltalán hogy gondolom misére vinni! :(

A záró poénja a történetnek, hogy a kedves hölgy is épp a misére igyekezett! Fontosabbnak tartotta osztani a "jótanácsot" a segítség helyett!

A misén fejét lágyan ringatva énekelte hogy: "Ne félj ne aggódj, ne sírj ne bánkódj, ha tiéd Isten tiéd már minden..."

Nos ilyenkor maximálisan megértem azokat akik rossz véleménnyel vannak Egyházunkról az egész kereszténységről... valószínűleg ilyen hiteltelen emberekkel találkozva alakították ki véleményüket! :(

Egész délelőtt bőgtem... :( :( :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


ktouch: hát változó. vagy a kisebbik fiam gondolja azt, h szórakoztató az éjszaka közepén kiabálni (:)), vagy mennünk kellett vhova, vagy a férjem ment találkozni a kollégáival és felébredtem arra, h nincs ott és nem tudtam visszaaludni.
kicsit sok programunk volt a héten.

KépKépKép
dongó
 
 


mamacka: nem semmi történet! szörnyű, h milyen érzéketlen nők vannak! úristen! ne sírj, nem te vagy a hunyó, hanem ő. amúgy meg vannak olyan önjelölt szuperemberek, akik szeretik az utcán osztani az észt. ne tudd meg hányszor belefutottam én is már! iszonyú!
teljes együttérzésem! de!
NEM TE VAGY A SZARANYA! hanem ő szar ember, nem kicsit!

KépKépKép
dongó
 
 


Mi még bizonytalanok vagyunk, de fiúnak érzem!Vagy csak ennyire nem tudok mást elképzelni. Bár a várandóságom más, így lehet mégiscsak lányka.


Stike
Juj de jó lehetett a telelésetek!! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


NEM TE VAGY A SZARANYA! hanem ő szar ember, nem kicsit!


Köszi! Azért ezt én is így gondolom... de az emberbe beleeszi magát az ilyen. Sajnos én sokáig rágódok gonosz embereken, nehezen tudok átlépni felette. Kezelni meg végképp nem tudom! Ti mit tettetek, mondtatok volna a helyemben?

Még azt is mondta, hogy itt cibálom a gyerekem az úton meg ordítozok vele mikor elesik... :shock: :shock: :shock: :shock:
Ezt nem tudom miből szűrte le! Persze kétségbeestem, hogy most mi lesz vizesen, végre odaértünk és fordulhatunk vissza, vagy valahogy kibírjuk, de nem ordítoztam hanem vigasztaltam!!!

Az a legsúlyosabb, hogy nem volt bolond sem öreg! Semmi mentsége a hülyeségre, gorombaságra, nem segítésre!
Teljesen letaglózott.

Mise után meg egy másodperc alatt eltűnt mellőlem Áron... bőgve kerestem mindenhol a következő misére várakozókhoz is benyitottam kétségbeesve. A templom egy tökforgalmas út közepén van!!! Mindkét oldalt autóforgalom!
Már mindenki őt kereste!
Elbújt előlem egy bokorba.... a mai napom kicsit stresszesre sikeredett!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!

Nem térek magamhoz!!!Erre nem is tudok mit mondani!!! Komolyan! Az ilyen emberekre nincsenek szavak! De én is ilyen vagyok, az ilyen szitukon nem tudok egykönnyen túllépni! És, hogy legalább a nagy károgás között az sem jutott eszébe, hogy segítsen??? Elképesztő! De tényleg nem Veled van a baj, ahogy ezt te is nyílván tudod...
Még jó, hogy Áron "csak" bújócskázott! Nincs senki, aki ilyenkor veletek mehetne?

Hú, én abszolút lánynak éreztem most...és már 2 jószemű doki mondta 2 nagyon jó minőségű uh. kép alapján, hogy kiskrapek...

Márti
borossné becz márta
 
 


nagy károgás között az sem jutott eszébe, hogy segítsen???


Nem csak hogy nem jutott eszébe de mikor mondtam neki akkor azt felelte, hogy ő bizony nem segít!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


ma is fejfájás. holnaptól homeopátiás cuccal próbálkozom majd. mert az, h minden nap fájt a héten, nem okés.

KépKépKép
dongó
 
 


Mamacka!
De durva hogy milyen emberek vannak :shock: :evil: . Én is nagyon sokáig tudom rágódni azon ha valaki gonosz hozzám, akkor is ha tudom ő a hülye nem én...

Képzeljétek, én annyi babaruhát kaptam a barátnömtől kölcsön, hogy azt hiszem a baba öltöztetése megoldva az elsö 1 évre! :shock: :D Hihetetlen mennyiség, tényleg! Szóval ruhából alig kell vennem valamit, ami szuper. Kaptunk autósülést, kádat, pelenkázó lapot is. Annyira örülök!! Csak most itt vannak nálunk és nem tudom hova tenni :roll:

Kép
anicca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: