Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági és Doo, ha még itt vagyok.

A pisi gyűjtés húúúúúúúúúúúú, hát megér egy misét :wink:
A felragasztás simán ment, egyszerű volt, alvás közben csináltam, közben meg Jani tápszerrel próbálta etetni ha mozgott álmában.

Az éjjel úgy aludt mint a tej, mondta is Jani vegyünk még ilyen zacskót, hátha ebbe van a varászlat :wink: :lol:

5-kor ébredtem, a 2,45 óra alatt annyit pisilt,hogy megtelt a zacsi és a pisi feloldotta a ragasztót és kiszivárgott a pelusba :roll: maradt benne 20 ml :? nagyon mérges voltam, hoztam a tartalék zacskót és újra felragasztottam, ruhát már nem is adtam rá csak a popója alatt volt egy pelus és vártam ott ültem mellette és a vékony takaróját kb. 1 percenként emelgettem pisilt-e már 8) az idő telt álmos nem voltam, már 06,20 volt mikor végre sikerült 5 ml a 2. zacskóba, csak hát ez még kevés az előzővel együtt is, de csak nem akart jönni, a Gergő mindeközben végig aludt még felsírása sem volt :roll: :shock:
Aztán el mentem a boltba és mire visszaértem megtelt a zacskó, megint kifolyott, takarója a pelusa tiszta pisi volt de most időben jöttem mert a zacsi töltete megmaradt. :lol: :lol: :lol:

Hát így sikerült összehozni :lol: , de a tanulsága is meg van, ha
még lesz ilyen meg kell várni amíg megtölti és utána elaludni. :lol:

A laborba könnyebben ment a vérvétel mint Bábolnán, Jani is jött velünk így 3-an fogtuk a Gergőt és a csaj meg vette a vért és pikk-pakk megvolt, persze sírás most is volt és nem kellett várni sem mindjárt be is hívtak.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Ági, nagyon ügyes kiscsaj Zita :lol: , azzal a nővel meg nem kell foglalkozni mit mond, egy ilyen vizsgálatot minden szó nélkül eltűr, akkor ennyi igazán belefér.

Húúúú, az ilyen beszólásokat én sem bírom, de mégis úgy feltudom magam velük idegesíteni.

Jaj, majd elfelejtettem végignéztem mindenkit az iwiw-en az éjszaka :wink: , szuper jó képeitek vannak. :lol: :lol: :lol:
Pár darab nálam is felkerült, ha arra jártok nézzétek meg.

Délután még jövök.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


sziasztok

Szerintem Zita nagyon ügyes volt :D ,a nővel meg nem kell törödni,miért kell mindig mássl foglalkozni :evil: :evil:

Szilvi mikor lesz eredmény?
Szegény Gergő vérvétel nagyon rossz lehetett,de hősiessen bírta,én utálom a tűt minden bajom volt amikor vérvételre kellett mennem,és neki meg a kis karját szurkálják :( :(
Ez a zacskó felrakás nem egy egyszerű dolog,mostanában nem sokat alszol,ahogy olvasom,hogy bírod és lelkileg hogy vagy?

Azt nem is írtam tegnap doktor néninél ügyes volt Emma hagyta magát megnézni,megvizsgálni csak felöltözni nem akart,akkor sírt,de amúgy egész végig produkálta magát,meg grimaszolt.

Tegnap este nem voltam,és anyós mesélte,van otthon nála kis targonca unokatesók autója,és mondta neki ül benn a bácsi és elkezdett tőle sírni,még egy játéktól sem félt nem tudom mi lehetett. :( :( ilyet még nem csinált.
mia2007
 
 

 
 

Hajni köszi,akkor legalább már tudom mire számitsak a szemvizsgálaton.

Sajnálom Zitát,hogy úgy sírt :( :( este.

Emma jó pár napja azt csinálja reggel 8-kor kell 10-kor már alszik dél fél 1-ig utána ebéd,és délután valamikor még egy órát,nekünk már sose lesz rendszer úgy látom,mondjuk ez így nekem jobb :oops: :oops: mert délelött meg tudok főzni nyugodtan.Ennyire össze vissza aludni.

Kata hol lehet remélem minden rendben.
mia2007
 
 


igen, Szilvi, én is csak lestem h írtad h szinte le se fekszel, aztán meg irány a labor :shock: :shock: fúú, hát gondoltam h pisigyűjtés nem egy egyszerű dolog :shock: :roll: hallottam már másoktól is - igaz, nem ilyen részletességgel. a vérvételről meg azt gondolom h se a szülőknek, se a gyereknek nincs más választása - kénytelen eltűrni... :( de a jó a dologban h utána talán okosabb lesz az ember és könnyebb kezelni a bajt - ha van. ha meg nincs, akkor annál nagyobb megkönnyebülés h így legalább tényleg tuti ki van zárva a betegség.
Vendég
 


Csak az energia italtól voltam olyan fitt éjszaka meg reggel is szerintem mert este 9-kor ittam meg, de ebéd után kidőltem, szó szerint,olyan álmos voltam és 1 órát szunyáltam a Gergő mellett.

A dokinő telefonált, ma nem lett kész az eredmény, holnap délutánra elnapolva a találkozónk, addig már csak kibírom mi lesz.
De a Gergő nagyon jó kedvű és eszik is így komoly problémára nem számítok.

A gyűjtögetésem tényleg nagyon részletes lett, de így tudjátok mire számítsatok ha esetleg nektek is kell, meg ebből tanulunk mindnyájan + még aki olvas mindket. Én szeretem pontosan leírni mi hogyan történik. :oops:

És még én mondom kire ütött az Alexandra :oops: :roll: ,hogy ennyit beszél :lol: , nyilván rám :roll: mert írni is sokat írok, beszélni meg főleg tudok. :wink: :lol: :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Szilvi, nehogymá szabadkozz a részletességért! sztem is hasznos h leírtad, meg érdekelt is.

Ági, nem mondtad a nőcinek h köszi, de a nevelési tanácsadóba még nem utalt be senki Zitával?! :evil: :wink: :lol: nem is értem h hogy veszi a bátorságot magának h osszon!!! ennek vagy nincs gyerek v ultra lájt kategória volt a csemete ill jól megdresszírozta. na sztem egyik konstelláció esetén sem jogosítja fel semmi h bmit is szóljon. egyébként én továbbra is azt mondom h az ilyen gyerek sokszor fárasztó (a szülőnek és nem a doktor néninek v az asszisztensnek! :evil: ), esetleg kiakasztó is :roll: :oops: , de vitathatlanul életrevaló és legalább nem lesz depressziós, mint a dresszírozott ill a szuperjó, csendes gyerekek egy része!!!
Vendég
 


ha van vkinek tej- és tojásmentes, továbbá cukorbetegek által is fogyasztható, tehát cukormentes (de nem édesítőszeres :roll: ) süti/ill torta receptje, azt szeretettel várom!! (légyszi, a receptes topicba küldjétek, ha van ilyenetek) szo tartjuk anyósom 60. szülinapját, de a csapatból négyen vagyunk (Vikivel együtt), akik nem ehetünk a rendes tortából... gondolkodom vmi zselatinnal megformázott gyümölcs salin, de ha vmi jó ki alapra rátenném, az lehet h még ütősebb lenne és mindenkéépen tortaszerűbb...
Vendég
 


gyerekem f6kor bealudt :shock: képzelem, milyen estének nézünk elébe... :roll: :roll: :?
Vendég
 


Köszönöm az együttérzést :) Doo, hááát igen. Néha tényleg nehéz egy ilyen típusú gyerekkel. És ezt nehéz annak elképzelni akinek hogy is mondjam simulékonyabb természetű csemetéje van. Amúgy irtóra rosszul estek a nő szavai, s talán azért is mert van bennük igazság, abban a részében legalábbis, hogy mindig ilyen "balhés" és mi lesz majd a dackorszakban? :shock: :roll: én sem tudom :oops: :? de pont ezt mondtam Tominak, hogy hogyan is lehetne ezt a temperamentumot kineveleni-már ha ki akarnánk...de attól, hogy nem adnám oda neki azt a tollat, vagy legyen az bármi, amit akar, attól még ugyanúgy kiabálna és kifejezné hogy mit is szeretne, és ha menni akarna akkor hangot adna neki. Max akkor változna meg, ha annyira dresszíroznám, hogy már szorongó lenne :roll: azt nem szeretném és nem is célom őt ennyire beszabályozni. Ő ilyen és attól, hogy szigorúbb leszek vele, még ugyanilyen temperamentumos lesz, szerintem. És igenis vannak tilos dolgok, pl. cipők, dvd-k stb, amit nem lehet és kész. És csakazértis egy nap 20X odamegy és csinálja, én 21X utána, és "nem szabad". :roll:
Mikor hazajöttünk még tettem is egy megjegyzést Tominak, hogy vigye Zitát a srokba és térdepeljen kukoricán, mert így viselkedett :roll: :roll: mert 13 hónaposan hangokat mert kiadni, s nem lejtett örömtáncot. Milyen egy neveletlen gyerek :twisted:

Kép
ági_bp
 
 


Doo, nem leszel egyedül este, az enyém most kelt fel, gondolhatunk majd egymásra. :roll:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Megyek furdetni, majd jovok este , csak hogy el ne felejtsem:
HAJNI, MENJEL SZEPEN FOGORVOSHOZ!!!!!!!!!!!! :):):)

zetus8
 
 


Ági, mekkora egy köcsögfalvi ez a doki. Biztos rosszul esett, de nehogy ezen bánkodj. Némelyik orvos szereti túlépni a hatáskörét. Nekem az egyik "gyerekem" volt a neurológián kontrollon és azt mondta a dokinő, hogy azétr van tele a gypszichiátria mert a mai szülők nem tudnak gyereket nevelni. Mondja ezt egy gyermekteln orvos. Szerintem nem tanulnak sem pedagógiát sem neveléstan, úgyhogy nem hiszem hogy ebbe bármelyik orvos kompetensebb lenne, mint egy gyakorló szülő.

Etus, még be sem jelentkeztem, jaaaaj!!! De Te nagyon rendes vagy.

Szilvi, ma nehogy itt chatelj, tessék aludni! :wink:

Hangának is borzasztó napja volt. Már csak úgy hívom "nyakék". :roll: Néha úgy szeretném érteni Őt, annyira nem tudom mi zajlik most benne.
Vendég
 


Ezt még leírom, bár inkább a másik topicba való téma. Ma megcsináltam a kölest cseresznyével, egy karika citrom levével és szerintem nagyon finom. Azt nem mondom ha csukott szemmel kell ennem, elhiszem hogy túró, de a savanyítás miatt azért hasonlított. Hangi jó sokat evett belőle. :D
Vendég
 


Na gyerek megfurdetve, es mar alszik is! :)
Annyira kis tunder, nalunk most ez nagyon nagy szam, hogy magato elalszik a kisagyban, (ugy, hogy egy cumi a szajaban, egy pedig a kezeben...). De akkoris, ez tok nagy szo nala, es en nem gyozok elegge halas lenni neki ezert, mert napkozben sokszor ugy legfaradok mellette, hogy hosszas altatgatasokra mar lehet hogy nem futna az erombol... :oops: :roll: Nem vagyok olyan turelmes este mar mint mondjuk Doo meg Agi...

Agi: Hogy mekkora bunko volt eza szemesz-no... ettol en is teljesen kiakadok, hogy hogy jon egy ember ahhoz, hogy velemenyt nyilvanitson par perc utan arrol, hogy kinek milyen a gyereke... :twisted: Fuuuuuuuuu... ilyenkor nekem altalabn az a bajom, hogy annyira meglepodok, hogy leblokkolok, es nem birok semmi mondani, csak hebegek habogok... aztan amikor mar elmentunk, 5 perc mulva mar porog az agyam, es olyan jo dolgok jutnak eszembe, hogy mit kellett volna mondani... de ilyenkor tenyleg annyira meg tudok hokkenni, hogy hogy jon vki ehhez, hogy tenyleg teljesen leblokkolok... :roll:

Bea gepen a netnek semmi baja, ujra kell rakni a windows-t, meg ujra kell particionalni, hogy kulon meghajton legyenek a rendszerfile-ok ... (ez azert fontos, mert ha van egy ilyen windows-problema, akkor eleg ujrarakni, de a tobbi cucchoz, ami egy masik meghajton van, nem kell nyulni, es nem vesznek el...) Szerintem az o vinyojaval nincs baj, egyszeruen "elfaradt" a windows... es allandoan "behal", tenyleg nem lehet semmi csinalni a gepen, 5percenkent ujra kell indiani... Szerintem minden gepen erdemes felevente egy windows-frissitest csinalni, de legalabb evente KOTELEZO! Ugyan tobb reszletben, (mert kozben mindig behalt a gep), de lementettem Bea kepeit, azt mondta, hogy neki csak azok fontosak, a tobbi nem szamit. SZoval a kepek megmentve! :) (de egyebkent is megoldhato lett volna szerintem arrol a geprol hogy leszedjuk a fontos dolgait. ) Na mindegy, lenyeg a lenyeg, hogy most mar csak arra kell varni, hogy tenyleg megcsinaljak neki... ha jovo het elejeig huzzak a dolgot, akkor lehet hogy hetfon megint leugrunk, es mecsinalom en... bar errol meg nem beszeltunk :)

Doo: nagyon kis kreativ vagy!!!!!! En nem vagyok egy nagy ecet-parti, valahogy nem birom az izet, de lehet hogy ezt a balzsamecetet kiprobalom! Nekem a koles-turo ugy jott be a legjobban, amikor korozottet csinaltam belole jo sok pirospaprikaval meg hagymaval! nyamiiiiiii! :)

Szilvi: le a kalappal elotted, mit meg nem teszel a kisfiadert :) En is koszonom, hogy ilyen reszletesen leirtad a pisi-gyujtest, bar remelem nem a kozeljovoben kell hasznalni az infot... :roll:

Kepzeljetek, ma delelott voltunk piacon meg boltban, aztan elmentunk a jatszoterre, es hagytam hogy a kavicsokkla jatsszon, meg hintaztunk, meg maszkalt folyamatosan, es hazafele is setalt (kemeny 200 m korulbelul :)) amit sikerult 15 perc alatt megtenni, mert SOHA nem arra akar menni amerre kene, altalaban kocsitol kocsiig haladunk, az osszeset jol megtaperalja, meg le akarja szedni a rendszamtabaljukat... :oops: De azert aranyos nagyon, egyszeruen leirhatatlan az a kulonbseg, ami ebbol ered, hogy tud megint jarni... annyival jobb a kedve, es tok jol lefoglalja magat egesz nap! Na mindegy, a lenyeg ugye megint elveszik... :) A lenyeg az, hogy utana hazajottunk (az egesz kb. masfel-2 orat tartott), evett barackot, es aludt majdnem 4 orat! :shock: :shock: Szoval nalunk egyenlore mukodik ez a "lekellfarasztaniagyereketahhozhogyjonagyotaludjon"-dolog. En is alukaltam vele, tok jo volt! Igaz, en elotte meg pakolsztam meg fagyasztottam le barackot telre, de azert jutott alvasra is ido :wink:

Vmit meg akartam irni... MIT??????

zetus8
 
 


körözött szuper jó ötlet!!! már meg is van az egyik uzsonnakrém! köszi :)
Vendég
 


Sziaztok itt vagyok még olvasóban, ha túl sok betű lesz egymás után összevissza, az már azért van mert a fejem ráesett a billentyűzetre az álmosságtól :lol:

Az Alexandra már ágyban mindjárt alszik :lol: , hát a Gergő még itt kever az előbb még evet, én ma lehet előbb fogok aludni mint a Gergő. :wink:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


sztem is működik h a gyaloglástól lefárad a gyerek és jobban alszik. csak én nem tudom még rávenni enyémet elég sok gyaloglásra... :roll: anyunak sikerült, de nekem vhogy folyton felkéredzkedik. még ébren van. felmosott, telefonált, most bébitaxit szerel :lol: :lol: :lol:

nos, a gyerekpszichiátria azért is tele van, mert a mai orvostudomány és sok szakember (pedagógus, pszichológus) is azt nyomatja h mindent betegségként kell kezelni - eleven a gyerek? hát biztos hiperaktív, stb. uakkor számos "beteg" gyerek egyáltalán nem kerül sehova sem, mert az meg olyan jól elül az órán, nem tűnik fel h azért gyengébb a tanulmányi eredménye, mert rendet nem bont "csak" figyelemzavaros, ne adj isten depressziós (bár a gykori depresszióra nem feltétlenül ez az enerváltság jellemző, de azért olyan is van).
nem azért mondom, mert ilyen gyerekem van, ezt kivételesen korábban is így gondoltam: az a gyerek, amelyik ki tudja fejezni, ne adj isten ki tudja harcolni a szükségleteit, az sokkal jobban jár az életben.
valóban sok gáz van - viszont én azt gondolom h ez nem egyéni szoc problem, hanem össztársadalmi folyamatokkal magyarázható.

nálam sztem viszonylag kevés a tilos dolog - pl cd-k nem tartoznak ezek közé: pakolta is őket rendesen - egy darabig. kb 2 hónap latt lecsengett a dolog, mostanra EGYÁLTALÁN NEM érdekli, nem pakolássza.
Vendég
 


Etus, hűűű de jó, hogy Bercel lába teljesen rendben és milyen jót sétáltatok :lol: .
Bizony az egyedül elalvás nagyon nagy dolog, az anyukának meg még nagyobb. :lol: :lol: :lol:

Gergő sírdogál néha, túrja a száját a fogánál már bekentem a zselével is. :roll:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Etus, hűűű de jó, hogy Bercel lába teljesen rendben és milyen jót sétáltatok :lol: .
Bizony az egyedül elalvás nagyon nagy dolog, az anyukának meg még nagyobb. :lol: :lol: :lol:

Gergő sírdogál néha, túrja a száját a fogánál már bekentem a zselével is. :roll:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


mi van, mindenki alszik? :shock:

én meg visszajöttem megmondani a tuttttit :oops: :lol:
szal Ági, a temperamentummal kapcsolatban párom azt szokta mondani h akárhogy locsolgatsz és nevelgetsz egy meggyfát, azt nem várhatod h cseresznyét teremjen. én is ezt gondolom a nevelésről: "nemesíteni" a szoros és átvitt értelmében lehet, de a gyerek természetét nem lehet megváltoztatni. hozzáteszem, nem is kell.

ja előbb talán nem volt világos h lehet h időnként a tiltás tartja ébren az érdeklődést, nem? ha vmi nem tilos, akkor nem is annyira izgi.

ma mondjuk én is kiakadtam a "temperamentumán"... egyszerűen nem tudtam ordítás nélkül betuszkolni az autósülésébe. annyira gáz, amikor már menni kéne és kifeszíti magát és visít, mint egy szopós malac! :shock: :evil: általában egy kis bulátával lekenyerezhető, de nem mindig. ma sem. hagytam, hadd fusson még egy kört, aztán még egyet, meg még egyet, de a negyedik kísérletnél már azt mondtam h nem érdekel, beszállás van és megyünk, ha nem tetszik, akkor is :roll: :oops: csak olyan szar h ehhez le kell birkóznom a gyereket. ráadásul nem is egyszerű, túl azon h nem tartom igazán humánus anyai viselkedésnek...

másik tuti: azok, akik aszongyák h a mai anyák/szülők így meg úgy... szal belegondolhatnának h a ma és a rég az nem két külön dimenzió, hanem egymásból következik, ha a mai anyákkal baj van, akkor az a régi anyáktól ered. ezt most nem hibáztatásként v ide-oda mutogatásként kell érteni, hanem egyszerűen úgy h ezek eszkalálódó folyamatok, nem az égből pottyan le semmi.

én is erre gondoltam h ezek szerint Bercel lába TELJESEN JÓ!! na és ezt csak így mondod?! semmi juppijéééé?! :lol: azért akkor a hajrában jól belehúzott a gyógyulásba, nem? mert hétvégén még aszondta h gázosnak tűnt.

tudjátok, mi az, ami engem újfent nagyon idegesít a napokban? hogy ismerősök, szomszédok tapperolják a gyerekemet!! nem értem h miért éreznek késztetést az emberek h megcsípkedjék az arcát, megsimogassák a kezét, esetleg megcsikizzék a hasát, ráadásul a pólója alatt :!: :shock: :evil: utóbbinak mondtam is h na ezt ne csinálja! lehet h én vagyok túl érzékeny az ilyesmire, mert én világéletemben utáltam, ha bki is macerált, de vhogy úgy érzem h sokan átlépnek egy normális, még "belefér" határt. és a gyerek nem tudja megvédeni magát ezektől, mert mit tehetne? de én is mit csináljak? mondjam a szomszédnak h ne csípkedje az arcát? borrrzalmas! :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Hali!

Átrendeztük a nappalit, fél 10 után kezdtük, persze apája majd holnap akarta, de a sarkamra álltam 8) :lol:

Etus, húú, de ügyesek vagytok!! A séta miatt is, és az egyedül elalvás miatt is. MÁr akartam kérdezni hogy halad ez a dolog, múltkor írtad, hogy még altatgattad Őt este, 1 óra..40 perc..ezek szerint rohamosan jutottatok el odáig, hogy egyedül is működik. 8) 8) Kicsit irigy vagyok ám :P Bár ma Zita is rendkívül ügyes volt, cicizés után elfordult-még ébren, forgolódott össze-vissza, aztán egyszercsak lecsukta a szemeit és már aludt is :shock: :D Tegnap az elején nagyon nem voltam türelmes, azt hittem hisztizik, én meg vele hisztiztem :oops: hogy nemigaz má' hogy 10 kor még a baba után kell sírni, mert azt hajtogatta... :roll: aztán baromi szarul éreztem magam emiatt, mikor láttam hogy ez más.... :(
Lábikó teljesen rendben van??

Szilvi, pihend ki magad!!! Holnap várunk az eredményekkel!

Doo, felmosott Vikó, és telefonált :lol: :lol: cuki lehet. Rendesen használja a felmosófát? :shock: :lol: Zita ma a hűtő előtt terpeszben ülve imitálta, hogy törölgeti a követ és rám mosolygott közben. Le volt valami csöpögve :oops: a kis szemfüles :wink:

Nálunk most a babák mellett a játékautók kerültek porondra :) brrrrrrrrr-ezt csinálja hozzájuk.

megyek aludni.

jó éjt!!

Kép
ági_bp
 
 


helló!!! :D

Kép
ági_bp
 
 


én tegnap csináltam először, hogy nem akart visszaülni a babkocsiba a dm után, ahol ugye kosárban tolingálom 8) és annyi cucc volt nálunk, hogy nem volt más megoldás, és bekötöttem, az álló gyerekemet :shock: végül megadta magát.

Bevallom én most már kezdem várni, hogy járjon. Tudom írtátok már hogy nem egyértelműen könnyebb úgy az élet mert éppen más irányba akar menni, de én bizakodom, hogy majd egyfelé visz minket az út :wink: pont beszélgettük, el szeretnénk menni állatkertbe, de babkocsiban és kézben nem bírja ki végig, mászni nem szeretném letenni ott, viszont mozgásra szüksége van...megvárjuk míg jár és majd akkor megyünk :lol: akkor kiszállhat a babkocsiból lépegetni, a mozgás is meglesz, és mégsem taperolja a földet.

Kép
ági_bp
 
 


Doo, érthető volt, hogy a tiltás sokszor érdekesebbé teszi a dolgokat. :roll: hmm... :? holnap megtiltom hogy egyen és egyedül elaludjon és tiltom még a hosszú babkocsis sétáktól is :lol: :lol:

evésről még akartam írni, Zita nem túl nyitott az új és főleg a mi kajánkra. Pl kínáltam sajttal, nem kellett, meg sem kóstolta. Ma húslevesből kapott zöldséget és levest, köpte ki...ilyesmik. Mondjuk Ő még mindig jobban szereti a pépeset, de bevallom nagyobb lelkesedést vártam majd a mi ételeinkkel szemben.

Hajni, nálatok mizu a kajálással??? (főtt étel)

Kép
ági_bp
 
 


Jó reggelt sziasztok!

Szemésznő és társai:utálom ha valaki minősíti a gyerekemet!!!Én sem teszem max magamban véleményt formálok,de nem bántanák meg vele senkit!Nekem egyszer volt ilyen esetem és én is felhúztam magam.Nekem Lotti nem hangoskodó és régebben olyan gyerekektől akik hirtelen közeledtek felé és még hangosan is elsírta magát és bújt belém...erre a másik kislány anyukája közölte:na inkább ilyen legyen a lányom mint olyan muja-sírós mint a tiéd!
Tisztában voltam vele,hogy ilyen Lotti és azért is jártam vele baba-klubba-társaságba,hogy ezt kezeljem-alkítsam.És úgy érzem sikerült is mert már sokkal jobban kezeli ezeket a dolgokat.
Szerintem ez jellem kérdése és nevelésé.Vannak ilyen gyerkőcök és olyanok.Én sem néztem le mások gyerekét a másféle viselkedésért!

Végre Bercel lábikó rendben :lol: Etus én ugyanilyen vagyok,akkor leblokkolok és utána ezer és ezer jó ötlet jut eszembe mit is kellett volna tennem és mondanom!

De most egy kicsit büszke is vagyok magamra :oops: :oops: Volt egy nem kis affér -nézeteltérés a párommal az ő családjával kapcsolatosan!ÉS tegnap odaálltam anyósomék elé és elmondtam a véleményem és közöltem mit is nem szeretnék és hogyan legyen tovább!!!!Eddig nem tettem csak magamban forrongtam!

Na megyek mert Lottikám felkelt!

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska, na ez nagyon érdekel, mit mondtál, mit szólak hozzá? Légyszi oszd meg velem. :wink: :lol:
Fúúú, de dühös letttem volna arra aki lemujázza a gyerekem. :evil:

Etus, én úúgy szégyellem magam, hogy nem is írtam Bercelre pedig mikor olvastam én is megdöbbentem és örültem hogy már ilyen fürge kis nyúl lett. Remélem akkor már végleg a múlté a lábfájás. Körözött tényleg jó ötlet, én is kipróbálom.

Képzeljétek, diéta ellenére nyálka nem múlik, kértem gasztrostól időpontot, 2 hónap múlva kaptam volna. :shock: Mondtam be se írja, addig elviszem valahová, eddig nem várhat a probléma. Most várom ahogy viszajöjjön szabiról az orvos akihez vinni szeretném.


Ági, köszi az érdeklődést, főtt kajával változó a helyzet. Van hogy egész nap szinte csak hideg kaját eszik, de van hogy az egész főzit. Már egész ügyesen eszik egyedül, de az a trükkja, hogy nem ülhetek mellette. Ha azt hiszi nem látom olyan szépen eszik, ha ott mindig variál. Mondja :segíts, egy kanál után nem-nem, visszakéri a kanalat, aztán másik kanalat kér, kiönti a tálcára a falatot, meg ehhez hasonlók. Most ez vált be, hogy otthagyom és csak a szemem sarkából nézem mit csinál.
Vendég
 


Ja és Ági, főtt kaját én is pépesítem. Csak így eszi meg. Viszont a hideg kaját megrágja.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Tenyleg nem irtam igy explicit modon, pedig 2 het "szenvedes" utan meger ennyit: BERCEL LABA UGY NEZ KI TELJESEN OKES, OLYAN MINT VOLT! :):):):):) Es JUPPIJEEEEEEEEEEE! :) Aki nem tudja mekkorat esett, szerintem eszre se veszi, en mondjuk latom, hogy a bal labat egy arnyalatnyit maskepp tartja, de lehet hogy mar csak bekepzelem... :roll: :oops: :lol:
Koszonom hogy erdeklodtetek meg aggodtatok mindig, egyszeruen ossze sem hasonlithato hogy milyen volt az eletunk 2 hetig, es milyen most... most ez igy fellengzosen hangzik, de tenyleg igy van! :) En is sokkal jobb kedvu vagyok...
Doo: tenyleg gyors volt a javulas vege, szombaton meg ugy bicegett, hogy rossz volt nezni, hetfon meg mar "szaladt"!

Agi: nem semmik vagytok, fel 10kor alltok neki nagyszobat-atrendezni... :) es mit hova tettetek? Most akkor nem is tudom hogy milyen :twisted: (ez csak azert erdekes, mert amikor irod, hogy Zita ezt vagy azt csinal, akkor en elkepzelem a nappalitokat, meg a lakast, hogy na Zita itt csinalta ezeket a dolgokat. Vizualis tipus vagyok na. :)

Vicuska: hogy tenyleg hol elnek az emberek hogy mit meg nem engednek maguknak?!??!:twisted: :twisted: :twisted:

Doo: egyetertek ezzal tilta-dologgal!!!! En megis nagy tilto vagyok... :oops: Nem mintha lenne foganatja... :oops: Igazabol en ott rontom el sokszor, hogy csinal vmit, ami hulyeseg mondjuk, de annyira edesen csinalja eloszor, hogy muszaj nevetnem rajta... utana meg persze hogy nem tudom leszoktatni rola... nem erti szegeny, hogy amin tegnap meg nevettem, azon most mit akadok ki... :roll:

Mennem kell majd meg jovok

zetus8
 
 


Kepek a miskolci kirandulasunkrol :)
Vonaton:
Kép Rozi es Bercel: Kép
Simiiiiii :) Kép Kép
Az utolso kepen Bercel arca azert olyan koszos, mert kakaoscsigat evett eleteben eloszor... :)

zetus8
 
 


Vicuska: ugyes vagy, szerintem mindenkepp jo az, ha nem tartod magadban a serelmeidet... es ha a megfelelo stilusban mondod amivel nem ertesz egyet (az ellenkezojet nem is tudom elkepzelni rolad :wink: ) akkor szerintem kotelezo!!! :)

Hajni: sajnalom hogy a dieta ellenere meg mindig nyalkas Hangaszal szeklete... bakker... pedig azt gondoltam a dieta tuti segit :roll:

Agi: volt egy par kaja, amit csak ugy tudtam megkostoltatni Bercellel, hogy kis tulzassal betomtem a szajaba... :oops: Akkor rajott hogy az fini, es utana ette... de volt hogy kikopte, azzal csak kesobb tudtam probalkozni... mondjuk Bercel ugye majdnem mindenevo :roll:

zetus8
 
 


Na jo most mar lelovom magam, csak annyit meg, hogy
Agi: nem akarlak elkeseriteni, de amiota Bercel megy, piszkosabb a keze setalas kozben mint valaha... :shock: MErt tok ugyesen megy, de neha-neha azert elbotlik, es akkor leteszi a foldre a ket kezet, es felallni is ugy all fel, hogy lerakja a ket kezet, kinyomja a popojat... ezt kb 10000szer amig lenn vagyunk... meg ha kavicsos terepen vagyunk, akkor azokban turkal egyfolytaban... eleinte ott rohangaltam mellette egy popsitorlovel, es torolgettem a kezet, aztan oar nap utan feladtam... "csak" arra figyelek, hogy ne vegye a szajaba a kezet... De szerintem ezt leszamitva is sokkal sokkal konnyebb, legalabbis nalunk, igy hogy megy... ot nem lehet felvenni, ha akarnam se, mert ordit, hogy o menni akar... es megy is... kozben persze tiszta kosz lesz... szerintem koszosabb mintha maszna a foldon... :shock:

zetus8
 
 


Hajni:leírnám én csak nagyon hosszú lenne mert ez 3 nap végeredménye!A sógorom egy kis hülye és úgy gondolja ő az etalon.Minden irányítást intézést átvett egy szülinapi ajándék megvételénél-amit én találtam ki és nem kértem meg ,hogy ő rendezkedjen.Majd ők elintézik és pesten és most ugorjunk le a mi részünkkel!......Tehát pattogott.ja és ők eldöntötték az árát is egyedül...az én párom pedig nem értette mi bajom van ezzel és biztos a 15ezret sajnálom az ő anyucikájától....pedig az ő anyja mennyit ad Lottinak....Na aztán ezt a dolgot kiveséztük és nem tetszett a két család összehasonlítási módszere...
Tehát megmondtam anyósomnak a rendezkedés,utasítgatási problémámat,hogy nekem nem fog pattogni az ő kisfia(sógorom)+megtiltottam,hogy mégegyszer pénzt adjon a lányomnak...nyisson egy számlát tegye rá és ha felnőtt lesz adja oda neki!Nincs szükségem rá egyedül is fel tudom nevelni a gyerekemet,magamnak szültem nem neki!........
Az egész story nagyon hosszú lenne így ez csak egy rövidített változat!

KépKép
vicuska
 
 


Ja és ehez hozzá tartozik,hogy új sógornőm van,akit annyira nem csípek..A régit szerettem.De anyósomnak most ő a minden,mert:nagyon gazdag és milyen jó helye került az ő fiacskája!Amúgy majd 8 évvel idősebb nála,gyereke is van és nem túl vékony.....De nagyon megértik egymást állandóan susmutolnak.Tegnap voltunk vacsizni,ugyanazt ették egymás mellé ültek......Szóval egy nyaller!
Már neki ez a kislány is az unokája,állandóan,hogy játszanak együtt Lottival,mert ez így helyes..kb 2 hónapja ismerjük.Szóval egy agyrém az egész!

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska, ez tényleg dühítő. De ez szerintem nem a 3 nap, hanem sok felgyülemlett sérelmed eredménye ha most kifakadtál. Se a sógor se az anyósod nem éri meg hogy ezért a pároddal vesszél össze. Persze ezt csak mondani könnyű, mert nekünk is sok a konfkiktus a "háttér" miatt. De mit szólt az anyósod, hogy kiosztottad? Meglepődött?

Etus, Te nem semmi csajszi vagy. Éjjel sütsz kenyeret, csomó új dolgot sütsz és gondolkodás nélkül vonatozol, tömegközlekedsz a gyerekkel. Húúú, le a kalappal. Én Rozira nem ennyire szőkének emlékeztem. De csoda édesek. Mondtad Beának hogy már nagyon várjuk? :D
Vendég
 


Ági, ezt én tanusíthatom, hogy attól nem tisztább egy gyerek hogy jár. Se a keze se a térde, mert azért csak elesik még időnként. Sőt szándékosan is leül a földre. A kavicsozás nálunk is órákig eltart(ana). :D
Vendég
 


Sziasztok!
Volt nálunk egy kis gond a számítógéppel, mostmár reméljük megjavult.
Kicsit már visszaolvastam felületesen. Látom, Beáéknál is hasonló a helyzet.
Én meggyanúsítom a babanetet. Szilvit is mindig ledobálta a babanet, aztán nálatok is gond volt a géppel, ugye Szilvi?
Aztán engem is elkezdett mindig ledobálni és aztán hamarosan meghótt a gép!!!
Vajon Beát is ledobálta a babanet, mielőtt behalt a gépe?

Majd igyekszem jönni valamikor. Ma nem hiszem hogy lesz időm, mert délután babanézőbe megyünk rokonokhoz, este pedig barátokkal találkozunk.
Ma még tanácsadásra is mentünk volna fél 3-ra, de most hívott a védőnő, hogy tegyük át jövő hétre, mert ma elmarad a tanácsadás.
Igazából, nem bánom.

Egyébként mi jól vagyunk. Semmi különös. :roll:
Blanka még nem jár (de ha valaki vezetgetni próbálja, már nem tiltakozik és a konyhai székeket is mindig eltolja valamerre).
mary74
 
 


Aztaaa, Bea, te szinte fiatalabbnak látszol a képen, mint Etus!! :shock: Mint 2 csitri :lol: :lol: :lol: szuperek a közös képek :D

Kép
ági_bp
 
 


Ági a számból vetted ki a szót, mikor megláttam a képeket én is pont ezt gondoltam magamban :wink: :lol: .
Mikre vagy képes éjszaka. Zita elalvása után tudtatok annyira csöndben pakolni, hogy ne ébredjen meg. Nagyon ügyesek vagyok.

Mary jó hogy jelentkeztél.
Tényleg gyanús ez a sok géphiba. :roll: :(

Nálunk is behalt ma a számítógép, az enyém, amin hétfőn volt kicserélve az internet kártya, na most az egésznek annyi, anyag nem volt rajta, mert azt csak a netre használtuk, úgyhogy wincherter csere kell. :twisted:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


A Gergő labor eredményében a CRP és a vérsüllyedés mutatott ki gyulladást a többi eredmény és a vizelet vizsgálat is jó (kicsit vérszegény).
A manduláról vett lepedék minta eredményétől sem lettünk okosabbak :roll: . Mára már teljesen eltünt róla a lepedék :roll:
A torka nem tökéletes egy kicsit erezettebb a normálisnál, na erre kaptunk most Zinnat antibiotikumot.

Ezek után a dokinő sem tudta eldönteni, hogy vírus vagy bakteriális fertőzés okozott problémát :shock: :roll: , mert a testi állapota meg jó volt és semmilyen tünet nem utalt ezekre + még mondta, hogy a fogzást se hagyjuk figyelmen kívül.

Summa summárum, szerintem ez tuti biztos, hogy a 15 hós oltás következménye lett nálunk, :roll: mert akár vírus, akár baci lett volna az nem csak lázat és hőemlkedést okoz, hanem mást is. :?

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Vicuska még neked akartam írni: teljes mértékben egyetértek veled és bizony jól tetted, hogy a felgyülemlet sérelmeket kiadtad magadból, ez kellett a lelkednek és a terhesség alatt még inkább fontos ez, hogy ne feszültséggel és mérgelődéssel teli napjaid legyenek :!: :!: :!:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Nekem is feltűnt, hogy szöszi lett Rozi...talán nap szívta ki a haját?? :shock: édi pofa. 8)

Szilvi, este elalvás után jóóó mélyen alszik Zita. Még porszívoni is mertem :shock: :lol: az mondjuk necces volt, de halaszthatatlan. Amúgy le volt nyitva bukóra az ablak nála, így kintről is szűrődtek be zajok, így nem a néma csendet törtük meg. :wink:

Szilvi, de az oltás nem emelné meg a vérben a gyulladásra utaló értékeket, nem?? :?: Tehát valami csak volt. Vagy rosszul gondolom? Mivel az oltás nem okozza magát a betegséget, "csak" immunválaszt vált ki a szervezetből, ami ugye járhat lázzal, de ha jól gondolom gyulladást nem okoz. Dokinőtök is felvetette ezt a verziót, hogy ez az egész az oltástól lehetett?? Kíváncsi vagyok!

Vicuska, szerintem az a jó, ha az emberek megbeszélik a problémákat. Persze akkor, ha ahogy Etus is írta, meg lehet normális stílusban. :roll: mert az ha egyik is elmondja mérgesen, másik is, aztán még fortyognak, na, annak nem sok foganatja lesz :( mi családunkban én részemről meg van beszélve minden, el van mondva, gyakran vannak parázsviták, de őszinték vagyunk egymásal...én ezt jobbnak érzem, mint ahol a szőnyeg alá van söpörve, megy a jópofi, s mindenki morog magának a másik mögött :twisted: s ha vita van, az ilyen én is mondom a magamét, te is mondod oszt jónapot stílusú! Remélem nálatok ez pozitív irányba befolyásolja majd a kapcsolatot!!

Kép
ági_bp
 
 


sehol senki? :roll: :(

ma voltunk állatkertben, bibiiii! :D jól lefáradtunk. egy pincércsaj szövege tette fel a koronát a napra. aszongya h ez a gyerek olyan aktív, mosolygós, kiegyensúlyozott baba h szte csináljunk még legalább öt ilyet, mert annyira helyes! :D Viki annyira édes tud lenni, tényleg. mindenkinek integet mostanában és mondja h "hijjá" (szia) v vmi ilyesminek ejti. asszem a pingvinek tetszettek neki a legjobban, amikor néztük h hogyan úszank a víz alatt és odajöttek hozzá egész közel és akkor azoknak is integetett h hijjá :lol:

Etus, remélem, nem bántódsz meg, de már annyiszor akartam írni h ez a gyerek tiszta apjaaa! :D
Rozira én így emlékeztem, bár az is igaz h hónapról hónapra egyre szebb szebb ez a kislány! :D és annyira, de anniyra nem sovány h semennyire! tök fura h Ági és Bea gyereke is keveset eszik, Rozi még kilóban is elég kevés, de tuti Viki látszik a legsovibbnak!! annyira kis madárcsontú a lelkem. lehetne egy kicsit masszívabb, de azért azt nem szeretném végülis, ha széle-hossza egy lenne... :roll:

Ági, elfelejtettem a napokban h örülök h Zita szeme OK, bár én is ezt tippeltem volna a doki előtt. egy képen sem tűnt nekem bandzsinak leánykád. persze, ti látjátok nap mint nap.
a járás sztem is jó lesz majd! bár én imádtam, ahogy mászott Vikó, de kétségtelenül sok előnye van a járásnak. én kéztörölgetős vagyok - azt sokkalkevésbé tudom megakadályozni h a kezét a szájába vegye - főleg most h növeszti a fogincáit. sokszor egy szempillantás alatt már nyúl is a szájába.
dackorszak: azért Viki sztem már most nyomja az ízelítőt nekünk ebben a témában. bár lélekben készülök rá h lesz ez még rosszabb is, azért igazán nehéz elképzelnem h tudja még a mostani akaratosságát és dacoskodását überelni.

fúú, ma az állatkerti wc-ben egy olllllyan normális anyát láttam!!!! egy merő hiszti volt a lánya, komolyan visított, de a nő tök türelmes volt vele, a végén meg uúgy csillagomnak szólította v vmi hasonló kedves szóval. pedig vmi olyan volt h a gyerek még nyitogatta is a wc ajtót, miközben anyja pisilt, meg még mittomén miket zavargott és anyja mondta is neki, de azt is tök normális hanglejtésben h nagyon mérges vagyok :shock: ffffú, hát nekem ennyi türelmem nins többnyire :roll: :oops:
Vendég
 


Doo, jó a szövege a pincérlánynak 8) Igen, igen, még vagy öt kistestvért Vikónak!! :D :D Egyesével szeretnéd vagy lehetnek ikrek is? (na nem ötös :wink: )

Én kicsit félek a dackorszaktól...asszem el kellene olvasni addig néhány irodalmat a hiszti helyes kezeléséről :roll: engedni-nem engedni, hol a határ...?? Doo, örömmel venném, és szerintem mások is ha írnál erről :wink: Kíváncsi lennék Rozi levegőtnemveszekahisztiben jeleneteivel mi van? Múlóban?

Zita az imént aludt el. Már próbáltam altatni de esélytelen voltam, le akart mászni az ágyról, én nem hagytam erre leült és elkezdett úgy ordítani, mint a minap...még Apája is bejött rá :shock: Rendesen megijedtem, hogy ma is előadja azt a 2 órás műsort...lehet mégis hiszti volt? Vagy legalábbis az eleje nagyon hasonlóan indult... :roll:

na, hijjásztok :lol:

Kép
ági_bp
 
 


én már nem erőltetem Vikit, ha nem tud elaludni, akkor még hagyom játszani, mint Ági te régen. és most ez úgy tűnik beválik. korábban meg az addig ringatom, amíg el nem laszik vált be. én különben abból indulok ki alapvetően h azt látom rajta h nem képes elaludni. mert sokan mondják h nem akar elaludni a gyerek, meg húzza az időt ill kicsi az alvásigénye és biztos vannak is ilyen gyerekek, de én Vikin nem ezt látom, hanem h aludna, ha tudna. és amikor tud, akkor tényleg hamar bealszik.

hiszti helyes kezelése? hm, majd asszem a dackorszak lezajlása után nyilatkozom... :roll: :wink: nyilván vannak általános elvek, de azért a gyakorlati tanácsok sztem úgyis szitu függőek. valójában én is tartok tőle hol kevésbé, hol jobban, de tényleg van egy olyan gyanúm h ez is olyasmi, mint a nyugi-bébiknél amikor elkezdenek mászni h mindenki azzal riogat h húú, majd kösd fel a gatyádat, meg meglátod h mi lesz akkor, aztán semmi... ;) nyugisabb gyereknél biztos mellbevágó egy hónapokig tartó hisztis periódus, de sztem a többemberes anyukáknak nem biztos h annyira újszerű lesz a dolog ;)

Hajni, neked akartam még írni h nem emlékszem h most miért tejdiétáztok? tejallergia a gyanú v laktózintolerancia? mert ha az előbbi, akkor TÉNYLEG MINDENT ki kell iktatni, a "rejtett" tejeket is, úgy mint kifli, kalács, palacsinta, keksz, ropi, stb. nekem is mondta egy doki ismerős h óóó, az olyan minimális tej h az nem lehet gond. de a tapasztalatom és mások javaslatai is arra mutatnak h DE, LEHET GOND!
Vendég
 


Húúúú, olyan jót aludtunk az éjszaka és a Gergő (2* sírt csak fel) már elaludt 9-kor meg én is. :lol: :lol: :lol:

Ági, jó a kérdésed, de ez az amit a dokinő sem tud eldönteni, hogy akkor most mitől volt ez :?
A másik meg, hogy a lázgörcs előtti napon/napokban semmi nem utalt arra, hogy esetleg betegség kialakulása lesz várható. 8)
Szerdára fogy el a gyógyszerünk akkor lesz egy újabb kontroll vizsgálatunk a dokinőnél.

Felkelt a Gergő.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Látom lányok elfoglaltak vagytok :!: :!: :!:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!Hol vagytok többiek???

KépKép
vicuska
 
 


Hajni, én is ezt akartam írni, mint Doo, hogy vajon mindent kizártatok-e? mert múltkor írtad a csirkemellsonkát, abban is lehet tejfehérje :!: Meg kell nézni a csomagolásán vagy a húsos pultnál megkérdezni mi van benne. Leveskockában is van, és ami engem legjobban meglepett anno, sima, tehát nem tejszínes tormában is volt tejfehérje! Ezt persze típusa válogatja. Bizonyos bolti kenyerekben is van (szeletelt zacsiján olvastam). Baromi nehéz ezt tökéletesen csinálni :!: De ha jól gondolom azért kezdtétek a tejjel, mert az a leggyakoribb allergén...tojás, szója, stb...felmerült esetleg?? :? :? sajnálom, hogy nem javult még a helyzet. :roll:

Mia, Tőled akartam már kérdezni, mi volt ez: :roll: :roll: miután írtad Emma súlyát-hosszát?? Nem voltál "megelégedve"? Szerintem teljesen rendben van! :wink: formás csajszi.

Nem is írtam még, de mi is egyre gyakrabban alszunk el úgy, azaz Zita :wink: hogy ülök az ágyon, a karomban fekszik, úgy szopizik és kicsit ringatom közben. Ezt úgy látom megszerette, és elég hatékony is. Azért még maradt a régi helyzet is, hogy fekszünk. Mondjuk ha ringatom mikor leteszem mindig megébred és akkor még fekve folytatjuk egy kicsit. Doo, Vikó jó mélyen bealszik mire beteszed a kiságyába, gondolom. Bevallom jó érzés, ahogy elalszik a karjaimban, mint bébi korában :) :) na, azért ha már egyedül akar/tud elaludni nem fogom tartóztatni, de ha altatnom kell akkor legalább élvezzük, nem igaz? Egyébként nekem ezzel az altatással nem az a nehézségem, hogy maga a tényleges altatás vagy az mikor már félig alszik és még ott vagyok vele, az lenne nehéz. Az a része számomra természetes és szívesen csinálom, mert tudom Neki ez a jó. Az nehéz, mikor ugrabugrál még és kifordul a kezemből, és le akar mászni az ágyról este 10kor. :roll: Ma is másodszorra aludt el délután, 3kor, pedig már délben ásítozott!! Akkor is volt rá lehetősége, de nem aludt el. Úgyhogy most sem ültem még ott 50 percet, mert ez nagyjából a tapasztalat, hogy ha még nem alszik, akkor kb még ennyit ugrál az ágyban, vagy rosszabb esetben elkezd sírni is és hergeli magát...úgyhogy kijöttünk, összepakoltuk a játékokat és végigporszívóztunk, aztán utána szépen el is aludt. :)

Kép
ági_bp
 
 


Mia, Emma hogyan alszik el napközben?? Este cicin, ugye??
Akiknek egyedül alszik el a csemete (kicsit központi téma ez nálam most) mindenkinek cumival, ha jól tudom...? Lottiban és Gergőben nem vagyok biztos. Kíváncsi vagyok van-e olyan köztünk akinek se cumi/cici se anya nem kell az elalváshoz??? Hmm? :)

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: