Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok,


Mi tegnap voltunk UH ismétésen. Végre azt mondták, h jól fejlődik a kicsikém. Placenta is rendben, teljesen rendben vagyunk. Nagy megnyugvás, hogy nem vagyunk visszamaradva. 700-800 gramm között vagyunk, jelen pillanatban. Remélem veletek is minden rendben. Mi a babakelengyét elkezdtük beszerezni, de én a legtöbb cuccot anyumra bízom. Szép napot nektek
szilvi16
 
 


Sziasztok!

Azaranyér nálam is egyre gyakoribb és fájdalmasabb.Kedden megyünk uh-ra,már nagyon várom.Kiváncsi vagyok mekkora már,mert legutóbb is nagyobb volt mint amennyi idős.Sajnos keményedek és görcsölgetek a magnézium ellenére is pedig már a maximum adagot szedem.
De ezt leszámitva jól vagyunk.Kis örökmozgó,alig van olyan hogy ne rendetlenkedne odabent,főleg ha apát vagy a nővérkéjét érz a közelben.Nem tudom ti hogy vagytok vele,de nekem az alvás már luxusnak számit.Én már összepakoltam a kis kórházas motyómat biztos ami biztos alapon,és lassan elkezdjük berendezni a kicsi birodalmát is.Már alig várom.

Szép napot nektek!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok! Na hogy bírjátok ezt az erős frontot? Az én pindúrom nagyon belustult, már majdnem idegbajt kapok mire végre rúg egyet :) Én meg az egész napot végig aludtam volna. Voltam fogászaton, mondván ,hogy vérzik az ínyem. Egy órát töltöttem a székben leszedték úgyahogy a fogkövet az ínyem alól. Aztán majdnem hanyatt estem mikor mondták ,hogy mennyi az annyi. Ja és SZTK - s fogászaton voltam...Simán eljöttem volna fizetés nélkül.. kicsit mérges is vagyok.

Szia Argizsu :) Mostmár én is szeretném beszerezni a kórházi cuccokat, bár ne siessen a lelkem :)

Kép
baudry
 
 
 

 
 

Sziasztok kismamák,

A kórházi cuccokról jut eszembe. Mi az amit be kell szerezni? Úgy értem, gondolom kell egy hálóing amiben szülsz, pizsama amibe átöltözöl, betét, baba ruha, de mi mást kell betenni? Nekem teljes sötétség honol a fejemben ezzel kapcsolatban.
Mi nagyon jól alszunk éjszaka, de mint a vekket, pontban 6 kor ébresztő van. Pár hete már teljesen megfigyelhető a rutin. Én gyomorsavval küzdök és az aranyér picit nálam is jelentkezőben, azt hiszem. Nem tapintható, de néha fáj a fenekem, amit én ennek tudok be.
szilvi16
 
 


Sziasztok Kismamik!
Remélem mindenkinek sikerült pihenni múlt éjjel. 
Én kicsit benáthásodtam és nem tudtam aludni 1-2 órát az orrom miatt+rettenetes derék fájdalmam volt. De igyekszem most kikezelni, nehogy rosszabbra forduljon a dolog. Tegnap hajnalban, amikor ugyancsak álmatlan óráimat töltöttem:) megmértem magam és elértem a mágikus 100 cm-es pocakot Ezért drukkolt a férjem hónapok óta. Általában vasárnap délután mérjük az én meg ő pocakját is (köldöknél)+súlyt és ezt beírom a kis naplóba. A kilók is felszaladtak az elmúlt 1 hétben és a pocakom mérete látványosan megugrott. Ha belegondolok, hogy még 3 hónap, hát hatalmas leszek
Fogorvoshoz nekem is nagyon el kellene mennem...Frontot nem bírom túl jól. Terhesség előtt rettenetes migrénes fejfájásaim voltak, de most vagy fél évig szinte semmi. Múlt héten jöttek elő újra a fejfájások.
Elkezdtem egy excelt, hogy mit vettünk és kaptunk eddig Babócának (milyen méret és db szám, de mi még nem voltunk semmi nagy bevásárláson), de azt hiszem most nekilátok majd feltölteni egy rendes listát, hogy mire van szükség és a beszerzést is elkezdhetnénk...Kórházi csomagom sincs még. Mivel császár lesz, fontos a végig gombos pizsi vagy hálóing, szívószál:) alap tisztálkodási dolgok, kellene szereznem egy mp3 lejátszót, az múltkor is nagyon jól jött, elfedi a többi jajgatást éjjel és mehet a nyugtató zene, vagy alszom rá, vagy nem:) Ja itt találtam egy listát, de majd rákérdezek a védőnőnél és utána nézek, hogy a kórháznak van-e listája, extra kívánságokkal...
Mit csináltok ma? Én leginkább pihenni szeretnék, kicsit pakolok, főzök, takarítok és várom haza a páromat, mert ő 5-ig dolgozik. Szép, kellemes napot mindenkinek

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!
Szia Argizsu!

Remélem mindenkivel minden rendben!
A frontot egyelőre bírom, de azért a biztonság kedvéért este még bevettem egy magnézium tablettát.

A kórházi cuccokról. Általában ami kelleni fog: textilpelenka (büfiztetéshez, pelenkázáshoz), törlőkendő, popsikrém, pelenka, mellszívó, babaruha (hazamenetelhez), 2 hálóing, köntös, papucs (külön a zuhanyzáshoz nem árt még egy), betét, piperecuccok. Vajúdás közben mentes vizet lehet inni és esetleg szőlőcukrot ehetsz, de lehet, hogy ez is kórházfüggő. Hirtelen ennyi ugrott be.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok régi ès új Kismamik!

Örülök, hogy mindenki jól van többnyire. Az aranyér engem eddig elkerült szerencsére, de az ínyvérzés nálam is van. A kilók szaladnak fel, küzdök az éhséggel. Van, hogy a kis Tökmagom èjszaka is leküld a konyhába néhány falatért. :oops: Ti szedtek valamilyen vitamint? Ha igen, milyet és mennyit?

Kórházi cuccot össze tudtok több lista által is állítani, Mamakelengye és kórházi Babakelengye néven van több is a neten, ill. ha a védőnő adott korábban Nektek Felicitas kezdőcsomagot, akkor abban volt egy kis lila füzet és abban is egész jó lista van. Én kismama hálóinget a vaterán vettem, 1500 Ft/db, de csak kettőt vettem, mert nehezen viselem a hálóinget, inkább nagyméretű pólót viszek majd többet. Kedden megyünk dokihoz, majd beszélek Vele a szülésről, mert nekem császár lesz és még szemészeti véleményt kell szereznem a szemműtétem miatt...

Már a 28. hét vége felé járunk. :-)

Jó pihit Mindenkinek!
viktria
 
 


Helló újra,

Viktria, én nem szedek semmi vitamint, csak igyekszem egészségesen táplálkozni. Kb 2 hónapot szedtem folsavat, ennyi. Vashiány ellen este kb 1 dl céklalevet iszok. Kalcium hiány ellen magvakat eszek, pl reggeli mellé egy kk szezám magot. Fogínyvérzéssel én is küzdök, nem vészes, de zavaró, javaslom a paradontax fogkrémet, nekem az jelentősen csökkentette a fogínyvérzést. A kilókkal én elégedett vagyok 3-4 kg van rajtam eddig, de még messze a vége. :(
Fogorvosnál voltam már és azt mondta rendben vagyunk.
Ami meg a csomagot illeti.... majd én is beszerzek egy listát. :)
szilvi16
 
 


Sziasztok!

A kórházi cuccokra nálunk külön lista van,szülőszobára és babásszobára osztva.Szülőszobára itt a következőket kérik: törölköző,hálóing,betét,papucs,papírzsebi,wc-papír,tusfürdő,fürdőszivacs,mentes víz
Babás szobába: pelenka,popsitörlő,popsikrém,fürdető,hálóing,köntös,babaruha,kistakaró,kis sapi,műtét utáni bugyi,kifogó,textilpelus,betét,és persze az alap tisztálkodási cuccok.


A mi kis tökmagunkat nem nagyon érdekli a rossz idő.Egész nap alig áll meg,megy bent a rugdosás bökdösés rendesen.Kilók szempontjából is jól állunk,alig ment fel 4-5kg.Már nagyon várjuk a keddi uh-t,főleg a védőnéni mérései után.Remélem nem siet nagyon kifelé,mert bőven lenne még idelye odabent,de a legutóbbi mérésekhez képest majdnem 2cm-el lentebb költözött.Bár a kislányom is hamarabb érkezett de nem sokkal,ő 37.hétre született.

Pihizzetek sokat ebben a gyönyörúséges időben!

Sziasztok

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok Lányok!

Ismét felébresztett a Picikém és persze farkas éhes lettem, de ilyenkor néhány falattal le is tudom az egészet. :-) Natúr joghurt, pár szelet sajt.

Szilvi, köszi a tippet, kipróbálom a Paradontaxot, már sokszor eszembe jutott, csak az íze miatt gondolkodtam eddig, de szerintem ezzel nem fogok többet várni. Én is szoktam magokat enni, de heti 2x még szedek vitamint, biztos ami biztos alapon.

Csodállak Titeket, hogy csak ennyi kiló ment Rátok, hisz csak a baba már több, mint 1 kg és akkor a víz, a lepény, a folyadék visszatartás stb. még sehol nincs megemlítve... Akkor szerencsések vagytok, bár hála az égnek én sem lettem bálna, mert eloszlik szépen, viszont a pocakom hatalmas. :-)
Bizony van még néhány hét, mekkora lesz még?! :D

Argizsu! Én is szoktam a babát lent érezni, de éjjel, amikor fekszem, valahogy mindig visszamászik. :-) Nekem még medencevégű fekvésben van. Jobb oldalt a buksija, bal oldalt a lábacskák. Épp most is tornagyakorlatokat csinál, emiatt nem tudok aludni.

Azért megpróbálok, mert korán van még...

Szép napot Nektek!
viktria
 
 


Sziasztok!


Uhh nagyon le vagyok maradva! :( Ne haragudjatok , hogy nem olvasom vissza amit eddig írtatok!


Azért, írok ilyen későn mert kórházban voltam 5 napig :'( ugyan is bekeményedtem , volt pár csepp vérzésem is így bent maradtam. Nagyon aggódtam :( féltem , hogy elveszítem a picurt. de hál az égen , hogy minden rendben. dolgozni sajnos nem mehetek vissza. Szombaton reggel indultam a melóhelyre hát rosszul lettem haza mentem és du 3 óra körül bekeményedett a hasam 7kor sem akart elmúlni pedig nagyon sok magne b6-ot vettem be utána bementünk a kórházba és 2 napig kaptam az infuziót.


A lényeg , hogy minden oké és sokat kell pihizni!


A kis angyalom nem igen mocorgott a rossz időben. Inkább este kezdte el a műsort :D Fel keltett hajnal 3kor , hogy együnk valamit. Hát mit ne mondjak kómásan kimenni a konyhába alig láttam ki a fejemből. :D noh hajnalba szépen be vágtam egy kis tálka sütit :D pudingosat :D


Most megyek pihizni! Vigyázzatok magatokra! :)


Kép

angyali88
 
 


Sziasztok!
Voltam vedononel kb. 2 hete es egy honap alatt frlszedtrm 7 kilot. De nem is latom sehol magamon :S vedono szerint nagyon sok. A cukorterhelesen is voltam es jo lett az eredmeny :) . Szoval nem tudom miert van ugy beparazva. 50kg-val kezdtem a terhesseget es raadasul 167cm vagyok. A pocak pedig szepen no :). A korhazban megneztek a kismanot epp aludt vagy szopizta a kis ujjat :) es 860grammos :) amiota ki jottem a korhazbol keresztbe fekszik angyalom :D
Meseljetek veletek mi a helyzet?
angyali88
 
 


Sziasztok! Már én is régen jelentkeztem, de azért követtem minden kommentet :) Velünk is minden oké a picúr nagyon aktív és szépen nődögél :) Jövő héten megyek csütörtökön uh-ra ami még nagyon messze van, pedig már szeretném látni a kis pocaklakót, annyira kiváncsi vagyok rá! Remélem msot nem fog nekem hátat fordítani és tudunk róla képet készíteni :P Már elkezdtem kimosni a kis ruhákat, fokozaosan vasalom őket, mert a derekam miatt nem tudok sokáig állni, és ma reggel észrevettem hogy nagyon fájnak az erek a lábamba :( remélem ez nem lesz maradandó tünet!

Mindenki nagyon vigyázzon magára, és várom a fejleményeket felőletek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a csoporthoz! :) 
Mi január 29-re vagyunk kiírva, szóval épp hogy befértünk ide. :)
Első babánkat várjuk, 1 picilányt! 
Állandóan itthon vagyok már és nemigen van kivel beszélgetnem a 4 fal között, főleg nem olyanokkal, akik ugyan úgy vannak mint én most. :) 

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Látom gyarapodik a csoport. Anncsa, gratulálok a babához!
Remélem jól vagytok!
Angyali, örülök, hogy minden rendben.

Babám tegnap lustább volt, de ma szerencsére aktívabb. Csütörtökön megyek védőnőhöz, a súlyom biztos jócskán elmozdult  a legutóbbi mérés óta, de remélem, hogy nem drasztikusan. Egyre nehezebb mozogni, igaz, a pocakom mérete sem éppen kicsi. Lassan megtudom a császármetszés időpontját is.

Babaruhákkal szerencsére a fiam által jól állunk. Igazából egy kiságyon és a kókuszmatracon kívül nagyobb kiadás nem lesz egyelőre.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! 
Nem tudjátok esetleg, hogy hol lehet venni aránylag olcsó 3 in 1-ben babakocsit? mert egyenlőre még nem vettük, meg, de már lassan ideje lenne.

Kismacko81 mi számít drasztikusnak? engem a védőnő állandóan zaklat, havi kb 2,5 kgval gyarapodok, és azt mondta h ez nagyon sok, és vigyázzak a cukorral, habár a terheléses cukor mérésen teljesen jó volt minden eredményem, habár kiderült h vérszegény vagyok.

Az nem tudjátok, hogy indokolt lehet e a császár, h ha a csípőmmel és a gerincemmel probléma van? Mert az utolsó hát és a farokcsigolyám között kivan kopva és a csípőm h ha minden igaz ki van ugorva. Időpontot meg az ortopédiára szinte lehetetlen kérni.

A vízben vajúdásról esetleg valakinek valami vélemény, tapasztalat?
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk uh-n,és a mi kicsi fiacskánk már nem is olyan kicsi! 2114grammra becsülték és a mérések alapján 32hét 6nap átlagának felel meg.Egyem meg vigyorgott aztán szopizni kezdte az újját. A hétvégén berendeztük a kis birodalmát is,minden készen áll az érkezésére.

Ancsa! webáruházakban egész emberi áron is lehet nagyon klassz babakocsikat találni,dee ha nem fontos h új legyen a jófogáson is nagyon klasszak vannak.

Hamarosan mennem kell a védőnőhöz is,aztán jön az újjabb vérvétel.
Vigyázzatok magatokra és használjátok ki ezt a szép időt amíg tart.

Sziasztok!


KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok! Örülök ,hogy mindenki jól van. Üdv Anncsa :)
Angyali pihenj sokat és vigyázz magatokra!
Rám is jönnek a kilók , de mostmár csak és kizárólag pocakra :) Valahogy nem is foglalkozom mostanában vele. Nálunk még nagyon tart a lakásfelújítás , szeretnénk nagyon beköltözni mostmár.:) Pont ezért még semmit nem vettem meg, se kórházi cuccok semmi. Úgyhogy november elején ezt mind pótolni fogom.:) a hangulat ingadozásaimon kívül egész jól elvagyok , néha kap a jobb bordám egy két rúgást, de teljesen elviselhető :) Edina én is pont ezt mondtam páromnak ,hogy amennyire várom a 4D- t remélem nem a popóját fogja mutatni nekünk:)  Nem tudom ,hogy aranyér tünet - e , nekem nem fáj, inkább sokat viszket a fenekem, de elviselhető, amúgy ugyanúgy minden reggel a "nagy dolog" az első nálam. :) A szülésre meg nem is gondolok , hogy milyen lesz. Mindenki azt kérdezi ,hogy félek - e, de igazából eszembe se szokott jutni :)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! :-)

Üdv. a csapatban anncsa! :-) Én is császáros leszek egy korábbi szemműtétem miatt és annyit tudok, hogy orvosi javaslata végzik a császárt, ha nem nőgyógyászati oka van, arról elméletileg papírt kell szerezni. Nálam most így kérik. Mi komplett babakocsi szettet vettünk a vaterán 28000 Ft-ért hordozóval, mózeskosárral, de ez nem új, viszont kimostam a huzatot rajta és tökéletesen megfelel így. Ki lehet fogni jókat a neten.

Angyali, remélem jobban vagytok!? Pihenj sokat és a házimunkában is segítsenek ha tudnak. Ijesztő lehetett átélni amit írtál, de a lényeg, hogy nincs baj.

Edina, baudry majd kérünk babafotót! :-) Mi majd november 6-án megyünk ultrahangra. Nagyon várom.

Argizsu, nem semmi, hogy már ekkora a Babátok! :D Édes lehetett, ahogy szopizta az ujját! <3

Mi tegnap voltunk nőgyógyásznál, minden rendben van és mondta, hogy naponta számolni kell a magzatmozgást. Egy nap legyen egy óra amikor 20x megmozdul a baba. Nálunk ez 20 percen belül menni fog ha éppen aktív. :D

Mindenkinek szép napot!
viktria
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jól vagytok.

@Anncsa: A legutóbbi védőnői látogatás során mért adat szerint egy hónap alatt 4 kilót híztam, a védőnő kicsit sokallta. Na majd holnap meglátjuk mennyi az annyi. A császármetszésről az orvos dönt (van választott orvosod?). Nálam azért lesz mindenképpen császár, mert tavaly is császármetszéssel szültem meg az első gyermekemet és ilyen rövid időn belül nem engednek természetes úton szülni, nehogy a hegek a vajúdás során szétváljanak.
A vízben vajúdás állítólag nagyon jó, ellazít.

@Argizsu: Szép nagy babátok van!

@Baudry: Nekem sincs még összeállítva a kórházi csomagom, bár úgy rémlik, hogy a 36. héttől ajánlatos, ha már össze van csomagolva. Igazából csak a köntös van meg, se szoptatós (vagy elöl gombos) hálócucc, se papucs, de még van idő ezeket beszerezni a babaágyon és egyebeken kívül.
A fenékviszketés lehet az aranyér jele, ha meg akarod előzni, inkább baba törlőkendőt használj, az nem irritál, mint a wc papír. Nekem múlt héten jött ki, pedig nem volt székrekedésem, most már múlófélben van szerencsére.

@Viktria: Örülök, hogy veletek is minden rendben van. Várjuk a 4D-s fotót tőled is!

Tegnap beszéltem az orvossal. Január 15-én lesz a császármetszés. Előtte két hétig viszont szabadságon lesz az orvos, ettől kicsit megrémültem, mert mi van ha... Persze nem akarok idegeskedni, de mégis, pont előtte nem lesz bent, akkor kihez fordulok? A 35. héten kell legközelebb nála jelentkeznem, körülbelül december közepén.


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Üdv az újabb Kismamiknak.
Én sem jelentkeztem pár napja, de most pótolom:) Utóbbi két hétben valami elkéspesztően megnőtt a hasam (+4cm) és kilókban is, bár azt nem látom annyira. De igyekszem valahogy kordában tartani (zöldség és gyümölcsből több, szénhidrátból kevesebb). Babóca remélem jól van, sokat mocorogDe nem tudok semmit a méreteiről. Én jövő hétn megyek dokihoz, majd csak nov. vége felé a védőnőhöz. Kaptam beutalót ortopédiára, szereznem kell időpontot, mert a bal térdem dagad+lábfej mindkét lábnál...
Nekem sincs még kórházi csomagom, de lassan megírom a listákat és teljesítem apránként. Akinek császára lesz ajánlom a szívószálat. Első éjjel nagyon hasznos amikor még nem tud az ember annyit mozdulni, de meg kellene inni min. 1.5 liter vizet. Nekem műtét után bevált a sok folyadék.
A kicsinek is kell listát készítenem, hétvégén vettünk egy egész jó adag használt ruhát szombaton, majd vasárnap elmentünk a budaőrsi Elefani-ba és beszereztünk egy szoptatós párnát (jó a várandós alváshoz is), 2 fürdőlepedőt és egy jó kis hálózsákotNagyon örülök, hogy végre haladtunk kicsit, mert eddig nem sok minden volt. Úgy döntöttünk, hogy első 3-4 hónapra gurulós bölcsőt fogunk kölcsönözni. Addig mindenkinek könnyebb lesz ha ide-oda tudjuk tologatni lakáson belül. Utána meg valószínűleg a szobájában lesz a kiságybanNézegettük a bútorokat is, persze az is egy vagyon. Babakocsiban végül úgy döntöttünk, hogy 2 az 1-ben lesz, nem 3 az 1-ben. Utánanéztünk és autós hordozóból nagyon jót szeretnénk, amihez van törés teszt is. Mivel nem érdemes a babakocsihoz is használni, az elég ha a mózeskosár nagy és kényelmes és a sportrész a későbbiekhez. Így szerintem a hordozóhoz nem is veszünk majd babakocsi adaptert.

@Viktria köszi a tippet én még nem hallottam a Felicitas csomagról, nem is kaptam, de megnéztem az oldalt és sok hasznos infot olvastam.
@angyali 88 nagyon sajnálom, hogy kórházban voltatok, de most remélem jól vagy, vigyázz nagyon magatokra
Szép napot és vigyázzatok magatokra

Kép
moncsih2
 
 


QQCS!
Jaj de szégyenkezem.Bocsi én sem voltam jelen pár napig :)
Sziasztok új mamik.Jó látni,hogy gyűlűnk :)
Nálunk is minden oké, kistörpe nagyon aktív. Tegnap peddig már rosszalkodtak az apjával is
Míg a manóka rúgott, a drága férjem úgy gondolta csikizi a hasam.Aztán rájuk szóltam,hogy elég a bohóckodásból,mert belülről és kívülről is én kapom a dolgokat Király
Én a kórházi csomaghoz vettem egy csomag eldobható bugyit a babaszafari oldalon.5 darabos, szerintem teljesen megéri az árát. Vettem még szülés utáni betétet, de sokan mondták,hogy otthonra már bőven elég egy jó vastag betét.

Örülök,hogy mindenki jól van :)
marie89
 
 


Sziasztok! Ma egésznap úton voltunk lakásfelújításhoz vásárolni és hát rá kellett döbbennem , hogy már nem megy az egésznapos csavargás és
kocsikázás :-)
Viktria tőled is várjuk a fotót.
Kismacko nálunk is hasonló a helyzet csak a köntös van meg:-) nekem valahogy a mellszívó lebeg a szemem előtt , hogy be kell szerezni egyet.
Marie az eldobhatós bugyit nekem is nagyon ajánlották, bizti fogok venni.
Lehet csak én látom így , de olyan izgatott már a hangulat ahogy mindannyian haladunk a végefelé
:-)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok, érdeklődni szeretnék tőletek, mert ma voltam anyummal vásárolgatni és a drogériában nagy dillemában voltam, hogy milyen babatermékeket vegyek: itt gondolok a testápolás, popsotörlő, popsikrém, babaolaj és természetesen a pelenka. Hát nekem a babylove-ot ajánlották, mindenből, a popsikrémre meg  a sudocremet! Kinek mi a véleménye, esetleg tapasztalat? Mondjuk én vettem már pampers pelust is mert azt szerettem volna használni, de lebeszéltek róla, mivel hogy a Dm-es jobb!

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Edina! Én jövőhéten megyek vásárolni, de a védőnő és az ismerősök tanácsaira hagyatkozom. A dm-es pelus valóban szuper, lehet is kedvezményesen vásárolni, amikor majd megszületett a Pici, regisztrálnod kell a dm baba bónuszra.. talán így hívják. Én popsitörlőben szintén a dm babylove-t veszem meg, de mindenből próbálom először a sensitive-et választani. A védődő mondta, hogy a háziorvos felír az anyuka nevére gyógyszertári fürdetőt, popsikrémet, alkoholt a köldökcsonknak és tiszta napraforgó olajat. Ezt lehet fürdetés előtt a hajlatokba vattával felvinni. Én nem veszek testápolót, mert a gyógyszertári fürdető önmagában is elég zsíros. Popsikrémet pluszban esetleg a bepanthen, neogranormon, sudocrem szokták ajánlani, de szerintem minden baba bőre mást szeret. :-) Az első 3 hónapban próbálom kerülni a sok kencét, mert nálunk Apa gyerekkorában durván allergiás volt szinte mindenre és nem merek kockáztatni. Még a mosószer és az öblítő kérdés is dilemma nálam, jövőhéten azt is meg kell vennem. Szerintem amúgy a Pampers pelusnál a reklámot fizeti meg az ember, sok nagyon jó pelus van még. Későbbre az Aldi my love pelust is ajánlották, 56 db 2400 Ft és barátnőm áradozik róla. Ki kell próbálgatni szerintem, aztán úgyis meglátod, hogy mi válik be Nektek. :-)
viktria
 
 


Sziasztok Kismamik!
Én is jó régen jelentkeztem, de azért olvastalak benneteket mindennap, csak éppen nem tudtam hozzászolni a dolgokhoz, mert semmi sem történt velünk... Múlt héten vonatoztunk egy kicsit (300 km  ) a szüleimhez, szerencsére jól bírtam az utat, csak ne kellett volna mindig pisilni mennem a vonaton... A pocim szépen növöget, már 109 centi! A Pirinyócska mozog ezerrel, volt olyan éjszaka hogy semmit sem aludtam szinte, mert annyira erőssen rugdalózott.... Tegnap voltam egy Baba-elsősegély "tanfolyamon", amit a védőnők szerveztek, nagyon hasznos volt, most már legalább tudom mit kell csinálni, ha ne adj' isten bejelez a légzésfigyelő...

Edina:Mi is a sudocremet fogjuk használni, popsitörlőből pedig biztos olcsóbbat veszünk majd, mert úgyis fogyóeszköz lesz, például azt hiszem a zöld tescosat nagyon dicsérik. A Babylove-os dolgokról én is sok jót hallottam, bár mi még nem vettünk semmi ilyesmit (gondolom majd az utolsó pillanatban, mint minden mást is... ) Az biztos, hogy törekedni fogunk arra, hogy minél barátságosabb összetevői legyenek a kencéknek. pelusból én is a Pampers Premium Care-re szavazok, legalábbis az első időkben, aztán úgyis kipróbálunk majd más (olcsóbb  ) márkákat is. Gyakran szoktam olvasgatni babás fórumokat, nagyon jó tippeket lehet kapni az ilyen dolgokkal kapcsolatban, persze mindenkinek más válik be, de azért irányadásnak jó...

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a védőnőnél. Kb. 5 kilót híztam több, mint 1 hónap alatt, de nem kezdett el morogni vagy jajveszékelni, csak annyit mondott, hogy most már elég heti 3 terhesvitamint beszedni. Minden lelet rendben, szívhangot is hallgattunk, éppen aludt a kisfiam. Pocim 96 cm.

@Moncsih2: A Felicitas csomagot a kórházban is megkapja minden kismama, de túl sok előnye nincs, mert később telefonon zaklatnak mindenféle cégtől. (a csomag átvételéhez meg kell adni néhány adatot) Tavaly én is megjártam, ennyit nem ér az a pár termékminta, hogy utána állandóan hívogassanak. Emailen kértem, hogy töröljenek az adatbázisból.

@Marie89: Az eldobható bugyi orvosi papírból készült? Mert láttam ilyet is, olyat is, még nem tudom, hogy veszek-e. Az orvosi papír kicsit bizarrul hangzik számomra.

@Baudry: Az elektromos mellszívón gondolkodom, itthon csak egy kézi van, de attól fejéskor igencsak megfájdult a kezem. Te melyiket szemelted ki?

@Edina: A Babylove termékek többsége -főképp az ultra sensitive- tényleg nagyon jó. Popsikrém, törlőkendő, pelenka mind dm-es, a fürdetőkrém gyógyszertári. Pelenkából a babyloven kívül pampers és libero volt tesztelve, a pampers nagyon drága és illatanyagot is tartalmaz, ami nem tudom, hogy mit keres egy pelenkában és irritálhatja a baba bőrét is. A Libero nem teljesített jobban a dm-es pelenkánál. De ahogy Minka87 is írta, kinek mi válik be.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!


Na nekünk pl a közelünkben nem nagyon van DM bár én is hallottam ,hogy jók a babylove- os termékeik.Egyszer próbáltam a terhességi csíkok elleni olaját és ennyi a tapasztalatom vele. (a pizsikből azóta se tudom kimosni azt a szagot.) Nekem sokan ajánlották , sőt mindkét keresztgyereknél a Rossmannos Babydream - es pelus vált be, meg a többi termék is jó, a striás krémjét használom elejétől fogva és meg vagyok vele elégedve. Plusz szerintem jók az árak is.
Kismacko , a védőnő az aventos elektromosra esküszik, ami persze jó drága, úgyhogy kezdetnek (pont ma beszéltem le) kapok kölcsön kézi mellszívót és megpróbálom azzal majd.Azt mondják ,hogy azzal csak annyi a baj, hogy nem nagyon tudom az erősséget szabályozni, de egy próbát megér.MEg ahogy Te írod a kezed is megfájdul :)  Szerintem az ilyeneknek érdemes utánanézni ,hogy van e ismerős , aki tud kölcsön adni. Nekünk van babamérlegünk és légzésfigyelőnk is , de van egy bababolt a környéken ahol ezeket lehet bérelni is évi pár ezer forintért.


Minka én már nem bírom úgy ezeket a hosszabb utakat, kicsit félek is , hogy elősegíti az aranyeret a sok kocsiba ülés, szóval akármennyire is szeretek csavarogni szűkíteni kell rajta :/

Az én pocakom 104 cm, és 11 kg plusszom van.:) Már annyit nem idegeskedem a hízáson :) Holnap lehet festünk valamit rá halloween alkalmából :)


Kép
baudry
 
 
 


@baudry:


Szia! Nekem az üléssel nincs gondom, viszont a sétákat már vissza kell fognom, mert ha egy picit is begyorsítok, hogy pl elérjem a zöldet a zebrán, akkor rögtön megfájdul a hasam alja.... úgyhogy marad a csigatempó....
Már engem sem érdekel a hízás, 13 kiló jött eddig rám, de gőzöm sincs hogy hova, mert még a régi ruháimat hordom....
Ha festetek a pocidra, mindenképpen töltsd fel majd ide!!!

Kép
minka87
Győr
 
 


@minka87: az nem baj ,ha lassú tempóban megy a séta , a lényeg ,hogy mozogjunk kicsit :) Mindenképp teszek majd fel képet :)



Ma reggelre kijött az aranyerem,   gondolni se mertem rá , hogy ez meg fog történni... Régen volt ilyen rossz éjszakám, lábgörcs, orrdugulás, orrvérzés és hát sokat is görcsölgettem.Pedig tényleg ritkán fordul elő ilyen éjszaka, sőt.És még a babóm is be van lustizva.  Gyorsan elszaladtam a patikába és vettem Reparon krémet, bár konkrét utasítást nem nagyon kaptam hozzá,csak ,hogy használható terhesség alatt.Szóval aki küzd ezzel a problémával az legyenszíves megosztani a tapasztalatait.


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

@Baudry: Nekem múlt héten jött ki. Azóta csak babatörlőkendőt használok wc papír helyett (a wc papír ilyenkor irritál). Próbálj több rostosat enni. Én a Naturland aranyér elleni krémet használtam pár napig fürdés után és néha napközben is és szerencsére elmúlt.
Néztem elektromos mellszívókat, horror áron vannak, a legolcsóbb 18 ezer forint. Még átgondolom, hogy veszek-e vagy keresek inkább kölcsönzési lehetőséget.

Jó hétvégét!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok csajok,

Anncsa, Isten hozott. Mi a héten szabizunk, haza jöttünk kicsit a szülőkhöz. Nagyon jó ez a semmit tevés. Az eddig megvásárolt babaholmikat már kimostam, vasaltam, megvettem a kezdő csomagot a pelenkázáshoz (mondtam ugye, h moshatózni fogok). Azok is a szárítón vannak már. Babaágyat most hozzuk el vasárnap. Babakocsit megvettük még nyáron. Nagyjából készen állunk, már csak a picikénk kell érkezzen. 
Anncsa.... én vízben tervezem a szülést, ha vissza érünk Csehországba elkezdjük a kórházlátogatásokat... aztán majd döntünk.
Szép hétvégét mindenkinek!
szilvi16
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom mindenki nagyon készül már, kezd izgis lenni a dolog. :-)
Nálam nem az aranyér a probléma, hanem visszajött kb. 3-4 napja az émelygésem, de szerencsére nem tart egész nap, csak pár perc naponta és úgy vettem észre, hogy amikor már viszonylag rég ettem, akkor jön elő. Nem mindig érzem az éhséget, pontosan amiatt, mert émelygek.
Folyton nézik a vízeletem, a védődő és most kedden a nőgyógyász asszisztense is, illetve a vérnyomásom én is szoktam ellenőrizni, minden oké. Baba mozog szépen és emiatt gondolom, hogy nincs baj. A védődő azt mondta, mert felhívtam, hogy a gyerek fekszik úgy, hogy irritálja a gyomrot. Hmm, nem tudom. Nálatok van valami hasonló tünet?
Az álmosság is kezd visszatérni, kicsit lustibb vagyok az utóbbi időben.
Remélem ez az émelygés hamarosan elmúlik, mert az elején sem szerettem. :-)

Jó pihit Mindenkinek!
viktria
 
 


Sziasztok! :)

Én sem jelentkeztem pár napig, sajnos tegnap elött eléggé rosszul lettem, azt hittük, h menni kell... :S
Begörcsöltem, elkezdett szúrni a hasam, bugyivonaltól lefelé szúró fájdalom, lefelé sugárzó, fájt a derekam.
Szerencsére elég volt a meleg zuhany 3-4 magnézium, meleg tea és lábfelpolcolás és persze apa gondoskodó féltő ölelése és simogatása. :)

Szilvi 16 beszéltem az orvosommal a vízben szülésről, ő azt mondta, hogy vezetett már le ilyet és nem túl jó se a mamának se az orvosnak, de a vajúdást nagyban megkönnyíti, segít a fájdalmak enyhítésében. Én nem engedem h akármit is a gerincembe szúrkáljanak, sajnos tavaj vettek agyvizet és nemigen volt kellemes a dolog, meg amúgy is migrénbeteg vagyok és sok olyat hallottam, hogy akit epidurálnak annál előfordulhat krónikus fejfájás...ez a migrénbetegségem mellé... hát köszönöm nem kérek belőle.

A babakocsit sikerült megvennünk végre, a Maxi Cosi mellett döntöttünk, mert anyósom foglalkozott babakocsikkal régebben és ért hozzá, azt mondja h ez az egyik legjobb ami használtam még megfizethető. Először mondjuk a Stokke-ról áradozott, de annak horror ára van, és nemhiszem h annyival jobb lenne.

Popsitörlőt a nővérem tanácsára (2 babája van, 20 hónapos kislány és 6 hónapos kisfiú) az auchan fogom venni, mert ott van 1 jó minőségű és áran is nagyon jó, a nevét nem tudom sajnos pontosan de van belőle sensitive is, ha jól emlékszem 2 fajta van belőle, az egyik lila a másik fehér csomagolású. Sudocrem az tuti, nagyon kevés kell belőle, szóval igen takarékos és nagyon jó. Pelusból Dm baby love. Cumisüvegből nem igen szeretném etetni a picit, inkább ciciztetni szeretném csak, már most kezd termelődni az előtej, szóval azt hiszem nem lesz gondom ezzel, talán még el is tudom adni majd a felesleget. De biztonság esetére veszek 2 db-ot vagy avent vagy mam lesz a választottam, szerintem, ha esetleg teát adnék neki, vagy apának kéne megetetnie valami miatt. 

Mit tanácsoltok? Jobb ha már a kórházban ki lesz lyukasztva a füle vagy csak késöbb? Mert szeretnénk neki fülbevalót.

Azt hiszem pár nap alatt ennyi minden gyűlt "csak össze bennem!

Megpróbálok kicsit gyakrabban írni majd! :)

Szép napot mindenkinek!

anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!


Viktria: Tuti ,hogy a babó irritálja a gyomrodat, én is sozktam érezni, igyál sok folyadékot. Tegnap egésznap olyan gyomorégésem volt , nem is tudtam feküdni ,csak a bal oldalamon, de reggelre elmúlt :) Bár én két pontban érzem mostanában őt , a jobb oldalt a bordám alatt ( ez néha fáj is ) , a bal oldalt pedig egészen lent. Úgyhogy rejtély számomra ,hogy helyzekedik éppen:)


 Kismacko: Köszönöm a tippet, lekopogom, de már hála az égnek javult is a helyzet!


 Anncsa: Vigyázz magadra! Én biztos, hogy várnék a lyukasztással, de ez csak az én véleményem, ahogy Ti jónak látjátok.:)


Megfestettük a tököt , de mivel nem volt itthon csak tempera , így nem engedtem a pocakomra közvetlen, de szerintem így is szép emlék marad :)


 Vigyázzatok magatokra!


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
Anncsa, pihenj sokat! Az én dokim kihangsúlyozta hogy most már figyeljek oda a pihenésre, nehogy gond legyen, pedig nekem semmi panaszom nincs, hála Istennek...Vigyor Bár mi még most kezdünk utánajárni a babadolgoknak....ennyit a pihenésről... 
Nekem szerencsére jó a gyomrom, savam sincs, viszont baromira száraz a torkom, meg  a szám, egyszerűen nem tudok eleget inni, hogy elmúljon.... már azon gondolkoztam hogy lehet a szobák páratartalma túl alacsony, de a ruhaszárítóval egy szobában alszunk, ami mindig tele van nedves ruhákkal és gondolom azért adnak valami kis nedvességet....

Kép
minka87
Győr
 
 


Hello mindenki!

Anncsa, én vízben tervezek vajúdni, de a szülést az adott helyzetben szeretném megválasztani annak függvényében mi tűnik kényelmesnek. Mivel első baba el nem tudom képzelni, h ép akkor mi lessz a megfelelő. Egyik ismerösőm vízben szült és neki nagyon pozitív élmény volt. Én a szülőszéket tartom lehetségesnek, az ágyon fekvést szinte teljesen kizárom, aztán lehet az lessz a nyerő. Tegnap voltam barátnőmnél és rengeteg babaholmit kaptam tőle. Ma haza megyek és kicsit rendezgetem és gyönyörködök bennük. Várom már a januárt, h kibujjon a kis tökös. Popsitörlőt én nem vásárolok. Egy pamut lepedőt darabolok fel kb 30x30 as darabokra es abból készítek majd nedves törlőkendőt. Tudom-tudom, fanatikus vagyok, de ha el lehet kerülni nem szeretnék ilyeneket tenni a kisfiam fenekére. Tuti sokkal egyszerűbb, anyum megőrül a mániámtól, de úgy tervezem, h ökomami leszek :), aztán majd kiderül meddig tartok ki. :D
Nekem sok időm nincs pihenni, de annyira nem is igénylem, újabban több energiám van. Jól bírom egyelőre és addig szeretnég dolgozni amig csak megengedik.

Tegnap elhoztuk a babaágyat, ami imádnivaló, teljessen oda vagyok érte. Még egy nagyobb ruhás szekrényt kell beszerezni és készen lennénk.
Szép napot nektek és majd várjuk a képeket a szebbnél szebb babakelengyékről.
szilvi16
 
 


Halika! :)

Mi most fogjuk fizetéskor megvenni a kiságyat és a többit hozzá tartozót :) már alig várom :)A nunis pár napja két oldalról rúgdos :D és két napja tudok megint újból aludni :)


Még 2 hét és megyünk uh.-ra :)

Fáj a gyomrom , de csak akkor ha lefekszem aludni! Nem tudom pontosan mikor kezdődött , egy reggel úgy keltem fel , hogy feszült és duzzadt volt a mellem és két napja baloldali mellembe van egy csomó! Teljesen meg vagyok megijedve!!!!   Tejmirigytől van? Holnap persze felhívom a dokim! Melltartót se szoptatós melltartót nem bírom de ez már kb. 2 héte van és 2 napja elég jól érzem magam szóval voltam már sétálni is :) csak nem értem miért keményedik be a pocim séta közbe. Nem fáj meg semmi csak egyből kemény lesz.


Megyek aludni!!! Vigyázzatok magatokra!


ui: 2 hét múlva rakok fel pocis képet :D


 


Kép

angyali88
 
 


Sziasztok!

Megint jó idő van, használjátok ki.

@Angyali88: A sétától nekem is előfordul keményedés, ezért nem indulok már "hosszabb" sétákra. A mozgás viszont kell.

Kicsit fáj a fejem a melegfront miatt, ez újdonság, régen nem voltam frontérzékeny. Eddig egy szekrényt sikerült megvenni, még hátra van a kiságy és a matrac, meg néhány "apróság". Össze kell szednem magam, mert a napok és a hetek gyorsan eltelnek és mire észbe kapok, már nem lesz sok időm mindent beszerezni.
Én is 2 hét múlva megyek UH-ra.

Pihenjetek sokat!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Hello mindenki!

Csajok, lenne egy kérdésem.... mostanig kb 4-5 kg van rajtam(28. hét), amit tudom, hogy nem sok, DE hiába nem változik a mérleg nyelve a fenekem és a felső combom felső része vastagodik, szélesedek, egyre tepsettebbnek érzem magam. Jelen pillanatban 54 kg vagyok, ami a 162 centihez nem kellene ilyen szőrnyű hatást keltsen, mégis úgy érzem mintha bálna formám lenne. Miért???? Beképzelem szerintetek vagy valóban ennyire szélesedek? Ti tapasztaltok hasonlót?
szilvi16
 
 


Sziasztok!

Hát nekem nagyon rossz éjszakám volt, már sehogy se jó aludni, pedig még nem olyan hatalmas a hasam, de ha oldalt fekszem mindig ott rugdos a pici, a bordáim aladt majd be szakad ha hanyatt fekszem, sokat fent vagyok, mindenféle dolgokat álmodok ha esetleg sikerül elaludni! És észrevettem hogy kezd visszajönni a nappali fáradékonyság is :( Hát a bálna efektusról ne is beszéljünk én 56 kg voltam mikor teherbe estem, de szépen lassan elérem a 70 kg, de valahogy nem látni csak a fenekem meg a combom kicsit vastagabb lett, nah meg a melleim nagyobbak, de nem olyan drasztikus a látvány, csak nemtudom hol vannak akkor azok a kilók! Nagyon nehezen fogadom el, mert én mindig az a vékonyka voltam jó alakkal, de mindenki nyugtat hogy majd visszaállok és minden a régi lesz, de próbálok már nem foglalkozni vele, mert most az a legfontosabb hogy minden rendben legyen a picúrral! 

Uh-ra csütörtökön megyek, remélem most sikerül képet csinálni róla, és nem lesz szégyenlős :P Nekünk már megvan minden a babaszobában kisruhák kimosva, már csak az ágynemű marad hátra, de azt a leg végén szeretném hogy minél frissebb legyen :)

Nagyon vigyázzatok magatokra :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


@Szilvi: Ne izgulj, a "szélesedés" természetes velejárója a várandósságnak, ettől még nem leszel bálna, főleg, hogy alig szedtél fel néhány kilót. Én 163 cm vagyok, jelenleg kb. 68 kiló és már 15 kiló többlet van rajtam (főleg comb, fenék tájékon látszódik). Most úgy nézek ki, mint tavaly a 9. hónap végén. Egyébként én is vékony alkatú vagyok, ezért nem veszem annyira a szívemre, hogy most mennyi a súlyom.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Kismacko81! Köszönom a bíztatást. A csipőd vissza állt az eredeti méretre? A terhesség előtti ruháidat fel tudtad még venni? Nekem arcomon, karomon semmi nem látszik a lábam alsó részén sem, talán pont ezért érzem magam ennyire aránytalannak :( Fene tudja, de nagyon nehezen viselem a változást :(
Legyünk már túl rajta
szilvi16
 
 


Szilvi: a kilók hasonló stresszt váltottak ki belőlem , de mostmár annyira nem érdekel! Különben nálam megállt a hízás, mostmár csak az jön fel amit a babó hízik:)

Edina: az alvás hasonlóképp van nálunk is , már szinte csak a bal oldalon tudok aludni , de akkor már egy idő után annyira fáj a csípőm ,hogy az valami borzasztó. A derekamról ne is beszéljünk. Ha jobb oldalra fekszem akkor valamiért olyan nyomás nehezedik a gyomromra, vagy nem is tudom. Már nagyon várom ,hogy újra hason aludhassak :) Nappali fáradékonyságról ne is beszéljünk! Nincs már olyan nap ,hogy ne kelljen aludnom egy órácskát du.

Remélem ,hogy a melegfront hatására, de ma+ tegnap elég sokat görcsölgettem és keményedett a pocim alja. Ma meg extra lusták vagyunk , nem győzőm szugerálni ,hogy mocorogjon.
Múltkor töltöttem fel képet a tökfestésről és valamiért nem látszódik megpróbálom még egyszer.
Legyen szép hetetek :)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!
Elég rég nem jártam erre de valahogy össze jöttek a dolgok.
Sajnos nem vagyunk túl jól,de hiába mentem dokihoz is semmit nem mondott vagy csinált.
Folyton olyan érzésem van mintha kövekkel lenne telerakva a pocakom,folyásom is van,rengeteget szúr a hasam.Tegnap este csúnyán begörcsöltem háromszor,de szerencsére elmúlt.Persze erre is csak azt mondták nyugodjon meg kismama nincs itt semmi baj.Keményedek és szúrkál azóta is.Anyukámnak kellett lemotyóznia hozzánk,mert nem tudom elvinni a lánykámat oviba.Mire hazasétálok kemény lesz a hasim,szúr,nehéz,és alig akar elmúlni.
Valahogy nem tud megnyugtatni hogy nincs itt semmi baj.Hanyagnak érzem őket,és érzem valami nincs rendben.Most vettem magzatvíz jelző betétet is.Igyekszem biztosra menni,de nagyon aggódom.
Az hogy az alvás nem megy az állandó derék és csípőfájdalmaktól már nem is zavar,de a többi nagyon aggaszt.Remélem nem lesz baj.

Igyekszem visszaolvasni hogy veletek mi a helyzet,de remélem ti mind jól vagytok!

Sziasztok

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


@edina, a védőnő javaslatára én első 6 hónapban nem szándékozom semmilyen márkás drogéria terméket használni a baba bőrén, max. valami törlőt. Gyerekdoki majd felírja a színezék és illatszermentes patikai termékeket. Pelenkából megvettük az első csomag Pampers new baby dry-t, 94 darab, ez volt leértékelvede valszeg majd többfélét próbálgatok, dm, libero, mosható...
@szilvi 16 én őszinte leszek, ha már kérdezted a véleményünket, remélem nem baj - 162 cm és 54 kg-al még terhesség nélkül is sovány vagy. Szóval fejben kellene eldöntened, hogy a súlyod a legfontosabb, vagy az, hogy egészséges baba szülessen. Tudom és átérzem, hogy nehéz szembesülni a +kilókkal (nekem is), de a Te kiindulási súlyod az egészséges alatt volt, szóval a várandosság miatt, kicsit háttérbe szorulunk és a picik előtérbe. De Neked is z a jó ha erős, egészséges babát szülsz, szóval hajrá az egészséges étkezés és ne töprengj a tükörképeden túl sokat
@ argizsu jobbulást!

Kép
moncsih2
 
 


Ja és magamról:) náthás vagyok, nagyon fáj a fejem, ma rosszul lettem az utcán. Babóca aktív:) Ma voltam dokinál, már lent a feje, a szívhangja jó volt. Aranyér kikészít, néha alig bírok járni, főleg ha éppen fáj itt-ott a hasam is. Mennem kell majd egy uh-ra nézni baba méreteket és adatokat, újabb vérkép, vércukor most éhgyomori, utóbbi 4 hétben hirtelen nőttünk. Így most kerülni kell minden lisztes és cukros dolgot. Zöldség, hús...szóval a helyzet nem rózsás, de csinálni kell, összekapom magam

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!


Moncsih2, pontosan ez a bajom.... egy agyrém, h az eszem tudja, hogy még így is normális a súlyom és ha a terhességet nézzük, talán kevesebb is a kelleténél, de ha tükörbe nézek teljesen mást látok. Nekem természetesen nem a felszedett pár kilóval nehéz megbírkózni, hanem a 2 számmal nagyobb melleimmel, a pocakommal, amit képtelen vagyok megszokni (persz nagyon örülök a kis tökösömnek, de ezt pocak nélkül jobb lenne megoldani :) ) és természetesen az, h két piszkafa lábra lett egy aránytalanul nagy fenék, amit nem is értek, hogy honnan. Voltam én már 60 kg, csak az máskép oszlott el. És mielőtt bárki hülyének nézne, tudom én jól magamról is, hogy túlzás amit leművelek és igyekszem pofozgatni magam a valóság felé, de nagyon nehéz ez számomra. Ami meg a kaját illeti, senki azt ne higyje, h nem eszem, sőt! Teljesen normálisan étkezem, a kelleténél talán kicsit többet is, mert a gyomorégés nagyon kínoz, így a keksz nálam olyan mint a viz. Azonkívül napi 5x étkezés 2 alkalom gyümölcs és 1x friss zöldség is van. Nálam a napi leves és főtt étel is elengedhetetlen délben és este. Na de hagyjuk az én beteg agyamat.....

Én is náthás vagyok, ma megyek dokihoz, h kikérjem a véleményét. Pénteken lessz a terheléses cukorszint mérés (kicsit megkésve) amitől egyáltalán nem tartok, szerintem rendben lessz. Picikém tegnap nagyon lusta volt, aggódtam is picit, de azért este rúgott párat, hogy megnyugtasson itt van ám még. Mi a lakást teljesen felforgattuk. A babágy meg a háló közepén, sikeresen elromlott a mosógép, tegnap jött az új, így alig látszunk ki a mosásra váró ruhákból.

argiszu, jobbulást és kitartást!

edina, én sem szándékozom semmiféle kencét használni a babánál. Patikából vásárolt készítményeket beszerzek, de azt is csak akkor használom, ha a baba bőre igényli majd.
Nálam házilag készített nedves törlőkendő a terv, aztán ez majd adja magát....

Na de most már ideje lenne dolgozni
szilvi16
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap én sem voltam a toppon, mintha ólomból lett volna a hasam és szabályosan húzott előre. Minden házimunka nehezemre esett, pedig nagyon lassan és óvatosan teszem a dolgokat. A fejem nekem is fájt és szinte egész nap kemény volt a hasam, de nem határozottan keményedés, hanem olyan feszítő érzés. Megettem jónéhány szem mandarint és szerintem attól puffadt a hasam. :? Némelyik nap könnyebb, néha nehezebb, de összességében én is érzem, hogy kezd nehezedni a pocakkal. Életemben nem voltam ilyen boldog, persze nálam is felpattantak a kilók, de nem eszem csokit és semmi édességet, szinte csak egészséges kajákat. Hetente többször sétálok ha szép az idő, de néha olyan érzés, mintha kérdőjel alakzatban tartanám magam és tolom magam előtt a pocakomat. :lol:

Szilvi, ne félj a kilóktól, mert állítólag az első 2 hónapban szülés után megszabadulsz a nagyrészétől! Nekem elmondta a védőnő, hogy a gyerek 3 kg, méhed kb 1 kg, lepény kb 1 kg, víz kb 1 liter.. Ez önmagában 6 kg körül van és ez nem a Rajtad lévő háj! Amúgy pedig a szervezet raktároz ilyenkor a Picinek és ennek így kell lennie, ez a természetes.

Jobbulást argizsu, pihenj sokat, hogy maradjon még pár hetet a Babó!
Moncsih, Neked is jobbulást és akik még náthásak, vagy betegek!
Baudry! Szuper jó lett a tök! :D

Holnap este megyünk ultrahangra, pénteken teszek fel friss babaképet. :-) Olyan kiváncsi vagyok már mekkora. Bár én hatalmasnak érzem a rúgások alapján.
Délelőtt szemészetre megyek a császár miatt kell kérnem orvosi javaslatot.

Már a 30. hétben vagyunk. Nődoki mondta, hogy január 5. vagy 6. lesz a császár időpontja. :-)

Szép napot Nektek!
viktria
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: