Új privát üzeneted érkezett!

Émelygés folyamatos, de nem emlékszem, hogy a tesókkal meddig is volt. Illetve sztem Kincsővel nem is émelyegtem.
Nálam is az válik be, hogy rágcsálok valamit olyankor.

Anyuék voltak nálunk 7végén, nekik elmondtuk. Anyósomék még nem tudják, majd talán 3 hét múlva jönnek, akkor tervezzük elmondani.
Most már az 1. uh után elmondtuk, előzőeknél megvártuk vele a 12. heti uh-ot.

Én is azt csinálom, ha rosszul vagyok lefekszem picit, a lányok meg játszanak. Borka aranyos, mondja, hogy ő sem érzi jól magát és lefekszik mellém :) Persze Kincső is mondja, hogy éniénis!:D
Amikor Borkát vártam, akkor még ugye dolgoztam. Hát a reggeli felkelések nagyon rosszul tudtak néha esni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Nóci,
üdv itt!
Gratulálok nektek, akkor nagyon nagy az öröm, gondolom :)
Táblázat jó ötlet, tök jó, ha megcsinálod! Szólj, és írom az adatokat :)

Csutak,
neked is üdv! Tüneteink pontosan megegyeznek :) De örülök is, mindenkinek ilyen nyugis heteket kívánok!

oui,
én sem tudom még, hogy lesz elhelyezve Emese és a pici. Egy nappalink van, ahol mi alszunk, meg egy félszoba, ahol most Emese :) Szóval még nem tudom...
Írtad a bigmacet, annyira megkívántam... Nem lehet egyszerű, ha a férjed ennyit utazik, és te is dolgozol. Le a kalappal!
És gratulálok a szívhanghoz :)

krikri,
nem te vagy az utolsó, én jan. 31 :)
Én akkor tudtam túllépni Emese születésének napján, mikor kiírtam magamból.


Viki,
szerintem ha van energiád, írj naplót! Én nem írtam E-vel, most sem fogok, mert egyszerűen nincs hozzá türelmem, de szerintem azt tök jó lesz később visszanézni!
Az a cucc az ágy mellé nagyon praktikus!! Mi most szerintem bölcsőbe rakjuk, mert akkor azt lehet ide-oda pakolni :)

Bobojszka,
én is kiakadtam az "és az jó?" asszisztenskérdésen - ti. hogy terhes vagyok :) De nekik muszáj valahogy rákérdezni...


A csecsemőápolásról:
a gyerek sokkal furfangosabb annál, minthogy egy könyvnek megfeleljen :) Na jó, persze, jó olvasgatni, de szerintem nem szabad előre eldönteni, hogy na én akkor így meg úgy fogom - mert ha a gyereknek az valamiért nem jó, akkor nagyon nehéz lesz összehangolódni. Úgyis segít majd a baba, hogy ő hogy akarná :)

Az én szüleim már tudják, de nálunk egyelőre ennyi. Majd 3 hét múlva, ha már lesz szívhang, akkor többeknek terjesztjük :)

Szép napot nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Sziasztok!

Jó kis hétvégén vagyunk túl. pihenni nem nagyon tudtam, de nem is bánom.
Az émelygés hát nálam javult egy kicsit a helyzet. Emeltem egy kicsit a napi vitamin mennyiségemen, és nagyon bejött a dolog. Kevésbé vagyok álomkóros,és az émelygés is ritkábban tör rám.

Suttogó én csak azt tudom mondani, hogy nekünk nagyon bejött. Persze egyáltalán nem biztos,hogy a tesónál is ezt fogom mondani, mert egy tuti, NINCS KÉT EGYFORMA GYEREK! Szóval lehet, hogy az ablakon fogom majd kivágni a tesónál.

Kata nálunk az első perctől kezdve a saját szobájában, a saját ágyában alszik. Próbáltuk bevenni kettőnk közé, mikor nagyon lázas volt valamilyen betegség miatt, de esélytelen volt. Csak fészkelődött, forgolódott, és látszott rajta, hogy nem találja a helyét, így ő sem tudott aludni. Így ha bármi van, akkor én költözök a szobájába az ágya mellé.
Most viszont, hogy jön a tesó mi azt tervezzük, hogy a kicsi éjjel mellettünk lesz az utazóágyban (persze kókuszmatracot teszünk az ágyba), de napközben a gyerekszobában fog aludni. Azt amikor már egész jól átalussza az éjszakát, és csak 1X kel éjjel akkor mehet át már éjszakára is a gyerekszobába.
Ja és azért utazóágy mert 2 szobás a lakás, így azt reggel összecsomagoljuk és nem lesz útban napközben. Sajna egy bölcsőt már nem tudnánk nagyon kerülgetni az 54nm-n két gyerek mellett.

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 

 
 

Noémi, nem irigyellek ezért a 4 napért, de az a fő, hogy megint itt vagy:).

A hétvégén elkezdtünk nagyobb lakásokat nézegetni, de rájöttünk a férjemmel, hogy annyira szeretjük ezt a mostanit, hogy teljesen felesleges nézelődni, úgysem adjuk el... Majd összehúzzuk magunkat.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Noémi: Sajnálom, hogy így rátok ijesztettek, de ezzel le is tudtátok a kötelező parázást, mostantól nem lehet semmi baj. Azért elmeséled mi volt? Miért gondolták, hogy méhen kívüli?

Bobojszka: Tök jó, hogy múlik az émelygés!

Füles: Milyen aranyosak a lányok, hogy így együtt éreznek veled! :)

Oui: Három gyerekhez kell ám a tér! :)

Nekem délutánra eléggé elkezdett szurkálni jobb oldalt a hasam. Persze már rémképeket látok, hogy méhen kívüli terhesség stb. Remélem csak elfáradtam.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Nóci, sajnálom :( Elmeséled, hogy mi történt? A lényeg, hogy rendben vagytok! Jó, hogy visszatértél!

Nem akarok ünneprontó lenni, de nekem is majdnem egy hétre elmúlt az émelygés... Hogy aztán kétszer olyan erősen csapjon le. Szóval legyetek résen és pár óránként egyetek, mert ez az egyetlen ellenszere úgy tűnik! Már csak pár hét és vége :)

Krikri, én most olvastam, hogy az egyébként szilva nagyságú méh a 8. hétre grapefruit nagyságúra nő. Az lenne a csoda, ha nem szurkálna-húzódna-fájna néha. Ne parázzatok. Én is állandóan parázom, ha van tünet, azon, ha nincs, akkor meg azon. Közben meg tiszta pillanataimban pontosan tudom, hogy én mindent megteszek, amit csak tudok, hogy minden rendben legyen, úgyhogy kár az aggodalom. Néha olyan jó lenne átadni magam a teljes önfeledt örömnek, de még egy-egy rövidebb pillanaton kívül nem nagyon mertem :oops:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki: Köszi, hogy nyugtatsz! Aranyos vagy! Tudom én, hogy tök normális. voltam már terhes és nem is vagyok laikus, de kár minden észérv. Majd jövőhét kedden ha a doki azt mondja, hogy nyugi, akkor esetleg (!) megnyugszom. :)

Hát önfeledt pillanatok szerintem a középidőben lesznek. akkor jól van az ember fizikailag, még nem parázik annyira a szülésen, az ultrahangok már egész komoly bizonyossággal megmondják, hogy az albérlő is jól van odabent. Na az önfeledt időszak lesz.
De megsúgom: onnantól kezdve, hogy anyává válsz örökös aggódás lesz az életed. :)

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Jó reggelt!!!

Én semmit nem tudtam aludni a tegnap uh miatt :lol: A csöppség crl: 28 mm :lol: Aludta a drágám :lol: És egyszer csak felébredt :lol: Közölte ő nyujtozkodik egyet és ezzel megmutata a vég tagjait :lol: Hát valami eszeveszetül édes csak nevettünk a férjemmel!!!
Mindent alaposan meg nézett az orvosom!!!A szikholyag kezd felszivodni és láttuk a köldökzsinórt :wink: Lepényt hátul a legjobb helyen :wink:
Továbbra is táppénz min 16 hétig ez van meglepődtem azt ittam 12 után mehetek de nem sebaj az még 6 hét eltelik :lol:
Szoval eszeveszetül nagyott nőt és gyönyörű du hozok képet is :lol: akkor szerelembe vagyok hogy azt el sem tudom mondani az én agyam most kezdi végre feldolgozni a dolgokat :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Hú micsoda vihar volt este. Emese olyan cuki volt, mikor dörgött, akkor ijedten mutogatott az ablakra, és elszaladt a lakás legtávolabbi pontjába :)

Bobojszka,
Emese sem tud köztünk aludni :) Akkor mindig ugrál és játszik :)
Utazóágy jó ötlet. Mi sem nagyon tudom, hova tesszük a bölcsőt a 34 nm-ünkön :)

Oui,
ez aranyos, hogy ennyire szeretitek a lakást. Régóta laktok ott? Meg gondolom a gyerekek iskolája, bölcsi is ahhoz van közel, nem?

Krikri,
be kellett mennem az orvoshoz a betöltött 5. hét után, és megnézett, és nem látott semmit. De hogy van egy csomó folyadék ott a hasüregben, és ő nem tudja mi az, de vsz. vér, szóval menjek haza, egy hét múlva vissza, és ha közben fáj, akkor irány a kórház.
Na most nem igazán voltam nyugodt ezekkel a szavakkal, minden apró kis lehelletnyi görcs vagy rossz érzés után jött a para, hogy Úristen, méhen kívüli. És nem bírtam csütörtökig várni, tegnap elmentem, hogy valaki nézzen már rám, mert így meghalok a stressztől. És ott volt a 7mm-es petezsák, a helyén :)
A doki, a múltkori, akkora bunkó volt amúgy...
Azóta nekem is szurkál kicsit, de én már nem izgulok, mert már láttam, hogy jó helyen van. Szóval te se tedd! Remélem elmúlik nálad.

Nóci, sajnálom Sad Elmeséled, hogy mi történt? A lényeg, hogy rendben vagytok! Jó, hogy visszatértél!

Gondolom rám gondoltál Viki :) Engem soha nem hívtak még Nócinak, szóval szívesen maradok Noémi, Nóci meg lehet Nóci, meg persze lehet, hogy ő nem is Noémi, hanem Nóri :) Na ezt jól megmondtam :) Szóval Nóci Nóci, én meg Noémi, és akkor nem keverődünk :) A másik topikban van két Szilvia, és nagyon nehéz ám rájuk hivatkozni :)
Szóval köszönöm, én is örülök, hogy itt vagyok. Nem irigyellek, hogy ennyire nehezen viseled ezeket a heteket. Valóban, egy másik gyerek mellett biztos rosszabb lenne, de szerintem akkor nem is lenne időd foglalkozni magaddal... Akkor most nem vettél ki könyveket?

Nóci,
de jó :) Hozzál képeket! :)

Én tüsszögök folyton, és nem jó érzés :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi, neked van fogadott orvosod? Hogyhogy más vizsgált meg először?

A lakással kapcsolatban: igen, itt van a közelben az iskola-ovi-bölcsi, de egyébként is a környéken nézelődtünk:). Mivel a Moszkva térnél lakunk, nagyon sokat számít, épp melyik utca, mi egy egyirányú, nagyon csendes utcában lakunk, ahol nem jár bkv, és van egy kis kertünk is.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Volt fogadott orvosom, de a múltkori szülés után váltani szeretnék, és még nem tudom, kire. És múlt héten épp ezért az sztk-ba kellett mennem.

Nem csoda, hogy arról a környékről nem mennétek el, az gyerekeknek is tök jó!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Jó reggelt Lányok!

Noci: Oh, de nagyon irigyellek az ultrahang miatt! Nagyon édes lehetett, ahogy nyújtózkodott, mint a nagyok... Nekem még pont egy hét az ultrahangig.

Oui: Nehéz is minden szempontból ideális lakást találni. mi tavaly költöztünk, de kisebb idegösszeomlással járt. :?

Én semmit nem aludtam az éjszaka. Egyszer fáztam, egyszer meg melegem volt. Alig várom, hogy aludjak. A fülem is fáj... 26 évig sosem fájt, mikor is kezdené el?!

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Noémi, persze, hogy rád gondoltam, kicsit kótyagos voltam tegnap - gondolom az időjárástól. :oops:

Annyira nem értem, hogy miért ilyenek azok, akik fiatal várandósokkal dolgoznak. Hogy lehet valaki ilyen? Nem csodálom, hogy stresszeltél :(

Nem tudtam kivenni, mert zárva volt, és tegnap sem tudtam elmenni. Talán majd ma, ha nem jön semmi közbe :)

Ti hogy viselitek ezt az időjárást? Biztos rossz lenne az is, ha folyamatosan hőség lenne, de ez, hogy tegnap 30, ma meg 15 fok van... Rosszul alszom.

Viszont mi hétvégén családi banzájra megyünk, úgyhogy eldöntöttük a férjemmel, hogy elmondjuk a babát. Amúgy még korainak tartanám, de ez megfelelő időpont lesz, minek húzzuk, ha valami baj történik, akkor azt hiszem, hogy ez lesz a legkisebb bajom, hogy tudják!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jé, mi lehet ez, mert nekem is fáj a fülem és az egyik kolléganőmnek is. Egy kicsit a torkomat is érzem, de nem fáj, hanem csak olyan fura, megmagyarázhatatlan érzés :( Nem is tudom, hogy mit kezdjek vele, már pár napja tart :(

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Na lecsúszott egy kávé, talán így délig kihúzom.

Viki: Nagyon izgi, tuti óriási lesz az öröm a családban. Ez egy tök jó alkalom elmondani. Én úgy vagyok vele, a családnak (anyukám, nővérem) és a legjobb barátnőimnek elmondtam. Ha ne adj isten bármi történne, ők arról is tudnának és akkor már ne csak azt tudják meg, hogy baj van.

Egem kikészít ez az idő. Tegnap szó szerint lekapott a nap, amikor Ábellel elsétáltunk vásárolni. Ma meg rendesen fázok, ha kinyitom az ablakot. Emiatt sem tudtam aludni szerintem.

A fülemre most tettem meleg cseresznyemag párnát. Az segített, hazafele meg a férjem vesz kövirózsa cseppet.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Lányok, én is a kövirózsát akartam ajánlani! Ha valakinél nő a szomszédban ilyesmi, akkor onnan is kérhettek. Az nagyon jó! Jobbulást!

Idő tényleg szörnyű, tegnap kánikula, ma hideg. Nekem a pocim érzi, kicsit húzódik.

Viki,
a hétvége tök izgi :) Olyan jó lesz elmondani! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Padlizsánkrémet csinálok, most sülnek a padlik, hát rosszul vagyok a szagától :) Pedig nagyon szeret(t)em :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Viki lehet amúgy simán azért fájdogál a torkod, mert ugye az immunrendszered másra koncentrál.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Az a baj, hogy szerintem nekem nem a fülem fáj, mert még tavasszal volt egy ilyen mandulagyulladásos-fülfájásos betegségem, és akkor voltam egy magán fül-orr-gégésznél, aki megállapította, hogy semmi baja nincs a fülemben, valami góc le lehet tapadva az arcüregemben és oda sugároz, vagy valami ilyesmi. El kellene mennem arcüreg ct-re, de nem tudtam, mert terhes lettem, aztán meg elvetéltem, pont leszartam (bocs), aztán meggyógyult, már nem is emlékszem hogyan, utána megint a ciklus második fele volt, nem mertem elmenni, következő ciklusban meg megint terhes lettem :) Úgyhogy most nem tudom mi legyen :( Talán valami antibiotikumot adnának rá, de a gyomrom alapból sem túl jó most, nem bírnám szerintem végigcsinálni. Na, abbahagyom a nyafogást, most szedek homeogene 9-et tegnap óta, próbálom magam pár nap alatt kikúrálni, ha nem segít, akkor elmegyek az orvoshoz. Vagy nem tudom.

Igen, biztos fognak örülni, mert már várták, és karácsonykor beszélgettünk is róla, hogy milyen rossz, hogy nem jön. Anyuék is nagyon szerették volna, ha elmondjuk a családnak, mert gondolom büszkék akarnak lenni.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki: Nézz itt szét hátha találsz valamit ami jó az ilyesmire. Ct? Hát az kicsit ágyúval verébre, jobb is, hogy kihagytad szerintem. Próbáld ki néhány napon át este a kamillás, teafaolajos inhalálást. Hátha segít feloldani, ha ott tényleg le van tapadva valami. Az nem játék és a terhességnek sem túl jó, egy ilyen be-be lobbanó góc.

http://homeopatia.info.hu/

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Köszi!

Az a baj, hogy nem igazán tudom, hogy mi a baj, addig nem tudok rá keresni homeós szert. :( Most elkezdtem még a lymphophön cseppet is a homeogene mellé, hátha, bár emlékeim szerint tavasszal sem volt hatásos :(

Tanácstalan vagyok, hogy mi legyen, a háziorvos és az egyik sztk-s fül orr gégész szerint a mandulámmal van baj, de elmentem egy nagyon alapos magándokihoz és mondta, hogy semmi baja a mandulámnak, nem az a góc.

Na mindegy, most még pár napot kivárok, aztán ha nem javul, akkor valamit kezdek magammal :o

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Na én hivatalosan is kismama vagyok mekkora szerencsém volt :lol: Indultam anyuhoz, mondom megnézem ki tartozik hozzá. :lol: Erre pont ő volt bent igaz várni kellett 1 órát mert volt kettő kismama akiknek időpontjuk volt így ok előre mentek aztán rendes volt mert 10 ig rendel és kozben 10 kor hívott be engem!!!
Volt vizelet leadása ami negatív kaptam újságot kis könyvet mindent :lol:
Jah és fogytam 3.5 kilót :shock: Sejthető volt mindenki mondta csak én nem gondoltam :shock: :lol:
Aztán a házi orvost is Elintéztem még egy hónap táppénz :wink: Szoval letudva minden :wink: Már csak olvasni kell az olvasni valókat és bekötni a kis könyvemet :wink: 8) :lol: Jah és nagyon szimpi kedves segítőkész volt a védőnő :wink:
Képet hozom csak át kell tennem más milyen fájl formátumban :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci: Ha jól értettem (és miért ne érteném jól, amikor már félig alszok? :) ) akkor anyukád a védőnő?

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Noémi, jaj nagyon sajnálom ezt a riadalmat! De a lényeg, hogy minden rendben van a picúrral.

Noci, milyen cuki lehetett a babátok!

Oui, mi akkor eléggé közel lakunk! :)

Érdekes, engem a frontok nem zavarnak. Valamelyik nap lecsökkentettem a 2 kv-t 1-re, hátha akkor enyhül az émelygésem.Aznap borzasztóan fájt a fejem, de aztán az is megszűnt. De emlékszem, amikor pár éve elhagytam a kv-t, akkor is ez volt.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Sziasztok!

Na ma beszereztem a kiskönyvemet.:)
Vittem Katát az egyéves státusz vizsgálatra+oltásra, és ha már ott voltam, akkor mondtam a védőnőnek, hogy kellene egy kiskönyv. :D
Így két legyet ütöttem egycsapásra.
Jövőhéten meg megpróbálom letudni a házidokit, meg fogorvoshoz is kéne menni egy fogsorvillantásra.
Ennyit mászkálni... :lol:

Bobojszka

Kép

Kép
bobojszka
Szigetszentmiklós
 
 


Nóci,
én sem értem teljesen, anyukád a védőnő? Az nagyon klassz lehet :)

Füles,
akkor te is nagy kávés vagy? Akkor gondolom a vérnyomásod alacsony, nem? Mármint ha fájt a fejed, mikor abbahagytad.
Én napi 4-et is képes voltam meginni, most rögtön levittem 1-re, de erről nem mondok le, mert különben életképtelen vagyok.

Andi? Hogy vagy? Megvolt már az a vizsga, amire a férjeddel készültél?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Én is napi 4 kvs voltam, de most ha csak rágondolok, rosszul vagyok...
Elvileg nekem holnap dolgoznom kell újra, beszedtem az antibiot. De olyan gyenge vagyok, ma 11-től 2-ig aludtam, el sem tudom képzelni, mit fogok bent csinálni!!!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Megcsináltam a táblázatot :) Bocsánat, ha kihagytam valamit, vagy kihagytam információt.
Elvileg ha be van írva a szülés dátuma, akkor kiszámolja, hogy hány hetes vagy. Tudtok benne módosítani, úgyhogy töltsétek ki a hiányzó adatok, hogy teljese legyen :)

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... WVFZUZSbkE

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jaj de jó Viki :)
Nem teszünk be olyat, hogy tippek a baba nemére? és akkor utólag meg látszik, kinek jött be.
Nem muszáj :D Csak ilyen zakkant vagyok ma.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


De, mehet felőlem, én is kíváncsi vagyok :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki nagyon ügyes vagy én nem tudtam volna ilyen jól megcsinálni :wink:

Ööö lehet én irtam rosszul, nem nem védőnő anyukám :wink: Csak Elintéztem :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Viki! nagyon ügyes vagy! Szerintem tippeljünk ;) Aztán meglátjuk mi jön be....
Szerintem nekem kisfiam lesz :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Akkor beírom én is a tippemet :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Egyébként bocsánat hogy eltűntem, de annyi meló volt, hogy ki sem látszottam belőle.

Viki, írtad, hogy könyvelő vagy, nos én is :wink: és hát tudod most voltak a zárások....úgy hogy eléggé össze sűrösödött a helyzet.

Annyi új kismama lett, hogy alig bírom követni. Üdv mindenkinek a "fedélzeten!"

Ahogy olvastam mindenki rendben van azért és ez a lényeg.

Viki, te mondtad ezt a fülfájást? Nekem azt mondta a doki, hogy ez a vérnyomás változás miatt van, mert hogy rengeteg folyadékot tart vissza a szervezet és több vért kering, hogy ugye megfelelő legyen a kicsi ellátása. Ezzel magyarázta a fejfájást is. Gondoltam leírom nektek.

Hát ahogy olvastam itt mindenki fogyott.... akkor én kilógok a sorból, mert én híztam már 3 kg-ot.... :oops: :oops: , akkora bálna leszek a végére, hogy ihajjjj....

Pedig nem eszem semmi hizlaló dolgot....én a Femibionra gyanakszom....mert ugye rengeteg B vitamin van benne, ami ha jól tudom étvágyat csinál és segít a zsír beépülésébe....

Jahh.....védőnő, én most csütörtökön megyek oda, mert sajnos egy héten csak egyszer van rendelés 8-10-ig....és el kellett így cserélni ezt a napomat.

Igyekszem visszaolvasni titeket
:oops: :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


bobojszka.....a fogorvost kihagynám..... :( :? :cry:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Jaj Lányok, én délután ettem csokikát, meg cseresznyét, meg meggyet, most olyan haspuffadásom-feszülésem van... Úgy nézek ki mint egy négy hónapos és még megmozdulni sem esik jól :(
Nekem szinte mindig ez van estére, de ez most extra...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki! Igyál sok vizet, segít, sima szénsavmentes ásványvizet!

Egyébként remélem úgy jársz , mint én :-) Nekem a 9.hét végén egyszerűen megszűnt a puffadás.... mint egy varázsütésre..... :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tényleg lányok, mikor lehet megtudni a baba nemét? Vagy attól függ hogy "forog" ? Nekem most szült egy barátnőm és ő azt mondta, hogy a 37.(!!!) héten tudták csak biztosan megmondani, hogy lány....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én úgy tudom, hogy legkorábban a 12. heti ultrahangon, de én is hallottam olyat, akinek csak szüléskor, vagy előtte derült ki, mert annyira elbújt mindig. Hát én attól ki fogok borulni, ha nem tudom meg, nekem ez a mániám, hogy mindig is azt gondoltam, hogy akkor tudom igazán elképzelni, közel kerülni, amikor már tudom, hogy milyen nemű...

Remélem elmúlik mert ez rémes. Vizet sem kívánom, mert tele vagyok, vagy erőltessem így is?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


És voltam ma könyvtárban, kivettem a bába válaszol és a lelki köldökzsinór című könyveket. Meg még három baba és három kismama magazint, úgyhogy lesz mit olvasgatnom!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki,
A cseresznyétől rettenetesen fel lehet puffadni, nem lepődj meg az eredményen:). Még nem-terhesen is ugyanígy járok tőle mindíg:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki, az biztos, hogy segíti az emésztést. Nekem is volt ilyen, úgy éreztem szétreped a hasam...komolyan... :cry: leerőltettem vagy fél liter hideg vizet és kb egy fél óra múlva szépen lement a hasam. Előtte az Espumisant szedtem, de azzal az volt a baj, hogy csak átmenetileg hatott.....
Viszont nem tudom, hogy neked a diétád mellett árt-e ha iszol, de szerintem nem, mert a vesédet dolgoztatja meg, meg a keringésedet...ami által javul az emésztésed is. Nekem ezt ajánlotta a dokinőm és bejött.

Jaahhhh!!! És még valami, mozogni kellene egy kicsit, én is könyvelő vagyok, sokat ülök és azt vettem észre ha felálltam óránként egy öt percre és kimentem a levegőre csak sétálni egy kicsit, elmúlt a puffadás. Ha itthon vagyok akkor kimegyek a kertbe, körbe sétálom vagy hatszor....ez is segít. Ezt is a doktornő mondta, nekem bevált....

Remélem neked is-....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Köszi, megpróbálom!

Innom lehet a diéta mellett... Csokit meg ennyi édes gyümölcsöt nem kellett volna enni :oops:

De már el is döntöttem, hogy még pár nap lazaságot adok magamnak, aztán visszaállok a diétára, mert nagyon lelkiismeret furdalásom van!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, a lelkiismereted az egy dolog....de hogy rosszul érzed magadat, az szerintem sokkal rosszabb.....

Remélem bejön valami.....drukkolok----- :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tudom, én is ezzel nyugtatom magam, hogy annyira nem szegem meg a diétát, pl cukrot nem eszem (eddig egy milka waffelini és 1 magnum szárad a lelkemen), úgyhogy annyira nem vészes a helyzet, inkább csak tk kenyér helyett fehéret eszem sokszor, és többször eszem gyümölcsöt, mint lehetne - de emiatt mondjuk nincs lelkiismeret furdalásom :)

Szerintem úgyis elmúlik pár nap alatt, úgy vettem észre, hogy 4-5 napos ciklusokban váltakoznak a tünetek... Pár napig puffadok, pár napig görcsölök pár napig hányingerem van :) Nem tudom melyik a jobb, komolyan mondom. És ez mostmár így lesz örökké :lol:

Ilyenkor férjem mindig mondja, hogy emlékeztetni szeretne rá, hogy az elmúlt egy évben hányszor sírtam, hogy kisbabát szeretnék a pocakomba :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki,
Tutiszupi a táblázat!! Még soha ilyen profit nem láttam. :wink:

Voltam ma uh-n. Minden ok, gyönyörű, szabályos szívhang, CRL 18 mm. Pont a korának megfelelő.
Olyan furi, hogy még kis hazánkban is mennyire mások az orvosi szokások. Én pl a dokimmal nem is találkozom a 12.hétig, se vérvétel, se kiskönyv, se semmi. Tulajdon képpen az első trimeszterben van 1db uh azt csókolom. :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Viki: Szuper a táblázat! Tök ügyes vagy, én még azon is aggódtam, hogy a hiányzó adatokat be tudom-e írni. :)
Az jutott eszembe, hogy mivel nem zárt a topik, így most ezt bárki láthatja, ami nem is baj, de bárki bele is nyúlhat. Na nem mintha értelme lenne, de annyi "érdekes" gondolkodású ember van. Nem lehet ehhez egy jelszót kreálni és csak úgy hozzáférni?

honeymoon: Gratulálok a szívhanghoz! Hogy hogy nem is találkozol a dokiddal a 12. hétig? Most nézem a táblázatban, hogy Te is a Szent Imrében fogsz szülni. Én is úgy tervezem, Ábel is ott született. Ha nem titok ki a dokid?

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Jó reggelt!!!!

Örülök hogy bdana is vissza tért :wink: Hiszen mi egy idősek vagyunk :wink:

Képzeljétek babával álmodtam, kislány Volt és arra emlékszem az autóban szoptatás :shock: Majd rohandtunk be egy benzinkútra :shock: Nem volt rajta pelenka és szét fosott :lol: Engem és a kúton is mindent :lol:

Viki: jobban vagy ma már!?
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Honey, gratula a szívhanghoz!

Noémi, nem vagyok nagy kv-s, csak szeretem az ízét. Most már csak 1-t iszom reggel.
Sztem a vérnyomásom nem túl alacsony, átlagos.

Viki, szuper a táblázat, köszönjük!

Mi a nemüket egyik terhességnél sem szerettük volna tudni. Sztem most is így lesz :) Kicsi korom óta fiútt szerettem volna. Borkánál éreztem, hogy lány, Kincsőnél meg sokáig azt, hogy fiú.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Sziasztok!

Lassan siekrül gyakrabban jönnöm, de a rosszulléteim állandósultak, délutánonként csak fekszem, se erőm, se kedvem. A gyomrom ég, fáj, tegnap megint siekrült róka komával találkozni. Étvágyam nincs. Szóval kerek a világ.

A jó hír az, hogy hétfőn voltam orvosnál és CRL 11 mm. (7+6. napon voltam), 2-3 nappal kisebb a számított koránál, mint anno Kristóf is, a kéői peteérés eredménye.

Volt szívhangja, minden rendben, normális méretű és egyedül van. :)

Igyekszem felzárkózni, de nem könnyű, lehet, hogy csak a 12. hét körül sikerül.

Meg még a héten lesz az utolsó vizsgám... már jó lenne túl lenni rajta.

Szép napot mindenkinek!



latogato1983
Pomáz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: