Új privát üzeneted érkezett!

csekom-nekem sincs most semmi tünetem, mintha nem is lennék terhes.Nincs álomkór, nincs éhségérzet, nincs hányinger,nem fájnak a melleim.De a baba az ott van :wink: Ne aggódj.Mikor kell újra dokihoz menned?Ha nem véreztél, biztosan még bent van a picurka, nem tűnik el csak úgy és nem is fog!!!majd csak 40 hetes korába. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kristin27

Láttam én is, hogy majdnem egy idősek vagyunk.
Én is hasonlóan érzem magam sokszor, de még nem jöttem rá a megoldásra sajnos. Ez a puffadás, émelygés már elmúlhatna!!!

Ja, csajok nekem is hátrahajló méhem van, de semmi problémát nem okoz. Én csak annyit olvastam róla régebben, hogy nehezebben esik teherbe akinek hátrahajló a méhe.

Zsu



pipcsike
 
 


Sziasztok!

timcike!
A hátra hajló méh nem alakul ki csak úgy egyszerűen, így születtél!
Én is úgy tudom, semmi gondot nem okoz.

A kisfiadnál sem tapasztaltál semmit, szerintem most sem lesz gond.

A méhen kívüli terhesség igen erős és életveszélyes vérzéssel jár, de csak akkor, ha már akkora az embrió, hogy megrepeszti a petevezetéket, vagy ahol éppen megtapadt.
Az előfordulhat akár a 10. héten is, addig viszont tünetmentes, illetve olyan tünetekkel jár, mint a normál terhesség.

Az orvosod szerintem csak saját megnyugtatásra küld másik uh-ra,
Emiatt ne aggódj, jó helyen tapadt a picuri! :D
Csak már most hozzákezdett anyukája bosszantásához! :wink:

Lányok!
Én már írtam, hogy nekem az öt terhességem egyike sem járt az elején tünettel!!!
Ezen nem szabad aggódni, inkább örülni kell neki. Szó sincs róla, hogy vetélés gyanús a dolog, vagy kevésbé életképes a magzat.
Az interneten rengeteg hülyeség olvasható, egymást riogató és kioktató kismamák beszélgetésiről, akik váltig állítják, hogy minél hányósabb valaki, annál életképesebb a kicsi.

Ezt nekem teljes biztonsággal elhihetitek, hogy nem így van. A tünet megléte nem a magzat életképességének az eredménye, hanem a szervezet megemelkedett hormonszintjének tűrési kvótája.
Vagyis leginkább alkat függő. Persze van különbség terhességek között is egy adott személyen belül, de általánosságban elmondható, van aki kevésbé émelygős, van aki meg nagyon.

Ez van. Mint mondtam, nekem egyik terhességem sem járt hányingerrel, sem hányással, maximum kis szédüléssel ami az alacsony vérnyomásomnak köszönhető.
A mellfeszülés is szakaszos, van hogy érzem és van, hogy egyáltalán.

Én most nagyon élvezem a hűvös időt, már nehezen tűrtem a kánikulát. :)

timcike!
Még nem tudom, hová megyünk Görögországon belül, valószínűleg majd csak utazás előtt nemsokkal választjuk ki a helyszínt. Függ az ártól és a programoktól.
Kicsit azért aggódom, mert mi busszal megyünk ami több mint 24 órás út lesz.

Tegnap voltam a vérvételen, húúúúúú de utálom!
Nem a szúrást, mert az nem érdekel, hanem most az elején amikor 3 kémcsővel levesznek.
Amit meg nem tudok megérteni, minden gyerekemnél ehhez az orvoshoz jártam, ebben a rendelőintézetben kezeltek és minden alkalommal meg kell állapítani a vércsoportot.
Mi a túrónak??? Ez plusz egy kémcsőnyi vér, plusz vizsgálat a tb-nek stb...
Arról nem beszélve, hogy még soha nem hallottam olyanról, aki vércsoportot váltott. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 

 
 

yusz!

engem havonta szurkálnak sajna, már sokszor észre sem veszem, ha megböknek:)
Vicc a kórházi ellátás egyébként nálunk is. A pajzsmirigy alulműködésem miatt havi vizsgálatok vannak mindig, legsűrűbben csak hav 1-szer lehet, de ha nem telik el 30 nap nem veszik le a vért. Pár hete úgy jártam, hogy mivel a pocakban van a baba az endokrinológusom 3 hétre írta fel a vérvételt, mert a picinek is fontos a hormon, amit szedek és látni a kell minnél előbb, hogy elég-e.
már amikor felírta, akkor tudtam, hogy nem lesz egyszerű, apum sűrgősségin dolgozik, gondoltam ott majd meg tudom oldani...hát nem, végül felmentem a laborba és kivertem a hisztit, hogy kinek kell fieztnem, hol, mennyit, hogy levegyék a vért!mindenki engem nézett...azt hitték sztem, hogy elmebeteg vagyok:D
aztán bevittek egy folyosóra, hogy ne hallja a többi beteg, majd csekély 7200 ft-ért megcsapoltak 5 percen belül.

Minden bajommal magándokihoz járok, mert a kórházi ellátás nulla, de a vérvételt nem lehet máshol megoldani.

Vércsoportvizsgálat: 27 éves vagyok és nem tudom, hogy mi a vércsoportom, évek óta könyörgöm egy vizsgálatért (úgy hogy havonta csapolnak), semmi, oka:drága...hát most végre megtudom...el sem hiszem:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


yusz írta:Amit meg nem tudok megérteni, minden gyerekemnél ehhez az orvoshoz jártam, ebben a rendelőintézetben kezeltek és minden alkalommal meg kell állapítani a vércsoportot.
Mi a túrónak??? Ez plusz egy kémcsőnyi vér, plusz vizsgálat a tb-nek stb...
Arról nem beszélve, hogy még soha nem hallottam olyanról, aki vércsoportot váltott. :shock:



Azért, mert a vércsoportod állandó, de az ellenanyag változhat (az apa, illetve a megfogant magzat vére szerint), ezért terhesség során is ellenőrzik.
Nekem tavaly a vetéléskor a műtét előtt az egy héttel azelőtti vércsoportos is megismételték, mert a magzat miatt változhat az ellenanyag.
majacka
 
 


itt van leírva pl.


a vércsoport és az ellenanyagok a vércsoport összeférhetetlenség miatt fontosak, a nők 15%-a RH negatív, azoknál érdekes a következők miatt:

"Ha az Rh-negatív nő Rh-pozitív férfitól Rh-pozitív magzatot fogan, a számára idegen tulajdonságú magzati vörösvérsejtekkel szemben védekező ellenanyagokat termelhet szervezete. Ezek az anyai védekező anyagok aztán bekerülhetnek a magzatba és annak Rh-pozitív vörösvértestjeit megtámadják, elpusztítják. Mindez nem olyan gyakran fordult elő korábban sem, mint a gyakoriságra vonatkozó számok alapján várható lett volna.
Mivel az eseménysorozatban a döntő pont a magzati Rh-pozitív vörösvérsejteknek az anyai keringésbe való átjutása (ez készteti védekezésre az anyai szervezetet), keresték annak módját, hogyan lehetne ezeket a magzati vörösvértesteket az anya szervezetében ártalmatlanná tenni. Ez teljes mértékben sikerült is; ma minden Rh-negatív nő szüléskor (ekkor szoktak a magzati vörösvérsejtek az anyába átszökni) a vörösvérsejtek hatását semlegesítő ún. anti-D-gamma-globulint kap már évtizedek óta és ezzel az Rh-összeférhetetlenségen alapuló betegségei szinte teljes mértékben kiirtották.
A vércsoport-összeférhetetlenség egyébként a magzati vörösvértestek tömeges pusztulását eredményezte, a fölösleges vérfesték epefestékké alakulva rendkívüli mértékű sárgaságot okozott, mely súlyos idegrendszeri károsodást, esetleg halált eredményezett."
majacka
 
 


yusz- hát én is nagyon bízok benne, hogy csak bosszantani akar és, hogy minden a legnagyobb rendben van és csak a doki saját magát szeretné megnyugtatni,azért küld el a kórházba is a vizsgálatra.Hogy nehezebben esnek teherbe?Ez butaság...nekünk elsőre sikerült. :oops: Vagy akkor én kivétel lennék? :roll:

Az gáz, hogy busszal fogtok menni,baromi hosszú úgy az út.Sokat sétálj, állj föl, habár buszon nem igazán lehet, de neked muszáj.Egyébként én 6,5-7 órákat ültem Atticyval, mikor utaztunk haza terhesen.És kutya bajom nem lett, se neki.Lehet, hogy ez is egyén függő.

Az hogy minek kell újra a vércsoportot megnézni én sem tudom, de majd meg fogom kérdezni.
Hogyhogy ti mind ilyen hamar mentek vérvételre?Nekem a doki azt mondta, hogy csak 12 hetesen kell mennem.

krisztin-szuper, hogy végre te is tudni fogod a vércsoportodat. :wink: Sajnálom, hogy gyakran szurkálnak.Nem kellemes érzés.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


majacka-ezt én is tudtam régen, de tejesen kiment a fejemből.Nagyon köszönöm, hogy felelevenítetted újra.Örülök, hogy ennyi mindent újraveszünk és még új dolgokat is megtudok tőletek.Nagyon hasznosak ezek a beszélgetések. :wink: Örülök, hogy itt lehetek veletek!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kristin!

Hú szegénykém, ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.
Tényleg elkeserítő, amit az egészségügyben művelnek. :(

A magándokival biztos jobban jársz. Csak anyagilag húzós egy kicsit.
:wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


timcike!

Nálam eddig minden első vérvétel lezajlott a 8. hétig. Annak az eredményével meg az Ekg-val kell felkeresni a háziorvost és a védőnőt. Aztán jön a fogászati szűrés.
Nálunk még az apukától 1 évesnél nem régebbi tüdőszűrő lelet is kell, ha nincs akkor csináltatni kell.
Agyrém.

Mire ezekkel végzek, jön a 12. heti genetikai uh.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


kristin27 írta:Minden bajommal magándokihoz járok, mert a kórházi ellátás nulla, de a vérvételt nem lehet máshol megoldani.




De meglehet, magánlaborban, jó sok pénzért sajnos:-(((
Én is járok, mert a hormonokat meg az inzulin terhelést se szeretik kiírni tb-re (bár nekem a nődokim kiírja)
nézd meg ezeket, a legolcsóbb és jó centrumlab. nem olcsó, de jó mensmentis, oxygenwellness, prolabor
majacka
 
 


yusz írta:timcike!

Nálam eddig minden első vérvétel lezajlott a 8. hétig. Annak az eredményével meg az Ekg-val kell felkeresni a háziorvost és a védőnőt. Aztán jön a fogászati szűrés.
Nálunk még az apukától 1 évesnél nem régebbi tüdőszűrő lelet is kell, ha nincs akkor csináltatni kell.
Agyrém.

Mire ezekkel végzek, jön a 12. heti genetikai uh.


Na ez fura.Mert nekem csak annyit mondott a doki, hogy 12 hetesen kell mennem vérvételre és genetikára...És egy szót sem szólt a háziorvosról.A védőnő is azt mondta, ha már voltam dokinál,akkor keressem fel.Meg a táblázat is azt írja, hogy a 12 hétben kell vizsgálat.Előtte nem írja...

Nekem Atticy-val nem volt fogászati szűrésem...Mert tökéletesek a fogaim.Hála Istennek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timcike81 2011.07.21 11:20-kor.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Most hívtam fel a védőnőt. Azt mondta nem kell a 8 hetes...és, hogy a 12 hetes kombinált teszt, most 7000 Ft.Az csúcs!Hogy régen ingyen volt, most meg fizetős...Hát én jól össze vagyok kavaródva,valóban rég voltam terhes halljátok... :oops:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Én is dilemmáztam, hogy nem lesz-e késői a vérvételem, azt olvastam a neten egy doki honlapján, hogy 10-12 hét között kell elvégezni a vérvizsgálatokat, úgyhogy szerintem nem maradtam le semmiről.

lenne egy kérdésem, ha már egyszer ez felmerült...éhgyomorral kell menni gondolom a vérvételre, első viezelet vinni kell vagy ott is jó, ha adok:) szerintetek bevehetem reggel a gyógyszerem(letrox)?

Majacka!

Egy vagyont költöttem el az útóbbi pár évben orvosra, de így nyugottabb vagyok, jópár évig jártam sztk-s rendelésekre, de eléggé futószalagos volt és ahhoz, hogy normális ellátást kapj ott is elvárják sokszor a borítékot.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kris-éhgyomorra,természetesen, viszont a gyógyszert azt kérdezd meg a háziorvosodtól...Én ahhoz nem értek.Akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül,aki nem megy 8 hetes vérvizsgálatra.És mi van azokkal a kismamákkal,akik 12 hét után jönnek rá, hogy terhesek?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Nálunk is a 12.héten kezdődik a vérvétel..
Sajnos igen, már 2009 őszén (mikor fiammal 12 hetes várandós voltam) is fizetős volt már a kombinált teszt :(.

Én nem csináltattam meg, és most sem fogom hanem muszály... !
Vendég
 


timcike!

Nekem is jók a fogaim, ez nem ennek a függvénye. Kötelező papírt hozni róla, még akkor is, ha nincs gond.

majacka!

Tudom, hogy az ellenanyag miatt kell a vércsoport megállapítás, de nekem Rh + és a férjemnek is.
Nagy csodák nem hiszem hogy bekövetkeznek. Még akkor sem, ha férjet váltanék és neki rh- lenne.
Tehát nálam felesleges pénzkidobás, ráadásul benne van a számítógépben minden adatom mellett.

A down szűrést kellene inkább támogatni a tb-nek. Mondjuk van pár kórház, ahol ingyenes.
Én mivel rendőrségen dolgozom, nálunk az Állami Egészségügyi Központban ingyenes, én mégis a fizetőst választottam idáig.
Most lehet, hogy megfontolom.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz-és azt hol lehetne megnézni, hogy mely kórházak támogatják ezt a vizsgálatot?
Ez mekkora ökörség halljátok.Azt nem fogják fel, hogy minél több beteg gyerek kerül ki a kórházból,mert sok kismama a pénz miatt nem csináltatja meg ezt a vizsgálatot, hogy sokkal többe kerül nekik a gyerek ellátása?Minthogy támogassa továbbra is ezt a vizsgálatot?És mióta kell érte fizetni?És mire fel?Ki hozta ezt a barom rendeletet?!Nagy ökör volt az biztos és az is aki elfogatta.Nagyon pipa vagyok! :evil: És még csodálkoznak, hogy miért nem szaporodik a Magyar?Mert drága!!!!Se munka se pénz, se ingyen vizsgálat....borzalmas!!!!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Egy időre most elköszönök, két hét szabin leszek, ebből 1 hetet tuti nem leszek gép előtt, nyaralunk egyet:)
Vigyázzatok addig magatokra, meg az apróságokra!

Krisztin



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Krisztin!
Jó nyaralást, és vigyázz magatokra!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Yusz!
A nagyfiadat Isten éltesse sokáig! :)

Krisztin!
Nektek jó nyaralást! Ha még olvasod,megoszthatnád merre mentek!

folyt.köv.... :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Yusz!
Fiadnak boldog szülinapot!!!
Lesz ünneplés??
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen lányok a köszöntést a fiam nevében!!
Olyan hihetetlen számomra hogy már ekkora, nemrég még pelenkáztam.... :(

Ma megyünk anyósékhoz ünnepelni, egyben lesz tartva anyós névnapjával.
Valószínűleg megmondjuk ötöskét, drukkoljatok, hogy ne legyen cirkusz.
Már előre gyomoridegem van. :(

timcike!
Beírod a google-ba, hogy ingyenes down szűrés és valamelyik weblapon található a kórházak listája országosan.

kristin!
Jó nyaralást!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz-Isten éltesse Imit,így utólag!!!!Lesz buli msot ahétvégén?Köszi az infót utánanézek.

Csajok akik már nyaralnak-jó pihenést és jó szórakozást!Használjátok ki minden percét!!!!Várjuk az élménybeszámolót.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Yusz!
Fiadnak Boldog szülinapot kívánok én is!
Megvolt a bejelentés? Hogy fogadták? Remélem jól!

Nyaralóknak szebb időt!

Kép



pipcsike
 
 


Sziasztok, csajok! Egy rövid időre eltűntem, mert egy icipicit nyaraltunk.
Sok minden történt, sok mindenről írtatok.
Tünetek: nem törvényszerű, hogy bármilyen tünet jelentkezzen, és az a buta megfigyelés, miszerint akkor egészséges és erős a magzat, ha erőteljesek a tünetek hatalmas butaság: nekem tünetmentesek voltak a terhességeim aztán egészséges gyerekeknek adtam életet, az utóbbi két esetben első perctől erőteljes tüneteim voltak, és nem végződtek szerencsésen :(
Úgy vettem észre, hogy mikor milyen vizsgálatok "szükségesek", az nagyban függ a régiótól, nem egységes az állásfoglalásuk.
Vérvétel itt is 12 hetesen történik, fogászati ellenőrzés ajánlott nem kötelező, apukákat békén hagyják, háziorvos látogatás kötelező: ekg, és már nem is emlékszem milyen vizsgálatokat kellett neki elvégezni.
Viszont a kombinált tesztet mindig fizetni kellett, az afp volt ingyenes.
Én is repültem kismamaként, semmi gond nem volt. És azt, hogy melyik légitársaság meddig "utaztat" kismamákat igazolás nélkül, az változó.
Yusz, Isten éltesse a fiadat. Milyen volt a fogadtatás?
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Yusz,
utolagosan is Isten eltesse Imit!

Lola, csutortok este 11 korul (video) - a paradicsom a kertunkben nott...
Kép

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


gemini-aranyos.Atticy még sose kóstolta, de hamarosan megpróbálkozunk vele... :wink: A gyerekek 2 nyelven beszélnek?A férjed tud Magyarul?Hogy kerültél ki?Elmeséled a történetedet?Mind a 3 gyerek kint született?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Yusz, Boldog születésnapot a Nagyfiadnak! Jól sikerült a hétvége? A legkissebb bejelentése is megtörtént?

Gem Nagyon édes Lola! És milyen ügyesen kitornázza a héját a végén :) Szép nagy paradicsomotok van! Nekünk is van egy szép nagy fuó paradicsomunk és olyan jó várni ahogy pirosodik! Idén mi Mátéval ültettünk a kedvenceiből! Volt retek, van répa, paradicsom, cukkíni, petrezselyem és fűszernövények! Jövőre bővíteni tervezem a veteményesemet, mert nagyon élvezzük :)

Ma eddig elkerült a hányinger :D Remélem nem kiabálom el!
Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Lola tünemény, és a paradicsom is :wink: !
Azt figyeltem, hogy Lola sem igazán "hajasbaba" típus. A nagyfiamnak 2 éves kora körül sem volt még ennyi. Anyós meg is jegyezte, hogy még szerencse, hogy fiú, azoknak nem kell szépnek lenni :shock:
Mostanra annyi haja lett, dús-egészséges, hogy ritkítani jár a fodrászhoz, aki meg is jegyezte, hogy izomláza lesz, amíg a fiam haját babrálja. :wink: :roll: :lol:
Különben hogy vagy, van segítséged? Nem lehet könnyű a sok kicsivel várandósan.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Timci,
5 eve jottunk ki, mert en munkat kaptam.
Rebeka meg Budapesten szuletett, 9 honapos volt, amikor felpakoltuk mindenunk, es kijottunk. Azota megszuletett Zsofi es Lola, mindketten itt, Belgiumban.
A gyerekek harom nyelven beszelnek, Rebekanal jelenleg a flamand a legerosebb, utana jon a magyar, majd a spanyol, ami egyelore eleg gyenge. De erteni tokeletesen erti azt is, es hal'Istennek mar egyre gyakrabban hasznalja is az apjaval.
Zsofi mar tok jol elkommunikal mind a harom nyelven, persze a korosztalyanak megfelelo szinten, es flamandul meg halandzsazni is tokeletesen tud.
Lola egyelore a magyarral probalkozik :lol:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a szülinapi jókívánságokat!! :lol:

cserfes!
Igen, megtörtént a bejelentés, hát egész jól fogadták anyámékhoz képest.
Nem tudom írtam-e, de anyu lehordott a sárga földig, és csak hisztizni tudott.

Anyósék annyit mondtak, hogy nagyon nehéz lesz (igen, ezt mi is tudtuk) de segítenek amiben csak tudnak.
Ismerem őket, nem szoktak ígérgetni a levegőbe tényleg segíteni fognak erejüktől függően.

Sajnos pont a saját anyámban kellett csalódnom. Na, mindegy.

gemini!

Nagyon tündéri a kiscsaj!! :D
Az enyémek is imádják a paradicsomot, mondjuk így még nem ették csak felszeletelve.
De így élvezetesebb, az biztos, mert ő majszolhatja kedve szerint. :wink:

Niki vasárnap felmászott az étkező asztalra és elcsórt egy nektarint.
Mire előkerült vele, már majdnem a magnál járt. :lol:

kukucsi!
Nekem is volt egy vetélésem még nagyon régen, az első baba. Vele iszonyatos hányingerem volt, szinte egész nap. 6 hetesen el is ment.
Nem tudom van-e összefüggés, mindenesetre nálam is azok a terhességek voltak a sikeresek, ahol nemigen volt említésre méltó tünetem. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz, örülök, hogy anyósék jól fogadták a nagyszerű hírt! Érdekes, hogy nálunk milyen "hasonlóan" alakulnak a dolgok. Az én édesanyám is "kiviselte" magát négyeske bejelentésekor, még az élettől is elment a kedvünk. Aztán "megráztuk" magunkat, és igyekeztünk folytatni a dolgainkat. De még most is rossz "szájízem" van. Érdekes, hogy ötöskénél fordult a kocka, anyámék kifejezetten örültek a hírnek, anyós meg akkor örült, amikor megtörtént a baj, majdnem ujjongott, hogy a fiáról lekerült egy teher :shock: :twisted: Aztán igyekezett "javítani" azzal, hogy nekem is jobb így, mert egy szülés teljesen "lemeríti a nőt". Én eddig azt tapasztaltam, hogy valósággal feltöltődtem minden várandósságom alatt.
Ezt csak azért írtam, mert sajnos tapasztaltam én is negatív hozzáállást.
Érdekesek az emberek: nekünk nem sokat segítettek a gyerekek nevelésében a nagyszülők, az anyós soha, mégis ők "izgulnak". Sőt a sógornőm egyszer ki is jelentette, hogy ez igazságtalanság, hogy míg neki csak 1 gyerekre költenek, nálunk 4-nek kell ajándékot vásárolniuk :shock: És még annyit a matematika kedvéért, hogy az unokaöcsémnek anyós minden hónapban 75 eurot ad az egyetem finanszírozására, mi meg egy fillért sem kapunk. Tehát akkor "ki kerül többe?"
Bocs, hogy tele tömted a fejeteket az anyós-sógornő problémáimmal, de hétvégén betelt a pohár, most meg kiloccsant :wink: :lol:
Na pussz, és szebb időt

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


yusz-ez borzasztó!!!De remélem, hamarosan megváltozik anyukád véleménye, főleg, mikor már látszik is a pocak!!!

kukucsi-felháborító,amit írtál.Én nem is szólnék többet hozzá,az biztos.Ez egyszerűen elfogadhatatlan.És mit szólt hozzá a férjed?Na meg a sógornőd beszólása....hát...senki nem mondta, hogy csak 1 gyereket csináljon!És amúgy is, hogy jelenthet ki valaki ilyesmit?!Szégyellje magát!!! :evil: Nem hiszem el, hogy egy családon belül léteznek ennyire rosszindulatú emberek.Elképesztő.Te örülj neki, hogy vannak gyerekeid és gyönyörűek,egészségesek, a többi ne érdekeljen,zárd ki őket és kész. :wink: Nekem se segített senki a nevelésben, de nem is hiányzott.Utálom, ha igazgatnak és beleszólnak abba amit csinálok.Így a legjobb,mindenkitől távol.Néha jó volna kicsit ha elvinnék, de nem sok időre, csak pár órára.Mikor az apja néha elviszi magával sétálni, hogy én pihenjek,eltelik 5 perc és máris hiányzik!!!! :lol: Nagyon összenőttünk. :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára timcike81 2011.07.25 19:12-kor.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Igen, sokszor "kemény ára" van a segítségnek. Egyesek úgy gondolják, hogy ha segítenek, akkor bele üthetik az orrukat mindenben.
Én is tapasztaltam már, hogy volt egy időszak, mikor már nagyon belefáradtam a mókuskerékbe: délelőtt tanítás, délután a 3 saját gyerek+ néha még az unokaöcsémmel megspékelve, szóval úgy döntöttünk a férjemmel, hogy hetente kapok egy "szabad estét", amikor csak magammal törődhetek. Nagy izgalommal vártam az első szabad szerdámat, terveztem mindenféle dolgot, kicsíptem magam, elindultam, aztán pár száz méter után hazatértem, nem esett jól a szabad estém. :lol:

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Gemini: nagyon cuki a paradicsomevő:)

Timcike: még nem kóstolta a paradicsomot?

többiek, bejelentése: nem értem az ilyen szülőket, felnőtt emberek döntését el kell tudni fogadni, és nem cseszegetni őket ezért.
majacka
 
 


Yusz, sajnálom, nagyon rossz érzés lehet pont az anyukádtól az ilyen vélemény..Talán csak aggódik érted és nem tudja kimutani és ha a kezébe fogja a legifjabb kisunokát biztosan ugyan úgy fogja szertni mint a többieket!
Kukucsi, anyós kérdés már nehezebb, kitartás és próbáld kizárni a negatív energiákat ;)
Gemini, le a kalappal előtted! Kisgyerekkel belevágni egy ilyen kalandba, 3 (mostmár lassan lassan 4 :) ) gyermek, külföldi munka és minden ami ezzel jár!! Igazi modern nő vagy :) Elmeséled, hogyan koordinálod össze a dolgokat?

Olyan jó, hogy ilyen sok sokgyermekes anyuka van a a fórumunkon és megosztjátok velünk a tapaszalatitokat!

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Sziasztok!

Sajnos, hogy az ember családjában vannak ilyen dolgok.
Ismerem anyámat, persze, hogy megbékél és szeretni fogja, de ettől eltekintve pont tőle nem vártam volna.

Mert ha még az egészségemért aggódna, még jól is esne. De az szóba sem került, csak az, hogy fogunk megélni, hogy fogjuk bírni idegileg stb...
Sajnos a szülőknek örökké gyerekek maradunk, lehet akárhány gyerekem és lehetek akárhány éves, én akkor is az okításra váró gyerekük vagyok. Mármint a szemükben.

Na, mindegy.

kukucsi!

Ezt a szabadnapot mi is bevezettük, de mi ketten a férjemmel. Havonta egy nap (általában szombat) délutántól csak ketten elmegyünk egy moziba, vagy vacsorázni valahová.
Muszáj, különben felőrölne a hétköznapok monotonitása.
A két kicsire addig a két nagy vigyázott.
Szerencsére mindent el tudnak végezni, a fürdetéstől az etetésig, bármit.
Szóval ebből a szempontból szerencsés vagyok.
Anyámra soha nem hagytam a kicsiket egy percig sem. Soha nem kértem velük kapcsolatban szívességet, sőt az ajándékozásnál is mondtam, ugyanazt az összeget költsék ránk, mint a húgomékra függetlenül a gyerekszámtól.
Anyósék már inkább segítőkészek, sokat vigyáztak a gyerekekre. Most is mondták, segítenek amiben csak tudnak.
Ott is érdekes a helyzet, a férjem bátyjával nagyon jó a viszonyunk, a feleségével pedig 3 éve szóba sem állunk. De anyósék sem.
Nem akarok a részletekbe belemenni, de ekkora hülye pi..át még nem hordott a föld a hátán. :lol:

Tegnap voltunk a 15 hós oltáson. Niki annyira üvöltött, hogy a rendelőben lévő összes kisbabát felizgatta, mindegyik elkezdett sírni.
Égett a bőr a képemről. :oops:

timcike!

Most láttam a vonalzódon a Szende baba megnevezést. Nagyon tetszik, aranyos! :D

Gondolkodtatok már neveken?? Én nagyon meg vagyok lőve, mert az összes lánynevet már felhasználtuk ami tetszett.
Sőt két lányomnak két keresztneve is van, szóval öt lánynevet pipáltunk ki. :(
Most aztán nem is maradt egy sem. De mivel mi kukacos babát szeretnénk, így nem is agyalok a lányneven.
Viszont fiúnevet sem nagyon tudok, mert ami tetszik, azt meg a húgomék lőtték ki.
Szóval elég patt helyzet. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz-köszönöm szépen.Ez a név tetszik nekünk csak és még egy ha lány lesz a másik Zsejke.Ha fiú lesz,akkor vagy Bendegúz vagy Koppány...De biztosan kislány lesz. :lol:
Na megjöttem a kórházból.2 órát vártam míg végre jött a doki és megvizsgált.A picivel minden ok.8 hetes és dobog a szíve.10mm.Ez a doki szerint nem hátra hanem előre nyúló a méhem.És azt sem értette, hogy hogy is járok egy bizonytalan dokihoz,aki nem bízik a saját meglátásaiban, hogy most méhen kívüli vagy sem...Igaza van.Majd mikor legközelebb megyek az orvosomhoz elmondom neki a hallottakat és kíváncsi leszek,mit és hogyan fog reagálni rá,a szerint fogok dönteni, hogy maradok vele vagy váltok...Hát röviden ennyi...

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem, mert nincs minden rendben.
Sajnos hétvégén megint elkezdtem pecsételni, vérezgetni, és még mindig tart.
Nem vészes, de azért egyáltalán nem megnyugtató a dolog.
Valaki tapasztalt ilyet közületek? És a vetélések milyenek voltak, akinek volt? Egy vetélés mennyire gyors lefolyású?

Ez a kombinált teszt micsoda, amiről írtatok? Én még nem hallottam róla.

Timcike, szerintem nem olyan rossz, ha egy doki belátja a korlátait, és ha esetleg bizonytalan, akkor azt bevallja, és elküld máshova is szakvéleményre. Inkább így legyen, minthogy egy rossz diagnózishoz tartsa magát következetesen. A fiadat ennél a dokinál szülted, ugye? Akkor megbízható és rendes volt?

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Sziasztok!

Újra itt, de csak egy üzenet ereéig, el vagyok havazva, talán holnap siekrül reagálnom, de most muszáj leírniom, hogy mi történt a pénteki orvosi vizsgálaton, aztán alkossatok véleményt belátásotok szerint...

Pénteken kereken 7. hetet töltöttem.
Rákszűrés oké, aztán hüvelyi UH, látott 1 ptezsákot (20*10 mm), amiben még nin cs embrió, így szívhang sem. Mellett egy szabálytalan petezsák féleséget (24*9 mm), de ez lehet visszamaradt vé, a kimaradt mensi miatt, lehet beteg baba, lehet kisebb leendő baba, szóval 3 lehetőség áll fenn.
Mondom neki, hogy nekem mensi előtt van peteérésem, ami azt jelenti, hogy 1 vagy injkább 2 hét mínusz (de ebben én vagyok a hülye, emrt nem gondoltam erre amikor az időpontot kértem). Plussz, hogy a "normál" petezsák is lehet, hogy elhallt.

A léyneg, hogy megsem számolom, hogy hány negatív és egyáltalán reméytelen véleményt, diagnózist mondott. Ezenm a héten kellene visszamennem, de úgy döntöttem, hogy kivárom a nyaralás végét, tehát orvoshoz, szerintem nem hozzá aug 9-ke körül megyek.

Ja és a slussz poén, hogy kiállított egy papírt a fentiekről, hogy fogok vérezni és majd menjek a Margitba (gndolom vetélésre gondolt), azóta semmi, mármint semmi vérzés. Teháét jól vagyunk odabent.

Kurvára (bocvsánat) bánt ez a vizsgálat, de a méhen kívüli kizárás miatt muszáj volt.

Nagyon örülök, hogy Kristófommal csak a 14-héten voltunk először UH-n ezt a sok baromságot nem kellett végighallgatnom, vagy hasonlókat.

Érzem, hogy minden rendben van.

A végén, "maga terhes". Hát kössz! És mindezt 10 ezerért.

Bocsánat, hogy ilyen stílusba, de annyira bánt és nem tudom, hogy íbrok ki még két hetet, de szeretném a természetre bízni a döntést! Nehéz lesz megállnom!

Üdv, Kata
Vendég
 


Huh, Kata, ez most engem is sokkolt!

Először is, ha kisebb a terhességed a számítottnál, márpedig ha a mensi előtt van pé. akkor tuti, hogy kisebb, nincs gond. Még nem feltétlenül van szívhang.

Simán belefér, hogy kb 5-6 hetes a konkrét terhesség és akkor bizony még várat magára a szívecske. Mivel a 6 hét vége felé indul be. Szóval szerintem emiatt ne idegeskedj.

A másik, hogy nem mindenhol van olyan tökéletes uh gép, ami érzékeli ilyen korai stádiumban a magzatot.
A petezsákot látja és kész.

Nálam Nikinél volt, hogy 7. héten még nem volt szívhang a gép szerint és a 9.-ben mentem vissza, akkor már látszott. Ott is az volt a gond, hogy a baba kisebb volt a utolsó mensitől számított időnél.
Vagyis a peteérésem már félidőn jócskán túl volt.

Ne izgulj szerintem minden rendben. Tudom, hogy rettenetesen nehéz a várakozás, de hidd el minden oké lesz a pindurral. Fejlődik az ő ütemében, és idejében meglesz a szívhang is.

Sajnos tényleg az van, hogy az ember lánya azért megy korán uh-ra, hogy a méhen kívülit ki lehessen zárni.

lilly!

Nálam az első baba ment el, de az hirtelen és erős vérzéssel járt. Szinte az egyik pillanatról a másikra indult el, és görcsöltem is rendesen. Rögtön kórház, altatás és kaparás.
Az sajnos elég egyértelmű volt.
Nem tudom mi lehet nálad ez a pecsételés, főleg, hogy írtad szeded az utro-t.
Mindenesetre jelezd az orvosodnak haladéktalanul, nem lenne baj megnézni uh-on is a kicsit, hogy minden oké-e.
Addig meg feküdj, pihenj sokat, most azzal tudsz a legtöbbet segíteni a dolgon.
Megint csak a kicsi lányomat tudom felhozni, nála pecsételgettem az elején (és ahogy fent írtam szívhang is csak későn lett) de a dokim írt fel utrogestant, a tablettát, mivel a kúpos kiszerelés nem olyan hatékony.
Attól elmúlt a vérzés a terhesség alatt sem volt több gond és most itt rohangál körülöttem egészségesen.

A kombinált teszt egy vérvételből és egy genetikai uh-ból áll. A kettőt összevetve hoznak ki egy százalékos eredményt, ami megmutatja mennyi esélye a down kórós babának.
Általában 83%-os a találati eredmény.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakoznék ha még lehet, és nem zavarok be a társaságba.
Nagyjából visszaolvasgattam, de teljesen nem vagyok képben..., majd próbálom bepótolni.
Rólunk: mensi szerint 10+1 vagyok, uh. szerint pár nappal fiatalabb. Már voltam uh-on 7 hetesen, ill. most pénteken dokinál is, ő is csinált uh-t, azt mondta minden ok. A héten kell mennem a terhesgondozóba újra uh-ra, mert amikor megállapította a terhességet, akkor visszarendelt 3 hét múlva.
Van egy 1,5 éves kisfiam, Olivér, aki tündérmanó rosszcsont:), imádjuk őt apával:) Én 33 éves vagyok, vidéken lakunk, családi házban 1 kölyök kutya és 4 macska társaságában.
A babót terveztük, elsőre sikerült:) A terhességet ezidáig elég vegyesen éltem meg. Míg a kisfiammal szinte észre sem vettem hogy terhes vagyok, csak a pocakom nőtt... Most viszont a 6-8. héten végig hányingerem volt, hulla fáradt voltam. Most már jobb, a hányinger elmúlt, csak az esti fogmosást keseríti meg...:(, és hasam fáj sokat, Kicsi fiam elég sok energiát elvesz, így fáradtság elég gyakran van még, de pihenni nem nagyon van idő, ez van.
edkat1
 
 


Sziasztok csajok!!!!

Hát Kata nem semmi,ami veled is történt.Elképesztő.Nyugodj meg és hidd el, nincs semmi baj, főleg, ha nem fáj a hasad,nincsenek görcseid.Engem is látod tejesen fölöslegesen ijesztettek meg.Meglátod minden a legnagyobb rendben lesz. :wink: És együtt fogjuk beilleszteni az Uh-s fotókat a kicsikről.

Megkérdeztem a kombinált tesztet.Kecskeméten, ha még nem töltötted be a 35 évet,akkor ingyen van.Én még a 30-at sem.Így nekem ingyenes lesz a 12 heti vérvétel és a down kor szindróma szűrése.Ezt a csecsemős barátnőm kérdezte meg ma a kórházba.

lilly-tejesen igazad van.Köszönöm a nyugtató szavakat.igen a kisfiamat nála szültem.Elég normális volt, igen.Picit haragszom rá, hogy sokáig hagyott szenvedni, de ezt most megbeszéljük, hogy nála nem így lesz.Egyébként már említettem neki.

edkat-Isten hozott minálunk, érez magad otthon!!! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Kata nem csodálom, hogy ennyire felháborít ez a dolog, szerintem mindenkit. Remélem minden rendben van veletek, s tényleg csak az a helyzet, hogy még nem látnak semmit, mert fiatalabb a baba.

lilly Nekem volt egy vetélésem, ami váratlanul ért. Mert nem volt semmi elõjele, sem barnázás, vagy erõs hasfájás, semmi ilyen, csak egy hirtelen meleg érzés odalent. Mivel tél volt azt hittem csak egy kis bõvebb folyás, s azt éreztem melegnek, de nem, világos élénk vérzés volt. Én meg örültem, hogy nem fáj semmim..... aztán persze kiderült, hogy ez még sajnos rosszat jelent. De a fura az, hogy a babák már hamarabb elmentek, az egyik másfél héttel, a másik meg egy héttel elõtte... (ikrek).

Ennél a terhességemnél volt egy kis fájdalom és barnázás, rögtön mentem is dokihoz, aki ultrahangra küldött, és szerencsére minden rendben volt.
Pont ma vettem észre, hogy megint volt egy pindurka barna pöttyöm, de nem tudom mit kezdjek ezzel, mert fájni nem fáj semmim....várjak, lesz e még több, vagy rögtön doki?
:?
csekom
Zsurk
 
 


timcike81 írta:És azt sem értette, hogy hogy is járok egy bizonytalan dokihoz,aki nem bízik a saját meglátásaiban, hogy most méhen kívüli vagy sem...Igaza van.Majd mikor legközelebb megyek az orvosomhoz elmondom neki a hallottakat és kíváncsi leszek,mit és hogyan fog reagálni rá,a szerint fogok dönteni, hogy maradok vele vagy váltok...Hát röviden ennyi...[/color][/b]


KEdves Timcike! öüülök, hogy rendben talált a doki. És annak is, hogy orvosként így látja. Én is ezt írtam neked, ha a dokid határozatlan a diagnózisát illetően, akkor győződjön meg róla. Amit ő látni vélt, az nem veszélyes, hanem életveszélyes állapot kutya kötelessége lett volna vagy azonnal kizárni, vagy másodvéleményt kérni, és nem beijeszteni és majd egy hétig kétségek közt hagyni téged.
majacka
 
 


lilly írta:Sziasztok!
Kicsit eltűntem, mert nincs minden rendben.
Sajnos hétvégén megint elkezdtem pecsételni, vérezgetni, és még mindig tart.
Nem vészes, de azért egyáltalán nem megnyugtató a dolog.
Valaki tapasztalt ilyet közületek? És a vetélések milyenek voltak, akinek volt? Egy vetélés mennyire gyors lefolyású?

Ez a kombinált teszt micsoda, amiről írtatok? Én még nem hallottam róla.

Timcike, szerintem nem olyan rossz, ha egy doki belátja a korlátait,


Én , ha még nem tetted meg, a helyedben felhívnám a dokimat, hogy szerinte mi van, esetleg egy uh?
Amúgy megnyugtatásként, "jó" esetben felismerhető görcsök és hirtelen vérzés a vetélés. Nekem meg pl. semmin jele nem volt.
Úgyhogy hajrá, csak pozitívan, nem lesz baj!

Kombinált tesz, integrált teszt egy uh-vérvétel kombináció, ami statisztikai arányszámokat ad genetikai rendellenességekre. Sok helyen fizetős. Az eredmény meg nem egyértelmű és megbízható, lévén csak egy statisztikai mutató, de jó ezen paráztatni a kismamikat:-)
itt elég érthetően le van írva szerintem,
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... -bovebben/
majacka
 
 


Kata!

Szerintem
- légy pozitív,minden rendben. Ebben az esetben gondolj arra, hogy ha később van peteérésed, akkor bőven jó így. Ha úgy érzed, rendben, akkor minden rendben.
Sajnálom, hogy elég bunkó volt a doki ráadásul:-((

Viszont én sajnos reális is vagyok általában, így ha én a helyedben lennék, hangsúlyozom én, nem tanács, csak vélemény; én sajnos számolnék a rosszabbik verzióval is, ezért megpróbálnék nyaralás előtt egy uh-t akár magánban is, lehet csak xar vcolt a gfép, vagy béna a doki hozzá, vagy nem elég körültekintő, ha mód van rá, néhány nap múlva már pont lehetne vmit látni akár hallani.
majacka
 
 


Sziasztok!
Elnézést kérek mindenkitől, hogy semmire nem reagálok, de nincs most időm visszaolvasni. Csak életjelt akartam küldeni:D Eltűnésem oka, hogy a múlt héten a gépem beadta a kulcsot, a hétvégét meg anyuéknál töltöttük, ahol csak elvétve van net.

Én jól vagyok, bár a munka már agyamra megy, már nagyon vágyom egy kis szabira, szerencsére már csak 8 napot dolgozom, utána 2 hét szabi:)
Mióta nem voltam, azóta jártam a védőnőnél, meg vérvételen is. A vérvétel nem is volt annyira szörnyű, szinte jobban éreztem amikor csövet cseréltek, mint a tűszúrást. Pedig én aztán nagyon félek a tűtől (legalább drogos nem leszek sose :lol: )
Jövő héten pedig megyünk a 12 hetes UH-ra, már nagyon várom, hogy újra lássam az én kis gyermekemet:)

Tőlem idősebb kismamik, Ti már voltatok? Eredmények?

Ma szereztünk egy vagány kis kardigánt a lurkónak, vaterán, h&m-ből való alig használt (50-es méret, nyilván nem lett agyonhordva 8) ) 890-ért. Remélem jól jártunk. (a guta ütne, ha a boltban újonnan is ennyi lenne)

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Most látom, hogy nincs mindenkinél minden rendben :( Nagyon szorítok, hogy senkinek ne legyen semmi baja, a gyermekek kapaszkodjanak erősen, és mindenki legyen egészséges.
Remélem azért a többiek jól vannak.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: