Új privát üzeneted érkezett!

hozzánk beköszöntött a rókakoma...
de legalább most már jobban érzem magam.

Brigi: igen tök jól leírtad, mintha két oldalról egy zsinórt feszítenének, pont ilyen érzés nekem is. És egy-egy óvatlan mozdulatnál meg is tud húzódni, ami eléggé fáj.
Vendég
 


Amy igen a meghuzos dologgal már én is talákoztam,nagyon fájdalmas volt...azóta jobban vigyázok!
Egy amit megfigyeltem a reggeli nyujtozkodásom elmarad!!!:)
Vendég
 


Amy te mikor mész dokihoz??? Nálad már tuti minden lenne ha mennél!!!!!!!
Vendég
 

 
 

amy, lanyus akkor kezet foghatunk zsínór ügyben :lol: :lol: :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


lanyus: hétfőn este megyek csak, de már nagyon várom. Lett volna időpont egy héttel korábbra is, csak nem akartam olyan türelmetlen lenni.
Amúgy tényleg, a nyújtózkodás az nálam is elmaradt!
Vendég
 


Sziasztok!

Alig győzöm visszaolvasni, annyira belelendültetek. :)
Én azon a mobilos oldalon nem találtam semmit. :( Ha találsz BLOG, akkor szólj légyszi.
Rajtam van az álomkór. Alig bírom nyitva tartani a szemem. Most estem túl egy angol órán, most pedig már melózhatok is. Nem akarok! Aludni akarok! :) Pedig annyira jól aludtam este! A fejem mellett megszólalt a telefonom és nem hallottam. Csak reggel azt láttam, hogy van egy nem fogadott hívásom. :D
Már csak 2 éjszaka, és megyek dokihoz! :D

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


csajok, csak nem hagy nyugodni, h nekem még csak babaházam van, de ezt találtam egy másik fórumon, ami kicsit megnyugtatott:


"vasárnap ügyelet: 20mm gestatios gyűrű és látható szívcsőpulzáció....
én dobtam egy hátast... kedden 7mm volt és még nem látszott a szívverés... (5+6 vagyok)"

Vagyis ha mondjuk nem hétfőn mentem volna lehet, h már nekem is lett vna szívcsőpulzációm... :lol: :lol: :lol: :lol:

és még ezt is találtam:

"gesztációs gyűrű (majd zsák) a 4,5-5. terhességi héten jelenik meg, naponta 1 mm-t nő és ennek alapján számítva a tehességi idő 30+ mérete mm-ben +/- 3 nap."

Vagyis tegnap 38 napos voltam kb. vagyis akkor 5+3 hetes... :D Minden rendben van, kezdek megnyugodni. :D

és akkor a peteérés után termékenyültem meg. ennek fényében akkor fiú v lány? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fatamorgana 2011.05.17 09:35-kor.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


fatamorgana: ne aggódj, minden rendben van.

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok Lanyok!


Először is - nem akarok megbantani senkit! - az első babasoknak üzenem, hogy NYUGI!!! Igaz, most magamon is nevetnem kell, mert amikor a nagyobbik fiammal lettem terhes, a menszi elmaradasat követő napon mar a dokinal voltam. Mondanom sem kell, semmit nem latott, csak megvastagodott méhnyalkahartyat, és mondta, hogy tuti volt peteérésem. Menjek vissza két hét múlva... Olyan csalodott voltam, mert mar lattam magam előtt, hogy azt mondja, gratulalok Katalin, kismama lett!!! :D Ott megfogadtam, hogy a 7-8. hétig nem megyek sehova. Most sem all szandékmban, és remélem nem is kell addig mennem!

Selyem:
Üdv itt a klubban :)! Valoban, fiatal szervezet gyorsabban regeneralodik. Nem lesz semmi gond!

Edied:
Valoban nem artana egy orvoscsere. Bar a tarifaja nem draga, cserébe viszont pancser.... Sajnalom, hogy nem úgy jött össze, ahogy szeretted volna. Ne izgulj, legközelebb sokkal többet fogsz latni! :D

Pingi:
Aaaaa!!!! Minden elismerésem a tiéd, hogy gyerek és pocaklako mellett képes vagy tanulni!!! Le a kalappal!

Begonia:
Szerintem a nők 80%-a vetél egyszer élte soran. Amikor nagyterhességet vetéltem, akkor tudtam meg, hogy anyukamnak is volt vetélése, az anyosomnak is, és még sorolhatnam. Csak ezzel nem dicsekednek a nők. Igazabol a fajdalom a két gyönyörű fiam miatt mar teljesen eltompult. Mindig harom gyerekre vagytam - valoszínű azért, mert egyke vagyok :D - és a munkahelyem miatt nem varhattunk a harmadik érkezésével. Ezért izgulok egy picit, mivel a kicsi még nincs 6 honapos, őt sürgősségi csaszarral szültem, félek, hogy a hegem is rendben legyen, és a szervezetem is megpihenjen. Na, de minden rendben lesz :D !!!!

Lanyus:
Aranyos az almod :)! Én megint azt almodtam, hogy lanyom van, és nem tudom a nunijat kitörölni kakilas utan... :lol:

Amy:
Sajnalom a hanyast... De tudok tanacsot adni, hogy mit lehet joízűen kihanyni :wink:

Fatamorgana:
Tessék elfelejteni az internet bűvös tudasat!!!!! Minden rendben van! Nem kell olvasgatni, és pörögni! A teljes tudatlansag sokkal jobb. Ezért parazik a többedik terhességnél minden nő, mert mar tudjak, mit kell érezni, minek kell lenni, és ha eltér az előzőtől, akkor félelem lesz úrra rajtuk. Tökéletes méreteid vannak!!! :lol:

Bori:
Jelentkeztem a Tanyan is ;)

És akkor velünk. A nagyfiú elment oviba. Most kicsit nyugi van, de a kicsit viszem mindjart Dévény tornara. Majd Tigaz - reklamalas, mert 65.000 forintos gazszamlat küldtek ki a 0 fogyasztasra... Ők vélelmeznek! Gratulalok!

Az éjszaka szörnyű volt. A kicsinek jön a foga. Bar nyugodt típus, de bele-bele sír az éjszakaba. De nem is ő volt a főkolomposa a dolgoknak, hanem a batyja.... Egész éjjel almodott valami hülyeséget, és beszélt, maszkalt, ivott, pisilt. Szoval csinalta a műsort. Pedig annyira tudtam volna aludni!!!! De majd 10 év múlva :lol: :lol:

Puszi, Kata

titokbaba
 
 


Fatamorgana: nyugodj meg!!!
Mert most már rám is átragasztod!!!
Én azt számolgattam,hogy azt irják mindenhol hogy a megtermékenyüléstöl számitott 21 napon kezd el verni a pici szive!!!
Kezdek én is izgulni!!!

ne idegesitsük egymást!!!!!!!!!!!!!!!Minden oké lesz!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Csajok!

Mindenki nyugodjon le!!!! :) Senkinek nem lesz semmi baja!!!! Ne olvasgassatok feleslegesen! :)

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Köszi lányok! Szerintem is egy nagy pancser! Nem tud valaki jó dokit Pécsen?

Fatamorgana! Ne izgulj minden rendben van veled, először még csak ennyi látszik.
Lakik ám benne valaki csak még nagyon pici. Nyugi!
Hát azt hiszem nyomozásba kezdek doki ügyben.
Már nem is tudom ki írta h a Róbert Károly magánklinikára jár, hát szeretnék tőle többet megtudni a kórházról.
Mert a lányomat én is magánba szültem, csak elég rossz élményekkel jöttem haza és így váltottam erre a még jobb dokira.

Kép

Edina
edied78
 
 


edied78: Én oda fogok járni, de még nem voltam sose. Csak jót hallottam róla, tehát bátran ajánlom. Kollégám felesége szült ott, ő is csak pozitívumokat mondott!

tirana: engem később lehet érdekel. Egyébként nyári nadrág? Vagy mennyire vastag?

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


fatamorgana: Engem is furdalt a kivancsisag, hogy fiu vagy lany lehet a baba,igy egy par dolognak utannaneztem a neten:

http://pregnancyandbabiesand.blogspot.c ... -lany.html


http://pregnancyandbabiesand.blogspot.c ... aptar.html


A verbol is kitudjak mutatni a varrandossag 7.hete korul :

http://www.metropol.hu/cikk/513793

Vagy teszttel a 10. hettol :

http://www.intelligender.com/home.html

Ezt az utobbit 3 het mulva meg is fogom csinalni :)

Egyebkent az elso terhessegemnel szinte vegig elottunk is titok volt a neme..meglepinek akartuk..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára blog 2011.05.17 13:07-kor.
blog
Budapest
 
 


Blog!!
A kinai naptár nem jó,mert az eredeti ez...

http://digiscience.rufftech.hu/calc/calculator_01.html

nem tudom mi az ami te belinkeltél,valami más naptár lehet!!!

Jónás naptárról vélemények???????
Vendég
 


blog: hogy kell ezt a 10. héttől javasolt tesztet megcsinálni? :)

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Na most már full nyugodt vagyok ám!!! :D
Lanyus a szívverés akkor nálam a héten látszódott volna ha nem hétfőn megyek hanem mondjuk pénteken, akkor már tuti. :D

Szóval nem aggódok. :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


lanyus: kíváncsiságból megnéztem a Jónás naptárt 5 hete és ki is számoltam a Jónás-napjaimat, sőt, a biztonság kedvéért úgy intéztem, hogy ne csak ciklus közepén, hanem a végén (mert nekem ez a nap totál a végére esik) is legyen összebújás. Sose lehet tudni, bár eddigi biológiai ismereteim alapján valószínűtlen, de ki tudja. Hallottam olyanról, aki teljesen valószínűtlen időpontban esett teherbe.
A múltkor úgy éreztük a párommal, hogy lányunk lesz - ez sajna nem derült ki - most viszont mindketten meg vagyunk győződve arról, hogy fiunk lesz. Mondanom sem kell, eme meggyőződés minden tudományos alapot nélkülöz :)
Viszont megnéztem, és a Jónás naptár szerint a novemberben fogant baba lány kellett volna legyen, a most áprilisban fogant pedig fiú (ezt csak nemrég néztem meg). A kínai naptár szerint is ugyanez.
Remélem, nyolc hónap múlva tudományos bizonyítékokkal is szolgálhatok és küldhetem a képet az egészséges újszölött kisfiamról - vagy kislányomról :)
Szóval szerintem nem érdemes komolyan venni, de jót lehet szórakozni rajta, poén :)

Lilypie Pregnancy tickers
begonia
Budapest
 
 


halihó csajok,

megálltam, hogy ne aludjak el azonnal Noellal együtt :D:D (ok, segített a postás is, aki kétszer jóóó hosszan csengetett) Kajáltam is, de nem kellett volna, újra émelygek :shock:

blog:
és van itthon vmilyen "hagyománya" ennek a vérvételes tesztnek? A vizeletes tesztről már én is hallottam. Szerinted mennyire megbízható?
Vendég
 


na nekem mindegyik naptár szerint lányom lesz :lol: :lol: :lol:

ez a pisilős teszt kva jóóóó!!! De ha jól értelmeztem akkor a 8-10 hét között mutatja ki. Te megrendeled külföldről?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Fatamorgana: látom átjavitottad a vonalzódat!!Én egy nappal vagyok elörébb akkor ha minden igaz nálatok:)
Majd kiderül!!!Aztán lehet mi is kisebbek vagyunk!Bár én 26án éreztem a peteérést is,de hát semmi sem bizonyitja hogy akkor volt a fogantatás!!aKi bennem él csak az tudja!!

csajok nekem ma meg tegnap szinte egész nap enyhe görcseim vannak!!!!Valami nagyon nyúlik:)

csajok akik már szültetek kinek hányadik héten volt pulzálás szivverés??
Vendég
 


Sziasztok

Nálam a hétvégi álomkór elmúlt, úgy tűnik a frontok eltűntek most.
Zsinor az este volt, majd frászt is kaptam, viszont én olyan jókat tudok terhesen nyújtozni reggelente - már ez is egy gyanús jel nálam :lol:

A kínai szerint nálunk megint lány lesz :D

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


A pisislös teszt engem is érdekelne:)))))))))))))))
meglehet valahol rendelni???????????
Vendég
 


100%an kimutatja lány vagy fiú lesz??Nincs tévedés???
Vendég
 


Milyen kivancsifancsi banda ez ;)))) Ha nagyon jo ultrahangosotok van, mar a 12. heten lat valamit. De a 19. hetes AFP utanin tuttira megmondja, hacsak nem fordul mindig maskent a baba.
En varok. Bar Julianna nev jobban allna egy lanynak, de nem aggodom ezen :) Most elvezem, hogy titok, aztan 15 eves koraig biztos lesz a hovatartozasa akar ranezesre, majd a tinikorban lehet, ujra ketsegeim lesznek (hosszu haj fiuknal, koszos farmer es sportcsuka lanynal esetleg stb stb). Ezen mar igy utolag ugysem valtoztathatunk, kocka el van vetve.
Majustol dolgozom ujra (a sors ironiaja, 2-an hetfon kezdtem dolgozni, 3-an kezemben volt a teszt), es kicsit fura, hogy a fonokom tobb eves munkatervet probal felvazolni nekem, velemenyemet kerni stb. En meg nem tehetek mast egyelore, mint bologatok, esetleg celzok arra, hogy szeretnenk a tokmagnak hamarosan kistesot. Asszem ha ez el is jut a tudataig, remalmaiban sem gondolja, hogy ilyen hamarosan :))))))
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


nálunk fiút ír, és hogy őszinte legyek szerintem is fiunk lesz. Habár ennyire nem voltam rosszul a kisfiammal. Nem is hánytam csak a Gravidától.
Hercegnő vagy kis herceg, végül is mind1, egészséges legyen!
De azért izgi 8)
Vendég
 


A pisilős teszt engem is érdekel! ;)

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


A Jónás módszer szerint hogy lehet számolni? Én semmi értelmes magyarázatot nem találtam...

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


100% csak ha megszületett - szerintem. Még a dokik sem tudják uh alapján pontosan megmondani. Járt már ismerős úgy hogy kislányra készült és fiú lett, vagy fordítva :lol: Milyen meglepetés lehetett még nekik is.

Lanyus: az előző terhességnél 8+1 hetesen már volt szívverés, és maga a baba 1,31cm volt, ami a gép szerint 7+4 hetesnek felelt meg.
A mostaninál, mikor saját számításom szerint 7+4-nél mentünk akkor ugyan volt már pulzálás, de a petezsák mérete alapján csak 4+5 hetes volt a baba.

De hallottam olyat is akinél szívverést csak a 9. hét táján hallottak, láttak.

Szerintem ez mind egyénfüggő - baba függő - ha belegondolunk, már ha tudunk olyan bonyolult folyamatok mennek végbe, hogy a végére már én is megkérdőjeleztem most hogy egyáltalán volt e mensim. Feladtam a számolgatást, mert beleőrülnék.
Jobb ha mindenki a megérzéseire hagyatkozik, azok talán nem sokat tévednek.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Előkerestem a papírjaimat,hogy mégis hogy alakult a terhesség eleje a lányommal.

Első UH képet 5. héten kaptam,napra pontosan 5 hetesen mentem uccsó mensi szerint.

ilyenek vannak a papíromon:

"jobb oldali ovarium: 18mm ...bla bla bla (nem tudom elolvasni)"
G.s 15mm


Magán a képen pedig az UH szerinti terhességi kor 4+6
Semmi nincs rajta,csak egy nagy fekete folt,amiben van egy sokkal kisebb kis buborék szerű valami.

A második vizsgálaton 9 hetes voltam:

ritmusos szívműködés
CRL: 18mm
itt pedig az UH szerint 8+ 2 volt a mérete.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Fatamorgana:
csak külföldiül találtam ilyet, én itt néztem:
http://www.astro.com/cgi/ade.cgi?ract=x ... =a2&lang=e

ha erre klikkelsz és beírod az adataidat majd Continue, akkor megadja a Jónás napjaidat ( a piros jel), az előtte lévő három nap "kell" összebújni és a felette lévő jel mutatja, hogy fiú-e vagy lány

Lilypie Pregnancy tickers
begonia
Budapest
 
 


SH
Durva ez a meló téma, a főnököd tuti szívbajt kap! :D
Na meg is is durva, h Julianna lesz a fiad! ;DDDD

lanyus
+/- 3 nap eltérés lehet, de most elvileg jó a vonalzóm. :D

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Brigi: az astro.com-on van egy ingyenes http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekval ... es__691813 -->itt leírják hogy kell használni.
Vendég
 


ja, ok, közben begonia is elküldte a linket ;)
Vendég
 


Beírtam, kidobta a táblázatot, de MI VAAAAAAAN? Nem értem mit köll nézni.... :roll:

márciusnál az egyik napon van egy fiú jel, de áprilisnál csak egy függőleges vonal van... se fiú se lány... pfff
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fatamorgana 2011.05.17 12:55-kor.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Hát tényleg kiváncsi leszek mit látnak majd,mert mi meg kétnaponta bujtunk össze....
Abból nem lehet következtetni kinek mikor lett pozi a tesztje??????
Vendég
 


lanyus: a ket naptar ugyan az,csak amit en "belinkeltem" az fel van bontva tablazatra,nekem ez jobban tetszett,mert attekinthetobb.

A tesztet Amerikabol lehet rendelni. Nekem mar uton van :)

Video :

http://youtu.be/ORPXDlUKHWc


2 baratnomnek is bevallt!
blog
Budapest
 
 


Blog : nem ugyanaz ,mert például nekem nem egyezik,fiút ir az eredeti szerint lányom lesz.
Tavalyi terhességemnél fiút ir a tiéd és az eredeti lányt ir......
Vendég
 


nem akarok senkit elkedvetleniteni, de a Jonas dolog nekem nem tunik tul hihetonek. Visszaneztem, hogy fiamra mit ir. Nos, neki lanynak kellett volna lenni a naptar szerint illetve 2 hettel azutan foganni, mint ahogy tette. Persze jateknak jo, amig nincs adatunk, simogassuk a varazslaptopot :)))))))))))))
sargahibiszkusz
Budapest
 
 


Ne haragudjatok meg érte,de mivel ennyi féle naptár van,és nem tudhatjuk melyik az eredeti (és az eredeti sem biztos hogy ér valamit) szóval szerintem időpocsékolás ilyesmivel bajlódni...
:oops: :oops: :oops: :oops:

Nekilátok tanulni (olvasni a 400 oldalas könyvet),meg közben természetesen a babanetet is :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


lanyus: az eredeti? ki mondja meg ,hogy melyik az eredti? Hulyeseg mind a ketto!
Viszont a tesztben sokkal jobban lehet bizni .
blog
Budapest
 
 


Mindegy csak nekem az ellenkezött mondja,ezt ismerem ebben "bizom".
A természet már amugy is döntött!!!

Még pár hét és mindenki tudja kit rejt a pocak:))))
Vendég
 


persze, hogy időfecsérlés!!! én úgy állok hozzá, hogy tök nagy esélye van annak, hogy eltalálják (50%!!!!) :lol: :lol:

Blog: mennyi idő míg ideérnek a tesztek?
Vendég
 


amy1106: meg nem erkezett meg, szolok majd,meg mutatom is ! Igazabol meg van 3 hete, hogy ideerjen :)
blog
Budapest
 
 


blog: ok ;) kíváncsi vagyok rá! Ezek szerint nagyjából te is jan. elejére várod a babát, ugye? (én jan. 5)
Vendég
 


amy1106: én is január 5-re várom! :) De furi, mert neked a vonalzón 6+6 van, nekem meg csak 6+5...

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


beus: szerintem rosszul állítottam be az időzónát a vonalzón, de igen 6+5-nél tartok én is!
Vendég
 


amy1106 : Januar 4. :)
blog
Budapest
 
 


De egy kupacban vagyunk! :)

dobibea
Budapest XIV. kerület
 
 


Csak gyorsan bejelentkezem, mert annyi infot akarok írni :)

Edied:
A Robert Karolyan én szültem kétszer is. Ha érdekel valami, vagy kérdésed van, szívesen valaszolok. Terhesgondozasra is odajarok.

És akkor a pisilős nem megallapíto tesztről!!!

Meg ne vegyétek!!!!!! Én is megcsinaltam a masodik gyereknél. Lany jött ki - fiú született. A baratnőm megcsinalta. Lany jött ki - fiú született. Szomszéd asszony megcsinalta, na neki fiú jött ki és fiú is született. Nem ajanlom. Pénzkidobas, és csak beleéli magat az ember.

A jonas naptar és a kínai naptar szerint sem jöttek be nekem eddig a gyerekek nemei. Két lanyomnak kéne lennie, és van két fiam :D:D

Majd még jelentkezem.

Puszi

titokbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: