Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk az az alapelv a névre, hogy legyen egy szép magyar neve, meg másodiknak egy nemzetközi. Mindegyiknek legyen szép jelentése, az elsőnek fontos a névnapja is, hogy messze legyen a szülinaptól, ami egyben karácsony, és persze jól hangozzon vezetéknevestül a két név. És valahogy lehessen becézni is. Na a fiunk második neve György lesz, a vezetékneve meg László, eközé keressük a szép magyar keresztnevet. A lány Boglárka Zsófia.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Nekunk sajnos nem lehet magyar nev... mar a vezeteknevunk sem az, a parom Csaba, es meg eleteben nem ejtettek ki a nevet normalisan.... Ezert akartuk a Florat, vagy a Benjamint, mert azt itt is ki tudjak ejteni. (Anglia), sott, mindketto ugyanigy van itt is leirva!
A nagylanyom Fruzsina, gondolhatjatok...volt mar o minden.
A kicsi Viki, az telitalalat. Csak annyi, hogy mindenki c-vel irja.
Nekem a Noel tetszik meg nagyon, de a ferjemnek nem :(
Viragnevnek nem jo a Jazmin? Bar lattam, hogy az egyik legnepszerubb nev volt tavaly... En nem szeretem azokat a neveket, amibol 5 van az osztalyban. Mi Zsofit akartunk a nagylanyomnak. De mikor mar az osszes baratunk, korhazi szobatarsam, ismeroseim gyereke Zsofi lett, elment a kedvunk. Es valoban, a magyar iskolaban 4 ZSofi osztalytarsa lett a lanyomnak.
Itt Angliaban, most a toplistas az Olivia.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Nem is tudtam, hogy Angliában vagytok :) Karácsony körüli babának tök jó a Noel :) Én sem akarok túl gyakori nevet, viszont Boglárka is valahol a top 10-ben van, mégse érdekel :D

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 

 
 

Látom, a többség a fiúnevekkel van elakadva. Mi is. Nálunk az István volt a favorit, ez nyilván nem lesz, és azóta nem bírunk megegyezni. Érdekes, még Alíz (lehet, h nem is írtam, így hívják a kislányunkat) elõtt nekem meggyõzõdésem volt, h a szülõ keresztnevét ne, és most én hajlanék inkább a Zoltánra, a férjem meg nem. Meg az is a bibi, hogy a két nagypapa, a dédi és a keresztapu is Zoltán, azaz minden férfi tag a szûk családban! Ezért úgy döntöttünk, elnapoljuk a kérdést addig, míg kiderül, valóban kisfiúnk lesz-e.

Lányneveknél én már 12 éves koromban eldöntöttem, ha lányom lesz, Anna lesz, mert annyira tetszett egy filmsorozat (Anne a zöld oromból - emlékeztek?). Aztán kb. 10 éve ez a legnépszerûbb nõi név, ezért passzoltuk. Igaz, a Zsófia mintha kezdené átvenni mostanság az uralmat. Kétségtelenül gyönyörû mindkettõ. Aztán rátaláltunk az Alízra, ami telitalálatnak bizonyult.
Ami még esélyes volt most: a Gréta, de ez nem passzol a vezetéknévvel. Tényleg, Böbi: Margaréta? Ez a virágcsokor-dolog annyira klassz! Ez nyáron van! :) Szerintem is szívás, ha minden ünnep egy helyen, eleve a szülinap-karácsony közelsége is. Szóval mi most a Lilla/Léna közt vacilálunk, de Léna is egyre több van. Valaki írta is a táblába szintén, mint favoritot. :)

Málna, nekem Fruzsina is nagyon tetszik, de a "r" betû miatt sajna nyelvtörõ lenne...
mandula29
Pécs
 
 


Csendben bekoszon a Paramami
MINDEN RENDBEN
Kisbeka ugrabugralt odabent, 24.2mm, ezzel nagyobb, mint a hivatalos kora!
A mutetemet viszont elorehoztak Junius 13.-ra. (Nalunk ez szerencseszam, dec.13. a kislanyom szulinapja is).
ugyhogy mostmar nyugodtan rokazgatok, mig a tobbiek vacsoraznak!
Szep az elet! Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna de jó!!! Gratulálok :D
kavaika
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki jól van.

Málna, örülök hogy rendben a bébi.

A vizsgálatokhoz nem értek, úgy vagyok vele mint Gergőnél a császármetszésről, jobb ha én ilyen nem is olvasok. Majd elmondják a dokik a lényeget, vagy ha szükséges utána olvasok.

Nevek: Van javaslatom, de majd kiderül.

Viszont egy kis segítséget kérnék a gmailhez. Még egy fehérholló van, nem használtam. Hogy tudok feltölteni, megnézni a képeket?
franci
 
 


Málna, annyira örülök nektek! Mondtam, h rendben lesz minden, és ez így is marad a végéig! :D
mandula29
Pécs
 
 


Edik vagytok koszonom! Csak ez a roka!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, de szuper! Róka remélem, elpártol Tőled egy-két héten belül, és megy a januári (februári) kismamákhoz :)

Franci, én meg pont úgy voltam mindennel, hogy szeretnék róla tudni olyan forrásból, amiben tényleg megbízom. Adott esetben hogy tudnék például egy orvos javaslata ellenében dönteni? Mert mégiscsak mi döntünk, a mi felelősségünk, hacsak nincs valami abszolút vészhelyzet, kényszerítő körülmény. Például engem az amniora egy olyan genetikus orvos próbált rábeszélni, akit akkor láttam életemben először, nem is én választottam, nem tudtam róla, a hozzáállásáról semmit, szóval nem akartam csak az ő elmondása, magyarázata alapján dönteni. De általában mindennel így vagyok, ez csak egy példa.

Gmail: ha belépsz (decemberibabak@gmail.com, jelszó 2011december) akkor fent egy vízszintes menüsorban van olyan, hogy Fényképek, ott tudsz feltölteni. De egyszerűen elküldheted mailben is a decemberibabak@gmail.com-ra a képet. Kíváncsi vagyok :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Na ma sehol senki? Mindenki gyereknapozott? :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk mindkét gyerek gyereknapra beteg lett. Olyan mumsz szerű. Persze az nem lehet,mert be vannak olvan,de arra hasonlít.Be vannak dagadva a nyaki nyirokcsomók.Kendének a szeme is folyik hozz.És épp elegem lett az orvosunkból,aki sosem elérhető....orvost váltok!!!!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Réka :( mumpsz nem lehet, az ellen oltva vannak, nem? A 15 hónapos oltásban. De akkor mi? :( Ma már voltatok orvosnál? Jobbulást!

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Na tudok olvasni, látom... Te is ezt írod. Megakadtam a mumpsz szónál, bocsi :) Szóval jobbulást!

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Réka! Mielőbbi gyógyulást a skacoknak!

Én ma voltam a beutalókért, csütörtökön megyek az első vérvételre (blöööeee!) és utána az uh-ra. Na azt alig várom! Kiváncsi vagyok ki kínoz odabentről ennyire.

Fiam meg beteg szegény, megint a torka, mandulája, félek, hogy ha így megy, ki fogják venni. És naná, hogy tömik antibigyóval, idén ez a hetedik doboz. A sima köptetőktől nem jön helyre, de ennyi durva gyogyót már nem tolerálok, az én immunrendszeremet is így vágták haza.
Persze én is krákogok, megvárom a jövő hetet, addig nem javul el kel mennem dokihoz. Bár lehet elintézem csütörtökön, párom úgyis szabizik, mert Levivel vérvételt meg uh-t intézni, felejtős egyedül.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Meglepően kicsi volt a forgalom, így még én sem maradtam le annyira :)
Málna: Gratu a pocaklakóhoz, örülök, hogy minden rendben
Az én kislányom is beteg lett, láz, orrfolyás, pici köhi és persze mi is antibiotikumot kaptunk :( Ez az első alkalom, de most se szerettem volna.
Pénteken voltam dokinál, kistesó szépen nő, CRL 57 mm. + néztek tarkóredőt, minden rendben. Viszont most jöttem rá, hogy nekem még nem volt vérvétel, pedig ha jól tudom a protokoll szerint a 9. héten kellett volna az 1. labort csinálni. Na mindegy, pénteken megyek a védőnénihez a kiskönyvemért, majd megkérdezem.
Név: azt hiszem nálunk az Ági sztornózva lesz, mert valaki már most le-Ágikázta, és attól rosszul vagyok. Nekem most az Ella tetszik, de az sajnos a vezetéknevünkhöz nem passzol :(

Piri

Kép
Kép
Kép
mérnökasszony
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kriszti, jobbulást Leventének!

Piri, Esztinek is! Minden gyerek beteg lett? :( Lekopogom, nálunk nem :)

Gratulálok az eredményekhez, szuper :) Én is ma voltam dokinál, 43 mm Pötty, jó nagy, előtte megnéztem a neten, hogy a kora alapján 38 mm-nek "kéne" lennie, drukkoltam, hogy legyen annyi, aztán erre 43 :) Kalimpált, integetett, vitte a kezét a szájához, orrához, olyan jó volt látni :) Velem is minden oké, jövő héten mehetek 12 hetesre (bár még nem lesz betöltve, csak majd jövő szombaton, de a dokim azt mondta, elég nagy a baba, menjek most) meg kombináltra.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Ja, mi meg visszakanyarodtunk a Bercel névhez, nekem ez volt az első ötletem, páromnak túl kemény volt, aztán addig ízlelgette, hogy most ennél tartunk :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

Mi családlátogatáson voltunk hétvégén, most moshatok, pakolhatok ezerrel, csak ezt nem szeretem az elutazásokban, hogy hazaérve pakolni kell. :)

Málna, tök jó, hogy megnyugodtál!

Betegeknek jobbulást!!

Mi közben haladtunk a nevekkel, eldöntöttem, hogy apa dönt névben, mert az első kettőt én adtam, én csak vétózok. Hát, van vétózni való bőven..... :) Most a Noémi, a Napsugár és a Jázmin az esélyes. A Jázmin ugye gyakori, de legalább virágnév.

Piri, miért nem tetszik úgy, hogy Ágika?

Timi, a Bercelt még nem hallottam, de nagyon tetszik!!! Tetszett ahogy írtad, hogy rókakoma költözik a másik topicba! :D

Nekünk is kellene a Sándor mellé még egy egyszerű, rövid fiúnév, lehetőleg magánhangzóval kezdődő, pl Ádám vagy ilyesmi (az nem, csak példa), de apát még győzködni kell.
:lol:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Nálunk Bercel György lesz :) Az Akadémia honlapjáról le lehet tölteni az összes adható nevet pdf-ben, külön fiú- és külön lánylistát, ott találtam :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Itt a babaneten is van névkereső, külön lány és fiú ABC sorrendben, jelentéssel, névnappal.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 



Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Igen, és kb szerintem az egyes nevek wikipédia szócikkeit másolták össze, legalábbis a Bercelnél egy az egyben azt írják, ami nem baj, sőt!

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Lehet, hogy még korai a vásárlás, de egyik ismerősöm árulja, ha esetleg érdekel valakit:

http://www.teszvesz.hu/gremese_mei_tai_ ... 11481.html

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Milyen meglepő, hogy közös ismerőseink vannak, és nekem is van már tőle meitai-om :)

Többiek merre járnak?

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok
Vagyok en is, egyre jobban erzem magam, mar a roka is csak ramnez, aztan eltunik.. Szoval mar "csak" emelygek.
Nekem a kombiteszthez 10+5 naposan fogjak levenni a vert, jo koran. Utana mutet, es mutet utan hamis eredmenyt ad.
De allitolag ez mar jo, raadasul a baba nagy, akar 1 hettel is idosebb lehet, ugyhogy megnyugtattak, hogy OK lesz.
Az Uh az 12 hetesen lesz hozza, es akkor lesz meg a vegleges eredmeny. Itt Angliaban mindig hamarabb veszik le a vert, mint a 12.het, allitolag pontosabb az eredmeny.
Ma voltam vedo neninel, megdicsert, hogy meg nem hiztam...ha tudna, min mentem keresztul!
Piri sajnalom a betegseget es az antibacit, en is nagyon ellenzem, de ha mar napikig lazas a gyarkoc es nem javul beleegyezem...
A szovodmenyek miatt..
Bobi az en lanyom Flora lesz. Az nem tetszik? En szeretem, mert rovid, komoly, de becezheto is, es noies. Meg sem neztem mikor van a nevnapja, jajj nehogy ott legyen decemberben, megyek gyorsan es lecsekkolom..

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Nekem is előbb lesz valamivel az ultrahang és a kombi, jövő szerda-csütörtökre tervezem (nem adnak időpontot) és csak szombaton töltöm be. De nekem is azt mondta a doki, hogy mivel nagy a baba, mehetek, 41 mm-es babától érdemes szűrni, ő meg már ma 43 :) Ja, de ezt már majdnem leírtam pont így, sebaj, most már marad :D

A héten kérdezte egy másik fórumos anyuka, hogy nem vagyok-e feledékeny, mert ő mennyire az lett. Rávágtam, á nem, nekem jó a memóriám. Azóta ez a sokadik ilyen apróság, amit felfedezek, erre mondják, hogy kismamaagy :D

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Málna, de a Flóra is nagyon tetszik, csak nehéz kimondani a vezetéknévvel :(

Timi, nem mondod, hogy Mártit is ismered??? Ez komoly! :) Pedig Őt egy tök más helyről ismerem! :) Közben elkelt, jó gyorsan.

Én holnap megyek dokihoz, talán közelebb jutunk a megoldáshoz, hogy mennyi idős terhes is vagyok :lol:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Böbi, nem, közben rájöttem, hogy nem magát az eladót ismerem, hanem Gremesét :)

Mi is a vezetéknevetek? A három lánynévből én a Napsugárra szavaznék, Noémi nekem annyira nem jön be, Jázmin meg a gyakorisága miatt, meg olyan arabos :) és simán Virág?

Drukkok holnapra!

Többiek? Beteg gyerekek jobban vannak?

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok, vagyok én is.
Tegnap megvolt a dupla doki. Mindenki mindent rendben talált. Levette a 2.doki a rákszűrést. Sajna van egy méhszájseb is.
Kismanó a uh közbe befogta a fülét, nagyon aranyos volt.
Nekem a genetika a 15-én lesz. Megint 2 hetet kivárni, jaj, de sok ez.
franci
 
 


Franci, de édes lehetett :) Méhszájsebem nekem is van, de sose volt vele semmi probléma, sőt most talán el is múlt, mert most azt mondta a doki, nagyon szép vagyok :D

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Timi, ez inkább egy horror filmre emlékeztetett utána.
franci
 
 


Milyen horrorfilm? :( jaj :(

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


nagyon véreztem, tiszta vér volt minden. Éleg szörnyő látvány volt.
franci
 
 


Sziasztok!

Azt terveztem, a mai 12. hetes UH után írok sok szépet és jót. Sajnos nem. Elhalt a mi pici babánk. A doki nem is látta rendesen a normál UH-val, átváltottunk hüvelyi UH-ra, na, ekkor már éreztem, h nagy baj van. Nem volt szívhang, és a méretek is kb. 7 hetesnek feleltek meg. Azt mondta, h lehet, h már pár hét óta nem él. Az utolsó UH-m 04.28-án volt, ott volt szívhangunk. De már ott, sõt, az elõzõ UH-n is kisebbnek mérték, pedig azt hittem, napra pontosan tudom, mi mikor történt. Szinte ugyanaz, mint Audrey-nál volt. Holnap reggel megyek kaparásra. A tavalyi után nem hittem volna, h velünk még ilyen megtörténhet. De tudjátok, még mindig jobb így. Ha neki ez volt elrendelve, akkor jobb elõbb. Nekem is, amíg még nem éreztem mozogni. Egyelõre nem tudjuk, hogyan tovább, minden olyan üres. Egy nagy ûrt érzek magam körül, még sírni se tudtam. Még idõ, mire felfogom.

Lányok, nektek nagyon szép és gondtalan babavárást és sok-sok egészséges babát kívánok decemberre, karácsonyi ajándéknak!

Mandula
mandula29
Pécs
 
 


Drága Mandula! Őszintén sajnálom!!! :cry: Kívánom, hogy mielőbb legyél túl a "formaságokon", el tudd kezdeni feldolgozni és minél hamarabb újra pozitív teszted legyen. Szomorú......
kavaika
 
 


Jaj Istenem, Mandula :( Azt hittem, már nem lesz több ilyen ebben a fórumban, végtelenül sajnálom, sok erőt, ölelést Nektek!

(Nekem se látszott jól a babám hasival, én is megijedtem, de hüvelyivel minden jó volt. Nekem a hátrahajló méh miatt nem látszott)

Franci, a méhszájseb vérzett annyira vizsgálat után? De az nem is seb valójában, csak másmilyen hámszövet a méhszájon, nekem megvan öt éve, és sose vérzett, még szülés alatt/után se... Persze nem vagyok orvos, de nagyon ijesztően hangzik.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Mandula, nagyon sajnálom. :cry:

Timi, az első missid ab után jött elő. Szextől, és minden hüvelyi vizsgálattól előjön. Ha nem bántják jól elvan magának, a dokik szerint terhesség alatt nagyobb a vérbőség.
franci
 
 


Azért ez durva :( És elmúlhat? Akkor Neked ténylegesen seb. Az enyém ismétlődő fertőzésektől, gyulladásoktól lett, ha magát a gyulladást kezelik, szebb lesz, és nekem úgy magyarázta a doki, hogy a méhnyak más típusú sejtekből épül fel, mint a méhszáj, és ezek a sejtek jönnek ki a méhszájra, ez a méhszájseb (az enyém) de akkor a Tied tényleges seb lehet.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Nem értek hozzá sajna, két doki is azt mondta nem nagy gond. Csak jó legyen a rákszűrésem.
franci
 
 


Mandula! Őszintén sajnálom!!!!!!Ezekre nincs is szó!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Én is tegnap voltam dokinál,meg holnap megyek kombináltra.

Kismaszat popótólbukóig 58 mm....és érezem ahogy mocorog és csudaszépen látszott,meg is jegyezte a doki,hogy ritka,hogy ilyen jól látszódik ennyi idősen(de ezt minden eddigi terhességemnél,minden uh-nál megjegyezték. VAlószínű éppezért nagy a hasam,mert valahogy kinn van a kölök, rajtam kívül:))...és hát 12 hetesen még nem biztos,de biza én is jól láttam,hogy valami csüng ott a lába között...ami lehet ugyan érett csiklós is:)....apa kicsit el is szontyolodott,mert lánypárti...de szerintem meg apa igaziból fiút tudd, és Hanga azért lett mert én nagyon azt akartam,hogy legyen egy kislányom(apának is fiú tesója van, nagypapának is és apa tesójának is három fia van)....ja és meg is hallgathattam a szívhangját,amitől kicsit bőgicséltem(titokban).

Holnap nyeki redő. Doki szerint hideg élelemmel menjek,annyit kell majd várni....de legalább ingyen van!!!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Küldtem képet a gmailre kismaszatról:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Mandula, nagyon nagyon sajnálom! Én is azt hittem, hogy már nem lesz több rossz hír :(

Mi tegnap voltunk dokinál, 6 centis a kismanó, két hét múlva lesz a 12. heti uh, másnap pedig a kombinált.

Timi, Szabó..... A sima Virág azért nem jó, mert Gyöngyvirágot sokan hívják csak Virágnak.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Réka, Böbi, de szuper! Böbi, hat centi? Ez lábastul, vagy CRL? Mert mi elvileg egy napon vagyunk, és nekem 10+3-nál a 43 mm-es babára azt mondták, milyen nagy, és a gép 11+2-nek számolta :) Hat centis, az már jó 12 hetesnek felel meg, nem? Lásd Réka 58 mm-es babáját 12+4-nél :)

Bocs, hogy mindig így rákattanok a milliméterekre meg a napokra, hiába, Szűz vagyok :D

Igazad van, a Virág nem volt jó ötlet, még gondolkodom :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Én is gratulálok lányok!
Réka, szuper a törpe! Izgett-mozgott mi?
Böbi, tényleg nem pici a pici :D Ja, és én még nem mondtam nevet :lol: Bíborka?
kavaika
 
 


Mamócák! Erről mi a véleményetek: http://www.angelsounds.hu/index2.php?mkt=2
Tudom, ez már beteges nálam :oops:
kavaika
 
 


Ha beteges lenne, nem lenne valami nagy igény rá, és nem lehetne ennyit ennyiért eladni :D Szerintem tök jó eszköz és tök jó élmény lehet. A másik része, hogy ha mondjuk nem vagy elég ügyes és nem találod a szívhangot, vagy elmozog a baba és kimarad, szóval történhet egy csomó ijesztő dolog, amitől parázhatsz.

Én nem veszek, mert ezt a titkot is szeretném megőrizni a babámnak, majd a védőnőnél hallgatom :) de teszveszen vagy ebayen jóval olcsóbban is kapsz, még garanciálisat is, hiszen max. 9 hónapig használják :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Nagyon sajnalom Mandula...
Erre nem is tudok mit mondani..
Nekem 13.-an meg a mutet elott raneznek a babara. Remelem jol lesz! Ugy aggodom erte! Mar van egy kis pukli a hasam aljan, az lesz o -szerintem... Nektek nincs ilyen kemeny dudorka ott lent?
Szep nagy meretek lanyok! Na bezzeg nekem alig talaljak mindig meg! Ugy oda kell nyomni azt az UH fejet, hogy azt hiszem bepisilek! Szerintem ez a bebi hatso falon tapadt... ami a 2 csaszarhegem miatt jo lenne! Rekacs egybol irj holnap a doki utan!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, hasival nekem is csak egy paca látszott, hüvelyivel meg gyönyörű babácska :) Kis puklid biztosan az! :) Nekem láttad a pocakomat, valahol benne van a kis kemény dudorka :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: