Új privát üzeneted érkezett!

Ancsuka: nem semmi volt a pocakod a kislányotokkal. Tényleg nekem már most akkora. :) De nem baj. Én már alig vártam, hogy kerekedjek, lehessen látni, aztán amikor a 12. héten jóval nagyobb pocim volt, mint a velem egyidős kismamiknak, akiken még semmit se lehetett látni, az alkatomra fogtam. Aztán az ultrahang után kiderült, hogy bocsi, ketten vannak. :D
Amúgy én 157 cm-es törpe vagyok és a terhességemet 57 kg-val kezdtem. :)
Nagyon értelmes és okos a kislányotok. Büszke lehetsz rá. Tök jó, hogy ilyen nagy lesz a korkülönbség közte és a picurok között. Vivivel jobban meg tudsz értetni majd mindent. (Gondolom én, mert tapasztalatom még nincs)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi,
Neked extra nagy a hasad :lol: :lol: nem is baj, jobban elférnek :) gondolom én
Nem tudom majd hogy fogadja Vivi a tesókat eddig nagyon jól reagál rá. Sokan azt mondják nem túl jó ez a nagy korkülönbség, szerintem meg, jobb így. Vivi "önálló" tud segíteni, jobban megérti majd szerintem, hogy nem csak ő van akivel foglalkozni kell. Aztán majd ki tudja? nem tudom. Tesó ügyben nekem sincs tapasztalatom :)

Nálatok a családban vannak ikrek, vagy valami segítséggel lettek ők is mint nekem?

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Visszatekintettem az első oldalra láttam Mezi, de kezdeményezted az oldalt :) nagyon jó ötlet volt.
Olvastam már szó esett a babakocsikról is, mi januárban megyünk szétnézni, nem veszünk amjd csak szülés után, apa megveszi ha már megszületnek. Sőt igazából mindent csak szülés után veszünk.
Viszont veled értek egyet, mi is egymás mellettit akarunk venni. Én nem szeretnék különbséget tenni, hogy melyiket hova ültessem, ki nézzem felém, ki nekem háttal? Így ha egymás mellett vannak, nincs ilyen gond, u azt látják mind a ketten ;) persze emberek vagyunk más-más véleményen :)

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 

 
 

Amikor megtudtam a 12. héten, hogy ikreim lesznek sokkot kaptam. Az ember lánya a modern világban mit csinál, mint rákeres neten. Hát a sokk még nagyobb lett, annyi negatív dologgal találkoztam és akkor találtam rá erre az oldalra is és a 2010-es topikra. Azokat a hozzászólásokat elolvastam, az nagyon sokat segített, hogy örülni tudjak a két bébinek egyszerre. Ebből gondoltam, hogy létre kell hozni egy 2011-es topikot is, hisz az én csipetkéim is akkor fognak megszületni. :D
Amióta a családtervezés foglalkoztatott, mindig az volt a vágyam, hogy lesz egy kisbabám, aztán mikor eléri az ovis kort visszamegyek dolgozni, aztán amikor már elég nagy lesz 6-8 éves, jöhet a kistestvér. De úgy látszik nem ez volt nekünk megírva. De most már nagyon nagyon boldog vagyok, hogy így alakult. A babáim természetesen fogantak, teljesen spontán. Meg is lepődött az egész család. És mint akkor kiderült több (4!) ikerpár is volt a családban az én rokonságomban és a férjeméknél is egy. Ebből a többség nagyon távoli rokon, ezért se tudtunk róluk.
Ami viszont addig rejtély volt, hogy az apai nagyanyámnak az első terhessége ikerterhesség volt, de sajnos halva születtek a babák. (Ez volt 200 éve, amikor még nem volt uh és stb) Úgyhogy valószínű az ő génjeiből kaptam én is...
Babakocsi és a bébi cuccok. Nem akarom a végére hagyni, vagy a babák születése utánra a vásárlást. Mindent én szeretnék kiválasztani, nem akarom a páromra vagy a szüleimre bízni. A babakocsit pl. csak januárban akartam megvenni, de december elején rátaláltam erre a használt kocsira, ami ráadásul tetszett is, így megvettük. A bébihordozókkal szintén így voltam. A bútorokat meg a férjemnek kell munka mellett megcsinálni, így nekiállt, már majdnem kész is van. Ezek mondjuk még ráértek volna, de most értünk el a lakásunknál abba a stádiumba, hogy be kell rendezni. A férjem csinálja az összes bútort, így az nem kevés idő, míg a végére ér, ezért biztos, ami biztos alapon a kicsikével kezdte.
De persze, mindenki saját maga tudja, hogy mikor szeretné ezeket a cuccokat beszerezni és megértem mindkét nézőpontot.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi,
Bennem nem volt semmi negatívum az ikrekkel kapcsoltam, kivéve egy ismerősünk esete. De azt leszámítva semmi más. Így viszont érthető, hogy ikrek lettek, esélyed megvolt-van rá. :)
Amitől én kicsit tartok az a kezdeti nehézségek, tudom milyen egy gyerekkel, nemhogy kettővel....... nekem ez sokkal nagyobb aggodalom, de túlélem, más is túlélte.

Vivinél én is pont így voltam. Kb. 20hetes lehettem mikor megvettük a babakocsit, amjd sorban mindent. Kiságy stb. Szóval minden megvolt mikor már szülni mentem.
Sajnos a szomszédban történt valami ott is ikrekkel volt terhes, nem írom le (nem a legrosszabb)mi és én akkor azt mondtam, mikor megtudtam ikrek, hogy nem lesz semmi megvéve, mindent kinézünk és a férjem megveszi. Többe fog kerülni mert ugye használtat szinte semmiből nem tudunk venni. De a rossz az nagy úr az emberben sajnos :(
Lehet ez még változik bennem, bár nem hiszem. Kiságy az van Vivié megvan és nagyon szép nagy is 70*140-es. Azt mondják az ikres anyukák nem szabad az elején csak egy ágyban altatni őket, hsizen ha szétválasztom akkor káosz lesz, hiszen 9hónapig együtt egymás mellett voltak. Így ágy az van. Kislány ruha van, Viviét mind eltettem egyik szebb mint a másik :) fiú ruhákat már kaptam, de még kapok is. Vagyis minden megvan a kezdéshez, kivétel a babakocsi, illetve a hordozó (azt úgy is kölcsön akarok kérni valakitől mert én azt nem veszek, Vivivel rossza a tapasztalatom róla). Mellszívó, mérleg, kapok kölcsön. Ami meg nem nagy dolog azt úgyis megvesszük.

Ha nem lenne semmi, se ágy, se semmi, kénytelenek lennék megvenni mi is.

Látom jól el beszélgetünk így édes kettesben :))
többiek???

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Szerintem a többiek most pihenik ki a karácsonyt és kihasználják, hogy ünnepek között együtt lehetnek a párjukkal!
Az én férjem most is bútorokat gyárt, valamit valamiért... (jó lenne a kicsik érkezése előtt költözni)

Ami érdekes még, hogy a szüléstől egyáltalán nem félek. Tudom, hogy nem egy leányálom, tisztába vagyok vele, hogy megvan az esély a császárra is. Én is inkább a kezdeti időszaktól tartok. Nekem nem lesz összehasonlítási alapom, hogy milyen egy babával, mindjárt kettővel tapasztalom meg a dolgokat. De majd a túlélésre hajtunk és csak belejövünk.

Ha nálunk meg lett volna már egy-két dolog, akkor én is nyugodtan hátradőlnék és nem foglalkoznék a vásárlással, hisz tudom, hogy bármikor jönnek, jöhetnek, megvan mindenük. Én is kaptam egy-két babaruhát és még január elején is kapok, úgyhogy azokat nem nagyon kell venni. Mellszívót én is kapok és még azt mondta a férjem unokatestvére, hogy lesz még jó sok minden amit tud adni. Ha minden igaz jövő hét végén hozzák el. Már úgy várom. Akkor megint le tudom magam foglalni pár napig. Átválogatom, kimosom, kivasalom. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Én itt vagyok, jelentem :D!!!

Mezinek sztem nem olyan nagy a hasa!! Ancsu Te vagy nagyon vékony :wink: :lol: :lol: !! A lányod nagyon hasonlít Rád!

Mindkét korkülönbségnek megvannak az előnyei, hátrányai ... nekem a nagyfiam nagyon sokat tud segíteni, rengeteget játszik Bálinttal és mivel Ő már elég nagy, néha rá is tudom bízni! A hátránya sztem az lesz, h mire Bálint "megnő", addigra Zsó elköltözik, de legalábbis nem az itthonlét lesz a meghatározó és nem fognak tudni kialakítani olyan igazi, jó testvéri kapcsolatot. Bár lehet ebben tévedek ... majd meglátjuk!

Babakocsit már én is meg akarom venni, de leginkább azért mert félek, h elviszik :? . Most ismerőstől megvettük a pihenőszékét, egy már volt Bálintról. és vettünk egy hordozót is, ebből is volt már egy. ma hazahozta apa a kiságyat 70*140-est, mert Bálintté 70*110 és egyébként is külön szerettem volna altatni őket. Mezi, nálad is külön lesznek, ugye??? van járókánk, bébikompunk (ebből nem tudom kell-e még egy?!), mellszívó és egy csomó ruha és játék. bár ha most lányaim lesznek akkor csak a fele ruhatárat tudjuk használni ...

Nálunk is spontán jöttek össze az ikrek és egy darab sincs a családban, ők lesznek az elsők ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


egyébként én teszveszelek épp, mert valami jó kis overált szeretnék Bálintnak.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica, de jó, hogy te is jelentkeztél!

Jól emlékszel, két kiságyunk van, de kezdetben szerintem egy ágyban lesznek. Ez attól is nagyban függ, hogy sikerül költöznünk vagy nem. A lényeg, hogy kész van. Már csak a belevalók kellenek.
Most jutott eszembe, hogy mi még vettünk fürdőkádat is tartóval. Nekünk ugye mivel első bébik ez se volt.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi, de kár hogy olyan távol vagy tőlem-tőlünk bútor "gyáros" most jól jönne ;)
Én császáros voltam Vivivel, volt két endo műtétem is a császár hegében, így 3*vágták már a császárt, így most is az leszek.
Építkeztek? Mi tavaly költöztünk, de még a háló nincs kész, de nagyon rajta vagyunk és kész kell lennie mire jönnek a babócák ;)

Vica, lehet félreértettél vagy én értelek félre. Az együtt alvást csak pár hétig értettem, hogy együtt alszanak. Nekem ezt két ikres ismerős is mondta, hogy nem szabad külön választani őket mert keresik egymást. Van egy közeli jó barátunk is, ott is gond volt a hirtelen szétválasztás, de annak oka volt. Őszinte leszek nem tudom, de szerintem ebben nem is vagyunk okosok, az eszem is azt mondta, 9hónapig együtt voltak-vannak érintik egymást ha alvásnál szétválasztom őket a kezdetnél akkor szerintem baj lesz, vagyis sírás. De ez az én véleményem. Minden kép két ágyat akarok én is ;)

Tényleg lányok milyen babakocsit vettetek? Nekem szinte fogalmam nincs. Városba nem fogok menni velünk, város szélén lakunk kertvárosi részbe, vagyis csak itt sétálunk majd. Valami fullos kocsit nem akarok, de tudom Vivi mivel téli baba volt, nagy kocsit vettünk hogy jobban elférjen, nem is volt gond, de akkor még a városban laktunk. Fuuuu egyszerűen nem tudom, ötletek? Ma kb. 1-2órán keresztül csak a kocsikat néztem, de nem jutottam sehova, vagyis ha lenne 200eft-om kocsira semmi bajom nem lenne
:lol: :lol:

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsuka: nem építkeztünk, hanem tavaly decemberben vettünk egy 88 m2-es lakást és hitel nélkül újítgatjuk folyamatosan. Ezért haladunk ilyen lassan. :( De azért az hozzátartozik, hogy falakat bontottunk, újra lett vezetékelve minden. Szóval az alapoktól kicseréltünk mindent. És már a festés is kész, jóformán "csak" be kell rendezni. Ahogy elkészül a kicsik szobája, teszek fel képet. :D

Babakocsi. Először én végignéztem neten az összes létező iker babakocsi márkát, így képbe kerültem, egyáltalán milyenek vannak, így lettek elvárásaim, hogy milyet akarok a csipeteknek. Ekkor újra végignéztem, és ami nem felelt meg az elvárásaimnak, azokat kihúztam. Maradt a végén 4! a kb. 20-ból. Utána gondoltam egyet és nekiálltam vaterán, teszveszen és ikresek.hu-n is nézegetni, hátha találok esetleg alig használt, jó állapotút. Aztán sikerült egy számomra jót kifogni. Nálam az alap az volt, hogy átfordítható legyen a kocsi tolókara, legyen hozzá pelenkázó táska, lábvédő, esővédő és a színe legyen unisex. És íme ezt találtam:

Kép

Az már csak ráadás, hogy tartozik hozzá mózeskosár is, viszonylag könnyű a váz és nagyon könnyen össze lehet csukni és szét lehet nyitni. Ja és augusztusig még garanciális is. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi, mi is pont így vagyunk, hitelt nem akarunk felvenni, így minden évben csinálunk valamit, de semmi szakember, mi festünk, laminált padlózunk meg a többi. A férjem szerencsére ezer mester, így mindenhez ért és szereti is csinálni, angyon sok pénz magad így a zsebben :) csak munka mellett elég nehéz :(
A szobáról majd várom a képeket, én egyenlőre Vivi szobájáról tudnék csak képet feltenni, de az is káoszos. Még nem tudni mit akar ha a tesók megszületnek átmegy a másik külön szobába vagy marad a tesókkal a nagy szobába (elférnek bőven mert majd 20m2 a szoba, de ez még a jövő nagy kérdése lesz)

A babakocsi keresgélésnél weboldalakat mentetél? Ha igen kérhetném az oldalakat ha nem nagy kérés :lol: ?
Szó szerint minden megtalálok a neten, de ez a babkocsi téma nagyon nem megy. Azt sem nagyon tudom milyen márkák vannak. Vagy akár az a 20-is elég amiből választottál, de ha mind megvan az a legjobb. Jöhet privibe vagy mailben is, nagyon megköszönném.

Amit választottatok az nagyon jó, tegnap a nagy keresgélésbe én is ilyet néztem. Vivivel nekünk ilyen volt, lehet nem egy a márka Vivinek bergon volt, de ha jól látom ez is az vagy hasonló, tipusra tuti ez.
Szerettem nagyon mert nagy volt, jól lehetett vele közlekedni. Majd kb. 1éves volt Vivi mikor azt mondtam fuuuu ez túl nagy lecseréltük, majd azt is lecseréltük :) nem akarok újra ebbe a hibába belesni, hogy évente babkocsit veszünk.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Zsuzsko,
Nem semmi spontán első ikrek???? hát gratulálok :)

Én tegnap jöttem rá, eddig mindig azt gondoltam olyan nagyon lent van a pocim, de tegnap rájöttem nincs is ez így. Vékony???? hát.... na jó nem gurulok, Vivivel sem gurultam, de mindent megettem, csoki minden ami jött talán alkat.
Vivi születés után fél évvel a kezdő súlyomhoz képest -10kg voltam. Vagyis 55kg na az aztán szép volt :)

Én a szüléstől nagyon féltem, nyugodtan megkövezhettek meg amit akartok, de én annak örülök hogy császáros lesz. Tudom az élmény meg minden, de nekem így nagyon is jó volt Vivivel is. :) Most nyugodtan el lehet ítélni, mert tudom sokan mondják a szülés az legyen természetes :)

Babakocsi, én pont így voltam, de már annyira össze vagyok zavarodva, ha egy lenne nem hezitálnél komolyan, de így hogy ketten vannak a választék sem annyira nagy.

Gyes az adott, ikreknél 2gyest kapsz, vagyis majd meg kell nézned hogy jársz jobban ha gyedet kérsz vagy ha gyest a gyes ha jól tudom 50-60eft körül lesz a két bébire és míg nem mennek iskolába addig kapod.plusz a családi pótlék.
Gyednél mindig a szülést megelőző évet nézik vagyis a 2010-et. Ez biztos, ha csak valami új törvényt nem hoztak, de tudomásom szerint nem.

Őssejt, anno én úgy írtam hozzátok, őssejt levétel miatt kerültem ide a kereső ezt az oldalt adta be, hogy miért enm tudom, nem találtam meg amit kerestem.
Amit én olvastam azóta és megtudtam:
Hozzáteszem, lehet hülyeség amit olvastam, a dokit mindenképp kérdezd meg, én is ma beszélem meg vele.
Lényeg:
Ha simán szül valaki akkor nincs probléma, úgy gondolom. Császárnál viszont ameddig nem "csapolják le őket" addig x anyuci ott van felvágva és vérzik, a lecsapolás gyerekenként 3-5perc ami szerintem hosszú idő. Császárnál a dokik nem szeretik, pont ezért is amit te is leírtál. Sima szülésnél nincs ilyen gond. Ma délután már többet tudok, de amit én olvastam inkább hagyom is, és szerintem a doki is azt fogja mondani.

Magzatvíz vételre miért van szükség? Nekem nem lesz vagy csak én nem tudok eddig róla :roll:

Most lehet nagyon buta kérdésem lesz!!!!
Akkor egy petéjűek ha egy burokban vannak, ha két burokban mint nekem is akkor két petéjűek vagy nagyon hülyeséget írok????
Zsuzsko amit írtál, hogy te még csak most tudod meg 1 vagy 2 petéjűek, ezt az elején látják már hogy külön burokban vannak-e?
Na most összezavarodtam, de nagyon.
Bocsi ha nagyon butát írtam, de nekem ez totál egyértelmű volt eddig ha 1burogban vannak 1petéjűek ha 2 burokban 2petéjűek.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Idegesített a dolog és utána néztem.......
Megnyugodtam..... :)
Egypetéjű vagy kétpetéjű?
Vida Agi - Szülés, Terhesség - 2010 03 17 | 9 komment

Nemrégiben megkaptam, hogy keveset foglalkozunk ikres témákkal. Mivel nekem nincsenek ikreim, ezért nem tudok sokat erről (szerencsére itt az ikersiker.hu oldal, ahol mindent megtalálhatsz), most viszont találtam egy hasznos infót, ami az ikreseknek lehet érdekes, tehát megosztom.

Az egyik legfontosabb kérdés, ha ikreket vársz, hogy egy- vagy kétpetéjűek-e. Az egypetéjű ikrek a fogantatástól számított 14.-16. napig osztódhatnak, ekkor dől el, hogy ikrek lesznek-e (ha ezután osztódnak, akkor sziámi ikrek lesznek). Gyakori, hogy az első ultrahangon még ikrek látszanak, de az egyik felszívódik és a 12. héten már csak egy baba látszik.

Azt, hogy 1 vagy 2 petéjűek abból lehet látni az ultrahangon, hogy hány lepény és hány burok látszik. Ha egy lepény és két burok látszik az ultrahangon, akkor mindkettő lehetséges, ilyenkor szülés után DNS vizsgálattal lehet megmondani egy- vagy kétpetéjűek-e.

Ha 1 lepény és két burok vagy pedig 1 lepény és egy burok látszik, akkor egypetéjűek az ikrek.

A másik egyértelmű jel, hogy az egypetéjű ikrek egyneműek, viszont a kétpetéjű ikrek neme lehet azonos és el is térhet egymástól.

Szülésnél általában előbb megszületnek a babák és azután a placenta, ha azonban két placenta van, akkor először megszületik az egyik baba és a hozzá tartozó méhlepény, majd pedig a másik baba ugyanígy. Ikreknél a szülés első szakasza kevésbé megerőltető, nem olyan erősek a fájások, rövidebb a vajúdás, mint egy babánál, viszont a kitolási szak hosszabb a két baba miatt.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


zsuzsko
Értem.....
Igazából mindegy is melyik az igaz az amit te találtál vagy amit én (mert van benne eltérés) egy a lényeg, hogy egészségesek legyenek, semmi más nem számít!!!!!!!!!!
Nem teljesen volt világos először ;)

Nekem már az elején kiderült, HCG v.v-nél már szinte tuti volt, majd a petezsáknál be is bizonyosodott. :)

Zsuzsko, bízom benne semmi gond nem lesz, nagyon szorítok értetek :)

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


én is vagyok, csak a párom délelőtt újratelepítette a gépet, délután pedig a lurkók gondolták úgy, hogy nagy sok a helyük odabent és kicsit szétfeszítik a hasamat. Kb. egy hete eljátszották ugyanezt, aminek az eredménye az lett, hogy Ákos fordult egyet fejvégűből keresztbe, most meg tuti a Réka is követte. Lezuhanyoztam, aludtam egyet és most már jó, helyreállt a békesség.

Babakocsi: sajnos már kidobtam a listámat. Én annyit csináltam, hogy beírtam a google-ba, hogy ikerbabakocsi és végignéztem az oldalakat és egy papírra közben felírtam az összes márkát. Aztán utána szelektáltam, és 4 maradt versenyben. Megpróbálom a márkájukat felsorolni: Bergon, Hoco, na jó, a többi nem megy. Amit végül is vettünk Herry márkájú, hasonló kinézetre, mint a Bergon, viszont a váza sokkalta könnyebb.

gyed, gyes: a 2010-es jövedelmet veszik figyelembe a számításnál, a 2011-es időszak nem számít bele. Nálunk a cégnél lesz ösztönző prémium kifizetés áprilisban a 2010-es év után, de ez se fog beleszámítani a gyed összegének számításába, mert a kifizetés éve 2011. Remélem érthető voltam, mert képes vagyok megbonyolítani.

Remélem nagyjából mindenre válaszoltam, ha valami kimaradt, akkor szóljatok.

egypetéjű, kétpetéjű: ez egy érdekes téma, én is sokat olvastam róla. De meggyőzni egyik sem győzött meg. Aztán a dokim első találkozáskor a korábbi uh eredményem alapján mindjárt rábökte, hogy az én esetemben kétpetéjű ikrekről van szó. Igaz két magzatburok és két lepény van, gondolom ebből következtette ki. Végül be is igazolódott, hisz vegyes párosunk lesz.

Megyünk a párommal évzáró "asztro piknikre". (Csillagászkodik szabad idejében és megyünk "bulizni".)
Holnap szilveszter? Ki merre megy, mi a program?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

A férjem aggódása rám is rám ragadt........
kedden az uh a kicsi lányunknak az arcát nem látta a doki az uh-s doki, erre mondta hogy kell amjd még egy uh. 18.héten genetikusnál voltam, ott mintha pont a leányzónak látszódott volna az arca, hozzáteszem ő a genetikai intézet vezetője és feltételezem mondta volna ha gond lenne, de semmi ilyen nem volt. Viszont nekem feltünt, hogy pont a kislányhoz nincs írva semmi arc adat, és ugye most sem látta az uh doki. Ma voltam a saját dokinál akinek őskövület az uh gépe a magánba, mondta megnézi, de mutatta, hogy totál a lepénybe van fordulva arccal a lepénybe, próbálta nézni, fájt is ahogy nyomkodta szegényt, azt mondta minden rendben szerinte, amennyit evvel az uh géppel lát. Viszont mondta van ilyen........
Csajok szerintetek?
a 12.heti uh a genetikus látott mind a két babónál orrcsontot, a kombi tesztem is jó lett, az apf is jó lett.
De már én is kezdek befordulni, valóban ilyen nagy baj hogy nem látni az arcát? mert a férjem kész van tőle és a dokim sem tudta nagyon megnyugtatni.
Annyit mondott a dokim, hogy 17.-én hívjam fel és egy klinikai profinak számító uh dokival megnézeti, de mit csinálnak kimozdítják???
Amit még észrevettem a kisfiú jóval többet mozog mint a kislány aki a lepénybe van "fúródva"


Őssejt levétel:
megkérdeztem, azt mondta a neten írnak sok hülyeséget......, minden további nélkül levehető senki nem lesz kockázatban. Viszont azt is mondta, hogy itthon ennek az egésznek nagyobb a "reklámja" mint a szakmai háttere. Illetve még azt is, mivel ketten vannak így a lecsapolási mennyiség lehet nem lesz elég, de mondta ez sem biztos. Szóval ő nem is támogatja de nincs is ellene.

Nagyon Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek.


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsuka 2010.12.30 19:59-kor.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ami elmaradt....
Mezi, köszi akkor majd rákeresek :)
Gyed, igen így tudom én is 2010-et néznek. gyes viszont dupla jár.

Mi itthon leszünk barátokkal, barátnőm épp a héten csinált pozi tesztet olyan boldog vagyok :)

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsu: Zsuzskónak teljesen igaza van. Teljesen rendben volt a kombi teszt és az afp is, akkor felesleges aggódnod. Nálunk pl. amikor a 4D-n voltunk megértük előcsalogatni a babákat, hogy az arcukról készülhessen kép, vagy egymást takarták vagy saját magukat. Nevettünk is, hogy a fiú a fütyijét nem szégyenli, úgy kirakta, mint a pinty, az arcával meg bújik ezerrel. Kaptam egy kis csokit és agyonböködtük őket az ujjainkkal, fordultam jobbra majd balra majd jobbra és balra és végül azért lett eredménye. Úgyhogy tapasztalatból tudom, hogy nem mutatják meg az arcukat olyan egyszerűen. De a következő uh előtt beszéld meg a babákkal, miért szeretnéd, hogy mutassák az arcukat, nálam ez is be szokott válni, ha beszélek hozzájuk.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Ancsu: nekem ezt így nem mondták az ikres ismerősök! már hogy egy ágyban "kell" altatni őket. van benne valami. nem tudom, meddig férnének el Bálint ágyában, mert az csak 70X110-es. szval picike. amit vettünk az 70x140, de azon meg nincs pelenkázó. vagy beállítom mindkettőt, ahogy eredetileg is akartuk, de az elején csak az egyiket használjuk?!

az az igazság, hogy én nagyon be vagyok sózva babakocsi témában, már szívesen megvenném. most megint nézelődtem és egy olyan szép színűt, de az lányos. ami a jelen állás szerint nem lenne ugye baj, de mi van ha mégis fiú az egyik :lol: :lol: :
http://teszvesz.hu/uj_kacper_iker_mely_ ... 44270.html


Ha nem jönnék ma már: Nagyon Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Jaj igen! Ancsu: sztem se aggódjatok!!! a 12. hetin észrevették volna ha lenne valami baj!!! ott tüzetesen nézik az orrcsontot is!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


BUÉK!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok lányok!

BUÉK mindenkinek!

Köszönöm a biztató szavakat, már én is úgy gondolom, hogy nincs gond ;)

Vica, a babakocsi, nagyon-de nagyon szép!!!!!! Viszont ez totál lányos :)

Vica, ágy ügyben nem tudom, nekem is ezt úgy mondták, és láttam is az ismerősnél, hogy keresi a tesót a pici bébi.
Nekem a pelenkázó egy külön szekrényen lesz, arra veszünk és vettünk Vivinél is egy nagyobb bútorlapot arra tettem fel a pelenkázót és a többi mindent.
Én a hálóban akarom őket altatni éjszaka, de nappal a saját szobájukban, így az egyik ágy ott lesz a másik a hálóban. Én úgy gondolom ez az együtt alvás csak pár hét és mindenki mehet a saját ágyába, akkor persze ágy pakolás. :) Mondjuk egy 70*140-es ágyban akár két baba is elfér szerintem 2-3hónapig is akár.

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Hol is kezdjem!
Először is nagyon-nagyon Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!!
Én, a Mezi férje vagyok, Zoli és ezúton szeretnék mindenkitől elnézést kérni, hogy beleolvasok az üzikbe, de az én drága asszonykámat, 31-én délután be kellett vinnem a zalaegerszegi kórházba, mert enyhe véres folyása volt. Nagyon megijedtünk, mert nem tudtuk mennyire veszélyes. A doki azt mondta, hogy megrövidült a méhnyak. Nem tudom hogy ez mennyire veszélyes, de bent fogták és infúzióra kötötték. Kapott tüdőérlelőt, hátha megindulna a szülés, és amikor ma levették az infúzióról kapott még gyógyszereket is. Viszont a babák jól vannak, normális a szívhangjuk. Ma azt a feladatot kapta, hogy számolnia kell a babák mozgását, délelőtt egy órát és délután egy órát. De legalább ma már felkelhetett. Azt mondták a dokik, lehet hogy végig bent kell maradnia.
Hát nagyjából ennyi. Azért nagyon aggódok értük:(
De az megnyugtat, ha valami gond van a dokik legalább kéznél vannak. Mi lenne ha otthon lenne baj, és akkor amikor épp egyedül van.
Na de csak fecsegek. Azt kérte adjam át mindenkinek az üdvözletét. Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a legjobb egészséget kívánom az összes kismamának, és legalább még egyszer annyit az összes kisbabának.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Kedves Zoli! Mezi tudni fogja ki vagyok. Ide már csak néha benézek sajnos mert hiányoznak a többiek és mert még nem tudtam feldolgozni hogy már nem tartozom ide :(

Most olvastam mi történt. Add át légyszi Mezinek hogy gondolok rá és a babákra, és hogy minden rendben lesz. És hogy maradjon nyugton és vigyázzon magára!

(az én férjem is Zoli :))

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Kedves Zoli!

Kérlek add át üdvözletem Mezinek! Kitartást kívánok neki és kívánom, hogy a babócák minél tovább bent maradjanak. Biztos nem lesz semmi gond, nagyon -nagyon szorítok értük és szerintem a többiek is.
Kérlek ha van időd, néha írd meg mi van velük!!!!!!!!!

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Jajj Mezi: Tarts ki!! Én csak a 38. héten akarok szülni és mi ketten szinte mindent 1 nap különbséggel csináltunk idáig!!! Úgyhogy tessék benntartani a picurkákat és szót fogadni az orvosoknak. Zoli! Neked is kitartás, nagyon rossz lehet, h nincs(enek) otthon és nem tudsz vigyázni rájuk :cry: ! de így legalább tényleg jó helyen vannak!

Zsuzskó: a megrövidült méhnyak sajnos nem túl jó, bár valószínű, h még ezzel is lehet húzni a terhességet egy jó darabig csak pihenni kell. akkor kezd el felpuhulni a méhszáj és megrövidülni a méhnyak amikor a szervezet elkezd felkészülni a szülésre.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Ancsi vagyok egy másik ikres topikból, nekem már 3 évesek lesznek a lányaim februárban.

Zsuzska78! Neked szeretném írni, hogy nagyon jó orvost választottál, nekem is ő volt a dokim anno az SOTE 1-en. Nagyon tapasztalt, korrekt, emberséges és iszonyatosan jó empatikus érzékkel. Sokszor azt lehet mondani, hogy ő tartotta bennünk a lelket, hogy minden rendben lesz. Én a mai napig nagyon hálás vagyok neki, és ha csak tehetem nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek. És hogy értsd, nálunk is ez volt, az egyik baba kisebb volt a 18. héten vették észre, és ez így is maradt. Nem fejlődött megfelelően az anyaméhben, és 34 hétre 1 kg-val születtet (a másik 2,3-mal), de egészséges és minden ok vele. Bár még most is kisebb a korához képest.

Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom veletek, hogy 2010. december 27-én megszületett tündéri kisfiúnk, Barnabás 23:35 perckor 2490 g-mal és 53 cm-rel, és tündér hercegnőnk, Réka 23:37 perckor 2370 g-mal és 50 cm-rel!

Rövid történetünk a következő:

A 33. héten nem engedett haza a dokim a kórházból, mert egy újjnyira ki voltam tágulva, valamint terhességi epepangás tüneteit vélte felfedezni. Viszkettem a végtagjaimon, és a labor leletek bebizonyították, hogy tényleg ez van. A babáknál a méhlepény keringésében okozhat komoly problémát.
Az ott eltöltött három hét kicsit nehezen telt, mert alapban sajtkukac vagyok, erre most tömény fekvést kaptam. Folyamatos ultrahangok, labor stb. Szóval minden nap kincsnek számított.
(ja és nem szóltam a H1N1-ről, amit az osztályon csak páran nem kaptunk el, de ők már mentek haza, így egyedül töltöttem egy hetet -karácsonnyal és látogatási tilalommal fűszerezve- egy egész osztályon.)
A 37. hétre jan. 4-re voltam kiírva tervezett császárra, mivel már tovább nem húzhattam, nehogy probléma legyen. Kisfiam feje rendkívül mélyen volt, ezt folyamatosan feltüntették a papírjaimon. 36+2-re úgy döntött a kisfiam, hogy neki elég volt és ki szeretne jönni, szóval keresztrejtvény fejtés közben egy pukkanásra figyeltem fel, majd arra, hogy valami folyik a lábamon.. Öt perc múlva már a műtőben voltam, teljesen eltűnt méhszájjal...

A műtét rendben volt, utána viszont nagyon gáz, de aki már tudja az tudja, aki nem az majd meglátja :-), bár már most szépülnek az emlékek.

Kisfiam teljesen egészséges, kislányomnál annyi probléma van, hogy nem tudja még megemészteni az ételt rendesen, sokszor visszahánnya és felpuffad a pocakja. Szóval ő jelenleg a koraszülött osztályon van infúziót kap, és folyamatosan emelik a tápszer adagját (5 ml, 10 ml), jelenleg 12 ml-nél tartunk, és már székletünk is volt!

Kisfiúnkat szombaton viszont hazahozhattuk. Hálistennek nagyon jó kisfiú (remélem nem szóltam el). Egy kicsit nehéz lesz, mert kétnaponta utazunk be Rékához Bpestre. Ma voltunk nála, rettenetesen nehéz volt otthagyni, de tudjuk, hogy nemsokára ő is velünk tart majd haza.

Mindenkinek további jó babavárást kívánok, ha lesz időm majd elolvasom az elmúlt hét eseményeit.

Ani

Kép tündéri babáink 1
Kép Réka
Kép Barnus (lábaim így lehettek az anyaméhben)
Kép kicsi ágyacskámban
ani83
Nagykáta
 
 


Ani, szívből gratulálok, így ismeretlenül is, nemrégen írtam először ide.
Valami tündériek....... még egy kicsit meg is hatódtam....
Biztos Réka is nemsokára veletek tart majd haza, kívánom, hogy minél előbb ez így legyen.


Vica, én is olvastam, hogy a megrövidült méhnyak nem túl jó, de Mezi remélhetőleg jó kezekben van így bizunk benne nem lesz gond.
Nekem 13.-án néznek méhnyakot hüvelyi uh-val.

Zsuzsko, holnapra nagyon szorítok neked :) majd gyere a hírekkel, hogy élted meg.
Légzésfigyelő ügyben nem tudok nyilatkozni..... nekem megfordult a fejemben hogy lesz, sőt sokáig azon az állásponton is voltam. (én ezt néztem ki:
http://www.legzesfigyelok.hu/ac300.html
) de elgondolkoztam és Vivinél is utáltam, besípolt, közbe akkor tettem le ott voltam mellette és láttam ahogy veszi a levegőt, vagyis hamis riasztás volt. Igaz Vivinél teljesen más volt más márka. Ha most vennénk akkor ezt vennénk amit linkeltem, ez két lapos vagyis két érzékelős, feltételezem a két érzékelő miatt lehet használni egy ágyban ikreknél, de lehet totál hülyeséget írok.
A véleményem pont szilveszterkor változott meg, egy barátnőm mondta minek veszek? Ha időre születnek egészségesek akkor gond nem lehet.
Tudom még vagy 5* megváltoztatom a véleményem most ezt mondom holnap meg az ellenkezőjét mert totál bizonytalan vagyok. Ebben nagyon!

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ani: nagyon örülök, h jöttél és hoztál képet is a manókról!!! Tényleg nem lehet egyszerű otthagyni Rékát, de hamar összeszedi magát én biztos vagyok benne, mert hiányzik neki anya és bátyus is :D !! Gyönyörűségek!!! GRATULÁLOK!!!! Az első időkhöz pedig erőt kívánok!!! Aztán gyere majd mesélni!!! H1N1-et jó hogy megúsztad, nem hiányzott volna még az is!!

Ancsu: Mezi biztos jó kezekben van és mi mindannyian szorítunk nekik, nem lehet baj!!! Mint ahogy Zsuzskoéknál sem!

Ancsi: örülök, h ezt megírtad Zsuzskonak!!! köszi!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


ja Ancsu: a légzésfigyelővel én is így vagyok. egyelőre azon az állásponton vagyok, h ha időre születnek (37-38. hét) akkor sztem nem veszünk, ha hamarabb jönnek és korababák lesznek akkor viszont igen. az hogy két érzékelő lapja van, nem tudom mit jelent :oops: , sötétben tapogatózom még ebben a témában (én is) :lol: .

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica, ha lesz valami infod légzésfigyelővel kapcsolatban akkor írj, mert kíváncsi leszek rá ;) ha én tudok meg valamit írom egyből :)

Tegnap voltam védőnőnél nem a körzeti hanem aki adja a beutalókat.
Kaptam újra vércsoportra beutalót, illetve toxora is mert totál negatív az első. Megvan a cukorterhelés időpontja is. Illetve uh-n is megnézték az én is babócáimat, mind a kettővel rendben van minden és végre az arcocska is előkerül :)
BPD kishercegnél: 49,7mm
BPD kishercegnőnél:50mm

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsu: oks, írok :D! örülök, h rendben volt minden!! Na ugye! Mi megmondtuk :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Egy ideig a magas HCG szint miatt mi is esélyesek voltunk, hogy ikerbabákat várjunk, de ma iderült, hogy egy petezsák van a pocakomban. Amíg élt bennünk a remény addig átolvastam az írásaitokat. Láttam, hogy olcsó bababoltot kerestek. Én közben találtam egyet. Belinkelem, hátha segítek. Még ikerkocsijaik is vannak ;)

http://www.babyoutlet.hu/Default.aspx

Mindenkinek boldogságos babavárást!
Üdv:

hofeherke
 
 


Zsuzsko, nem találok szavakat arra amit leírtál. Egy biztos én nagyon szorítok nektek értetek, hogy minden rendben legyen és minél tovább legyenek ott bent,és a másik babóca is felvegye a "versenyt" a végcélhoz közeledve.
Csak gondolom, hogy nekem akarsz szeretnél privit írni, ha igen nyugodtan :)
Amit nem értek miért került nektek a magzatvíz mintavétel pénzbe? főleg ennyibe????? Én azt hittem ez ingyenes :shock: :shock:

Én a genetikus profnak aki genetikai intézet vezető annak nem fizetek ennyit egy "tanácsadásért" uh -ért. Az ikrek miatt 20eft-ot fizetek, igaz csak genetikai uh van, meg fogjuk fel genetikai tanácsadásnak is.

Mara,
A magas HCG miatt szerintem ketten is voltak, csak az egyik felszívódhatott :( Én nagyon sok olyan "lánnyal" vagyok kapcsolatban akik egy gyereknek is örülnének, és evvel nem azt akarom mondani hogy te nem örülsz annak az egy babócának. Hidd el az az egy egészséges lesz és nagyon boldog babavárást kívánok neked. :) :)
ezt a babaoutletet már én is megtaláltam, de sajnos nekem nagyon messze van :(


Üdv mindenkinek

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!

Kíváncsi voltam, hogy mi van elsősorban (remélem ezzel nem bántok meg senkit) Zsebibabákkal és Zsuzskóval, így gyerekre hivatkozva, csak az ő írásaikat futottam át.

Zsebibabák le a kalappal, hogy ilyen sokáig húztad, ráadásul ilyen gyönyőrű súlyokat, hát biztos, hogy 100 az 1-ből aki ennyire szerencsés ikerterhesség esetén. Gondolom nem unatkozol, de ha lesz időd egy-két képet dobj fel. SZÓVAL MÉGEGYSZER GRATULA LÁNYKÁIDHOZ, ÉS AZ ERŐDHÖZ, KITARTÁSODHOZ IS!

Zsuzskó: Hát izgultam értetek. Azt hittem, hogy mostanra már mindent tudni fogtok, de látom még mindig nagyon meg kell szenvednetek a babákért. Bár az én életem sokszor azt bizonyította be, és hiszek is benne mára, hogy ami nehezen jön abból csak jó sülhet ki.
Gondoltam megírom neked, hogy én is a SOTE 1-en szültem. Az én orvosom Dr. Hruby Ervin, akiről fantasztikus véleményem van. Én még soha nem találkoztam ilyen orvossal, akinek nagyon nagy híre van ott, mégis nagyon rendes, és egyáltalán nem pénzsóvár. Nekem soha nem mondta, hogy kér-e pénzt, vagy mennyit a szülésért. Néhány orvosról elképesztő összegeket hallottam.
Akármikor kérdeztem tőle bármit, fejből vágta a leleteim eredményeit stb.
Nekem Réka a Posztintenzív koraszülött osztályon volt ott (mostmár másikban van, mert én eljöttem a kórházból, és ilyenkor már csak a nagyobb törődést igénylő babák maradnak ott, ha szülő nem), de nagyon profik az orvosok és az ellátó személyzet. Az ország leghíresebb intenzív osztálya van ott. Tavaly valami díjat is kaptak, mert már egy éves lett egy 480 g-mal született kisbaba. Hidd el, hogy a lehető legjobb helyen lennél. Az ott eltöltött idő biztos nem lesz könnyű. Én "csak" három hetet töltöttem el, mint írtam fekve, és valószínűleg neked többet kell, de hidd el van miért, van kikért. Ha kellene bármikor végigcsinálnám újra.

FEL A FEJJEL, ÉS TENGERNYI KITARTÁST KÍVÁNOK! FANTASZTIKUSAN ERŐS VOLTÁL EDDIG IS, CSAK EZ MOTIVÁLJON! AMIKOR KICSIT EL IS KESEREDSZ AKKOR IS PRÓBÁLD MEG, HOGY CSAK A CÉL LEBEGJEN A SZEMED ELŐTT, ÉS MÁRIS MINDEN JOBB LESZ.
ÉN A TERHESSÉG ALATT MINDIG AZT MONDTAM A GYEREKEKNEK, HOGY ANYA MINDENT KIBÍR, CSAK VELETEK LEGYEN MINDEN RENDBEN, ÉS AMIKOR ELSZONTYOLODTAM, AKKOR A FÉRJEM MINDIG ELISMÉTELTETTE VELEM EZT A FOGADALMAT, ÉS MÁRIS ÖSSZESZEDTEM MAGAM.
ani83
Nagykáta
 
 


Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!
ani83
Nagykáta
 
 


Zsuzsko: tényleg nagyon durva amit írtál!!! anyagiak: nem vagyok benne biztos, hogy nem kellett volna-e előtte tájékoztatni Titeket, h a vizsgálat ennyi és ennyi lesz! nem utólag!! ha szolgáltatást veszel igénybe, akkor annak tudnod kell az árát, pláne ha valamiért felárat kell fizetni! maga a vizsgálat pedig, h fájt, teljesen ki vagyok akadva! én úgy hallottam, h mindig nézik UH-on a történéseket!!! és egyáltalán nem kellett volna, h fájjon és nem kellett volna ennyi ideig sem tartania ... nem csodálom, h nem akarsz oda vissza menni!!!!

Mezi & Zoli: LÉGYSZÍÍÍ ADJATOK HÍRT MAGATOKRÓL!!!! izgulunk mindannyian értetek!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Jajj Mezi, sajnálom. De jó kezekben vagy, csak bírd ki. Azt mondják egy nap a méhben felér két nap inkubátorral. Jó lesz vigyázni rátok. Próbálj meg ne bekattanni, beszélgess sokat más kismamákkal, és foglalkozz velük. Olvass, kapcsolódj ki ahogy tudsz, és ne gondolj semmi rosszra. :) Ha már nagyon unod a bentlétet, mindig tartsd azt szem előtt, hogy a babák érdekét szolgálja, és akkor meg fogod szeretni. Én szülés előtt másfél hetet voltam bent, ami nekem kellemes emlék volt, még akkor is ha napi 6 szurit kaptam...

KISÁGYAK: tényleg külön ágy kell, ha légzésfigyut használtok. Az meg ugye kell, ha pici a baba, vagy korababa. Bár bevallom nálunk nem nagyon volt használatban, mert mindig magunk között altattuk, vagy magunkon a srácokat. Még ma is így van. Én hiszek abban is, hogy az anya testének a melege (meg apáé) és a szívdobogása, a lélegzetvétel épp úgy ösztönzi a babaát a levegővételre! Sose volt ebből probléma egyetlen porontyunknál sem, nem feküdtünk rájuk, pedig férj nagy mormota :D

ANI: gyönyörű Réka és Barnabás, és nagyon szép súllyal születtek. Jajj de picikék mégis. Bálintunk volt 2480g-os, bár csak 50cm. Huh, a burok repedés utáni csaszi miatt nem irigyellek. Nem volt esély természetes szülésre??? A csaszi utáni miatt részvétem, én sem szerettem, de idővel több nagy bőgés után már sikerült pozitívan látnom a dolgokat. Gratulálok!!!

ZSUZSKO: sajnálom a kútvölgyis élményt. Nem is értem miért nem uh-al csinálták a magzatvíz vételt, mikor a babák baromira mozognak! Remélem minden rendben lesz. Sote szakmailag nagyon jó hely, szóval jó kezekben leszel. Lelki támogatást meg remélem kapsz valakitől!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Elnézést a bepofátlankodásért.
Először is szeretnék minden kismamának gratulálni,gondtalan terhességet,könnyű és gyors szülést,és mindenek előtt egészséges kis csemetét kívánni :)
Kisbabám kinőtt,de megkímélt ruhácskáit,illetve már nem használt dolgait szeretném figyelmetekbe ajánlani.A ruhácskákat,illetve a többi kelléket ezen a webcímen megtekinthetitek: http://picasaweb.google.com/jne.monika
Akit esetleg érdekel az írjon privit,vagy a tahirak.monika@hotmail.com címre :)
Még egyszer gondtalan terhességet,és utána örömteli babázást kívánok mindenkinek :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


kedden megyek terheléses cukor vizsgálatra! kinél hogy volt ez a dolog? vinni kellett gyógyszertárból azt a "cukrot" vagy ott helyben adták?

fél órája készült (27 hetesen):
Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok
bocs a bepoffért!
MEZI
drukkolunk a 2010-esből :)


Wicca
itt Fehérváron adják a cukrot, vigyél citromlét!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Ani!
Gratulalok!!! En is foleg azert neztem be, h megtudjam, megvannak-e a babaid, es hogy Zsuzskoval mi van. Igy uj ikrekkel az embernek nincs ideje/lehetosege a nethez, es ha van is, max. fel keze van az embernek (ezert a szukszavusag altalaban, most epp sikerult letenni a babat, es meg nem ajultam el a faradsagtol kivetelesen, uyghogy most tudok normalisabban irni).

Ani, miert mutottek, mikor elment a magzatviz? csak ez nem volt vilagos a leirasodbol. Miert nem szulhettel rendesen? mar hazamehetett a pici?

Sajnos en is csaszi voltam, programozott, bar orultem volna, ha legalabb beindul, hogy a szulesbol egy kis kezdest megelek, de a torteneteiteket olvasva tenyleg aldanom kell a Joistent, hogy ilyen szerencsesen alakult minden. Most azert van kis aggodalom, mert a pici nem nagyon hizik, es tanacstalan vagyok.

Nekem az lett a gond, hogy kicsit vackul ereztem magam a mutet elejen, azt hittek, a vernyomasom fog nagyon lemenni (aztan asszem nem ment), erre a gyerekorvos raparancsolt a nogyogyaszra, hogy azonnal szedje ki a babakat, igy egy hatalmasat vagtak ;-((. Egy 30 cm-esnel hosszabb vagasom van, sokaig elegge fajt, es olyan hulye erzeketlen az egesz hasam a vagas alatt-felett, ezt utalom legjobban. Ani, Neked mekkora a vagas? Jobban van mar a sebed?

Viszont MINDEN IKRES TERHESNEK a kovetkezot tudom mondani: valami olyan csodalatos elmeny ez, hogy nem tudjatok meg, mi var ratok. EN nagyon megijedtem, mikor megtudtam, ikreim lesznek, sot, bevallom, titokban talan drukkoltam is, a kovetkezo UHokon, hogy csak egy maradjon, sot, a vedo-gyogyszert sem vettem be (vereztem, igy kaptam valami hormont), hogyha elmennek, hat elmennek. De szerencsere a Joisten nem ugy akarta - es most nagyon nagyon halas vagyok. Olyan ajandek a ket csoppseg, hogy ezt nem is gondoltam volna (pedig mar van 4! de az ikrek egesz mas...).

Ugyhogy mindegyikotoket, akiket esetleg ketsegek gyotornek, biztatok, hogy nem is almodott boldogsag fog Ratok szakadni! Persze a munka is tobb, meg az almatlansag, stb, de valahogy ez is csodalatos - veluk es ertuk virrasztani.

Ugyhogy ezert sem nagyon tudtalak Titeket olvasni (bocs), mert ha epp talan nyugi lenne is, es lenne egy percem, inkabb gyonyorkodom bennuk, vagy hagyom, hogy hozzam bujva aludjanak/szuszogjanak...

Szoval kitartas mindenkinek, lanyok! Vegulis olyan hamar elszall a terhesseg, es az eredmeny csodalatos, es utolag valahogy az osszes nyug/gond/aggodalom ugy eltorpul.

Zsuzsko - Erted tovabbra is drukkolok nagyon! A prof, akirol irsz, mar engem is operalt, ha lenne idom, megirnam priviben az en tapasztalatom is (probaltam irni Neked korabban, de nem nagyon erdekelt ;-((...). Sajnalom, hogy nem az Istenhegyin csinaltattad az amniot, ott nekem eddig csak csak jo tapasztalatom van; de persze sosem lehet tudni, es vegulis az eredmeny lesz a lenyeg, hidd el! Orulok, hogy jo orvost talaltal, es a SOTEn a legjobb kezekben leszel Te is es a babak is! Ne aggodj, mar a nagyon picikeket is nagyon jol tudjak apolni es egy nagyon pici baba is nagyon nagy boldogsag - talan meg ha lehet, jobban az emberhez no, hiszen meg jobban szuksege van a szeretetre es torodesre. De persze egyaltalan nem biztos, hogy koraszulottek lesznek - nekem minden eselyem megvolt, hogy nagyon koraszulottek legyenek (korom, sokadik terhesseg, ikrek, stb stb) - erre a 38. heten sem akartak kijonni egyaltalan, a mehnyakam is hosszu es zart mehszaj volt meg...

Szoval lanyok kitartas, csak azt tudom mondani, hogy csodalatos elmenyek varnak Ratok!

ezt szerettem volna Nektek mar hetek ota megirni, orulok, hogy vegre sikerult, ha kicsit le is kurtitotta az amugyis rovid ejszakat ;-)

zsebibabak
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok a bepofátlankodásért!! Néha nálatok szoktam nosztalgiázni!!! :wink:

Zsebibabák!!!
Örülök neki,hogy te is megtapasztaltad,mennyire más ikres maminak lenni,mint amikor egy gyermeket hozunk világra. Ezt pont annyira nehéz elmagyarázni más "csak" ikreket nevelő szülőknek,mint az ikres örömöket azoknak,akiknek egyesével születnek a babái.
Az hogy érzéketlen a hasad,teljesen normális. Nekem is csaszim volt,de bikinivonalban vágtak kb. 10cm csak. Ezzel is kellett egy jó év,mire ez a fura érzéketlenség elmúlott.

Zsuzsko!
Továbbra is mennek értetek a drukkok!!!! Láttam már tőletek sokkal reménytelenebb esetek és egészséges babák születtek. Nem lesz semmi baj!!!
Én annak idején ,mikor a fiúkat vártam, kis lépéseket tűztem ki magam elé. Neked most a 24. hét elérése lehetne a cél!!!!Nagyon jól teszed,hogy beszélgetsz velük és segítségül hívtak a reikit (jól emlékszem?)
24hétre már annyira kifejlődtek a belső szervek,hogy van esélye a kisebb babának is!!! És mindenképp kérjél a 23. hét után tüdőérlelőt!!!!!!! Nagyon fontos,hogyha beindul idő előtt a szülés. Többször is beadható (én kaptam a 23. és 30. héten is)

Légzésfigyelő: én nagy divatnak tartom!!! Ha elvégzitek mellé a tanfolyamot,hasznos. Előre nem venném meg.Ha nem koraszülöttek ,nincs családi előzmény és nincs gond születés után a babák légzésével,akkor nem sok értelme van. Viszont ha az anyukát ez megnyugtatja,mindenképp áldozzatok rá!!!!
Gyerekorvosnál,védőnőnél is szokott ilyen lenni. Veszélyeztett babáknak kölcsönzik ki anyagi ellenszolgáltatás nélkül.
Légzésfigyelőből csak 2laposat szabad használni. Az 1laposról hamar lefordul a baba és azonnal bejelez.
Ha légzésfigyelőt használtok,akkor külön ágyban kell őket altatni.Csak úgy van értelme. Viszont ha koraszülöttek és intezív ellátásra szorulnak,úgyis külön inkubátorba kerülnek. Így már meg is dőlt "a közös ágyban" altatás elve. (mi 3hét után mehettünk haza,addig külön aludtak. Utánna meg már nem is igényelték a közös alvást)

Mindenkinek további szép babavásrást!
Ha nem gond,néha benézek hozzátok!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Szivvi: áh, de jó, h megírtad! köszi!!!

Zsebibabák: örülök, h jöttél és ezt leírtad!! én pityeregtem rajta egy sort :D! kétségeim ugyan nincsenek, de jó volt olvasni a soraid! a 30 centis vágás elég durva, de idővel rendbe jön ez az érzéketlenség is ahogy Edit írja. Nagyon sok csaszis kismamától hallottam sajna ezt :(.

Edit: persze, h nem gond ha néha benézel nosztalgiázni!! látod, mindjárt meg is dobtál minket egy jó tanáccsal :), köszi! a légzésfigyelőt valahogy én is így gondoltam és most meg is lettem erősítve! azt néztem, h 3-as ikreid vannak :shock: , húúú azért az nem semmi!!! gratulálok hozzájuk!!! :lol:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica!

Köszi! :D
Majd te is átérzed a helyzetet 2pici+1kicsi-vel!!!! :lol: :lol: :lol:
Hidd el,ez se volt sokkal nehezebb,mint 2-vel!Meg hát mit tehet az ember lánya,ha egyszerre hárman érkeznek (nálunk 2 fiú egypetéjű,a harmadik srác pedig külön petesejtből fogant). Örül,mint majom a farkának és reménykedik,hogy mindannyian egészségesek lesznek.
Meg hát nekem a nagyfiam sokszor nagy segítség még ma is.

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Kata, én még mindig hadi lábon állok a légzésfigyelővel...... Vivinél volt, de leírtam a tapasztalatom, most meg? nem tudom. a közös ágyban alvást mi soha nem csináltuk, ha pl. Vivi beteg, köhög akkor igen, hogy ne keljen 5*felkelni hozzá, de mindig mindenki a saját ágyában aludt, viszont egy szobába. Sajnos mi tavaly tudunk nagyobb házba költözni addig volt egy nappalink és egy hálónk, most viszont mindenkinek saját szobája lesz, de kezdéskor jó pár hónapig egy szobában leszünk a babócákkal.

Vica, én 25.én megyek cukorterhelésre, nekem vinni kell a 75g szőlőcukrot gyógyszertárból és egy citromot.
Jó nagy már a pocid, ahogy nézem hasonló alkatúak vagyunk, mondjuk nem tudom milyen magas vagy?!

Edit, pont ezt mondta a légzésfigyelővel kapcsoltban a barátnőm is, minek veszek? Egy esetleges rosszat minek akarok magamnak? Főleg tanfolyam nélkül.......
ha korababák leszek ami remélem nem így lesz akkor esetleg jobban megfontolom, viszont akkor meg x ideig kórházban vannak, ha már hazajövünk lehet "semmi értelme" nem lesz. én úgy tudom mindenhol más súlynál adják haza őket a védőnőm ezt mondta.
Néztem hogy jól látok? 3-as ikreid vannak, hát szívből gratulálok hozzájuk :)

Meziről van valakinek híre????

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


ZSEBIBABÁK: a vágás körüli rész érzéketlensége el fog múlni. Nekem is furcsa volt, de már jobb. A sebed jó nagy lett, nekem csak kb 20cm hosszú, de simán elfér ott.

EDIT: Nahát egy ismerős :)

Ancsuka: légzésfigyelő nekünk is volt hogy tévesen riasztott, de aztán rájöttünk hogy pl volt gond abból, hogy a matrac bele szorult a kiságyba, és azért riasztott. Kétszer volt nagyon nagy ijedtség a lányoknál egyen egyenként. Srácokkal csak a kisebb babával, Bálinttal volt hogy egyet csippantott, és aztán villogott tovább, tehát sztem kicsit ritkábban vette a levegőt és kész. Én a szoptatás miatt altattam magam mellett a gyerekeket. Első három hónapban nagyon keveset aludtunk, most is elég gyakran kelnek a még mindig szopizó srácok. Nem akarom még azzal fárasztani magam, hogy át is kelljen rohangálni, esetleg újra kelljen altatni a másikat. Így ha együtt alszunk szinte rögtön kelek, és jobb esetben nem ébred a másik.

Kata
labkat
 
 


Sziasztok kedves kismamák és kedves visszajáró exkismamák:)!
Ne haragudjatok, hogy csak most írok, hogy lassan egy hét eltelt, mióta az én Mezikémet (maradjunk ennél a megszólításnál:D) bevittem a kórházba. Kinyomtattam az összes üzenetet, amit írtatok azóta és elvittem neki, úgyhogy gondolom nem lepődtök meg ha azt írom, hogy könnyekig meghatódva olvasta végig az összes üzenetet, amit neki írtatok, meg azokat is amiket nem :). Nagyon köszöni a sok aggódó hozzászólást, együttérző szót amit kapott tőletek, és én is. Írom mi történt vele. Hétfőn görcsös rohama volt, kapott néhány szurit, aztán jobban lett. Kapott egy 6 napos antibiotikumos gyógyszeres kezelést és most már sokkal jobban van. Talán csak a hét közepén érkező melegfront viselte meg kicsit jobban, de hát pont nektek írom ezt? Tuti jobban tudjátok miről van szó, mint bármelyik pasi, köztük én is. Tény, hogy 5-én és 6-án közel 20 szülés indult meg és folyt le a kórházban.
Vizeletmintát vettek tőle aminek jó lett az eredménye, valamint a magzatmozgás is megfelelő (főleg a Halls cukorkától indulnak be:) ) Mindkét baba kiváló egészségnek örvend. Holnap hüvely váladékot vesznek tőle, és ha minden rendben lesz, lehet, hogy jövő hét végén már haza is jöhet. Persze ebben a legnagyobb szava a fogadott dokinknak lesz, aki nagyon kitesz magáért. Nagyon odafigyel az én Kincsemre:) Felteszek róla egy képet, ma készítettem róla a kórházban.
A legjobb egészséget kívánjuk nektek és az összes világra jött, vagy még meg nem született babának.
Sziasztok. Zoli voltam, a Mezi férje. Kép Kórházban

Kép

Kép
mezi_84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: