Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem nem ment a teljes összeszoktatás, viszont tempósan, jól ettek, sokszor együtt, néha külön (többnyire éjjel :lol: ), és nem fejtem, olyan hatékonyan szopiztak! Úgy látszik nincs erre előírás, fő hogy jól fejlődjenek, és a mama illetve a család túlélje.

abbey! Már tök jókat esznek!! lehet, h pont azért csökken a tejed, mert kihagysz szopit. Olyankor nem is fejsz? A mellminhél jobb kiürítése szaporítja a tejet! Ha jól beáll a rendster, akkor ha sokat szopnak-sok termelődik.
( a 2. fiam, már 1,5 éves volt, amikor tüdőgyulát kapott. Akkor már csak reggel este, vagy csak este szopizott, de olyan beteg volt, h csak a szopit volt hajlandó elfogadni. Mondtam a dr néninek, azt mondta örüljek, ezért nem száradt ki. Kb 1,5 nap alatt visszaálltunk a csak szopira, amíg meg nem gyógyult, és simán visszajött annyi tej, amennyi kellett neki. úgyhogy antibiotikum-szopi volt a gyógymód! )
Ezt csak azért írtam, mert akkor láttam igazán, h ez így működik!

Voltam ma ctg-n, egyelőre minden OK. szeretném még min 2 hétig húzni. a vonatút elég vacak volt, míg felértem, de egyébként lent vagyunk a Velencei tónál, és tényleg pihenek, ami iitthon úgysem működne :)

Vigyázzatok ebben az iszonyú hőségben!! Claire
claire
 
 


Claire, de fejek éjjel is. Most szokunk rá az egy mellből való szopizásra. De mindig fejek a másikból is, hogy termelődjön. A védőnő mondta, hogy álljunk át erre. Nem tudom, hogy mennyire jó. Nem lehet, hogy így a második nem tud eleget szopizni? Mert mindig az van, hogy megetetem őket, és 10 perc múlva újra éhesek. Lehet vissza kéne álljak a külön mellre? Ti hogy csináltátok?
Hát nem irigyellek, hogy ilyen melegben 3an vonatoztatok. Jó, hogy nem lettél rosszul. Beszélj a picikkel, hogy maradjanak még bent. Nálam bevált. :)

További jó pihit Nektek!

Abbey
abbey
 
 


Hali!
Hazakerültünk, majd pakolok képeket.

A friss anyukáknak. fájós pisit okozhatja húhyúti fertőzés, katéter után sajna elég gyakori jelenség (nekem is volt benne részem).

Kaja: a koraszülöttség egyetlen pozitív hozadéka az volt, hogy a kórházban beállították őket 3 óránkénti evésre, mert ugye a PICen nem lehetett igény szerint.
vovanda
 
 

 
 

...eladva
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.25 17:47-kor.
Vendég
 


Jövök a nyaralós képekkel, bár aránylag kevés lett.

Nem bánták volna, ha ebben is fürödhetnek (Gyula):

[törölt kép]

Kiskutyák pórázvégen:

[törölt kép]

Réka fagyizott:

[törölt kép]

Nézzetek már apára!

[törölt kép]

Utolsó reggel:

[törölt kép]

Balu Rékával:

[törölt kép]
vovanda
 
 


... bocsánat,ezt a két hozzászólást nem ide akartam írni,így töröltem :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.18 13:49-kor.
Vendég
 


...
Vendég
 


Jók a képek Vovanda. Ez a hám nagyon tetszik. Hogy viselik a gyerekek, hogy "pórázon" vannak?

Szerintetek normális, hogy 110g tejci után még éhes legyen Lillus? (3kg alatt van egy picivel) Vagy mi baja lehet, hogy folyton nyüszög, sír és tátog? Lehet sokat evett és bántja a pociját? Nem tudom, túl tudja egyáltalán enni magát egy ekkora baba?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Pórázt jól tűrik, szerintem direkt ikreseknek lett kitalálva. Daninak egyszerűen nem lehet a kezét fogni, kitépi, így lett pórázunk. :D

Igen, túl tudja enni magát egy ekkora baba is. Valószínűleg "csak" komfortszopit igényelne. Cumira kéne rászoknia ennek a leányzónak, nekem Balu volt ilyen. komolyan modnom, megváltás volt a cumi, amíg rá nem szoktattuk, folyamatosan cicin lógott, aminek hasfájás és még nagyobb ordítás lett a vége, pedig alapból nagyon sírós volt. Először köpte, én meg pakoltam vissza. Aztán pár nap alatt rákapott, persze a bújósság az maradt, mai napig nagyon igényli a testkontaktust, de onnantól cumival-kenguruval egész jól elvoltunk.
vovanda
 
 


Próbáljuk rászoktatni a cumira, de nem nagyon akarja. Eszti szépen rászokott, meg is nyugtatja a cumi, el is alszik szépen. De ne tudd meg Lilla mit művel. Egyszerűen borzalom. Megetetjük este fürdés után, szopik 110-120g-t, letesszük, úgy tesz, mintha aludna. Na, ekkor megörülök, leülök a kanapéra, hogy kifújjam magam, mikor elkezd ordítani, és egész egyszerűen nem hagyja abba. Felvesszük, büfiztetjük, pociját simizem, erre elhallgat, letesszük a kiságyba, ordít. Cumit nyomok a szájába, nem kell, nem kell, nem kell. Hagyom sírni, majd 20 perc után, kiveszem, ringatom, elalszik. Mikor már tényleg alszik, lerakom, bevágódok a fürdőbe zuhanyozni, mire kijövök már ordít. na ekkor már fél 10 is elmúlt. Lillus meg csak ordít és ordít. Ezt csinálja rend szerint minden áldott nap. És ez megy kb éjfélig, 1ig. Mit csináljunk vele?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


ÍRTAM EGY BAZI HOSSZÚT ÉS ELSZÁLLT :twisted:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


holnap jövök

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey!
Nem nagyon tudok több okosságot mondani. Dani csinált hasonlót, igaz, ő olyan 4 hetes kora körül. Elképesztő mennyiségeket zabált be este, részletekben, és amíg bírta, evett, nem aludt el. Kb. este 8tól 11ig. Aztán egyszer csak elmúlt. Mi meg ájuldoztunk, hogy fér egy ekkora gyerekbe 2 és fél deci kaja, még ha részletekben, akkor is.
vovanda
 
 


Köszi Vovanda a sok tanácsot, férjem épp most költözött a gyerekágy mellé, és nyomja vissza a kiköpött cumit :)

Én meg azt csináltam, hogy 10 perc után nem hagytam tovább enni. 80g elég neki.
Amúgy meg 1 hét alatt 450g-t hízott. Uh csupin elérte a 3kg. A védőnő szerint 150-200g-t kéne híznia. De Eszti sincs nagyon lemaradva, ő 350g-t hízott.
És még csodálom, hogy kifogy a tej a mellemből mire mindketten befejezik.

Mi a helyzet a vízzel? Ti adtatok forralt vizet? Ilyen nagy melegben arra is gondoltam, hogy egyszerűen szomjasak,és azért kérnének még tejcit.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Elvileg az anyatej fedezi a folyadékszükségletet. A nagy is nyári baba, őt nem itattam, nem volt gond.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Én is hírdetnék egyet, hátha valakit érdekel!

Eladó egy Esprit esernyőre csukható ikerbabakocsi. Második tulajok vagyunk, a babakocsi jó állapotú. Hibái: a lábrésznél kicsit kopott az anyag, az oldalánál a varrás kb. 2 cm-es részen felfeslett, fotóztam mindent. Csatok, fékek hibátlanok Esővédőt és egy új fekete Esprit napernyőt adok hozzá. Ára: 20.000 Ft.

Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Abbey
enyim csaj is ilyen volt, én nem bírtam sokáig, magunk közé vettük, így aludtunk..iszonyat rossz alvó volt, a mai napig is változó...
én nagyon ki vagyok purc, nem bírom az alvás nélküliséget..nem tudom másnál, hogy van/volt, nekem 1-1 etetés, fejéssel, pelenkázással, etetésekkel, majd másfél óra..és persze kb 1 órás csúszással kajálnak...

tegnap szemészeten voltunk, kitéptem az összes hajamat...nekünk a kórházban volt egy vizsgálat, ami negatív volt, plusz azt mondta a dokinő, hogy nem látszik, hogy koraszülöttek, annyira fejlett a szemük. erre a gyerekdoki vette észre a zárón, hogy már 2 hét múlva ki van írva kontroll..senki nem mondott semmit, elmentünk a megadott időre, ahol közölték, hogy 4-szer 20 percenként cseppentenek, utána lesz csak a vizsgálat és hogy hoztam-e vmilyen papírt, mert elég gyakran kell majd jönnünk. mondom már mér jönnén gyakran, amikor semmi bajuk?? erre a dokinő elkezdett emelt hangon beszélni, hogy ha azt akarom, hogy megvakuljanak, akkor nem kell jönni, az én döntésem :shock: fúúú olyan ideges lettem..és ráadásul ez egy alagsori helységben van, megosztva a gyerek kardiológiával, el se tudom mondani mennyien voltak és kisebbségiek, plusz 3 fogyatékos, akiből az egyik őrjöngött, alig tudták lecsillapítani...
Valakinek ilyen tapasztalat? 9-én megint mehetünk, nem tom hányszor kell majd menni???

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szia Szivvi,

Tegnap én is azt csináltam. Apa a kanapén tvzett, én meg az ágyba altattam a piciket. Nem bírtam már. És persze mikor alszanak el??? Evés előtt 20 perccel. De ami még jobb, hogy egyből én is elaludtam, minek következtében etetésre olyan kómás lettem, hogy alig bírtam kimászni az ágyból.
Hidd el, nagyon átérzem a kialvatlanságot. Nekem is kb így zajlik egy etetés. Pellus, egyik eszik, másik eszik, fejek, 1-1.5óra. Ha meg külön esznek, akkor kb 40 perc egy gyerek, lefexem és max 1 óra múlva kelek a másikhoz, és újra. Napközben együtt esznek, éjjel csúsznak el mindig. De ami jó hír, hogy kezdünk ráállni egy napi rutinra. A fürdetés csúszott fél órát, mert 5kor szoktak enni du, és akkor 8kor kapnak legközelebb.

Hát szemészethez nem tudok hozzászólni. Miért küldtek egyáltalán el titeket?
Minket nem küldtek csak ortopédiára. Majd a jövő héten kell mennünk. Előre félek. Múltkor voltam a rendelőben, és iszonyat mennyien voltak. Ráadásul mindez két babával... nem vállalom be egyedül :)

Jó éjt Nektek!
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Csajok!
Éjjel ne pelenkázzatok, csak ha nagyon muszáj (értsd alatta: kaki van, kifolyt stb.). Attól is éberebbek lesznek.

Szivvi!
Korababáknál fokozottan figyelik a szem fejlődését. Mi egy év alatt kb. 8szor voltunk, 3 hónapos korukig számíthatsz gyakori vizitre, utána ritkul. Éretlen a szemfenék, ezt az érési folyamatot figyelik. Pupillatágító cseppet írtak fel? Csak mert ha van otthon, akkor ugye otthon cseppentesz, utána mész, kicsit gyorsabb. Mondjuk én befogom a szám, Nyíregyházán a gyerekszemészeten minél kisebb egy gyerek, annál hamarabb kerül sorra, így 1 óránál tovább még soha nem voltunk.
vovanda
 
 


Szivvi: Fehérváron nagyon komolyan veszik a korababák kontrollját minden téren, főleg a szemüket! Mi is eleinte 2 hetenként jártunk, aztán havonta, majd 2 havonta és most ott tartunk, hogy 6 hósan voltunk és majd csak 18 hósan kell legközelebb. Nálunk sem volt semmi gond, de hidd el, jobb a szoros kontroll eleinte, volt velünk olyan baba is, akinek menet közben jött a baj és így időben elcsípték. Nagyon bosszantó, de túl lehet élni ezeket a kontrollokat. Mi 50 km-ről jártunk oda télen, fagyban, hóban. Hát nem voltam boldog tőle, de utólag örülök, hogy ennyire figyelnek rájuk.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Abbey,nem tudom hova valósi vagy,de az ortopédia miatt én is ideges voltam,nálunk is rengetegen vannak mindig...Végül Budaörsre mentünk magánba,7000/gyerek a tarifa,de kértünk csoportkedvezményt,és 10.000 lett a kettőé.Időpontra,5 perc alatt végeztünk,és uh-gal is nézte őket.
Vendég
 


Köszi nyulasz a tippet, mi is bp-iek vagyunk. Budaörsön hol van ilyen rendelő? Lehet akkor mi is elnézünk inkább oda. Egyszer megpróbálom az sztk-t, hátha vm csoda folytán nincsenek olyan sokan. Ha igen, eljövünk és kész.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey,itt a link:

http://www.babacsipo.hu/index.html

Nálunk ezt ajánlja a védőnő,ha valaki magánba menne.

Átaludt éjszakákat mindenkinek! :wink:
Vendég
 


Abbey
itt 6 hetesen kell menni csípőszűrésre. az is szép egy sütemény...legalábbis itt Fehérváron. A napirend jött magától, vagy te alakítottad? nekem mindennap máshogy van..kb a fürdés esik 6-7 közé valamikor, de persze pl tegnap a fiam már 1/2 6-kor rinyált..nem tom mi volt vele tegnap annyit evett (volna), persze pocakfájás, ordítás...Ma 6-kor és 10-kor ettek, azóta nézelődik az ágyában..csajom alszik, emmeg leseget...


Vanda
meg sem dícsértelek, csodaszép család vagytok!! A hám nagyon szuper, kb mekkora teret ad nekik??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi!
nem so ka mozgástér, talán olyan 80 centi, de szerintem elég. Dani alig hajlandó megfogni a kezem, néha Réka is sztrájkol, olyankor nagyon jó, hogy van.

Enyém kölkök is zizik, melegük van, bár most volt eső, kicsit jobb lett a levegő.
vovanda
 
 


Köszi Nyulasz, felírtam.

Szivvi, alakult a napirend, bár ma totál felborult. Pedig az utóbbi napokban működött. Jó, mondjuk ma én is hibás voltam, el kellett mennem,és 1 órával később etettem.
De amúgy mindig a reggelhez igazodnak. Általában reggel 7 körül kelnek, esznek, és utána 3 óránként, a délután alváskor 4 óra. Így a vacsi 8ra jön ki. Utána 11-12 közt esznek, 2-3 között és utána kibírják fél7-7ig.
Lillus még mindig habzsol, uh mától esténként cumisüvegből kap enni, hogy pontosan kontrolláljuk mennyit eszik. Hátha így nem bömböl egészen éjjel1ig, hogy fáj a hasa.

Kérdésem lenne, hogy ti próbáltatok már tejserkentő teát? Jó egyáltalán?
Másik, hogy az epren és málnán kívül milyen gyümi van ami nem ajánlott szoptatás alatt? Mert tegnap ettem egy egész sárgadinnyét, nem lehet, hogy attól csikart a pocijuk?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok! Ma megkaptam az amnio eredményt, a gyerkőcök egészségesek és a vegyespáros helyett két kisfiam lesz! :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Abbey!
Nekem a Laktoherb bevált, de azzal is csínján kell bánni, bánthatja a pocijukat, ha túl sokat iszol belőle.
Gyümölcs: alapból minden olyan gyümölccsel jó az óvatosság, ami lazítja a székletet. Nem kell tiltólistára tenni, csak ne egyél belőle egyszerre sokat.

Macsek!
Gratula a pasikhoz. Nevek vannak már?
vovanda
 
 


VM
gratulaaa!
Abbey
én nem merek enni semmi rostosat, csak g dinnyét...a teát is azért nem merem, mert attól is lehet pocifájás..asszem veszek homeos tejserkentőt..eccerűen 140-150-nél több sehogy se lesz, ennek is a vége vér és veríték :roll:
Olivér köldökcsonkja még mindig a helyén és nem úgy tűnik, mint ami a napokban leeshet..és elég trutyis :(

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Krisztián és Balázs

Maccs
vörösmacska
 
 


Abbey,karamalz malátaitalra esküsznek sokan,főleg a citrmosra,ha bírod a sör szerű ízt,akkor egy próbát megér :wink:

Vörösmacsak,gratulálok!És nagyon szép nevek :wink:
Vendég
 


Sziasztok.

Éppen nyaralunk két hetet Balcsin, de bevallom, még itt is megterhelő a meleg. Ma kimondottan katasztrófális volt, mert én is idegbeteg voltam és a gyereknek is volt gondja ma, mert megállás nélkül dacolt és hisztizett....ha nem is front, de légnyomás és hőség lehetett...utálom, amikor ilyen hirtelen rám tör ez a feszült állapot.
A pocak törpék is nagyon elemükben voltak tegnap is ma is.
Még indulás előtt voltunk UH-n, néztek keringést, meg mindent, amolyan biztonsági UH.
A becsült súlyuk szerencsére fejlettebb volt a koruknál 5 nappal, fej-fej mellett haladnak rendesen....és tuti kétpetéjűek, mert vegyes páros lett nekünk is a vége. Lesz egy kislányom is :-).
Tudom akik nyaralnának utálnak ezért a kijelentésemért, de én már nagyon várom az enyhülést és a 23 fokot. Brutális ez így.

Szivvi, Abbey,
csak röviden tudok reagálni nektek mindenre, de nagyon örülök, hogy ha lassan is, de belerázódtok a két babásba...minden tapasztalat jól jön majd nekem is!!!!!
A tejserkentő malátaitalról én is sok jót hallottam már, nekem is van egy otthon, kipróbálásnak, már ízileg gondoltam, de már elég régi, nem mertem még megkóstolni. Áldásos hatását már sokan igazolták.
Nekem anno a homeós bogyó nagyon nem jött be, mintha nem is alkalmaztam volna, ezenkívül még a méreg drága More Milk kapszula a menő, de én azt nem szedtem.
A görögdinnye is jó állítólag.:-) ...de mindenek előtt a sok ivás és szuper táplálkozás...:-)

vörösmacska,
gratulálok a fiúkhoz. Azt is meg tudták mondani akkor, hogy egy petéjűek vagy sem?
Szép nevek, főleg a Balázs, mert a férjemet is így hívják! :-)

Na majd benézek még ha tudok, de ezzel a mobilnettel néha van gondom.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


A Balázs nekem is extrán tetszik. :lol: :oops:

Silver!
Enyém kölkök is kergék voltak tegnap. Van valami a levegőben.
vovanda
 
 


Köszi a tippeket, veszek ilyen malátaitalt. A sörrel nincs bajom. A gyümikből meg akkor kicsit visszaveszek. Kukoricára mit mondtok? Kipróbálok ma egy fél főtt kukit, annyira kívánom :oops:

Szilvi, a szívemből szóltál, én is alig várom a 23°C-t. Bár a piciket nyílván meg fogja viselni a front. A múlt héten is nagyon nyűgösek voltak hétvégén, amikor jött a hidegfront.
Szivvi, neked is nyüglődnek ilyenkor?
A 140-150 az egy mellből vagy a kettőből? Te hogy szoptatsz? egy mellből mindkettőt vagy egyik egyiké, másik másiké?

Vm, grat a két fiúhoz.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Bocsi,megakadt a szemem,az egy mellből,vagy kettőből?Most komolyan két babát egy mellből,és a másikból fejtek :shock: Aztaaaa,azért ez nem semmi...már ha jól értettem.

Viszont akkor lehet szomjas az,aki másodiknak eszik,úgy tudom a tej eleje híg,és szomjoltásra van,utána jön a hami belőle...de így ugye csak az első kap a hígból,bár gondolom az is szomjoltó valamennyire,ami utána jön,de biztos nem véletlen van így kitalálva a dolog,hogy elöször hígabb,vízszerűbb jön :roll:


Abbey,ha szereted a sört,akkor ezt a karamalzt imádni fogod :lol: Én sajnos nem bírtam meginni :(
Vendég
 


Ja,még annyi Abbey,ha budaörse mennétek szűrésre,akkor azzal számolj,hogy csak heti 1 nap rendel.Legalábbis tavaly így volt...és mindenképp,már telefonon az aszisztensnőnél kérjél kedvezményt,nagyon aranyosak...egyébként majdnem mindenhol adnak kedvezményt(bababoltokban),legalábbis érdemes bepróbálkozni :lol: bár lehet már mindenki túl van a nagy alkudozásokon :lol:
Vendég
 


Nyulasz, én egy mellből szoptatok. Ráadásul mindketten megeszik a 80-120g-t. És utána még abból fejek, a másikhoz olyankor nem nyúlok. Így 6 óra alatt tud megtöltődni a mellem. Azt mondják, így táplálóbb a tej, hogy több ideje van termelődni. Néha, ha úgy látom, hogy kevés volt a másodiknak, adok a másik mellből kicsit. Vagy ha érzem, hogy nagyon tele van, fejek belőle egy keveset. Váltogatom ki eszik előbb.
Nekem a védőnő javasolta, hogy álljunk rá erre. Majd, később vissza kell állni az egy mellre, de akkor már ritkábban esznek.

Köszi a tanácsokat Nyulasz :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey!
Elvileg minél többet esznek a bébik, annál több tej termelődik. Én mindig fejtem mindkét cicit, másképp ki sem bírtam volna (szétdurrant volna, az tuti).

Kaja ügyben igazából nincs tiltólista, ami puffaszt, azzal nem árt vigyázni, de észre fogod venni, hogy mi az, amit a babák esetleg nem bírnak. Amúgy meg egyél, ami jól esik.
vovanda
 
 


Gyakorló anyukák, nagyon megijesztett előbb Lillus. Evett, letettük aludni, kijöttünk vacsizni.hirtelen felsírt, bementünk, minden tiszta tejci volt, ő meg keservesen sírt, hörgött. Félrement volna a tej? ugye ilyenkor nincsen baja? Megbüfiztettük megint, és mély álomba zuhant. Nagyon aggódom miatta. Annyira megijesztett, orvoshoz akartam vinni :oops: Túlaggódom, ugye?

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


abbey,
ne ijedj meg, nem hinném, hogy bármi komoly probléma van, csak ha habzsolnak akkor nyelhet levegőt is. Na most attól függően, hogy mikor nyeli a levegőt a többi kaja szépen egy büfivel távozik...kvázi csak bukott szerintem egy nagyot. Orvoshoz menni, csak akkor van értelme, ha sokszor előfordul...amúgy is a bébik refluxosak, mert még nem zár nekik jól a gyomorgyűrű.
Teljesen normális, hogy túlaggódod a dolgokat az elején, de próbálj megnyugodni, lehet ilyenkor a nóziba is ment kicsit, vagy talán köhöghetett is tőle, azért volt az a furi hörgés.
Azóta mizujs van Lillussal.

claire,
merre vagy még mindig nyaralsz vagy ez a hőség tett veled valamit??? El vagy tűnve!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey: ne ijedj meg, ez előfordul. Nálam Hanga csinálta ugyanezt és a mai napig, ha véletlenül túleszi magát. Ő ilyenkor üres pocival hatalmasat aludt.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Abbey!
Nyugi, semmi gáz, nekem Réka taccsolta sokszor vissza a kaját. Sok babának nem zár még jól a gyomorszája, előfordul, hogy visszajön a kaja egy része. Általában sokkal látványosabb, mint az effektív baj.
vovanda
 
 


Köszi, minden rendben Lillussal. Jajj, de annyira megijettem. Szokott bukni ő is, de ennyit nem. És nem hörgött utána sose. (sose értettem a túl aggódós szülőket, na most megértem)
Persze így hamarabb megéhezett a lelkem. Másfél órát ordított non stop, mert apu nem akart neki adni 80g-nál többet, ne hányjon megint. Na, én ezt átaludtam. Normális, hogy nem ébredtem fel? Kicsit félek, ha vm baj van és sír arra se kelek fel. PEdig elég éberen alszom. Lehet, hogy mert tudtam, hogy apja figyel, megnyugodtam, és ezért tudtam aludni?

Lassan át akarok állni a 4 órás evésre, szerintetek korai? Megvárom míg Eszti is eléri a 3 kg-t, sztem jövő héten meglesz neki is, és utána. Bár már most is sokszor 4 órára esznek csak.

Szupi az idő, délután megyünk sétálni is :) Ebben a nagy melegbe nem vittük le őket.

Szép napot, jó hűsölést mindenkinek!
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok
Nekem sajna 2 mellből alig jön össze a 2x80....amúgy fejek és cumisüvegből megisszák. most kezdenek el jobban szopizni, legalábbis a csajomnak jól megy, éjjel 3x szopizott nem is kért üveges anyagot :lol: vettem tegnap karamalzt, szerencsére csak egyet, mert alig bírtam meginni..sajna citromos nem volt, a sima brutál. mondtam apának inkább elcseréltem volna egy citromos gösserre 8)
most nekirugaszkodtam az urticanak, nekem a lányomnál bevált, rem most is befog, mert ha nem rövidesen tápszer lesz a vége :(

Szilvi
grt a vegyeshez :)

Lotion régen volt, rem minden oks..

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Köszike a hiányolást Szilvi! :) Olvasom ám mindennap, hogy kivel mi újság, csak lusta vagyok írni. Nagyon édesek a babácskáid, irigyellek, hogy már babázhatsz! :)
Velem minden okés, aug. 12-én szülök, programozott császár lesz. Most vagyok a 35. hét közepén és csak most kezdett el egy picikét vizesedni a lábam, de nem vészesen. Hetente járok NST-re, a pici fiam általában lusta, úgyhogy a héten kólával kellett "doppingolnom" őket, de sikerrel jártam. Jövő héten megyek az anesztes orvossal beszélni. Nagyon várom már, hogy a karjaimban tartsam őket.
A kórháztól picit tartok. Sajnos látogatókat nem engednek a gyerekágyas osztályra és csak üvegfalon keresztül láthatja majd a férjem a piciket. Emiatt fáj a szívem... Vannak egyágyas szobák is, de azok egy emelettel feljebb vannak, ahova látogatók mehetnek, viszont ha valami gond van, akkor le kell menni az elsőre... Abban reménykedem, hogy minden rendben lesz és hamar hazaengednek. A szoptatás az egyetlen dolog, amitől tartok...
Új képeket nincs kedved feltenni a picikről?

Vovanda!
Nagyon aranyosak a gyerekeid. :) Jó, hogy itt vagy a fórumon, köszönöm az eddigi tanácsaidat! :)
lotion
 
 


Lotion
jó hogy jöttél! örülök, hogy minden rendben veletek! itt se mehetnek be látogatók a bébikhez, de ha azt veszed ez vhol normális..hamar letelik az az 5 nap, aztán mehettek haza! a szoptatástól miért tartasz?
Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Abbey!
Ne izgulj, fel fogsz ébredni, amikor kell. Én is mélyebben alszom, ha előre megdumáljuk a párommal, hogy övé az éjszakai ügyelet. És volt már olyan, hogy nem ébredtem fel...

Szivvi!
Cukifalatok. :D

Lotion!
Bármiben szívesen segítek, ha tudok.
vovanda
 
 


Szivvi!
Nagyon szép babák! :) Ahogy Vovanda is írta, cukifalatok! :)
A szoptatástól azért tartok, mert már most bebeszéltem magamnak, hogy tök béna leszek. Olvasgattam már a témáról, de ez az egész szoptatás meg fejés dolog nekem magas. De aztán lehet, hogy a gyakorlatban meg minden simán fog menni. Remélem a kórházban mindent normálisan el fognak magyarázni.
Ezzel az üvegfalas témával nincs is gondom, de azért azt igazán meg lehetne engedni, hogy legalább az apukák megfoghassák, megsimizhessék a gyerekeiket.

Vovanda!
Előre is köszönöm, biztosan élni fogok a lehetőséggel, ahogy eddig is tettem. :oops:
lotion
 
 


Sziasztok! köszi a hiányolást, tegnap jöttünk meg a nyaralásból, úgy hogy szuper volt az időzítés. (A vége felé azért nem jelentkeztem, mert a drága nagyfiam elszúrta az internet csatlakozást... :evil:)
Mondjuk amikor jött a front azt sem tudtam hova tegyem magam, de aztán megúsztuk. Még min 1 hetet ki szeretnék húzni, akkor átlépek a 38.ba, és jöhetnek. Elég nehezek már, de most nyaraláskor többet pihiztem. MOst itt fekszem a csatatér közepén (félkész beépített szekrény, az ajtói még a nappaliban hevernek, a tartalma dobozokban a nappaliban, nyaralós cuccok, amit tegnap hazahoztunk, bébiknek előkészített cuccok, kitisztítandó kiságy matrac, vadi új szopis párna, stb... :lol: ) , igyekszem nem beindulni a rendrakásra, jó olenne vmi varázspálca!

Megcsodáltam az összes gyönyörű gyereket a fotókon, mindenkinek grat, tényleg nagyon helyesek!


Láttam a szopi a téma. Ami engem illet, én sose tudta,egy mellből szoptatni, a következő szopiig szétdurrant a másik, vagy folyt. Egy gyereknél is áttettem egy kicsit legalább a végén a másikra, és a következőt azzal kezdtem. Az ikreknél igyekeztem cserélgetni a két bébit a két mell között szoptatásonként. Náluk már én egyáltalán nem fejtem. A konfort szopis gyerekeknek tényleg nam rossz a cumi, meg amellett a levegő amit nyelt , is mintha jobban kijönne!

TÚlzabálás: tudnak olyat, meg ha mohók, akkor a hasuk is jobban fáj. Nekem Ádinak már bent a kórházban adtak egyszer Espumisan cseppeket, mert a drága kb 2 napos gyerek 80-at zabált :lol: :lol:
Egyébként ő kicsit refluxos volt, ezért főként nappal vagy autós ülésbe tettem le kaja után, vagy (ez éjjel is jó) szopis párnára támasztva. Így megúsztuk a visszajött-beszívta, stb témát, és végül elkerültük a sűrítő tápit is, amit a dokinéni beígért, ha a feltámasztás ellenére visszabukja a kaját-
Ivás: nem kell nekik víz, viszont kell a tej eleje, az a híg, azt isszák. Az enyémek meleg nyáron akár 1-másfél óránként szopiztak 4-5 percet, ilyenkor isznak!

Most elsőre ennyi, majd még jövök: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Claire, hogy támasztod a szopis párnára? Háttal fekteted le és magasabbra a buksiját, vagy hasra át a párnán?
Nem értem én ezt a tej dolgot. Mind azt írjátok, hogy kell a tej eleje, de akkor a védőnő mért tanácsolta, hogy egy mellből szoptassam őket???? Amúgy meg megbukni látszik ez a dolog, mert egyszerűen nincs már annyi tej egy mellben, hogy mindketten jól lakjanak. Uh most is mindkettőből ettek. Remélem a mellem is visszaáll, és termelődik mindkettőben rendesen. Amúgy meg maguktól átálltak a 4 órás evésre. Büszke vagyok rájuk :)

Jó ez az idő. A héten még marad is, ez Neked külön jó Claire. :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: