Új privát üzeneted érkezett!

Boruska!

Pont emiatt kérdeztem. Nekem nem úgy tűnik, hogy nagyon könnyű lenne a munkád. Én is dolgoztam már marketingen és tudom, hogy nem egy nyugdíjas meló. Nekem sem volt anno könnyű, amíg Alexát vártam, én is rohangáltam egész nap egyik helyről a másikra, naponta többször is átautóztam a várost.

De Pannynak is igaza van, így baba mellett tényleg nem lehet pihenni. Alexa mindig megérzi, ha esetleg megpróbálnék lefeküdni, és rázendít. Meg a hisztikhez is kevesebb a türelmem, könnyebben szakad a cérna.

Én is GYED-ről megyek GYED-re, de nekem sajnos nincs meg a lehetőségem, hogy papíron visszamenjek, mert a saját cégemben dolgozom, és annyira pocsékul áll most a cég (nem dolgozom, de a céges autó részleteit törleszteni kell), hogy nem engedhetem meg, hogy akár egy fillért is fizetnem kelljen magam után. Én viszont úgy hallottam, hogy ha a kistesó megszületk, újra a TGYÁS kezdődik és 168 (azt hiszem) nap múlva újra a GYED jön. Akkor ez nem igaz?

Kép
Kép
detty74
 
 


Egyébként szívesen tartanák már ott, hogy a másodikat várom, de szinte biztos, hogy aközben is dolgozni fogok, plusz még lesz egy gyerek. Majd segít valaki, szülők, nem tudom. Nem tehetem meg, hogy évekig otthon legyek, max egy év, azon belül meg nem esnék még egyszer teherbe :)

boruska
 
 


tartanÉk, bocs elgépeltem :)

boruska
 
 

 
 

Csajok egy gyors kérdés: azt hiszem összeszedtem valamit (szerintem gomba)... Lehet attól van a barnázás. Pevarylt vagy Canestetnt lehet használni már ilyenkor is az elején?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Canestent én is használtam az előző terhesség alatt. Nem okoz gondot, ha jól emlékszem, de azért kérdezd meg a gyógyszerészt, nekik tudniuk kell.
Viszont nekem a Canesten egyszer sem segített (három fertőzésem volt a terhesség alatt).

Kép
Kép
detty74
 
 


Honey!

Pimafucort nevű kenőcsöt használj!!Az tuti hogy szabad a terhesség bármely szakaszában!!!A canestent az én dokim csak a 12.hét után ajánlotta.Olival nekem legalább 5x volt sajna valamilyen fertőzésem :(

Boruska!

Ne haragudj de kicsit személyeskedőnek és ércelődőnek vettem az írásod...lehet nem az volt,de nekem úgy hallatszott...
SZóval sztem még akkor is sokkal nehezebb több gyerekkel és terhesen "csak"itthon lenni mint egy babucival a pocakban melózni...azért sem mondhatsz erről véleményt mert még nem próbáltad,nincs tapasztalatod...viszont nekem (meg Vivinek)meg még jó pár embernek meg már van mindkét helyzetről!!

Kérlek te se hidd hogy mi itthon lábat lógatunk...te amikor hazamész a munkából akkor azt csinálsz gyakorlatilag amit akarsz,veszel egy jó kis fürdőt vagy lepihizel vagy akármi..nekünk ez már nem adatik meg...nincs vége a munkaidőnek--éjjel-nappal szolgálatban vagyunk...
És arról nem is beszélek ghogy az ovi vagy suli után különóráról-különórára rohanunk a gyerekkkel és közben végig ott van vagy vannak a kicsik is...szsal remélem majd te is megtudod ezt:):):)
És egyátalán nem panaszkodom mert én vállalatam és imádom..csak azért ez kicsit bántotta a lelkem amit írtál...

Ja és még valamit szeretnék neked mondani remélem nem sértődsz meg...én nem azért vagyok itthon a gyerekekkel mert megengedhetem vagy megengedhetjük magunknak...hanem azért mert a gyerekek lelki fejlődése szempontjából így látjuk jónak...úgy gondoljuk hogy semmilyen pénz nem ér annyit hogy a gyerekemet 3 éves kora előtt más nevelje..természetesen én megértem azokat akik rá kényszerűlnek hogy bölcsibe adják a gyereket..de sajna nekem az a tapasztalatom hogy nem csak azok teszik ezt akiknek nagyon muszáj lenne hanem ennél sokkal többen!Mi áldozatokat hozunk a férjemmel,alább adtunk az igényeinkből csak azért hogy a srácok 3 éves korukig itthon legyenek ami sztem nekik a lehető legjobb.
Remélem nincs harag de ez nagyon kikivánkozott belőlem:):):)


Nóri!

De én azt olvastam a Magyarország.hu oldalán hogy akinek nincs a szülés előtti évben jövedelme annak a besorolási bér alapján nézik a Gyed-et.Nekem sajna nagyon szar a gyed-em mert még a 7 évvel ezelőtti bérem alapján kapom...mivel mindig elmentem a szülés előtt 9 hónapot táppénzre és abból számolták a gyed-et is.

Szal nem így van??Pedig már kezdtem örülni hogy kicsit most többet kapok majd...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt!

Akkor én mától nyaralok és igazoltan leszek távol egy hetet :lol: :lol: :lol:

Írjatok sokat addig és vigyázzon mindenki magára ,a babára és az egész családra :wink:

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Boruska,

csak hogy Pannyék "védelmére" keljek. :D

Én anno médiatervezőként dolgoztam. A leírtak alapján lényegéban hasonló volt egy napom mint neked. Napi 12 óra munka, hétvégézés. Számtalanszor volt, hogy éjjel 2-3 kor fejeztük be a munkát, mert másnap tenderleadás volt.
ENNEK ELLENÉRE!! összesem hasonlítható a munka egy gyerek ellátásával!!!
Most még nem tudod elképzelni, de tényleg nem akkor mész ki pisilni egy baba mellett, amikor te úgy gondolod, nem akkor eszel, nem akkor mosol hajat, NINCS 10 perc kávé szünet abban a pillanatban, amikor te gondolod!! És a legfontosabb: rohadtul nem akkor alszol, amikor te szeretnél!!!!
Én az elején nagyon nagyon ki voltam bukva (pszichomókushoz is akartam menni, 3 hónapig minden nap bőgtem) , visszasírtam a napi 12 órás munkát, mert még az is könnyebb volt!!!
A férjem jól megfogalmazta egyszer: A gyerekkel 2 teljes nap nagyjából 2 hét kemény munkával ér fel!! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


félre ne értsd, ezzel nem kioktatni akartalak se megbántani, csak akinek még nem volt babája, az tényleg nem tudja elképzelni mivel jár!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Panny, Honey, nem kell senkinek sem a védelmére kelni, nem bántok senkit, legalábbis nem szándékoltam

Nagyon jól tudok azzal élni, hogy különböző embereknek más a véleménye ugyanarról a dologról.
Én elfogadom, hogy Te így gondolod, fogadd el Te is, hogy én meg máshogy.

Ennyi.

Jó nagy kedvet csináltatok a gyerekekhez, köszönöm!

boruska
 
 


:D :D

Hááát... az eleje tényleg nem sétagalopp... :D Főleg ha pörgős életed/munkád voltt. (engem a bezártság borított ki, mivel Flóra őszi-téli baba volt)
Azért egy tavaszi babánál biztos más lesz!
Viszont idővel tényleg egyre jobb, és olyan érzéseket fogsz megtapasztalni, ami a legnagyobb lángoló szerelemhez sem hasonlít! és ez fel fog tölteni annyi energiával, hogy bírd akár 4-5 óra alvással is! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


bocsi... "volt"

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Aztán persze, lehet, hogy te azok közé a mázlisták közé fogsz tartozni, akinek a gyereke az első héttől átalussza az éjszakát! :wink:
UFF! Így legyen!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


ha egy kicsit is az apjára üt, akkor van remény rá :)

boruska
 
 


tegnap vettem egy tök jó terhesgatyót a H&M-ben - fekete, még elegánsnak is elmegy egy jó felsővel - és a felére le volt árazva.
Meg találtam ugyanott egy gumis derekú farmert, ami egyáltalán nem olyan gáz, amilyennek hangzik, és nagyon kényelmes

Őszre szántam őket, remélem, még beléjük férek akkor is - most nagyok persze, de azért nem óriásiak, szóval csak reménykedem :)

néztem bandázst is a C&A-ban, de 36-os volt a legnagyobb - ennél már most is nagyobb a hasam :)
anyukám tud varrni, lehet, hogy veszek anyagot, és megvarratom vele - nem lehet olyan nagy truváj, nem?

boruska
 
 


Sziasztok lányok! Nyaralunk hétvégén nagyinál, pancsolnak a gyerekek. Nem gondoltam, hogy a hidegfront azt jelenti, ugyanolyan dögmeleg van, csak a forró szél is fúj... nem sok a különbség!!!
Majd jövök...
Vendég
 


Bandázs: en a csájnizban vettem anno sima elasztikus sálat lehetöleg nem áttetszöt. asszem 200 FT volt es tökeletes.

(Csak epp a 'vitába' hadd szálljak be: sztem eleg szubjektiv mi nehez melo meg mi nem. En imádok autot vezetni, szivesen autozgatnek. Viszont neha orákig állok, emelyitö szagok vesznek körül, komoly hajtás van, mert mindennel gyorsan el kell keszülni, emellett nem akarom feszegetni hol van "nagy felelösseg", de azt hiszem ahol emberek eleteröl van szo ott igen. Cegek profitjait nem tekintem felelösseg temakörnek... Nos ennek ellenere a többes mamikat sajnálom meg en magam is, aki mindezek után hazamegyek es ott a picur aki ezán tombolja ki magát, hoy anyuuu anyuuu.. es meg föznömis kell meg minden egyeb háztartási gondok várnak..szoval en nem tudom kepes lennék-e valaha 4 gyerköcöt ellátni eccerre, nem is tudom más hogy csinálja, minden elismeresem...)

(A bölcsi kerdesköre megint egy más tema, ezzel teljesen egyetertek, az elsö 3 evben a gyereknek szeretö kezek közt a helye, de egyreszt ha az embert a szülei minden erejükböl evekig azert tanittatták, hogy a szakmájábol probáljon meg profitálni, akkor nem lehet egyszerüen 9 evre hazaköltözni. Másreszt van aki olyan termeszet, hogy nem bir otthon lenni a negy fal közt, föleg ha a környekben 80 ev az átlageletkor. En nem birtam, 10 honap után el is kezdtem visszajárni (meg nem papiron) aztan 1,5 eves lett viszamentem. Nyugodtan mondhatja akárki, hogy szar anya lennek, nem is vedekezem, max azzal vigaszalom magam, hogy biztos van nálam sok rosszabb is, de nekem elegem lett abbol is, hogy 26 evesen egy szar 500ezer Ft-os autot nem tudtam a szüleimnek kifizetni...)

Azert a (), mert nem akarok vitaindito lenni, csak szemleltetnem, hogy nincs ket egyforma sors..

Kép
kriemhild
 
 


kriemhild, bocs, hogy a versenyszférában dolgozom, tényleg egy szar ember vagyok, dögöljek meg

boruska
 
 


Hogy mert mindig en teszem a pontot az i-re, erre sztem sosem fogok rájönni, de azert megprobálok. Azt hiszem jobb ha offolom magam, mert ez biztosan nem veletlen. Egy nagy tapir lehetek, hogy mindig mindenki lelkebe belemászom. Magamba szállok!

Kép
kriemhild
 
 


Sajnálom, én is túlreagáltam, csak elegem van, hogy másodrendű vagyok, mert nem kakás feneket törölgetek éppen, hanem dolgozom, most ebben a pillanatban is ultrakonkrétan, és még fogok éjfélig. Ami lehet, hogy nem akkora érték, mint gyerekezni, de ez van, nekem most jött el ennek az ideje.

Szerintem pihentessük ezt a témát...

boruska
 
 


Boruska!
Gratula a jó vásárhoz.Bízzunk benne,hogy jó lesz ősszel is :wink:

Hát mostmár kezdem értani,hogy miért mondta azt több topik társam (a másik topikból),hogy ritka jó csapat vagyunk. Nem mondom,hogy egy-egy kisebb vita nem robbant ki a másfél év alatt,de ha már így az elején ilyen a hangnem akkor ennek nem lesz jó vége. Jó néhány topik ment tönkre ill. hullott ketté hasonló hangnemek miatt.
Hol marad a tolerancia???
Penny kicsit a szívére vette Boruska írását (bár volt benne sok igazság)
Boruska"szar ember vagyok, dögöljek meg" írásodon nagyon megdöbbentem. Miért kell ez a stílus???
Nem elvenni akarta senki sem a kedvedet a babáról,erről szó sincs szerintem ez a tény. És ha valaki gyereket vállal az ember lánya ezekkel számolni kell.Honey és Kriemhild csak nagyjából fel akarta vázolni a tényket amik előfordultak vele és a legtöbbünkkel.
Szóval nem ítélkezni akarok,de ennek nem lesz jó vége.
Tudni kell hallgatni néha még ha valami bántja is csőrünket,de ami még fontosabb ne menjen el a hangnem ilyen irányba.
Szóljon ez a topik arról amiről igazán szólnia kell a Pocaklakóinkról és a babákról :wink: :)

BÉKE!!!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Akkor ezuton kerek elnezest, de ugy erzem a hsz-emben egy szoval sem állitottam, hogy a versenyszferaban dolgozok szar emberek es meg kell dögölniük, hanem ugy gondoltam a magyar nyelv van oly választékos es gazdag, hogy ezt a tevekenyseget ne feltetlen a nagy felelösseggel jellemezzük. Persze aláirom es igazat adok ez meglátás kerdese, ezzel hibáztam.

De ujra szeretnem megjegyezni, hogy szerintem az emberiseget azok az anyák (es apák) viszik elöre, akik világra hoznak es FELNEVELNEK sok kis lurkot, mert annál az önzetlen szeretetnel nincs nagyobb dolog a világon, amikor az ember miután már regen feladta önmagát naprol napra mindig többet kell adjon magából még még es ujra, s mindezt nagy szeretettel es türelemmel. HOgy meg tudja mutatni nekik, hogy miert es hogyan erdemes elni. Es az én számomra ö mellettük a nagy vezerigazgatok a nagynevü projektekkel a porba hullanak. Sokgyerekes anyukák, nekem ti vagytok a top! Remelem nem bánt meg senkit az, hogy szabadon kinyilvánitom a véleményem, mertem ezt tenni a mai nagy liberális világban, pechemre.
A topik jobb hangulatához pedig hozzátenne, ha a fenti hsz-ek inkább privát üzenetben sértegetnék a cimzettet.

Éntölem a hangulat igerem nem fog romlani. Amúgy sem voltam az az igazi ide illö kismami, csak gondoltam a termeszet mindenhol Gauss-görbet produkál es ettöl lesz kerek a világ.
MIndenkinek gondtalan babavárást kivánok, sok sikert, kitartást es sok sok mosolygo arcocskát!
A segitseget amit töletek kaptam köszönöm!

Kép
kriemhild
 
 


Jesszus mi volt itt!?!

Nem is értem Boruska indulatait. :shock: Nekem úgy tűnik, inkább ő reagálta túl a dolgokat, bár Panni is elég keményen megmondta a magáét, de 3 és fél :wink: gyermekesként megértem őt is. :)
Senki nem mondta, hogy értéktelen dolog felelős beosztású munkában dolgozni, itt mindenki, vagy majdnem mindenki hasonlóan kezdte. Az első gyerek előtt általában ez szokott lenni.
Egyszerűen szóba került, hogy vajon melyik eset tűnik az anyukáknak nehezebbnek és a gyerekkel rendelkezők egyértelműen a heti 7 nap, napi 24 órás gyerekezést találták annak. De én az ő szavaikból nem olvastam ki se lenézést, se bántást.

Viszont Boruskáéból igen... Láblógatás, kakás fenék törölgetés, meg, hogy az otthon lévő anyukáknak nincs mit irigyelni... Stb. MIntha ennyi lenne a mi itthoni feladatunk. És elég erős viszontreakciók érkeztek tőle, ami számomra nem is érthető, hogy mitől kapta így fel a vizet? :o Ő volt az egyetlen aki elvetette a sulykot és igen kevéssé látta csak ezt be...

És hogy jól meghozták a lányok a kedvedet a gyerekezéshez? Szerintem nem csak a jó oldalait kell megmutatni a babázásnak. Vannak iszonyú nehéz időszakok is amellett, hogy életünk legszebb pillanatait is éljük.
Van hogy már a fáradtságtól sírni, ordítani tudnék, majd összeesem, de továbbra is helyt kell állni, akár éjjel 2 és 5 között, betegszabadság nincs, betegen is ott kell lenni a gyerek mellett, én 16 hónapja nem aludtam át egy éjszakát sem, néhány óránál tovább nem tudtam még Luca mellől elszabadulni, terhesen voltam pl. moziban utoljára. Nincs szabadnap. Stb. Persze van aki szerencsésebb ebből a szempontből.

Kriemhild! Miért lógnál ki innen? Nehogy emiatt most búcsúzkodj!
Szerintem itt leginkább Boruskának kellene elgondolkozni az itt használt stílusát, mondandóját illetően. De nem is baj, ha sok félék vagyunk, sok féle gondolkodásúak vagyunk, attól lesz érdekesebb egy topik. Mindenkinek van itt hely, de az ilyen szélsőségesebb, durva megnyilvánulásokat tényleg kerülni kellene, mert az nagyon tudja rombolni egy topik hangulatát. Eddig ez elég barátságos hangvételű topik volt, sajnálom, hogy ilyen hamar ilyen hangszínt sikerült itt megütni.

Úgy gondolom, ha felbosszant valami minket akkor azt próbáljuk megfelelő stílusban, diplomatikusan előadni. Ha ez rögtön nem megy, akkor tegyük félre kicsit a topikot és később válaszoljunk rá, ha már jobban lenyugodtunk. Na, én is jól kiírtam magamból...
Bocsánat a hosszúságért!

biribon
 
 


Sziasztok lányok!
Hú hát nem semmi! Azt hiszem, a hangulat miatt most egy darabig nem fog pörögni a topic... :( véleményem Nekem is van, kitalálhatjátok, kikkel értek egyet. Annyit fűznék inkább csak hozzá, hogy aki még valamit nem próbált, vagy nem volt benne, ne akarja jobban tudni, milyen, mint aki már jártas a dolgokban...
Jövök, ha lecsendesedett a vihar.
Vendég
 


Biribon!

Nagyon jól megfogalmaztad a dolgokat! Legalább nekem nem kell :lol:

Sajnálom, hogy nem olvastam előbb a dolgokat, mert én úgy gondolom a 2 esetet nem lehet könnyen összehasonlítani, hisz annyira más...
Nekem nem volt könnyebb munka mellett sem, mert még rosszabbul voltam, mint most, munka, naponta 8-10 hányás, -10 kiló, másoddiploma, szakdolgozat, államvizsga...sorolhatnám! Persze azon is múlik, ki mennyit vállal, ha nem bírja a dsolgokat, azért nem a másik a felelős...
Most pedig az otthon levő kismamák mindennapjait élem... :roll:

Szóval szerintem mindenki gondolja át és inkább együtt menjünk előre, mint egymással szemben és sok hasznos dolgot vitassunk meg, ne akadjunk fennt ilyen pitiáner dolgokon. Persze ez csak az én privát véleményem...

Szép napot! Danyuci :D
danyuci
 
 


Danyuczi!
Hát, nekem sem volt egyszerű munka alatt sem terhesen. Csak abból azért ha nagyon akarja az ember, valahogy kiszállhat. Viszont az itthoni dolgokból nem.
Én is terhesen napi 70km-t, (napi 3 óra) tettem meg kocsival a munkahelyemre. Kánikulában, esőben, fagyban. Időnként annyira felidegesített a főnököm, hogy remegtem a dühtől.
Máskor meg sok kilós adáslebonyolító készülékkel kellett nekem szervízbe rohangálni, és vagy én cipekedtem, vagy kuncsoroghattam segítségért. Meg egy ideig még lejártam Szegedre egyetemre is (másoddiploma). Aztán azt már sajna nem tudtam így befejezni. Képtelen voltam az akkori ónos esős időben nagy pocakosan lejárogatni, meg a napi 11 óra munkaügyi távollét mellett még vizsgákra is készülni.

Most meg Luca napközben 1 órát alszik, iszonyú pörgős a csaj, semmire nem hagy időt nekem, este amikor 10 körül beájul (tegnap 1/2 11-kor, tegnap előtt 1/2 12-kor), akkor én még neki állhatok filmfeliratozásokat szerkeszteni, javítani, éjjel 1 után kerülök ágyba. Reggel meg kel kíméletlenül Luca és ahogy felébred, akkor máris mászik le az ágyról és húzza a kezem, hogy kómásan, félálomban kövessem. (Mivel már az ágyunkba költözik reggelre,minden éjjel ébred és nem lehet visszarakni az ágyába. Illetve már hullafáradtan éjnek idején nem is sokat próbálkozunk vele.)

Szóval minden időszaknak megvannak a nehézségei, de munkából általában azért lehet szabadságot kivenni, táppénzre menni (el is mentem 8. hónaptól), egy hétvégét végigpihenni, átaludni egy teljes éjszakát, vagy nyugiban olvasgatni pár órát, vagy kicsit azt csinálni, amit akar az ember, itt meg nincs mese, itt kell lenni és kész, a gyerek nem ad szabadnapot. Bármennyire is van rosszul az ember. Sajnos férjem heti 6 nap, napi 16 órákat dolgozik, így napközben sincs semmi segítségem, minden rám hárul a keléstől a fektetésig és persze most reggel sem volt hajlandó ő megmozdulni Lucához, hogy kicsit pihenhessek, hiába feküdt ő le hamarabb, mert én még dolgoztam. :? Ő is hulla fáradt, neki ez az egyetlen szabadnapja... Nekem meg még ez sem... :)

biribon
 
 


Na sziasztok!!

kemény ami itt megy...!

Sári!

Nem mondhatod hogy nem kultúrált hamgnemben mondtam meg a véleményem...de amikt Boruska azóta is írt...hát kedvem lenne más stílusban is megírni neki...de nem teszem...részemről ő ezt sem érdemli meg...Kikérem magamnak hogy méltassa hogy a baba fenéktörlésével tölteném otthon az időt...

Boruska!

Csak hogy tudd...a két gyerekem mellett egyetemre jártam és diplomáztam...és most pedig nagyon élvezem hogy csakis a babával foglalkozom és a srácokkal az időm 100%-ban!!

És tényleg ne mondj arról véleményt amit nem ismersz!
És az hogy milyen nehéz otthon egy babával...erről szegény Biribin is tarthatna neked előadást...1 évig fejt minden áldott nap naponta többször is jóformán nem volt segítsége...és soha nem panaszkodott...(bocs Sári,de et nem hagyhattam ki:))

Kriemhild!

Nehogy eltűnj...te ne!!!!!!!! :wink:

ÉS KÖSZ MINDEKINEK KI MEGREŐSÍTETT ABBAN AMIT EDDIG IS TUDTAM...a legeslegnehezebb hivatás de egyben a legcsodálatos hivatás anyának lenni!!!!

Amúgy a Balcsinál nagyon meleg van..tegnap volt egy kis vihar de ma már húzunk a vízhez.

pusza,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Biribon!

Minden szó igaz, amit írtál... Danyuci :lol:
danyuci
 
 


Panny, az idő tényleg jó és szerencsére a víz sem hűlt le nagyon :lol:
Jó nyaralást! 8)
danyuci
 
 


Sziasztok csajok! Most találtam rátok.
Úgy tűnik én is a márciusban szülők táborát erősítem, már ha minden rendben lesz a továbbiakban is .
Június 08.-án volt meg utoljára és számítások szerint márc.15.-én szülnék. Múlt héten voltam uh-n még csak petezsákot láttak mert nagyon korai még a terhesség, 4-5 hetesre tippelték a terhességet, most még félek hogy a jövő hetin már legyen szívhang, addig nem merek még örülni.
Szerintetek azon már kell lennie? A doki biztatott hogy szabályos a petezsák, és ez jót jelent, ha szabálytalan lenne az lenne a gond. Tudtok erről valamit?
Ja kaptam utrot mert picit vérezgettem múlt héten... :( de most elmúlt hálisten! :P
csézjang
 
 


Üdv Csézjang!

Örülök, hogy ránk találtál, remélem minden rendben lesz! Szerintem, ha elmúlt a vérzés, nem lesz gond! De lehet, hogy valaki többet tud erről a dologról...
danyuci
 
 


Szia Csézjang!

Üdv minálunk! Én a kalkulátor szerint, március 20-án fogok szülni! Még dokinál nem voltam, 5 hetes 1 napos vagyok.
Még a jövő héten sem biztos, hogy szívműködés már fog Neked látszani, ne ijedj meg. Inkább a 6-7. héten látszik! Én ezért is megyek inkább csak a 7. héten. 31-én megyek dokihoz és augusztus 3-án ultrahangra! :)
Akkor már minden tutira látszik!
Szabályos petezsák igen, az jó jel. Ha szabálytalan, vagy halványan látszik, akkor valszleg vetélést jelentene, úgyhogy nyugi. Nekem volt mikor egyszer elvetéltem, hogy szabálytalan petezsák volt és homályosan látszott csak.
Ha pecsételsz, akkor pihenj! Ha elmúlt, akkor is azért ne terheld meg magad, és a köv. uh-n mondani fogják, hogy nőtt a petezsák és minden ok! Előfordulhat, hogy már látják a pulzálást, de még nem biztos, úgyhogy ne ijedj meg!
Vannak tüneteid? Émelygés? Nekem van enyhén. Meg fáj a mellem, és jobban alszok.
Üdv!
Csinálj vonalzót Te is, ha van kedved!
Vendég
 


Panny!

Örülök, hogy a hideg front és vihar ellenére jól telik a nyaralás!
Panni! Szerintem kiderült a mondandómból, hogy a hangnemet 1 embernél kifogásoltam csak.
Ja, és dehogynem panaszkodtam! :oops: :roll: Jó, hogy annyira nem az maradt meg benned. :wink:

Danyuci! Örülök, hogy egyet értünk! :wink: Bár lehet jobb lenne, ha nem hasonlóan nehéznek élnénk meg ezeket. Vannak olyan példák is amikor egész könnyű az otthonlét. :) Mostanában beszéltem valakivel, akinek pár hetes a babája és már unatkozik otthon és nem érti, hogy mi a fárasztó egy gyerekben, hiszen csak babusgatni, etetni kell, akár egy kiskutyát... :D (ő mondta így, mert nagy állatbarát és állatai vannak)
Vagy van akinek a gyereke napközben 3-4-5 órákat alszik és esetleg 5-6 felé már hazaér a férje is, hétvégén is otthon van és még nagyszülőkre is rátudják bízni a gyereket. És az a baj, hogy otthon kell ücsörögni mert a gyerek alszik. :) Na meg ha ébren van, akkor is megfontolt, komótos a gyerek. 8)

Szóval az is lehet, Boruska ezt fogja megtapasztalni és akkor soha nem fogja érteni, miről beszéltünk... :) Ha nagyon jó indulatú akarok lenne, akkor azt mondom, legyen szerencséje. De lehet, nem ártana neki egy kis tapasztalat a másik oldal nehézségeiből is. :wink:

Csézjang! Üdv itt! És gratulálok! :) Szívhang miatt még ne aggódj! Úgy van ahogy a lányok mondják. Én is csak jövő héten megyek először dokihoz pont ezért. Pedig egy héttel előtted járok. :)

biribon
 
 


Hello Csajok!

GYED ügyben a héten megyek a TB-ügyintézőmhöz, majd kifaggatom. Ha esetleg valami nem túl bonyi kérdés van, küldjétek már át priviben kérlek. Hátha megtudok vmi értelmeset.
Vagy legalább annyit, hol kell megkérdezni, mert szerintem az ide vonatkozó jogszabály sokszor nem egyértelmű. Pláne nem segít senki abban, hogy hogy járhat a legjobban a kismami!
(Panny így ok? :lol: )
Vendég
 


Lányok ez nem szép!

Csillapodjanak az indulatok mind két oldalon! (tudom ne szóljak bele kívülállóként de pont most szerettem volna "belülállóvá" váni) de lehet nem teszem. Szerintem egyikőtök sem volt kedvesebb a másiknál.

Az előző babámmal egy olyan topikban leveleztem/levelezek ahol állíthatom, hogy a majdnem 2 év alatt amióta működik egyetlen hasonló vita sem volt a levelező tagok közt. Nekem ez nagyon furcsa!
Mind édesanyaságra készültök, arról nem tehet valaki hogy ez a baba az 5. lesz vagy az első ez nem előny vagy hátrány ez tény és állapot és senki nem jobb se ettől se attól.
kaviar
 
 


Vivi!

Én jelenleg szédülök, meg egész nap pisilni járok, meg furán feszít a hasam és a mellem, de még nincs hányingerem. A kisfiammal is csak a 6.héten kezdődött, de lehet hogy most megúszom,Kíváncsi leszek! :)
Jövő szerdán kell visszamennem a dokihoz, parázok hogy minden oké legyen! :roll:
csézjang
 
 


Kaviár

Teljesen igazad van, hihetelen ez a marakodás remélem több ilyet nem fogok látni itt! :twisted: :?
csézjang
 
 


Hát, sokáig olvasgattam itt a dolgokat. És nem tudtam, hogy irjak e, vagy maradjak kivülálló.
Úgy döntöttem egy megjegyzést eresztek meg, miszerint: Nem látunk bele a másik helyzetébe igy azt nem itélhetjük meg.
Amúgy meg foglalkozzunk azzal amiért itt vagyunk.

Elöször is köszöntöm az új tagunkat. Ráérsz a 6. hét után menni, hogy tuti legyen.

Kinek mikor keztedködött a hányás? Én még mindig azon parázok, hogy azon kívül, hogy a mellem teljesen eldeformálodott, és néha picit fájogat a hasam azon kívül semmi tünetem nincs. Még az se hogy sürün járnék mostdóba. Fáradtnak sem nagyon érzem magam, de lehet, hogy azért, mert itthon vagyok és nagyjából nem csinálok semmit.
Amúgy hogy vagytok?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Jah, elfelejtettem. Hogy mikor menjek orvoshoz. Úgy döntöttem, hogy hétfőn felhívom és megkérdezem a doktornőt, hogy mi a véleménye. Köszönöm a tanácsokat.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Lányok! Szerintem már mindenki megmondta a magáét a másiknak, a többit LÉGYSZI priviben, de csak ha muszáj! Nehogy elijesszük a többieket!
Csézjang, nekem most előbb jött az émelygés, pontosan a 27. ciklusnap, nem is értem! :shock:
Vadszi!
Én hányni minden terhességnél 1-szer hánytam, az elején és utána "csak" émelyegtem! Remélem, most a hányás elmarad. Bár egy még belefér... :lol:
Nyugi, tényleg nagyon korán van még a tényleges tünetekhez! Elméletileg 6 hetes kortól van. De, van akinek 8 hetes, és van akinek egyáltalán nincs!
Jól döntöttél, az a biztos, ha felhívod a dokidat holnap! Én is holnap kérek időpontot uh-ra, hogy tuti legyen 3-án helyem akkor, amikor én akarom!
Anyósom ollllllllyan kaját csinált ebédre, hogy még mindig folyik a nyálam! Sült csirkecombok, sült zöldséggel, krumplipüré a gyerekeknek, petrezselymes krumpli, és fokhagymás uborkasaláta :D :D :D :D Annyit ettem, mint egy malac!
Vendég
 


a.m,

UFF!! Jót szóltál!!!
Nem a véleménykülönbség a probléma!!! Hanem ehhez meg kell találni a megfelelő stílust!!!
Bennem épp úgy felment a pumpa Kriemhild lenéző megjegyzésétől, miszerint az emberekkel való foglalkozás az igazi és egyetlen felősség (egyszer érdemes lenne kipróbálnia milyen dolog miliárd összegek felett dönteni, és ezzel nem kevés ember életét igenis nagyon durván befolyásolni)
Viszont nem hiszem, hogy ezt olyan stílusban kéne lereagálni, mint Boruska...

Nagyon könnyű egymást félreérteni itt, mert nincsenek gesztusok, nem ismered a másikat stb... ezért tényleg jó ha figyelünk a stílusra, hogy megmaradjon ez a topic annak, mint aminek indult!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Tudom hogy nem vagyok normális de én annyira rettegek az üres petezsáktól mert tavaly sógornőmnek az volt. Mennyire gyakori szerintetek hogy nem fejlődik ki az embrió a petezsákban? :roll: :roll: :roll:

Hálisten nekem még soha nem volt ilyen gondom, az első babámmal is minden teljesen rendben volt végig, kivéve hogy a 6.héten terhességi vészes hányással kórházban kötöttem ki és 3 napig infúzión lógtam, borzalom volt, kb: napi 40 szer hánytam de még a vizet is kihánytam. Aztán egészen a terhesség 7.hónapjáig hánytam, rémálom volt, ki sem tudtam mozdulni a lakásból, nem kívánom senkinek, de aztán csöpp megszületett teljesen egészségesen mint a makk és ez a lényeg.
Aztán olvastam hogy csak minden 200-adik nőnek van vészes hányása, hát én jól kifogtam! :D
csézjang
 
 


csézjang,

Üdv köztünk!
:D
Amíg nincs görcs a pocakban, szerintem ne aggódj!
Szerintem szinte már többen vagyunk itt, akik pecsételünk, mint akik nem. ( sajna én is közéjük tartozom )
Én is Utrot kaptam.

Én holnap megyek dokihoz, este 5-re. Nagyon remélem, minden ok lesz, mert az utóbbi pár napban nagyon felerősödött a pecsételés. Volt hogy barnáról pirosra váltott. :?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Hát, nem tudok %-ot mondani. Azért annyira szerintem nem gyakori. De sztem ez normális, h. eszedbe jut, másnak is. Én azt mondogatom magamnak, azzal hogy aggódok, semmin nem változtatok!
Te jó ég, ennyire hánytál?! :shock: :shock: :shock: És 7 hónapig rosszul voltál? Hátha ez fiú lesz és azért nem vagy rosszul!
Vendég
 


Ja és tudjátok mi a poén? Ha minden jól alakulna pont a férjem szülinapjára lennék kiírva vagyis március 15-re !!!! Tudom hogy jöhet előbb és később is de igazi szülinapi ajándék lenne a férjemnek! :D
Amúgy egész nap szédülök, borzalom csak feküdnék állandóan ami egy 4 éves örökmozgó miatt elég nehéz. Szeptembertől jobb lesz mert kezdődik az ovi és kicsit leveszi a terheket a vállamról.
Tök izgulok hogy kisfiam mellé kislány jön-e / én úgy érzem megint kisfiú lesz, Gergőnél is megéreztem, az orvos is csak nevetett hogy igazam vol :D /De nekem tök mindegy csak szülessen meg egészségesen a drágám!!! :P
csézjang
 
 


honeymon!

Biztos hogy minden rendben lesz ne izgulj és írj holnap este!

Vivi!

Fiú volt az első / aki most 4 éves/ és nagyon hánytam de ez nem mérvadó mert képzeld a kolléganőm úgynígy hányt végig és neki lánya lett!
Na most légy okos! :lol:
csézjang
 
 


Csézjankg,
napi 40 hányás :shock: ????? Úr isten!! Te mást sem csináltál egész nap csak hánytál! Szegény!!!
Nyugi!!! Minden ok lesz a babával!!!! :wink: POZITÍV HOZZÁÁLLÁS!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


:D :D :D
Jó hogy egymást nyugtatgatjuk! :D

Én úgy tudom, hogy ez a hányós/nem hányós dolog egy emberen belül mérvadó csak.
tehát ha valaki hányt nagyon az elsővel, viszont a következővel egyáltalán nem , akkor az jó eséllyel ellenkező nemű baba lesz.
Persze aztán lehet hogy ez is csak egy "városi legenda" :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Ja! Mint pl. ha csúcsos a hasad, fiad lesz :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Úr isten ennyi hányás. Te jó ég. Én ha hányok elszakadanak az arcomona hajszálerek, meg a szemem is bevérzik. Úgy nézek ki mint akit piros festékkel lefröcskölnek. Iszonyat. Azt mondta még anno a gyerekorvosom, hogy szülés után ne nézzek tükörbe. A szememben nem lesz fehér rész. Az egész vörös lesz.
Szóval én le se tagadhatom, hogy hánytam. Ez fiatal bulizos koromban nem volt olyan jó...

Akik pedig pecsételnek ne izguljanak, nem feltétlenül jelent az bajt! Bizni kell.
Mondjuk nekem semmi jele nem volt a multkor a bajnak. csak 3 csepp élénkpiros vér.
Kitartást mindenkinek a következő meleg időszakra.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: