Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2012.07.18 20:00-kor.
vovanda
 
 


Vovanda!
Nagyon édesek a Babáid!!!! :lol: Rékának milyen sok haja van!!! :lol:

Pelenkázó: apával úgy tervezzük, hogy esténként fürcsi után közös masszázs lesz a pelenkázón, enyém egyik, övé másik baba! :wink: Persze tudom, hogy az ilyen nagy tervek sokszor nem jönnek be. Egyedül nem tenném rá mindkettőjüket!

KépKép
zsófikukac
 
 


sziasztok lanyok!

Mivel mind gyakorlo ikresek vagytok lesztek, Ti vagytok igazan csak illetekesek. :D

Az elso UH-n azt mondta a doki, hogy ket babot lat, de akkor meg nem volt szivhang. A kovi UH-n ami azutan 5 napra volt, mert sajna elkezdtem barnazni, mer volt par vercsepp, csak egy szivhang volt lathato. Akkor azt mondtak hogy kb 6+1 avgy 6+3-on voltunk. Jovo heten kell mennem egy ellenorzesre, akkor kiderul minden.
Lehetseges, hogy ketto van, de csak az egyik szivhang indult be, vagy takarasban vannak...vagy mar ne remenykedjek a ket baboban? :oops: (Persze azt a kis lencsibabat is imadni fogom, de olyan jo lenne ket picuri...)

Volt ilyen tapasztalat? Vagy ha ketto van, akkor mar a masodik UH-n is kettot szh-t kellett volna latni?

Koszonom a valaszt! ...a picurik gyonyoruek!!!
Vendég
 

 
 

Francesca!
Szívhangot általában a 6-7. hét körül szoktak látni. Simán előfordulhat, hogy az egyiknek hamarabb beindult, az meg még inkább, hogy takarják egymást. Extrém eset, de olvastam már olyat, hogy csak a tizenvalahanyadik héten derült ki, hogy két baba van, annyira takarta egyik a másikat. Szóval még nem kell letenni végképp az ikrekről
Barnázás: amíg csak barna, ne parázz. Para majd akkor, ha vérzel, mint állat (bár én véreztem mint állat, mégis...)
vovanda
 
 


Francesca!

Elképzelhető, hogy takarták egymást, de sajnos másik verzió is előfordulhat. 12.hétig az egyik magzat nyomtalanul felszívódhat. Szerintem még ne éld bele magad teljesen, inkább az öröm legyen nagy, ne a bánat!
Ne haragudj, ha elszomorítottalak! Biztos nem lesz semmi baj, és csak bújócskáznak, vagy picit később indul a szívműködés , de jobb, ha ezt is tudod.

Kép
hostile
 
 


Sziasztok!

Vanda!
Csúcs a banda.Reméljük nálunk is az ősszel ilyen nagy nyüzsi lesz. Már alig várom. :D

Franceska!
Látom már a lányok elmondtak mindent. Többet én sem tudok hozzátenni,csak remélni,h ott van a másik pici is.

Twins!
Nekem is hasonló a pocim. Már azt hittem túl nagy :wink:

Rana!
Megkérdeztem a két petezsák dolgot. De sztm. rosszul tettem fel a kérdést. :oops: Azt kérdeztem,hogy ha két petezsákot láttak az 5. héten akkor kétpetéjűek? Válasz:"nem lehetnek egy is"
Hát persze mert akkor, van az 1. varia,hogy már a vezetékben osztódnak és tök külön jönnek le. :oops:
De jövő héten (ha el nem felejtem) megkérdezem az orvosom.

Zsófi!
Hu, de jó lesz azoknak a babáknak. :D Remélem nálunk is lesz apának ennyi ideje. Sztm. nem bánná, ha addig rajta gyakorolnék. :lol:

Tegnap voltunk megint önszorgalmas uh-n. Azt mondta a dr.nő,hogy ő mindent rendben lát a fiúknál. Persze még mindig keresztbe-kasul fekszenek. A végére egyikőjük nem akart még fotózkodni sem úgyhogy ő csak oldalról van lekapva. Ja, és tegnap du. éreztem egy nagy rúgást, azt hiszem, most azóta csend van.
nárciszka
 
 


Nárcisz!
A keresztben kuszaság marad végig, ahogy egyre nagyobbak, takarják egymást. :lol: Örülök, hogy minden rendben! :wink:

KépKép
zsófikukac
 
 


Apjukra ütöttek; hanyatt fekszenek úgy pipálnak. :lol:
De azt hittem még változhat a felállás :roll: .
nárciszka
 
 


Nárcisz!
Persze, forgolódnak, akár az utolsó pillanatig is! :lol:

KépKép
zsófikukac
 
 


Sziasztok!

Nagyon koszonom a velemenyeket! Igazatok van, inkabb orom erjen, mint banat...de azert tobbes szamban beszelek hozzajuk. :) Remelem nem lesz tudathasadas, ha csak egy maszatkapitany marad csak :lol:

Olyan jo olvasni benneteket, nagyon edesen irtok a picikrol es a benti randalirozasrol, en meg itt vigyorgok rajtuk :D

mindnekinek szep napot es egeszseget! :wink:
Vendég
 


Nárcisz!
Spontán szülésre készülnél? Én is arra gyúrtam... 8)
Viszont forognak szó szerint az utolsó pillanatig.
Nekem kb. a 18. hétig mindkettő fejvégű volt. Aztán a kicsi lány keresztbe fordult, és hol a köldökömnél láttuk a fejét, hol a derekamnál (hátul) kellett keresni.
Mentünk szülni, felvételkor mindkettő fejvégű. Tachycardia miatt áttessékeltek a műtőse, Danit kikapták és ekkor közölte a dokim, hogy Réka még dobott egy bukfencet és faros lett a végére... 8) 8) 8) 8)
vovanda
 
 


Sziasztok!

Zsófikukac írt sms-t,egész éjjel hányt,reggel bementek a kórházba,és sajna a hányástól tovább nyílt,2111.Kap visszatartó infúziót,és tüdőérlelőt.Kéri,hogy szorítsatok ti is neki,hogy még pár hétig bírják!
Férje megpróbál neki netet szerezni.



...mindjárt visszaolvasok!
Vendég
 


Zsófi nagyon szorítunk!
nárciszka
 
 


Zsófinak megy a drukk., hogy ne csak pár hétig bírja még, hanem legalább a 34 hétig.

t-pk
 
 


Üdv az újaknak :D

Mi megvagyunk,apa gyógyulgat...tegnap este kicsit megijedtem,mert a hűvelynél olyan nyilalló fájdalom volt,nem tudom ez normális-e. :roll:

Kukacka,sokat gondolok rátok!!!
Vendég
 


Nekem is volt már olyan. Sőt, már a legelején, beülti után ca.11 napon. Még soha nem éreztem korábban ilyent. Ezért is fordult meg a fejemben lehet, hogy sikerült?! Azóta is volt néhányszor.
Nekem meg a vádlim görcsölget éjszaka! És a hasam is fura, mintha nyúlna odabennt. Elég fura érzések. Ja,és éjszakára korlátozódnak ezek a dolgok.+tegnap este orrvérzés és orrkiszáradás. Na soroljam még mennyi bajom van? :wink:
nárciszka
 
 


Nyulasz!

Bocs, hogy így rátok (személy szerint Rád) török, de Zsófinak ha tudod a telefonszámát szeretném, ha elküldenéd, akár ide privibe, akár csunyeszka@gmail.com-ra!

Nem vagyok idegen, mert egy helyre járunk védőnőhöz, én is ikreket várok, és nagyon aggódom érte, és az ikresek.hu topikon is aggódnak érte sokan, szeretném felhívni és érdeklődni állapotáról!
Ja és mindketten keszthelyiek vagyunk!

Bizti nem tiltakozna érte és nem sértenénk személyiségi jogot, ha elárulnád, mert elmennék Zegre és meg is látogatnám, én is ott fogok kikötni úgyis, mert Keszthelyen nincs csecsemő intenzív.

A védőnőt is meginformálom ez ügyben, persze ha utólérem, de sajna itt a hétvége és nem tudok magán számot a védőnőnek sem :cry:

Köszi előre is a segítséget!

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Zsófikám, itt is meg mindenütt gondolok rád, hogy minden rendben legyen!!! ++++++++++++

Nyulasz, nekem is van időnként, hogy fáj a hüvelyem (vagy a gátam??? :roll: ). Egy-két napig szokott tartani (pl tegnap is), és olyan, mintha nagyon sokat bicikliztem volna, és a nyereg kitörte volna "ott lent". Neked pontosan hogy fáj? :roll: Félek, hogy nem tágulás okozza-e. Ráadásul a tegnapi napot rohadtul leszívtam. Reggel bementem busszal dokihoz, majd utána elgyalogoltam vagy fél km-t (egy címet kerestem, és gondoltam nem árt egy kis séta sem). Majd visszafelé már nem jártak a buszok a református összeröffenés miatt (erre fél órás tűző napon való ücsörgés után jöttem rá), ezért kénytelen voltam hazagyalogolni (taxi is bonyolult lett volna, mert le voltak zárva az utak). Délután 3-ra értem haza. :( Nem mertem kiszámolni, mennyit gyalogoltam, de 5 km biztos volt.... Utána kénytelen voltam takarítani meg pakolni, mert Apa ma elutazott, és segítenem kellett neki, Anyukám meg mindjárt jön hozzám, és már disznóól volt.. Remélem, a méhszájnak ez nem ártott meg.... Na rinya befejezve.

Viszont: vettem 3 tök jó terhesgatyót a H&M-ben. Ti tudtátok, hogy ott is kaphatók kismamicuccok? Nem is rosszak, és sokkal olcsóbbak, mint a Brendonban (mondjuk ezen persze nem kell csodálkozni). Az egyik gatya 3500 Ft volt! :D :D :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófi
Drukkok mennek!
Vendég
 


Rana!
A bicós az már több hete van, de az a szurkálás az más és olyanom is volt már. Néha annyira fáj a az "bicósizom",hogy alig tudok kikelni az ágyból. De ha megyek akkor már nincs gond :lol:
A múltkor én is vagy 3* körbejártam a mamutot és mondta is anyu,h jobban bírom mint korábban.
Tudtam a H&M-ről, én is vettem a múthéten egy szopipólót, nagyon jó. Kismama fazonja van. Még fogok venni sztm. kettőt. Egybe van csomagolva fehér meg fekete 7e-ért. Most és később is hasznos és az anyaga álom puha és kényelmes. Babaruhákat is ott illetve a Tescoban fogunk venni.
nárciszka
 
 


Nárciszka, és ez a "bicósizom" miért fáj ott, nem tudod???
A H&M-ben a gyerekcuccokat még nem néztem, de nemsokára meg fogom! :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Nem tudom. De az orvosom nem tulajdonított neki jelentőséget.
És C3000 lettem. De engem is idegesített.
Az ikresek.hu-n is irnak a szeméremcsont fádalomként emlegetik.
Az így láttuk mi rovatban.
nárciszka
 
 


Bocs írnak!
nárciszka
 
 


Nárciszka, köszi, megnézem ott! Anyukám is azt mondta most, hogy biztos tágul a szeméremcsont. :?

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Rana!
Izmok-ízületek tágulnak, helyezkednek... Na meg egyre nő a nyomás a medencére úgy egy az egybe...
Amúgy ki a védőnőd? Szülés a Klinikán lesz?

Zsófinak nagyon szorítunk, reméljük nem lesz baj, de kiengedni már nem nagyon fogják szülésig...
vovanda
 
 


Vanda, védőnő Lini Anita (aranyos). Szülés Klinikán, talán Dr Zatiknál. (még nem mondta biztosra, hogy elvállal. :roll: )
Cukik a kölykök! :D :wink:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Sziasztok Lányok!

Csatlakozhatok?

Mi a 34. héten járunk, egy pici fiú és egy pici lány növekedik a pocakomban, Zsombor és Zsófia Jázmin.:) Lombikbabák!

A harmadik trimeszterig szerintem jól bírtam a terhességet, de a 29. héttől toxémiás lettem, ami sajnos mostanra egészen kezd eluralkodni a szervezetemen. A legutóbbi (múlt heti) laboreredmények sem lettek túl jók, ezért a dokim szerint esélyes, hogy a 35. héten (egy hét múlva!!!!) császárral kiveszi a picikéket.

A flowmetria, CTG szerencsére csillagos ötös, úgyhogy remélem a babák nem szenvednek hiányt semmiben. A méhszájam már a 31. héten elsimult, azóta ágynyugalom van, de nem is tudok nagyon tenni -venni , mert irtóra vizesek a lábaim és most már térdben sem akarnak nagyon behajlani :?Ezen kívül magas vérnyomásra szedem a Dopegytet, na meg a vashiányra a vasat.

Kedden megyünk legközelebb a dokihoz, remélem addigra elérik a babák a két kilós súlyt. Másfél hete 1700-1800 g körül voltak. :roll: Azért nagyon félek, hogy ha tényleg előbb kell megszületniük tudnak-e majd spontán lélegezni, lehet-e őket szonda nélkül táplálni és a többi...

nellike
 
 


Nellike!
Babócáim 33+5re születtek. A kislegény 2300, a kislányom 2000 grammal. Lélegeztetőgépen egyetlen percet sem voltak, CPAP légzéstámogatás kb. 2 napig (ez ilyen orrmaszkos cucc).
Kajálás nehezen indult be, de hidd el, nem gáz a szonda, enyémeknek nem volt állandó csövük, és nem is orron át kapták, azt mondták, ezt jobban tűrik.
18 napot töltöttünk kórházban, amint szépen ettek önállóan, hazajöhettünk.
Tüdőérlelőt kaptál már? Ha nem, szerintem kérdezz rá a dokinál, ha tuti korák lesznek, érdemes beadni (rohadtul fáj amúgy, de megéri).
Hol fekszel? (már ha el akarod árulni... :wink: )
vovanda
 
 


Sziasztok!
Bocsi,a hétvégén rokonok voltak,most megyünk fogorvoshoz,meg házidokihoz,de majd igyekszem valamikor visszaolvasni.

Zsófi üzent,volt uhun,minden rendben velük,Málna 715gramm,Mátyás 846gramm.

Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nyulasz: Zsófikukacnak nagyon drukkolok, hogy semmi probléma ne legyen, és még húzza jó pár hétig!!!! :lol: :lol: :lol:
Neked pedig drukk a dokikhoz!!! :lol:

Vovanda: nagyon édesek a Picúrok és a nagyobbik fiúcska is!!! Őszinte gratuláció!!! :D :lol:

Nárciszka: hogy vannak a Babók? Rúgdosnak? :)

Franceska: beszélj nyugodtan többesszámban a Babákhoz, szerintem ez nagyon jó dolog. Melyik nap mész ellenőrzésre, mikor derül ki? :roll: :)

Rana: ezt a H&M üzletet megnézem magamnak Pesten, még sosem voltam. Pont én is nadrág vásárlás előtt állok. Köszi az infót!
:lol:

Nellike: üdv. itt. rólad már hallottam a bmc-s fórumon :lol: , mivel én is bmc-s voltam. Pihenj sokat és minden rendben lesz a Babókkal, nyugi! Bár, tudom ilyen szép időben ez elég nehéz... :roll: :?

Én a héten megyek AFP-re, jövőhéten pedig UH-ra. Remélem hamarosan kiderül kik lakoznak idebent!!!
:lol:

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Vovanda! Köszi, amit írtál, az kicsit megnyugtatott. A tüdőérlelőben mi a fájdalmas??? :shock: Egyenlőre a kórházba nem kellett befeküdnünk, de heti kétszer látogatjuk a doktor bácsit a János Kórházban és többször beszélünk telefonon, ha van valami. Remélem a holnapi látogatás után is még hazaengednek :? Csak jobb itthon feküdni, pihenni.

Nagyon szép kis babóid vannak:)

Trix!

Igen emlékszem, legalábbis a neved ismerős:) Gratula az ikrekhez! :wink: Csak szépen növeszgesd őket. Nekünk a 18. heti genetikai uh-n derült ki a nemük. :)

nellike
 
 


Nellike!
Fogalmam sincs, de nagyon sz@r. Nekem szülőszobán adták be, a fájásaimmal tök jól elvoltam, félig aludtam, na a szuritól felébredtem.
Tényleg ne idegeskedj, felesleges. Amúgy is: sokkal nagyobbak már nem lesznek a babók akkor sem, ha végig kihordod őket. Kb. a 30. héttől már kisebbek, mint az egyes babák, innentől van nagyon kevés helyük. Ha kaptok tüdőérlelőt, nem lesz gond.
Arra viszont mindenképpen készülj fel, hogy nem 4-5 napot lesztek kórházban, hanem többet.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Zsofinak szoritok, mert tudom minden na vagy het sokat szamit!

Remelem midne pocaklako szepen novoget :lol:

Mi hetvegen megyunk az ellenorzo uhura, hat akkor majd kiderul :roll: :lol: ...mar alig birom kivarni!!! :wink:

Mindenkinek szep estet!
Vendég
 


Sziasztok!
Vagyok-vagyok,bocsi,hogy most ilyen ritkán :oops:
Ma voltunk uhun,Noncsi 855 gramm,Bazsi 947 gramm,4 nap külömbség van köztük,koruknak megfelelő méretűek.
Apa is javulgat,de a válltörés miatt sokáig én leszek a jobbkeze.
Ma megvettük a kiságyakat és a kókuszmatracot :D

Zsófikukacról,sokat keményedik,de jól vannak,estére talán lesz netje.

Pocisimi mindenkinek!
Vendég
 


Nyulasz köszönöm!!!!!

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Csunyeszka,szívesen!
Vendég
 


És egy 26 hetes pocifotó:
Kép
Vendég
 


Nyulasz
Nagyon szép a pocakod!
Az nagyon jó, hogy Noncsi is, Bazsi is szépen növöget!

Zsófinak drukk!

Többiek?
Vendég
 


Twins!
Itt vagyok. Hogy vagytok? Nézem a vonalzódat, félidős vagy! Csak így tovább!
vovanda
 
 


Sziasztok, velünk minden rendben. Próbálom utolérni a 4d uh-os dokit, hátha jövő héten el tudnánk menni hozzá. Bár nem tudom, hogy mit látunk még, lehet már semmit.
A babák egyre aktívabbak és erősebbek, a pocakom csak úgy hullámzik és egyre többet aktívak.

Remélem a többiek is jól vannak.

t-pk
 
 


Lányok, Asszonyok :P :P
Eladó sorba került 2 db Fisher Price elektromos akváriumos hintánk, a kisebb fajta. (Mármint kisebb helyet foglal.) 4 bébielemmel működik. Nekünk óriási segítség volt ezidáig, de már kikívánkoznak belőle a srácaim.
Ára: 15.000 Ft/db (Ha valakinek 2 kell, kedvezményt adok!)
Mindkettő újszerű állapotban van.
Így néz ki és a leírás szerintieket tudja. Annyit pluszban, hogy 11,5 kg-ig teszteltem, teljesen jól bírja!
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?a ... ta_kicsi,2
Hétfőn felteszem a tesz-veszre, addig csak nektek 8)
(Tudok küldeni "saját" fotót is, csak lusti voltam fotózni. Egy az egyben ilyenek.)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok!

Zsófikukac! Sajnálom,hogy megint bekerültetek. Remélem ott minnél tovább egyben tudtok maradni. Drukkolok.

Nyulasz!
Ez igen. Szép poci. :D És szépen növögetnek a babák is benne.
De jó,hogy ti már vásároltok. Holnap én is körülnézek a neten. Mit,hol vegyünk?!

Franceska!
Várjuk az uhut. :wink:

T-pk!
Mi még alig-alig mozgunk. Ritkán érzek csak valamit.Én is ilyen tájt szeretnék 4d-re menni. Sztm. látni csak beszéld meg velük nehogy hátat fordítsanak. Nálunk ezt csinálják a srácok.

Vanda!
Bele szoktam olvasni a másik topciba is. Jókat derülök. :lol:

Twins!
Gratula a félidőhöz!

Szívuh-n voltunk. Mindkettőjüknél rendben volt. Fejvégűek. Eddig haránt voltak. Bár még bizti forgolódnak. Befelé boxolnak,fociznak de nagyon. Háttal voltak/vannak a pocimnak.
nárciszka
 
 


Nárciszka,szuper,hogy minden okés :D ...ja,az király,amikor befelé rugdosnak a hugyhólyagra :lol: A mozgást én csak 20 hetesen kezdtem el érezni,és akkor is egy ideig csak este.
A kiságyat a Minimanóban vettük(ott volt a legjobb áron),a babakocsit az expressz oldalon találtam(németországi bemutatódarab volt,közel fél áron sikerült),a bébihordozókat meg Szandrától vettem(gyönyörűek,megkíméltek)...másom még nekem se nagyon van.Holnap neked is félidőőőőőőőőőőőőőőő :D Rakhatnál te is pocifotót,meg mindenki!Ne csak én mutogassam :lol:
Andi,gartu a félidőhöz :D
Vendég
 


T-pk,remélem láttok még valamit,mert 2 héten belül valamikor mi is el akarunk menni mégegyszer.
Vendég
 


Hólyag? :lol: Abban már volt részem. :lol:
Teszek majd fotót! Szánik is kérik már. :lol:
nárciszka
 
 


Jaja,hólyag :lol: Várjuka fotót!
Vendég
 


Nyuszika!
Ruhán, orrszívón meg ágyneműn kívül mit akarsz még venni? :lol: Semmi másra nem lesz szükséged... Kiskádat Balunak még vettem (de minek), törölköző sem muszáj spéci, elég egy nagy fürdőlepedő. Meg vagy 30 db textilpelus. :lol:
vovanda
 
 


Vanda,nem kell kiskád? :roll:
Vendég
 


Én kihagytam. Teljesen funkciótlan volt, pár hétig használtuk csak. Ha dobsz egy textilpelus a kád aljára, akkor el sem csúszik a gyerek.
Ezeket értelmesebbnek tartom:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... agifurdeto
vovanda
 
 


Vanda,jól néznek ki ezek a fürdetők.És a hátukat ebben meg a popsijukat hogyan mosom meg? :roll: Akkor kiveszem belőle?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: