Új privát üzeneted érkezett!

Én is nagyon sajnálom mini :( :( :( ... most biztos minden rendben lesz...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Tudom én is hogy minden rendben lesz :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Ég a pofám, mininmanó74, ne haragudj! :oops: :oops: :oops: Most esett le, hogy a SOTE I.-es topikban már olvastalak korábban... Ne haragudj, nem akartam tapír lenni... :oops: :oops: :oops:
A dokid tényleg elismert, de ettől függetlenül nem tudom megugrani ezt a dolgot... Remélem, most már véget ér a kálváriád!

Kép
Kép
200907?
 
 

 
 

Sziasztok Kismamák!
hétfő lévén, felteszem a táblánkat. Ha valakinek valami óhaja-sóhaja van ezzel kapcsolatban, kérem jelezze. Vannak még pótolnadó adatok! :)

És tessék mindenkinek bizakodnia, hogy rendben lesz mindegyikőnk !!! :D Kép
stike
 
 


nagyon jó lett a tábla stike.nekem még beírnád,h első baba és a következő vizsgálat: 11.13.
köszike

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Vernike,Klarka,F.nikici!
Gratulálok Nektek a babához,és üdv közöttünk!

Stike!
Utólag nagyon Boldog Szülinapot!


Hát Lányok,tegnap nem tudtam jönni,mert egész nap az ágyat nyomtam!
Ilyen rosszul még életemben nem éreztem magam!
Nem tudtam semmit sem csinálni,kínomban már pityeregtem!
Jól megkínoz a babócám!
Ma már azért kicsit jobb a helyzet,csak délelött voltam kiütve!
Vettem a gyógyszertárben b6 vitamint,talán beválik!

Olvastam pár napja hogy beszélgettetek a kombinált szűrésről!
Utánnanéztem de sajnos a közelemben sehol sem csinálják meg!
Szerintetek lehet olyat is hogy a legközelebbi városba lévő kórházba bejelentkezni?
Mert azért engem is érdekelne az a szűrés!
20140328174041
 
 


Stike!

A táblázathoz a még hiányzó adataim:
-Zalaegerszegen fogok szülni
-a baba kora 6+5
Köszönöm!

Egyébként nagyon jó a táblázat,ügyi vagy!
20140328174041
 
 


Moncsy!
én úgy tudom,h a szűrések nem lakóhelyhez kötöttek,így sztem bejelentkezhetsz a legközelebbi város kórházába.de sajnos még nem nagyon vannak tapasztalataim.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok

stike tök jó lett a táblázat. Nekem a kor 30 éves vagyok. Talán annyit még lehetne hogy sorrendbe tenni szülés szerint akkor jól átlátható. Vagy szerintetek nem?

Nekem is volt ma hányingerem, ami nekem bejött az a gyömbéres üdítő, meg a mentolos rágó.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ma én teljesen jól voltam, semmi hányinger egész nap, már nagyon rámfért egy nyugis nap. :wink:

Vitamin!

Én hiszek azoknak a dokiknak is akik kiküldenek a piacra vitaminok helyett, hisz szüleink sem szedtek semmit mégis egészségesek vagyunk, meg több ismerősömnek is ilyen hozzáállású dokija volt és semmi baja nem lett a babájának. És biztos vagyok benne, hogy ennek a nagy vitaminmániának a reklám az oka főleg és csak kisebb százalékban a fejlődő orvostudomány. Ennek ellenére én is szedek, mert parás vagyok! :lol:

Moncsy!

Akár Bp-re is jöhetsz kombinált szűrésre, ha rászánsz egy napot és bejelentkezel, mert egy lány itt a fórumon is messziről jött fel Pestre a szűrésre. Bárhova mehetsz, de szerintem mindenhol be kell előre jelentkezni. Ez tuti! :wink:

Stike!

Szerintem is szupi a táblázat és jó Gani ötlete, hogy szülési sorrendbe is rakhatnál minket, bár az még sokszor fog szerintem változni, de főleg majd júliusban. :wink: Ja! És nekem is első baba!

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati én egyébként mindegyik gyerekkel csak a 16. hétig szedtem vitamint, akkor a legfontosabb hiszen addig alakulnak ki a szervei idegrendszer stb... utána ezek a dolgok inkább érnek, és hízik, utána már csak heti kétszer vettem be. viszont a tardiferont mindenképpen kellett szednem mert vérszegény voltam

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék! Bár még csak pénteken lesz az első UH, de 4 db 2 csíkom van már! Budapesten lakom, a SOTE I-en fogok szülni, mi úgy számoltuk, hogy a Babuci születésének várható ideje 2009.07.13.
Sajnos a nyáron lett egy Angyalkánk, de most nagyon bízunk benne, hogy minden rendben lesz![/url]
breki76
 
 


Kép[/url]
breki76
 
 


A vitaminok nem az egészséges, változatos étkezés helyett, hanem MELLETT szedendők. Lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni, hogy valóban szükség van-e rájuk. Na de, ellenezni??? Azt már kicsit erősnek érzem egy orvos részéről.
Ha jól tudom, akkor a '60-as években kezdődtek azok a kutatások, amelynek eredménye képpen ma már beszélhetünk tudatos családtervezésről. Kutatások bizonyították be, hogy már a fogantatás előtt érdemes elkezdeni a babáról való gondoskodást: nagyobb eséllyel születnek egészségesebb gyerekek.
A mi szüleink idejében valóban nem voltak ilyen készítmények. De ők is jobb körülmények között várták a babát és szültek, mint például teszem azt a középkorban. Abban az időben sok gyerek született és jóval magasabb is volt a csecsemő halandóság: a rossz körülmények miatt az erősebb maradt életben. Egészen egyszerű, ma már hétköznapi életkörülményekkel sok kisgyereket lehetett volna megmenteni. Azért arra nem lehet alapozni, hogy "nekik sem volt".
Igen, nekünk is olyan kiságyunk volt, aminek a rácsai közé beszorulhatott (volna) a fejünk. Ma már biztonságosabbak. És ha választani lehet, akkor inkább a biztonságot választja magának az ember, nem?
Ezek a kismama vitaminok kétségkívűl divatosak és nyilván szép bevételt jelentenek a gyártóknak. Szerény véleményem szerint hasznosak. Nem muszály azt vallani, hogy szükség van rá. Én csak az ellenzést nem értem. :shock:

Kép
Kép
200907?
 
 


Igazad van, az ellenzés tényleg túlzásnak hat, hisz ártani nem hiszem, hogy árt, ha annyit szed belőle az ember amennyit lehet. Pl. az enyémre rá van írva, hogy naponta csak egyet szedhetek belőle. (amúgy megnéztem és van benne b6 vitamin is :) )

Viszont ezekkel a korszerű dolgokkal sem értek feltétlen egyet. Ugyebár nekem semmi tapasztalatom csak barátaimnak ismerőseimnek. Az a szuper új kiskád, amiben már lassan magától is megül a csecsemő max. pár hónapig jó, utána csak nyomni fogja szegényt. A légzésfigyelőkről meg mentőstől hallottam már, hogy feleslegesen idegesíti csak a szülőket. Hirtelen csak ennyi jut eszembe. De még biztos lehetne sorolni, hogy mennyi haszontalan új, "praktikusabb" dolgot árulnak, mint régen. Ezek mellett biztos vannak amúgy praktikus dolgok is, ha csak az eldobható pelenkáról beszélünk már az megkönnyíti a mai szülők életét, meg a különböző sterilizálók. Viszont kíváncsi vagyok mi lesz 10 év múlva. Hááát... Az emberek újra inkább a természetes dolgok felé fordulnak. Már van megint mosható pelenka modern kiszerelésben, sőt komposztálható is. (ha lesz komposztálónk akkor tuti kipróbálom :lol: ) A vitaminok közül is elkezdődött a "természetesedés" (magyarosan fogalmazva :lol: ) hipp natal, meg hasonlók. Szóval ez örök körforgás, mindig visszatér a régi divatba.

Üdv közöttünk Breki! Hát neked is van múltad...sajnálom, itt sokan vagyunk ezzel így! Most minden rendben lesz, ne aggódj! :wink:

Gabi!

Én is majd megkérdezem a dokit, hogy meddig szedjem, ha eldöntöm végre ki lesz a dokim... kire hallgassak... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Igen, már jól van a baba!!

Megpróbálok tenni egy-egy képet a gyerekekről:

Andris fiam Kép

Attila fiam Kép

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Hát igen! Andris már nagyfiú! :D Aranyosak! Ati ezzel a tipikus csecsemős riadt tekintettel... :D Drága!

Kép
Kép
tabati
 
 


Hogy mi a pratikus és haszontalan, azt ki-ki döntse el. De valószínű nem véletlenül, hogy a 3 legnagyobb üzlet, az az esküvő, gyerek és a temetés... :?

Kép
Kép
200907?
 
 


Igen...milyen durva... a születés, meg a halál. :roll: És persze még csupa más nagyszerű és boldog dolog, mint pl. a házasság. Pl. én táncos vagyok és a menyasszonyi ruhám egy táncruhakölcsönzőből volt, fehér keringőruha, gyönyörű, mondanom sem kell, hogy egy és ugyanaz, mint egy olyan királylányos esküvői ruha. A különbség csak annyi, hogy ( most nyáron 3hónapja) 10 ezer ft.-ba került és még hozzá is varrtak nekem kérésre (saját elképzelésem szerint) a kesztyűmhöz egy fátyol szerű valamit. (bocsi ezt most nem tudom jobban elmagyarázni :oops: ) És néztem a marcipánokat is a tortára, persze egy óriási marcipán sokkal olcsóbb volt, mint egy pöttöm kis esküvőis pár. Ez van...

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja! Stike!

6+5 vagyok és nem fordítva! :wink: (legalábbis eddig még így tudom :roll: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok jó reggelt :lol: :lol:

200907 semmi gond, nem voltál "tapír" :lol: :lol: :lol: :lol:

Breki! üdv köztünk és csak egy nap van köztünk és én is Sote I.-en fogok szülni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sajnálom Angyalkádat de láttom itt tényleg elég sok kismaminak van már múltja sajnos :oops: DE MOST MINDEN RENDBEN LESZ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Lányok ha nem zavar megmutatom az én kislányomat:
Kép Kép
és az imádott másik "lányunk" Sissike:
Kép

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok lányok! Szép jó reggelt mindenkinek!
Nagyon szép kész gyerekek vannak már itt néhányatoknál! Gratulálunk!!! Akkor nem lehet itt gond, a jövőben, vagy a mostani alkalommal sem!

A táblát korrigáltam... Kérem tudjátok, hogy a baba korát mindig hétfőnként korrigálom, tehát most a hétfői, azaz nov. 10-i állapotokat fogjátok látni. Egyébként beleőrülnék a folyamatos uptodate helyzett fenntartásába! Az 8 órás munkakör lenne.... :lol:

Mindenkinek szép gyarapodást és tünetmentes napot kívánok! :)
stike
 
 


jó így is 2 részletben, nem? :roll:

Kép
stike
 
 


Vannak akikről régen hallottunk:

mi van Nellikével például? Reméljük rendben fejlődik vagy fejlődnek a kicsi(k) a beültetés után!!?? szívesen olvasunk rólad is! :)
stike
 
 


Szép jó reggelt!
Üdv breki,nagy gratula.Mi pont egy napra vagyunk egyenlőre kiírva:):):):)

Klarka!
nagyon édesek és szépek a fiaid.biztos sok lány fog epekedni Andris után.

Minimanó!
Eszméletlen szép a lányod.már kész nő.megy neki a pózolás :wink:
kutyusotok is nagyon édes.pont nekem is ilyenem van csak az enyém fiúcska.bolognese v havanese?enyém bolognese...

Kép
Kép
csibe83
 
 


köszi stike a tábliba a javítást

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe!
Az enyém havanese :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok!

Ha szabad, akkor én is csatlakoznék. Július 6-a környékén fog érkezni a babóca :)
Én jövőhéten fogok először orvoshoz menni, nem akartam elsietni a dolgokat.
edi manó
 
 


Lányok!!!
Most voltam wc-n és vagy egy kis barna folt a bugyimon :oops: Szerintetek? Ez normális lehet? Nekem emlékeim szerint nem volt ilyen terhességeim alatt :roll:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Edi manó! :lol: :lol: :lol: :lol:

Üdv köztünk és gratulálok a pocaklakóhoz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Én is jövőhét hétfőn megyek dokihoz :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Minimano, köszi a kedves fogadást. most nézem, te is a SOTE-n fogsz szülni. Előre láthatólag én is. Mi a véleményed a kórházról?
edi manó
 
 


Szerintem jó bár a dokikra mindig sokat kell várni :wink: Én most feküdtem bent máricusban és nagyon kedvesek voltak a nővérek és a dokik is :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok

üdv az újaknak.

Én is hétfőn megyek dokihoz, már várom.

Mini van akinek szokott lenni ilyen barnás folyása, én mmindenesetre felhívnám a dokit ne hogy baj legyen. Lehet te is kapsz utrogestán hüvelykúpot.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Minimano+Tabati! Köszi a bíztatást, szerintem is minden ok lesz most! Mi elnapoltuk az UH-t jövő péntekre, lehet most még nem lett volna szívhang, és jobb ha nem bolygatjuk Aktívkát! Minimano! Gyönyörű Kislányod van!!!!


Minden Kismamának Puszi

Kép[/url]
breki76
 
 


Köszi Lányoka a lányom dicséretét hát én is büszke vagyok rá! :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


tabati!

Nem tudjuk elképzelni a ruhádat. Talán, ha mellékelnél egy képet... :roll: :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
200907?
 
 


Egyetértek!!! nagyon nehéz a felfogásunk most ebben a másállapotban.... :lol: :lol: :lol: :lol:
stike
 
 


Sziasztok:) csatlakoznék a klubhoz én is, úgy néz ki, július elején érkezik a 4. kisbabám... :D

Kép
Kép
noa008
 
 


Minimanó!
sztem pihenj sokat és azért beszélj az orvosoddal is.

Noa üdv köztünk!mesélj magadról kicsit.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Szia, noa008! :)

Gratulálok, és le a kalappal, hogy egy 4.-et is vállaltok! :wink: gabi1-nél is a negyedik baba jön. Áruljátok már el légyszi, hogy honnan van ennyi bátorságotok? :)

Kép
Kép
200907?
 
 


én már öreg tyúk vagyok, a legnagyobb "bébim" 17 éves :lol: Idén márciusban szültem, úgyhogy ez a baba nagy meglepetést okozott, de az első ijedtségen túl (mármint, hogy egy kicsit korán érkezett) nagy örömmel várjuk :D

Kép
Kép
noa008
 
 


Hát, én sem gondoltam volna, hogy egyszer nagycsaládos leszek... De túl egy tragédián, egy váláson, az "új" életembe belefért a harmadik baba, és most a negyedik is, bár hazudnék, ha azt állítanám, hogy nem vagyok egy kicsit megijedve... :? Igazából nekem a kis korkülönbség tűnik nehéz feladatnak... Van valamelyikőtöknek ebben tapasztalata? 15 hónap lesz a két pici között.

Kép
Kép
noa008
 
 


Húha noa, gratulálok és minden elismerésem, de tényleg.
edi manó
 
 


noa008!
Ha jól tévedek, akkor ilyen kis korkülönbséggel nincsen senkinek tapasztalata. De te is átéltél egysmást, így alighanem van némi fogalmad a talpon maradásról. :( Biztos meg tudod majd oldani pláne, hogy már ekkora a legnagyobb gyereked. És gondolom nem véletlenül vállaljátok a pároddal sem... Menni fog, hidd el! :wink: :D

Kép
Kép
200907?
 
 


Köszönöm a biztatást :D tudom, hogy menni fog, de látod, még négy terhesség után is lehet izgulni :D

Kép
Kép
noa008
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem voltam mostanában, de nem nagyon értem rá netezni. Stike, azért édi vagy, hogy hiányoltál, és íme pár adat:

Nellike, 31 év , Pest megye, 6. hét (6+0), 2009.07.07., első baba, köv. uh. 11.13., Szent János Kórház

Én azért már nem vagyok túl jól, két napja rám is rámtört az émelygés, de szerencsére a róka azért még elkerül. :? Továbbra is uborka, savanyú kápi a kedvenc és a Hohes C-nek van egy "Red Multivitamin " nevű gyümiléje ami a férjem szerint rohadt savanyú. na az nekem pont jó. :)

MinimanÓ! Gratulálok a lányodhoz, nagyon szép kislány! A barnázás miatt ne aggódj feleslegesen, de szerintem mindenképp szólj az orvosodnak. Lehet, hogy az utrogestan tényleg segít és kelleni fog.

nellike
 
 


Köszi Lányok a tanácsokat, de igazából (szerencsére) azon a reggeli egy csepp barnázgatáson kívül ma nem volt több, tehát szerintem sincs semmi gond. :lol:

Jó éjt mindenkinek :lol:

Noa üdv köztünk. :lol:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Nelli!

Sorstárs! :lol: Bár (lekopogom) már két napja nincs hányingerem, most inkább olyan levert vagyok, mintha valami kór megtámadott volna. De állítólag ez is a babától van, nem jó a közérzetem. De inkább, mint a hányinger. :roll:

Üdv közöttünk Noa és Edi!

Noa!

Annyira jó, hogy neked is négy gyermeked lesz. Nekem is ez az álmom, de jelenleg még az elsőt várom... :lol: Szép a kislányod neve: Noa Ezt fogja használni, vagy a Hannát? Bevallom amikor először hallottam ezt a nevet azt hittem fiúnév, mert ez a Noé amerikai megfelelője, de aztán felvilágosítottak. :lol:

Edi!

Én is sok jót hallottam a Sote I-ről, úgyhogy hajrá!! :wink:

007? :lol:

Jó, majd rakok fel képet, ha férjuram ráér, mert én nem vagyok ekkora számítógépguru! (de amúgy nem azért írtam, hogy dicsekedjek :oops: , sima hercegnős ruha volt semmi különös, egy vékony kis spagettipánttal, csak az árkülönbségekre akartam rávilágítani :oops: )

Stike!

Köszi a javított táblázatot! És természetesen nem várjuk el tőled, hogy naprakész légy! :lol: Elég lesz a hétfői váltás! :lol:

Csibe!

Már mindjárt itt a csütörtök és megláthatod a babódat! :D

Manó!

Én a helyedben tuti holnap elmennék egy dokihoz (a dokimhoz), mert én is azt hallottam, hogy nem feltétlen baj, de az is lehet. Mit veszíthetsz, max. hamarabb látod újra a babádat! :D

És tényleg gyönyörű a lányod! :) Jól lett becsavarva haja is! Csak nem te csináltad? ne engedd neki levágatni, majd elég lesz 14 évesen tüsi festett hajjal, addig legalább legyen ilyen szép hosszú szőke! :lol: Ja! És a kutyád is édes. Nekem is van két keverék, majd róluk is rakok fel képet!

Gabi!

Látom egy napon megyünk dokihoz! Én még csak most fogom látni igazán a babánkat! :D Kicsit félve ugyan, de már várom! Nem is tudom...talán minden vizsgálat előtt lesz bennem egy kicsi félsz, ez természetes nem...? :oops: :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: