Új privát üzeneted érkezett!

Vicky,

láttam, már válaszoltam is :wink:
Köszi a linket, megnézem!

Kata

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Én is válaszoltam :wink:
Vendég
 


Köszi itt is :wink:
Tényleg megnyugtató volt látni a soraidat!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 

 
 

Vendég
 


http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=417

Ellátlak benneteket olvasnivalóval :wink:
Vendég
 


Köszi,köszi!!!
Én is paramamisodom rendesen :lol:
Vicky, nekee is első baba?

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Nagyon jó ez a táblázat, újabb bizonyosság, hogy jó a mérete :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Ajánlom nektek, hogy olvassátok el a Terhesség félelem nélkül című könyvet. Nem szakmai, inkább humoros az egész de tényleg segít legyőzni egy csomó parát:)

Egyébként meg olyan nincs, hogy valaki ne parázzon... a hangsúly azon van, hogy ez mennyire hatalmasodik el.
katuska79
 
 


Kata
Igen, első baba... eddig a karrier-építés ment... :wink:
Vendég
 


asiye: még nem voltam dokinál, majd Csütörtökön megyek. :) Gondolhatod mennyire várom, hogy végre lássam őt. :)
Vendég
 


Szerintem is teljesen normális, hogy parázunk, csak az nem mindegy, hogy mennyire. :)
Vendég
 


Jajj, lányok, már kezdek is megnyugodni! :D Elvégre úgy kell nekimenni, hogy vigyázunk, ahoy tudunk és minden rendben lesz! :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Paramamiknak nem jó ám, ha sokat tudnak... :lol: :wink:
Vendég
 


Én elhatároztam, hogy a babával minden rendben lesz, könnyedén fogok szülni és kész!
Vendég
 


Vicky, úgy legyen!
Kívánom mindannyiunknak! :wink:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Egyébként az esetek nagy részében normál lefolyású terhesség után, egészséges baba születik... még az őserdőkben is, ahol nincs szakszerű, mindenre kiterjedő terhesgondozás....
Vendég
 


Igen Vicky ez így igaz!!!!

Van ott terhesgondozás..a sámán vagy ki rádnéz ferde szemmel és már mondja is a frankót:))

Az a legjobb ha a para átcsap egészséges izgalomba...főleg az utolsó napokban, hogy na mi lesz már????? MIt növeszt még körmöt? Hajat? és tényleg azt növeszt akkor már csak!
katuska79
 
 


Amikor az első gyerekemet vártam a nőgyógyászom a 12.heti vizsgálaton megkért, hogy ne olvassak többet terhesség témában. Mindent elolvastam és mindenről kikérdeztem, teljes para volt az élet...........
Utána is elolvastam persze mindenfélét de azért igyekeztem nem pánikba esni mindentől:-). Hál'istennek normál lefolyású terhesség után makk egészséges gyerekem született........mondjuk nem túl könnyen....már ami a szülést illeti.
Most úgy vagyok mint Vicky, eldöntöttem, hogy csakúgy mint elsőre minden rendben lesz! :wink: . Könnyed szülésről nem álmodom de az a része még nem is izgat....
Lányok, jelszó: no para! Csak pozitívan :wink: .
Émelygésmentes jó estét kívánok mindenkinek!

KépKép
peni
 
 


http://www.gynschall.co.at/preis.htm

Nem is drága a mo-i egészségügy... még maszekban sem... :roll: :wink:

Kata
A vérvételesre visszatérve... ott nagyon számít a pontos terhességi kor 1-2 napos eltérés már más eredményt adhat!
http://www.baby-boom.at/service_ss_diagnostik.htm
Vendég
 


Ígérem, megfogadom!
Miután betermeltem egy kis zöldborsólevest - úgy látszik ilyen leveses lettem, ráadásul ilyen időpontban :oops:
Én is mindenkinek kívánok szép és nyugalmas estét!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Én is nagyon izgulok mindenen, de nem lenne szabad. Még pedig azért nem, mert ha baj van, akkor sajnos tehetetlen vagy Te is és az orvos is. Bocsánat, hogy ezt írom, de nem véletlenül. Ha meg minden rendben van, akkor minek izgulni??? Élvezni kellene ezt a Csodát.
Ezt most olvasná a férjem, megkérdezné, hogy akkor miért nem így csinálom?????!!!!! Azért mert lehetetlen! De próbálkozni kell, muszáj.

Utolsó 3 gombóc nagyon kelendő lett, de végül 2:1 arányban én ettem többet. (értelemszerűen :lol: :lol: :oops: ) Sajna oda kellett volna adni a férjemnek. A Kicsimnek már nem kellett. :lol: :lol:

Leszakadnak a cickóim, de nem látom, hogy nőne!! :shock: Akkor már nőjön, ha így fáj :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Próbálok visszaolvasgatni, de semmi időm a fiuk mellett. :(

Kata!
Én is néztem mér ilyen kevés napot ír a vonalzóm!?
Megpróbálom majd újraszerkeszteni :lol:

Látom a neveket jól kibeszéltétek. Én is egyetértek Bettivel, hogy számít a vezetéknév is.Nállunk ezzel sincs gond mert török vezeték nevünk van :lol:

Én lány nevekkel vagyok tele, fiu egy sincs amiben megtudnánk egyeznia a férjemme egyenlőre, lányból viszont nem tudunk válsztani! :lol:
Favoritok:Zehra, Yasemin,Melda, Ebru, Esra, .meg még egy rakás :lol:

Én már előre megnéztem hogy melyik héten mi miatt parázzak :lol:
Bár megmondom őszintén hogy tegnap pl. eszembe se jutott hogy terhes vagyok :oops: Annyira lekötnek a gyerekek, hogy sokszor csak azt veszem észre hogy felkelünk meg lefekszünk! :?

Voltatok már védőnőnél?
(Na megjelentek a gyermekeim :) )
Sziasztok!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


sziasztok,

látom jól kitárgyaltátok a parázást! Én is ilyen vagyok... :oops: A neten persze minden témát megtalálok, amit nem kellene...

Asiye, Mo-n éltek? Szép hangzásúak a török nevek! Védőnőnél még nem voltam, talán hétfőn felhívom, hogy mikor menjek... :roll: Annyi rosszat hallani védőnőkről, hogy csak feleslegesen paráztatják a népet, hogy eddig inkább halogattam...bár remélem az enyém nem ilyen lesz :D

Katuska, a könyvet én már meg is vettem és elolvastam, tényleg jó! :D

Picuranyu, nagy drukk csütörtökre, minden rendben lesz! :wink:

Eperfagyi, émelygéssel hogy állsz? Nekem pár napja múlóban van, nem akarom elkiabálni, de 3 hét után már tudok pl. újra ebédelni :lol: Bár mi sokat vártunk erre a babucira, úgyhogy ha egy évig hánynék, azt is bevállalnám Érte :lol:

Vicky, látom tényleg vágod a témát :lol: :lol: Nem semmik ezek az árak, tényleg ne szóljunk itt egy szót sem...Te ott fogsz dokihoz járni és szülni?

Próbálok ma még visszaolvasni! Vigyázzatok magatokra és no para :wink:

V.

Kép
vickybabe
 
 


Sziasztok!

Asiye! Gyönyörűek a nevek! Ahogy látom, van egy Alper nevű fiacskád is -- én is ismerek egy Alpert :D
A lánynevek közül nekem az Esra hihetetlenül tetszik! Egyszer voltam egy 2 hetes nyelvtanfolyamon Ausztriában, ott volt egy Esra, azóta nagyon tetszik -- pedig ennek közel 10 éve már!A Yasemin (gondolom ugyanaz , mint a Jázmin) szintén gyönyörű! Én is ajánlgattam a férjemnek, ha kislány lenne, de valahogy ő a 'hagyományos' nevekhez ragaszkodik -- majd meglátjuk :lol:

Ismeritek Székely Andrástól a: Jöttek, láttak, legyőztek című könyvet? Én nemrég kaptam kölcsön és nagyon mókásnak tartom -- egy kispapa szemszögéből kíséri figyelemmel a történetet, a pozitív teszttől a kisgyerekkor buktatóin át. Tényleg szórakoztató :lol: :lol:

Védőnőnél én hétfőn voltam először. Kedves és aranyos, nem paráztatott semmin (egyelőre :roll: )

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata! Majdnem egyidősek vagyunk :D Mikor mész legközelebb dokihoz? Mi jún. 30-án megyünk az Istenhegyibe kombinált tesztre, előtte 1 héttel lesz a 12. heti UH, már nagyon várom! Már csak 3 hét! :lol:
Védőnőnél mi történik egyébként?

Mi a párommal már meg is egyeztünk a nevekben, nem is gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű lesz :lol: Persze még változhat :D

Kép
vickybabe
 
 


Vickybabe!

Jé, tényleg! Mikorra vag kiírva? Én január 2 :D Én júni 26.-án megyek az Istenhegyibe kombinált tesztre, és 24.-én megyek UH-ra. (előtte héten szabin van a doki)Én is alig várom, minden nap mennék, ha lehetne :lol:
A védőnőnél nálam az történt, hogy kellett vinni a papírt, amelyen a terhesség megerősítése áll, kitöltötte a kiskönyvet, kikérdezett mindenféléről, gyógyszerérzékenység, miegymás. Mért egy testsúlyt és egy vérnyomást. Kell majd a háziorvoshoz menni, hogy adjon beutalót EKG-ra, mert az is fog kelleni.
Megkérdezhetem, hogy mik a nyerő nevek nálatok?
Mi nagyon beválasztottunk, mikor tervezgettünk, ugyanis mind a Luca, mind a Dávid decemberi -- nem akarok kitolni szegénnyel, hogy minden ünnep ott legyen egy kupacban :wink:
Így most nagy esélyes a Zita/Nikolett/Virág/Zsófi és a Máté/Ákos/András. Vagy ki tudja, mit találunk még ki :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata, köszi a védőnős infót!
Nekem mensi szerint január 4 :wink: Azt olvastam, hogy a 12. heti UH-n mondanak pontos terhességi kort a méretek alapján.
Nekem is júni 24. a következő UH időpontom :lol:, vághatjuk együtt a centit! Már csak 3 hét! Az Istenhegyiről akkor majd számolj be, mielőtt mi megyünk :lol: Azt olvastam, hogy ott a 4D-ről kapunk DVD-t is majd :D :D :D

Szépek a neveitek! Zsófi és Virág nálunk is szóba került :D
Fiúnevünk Levente, lány Lilla (fiú elég egyértelmű, lányban még játszik a Larina és a Liliána is :D ). L betűs a vezetéknevünk és olyan szépen csengenek együtt :lol: Megnéztem, hál'Istennek mindegyik nyáron van :D Erre én is figyelek, nekem minden dec-ben van (névnap, szülinap) és nagyon utáltam régen :evil:

Kép
vickybabe
 
 


Vicky
Émelygés és én nehézkes szimbiózisban élünk. 10 éve várok erre a babára, de nem viselem olyan hősként a hányingert, mint Te.

Egy nehéz kérdésben szeretném a tanácsotokat kérni.

Nekünk tavaly lett volna egy kislányunk........ 20. héten lett vége. A férjem szeretné, ha ez a baba ugyanazt a nevet kapná, mert neki továbbra is az tetszik. (Nekem is!) Valahogy nem tudom, hogy helyes döntés lenne-e. Az én szívemben ahhoz a névhez egy másik baba tartozik. :( Másik nevet nem akar és nem is érdekli, úgy értem nem is keresgél.
Vendég
 


Vickybabe!

Nekem mensi alapján 6 hetes és 2 napos volt, mikor dokinál voltam, az UH leletre pedig ez került: A biometriai adatok 6 hetes 1 napos terhességnek vfelenek meg -- azt hiszem, szépen hoztuk az időpontokat :lol: Ha a többi is így alakul, akár napra is időben érkezhet :D Persze, majd beszámolok az Istenhegyiről!

Eperfagyi!
Nagyon nehéz kérdést tettél fel... Kétféle érzés munkál bennem egyszerre: valószínűleg én is azt érezném, hogy ez a név egy másik babához tartozik, másrészt, ha ez tetszik, akkor talán mégis ezt kellene választani.
Sajna nem tudok okos tanácsot adni, csak azt írtam, hogy én mit gondolok. De ezt úgyis ti fogjátok érezni és látni, lehet, hogyha kibújik a csöppség, akkor már teljesen az övének fogjátok érezni a nevet, de lehet, hogy végül mégis más mellett döntötök majd. Szerintem ebben az esetben nincs helyes vagy helytelen döntés, tegyétek, ahogy a szívetek diktálja.

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kata, nekem 3-4 nappal "fiatalabb", mint a hivatalos kora, mert tutira nem a ciklus 14. napján fogant, hanem 17-18. napon (pont mértem hőt, úgyhogy tudom, mikor volt peteérésem :lol: )

Eperfagyi, kitartás az émelygéshez! Hányadik héten vagy? Nekem mostanában múlik...
Nehéz ez a kérdés, hála Istennek csak kívülállóként tudok véleményt mondani: én Veled értek egyet, fájdalmas emlékek kapcsolódnak ahhoz a névhez és nem lenne jó, ha a kis babádról mindig ezek a fájdalmak jutnának eszedbe! Annyi más név is van, biztos találtok olyat, ami a férjednek is tetszik!

Kép
vickybabe
 
 


Eperfagyi:
Hát ez tényleg nehéz.. Nekünk is van egyangyalkánk, őt elég korán vesztettük el, gy akkor még nem jttek számításba nevek.
Én valószínűleg nem tudnám ugyanazt a nevet adni a babának, hiszen, ha a 20. hétig hordtad, már kontaktusba kerültetek, érezted, láttad, így én biztos ,hogy hozzá kötném.. Persze ez a ti döntésetek, igazából rajtad múlik.

papír a terhesség megerősítéséről:
Van ilyen konkrét papír, vagy elég olyan, amin egy uh diagnózis áll?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olvasgattalak benneteket. Szeretnék hozzátok csatlakozni.
Úgy tünik, végre sikerrel járt a 3. lombikunk.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna:
üdv itt köztünk :) Szoktam olvasgatni a beültetéses topicot, és drukkoltam neked nagyon :)
Ha jól látom egyszerre vagyunk hivatalosak uh-ra :) júni 9, ugye?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!
Én az UH diagnózist vittem, illetve az ambuláns lapot, amin a fizikális vizsgálat eredménye van. Ez így elég volt, bár szerintem csak az UH papírt nézte.

Hanna!
Üdvözöllek köztünk és gratula a Babóhoz!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Mágnes! Kata! Köszi szépen!

Mágnes! Igen, 9.-én megyek uh-ra. Még régen írtam az inszemes topicba, ott is találkoztunk már. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


huh az lehet Hanna, annyira régen jártam én is már ott :)
Lehet tudni, hogy hány baba maradt veletek?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Üdv Hanna!. :)
Vendég
 


Mágnes! 3 babát kaptam vissza. Mivel volt már egy méhenkívülim, így gyorsan elmentem uh-ra és 2 petezsákot láttak, de csak az egyikben volt szikhólyag és 2 mm-es embriócsomó. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szia Picuranyu!
Hogy érzed magad?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna ez az jelenti, hogy az egyik petezsák üres, tehát egy baba maradt veletek? Bármennyi is, gratulálok hozzá :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes! Még nagyon picik. Bármi lehet még. Egyenlőre itthon pihenek.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna! Nagyon-nagyon gratulálok! :D :D :D

Mágnes, Hanna! 9.-ig már csak 1 hét van! :wink: :wink:

Kép
vickybabe
 
 


Köszi, jól vagyok, de csak kapjalak el valamikor. :) Rengeteg kérdésem van ám, hogy mi van veled. :)
Vendég
 


Csajok, valaki megy ki a Baba-mama Expo-ra? (www.babamamaexpo.hu) Én úgy mennék, de igazából még korai bármit is vásárolni, így nem megyünk szerintem :( Úgyhogy majd a következőre :D

Kép
vickybabe
 
 


vicky:
Ne is mondd! Jó ,hogy már csak egy hét, de ez is olyan távolinak tűnik!! Alig várom ár, hogy tudjam, minden ok!
Furcsa most, mert Annával az elején hetente volt uh. Persze most örülök, hogy eddig komplikáció mentes a terhességem, de olyan hosszúnak tűnik ez az egy hónap, amióta nem láttam :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Vicky! Nagyon szépen köszi!

Picuranyu! Megyek msn-re és elkaphatsz. :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vickybabe!
Valószínűleg én is hasonló megfontolásból nem megyek/megyünk el -- otthagynék egy vagyot annak ellenére, hogy szeritem is koraui ég egy kis zoknit is venni :lol: :lol:
Akkor miért csorgassam a nyálam? Jövőre viszont már nagyon ott lesz a helyünk!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Asiye
Én még nem voltam orvosnál. Védőnő meg itt nincs is :wink:

Vickybabe
Igen, itt fogok orvoshoz menni, szülni. Itt érvényes a biztosításom. És kicsit mások az itteni viszonyok, mint Mo-n :cry:

Eperfagyi
Én nem adnám azt a nevet. Valahogy mindig egy "pótléknak" érezném, az elvesztett baba pótlásának. Akit most vársz egy másik baba, egy másik személyiség.

Mágnes
Egy olyan lelet kell, az orvostól bármilyen hivatalos papír (UH-lelet, ambuláns lap), amin leírják, hogy élő magzatod van.

Hanna
Üdv itt :lol:

Férjecskével kirándultunk ma egy nagyot :lol:
Élveztük a jó levegőt, a napsütést :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat.

Vickybabe
Sajnos a fájdalom nem a névhez kötődik. Ez itt marad velünk örökre. Nem múlik, nem enyhül, meg kell tanulni együtt élni vele. A fájdalom nem a névhez kapcsolódik, hanem az eseményekhez. Éppen ezért rettegés minden vizsgálat.

Vcrane
Értem a gondolatodat, de abban szerencsére biztos vagyok, hogy ez nálunk nem így van. Amikor anyu azt mondta, hgoy neki egy unokája van (tesóm gyereke) az nagyon fájt. Akkor jöttem rá, hogy ez a baba csak nekem "létezik". Akit most várunk nem pótlék, nem helyette lesz. Ő most a Kistesó. Remélem érted hogy gondolom.

Még egyszer köszi a tanácsokat. Agyalok még a dolgon, de azt hiszem a férjem fog dönteni.
Vendég
 


Eperfagyi
Legyen akkor a babuci egy eleven kisfiú :wink:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: