Új privát üzeneted érkezett!

Anna sajnálom h be kell menned.Én is tanulok hátravan a szóbeli érettségi.Tavaly vizsgáztam volna de nem sikerült(ami nem baj mert lett egy szép kislányom).De nemsoká az is lemegy.Te mit tanulsz?
Vendég
 


A versre gondoltam, amit beírtál :) , a Mester tanít, de folyton megbukom a vizsgákon :( ...
Hála Istennek a cukrom nem olyan rossz, semmit sem kell vele csinálni.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Én is mindig megbukom. De ezt előre tudta a Mi Urunk, mert elkészítette kegyelmét és bocsánatát! :wink: Csak olyan jó lenne ezzel nem visszaélni...

Jaj, Anna, remélem nem kell sokáig bent maradnod a kórhézban! Mit csinálnak a többiek, ha te nem vagy velük? Nekem is magas volt kicsit a cukor, kellett diétázni, de nem kellett kórházba menni...

Mi jól vagyunk, köszönjük szépen! Ezek a fiúk olyan csodajók, Isten nagyon kegyelmes volt hozzánk, hogy ilyen jó manókat adott, bizonyára jól tudja, hogy velük még bírunk, de komiszabb kölkökkel nem menne nekünk. :lol:

Szép vasárnapot!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 

 
 

Csak egy napot kellett bent lennem a 7 vérvétel miatt, így ma már itthon lehettem az istentiszteleten. Nagyon jó volt az igehirdetés :)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


örülök,hogy jól vagy,és nem kellett tovább bent maradnod!!!!nem látszik még,hogy fiad vagy lányod lesz?

mó73
 
 


Lehet, hogy látszik már, de még nem tudom. A képernyő, amit én látok elég rossz képet ad. A főorvos úr nagyon sietett, mert a Nato ezredorvos várta az ajtó előtt :( .

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Én is örülök, hogy akkor ez csak 1 nap volt! És milyenek lettek az értékek? Mi ma kihagytuk a templombamenést... Most fordult elő először az évben (mert az IT előtt kóruspróbát tartunk, így mindig ott vagyunk már 1 órával az IT előtt, így nem lehet nagyon lógni... :lol: ), de annyira kellett 1 nap, amikor együtt itthon vagyunk... Mióta megszületett Danó nem is volt olyan, hogy a férjem ne men volna el itthonról, ráadásul általában nem kevés időre megy... Kb. csak éjjel látom... :cry: De ma nem így volt! :D És az IT-t meg meghallgatjuk vmelyik nap a neten. :)

Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Jók lettek, csak az esti volt, 8,4, úgyhogy szigorú szénhidrátszegény diétára lettem fogva, ami még nem nagyon tudom, mit jelent, de utánanézek.
Én ha együtt akarok lenni a férjemmel vasárnap délelőtt, akkor muszáj ott lennem az istentiszteleten :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hát, igen, ez igaz. :)

Én is diétáztam terhesség alatt. 150 g-os CH-diétán voltam. Neked mit mondtak? Ha nem mondtak semmit, esetleg elküldhetem neked E-mailben, hogy nekem mit kellett csinálnom! (Ill. most is kéne, mert még nem volt meg a kontroll, de egy kicsit már elhanyagoltam ezt a dolgot...)

Jó éjszakát!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nem mondtak semmit, úgyhogy én az internet alapján fogtam magam diétára (180g-os-ból 160, este 9-kor nem eszem). Jó lenne, ha elküldenéd, hogy neked hogyan kellett. Köszönöm előre is!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


E-mail címet esetleg kérhetnék?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Én most a 90 napos diétát csinálom többek közt az epekövem miatt.Így jobban viselem és le is megy néhány kg.
Vendég
 


Olyan jó azoknak, akik "csak úgy" fogyózhatnak!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Remélem, azért minden rendben most a cukorral! ???
Jaj, nem is tudom, tudom-e, kilencedik fiú vagy kislány?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Én sem tudom, még biztosan, bár a múltkor azt mondták, hogy valószínűbb, hogy lány.

És igen, köszönöm, amióta tartom a diétát, jobban vagyok.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Végre megtudtam h 7-én műtenek.De ez sajna azzal jár h 7főtől csütörtökig nem leszek otthon és én még sosem voltam néhány óránál tovább távol a lánykámtól.
De Isten meghallgatott mert Anna lányom elkezdett járni.Én eddig attól féltem vmit elrontok de csak az van h ő kicsit lustibb mint mások.2 hónapba telt mire a gurulástól eljutott a mászásig és 2 hónapba mire a felállástól a járkálásig. :D
Holnap szóbeli érettségi.Nem készültem mert az hittem van időm erre tessék már itt van.De ma kiderült kaptam egy nap haladékot mivel ma nem kerültem sorra.Így át tudtam még nézni a törit.Mi ez ha nem gondviselés?
Vendég
 


Miért műtenek???

Hajrá az érettségihez! Valóban Gondviselés. :)

Lánykád nem is lusta! Az én fiam 1 évesen kezdett járni, és az korainak számított! :wink: És akkor a kórház miatt le sem marafdtál róla! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Kép Kép
Hát sikerült!
Vendég
 


Gratulálok!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Találtam egy jót Alister McGrath: A keresztyén hit c. könyvében, Kalkuttai Teréz anyától való az idézet.
"A szent élet azt jelenti, hogy mosolyogva tesszük Isten akaratát"

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Gratulálok én is az érettségi bizihez!! Hát sajnos nem sokan mondhatják el magukról,hogy szent életet élnek.

mó73
 
 


Én sem mondhatom magamról. De Isten Szentlelke napról napra formál. :wink: Sajnos én jó kerékkötője vagyok Isten bennem végzett munkájának, de, hála Neki, Ő az erősebb. Ez az én reménységem. :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Nekem nagyon hangsúlyos ez a "mosolyogva". (bár sajnos sokszor nem sikerül)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, feküdnöm kellett, mert nagyon lent van a méhlepény a méhszájnál és egy darabon levált, véreztem.Most már hála az Úrnak elmúlt, de még pihenni kell.

Anna, Mó, meg akinek sok gyereke van: tényleg igaz, hogy minél többedik gyerek, annál előbb lehet érezni a mozgást?
Nem akarom elhinni, de reggel mintha éreztem volna a babát. A lányomat a 21., a fiamat a 16. héten éreztem.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Persze, hogy érezheted. Én mindhármat éreztem már a 13. héten. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hát, ha ő volt, akkor gratulálok hozzá, hogy érezted! :wink: Örülök, hogy jobb mostmár, azért pihenj, és vigyázz rátok! Hála Istennek, Ő igazán vigyáz!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


uxi,ez igaz!!én az első 2 gyerekemnél nagyon későn éreztem csak a mozgást,de a többinél egész korán.

mó73
 
 


Miért nem jön erre senki sem???? Jól vagytok?

Én mindeg megnézem, van-e új hsz., de azóta a júl. 1-jei óta (Mó előbbi hsz-a) nem volt... Ezért én sem írogattam...

Pocakosaink??? Anna???? Megszületett már manó? A vonalzódból még úgy tűnik, nem, de azért 9. babánál nem biztos, hogy ennyi időt bentmarad... Annyit izgultam, remélem, nincs semmi gond. Majd, ha tudsz, írj egy keveset, légyszi!

Uxi! Te is túl a félidőn... Megy az idő... Mesélhetnél te is, ha van mit!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


én is benézek,de sehol senki. :?:

mó73
 
 


Még egyben vagyunk :D . Lehet hogy ha elindul, írok ide egy hsz-t, hogy imádkozzatok értünk :wink: , de még egyenlőre nem úgy néz ki.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


oké. :)

mó73
 
 


Sziasztok jó rég voltam már.Remélem jól vagytok.Megvolt a műtétem már a diétának is vége.De a férjemet is meg kellett műteni.Neki csütörtökön szedték ki a varratokat.Ugyanazzal mint engem.Ránk tényleg igaz hogy egészségben-betegségben......:)
Vendég
 


Már csak a következő babára gondolok de szerintem most sem sikerült.Pedig az orvos szerint nincs akadálya.
Vendég
 


szia gitka,miét ne sikerülne? mi a baj?

mó73
 
 


Gitka, ne légy türelmetlen, Isten tudja, hogy mit csinál. Lehet, hogy rendbe kell jönnötök egészségileg, mielőtt jöhet a baba!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Gitka, gondolunk rátok, hogy sikerüljön a baba, de biztos lesz, amint itt az ideje! :wink:

Jó éjt, jó látni, hogy azért időnként mégis előtűnik a nép! :)

Anna, írj mindenképp! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Még nem szültem meg :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hát, nem sieti el a dolgot ez a babóka!!! Teljesen meg vagyok lepődve ezen! A többiek is később érkeztek?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Hát, csak vártam-vártam, hogy majd ír ide vki ismét, de akkor írok megint én: Anna, nagy szeretettel gratulálunk, Isten éltessen benneteket örökké! :)

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!
Elég régi motoros vagyok itt, de csak most akadtam erre a topicra...
10 év után most kaptunk Isten kegyelméből bébikét, két hónapja babázom itthon....
Sok mindenen mentünk keresztül ez alatt az idő alatt, sokszor a hitem is próbára tette a Jóisten, de most nagyon hálás vagyok...
Gratulálok minden babásnak, és sok sikert minden babavárónak!
Anna2.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Ó, Anna2, de jó, hogy idetaláltál, és nagyon sok áldás a kisbabátoknak és nektek is! Nagy lehet az öröm! :) 10 év???? Az nagyon sok idő... Gond volt/van?

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Sziasztok!

Egy másik fórumba vagyok, a 2010 júliusi babáknál, de most láttalak meg titeket.
Én is keresztény vagyok. Baptista.
Terveim szerint ide is látogatnék. Bár nem tudom milyen gyakran és meddig, mert nem vagyok az a nagy írogatós típus.
Na mindegy azért örülök, h ide tévedtem.


Kép

Kép
Vendég
 


Látom nem túl gyakran jártok erre...

Ha valaki mégis idetévedne, megírná, hogy ő hogyan vélekedik az oltással kapcsolatban. Most ez a legnagyobb dilemmám. Mint általában az összes kismamának.
De kíváncsi lennék keresztény anyukák véleményére.

Kép

Kép
Vendég
 


kitykaty szia, én nagyon az oltás ellen vagyok. felháborító,hogy ebből is üzlett akarnak csinálni. hát engem nem tudnak rábeszélni ,hogy beadassuk. már jó néhányan neghaltak,meg rosszul lettek akik megkapták.nincs is letesztelve. mire jó? nem vagyunk egy beteges fajták,de ha véletlen elkapnánk az influenzát,azt ki lehet kezelni.azt is híresztelték,hogy Ukrajnába milyen nagy a járvány.egy nagy francot,volt a gyerekeim keresztanyja kint és nincs is járvány.ez csak média. az oltóanyag árán akarnak meggazdagodni,vagykiírtani a népet,már aki hagyja magát. én abba se vagyok biztos,hogy ez az influenza létezik. egyébként a gyerekeimnek csak a kötelező oltásokat adattam be, pl:a bárányhimlő ellenit azt nem,mert azt is hülyeségnek tartom,azt oviba elkell kapni,és akkor nem veszélyes. na egy kicsit hosszú voltam,bocsi. szia

mó73
 
 


Szia mó!

Köszi, hogy írtál. Hát azóta volt időm töprengeni a dolgon, és végül én is úgy döntöttem, hogy nem adatom be. Most tök nyugodt vagyok. Szerintem nem véletlen.
Meg remélem, hogy vége lesz tavasszal. Szerintem egyébként van vírus, de nem olyan veszélyes. Bár a kismamákra lehet, hogy tényleg igen. Na mindegy, hiszem, hogy nálunk nem lesz gáz.

Egyébként én sem adatom be a kisfiamnak, meg majd a legkisebbünknek sem a bárányhimlő ellenit.

Gratulálok a 6 gyerekhez!
Vendég
 


szia kitykaty, örülök,hogy írtál. igen az biztos,hogy a kismamák fogékonyabbak a betegségre. én is mindegyik terhességemnél beleestem egy-egy torokfájásos betegségbe,még antibiotikumot is kaptam,de szerencsére helyre jöttem. de az oltást valahogy ellenzem. egyébként gratulálok,hogy babát vársz, imádom a gyerekeket ! merre laktok? hogy bírod a kicsit?gondolom most pakolási korszakban van,biztos nagyon édes. :)

mó73
 
 


Sziasztok!

Nálunk már több, mint 6 hete be van oltva az egész család, senkinek nem lett semmi baja.

Sokat gondolkodtunk mi is, végülis a következők miatt adattuk be:

-Hiába ettem a sok vitamint, meg minden óvintézkedést, gyakorlatilag mindent elkaptam, hacsak mellém állt egy náthás, másnap már én is az voltam.

-A lányom ovis, onnan is hazahozhatta volna. S lám, utólag kiderült, tényleg megjelent ez a betegség az ovijukban.

-elvileg enyhe lefolyású, de inkább nem vállaltam a magas láz kockázatát, sem az esetleges szövődményeket, mert ha én kidőlök, nincs, aki ellássa a gyerekeket, nagyszülők 200 km-re és dolgoznak.

-inkább találkozzak elölt vírussal, mint élesben az élővel

- a családunkban több orvos, gyógyszerész is van, ők is javasolták+ a nőgyógyászom is

-tuti felfújt az egész, hiszti van mindkét oldalról, az oltást nyomatók részéről is, de az ellenzők részéről is legalább akkora. Végülis úgy voltunk vele, ha van lehetőség a betegség megelőzésére, akkor próbáljuk meg megelőzni, végső soron azonban nyilván nem rajtunk múlik, hisz az oltás sem véd 100%-ban, de amit lehet megtettünk.

-nálunk nem volt kivitelezhető, hogy a környezetemet beoltsák, én meg ne menjek sehova.

Ezek voltak a mi szempontjaink, de ez nyilván mindenkinél más. Ha nem várnék babát, lehet én sem oltattam volna, vagy nem gondolkoztam volna ennyit. Így meg megtörtént, már el is felejtettük, nem is foglalkoztat azóta a téma.
Nem akartam még 2-3 hónapon át félni, hogy mikor kapom el, így nyugodtabb vagyok.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Mó!

Köszi. Igen, Áki tényleg nagyon édes. Bár ez a pakolási mánia tényleg néha elég idegesítő. De már kezdem megszokni, hogy egy ideig nem lesz rend a lakásban. Egyébként mostanában ő is tótágast áll, mint a babás vonalzón. Ez nagyon vicces, igazából azért raktam fel ezt a vonalzót.
A pici, meg még nagyon pici, szóval még nem nehéz vele:) Bár megszabadított egy pár kilótól. Éheztem, miközben semmit sem kívántam, szóval nem volt könnyű. De azt hiszem, hamarosan jön a zabálós korszak.:)
Egyébként Budaörs mellett lakunk. És ti?

Uxi!

Megértem, hogy beoltattad magad!
Nekem azért egy kicsit "egyszerűbb", mert nincs ovisom és viszonylag el vagyunk szigetelve a világtól. Egy kis helyen lakunk, ahol nem sok emberrel találkozunk.
De már én sem foglalkozom az oltással. A döntésem után megnyugodtam. Hiszem, hogy nem lesz semmi bajunk.
Készülünk a karácsonyra, utána meg a kis jövevény fogadására:)

Áldott karácsonyt nektek!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: