Új privát üzeneted érkezett!

Montana!Gratula a 11mm-es babócádhoz. :) :) :) Várjuk a képet! :) :)
Vendég
 


De jóóó Csajok !!!!!! Montana gratulation Mazsolához :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Stella, Montana: gratulálok! Dejó nektek már láttátok ahogy dobog a szivecskéje. :) Én még azon izgulok, hogy lássam a kis petezsákot holnap!

A mai tüneteim mára enyhén fájt a méhem főleg mikor sétálgattam. De a kicsi fiam nem sokat hagyott pihenni, remélem most sokáig alszik és én is tudok pihizni.


Kép

Kép
éca
 
 

 
 

Moni:
kitartás, már csak pár hét :wink:

Bárány:
hát én sose mértem a hőmet, hogy mennyi lehet. Ezzel nem is nagyon foglalkoztam.

Nyuszi:
egyértelmű, a babáért mindent és ha a doki azt mondta sokat kell pihenned akkor csak pihenj!

Lányok én ezt nem értem Nyuszinál a szalag 6 hetet és 6 napot mutat és 232 nap múlva szülést, nálam 5 hetet és 2 napot és csak 176 nap múlva szülést!? Ezt magyarázza meg nekem valaki!

Kép

Kép
éca
 
 


Sziasztok!
Ide is beköszönök!
Gratula a petezsákhoz és a szívhangokhoz is!!
Furcsa h vkinek sokkal hamarabb van szívhang stb.Persze a pontos fogantatást nem tudhatjuk pontosan(általában).Na ezt jól leírtam :wink:

Hajfestéshez nem tudok hozzászólni...én anno csak szineztem,pár éve levágattam rövidre és megszabadultam tőle.Most újra szinezni akartam aztán megtudtam h baba...úgy gondoltam inkább nem.Szerintem nem lesz arra időm h azt lessem mikor kell újra színezni,főleg ha meglesz a baba...örülök ha lesz 2 percem magamra! :lol:

annus11
 
 


Oké, rájöttem. Nem állítottam be pontosan hogy mikor is fogok szülni, így el volt csúszva pár hónappal.

Annus:
hanyadik hétben vagy?

Kép

Kép
éca
 
 


Az én Mazsolám!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára montana 2008.10.05 05:14-kor.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana, gratulálok a gyönyörű Mazsoládhoz!

Nyuszi, a te babád valószínű később fogant, azért még csak a petezsák látszik. Pár nap alatt nagyon sokat nőnek :D

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Éca!
Ez jó kérdés...
Ne tudom :oops:

A story röviden,páran már sokadjára olvashatják(bocsi):szóval aug 1 volt az utolsó menszim első napja,és ekkor abbahagytam a gyógyszer szedését.A ciklusaim anno majd 40 naposak voltak...elég hosszú.Szept.13tól émelygés,aznap első pozitív teszt.Elötte 3 nappal még negatív volt.2 hétre rá volt 10 mm petezsákom,majd előző héten 22 mm petezsák és 3mm embrio,de szívhang még nem látszott.Pénteken lezs köv uh...alig várom!
Szóval kb 6 hetes lehetek,ennél közelebbit nem tudok mondani :roll:

Nem mértünk hőt se,szóval passz h mikor hoztuk össze :oops: de legalább elsőre :lol:

annus11
 
 


Jó "reggelt"!

Montana! Éljenéljenéljeeeeeen!

Csjok! A szívhang attól is függ ám nagymértékben, hogy milyen minőségű UH gépe van a dokinak. ...hát meg persze nem is mindenki középidőben hancúrozott eredményesen :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Éca!Mire irtad azt,hogy kitartás már csak pár hét?Nem vágom bocsika! :oops: :oops: :)


Montana!Olyan jo látni a képet a Mazsoládról!Én is akarok máááááááár ilyet! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Gondolom ezzel mindenki igy van!


Nem is értem miért kell ilyen sokat várnom,hogy dokihoz mennyek!

Gigi táblázata alapján én vagyok a legidösebb terhes,kiváncsi vagyok nekem mit mutat majd az ultrahang!Nincs is ennél szebb dolog a világon szerintem!! :roll:
Vendég
 


Nyuszifülke!
Mikor jössz uh hírekkel?Várunk vissza!!

Röfike!
Mi a Schöpf Méreibe járunk uhra,ott elég jó a gép(állítólag...)

annus11
 
 


Annus! Hogy működik most a Schöpfi? Fizetős lett, vagy maradt minden a régiben?

Kép
zölddisznó
 
 


Moni:
a hányingerre írtam, hogy kitartás már csak pár hét! (Ha jól emlékszem te írtad, hogy ezzel indult a napod, de bocsi ha félre olvastam!)

Annus:
a dokid se mondott semmit, hogy hány hetes? Az uh alapján ki kellett volna tudnia számolni. Készíthetnél egy vonalzót. :roll:

Kép

Kép
éca
 
 


A járóbeteg rendelésért nem kell fizetni!
Egyébként fizetős...tehát a szülésért kb 150 ezret...de nem tudom ez mennyi lesz pontosan jövőre.

Az én nőgyógyászom az SZTKban van szerdánként,de egyébként főorvos a Schöfiben.Azért is küldött oda a jobb uh miatt.

annus11
 
 


Éca jol emlékszel,csak hirtelen nem tudtam mi van.Bocsi én vagyok a hülye :oops: :oops: !És köszönöm a biztatást!



Annus tényleg csinálhatnál egy vonalzot!Persze csak ha akarsz. :lol:
Vendég
 


Ki a dokid?

Kép
zölddisznó
 
 


Éca!

Hát ez a 6 hét az uh alapján van :lol: Különben még ez se lenne!
Pénteken ígérem kreálok vmit...még nem tudom h hogyan.Mivel ki kell számolnom h mit is írjak be h kidobja azt ami nekem kell!

De amint lesz szívhang(vagyis péntek!,fő az optimizmus) akkor csinálok egyet!

annus11
 
 


Ádám János

Nem ismeri vki esetleg?Idősebb bácsi :wink:

annus11
 
 


Aha. Őt nem ismerem. Nekem a Székely doki volt, amíg oda jáértam...de háét ott nem lombikoznak.

No, megyek a piacra. Cső!

Kép
zölddisznó
 
 


Húúú aztamindenit csajok,rendesen termeltek!!! Én nem is tudom követni a tempót... :oops: :oops: Ha ennyi kismami szül júniusban, szntem babyBOOMMM lesz... :lol:

Egyébként holnap megyek dokihoz, megcsinálj a vérvételt meg mindent. Furi azt hittem ez később van... :!: :?: :?: NEKTEK??

Ja és naaagyon szrul vagyok..... :x Egész hvégén pl ki se dugtam az orromi itthonról... Pedig ez rám nem jellemző...

GRATULÁLOK A SZÍVHANGOKHOZ ÉS A PETEZSÁKOKHOZ mindenkinek!!!
Vendég
 


Stella, Montana
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moni
Nekem hányingerre bejön a kóla...meg ma jó volt a fejtett bableves is...
Vendég
 


Gigi!Cola nem is hülyeség!Most hogy igy mondod már érzem is a számban az izét! :lol: Csak suttyomban kell innom mert ha férjem észre veszi akkor aztán lesz ne mulass :lol: :lol: :lol: !Csak vicc volt,az az igazság hogy imádom a colát,de mikor teherbe estem férjem rögtön mondta,(remélem nem fogsz colát inni amig terhes vagy).Eddig eszembe se jutott,de majd rád fogom :lol: :lol: :lol: :roll:
Vendég
 


http://s88.photobucket.com/albums/k179/peti0721/

Itt vannak képek a fiacskámról...

Terhesség alatt nem tudományosan táplálkoztam, néha még borocskát is engedélyeztem magamnak, festettem a hajam (muszáj álcázni, hogy szőke vagyok :wink: )...
Nem volt légzésfigyelőnk... nem sterilizáltam a gyerek körül mindent... viszont 10 hónapos koráig szopizott, akkor magától hagyta abba... (és egy csomó tejet adtam le...)
Vendég
 


Gigi!


Hát neked egy igazi kismókusod van!Nagyon édes! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok!
Annus,én a fiához járok :D :D Ádám Zsolt.De ha a papa is olyan baromi jó fej mint a fia akkor szerencséd van :D
Vendég
 


Sziasztok,

Nos ma a doki meg látta a haematoma helyét. De felszívódóban van. Jövő csüt.ön kell felhívnom, hogy hogy vagyok, ekkor megbeszélnk kéthétre egy időpontot.
29.én megyek u.h.ra magánbn, de ezt elfelejtettem a dokinak mondani. Tljesen kiment az agyamból. Csak a véleménye érdkelt, meg egy jót dumcsiztunk.
Vendég
 


nekem mikor mutatja meg a gólya, hogy i van a zsákban???????
Vendég
 


Hello Lányok!

Volt már úgy valamelyikőtök, hogy nagyon fájt a feje? Nekem most délután eléggé beleállt, és nem nagyon akar múlni. Ez is a várandósság tünete? Lehet valamit bevenni ilyenkor vagy nem ajánlott semmi ugye?
Hányingerem is van, szóval elég vacakul vagyok.

Nyuszifülke: ez nagyon jó hír, hogy ilyen szépen múlik a haematomád!! A kis ApróMacikád eltünteti onnan Neked...biztosan őt is zavarta :D :wink:

Montana: nagyon klassz a képed a kis Mazsoládról!! :lol: :lol: gratula!!

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Moni
:lol: :lol: :lol: :lol:

Buci
Én Algopyrint szoktam bevenni... eléggé fejfájós vagyok, főként a hidegfrontokat érzem meg...
Vendég
 


néha még borocskát is engedélyeztem magamnak

...az én dokim kifejezetten ajánlja, hogy esténként fél, egy dl vörösbort igyunk meg :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Na, ezt meg jó fordítva idéztem!

Kép
zölddisznó
 
 


Tényleg nagyon lelkesek vagytok,alig győzöm visszaolvasni,de hát így jó!

Engem holnap reggel 9-re vár a védőnő,lesz kiskönyvem!
Csak a nagy egészségügyi reformnak köszönhetően MEGSZŰNT városunkban a Terhes Tanácsadó,így egy külön rendelőben fogad a védőnő,azután be kell mennem a kórházba,ahol majd a Nőgyógy.osztályon lepecsételi az orvos a könyvet meg a beutalókat.Teljesen bolondok háza az egész! Nem tudja a jobb kéz,mit csinál a bal.
A kismamát meg persze úgy mozgatják,mint egy marionette bábut.
Biztosan szükségünk volt ezekre a reformokra??!! :roll:

Kép
orsitigris
 
 


Gigi! Ez lehet, hogy kötözködésnek fog látszani, de nincs ilyen szándékom.

Idézet a betegtájékoztatóról:

"Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.
A következő három hónapban csak az előny/kockázat, orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.
Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.
Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe."

Kép
zölddisznó
 
 


Röfike
:lol: :lol: :lol: :lol:

Orsitigris
Eü. reformot inkább ne is emlegessük... :evil:


Kép
Vendég
 


Röfike
Szülészeten is Algopyrint adnak...
1-2 tablettától nem lesz baj...

Hivatalos alkalmazási előirat szerint (nem a laikus betegtájékoztató)
"Terhesség során, elősorban az első trimeszterben és a terhesség utolsó 6 hetében, csak különösen indokolt esetben, fokozott orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható. (A ductus arteriosus/Botalli idő előtti elzáródásának veszélye miatt.)
Az anyatejbe kiválasztódik, ezért szoptatás alatt alkalmazása nem javasolt."

Aighanem mi nagyon nem egyformán szemléljük a világot....
Vendég
 


Gődény- Lampé: Terhesség és nőgyógyászati kórképek c. könyve szerint is Algopyrinnek se magzati károsításról, se szoptatás alatti károsításáról nincs adat...

Elég nagyok a tapasztalatok ezzel... régi, kipróbált gyógyszer...

A gyógyszergyárak meg minden gyógyszer betegtájékoztatójába beírják ezt... hogy egy esetlegesen előforduló baj esetére levédjék magukat....


Tényleg jobb lesz, ha visszafogom magam ezentúl és nem mondok véleményt... nehogy valakinek ez legyen a baj.... :cry:
Vendég
 


És miért adnak szülészeten algopyrint, ha első trimeszterben ellenjavallt...?

Én azon az elven vagyok, ha nem muszáj, ne használjunk olyan vegyipari remekeket, ami káros LEHET. Fájdalomcsillapítóból is létezik olyan, ami tuti nem árt. Általában kis adag semmiből nem árt!

Kép
zölddisznó
 
 


Tényleg jobb lesz, ha visszafogom magam ezentúl és nem mondok véleményt... nehogy valakinek ez legyen a baj....


Ez hülyeség, te is tudod! Miért lenne baj? Unalmas lenne, ha mindenben egyetértene mindenki. :lol:

Kép
zölddisznó
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Na most aztán fejfájásügyben nem lettem okosabb és az a baj, hogy nem nagyon akar magától elmúlni..
Többiek ötletek?

Algoprin amúgy sincs itthon, appranaxot szoktam bevenni, de azt most tuti nem lehet :cry:

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok!

Ma délután felmentünk Pestre, szerettem volna venni egy kismamafelsőt, de nem találtam sehol olyat ami tetszene. Mind annyira béna volt, hogy brrr. Mindegy, még a héten úgyis kell mennünk, addig feltérképezem hol vannak jók :)

Az algopyrinről: az első harmadban tényleg jobb elkerülni mindenféle gyógyszert, hiszen ekkor alakul ki a babánk összes szerve.
Egyébként gigaboszinak is igaza van, ha jól megnézitek az összes betegtájékoztatóban az van, hogy terhesség és szoptatás alatt nem ajánlott. De nagy százalékban csak óvatosságból kerül rá, holott nyugodtan, biztonsággal szedhető lenne. Erre van egy nagyon jó könyv, ami az összes IBCLC-s szoptatási tanácsadónak megvan, egy angol nagyon vastag kiadvány, benne minden gyógyszerrel, és hogy a szoptatás alatt ténylegesen szedhető e. Én mindig őket hívom fel ha elakadok :)
Igaz itt még szopiról nincs szó, de nagyjából hasonlóak vonatkoznak a terhességre is. :)

Elég sok homeos bogyó is van fejfájásra, esetleg azokat is meg lehet próbálni! De ha nem múlik a fejfájás, akkor egy-egy szem algopyrint be szabad szedni nyugodtan.

Na, jó hosszú lettem! bocsi :oops:

Giga, köszi hogy beírtál a táblába :D És nagyon édes a fiad :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Giga - Zöldisznó
Az a jó topik szerintem, ahol nem értenek egyet muszájból egymással az emberek. Különbözőek vagyunk, ez természetes és ettől szép a világ :wink:
Algoról a véleményem: én is úgy tudom, hogy ez az egyetlen fájdalom csillapító amit terhesen lehet és tény, hogy a gyógyszergyártók még arra a gyogyira is ami szuper biztonságos azt írják, hogy inkább nem szedje a terhes, mert ha vmi történik még rájuk fogják... DE! Másrészről minden ami nem természetes és eljut a babáig az nagyon kerülendő szerintem. Én is bazi fejfájós voltam előző nyáron Dalmival, de kibírtam, hogy csak egyszer vegyem be az algot. Egyszerúen mert ha ne adj isten valami baja lesz a gyerekemnek nem akarom magam hibáztatni. Persze próbáltam a homeós bogyókat is, nálam nem hatott semmi....esetleg aki nem akar gyogyit, ez is lehet alternatíva, van akinek hat... :wink:

Giga,
naaagyon kemény az uccsó amináció :wink:
Vendég
 


Giga-
amináció=animáció..... :D
Vendég
 


buci, és többiek: Itt egy orvos ír a terhesség alatti gyógyszerszedésről:

http://www.babanet.hu/faq/terpat06.php

Ő is azt írja, hogy inkább 1-1 szem algopyrin, mint a kínzó fejfájás.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


buci,
amint írtam, esetleg homeós bogyó??

huhh csöppke most látom, szinte uazt írtad mint én! :lol: :D
Vendég
 



Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


köszi csajok, nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyien írtatok :D ,

megnéztem egy külföldi honlapon is és pl. a Panadolt nem tiltják annyira.. Meglátom, még tűrök picit aztán ha nem múlik lehet beveszek egy Algo-t.

A homeos cuccokat szeretem, csak nincs itthon és nem mindegyik patikában lehet kapni és ilyenkor már általában zárva vannak....

Érzékeny vagyok a hidegfrontra és most az jön, biztos az kínoz :?

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Bárány!

Van fia is?Ha én ezt tudom! :wink: :lol:
Nagyon aranyos 'bácsi' egyébként!Holnap be kell ugorjak hozzá,elfelejtettem h elfogy a gyógyszerem és nem kérdeztem meg h meddig kell szedjem :oops:

annus11
 
 


Buci!

És akinek fáj a feje!Szerencsére eddig 1szer fájt a fejem mióta terhes vagyok.De én már elötte is a következőt csináltam.Van egy zoknim,amit a következő célra fogtam be.Bevizezem és kicsit beteszem a fagyóba,majd ezzel borogatom a homlokom,halántékom,csukló.És nekem ettől elmúlik.Én algopirynt szedtem fejfájásra,de egy idő után nem használt...nem győztem kivárni míg hat!
Szóval ha gond van akkor jön a fagyasztott zokni!Az uram ugrik is és hozza nekem :wink: (Vigyázzatok a zoknit ne hagyjátok órákra a fagyóban!!!Különben... :roll: :wink: )[/b]

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: