Új privát üzeneted érkezett!

Amúgy miért kellett császárral szülnöd? Előre betervezett volt? És ébren voltál? Mesélnél kicsit erről?
tabati
 
 


Sziasztok!

A két év azért lenne jó, mert orvosi berkekben az a szokás, hogy ha a két szülés között eltelik minimum két év akkor meg lehet próbálni a természetes szülést császár után. A dokim szeretné ha megpróbálnánk de ez sokon mulik még, pl. a hegvastagságon is. Azt mondta hogy még idén ne de jövőre már bármikor nekiálhatunk. és azzal már próbálkozhatunk.
Vannak kockázatok, igen szétnyílhat a heg, de ez akár 10 éves szünet után is bekövetkezhet, erre van egy statisztika, valamelyik topikban olvastam de nem tudom már melyikben így nem tudom sajna bemásolni ide.
Amúgy nem a terhesség viseli meg a méh-het annyira hogy szétnyíljon hanem a fájások. Tehát leginkább a végén kell aggódni.

Azért lett császár mert faros volt a Ricsi. Egyszer befordult a 30. hét körül valamikor de annyira megilyedt a doki hogy totál beékelődött hogy megparancsolta neki hogy mozduljon ki onnan, és annyira sikerült neki hogy vissza sem ment :lol: De a viccet félretéve nem tudom hogy miért lett faros, mi volta gond, volt e gond, rövig köldökzsinór vagy valami. Elfelejtettem megkérdezni a szülésnél meg a kórházban ,aztán meg már feleslegesnek tartottam volna megkérdezni hisz hogy emlékezne rá a doki :roll:
De ha befordult volna is akkor is császár lett volna, mert belekakilt a magzatvízbe mikor megindult a szülés és hipermagas lett a vérnyomim. A lehető legjobb volt a császár, mindkettőnknek bár hiányzik a szülés élménye de sokkal jobb hogy nem vártunk és sos kikapták, így 10/10 -el született a nagy riadalom ellenére :D Pedig viszonylag gyorsan tágultam amíg vajúdtam (abban a másfél órában :roll: ) kitólhatta volna a popóját de az is igen kockázatos, sosem szülnék faros babát természetesen.

Hát a császi előkészítése káosz volt, rohangáltak a dokik össze-vissza, a szülésznők is idegesek voltak, nem is tudta beszúrni azt az izét amibe majd az infúziót adják. A doki jött és szúrta be hogy minnél előbb betolhassanak. Feldugtak egy katétert, hát nem a legjobb érzés :shock: Tanács alapján vettem egy nagy levegőt mikor dugta de így is akaratlanul összezártam az izmom ott és érezhető volt de egyáltalán nem volt olyan gáz mint amire számítottam. Borotválnak ha kell, nekem nem kellett :D és betoltak. Tök szupi volt, katéterrel a lábam között felülni az műtőasztalra hogy a spinális érzéstelenítést be tudják szúrni. Adnak helyi érzéstelenítést, bár szerintem semmit sem hatot. Előre kellett hajtani a fejem amennyire tudtam, gondolom homorítani kellet volna :roll: kitapogatta hogy hova szúrjon az aneszteziológus és szúrt. Hát azt hittem hogy elől jön ki belőlem a tű. Aztán még egyszer szúrnia kellett mert az első nem sikerült. De túlélhető volt. Aztán gyorsan le kellett feküdni és elkezdték csikizni a hasam mikor már azt nem éreztem egyre feljebb jöttek a csikivel és a mellkasomnál hagyták abba. Mondta az aneszteziológus hogy a spinálnak van egy olyan hatása hogy leviszi gyorsan a vérnyomást szoljak ha rosszul vagyok mert bazi magas volt, 180-ról esett le 80-ra pillanatok alatt. Kaptam oxigénmaszkot és jobb lett. Rángattak jobbra-balra, na akkor vették ki a Ricsit, apa nézte élőben így tudom hogy mikor mit csináltak. Én nem láttam semmit csak halgatóztam egy zöld lepedővel voltak eltakarva. Az altatós doki közben folyamatosan mondta hogy mi történik mikor már látta a gyereket, tök jó fej volt. És az első szava az volt mikor meglátta a Ricsit hogy " mekkora töke van" :D :D :D Felsírt és elvitték apához, megmosták bebugyolálták és visszahozták megmutatni. Csak megpuszilni meg megsimogatni tudtam mert még dolgoztak akkor rajtam. Ezek voltak a leghosszabb és legrosszabb pillanatok, alig telt az idő. Pár panaszkodtam is hogy mit csinálnak ennyi ideig 8)
Végeztek, összetakarítottak nagyából, a dokim elmondta hogy mi volt mit csináltak, kaptam egy csövet ami lógott ki sebemből. Ez csak nekem volt akkor az összes császis közül, a doki szerint mivel kövér vagyok és nem szép a hasfalam, így biztosabb volt hogy begyógyul a seb komplikáció nélkül.

Feltoltak az örzőbe, ott lehetett velem párom meg hozták a Ricsit is szopizni. Elég nehéz volt, fejet nem lehett megemelni a spotspinális fejfájás elkerülése végett. Hát nem is sikerült a szopi, közben kiderült hogy le van nőve a Ricsi nyelve. Elvitték felvágták neki, és másnap hajnalban megkaptam. Onnantól együtt voltunk. 5 órát kellet feküdnöm az örzőben amíg kiment a spinál hatása utána felállítottak és elkisírtek zuhanyozni, kihúzták a katétert is.Az első éjszaka pocsék volt, nem tudtam aludni egyáltalán, mivel sokat kellett inni, így állandóan wc-re jártam és hááát kegyetlen volt a felkelés az ágyból. De muszály volt és meglett a hatása, két nap mulva már szaladtam, egyáltalán nem volt olyan gáz a seb. Mikor aztán kivették a csövet totál jól lettem, tényleg nem volt gond onnantól. Húzódott meg picit fájt de egyáltalán nem volt olyan szőrnyű mint ahogy mesélték páran. Egy hét mulva mentem a varratszedésre, hát egyáltalán nem fájt sőt. Lecsipte a doki a két végét ahol voltak valami fém rögzítők és kihúzta. Csikis érzés volt. Onnantól már egyáltalán nem is éreztem semmit, ma sem fáj soha csak viszket ha jön az eső :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!
Próbáltalak titeket végigolvasni, de nincs sok időm most se! :?
Van egy kutyusunk 3 napja, így most olyan mintha két gyerekem lenne! Csúcs ez az érzés! :lol:
Mi lesz ha jön a harmadik? :lol:

Cukika, mégegyszer gratula a cuki Pankababához! Nagyon divatos a kiscsaj! :wink:
Imádom! Rakjál még képet róla, olyan régen volt már Kyra ilyen kicsi :)

Na fel is kelt...megyek!
Majd még próbálok jönni! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Cukika,
Nagyon aranyos fotók :D

Balwin,
Üdv itt!
Nekünk a 21 hónap nagyon bejött tesókülönbségnek. Csak ajánlani tudom!

Momi,
Szabival 7 hónapos terhes voltam, amikor abbahagytam a szoptatást.
Hivatalosan az első hat hónap kizárólagos szoptatás (se cumi se víz), ha nem jött meg a mensi és nem telik el 6 óra két szopi között, 98%-os biztonságot jelent.

Folsav-sztory: Daily Mail írta.

Most megy áááá, úgyhogy én is megyek.

Kép KépKép
lorca
 
 


Vitaminos:
A döntést angol bíróság hozta és nem forint, hanem font volt a 30.000. :wink:

Momi,
Nati 9 hónapos volt, amikor amolyan jelzés értékűen először megjött. Azután a szülinapja után 3 héttel, két további mensi után estem teherbe.
A második terhesség nagyon látványos eredményeket hoz már az első hetekben. Fel lehet ismerni. :lol:

Mindig utólag jut eszembe a fele annak, amit le akarok írni. :oops: :lol:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok :)

Ósió, igen, kb. jövőre kezdünk próbálkozni. De ahogy olvasom, előbb is összejöhet :lol: Meg később is...Bogyónk is másfél éves meló eredménye :roll:

Fúh, Cukika, ez nem semmi :shock: Jól elbacták ott a kórházban a dolgokat :( Ehhez képest az enyém álomszülés volt...reggel 9-kor burokrepesztés, kb. 13 órakor oxitocin, du. fél4 előtt pedig megszületett a kislányunk :)

Lorca, megpróba ráhajtani a 21 hónapra :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Lorca!

Jaa, úgy már érthető a döntés, már mint a bíróság döntése. :-)
Bár, akkor is, pénzben kifejezni egy ilyen dolgot, elég nehéz lehet.

Cukika!

Annak ellenére, hogy kiérződik az élményed minden sorábaól, mennyit szenvedtél (szenvedtetek), érződik, hogy csodálatos élmény lehetett. Engem tudod, mi érdekel a legjobban? Igazából az, hogy milyen szülés után az az érzés, mikor először a kezembe vehetem a babánkat. Szóval, persze, a terhesség is, meg a szülés is érdekel, de hogy milyen érzések lesznek úrrá az emberen, ha kezébe veszi a kisbabáját, és hogy utána hogyan változik meg az élete. Biztosan olyan érzési lesznek az embernek, amit előtte nem ismert, igaz? Látod, milyen jó, hogy oylan hamar nekiálltatok a babának! Januárban nyár helyett!:)

Balwin!

Igen, mi is úgy vagyunk mindannyian a próbálkozással, hogy bármikor összejöhet, szóval, lehet, ha nekiállunk, akkor egyből, de lehet, hogy csak hónapok múlva. Egyik barátnőm már hónapok óta rajta van a témán, eddig nem jött össze nekik, mert kiderült, hogy a méhszája szűk, mivel volt egy sebe rajta. Ki kellett kicsit tágítani, hogy könnyebben teherbe essen...közben semmi érzése nem volt, nem érezte magát betegnek. Szóval, azért több tényező is közrejátszik itt. De mindig oylan érzésem van - gondolom, ezzel mindenki így indít -, hogy egyből összejön, amint nekiállunk.
Én vettem múltkor LH tesztet, és azt szeretném is kipróbálni majd.
Vendég
 


Momi, akkor most mi lesz, ha mégis előbb leszel terhes? Szülhetsz természetes úton vajon?
Vendég
 


Ósió,
Magam részéről a bírói döntést én hibásnak érzem. Egy már szült nőnek tudnia kell, hogy folsav ajánlott. Hogy szedi vagy sem, az az ő döntése, és egyáltalán nem biztos, hogy a folsav megmentette volna azt a babát. Nekem ez durva pénzhajhászás. Meg a felelősség áthárítása. Nem lehet minden genetikai hibát az orvosok nyakába varrni. Magyarországon a gyerekek 3%-a születik genetikai hibával, de emiatt nem lehet okolni senkit. Ahogy nő a szülő nők életkora, ez meg csak fokozódik. Olyan elvárásokkal indulni, hogy majd az orvos rámpillant és minden tökéletes lesz, ha meg nem, akkor ő az oka mindennek, szerintem veszélyes. Persze ez saját vélemény.

Cukika,
Végigolvasva a szülésélményedet, elég sok dolog van benne, ami alapban dühít, minvel feleslegesen nehezítették meg a szülésedet. A várakoztatás, a rossz hálóing, a nem szólás a dokidnak mind-mind olyan, aminek semmi köze egy szülés "fájdalmaihoz". Fáj és rossz az mindenképpen, nem kell azt nehezíteni. :evil: Főleg a nem foglalkozás az, ami engem a falra kerget. Ezért szerintem nagyon fontos, hogy tájékozottan, először kórházat, majd orvost válasszon valaki. A te kórházadat azt hiszem, nem ajánlanád. Melyik is volt?
Nem akarom elrontani az ünnepi hangulatot, de a könnyebb részén túl vagy, most jön a neheze. Majd pár hónap múlva. :wink:
A szülésből nem csak a fájdalom miatt esik ki emlék, hanem mert dolgoztak a hormonok. Törlik a memóriát. Szerencsére, különben kihalna az emberiség. :lol:
Mennyi volt a sebi? Mennyi idősen volt a csúcs? Mennyivel engedtek ki?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Mekkora élet lett itt, na végre, tök jó :D :D :D :D


Cukika!

Nem semmi a sztorid de meglátod, az idő tényleg szépít majd a rossz emlékeken :wink:

CSodálatos a picilány, szép formás, tünemény!!!


Lorca!

Köszi az infót, meg mindenkinek is természetesen! Akkor most 98%-os biztonság van :D azért ott a két % :mrgreen:

Háááát tudod, vannak hülye érzéseim, de szerintem csak bebeszélem magamnak hogy milyen jó lenne :oops:
Jajj, már megint kezdődik amit a Ricsi előtt paráztam, állandóan teszteltem volna 8)


Ósió!

Nem zavarna ha megint császár lenne, nem volt vészes az utána lévő fájdalom :roll: Meghát ugye így érintetlen marad a kijárat :D
De nem bánnám ha kijönne majd magától természetes úton, így legalább a 3. és 4. is lehetne természetes akár, és hát 4 császár :shock: Meg ha netalántán egyszer beakadna egy 5., arra már nem vevők a dokik 4 császár után. Nagy családot szeretnék na, és mindegy hogy hogy csak legyen és mindenki legyen egészséges :D


Balwin!

Te hogy szültél? Most védekeztek valahogy? :D


Akíra!

Nem teszel fel képet a második manódról? :wink:



Szép napot, mennem kell felkelt a Ricsi és megyünk ebédelni :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi,
A 98% 6 hónapos korig van!!! Ti már utána vagytok, tehát a szopi nem véd igazán. :lol: :twisted: Néha én is elgondolkodom, hogy tényleg akarok-e még egyszer terhes lenni (utálom) és szülni (azt meg pláne). De amíg jobb mószert nem találnak ki a bébigyártásra, ennél maradunk. 8)
Az 5-et is neked kéne kihordani, nem a dokiknak :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Hoppá asszem ezt félreértettem :roll:

Nembaj ha nem véd, előre aztán majd lesz ahogy lesz.
Nahát, igen nem egy leányálom terhesnek lenni, még hogy nem betegség :shock: néha rosszabb :roll: itt fáj, ott fáj, nagyon fáj :o :lol: Hát nem adják olcsón a babát. Néha nekem is eszembe jut hogy milyen jó lenne postán rendelni a bébiket, benyújtom az igényt és kipostázzák a babát :roll: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

A második csöppségem képe: :P

Kép Kép

Cukika, hát nem semmi de tényleg örülj hogy túl vagytok rajta, és minden más lesz pár hónap múlva visszagondolva! De ha rám hallgatsz korházat és dokit váltasz a 2009-es babához :wink:
Pankababa tüneményesen gyönyörű! Büszke lehetsz rá! :wink:
Ja, melyik kórházba is szültél? Oda én nem megyek...

Momi...lehet egy cipőbe járunk? Nekem már több mint egy hete késik...pedig mi védekezünk még... :roll:
Lehet csak valami másról van szó, de már ha tehetném most rohannék egy tesztér! :wink:
De azt beszéltük meg, hogy ha okt.21ig (a névnapomig) nem jön meg akkor aznap tesztelek :lol:
Hát meglássuk...15 hó korkülönbség azért para lenne!
Akkor tuti császár lenne nekem a második is! Bár én azt is akarom! :lol:
Én úgy vagyok vele, hogy nem akarok többet csak kettöt, sose vágytam többre, és így engem nem érint a 4 után már nem császároznak dolog! Meg hát nekem ez nem fájt igazából! Én 3 nap múlva már szaladgáltam...egyes nők akik normál úton szültek jobban jajjgattak mint én...le se tudtak ülni! Nekem csak a felkeléssel volt gondom! :lol:
Szóval én maradok a csaszinál :wink:

Na megyek, majd holnap jövök még!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Csodakutyi, haláli :D

Akíra, akkor érted is lehet izgulni :D :D :D :D szupi lenne :D

Na nekem meg úgy viszket egész nap a hasam, rosszabb mint mikor terhes voltam :shock: iszonyat, két kézzel vakarom. :evil:

Megyek aludni mert baromi álmos lettem, és remélem a Ricsi is alszik még jó sokáig 8) sziasztok

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Nagy aranyosak a képek! :P

Momi, ez aranyos volt: postán rendelni a gyerekeket. :D Bár, meglenne annak is ám az előnye! Kellene írnunk egy petíciót, mit szóltok!? :-)

Aíra, hogy bírod? Én bizti már vettem volna tesztet, 21-éig nem bírnám ki. Nekem van három különböző fajta is itthon. :oops: sokáig tart a szavatosságuk, ezért vettem. Jó lenne lassan használni is a teszteket.
Hát, most vége ennek a kényelmes, három napig tartó menstruációnak, amit szinte észre se vettem. A gyógyszer elkezdése előtt nekem mindig igen erős volt a menstruációm, 6-7 napos. Ezt örökölhettem szerintem, de sokszor a hócipőm tele volt vele. De persze, most a babó érdekében biztosan máshogy állok majd hozzá. Amúgy se rossz, hogy abbahagyom a különféle mellékhatások miatt. Igaz, nálam soha semmi nem jelentkezett ezekből a mellékhatásokból, de pl. egy ismerősöm 10 évi szedés után trombózist kapott. Az orvos közölte vele, hogy vagy a lába, vagy a védekezés. Hát, nem szeretnék ide jutni. Mondjuk nem azt a gógyszert szedem, mint amit ő szedett. Meg nem is tíz éve.
Különben kiváncsi vagyok, hogyan jön majd meg, kéelekedik-e, stb. Szeretném, ha pontos lenne a tervezgetés végett.

Tabati, párodnak kitartást a jövő hétre, és jó projectindítást!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát bírom a teszt nem csinálást, mert egyáltalán nem érzem magam terhenek! Kyrával rögtön éreztem! Most semmit! :roll:
Szóval ezért gondolom, hogy csak más lehet! De ha addig nem jön meg akkor teszt és ha az negatív akkor nődoki... :?
Meg védekezünk, tehát ezért is nem gondolom, hogy az vagyok...csak nem tudom miért nem jön meg...meg nekem Kyrával is az első teszet negatív lett, amit menzi elmaradása után egy héttel csináltam, és csak a második lett pozitív...tehát most ezért se sietek :lol:
Na de majd jelentkezek még és megírom mi lett!
De ha mindenki ilyen hamar elkezd próbálkozni, meg idő elött összejön, akkor tényleg topik nevet kell váltani :lol:

Ósió, hát nem lesz könnyű átállni az 5-6 napos menzire... :lol:
De még mindíg jobb mint szülés után...nekem majdnem 4 hétig megvolt! Már a falat kapartam! :twisted:

Na megyek sétálok egyet a kutyával amíg Kyra alszik!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hát, ja, a hosszú menstruáció eléggé kiborítja az embert, fájdalmas is szokott lenni, meg hát kényelmetlen is, na.
Négy hét? Szülés után van, hogy ennyi ideig tart? Az iszonyú. Nem volt sok a vérveszteség?
Topicátkeresztelés? Lehetséges...:-) De úgyis lesznek azért olyanok, akik 2009-ben fognak szülni, szóval, annyit vacillálni nem érdemes.
Vendég
 


Na végre, idejutottam! Sziasztok!

Így olvasgatva, egyik szülés sem volt egy leányálom!! :roll: Nem tudom, én hogy viselem majd. Hisz most egy foghúzás (iggen hősiesen kihúzattam a másik bölcsességfogamat is!! :D ) is eléggé megviselt! Utána olyan rosszul voltam, hogy majdnem kitaccsoltam a villamoson. Csak egy fájdalomcsillapító után normalizálódott a helyzet. Szóval inkább a balwin féle szülésélményt választanám...ha lehetne... :roll: Igaz barátnőm meg depressziós lett a szülés után...állítólag gyakori, de őt senki nem készítette fel erre. Mondta, hogy inkább ezt mondták volna szülésfelkészítőn, nem azt, hogy hogyan vajúdjon, mert az jött magától is. Amúgy ő is úgy nyilatkozott, hogy legközelebb fizet a dokinak a császárért. Sajnos ezeket az érzéseket nem nagyon tudom megérteni, én mindenképp természetesen szeretnék szülni, persze ha lehet. De lehet, hogy én is így fogok majd gondolkodni az első után!

Cukika!

Mégegyszer gratula a babádhoz, gyönyörű!! :D Kitartást az éjszakázásokhoz, és sok örömet a mindennapokhoz!!

akíra

Cuki nagyon a kutyus! Egy éve még a mi kisebbik kutyink is ilyen pici volt. Amúgy ez a tesóm kedvenc fajtája! De mi is a neve ennek a típusnak? :lol:

ósió

Köszi a drukkot, szegénykém nagyon tanul, ráadásul a munkában is most volt a legnagyobb hajtás. A projektról meg annyit, hogy hiába kezdjük el jövőhéten, már meg volt az ovulációm, úgyhogy még egy ciklust várhatunk. Bár azért tuti így is kíváncsian várom, hogy megjön e, mert ki tudja ugyebár... :wink:

lorca, momi

Olyan furi volt olvasni, hogy a várandósságról is ilyen rossz élményetek volt. Persze tudom, hogy lehet rosszul leszek, fáj a derekam, vizesedik majd mindenem stb. én mégis várom azt az időszakot is. És sokan meg azt mondták szülés után, hogy jó hogy kinn van a babu, de azért az olyan jó volt amikor még benn volt. Meglátjuk, hogy én hogy vélekedem majd mindenről, ha majd átélem.

Amúgy én is nézegettem terhességi teszteket. Nekem már lassan aktuális lesz, de mégsem vettem meg. Majd ha nem jön meg időben. Én is a dm-ben néztem. Szerintetek melyik a legmegbízhatóbb? A drágább? Mert volt vagy 4 fajta, a legdrágább olyan volt, hogy az esetleges menstruáció előtt már 4 nappal lehet tesztelni vele állítólag. Ti melyiket ajánljátok? Esetleg valami konkrét, ami már bejött?

A másik meg: kaptam, a munkahelyemen ruhapénzt. Vettem 3 felsőrészt, mindegyik a most divatos hosszabb fazon. Szóval már gondoltam egy esetleges nagyobb pocira is!! :lol:



[/b]
tabati
 
 


Tabati,
Nekem volt egy vakbélműtétem, ahol a hasfalat vágták és két szülés, ahol nem. Inkább odalent vagdossanak, ha választhatok. Igaz, a császárnál már nem vágják át az izmot, de attól még gáz. Meg soha nem tudhatod, hogy jársz jobban. Elszúrhatnak egy természetes szülést ugyanúgy, mint egy császárt. És egy császár is lehet ugyan olyan elviselhető, mint egy sima szülés. Az első előtt még titkon reméltem, hátha császár lesz. Most már maradjunk meg a "ját" útnál. :roll: :D

Tesztre nekem a legolcsóbb a legjobb az elvem. Ha elolvasod az érzékenységüket, igazából nincs is különbség. Ha túl érzékeny, tévedhet. Azt meg inkább ne. Meg ha nincs rendesen beágyazóva, onnantól még annyira sérülékeny az egész, hogy jobb nem is tudni szerintem, hogy készül vmi. Azt hiszem Lily vagy mi a neve annak, amit szoktam venni. Rózsaszínke, ha jól emlékszem, de inkább szemre veszem, már megismerem km-ről a dobozát. 8)

Nekem a terhességből a legjobb pillanat az volt, amikor kijöttek a csíkok. Ez is annyira egyénfüggő. Tesóm tök jól viselte a terhességét, igaz, a szülésbe majd belehalt. Én meg végighánytam és szenvedtem a 9 hónapot, de a szülés tulajdonképpen ok volt. A második az már könnyebb volt. :wink: Azért tagadhatatlan, hogy jó villogni a nagy pocival :lol:

Ósió,
Miután Natival teherbeestem, 1,5 év teljesen kimaradt, mint menstruáció. Amikor végre megjött, nagyon zavart. :oops: Teljesen ki voltam tőle, nagyon jól elvagyok most is, nem hiányzik a vérezgetés. Ha nem szeretnék még egy babót vagy nem érezném kicsit öregnek magam tőle, inkább soha ne jöjjön meg. :twisted: A szülés utáni az más, máshogy is álltam hozzá. Az nagyon durva volt, de csak elsőre. Nem tudom, láttatok-e olyan extra nagy inkontinencia betétet (Tena), de azt néha egy óra alatt sikerült leamortizálni. Aznap, amikor megszületett Nati, 5 hálóinget kellett cserélnem amellett a mammut mellett.

Akíra,
Beállt már a mensid? Nekem még semmi. (Szerencsére :lol: )
15 hó különbség? Brrrrr. Max ha van egy hadsereg segítség ugrásra készen.

Terhességi depi:
Na az volt nekem is. :( Az is brrrrrrrrrrrr.

Kép
Jelenlegi kedvenc Natiképem. Nem messze a Temzétől, amiről én egy darab képet nem csináltam. Bezzeg a gyerekekről. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Lorca, igen én már nem szoptathatom Kyrát gyógyszerszedés miatt június óta, szóval nekem júniusba is meg azóta is megjött úgy mint elötte kvázi percre pontosan! Minden hónap első 3 napjába megjön! Attól függ ugye, hogy hány napos az előző hónap! Szóval most ezért nem értem, hogy most mi van! De holnap tesztelek! Ha negatív akkor nőgyógyász ha pozitív akkor is! :lol:
Csak ha negatív akkor legalább tudom, hogy a saját nődokimhoz megyek akinél a Kyra is született, de ha pozitív akkor egy új dokit kell szereznem, és már nála kell indítanom! :roll:
Szóval holnap kiderül!
Ja, és terhességi teszt...nekem az olcsó negatív lett Kyrussal, a drága rögtön pozitív lett! Én maradok a drágánál...Clear Blue néven fut ha jól tudom...holnap is azt fogom beizzítani! :wink:
Jaj...nem... :shock: ...nővérem táskájába maradt! :?
Na akkor majd vasárnap reggel :lol:

Nagyon édi Nati a képen :lol:

Egyébként a terhességről...én az első felét még élveztem! De az utolsó 3 hónap... :shock:
Minden bajom volt! Inkább 3 császár mint az utolsó 3 hónap! :lol:

Tabati, a kutyus fajtája beagle! :)

Na megyek aludni! Jó éjt :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Jajj de édi Nati, igazi kisbocsi :D

Dm-es papírdobozos rózsaszínű. Azt csináltam mikor két csíkos lett. De szerintem is mindegy. A régi dokim meg a Clearblue-t csináltatta ha kellett. Az piszok drága de már a pár napos terhességet is kimutatja. Hát majd szétnézek a rossmannba, holnap úgyis megyünk de venni nem veszek, majd ha rugdosnak belűlről :o :D Vagy kitudja, de akkor dugdosnom kéne apa elől, hülyének nézne hogy minek is :roll:


Tabati!

Szerintem nagyon nehéz terhesnek lenni, persze vannak szerencsések akik végig élvezik és könnyedén veszik az akadályokat e téren. Azt tényleg igaz hogy nagyon jó érzés a poci és mégjobb mikor mocorognak odabent. Persze nem karatéznak csak finom kis mocorka :roll: Alapjában állandóan terhes lennék, ha nem lennének problémák közben. Az olyan más, sokkal bensőségesebb kapcsolat mint mikor már kint van a bébi. Akkor csak ti vagytok ketten és egyben. Na milyen okos vagyok :roll: :lol: A szülést meg amúgy sem lehet megúszni, valahogy ki kell jönnie. Fáj ígyis-úgyis, fel kell rá készülni, bár a szülészeten úgyis rájön az ember hogy erre felkészülni nem igazán lehet :roll: hiába van szülési terved, ha a sors másként dönt. :? Ez is szerencse kérdése, de az idő amúgyis mindent megszépít :D aztán jöhet a kövi bébi :lol:



Szülés utáni vérzés:
Hát én pánikoltam és letámadtam a dokim az osztályon, alig véreztem csak a szopi alatti méhösszehúzódások alatt leginkább. És így is maradt majd 5 hétig. Olyan volt mint a mensi utcsó, utcsó előtti napjaiban. És azóta semmi e téren....

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok :)

Tyűh, ti aztán termeltek :shock: Ezt már doksiba kell írnom :lol:

Cukika, még azt hozzátenném, hogy én is úgy szültem, hogy nem nagyon készültem rá :( Amikor meg ott voltam, csak pislogtam, hogy mik történnek velem :oops: Pedig sokat olvastam róla, és próbáltam is alkalmazni a szülés során pár dolgot, de nem nagyon ment...pl. olvastam olyat, hogy a fájásokba bele kell merülni, nem “túlélni”. Nah, bennem sokszor azt tartotta a lelket egy-egy fájás közben, hogy egyszer VÉGE lesz!

Ósió, nekem is méhszájsebem van, lehet ezért (is) jött nehezen a baba :roll: Meg emiatt vérezgettem (illetve az vérezgetett, mint kiderült) a 13-19. hét között.
Méhszájtágítás?! Azt lehet? Még ha kicsit is... Ez nem tartozik a koraszülést előidéző veszélyforrások közé? Már csak abból kiindulva, hogy egy abortusznál is ez az eljárás, és egy abortuszon átesett nőnél ezért van nagyobb esély a koraszülésre...
Nekem is erős volt a menzim a fogigátló előtt, tök megkönnyebbülés volt a gyógyszer alatti aligmenstruálás :wink: Viszont bakiztam, mert 4 évig szedtem szünet nélkül :oops: Amikor abbahagytam, sokszor kimaradozott a vérzésem, volt, hogy 4 hónapig se jött Vérnéni :?

Lorca, a vajúdás alatt én is azon filóztam, hogy ki az a hülye, aki ezt még egyszer bevállalja?! Mi késztethet erre egy nőt? :shock: Másnapra aztán szépen megködösödtek az emlékek :wink: Megoldja azért a természet a dolgokat :)

Momi, természetes szülésem volt; 2 fájással, 4 nyomásból :) Persze az első fájás akkor maradt abba, amikor már félig kint volt a kobak...
Védekezés: háááát...még nem :oops: :D Meg is ijedtem, hogy jövő júniusban is megyek szülni :lol: Most akarnám elkezdeni a Cerazette-t, ezt írta fel a dokim. Szerinte jó lesz. A védőnőm meg azt mondta, hogy csak azoknál hatásos, akik kizárólag szoptatnak (mi nagyrészt tápisak vagyunk)...hámaj' kiderül, melyiküknek lesz igaza :lol:

Aki védekezik első gyerkőc után, hogyan? :)

Akíra, decuki kutyi! :D

A gyermekágyas folyás nálam is elhúzódott, még a 6. hét után is pöttyözgettem. Úlláccik, nehezebben gyógyult a méhsebünk :) Az elefántTena sokszor nekem sem volt elég.

Tabati, hogy megnyugtassalak: én élveztem a terhességet, a nyűgökkel együtt is :D A középső harmad meg életem legszebb korszaka volt! Semmi fájdalom, semmi gond, csak a baba a pocakban :)
A szülési fájdalmat nem lehet megkerülni, nekem is – már bocsi – qva szar volt, de tény, hogy a dokim nem hagyott fölöslegesen szenvedni. Inkább az volt rossz, hogy nem volt időm megszokni az erősebb fájdalmakat. Nem fokozatosan történt, hanem ugrásonként: hirtelen lettek erősek a burokrepesztés után, és hirtelen az oxitocin beszúrása után...mint egy-egy hiperugrás. A végén már az eda-ra is gondoltam :)
Én a kórházi “élményeket” felejteném el szívesen :? Átbőgtem azt a pár napot. Otthon meg néha elkapott a depi...olyankor bevettem egy adag Arnica-t (homeós bogyó), és minden szép lett :D

Terhességi tesztből nekem a Gabriel jött be :roll:

Bocs, hogy extra hosszú lettem :oops: Nem a Háború és békét akartam lepipálni.

Jó éjt

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Balwin, nem tudom, hogy a méhszájtágítás mit idézhet elő. Merem remélni, hogy a nőgyógyász tájékoztatta a barátnőmet az esetleges következményekről. Már ők is nagyon szeretnének babát, biztosan borzalmas lenne, ha barátnőm elvetélne pár hetes korában. Én nem tudtam ilyen hatásokról, meg nem is szeretném említeni neki, mivel biztosan nagyon megijedne. Bár, nem tudom, milyen volt a beavatkozás, az orvos szerintem tájékoztatta. De ha egyszer másként a sperma nem jutott volna át? Nekem is van egy kis méhszájsebem, azt minden évben a rákszűrésen leecseteli az orvos, de azt mondta, ez gyakori, probléma nincs belőle. Sose vérzett, aktus után se, szóval no para egyelőre.

Tabati!

A Clearblue egy meglehetősen megbízható teszt, 1700 forint körül van a DM-ben. De: állítólag eléggé érzékeny, és nem is mindig mutat jó eredményt. Ott ugye, ha terhes vagy, az egyik rubrikában egy plusz jel jelenik meg, a kontroll ablakban pedig egy sima függőleges csík. De többen is panaszkodtak, hogy a terhességi ablakban a plusz hely helyett csak egy vízszintes csík jelent meg, vagy csak egy üffőleges. Szóval, nem tudták értelmezni az eredményt. Nekem csak oylan tesztem van itthon, ami a terhességet is egyetlen függőleges csíkkal mutatja ki.
Az is változó, hogy kinek mikor mutatja ki. Láttam én már oylan tesztet, ami valakinél a mensi előtt 3 nappal már totál erős, határozott csíkot mutatott, másnál meg még a mensikor is csak egy éppen halvány csíkot. Szóval, ezt az egyéni szervezet is válogatja.
Engem egyelőre az LH teszt köt majd le. 8)

Lorca, milyen volt LOndonban?
Kedvesemmel mi is tervezgetünk valamikor egy utat oda, hogy pontosan mikor, azt nem tudjuk, mivel nem két fillér megszervezni.
Ő már volt évekkel ezelőtt Londonban, ott tanult egy tanévet, és azóta tervezgetjük.
Vendég
 


Mármint azt akartam írni, hogy a Clearblue már elvileg mensi előtt 3-4 nappal is kimutat terhességet, de a megbízhatóságáról már hallottam ezt-azt. Ha gondolod, vegyél egy ilyet is, és egy olcsóbbat is, egy olyat, amin csak sima függőleges csík van, ha terhes vagy.
Vendég
 


Sziasztok!

Balwin!

A cerazette-t szedem ill. szedtem én is. Az én védőnőm is azt mondta hogy nem ér semmit, de a doki ilyet nem mondott, csak azt hogy kicsi a hormontartalma így nem gáz ha szoptatsz. Viszont azt elfelejtette közölni hogy kihathat a tejre, mikor elkezdtem szedni, elkezdett apadni, ill. kevesebb lett de aztán visszatornáztuk és utána már nem volt vele gond. Az első héten vérezgettem tőle, azt hittem hogy megjött de azóta sem jelentkezett ilyen.
Neked is csak egyszerre 3 hónapos adagot írt fel a doki? Mert nekem igen és nem tudtam hogy azért mert meg akar gazdagodni, hogy 3 havonta járjak magánrendelésre feliratni vagy ez így szokás :roll:


Mennm is kell, hív a Ricsi, majd jövök ha tudok....

Kellemes hétvégét! :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Gumi óvszert senki nem használ?? :oops: :oops: Én sosem szedtem még gyógyszert és nem is fogok, nem szeretném a szervezetem megzavarni. Nekünk ez nagyon beválik. Páromat sem és engem sem zavar egyáltalán... Szülés után is ezt fogjuk használni, ha szeretnénk, vagy kell majd védekezni.

Köszi a tippeket, akkor lehet, hogy megveszem a legolcsóbbat, azt a rózsaszínt (emlékszem, tényleg az volt a legolcsóbb és egy mosolygós fej volt rajta, ha jól emlékszem...) , de már csak akkor ha sokat késik a menzim. (persze ha kibírom addig... :lol: Pár hetes terhességet úgyis mindegyik kimutat nem?
tabati
 
 


Tabati!

Mi elég sokáig csak óvszerrel védekeztünk, és eszünkbe se jutott fogigátló használata. Egyszer azonban a nőgyógyászom felírta, mert volt egy kis cisztám, és amúgy is a párommal voltam már nagyon régóta, ezért azt mondta, tanácsos lenne szedni, mivel az eleve jó minden ilyenfajta kis nőgyógyászati bajra. Így 5 évig szedtem. Előtte óvszerrel védekeztünk, illetve ilyen imádkozós hónapjaink voltak. :?
Vendég
 


Mi sosem védekeztünk gumival, megszakítással az elején aztán bogyóval majd semmivel :D
Sőt, én még gumival sosem csináltam :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Tabati, ne aggódj mi óvszert használunk! :wink:
Nem vagy egyedül :D

Momi, mi is cerazettel kezdtünk de nekem elkezdett apadni a tejem így abba is hagytam! De az nem biztonságos különben sem! A másik topikba ahova szoktam írni van egy anyuka! Ma délután tesztelt pozitívat! És cerazettet szedett! :roll:
Szóval...
Bár én meg holnap tesztelek reggel mert gumi mellett se jön meg :lol:

Na csak ennyit akartam! Megyek is altatom a gyereket!
Jó éjt nektek! Holnap jövök az eredménnyel! :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!

Hát azért most megilyesztettél :shock: napok óta viszket a hasam, görcsölök főleg szopikor és érzem hogy totál bekeményedett a méhem vagy az alhasam középen, baromi érzékeny nyomásra. Nagyon remélem hogy ez nem az, szerintem csak felfáztam picit meg a szokásos eső előtti viszketés. Tuti nem lehetek terhes azért ez nem ezzel kezdődik... Viszont akkor nem ártana tesztelni, sose lehet tudni alapon. Hát most rendesen rám hoztad a frászt :shock: nem már terhes szeretnék lenni hanem majd terhes szeretnék lenni :roll:

A holnapi eredményt nagyon várjuk!!! :wink: :D

Viszont történt egy tök jó dolog, asszem visszatért a régi kedvem szex terén :D már nincs az a fáradság ami elvenné a kedvem :roll: már ideje volt, azthittem sose jövök helyre :roll: :roll:


Megyek is aludni, most totál zakatol az agyam :?

Szép estét!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Balwin,
Nekem nagyon tetszenek az ilyen éljük át a szülést meg merüljünk el benne dolgok. Elméletben. De terhesen, szülés közben én is csak a túlélésre hajtottam. :lol:

Aki védekezik első gyerkőc után, hogyan?: Ímmel-ámmal. Szabinak hívják.
Két gyerek után: A két gyerekkel. :oops: Már volt nekem is terhességparám.

Nekem is a kórház volt a mélypont, pedig még igazán panaszra sem lehet okom. Teljesen átéreztem az állatkerti állatok szemében csillogó kétségbeesést, amikor a rács mellett szaladgálnak fel-alá.

A Carzette-ről én is mintha úgy hallottam volna, hogy a szopi végén vmi másra kell átállni. De ha választhatok, látatlanban, akkor a doki véleménye, mint a védőnőé.

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok :)

Ósió, nem ijesztgetni akartam! :oops: Persze, ne említsd a barátnődnek, a dokija nyilván tudja miért csinálta. Csak nekem hirtelen ez ugrott be...de lehet nem is mindegy, hogy babásan (amikor tök zárt), vagy "töltetlen" állapotban piszkálják meg a méhszájat...meg gondolom a barátnőd esetében nem is olyan mértékben, mint egy abortusznál. Szal ne foglalkozz velem, meg a hülyeségeimmel :)
A méhszájsebemmel nekem se volt gondom soha, a terhesség alatt is csak annyi, hogy vérezgetett, amivel jól rámhozta a frászt :shock: Legalábbis addig, amíg ki nem derült, hogy "ő" a ludas :)

Momi, igen, nekem is egy dobozt írt fel a dokim (3x28). Tegnap azért elkönnyelműsködtem a dolgot, egyáltalán nem mindegy még, hogy hat-e ez a gyógyszer, vagy sem. Még korainak érzek egy újabb babucit. Olyan kicsi még Annalucus...még ki se tudtam igazán élvezni :D De muszáj bogyóznom, mert nálunk a gumi szóba se jöhet :evil:
Azt meg nagyon rosszul tűrném, ha ez a kevés tejem is elapadna!
Gratula az étvágy visszatértéhez :wink:
Hjaigen, még én is gumiszűz vagyok :lol:

Akíra, most már én is izgulok a teszted miatt :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Ósió,
Londonra fel! Kedvenc városom, szívesen laknék ott, ha Robi hajlandó lenne. Annyira meg szerintem nem drága. A repülő, ha fapados, kifizethető, kaját ha más nem, vihetsz, de szerintem az is kibírható, ha nem éttermezel túl gyakran, hanem valami konyhaféleség a rendelkezésedre áll. A szállás az húzós, de az nekünk adott volt. Még egy hosszú hétvégére is megéri, csak várjátok ki a jóidőt, most már elég mocsok az időjárás vagy áprilisig. Babásan is lehet repülni, jó két óra út nem árt, csak ne az utolsó trimeszterben.

Védekezés:
Natipróbálkozás előtt még volt óvszer. Azóta sokszor a szerencsében bízunk, meg a megszakításban és a szoptatásban együtt. :oops: Meg kb tudom, hogy mikor nem kéne. Azt is pontosan tudtam, hogy mikor kell, úgyhogy ebben talán bízhatok. Meg amúgy is szeretnék még gyereket. :lol:

Akíra,
Mennyi idős a leendő nagytesó a másik topicból? Mennyire kapott szívrohamot anyucija?

Momi,
Nekem terhesen megjött a kedvem a szexhez. Kár, hogy a hányinger többnyire elvette a kedvem. :lol: Nekem az este indult be igazán.
Meg ha meg sem akarsz állni öt gyerkőcig, akkor gyorsan kell csinálni a dolgokat. :twisted: Bár nem tudom, hány éves vagy, nekem arra nem lenne már időm. :( De apát nálam amúgy is ki lehetne kergetni a világból egy ilyen kijelentéssel. :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Közben kerestem pár fórumot a Cerazette-ről, és hát amiket írnak...asszem nem fogom én ezt szedegetni :oops: Legfőbb visszatartó erő az anyatej apadása...ezzel most inkább nem lutriznék :?

Lorca, akkor védekezésügyileg ti nem csak bíztok a szerencsében, hanem rá is támaszkodtok :D

London nekem is régi vágyam :roll: Majdegyszercsak... :) Teherbeesésem előtt Rostock-ba szerettem volna nagyon eljutni (párom csupa jót mesélt a helyről), de mire kiterveltük (autóval felgurulni a tengerig :) ), állapotos is lettem, onnantól meg le voltak kötve a gondolataim :)
Nemtom, lesz-e ezekből valaha is valami; 2 nyomorult éve szeretnék az állatkertbe eljutni :?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Na azért megkönnyebbültem, estére jól beöltöztem, hosszú vastag gatyó a rövid helyett és úgy néz ki hogy már nem is fáj annyira a hasam. Asszem felfáztam egy kicsit a rövidben :oops:


Látom ez a cerazett annyira nem jön be, tényleg apaszt, nekem is kevesebb lett de azért nem volt annyira gázos. nekem.

na megyek megkergült a Ricsi :shock: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Akíra, az eredménnyel várunk!
Még hogy 2009! Miről beszélgetünk mi itt tulajdonképpen? :-)

Hát, nekem ez az első év az életemben, hogy gyakorlatilag nem tanulok, és nem kell tandíjat fizetni, tankönyvet venni, utazni, szállást fizetni. És ez annyira jó. Szóval, Londonnal még nem tudjuk, mi lesz, mert az esküvői szervezkedés közepedte azért nem árt ezeket a költségeket is belekalkulálni. Ruha, kedvesem öltönye, és tavasszal a kaja. Ha a szülök is megdobnak egy kis pénzzel, akkor azért más lesz a helyzet. Esetleg a nászutat tervezhetjük Londonba, de tengerpartra is nagyon szívesen mennénk, főleg nyáron oda van kedve menni az embernek.

Balwin, biztosan vannak extrém esetek is, és az orvosi beavatkozástól is függ, hogy kinél mit idéz elő a méhszájtágítás. Csak ez a barátnőméknél kikerülhetetlen volt, hiszen gyereket akarnak, ahhoz meg a spermának át kell jutni a hadak útján. Azért remélem, nálunk semmi ilyesmire nem lesz szükség.
Mi úgy vagyunk vele, hogy ebben az évben, legalábbis 1-2 hónapig, amíg meg nem látom, miként jön meg a mensim, addig óvszerrel, illetőleg az egyáltalán nem kritikus napokban ternészetesen szeretkezünk, aztán újévtől meg már remélem, mehet a próbálkozás. Ez csak a pontos menstruáció függvénye.

Momi, szerintem a szeretkezés oylan, hogy csomó helyen befolyásolja a fáradtság. Épp mondtam is a páromnak tegnap, hogy ha majd babóra gyúrúnk, akkor nem lesz olyan, hogy most nincs kedvem vagy nem akarom, mert akkor egy hónapban 1-2 napig lehet csak sikerrel szeretkezni a baba érdekében, ha akkor nem csináljuk, akkor egy egész hónapot várhatunk vele megint.
Meg ott van az LH tesztem, jelenleg a szekrény mályán. Szóval, ha pozitívat jelez, és az első napon utána negatívat, tehát tudom, hogy akkor van a peteérésem, tehát tudom, hogy ott vár a drága a kiskatonákra, akkor képtelen lennék visszatartani magam. Tudnám, hogy most van itt az idő, ezekben az órákban! :lol: Szerintem, illetve gondolom, az ember másképp viszonyul a szexhez, ha tudja, hogy babát akar. Akkor talán nem is érez úgy fáradtságot.
Vendég
 


ósió!

Csak egy gyors bekukk! Szóval nekem meg ez a második év, amikor teljes árú bérletet kell vennem, és semmiféle diákkedvezményt nem kapok. Még lakhatási támogatást és ösztöndíjat sem... :roll: Főleg a bérlet volt szörnyű felismerés...

Majd még bekukk, de a párocskámnak kell a gép!!
tabati
 
 


Tabati, hát, azért amennyire lehetett, megcsináltam a saját szerencsémet a felsőoktatásban eltöltött néhány évecske alatt, pl. korrepetálás, tanulmányok írása, stb.
Képzeld, nálunk Pécsen működött egy rendszer, hogy akinek meghatározott átlaga van, vagyis kreditindexe, az a tandíj negyedét adott szemeszterben visszakapta. Na, egyszer megyek én is, hivattak a TO-ra. Közölte a tanulmányi előadónk, hogy kapk (kapunk vissza) pénzt, de köölte, ez az utolsó szemeszter, mert elég sok hallgatónak kellett visszafizetni a tandíj egy részét, az meg az egyetemnek nem biznisz. Szóval, megszűnt: :-) Ezek a jogászok nem egy nagy matematikusok, ahol számok vannak, ott mindig hibáznak. Kiszámolhatták volna, hogy kreditekből csomó pontot össze lehetett szedni, ami vitte fel at átlagot. :-) Annyira élveztem a helyzetet!
Vendég
 


Lorca!

Ti megáltok 3-nál? :lol:
25 éves vagyok így ha kétévente de még ha három évente lebabázok akkor se leszek túl vén az ötödikhez. Nemúgy mint párom de az az ő baja 8) 8 év van köztünk :roll:


Bérlet: ellenőrök rémálma vagyok :mrgreen: mikor befejeztem a sulit, még évekig használtam a lejárt diákom, sosem buktam le vele. Utána meg vettem egy tömb jegyet és azzal utaztam, persze sosem lukasztottam csak ha jött ellenőr, de ha már a célmegállónál jártam akkor egyáltalán nem lukasztottam. Igazolványom nem kérheti ő nem hatósági személy, hozzám nem nyúlhat így sokmintent nem tudtak csinálni, persze a metró az más, ott lukasztottam. Aztán pocakosan meg tojtak rám. Sosem kérték a jegyet :D mondjuk akkor nem sokat utaztam inkább otthon feküdtem :? Egyszerűen undorító az ára a felnőtt bérletnek, nagyon soknak találom! :evil:




Mi lett a teszt eredménye?????

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


A kérdés Akírához címezve :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Én Pécsen votlam úgy, hogy a fősulis diákra kértem a matricát, és azzal bárhova utazhattam kedvezményesen, mert ugye a levelezős csak a suli és a lakhely között ad kedvezményt. De nagyon rendes volt a tanulmányi ügyintézőnk, arra adott matricát. 8)
Szerintem is nagyon drága az utazás, de én mindig vettem jegyet vagy bérletet, vagy amit kellett. Kifejezetten az arcomra volt írva, ha nem volt nálam semmi (egyszer otthon felejtettem a diákomat, amiben volt a bérletem is). Szóval, azt hittem minden megállóál, hogy most fog felszállni a kaller, de szerencsére nem... :?
A metrónál érdekes, valahogy engem sose állítottak meg. Csak mentem előre, határozottan, és egyszercsak elmentem mellettük.
Vendég
 


Hát igen, nekem sincs idegem a blicceléshez. Amúgy egyszer Miskolcon elfelejtettem lyukasztani pedig volt jegyem. Pont jött az ellenőr és én gyorsan kilyukasztottam, de észrevette, és kért igazolványt. Én abban az időben járogattam sokat Bécsbe és volt nálam útlevél. Magamban kiröhögtem az ellenőrt, és azt adtam neki oda, amiben tudvalevő, hogy nincs cím. Erre az ellneőr kedvesen elvette, zsebrevágta, és kért olyat, amiben cím is van. Persze én megijedtem, és inkább kifizettem a helyszíni bírságot, de milyen szemétség már ez? És ha tényleg nincs nálam semmi más irat? Akkor mit csinált volna? Ha épp én sietek valahova, leszáll velem? Olyat még sosem láttam, hogy ténylegesen rendőrt hívtak volna. A vonaton például rendszeresen lehetne bliccelni, ha valakinek van képe hozzá. Csomószor láttam, hogy a max. büntetés az, hogy leszállítják a következő megállónál. Pedig oda aztán tényleg lehetne rendőrt hívni, vagy valami biztonságiőrt, mittomén...no, mindegy.

momi!

Nekem az egyik rémálmom a felfázás. Régebben sosem volt, aztán vagy úgy két éve sűrűn. Mostanában már odafigyelek jobban, mert rájöttem, hogy én lábról fázok fel. Ha nem húzok elég meleg zoknit, vagy egyáltalán nem húzok itthonra, akkor nagy az esélyem a felfázásra. Amúgy nekem még a Monurál (azt hiszem ez a neve) por mindig használt. Egy nap alatt elmúlik tőle, de addig...rémálom. Csak a Wc-n ülve jó. És általában mindig péntek este jött elő, hogy még szenvedjek két napot, míg eljutok a dokihoz.

Most akkor hogy is van ez lányok? Kinek is lesz nemsokára pozitív tesztje? :lol:
Akíra, ha óvszerrel védekeztetek, akkor nem hiszem, szerintem csak vaklárma. Bár ki tudja... De szeretnéd, hogy pozitív legyen a teszt? Mert ez nem derült ki számomra. Ha szeretnéd, akkor megy a drukk! :wink:

Úgy látom ez a védekezzünk mindenképpen, tervezzünk nagyokat, csak első baba előtt van. :lol: Olyan érzésem van, itt mindenki csak ímmel-ámmal, ahogy lorca írta.

balwin!

Ha ti még nem szeretnétek ilyen korán újabb babát, akkor annál a bizonytalan gyógyszernél már tényleg jobb, ha hőmérőzöl, és csak akkor vagytok együtt ha tuti nem jöhet össze. Bár mint tudjuk, semmi sem tuti... :wink:
tabati
 
 


Naaaaaaaaa, teszteltünk :D

Egy csíkos :o Kicsit reménykedtem de éreztem hogy nem vagyok babás :roll: így nem ért meglepetésként de jó tudni hogy nincs odabent senki így legalább tudom hogy mi a helyzet :D ráérünk még babázni tél végén :roll: :D

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jó estét!
Ezennel ünnepélyesen bejelentem, hogy bevettem az utolsó szem fogamzásgátlót is! Ez még egy napig hat, azaz holnap estig, addig szabad a pálya. :oops:
Utána meg jön a nagy várakozás!

Momi, szerintem jó, ha még negatív lett a teszt, hiszen még nem készültetek fel teljesen a második babóra. De azért a biztonság kedvéért mindig legyen otthon egy teszted.

Tabati, szerintem is égő dolog ez a jegy nélküli utazás. Mondjuk Pesten senki nem ismer senkit, de itthon, ha utazok a busszal, ahol sokszor van egy-két ismerős, elég egő lenne, ha nem lenne jegyem, és jönne a kaller, vagy nekiállnék a buszsofőrrel vitatkozni, hogy miért nem veszek nála jegyet.
Különben azt kellett volna mondanod a kallernak, hogy az útleveleden kívül nincsen nálad más irat, mert az is alkalmas az igazolásra. Ekkor kénytelen lett volna beérni a cím nélküli papírral.
Pesten a viliken sokszor voltam szemtanúja, hogy az utas nekiesett az ellenőrnek, és leszállítás után tovább ment, egyszerűen nem állt meg neki. Akkor meg mit tudott csinálni az ellenőr? Semmit. Hálátlan egy munka, az biztos.
Vendég
 


Balwin,
Nekünk Rostock még Nati születése előtt volt. Semmit nem láttunk belőle, csak a tengerpartot. :oops: Volt egy nagy buszos túránk, az volt az egyik állomás a Barakával. Azután egy héten belül még London és a terhes könyvem alapján már ott teherbeestem. Robi elég sokáig az orrom alá is dörgölte, mivel ő itthon volt. :twisted: Alapban nagyon utazgatós vagyok...voltam.
Hajrá állatkert :D Mondom én, aki gyalog távolságra lakik tőle és a 7 év alatt 1x jutottam el odáig. Bezzeg Nati már vagy 3x :D
Szeritnem ez csak úgy működik, ahogy engem Robi régen moziba vitt. Hazajött, szólt, hogy kapjam már össze magam, mert hát mozijegyünk van. :lol: Azután elmúltak a romantikus éveink és Nati rúgta az utolsókat a mozizós estéinkbe. Utálta már a pocakban is. 8)

Ósió,
Natira készülve már kezdtem kicsit megzakkanni a gondolattól, hogy nem esek teherbe. Már felhívtam a meddőségi központot, időpontért. Csak épp nyári szüneten voltak, csak szept 15re volt időpont, én meg szept 1-én teherbe estem. Belőve a peteérés várható időpontját, szex kötelezően max egy nap kihagyással. Hát a romantikának ehhez nincs közel. :? Szerintem még fél év, és kinyírja a házasságunkat. :oops:

Tandíjmentes félévem nekem is volt, még a Kodolányin. Ott már kicsit okosabbak voltak, nem fix átlag kellett, hanem az átlag és emellett maximalizálták a mentességet kapott tanulók számát.

A bérlet tényleg szörnyű csapás, most vennem kellett, mert hordom Natit egy csomó helyre. De max heti 2-3 nap, egyébként meg porosodik a táskámban. Bliccelni viszont utálok. :roll: A Nyugatiban sokáig csinálták, hogy egyszerűen elkerítették a vágányt és a leszállól csak akkor jutottak át a kordonon, ha valamit felmutattak. Amióta beszállásnál ellenőrzik a jegyeket a metróban, milliókkal nőtt a BKV bevétele. Zsenik. Eddig ez nem jutott eszükbe?! Ha valaki úgy gondolja, hogy itt drága a jegy, ajánlom neki, hogy látogasson el Londonba. Vagy épp Japánba. Ott a gatyánk ráment a jegyekre, pedig többnyire autóval hurcibáltak minket.
Mivel én fizetem a bérletet, nem szeretem, amikor elkezdenek vitatkozni az ellenőrrel. Amolyan demokratikusan, ha mindenki fizetne, akkor olcsóbb lenne a bérlet. Persze ezt az elvemet jó mélyen elásom a táskámba, amikor pont bliccelek. :oops: :lol:
Ja, és ilyenkor mindig a Kontroll c. film jut eszembe, amikor az ellenőr végül elvágta az utas nyakát. :twisted:

Momi,
Akkor még belefér az 5 neked. :lol: Párod mit szól hozzá? Én 33 voltam idén, talán a 3. még belefér 35 előtt, remélem, mert nekem az egy lélektani határ. Nekem a lényeg, hogy még 3-sal kezdődjön az utolsó gyereknél.
Pasiknál annyira nem gáz szerintem, ha viszonylag későn jön az utolsó gyerek. Nekem ez valahol a 40es években van. Sokan úgy gondolják, hogy pasinak mindegy, de ahogy látom, egyáltalán nem. Főleg az a lényeg, hogy az első időben jöjjön. Persze van pasi, aki egész életében alkalmatlan és várja, hogy megérjen, na nem róluk beszélek. :twisted: Biológiailag is kopik az ember és nem csak akkor, ha nőből van. :wink: A történelemből nem tudok olyan példát, hogy baj lett volna abból, ha anyuka idős, bezzeg apuka!

Na, elfogyott egy egész tábla csoki. :oops: Jobb lesz, ha húzok fürödni...

Kép KépKép
lorca
 
 


Jaj, a legfontosabb. Ma délután 1 órakkor, egy hónap szenvedés 3 hónap szervezés után, befejeződött a fűtésszerelés. :D :D :D :D :D

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca, gratulálok a fűtéshez!
Érdekes dolog ez a babacsinálás. Mikor az ember nem akarja, mindent megtesz ellene. Ha meg akarja, a fél karját odaadná. Egyébként én is úgy kb. fél év után kezdenék igazából gondolkodni a dolgon, ha célirányosan csinálnánk, és nem jönne össze.
Mondjuk közvetlenül mensi előtt és után a baba érdekében nem érdemes csinálni. Persze, más kérdés, hogy az ember ne csak azért szeretkezzen, mert babaát akar, hanem akkor is, ha szeretné. És ha ez épp mensi után van, hát akkor istenem....
Ügyelni kell rá, hogy azért egymásnak is vagyunk, és nemcsak a baba érdekében.

Én se szerettem, mikor egyesek nekiálltak kötekedni. Egyrészt mindenki rosszul érezte magát, másrészt, ha én meg tudtam venni, akkor más miért nem? De a mobil, meg az mp3 lejátszó ott volt a kezében. Ennyit erről. Mindenki akkor lesz nagyon szegény, ha utazásról van szó.
Igen, a londoni utazás nagyon drága. DE a magyar fizetéekhez nem is érdemes hasonlítani, mert ők azért másként keresnek.
Hiába, ez az EU csapdája. Azt hiszi mindenki, hogy olyan egyenlőek vagyunk az EU-n belül. Csak éppen nyugatról ide fillérekért tudnak jönni, mi meg takarékoskodhatunk, ha oda akarunk menni nyaralni.

Szerintem egy férfinál még ha kicsit kisébb, negyvenes éveiben születik gyermeke, az belefér. De én a későbbieket, tehát az ötven fölötti éveket már nevetségesnek tartom. Ott aztán minden számított, csak az nem, hogy akarja a gyereket. Általában ekkor szokott az lenni, hogy 20 éves pipike a feleség, aki halálosan szerelmes a 60 éves urába, akinek más vágya sincs, mint kisgyerekek popsiját törölgetni, és még csak véletlenül sem élvezni a nyugdíjas vagy nyugdíj előtti éveit.
Kicsit irónikus vagyok, de őszintén szólva így gondolom.
Elhiszem azt is, hogy egy-két esetben tényleg egymásba szeretnek, de összességében érdek áll a dolog mögött.
Vendég
 


Szép jó reggelt!! :D

Párom most kezdi az írásbelit, úgyhogy megy neki a drukk ezerrel!!

ósió

A kaller egy kopasz izompacsirta volt, az a kidobóembertípus, és amúgy is vonathoz mentem időre. Ha nem megyek, akkor talán belemegyek a dologba, hisz ha rendőrt is hív, akkor is van nálam irat, mert az útlevél annak számít. Nagy bajom nem lett volna. Amúgy Miskolcon szemetek, mert egyszer meg véletlen (komolyan csak véletlen) nem írtam még rá az ig.számot a bérletre, és azért büntetett meg. És ott nem is tudtam volna mit csinálni, mert én bemutattam és ott volt a címem a diákomon. Nagy fellengzősen kérte az igazolványom, én meg mondtam neki, hogy ott van a diákom (csak azt nem tettem hozzá, hogy te hülye :lol: ) Mondjuk ez csak 500 ft. volt, mert tulajdonképpen bérletem az volt. De el kellett menni, mert a helyszínen nem lehetett neki befizetni. :evil:

lorca

Épp jókor lett kész a fűtés! Iszonyat, meg kell fagyni kinn!! :shock: :shock:

momi

Páromat az anyukája 40 évesen szülte. Ők is sokat vártak, de akkoriban még nem volt divat orvoshoz rohangálni, ha nem jön össze a baba. Amúgy meg férfiaknál szerintem is mindegy a kor. Sok sármos 40-es rohangál az utcákon!! :lol: Ha még erősek a katonái...!!! :lol:

A feleség 20, a férj 60, ez nekem teljesen érthetetlen, és nem akarok senkit megbántani, de egyben undorítónak is találom. Nem hiszem el, hogy egy 20 éves lány szexuálisan vonzóddik egy 60 éves öregemberhez. Ha meg csak lelkileg, akkor nem kell hozzámenni, lehet úgymond nagypapaként szeretni. De persze a pénz az nagy úr, tényleg csak erre lehet gondolni.

Nekem meg már csak három nap, és beindul a babagyártás! :D
tabati
 
 


Sziasztok!

Lorca!

Gratulálok hogy túléltétek a fűtésszerelést :wink: És már be is üzemeltétek, fűtenek a radiátorok? :D


Öreg papa fiatal csajja: gusztustalan. Ha belegondolok olyan mintha öregapámmal kéne ágybabújnom. fúúúj. Persze a szerelem mondják határtalan és nem korfüggő de azért van olyan hogy józanész. Mindent nem engedhetünk meg magunknak. Persze a legtöbb eset tuti a pénzről szól. Milyen jól jár vele a misz pi., él az öreg mukival 10-15 évet, a pi. még akkor is csak 30-40 körüli lesz de a muki kihal mellőle és örökli a vagyonát. Jó karrier. fúúj :evil:
bocsi ha valaki ezzel nem ért egyet :wink:

Bliccelés: bkv-n szerintem megoldható, veszekedni azért nem kell az ellenőrrel, ő is ember bár vannak közülük olyanok akik nem ember módjára viselkednek!!! Bunkó utas van de bunkó ellenőr is. Attól hogy nem veszek jegyet nem kell leugatni, megrángatni, meg hárman körbeállni és fenyegetni! Mert sajnos vannak ellenőrök és főleg férfiak akik megteszik és nem számít hogy épp egy nő a bliccelő. Persze biztos tapasztalatból bunkók, meg számít a jutalom a bírságok után, de én emberként kezelem őket akkor ezt viszontvárom. Sosem veszekedtem velük, közöltem hogy nincs jegyem, papírom nem adom és leszáltam a kövi megállónál és visszaszáltam egy másikra.
Volánon is működik a dolog, csak jóban kell lenni a sofőrrel. Elől ülsz vagy állsz, a sofőrök mindig tudják hogy mikor vannak ellenőrök és szólnak. Lényegesen kevesebbel meg lehet uszni az utazást.
Máv: az a tuti, ott csak jó szöveg kell meg sas szem és viszonylag olcsón megúszod.
Hogy miért is égő jegy nélkül utazni? Szerintem nem az. Én megvenném a bérletet is ha nem lenne ennyire drága. Persze mi a drága. 7000 ft-ért ha tankolok akocsiba nem utazok annyit vele mint a bkv-n a bérlettel. De 7000 ft a bkv-ra, 15000 ft a volánra és lőttek a fizum nagy részének.
Mi 4 tagú család voltunk, csak apum keresetéből éltünk ami nem volt sok, 100e ft-ot hozott haza, anyum rokkantnyugdíja meg alig érte el az 50e ft-ot. Utána lehet számolni ha rezsit kicsengeted, 2 gyerekre vásárolsz kaja-ruha stb mert ugye akkor még sulisok voltunk, alig marad valami. Abból a valamiből meg vedd meg a 4 bérletet. Háááááááát éppen megéltünk. Kocsink nem volt, nyaralni sehol sem voltunk, hónapról hónapra éltünk. Egész addig míg diákok voltunk megvolt a bérlet de utána már nem. Először nem kerestem annyit hogy megtudjam venni, utána meg lett volna rá de akkor meg inkább eltettem hogy legyen valamennyi spórolt pénzünk. Sajnos mi nem a felsőkategóriás munkaerők közé tartozunk, reggeltől estig dolgoztunk, túlóráztunk, betegek nem voltunk évekig és épp hogy megkaptuk a magyar átlagbért. Pedig menő szakmám van, amivel jól lehetne keresni csak nincsenek kapcsolatok amivel be lehet jutni pályakezdőként ilyen munkakörbe. Lett volna lehetőségem pl könyvelőként dolgozni egy jó cégnél de kerek perec megmondták hogy kávéfőzőt keresnek és előlépni nem lehet. Mindenhonnan elhajtottak hogy nincs gyakorlat, hát így nem is lett, de lett szuper banki gyakorlatom amit valószínű a jövőben hasznosítani nem fogok tudni mert akkor a nagyszülők nevelnék a gyereket/keket. Majd ha kell akkor inkább elmegyek a helyi tescoba pénztárosnak hogy tudjak a gyerekeimmel is együtt lenni. De majd akkor bérletet megint kellvenni és miből is? Inkább nem veszek bérletet amíg tudok bliccelni és azt a gyerekekre költöm. Ha lenne rá keret röhögve megvenném a bérletet, mert mennyivel egyszerűbb csak nézni ki a fejedből a buszon mint állandóan izgulni, lesni az ellenőrt.
Hű bocsi sok lett :oops: Persze a gyerek mindig fog kapni bérletet, neki muszály!


Babacsinálás: én úgy tudom hogy két év ami még nem számít gázosnak ha nem jön a baba. Utána lehet izgulni. És bizony igaz, minnél jobban rágörcsöl az ember annál inkább nem jön össze. Két évet vártunk a Ricsire ill. egy picit többet, és mikor lemondtam az egészről akkor jött össze. Tucatjával teszteltem addig és volt hogy egy világ omlott össze bennem hogy csak egy csíkos. Kemény lelki meló ha nem jön össze egyből! :evil:


Na befejezem, apa mérges hogy ennyit kopácsolok :oops: Bocsi hogy sok lettem :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Idősebb korban:
Ha a mama 35 felett van, egy csomó vizsgálat kell, kohorinboholy meg hasonlók. Ha apuci 40 felett, akkor is ajánlják, csak épp sokan nem veszik komolyan. Én meg már azt sem értem, hogy miért van ez a különbségtétel. Ráadásul azt a csomó kellemetlen vizsgálatot is a nőn végzik. Szívás az egész. :evil:
Csak pénzért nem kell idősebb pasi. Sok nőt látok, aki fiatalabb pasin lóg csak a pénz kedvéért. :wink:

Jaj, nagy az elkeseredés, vége a délelőtti alvásnak!

Kép KépKép
lorca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?