Új privát üzeneted érkezett!

Nem néztek hormonszintet, hiába kértem az első kudarc után. Aztán Duphastont szedtem, akkor lett a második kudarc. Állítólag a kúp segített volna, ha első perctől használom, de ezt senki nem mondta....

Zora
Kép
zora7
 
 


Egyébként fél év alatt felkajáltam Magyarország vitaminkészletét, és híztam egy csomót, aztán tessék...Ezután csak az általad javasolt E-vitamin, esetleg folsav.

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia!

Én elevitet,folsavat,E vitamint,és C vitamint eszek most.Remélem legközelebb minden másként lesz,mindkettőnknél.Ezt jó tudni.Akkor én azt hiszem,ha a 6 hets kontrollra megyek felíratom ezt a hüvlykúpot és az általad írt gyógyszert is.És ha lesz majd egy + tesztem,akkor én azonnal elkezdeném használni.Ha a doki nem lesz partner,akkor keresek újat.Sok sikert és mielőbbi + tesztet kívánok,amit 9 hónap múlva egy könnyű szülés és egy egészséges babó követ majd.És ha a dokid nem támogatja a hormonpótlást,keress másikat.Mert ha nem ez a gond,szerintem ez akkor sem árthat,ha viszont ezen múlik,akkor hátha csak ez hiányzik a sikerhez.remélem mindkettőnknek sikerül. :D

Jó éjt

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

ESZTER!!!!
De jó, hogy itt vagy!
Kár, hogy ilyen apropóból! :cry: Nagyon figyelem minden írásod!
Nagyon erős csajszi vagy!
Az elején én is nagyon görcsöltem, hogy legyen már baba, most egy kicsit óvatosabb vagyok és megpróbálom nem úgy felfogni a vizsgálatokat, hogy emiatt most megint csúszik a projekt.

Zora!
Szerintem ez a ciklusod még nem értékelhető hormonális szempontól! Az első ciklusod a vetélés óta. Az viszont nagyon jó, hogy figyelsz! Ugye nem fogsz most elkeseredni?! Te már lefutottad a kört a Duphastonnal. Sajnos szomorú vége volt! Biztos, hogy most nem ezzel fogják folytatni.
Én félek, hogy velem is ez fog történni!

Ildikó!
Látom Te is tudsz erélyes lenni!
Ez azért ne menjen a fogantatás rovására!

Mo!
A idegeskedés nem használ Neked! Csak nyugodtan!
Szerintem sokszor nem kell ahhoz pszichológus, hogy az ember elmondja, ami bántja. Talán nem szakszerű, de sokszor már a probléma felismerése is javít!
Szóval nem meggyógyítni akarjuk egymást, az az orvos feladata, de piszkosul sokat számít az, hogy támogatjuk egymást.

Krisztinka!
Reggel sütöm a kuglófot!!
És persze jövök a képekkel!
nem tudok visszalépni az előző oldalra! Így nem tudom megnézni a hasgörcsös írásod! Reggel jó korán jövök és nézem!

Ind!
Hidd el tudjuk, hogy milyen nehéz család mellett, éppen ezért örülünk mindig, ha jössz és nem akkor is tudjuk, hogy azért mert elfoglalt vagy!

Sünike!
Én is azt vallom, hogy ismerjük egymást.
Nem vagyunk egyformák, tehát valószínűleg nem ugyanaz lesz a megoldás a problémánkra sem.
Örömmel venném, ha leírnád mi volt az az egetverő hülyeség, hátha tanulok belőle!
Most mondhatnánk azt is, hogy mivel tudjuk, hogy a fogantatásnak elsősorban biológiai magyarázata van, az már nem fér bele, hogy egy szülész hívő legyen.
Attól függ honnan nézzük!
Az én szakterületem nem ilyen szép (kívülálló számára természetesen). Soha életemben nem hittem a természetes dolgokban, nem is volt lehetőségem megismerni őket.
Miért ne? Miért ne terjessze ki az ember az érdeklődési körét másra is , mint amit ismer?!
A munkám során csupa természetellenes helyzettel találkozom. Néha kivételesen nagy lelkierőre van szükségem, hidd el egy-egy nagyon nehéz eset mélyen megérinti az embert. Sőt soha nem tud szabadulni egy-egy arctól, érzéstől!
Hagyd meg nekem, hogy higgyek a születés szépségében!

Éva

Kép
balimama
 
 


Na látom, magamra maradtam. Sebaj. Jöjjön az esti mese, amely egyben a mai nap tanulsága is.
A beszéd

Akkor beszélsz, amikor gondolataiddal nem vagy barátságban.
És amikor nem élhetsz immár szíved magányában, akkor ajkaidon élsz tovább, ahang pedig kitérő és időtöltés.
És beszéded nagy részében a gondolat félig meggyilkoltatik.
Mert a gondolat a szabad tér madara, a szavak kalitkájában kibonthatja szárnyait, de fel nem repülhet.
Vannak köztetek, akik azért keresik a beszédeseket, mert félnek az egyedülléttől.
Az egyedüllét csöndje feltárja előttük meztelen önmagukat, és szeretnének elmenekülni előle.
És vannak, akik beszélnek, és anélkül, hogy sejtenék vagy remélnék, olyan igazságot fednek fel, amelyet maguk sem értenek.
És vannak olyanok, akik belül ismerik az igazságot, de szavakkal nem mondják el.
Az ilyenek keblében lakik a csend, melynek ritmusa van.
Amikor barátoddal találkozol, ajkadat a lélek mozgassa, nyelved ő irányítsa.
Mert az ő lelke megőrzi szíved igazságát, miként a bor ízére emlékezünk, amikor a színét már elfelejtettük, és a korsó sincsen többé...

Zora
Kép
zora7
 
 


Na most, hogy jelentkeztél Éva, visszakeresem Krisz hasgörcsét. Jó, hogy mondtad, itt a nagy kavarodásban szegényről el is feledkeztem. Nagyon szégyelem utólag. Bocs krisz!

Zora
Kép
zora7
 
 


Krisz! Én is tapasztaltam már hasonlót. Csak tippem van. Szerintem a petevezeték meghúzódik kicsit a pózok miatt talán, és az okozza a kellemetlen fájdalmat(ha féloldali). De úgy emlékszem, máskor is írtad már, azért kérdezd meg majd a dokit. Lehet még a méh helyzete miatt is, mert, ha hátrahajló, akkor lehet fájdalmas egyes mozdulatoknál. Most mennem kell. Puszi

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok, Lányok!

Nem tudom, mi történt a tegnap, de nem jelent meg nálam, amiket irtatok... kb. 1 óra múlva láttam, hogy már a másik oldalra lapoztatok , de akkor már nem volt időm válaszolni. :(

Eszter, eddig is tudtam, hogy minden rosszban van valami jó – és most megint bebizonyosodott :D – a jóval jelenleg arra utalok, hogy közénk jöttél, és én ennek nagyon örülök :D :D

Főnökasszony :wink: :D :D :D, elég pé-gyanús a görbéd, úgy hogy megnyugodhatsz – beszélek veled ez után is :wink: :D :D – légyszi ne hagyjátok ki apával a napokat!!
A képeket nagyon szépen köszönöm :D – úgy látom, elég huncut gyerekeid vannak :D :D – a farsangi ötletek, hát tényleg nagyon jók!!! – megmondod, hogy annak a lánynak mivel volt a haja az égnek állitva????
A házatok pedig alakulgat….. olyan jó érzés tuni, hogy a saját lakásodba mész haza :) – ezt én cask tudom, hiszen volt alkalmam albérletben is lakni…..

Zora, felteszem a görbém, csak egyszer a programot felvarázsolom a gépemre, amivel átalakitom jpg.-be…. Ja, azt hiszem, még nem mondtam nektek, hogy új gépem van :D :D :D – különben ma reggel el akartam dönteni, hogy a mensiig többet nem mérem a hőmet, mert cask idegesit….. ma is arra ébredtem, hogy vajon, most milyen a hőm – nem akarok igy élni, hogy rettegek azért, hogy a hőm most miért esett, vagy éppen miért ment fennebb, és a végén tesztelek egy nagy negativat….. a görbe szerint, annak ellenére, hogy kemény torokfájásom volt, megvolt a pé-m – ennek nagyon örülök, de tényleg nem hiszem, hogy ezután hőmérőzök a mensiig…..

Éva, most már itt vagyok, és várlak :D …. És ne tudd meg, mennyire erélyes tudok lenni :wink: - általában már a nézésemtől is félnek, ha haragszok :D :D :D :D Jaj, Éva – még valami: kérdezted, hogy nálatok lehet-e kapni parajdi sót….. ha nálam eredménye lesz a fürdőknek, amit 3 napja kezdtem el, akkor megigérem, hogy postázok neked is egy dobozzal. Jó? De esetleg a dokitól is érdeklődhetsz, hogy mi a véleménye róla....

Krisz, a görcsölésedről: nekem az a véleményem, hogy lehet babától is :D, de lehet mensitől is :( - ezt sajnos cask a teszted után fogjuk megtudni biztosra. – de én negyon szoritok!!!!

A tegnap olvasgattam egy másik topicot, és ott szó volt róla, hogy az A vitamin ártalmas lehet a babára, és akkor sem ajánlják a szedését, amikor babát szeretnél…. És akkor gondolkoztam el azon, hogy azelött, ami elött + -t teszteltem Beta-Karotent szedtem, amiben A vitamin is van – tehát, igy visszanézve, nem bánom, hogy akkor megjött a mensim….

Puszi mindenkinek!

KépKépKép
ildiko74
 
 


hoztam a görbém is:

Kép

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziasztok!

Köszi a véleményeket.
A hasfájásomról csak annyit még, hogy nem szokott fájni a szex, és kifejezetten akció párti vagyok. :oops: Szóval csak biztosan rosszul állt bent valamim. :?

Közben dobok egy görbét:

Kép

lnd! Még a napirendhez annyit tennék hozzá, hogy nálunk az egyes események természetesen megzavarhatják, sőt ha van itt valaki akkor felborul. Szóval azért rugalmasan állunk hozzá a témához. :lol: :lol: :lol:

Zora! Megkérdezhetem , hogy hová jársz orvoshoz? Merrt én szívesen megadom az enyémet, én teljesen meg vagyok vele elégedve. Persze nem biztos, hogy mindenkinek bejön, de ha gondolod kipróbálhatod.

Éva! És milyen lett a kuglóf? Ízlett? Várom a képeket! :shock:

Mo! Én is szívesen nézegetném a képeidet!!!!

Puszi mindenkinek!!!
Vendég
 


Krisz, vannak valami érzéseid? A görbéd nagyon jó alakul :wink:

KépKépKép
ildiko74
 
 


Maximum olyan, hogy ja meg fog jönniiiiiiiiiiiiiiiiiii! :evil:

DE már fogalmam sincs mit érzek, vagy amit érzek a valós vagy csak képzelődés.
Azt hiszem nehezen bírom. Már nagyon kíváncsi vagyok. Még jó, hogy nincs itthon teszt.

Egyébként kész a szilvésgombóc 61 db lett, de ezek olyan kis aranyosak, nem ágyúgolyók. :lol: :lol: :lol:

A Te görbid még elég érdekes, kíváncsi vagyok hogyan fog alakulni! :roll:
Vendég
 


A megjön érzés nem gond - attól még bármi lehet :D
Már nagyon közel vagy az igazsághoz :wink: - még 2 napot birj ki! (tudom, könnyű beszélni annak, aki nincs benne) :D :D :D

Az én görbémről: tulajdonképpen én nem is vártam, hogy pé-m legyen.... novemberben is volt néhány nap torokfájásom és hőemelkedésem középidőben, és végül nem is tudom, asszem nem volt pé.... Most pedig, 20-án 37,6 fokos lázam volt, ahogy felkeltem, aztán utána csökkent..... a görbére csak 36,4-et tettem, hogy ne legyen olyan magas.....
Tényleg, lehet a torokfájásomnak köze a pé-hez???? Amióta vezetem a görbém, azt hiszem, minden hónapban kevésbé vagy jobban fájt a torkom középidőben.... Hallottatok ilyenről eddig????

KépKépKép
ildiko74
 
 


Sziasztok Lányok!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Na tessék most jól elárasztottalak benneteket képekkel!
Sajnos a jelentősebbek nem fértek bele a lapscanner-be.

A kuglófnak most állok neki!
Krisztinka!
A szurkálódásnak szerintem sincs jelentősége. A hasüregünkben van még néhány más szerv is, amit érezhetünk. Akár bele, akár hólyag. Időnként egy kis szúrkálódás belefér!
Nagyon izgulok érted!!!!
Én nem is tudom, hogy bírnám kivárni az 50. napot!
Krónikus tesztelő vagyok!!!

Éva

Kép
balimama
 
 


Ildikó!
Micsoda megfigyeléseid vannak!
Lehet, hogy ez olyan dolog Nálad mint a herpesz. Az is előjöhet pé-kor!
Szerintem sem kell elhinned most a ferti jelölését. Ha jól látom a 15. napon jársz. Még nem is biztos, hogy volt pé-ed.

Krisztinka!
A görbéd tényleg szép!! Nekem nagyon úgy tűnik, hogy tényleg akkor volt a tüszőrepedés, amikor a ferti jelölte. Olyan szépen fent maradt a hőd!

Mindenkit, aki ma még nem jelentkezett nagyon puszilok!!!!!
Rohanok sütni-főzni!
Ja! Ma fél 5-re megyek az orvosmhoz!!!
Nagyon izgulok, persze tudom, hogy nincs rá okom! :cry:

Éva

Kép
balimama
 
 


Éva! Nagyon klasszak a képek! Bárcsak én is ilyen jól tudnék rajzolni!

Szerencsére vannak tehetséges gyerekek, nem csak olyan elvetemültek!


Ildikó! Hát én még ilyenről nem hallottam. De lehet, hogy nálad van ilyen. SOha nem lehet tudni. Nekem pl. mensi előtt, vagy lehet, hogy pont pé után mindig van egy pattanás ami kijön :oops: , szerencsére az orromban :oops: égtelenkedik, de nagyon tud fájni.
Szóval, mivel már ugye megbeszéltük, hogy nem vagyunk egyformák, így szerintem minden lehetséges. Mi nők fura dolgokat tudunk produkálni. :?
Vendég
 


Sziasztok lányok! Sajnos ma nem nagyon tudok jönni, mert nemsokára színházba megyek. Ha hazajöttem, mindent visszaolvasok, légyszi írjatok nekem is!!!
Éva! Gyönyörűek a rajzok, nagyon klassz, hogy a lányod ilyen jól bánik a ceruzával. Ágotának ez a gyengébbik oldala, inkább pasztellezni szokott. A grafikát most tanulgatja. Képzeld, ma voltam dokinál, kaptam vérvételre beutalót, de mi a véleményed: Csak a 3. és a 21. napon vesznek vért. A dokim azt mondta, ennél többször csak a komoly beavatkozások(IVF) előtt szokás. Hát nem tudom....remélem ez is elég lesz. Ne haragudjatok, hogy a többieknek most nem tudok írni, ígérem, pótolom holnap! Puszi nektek, és ne sajnáljátok a nyálat!

Zora
Kép
zora7
 
 


Éva! Ahogy hazaértél várunk! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond a dokid. Köszönjük a képeket! Nagyon ügyes a gyerkőcöd!! Büszke lehetsz rá.

Zora! Jó szórakozást! Majd mesélj!
(vasárnap én is megyek... :D )- persze nem a vérvételre gondoltam..hanem a színházra! :lol:

Krisz! neked is megpróbálom odavarázsolni a képeket. Ez lesz az ajándékom, ha kibírod az 50. napig tesz nélkül. Kunc-kunc. :lol:

De, jóóó! Ildikó lett egy szupi kis géped??? No, akkor gyakrabban várunk. Nem kapsz felmentést! :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mert iszonyú rohanás volt az egész napom és még csak most kezdem a hétvégi sütést-főzést!
Az orvosom megállapította, hogy a Duphastonból gyakorlatilag semmi sem szívódott fel, úgyhogy váltunk Utrogestan-ra. Újabb hormonprofil, ha sikerült a progi szintemet a normálisig emelni, akkor várunk így két hónapot, ha addig nem lesz baba, akkor kapok Closti-t.
Kérdeztem, hogy meg kell-e várnunk azt a 2 hónapot, szerinte így kíméletesebb.

Zora!
Olyan kedves vagy!!!
Senki sem lehet mindenben egyformán tehetséges. A lányom például soha sem nyúl festékhez! Alapvetően a grafika érdekli.
Szerintem innen nehezebb kimozdulni, mint a pasztellből a többi technika felé.

Mo!
Mindjárt kitalálok valamit, hogy én is kaphassak jutalom képeket!

Már meg is van!!!!!
Megsütötem Krisztinka kuglófját!
Nekem nem lett olyan szép, de nagyon finom és tényleg egyszerű volt elkészíteni!!!

Sok puszi mindenkinek!
Kérek élménybeszámolót a színházról!!!!

Ind!
Ugye nem tűnsz el teljesen!!!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy mit meséltem már, de a múltkori 5 nap páfrányosodás után 30 nappal megint elkezdett páfrányosodni a nyál. Tegnapelőtt és tegnap is olyan volt, viszont a pici fiamra tegnap rájött a nemistudommi és napközben is meg kellett szoptatnom 2* is. Szerintem ennek is köszönhető, hogy ma már nem láttam páfrányokat. De azért az mégis jó, hogy majdnem pont 28 naponként meg akar termelődni az a pete, tudja, mit kéne csinálni, csak szegényt a "bátyus" nem engedi kibontakozni. Na erre kéne valamivel rásegíteni.

Utánanézett vk az Avivás könyvnek ott, ahol mondtam?

Nálunk a gyógyszertárban 5600 a maca vibe és makának kell mondani. De állítólag Dmben 4000. Én most még nem vettem, hétfőn felhívom a dokit és megkérdezem a véleményét.

Zora! visszatérve egy korábbi témánkra. Nem hiszem, hogy szétrepedne a méhe vknek csak azért, mert ikreket vár császár után. egy ismerősünknek most voltak így ikrei és nem is lettek kicsik. nála a term szülés az elsőnél sem merült fel, nem akart szülni és az orvosa hamar rábólintott, ráadásul altatást kért. Vagy csak term. szülés esetén repedne szét szerinted? Állítólag minél fiatalabban császároznak vkt, annál jobban regenerálódik a méhe. ??? Persze egyáltalán nem biztos, hogy valaha is ikreim lesznek.

Nem tudjátok, hogy amikor az orvosom peteérést segítő gyógyszerről beszél, akkor mire gondolhat pontosan, vagy, hogy egyáltalán mik jöhetnek számításba?
Látjátok, az én gyönyörű szüléskezdetemre senki rá se bagózott, pedig olyan büszke vagyok rá. Sztm ennek köszönhetően tudtam csak elfogadni, hogy végülis nem tudtam megszülni.
lnd
 
 


Ja és mindkét lány gyönyörűen rajzol!
Úgy szerettem volna én is mindig ilyen tehetséges lenni vmben, akár rajz, ének, zene vagy bármi más, de teljesen béna vagyok mindenben.
lnd
 
 


Hoppá, eszembe jutott, hogy baromi jól sütök-főzök. Nekem is járt vm kis tehetségféle. :D
lnd
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, én a "2006. év végén kezdünk próbálkozni" topicból jöttem át mert sajnos nagyon úgy tűnik, hogy meg fog szünni. Szinte csak Krisztinkával szoktunk írni.

Mo
Köszi szépen mégegyszer.

Rólam röviden annyit, hogy 2 gyermekem van egy 4,5 éves kislány Petra és a kisfiam Olivér meg most lesz márciusba 3 éves. Most szeretnénk egy harmadikat. A kislányom születése előtt volt még két terhességem. Az első ikerterhesség 2 kisfiú lett volna csak sajnos a 23 héten megszülettek. Utána a másodiknál a 9 héten derült ki, hogy üres a petezsák. A kislányom koraszülött volt, 35 hétre született császármetszéssel (toxémiám volt + farfekvéses volt). A kisfiammal tökéletes terhességem volt, tökéletes szüléssel.

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Sziasztok Lányok!

Hétvégi hajtás mindenhol!

Ági!
Nagyon örülök, hogy ránk találtál!
Azt hiszem a történetedet Ind kivételével mindannyian ismerjük.
Nagyon tisztellek, hogy ennyi nehézség után is van erőd vállalni mégegy babát! Hidd el hamarosan megérkezik a várva várt boldogság!

Ind!
Méghogy Rád se bagóztunk!
Egy picit szerintem mindekinek rosszulesett a múltkori beszólogatás, így kicsit elsiklottunk a dolgok felett.
Soha ne mondd, hogy nem tudtad megszülni! Ha akkor és ott nem császároznak, talán most sem, te sem a kisfiad nincs!
Ma már mérnek hegvastagságot császár utáni terhességeknél és annak alapján döntik el, hogy szülhetsz-e majd simán.
Az EDA-t ugyan nem szokták javasolni, mert elfedi a nagyon korai tüneteit a hegszétválásnak, de szerintem fog menni most rendesen is! Ha mégse, az sem kudarc, hiszen a lényeg a baba!
Egyébként igenis nagy dolog az, ha valaki rendesen tud vezetni egy háztartást, sokan nem képesek!
Javaslom, hogy gyűjtögessük a recepteket Kicsijuci most indult topikjába!
Általában Clostibegytet szoktak adni a peteérés serkentésére. Nagyon jó gyógyszer, csak nagyon-nagyon körültekintően kell alkalmazni!

Zora!
Eszembe jutott, hogy nem válaszoltam a vérvételes kérdésedre!
Ha jól értelmeztem Radványi doktornőt, ő is csak a 3. és 21. napon szokott vért venni.
Szerintem a 21. napiból egyértelműen fog látszani, hogy van-e elegendő progid!
Radványi szerint 30 körüli érték jó.
Nekem az előző ciklusban 10 volt, most pedig Duphastonnal 16. Szóval esélytelen vagyok egyelőre. Azon azért a doktor is meglepődött, hogy Duphaston mellett megjött!

Krisztinka!
Hogy áll a görbéd?
Te állsz a legközelebb a teszteléshez!!! Szorítok ám!

Mo!
Be se néztél, pedig írtam rögtön az orvos után! :cry:

Ildikó!
Eltüntél! :cry:
Nagyon hiányzol ám!!! (Fúj, de nyálas :lol: )

Eszter!
Ha még olvasod!
Ne szomorodj el! Vannak ilyen emberek! Egyébként nem új regisztráció volt!
Akár nyálas, akár nem én nagyon szeretlek! :wink:

Éva

Kép
balimama
 
 


Kedves Ági! Téged is szeretettel köszöntelek itt, érezd jól magad. Nagyon remélem, hogy valóra válnak az álmaid és begyógyulnak a sebeid a velünk töltött idő alatt és nemsokára együtt örülhetünk Veled egy problémamentes babavárásnak.
Szia Éva! Itt vagy még? Érdekes volt , amit írtál a múltkori beszólások kapcsán. Az az érzésem nekem is, hogy az a stílus jellegzetesen ismerős volt, de mindenesetre csak egy olyan sértett ember írhatta, aki a közelmúltban komoly pozicióveszteséget élt át és ez biztosan nem volt egészen független a babanettől sem. Na mindegy, lehet, hogy tévedek, bár én sosem szoktam! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kedves Éva! Nagyon jó, hogy tájékozott vagy az egészségügyi dolgokat illetően, hiszen nekem ez a téma csak a hobbym, bár remélem, hogy egyre mélyebb ismeretekre fogok szert tenni az idők során. Mindenesetre jó, hogy ezt Te tanultad és így túl nagyot nem tévedhetünk. Örülök, hogy a hegszétválásról is írtál, én is utánaolvastam. Annakidején én 3 évvel a sürgősségi császár után hüvelyi úton szültem, és akkor nem tudtam, hogy ilyen esetben komoly kockázatot jelent, ha gyógyszeresen erősítik a fájásokat, mert éppen ettől válhat szét a heg. Egyébként a bikinimetszésnél ez sokkal kevésbé valószínű, úgy tudom.
Ildi! Szerintem is ezután lesz csak a péd, de nem hiszem, hogy lehet összefüggés a torokprobléma és a pé között, legalább is nem halottam még róla.
Krisz! Egyre izgalmasabb a görbe, bár ma még nem láttam sajnos. Ugye írsz még!
Ind! Ne haragudj, tényleg a múltkor mindenkit lefoglalt az a méltatllan szócsata és elmentünk a lényeg mellett. Hidd el, nagyon értem, mennyire nagy érték egy olyan vajúdás, ahol érzed, hogy szépen halad minden és ura vagy a testednek. Biztosan nagyon jó a babának, ha a mamáját pozitív érzések töltik el a tágulás időszakában, hiszen akkor tényleg csak ők vannak jelen ketten és ez nagyon bensőséges lehet! Én nem éltem meg ilyen ügyesen, és remélem legközelebb jobban alakul. A császár nnem kudarc, hanem biztosíték adott esetben, hogy még ma is örülhetünk egymásnak, hiszen az én lányom sem élne, ha nem így történik. pikk-pakk felépültem utána, jó, hogy így történt. Legközelebb szerintem simán sikerül megszülnöd a babát, nincs miért aggódnod, és nagyon szép lesz az is!
Eszter, jó lenne , ha jönnél még!
Mo! Kellemes hétvégét!

Zora
Kép
zora7
 
 


Éva! Hogy értetted, hogy valami erősebbet kapsz a Duphaston helyett? Utro-kúpot? Lehet azt is már a második ciklusfélben? Nagyon szeretnék 2 hét múlva próbálkozni, de a legoptimáliosabb feltételek mellett. Gondold el, milyen lenne, ha mire meglenne a 21. nap eredménye, a tesztem is + lenne. Akkor tudnom kell ám, mit tegyek!
LÁNYOK! NEKEM IS KÜLDJETEK KÉPEKET MAGATOKRÓL! ÚGY SZERETNÉM TUDNI? HOGY NÉZTEK KI!!!!!

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora!
2 hete bejelöltelek az iwiwen! Azt hittem már láttál minket csak nem akartál vissza jelölni.
Utrogestan-t kaptam, de azt mondta az orvosom, hogy olyat írt, amit szájon át kell szedni.
Rögtön 2x1-et.
Az nem baj, ha már terhes vagy és kiderül, hogy alacsony a progid. Az a lényeg, hogy kiderüljön, mert akkor rögtön lehet lépni.
Gondolj bele, mekkora előny ez ahhoz képest, hogy egy átlagos terhességnél nem ismerjük a hormonszinteket.

Édi a kutyus, de hol vagy Te?????
Holnap majd írok sokat!
Szép estét mindenkinek!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást.

Balimama
Csak azért írtam le mert nem tudtam mennyi új van itt. Megpróbálok visszaolvasni, már a 3. oldalon tartok és utána biztos jobban hozzá tudok szólni a témákhoz. Különben nem tudtam, hogy nyitottatok másik topicot csak Mo volt olyan kedves és írt nekem, hogy jöjjek nyugodtan.

Zora
Mi még nem nagyon ismerjük egymást de tudom, hogy mi volt veled mert pont akkor kezdtem el olvasni mikor bekellett menned a kórházba. Az nagyon jó, hogy máris visszaállt a szervezeted és hogy nem kell várnotok.

Megpróbálom feltenni a görbémet, igaz nem fertis csak csináltam egyet az excelbe de azért lehet látni. Várom a véleményeket! Én csak a felétől kezdtem el mérni mert nem nagyon volt kedvem hozzá, régebben mértem már eleget. Az baj, ha a pé utáni 6. napon lecsökkent? Eu lehet a beágyazódás vagy az még korai? Egyáltalán le kell csökkeni a beágyazódásnál?

Ági


1168160888.42.xls

Kép
[/url]
ági2
 
 


Most néztem rosszat tettem fel, mindjárt megpróbálom mégegyszer.



Ági 1172355347.55.xls

Kép
[/url]
ági2
 
 


Ind
MOst olvastam vissza, hogy mi a helyzet veled. Az én kislányom 11 hónapos volt mikor terhes lettem a kisfiammal úgy, hogy akartuk. A szülés után csak egyszer jött meg és a következő hónapban már nem. A kislányom rengeteget szopizott, szinte nem akart enni semmit és így is volt pé-em. A terhesség alatt végig szoptattam mert annyira cicifüggő volt. Azt mondták, hogy majd megérzi a tej ízén és magától abbahagyja, de nem így történt. Mikor megszületett a kisfiam akkor kettőt szoptattam egyszerre fél éven keresztül de még így sem szokott le róla mikor azt mondtam most már elég. Úgy éreztem magam mint valami fejőstehén. Összesen 46 hóanpig szoptattam. Ezt csak azért írtam le mert nehogy elkezdjél valami gyógyszert szedni mert ugye akkor már nem szoptathatsz. Szerintem várjál még egy kicsit vagy próbáld meg mérni a hődet hátha abból is kiderül, hogy van e pé-ed.

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Szia Ági! Nagyon jó, hogy Neked van tapasztalatod Ind gondjával kapcsolatban és így tudsz Neki segíteni. Megnéztem a görbédet, szerintem a hőesés beágyazódástól még nem lehet, annak most 1-3 napon belül kéne mutatkozni. Pontosabban nem feltétlenül, mert nekem egyik terhességnél se volt ilyen. Sőt, az én esetemben éppen a beágyazódáskor (pé után 10.nap kb.) még egy kicsit feljebb ment, ami a nem babás hónapokban soha. Talán semmi jelentősége nincs ennek az egy napnak, ha ilyen szép a folytatás. Ahogy elnézem, hétvégén teszt lesz! Krisztinkával indíthatnátok a babaesőt!

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora
Olyan szomorú vagyok, a mai hőm 36,7 és tegnap meg 37 volt. Ez mitől van, biztos meg akar jönni de az még korai lenne mert az jövőhét péntek. Majd meglátjuk, hogy holnap mi lesz. Az a baj, hogy már most úgy beleéltem magam. Megnéznéd mégyegyszer a görbémet, szerinted is 19-én volt a pé? Az a baj, hogy mi csak akkor egyszer voltunk együtt mert úgy gondoltam, hogy bepróbálkozunk a kislánnyal. Így 17-én voltunk együtt és az 19-én még jó de későbbre már nem. Én nem tudom, hogy a beágyzaódásnál le szokott e nálam csökkeni mert a kislányommal szedtem a clostyt és a kisfiamnál meg nem mértem.

Krisztinka
Mi van veled? Csináltál tesztet? Miért tűntél el? Gyere!!!!

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Ági! Ne legyél szomorú! Bár kicsit fura görbe, 19.-e tűnik peteérésnek, a mai esés akár már beágyazódási is lehet. Türelem! Este fogok még írni, de most mennem kell.

Zora
Kép
zora7
 
 


Zora
De aranyos vagy, hogy egyből válaszoltál. Köszi. Én is majd este jövök . Most is vasalás közben vagyok és ebédet is kell csinálnom. Apa meg közértbe van és gyorsan addig benéztem.

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Sziasztok Lányok!

Ági!
Mo nagyon jól tette, hogy írt Neked! Tényleg örülök!
Megnéztem a görbéd. A mai hőesés tényleg lehet beágyazódás is. Szerintem még nagyon korai lenne a mensihez a hőesés. Nekem csak 2 nappal előtte szokott esni.

Én is rohanok, mert egy kicsit később keltem ma. (6 helyett 9-kor)
csak azért írtam, mert nem akartam, hogy Ági úgy érezze, hogy itt megint baj van az újakkal! A másik topikban sem ezzel volt baj! Nagyon örülök, hogy akiknek kell idetalálnak lassan!!! :lol: :lol: :lol:

Éva

Kép
balimama
 
 


Szia éva!
Én béna végre ismerősnek jelöltelek Titeket és mindenkit megnéztem. A patkányt engedd meg a gyerekeknek, ha akarsz egy nagyon aranyos állatot. Olyan , mint a kutya és a majom keveréke. Hihetetlenül szórakoztató, ragaszkodó és okos. A miénket Reteknek hívják és kislány. Nagyon szelíd, fetreng, ha a pociját csiklandozzuk, teljesen szobatiszta és nem büdös,szóval fergeteges élmény. Kígyóm is volt, olyan , mint egy szobadísz, viszont büdös és bármikor megharaphat félreértésből. Én megváltam tőle. A képemet inkább leszedtem, rossz volt ez a múltkori támadás, inkább csak azok lássanak , akiket szeretek. Nagyon jól teszed, hogy idevonzod a jó embereket, hiszen ez a lényege az egésznek. Ezt ezúton is köszönöm. Hol volt annak a szeme, aki úgy itélte, hogy a szálak az én kezemben futnak össze! Ez egy agyrém! Viszont egyértelműen Te vagy a topic gondoskodó mamája!! :lol: :lol: :lol: :lol: Én is rákérdezek az Utrora a dokinál, bár valszi csak a hormonteszt után kezdeném, hiszen akkor látom csak mi is van valójában jelenleg. 21-én leveszik a vért és a biztonság kedvéért elkezdem akkor szedni, ha úgy látom, van esélye a babának. Ez oké szerinted? Te hányadik napon kezded szedni és hol tartasz most? Mindig tegyetek fel görbéket, mert olyan jó látni! Mi lehet Krisszel? lassan akár tesztelhetne is. Bár tudom, a bűvös 50 nap!

Zora
Kép
zora7
 
 


Ja még valami! Ezt tényleg nem értem. Még Gigi írta, hogy a progi értéke nem stimulált ciklusban 15 felett nagyon jó, stimuláltban a 30 felett számít jónak. De akkor , hogy lehetne nekem így spontán 30? most mi az igazság? Mert ugye a doktornő azt írta, ha 30 alatt van , akkor Clostyval kell próbálkozni. Jól értettem?

Zora
Kép
zora7
 
 


Kedves Lányok!

Remélem nem haragszotok, ha csatlakozom hozzátok! Sajnos még nem olvastalak végig titeket, de igérem bepótolom.

Rólam annyit, hogy már van egy kisfiam, aki már elmúlt 2 éves. Sajnos a múlt hónapban volt egy spontán vetélésem, amit még mindig nem hevertem ki! Azóta most jött meg először, és a dokim zöld utat adott a próbálkozáshoz, sőt kifejezetten javasolta, hogy most próbálkozzunk. Nagyon nagy reményeket fűzök ehhez a hónaphoz, de közben félek is a csalódástól. Azért jöttem közzétek, mert képtelen vagyok ezt egyedül végig csinálni, és szükségem van valakire/valakikre, akik segítenek, bíztatnak. A párom is mellettem áll, de vannak dolgok, amiket vele nem lehet megbeszélni, és nem is akarok az agyára menni, mert a férfiak annyira másként gondolkoznak.

A múltkori tragédia után elhatároztam,hogy nem fogok hőmérőzni,mert csak idegesítem magam vele egész hónapban. Minden reggel arra kellni, hogy ugyan most mennyi lesz....ez nekem most nem megy. Azért, hogy ne csak a természetre bízzam a dolgot, vettem PG/53-at, kíváncsi vagyok, hogy bevállik e. Ettől függetlenül a kétnapontai együttlétben van minden bizodalmam.

Nem volt a vetélés után vizsgálatom, de olvastam, hogy a szója rendkívül gazdag ösztradiol-ban, amely a humán ösztrogén hormonra hasonlít így csökkenti a prolaktin szintet, és sztigmaszterol vegyületei sárgatest működésének szabályozásában vesznek részt. Úgyhogy most megpróbálom a szóját az étrendembe beilleszteni, de még nem tudom milyen formában.

Remélem, hogy jó tagja leszek a csapatnak. Megpróbálok gyakran jönni, de egy 2 éves izgő-mozgó gyerektől ez nem egyszerű :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Ági köszi az információkat, örülönk minden ilyen hírnek, csak az a baj, hogy ez nem biztos, hogy nálam is beválik. Anővérem is terhes lett, amikor még 6 hónaposan csak szopizott a "nagylánya", de az orvosom szerint a kiindulópont az az, hogy nem leszek terhes. Tudja, hogy szoptatok, mégis mondta a gyógyszert. Tutti nem lehet a 2-t egyszerre? Úgye az szerinted sem lehetséges, hogy van peteérés, de nincs menstruáció?

Szia lyna! Új ember, új információ! Ez a szójás dolog érdekel engem is nagyon. Lehet, hogy ez is plusz löket lenne. Milyen mennyiségben kell elképzelni, és mindenféle szójatermékre igaz? Én is használtam pg53-at, de soha nem mutatott semmit (persze lehet, hogy nem is volt mit) és másoktól is ugyanezt hallottam. A pici fiam sajnos eltörte és akkor a drágább maybebabyt vettem meg, ami viszont már többször is páfrányosodott.
lnd
 
 


Ind
Hát nem valószínű, hogy van pé ha nincs menstruáció. Vagy csak olyan esetben ha megérik a petesejt és rögtön terhes leszel akkor kimarad a vérzés. Szerintem ha kapsz gyógyszert az biztos a hormonokra fog hatni és az átjut a tejben. Én a kisfiam után hüvelygyűrűt akartam használni védekezésképp és még ezt sem javasolta a dokim pedig ez tényleg nagyon kevés hormont tartalmaz. Neked akkor szülés óta még egyszer sem jött meg?

Lyna
Üdv. itt!
Sajnálom, hogy te is keresztülmentél ezen. Hány hetes terhes voltál mikor baj lett?

Zora, Lyna
Én az első terhességem után nem vártam semmit pedig az azért más volt (ötödik hónapban) nekem nem vált le a méhlepény mint annak normálisan a 9. hónap végén a szüléssel le kell, hanem össze-vissza rángatták mire levált. Utána olyan nagyon véreztem, hogy azt hittem mindjárt elvérzek, felkelni sem tudtam. 1 hétre rá kikapartak mert belázasodtam. Ez volt dec. végén, megvártam egy vérzést és februárban már sikerült is. Ja és nekem már akkora hasam volt mint más egy gyermekesnek a végén, szóval a méhnek is össze kell húzódni. Szerintem a természet úgyis eldönti. Addig amíg nem regenerálódik a méh addig úgysem fog sikerülni, ezért szerintem nem nagyon érdemes hónapokat várni. Ti meg azért a terhesség elején voltatok és így bizos gyorsabban visszaáll minden a régibe.

Balimama
Olyan kedves vagy, nagyon jólesett, hogy miattam írtál. A másik topicba azóta sem írt senki, teljesen kihalt.
Bárcsak neked lenne igazad. Majd holnap úgyis kiderül, jó lenne ha újra megemelkedne, ha meg nem akkor ennek a hónapnak sajnos ennyi.

Zora
Neked miért kell closty? Azt nem annak adják akinek nincs pé, neked olyan tökéletes a görbéd. Én úgy kaptam a gyógyszert, hogy semmilyen vizsgálatot nem csináltak előtte.

Ági

Kép
[/url]
ági2
 
 


Szia Lyna! De jó, hogy megtaláltál minket! Érezd jól magad! Velem is a múlt hónapban történt , ami Veled, így aztán lesz közös témánk. Kérlek írd le részletesen , mi történt pontosan és milyen előzmények után. Nagyon érdekelne!
Ind! Olyan tuti nincs, hogy van peteérés és nincs menstruáció! Ez csak abban lehetséges, ha az első peteéréskor babás leszel, hiszen akkor a kialakult sárgatest nem sorvad el. Ha van peteérés de nem jön össze a baba, akkor biztos az elhervadó sárgatest a zuhanó progeszteronszint miatt beindítja a mensit. Van mégegy lehetőség, ha van ugyan peteérés, de a tüsző nem reped fel, akkor elégtelen a progeszterontermelődés, és hosszú, elhúzódó ciklus után erős vérzés jelentkezik.

Ági! Bármilyen szép a görbém, sajnos a luteális fázis kicsit rövid, ami miatt valószínüleg kevés progi termelődik. Ezt majd remélhetőleg a jövő heti vérvétel és a 21. napi igazolja majd, vagy kizárja. Én is csak mtalálgatok addig! Egy biztos, 10 nap múlva megpróbáljuk megint a babát. nagyon jó, hogy ezt írtad a várakozás jelentőségéről, mert eléggé egyedül vagyok ezzel a nézetemmel a környezetemben. Nem szeretnék 38 évesen hónapokat vesztegetni el.
-

Zora
Kép
zora7
 
 


Lyna! bármennyire is úgy érzed, hogy az átélt veszteséget csak egy újabb egészséges terhesség segít túlélni, mégis arra kérlek, legyél türelmes! Tegyél meg mindent, hogy babád legyen, de ne légy csalódott, ha nem jön azonnal össze. Ilyenkor az ember kissé elveszíti bizalmát a saját testében, a lelke meg szörnyen szenved. Próbálj lazítani és átgondolni, melyek a most kialakult helyzet előnyei! És írd meg minden kétségedet, véleményedet, ez biztosan segíti ezt a nehéz folyamatot.

Zora
Kép
zora7
 
 


Sziasztok, lányok!

Ági2, örülök, hogy te is átjöttél hozzánk!
Lyna - neked pedig üdv :D - remélem jól fogod érezni magad köztünk! Sajnálom, ami veled történt, de remélem nagyon hamar kárpótolni fog az élet! Irjál még magadról!

Éva, nagyon jók a lányod grafikái :D
Remélem az ultro megoldja a problémát, és jövő hónapban már boldogan jelented be a pozitiv tesztet :D - most túl nyálas voltam? :D - ha igen, azt se bánom :wink: :D :D

Ági, arról volt szó, hogy regisztrálsz egy új mail-cimet, hogy a fertibe be tudjalak iratni.....
Az első fájlodat nézegetve, azt hittem én vagyok a vak, és nem látom a februárit - aztán megnyugodtam :D :D - a láyok már leirták róla, amit kellett... Meddig vársz a teszttel?

Kriiiiisz!!!! - Tudom, hogy most nem vagy otthon, de ha megérkeztél, mindenképp jelentést kérek! - teszteltél, vagy csak fogsz???? annyira szoritok!!!!
Az új profilt minek tudjuk be? :wink: :wink: :D

Mo, egy főnök kicsit többet kellene jelen legyen :wink:

Zora, engem már láttál az iwiw-en :wink:

puszi mindenkinek! - és további szép összebújós estét :oops: :D

KépKépKép
ildiko74
 
 


Húúúúú lányok! Végig olvastam a topikot és a végén olvasom, hogy én egy csöpögős topikhoz csatlakoztam :lol: :lol: :lol:
Nem baj, imádom a fagyit, úgyhogy szeretek nyalni! :lol: :lol: :lol:

Köszönöm a kedves fogadtatást!
Az én szomorú történetem folytatása a következő: 5. héten mentem először dokihoz, aki akkor az uh-on még csak egy petezsákot látott, de az megfelelő nagyságú volt. Aztán a 7. héten elkezdtem vérezni. Mire beértünk a kórházba, már elöntött a vér. Az uh-on megnézték, és kiderült, hogy a petezsák már nem látszik. Egy világ omlott össze bennem. Mindig úgy gondoltam, hogy ez velem nem történhet meg. És akkor jöttek azok a sablon dumák, hogy a természet szelekciója, meg valószínűleg nem lett volna egészséges, és majd a következő stb, amitől akkor a falra tudtam volna mászni. Persze így utólag tudom, hogy igazuk volt, de akkor ez volt az amit nem akartam hallani. Úgy döntöttek, hogy nem avatkoznak a természetbe, és hagyják, hogy magától kiürüljön a méhem. Pár nap múlva kellett visszamennem, hogy újból megnézzék, akkor már nem véreztem. Persze az okot senki sem tudja megmondani, de én a mai napig keresgélek, olvasgatok a neten, hogy hol csúszhatott be a hiba. Teljesen normális 28 napos ciklusaim vannak, napra pontosan megjön. Igaz előtte 1 napig kevés barnás vérzésem van, ami ugye progi hiányra utal. Ezt még az is alátámasztja, hogy a hőmérőzés során kiderült /3 havi megfigyelés/, hogy 3-ból 2 ciklusnál csak a 18. napon volt peteérésem, így a második fázis elég rövid. Persze az is igaz, hogy pont ebben a két ciklusban elég sokat idegeskedtem, és elég nagy sokk ért, ami a hormonjaimat befolyásolhatta. Most azt kutatom, hogy mik azok a természetes szerek, amivel a sárgatest hormon működését egy kicsit helyre lehetne rázni. Eddig csak a búzacsíraolajat, és a szóját találtam. Sajnos nem ismerem a szója készítményeket, eddig csak szója fasírtpor volt, amit ettem. De állítólag van szója tej és szója joghurt is, amikből napi 2 dl kellene elfogyasztani. A búzacsíraolaj van kapszulában, de ennek 3 hónap kell hogy helyrerázza a szervezetet.

Krisztinka! Neked most izgis napjaid vannak! Nagyon drukkolok!!!!!! De…..ha esetleg most megjönne, akkor neked és Mororonak is azt ajánlanám /ha lehet itt ilyet tenni/, hogy vizsgáltassátok meg magatokat. Rengeteg olyan cikket olvastam az utóbbi egy hónapban, hogy a 35 napnál hosszabb ciklus nagyon nem jó. Persze hosszú ciklusnál sem kizárt a teherbe esés, és a 28 napos ciklus sem biztosíték arra, hogy könnyen teherbe esik az ember, de ezzel is növelni lehet az esélyt!

Zora! Látom, Te hasonló cipőben jársz mint én. Az én dokim, kifejezetten javasolta, hogy ne várjuk ki a 3 hónapot a vetélés után, mert ilyenkor még jó puha a nyálkahártya, így a sikeres beágyazódás sokkal esélyesebb.

Ildikó! A sóval vigyázz! Nagyon jó, de csak a ciklus első felében alkalmazható, max a 15. napig.

Mostanában nagyon rosszul alszom, így éjjel nagyon sokat olvasgatok a neten, és onnan szedem ezeket az okosságokat. Remélem nem kapok a fejemre, hogy így rögtön az elején tanácsokat osztogatok nektek!

Ne haragudjatok, ha még nem írok mindenkinek, de még nem igazán maradt meg bennem, hogy ki kicsoda, és mi is van vele, de majd idővel belerázódom!
Vendég
 


Szia lyna! Én is itt vagyok.

Zora
Kép
zora7
 
 


Szia! Zora! :wink:
Vendég
 


Lyna! Dehogy baj, ha tanácsokat adsz! Sőt! Egyébként a legfinomabb szójakészítmény szerintem a tofu, kostold meg! Valóban sok benne a női hormonokhoz hasonló fitohormon, ami serkenti a mirigyek működését. Egyébként az általunk nagyrabecsült Radványi doktornő ia Maca Vibe kapszulát szokta ajánlani még. A Te esetedben egy kis Duphaston is segítene szerintem, nekem szépen megemelte a hőmet, csak a terhesség alatt volt már kevés valószínüleg.

Zora
Kép
zora7
 
 


Az egy-két napig tartó barna váladék nekem is a progihiányra terelte a gyanúmat, én holnap kezdem az ezzel kapcsolatos vérvételt. Az első vetélés engem is szörnyen megviselt, szintén a 7. héten halt el a baba, jele nem volt, az uh-on derült ki. A második egy hónapja nem volt annyira tragikus, ami tudom, hülyén hangzik. Egyszerűen kapcsoltam, hogy ennek valami probléma lehet a hátterében, amin viszont segíteni lehet. Szintén a 7. héten történt. Nekem is szabályosak viszonylag a ciklusaim, de az utóbbi hónapokban 10-12 napi a pétől a mensiig. Ez lehet a gond, amit viszont igazolni kéne.

Zora
Kép
zora7
 
 


Macáról is olvastam ám! Ha most nem sikerül ez a hónap, akkor azt is kipróbálom. Tudom, hogy az is természetes szer, de nekem az akkor is "tabletta", amit csak a legvégső esetben akarok bevetni. A tofut, viszont meg fogom kóstolni! Azt csak simán megeszed, vagy kell vele valamit csinálni?
Duphastont mondta a dokim is, de majd csak akkortól fogom kapni, ha ismét terhes leszek. SZerinte nálam nem ezzel lehetett gond, de akkor a biztonság kedvéért kapni fogom.
Vendég
 


Lyna! Adokik annyi mindent mondanak! Néhányan már keserűen tapasztaltuk, hogy bizony a Duphaston a terhességnél már nem igazán mérvadó. Akkor már inkább az Utrogestan kell, ami sokkal erősebb progeszterontartalmú szer. A Duphaston inkább a ciklusbeállításnál hasznos szer, hogy a sárgatestfázist kitolja. Azért kérj egy 21. napi progiszint ellenőrzést és akkor nem csak sötétben tapogatózol.

Zora
Kép
zora7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?