Új privát üzeneted érkezett!

Vitte: megnéztem a filmet és nagyon tetszett!!! Nagyon szépek vagytok mind a ketten. Gondolom itthon volt az esküvő. Nagyon tetszett a lufis rész meg a fa fűrészelős (biztos van valami jelentősége csak azt nem tudom mi?). Szóval tényleg nagyon klassz. Kár, hogy az ember fontosabb eseményeiről nincs több ilyen kisfilm... Egyébként szerintem neked a világosbarna haj is jól állna.

Bbetti: hű Niki már mekkora! Nagyon jó ez a kép! Nagyon tetszik. :wink: Rakhatnál még fel, mert mostanában nem nagyon látunk Titeket!

Őzi: lassan kezdek izgulni, hogy mi van Veletek. Benézhetnél legalább egy mondatra!

Nanett: mi van Veletek? Milyen a BEBA tápszer?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Csajok!

Fontos kérdés: mi a Libero Minit használjuk, amivel eddig nem is volt gond, de mostanában, ha a Vackor 4-5 órát alszik és utána cserélem a pelust, azt veszem észre, hogy amelyik oldalán aludt, ott kifolyik a pisi... nem tudom hogy, mert eléggé meghúzom, meg figyelem direkt, hogy rendbe rakjam rá. Vagy valamit mégis elrontok? Van valami ötletetek? Vagy esetleg fiús anyukák nektek volt már ilyen? Esetleg milyen másik pelust próbáljak ki? A kakival semmi gond... az bent marad, pedig Vackor óriás kakikkal szokott meglepni. (a táp miatt...)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana,
Nekunk meg nem volt gond a pisivel a pelusban. A kakival inkabb, de azt beszeltunk, h. "pampers-betegseg".
Nem kicsi meg ra a pelus? En most valtottam meretet 1-rol a 2-re.

Koszi amugy a bokot. A fureszeles az elso kozos megoldando feladat az esketes utan, kb azt mutatja, mennyire tudunk egyutt dolgozni :D Nem volt egyszeru! Igen, itthon volt az eskuvo, videken.
Vilagosbarna haj? Nehez eset vagyok. Nehez termeszetes vilagosbarnat csinalni belolem. Sajna az eredeti szokesbarna volt, de most az utobbi nehany honapban nagyon bebarnult... No majd latjuk mi lesz belole, majd teszek fel kepet, ha vegre eljutottam fodraszhoz.

KépKép
KépKép
vitte
 
 

 
 

Vitte: Mivel Bálint 3900g vel született, így mi a 3-6 kg-s pelust hasznéljuk az elejétől kezdve, de egyébként ez már bennem is megfordult, lehet hogy kicsi? Dehát még nincs 6 kg... lehet, hogy veszek egy mérettel nagyobban, végül is kárba nem fog menni...
Ja, a közös feladat...jóóó :wink:
Szóval olyan szőkés-barnát tudnék elképzelni még neked. Na kíváncsi leszek.
Noah 4220 g??? Hű nagyon sokat gyarapodott. Látszik, hogy jól tartod. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana, Nanett,
Koszi a hianyolast! Nem tuntem am el, csak olyan keves idom van es sokszor mire irnek valamit, addigra a tema mar elevult, vagy mar valaki jol megvalaszolta a felvetodott kerdest. Nalunk szerencsere minden rendben van, arrol meg nem tudok tul sokat irni, es eleg furan jone ki, mikor ti kemeny gondokkal kuzdetek a csemetekkel nap mint nap, hogy en csak aradozok, hogy minden milyen szep es jo, milyen boldog vagyok, milyen csodalatos az anyasag es milyen kis foldreszallt angyal a kisfiam. Na be is fejezem gyorsan.
Nagyon szepek a babaitok es nagyon szepen gyarapodnak! Remelem Nanett nalatok is megoldodik lassan a hasfajas es a tej kontra tap problema...
Ja es mindkettottoknek gratula a hofordulohoz!!! :D

Zsana,
A pelusoknal a "kg" csak egy viszonyitasi alap, hiszen szamit a baba hossza, a pocakja nagysaga, a dereka szelessege... Ezert is olyan engedekeny az ajanlas (pl 3-6 kg), pedig ha belegondolsz akkor nem valoszinu, hogy ami jo egy 3 kg-os babanak az jo lesz ra akkor is amikor mar ketszer akkora lesz. Jellemzo tunete a kinott pelusnak, hogy -mivel mar nem eleg szeles es/vagy hosszu a nedvszivo reteg a popsi alatt- tulfolyik oldalt vagy hatul, vagy egyszeruen nagyon hamar megtelik.

Luisa, Betti, Bacilivi
Nagyon szep a holgykoszoru mindegyik tagja!!! :)

Vitte,
Latod, nincs semmi baj a te tejmennyisegeddel, ha egy honap alatt ekkorat fejlodott Noah! Az 1400g-os alomgyarapodasotokkal rankvertetek 5 grammot! Mi +1335g-mal zartuk az elso honapot :) . Gratula, minden elismeresem a babanak es a mamanak! :D
Tetszett a videotok nagyon, nem volt am hetkoznapi a gyuruhuzas sem! Hogyhogy ultetek? Ja, es a szulinapomon eskudtetek :) !

Dijcsi,
Orulok, hogy mar jobban van Mark. Nekunk is nagyon magas volt a biliszintunk, de nem tudom osszehasonlitani a tietekkel, mert itt mashogy merik. Levinek 17 volt a legmagasabb ertek, es 20-tol mar korhazba kellett volna mennunk. Mi bereltunk lampat es napi 24 orat viselte 3 napig. Sajnos ez nem sokat hasznalt, ugyhogy nekialltunk tomni szegenyt, na ez bevalt. Volt hogy orankent szopiztunk, meg ha csak par cseppert is, de folyton ebresztgettem. Ugyhogy hidd el tudom milyen nehez ebrentartani a babat de minel tobbet/tobbszor eszik annal hamarabb tuljut ezen.
Amugy igen, a kereslet-kinalat alapvetoen ugy mukodik, hogy minel tobbet szopizik a pici, annal tobb tej termelodik a szamara. Erre a mintara, minel tobb etkezes van helyettesitve tappal, annal kevesebb tej termelodik.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Lanyok,
Lilorol tud valaki valamit? Nem kozulunk kuld valakinek sms-t ha itt az ido?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Vitte: Én is megnéztem a filmet nagyon szépek vagytok :) És a korona erre a szép esküvöre a kisfiatok :D


Gergő tegnap:)

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


És egy 5 hetes alvós kép frissen :D

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Őzi: végre... örülök, hogy jelentkeztél, de legfőképp annak, hogy minden rendben nálatok, sőt Levi álomgyerek lehet :wink:
Lilo szerintem már megszült, legalább is a másik forumon írt mikor elindultak szülni (vagy az nem ő volt? :oops: , de azt hiszem Ő) úgyhogy gondolom nemsokára jelentkezik. Új képek a fiatalemberről?

Nika: hát Gergő kész kis vasgyúró! Legalább 3 hónaposnak néz ki. :wink: Nagyon édi. Egyébként napközben hol altatjátok?

Nanett: jelentkezz, mi van Veletek, meg a tápos dologgal?

Gyanixi: Nálatok minden oK? tehetnél fel magatokról képeket.

Képzeljétek! Ma átaludtunk az éjszakát! Vagyis este 21 körül ettünk. Kicsit nehezen aludt el teljesen, de kb 23-ra aludt mint a bunda. 5.40-kor kelt először!!! ez a kajcsihoz képest 8 óra, az alváshoz képest pedig 6! Persze utána mint aki be van állítva 3 óránként kér. Nem tudom miért. Mindegy ez így is már sokkal jobb! :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Vitte
Bocsi,de megnéztem én is ezt a videót..nagyon szép menyasszony voltál,és tökre összeilletek a férjeddel.. :lol:
Nagyon tetszik ez a lassított megoldás..nagyon szép emlék,az biztos!!!

Na további jó babázgatást mindenkinek!!! :lol:
És örömmel hallom h egyre többetek tud aludni is esténként!! :lol: GRATULÁLOK HOZZÁ!!!

Kép
nikky
 
 


Zsana: köszi kérdésed, alakulunk!! Kép
Tegnapi apuzós kép!!

Kép
gyanixi
 
 


Zsana: Napközben a nappaliban alszik a fotelban nem marad meg ugyanis a kiságyban :D :oops: :?

Amúgy mi is nem előszőr de 10-fél hatig aludtunk egyhuzamban:)

nika70
Salgótarján
 
 


Gyanixi: nagyon édes ez a kép! Örülök, hogy jól vagytok. Réka láthatóan jól érzi magát apunál!

Nika: hű nem semmi, már ami az alvási szokásotokat illeti. Nem félsz, hogy később meg már nem bírod belefektetni az ágyba? Persze még kicsi...Mondjuk az elején mi is elszálltunk a nagy ágyban alvással :oops: , de most már úgy tűnik megszokja a kiságyikóját...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Képek: Kép

nálunk az alvás még nem megy annyira, nappal szívesebben durmol, ha ébren akarom tartani bömböl, hogy hagyjam mert fáradt.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Kép
Kép Kép Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


Zsana nem aggódom mert még nem tudatos náluk,inkább csak anya függők.Majd szép lassan leszoktatjuk de most még nem.

Egy mai büszke apa fia kép :D:D:D:D

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Bbetti: nagyon jók a fotók! Nagyon szépek vagytok így együtt! Nekem legjobban a mosolygós fintorgós kép tetszik, ott annyira huncut Ninki! :wink: Jó a hajad, látom sikerült eljutnod fodrászhoz... na, én még nem jutottam el, pedig rámférne, főleg úgy, hogy jövő pénteken leszek 30 éves... és tiszta ramaty állapotban vagyok....

Nika: nagyon helyesek a srácok! Gergőn látszik milyen kiegyensúlyozott baba.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Lányok!

Hogy telt az estétek? Nem tudom mi volt, de Vackor az esti evés után nem akart aludni, pedig nagyon fáradt volt szegénykém, mert előtte sem aludt már 2 órája. Igaz elaludt evés közben, de aztán mintha kipanttantak volna a szemei, de a legrosszabb az volt, hogy sírt... valószínű a hasa most jobban fájhatot, pedig kapott Infacolt... most is küzd a kakival, nyögdécsel, de nem sír. Sajnálom szegényt. Na, végül a 23 órási etetésig egy szemet sem aludt. Akkor megetettem, büfi, de nem erőltettem nehogy felébredjen, aztán letettem. Reggel fél 6 ig aludt...
Nektek szokott a babátok alvás közben nyújtózkodni, na és persze ehhez hangokat kiadni? Vackor szokott nagyon édi olyankor, de nem tudom kitől örökölte ezt a szokását?

Nanett: mi van veletek??? jelentkezz!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Tündériek a kiscsajok, és nagy betyárok a lurkók!!!! :) Nagyon szépek a fotók.
Kitartás a tejcsi kicsalogatásában, bizti megjön a siker, ha nem adjátok fel!!!!
Nekem ha az egyik mellből szopizik, a másikból folyik, viszont fejéssel nem sok jön, inkább ezeket az elfolyó dolgokat fogom fel, de jó sok hála ez.

Zsu:
nekem a kórházban megnézte a doktornő a cukrom, mert kértem, nasizás után egy órával 4,4 volt, azt mondta egyek nyugodtam édességet, mert a picinek lemegy a cukra, ezt nem kell kétszer mondani :).

Juci:
a gyógyszertárban lebeszélték a férjemet a homeopátiás golyókról, mivel az nagyobb gyerekeknek való, a csecsemő még nem tudja elszopogatni, te hogy adtad be a picúrnak?

Linea negra:
nekem a hasam már teljesen visszament, de ez a csík olyan erős, nálatok? Tud rá valaki valamilyen szert, ami halványítja?

Alvás:
nekünk is, ha jó hosszan alszik és kaki van, cserélhetjük a rucit, de akkor én annyira örülök, hogy végre kaki van. Előtte nagyon zaklatott, sokat kell babusgatni, ringatni, tornáztatni. Nektek is így van? De csak kakai előtt nyugtalan...

Vérzés:
tegnaphoz két hete szültem, de a vérzés néha elég sok, ma reggel egy nagy adag alvadt vért találtam, nektek hogy van? mikorra mérsékllődött nálatok?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Luisa: nekem kb 1,5-2 hét után elmúlt a vérzésem, ami folyamatosan csökkenőben volt.
Linea negra: a terhességem alatt is volt és most is még meg van! Állítólag elmúlik lassan.
Képeket rakhatnál fel. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana
szerintem nem vagy te olyan ramaty, mint gondolod.
az ember lelkének használ inkább a fodrász, azért is kell elmenni.
babát nem tudod ráhagyni valakire? én otthonhagytam az apjával, fejtem le tejet, hogy ha éhes lesz, tudjon mit enni. még szeretném ahajam tovább szőkítettni, de csak fokozatosan megy.
te a tieddel mire gondoltál?
Niki is szokat nyújtózkodik evés közben, főleg mikor kezd már jóllakni, és nyög is ha nagyon mohó vagy ha kezd kevesebb lenni a tej.
borzalmas éjszakánk volt. nappal végig alud hiába ébresztgettem, nem tudtam fenttartani, aztán este 10-kor kipattantak a szemei és pörgött, félóránként evett volna, és reggel 5-kor még beszélgethetnékje volt, aztán a cumival meg etetéssel meg már nem emlékszem mivel sikerült elaltatni. pesrzse megint alszik és gondolom este minden kezdődik újból.

luisa
nekem is volt ilyen nagy adag alvadt sőt....
igazából az 5.hétre múlt el, aztán egyszer kezdte megint előről. most megint elmúlt de két napja pecsétel, gondolom megemelhettem magam , nem tudom. a dokim szerint a 8. hétig elhúzódva normális.

Kép
Kép
bbeti
 
 


luisa: nekemis van még néha vérezgetésem, pedig azt mondják a császárosoknak hamarabb elmúlik. Mondjuknagyon minimális, de néha nekem is alvadt vér van és van, h élénk pirosas!! :?

Réka szinte minden szopinál félrenyel és fuldokol, mert nagyon szívja és sok a tej. Már kérdeztem a védőnőt is mit lehet tenni, mert annyira sajnálom olyankor, de azt mondta, majd magtanulja h lassabban szopizzon. Nektek nincs ilyen probléma??? :?: :?:

Ki használ légzésfigyelőt közületek és milyen árban lehet kapni???

Néha még olyan gyengének érzem magam ez másnál is így van??

Kép
gyanixi
 
 


GYANIXI
nekünk van légzésfigyelő, ANGELCARE. éjszakára mindenképpen az van, mert nappal nem mindig a kiságyában alszik. ez a fajta nagyon jó a a Jánosban is ezt használták, újjonan elég drága mindenképpen 20.000 fölött van, de lehet 30.000 is. használtan érdemes megvenni, apróhirdetéseket kell figyelni. mi is úgy vettük és így csak 10.000 volt és tökéletesen működik.
Ti nem használtok?
Én a nagyobb vérzés alatt éreztem így magam szerintem igyál vas pezsgőtablettát, mert elég sok vért vesztettünk mostanában, hátha az a baj.

Kép
Kép
bbeti
 
 


gyanixi,
nálunk is van ilyen férenyelő probléma... :? én is tök sajnálom...Ráadásul ha cumiból eszik akkor nincs ilyen, mert abból egyenletesen jön, ciciből pedig az elején csurog neki.NEm tom így hogy fogja megtanulni...
JA és mi is használunk légzésfigyelőt, kölcsön kaptuk: AngelCare, bevált eddig. A babycontrol nagyon jó még ugytudom. Szerintem hasznos, én félnék nélküle...
Jajj édik a pasijaid!!!!!!!!!!!! :D

Erről jut eszembe: LÁNYOK!!! NEm hallottatok valami mobil légzésfgyelőröl...vagy hasonló...?????? ZAvar, hogy csak a kiságyban van, mert sokszor nem ott alszik napközben.

luisa
nálamis volt ilyen alvadt vér... És majdnem 6 hétig véreztem...U.hogy ne aggódj! Jaa és a linea nigra nlam is tök erős maradt...Azt hallottam, hogy van akinek csAK 1 ÉV UTÁN TÜNT EL...

r.zsana
Azt hittem csak Dalmi nyujtózkodó mester...Imád nyujtizni és kéjeseket nyög közben... :lol: :lol:
11-től fél6ig aludni??? És még panaszkodsz :lol: :lol: ???
nika,
nagyon vagányak a srácok!!!! Gergő 3 hónaposnak kinéz simán :-) !

Betti,
egyre szebb NIKI!!! De a kedvenc fürcsisemet csak a másik topikba raktad be... :P AZ a legjobb!!!!!!!!!!!!

Őzi,
Már én is hiányoltalak!!! ÉS külünben is, az ha jó a babaád, nem indok hogy ne gyere!!! SŐŐŐŐT!!!! Akinek van gondja annak azért jó, hogy csak jókat tudsz írni, mert látja, van remény... Meg a kismamiknak sem veszed el akedvét :wink: :lol: :lol: Igenis kiváncsiak vagyunk, hogy milyen angyal a fiad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Kép Naaagyon vicces... Kép
Vendég
 


BBetti: nekünk is volt ilyen éjszakai bulizós idősakunk. Általában este 23- reggel 4-5 ig tartott ezalatt legalább kétszer etettem és egy percet sem aludt persze én sem. Nappal meg álombaba volt. Végül, most ott tartunk, hogy rászoktattam (nem volt könnyű) az ebéd utáni mókára. Játék (mutogatok neki dolgokat), zene, ének, masszír (főleg kezek és lábak), és nézelődés a nagyszobában ja és persze puszilgatás mindenhol. :) Ezek nagy része a pelenkázón történik, így most már ezen időszakban mintha tudná mi következik és szereti. Ha jó idő van akkor általában 1 órás a móka mert utána megyünk sétálni. Aztán még ha úgy alakul akkor fürdés előtt is tartunk egy kis bulit, ha úgy ébred ill,. eszik. Most ott tartunk, hogy tud aludni egyhuzamban az esti kajcsi után 5-6-7 órát! :wink: persze utána 3 óránként kér, de már legalább éjszaka alszik.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi: jaaaj nagyon jók ezek a képek!!! Dejó, hogy már így mosolyog! Nekem Bálint eddig főképp csak álmában mosolygott, de ott nagyon, , tegnap már a móka közben mintha tudatos mosolygást véltem felfedezni nála. Úgyvárom már, hogy Ő is így mosolyogjon! Annyira szép ez a kiscsaj! Apa gondolom büszke rá!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana, köszi a hiányolást. Sajnos tegnap vendégek voltak nálunk, azt a kis pihenőidőmet sem tudtam így kihasználni. Azonkívül már teljesen ki vagyok készülve az anyósomtól. Valaki szabadítson meg tőle, könyörgöm. Állítom, hogy miatta nincs elég tejem. Igaza volt annak, aki azt mondta, hogy papucsban ne tudjon átjönni, olyan messze kell lakni. Mi sajnos a szomszédban lakunk. Amikor neki tetszik, átjön és nézegeti Domit. De segíteni semmit sem segít, csak feltart és lefáraszt a hülyeségeivel. Egyszer altatta, de egyszercsak felállt és odaadta nekem a babát, hogy most már mennie kell. Na, köszi, nagy segítség volt. Tegnap este (mikor végre elmentek a vendégek), telefonált, hogy átjön. Kértem, ne tegye. Erre: ő akkor is átjön, mert ringatni akarja az unokáját. És órákig ott ült nálunk. Meg minden fürdetést végigbámul, mintha színházban lenne. Miközben én sokszor majdnem összeesek a fáradtságtól. Mondtam, hogy már belépti díjat fogok szedni. Ráadásul még megfogni sem tudja a babát, teljes frászban vagyok, ha a kezében van. Finom célzásként kölcsönadtam neki az egyik babás könyvet, nézze már meg, hogy kell bánni egy csecsemővel. Szóval így nyugodtan rá sem lehetne bízni. De azt nem is ajánlja fel persze. Na, abbahagyom a dühöngést.

Amúgy nagy örömhírem, hogy tegnap délután aludt Domi! Sőt, este 10-kor evett és utána csak 4-kor. Bár éjfélig altattuk, de már ez is haladás volt nekem. És jobban megissza ezt a BEBA tápszert. Biztos ezért is tudott aludni, mert már nem volt olyan éhes. Örülnék neki, ha ez így folytatódna.

Őzi, irigykedek rátok! Álom kisfiad van.

Betti, nagyon édesek vagytok a képeken. Nagyon sokat nőtt már Niki!

Zsana, tök jó, hogy Bálint már ennyit aludt éjszaka, gondolom, hogy örültél neki. Mi is Libero Minit használunk, nekünk még jó, de hát mi kisebbek is vagyunk. Domi is sokat szokott dumálni, sőt énekelni, nyöszörögni is álmában. Főleg, amikor nem mély álomban van. Egész vicces hangokat is ki szokott adni.

Nika, Gergő nagyon édes nagyfiú! Apukája büszke rá, látom.

Gyanixi, én több, mint négy hétig vérezgettem, pedig császáros vagyok. Nekünk Angelcare bébiőrös légzésfigyelőnk van. Csak sokszor nincs a kiságyban, így nem tudom mindig használni. De nem tudjuk "benntartani", inkább mindenhol máshol szeret lenni. Réka nagyon édes apukája kezében. Domi is rengeteg levegőt nyel, valószínű a bimbóvédő miatt. De sajnos nem tudom másképp szoptatni. Én a műtét után két héttel még teljesen ramaty voltam, nekem kb. három hét volt, mire úgy-ahogy a "régi" lettem.

KépKép
nanett
 
 


Ja, képek az egy hónapos Dominikáról:

Kép Kép Kép
nanett
 
 


Ja, még egy: nincs valami módszer a cumi szájban tartására? Állandóan kiesik a szájából, erre felébred vagy sír is. Ezerszer kell visszapakolni. Jó kis elfoglaltság.
nanett
 
 


zsana
nagyon ügyesen csináltad. én is sokat olvastam hogyan kellene meg próbáltam is de napközben ha próbálom ébren tartani rettentő nyűgös lesz, hogy fáradt és nekiáll bömbölni, ha ilyenkor felveszem meg elalszik . ha megnyugodott meg már nem tudom felkelteni. ha véletlen felébred mi is jól elvagyunk de úgylátszik nem fárad le teljesen.
délelőtt általában ugyanabban az időszakban szoktam felkelteni enni, szóval próbálkozom. :?

nanett
ez borzasztó lehet, átérzem a problémádat. mi anyuék felett lakunk egy külön padlástérben külön bejárattal, egy önálló lakrész. eleinte itt is csúcsforgalom volt, minden fürdetésnél fent volt 2 hétig. faterom is minden nap feljött kocsma után mikor éjszakai dorbézolás után nagy nehezen elaludt a baba és én is. ő meg jött, kopog az üvegajtón meg ilyenek.
egyszer elegem lett és bezártam a bejárati ajtót. ebből persze sértődés lett, de akkor elmagyaráztam, hogy ha be van zárva akkor pihenünk és nyugalomra van szükségünk.
néha pedig szeretnénk ketten apával fürdetni, mert az olyan kis bensőséges családias.
Hála az égnek megértették. az a baj a nagyszülőkkel hogy nem veszik észre, hogy igazából sűrűn feleslegesek és szeretne a kiscsalád egyedül lenni. én azt is megértem hogy ilyen gyönyörű unokákat sűrűn kell nézegetni, de nem nekik szültünk.

Szerintem a megoldás a bezárt ajtó. a férjed nem tudom milyen viszonyban van az anyjával, lehet beszélnie kellene vele. :wink:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Bocs, még egy kérdés: babaerszényt használ valaki? Rendeltünk a netről, de nem lett jó a mérete. Tudjátok egyáltalán használni vagy csak kidobott pénz?
nanett
 
 


Sziasztok!Nagyon szépek a babáitok,mindig csak ámulok-bámulok!Hát biztosan nem egyszerű ez a nagyszülős dolog,én még meg sem szültem de már most hadilábon állok ez ügyben....
Lehet egy olyan kérdésem tőletek,hogy nektek amikor eljött a nagy nap volt valami megérzésetek?Akármilyen,testi,lelki.....?

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Nem győzlek visszaolvasni Titeket, pedig csak egy napig nem voltam.

Lányok, minden baba gyönyörű!

Ami a sírást illeti, kezdek rájönni, hogy mi a baj, csak azt nem tudom mindig, hogy orvosoljam. Niki sokszor túlpörgeti magát, azért sír, már volt, hogy sikerült úgy elaltatnom, hogy hagytam 5-10 percig sírni az ágyban és bealudt. Rossz halgatni, de ha már nem tudsz mit csinálni és ölben is sír, akkor tényleg az alvás hiányzik neki.

Vitte:
nagyon szép vagy az esküvődön!

Gyanixi:
lehet, hogy lemaradtam a szüléstörténetedről, mikor és melyik topikban írtad le? Különben Niki is néha fuldoklik szopizás közben vagy utána, ha visszajön a tejci, de eddig mindig csak pár másodpercig tartott. Akkor én is megijedek és ilyenkor felkapom, hogy kijöjjön a tej és ez segít is.

Luisa:
ha kakil Niki, ő is nagyon megkönnyebül, van ha nagyon nyügős, akkor maszírozom a hasát, az segít a kakilásban.

Itt vannak egy aktuális kép a kisasszonyról:

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Bbetti, állandóan be van zárva az ajtónk, de dörömbölnek az ajtón, ablakon, hívnak telefonon, amíg be nem engedem őket (anyósom vagy az anyja boldogít így). Férjem szerint hagyni kell, mert akkor később kire fogjuk hagyni, ha vigyázni kell rá. Jó, de addig én megőrülök. Amúgy szinte semmi kapcsolatunk sem volt az anyósommal (a férjemnek sem, szinte nem is nevelte őt). Most mit akar? Bepótolni a dolgokat, amit a férjemnél elmulasztott?

KépKép
nanett
 
 


Hahó Mamik és Babók!
Most már mi is csatlakozhatunk hozzátok. Hazahoztuk a gyönyörű kis Blanka Babánkat. A szülés rendbenben ment és szuper gyors volt. Képek és részletek később. (Vittének küldtem sms-t, de lehet, nem kapta meg)

Holnap jelentkezem és visszaolvasom a történteket. Pusza mindenkinek.

Lilo és Blanka

Kép
Kép
34372
 
 


34372
ez az igazi meglepetés. gratulálok képeket és történetet kérünk minél előbb.

JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK TEJET KÍVÁNOK!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
bbeti
 
 


Szia Lilo!!!
VEGRE!!! Hatalmas gratula a Mamanak es a Babanak! Varjuk a kepeket es a reszleteket!!!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


na jó újra kezdem! :twisted: minden elszállt...

Lilo: nagyon örülök, hogy minden rendben! Várom a történeted és a képeket! Nagyon jó egészséget, türelmet és persze tejcsit kívánok Neked!

Bbetti: biztos NIki is nemsokára átáll. Egyébként tudom milyen nehéz a dolog, meg azt is hogy mindenki csak okoskodik, mert nekem is mondtak olyat, hogy éjfél előtt keltsem még fel kétszer és etessem meg. Na, hát nem tudom ki hogy van vele, de nálunk Vackor ha alszik akkor nagyon alszik, így fuccsba ment az egész, hiába dugdostam a szájába a kajcsit nem kellett, viszont jól felzaklattam.... na erről ennyit. Ahány ház annyi szokás.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nanett: már kezdtem aggódni. Sajnállak a családdal kapcsolatosan. Nem tudom milyen lehet, mert nálunk nincsenek ilyen gondok szerencsére. Viszont annak örülök, hogy Dominak ízlik a táp. Mennyi tejed van? Mennyit tud enni Domi? Jaj a képek nagyon jók! Mindegyik, de a mosolygós a leghelyesebb. :wink: Nálunk mostanában az esti etetés után van valami gond :roll: nem tudom mi lehet eddig nem volt ez már a második nap. Most is megy a nyügi. Talán a gázok bántják ilyenkor jobban, de fogalmam sincs... nagyon nehezen lehet megnyugtatni, pedig úgy teszem le hogy alszik.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana,
Gratula az ataludt ejszakahoz! Nagyon megy ez nektek... :)
Jo hallani, hogy mashol is vannak nyujtozkodo bajnokok! Levi ebredeskor akar fel-egy orat is el tud tolteni vele, ugy, hogy kozben nyog, horog stb. Nagyon muris, kiveve ha az ember meg aludna...

Betti,
Nagyon szepek vagytok egyutt, de te mindig olyan komoly vagy a kepeken... Mosolyogj mar, hiszen olyan gyonyoru az a gyerek :D !
Van ket baratnom, akiknek szinten felcserelte a babaja a nappalokat es az ejszakakat... minkettonek kb 1 het kellett az atallashoz, es az szinte vegig orditassal telt. Szoval nem konnyu es nem megy egyik naprol a masikra...

Luisa,
En 4 hetig vereztem. Linea Negra: amig terhes voltam nem latszott, most viszont mar igen. Gondolom ahogy huzodik ossze a bor, jobban lathatova valik a festekanyag. Mindenesetre esze agaban sincs halvanyodni... :)

Gyanixi,
Mi is hasznalunk legzesfigyelot, BabySense-et.
Levi is felrenyel idonkent, foleg mikor erzem beindulni a tejleado reflexet. Szegeny szajaba tobb csatornabol is spriccel a tej, olyankor nem nagyon bir vele. Bar mostanaban mar ugyesebb, mert egyszeruen csak enged a vakumbol egy pillanatra igy a felesleg kicsorog.

Bacilivi,
Koszi!!! Aranyos vagy! De Dalmi meg aranyosabb!!! Levi is nagyokat mosolyog mar, akkor a legedesebb mikor betokaz hozza es a nyelvet is kidugja kicsit. De nekunk meg nem sikerult ilyen jo kep kesziteni mint nektek!

Nanett,
Nagyon aranyos Domi, most mar tenyleg nagyon hasonlit rad!
Huh meg egy ilyen anyos is kijutott neked?!? Nem lehet konnyu. Szerencsere nalunk nincs ilyen gond (anyosomnak nincsen hetmerfoldes csizmaja ;) ), viszont mi idejeben letisztaztuk az ehhez hasonlo dolgokat, igy neki eszebe sem jutna eroszakoskodni mint ahogy a tied teszi. Nem ismerem ugyan a pontos korulmenyeket, de az biztos, hogy neked is es Dominak is jogotok van a nyugodt korulmenyekhez es ahhoz is hogy ezt megteremtsetek magatoknak. A parod nem tudod meggyozni, hogy probaljon meg hatni ra? Ha meg minden marad esetleg a regiben, akkor jobb ha megtanitod helyesen kezelni Domit, mert ha kesobb o fog vigyazni ra, akkor egesz nap fraszban leszel. Egyebknet ha igazan szereti az unokajat, akkor szerintem meg ha meg is sertodik ratok, kesobb azert vigyazni fog ra... Vicces, hogy nehany nagyszulo azt hiszi, hogy csak nekik szultek az unokat :) .
Babaerszeny: mi azota is hasznaljuk, nekunk bevallt. Beszeltem par itteni anyukaval es tobbnek az volt a tapasztalata vele, hogy az elso 2-3 honapban nem jott be annyira nekik, viszont kesobb nagyon. Persze a jo meret nagyon fontos...

Rekanna,
Nagyot nott a kisasszonyod! Nemsokara mar 1 honaposak lesztek! :)

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Bacilivi,
Rajottem, hogy bar nincs mosolygos kepunk, azert videobol tudok kivagni. Bar igy gagyi a minoseg, azert a lenyeg ott van. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Õzi 2009.11.26 07:50-kor.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Kép Blanka 4 napos

Kép
Kép
34372
 
 


Lilo: gratula Blanka babahoz, annyira orulok hogy jol vagytok! Milyen edes ezen a kepen, annyira kis tokeletes baba! :D Majd meselj ha van idod.

Lanyok nagyon szepek a babak! A mosolygos kepek csuda aranyosak. Nekem soha nem sikerul elkapni a mosolyt, mindig a legvaratlanabb pillanatokban ajandekoz meg vele a kisasszony.

Korabban volt szo arrol, hogy a tappal etetett babaknal gond hogy sok levegot nyelnek es csak megnyugtatasul irom, hogy sztem ha szopizik a baba akkor is nyel epp eleg levegot. Legalabbis nalunk mostanaban ezzel van a gond. Annyira omlik a tej a cicibol, hogy sokszor nem is szivja szegenykem, lazit a vakumon es igy persze levegot is nyel melle. Aztan orakig bufizunk utana, elalszik es van, hogy rovidesen arra ebred, hogy kifolyt a szajan a tej. Ordogi kor mert ilyenkor ujabb etetes, bufiztetes, elalvas, bukas miatti felebredes van. Sokszor ez megy orakig, nem tudom, hogy elozhetnem meg. :( faraszto, meg sajnalom, hogy nem tud aludni rendesen szegeny. Nalatok elofordult ez?

A jo hir hogy Athina mostanaban akar fel-egy orat is eltolt a kis hintaszekeben es hagyja mamit dolgozni akkor is ha ebren van. Ime:

Kép

Linea negra: nekem meg megvan nem halvanyult egy cseppet sem

Nanett: nagyon sajnallak az anyosproblema miatt. Ez idegtepo lehet, en mar biztos osszevesztem volna vele. Miert nem mondod el neki, hogy nagyon faradt vagy sokszor es nem szemelyeskedni akarsz de olyankor jobb senkit sem latni otthon? Probald megbeszelni vele mert idegroncs leszel hosszu tavon. Es az hogy nem lesz kire bizni a gyereket kesobb szamomra nem tunik olyan utos ervnek, mikor ugyse bizol benne. Bocs, nem akartam nagyon tolakodo lenni, csak mindig bosszant ha valaki nem respektalja masok maganeletet!
(PS. anyosom aznap elutazott, hogy hazahoztuk a kicsit. Vetett ra egy pillantast es elhuzott "nyaralni". Akkor kicsit rosszul esett de most mar orulok, hogy nincs a nyakamon :D )

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Sziasztok!

Lilo ÜDV KÖZTÜNK!!!!!!!!!!! Gyere minél előbb!!!

Köszi lányok a hozzászólást!!!! Ma már kevés lett a vérzésem, reméelm már nem lesz ennél több :) Szóval ez a vonal nem nagyon halványodik... :(

A lurkók napról napra még szebbek!!!!! Ez meddig fokozódhat? :) Már kész fotóalbum gyűlt össze, majd mi is igyekszünk hozzátenni :)

Képzeljétek, ma lementem a fodrászhoz, és megújultam (neked is ajánlom Zsana) :), jól esett, de végig a körmöm rágtam, mi lehet otthon, apa kicsit elfáradt mire hazaértem :). Ja és kitoltam az erkélyre is, eléggé élvezte, elaludt :).

Zsana:
nálunk is néha kifolyik oldalt, de csak éjszaka, szerintem akkor, amikor tele lesz :), mert éjszaka nem csereélek minden alkalommal pelust.
gratulálok az átaludt éjszakához!!!

Gyanixi:
Nekünk BabyControll van, én nagyon meg vagyok vele elégedve, csak nem a amtrac alá kell tenni, mert akkor beriaszt tévesen, az árát sajna nem tudom, mi kaptuk.

A kakival nekünk is hasonló gondok vannak, ha jön az sok srás közepette, tegnap du. pl nem is akart kijönni, már nem tudtuk, mit csináljunk, akkor pelust cseréltünk megmértük a lázát, na és az kihozta, hogy a popóba tettük a lázmérőt, nagyott lőtt szegény, én is , a férjem és a szőnyeg is telelett, de ezután az éjszaka jó volt :)
De látom ez a téma mindenhol a toppon van :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Mamikák!
Nem tudom,olvastátok-e a másik topicon,de látom,ide nem lett feltéve..,és bátorkodom elpletykálni a jó hírt,hogy Berzkat is megszült tegnap du.!!!!!! 3100gr és 50 cm!! Jaj,de jó neki!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


lányok, a tali mikor lenne? mi is mehetünk majd? :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


GRATULA Berzkatnak!!!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok mamik!
Előszőris gyönyörűek a babócák, csak irigykedem mindig ha bekukkantok hozzátok!
Lilo neked nagy gratula ehhez a tüneményes kislányhoz, sok tejcsit és egészséget :)
És egy körkérdést szeretnék feltenni nektek, remélem tudtok segíteni nekem!
Nagy dilemma nálam most az hogy EDA vagy sem! Veszélyes-s, kell-e, kibírható-e nélküle, ki kérte és ki nem!
Olvastam a szüléstörténeteket, tudom, hogy van aki kérte és van aki nem, de könnyebb lenne nekem ha tudnék egy gyors statisztikát csinálni, és leírnátok nekem ide egy mondatba a véleményeteket!
Mert egy hét múlva kell mennem a dokihoz és akkor kell megmondanom, hogy kérem-e vagy sem, és hát addig tapasztalatokat szeretnék hallani!
Remélem nem nagy kérés és tudtok nekem segíteni!
Előre is köszönöm :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: