Új privát üzeneted érkezett!

Nap

megírtam neked én is priveben, hogyan találsz az iwiw-en, de még nem jelöltél be.

Mona

szerintem nem vagy egyedül, ma én is nagyon rosszul voltam, majd szétrobbant a fejem, biztos front van.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Szia Zsuzsi!

Jó, hogy írtad, nem néztem a priviket. Bejelöltelek! És a többieket is! :-)

Jóéjt Nektek!

Kép
nap12
 
 


Mona!

Sajnálom, hogy rosszul vagy. Az ebben a szörnyű, hogy az embernek az életkedve is alábbhagy, nemhogy boldogan örülne a várakozásnak és átadná magát a leendő anyaság érzésének.
Egy dolgot tudok mondani, ami valamelyest vigaszt nyújthat: elvileg már csak 3-4 hét és vége a dolognak. (Reméljük nem tartozol abba a kategóriába, akik végig rosszul vannak...)

Én pár napja egy kicsit jobban érzem magam, bár ma kicsit rosszabbul. Lehet, hogy a fronthatás miatt is.

Jó éjt mindenkinek!

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Hogy vagytok? Mindenkire hatással van ez a bolond szeles idő? Szerintem az én migrénem is ettől tombol már 2 napja.

Zsuzsi!

Írd meg légy szíves, ha megtudtál valamit a gyulai int. tesztről! Köszi!

bee
bee73
 
 


Sziasztok!

Jobban féltem ettől a buta vihartól, szerencsére nálunk alig lehetett érezni, néha felébredtem, hogy az esső veri az ablakot de ennyi.
Viszont azóta náthás is lettem és már nagyon tele van a pacskerom ezzel a betegeskedéssel. Kb. 3 éve egyáltalán semmit nem kapok el, erre most, hogy igazán fontos lenne, szinte 2 hete fújom az orromat, hőemelkedés, torokfájás. Ráadásul a "szuper" homeopátiás szer az ég világon semmit nem segít. Úgyhogy dühöngök magamon.... :evil:
Lassan megyek abrakolni, mert nagyon éhes lettem.
Remélem Ti jól vagytok és a fejfájások is elmúltak!!
h.bogesz
 
 


Sziasztok!

Voltam a belgyógyászaton :( kb.70éves az orvos, /bár az apukám szerint több/ kérdezte van-e valami panaszom, mondtam neki, hogy a bal kezem egy hete zsibbad :( . Azt válaszolta, az nem a terhességtől van, nem az ő területe. Meghalgatott, megcsinálta az EKG-t, felöltözhettem, és mondta üljek le mellé. Csörgött a telefonja :( , persze felvette, én meg már 10perce hallgattam a csevegését, mire talán eszébe jutottam, rámnézett, és azt mondta elmehetek. Mérges voltam, mert szerettem volna ha a leletemről is mond valamit. Hát ez történt velem. :(

Kép
mona76
 
 


Szia Mona, bee73 !
A karzsibbadással kapcsolatban nekem migrénnel együtt úgy működik, hogy először nem egészen látok mindent, pl szavak felét az újságban stb. aztán elkezd zsibbadni a kisujjamtól kezdve minden ujjam, aztán a karom végig és az egész után visszamarad egy jobb halánték környéki tompa fejfejfájás. Ha nem iszok kávét még mikor elkezdődik, a nyelvem zsibbadása következik aztán nem tudom kimondani rendesen a szavakat. Ez így egyben "lezajlva"4-szer fordult velem (ebből 2 terhességeim alatt)elő nagyon ljesztő tud lenni azt hittem meghülyültem. Legutobbi alkalommal a neurológián kötöttem ki ahol a ct nem mutatott ki semmit és megállapították hogy ez migrén és a velejáróra, van akinek hányással jár együtt nekem zsibbadással. Amit furcsállottam a diagnózisban az az hogy én azt gondoltam hogy a migrén az az erős kibírhatatlan fejfájás, de most már tudom, hogy nem csak azt hívják így. Semmit nem írtak fel és nem javasoltak. Úgyhogy maradtam a kávénál.
Nem akarom a frászt hozni senkire, csak leírtam...
Pusszantás
Zeze
zeze
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok ha lehet.

Két lányom van 11 és 2 éves. augusztus 10-re vagyok kiírva a harmadikkal. Szerencsésnek tartom magam, tüneteim alaig vannak. A gyerekeim eddig könyedén jöttek össze, a terhességek viszonylag probélmamentesek voltak egy kis cukrot leszámítva. Császárral szültem, most sem lesz másképp. Így az időpont viszonylag satbilnak tekinthető.

Mindenkinek gartulálok a babájához, az ikrekhez duplán.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Szia bebi!
Üdv neked, ez szuper hogy jól vagy és az is hogy a 3. baba lesz gondolom most fiút várok a 2 csaj mellé?
zeze
 
 


Snzia Bebi!

Üdv a csapatban! Örülök, hogy más is van, aki a 3. babócáját várja! :lol:

Zeze!

Ez tényleg ijesztően hangzik! Nálam a kisebbik fiam születése után kezdődött el úgy igazán. Menetrend szerint 4-5 hetente jön, mindig 48 órán át tart, csak a jobb oldalon a szemem fölött hasogat iszonyatosan, hányással, hidegrázással jár.A nőgyógyászom szerint a fogigátló is okozhatja, amióta abbahagytam a rohamok valóban ritkultak. Most a terhesség miatti hormonális változások azonban úgy tűnik negatívan hatnak rám, 4 hét alatt ez volt a második "roham". Most különösen rosszul viselem, hisz a rókakoma így is mindennapos vendég nálam. :cry:

Kitartás és sok sikert a vizsgáidhoz!

Mona!

A dokik sajna egyformák, tisztelet a kivételnek. Ahol én voltam belgyógyászaton, a doki lazán kiolvasta az újságot, miközben és félmeztelenül vártam, hogy majdcsak szán rám is pár percet. :evil:

üdv: bee
bee73
 
 


Szia bebi, örülünk, hogy itt vagy velünk, és gratulálok a 3.babához :wink:
Megbeszéltük a párommal, hogy elmegyek/ünk/ az istenhegyi klinikára :) . Csak ott egy nődoki a jóbarátja, de én nemszeretnék hozzá menni, olyan fúrán érezném magam egy ismerős dokinál. :( :oops: De persze apa meg az ellenkezőjét szeretné.
Csajok, ki volt az aki már a napokban megy? Bocsi, de nem emlékszem :oops:
És mikor bejelentkezem, szerintetek nem lehet orvost választani :?:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Üdv Bebi, gratula a 3. babóhoz!

Mona, én febr 7-re kaptam időpontot az istenhegyire. Te már most mész? Nekem ragaszkodtak, hogy 13 hetesen menjek, hogy jól látszódjon mindene. Hát, az orvosválasztásról nem tudok, de nem is biztos, hogy pont az a doki vizsgálna Téged, nem?

Kép
nap12
 
 


Ijesztő amit írtatok a zsibbadásról és migrénről. Sajnos nem tudok mit javasolni. De biztos, hogy ez a fura idő sem tesz túl jót...

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Szia Bebi, üdvözlet a csapatban!

Nekem pár napja kezdett el fájni a torkom, most már szerencsére nem fáj, de tegnap és ma alig volt hangom, a munkahelyen és itthon biztos örültek vagy örülnek ennek, gondolom a kisfiam is, hogy nem tudok vele kiabálni. (Mert azért néha kihoz a sodromból, és akkor sajna felemelem a hangomat).

Egyik nap kérdezte valaki a folyást. Nos ez nekem is van, kicsit talán sárgás is. De szerintem ez természetes és normális, főleg ha nem jár együtt égő, viszkető érzéssel és kellemetlen szaggal. Próbáltam finoman fogalmazni.

Ma fel akartam hívni a dokimat, hogy csütörtökön meg fogja-e csinálni a tarkóredő szűrést, de csak a hangpostája jelentkezett és azt mondta, hogy hétfőig szabin van, ne hagyjon üzenetet, vagy hétfőn hívjon, vagy küldjön SMS-t. Úgyhogy majd hétfőn újra próbálkozom. Ez azért fontos, mert a centrális tanácsadóba azt mondták, hogy addig nem tudnak időpontokat kérni vizsgálatokra, vérvételre, míg a tarkóredőre nincs időpontom. Hát én ezt elég hülyeségnek tartom. De ha így van, mit csináljak, így talán egy vérvétellel kevesebb lesz, majd a 16. héten néznek mindent. Legalábbis remélem.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka, én kérdeztem. Nekem sárgás-barnás. És elég sok.

Kép
nap12
 
 


nap12, nem, még nem megyek. Még be sem jelentkeztem, még csak a párommal beszéltük meg :)

Kép
mona76
 
 


Nagyon kiváncsi vagyok, hogy milyen időpontot ajánlanak Neked! Menziből számolgatta az asszisztens, nem érdekelte, hogy mekkorának látta az elmúlt heti uh a Babót, csak az utolsó menzeszt nézte. Jó lenne, ha közeli időpontot kapnál a miénkhez! :D

Kép
nap12
 
 


Én is kiváncsi leszek, mert a mensim alapján már 11hetes lennék :)

Kép
mona76
 
 


Képzeljétek, reggel ittam kakaót, 5perc után ki hánytam :oops: aztán ettem májkrémeskenyeret az jól esett, de egésznap nem kívántam semmit :( . Aztán este hétkor ettem egy banánt, és egy krémtúrót, de 10perc után azt is kihánytam :oops:
Annyira gyengének érzem magam, és semmihez semmi kedvem, ha meg a kajára gondolok, már rosszúl vagyok :cry:
Szerintetek jól van ez igy, mit tegyek :?:

Kép
mona76
 
 


na, ez tele van hibával, bocsi :oops:

Kép
mona76
 
 


Mona, sajnos én ebben nem tudok segíteni. Vagyis én még egyszer sem hánytam a terhesség alatt. Maximum émelygés van pár percig. Nagyon sajnálom, de a nehezén már biztos túl vagy! Kitartás!

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy rám gondoltatok, mert én írtam, hogy megyek az Istenhegyire jan.26-án. Én aznap leszek 12hetes. Ugyanis s követekező jó időpont egy héttel később lett volna, így az asszintens lány azt mondta, hpogy legyen inkább a 12.héten.

A védőnőhöz is csak most fogok menni (hétfőn) és kiskönyvem sincsen meg. Szerintetek megkapom rögtön, vagy előtte elküld minden hova? Csak az a baj, hogy a minden nap a város más-más részére kell mennem dolgozni, mint ahol lakunk. Így igen nehéz megoldanom az orvoshoz való menést, mivel a munkahelyemn még nem is tudják, hogy terhes vagyok.
tudja valaki, hogy milyen kötelező vizsgálatokra fognak elküldeni? Azt már tudom , hogy szintén 26-án kell visszamennem a nőgyógyra és ultrahangra.

Bebi!
úgy tűnik egy napra várjuk a babákat, igaz nekem még csak az első lesz.

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lehet, hogy rám gondoltatok, mert én írtam, hogy megyek az Istenhegyire jan.26-án. Én aznap leszek 12hetes. Ugyanis s követekező jó időpont egy héttel később lett volna, így az asszintens lány azt mondta, hpogy legyen inkább a 12.héten.

A védőnőhöz is csak most fogok menni (hétfőn) és kiskönyvem sincsen meg. Szerintetek megkapom rögtön, vagy előtte elküld minden hova? Csak az a baj, hogy a minden nap a város más-más részére kell mennem dolgozni, mint ahol lakunk. Így igen nehéz megoldanom az orvoshoz való menést, mivel a munkahelyemn még nem is tudják, hogy terhes vagyok.
tudja valaki, hogy milyen kötelező vizsgálatokra fognak elküldeni? Azt már tudom , hogy szintén 26-án kell visszamennem a nőgyógyra és ultrahangra.

Bebi!
úgy tűnik egy napra várjuk a babákat, igaz nekem még csak az első lesz.

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Szia Mona!

En hetfon megyek a Rozsakertbe, egylepcsos tesztre, ott ugyanazt csinaljak mint az Istenhegyin, csak sokkal kozelebb van!!!!!(nekem)
Hetfo estig elmenybeszamolok majd!!!!

Mindenkinek kellemes, rosszulletektol mentes hetveget kivanok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
barbuli
 
 


Jó reggelt!

Lányok, sok helyen olvastam, hogy nem jó a gyors egymásutani ultrahang a babának.
Én pont úgy kaptam időpontot az Istenhegyire, hogy másnap meg a kötelező tarkóredőmérésre kell menni a dokimhoz.
Nem lesz így baja a babónak? Hisz az Istenhegyin félórás lesz a uh.
Nálatok hogy lesz? Nem esik ennyire egybe a két uh?

Az is eszembejutott, hogy nem fogadják-e el az istenhegyis eredményt az itteni kórházban? Hisz az csak alaposabb? Mindenképp meg kell neki is nézni a kórházban?

Kép
nap12
 
 


Szia Nap!

Nekem a vedono azt mondta, hogy amikor o terhes volt, akkor egesz mas varosban dolgozott mint ahol a dokija volt, es mindket helyen megultrahangoztak mindig. Azt mondta, hogy allitolag a sok ultrahagtol balkezes lesz a gyerek, az ove az is lett, de azt mondta, hogy naluk a csaladban minden elsoszulott balkezes.
Szerintem nem lesz semmi baja a babanak, es most ez utan a 2 ultrahang utan a 18-20. hetig meg semmi.......
Nekem szerdan volt a nyakiredo, es kov. heten hetfon az integralt.

Lanyok!
aki meg rajta van az iwiwen kuldjon legyszi privi uzenetet, mert ugy tetszik, hogy mindenkinek van "arca"..... :D :D :D :D :D

Kép
barbuli
 
 


Barbuli!

Én balkezes vagyok! :lol:

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsot! Tegnap túlestem a vizsgálatokon, szerencsém volt, 8-ra értünk a kórházba és senki nem volt előttem a vérvételen, így csak az odautat kellett kibírnom az éhséggel :)
Végre egy olyan helyen voltam, ahol azt tudtam mondani: ilyennek kéne lenni mindenhol a XXI. században. Naná, hogy be akarják zárni :( . Ugyanis a Szabolcs utcai kórházban dolgozik a dokim, így odamentünk (talán közelebb is van jelenlegi lakóhelyemhez, mint az SZTK, ahova a bejelentett lakcímem szerint tartoznék). Mondjuk itt a kórházban is van külön épülete a szülészetnek, külön laborral, ami förtelmes, az UNIO-s marhavagonokban kellemesebb lehet, de ott most szabadság miatt nem volt vérvétel így a kórház egy másik, új épületébe kellett menni. Mondtam is rögtön a férjemnek, valahogy jó lenne kieszközölni a dokinál, hogy ha már mindenképpen muszáj laborba menni, mi lenne, ha ebbe az épületbe mennék máskor is?

Mi az az integrált teszt, amire olyan sokan mentek? Mit mutat meg és miből áll maga a vizsgálat?

Nekem a dokim azt mondta, a védőnőt elég a 12. héten felkeresni. A bejelentett lakóhely szerinti védőnőt kell vajon felkeresni? Ugyanis a XIX. kerületben lakunk, de a XIV. kerületbe vagyok még bejelentve, ugyanis a babóca születéséig szeretnénk továbbköltözni, s pénzt akartunk spórolni a bejelentésen.

Honnan vannak a vonalzók? Nem találom őket, és én is szeretném beállítani :D

Mindenkinek kellemes, rosszullét mentes hétvégét kívánok!
katkala
 
 


Sziasztok!

Nekem is küldjétek meg a nevetelket légyszi, hogy megtalálhassalak titeket az iwiw-en.

Remélem semmi gond nem lesz mert én ugyanaznap megyek a 12.heti vizsgálatra és az Istenhegyi útra is.

k

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


katkala, kattints rá valakinek a vonalzójára, akkor beugrik az oldal.
Ha nem boldogulsz írj.babafalva.hu-n próbálkozz, az könnyebb mint a lilypie.

Kép
mona76
 
 


Bkrisztike!

Hű, akkor egy cipőben járunk. Ugye nem lesz gond abból, hogy ennyit ultrahangozzák babóinkat rövid időn belül?

Küldöm a nevemet priviben! :D

Katkala,

Az integrált teszt egy nagyon alapos félórás ultrahangból áll, amelyen jól átnézik a baba minden porcikáját, hogy jól fejlődik-e. Illetve egy szintén alapos vérvételből is áll, amelyet eddig úgy elemeztek, hogy továbbküldték Londonba, de az Istenhegyi Klinika megvásárolta a szoftvert és 1,5 órán belül részletes elemzést adnak a baba állapotáról. Több helyen is csinálnak ilyen kombinált vizsgálatot az országban. Az ára: 28 000 Ft, ami persze nem két forint, de cserébe egy nagyon alapos vizsgálatot kapsz.

Kép
nap12
 
 


Nap12! Hát remélem nem lesz semmi gond. Az a baj, hogy sajna én nem igazán tudok elmenni a munkahelyemről, így még örültem is, hogy ugyanaznapra sikerült időpontot kapnom a két helyre.

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Én sem tudok elmenni a munkahelyről. Muszáj lesz két szabadnapot is kivennem (előre tartok bejelenteni), mert a Klinikára 11 órára kell mennem, a kórházi uh-ra meg délre.
Ezt nem birom egy nap alatt megoldani. :(

Kép
nap12
 
 


Ezt egy másik topikban találtam, szerintem gyögyörű!

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 403.65.doc

Kép
mona76
 
 


Nap12!
Nekem szerencsére a z orvoshoz 8-ra kell mennem, az Istenhegyire pedig 11-re. Remélem sikerüll odaérnem.
Bejelöltelek az iwiw-en

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


mona76!

Ez az idézet tényleg gyönyörű

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma még nem volt időm írni, ezért gyorsan pótolom. A Márk 3 órára szülinapi buliba volt hivatalos, így volt 3 szabad óránk kettesben a férjemmel. Ezt ki is használtuk (remélem értitek, hogyan). Mert amúgy "arra" alkalmatlan vagyok esténként, hiszen lefektetem a Márkot, aztán én is befekszem az ágyba, és még lehet, hogy hamarabb el is alszom, mint ő. De azért a férjemet sajnálom, hiszen előtte 2 naponta ez volt a program.

A hangom még mindig nem jött rendbe, pedig a torkom már nem fáj.

Nap: én is balkezes vagyok!

Mona: ez az idézet nagyon megható annak ellenére, hogy nekem már van egy fiam.

További kellemes hétvégét, majd holnap találkozunk.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


nap12!
Az integrált teszbe, beletartozik a down-kór szűrés is?

Kép
mona76
 
 


Vagy a kombinált tesztre jelentkeztetek?
Ez a mondat lemaradt :(

Kép
mona76
 
 


Jó reggelt!

Én kombináltra jelentkeztem, ez az egylépcsős. Igen, downkórt is szűrnek (tarkóredőt és orrcsont meglétét nézik).

Kép
nap12
 
 


Én is a kombináltra jelentkeztem!

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Köszönjük Mona a frissített táblázatot! :D

Hogy érzitek magatokat ma? Nálunk estére megint felélénkült a szél. :cry:

Voltunk ma vásárolni. Vettem két kismama nacit! Olyan kényelmesek! Én már egy nadrágomat sem tudom begombolni. De ezek igazán kényelmesek. Ti vásároltok már kényelmesebb ruhákat?

Kép
nap12
 
 


nap, még én nem vettem, pedig már én sem tudom begombolni egyik gatyámat sem :roll: . Van vesevédőm, és kívülre szoktam tenni, és akkor nem látszik, hogy elállna a naci, mert nincs begombólva.
:) Én is már gondolkoztam, hogy vennék, csak még korainak tartottam. :)
Nálunk is fúj a szél, már nagyon hideget mondtak :( .
Márkanyuka, jól tettétek, hogy kihasználtátok az egyedüllétet :) . Néha én is úgy sajnálom a páromat, mert rendszeresen elútasítom :oops: , mert vagy rosszúl vagyok :cry: , vagy álmos :o . De elég türelmesen viseli :roll: . Még :shock: .
Holnap megyek fogorvoshoz :? Aztán bejelentkezem az Istenhegyi klinikára.
További szép hétvégét mindenkinek :!:
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Még én sem vettem magamnak nadrágot, mert a terhesség előtt a férjem feltétele az volt, hogy fogyjak le, amit meg is tettem neki. Már nagyon régóta rágta a fülemet, ha hamarabb sikerült volna nekiállni a fogyókúrának, akkor már rég megszültem volna. Na mindegy. Úgyhogy van egy farmerom, amibe még beleférek ha hízok pár kilót. Bár én már így is nagyon nagynak látom a hasamat (hájamat), és néha fel is vagyok fújódva, akkor aztán hatalmas. Na nem untatok ezzel senkit.

Nagyon elfáradtam, főztem, mosogattam, vasaltam, kb. 15 perce végeztem, a lábaim már nagyon fájnak. Most jól esik egy kicsi ülni és pihentetni a lábaimat.

Ez a hétvége is gyorsan eltelt, holnap megint kezdődik (folytatódik) a meló.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Bebi!
Üdv itt az augusztusi csapatban!

nap12!
Te biztos másik aszisztenssel beszéltél az Istenhegyin, mert én mondtam neki bejelentkezéskor, hogy a mensi szerint a 11. héten vagyok, de én teljesen biztos vagyok benne, hogy ténylegesen még csak a 10.-en, mert csak a 21. nap környékén történt a fogamzás és ő ezt elfogadta és ez utóbbi alapján adott időpontot.

Neked mennyi eltérés van a mensis meg az UH által kiderített idő között?

Nekem kb. 1 hét lesz lesz a két Uh között, de én még sehol sem olvastam, hogy ez rossz hatással lenne a babókára.

Hol vásároltál kismami ruhákat?

Barbuli!
Jó eredményeket kívánok holnapra!
mirosz
 
 


Sziasztok! Én sem vettem még semmilyen új ruhát, mert ahelyett, hogy esetleg híztam volna, már fogytam 3kilót. Pedig a rókakómával nem is találkoztam csak állandó émelygésem van.Ja és leszakad a derekam és a hátam. Van valami ötletetek, hogy mit tehetnék ami segítene ezen? Tudom nem igazán jó neki az egésznapos ülőmunka.

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Mirosz, megmondtam a menzi utolsó dátumát, meg azt is amelyre becsülte az uh a korát. Ez utóbbit nem vette figyelembe, hanem csak a menzi dátumát és a végén azt mondta, hogy igy lesz a legjobb, hogy biztosra kifejlődjön addigra babó minden szerve.

Az Asia Centerben voltunk. Igaz sokáig keringtünk, de a végén a nagyobb épület 1 emeletén találtunk egy üzletet, ahol szinte csak ilyen nacik vannak. Egy bársony és egy sportos nacit vettem 5000-5000 Ft-ért.

Bkrisztike! Én az émelygésre evéssel válaszolok, nekem ez jött be, mindig alábbhagy. Nekem is fáj egy ponton a derekam. Én is tudom, hogy az ülőmunka miatt lehet, hát ez ellen meg tenni...
Szörnyű, hogy kezdődik egy újabb hét! :cry:

Kép
nap12
 
 


Képzeljétek, a párom beszélt a barátjával aki az Istenhegyi klinikán nődoki, és azt mondta csak 2 hét múlva jelentkezzek be, mert akkor annyi idős vagyok, amennyit az uh mutat :) . Sajnos az ismerős dokit nem hiszem hogy megúszom, mert mindennap van, csak kedden nincs :roll:

Kép
mona76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: