Új privát üzeneted érkezett!

És kislányunk lesz, de még nincs neve. Ez lesz a legnehezebb feladat.

Kép

Kép
boszti
 
 


Szonibaba: bocsi, hogy csak most valaszolok, de sajnos eddig nem kerultem netkozelbe, most is csak nagy nehezen tudtam bejutni az egyetem egyik geptermebe...
Szoval ilyen szulesznos talalkozok minden honap masodik csutortken vannak, es mivel en jovo honapban nem leszek akkor itthon, utana meg mar eleg kesonek gondoltam szulesznot keresgetni, ezert most mentem el. Eleg sokan voltunk, tele volt a terem, szerintem 35-40 kismama biztos hogy ult ott, de lehet hogy tobb is. Valakit a parja is elkisert. Igazabol sok ujat nem mondtak, olyan dolgokrol volt szo, hogy mikor kell elindulni a korhazba, hogy zajlik maga a szules, stb. 3 szuleszno volt ott most (Nyulas Jolan, Szeles Eva meg meg valaki), es fevaltva beszeltek egy bizonyos temarol, kozben barmikor fel lehetett tenni kerdest, kerdeztek is boven, volt pl egy kismama, aki mar a 37. hetben jart, es farfekveses a gyereke, es emiatt aggodott, hogy meg fgoja-e tudni majd termeszetes uton szulni, sokan kerdeztek a fajdalomcsillapitasrol, de voltak teljesen egyeni/szemelyre szabott kerdesek is.
Nekem igazabol amiatt tetszett, hogy ugye kineztem magamnak egy szulesznot, aki nagyon szimpatikus volt az alapjan ahogy beszelt (na meg o beszelt a gatvedelemrol, es eleg profinak tunt...:))). Es mivel a dokim eleg idiota nekem nagyon fontos, hogy a szuleszno fogadott, es NORMALIS LEGYEN. Aztan hogy doki esetleg az ugyeletes lesz, mar lassan nem is erdekel, a szuleszno valahogy nekem eleg biztonsagerzetet ad igy elore. Egyebkent konkretumokat meg nemtok vele kapcsolatban, adott egy nevjegykartyat hogy majd hivjam fel, es megbeszelunk egy talalkozot, az utolso par hetig havonta lesz "talalkank", utana meg evileg ott van minden NST-n meg ilyeneken (meg hat ugye a szulesnel is...:)))

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zetus!
Köszi a válaszod. Én is tervezek menni erre az összejövetelre, azért voltam nagyon kíváncsi, hogy mi volt. Nekem ettől függetlenül már van egy jelöltem, de még a dokitól is meg akarom kérdezni, hogy mit szól hozzá és persze a szülésznőtől is, hogy be tud-e vállalni?! Te nem jössz a holnapi tornára+előadásra?

B.Ildi!
Holnap?

Boszti!
Gratula a kislánykához! Mi a www.babyshop.hu -n lévő utónévlistát böngésszük, ott nagyon sok név van, több, mint a Ladó-féle könyvben (és ez frissebb verzió is).

Rólunk!
Megvolt reggel az uh, majd jövök egy képpel is, bár az arcát nem nagyon akarta megmutatni. Olyan, mint Szonjám volt, róla is 4d-ben csak egy fülecskét sikerült elcsípni. A lényeg, hogy minden rendben Vele, szülés várható időpontja nem változott a méretek alapján (ha vkit érdekel, akkor felteszem az adatokat, csak szóljatok). Nemét illetően nem volt szégyenlős, egyértelműen látszódott: én is erősítem a topikban már amúgy is nagyon elnépesedett fiús mamik táborát :) Nevünk még nekünk sincs (lánynevekkel jobban álltunk).
Este még vissza a dokihoz, ha van vmi új, jövök.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 

 
 

szonibaba:
Irtam pü-t. Honnan ismerlek meg?

baratodildi
 
 


Szonibaba, grat. a kiscsajhoz! :)

Kép
elizabeth25
 
 


szonibaba:
Engem erdekelnek a meretek is :wink:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Felteszek pár képet az új rucikról bár nem túl jók a képek. Csajok a védőnőm azt mondta hogy túl korai még vásárolni, ti hogy vagytok ezzel? Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
rena12
 
 


rena:
Meg en sem kezdtem vasarolni, de mar nezem a lehetosegeket, akciokat, mire lesz szukseg, hol mennyiert kaphato stb. Azert ha valami szuper akcio felbukkan en mar nem fogok nemet mondani. Nem is annyira babonabol, hanem sokkal inkabb azert nem vasarolok, mert nem tudom miket fogok meg kapni es nem szeretnek foloslegesen nagyobb berhazast csinalni. Nem is nagyon tudom hova tenni a nagyobb dolgokat :roll: :(

baratodildi
 
 


Reni, a mi helyzetünket már tudod, hogy megvan minden! :) Úgyhogy én nem nyilatkozom! :)
A védőnőm neked ilyet nem mondott, sőt ellenkezőleg...érdeklődött, hogy már miket vettünk, meg mondta, hogy vigyek el egy pár dolgot neki majd megmutatni!

Kép
elizabeth25
 
 


Reni!
Bizony én is elkezdtem vásárolgatni, nem akarok semmit a végére hagyni, szeretném, hogy május közepére már minden meglenne.
Meghát nem utolsó szempont az sem, hogy nem áll a módunkban egyszerre több százezret kiadni, inkább kisebb részletekben, minden hóban vmit megveszek, és így májusra végzünk is.
Igaz, nekünk sokminden megmaradt Bencéről, dehát most mégis csak egy kislányról beszélünk. 8)

Elizabeth!
Akkor külön is gratula Domihoz, emléxem mennyit küzdöttetek anno. Végül is akkor sikerült természetes úton megfogannia, v. volt vmiféle kis rásegítés?

Mi meg voltunk dokibácsinál, minden rendben van, szépen növöget a kiscsaj.
Jövőhét csütörtökön megyek a terheléses cukorra, utána majd 5-én megint a dokihoz, akkor írja a beutalót uh-ra.
Annyit mondott még a dokim, hogy mivel Bencém a hivataloshoz képest a 38ik hétre született, ezért Rékánál is simán benne van a pakliban, szóval a 06.16-a a reális időpont, de szerinte megleszünk hamarabb. Na, majd meglátjuk! Úgyis ők tudják, hogy mikor kell jönniük!

Pá, megyek lassan fürdetés: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Fricky, simán sikerült! :)

Ti miket vettetek már meg?

Nekem is május 11. a Domcsi legkorábbi jövetelének az időpontja! :)

A 30.héttől összerakom a cuccokat......a lányok mondták a másik topicba, hogy akkor már ajánlatos!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok,

Na, megjöttem a dokitól. Minden a legnagyobb rendben, ami változás, hogy a kisasszony megfordult, úgyhogy jelenleg farfekvéses… Akkor már értem, hogy mi volt az a vircsaft a múlthéten a pocimban :wink: és hogy miért érzem napok óta másképp mocorogni :wink: :lol:
Jövő héten vagy utána terheléses cukor – úgy megörültem, mert kiderült, hogy zsemle+tej lesz, és nem a cukros lötyi :D:D:D

Bóbita,
De, én is szoktam olyat érezni, főleg amíg a popsija volt a köldökömnél, akkor volt olyan, hogy nagyon kidugta :wink: Csak úgy feszített, de persze naon jó volt :D

Elizabeth,
Remélem már a torkod sem fáj, és minden okés!

Boszti,
Hú, nem tudom, hogy jelenleg mi van ott, a borda alatt. Nem lehet, hogy beszorult a levegő? Ne aggódj, biztos nincs semmi baj, ne feledd, minden másképp van most odabent :D
Gratulálok a kislányhoz! :D

Szonibaba,
Örülök, hogy nálatok is minden rendben volt a dokinál! :D Gratulálok a kispasihoz! :D

Rena,
Nagyon édik a ruhák.
Vásárlás: igazából mi is csak azért álltunk le, mert még nem tudjuk mennyi, és milyen ruhák érkeznek, elvileg márciusban fogjuk begyűjteni :D :wink:
Meg hát a gyerek szoba még sehol nem tart, nagyon sok vele a teendő, ebben a hónapban elvileg vár ránk egy ablak csere, egy beltéri ajtó berakás (flexezéssel :? ), parkettázás, tapétátás, úgyhogy azt hiszem még ráérünk :wink: De már a kókuszmatrac megvan, meg bébiőr, és elvileg a héten rendelem meg az ágyneműt is :D De aztán várunk a többivel a szoba elkészültéig.

Na, megyek pihizni! Puszika mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

De régen voltam már erre...mostanában nem nagyon kerültem hosszabb időre gépközelbe.

Zsókuci, de jó neked, hogy a cukroslötty dolgot megúszod.Szerintem errefelé nem változtak a dolgok két év alatt, én talán jövő7-en megyek.(Nekem annyira képlékenyek az időpontok így, hogy anyu a védőnőm, mindent beprogramoz helyettem, nekem csak mennem kell ha szól.Ez persze nem feltétlenül jó mindig...)

A vásárolgatást már én is elkezdtem, de csak nagyon finoman.A hétvégén voltunk egyet long weekendezni barátainknál Szfehérváron és ott a C&A-ban találtam irtó édes bodykat 590,-/db áron!Minőségi ruhűt ennyiért felénk nem látsz, úgyhogy nem is tudtam ellenállni. Nagyon nem kell belemerülnöm egyébként sem, mert midegyik baráti házaspárnál megvan már a kettő gyerkőc, méghozzá olyan leosztásban, hogy először jöttek a lányok, aztán a kisfickók.Így a 3-4 éve jól elspájzolt lánykaruhák elvileg csak ránk várnak...ez azért megnyugtató.

Képzeljétek, tegnap volt a napja annak, hogy nagyfiamat átköltöztettük a saját szobájába.persze egyidejűleg az aktuálisan ottalvó szülő részére is elhelyeztünk egy ágyat, de azért nagyon fura volt este az új menetrend.Végül is sima éjszakája volt, inkább nekem volt fura apa hortyija nélkül aludni(ő persze kellemesen kiterült a 200x200-as ágyon :wink: ).

Nálatok is naponként változó a moci intenzitása? Hétvégén amikor nem voltunk itthon, ki akart ugrani éjszakánként apocakomból, de tegnap már csak finoman, néha moccant a csajszi.ma reggel mondjuk már türemkedett kicsit, de most megint pihi van.Ti babusaitoknál hogy megy ez?

na jó, most mennem kell, mert nagyfiam (a korai óra ellenére) legózni vágyik...velem.SZIASZTOK!szép napot mamik és babók!

petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Hali!

Azt elfelejtettem megkérdezni tőletek,hogy nálatok (erre-arra az országban) hogy áll a szabad orvosválasztás ügye? itt nagyon arra áll a rúd, hogy storno, és annál szülsz aki bent lesz.De én spec.ezt nem nagyon szeretném, mert van egynehány doktorúr akiket nem akarok a magam és babám közelében tudni!Mi lesz, tud valaki valami bíztatót?

....miért kell mindig valami para-forrásnak előbukkannia...?

Kép
Kép
petra78
 
 


Hali!

Azt elfelejtettem megkérdezni tőletek,hogy nálatok (erre-arra az országban) hogy áll a szabad orvosválasztás ügye? itt nagyon arra áll a rúd, hogy storno, és annál szülsz aki bent lesz.De én spec.ezt nem nagyon szeretném, mert van egynehány doktorúr akiket nem akarok a magam és babám közelében tudni!Mi lesz, tud valaki valami bíztatót?

....miért kell mindig valami para-forrásnak előbukkannia...?

Kép

Imi-baba mostanság

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra itt Budapesten még szülhetsz egyenlőre a választott orvosodnál....utolsó infóim szerint kb. júliusig...de az is lehet, hogy idén még nem lesz belőlle semmi, hála Istennek.

Babamoci....nekem is változó intenzitású, vasárnap alig mozgott, hétfőn is egész nap nyugi volt...hajanli egykor meg kidugta a lábát, könyökét :lol: , annyit forgolódott, hogy csak na.....aztán most megint csönd van. Olvastam, hogy a babákra is hatással van sajnos az időjárás változás, úgy ahogy ránk felnőttekre is! :cry:

Kép
elizabeth25
 
 


Petra:
Itt Pesten a Szent Imreben pl. a dokim ugy mondta, hogy juli 1-tol fizetni kell erte, ha valaszott dokinal vagy szulesznonel szulok. Kiveve ha epp ugyeletben vannak, vagy munkaidejukben. Ha ugy jonnek be miatam, akkor a koltsegek 30%-at kell kifizetni. Szoval jo lenne meg juniusban szulni :roll: Az en dokikam raadasul julius 1-tol szabira is megy.
Nagyon cuki a kep a nagyfiurol :lol:
A babuci nalam altalaban keso delutan, este mozog es reggel neha. Valahogy ez a foideje. Napkozben ha lefekszem, akkor is csak nagyon ritkan erzem meg.

baratodildi
 
 


Szonibaba: ma sajnos meg nemtok menni a tornara + az eloadasra, mert ma utoljara meg intimtornan vagyok, de jovo heten megyeeeeeek! :)
Az en kisfiam foleg reggel 8-9 korul, illetve keson este (11-tol ejjel 2-ig) rugdos, napkozben szinte alig, csak neha-neha moccan egyet, jelezven, hogy letezik...:) Szoval szerintem egyenlore atvette teljesen az en bioritmusomat (en ejjel barmeddig fenn vagyok, de reggel mindenki hagyjon beken, legalabb hajnali 9-ig...:))

zetus8
 
 


Sziasztok,

Petra,
Én is nagyon örülök, hogy megúszom a cukros löttyöt. Ugye akkor első körben éhgyomorra kell menni, leveszik a vért, és utána kell megenni a cuccot, és rá egy órára veszik le újra. Jól tudom? Köszi előre is! :D
Nagyon helyes a kisfiad!!!!! Ezek a szemek… oda lesznek érte a csajok :wink: :lol:

Remélem mindenki jól van!
Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Jóestét barátok közt!

Már nagyban megy a napi sorozat adag, rmánykodnak Berényiék és zajlik az élet minden fronton, de férjuram böngészés közben talált egy nekünk való kisfilmet.Nézzétek meg anyukák, leendő anyukák szerintem nagyon édes!

http://www.videoplayer.hu/videos/play/268

Jóéjszakát, szép álmokat! Mára ennyi:petra :lol:

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok, jo reggelt mindenkinek!

Gratu annak, aki megussza a cukros lotyit, en nem! :cry: Meg nem tudom mikor megyek terheleses cukorra, vagy a jovo heten, vagy azutan...a lenyeg, hogy a 28 hetig megkell csinaltatni!

Mit szoltok a 100 napomhoz? :lol:

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth:
Gratulalok a 100 naphoz! En mar 150 nap ota gondolatban vagom a centit :lol:

baratodildi
 
 


Zsókuci!
Nekem úgy mondta a dokim, hogy (mivel lesz teljesvérkép és vizelet is) reggel pisikéljek az üvegbe, aztán 7kor reggelizzek meg - egy zsömi + 2-3 dl tea v. tej v. üdítő. Aztán úgy menjek be a kh-ba, hogy 8kor le tudják venni a vért. Így kell elteljen a vérvétel és a kaja között az egy órának.

Elizabeth!
Gratula a 100 naphoz!

Petra!
Én is úgy tudom, hogy az aki tavaly már elkezdte a régi rendszer szerint a terhesgondozását, arra nem vonatkozik a választott v. nem választott doki kérdés. De lehet, hogy a kórházak maguk is dönthetnek, de úgy tudom, hogy a július 1-jei időpont mindenkire vonatkozik. Mi ezek szerint úgy tűnik, hogy jókor estünk teherbe :lol: :P

Na, most megyek, mert rengeteg a munkám :(

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Elizabeth, naon cuki a kisfiad, a fotóitok alapján sztem tiszta anyja :) A ruhácskák is olyan édesek! Rakok fel én is egy képet, kislányunk jelenlegi “ruhatárát” 8) Ezeket még az első Uh után vettem...
Gratu a 100 naphoz! Én anno úgy terveztem, hogy 50-nél beizgulok, aztán mióta megvan a vonalzóm, folyton lesegetjük :)
És persze jobbulást!

Bóbita, én is kinéztem az egyik legdrágább babakocsit (Jané, kb. 140.000HUF)... Ausztriába pár héten belül szerintem nem jutunk ki, úgyhogy most én is hajkurászom az ismerőseimet, hátha valaki tervezi :D Próbáltam neten is keresni osztrák/német árakat, de németül nem tudok (ráadásul a kiszemelt babakocsi márkára nem is nagyon adott találatokat a keresőm), szal ölég hamar befulladt a dolog...

Boszti, gratulálok a kislányhoz! :D
Szonibaba, neked meg a kissráchoz! :D

Rena, aranyosak a babás cuccok, és szerintem vásárolni soha nincs túl korán :) Pénteken én is elkezdek bespajzolni. Eddig arra vártam, hogy kiderüljön a neme, most meg arra, hogy édesanyámmal össze tudjunk hozni 1-1 vásárlós napot :) (130km-re lakunk egymástól)

Zsókuci, Emesének van még helye is, ideje is forgolódni :) Biztosan változik még.

Petra, babucim is hangulatemberke mostanában, ma például még meg se moccant...befejezem az írást, aztán megkocogtatom kicsit :) Nem szeretem, ha nem érzem őt...
Nah, csak emlegetni kellett...már mocorog is! :D
Itt még áll a szabad orvosválasztás – június 30-ig. A törvény “bevésetett”. Hacsak nem csinálnak segget a szájukból, akkor július 1-től pengethetünk a kórházaknak is :?
Imi-babáról csimbókokban fognak lógni a nők! :D Szépszemű kislegény.

Zetus, az én mottóm: “Ha virrad, ha nem, délben kelünk!” :)

Terheléses vércukor: én is nagyjából úgy tudom, ahogy Zsókuci – éhgyomorra leveszik az első adagot, aztán 2 óra múlva cukros lötty itatás (én nem úszom meg...), majd újabb vérvétel. A terhesgondozóban ezt mondták... aztán a laborban még változhat a dolog menete :) Akkor leszek majd biztos benne, ha túlvagyok rajta...már megszokhattam volna.

Asszem megjavultam – náthailag :) Remélem letudtam újabb 2 évre...

Beollózok egy idézetet az eüm-től (2007. január 9-én íródott). Írtam nekik pár napja (hete...), hogy él-e még ez a dolog, de még nem kaptam választ. Íme:

Az Országgyűlés által december 11-én megszavazott törvény szerint � amelynek megalkotása a köztársasági elnök úr aláírásával december végén zárult le � 2007. január 1-jétől a betegnek akkor kell ún. részleges térítési díjként kifizetnie a finanszírozási költségek 30%-át, de maximum 100 ezer forintot, ha nem az intézmény munkarendje szerinti orvost választja.
Kivételes átmeneti szabályként azonban 2007. június 30-ig ilyen esetben sem kell részleges térítési díjat fizetni akkor, ha a biztosított ugyanabban az intézményben, ugyanannál az orvosnál 2007. január 1-je előtt igénybe vett ellátáshoz kapcsolódó további ellátást kap. Tehát ha pl. a várandós nő annál a kórházi szakorvosnál kíván szülni, akihez ugyanabban a kórházban terhesgondozásra járt, akkor a munkarendtől függetlenül nem kell fizetnie a szülésért, feltéve hogy a gyermek 2007. június 30-áig világra jön.


Vagyis ha július 1-én, vagy utána szülsz, és nem az ügyeletesnél, akkor fizethetsz :evil:
Jó hosszú lettem, bocsi... :shock: :oops:

üdv:
Judit
Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin , tündéri ez a kisruha! :)

Akkor lényegében az jár jól, aki július 1 előtt szül! Akkor legalább ennyi előnye van, hogy én megúsztam! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Lányok, van olyan, akinek pár napja úgyszintén fájdogál a pocija...? Nekem három napja kezdödött! :(

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Elizabeth nekem is szokott nem is fájni de olyan furcsa érzés. Szerintem a méhösszehúzódástól van de azért szóljál az orvosnak.

Kép
rena12
 
 


Reni, ok, ha nagyon gáz lesz, felhívom!

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

B.Ildi!
Bocsi, hogy tegnap úgy eltűntem, olyan nagy volt ott a tömeg, plusz rohantam pisilni...

Zetus!
Ny.Jolánról tudnál írni vmit (mi volt a benyomásod), mert ő az egyik, akit a dokim ajánlott (jöhet priviben is).

Elizabeth!
Sztem is csak az összehúzódások lesznek, de ahogy írtad, ha nagyon gáz, akkor szólj a dokinak!

Balwin!
Ez a ruci tényleg cuki :)

Ez a cukor-vérvétel dolog...én nem akarok cukros löttyött...nem lehet kikönyörögni a humánusabb zsömi+tejcsi verziót vhogy?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szonibaba:
A Szent Imeben a cukros lotyi megy :( Nem annyira borzalmas, csak vigyel citromot! Nekem mar volt egy a 18. heten.
Semmi gond, en is siettem aztan mar haza.
Ma sikerult elerni a szulesznot es jovo heten hetfon megyunk szuloszobat nezni :P

Ma Valentin nap alkalmabol akkorat mocorizott a pici lany, hogy apa azt erezte kivulrol, hogy kiemelkedik fokozatosan a pocim :lol: Nagyon aranyos volt!

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Köszi a bíztatást a cukros löttyel kapcs., de nekem valszeg a Jánosba kell majd mennem (körzeti adja a beutalót), úgyhogy még van egy kicsi reményem, hogy ott más a divat.
Jó szülőszoba látizást!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Én is megyek cukorterhelésre hétfőn, nem bánnám már ha túllenék rajta. Kinek hogy telt a Valentín nap?

Kép
rena12
 
 


Sziasztok!

Besöpörtem a rucis dícséreteket :wink:

Elizabeth, nekem is szokott fájni a hasim, főleg, ha sokat sétafikálok, lépcsőzök. Én úgy tudom, hogy ilyenkor már igencsak igénybe vannak véve a méhet tartó izmok, és ezt érzik a kismamák - ki jobban, ki kevésbé. Azért ha nem vagy benne biztos, akkor tényleg kérdezd meg az orvosodat.
Keményedéseim is vannak (kb. fél percig), de az nem fájdalmas, "csak" kellemetlen... olyan, mint amikor az emberbe beleszorulnak a gázok... :oops: :D

Rena, nálunk jól telt a Valentin nap. Én kaptam szép virágot, párom meg végre érezhette a kislányát kézrátétellel a pocakban :lol: A gyerkőc nagyot bulizott tegnap késő este 8)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


balwin:
Valentin napon nalunk is volt jo kis buli :) Jobb oldalt egyszer csak elkezdett kidudorodni a pocim, amikor apa keze rajta volt. :) Mondanom sem kell, mennyire lelkes lett tole. :)

Ma voltam Uh-n. Megint lattuk, hogy o bizony kislany. Most en is hatarozottan lattam. A koldokom folott kifliben fekszik. Jobb oldalt rugdos, bal oldalt a kis feje. Hat ahhoz kepest, hogy 2D uh volt, nagyon elveztem. Most mar tudom mi az a kemenyedes a koldokom magassagaban, ahol nagyon feszul es kemeny a pocim :) Hat onagysaga. Mar 450g korul van :)
BPD: 50mm. :) Nagyon elveztem. Kepet is kaptam, de sok minden nem latszik rajta... :?

baratodildi
 
 


Szia lányok!

Sikeresen lebetegedtem és a tanácsotokat kérem.Valamelyikőtöknek volt mostanság köhögéssel, lázzal járó megfázása? dokitól kaptam Rubophent (az egyáltalán jó ilyenkor?!) a lázra, de a köhire semmi, pedig majd'megfúlok sokszor. Van valami hathatós tippetek, mert lassan kiköhögöm a tüdőmet és naon szarul vagyok. S.O.S.!

Köszike előre is!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Jó reggelt mindenkinek :)

Ildi, ugye? Mennyire tudják élvezni csemetéjüket :D

Petra, vészhelyzetben kérdezz rá ezen a fórumon, én is Gábor dokit szoktam zaklatni. Nekem lázra acetamniophen-t javasolt, de szerencsére nem kellett.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9041994

üdv:
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Petra: en anno a 3. honap kornyeken kaptam el vmit, s nagyon szarazon kohogtem, ami borzaszto volt, ugy ereztem neha, hogy "szetszakad" hasam az allando kohogestol... Aztan a harmadik gyogyszertarban a neni a landzsas utifu-szirupot ajanlotta, de a kis papiron az volt, hogy kismamak kerjek ki az orvos velemenyet. Pont akkor mentem vedonohoz, es o azt mondta, hogy hasznalhatom nyugodtan. Nekem sokat segitett!!!!

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zsu vagyok. A második babommal vagyok terhes. Júni. 16ra vagyunk kiírva. A dokim ismét egy boszorkányt jósolt, de azért készülünk fiúra is. :D

Én anno a kislányommal az utolsó héten lettem beteg, nekem is a lándzsás utifüvet ajánlották,nem jó az íze,de hatásos. És még szoptatás alatt is használhattam.

Kép
Kép
kfzsu
 
 


Jah és még egy gyogyi a lázra, Panadol tabletta.

Petra és más már gyermekes szülők!
Ti hogy adagoljátok a kistestvér érkezését? Készültök rá?

Mi kisbb nagyobb sikerrel adagoljuk az infókat,de az igazi megpróbáltatás szerintem majd akkor jön el,ha már ott lesz a poronty és szembesülnek a helyzettel.
Néha egész jól fogadja Hédi a testvért,símizi a hasam,puszit ad rá, már csokival és szalámival is megkínálta, aztán közli,hogy majd a szekrényben vagy a ruhaszáríton alszik és nem szereti,sőt már el is ajándékozta.
Próbálok sokat olvasni a testvérféltékenységről,felkészülni rá, vmilyen szinten felkészíteni rá Hédit,mert tudom neki lesz a legnehezebb elfogadni az új helyzetet, és elkerülhetetlenek lesznek a konfliktusok.

Kép
Kép
kfzsu
 
 


Szia Zsu!
Üdv közöttünk!
Na, mi egy napra vagyunk kiírva, és a tesók között is hasonló lesz a korkülönbség.

Én néha mondogatom Bencének, hogy anya hasával finoman, mert ott van benne a hugica. De én úgy érzékelem, hogy nem igazán érdekli még a dolog. Elfogadja, hogy rajtam nem lehet úgy ugrálni, mint apán, és kész. Majd csak akkor lesz az igazi, ha már itt lesz Réka baba is.

Szerintem a testvérféltékenységet lehetetlen kikerülni! Vmilyen formában rövidebb-hosszabb időre biztos hogy meg fog jelenni. Én ezért nem is parázok ettől.

Petra!
Én szerencsére nem tudok neked ajánlani semmit, én nem voltam, és most sem vagyok (kopp-kopp-kopp) beteg. Nekem anno az allergiám jött elő, mert azt a gyógyit sem szedhettem Bence alatt, és a sok tüszi volt megterhelő.

Többiek!
Hogy s mint mindenki?

Zsókuci!
Táblába info: terheléses cukor vizsgálat febr.22én.
Köszi!

Sziasztok: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Szia Fricky!

És még vmi közös, én is könyvelő vagyok... :D :D :D

Ez már asszem majdnem több mint véletlen. :D

Kép
Kép
kfzsu
 
 


Zsu!
Nnnna ez már tényleg gáz :lol: :wink: :lol:

Kép Kép
fricky
 
 


Ha lehetséges felkerülnék én is a táblába. :)
Adataink a következők:
Zsu/29, jelenleg 22hét+6 naposak vagyunk, a neveket illetően a Luca Sára biztos, a Milán Róbert még nem végleges, a szegedi Női Klinikán fogok szülni, és júni.16ra vagyunk kiírva, a leközelebbi vizsgálat a cukorterhelés lesz 02.26án.
Remélem mindent elküldtem. :roll:

Azt hallotta rajtam kívül vki hogy az AFP eredményből állítólag lehet következtetni a gyermek nemére? Nekem egy kismama mesélte,hogy ha 30 alatti az érték akkor fiú,ha fölötte akkor lány a kis jövevény. Nálunk ez a lányomnál be is jött,az ő értéke 33 volt, a mostani afp-m 13,de az uh-on azt mondták,hogy ő is lány lesz.
Szerintetek lehet vmi alapja vagy csak ez megint egy kósza hír?

Kép
Kép
kfzsu
 
 


Jóestét mindenkinek!

Kisvöcsök elaludt és Barátok előtt bekukk egy kicsit. Nagyon szépen köszi mindenkinek a tanácsokat, állapotom stagnál, de talán majd a holnap meghozza a megváltást javulás formájában.

Zsu! Imike tudomásul vette, hogy tesó van a pocakban és azt is mondogatja, hogy hugi de hogy ebből mennyit ért is valójában...nem tudom megsaccolni sem. Mi folyamatosan felemlegetjük neki különb. dolgok kapcsán (pocak, gyerekszoba, másik kisbaba...) és olybá tűnik,veszi a dolgokat.Barátainknál vannak nála kisebb babák, és velük nagyon aranyos, remélem itt sem lesz ez annyira másként.
Egyébként Isten hozott köreinkben!!!!!!!!!!
Az AFP-vel kapcsolatos dolgokról még nem hallottam, kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Képzeljétek, ma tudtam meg, hogy Pakson a terheléses vércuki vizsg.hoz a cukrot MEG KELL VENNI:shock: . Nem, ne értsetek félre, nem a párszáz forint a bibi, hanem az egész macera.Basszus, az állam már ennyike kis cukrocskát sem tud ajándékba adni nekünk?
Azért döbb-döbb meg annyira, mert 2éve még ez nem volt módi.
Nálatok ez hogy megy?

na jó, menek most mert elkezdődőtt a napi limonádé (ma úgysem ette szinte semmit, kell valami tömítés a gyomorba :wink:

Sziasztok!petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Az afp-vel kapcsolatban nekem 31 lett és kisfiú. Zsu üdv. köztünk.
Csajok mikortól fogják nézni/becsülni/ a baba súlyát? Olyan kíváncsi lennék hogy most hány gramm lehet közel a 25 héten.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok,

Fricky,
Most már akkor kissé zavaros nekem ez a terheléses cukor vizsgálat, szerintem megkérdezem a dokit még előtte :oops: :wink: Mert persze tegnap voltam a védőnőnél, és pont ezt felejtettem el megkérdezni… Amúgy köszönöm :D
Gondolkozom, hogy én is 22.-én menjek a terhelésesre… Még átgondolom, és ha igen, nem találkozunk? :D Igaz utána megyek dolgozni, de legalább ott tudnánk kicsit beszélgetni.
Amúgy pont aznap lesz szülőszobalátogatás 13 órától – a védőnénim mondta -, de úgy néz ki, hogy sajna nem tudok most menni. Te mész ilyenre? Vagy, így hogy már szültél ott, annyira nem tudnának újat mutatni? :D

Balwin,
Nagyon aranyos ez a ruci!!! Ezek a kis elefánik rajta… egyszerűen kész vagyok tőle :D ilyet én is szeretnék, hol vetted? :D
Nekem is szoktak keményedéseim lenni, szerencsére ritkán, de tényleg nem túl kellemes.

Elizabeth,
Remélem minden rendben a pocakoddal, és nem azért nem jelentkezel… Szerintem is csak a növéstől fáj, azt olvastam, hogy ilyenkor már érezhető a hasfal feszülése, meg a tartó szalagok nyúlása is okozhat fájdalmat/kellemetlenséget. Amúgy nekem néha a szeméremcsontomban szokott fájdalom jelentkezni – igaz, csak néhány pillanatra, de akkor az naon nem jó… Nektek is szokott ilyen lenni?

Bildi,
Akkor apának megvolt a jó kis valentin napi ajcsi a pici lánykátok mocizásával :wink:
Örülök, hogy minden rendben volt az UH-n. :D

Petra,
Remélem már jobban vagy, és nem köhögsz annyit…
Cukor: nagyon durva, hogy neked kell még a cukrot is vinned… vizet azért kapsz hozzá? :wink: vagy azt is vinni kell? Tényleg nem a pénzről van szó, hanem, hogy ilyen előfordulhat… Aztán lehet, hogy csak az asszisztensek kávéjába kell neked pótolnod, azért nincs a vizsgálathoz :twisted: :lol:

Zsu,
Üdv itt! :D
Az adataidat felvittem a táblicskuba, de szerintem csak vasárnap tudom felrakni, mert holnap dolgozom :?
Aranyos lehet Hédi, ahogy megkínálja a pocidat szalámival, meg csokival :lol: :lol:
Az AFP-vel kapcsolatosan: nekem 31,1 lett, és Emese, úgyhogy lehet, hogy van benne valami, bár még nem hallottam ilyenről… :D
Többiek? Akik tudják már a nemét a picinek? Milyen lett az érték? :D Mostmár nagyon kíváncsi lettem :D :lol: :wink:


Na megyek, mert sajna holnap is dolgozom kivételesen, úgyhogy lassan leteszem magam... Amúgy velünk minden okés, Emesét már napközben is szoktam érezni, ha nyugisabban ülök, de be kell valljam, amíg fejfekvéses volt, sokkal jobban - több helyen- érezhető volt a mozgás. Mióta faros a drágám a rúgást érzem lentebb, és amikor kitolja a buksiját a köldökömnél :wink: :lol: Persze ezekért a pillantokért is odavagyok, és IMÁDOM! :D

Kellemes hétvégét, holnap nem biztos, de vasárnap tuti jelentkezem a táblával.

Puszi, szép álmokat pocisok! :D

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Rena,
látom, közben írtál. Akkor az AFP-s kérdés meg is oldódott :wink: :D

Pussz!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Rena,
én itt szoktam nyomon követni kislányom fejlődését, és itt egyes heteknél írnak súlybecslést is - nyilván csak átlagot:

http://mama-baba.freeweb.hu/hetrolhetre1.html
http://www.pampers.hu/hu_HU/preg_calendar.php
http://www.babaszoba.hu/topics/9month
http://www.bebilap.hu/terhesseg/

Szóval én ezeken szoktam nézelődni.

Ja, meg ez is érdekes:

http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... article.59 - ez a Margit kh honlapja, de itt ha kiválaszod a magzat fejlődését, akkor láthatod, hogy odabent kb. mekkora :D De a többi fejezet is nagyon érdekes!!!

Jó böngészést mindenkinek! :D

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok Csajok!

Próbáltam tegnap is irni de mindig megszakadt a net. a lényeg hogy tegnap megvettük apával a babakocsit. Hirtelen jött a vásárlás,mert egy ismerősöm volt kint Ausztriában és hozott pár fényképet és árakat az akciókról. Nekem több se kellett azonnal menni akartam és ugy is lett,pedig én is és párom is dolgoztunk.
Megoldottuk!!!

Kép
bóbita3
 
 


Balwin!

Érdemes kimenni a toys rus-ba körülnézni,meg még a shopping cityt mondták ott mondig van akció. Rakokmajd fel képeket,csak ahhoz apának a segitsége kell. Tegnap bele is betegedtem volna ha nem ugrunk ki azonnal. Csak 2 db-ot kaptak belőle. Több funkciós a vázra külön lehet rögziteni minden részt. mózeskosár,hordozó,sportrész. Tégla és fekete szinű pont amilyen elképzelés volt függetlenül még a baba nemétől.
Ugy örülök neki,mert ennyi pénzért álmodni sem mertem volna ilyen kocsiért. 259 euróért vettük/ 65 ezer forint. A márkája Jane Nurse Look II.

Majd este jelentkezem a képekkel :!:

Kép
bóbita3
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?