Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Ma jó sokat aludtam.. Reggel ki szoktam engedni a férjemet ha munkába megy, puszi, stb., de most képtelen voltam felkelni. Már tegnap délután is ledőltem kicsit, féltem is, hogy így annyi lesz az éjszakai alvásnak, de nem :)

Amit Eni kérdezett az előjellel kapcsolatban azt már én is szándékoztam feltenni :D
A férjeink jóslatai nem jöttek össze ami a szülés napjaira vonatkoztak.. Már kérdezgetik naponta a "nagymamák, nagypapák", hogy hol van már az unokájuk?! :D
Mókás lenne, ha egyszerre születnének a lurkók :D

Igen Edith, majd férjem ír ide, ha megszületett András Botond! Ha hazajön minden nap kérdezgeti, hogy na mi van a babaneten, kivel mi történt? :)

Hát Kabóca, az az 500 km nem lesz kellemes szerintem! Mondjuk mi is utazgattunk autóval Zalaegerszegre és jól viseltem, de az nem 500 km! Most már nem is vállalnám nem csak a közelgő idő miatt, hanem mert annyira vízes a lábam, hogy a lábfejem úgy néz ki, mint egy felfújt lufi! És néha már fáj is, meg feszít.. :(
Hiába iszom a zsurlófű és csalánteát..

Nálam is volt olyan Olive, hogy "műkaját" kívántam, bár tudtam, hogy nem a legegészségesebb dolgot eszem.. De nem volt itthon semmi alapanyag és egyedül nem akartam elmenni vásárolni. Azóta azt csinálom, hogy felírom péntek környékén ( ma is fogom) :) , hogy miket akarok főzni jövő7-en és elmegyünk kocsival, mindent megveszünk hozzá. Nekem eddig ez nagyon bejött.

Puszi Nektek!

Kép
ziti
 
 


Lányok, lenne egy kérdésem! Főleg a már aktív anyuciktól kérdezem..:

Az egyik barátnőm felajánlotta, hogy kapok tőle egy vadiúj cumisüvegfertőtlenítő készüléket.. :o Tök örültem először neki, de most már azon gondolkodom, hogy szükségem lesz rá egyáltalán??
Ha tudok szoptatni rendesen, akkor utána a pépeket már kanállal is tudja enni? Vagy inkább akkor is jobb a cumisüveg?

És eszembe jutott még valami :)
A gátseb gyógyítására használtatok/fogtok használni valami "szert" ?
Mert a Naturland katalógusában láttam egy "Sebgyógyító ülőfürdő" nevű dolgot, nem tudom érdemes-e megvenni :?: Mondjuk nekünk kádunk nincs, csak magasított oldalú zuhanyzónk, amiben pl. a gyerek tud majd fürdeni ha kinőtte a műanyag kiskádat, de én nem biztos hogy beleférnék :lol:

Na, most csak ezekkel fárasztalak titeket, ha meglesz a babóca akkor biztos sokkal több kérdésem lesz még! :roll:

Köszi! Puszi!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok Kismamik!

Jó nosztalgiázni itt közöttetek! :D

Ziti: Én nem használtam cumisüveg sterilizálót, hanem kifőztem az üvegeket. Réka kezdve tápszert is kapott, így sokat strelizáltam, de nem okozott gondot a kifőzés. Cumisüveg szerintem hasznos otthon például teának, viznek vagy később a lefejt tejecskének. Talán a sterilizáló nélkülözhető.
A pépeket már mindenképpen kanállal érdemes kínálni a babócának.

Nekem az első 10 napban eléggé fájt a gátsebem. Ülni nem igazán tudtam. Erre van valami párna megoldás, de sajnos nekem nem volt, kérdezd majd meg az ismerőseidet, hátha tud valaki szükség esetén kölcsönadni ilyet. Olyan mint egy úszógumi!
A sebemet én lehűtött kamillateával öblögettem és körömvirágkenőccsel kenegettem. És persze a sok pihenés a legjobb gyógyszer! Ja, és még jegeltem is. A jégakut törölközőbe csomagoltam és amikor feküdtem a sebre tettem. Remélem megúszod ezt a gátvágás dolgot! De hamar elfelejti az ember.

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 

 
 

Szia, Ziti!
Azt mondják, hogy nem is jó olyan dolgokat venni előre (cumisüveg, tápszer) amik esetleg arra késztethetnek, hogy kiegészítsd a baba táplálékát, ha azt hiszed, hogy nem elég neki az anyatej. Én egyetlen cumisüveget vettem. Na most már, a fertőtlenítő is valami ilyesmi. Szerintem elfogadhatod, bár anélkül is meg lehet élni, én első perctől sima vízben főztem ki a dolgokat. Nagyon egyszerű. Mindenesetre azt tudom tanácsolni, hogy minél többet tedd majd mellre a babát, ha úgy tűnik még éhes, mert majd annál több tejcsi termelődik és annál jobb nincs is.

Az ülőfürdővel kapcsolatosan, nekünk azt mondták, hogy 6 hétig ne használjunk semmit a rivanolos fertőtlenítő oldat, esetleg kamillateán kívül. A seb tulajdonképpen kb. egy hét alatt begyógyul, és valóban addig nem jó semmit sem használni. Én a 4-5. héten már használtam egy keveset az Avonos intimgélből, de a sebemnek már nem ártott. Szerintem egyelőre ne vegyél semmit, majd a kórházban kérdezd meg, hogy mit ajánlanak. Ha azt mondják, megéri, megrendelheted akkor is majd. De a kamillánál szerintem nincs is jobb. Azt is ülőfürdőként veheted, és ha másképp nem, hát veszel egy kis lavórt és azt csak erre a célra használod eleinte.

Nekem ez a véleményem, de lehet mások is írnak, te pedig majd eldöntöd. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, és a hozzátáplálást már mindenképpen kanállal kell elkezdeni, mert aztán a baba úgyszokik rá lassan az evőeszközökre.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


sziasztok!


Meg vagyok csak eddig örültem hogy nem volt semmi gondom most meg ilyen kiseebbek elöjöttek.
Minden este méhösszehuzodásaim vannak és az orvosom szerint ez nem meglepö mert amekkorra lesz a baba nem is baj ha elöbb kijönne.De azért ennyivel elöbb nem kéne szerintem.A folyásom is néha nagyon erös meg állandoan aludnék.Ma délben keltem fel!!!!Még szerencse itthon volt anyosom és fözött.Na ennyit a nyavajgásról.
Enikö,Ziti hát a picurkáitok már most megtesznek mindent gogy izgalomban tartsanak minket mi lesz ha majd megszületnek??? :D
Egyébként annyira a végén nem fura már a sex nagy pocakkal.Nem szaftos történeteket várok de nálunk ugy van hogy a szokásos pasi fölül poz esik nekem szinte csak jol de a páromnak meg szinte ez a legkényelmetlenebb a pocim miatt. :oops: :oops:
Ja krémet használok most jelenleg avonosat azota nem jött elö csik de azok amik meg vannak talán egy picit halványodtak.
Majd hétvégén remélem visszahozzák a fényképezögépet mert most kölcsön kérte egy rokon és akkor majd csináltatok a párommal képeket.
És még egy kérdés most kezdett elöjönni nálam ez a sav feljövés vagy hogyan irjam,de gondolom értitek.Azt hallottam hogy a Reni tablettát lehet rá szedni de nem igazán érdemes meg hogy a tej jo rá de azt meg nem szeretem.Van valami amit tudtok ezeken kivül ajánlani?
Vigyázzatok magatokra!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Beuci, en is a Renirol meg a tejrol hallottam. Na, meg azt mondjak, hogy csak keveset szabad enni egyszerre, mert akkor kisebb az esely arra, hogy visszajojjon a sav. Meg meg azt hallottam, hogy legalabb kb. 1 orat kell varni a kajalas utan, csak utana lehet lefekudni, mert kulonben jon vissza a sav. Lehet, hogy majd valaki mas tud jobb tippeket is adni. Latom, hogy te is mar nagyon a vegefele kozeledsz. :)

Edith, en is gondoltam mar arra, hogyha jobban vagyok majd fozok tobbet es fagyasztok, de eddig meg sajnos nem voltam olyan jol, hogy tobbfele kajat es nagy mennyisegeket tudjak fozni. Ami meg korabbrol le volt fozve mar mind elfogyott. Tegnap ugyan foztem egy jo nagy adag krumplis tesztat, de mar mast nem tudtam kesziteni, mert elkezdett gorcsolni a pocim. A krumplis tesztabol viszont jutott mara is, ugyhogy a mai nap megoldva. :) Most egesz jol erzem magam, ugyhogy lehet, hogy megprobalkozom egy kis fozessel a fagyasztoba. Fott tesztat fagyasztottatok mar le vagy azt azert celszerubb frissen fozni? A bevasarlas nem gond, a ferjem abba mar belejott. Irni szoktam neki egy listat, aztan bevasarol. Eleinte volt nemi gond, mint pl. amikor a felet nem hozta meg a felirtaknak. Aztan kiderult az oka. A draga nem forditotta meg papirt, ugyhogy ami a masik oldalon volt, az mind a boltban maradt. :lol: Azt mondta, hogy en vagyok a hibas, mert nem irtam a lap aljara, hogy forditson. Azota, mindig odairom. :lol: Amikor meg egyszer csak szoban mondtam el, hogy hozzon tojast, lisztet, sajtot es kenyeret, akkor pizzat es sort hozott. Szoval, eleinte egy kicsit docogos volt a bevasarlas, de most mar nagyon profi.

Kaboca, gondoltam ma rad! Neztem a tv-ben egy szulesekkel kapcsolatos programot es tobb ikerszulest is mutattak. Voltak 3-as ikrek is. Volt egy anyuka, akinek mar korabban szulettek ikrei csaszarral es a 2. ikerpart meg most siman szulte. Na, meg mutattak vizben szulest is. Erdekes volt nagyon. Holnap lesz a folytatasa. Ha nem felejtem el, megnezem azt is. Aztan eszembe jutott Ziti es Eniko is. Volt egy csaj, aki reggel bement a korhazba vizsgalatra, de hazakuldtek, azt mondtak, meg nincs itt az ideje, erre este sietett vissza a korhazba es meg is szult. Szoval, minden lehetseges. :)

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


sziasztok!
Hát mi történt ma hogy senki nem irt,??

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Úgy tűnik Beuci, hogy így 7végén mindenki a férjével foglalkozik inkább :) Meg ugye páran a gyerkőcökkel :D

Eni, valami fejlemény?
Én hétfőn megyek CTG-re, akkor majd megkérdezem a dokimat, hogy meddig várunk a Babó szabad akaratára, és mikor indítja meg a szülést.. Remélem megvárjuk amíg úgy dönt, hogy jönni akar :!: :roll:

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!

Delelott lett volna nehany szabad percem irni, de elaludtam a nappaliban a kanapen. :lol: Koran reggel mogottunk valami epitkezes folyt es borzasztoan zajosak voltak, ugyhogy felkeltem, de annyira almos voltam meg, hogy a nappaliban folytattam az alvast. Aztan delutan elmentunk a Next-be korulnezni, mert hallottam, hogy felaron vannak most cuccok, de teremeszetesen a kismama ruhak nem voltak leertekelve. Jo draga bolt, megis mindent Kinaban, Torokorszagban vagy egyeb szegeny orszagokban gyartanak. Mondta is a ferjem, hogy akkor mar inkabb Magyarorszagon a kinai boltokban vasaroljunk, ott meg teljes aron is olcsobb, mint itt felaron. :lol:

Este 6-kor meg baratokkal vacsorazni mentunk. Most meg izgatottan kukkantottam be, hatha Zitirol vagy Enikorol olvashatom a nagy hirt. Latom, Ziti meg mindig koztunk van. Eniko ma nagyon csendben volt, lehet, hogy mar a korhazban jart? Bar, lehet, hogy csak a ferjevel volt elfoglalva.

Tovabbi kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mióta utóljára benéztem, annyit írtatok, hogy most nem gyôzöm kergetni a gondolatokat a fejemben! :shock:

Enikô, Ziti: hajrá, ezek már az utolsó napok! Remélem nem indítják meg túl korán a szülést, ha nem indul be magától!

Ziti: én nem hogy sterilizálót, de még cumisüveget sem vettem és a mai napig nincs is a háznál!!! Be is kell majd szereznem, mert nemsokára koncertem lesz és mégsem ugorhatok fel a kellôs közepén, hogy bocsi, szopiidô van! :lol:
Gátseb: nekem egyálatlán nem fájt a seb, a kórházban adtak néha fájdalomcsillapítót és napi kétszeri ülôfürdôt javasoltak (tiszta vízben), ill wc után le kellett mosni a gát környékét (adtak egy kis sprickelô flakont erre a célra).

Beuci: azért tényleg jó lenne, ha még megalább 4 hetet bentmaradna a baba! Pihengess sokat!!!!

Kabóca: Te is nagyon sokat pihenj! Egyetértek Edithtel, ha lehetséges, inkább a többiek jöjjenek látogatóba hozzád és ne Te szaladgálj. T´nyleg, mindenbôl kettô kell!! Kiságy, sok-sok ruha, el fognak férni a szobában?? :D

Olive: hát remélem most már csak elmúlnak a rosszullétek! Szerintem tésztát fölösleges lefagyasztani, az úgyis olyan hamar kifô.

Puszika és drukk, drukk!!!!!
zsuzsi 81
 
 


Jo reggelt!!!

Tegnap este voltek fajasaim, aztan elmultak :( , pedig volt jo nehany csak rendszertelenül. (7:00; 7:45; 8:45; 9:35; 9:50) Furcsaltam, hogy nem rendszeres... pedig mar azt hittem, az ejjel megszülünk, de meg a jelek szerint varni kell. Mar nagyon beleeltem magam :roll: .

Ziti: Itt 10 napot varnak az idöpont utan, tehat azt jelenti, hogy legkesöbb 12-en megszülesztenek. De remelem erre nem kerül sor.

olive: MO-n tenyleg erdemesebb megvenni ezeket a cuccokat. Ott legalabb tenyleg olcson adjak.

Beuci: meg a vegen elöttünk megszülsz... Azert remelem nem. Jo lenne a babocanak, ha egy kicsit meg lubickolhatna bent...

Zsuzsi: Aranyos vagy hogy beneztel rank. Nekünk van cumisüveg, de azert mert en teaztatni is akarom (vagy desztillalt vizet adni) kezdettöl.

Korena, Kaboca: Remelem minden OK veletek is.

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Szia, Enikő, szóval mégsem szülés miatt hallgattál! :) :( Majd kibújik Vanessa is, ne aggódj!Még van amúgy is egy napja! :) Az is meglehet, hogy ezek a jóslófájások voltak! Amikor érzel ilyen fájásokat, nekem azt tanácsolták anno, hogy üljek bele egy kád vízbe, és ha igaziak, akkor nem múlnak el, lehet még erősödnek is, ha pedig elmúlnak, akkor sorry. Még nincs ott az idő. És valóban, nálam így volt. Ha a magzatvíz nem ment el, akkor nyugodtan megteheted, mert a méhszáj zárt. Különben én végig fürödtem, nemcsak tussoltam. Na, drukkolok továbbra is! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi Sedith!!!
Majd igyekszem figyelni, ahogy irtad. Mar en is nagyon kivancsi vagyok...

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Enikô: az, hogy még nem indult be a szülés, nem azt jelenti, hogy eredménytelenek voltak a jóslófájások! Én szülés elôtt két nappal egész éjjel 10 perces méhösszehúzódásokat éreztem és ugyan nem indult be a dolog, viszont 2 cm-re kitágított. Másnap aztán már nem állt meg! Az tágulási szakasz nagyon lassú és lehet, hogy észre sem veszed, csak ilyen jelleg? fájásaid lesznek, aztán már ki is leszel tágulva néhány centire.

Beuci: elfelejtettem írni tegnap, hogy ugyan nekem nem volt gyomorégésem (csak egyszer fél órára, az is épp elég volt), azt hallottam, hogy a mandula nagyon jó rá. Próbáld ki, hátha segít és mégis csak természetes gyógymód.

Szép vasárnapot mindenkinek!
zsuzsi 81
 
 


Beuci: Látod, el is felejtettem. Pirított mandulát, kekszet próbálhatsz a gyomorsavra/égésre, de lehet nem jön be. A tej nálam nem segített, bár nem is rontott a dolgokon. Én a végén már annira szenvedtem tőle, hogy csak az segített, ha kihánytam (bocs), majd elszopogattam egy Maalox nevű tablettát. Így aztán tudtam aludni reggelig. Főleg délután, este és éjszaka jött elő. A Rennie-t, a Maaloxot nyugodtan lehet szedni terhesen is, nem árt a babának, de megpróbálhatod először a mandulát és a kekszet.

puszika.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Haza érkeztünk Szombathelyről. Szinte az egész utat végig aludtam, csak kétszer kellett megállni ( pisilni :oops: ). Köszi az aggódást, vigyázok magunkra. A nővérem szerint, még mindig alig látszik rajtam valami. Mondtam is, hogy ez tényleg mindenkinél más, hiszen van aki az elején hamar kigömbölyödik, de az a végén nem szed fel annyit, meg van olyan is, mint én, aki az elején alig-alig növöget, na de utána... Persze majd meglátjuk. Én, mint már írtam is, az elején leadtam vagy 5-6 kg-ot, így még most sem értem el az eredeti súlyomat.
Enikő, Ziti: mindannyian veletek izgulunk.
sedith: igen, a férjem rokonai Szinerváralján laknak, és oda megyünk esküvőre okt 14.-én. Tavaly lementünk a tengerhez, Konstancára(Mamajára) nyaralni. Fantasztikus volt! Jó idő, gyönyörű part, fini kaja.

Jó éjt mindenkinek!!
Puszi
kabócabobár
 
 


Sziasztok!


Látom még mindenki egyben van.

Küldtem Seditnek képeket majd ha ráér biztos elküldi mindenkinek.Sajnos nagyon látszanak rajta a csikjaim ugyhogy meglátjátok nem alaptalanul nyavajogtam.Ma este készültek.Szóval frissek.


Enikö kitartást!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!!!

Ziti: Mara vagyunk kiirva, nem furcsa erzes? Lehet hogy neked mar megvan a baba? Varjuk a hirt.

Itt nyugi van... Vanessa nagyon jol erzi magat. Reggel voltunk CTG-n, baboca jol van, nekem valami enyhe mehösszehuzodasokat mutatott a gep, amiböl en persze semmit sem ereztem. Mondta a doki, hogy a pocim is megint lejjebb van, mostmar keszülödik a kicsi lany... csak hogy meddig, az a kerdes. Ha pentekig nincs semmi, akkor delben megyünk CTG-re ujra. De en azert remelem, hogy a heten meglesz. Olyan furi erzes hogy mara vagyunk kiirva.

Köszike, hogy velünk izgultok :D

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok lányok! Még életben nem izgultam kismamákért, mint értetek Ziti és Enikő! Ma kaptam sms-t egy barátnőmről, hogy megszületett a kislánya. Majd egy hónappal korábban, de minden oké velük. Neki még nem is izgulhattam, mert korábban jött a picurka... Ti azonban jól bírjátok. Annyira izgalmas..
Könnyű szüléseteknek kell lenni, mert itt az egész topic annyira szorít értetek egyemberként, hogy nem lehet másként!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Köszi a szorítást! :)
Reggel voltam én is CTG-n, meg a dokim is megvizsgált, és azt mondta, hogy 2 ujjnyira ki vagyok tágulva, de fájásom még eddig semmi, tehát megint nem tudom ezt hogyan produkáltam :?: :!:
És sajnos azt mondta a dokim, hogy ha lesz hely, akkor holnap be kell feküdnöm :cry:
Próbáltam "könyörögni", hogy ne kelljen, inkább bejövök naponta akár 3x is ha kell!! Ugyhogy beszélt a főorvossal, + én is beszéltem vele, de úgy meg voltam zavarodva, hogy már azt sem tudom mit mondott a befekvésről.. De arra emlékszem, hogy azt mondta, hogy mivel 2 ujjnyira ki vagyok tágulva, ezért akár ma is be lehetne indítani a szülést, ezt beszéljem meg a dokimmal. Én várnék még pár napot mindenképp, végülis csak mára vagyunk kiírva!! De azt a pár nap várást nem szeretném kórházban tölteni. Nem tudom miért kell ennyire sietni? UH-n is voltam, gyerekkel minden oké!
Ma délben még felhívom az orvost, és még beszélek vele. És mostantól naponta CTG..
Ha van valami fejlemény, mindenképpen írok!!

Vigyázzatok magatokra, Puszi!!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!

Na, nem kell befeküdnöm! :D
De azt mondta a doki, hogy túl sokáig nem húzhatjuk a dolgokat, holnap találkozom vele megint és akkor még átbeszéljük a túlhordás veszélyeit, stb..

Puszi!!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!


Ziti lenne egy kérdésem miért nem szeretnéd ha megiditanák a szülést?Lehet hogy a baba eldönti majd hogy mikor van itt az idö,de én nem birnám ki föleg hogy már letellett az idöd.Nagyon szeretném én már látni a pici fiamat és néha megőrjit a várakozás.....
Föleg ugy hogy tényleg annyit hallani a tulhordottság veszélyeitől és én sajnos egy ismerösöm 5 éves fián látom is az eredményét.Nem ijesztegetés miatt mondom mert végülis nem az hogy olyan nagyon szörnyü dolog lett vele hanem "csak" annyi hogy a beszédkészsége annyira rossz hogy néha még az anyja semérti mit mond és ezért majd az iskolába jutással nagygondok lesznek.
Ne haragudj tényleg nem magijeszteni akarlak csak nem értem miért nem akarod annyira hogy meginditsák?
Amugy tényleg nagyon izgulunk mindkettötökért!!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci: Ne haragudj, természetes, hogy Ziti nem szeretné, ha beindítanák a szülését, hisz az már egy beavatkozás a dolgok temészetes menetébe. Tévedés ne essék, nem azt mondom, hogy nem kell, ha valóban indokolt. De az ideje ma telt le, és nálunk max 10 napot várnap az indítással. Az nem jó a mamának és a babának sem. És valóban vannak veszélyei is a túlhordásnak, de én nem hinném, hogy a beszédkészség ezen múlna. Nem értek hozzá, nem olvastam utána, tehát ezt nem állítom, de ott a barátnődnél sokkal komplexebba probléma, mintsem a túlhordott terhességre kennék. A néném fia is már 11 múlt, és nem beszél rendesen, de ott a köldökzsinór volt az oka. Én majdnem maximálisan hordtam túl Krisztát, mert 2-án kellett volna hívnom a dokit, ha addig nem szülök, de elsején meglett, és az égvilágon semmi baja nincs. Jó, a beszédkészsége később lesz kimutatható vagy bemérhető, de az eddigi fejlődése azt mutatja, hogy ennél nagyobb rendben nem is lehetne semmi. Szóval, nyugi, az orvosi megfigyelés most már úgyis mindennapos, ha indokolt lett volna, minden könyörgés ellenére benntartották volna Zitit, így semmi baj nem lehet. Ha valami van, még mindig be lehet indítani időnap előtt is, de a babák tudják, hogy mikor kell jönniük. Ha nem jönnek, még azt jelenti, hogy nem készültek fel.
Neked is azt tanácsolom, hogy ne sürgösködj, bármennyire is nehéz megállni! :) Én is majd frászt kaptam, hogy mikor lesz már babánk! De az, hogy tömik beléd az oxitocint, hatalmas fájásaid lesznek és esetleg nem tágulsz eléggé, már eléggé riasztó kellene legyen ahhoz, hogy mindenképpen az utolsó pillanatig halasztgasd a mesterséges beindítást. Én nem úgy szültem, tehát nem éltem át, mit is jelent ez, de Mölli, a másik topikból, biza mesélhetne erről jó sokat, mert emiatt rémálom még most is a szülése, pedig Ákos már szinte egyéves. (Végül császár lett.)
Nyugalom, kismamik! Addig amíg mindkettőtökkel minden rendben van, BUTASÁG szülésbeindítást kérni. Az egész további életeteket úgyis a babóval tölthetitek majd! :)
Azért továbbra is drukkolok, és veletek együtt izgulok! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!
Szerintem is az Edit hozzáállása az egészséges. Főleg, mivel igazából még nem is hordtátok túl a piciket, hiszen éjfélig még bármi lehetséges. :lol: Ha mégse, akkor pedig tényleg ráérnek még a születésre a kis maszatok. Nem is tudom, hogy nektek a fogantatás pillanatát mennyire pontosan tudják meghatározni. Hiszen még az én esetemben is 1-2 nap eltérés lehet, nálatok pedig ettől sokkal nagyobb a szóródás lehetősége. Szerintem nem véletlenül hagynak még 5-10 napot a kiírt időponthoz képest. Tehát kitartás!!!
Edit : köszi a képeket.
Beuci: jó nagy már a pocid, a csíkok pedig, hát... Valamit, valamiért. Gondolj arra, hogy cserébe egy gyönyörű babát kapsz! :lol:
Na puszi mindenkinek!
kabócabobár
 
 


Sziasztok!

Jól elszállt amit előbb írtam :cry: :cry:
Tehát újból, csak kicsit idegesebben és rövidebben :shock:

Igen, azért nem szeretném ha beindítanák, mert jön, ha jönni akar! Nem tudni pontosan a fogantatás napját, így honnan kéne tudnunk a születése napját :?: :!:
Ha persze úgy tűnne valami vizsgálatból, hogy baj lehet vele, ha csak egy parányi esély lenne rá, akkor nem ragaszkodnék én semmihez, csináljanak velem amit akarnak, amit kell :!: :!:
De én úgy érzem, hogy nem várja meg a fiam az indítást, jön ő, csak kell neki még 1-2 nap :D
Edith, nekem is elküldenéd Beuci képeit? Köszike!

Puszi Nektek!

Kép
ziti
 
 


Ez nagyon izgi...jaj,de jó nektek...nekem sajnos nem volt időm az izgulásra...úgyhogy izgulok helyetettek is.
ami késik nem múlik...jönnek a babák,mikor jönni akarnak cuppp

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Ne idegesítsetek ezzel a túlhordással!!! Eddig nem is hallottam ilyet, hogy baja lehet még emiatt is a gyereknek. Az orvosom ma semmi ilyet nem mondott, azt mondta minden a legnagyobb rendben, legközelebb pénteken kell menni. Egyébként is egy csomó ismerősöm néhány napot túlhordta a gyereket és SEMMI BAJUK! (Sedith is példa rá).

Ziti: te biztos megszülsz hamarabb, ha már 2 ujjnyira nyitva vagy...

Ha itthon vagyok, holnap még benézek.

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Jaj Enikô, Ziti, nehogy idegeskedjetek már a "túlhordás" miatt! Elôször is még nincs is túlhorva a baba, másodszor akkor lehet baj, ha a méhlepény öregedni kezd és nem tudja ellátni a feladatát rendesen. De azért mentek ilyen gyakran CTG-re, hogy épp ezt nyomonkövessék! Nálunk nem is volt CTG, csak mikor már vajúdtam, akkor kapcsolták rám néha és a végén is hetenként mentem orvoshoz, mégis éreztem, hogy minden rendben van és a babó akkor jön, amikor Ô jönni szeretne!

Ziti szerintem csak azért agódnak az orvosok, hogy ha már nyitva vagy, nehogy megfertôzôdjön, de biztos vagyok benne, hogy most már nagyon hamar kibújik! A tágulás elsô szakaszát azért is hívják látens szakasznak, mert nem mindig észrevehetô. Azért nem aggódj, a végefelé biztos fogod érezni és nem fogsz észrevétlenül megszülni! :D
Az én orvosom is valami miatt 4 nappal a kiírt idôpont után meg akarta indítani a szülést, ami mi nagyon nem akartunk. Az ô oka nagyon feldühített: pont aznap fog ügyelni a kórházban, így biztos nála szülnék (különben ha du 4:30 és reggel 8 között szülök, akkor az éppeni ügyeletes orvos segédkezik), így nekem kényelmesebb lenne. Ezen nagyon kiakadtam, mert nem az én kényelmem a fontos, hanem a babáé. Rögtön utána is olvastam és csak megerôsített az elhatározásomban (kb amiket Edith leírt), hogy ezzel a lehetôséggel nem fogok élni. Alida aztán elindult magától és naná hogy nem az orvosomnál szültem! :lol: :lol: :lol:
zsuzsi 81
 
 


Beneztem hogy lassam van e valami valtozas. Eniko, Ziti nagyon szoritok nektek. Ne izguljatok nemsokara kezetekbe tarthatjatok babaitokat.

Olive: Nemsokara irok e-mail csak egy kicsit elfoglalt vagyok, meg a masik topicba se irogattam. Bocsi

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


Sziasztok! Micsoda kis parázsvita alakult ki a túlhordásról :D
Én is a természetes dolgok híve vagyok. A dokik szerintem így akarják védeni magukat mindenféle komplikációktől, hogy inkább belenyúlnak a dolgokba, hogy irányítani tudják -SZERINTEM!
Biztos hülyére stresszelik magukat, hogy milesz, ha baj lesz mert nem indították meg a szülést... Főleg azért nem értem, mert ők tudják a legjobban, hogy nagyon kevés (úgy tudom 4%) baba jön akkor amikorra ki van írva.
Szóval Ziti, ha még éjszaka nem szültél meg :lol: akkor igen is tarts ki, ne hagyd magad befolyásolni. Ha a baba tényleg jól van, akkor hagyni kell békében.

Enikő!!!!! MIZUS????????

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

meg egyben. Itt vannak az unokatesomek, azert nem tudok jönni. Delutan benezek, ha elmentek.
Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Tegnap azert voltam olyan csendben, mert eleg rossz napom volt. Ugy indult, hogy hajnalban fel kellett kellnem, mivel mar nagyon feszitett a holyagom. Elegge kenyelmetlen, mert a furdoszobank a foldszinten a haz vegeben van. Mire visszaertem az agyba, mar felebredtem es alig birtam visszaaludni. Kb. masfel orat forgolodtam, de aztan csak sikerult. Erre fel 10-kor felebresztettek a Jehovak. Azt mar megszoktam, hogy hetvegen kopognak, de hetkozben meg sose jottek. En meg azt hittem, hogy a postas, mert varunk egy csomagot, ugyhogy kiugrottam az agybol es szaladtam ajtot nyitni. Persze a hirtelen felkelestol meg volt minden bajom. Szerencsere latszott is rajtam, ugyhogy rajottek maguktol, hogy nem vagyok jol es igy nem nyaggattak sokaig. Ezutan viszont rosszul voltam egesz nap. Azt hittem, mar tulvagyok a hanyason, de ugy latszik meg mindig nem teljesen. Korena, neked mikor mult el? Emlekszem, hogy te is sokaig szenvedtel a rosszulletekkel. Mindenki azzal nyugtatott, hogy 12 het utan elmulik. Ma vagyok 15 hetes es meg mindig kinoz. :(

Csutortokon megyunk Anglia del-nyugati reszere a baratnomeket meglatogatni. Gyonyoru tengerparti kisvarosban laknak. Remelem, ott azert jobban leszek. Csak a kocsiuttol felek, mert az kb. 4 ora es nem nagyon birom az autokazast mostanaban.

Eni, most mar tenyleg nagyon izgi! Lehet, hogy Ziti mar meg is szult? Nagyon hallgat ma.

Puszi mindenkinek

KépKép
olive
 
 


Olive: Sajnalom, hogy meg tart ez a rosszullevös korszakod, de csak elmulik egyhamar. Kivanok nektek jo utat a tengerhez, azert pihenj közben, alljatok meg es mozgasd meg a vegtagjaidat!
Ziti mar biztos megszült, azt mondta, 2 ujjnyira nyitva van (tegnap azthiszem). Remelem Vanessa sem var tul sokaig.

Kép
Kép
ann77
 
 


Olive: nekem a 16. héttől szépen lassan elmúlt a rosszullét, bár volt aki azzal vígasztalt, hogy neki végig hányingere volt. Már azt hittem én is így járok, de végül minden oké. Most már aktív vagyok. Képzeljétek apjukom azt mondta amikor felvetettem neki (még nem terhesen) hogy takarító nő kellene, hogy nem kell. A hétvégén nekiálltam hajnalban ablakot pucolni, reggel mikor felkelt a férjem egy egész erkélyajtót sikerült lesikálnom. (2 óra alatt!!!) Ezt még nem is mondtam neki, de amikor meglátta, hogy mit csinálok azt mondta inkább hívjak valakit.. hurrrá ma már jön is. :lol:
Végre elértem amit akartam. Olyan jó volt amikor korábban már volt. Bár anyámnak nem dicsekedek ezzel, mert tuti leszólna, hogy nem lehet ilyen urilány, de ez tényleg nem urilányság. Tizenórákat dolgozom, hulla vagyok... így legalább azt a pici időt a családdal tudom tölteni ami marad.
Olive irigykedek a tengerparti kiruccanás miatt. Érezd jól magad!!

Ziti: HOL VAGY? CSAK NEM?????????

Enikő: szorítok!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Koren, en meg a takaritonoert irigykedem. :) Itt nagyon draga, pedig most nalunk is nagyon jol jonne. En nagyon nem szeretem a koszt es amiota ilyen vacakul vagyok, nem surun van takaritas. A ferjem mindig talal maganak "fontosabb" dolgokat, ugyhogy ebben nem segit. :(

Nagyon remelem, hogy nekem is most mar 1-2 heten belul elmulnak a rosszulletek. Kinlodas szamomra az eves. Ma is meg alig birtam magamba eroltetni valamit. Egyedul a viz esik jol. Nagyon unom mar ezt az allapotot. Abban remenykedem, hatha a tengeri levego egy kicsit meghozza az etvagyam. Nagyon gondolkodtam, hogy elmenjek-e, de lehet, hogy pont jot fog tenni egy kis kiruccanas.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Kismamik!!!

Látom Enkiô, Te még itt, Ziti vajon már babázik? :D :D :D

Olive: nagyon sajnálom, hogy megint rosszabb lett :( Boldog 15. hetet :) Nem tudsz valahogy közelebb "költözni" a WC-hez éjjel? Egyre gyakrabban kell majd ugyanis wcre járkálnod (mármint pisilni!) és nem jó, ha felébredsz közben. A vége felé szerintem egy éjjel kétszer is megjárod majd, legalább meglesz a napi séta. :wink: Biztos nagyon jót fog tenni a tengerpart!!!!

Korena: nagyon helyes, hogy nem Te takarítasz! Mi is gondolkodtunk a lehetôségen, de most úgy néz ki, hogy apránként meg lehet csinálni. Nekem még a férjem is segít, olyan rendes! :P

Sok puszi és Eni kitartás!!
zsuzsi 81
 
 


Szia Zsuzsi!

Nem akarod elkuldeni hozzank a ferjed, hogy betanitsa az enyemet is? :lol: Nalunk mar az is nagy szo, hogy elmosogat. Mondjuk en szurtam el, mindig megcsinaltam mindent es sose kertem, hogy segitsen. Ennek most iszom meg a levet.

A multkor elfelejtettem megkoszonni az Alidas kepeket. Annyira zabalnivalo egy kiscsaj!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

A mai napon megszületett a kisfiunk András Botond, 3250 grammal, 53 centivel. Mind a kisfiam, mind a feleségem, Zita, jól van.

Sziasztok, szombaton hozhatom Őket haza.

A világ legboldogabb embere!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
ziti
 
 


ziti írta:Sziasztok!

A mai napon megszületett a kisfiunk András Botond, 3250 grammal, 53 centivel. Mind a kisfiam, mind a feleségem, Zita, jól van.

Sziasztok, szombaton hozhatom Őket haza.

A világ legboldogabb embere!!!!!!!!!!!!!!!


Ziti + Apa: Nagy-nagy gratula Botondhoz!!!!!!!!!!!! Nagyon örülök nektek! Mar mi is nagyon varjuk Vanessat!!!!

hat csajok, nalunk semmi jel :cry: . De tenyleg. Megyek aludni. Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Zitiék!!!
Nagyon gratulálok a kicsi Fiatokhoz!!!!! Legyetek nagyon boldogok és jó babázást! :D :D :D :D :D
zsuzsi 81
 
 


Enikô: te mit viribolsz még mindig???? Neked az most a feladatod, hogy SOKAT pihenj, hogy mikor Vanessa kopogtat, jó erôben légy! Nagyon szép álmokat! :)

Olive: szerintem még nem késô, hogy a férjed beletanuljon "háziasszonyi" teendôibe! :D Az én férjem valószínüleg azért ilyen házias, mert elég sokat élt egyedül és fôzött magának!
Köszi a bókokat, Alida tényleg nagyon jókedv? kislány, mindig csupa mosoly. :D
zsuzsi 81
 
 


Ziti: Nagy nagy gratula a kisbabahoz. Jo ismerkedest es jo babazast. Varjuk majd a beszamolodat.

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


ZITI ÉS A világ legboldogabb embere!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Gratulálok a fiacskátok megszületéséhez, sok szerencsét, egészséget, boldogságot, nyugodalmas, békés ismerkedést kívánok a kis családnak!

Boldog Apuka!
HA még lesz néhány percnyi időd, írj egypár részletet is, mikor, hogyan született a babóca! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


ZITI!!!!! GRATULÁLOK A KISFIADHOZ, MÁR ALIG VÁROM A SZÜLÉS TÖRTÉNETEDET!! NAGYON BOLDOG VAGYOK!! :lol: ÉS KÖSZI, HOGY A PÁRODAT IDEIRÁNYÍTOTTAD A SOK KIS IZGULÓS CSAJ KÖZÉ :lol:

Enikő na most te jössz!

Bár én is már ott tartanék. Éjszaka alig aludtam úgy fájt a hátam, meg a csípőm. Ha a hátamon aludtam az nem volt jó, ha az oldalamon akkor a csípőm fájt. Annyira, hogy minden egyes fordulásra felébredtem, mozdulni alig bírtam a fájdalomtól. Erre Lili rosszat álmodott és átjött. Na én akkor végképp nem tudok aludni... :(

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Ziti: gratulalunk mi is és sok boldogságot, örömet a kisfiatokhoz!!! :D
Olive: sajnálom, hogy még mindig ilyen rosszul vagy. Nekem csak egy rövid időszak telt állandó hányással és ez pont a 12-13. hét volt, mikor, ahogy te is írod, mindenki azt mondja, hogy abbamarad a rosszullét. Akkor a "jóakarók" nekem is azt mondták, hogy lehet, hogy végig ilyen rosszul leszek. Hála Istennek, ez elmúlt. Szorítok neked is.
Enikő: még mindig KITARTÁS!!Gondolom, már Ti is annyira várjátok Vanessát, és ez az utolsó időszak nagyon rossz lehet.
Na, megyek betanítom a helyettes kémiatanárnőt a következő órákra. Délután még visszanézek.
Sziasztok, puszi mindenkinek!
kabócabobár
 
 


Jó reggelt!

Köszi a biztatást, de sajnos nem sok minden történik itt... :(

Éjjel hányingerre ébredtem, de nem jött ki semmi. Ma reggel 7-kor meg erős fájásom volt, de azóta is semmi. Húzódik alul a szeméremcsont körül, nyomja szét az alsó csontokat, de még várni kell egy kicsit úgy látom. Pedig már kezdek egyre türelmetlenebb lenni :? . Ziti is tegnap szült meg én meg néha úgy érzem, hogy mi már egyben maradunk és ennek nem lesz vége. Tudom, hogy hülyeség, de akkor is olyan végtelennek látszik ez az egész. Tegnap is olyan rossz kedvem volt, most sem vagyok hű de vidám... :cry:

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő!
Teljesen megértem az elkeseredésedet. Nem tudnál sétálni, vásárolni menni a közelben (nem egyedül) egy kicsit elterelni a figyelmedet, meg hátha a nagy sétától megindul a szülés is!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Kedves Ziti!

Gratulálok a kidfiadtokhoz! Nagyon sok boldogságot kívánok és jó egészséget!

sok puszi Netkek

Enikő: Kitartás! Hamarosan Vanessa is ki fog bújni! Hurrrráááá!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Korena: Sétálni + bevásárolni is voltam tegnap, volt velem mindig valaki és hatalmasat jártunk. Ma egyedül vagyok, de teszek egy sétát azért itt a ház körül. Igaz, hogy esik az eső, de nem baj. Forró fürdőt is vettem, lépcsőzök (bár én egész idő alatt lépcsőztem, biztos azért nem segít :? ). Amit tudok megteszek...

Etterke: Remélem igazad lesz!

Kép
Kép
ann77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: