Új privát üzeneted érkezett!

Kicsit puklis még a hasam,de majd belenövök!
Vendég
 


hehe, Benszi, pont jó ez így ;) pukliiiis??? :lol: :lol: :lol: szerintem mindenkinek pont úgy jó, ahogy van. de komolyan.nincs erre egyetlen elfogadható/ideális/tökéletes recept. ha jól érzed magad, akkor van minden rendben! 8)
okoskodásból ennyi elég is...

Maminti, Ti nem vagytok teljesen normálisak, ugye? ;) (kedvesen írom, nehogy félreértsd!!) kirándulni. sárban mászni? ikerterhesen??? én nem csak hogy nem merek, de most már nem is nagyon bírnám. főleg a kaptatókat. sétálni minden nap szoktam (akár 2-3 órát is), de bármennyire is vágyom fák közé kis turistautakra, most nem. a hüje kullancsoktól is sz*rok/-nék. örülök, h nem mentek mostanában már :D

Kép
an°°di
 
 


Judit, miért is lenne bármi baj is holnap??? :roll: :shock: hüjeeee.jól vagy, minden okés (hízhatnál már legalább 1-2 kilót mondjuk :D ;) ), akkor meg? ne parázzál előre, jó???
mi az a leszívás? :shock: :? én nem tudom....(gondolom, ez a szerencsésebb helyzet, de csak tippelek)
jársz tornára? az én dokim kategorikusan megtiltotta. biztos a 6. hét körüli barnázás/ kisebb vérezgetés miatt. így sétálok (l. fenn). az aquanatalos csaj meg válaszra sem méltatott, így én sem megyek medencébe, úgy fest.

Kép
an°°di
 
 

 
 

Kép
tehát ma Kata, Gica és Judit megy dokihoz.... csak, h tudjuk, kiket kell utána nyaggatni.
na, lassan ideje hasznossá tennem magam, mert mindent elborítanak a porcicák :D és át kell ültetnem egy virágot is, és keresek 4Ds rendelőt...
még jövök
szép napot!
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Andi!
Azért kicsit kajálok és rögtön kikerekedem,nem esem kétségbe!
Tegnap jól kicsesztem magammal!
Kelkáposzta főzelék kovászos uborkával ebédre majd anyuéknál érik a cseresznye.Közel 1 kg-ot lelegeltem a fárólEddig sajnos nem segített a székrekedéses problémámon!Nem kicsit voltam felpuffadva!Gondolhatod!

Ma szerintem megyek a Brendonba és veszek egy hasfogó kendőt vagy micsodát!Vagy valami bugyingót,ami tartja a hasamat!
Vendég
 


Benszi!

CSerivel vigyázz, nekem azt mondta a védőnénim, hogy max egy marékkal naponta, mert a puffadás okozhat görcsöket és ikreseknél nem játék...

Jó vásárlást a Brendonban!

Andi!

A leszívást altatásban csinálják a stimuláció után, amikor is leszívják a petesejteket egy tűvel a petefészekből, nekem kilencet tudtak leszívni, ebből hat volt megfelelő, tehát még négy babónk van lefagyasztva, mert mind a hatan meg is termékenyültek. Futja még kistesóra :lol:
Apának mondtam, hogy a következő kettő majd fiú lesz, azt mondta, ha nyerünk a lottón, semmi akadálya :lol:

Gondoljatok majd ránk holnap!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Itt vagyok, itt vagyok, csak egy kicsit be vagyok havazva, mint a Csomolumma vagy hogy kell írni. Izgultatok mi?

Először is még egyben vagyok, és remélem, így marad még két hétig legalább, vagy tovább is, én nem bánnám.

A hétvége marha jó volt, drága uram a Saab900 klub elnöke, így a főszervezője is az eseménynek, és rengeteget tudtam neki segíteni, kicsit ki is volt akadva, hogy nem maradok a seggemen, de tök jól éreztem magam. Ma még biztos megyek aquvanatalra, de lehet, hogy már ez lesz az utolsó, amit nagyon sajnálok, mert a medencében a legjobb. Zárt méhszájjal, egészséges tartószövetekkel mindenki menjen!!!

Holnap megyek dokinénihez, már nagyon izgulok mit mond. Remélem nem kell hamarabb befeküdnöm, mert azért a méhtevékenység rendesen beindult az elmúlt 2-3 napban. Igaz volt benne egy kis pszihés dolog is. Nem akarok itt riogatni senkit, így nagyon nem részletezném, csak annyi, hogy a férjem unokatesóját, aki szintén ikreket várt, vasárnap meg kellett császározni 24 hetesen.
:(

Puszilok mindenkit, sokat pihengetek, meg vasalok...

Ja volt itt kérdés a munka, hát én május 11-én voltam asszem utoljára benn a munkahelyemen, az jó két hete, vagyis a 31. hétig gályáztam. Meg azóta itthonról, ha nem is olyan feszített tempóban.

Babakelengye: Én a létező helyeket igyekeztem végigjárni. Brendont hanyagoltam, de ott is van néha 1-2 jó dolog, ami akciós. CandA, InterSpar, Tesco, KIKA!!!, Ikea, MegaToys helyén lévő babadiszkont, aztán Pestszentimrén van egy maszek babadiszkont, az is szuper, valamint kisruhákat kaptam jó sokat használtan, de azok inkább fél éves kortól lesznek jók. Ja, a kenguru gold is nagyon drága!

Kata

Kép
egok
 
 


Szia Kata!

Izgultunk érted :lol:
Nálunk pár hete nyílt egy amerikai használt ruha bolt és minden szerdán 50% kedvezmény van. Ilyenkor 200-400 ft között nagyon édes dolgokat lehet találni. Van már pár cuccom :oops: majd teszek fel képeket mindjárt.
Örülök, hogy jó volt a hétvége :wink:

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Egok!
Örülök,hogy minden ok veletek!
Juci!
Köszi a cseris tippet!Odafigyelek rá!Már ma túlvagyok a kétmarékon!Nekünk kettő tesó van lefagyasztva!Mondtam az uramnak,hogy verjen agyon,ha azt mondom menjünk vissza értük!

Tegnap masszőrnél voltam mert annyira zsibbad a lábam,hogy nagyon!Ülőideg-gyulladásom van!Qva jó!Kétnaponta masszőr!Azért bekukkantok ma az ortopédiára is egy kis lecsekkolásért!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Úgy látom, mindenki rendben van! Ennek nagyon örülök!

Kata!
Már izgultunk, hogy minden oké-e veletek! Máskor tessék hamarabb jelentkezni, nem itt kétségek közt hagyni minket! :) :wink: Húha, de már nagyon a finisben vagy Kata!
Szegény rokon-kismama. :cry: Lányok! Nagyon vigyázzunk magunkra!
Köszi a babakelengye-beszerző helyeket! A Kikában nem jártam még, de sokan dícsérik. És meg tudnád adni a Pestszentimrei babadiszkont címét? Viszonylag közel lenne hozzánk...

Andi!
Valamit félrebeszélhettem, mert nem holnap, hanem egy hét múlva, jövő pénteken megyek majd dokihoz vércukorvizsgálatra. Megpróbálom majd rávenni egy uh-ra is, bár úgy érzékeltem eddig, hogy a kötelező jellegű uh-on kívül nem nagyon akarja zargatni a bébiket.
4d-vel kapcsolatosan nekem azt mondta egy ismerős kismama, hogy az Istenhegyi úti a legkedvezőbb áru. De úgy tudom, szakmailag is jók. Ezt Juci tudja, mert ő már úgy tudom járt náluk.

Maminti!
Húha, a csúszós túristautakkal tényleg vigyázzatok! De akkor ezek szerint most már maradsz a kényelmes sétáknál és a lábáztatásnál... :)

Juci!
Nyugi, nem lesz semmi gond. Próbálj ne babonás lenni! De, ha túl vagy a dokin, számolj be róla nekünk is minél hamarabb!
A cseresznye puffadást okoz? Ezt nem is hallottam még. Én az eperről hallottam, hogy görcsöket okozhat. Ezért az idén nagyon keveset ettem, pedig imádom. Néha úgy érzem, hogy már mindentől óvakodni kell. De gondolom igazából a mértéktelenség a veszélyes... :roll:

Benszi!
Nem irigyellek a puffadás miatt. A kelkáposztából és hüvelyesekből csak keveset...

Este még benézek!
Mindenkinek szép napot!

Gica

Kép
gica1
 
 


Feltettem az albumba a mai pocakos képeket, ide meg próbálom bevarázsolni a babarucikat, tényleg édesek és némelyik szerintem tök új :D

Puszi!

Judit
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

jucicuki
 
 


Sikerült!

Na megyek főzni, mert palacsintát és borsólevest ígértem Embernek és valakinek meg is kell főzni :roll:

Pusszantás!

Judit

jucicuki
 
 


Gica!

Nekem védőnéni mondta a cseresznyére és a sárgabarackra, hogy ezekkel kell vigyázni.
Nagyon rendes nőci, mindenre odafigyel.
Bár, ha tényleg mindent elolvasol és mindenkit meghallgatsz, akkor gyakorlatilag semmit sem eszel, mert mindenki mást mond :lol:
Nekem a lányok úgy veszem észre elég jól tudják, mi kell nekik, és azért védőnéni szavait próbálom betartani, a többieket meg igyekszem nem meghallani :wink:

Judit

jucicuki
 
 


Juci!
Nagyon klassz ruhácskákat vettél!Azok a szoknyák és ruhák!Zabálni valók!
Holnapra megy a drukk!
szép a pocakod!

A kelkáposztát mindig úgy főzöm,hogy az első levét leöntöm és újat teszek alá,így kevesebb a puffadás!
Vendég
 


Sziasztok!

Most már tudom, miért érzem magam ramatyul: Ma borsót fejtettem rengeteget megettem közben, majd kimentünk cseresznyézni - ráadásul két féle fánk van: rétesnek való cseri és ropogós cseri - szintén jól belakmároztam...
Ja és ráadásul a torkom is fáj...!

Juci
Nagyon irigy vagyok, gyönyörűek a rucik, de sajnos én a 3 fiúnak ilyet nem vehetek!!!

Kata
Tessék sűrűbben jelentkezni, nagyon izgultunk érted, de örülünk, hogy minden rendben, a rokonodat viszont nagyon sajnálom...

Gica, Juci, Kata holnap szorítunk, de tuti, hogy minden rendben lesz mindenkinél, de tessék jönni és írni, hogy mizujs!!!

Benszi
Majd nem sokára te is gömbölyűbb leszel!!! :lol: :lol:

Maminti
Óvatosan, igaz a Gergővel én is hegyet másztam 7 hónapos várandósan a nyári nagy melegben, sőt majdnem minden nap futottam a buszra (még 33-34 hetesen is, addig dolgoztam), mert mindig jól kiszámítottam az indulást, igaz akkor csak egy babó volt a pocakomban... Nem tudom, most hogy bírnám...

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!
Egy kis bátorításért jöttem. Lombikos vagyok, és 8. hetes ikres. Eléggé be vagyok rezelve, mert kicsi (fejletlen) a méhem, és ráadásul arkuált (vagyis felül van egy nagy bemélyedés a méh üregébe, kívülről viszont normális formájú). Egyszóval, kicsit amolyan Y alakú az üreg. Dokim tegnap azt mondta, hát...1 jobb lenne, mint 2.
A munkahelyemen még nem tudják, most épp "torokfájással" itthon vagyok két napja, de valójában volt egy kis vérzésem, ami miatt füllentettem. Tegnap megnézték uh-val, szerencsére mindeketten megvannak. Hétfőn kénytelen leszek bejelenteni, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, és mostantól nem dolgozom.
Szívesen olvasnék arról, ismertek-e olyat, akinek hasonló anatómiai elváltozása van és ikres. Vagy egyáltalán arról, milyen problémákra kell felkészülnöm.
Előre is köszi és gratula mindenkinek!
lili73
 
 


Lili73!
először is gratulálok nagyon az ikresedéshez!hol csináltátok a lombikot?Én még nem hallottam erről az Y alakú méhformáról,de ha beírod a google keresőjébe az arkuált szót,hátha kidob valamit!Azonnal betegácsiba.Nem is értem miért nem mondta rögtön ezt a dokid!
Times!
Ugye hogy a cseresznyézést nem lehet csak úgy abbahagyni?Vasárnaponta van lefotózva a hasam és már ahhoz képest is nőtt megint!Mi lesz velem a végén?

Juci!
Megy a drukk ezerrel!Minden rendben lesz ne aggódj!
Vendég
 


Benszi,
a Kaáliban, és 5. beültetésre jöttek csak össze (beszámítva egy fagyasztott állapotból történő embrióbeültetést is), úgyhogy ezt most jól megkaptam :) Eddig semmi, most meg egyszerre kettő is!
A szülész-nőgyógyászomnál tegnap jártam először (a terhességmegállapító uh-t ugyanis még a Kaáliban végezték). Mikor mutattam neki a méhüregemről készült felvételt, akkor rögtön mondta. Ő készítette ugyan, meg ő csinált laparoszkópiát, hiszteroszkópiát nekem, de nem emlékezett már ezekre a dolgokra. Amit megértek, mert egy éve volt.
Rengeteget keresgéltem már az arkuált méhről (uterus arcuatus), de sehol nem írnak arról, mire számíthat egy ikres. A kis méhről szerencsére azt olvastam, nem gond, mert tágul az is rendesen, mint a normál méretű. Remélem ez nem lesz baj.
lili73
 
 


Szia Lili!

Sajnos én sem tudok segíteni, de tényleg azonnal vetesd fel magad táppénzre!!! Amúgy azt már én is tapasztaltam, hogy az ikrekről nagyon keveset lehet a neten találni, legalábbis én alig-alig találok...

Kép
Kép
times
 
 


Lili!
Nem mondtak neked semmit,amikor elengedtek?Én felhívnám őket!Én is odajártam,de aztán átmentem a Jánosba!
Vendég
 


Benszi,
nem mondtak erről semmit, végül is mit mondhattak volna. Senki nem tudja megjósolni, mi lesz-hogy lesz. Nyilván nem ültettek volna be egynél többet, ha úgy gondolták volna, hogy lehetetlen kihordani kettőt ezzel a kis "szépséghibával".

Még arra lennék kíváncsi, ki hogyan mondta el a munkahelyén? Egyik nap bejelentettétek, hogy másnap már nem jöttök, mert veszélyztetett terhesek vagytok? Én túlságosan is lelkiismeretes vagyok, és sajnálom őket, mert elég nagy érvágás lesz ez a bejelentés.
lili73
 
 


Lili!
ki a szart érdekel hogy nem tudják,vagy csak nehézségek árán megoldani a helyettesítésedet?Most a babák a legfontosabbak!!!!!!!erre vártál már ki tudja mióta!ne velük foglalkozz,magaddal!Én szerencsés voltam a tesóm a főnököm!

Igaz,bizti nem ültettek volna be több babát,ha nem lehetett volna!Akkor csak pihi és nyugi!
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttünk!

Hát, Dorcim egy héttel le van maradva a korától, de a Barna szerint ez nem durva eltérés
Egyébként mindenük megvan, gerinc, végtagok, 4 szívüreg rendben, gyomor és hólyagtelítődés látható és az UH igazolta, hogy lányok
Hétfőn újra kell mennem, mert a 12. heti rossz eredmény miatt kért egy "C" vizsgás ultrahangos doki kontrollt is, de ő nem lát semmi gondot, azt mondta.
Kicsit megnyugodtam, de jó lesz már túl lenni a kardiológián is, még két hét izgalom...

Puszi!

Judit

Ui: a legutóbbi papíromon az volt, hogy normál mennyiségű magzatvíz ezen meg az, hogy közepes, ez vajon ugyanazt jelenti??? Utálom, hogy nem tudnak mindenhol egyformán magyarázni :roll:

jucicuki
 
 


sziasztok!!!

Judit, nekem átlagos mennyiségű a magzatvíz... :D mind jó, ha nincs ott a 'túl' szócska. szerintem, dehát ugye én nem vagyok orvos.
hányszor mész kardiológiára??? :shock:
és mi volt nem okés a 12. héten? (nekem is kell menni kontrollra, de örülök neki. nézzék csak meg többször rendesen inkább, nem? oké, para is addig, de inkább ezt bírom ki, mint egy vagy kettő beteg gyereket)
és nagyon örülök, h minden rendben!!! :roll: :D :lol: a mi gyerekeink meg vagy 5-6 nappal nagyobbak a koruknál. Droka majd megnő kinn ;)

Benszi és Times, egyétek csak a gyümölcsöket. én nem kívánom. az almán kívül semmiféle gyümölcsöt. vettem tegnap 3 db nektarint...egyet megettem tegnap, a másikat, sztem most így ebéd után (töltött káposztára pont jó lesz :D ). de Ti csak egészségesen, aztán ne zabáljátok Magatokat túl! ;)

Lili, szia! én nem tudok a beültetésekről semmit, így csak annyit írnék, h nagyon óvatosan, okosan, és ne éld még bele magad semmibe teljesen! (ez csak az én véleményem; nyugodtan figyelmen kívül hagyható :) )

Gica, javítok azonnyomban! ;)

Judit, milyen az Istenhegyi????

Kép
an°°di
 
 


Kép

ja, tudom, még mit akartam. nekem a székrekedésen segíteni látszik a zabpehely. mindig is voltak gondok az emésztésemmel, de ha vacsorára zabpelyhet eszem, az segíteni szokott. és még Norbi is rábólintana :D natúr joghurttal. nem a legszebb/-jobb kaja, de meg lehet szeretni

Kép
an°°di
 
 


Andi!

Kardiológiára csak egyszer, 15-én. Ez a 19. heti kötelező UH volt a kórházban, és azért megyek hétfőn is, hogy egy "C" vizsgás doki is megnézze Dorkát ( nem tudom, ez a "C" izé mit jelent, gondolom jobb UH-os )
A 12. héten Dorkának 5,5 mm tarkóredőt mértek, azért kellett a méhlepény-biopszia.

Istenhegyi szerintem nagyon klassz. Amikor mérték ezt a rossz tarkóredő értéket, rögtön felhívtam őket, hogy csinálnak-e chorion mintavételt, v. csak a vérvételes genetika van náluk? Egy nagyon kedves biológus sráccal beszéltem, és mondta, hogy náluk csak vérvétel van, de miért kérdezem. Elmeséltem, hogy mi van és mondta, hogy ha fél egyig felérünk ( ez 10 körül volt ) akkor addig beszél a Bátorfi doktorral, aki nagyon jó UH-s és a Szabolcs utcában csinálja ezt a mintavételt, hogy nézzen meg és ha ő is úgy látja, hogy gond van, akkor kedden meg is tudja csinálni a beavatkozást.
Tizenkettő előtt ott voltunk, már várt bennünket a Bátorfi és kb. 40 percen keresztül vizsgálta a két babát ( 10.000 ft volt, de kaptunk DVD-t is a vizsgálatról ), nagyon alapos és nagyon emberi volt, sajnos ő is úgy látta, hogy nagy a baj és mondta, hogy kedden fél tizenegyre menjünk a Szabolcs utcába, Ő kér konzíliumot a Hajdú Krisztinától, mert szeretné, ha ő is látná.
Mikor kedden mentünk, már "csak" 4,4 volt a t.redő, és a Hajdú doktornő tök képben volt, hogy kik vagyunk és ő bíztatott először, hogy szerinte nem lesz baj a Dorkával.
Azért is hozzá megyünk 4D-re :wink:
Szóval én maximálisan meg vagyok elégedve, hihetetlenül segítőkészek voltak, nagyon emberiek és emelett profi az egész ( doki, UH ) Az ággyal szemben hatalmas plazma TV, hogy ne a kicsi UH képernyőre kelljen meresztgetned a szemed, Apának karosszék, hogy Ő is lásson.

Bocs, hogy kicsit hosszú lettem :oops:

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok Csajok!

Csak szolok hogy meg elek es egyben vagyunk de nagyon nem jol erzem magam megint igy nem sok kedvem van irni.
Szo szerint faj az egesz testem, az izmok es izuletek, par nap alatt nagyon megnott a hasam es faj alul ugy erzem szakadozik a bor :( , 4-5 napon keresztul hoemelkedesem volt. Nem tudom mi a bajom, minden leletem negativ lett, lehet hogy en ilyen nehezen viselem, azert jo hogy Ti jol vagytok es minden ok!!!

Maminti nem derult ki a masik baba neme?

Jucicuki, cukik a ruhak!!! :D En "babonas" vagy inkabb felos vagyok es meg nem vettem semmit!
Orulok hogy mindent rendben talaltak Dorkaval is, nem lesz itt semmi baj!!! Most olvasom a cseris infot, oooo, en is eszem dogivel!

Benszi aranyos a pocid lesz ez meg hatalmas is ne aggodj! :lol: Mi ez az uloideg gyulladas? Lehet nekem is az van? :lol: :wink:

Andi a Te pocid is nagyon szep, Te meg nem szakadozol?! :wink:

Egok sajnalom a ferjed unokatesojat, a babak? Olvastam az ikres konyvben hogy a legkissebb terhessegbol szuletett tulelo ikrek 22+1-re szulettek es a legkissebb tulelo iker 280 g. volt.

Gica: epret se meg kelkaposztat se meg huvelyeseket se? :shock: Akkor mit? :lol: Te hogy erzed Magad?

Lili udv itt!!! :D Nagyon drukkolok Neked!!! Azert alaposan nezz utana ennek a dolognak nehogy gond legyen, en se hallottam meg errol de mivel en vagyok itt a topik remeket lato, allandoan aggodo paramamija igy en nagyon alaposan meggondolnam mert tudod egy vetelest foleg egy kesoi vetelest meg az elensegemnek sem kivannak. Beszeld meg ezt tobb dokival!!! Ja, es igaza van Benszinek a munkahellyel most ne torodj, oldjak meg helyetted!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica, nem attól a kísérlettől van ez???? :roll:

Kép
an°°di
 
 


Andi, de, lehetseges igy mar harmadik napja hogy abbahagytam mert mondta a doki hogy a progi megemelheti a hot de igazabol az izomfajdalomra nem talalunk magyarazatot, szerinte ez a terhesseggel jar es hogy tul hamar lettem terhes a veteles utan igy a szervezetem nem tudta "kipihenni" magat (szerintem ez hulyeseg) az teny hogy a hasam egyik naprol a masikra nagyon megnott es lehet az izmaim nehezen tudjak kovetni a tempot (viszont akkor miert faj a labam? :shock: :roll: ) szoval rejtely, ha nem javulok jovo heten visszamegyunk a korhazba de azert remenykedem hogy nemsokara jobban leszek.

Puszi es jo ejszakat! :D
Most megkerem Apat egy jo kis masszirra!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!
Az ülőideggyuszi nekem a farkcsontomnál fáj,de a combomnál a térdem felett egy jó nagy tanyérnyi helyen ég,zsibbad és szinte érzéketlen,mert oda sugárzik ki!Ez lehet a megváltozott testtartástól,mivel már most jobban előre dől a méh az ikrek miatt!
Én masszőrhöz járok vele heti 3XFél órát!Úszni kéne rá állítólag!
Hagyd a francba azt a hülye kísérletet!Milyen izmod fáj és hol?A lábadban?Én mindkét combomat érzem,mintha nem gyengét edzettem volna,pedig nem!

Olvastam,hogy a terheseknek ajánlják a gyors sétát,hát itthon csak a szokásos régi tempómban tettem-vettem a dolgaimat,majd rájöttem,hogy feszül és keményedik a hasam.Lelassítotam és láss csodát nem fájt!Baromság a gyors séta!Szerintem aki kitalálta az nem volt terhes!Holnap rakok fel poci fotót,mert akkor vagyok hétfordulós!
Vendég
 


Farkcsont,mint a kutyáknál!FARCSONT,BOCSI!!!!!!!
Vendég
 


Juci!
Jól hangzott amiket leírtál az Istenhegyiről,lehet mi is odamegyünk majd 4D-re!
And!
Azért eszegetem én is a gyümit,mert amúgy ropit ennék éjjel-nappal,de az nem picit hízlaló!Kipróbálom ezt a zabpelyhes trutyit,bár én soha nem voltam oda a joghurttért!Lehet,hogy gyümölcsöt felkockázom és belekeverem,mint a műzlit!
Vendég
 


Benszi: akkor latom Te is megjartad, en ugyanezt erzem csak az egesz testemben, az osszes izmom faj mint aki egesz allo nap tornazott pedig mast sem teszek csak fekszem. Azt hiszem vissza kell mennunk mert ma reggelre mar a kezeim is bedurrantak, alig birok gepelni veluk es a vallam is nagyon faj. Azt elhiszem hogy a hat, a labak fajnak a terhesseg miatt na de a karok es vallak?! :shock: Itt valami gond van es ki kell deriteni szoval ma visszamegyunk a korhazba, ha nem irok bentfogtak bar bizom benne hogy nem!

Jok legyetek, puszi! Drukkoljatok!

(Ja, ugy latszik megsem a kiserlet miatt van mert mar 4. napja nem szedem es nem mullik a fajdalom hanem erosodik. :( )

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica, drukkolok!!!! minden okés lesz. csak nyugisan!!!
(ja, a hasam nő, de még? nem repedek)
jaj, elkésünk rokonlátogatóból. lépnem kell zuhanyozni!
majd jövök!

Mindenkinek szép hétvégét!
:arrow:

Kép
an°°di
 
 


Tontica!
Remélem minden rendben lesz a dokinál és nem fognak bent!Drukkolok!
Andi!
Jó rokonlátogatást!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Tontica!
Nyugi, nem lesz semmi gond és fény derül ezeknek a fájdalmaknak az okára. Lehet, hogy egy kis könnyű torna esetleg segítene nem? Én terveztem, hogy majd megyek kismamajógára, de eddig még nem jutottam el odáig. Most meg nem tudom, nem késő-e elkezdeni. Szerintetek?

Benszi!
Kismamamasszázsra jársz az ülőideg problémával? És hova? Hogy érzed, segít?
Ropi - nyam-nyam. Én is igen szeretem. De mostanában tudod mi megy nálam? Az epres Tibi étcsokoládé. Persze tudom, hogy ez nem jó, mert úgy hallottam a csoki is szorulást okozhat, de alig-alig tudok ellenállni neki... :roll: :oops:

Juci!
Cukik a kisruhák! Én is szívesen vásárolnék már, de Tonticához hasonlóan én sem merek. Meg aztán nálunk ugye még csak az egyik baba nemét tudjuk tutira, a másik még rejtély. Persze ettől függetlenül vehetnék már egy-két rucit. De egynlőre még csak nézegetem...
Dorci miatt ne aggódj, minden lesz vele! Majd idekinn tényleg behozza a lemaradást. És így legalább jobban elférnek...
Au, a sárgabarackkal is vigyázni kell? Imádom....

Times!
Látod, tényleg alig ehetünk valamit....
REmélem azért mostanra jobban vagy!

Lili!
Én sem hallottam az y formájú méhről. De szerintem se dolgozz most már! Simán jelentsd be, hogy veszélyeztetett terhes vagy és kész. Tényleg ne kockáztass a munkahely miatt. Annyit vártatok már ezekre a babákra, hogy nem érné meg.
Én egyébként bementem a főnökömhöz és közöltem vele, hogy kisbabákat várok. Mivel ez még az február körül volt azt is mondtam neki, hogy egyenlőre az influenza-járvány miatt nem mennék be, de utánna lehet. Aztán kb. március közepén bementem, de 3 hetet bírtam, mert elkezdett keményedni a hasam. Na ezek után nem mentem többé. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a főnököm (nő) véleménye szerint a kisbabák a legfontosabbak, úgyhogy nem problémázott a dolgon.

Andi!
Kellemes rokonlátogatást!
Köszi, hogy javítottál.
Egy időben én is sok almát ettem, de mióta vannak idénygyümik, azokra álltam rá...

Szerencsére mi jól vagyunk, bár mostanában az alvással akadnak kis gondok, mert kicsit nehézkesen fordulok a pocaktól egyik oldalról a másikra. Azt hiszem, hogy a héten megint nőtt, mert kijebb kellett varrnom a gombokat a farmeromon...

Kellemes hétvégét mindenkinek
Gica

Kép
gica1
 
 


Gica!
Én Érdi vagyok és itt találtam egy masszőrt,aki ráadásul szülésznő is volt és sokat segít a hülye kéréseimben is!Ha gondolod szívesen beajánlak,de nem tudom merre laksz!
Ropi!Kisgyerek korom óta szinte mindennap lecsúszik egy zacskó a torkomon.Mi sem mutatja jobban úgy hívnak anyuék,hogy ropikirálynő!Nálam most a saját készítésű sós vízes koviubi csúszik,de nagyon!
Alvás!Én is minden alkalommal felébredek egyik oldalamról a másikra való átfordulás közben!Ez akkor szerencsés ha összeköttetésben van a pisiléssel.Ha nem akkor szar éjszakám volt!
Vendég
 


Benszi!

Aranyos vagy, hogy beajánlanál a masszőrödhöz. A IX. kerülethez képest, viszont kicsit messze van Érd, úgyhogy sajnos nem tudok élni a lehetőséggel. Persze autóval nem lenne gond elmenni, de a vezetéssel elég hadilábon állok. Pedig a gyerkőcök miatt előbb-utóbb meg kellene végre tanuljak rendesen vezetni...
Esetleg nem ismer valami megbízható masszőrt a városban?

A mindennapi ropicsomag nálam inkább heti szinten mérhető. Viszont a túrórudi az már napiszintű dolog. Legalább 1-nek le kell csusszannia a torkomon... :)

Legalább nem vagyok egyedül az alvásproblémáimmal. :wink: Lehet, hogy minél hamarabb be kellene szereznem egy szopipárnát. Nagyon dícsérik, hogy aludni is milyen jó vele.

Gica

Kép
gica1
 
 


Sziasztok!

Na, amióta nem voltam, megint túlestünk egy hasmenős-hányós mizérián :evil: Már elegem van! A mostaninál az egész ház szinte megfertőződött...Több család is 100%-ban megbetegedett :( Most megint Bpn vagyunk, szüleimnél, itt lábadozunk. Meddig tart még ez a betegeskedés :?: :?: :?:

Kataaaaa!
Tökjótökjótökjó hogy már itt tartasz!!!! Nagy-nagy drukk, hogy még min 2 hetet bentmaradjanak! És pihizz!!!

Benszi!
Masszőr...Hmmm 8) Nem lehet rossz! Én is kipróbálnám! Amikor Kingával voltam terhes, karácsonyra kaptam férjuramtól egy kismama-masszázs felajánlást, de végül nem éltem vele. Lehet, hogy most kipróbálom? :)
Igaz, csak az ülőideg-gyull nélkül!!! :)

Tontica!
Bizti tőlem akartad kérdezni, hogy nem derült-e ki a másik baba neme? Mert mi már 3 hete tudjuk, hogy fiú-lány páros!
Nem lehet jó ez a fájdalom-mizéria! Még nem derült ki, mitől van? Nekem a szeméremcsontom szokott "szétszakadni", pl most, a betegség alatt, vagy ha túlerőltettem magam valamivel.

Andi!
Már maradok a fenekemen, nem kell aggódni :wink: Kicsit nekem is sok volt ez a kirándulás, úgyhogy lemondtam róla. Csak 3 gyerekkel már nehezebben fogunk felkerekedni...Nagy volt a kísértés!

Juci!
Aranyosak a ruhák!
Ne aggódj, biztos nem lesz baj a kardiológián sem! És ha egy egyes baba el van maradva 1 héttel, azon sem szoktak parázni! Dorci is tuti rendben van! :)

Lili!
Én sem tudok semmi okosat mondani neked, de nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi baj! És csak csatlakozni tudok a többiekhez: tényleg maradj otthon!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Tegnap volt dokinéni, és minden zárt, szuperül állunk. Legközelebb csütörtökön kell mennem, de már nem a magán, hanem a kórházi rendelőbe. Azért örülök, hogy a júni 1-et túléltük, mert akkor volt az uram születésnapja. És még nem ezt szántam ajándéknak. Nagyon sok a mozgás, nem is értem, hogy van ennyi helyük fickándozni. Folsavat már nem kell szednem, és a 37. hét után már magnéziumot se. Azt mondta a dokinéni, hogy mostmár ha jönnek, nem kell a Sotéra menni, hanem mehetek a SzentImrébe!!!!
Minimum két hetet még ki kéne bírniuk, de így könnyebb lesz, hogy nem kell attól parázni, hogy atyaisten, ki ne jöjjenek még.

Egyre nehezebbek, de azért még sok mindent meg tudok csinálni, de sokszor le kell csüccsennem pihenni, meg a lábdagadás is durva, ha nem rakom fel. 17 kilónál tartok :lol:

Istenhegyin Hajdú Krisztina szerintem a legszuperebb, én is mindig (3x) hozzá mentem, csütörtökönként van, érdemes őt kérni, ha van rá mód.

Pestszentimrén a Nagykőrösi út 53 v. 52-ben van az a bizonyos babadiszkont. Ha ismerős vagy ott, akkor van a vasúti átkelőhely, ahol a cukrázda is van. Ott kell még kifelé menni a városból, és onnan a következő utcasarkon a jobb oldalon van, ki van írva, van előtte parkoló

Na gyorsan le kell feküdnöm, mert megver a uram.

Puszi

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok, köszi a válaszokat. Már meg is van a dokimtól a papír, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, majd megyek a háziorvoshoz, hogy kiírjon. Hétfőn bemegyek a munkahelyemre, hogy elmondjam a főnökömnek (férfi), hogy mi a helyzet, és már jövök is haza.
Azért nem vagyok 100%-os, barnázgatok sajnos, de ennek megpróbálok nem tulajdonítani jelentőséget. Végülis a csütörtöki ultrahangon mindkettő szívecske dobogott, pedig előtte kijött egy nagy nyálkahártya darab belőlem, meg némi vér. Két napja gyakorlatilag csak fekszem, olvasok, és kissé barnázgatok.
Tegnap reggel azért elmentünk kaját venni, benéztünk a Libribe, aholis megvettem Szécsi Noémi A kismama naplója című köyvét. Ma reggelre kiolvastam, annyira lekötött. Csak azon csodálkozom, hogy egyesek hogyan viselik olyan jól a koraterhességet. Én pl. kifejezetten rosszul vagyok, bágyadt, hetek óta fáj a torkom, éjszaka alig bírok nyelni, annyira száraz a torkom, és gombóc van benne, hányingerem van a kajától, este feljön a gyomorsavam, stb. Kimozdulni sincs kedvem, csak dögleni, nemhogy aktívan folytatni, amit eddig is csináltam. És még alig vagyok két hónapos.
lili73
 
 


Lili!

A második trimeszter jobb lesz :lol: Nem leszel ilyen vacakul és sokkal aktívabb leszel.
Ajánlom F. Nagy Zsuzsa: Egyből ketten c. könyvét is, szerintem az is tetszeni fog.
Pihenj sokat!

Judit

CSajok!

Tegnap nyolckor már gardróbot pakoltam ( befért minden, szép lett a háló), 10-kor Tesco bevásárlás, utána anyós ebéd, délután vasalás, 4-kor már Abán voltunk az Aba napokon, 6-kor Fehérvár Autó-show, lecsúszott 7 körül majdnem egy egész pizza :oops:
Aztán séta, este 10-re vissza Abára ( hugom hastáncolt). Fél tizenkettőkor úgy zuhantam ágyba :lol:

Ma reggel megpróbálkoztam a Gravidával, hátha már nem jön ki...
hát a reggelimtől elbúcsúztam :roll:

Szép vasárnapot!

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok Lányok!

Juci!
Te aztán nagyon aktív vagy. Én, ha fele ennyi dolgot csinálnék egy nap, az is sok lenne. És legkésőbb este 10-kor kidőlök a sorból. :oops: Persze ez nem újdonság, mert régebben is max. 10-ig voltam hitelesítve. :) Persze reggel már kuvikkolok 6 körül...

Kata!
Tö jó, hogy minden okés veled! Még néhány hét és veled lesznek a fiúk! És az még jobb, hogy már nem kell a Sotéra menned, ha netán úgy döntenének, hogy előjönnek! :)

Köszi a pestszentimrei babadiszkont címét. Nem jártunk még arra, de elég közel van hozzánk, úgyhogy valószínű útba fogjuk ejteni.

Félig-meddig visszaolvasva a topicban láttam, hogy be akartál szerezni egy szopipárnát. Végül megtörtént? És a nagyobb, ikreseknek valót vetted meg, vagy a kisebbet? Nem túl nagy a nagy?

Lili!
Nagyon helyes, ne erőltesd a munkát, pláne, hogy van egy kis barnázgatás is! Pihenj, feküdj, olvasgass! Ez most a dolgod!
Később jobb lesz!

Tontica!
Mi újság? Benn fogtak a kórházban? Remélem minden okés!

Kellemes vasárnapot mindenkinek!

Gica

Kép
gica1
 
 


Tontica!
Minden rendben?
Juci!
Nem volt valami lájtos a tegnapi napod!Mennyi időnként hánsz még?Nem próbáltad a HIPP NATAL nevű kismamáknak való étrendkiegészítőt?Én most vettem a Brendonban,mert a dokim csak kétnaponta engedi az Elevitet vagy a Gravidát!De én nem eszem sajna annyi zöldséget meg gyümit,hogy pótoljam a vitaminokat,így amikor nincs vitamin aznap van HIPP!Ez egy folyadék!
Egok!
De jó,hogy már tutira túl vagytok a veszélyes SOTE-n!Örülök!Mindjárt itt lesznek a ki pöcsösök!
Gica!
Megkérdem a masszőrt,hátha ismer valakit a IX.kerben.

A masszőr mindenkinek ajánlom,mert annyira lemerevedik a hátad,hogy nem tudsz nyújtózni,hajolgatni,de a maszitól nagyon jó utána!Oldalt fekszem,hasam alatt párna,mintha otthon lennék és az uram csinálná!
Lili!
Sok-sok pihi!Ügyi vagy!Rutascorbint szeded?
Vendég
 


Jaj, Csajok, nem, nem fogtak bent, nincs semmi baj, minden negativ es mar jobban vagyok, valoszinu tenyleg a tablettatol lehetett (vagy ki tudja!).

Egok de nagyon jo hirek! Nagyon irigy mert nemsokara a kezedben tarthatod a babakat! :D

Lili en is pecseteltem az elejen es nem lett semmi baj csak nagyon szigoruan kell venni a fekvest!

Tobbiek bocsi, faj a hatam!

Ja, pocikep:
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Sziasztok!

A hét eleje elég mozgalmas lesz:
Holnap táppénzes papírért kell mennem, utánna pedig a munkahelyemre!!!
Kedden védőnéni: vizelet vizsg., súlymérés???, vérnyomás stb....
Szerdán pedig végre doki, már nagyon várom, szinte visszaszámolom az órákat, hogy még mennyi van hátra addig. (Ha jól számolom még 66 óra!!!)

Tontica
Szupi, hogy már jobban vagy, és a pocód tényleg nagyot nőtt!!!
Ez enyém pocók most akkora, mint a Gergővel szüléskor...

Kata
Nagyon örülünk a jó híreknek, mi is a 37. hetet céloztuk meg, remélem addig bent is maradnak!!! Ja és az én babóim is olyan ficánkolással tudnak lenni...

Maminti
Látom titeket sem kerül el semmi baci, én is újra lebetegedtem, fáj a torkom, a fejem, a füleim és a térdeim, hőemelkedésem is van, így alig bírok este aludni, és persze olyan zizi vagyok, hogy semmilyen gyógyszert sem merek bevenni, így iszom a mézes meleg teát (pfújjjjj)! Szorítok, hogy gyorsan gyógyuljatok meg....

Gica
Én is rengeteget forgolódok este, hol a jobb, hol a bal felemen fekszem, közben pisi, aztán meg alig bírok visszaaludni...

Benszi
Ropikirálynő ez nagyon jó, én is szeretem a ropit...

Kép
Kép
times
 
 


Sziasztok!

Benszi!
Van Hipp Natalom, csak mikor mondta a doki, hogy kicsi a Dorci, gondoltam, hogy mivel már két hete nem hánytam, hátha bent marad a Gravida ( azért hagytam abba, mert folyton visszaköszönt ), de nem :roll:
Szóval marad a Hipp, meg a sok zöldség, gyümi.

Azt el is felejtettem írni, hogy szombat, vasárnap is éltünk házaséletet :oops: Olyan jó volt :oops: :oops: :oops: Bevallom azért mind a kettőnkben van egy kis félsz...Ti hogy vagytok ezzel a témával :?:
Nálunk a doki azt mondta, hogy a 20. hétig nincs akadálya, aztán majd meglátjuk. Az már csak egy hét :cry:

Tontica! Nem semmi a pocid, szépen gömbölyödsz, de nagyon csini.

Mindjárt megyek a kórházba a "C" vizsgás dokihoz, az UH-ra, kicsit fosok, de azért valahogy olyan "nem lehet semmi baj, jó érzésem" van. Szorítsatok!

Puszi!

Judit

Szép napot!

jucicuki
 
 


Tontica!
Örülök,hogy jobban vagy és édes a kisfiad!Szép a pocid nagyon!
Times!
Mozgalmas heted lesz neked is!Nekem ma UH,majd este fél9 masszőr!Szerda masszőr,péntek táppénzes papír+ortopédia fél 4-re majd masszőr 8-ra!Ja és a váratlan dolgok nincsenek is benne!
Juci!
Sex!Hát én már 4napja mindennap ráugrok apura!Az meg nem érti mi van velem!hihetetlena sex terhesen.Ha tudom ezt akkor egész életemben terhes leszek!Nálunk apu van betojva!Mindig kérdi:-nem fáj? mondom:-nem csak ne hagyd abba,ne állj meg! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: szerintem ők jobban bevannak szarva ettől,mint mi!Jó utána 5percig olyan a hasam mint a kő!De megéri :oops: :oops: :lol: :lol:
Bocsi a részletekért,de ez egy olyan őszinte csapat!
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttünk! Ez a doki is azt mondta, hogy minden rendben van a csajokkal :lol: :lol: :lol:

Szép napot Mindenkinek, kicsit ledőlök pihenni, az ebédgyártás előtt.

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


sziasztok!
nagyon beindultatok! :D

Judit! klassz, h minden rendben, a hányás kevésbé. :? pihengess. és megnéztem a képeket...nőddögél ám az a pocak is ;)

Benszi, ropi? nem. valójában még mindig nem kívánok semmit. a tejet meg az almát mondjuk, de nincs az a nagy vágy.
a szex, az más :oops:
Judit, csak a 20ik hétig lehet???? :shock: :shock: :shock: én azt olvastam, h a harmadik harmadig. mondjuk, a dokim már rég megtiltotta, de én szex nélkül tizsta hiszti vagyok. így mostanában azért heti 1-2 rendszeresen befigyel. muszáj. és egyetlen egyszer! keményedtem be tőle. szerintem, nem árthat. 8)
Benszi, ugye milye frenetikus terhesen? az a sok vér mind ott lenn... ki kell használni, és kész (én világ életemben elég élveteg dög voltam... miért most változna ez meg? :oops: :roll: :wink: ). és csak őszintén. azért vagyunk itt, nem?

Kép
an°°di
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: