Új privát üzeneted érkezett!

Egy ideje erősen tapasztalom magamon a cukorbetegség jeleit. Bár megyek hamarosan orvoshoz, addig is szeretnék tájékozódni arról, hogy milyen károkat okozhat az én betegségem a babának (18-19. hétben vagyok). Tudnátok abban segíteni, hogy kb. mikor írtatok erről, vagy hol találok a témáról bővebbet?
Előre is köszi!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


KíváncsiKép

Ezt találtam fentebb ezen az oldalon:

"Nem válaszoltam arra, hogy milyen hatása van a magzatra, ez ugyanis nagyon sokrétű, a szimpla felsorolás még ijesztőbb lenne (OK: fejlődési rendellenességek száma több, gyakoribb vetélés, magzati elhalás a középső időben és a szülés körül, túl nagy magzat - sérülés a szülés alatt, agyvérzés, újszülöttkori vércukorszint csökkenés=hypoglikaemia, sárgaság stb ezek csak a leggyakoribbak)
De ez így nem korrekt, mert kellenének hozzá a statisztikai adatok és a körülmények - együtt egy tanulmány, mely egyébként sok helyen elolvasható, talán a Dokumentáció-ban is."

Remélem azért Nálad nem lesz semmi gondKép

Tüni
tüni
 
 


Hát ez biztató!
Tüni, azért köszönöm! Kép Remélem, nem a legsúlyosabb válfaját szedtem össze. Bízom az orvosok szakértelmében, csak megtalálják a helyes gyógymódot. Hát tehetek mást? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 

 
 

Judit!
Én a magam részéről csak olyan "szülőnőt" vállalok, akit az "én" munakcsoportomban gondoznak. Ez ugyan árukapcsolásnak tűnik, de jogos önvédelem. Miért?
A terhességi cukorbetegségnek a leggondosabb gondozás mellett is több szövődménye van, mint egy egészséges terhességnek, bármi történik, keresni kezdik a felelőst: cukorbeállítás-szülészeti-neonatologiai szövődmény, ki a hibás? Egy munkacsoportban, ahol már a terhesség alatt is azonos elvek alapján, összecsiszoltan dolgoznak, értik egymást (és a szakmát) már korán tudják egymást is figyelmeztetni a veszélyekre, és kevesebb a szövődmény. A csoportmunka, és a cukorbeteg gondozása tipikus csoportmunka, alapvető jelentőségű. Ezért.

Kiváncsi!
Tüni az én szavaimat idézte. Szerintem a bizalom nem elég, olvassa el a fenti sorokat is. És talál a Babanet könyvtárában is még infokat.....
gyuri
Szeged
 
 


gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Emlékezhetsz, nemrég még én is, mint gdm-es kismama írtam ide. A vége felé (33-34. hét) már inzulint is kaptam naponta 4-szer ( emlékeztetőül írtam ). Ikerfiaim most 7 hetesek és kiderült, hogy agyi oxigénhiány miatt izomtónus zavaruk van. A szülés alatt nemigen lehetett oxigénhiány, mivel 10/10-s apgart kaptak és különben is császár volt. A kérdésem, hogy elégtelen lepényműködés okzhat -e ilyesmit. Korábban írtad nekem, hogy a 36-ik héttől jelentkező hirtelen vércukorszint esés lehetett lepényelégtelenség jele. Várom válaszod, köszönettel:

Kriszta
krisztike01
 
 


Kedves doktor úr,
igenis, értettem! Kép Elolvastam, kikupálódtam. Amennyire tőlem tellett. Meggyógyítani ugyan nem még tudom magam, de most jöhet a bizalom (szűrve)! Ma megyek az eredményért, ha megtudom az értéket, megírom ide is. Kép
Köszönettel:
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


T Doktor Úr!
Ônöknél a Szabolcs utcában jelentkezhetek akkor is ha még nem vagyok terhes?
Bandus
bandus
 
 


Bandus33!
IGEN!!! az a legjobb időszak!

Krisztike!
Az ikerterhesség sokkal súlyosabb "betegség" mint a terhességi cukorbetegség, több bajt okoz, több magzati ártalomhoz vezet. Ezt kevesen érzékelik. Pl. sokkal gyakoribb a magzati oxygénhiány, mint szingli (normál) terhességben. Valószinübb, hogy a terhesség alatt keletkezett oxygénhiány, ha tényleg ez történt. Még nagyon kicsik a gyerekek, kisebb tonuszavar még normálisan is lehet!
Azt javaslom, fordulj szakemberhez, keresd meg pl. Berényi Mariann-t a Szabadsághegyi Fejlődésneurologiai Intézetben (vagy valami hasonló a nevük), ott pontos diagnózist adnak és a korán megindított kezelés az enyhébb esetekben TELJES GYÓGYULÁST hozhat. Gyorsan kell cselekedni! Minél korábban diagnosztizálják és kezdik kezelni, annál teljesebb a siker!
gyuri
Szeged
 
 


Természetesen voltunk neurológián, ott kaptuk a diagnózist és már kezelik a babákat a Dévény tornával. Amire edig nemigen kaptam biztos választ, az az, hogy mikor történt az oxigénhiány, ugyanis naponta csináltak NST-t, a szülés pedig mint írtam problémamentes volt.
krisztike01
 
 


Krisztike!
A Dévény módszer a lehető legjobb hely izomtónus problémára! Az én első babám erősen hypoton izomzatú volt. Nekünk sajnos nagyon komoly gondjaink voltak, ami túl hosszú történet, de először kb 6 hónaposan a Katona módszerrel kínlódtunk 3-4 hónapig semmi eredménnyel pokoli erőfeszítésekkel. Sajnos csak kb 9 hónaposan kerültünk Dévényesekhez. Ég és föld a különbség!!! A megdöbbentő számomra az volt, hogy az orvosi szakvélemény a gyerek gyógytornára hordásáról annyi volt (több irányból): anyuka, ha akarja, hordja.. és némi elnéző mosoly. Bíztatás, útmutatás nem igazán...
Nagyon nehéz időszak volt. A Dévényes kezeléseken sok gyereket láttam különböző eredetű és szintű izomtónus problémákkal. Csoda, amit tudnak!!!
Számomra érthetetlen, hogy a neurológus szakemberek miért nem ismerik vagy miért nem ismerik el a Dévény módszert. A vizsgálatok, az orvosi kezelés (ha van!!???) mellett a szülő nem ülhet ölbe tett kézzel, muszály tennie valamit.
kustyi
 
 


Krisztike!
Még valami! Arra a kérdésedre, hogy mikor és miért történt az oxigénhiány szerintem soha nem kap választ az ember. Ha orvosi hiba volt, nem fogják bevallani, de leginkább az a nagy igazság, hogy erre a kérdésre nem is nagyon lehet választ adni. Nagy lutri egy terhesség, a vizsgálatok nézik ezt-meg azt, de pl. egy 12 v. 18 hetes terhesnek nincs ember a földön, aki azt mondhatná, hogy 'minden rendben'. csak azt mondhatják, hogy 'amit néztünk az jó'. Sajnos nagyon keserűek a saját tapasztalataim, megjártuk a poklok kínjait egy probléma mentes terhességből született -4-5 hónapig egészségesnek tűnő-kisfiúval.
Kustyi
kustyi
 
 


Nekünk szerencsére a neurológus rögtön a Dévény tornát ajánlotta és tényleg minden kezelés után átmenetileg jobban vannak.
krisztike01
 
 


Kedves Csákány Doktor!
Köszönöm a választ, azóta sok mindent végiggondoltam, és "megállapodtam magammal".
Arra gondoltam, hogy ha terhes leszek, először a másik kórházba kezdek el járni, ahol ellenőizni fogják, hogy kialakul -e újra cukorbetegség.
Ha kiderül, hogy igen és újra inzulin kell, akkor valószínűleg visszamegyek a Klinikára.
Ott is nagyon kedves a doki, és ha úgy alakul, biztos nem származik belőle hátrányom, hogy megpróbáltam máshova menni.
Jobb kompromisszumot nem tudok kötni magammal.
Egyébként azt írtam, hogy teljesen egészségesen született a fiam, ami nem igaz, csak nem kapcsoltam össze a cukorbetegséggel az ő betegségét.
Milroy-szindrómával született, elég rémisztő neve van, de annyit jelent, hogy az egyik lábfeje duzzadtabb kicsit, mint a másik, ezért mindennap masszírozom és félévente Pestre járunk kezelésre.
Valószínűleg kinövi.
Köszönöm!
Judit
szabonehjudit
 
 


Kedves Doktor Úr!
Elnézést ,hogy folyton kérdésekkel bombázom.Holnap megpróbálok telefonon idöpontot kérni önökhöz,hogy a szabadságot idöben be tudjam jelenteni a munkahelyemen.Nagyvonalakban elmondaná nekem ,hogy milyen vizsgálatokra számithatok?
bandus
 
 


Judit!
Nem tudok arról, hogy az általam egyébként nem ismert Milroy szindroma és a cukorbetegség közt összefüggés lenne. A Milroy ismeretlen nekem, de azokat a rendellenességeket, amelyek összefüggenek a cukorbetegséggel ismerem.
Döntésének, egyébként én mint gondozó orvos nem örülnék, mert a mániám, hogy a terhesgondozáson, sőt annak elején is már csaknem minden fontos dolog eldől. Aki hozott anyagból dolgozik. komoly kockázatot vállal. És ha lehet ne kockáztassunk.

Krisztike!
"Amire edig nemigen kaptam biztos választ, az az, hogy mikor történt az oxigénhiány, ugyanis naponta csináltak NST-t, ..." Erre már kaptál, egy nem egészen jóindulatú, de nem szakszerűtlen választ Kustyitól, most olvasd el az enyémet is.
A NST szűrővizsgálat, ez azt jelenti, hogy hibázik, a hibaszázalékot az ikerterhesség még növeli is (bővebben erről a kérdésről olvashatsz a Babanet könyvtárában), tehát a negatív eredmény (és a pozitív is) nem biztos, csak tájékoztató adat, azaz előfordul oxygénhiány negatív NST esetén is! mottó: "Nem vagyunk mi istenek".
gyuri
Szeged
 
 


Köszönöm a válszodat, a lényeg, hogy jelenleg azt mondják, hogy valszeg. nyom nélkül gyógyulni fognak. Ez már örök titok marad, de végülis tényleg a lényeg, hogy meggyógyuljanak és most erre koncentrálunk.
Mégegyszer szertném megköszönni minden kismama nevében, hogy fáradságot és időt nem kímélve válaszolsz kérdéseinkre és bíztatsz minket ha valami probléma merül fel. További jó munkát kívánok:
Kriszta
krisztike01
 
 


T. Doktor Úr!
A megadott tel.számon csak hétfön és szerdán érem el a Dr.Baranyi Évát?
bandus
 
 


Kedves doktor úr,
a terheléses cukor eredménye jó lett (az értékét nem tudom, nem árulták el), eszerint mégse vagyok cukorbeteg. Ez jó hír, ugyanakkor nem értem, mi okozta hetekig tartó és egyre erősödő, csillapodni nem akaró viszketésemet a testem bizonyos jól körülhatárolható helyein, amely viszketés azóta, hogy következetesen irtom a szénhidrátot az étrendemből, szűnni látszik. Az éjszaki szomjúság, többszöri pisilés viszont maradt. Jó, ez nem nagy újság, a többi terhesség alatt is jóval többet pisiltem, mint máskor, habár az állandó, kivált éjszaka jelentkező szomjazásra a korábbiakból nem emlékszem...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Tisztelt Csákány doktor úr!

Azt szeretném megtudni, hogy a Jahn Ferenc kórházban az apukajelölteket beengedik-e a műtőbe, ha császáros szülés van?
Válaszát köszönöm!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Kedves Doktor Úr!
Nagyon köszönöm, hogy válaszolt minden kérdésemre.
Azt hiszem egyenlőre nyitva hagyom a kérdéseket, és majd akkor hozok döntést, ha aktuális lesz.
Mindenesetre tájékoztatni fogom, hogy mi történt.
Egyébként nagyon megnyugtató, hogy van valaki, aki válaszol a sokszor túlságosan is (bár nem tudom terhesen lehet -e túlzásba vinni) aggódó kismamáknak.
Erre sokszor a rendelőkben nincs idő.
Judit
szabonehjudit
 
 


Bandus!
Azt hiszem mindíg.

Yndi!
A műtői sterilitás alapkövetelménye, hogy a műtét alatt a lehető legkevesebb ember legyen a műtőben, emiatt ahol más lehetőség is van, még az orvostanhallgatókat sem engedik be. Ezért apák nálunk is csak az előtérbe jöhetnek be. Egyébként nem tudom hogy tűrné a felesége beleinek látványát, és a néha jelentősnek tűnő vérzést? A műtő nem a szülőszoba. Másrészt, ha jól tudom most is a Szabolcs utcába jár, csak nem akar emiatt váltani? Mi a fontos?

Judit!
A mértékletesség mindíg dicsérendő erény. Terhesen is. A túlzott aggodalom, káros, mert saját magán kívül a környezetét is stresszeli, márpedig a szülészetben három súlyos stresszhelyzet van:
1. Anyai
2. Magzati
3. A személyzeté - és ez a legveszélyesebb!
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt doktor úr!

Nem is a beleimet szeretném mutogatni, csak van olyan kórház, ahol az apuka bent lehet császárnál is, természetesen nem a "szétkapott" fertájon ;-)
Egyébként csak érdeklődtem, nem tervezem a váltást.
Köszönöm válaszát!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!
Ha nem a "szétkapott" fertályon, akkor hol? Ha csak a "fejnél ül" (nem látja a szétkapottat) akkor zavarja az aneszteziologust.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt doktor úr!

Én kis naívként úgy képzeltem, hogy a fej környékén. Mert azért szerintem egy apuka sem menne be, hogy belülről is megismerkedjen a dolgokkal; és ezt szerintem egy anyuka sem szeretné. Pár történetet olvastam már, hogy a férjük bent volt a császárnál is, gondoltam akkor biztos így. Meg emlékeim szerint nálam az aneszteziológus a balomon volt, és a jobbom még szabad volt, elfért volna ott akár egy férj is ;-)
Egyébként akkor hogy tudják azt egyes helyeken megengedni, hogy az apuka bent legyen egy nagyműtéten, ha olyan fontos a minél kevesebb személy bentléte a fertőzések elkerülése végett?
Még egy kérdés: tervezett császárnál én eddig a spinális érzéstelenítésről hallottam csak, nekem is az volt. Engedélyezhető egyébként az epidurális is? Úgy hallottam ( persze koránt sem biztos, hogy jól ), hogy a különbség a kettő között csupán csak a tű vastagságán múlik, amivel bekötik az érzéstelenítőt.
Köszönöm válaszát!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Yndi!
Ha emlékszik, a balján és jobbján a hasa körül orvosok és a műtősnő áll. A fejnél van egy altatógép, többnyire kissé jobbra, a fej és a gép között-mellett pedig aneszteziologus orvos és asszisztensnek van helye.....
A "legkevesebb" elve bár helyes, nem mindíg tartják be, nem ez az egyetlen...
Nem csak a tű vastagsága, nem is az a legfontosabb különbség. Az két technika, az adott szituációtól függ, melyiket választják.
gyuri
Szeged
 
 


T. Doktor Úr!
Sikerült elérnem a doktornöt,de sajnos nem fogad,mert még nem vagyok terhes,messze lakom és itteni nögyógyászom van.De ha nagyon ragaszkodom hozzá,abban az esetben,ha innen kérek beutalót,a javaslata ,üljek le beszélgetni az orvosommal.
Azért köszönöm a segitségét.
Bandus
bandus
 
 


Tisztelt doktor úr!

Köszönöm válaszát!

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Még biztosan egyen-ketten emlékeztek rám. Csak egy kicsit dicsekedni szeretnék a 7 hetes Lili babámmal.
Gyuri!
Remélem jól vagy, és sok a munka Kép Nálunk minden rendben, tartom a súlyom, (16 kg-ot fogytam a terhesség alatti diétának köszönhetően, és most jól vagyok, és szebb vagyok Kép Kép )
Szóval íme Lili:
Kép
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


"Nálunk minden rendben, tartom a súlyom, (16 kg-ot fogytam a terhesség alatti diétának köszönhetően, és most jól vagyok, és szebb vagyok"
OK!
De érdekes lenne demonstrálni a különbséget is!
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Csákány doktor Úr!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot, ugyanis ma voltam a terheléses vércukorvizsgálaton, ahol nagyon megijesztettek. 26 hetes terhes vagyok, március elején voltam a védőnőmnél, aki vizeletvizsgálat után mondta, hogy egy picit a normál érték felett van a cukrom, (lakmuszpapírral nézte) de ne izguljak, ez lehet attól, hogy a reggelimbe n esetleg sok cukor volt. Idegesített a dolog, 2 nap múlva visszamentem, hogy nézzük meg mégegyszer, akkor a normál érték alatt volt. Ma reggel az első vérvizsgálat után azt mondta a nővér, hogy rettentően magas lett a cukorértékem, (6,9) és ez olyan súlyos éhgyomorra, hogy nem ihatom meg a glükózoldatot, mert ott nincs orvos (BME labor) és még a végén bekómázok.
Javasolta, hogy menjek máshova elvégeztetni a terheléses vizsgálatot. Sajnos a nőgyógyászommal nem tudtam még beszélni, mert hétfőig külföldön van. Egyébként semmi panaszom nincs, nem vagyok kövér, 170 centi, 55 kilóról indultam, most 61 vagyok, aktívan sportoltam, most a terhesség idején is sokat mozgok (torna, úszás). A családban nem fordult elő cukorbetegség. Eléggé meg vagyok ijedve, bár ma volt olyan is aki azt mondta nekem, az övé magasabb volt terhesség alatt, ezzel még nem kell foglalkozni. Mi az igaz, és mennyirre súlyos az éhgyomorra mért 6,9-es érték?

A válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!
cseszi
 
 


Doktor Úr, a koromat kihagytam, ha ez is számít valamennyire, 28 éves leszek májusban!
cseszi
 
 


cseszi!
Ez olyan kaotikus előadás, hogy nem tudok benne kiigazodni.
Mi az hogy lakmusz? Talán egy tesztcsikkal nézte a vércukrot? És használt hozzá egy "gépet"?
Na.
Ha a vércukor éhgyomorra 6.9 mmol/l, az bizony magas, meg kell ismételni és ha az is ilyen akkor tényleg nem szabad terhelni, mert ez önmagában elegendő a terhességi cukorbetegség diagnózisához, el kell kezdeni a diétát, erre fentebb is igen sok bölcs tanácsot talál.
Ha a 6.9 bármilyen étkezés után volt akkor a teendő: elvégeztetni a szükséges vizsgálatokat, ebből többféle módszer is van, azt csinálják, amihez az Ön orvosa (terhesgondozója) ért.
Megijedni nem kell, reálisan kell foglalkozni a kérdéssel. Nyugi.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt doktor Úr!

Köszönöm a válaszát, a kezdeti idegességhez képest valamivel már nyugodtabb vagyok, főleg miután végigolvastam a fórumot, már nagyjából képben is vagyok mit kell tennem. Az orvosommal sajnos csak hétfőn tudok beszélni, de csütörtök óta már tartom a 3 óránkénti evő diétámat, csak hát a szénhidrát számolgatós dolog még elég zavarosnak tűnik.
Igen ez a lakmuszpapír tényleg hülyeség volt, tesztcsíkkal nézte a védőnőm,(semmilyen gépet nem használt) ami egy esetben pozitív volt, két nap múlva negatív. A vérvételkor az éhgyomri értékem lett 6,9 mmol/l, de jövő héten ezt úgyis megnézik ezek szerint mégegyszer. Viszont már egy hete a vérvétel előtt benne voltam egy jó kis náthában ezért is (meg szeretem is) rengeteg jó kis sűrű házimézet ettem, ez ekkora nagy mértékben befolyásolhatja e a cukromat, hogy ennyire magas érték jött ki?
Ha pedig elő fogják írni a diétát, 160-180? akkor az is gond e ha ettől kevesebb szénhidrár jut a szervezetembe?
Remélem ez a levél már nem tűnik kaotikusnak, mert a fejem azért még mindig az.

Köszönöm még egyszer, hogy segít és hogy itt van velünk!
Egyébként bármit megteszek, csak nehogy baj legyen a babánkkal!
cseszi
 
 


Tisztelt doktor Úr!

Köszönöm a válaszát, a kezdeti idegsséghez képest valamivel már nyugodtabb vagyok, főleg miután végigolvastam a fórumot, már nagyjából képben is vagyok mit kell tennem. Az orvosommal sajnos csak hétfőn tudok beszélni, de csütörtök óta már tartom a 3 óránkénti evő diétámat, csak hát a szénhidrát számolgatós dolog még elég zavarosnak tűnik.
Igen ez a lakmuszpapír tényleg hülyeség volt, tesztcsíkkal nézte a védőnőm,(semmilyen gépet nem használt) ami egy esetben pozitív volt, két nap múlva negatív. A vérvételkor az éhgyomri értékem lett 6,9 mmol/l, de jövő héten ezt úgyis megnézik ezek szerint mégegyszer. Viszont már egy hete a vérvétel előtt benne voltam egy jó kis náthában ezért is (meg szeretem is) rengeteg jó kis sűrű házimézet ettem, ez ekkora nagy mértékben befolyásolhatja e a cukromat, hogy ennyire magas érték jött ki?
Ha pedig elő fogják írni a diétát, 160-180? akkor az is gond e ha ettől kevesebb szénhidrár jut a szervezetembe?
Remélem ez a levél már nem tűnik kaotikusnak, mert a fejem azért még mindig az.

Köszönöm még egyszer, hogy segít és hogy itt van velünk!
Egyébként bármit megteszek, csak nehogy baj legyen a babánkkal!
cseszi
 
 


Bocsánat a duplázásért!
cseszi
 
 


Gyuri!

Igyekszem előkeríteni valami jó képet magamról Kép

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


cseszi!
Még egyszer: NYUGI.
Addig, amíg nem tisztázták van-e baja, azaz a vércukrait a megfelelő módon nem mérték meg, lényeges diétára sincs szükség. A "mézelést" azért abbahagyhatja, túlzásba valóban nem kell esni. Ha a mérések cukorbetegséget igazolnak, akkor kell a pontos diétát tartani, de erre megtanítják.
Ugy hogy mégegyszer: Nyugi.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok.

Doktor Úr, megnyugodtam. Ma reggeli éhgyomri vérvétel eredménye 7.22mmol/l vércukor. Persze nem terheltek, bár ezért külön szólnom kellett, hogy várják meg az első eredményt, addig nem iszom meg a cukrot. Voltam diabetológián, megkaptam a CH táblázatot, az instrukciókat, 170-es diéta, 6 étkezésre elosztva. Jövő héten bevonulás a Szent Imre kórházba cukor profil vizsgálatra. Egyelőre szinte még fel sem fogtam az egészet, csak ülök bambán és arra gondolok, hogy az elég szétszórt életembe hogy fogok rendszert vinni és mit eszem a legközelebbi étkezésre? Kép

De legalább a mérleget már megvettük...

Meg tulajdonképpen meg is nyugodtam, most már fix a cukor, megvannak a tennivalók, nem tipródom azon, hogy most mi van.

Már csak azt nem értem, kíváncsi vagyok Doktor Úr mit szól hozzá, hogy a nővérem 3 évvel ezelőtt szülte a 3. gyerkőcét, és előkerestük a régi leleteit, amin félidőben az éhomi értéke 7.6 volt.Annyit mondtak neki, ne egyen csokit. (Esztergomi kórház) Szülés után sem nézték a cukrát, a babáét igen, nem volt semmi gond. Azóta ugye eltelt 3 év és ekkora változások vannak?

cseszi
cseszi
 
 


Egyébként van itt valaki, akinek ilyen magas volt az értéke és megszült már? Mert nekem azt mondták, hogy számíthatok rá, hogy ez az érték nem kifejezetten terhességi cukor, hanem rendes, tehát így is maradhat, hogy már egész életemben figyelni kell. Van valakinek erről tapasztalata?

Bár tudom, hogy nem lesz így. Ezt a három hónapot szépen végigcsinálom, de biztos vagyok benne, hogy el fog múlni, tehát szülés után már nem is izgat ez a hülye cukor ügy.
Nna.
cseszi
cseszi
 
 


Szia Cseszi!
Igen, itt vagyok! Terhesség alatt inzulinra állítottak be, de én előtte is cukorbeteg voltam.
Gyönyörű 21 hónapos kislányom van. Én úgy tudom, hogy a terhességi cukorbetegség jelzés, hogy a szülés után is figyelj oda magadra!!!! (2. típusú cukorbajt jelezheti)
Az egész titka a jó diéta, és a ,megfelelő orvosi ellenőrzés betartása, és persze hozzáértő orvosok, szakemberek.
Fel a fejjel! Látható milyen sokan vagyunk, és micsoda boldogság, amikor egészségesen megszületik a kicsi babád. Láthatod azt is, hogy aki két kézzel tilatkozott az egész ellen a végére ő(k) is belejöttek. És persze itt van ez a topik, ahol a kismamák, anyukák, és Csákány doktor is segítenek, és leki támaszt nyújtanak.
Üdv:
Erika
n_erika
 
 


Kedves Erika!

Kösz szépen a biztatást, eddig a napom még jól el is ment, (terhestorna, egyebek), de mióta hazajöttem sikerült fél órán belül teljesen magam alá kerülnöm. Úgy érzem képtelen vagyok ezt az egész számolgatósdit rendesen csinálni, ma nem is sikerült úgy ennem déltől ahogy mondták, szerintem kevesebb volt a CH, megettem vacsira fél óra csúszással (nem értem időre haza, nem volt nálam semmi) 2 pár virslit egy szelet diétás kenyérrel paradicsommal és azt érzem, kilyukad a gyomrom az éhségtől, pedig nem is voltam soha nagy zabás és kövér sem vagyok egyáltalán.
Már szinte ide sincs kedvem írni, bocsánat mindenkitől a lehangoló levél miatt, de ma ez van. Talán majd valamikor jobb lesz.
cseszi
cseszi
 
 


Kedves Doktor Úr!

Tudom, hogy problémás vagyok már eléggé, de még egy kérdés felmerült bennem. Hogy lehet az, hogy a múlt heti éhomi 6,9 értékre rá 5 nap múlva odafigyeléssel ( najó, még nem a precíz számolásos, csak úgy itt a lányok írásai alapján saját kútfőből alkotott ) diéta után meg 7,22 lett szintén éhgyomorra? Egyáltalán van értelme a diétának ha nem is hat semmit?!
cseszi
 
 


Kedves Cseszi!

Én is itt vagyok, megszültem ikerbabáimat és hamarosan megyek cukorkontrollra, de itthon jó értéket mértem. Én is inzulint kaptam, az volt a mélypont. 7-szer KELLett ennem naponta, azt hittem, hogy soha nem szokom meg. Inzulin nélkül, csak diétával én is igen magas értékeket tudtam néha produkálni. De a diéta KELL. Akkor is ha inzulint kapsz. Én is a Szent Imrében voltam, hidd el jó kezekben vagy. Ha éhes voltam én mindig sajtot ettem. Az ugyebár hízlal, ennek ellenére fogytam 10 kilót a terhességem alatt. Melyik dokihoz mész a Szent Imrébe? Ott is fogsz szülni? Diabetológiára is oda jársz?
Nagyon sok kitartást kívánok neked, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan akár magánban is. Sok sikert és boldog babavárást:
Kriszta, aki nem is olyan rég hasonlóan érzett, mint te
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!

Köszönöm a bíztatást, hihetetlen hullámaim vannak, egyik pillanatban azt gondolom ok, menni fog, a másikban azt, hogy nem tudom ezt a kiszámolósdit rendesen csinálni. Persze olyankor mindig a kisbabánkra gondolok és próbálom lenyugtatni magam. Mostanában elég sok stressz ért, a melómat a múlt héten végre már otthagytam, de lakásfelújításba kezdtünk elég kevés pénzből, meg a tesóm mostanában lábalt ki egy súlyos betegségből, úgyhogy biztos ezek sem tesznek jót a cukornak. (amit már utálok is: )
Kedden megyünk UH-ra, remélem minden rendben lesz!
A Szent Imrében fogok szülni Fülöp doktornál, meg ott kezdtem diabetológián is!
Szóval biztos fogok kérdezni, úgyhogy előre köszi minden segítséget!
További jó ikrezést, és szorítok, hogy továbbra is jó maradjon az értéked!
cseszi
 
 


Sziasztok Lányok!
Mindenkitöl csak azt hallom ,hogy "jó diéta" .
Mitöl jó egy diéta,sajnos nekem ezt senki nem magyarázta el,tudnátok segiteni?Már az is segitség lenne ,ha tudnátok egy könyv cimet ,amiböl megtanulhatom.Én még a terhesség elött állok,de valószinü a rossz diétának köszönhetöen az inzulin adagomat megduplázta az orvosom,ill. most naponta 3-szor kell .
Köszi elöre i s
Bandus
bandus
 
 


Bandus!
Ezek szerint te amúgy is cukorbeteg vagy? Szerintem feltétlenül keress fel egy helyet ahol jó dietetikusok vannak és segítenek!!!
krisztike01
 
 


Krisztike!
2 hónapja derült ki ,mert babát szeretnék és már a fiammal terhesen is terhességi cukros voltam,ezért kértem beutalót a laborba a körzetimtöl.Az értékeim magasak voltak ,a diabetológián pedig a kivánt terhességre való tekintettel inzulinra állitottak.Azóta is próbálok minden infót összeszedni ,hogyan is kellene diétáznom,de elég nehéz.
bandus
 
 


Cseszi!
Szeretnék neked magánban írni egy-két dolgot ha nem baj, megadnád az e-mail címed?
Kriszta
krisztike01
 
 


Kriszta!

Örülök ha írsz, várom a leveled! E-mail címem: csesztr@freemail.hu

Eszter
cseszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?