Új privát üzeneted érkezett!

Mi voltunk a héten egy olyan előadáson, amit egy menő szekszárdi nőgyógyász tartott, ott is megkérdeztem ezt az őssejt dolgot. Azt mondta, szerinte ez egy életbiztosítás, amit nem baj, ha sosem kell használni, de mi van ha kellene, és nem vettük le....
Csak tényleg piszok drága. A doki azzal győzködte az embereket, hogy egyre több olyan betegség lesz, amit lehet vele gyógyítani, és hogy hatalmas pénzeket költenek el a kutatásokra, és azt is mondta, hogy nem baj, ha kevés amit levesznek, mert lehet szaporítani.
Nekünk is nagyon jól jönne ez a pénz másra, de azért gondolkodunk rajta, és az is egy szempont, hogy a szülők betegségeinél is lehet használni. Ellenérv: Amióta létezik ez még soha egyetlen egyet sem hívtak vissza belőle az országba eddig....
sziszka78
Tolna
 
 


Én is tudok menni a találkozóra, kiegészítettem a listát:

Április 4. péntek 17h, Tranzit Café 1114 Bukarest u. - volt Volánbusz pu. (a Kosztolányinál).

Lei, Binyek, Zsófi, Edina(Pöttöm), Zsófi (aprooka), yuyu79 (Julcsi), Rituspoc, Lanyané, Mecsi, Niki, Rizsimami, Columbine, Szuszu, Veronika, Marcsi, Mazska, Panna, félhold

Beus

Kép
félhold
 
 


Az egyik kolléganőm pár hét múlva fog szülni, és az őssejt levételről azt mondta, hogy a cégek nem nagyon propagálják, de nagyon sok esetben a helyszínen derül ki, hogy nem lehet levenni a sejteket - több barátnője járt így. :(

Egyébként nem tudom, hogy a következő években a kutatások fejlődnek-e annyira, hogy a gyakorlatban is sok mindenre fel tudják használni az őssejteket, de ezen a téren nem vagyok túl tájékozott. Viszont azt olvastam valahol, hogy más kutatások már a menstruációs vérből is ki tudnak vonni őssejteket, az jóval egyszerűbben hozzáférhető - ha van legalább egy lány gyermek, az jó lehet a fiútestvéreknek is. :)

Beus

Kép
félhold
 
 

 
 

niki: OK, hétfőn találkozzunk a Deák téren a Mekinél mondjuk. vagy ha tudsz jobb helyet, nekem az is jó. Hánykor kezdődik az óra? szóval hánykor kéne talizni?
lei
 
 


niki: küldöm e-mailben az Istvános beszámolót!
lei
 
 


Erről az őssejtes dologról eddig nem sok jót hallottam. Amiket Ti is írtatok, nem tudják levenni, amikor kellett volna, kiderült, hogy nem jól tárolták, egyenlőre nagyon kevés helyen hasznosítható, tehát ha le is veszik, nem garancia, hogy bármire jó lenne, ha egyáltalán megmarad addig, kevés ideig tárolható még biztonsággal......ja és persze megfizethetetlen, legalábbis nekünk :oops:
Ami meg is könnyíti a döntésünket.
De nálunk majdnem mindenki doki a családból és egyik sincs oda túlságosan érte, szóval lehet benne valami......

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


lei,

köszi a beszámolót előre is:) a Deák tér Meki jó nekem nagyon, fél 6-kor kezdődik, 5-kor elég ha találkozunk és akkor lesz időnk nyugiban lesétálni az Arany János utcáig:)

sniky
 
 


őssejt dolgot mi is "befagyasztottuk" se anyagilag nem fér most bele, illetve vegyes véleményeket hallottam eddig ezzel kapcsolatban. Bízok a jó szerencsében, hogy soha nem lesz rá szükség, ha véletlenül mégis, akkor addig úgyis kifejlesztenek még más lehetőségeket

sniky
 
 


Az elején mi is úgy gondoltuk, hogy összeszedjük rá a pénzt valahogy, de most már inkább a nem felé hajlunk. Sok mindent lehet olvasni a neten pro és kontra... Azt hiszem, hogy a márciusi Kismama magazinban volt egy érdekes cikk erről a témáról... Majd utána nézek. Igazából ez gondolkodtatott el minket igazán. Kb. 20 kilósnak kell lennie annak a gyermeknek, akinek még elegendő a levett őssejt. Ráadásul a környezetemben lévő orvosok sincsenek teljes mértékben meggyőződve a hasznosságáról. :cry:


Kép

Dorka
dorkak
 
 


hello kismamik!

Üdv az új kismamiknak örömteli növekedést!

Tali ügyben nekem kb. még gőzöm sincs hogy tudok e menni vagy sem, mert napról napra változik a progink. Vagy ott leszek vagy nem :? :(

Őssejt: Mi megcsináltatjuk a levételt. Több olyan cég van mint pl a Krió is ahol lehetőség van részletfizetésre és 20évig tárolásra. nekünk a családba volt olyan betegség amire talán használható lett volna ha annó van ilyen , és most talán a párom 25éves huga is élne. Ezért döntöttünk úgy hogy megcsináltatjuk, mert bár inkább ne kelljen, de jobb ha van!

Igy voltam a légzésfigyelővel is, amit végül is megfogunk venni az angel care AC-301 R légzésfigyelő és bébiőr egyben a http://babaholmiolcson.hu/ a Bippa Kft.nél a legolcsóbb 29990,- mivel nálunk külön szobába lesz a pici. Ha ezen múlna az élete sose bocsájtanám meg magamnak, nekem ennyit megér a kis élete. Lehet túlságosan is féltem már most, de a mai stresszes rohanó művi életben más élni mint régen, mikor mi nőttünk fel. A tudomány a technika is folyamatosan feljődik egyre gyorsabban.

börze: mi vettünk kint egy cumisüvegsterilizálót avent mikrósat 5100forintért + ajándék cumit kaptunk hozzá, és találtunk tök jó kis pasi cuccokat egy csajszinál mondhatni vadiújjak és nagyon olcsón. Kimegyünk a legközelebbire is az már tuti! Pedig azt hittem a párom nem fogja bírni de kitartó volt :lol:

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


pár kép a szerzeményekből :Kép Kép Kép Kép Kép

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


A terheléses vizsgálat melyik héten aktuális? Ez is olyan mint az AFP megadott héten kell menni?

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Mecsi: a Margit kórház terhesgondozási programjában ez van:

Harmadik vérvétel: a terhesség 26. hetében vérképellenőrzés, ellenanyag szűrés (Rh negativ vércsoprt esetén), vizeletvizsgálat, cukorterhelés.

szóval szerintem ezen a bizonyos héten kell csinálni, de azért nem vagyok tuti biztos ebben. :?
lei
 
 


niki: OK, akkor 5-kor a Mekinél!!!! :)
lei
 
 


Mecsi, édesek a ruhák.
Elvileg a 24. hét tájékán kell menni, de van akinek kétszer is van, így ők már az eslőt le is tudták 2 hónappal ezelőtt.
Nekem most azt mondta a doki hogy menjek 2 héten belül bármikor.
Azért választottam a hétfőt, mert az a hosszú napom, este 6ug, és jobb abból lefaragni pár órát. Ennyi lutit megengedhetek magamnak, úgy döntöttem. :wink:
Szóval sztem abszolót nem időhöz kötött, de a 2x. héten kell elvileg valamikor.

Én is nagyon gondolkodom a légzésfigyelőn, hogy melyiket válasszam. Az AC 301/401 szimpi, de nagyon tetszik az amit múltkor itt favorizáltunk többen is, az a babára tehető rezgős. Csak az a baj vele, hogy nincs semmi tapasztalat azzal kapcsolatban. Valakit esetleg nem ismertek aki ilyet használt?
+ egy mentős srác ajánlott egyet kinn a börzén is, ami igaz hogy 37.000, de tartanak újraélesztő tanfolyamot is, ezen kívűl magyar gyártmány, így ha elromlik, azonnal újra cserélik 2 éven belül bármikor és nem kutyulnak vele napokig.+ van beépíthető adóvevős bébiőr finkciója is. Eléggé meggyőző volt, csak kissé drága.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Mecsi, nagyon szép ruhákat vettél!!!

Nekem múlt héten az orvosom a 24. hétre harangozta be a cukorterhelést... és ha minden igaz, akkor " cukros löttyöt" kell innom majd.. :?


Kép

Dorka
dorkak
 
 


Sziasztok!

Voltam a dokinéninél, a kicsit zúzódott térdemen kívül minden rendben! Azért más ne csinálja utánnam ;)

Rita

Kép
rituspoc
 
 


Hoztam pocakfotókat :)

Kép 3. hónap

Kép 4. hónap

Kép 4,5. hónap
lei
 
 


Sziasztok!

Lei, nagyon édi a pocakod!!

Rita, jobbulást és nagyon vigyázz magatokra!! Csak óvatosan!

Mecsi, nekem azt mondta a dokim, hogy a terheléses cukor a 24.-28. hét között kell megtörténjen, ezen belül bármikor.

KépKép
columbine
 
 


Elvileg én is mennék a talira, de kihagytatok a névsorból :oops:

Őssejt témában én úgy tudom, hogy van egy hatalmas európai őssejtbank, és ha valakinek szüksége van rá, akkor szoktak keresni megfelelő donort. Persze nem ugyanaz, mintha kéznél lenne a saját...

Sziszka,
üdv :D

Amúgy nekem a csecsemősökkel az alegnagyobb bajom, hogy amikor az ember lánya kiszolgáltatott, bizonytalan, és dúl a hormonháború, akkor cseszegetik feleslegesen...Csomó bosszús percet okozva ezzel, apont akkor, amikor életünk egyik legfontosabb és legszebb időszakát éljük meg. De persze tisztelet a kivételnek, a II. Nőin is vannak "újhullámos" nővérkék, akikre bármikor számíthatunk, még éjjel is :D

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Szia Ági! Nekem is ezt mondták, úgy látszik SzentImrés szabály :) meglett a cicád?

Félhold, én is megyek talira.

Sziszka, üdv közöttünk!
Vendég
 


Lei, nagyon formás a pocakod!

Lassan elköszönök, mert eléggé hosszúnak éreztem ezt a napot és sajnos éjfél előtt nem kerülök ágyikóba ma sem. Így megpróbálkozom egy kis délutáni szundival.

Vigyázzatok magatokra!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szia Sziszka! Gratulálok a babához és az esküvőhöz :-D
Ha minden igaz, Te már a 4. vagy köztünk, aki Szekszárdon szül. Van Katica, aki most még Pesten él, de Bonyhádra költözik még szülés előtt, és Binyek az ikrekkel Bajáról, meg én (Paksról), és persze Te :-) Egyre nagyobb az esély, hogy páran egyszerre leszünk bent a kórházban ;-)

yuyu79
 
 


Teszek fel pár képet:

Néhány szerzeményem:

Kép babarucik

kismamafelső turiból:

Kép

yuyu79
 
 


Egyébként nem vagyok összezavarodva, a fiú napozót egy barátnőm kisfiának vettem, a kék pulcsit meg még akkor, amikor még nem tudtuk hogy kislányunk lesz ;-)

yuyu79
 
 


Ja és a nemrég szült rokonomtól (unokatesóm felesége) azt hallottam, hogy Szekszárdon nagyon jó csecsemős nővérek vannak :-) Úgyhogy bizakodó vagyok...

yuyu79
 
 


Szia Andrea, meglett a cicám szerencsére :) persze anyáméknál aludt békésen, amíg keresgéltük :) Hazafelé vicces volt, pont emlegettük, hogy milyen bunkók az emberek, hogy nem adják át a helyet meg ilyesmi, erre, a buszon egy fazon külön csinált nekem helyet és a leszállásnál is segített :) olyan kedves volt, nagyon jól esett. Mégiscsak vannak még jó emberek...

KépKép
columbine
 
 


Sziszka!
De jó lesz,hogy ismerősökkel fogunk együtt feküdni!Minél többen,annál jobb...Egy jó társaság átsegít mindenen! :lol: :lol: :lol:
Te kinél fogsz szülni? :wink:

Csajok!Lenne egy kérdésem vagy kérésem!
A talira jön valaki olyan,aki utána a Blaha felé megy haza?Ugyanis a párom odavisz,de utána ő elmegy suliba,aminek 9 elött sosincs vége.Nekem semmi helyismeretem sincs Pesten,azt se tudom,hogy merre kellene elindulnom,de valahogy el kéne keveredjek a Kertész utcába,ahol alszunk.Tud valaki segíteni egy béna vidékinek? :?: :lol:

binyek
 
 


Elvileg most végre sikerült feltölteni pocakfotót.

Kép Pocakfotó :)

Beus

Kép
félhold
 
 


Szia Binyek!

A Kosztolányiról a piros 7-essel jutsz el legkönnyebben a Blahára (közvetlen járat), majd megmutatom a megállót. :) Még nem tudom, hogy merre megyek tovább, de valószínűleg arrafelé, csak lehet, hogy előbb leszállok - aznap még egy céges vacsira is kell mennem.

Beus

Kép
félhold
 
 


Sziasztok!

Ha jól számolom, akkor 3 jóga dvd-t kell vinnem: betti1, aprooka és Csenge részére. Nem is dvd lesz az, hanem cd, mert arra is ráfér. A dvd lejátszó azt is lejátssza. Kicsit konvertáltam rajta, hogy biztosan jó legyen, de mégegyszer hangsúlyozom, hogy sima dvd-n lejátszón nem megy, csak olyanon, ami divx-es. Vagy számítógépen kell lejátszani. Na jól van, nem akarok itt okoskodni.

Inkább küldöm a frissített excelt:
babatábla

szuszu
 
 


Szuszu, nekem pont jó lesz, mert a számítógépen szeretném lejátszani, az van a nappaliban, ahol van elég hely a mozgáshoz :D Előre is köszönöm. Megyek terveim szerint, de nem tudom mikor érek oda. Te meddig maradsz? :wink:
Vendég
 


El tudná valaki küldeni még egyszer a névnaptervező honlap címét? Nem találom...
Vendég
 


Vendég
 


Köszi Beleki! :)
Vendég
 


Üdv mindenkinek,

Yuyu: Nagyon helyesek a szerzeményeid. Nálunk is sok kék ruha lesz, mert olyan családból kaptuk őket, ahol 2 fiú van... :lol:

Nagyon helyesek a pocakfotók! Nézegetem a fotókat és az jut eszembe, hogy nekem egy kis bálnám lesz, mire megszületik... :lol:

A holnapi találkozóra én is fogok tudni menni, és az is lehet, hogy 17 óra előtt érkezem...

Szuszu: köszönöm, hogy beraktál a táblázatba, és ha még nem túl késő, szeretnék én is kérni egy cd-t, vagy dvd-t. Ha nem sikerül, az sem gond. Előre is köszönöm.
Hogy tetszett a Baross utcai torna? Én is nézegettem a honlapjukat....

Kép

Dorka
dorkak
 
 


Halihó..

Mekkora méretű rucikat vettetek? 56? vagy már 62?

Képzeljétek kaptunk egy csomó 3-6 kg-ig Libero pelenkákat, két nagy dobozzal (360 db), nagyon jól jön, ja meg pár apró zoknit. :)

Szép napot!
Vendég
 


Szuszu!

Előre is köszönöm nagyonnagyonnagyon!!!!
Én is gépen játszom le, szóval nekem a formátum mindegy. A helyet meg majd kialakítom.

Félhold, nagyon aranyos a pocakod!

Sztem ha egyszer kékek a rucik, akkor sincs nagy vész. Pl. Találtam kinn egy fantasztikus anyagból készült kiskabátot a börzén és úgy bánom, hogy nem hoztam el.
Ráadásul mi is inkább fiúsabb ruhákból kapunk utánpótlást, de hát pár hét kedvéért azért nem akarok annyi új rucit beszerezni. A későbbiekben meg reméljük a sógornőm testvére visszajuttatja a lányosabb ruhákat is mert ő most szül májusban.
Bár nálunk még mindig titok őfelsége lábaköze. :lol:

Egy nem egészen babatémába vágó kérdés: Most vezetik be nálunk a cafateria rendszert és az itteni "taácsadókon" kívűl jó lenne valaki semlegesebb emberrel is beszélni, hogy most mit érdemes választanom, mert baromi magas a keretem, de ugye tgyás, gyes alatt nem jár, így ha hülyeséget igényelek, pont a legrosszabbkor, ősszel követelik majd vissza rajtam.
Ami miatt mégis idevág, az az egészségpénztár, mert abból egy csomó babaholmit el lehet számolni ha jól tudom.
Tehát ha van valakinek tapasztalata, priviben megoszthatná, igen hálás lennék.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek:)

most számoltam össze: 20-an vagyunk eddig a holnapi találkozóra:))) jó nagy buli lesz, remélem vki hoz fényképezőgépet:)) vétek lenne nem megörökíteni!

A névsor:

Pöttöm, Columbine, Lanyané, Panna, Niki, Yuyu, Rita (rituspoc), Szuszu, Beleki, Mazska, Veronika, Rizsimami, Binyek, Mecsi, Rita (hrk), Zsófi, Félhold, Marcsi, Lei, Csenge :)))

remélem nem hagytam ki senkit!!!

sniky
 
 


Dorka,
viszek neked is cd-t, semmi gond. A torna nagyon tetszett, vettem is bérletet és keddenként fogok is járni. Azt hittem, hogy könnyű lesz, de egyáltalán nem volt az. Pont olyan volt, amilyet én szeretek, hogy éreztem, hogy mozgok. És még Beussal (félhold) is találkoztam :D
Zsófi,
nekem is eléggé normális összegű a cafeteriám és én idén már úgy kértem, hogy a maximális adómentes összeget az egészségpénztárba utalják, amit hálistennek megemeltek idén, mert tavaly csak 13.100 Ft volt, most meg 20.700 Ft, a maradékért meg ajándékutalványt kértem, mert azt a tescóban le lehet vásárolni kajára is akár.

szuszu
 
 


Niki, én lemaradtam a listáról, de azért ott leszek.. :lol: és viszek fényképezőgépet is. :lol:


Kép

Dorka
dorkak
 
 


Szuszu, nagyon köszönöm a cd-t előre is, és köszönöm a tájékoztatást a tornáról. Lehet, hogy én is ki fogom próbálni. Végül is hazafelé éppen útba esik. Talán a jövő keddet én is megcélzom. :lol: Pláne, ha úgy is érezted, hogy mozogtál valamennyit és nem nyugdíjas klubban töltötted az időt.. :lol: A kicsit aktívabb mozgás hiányzik...


Kép

Dorka
dorkak
 
 


Dorka, elnézést :oops:

akkor Dorkával együtt 21-en vagyunk:)

egyelőre úgy néz ki fél 5-ig én is odaérek!

sniky
 
 


Nálunk már pár éve van cafeteria és nagyon hasznos tud, lenni, és a Dimenzió (volt Erste) Ep-ben avgyok és mindent ami a csecsemővel és ápolásával kapcolatos elszámolható, a kórháztól, őssejtik, babaúszásig, légzésfigyelőig, mindent)

Mi is sok mindent ebből veszünk, kivétel a ruházata... :(

Apróka!

Nem tudom, hogy mitől függ, de én a 3 évre, amit otthon leszek, kapom a felét, ami így sem kis összeg, a havi pelenka és egyéb simán megvan belőle. Mondjuk lehet, hogy nálunk egyéni, mert a KT mindig a"add" pénz a szülésre (100-150 ezret) meg jár a jutalom is (gondolom nem úgy, mintha dolgoznék, de mindegy az is jól jön majd. Meg itt kaptunk minden "ünnepre" extra ajándék utalványt is, az is jár a 3 évre.

Más Nektek megígérték, hogy vissza vesznek? Az utódomat 2 éves szerződéssel veszik föl, de ha úgy döntök, hogy még egy év, akkor meghosszabbítják vele. :D Csak hálás lehetek!
Vendég
 


Szerencsések vagytok a munkahelyekkel, nálunk sajnos semmi ilyen nagyobb juttatás nincs, sőt még a kajajegyet és a bérletet is megvonják tőlem májustól. Nem tudok, ezt megtehetik???

sniky
 
 


Sziasztok!

Talival kapcsolatban, én lehet hogy nem érek 5-nél előbb oda, az asztalok az én nevemre vannak foglalva, a kanapés részt kértem.
Tehát Porpáczi Ágnes néven követeljétek :lol: :lol: :lol:

KépKép
columbine
 
 


Beleki, akkor neked is nagy szerencséd van!!!! :lol:
Úgy néz ki, hogy engem is visszavesznek. Az én utódom is csak arra a két évre lesz szerződtettve.

Kép

Dorka
dorkak
 
 


hát, nálam kissé bonylultabb a helyzet sajna.
eddig senki sem bírt ebben a pozicióban 7-8 hónapnál többet. Úgyhogy lassan elérem a bűvös határt. :lol: Sőt.
Viszont sajna már erre a posztra van szerződtetve egy határozatlan státuszú lány, aki 2006 óta világjáró lett, fizu nélküli szabin. Azóta váltja egymást a nép. Engem 2009 végéig szerződtettek, így ha az lejár, akkor vagy meghosszabbítanak, vagy nem. És mivel ez azért kisváros, és politika, itt függ minden attól is. :?

De azért erre rákérdezek itt. Mármint nekem azt mondták, hogy a cafateria rendszer tv. szerint szünetel a táppénz 60. napjától, tgyás és gyes, gyed alatt. Ezért most nagyon nem értem mi van.
Én is mindenképp egészségpénztárba akarom tenni a nagyját, de nem tudom, hogy az maximalizált-e vagy sem.
Ajándékutalvánnyal meg a gondom, hogy júl, okt, dec-ben adják és nekem azt mondták, ezt azért nem választhatom, mert akkor már nem adják oda. :?: :?: :?:
Beleki, akkor szted nézzek körül a Kt rendeletek között nálunk is? Hátha van ilyen plusz cucc itt is, csak "elfelejtettek" szólni?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


ja és a legjobb, nekem még utódom sincs.........

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka, szerintem mindennek nézz utána alaposan! Sok mindent nem mondanak szerintem...

Kép

Dorka
dorkak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?