Új privát üzeneted érkezett!

Szofi, gratulálok Csanádhoz! A jó AFP-hez sem gratuláltam még, örülök, hogy minden oké!

Tegnap elkészült a fa, Gyöngy odatotyogott, visított kettőt, majd lecibált egy díszt és ott is hagyta a fát! :-) Az alá betett ajándékok sem hozták lázba, még nem tudja, hogy a csomagolópapír alatt sok sok kincs rejlik! :-) Viszont ez a 2 perc is megérte a csillogó szemért - ahogy Fabri írta.

Hean, hogy sikerült a szombati amnió? Hogy vagy? Tudsz pihenni?

Panndi, kitartás, már csak 5 hónap! :-) Viccet félretéve, nem irigyellek, ötletem sincs!

Dóri, nagyon nevettem a történeteden, hogy a nagyszülők a kórházban szembesültek Samu nevével és rákérdeztek, hogy Székely?
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy ti milyen sokat tudtok már a másikról! Elkezdtem visszaolvasni, hát egy darabig jutottam, de aztán elveszítettem a szálat.... :( , de remélem egyszer nekem is kapásból menni fog kivel mit történt/történik!

Magamról pár szó.....

Székesfehérváron élek, életem párjával (12 évvel ezelőtt ismerkedtünk meg, és 9 éve vagyunk házasok), és a 8,5 éves hihetetlen kisfickónkkal - Balázzsal. :lol:
Jelenleg táppénzen vagyok, és május 22-re várjuk a kistesót, akinek még nem tudjuk a nemét! Apa természetesen kisfiút szeretne megint, a bátyónak mindegy, én kislány után vágyom! De teljesen mindegy, egészséges legyen! Most várjuk az AFP eredményt, mert az első az 0,71 lett, és a megnyugtatásomra a doki azt mondta, hogy akkor kérjünk egy ismétlést! De a kombinált tesztem az negatív lett!
Lehet már érzem hogy mozog néha, de már nem vagyok benne biztos!
Tegnap reggel a párom arra ébred, hogy sírok mert nem éreztem már 1-1,5 napja a mozgását a kisbukfencnek....., és már tiszta ideg voltam, hogy valami gond van! De aztán nyugtatgatott.... és délután már ha minden igaz néha éreztem, hogy ott van és jelez nekem!
Holnap megyek UH-ra mert nem bírom ki hogy csak jövőév január 08-án lássam újra! Megkell nyugodnom itt az ünnepekre, úgy is volt már sok idegeskedni való......!

Nevekkel kapcsolatban látom ti is "hadilábon" álltok! :) Nálunk a kisfiú név talán - Krisztián-, hááááát kislány még nincs! :) De majd azt is keresünk!
Az a baj, hogy minden névhez valakit kötök..., de nem szeretnék ez alapján dönteni....!

Húúú valaki kérdezte, hogy kinél szülök, (ne haragudjatok de a nevekkel én még nagyon nem vagyok tisztába!) Dr. Csetényi Zsolt a fogadott orvosom!
A nővédelmi központba Dr. Shwarczinger Zsolthoz járok.

Nagy fiamat: Dr. Fein Ferencnél szültem Móron.

Talán rólam ennyi! Igyekszem felvenni veletek az ütemet!

Köszönöm hogy befogadtatok!

Sziasztok! Mindenkinek minden jót kívánok!

Andi
emelandrea
 
 


Megérkeztem!Hát jól elfáradtam,de sikerült mindent elintézni!!
Panndi nagyon sajnálom,hogy még mindig hánysz.Gondolj a végeredményre,talán úgy könnyebb.Meg gondolom nehéz is mivel Zsófi most van örökmozgó korszakába.Kitartás!!!
Böbi,Gyöngy nagyon ari lehetett.Már én is alig várom,hogy mit szól Grétike mindenhez!Mit kap Gyöngyvirág??
Mi kedd éjel díszítünk apával,míg a kis Hercegnőnk alszik.Így reggelre jön a Jézuska!
Most míg anyuék van,addig szaloncukrot kötözök.Már olyan jó karácsonyi hangulatom van!!!!!!!!!!!!!
Andi majd tegyél képet a nagyfiadról!Biztos ari.
Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

 
 

Na,megjöttem,apát visszavittem a munkahelyre.
Afp:0.82, MOM és az előtte lévő eredmény(terhességi AFP?)27,24.
Így az AFP MOM:0.83 Sztem ezzel mindn okés!

Magzatvíz átlagos,Picikénk fejfekvésű,és minden más is rendben van vele. :D :D De apukájára hasonlítva,igen konok a Drágám,és nem mutatta meg magát.Azt mondta a dokinéni,hogy mivel nem igazán lát fiúra utaló jelet,így lánykának tekinti,de ez még változhat.Ez sztem magyarra fordítva,még bármije lehet,Hanna/Máté. :lol: A lényeg,hogy minden rendben van vele,és jól van.Ez a legfontosabb!!!!!!!!!!!! Nagyon édesen pörgött-forgott,olyat rugott,azt hittem szétmegy a monitor. :lol: Nagyon jó volt látni Őt!!

Annus!Csatlakozom a titokzatos Babyk táborához! :wink: :lol:

Amikor kijöttünk,pont ott volt a dokink,és megnézte a papíromat.
A lepény a hátsó falon tapad,mélyen(ez kiemelve).
Azt mondta,hogy ne aggódjak miatta,mert nem jelent semmit(a mélyen).Hallottatok erről vmit?

Andi üdv közöttünk! :D Nem kell köszönnöd,hogy befogadtunk,mert ide mindenki jöhet,és mindig örömmel vesszük az újabb májusi babázó mamikat! :lol:

Panndi!Kitartást Neked,nem lehet könnyű ez az állapot,elmúlhatna már.Dokid nem ajánlott vmi gyógyszert,amitől kicsit enyhül a dolog?

Kellemes készülődést!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Helló. Mi nagyot szenvedünk éppen a naptárazással... :)

De még az is lehet, hogy másképp fogjuk megoldani... Na, majd beszámolok... :)
Vendég
 


Na legalább az elmúlt két napot vissza tudtam olvasni.A többivel egyelőre nem is kísérletezem,mert eleve kudarcra van ítélve a dolog.
Végeztem a vizsgákkal.Az utolsó szerdán volt, sikerült az is,4-es lett. Már csak két dolgozat aláírását várom,és tényleg teljesítettem minden tanulmányi követelményt.És hivatalosan is megkezdhetem utána az UTOLSÓ félévemet.
A melóban is sikerült utólérnem magam.Igaz, szerdától szombatig estig bent ültem,de megérte,mert ma már nincs semmi elmaradásom, sőt vissza tudlak Titeket is olvasni.
A házimunkával vagyok elmaradva kicsit. Ma le kell szednem délután a függönyöket, kimosni és kivasallni őket. Jó kis esti program. Meg megnézni, hogy van e elég csomagolóanyag az ajándékoknak,becsomagolni őket,mert holnap,ha hazaérek melóból,akkor nekiugrok a sütiknek, hogy azzal haladjak,és ne maradjon annyi minden szerdára.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jajj,Andi,üdv itt közöttünk!!Még nem is "találkoztunk".Bizony ám,kérünk szépen képet a nagyfiúról!! :lol:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Íme a nagyfiam:

Kép

Itt egy kicsit komoly :D De tényleg!
Jégkorongozik, (nem tudom írtam e már :? )

Hol tudok vonalzót készíteni? Mert még nem jöttem rá.... :(

Minden jót!

Andi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emelandrea 2008.12.22 15:30-kor.

Kép
emelandrea
 
 


Andi

Én kérdeztem az orvost, köszönöm!

Vonalzót különböző oldalakon tudsz készíteni és a profilban kell beilleszteni az aláírásnál a kódját.
pl. www.noivonal.hu
www.picibaba.hu
www.nagyonbaba.hu
www.lilypie.com
stb.

Hát igen Fehérváron is népszerű a jégkorong, akárcsak Dunaújvárosban. :)

Készíts vonalzót a nagyfiadról is. Őt hogy hívják?

Névválasztás:

Megvan az első nevünk. Ha lesz kislány akkor Emese Bíborka lesz.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Andi! Nagyon szép kis szöszi fiad van,gratulálok hozzá!
Hencsó én bizony elbőgtem magam,mikor olvastam a történetedet.Ilyen fiatal vagy és ennyi megrázkódtatás és szenvedés van már mögötted!!!!De fantasztikus anyukád van!!!!És Te is csodálatos anya leszel,ez már most látszik.
Nehéz nem a szívedre hallgatni,de majd Te érzed,hogy hol jobb Neked.Anyukádéknál vagy a pároddal. Kitartást kívánok,és sok-sok erőt!!!Vigyázz nagyon magadra!!!!És a picúrra odabent meg még jobban. Ha valaki,akkor ő biztosan már most imád Téged.És ez mindennél többet ér!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Jaaa.Székrekedés.Nekem az aszalt szilvát ajánlották,ami tualjdonképpen be is vált. Bár nem tartott csak néhány hétig ez az állapot.
Vonalzó.Kattints bármelyik vonalzó alatti linkre,és bejön az oldal,ahol a vonalzót el tudod készíteni.Ott le is van írva hogyan. Aztán itt a profilodnál az aláíráshoz bemásolod az elkészült vonalzó linkjét. Remélem jól írtam le a folyamatot. :oops:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


A Karácsonyi menü:

Az ételeket az anyósom készíti, a borlevest a férjem, a süteményeket Apor dédije.

Szent este
Borleves karácsonyi kaláccsal- Ez általában Tokaji borból készül, de finom mással is. :)
Lazacos tormás tojás remoulade mártással, wasabi habbal
Endívia- körte- narancs saláta
Sárgarépa- spárga kecskesajtos terrine zöld diózselé kísérettel
Borsos kacsapástétom hagymakarikákkal
Libamájterrine borban főtt mazsolával
Karácsonyi sütemények (zserbó, mézeskalács, kókuszgolyó, karamell pite, nem tudom még mi lesz.)

Borsor:
Dúzsi Tamás szekszárdi Fürtike 2007
Bujdosó Sauvignon Blanc 2008
Jekl Béla villányi Primo rosé 2007
Vincze Béla Egri Bikavér 2005
Disznókő Tokaji aszú nem tudom az évjáratát :)- meg kell nézni a palackot

Karácsony napja

Hideg fogasfilé Martini mentahabbal zöldség chutneyval- Hungária Grande cuvée Brut
Gyöngytyúkleves- Dula Bence egri No3 cuvée 2007
Húsos Waldorf saláta- Tóth Sándor Áldozói kereklevelű 2003
Cseresznyés diós szarvasérmék almakocsonyával- Pfneiszl Pincészet soproni Shiraz barrique 2004
Kéksajtos körteterrine
Karácsonyi jégkuglóf- Karádi- Berger Tokaji Selectio 2007.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat! Szombaton túlestünk az amnión. Maga a beavatkozás nem volt vészes, de a körülmények és az orvos, illetve nővérke hozzáállása, közönye engem eléggé felháborított. Bár lehet, hogy csak túlzottan érzékenyítve vagyok mostanában az egészségügyre. Hétvégére a szüleim elvitték magukhoz vidére Alízt, így tudtam pihenni, most már kicsit nehezebb, de a férjem sokat segít. Egyébként jól érzem magam, de még egy hétig legalább kímélő üzemód kell. Sajnos az eredmény 5 hét!!! Én amúgy is paramami vagyok, hát még most!

Sajnos az első karácsonyunk az új lakásban így nagyom nem olyan lesz, ahogy elterveztem, de a fő a kisfiam egészsége! Takarítás semmi, sütés semmi. A vacsit majd anyukám küldi.

Andi! Üdvözöllek közöttünk!

Szofi! Gratula a kissráchoz!

Heni! Neked külön köszönöm, hogy leírtad amniós tapasztalataidat, sajnos én nem a te dokidnál voltam. Nem semmi amin keresztülmentél eddig fiatal korod ellenére. A jövő biztos, hogy csupa jót hoz neked!

Panddi! Neked jobbulást!

Nem tudom, mikor tudok legközelebb jönni, ezér már már most mindenkinek NAGYON BOLDOG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK! :D

Kép

Kép
hean
 
 


Hean

Örülök, hogy túl vagy rajta. Próbálj sokat pihenni.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Nekem is mellső falon tapad. A 4d-s doki azt mondta, hogy nem látja mennyire lenn. Majd a jan 5-i UH-n rákérdezek a kórházban.

Ez az egyik parám, másik meg, hogy egyelőre keresztbe fekszik, hasam jobb oldalán a popója, bal oldalán a feje. Tudom még korai aggódnom, meg percről percre változtathatja a helyzetét, még sok helye van. 32. hétig kell befordulnia, ha jól emlékszem.
Persze, ha már fejfekvésű lenne, akkor se nyugodhatnék meg, mert akármikor gondolhat egyet és megfordulhat...

Dóri,
én ugyanezt a pogácsa receptet ismerem, nagyon finom tud lenni.
pumuklii
 
 


Fabri, a mélyen tapadó lepény olyan, ami nem éri el a méhszájat, de közelében van, ez szokott a terhesség nővekedésével feljebb kerülni, minden oké, soha nem okoz problémát, van doki aki ezt nem is mondja el, kár idegesíteni a mamát, úgyis a helyére vándorol a lepény. Ne aggódj.

Hean, örülök, hogy jól vagy, nehéz a személyzet hozzáállását elfogadni, nem mentség a számukra, de benned a sima pacienst látják, nem a gyerekéért aggódó anyát.Azt mondták, hogy minél később értesítenek, annál biztibb, hogy negatív az eredmény?Ált. 2 hét utáni értesítéskor már nem rossz hírekez mondanak, reméljük nálad is így lesz.

Boldog Karácsonyt mindenkinek.

Kép
Kép
zili
 
 


Pumukli, most még bárhogyan fekszik, nem jelent semmit. Általában olyan 30. hét körül állnak be, de Gyöngy keresztanyjának a 36. héten fordult fejjel lefelé, amikor már alig volt helye, de mégis. Ellenpéldát is tudok, olyat, aki visszafordult, úgyhogy ráérsz még ezen aggódni! :-) Amúgy nekem is keresztben van a baba, de Gyöngynál is így volt még ilyenkor.

Hean, sajnos igaza van Zilinek, Ők már csak ilyenek, a lényeg, hogy megcsinálták és várjuk a pozitív eredményt!

Anika, Te jó ég! Nálatok ilyen flinc flnac menü lesz? (nem rosszmájjal írom), nálunk halászlé, töltött káposzta, sült hal, bejgli. :lol:

Anita, könyveket kapott, többek között az Anna és Peti - kistestvér érkezik.... könyvet, fa puzzle-t, ami babáknak való, meg egy laptopot, hogy ne az enyémet csápolja. A keresztszülőktől szobamotort fog kapni, anyóstól meg állathangos zongorát kértem, de már felhívott, hogy nagyon szép sapka-sálat vett ... :twisted: Csak vagy 8 db sapkája van.....
Vendég
 


Na, írok egy kicsit hosszabban most!

Szóval, mi a Magzati Diagnosztikai Központban (sejtbank) voltunk UH-n. Kép azért nincs, mert az édi orvos közölte, hogy túl sűrűek a szöveteim (és ez állítása szerint nem a nagy corpussal van összefüggésben - sőt ezért vagyok több kiló, mint aminek kinézek), és még nem látszik igazán jól a 4D-n a baba. ÉS!!! Ingyen és bérmentve visszarendelt jan. 16-ra, amikor újra megnézzük 3D-n és 4D-n és kapok képet, meg még egy DVD-t, (mert most egyet már kaptam a 3D-ről)! Boldog Karácsonyt Zsófi, 2 negyed órás UH egy áráért! :D

Dóri, nagyon szipmi volt nekem, amit Picihencsónak írtál, szívemből szóltál! Én vagyok a 2 lány helyett 3 fiús elmélet! :D

Hean,. na végre jelentkeztél, már halálra aggódtuk magunkat! Mostmár túl vagy rajta, pihenj, az eredmény meg lesz, ami lesz, azon már változtatni nem lehet. A lényeg, hogy vigyázz a kismanóra, akit nagyon vártok. Én őszintén hiszem, hogy minden jóra fordul, ne felejtsd el, hogy babaák 97%-a teljesen egészségesen jön a világra, és a 3% sem ott kezdődik, hogy súlyos rendellenesség. Reméljük, veletek sincs gond!

Annus nevében szeretném írni, hogy ők már most elkezdtek karácsonyozni, és jelezte is, hogy valószínűleg kevesebbet tud majd a géphez jönni, ezt csak azért írom, hogy ne aggódjatok miatta!

Panndi, drágám, annyira sajnálom! Nem tudod felhívni a háziorvost, vagy valakit, aki tudna egy tippet adni. a pofám leszakad, hogy ilyen állapotban vagy az ünnepek előtt. Nagyon szorítok, hogy elmúljon ez a hullámvölgy!

Andi, üdv köztünk! Ne izgulj, hamar be fogsz illeszkedni. Van aki többet jön, van aki kevesebbet, de mi mindenkinek örülünk!

Puszi nektek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Látszik, hogy mindenki Karácsonyi finishben...nem kellett 2-3 oldalt visszaolvasnom most.

Nekem is mellső falon tapad a lepény, de én már nov. 7-én éreztem először a mocorgást. A doki szerint vékony a hasfalam és ezért már viszonylag korán érezhető volt.
Mostanság pedig már komplett előadásokat produkál a kis ficánka, néha már fáj, olyanokat rúg és már látni is lehet kívülről!!!!! Mi lesz később....

Hean!
Megy a drukk! Pihengess és eszedbe ne jusson pörögni az Ünnepek alatt!!!!!

Anika!
A borsor remek! Szerinted fehérbort lehet inni terhesen? Én eddig még egy pohárral sem mertem inni, főleg mert a vöröset javasolta mindenki, én pedig a száraz fehéret szeretem....

Pumukli!
Nekem is keresztbe fekszik, fejjel lefelé...de szerintem ha 10 perccel később nézik az UHn, akkor már máshol bóklászik a Kiscica, szóval majd a 34.hét után izgulj csak emiatt...

Panndi!
Nem fogsz elhízni Ünnepek alatt, az tuti! Szegényke, kitartás! Próbálj azért valami tartalmasabbat is magadhoz venni (tészta-nekem az bevált a hányós-korszakban).

Szofi!
Imádom ezt a nagy corpus dumát...:)
Legalább 2szer babamoziztok. Azért lehetett valamit látni 4d-n?
2 ünnep között dolgozol? Én szerencsére mostantól erre az évre OFF!!! :))))))

Farkas!
Éééés, Anyóspajti téged meglep valami szuper hasznossal? :) Pl. pamutbugyi, vagy szoptatós melltartóbetét, esetleg 'vissza a feladóhoz' típusú tavalyi ajándékotok még ugyanabban csomagolásban? Szegény, pedig tök jó tud lenni egy jó anyós-meny kapcsolat, kár, hogy neked kimarad....:(


Mindenkinek NAGYON BOLDOG ÜNNEPEKET!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mozza 2008.12.22 17:52-kor.

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!!!
Újra itthon!Mindjárt visszaolvasok!

Nagyon elfáradtam a 4 nap alatt....olyan vagyok mint egy mosott rongy,semmire nincs időm....az a baj h be vagyok lassulva,de hát hiába,nem megy már olyan gyorsan semmi se mint anno :lol: :lol:
Remélem h még ebben az évben tudok majd pihenni! :wink:

annus11
 
 


sziasztok!
Gondoltam jelentkezek, még ünnepek előtt!

Megvolt a genetikai végre, de elég nagy csalódás volt, nagyon rövid ideig tartott és a doki csak hadart!
A lényeg, hogy jól van a baba!! BPD: 4.7 cm FL: 3 cm
A lepény mellső falon tapad, átlagos magzatviz, stb., és medencevégü fekvés!

Ez mit takar?

KépKép
ancsika80
 
 



Hean,örülök,hogy jól vagy,pihenj sokat!Az eredményed tuti jó lesz!
Böbi,szupi dolgokat kap Gyööngy.Mi Grétinek pisilős babát vettünk rengeteg kellékkel.
Az idén nem tom kitől mit kap majd,mindenki titkolózik.De majd leírom ünnepek után.
Annus pihenj sokat!Már nekem sem megy minden olyan ütemben,ahogy szeretném.De örülök neki,hiszen a baba miatt van.
Lányok belegondoltatok,hogy azonnal félidősek vagyunk????
Én szenteste leszek 20 hetes.Hihetetlen!
Már szinte minden kész.Holnapra csak a csomagolás,főzés marad.Meg persze majd éjjelre a fa díszítés.Meg még holnap férjemnek nézek valami apró meglepit a fa alá!Magunknak most nem lesz nagy ajándék,a két kis Hercegnőnket kaptuk/Kapjuk.
A Grétié olyan nagy,hogy azt sem tom mibe csomagoljam.De majd megoldjuk.
Szép estét és jó készülődést!!

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára frankoneanita 2008.12.22 18:41-kor.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Na akkor reagálnék 1-2 dologra!

Elöször is köszönöm h ennyien hiányoltatok,el is érzékenyültem :oops:

Szofi!
Gratula a fiúcskához!!!!Örülök h minden oké!

Anita!
Szép pocid van már neked is!

Pandi!
Sajnálom a hányást :(

Andi!
Üdv itt!Örülök h újra bővült a kis csapatunk :wink:

Ancsa!
Gratula a jó eredményhez,nekem is ilye rövid volt a genetikai...már nem idegesítem magamat miatta :lol:

Anika!
Nem semmi menüsor lesz nálatok!Én már megettem a sült kacsát na meg a többit :roll: Holnap rá is állok a mérlegre :lol:

Heni!
Neked csak azt tudom kívánni h úgy alakuljon az életed ahogyan azt elképzelted!!!Szeretetben,boldogságban!!!!Ha lenne időm és energiám írnék egy hosszú elmélkedést,de inkább megkíméllek tőle,ne meg a többieket :lol: :lol:

Na egyenlőre ennyi!Ki kell teregetnem....

Kaptam jó ksi dolgokat,nagyon örültem nekik :lol: De jövőre csökkentett üzemmódban működöm,mert ilyen fáradt már régen nem voltam....nagyon sokat rohangáltam.... :roll:

Ja dobok képet is!Egy perc és jövök! :wink:

annus11
 
 


Ja Hean!!!!

Pihizz sokat!!!!5 hét meg hamar eltelik...lehet h hamarabb is meglesz az eredmény :wink:

Anita!
Én már szembesültem ezzel!Már túl vagyok a félidőn :lol:

Ja most jutott eszembe.Apum barátnője nézi nézi a pocakom,erre megkérdi h hány hetes vagyok.Mondom neki 21.Erre apumra néz és mondja h azt mondta neki h 10 hetes vagyok :lol: :lol: Ő 20ra gondolt,de 10et mondott 8)

annus11
 
 


Andi,nagyon aranyos a kisfiad!!
Anika a nevek is nagyon szépek!!!
Annus igen,már van aki túl is lépte! :oops:
Ma megpróbálom korán ágyba varázsolni kisasszonyt!
Jóéjt

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kép
Kép

Na az egyik kép a karácsonyfa Szolnokon,a másikon meg a férjemmel vagyok. 8)

annus11
 
 


Annus gyönyörű a fa!!Nagyon helyesek vagytok a férjeddel,csinos kismama vagy!!!
Jóéjt!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Fabri, a 27, valamennyi a terhességi AFP-nél nanogramm/ ml mértékegységben van, azt számolják át MoM értékre.

Ancsika 80, a medencevégü fekvés,az, hogy nem fejjel, hanem popóval van lefelé, magyarul csücsül a pociban :D 19. héten ennek még semmi jelentősége, bukfencezik eleget

Szép estét mindenkinek, Annus 11 pihenj egy jót!
zili
 
 


Ancsika,
A medencevégű fekvése azt jelenti, hogy a méhszájban nem a fej, hanem a magzat medencéje vagy a lábak találhatók.
De te se izgulj emiatt, még túl korai lenne.

A leggyakoribb magzati pozíció a hosszfekvés, a szülések 99,5 százalékában ezzel találkozunk. A haránt- és ferde fekvés csupán a várandósságok 0,5 százalék ában fordul elő.

Csak nem leszünk abban a 0,5 %-ban :-)

EZt is találtam:

Azt, hogy a magzat hogyan helyezkedik el méhen belül, milyen a fekvése, az anya gerincéhez való viszonya alapján határozzuk meg.
Ha a baba gerince az anya gerincével párhuzamosan helyezkedik el, az a hosszfekvés, amelynek két formája ismert, a fejvégű és a medencevégű.
A fejvégű hosszfekvés a normál elhelyezkedés, amikor a baba feje a medencében található.
A medencevégű hosszfekvés az ún. "faros". Ekkor a magzat feneke helyezkedik el az anya medencéjében, a feje pedig az anya rekesze alatt van.
A medencevégű fekvéses babák manapság legtöbb esetben császármetszéssel jönnek világra, főleg ha a szülés azzal kezdődik, hogy elfolyt a magzatvíz és nincsenek fájások, esetleg nem túl erősek a fájások.
A medencevégű szülés hüvelyen át való vezetésének az a legfőbb problematikája, hogy a magzat feneke, medencéje keskenyebb, mint a feje (a feje a legnagyobb kerületű része
a babának) és az átfér az anya medencéjén, míg esetleg a baba feje nem. Ezt a szülésznek el kell tudnia dönteni a szülés folyamán, és ez alapján a hüvelyi szülés vagy a császármetszés között választani.
A másik fekvési variáció az ún. harántfekvés, amikor a magzat gerince az anya gerincére merőlegesen helyezkedik el, vagyis a baba "keresztben" van.
Ekkor egyetlen lehetőség a császármetszés, másképpen nem lehet világra segíteni a magzatot, a veszélyek miatt. (pl. méhrepedés)
Természetesen az, hogy a terhesség során bármikor haránt, ill. medencevégű fekvésben helyezkedik el a baba, semmit nem jelent, mert ezek a fekvési rendellenességek, csak a
szülés megindulásának idején érdekesek.
A magzatok többsége, pl. a 32-33
pumuklii
 
 


A magzatok többsége, pl. a 32-33. hét környékéig még "farosan" azaz medencevégű fekvésben helyezkedik el.

ez lemaradt.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Voltunk újra Debrecenben és minden rendben!!!!!!!! A kamrai űr összehúzódott 6 mm-re, ami tökéletes! És most már valószínű így is marad, tehát minden rendben a kislánnyal, szépen fejlődnek, és persze továbbra is fiú-lány a párosítás :lol:
Nekem ez volt a legszebb karácsonyi ajándék!!!

Incike: nálad történt már azóta valami??? Remélem nálad is ez lesz mint nálunk, és megnyugszol Te is nemsokára.

Anita: nekem is megvan az ikres könyv :lol: És én is szoktam írogatni az ikresek.hu-ra. Már ha van időm :oops:

Most is mennem kell, mert Marci itt rángatja a nadrágomat, csak a jó hírt akartam megírni!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Éljen, Nikole!

A többieknek is örülünk, hogy minden rendben!

Annus, pihenés! :)

Szofi! Hát ez tök jó! Ha a 4D összegéért 2x lehetne menni, lehet, mi is megreszkíroznánk... De majd kérünk képet, felvételt ide!!! :)

Anika! Micsoda menü! Te jó ég... Ki a szakács a családban??? Én ilyet még csak előkelő étterem menüjében láttam... :) De rendelni meg csak vmi egyszerűt mertem... Ezek mind nagyon finom dolgok??? El se tudom képzelni... :)

Hean, jó, hogy bejelentkeztél! Drukkolunk a jó eredményért!

Jó ajéndékokat kapnak a kishölgyek! :)

Mozza! A filmek cukik... :) Én is szoktaam ilyeneket nézegetni. Sztem a csúcs a mosdókagylós... Azon, bár itt már mindenki nagyon alszik, nagyokat nevettem... :)

Én nem hiszem, hogy nagy különbség lenne a fehér- és vörösbor fogyasztásának tekintetében terhesség alatt... Gondolom, kisebb mennyiség abból sem árt meg.

Petrával mi van? Tudja vki? És Kitty? Mi van veletek?

Mindenkinek továbbra is jó készülődést, meg mindenféle... :)
Vendég
 


Szofi!
Gratulálok a kukishoz! De jó is lesz a babatalálkozón, amikor mindenkinek a hasán kívül fognak nyüzsögni a szöppségek! nekem tetszik az ivararány:) Tegnap megvettem az örülj, hogy fiú című könyvet a férjemnek... :) majd együtt olvasgatjuk a fa alatt:) Szivet hallgattátok azóta?

Sissy,akkor még te sem érzed a babót? Nekem is mellső falon tapad... és nem érzem... már nagyon várom, hogy megtapasztaljam...

Panndi, kitartás! Szegényke... te aztán nem fogsz elhízni...

Hajna, gratulálok a jó eredményekhez! Hú, a kis bújós... és mikor láthatod meg legközelebb, hogy növesztett -e valamit a lába között?

Anika, elmehetnék egyszer hozzátok vacsorára? Ilyen menüsort én még nem láttam! Fenomenális! és én még azt hittem, hogy ínyencek vagyunk! Azt sem tudom, hogy pl hol kell beszerezni ezekhez a mennyei étkekhez a hozzávalót... Naggyon kifinomult, szeretem az ilyesmit!

Nikole, szívből gratulálok a jó eredményhez!

Annus, de vidám párod van, szépek vagytok együtt! Pihizz, nem nekünk való már a hajtás! Én is tapasztaltam...:)

Mozza, köszönjük a mozikat! Nekem is vékony a hasfalam, de még nem érzem a babát..... Én is behalok a nagy korpus szövegen... :) Na, te is letetted a lantot, szuper! Utána már csak 1 hónap, ugye? Úgy írtad, hogy februárig melózol?

Farfekvés: Lányok, elkezdtem kismama jógára járni, és ott mondta az oktató, hogy meglehet fordítani a babát jógával... na, majd jól kiokosodom, és a vége felé megosztom azokkal, akik meg akarják fordítani... :)

Petrus, tényleg, tessék bejelentkezni! hogy vannak a picurok a pocakodban? :) És nem utolsó sorban te hogy vagy?:)

Én ma sütök még körtetortát... olyan linzer féle isteni dolog, a férjem kedvence... nem túl fantáziadús, de ezt imádja!

Nálunk is kacsa lesz, sikerült beszerezni.. egész kacsa, és pecsenyekacsamell.. 2 különböző nap.. a köretet és salit még nem tudom.... mindjárt utána is nézek, még ma beszerezetem a hozzávalót...

Ja, és nekünk még kell venni egy nagy szalagot, mert a férjem mondta, hogy idén egy masnit teszünk a hasamra, mert nekünk ez a legnagyobb ajándék! :)

Jó készülődést mindenkinek! :)
vanni
 
 


Jó reggelt!

Nem hiszem, hogy jövök még ma, szóval boldog karácsonyt mindenkinek!

Én továbbra is rosszul vagyok, alig egy kilóval vagyok több, mint mikor a doki kórházba akart fektetni :shock:
Vendég
 


Jó reggelt!

Zili! Köszi szépen a lepényes(ez most nem sütés :lol: ) hozzászólásokat!

Andi!Nagyon helyes a nagyfiad,azok a szemek!!! :D :D

Hean!Pihenést és csak pozitív gondolatokat kívánok karácsonyra! :D Minden redben lesz!!!

Annus szép a szolnoki fátok! :lol: Csini vagy,kis mosolygósak vagytok Apával!! Nagyon jó kép!:D

Vanni!Jan.5-én megyünk a dokimhoz,de nem tudom mit fogunk látni.Viszont 4D-re is megyünk az első hónapban. :D Addig is Hannánk van.Vagy nem? :lol: Édes a masnis ajándék!!Tetszik!!!Persze nálunk is Ő a legnagyobb ajándék! :D

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Mindenkinek szeretnék

Babóca rúgásos,finomakat evős,sokat alvós,egész család szeretgetős,sokat mosolygós, szeretetteljes
BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNNI!!!!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Én sem biztos, hogy sűrűn fogok tudni ma jönni, holnap elutazik a férjem egy hónapra Kínába, úgyhogy mi ma karácsonyozunk. :roll:

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Egy pár éve tart nálunk ez a gasztrománia. :) KEzdődött a borokkal, aztán folytatódott a különleges ételekkel. Én rám ez nem volt jellemző egészen addig , míg a férjem családját meg nem ismertem. Velük kezdtem borokat kóstolgatni és vendéglőket tesztelni. Az utóbbi nem volt olcsó mulatság. A férjem édesanyja készíti az ételeket, a borokat a férjem válogatta. Nincs szakács a családban, csak rajtam kívül mindenki profi a konyhában. :)

Mozza
Ihatsz fehér bort is, a lényeg a mérték. Ha szereted, akkor majd kóstolj Tóth Sándor borokat is, isteni.

Nikole
Nagyon örülök!!! Milyen névvel szoktál írni? Én ott is anika vagyok. :)

Annus
Aranyosak vagytok és szép a fa is. Majd én is teszek fel képet. :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Sok ma a teendő, légyszi drukkoljatok, hogy mindn sikerüljön!!!! Kicsit tartok a naptól, de azért nem rettegek, csak nem tudom, hogy végzünk...

Üdv mindenkinek ezen a pompás reggelen! :)
Vendég
 


Vanni

Köszönöm. :) Ne izgulj a baba még megfordulhat.
Minden nagy boltban kapható sok minden, ami meg tényleg nagyon különleges. Budapest Culinaris bolt, vagy a Vásárcsarnok alul ázsiai fűszerbolt. Culinaris már 3 is van Pesten, de különleges a Vom Fass is, az nem tudom hol van Pesten, de van.
www.culinaris.hu

anika

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Köszönjük a bókokat :oops:

A vásárcsarnokban alul télleg jó az a bolt!Mi is szoktunk ott vásárolni.Idén is vettünk ajándékba különleges dolgokat onnan :wink:

Az én reggelem szörny volt....annyira elfáradtam,tiszta hiszti voltam...pedig nem vall rám.Bőgtem egyet aztán jobb lett....totál ki vagyok bukva h pörögnék ezerrel és nem megy...egyszerűen fele dolgot tudom csak megcsinálni mint eddig,és én nem vagyok az az egy helyben ülős típus :roll: Ki kell találni vmit,egy arany középutat különben a terhesség végére begolyózok :lol: De apcim még jól viseli,amíg én bőgtem ő röhögött :lol: :lol: Hogy ilyenen kiakadtam :wink:

Na ma veszünk végre fát,este meg ajándékozunk!!!Majd még jövök!

annus11
 
 


Annus én is így szoktam,kibukok,aztán jobb egy kicsit.Rajtam olyankor már ketten nevetnek,mert Gréti is kacarászik,mikor hisztizem. :D
Tinu jó karácsonyozást!!Férjednek jó utat!!
Mozza,szerintem sem árt egy kis bor.Én mióta Grétivel terhes lettem,azóta nem iszok semennyi alkoholt sem.Valahogy nem birom még a szagát sem.Nem mintha előtte ittam volna,mert valahogy nem vonz.
Ma nálunk is nagy a nyüzsi,meg holnap már csak délelőtt leszünk itthon,de azért majd megpróbálok jönni.
Jó karácsonyozást mindenkinek!Vigyázzatok magatokra!!
Panndi,neked az azn 1 kg maradjon ott ahol van!!!
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Szofi,
gratula Csanádhoz! A 4 mm az azért már nem semmi :oops:

Anika,
a karácsonyi menütök jól hangzik! Csorgott is a nyálam, miközben olvastam :)

Annus,
nagyon csini mosolygósok vagytok a pároddal :)

Andi,
nagyon szép nagyfiad van! A nőket asszem néhány év múlva az ujja köré fogja majd csavarni elég rendesen 8)

Panndi,
pihenj sokat, már amennyit ilyenkor tudsz. Nekem eleinte a hányós-hányingeres időszakban a mandarin volt az, ami jól esett meg a natúr joghurt, de ez is egyénenként eltér, mi marad meg. Drukkolunk, hogy hamarosan megszünjön!!

Hean,
Neked is jó pihit!!

Na egy csomó mindent szerettem volna még írni, csak a felét elfelejtettem.
A vásárcsarnokot szeretnem én is, ma megyek halat venni, meg remélem kapok friss vargányát, gondoltam egy kis vargányakrémlevest. Az ázsiai bolt is szuper ott lent!

emese1979
 
 


Húúú, sziasztok!

Mi tegnap díszítettünk fát, meg szentestéztünk, ma ajándékcsomagolás, és csak együtt vagyunk, mert holnap még mindenki utoljára a szüleinél karácsonyozik, szóval külön leszünk.
Mozza, szó szerint beletrafáltál: lehetett látni VALAMIT a 4D-n... :D És én sem dolgozom jan. 5-ig, Juhéjjj!!!
Annus, gyönyörű a fa, relax. Itt a sok mászkálás meg tennivaló közepette hajlamos vagyok én is elfelejteni, hogy ez a szeretet ünnepe lenne, és nem az idegösszeroppanásé! Dóri, Te is ebben a szellemben... szorítok, hogy mindent el tudj intézni!
Nikole, gratula, jaj de jó, hogy minden rendben veletek!!
Vanni, a szívhangot én azóta se találom, de a mocorgást tisztán lehet hallani!Milyen kedves a párod ezzel a masnis megnyilvánulással! És ne izgulj, 20. hét után lehet a legtöbb könyv szerint érezni először tisztán a baba mozgását. Még én sem érzek semmi konkrétat, pedig a lepényem hátsó fali! A Ti babátoknak tudjátok már, hogy mi lesz a neve? Bocsi, ha már írtad...
Puszi mindenkinek, és természetesen én is minden szépet és jót kívánok nektek az ünnepekre, ha addig már nem jönnék!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok! :lol:

ezer éve nem voltam :oops: , olvasgatni még csak szoktam, de írni már nincs energiám :oops:

az ünnepek alatt meg még kevésbé lesz időm, szóval
mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok!!!!!!!!! :P

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, én nem is akarok semmivel kapkodni, szóval szép nyugisan csinálok mindent. Tegnap mézeskalácsot, tortát, kedvenc szeletet és túrós pogit sütöttem persze ebből a mézeskalács és a túrós pogi tésztája már előtte való nap be volt keverve és a hűtőben várta sorsát:)

Hű lányok remélem nem szokok rá a seduxenre doki felírta, hogy méhizomlazító, de olyan jól tudok tőle pihenni, hogy ihaly, igaz a napi egy szem helyett csak feleket szedek. :)

Picikém sokat mozgolódik, bár ha a férjem rárakja a kezét a hasamra, egyből abbahagyja, de pl a lányom hangjára beindul :)

Én is mindenkinek szeretetteljes karácsonyt kívánok! :)

Nálunk a menü: rakott sajtos cs.mell lesz krumplipürével és mákos gubával, csak hogy ne kelljen egész nap a konyhában állnom :)

Üdv mindenkinek.

Ildi[/img][/quote]

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól!
Hogy velem mi történt az elsem hiszitek! Én majdnem gutaütést kaptam!
12.08/-án levették az AFP amit 15-én megis kaptam az eredménye 0,71 lett, a doki kért egy ismétlést! Ezt 16-án le is vetettem, a hölggyel megbeszéltük hogy ma (23-án) megyek az eredményért, és szerintetek mi történt? Azt sem tudta a leletet kiadó hölgy, hogy ott jártam egy hete, már majdnem azt mondta, hogy szenilis vagyok! De ekkor előrántottam az elszámoló lapomat, amin fehéren feketnén levolt írva milyen vérvételem volt........! Innentől kezdve hittek nekem! És az osztályvezető doktornő ennek fejében azt mondta, ha gondolom most papír nélkül megcsinálják újra! Hát persze hogy gondolom! teljesen ki voltam akadva! Nem elég hogy a hétvégét tiszta parában töltöttem emiatt a hülye vizsgálat miatt, még megis hazutolnak....! Aztán átmentem az UH-ra! Ott láttam az én kis tüneményemet! Minden rendben van! És megkérdeztem a doktorbácsit, hogy mit lát a pocimba.... azt mondta, hogy első ránézésre kislány! :) annyira örültem mert én azt szeretnék, apa meg kisfiút :?
De mondta még nem biztos, kérdezzek rá egy hét múlva is! Akkor kell kontrollra mennem! De most megnyugodtam, mert Ő rendben talált mindent! Sokkal felszabadultabb vagyok, és szegény nagy fiammal sem zsörtölödöm már mindenen!!! Szegénykémet már kezdtem sajnálni....! :roll:


Lányok köszönöm az üdvözléseket! Aranyosak vagytok!
Köszönöm a dicséreteket a nagyfiamra is! :) Tényleg egy kópé...!!!! Már most félek... megmondta, anya nekem szőke hajam van és szép kék szemem... és még rádobott egy kaján vigyort... na ez mindent elárult (számomra) azt hiszem na lókötő lesz belőle! :D De az apaj már mondta neki, csak olyan csajokat hozhatsz haza akinek szép fiatal anyukája van! Na majd adok én nekik! :D :D :D

edua mi is így vagyunk az apa kezére még inkább nem reagál.... :?
Szerinted miért? Megijednek, vagy inkább megnyugszanak???

vicuska nem vagy egyedül! Én is ilyen kis világ lustája vagyok! :) :) :)

madame szofi mit dolgozol? És mit lehetet látni az UH-on? Kislányt- vagy kisfiút???

emese, Neked milyen nemű lesz a gyermeked?
egynap van a kiírásaink között! :)

annus, néha olyan jó sírni, legalább is szerintem, na jó a párom engem is inkább kinevet, mint hogy velem sírjon! Ő nem az a típus!

NE haragudjatok...... de egyszerűen nincs most több időm írni! Így is túl írtam már lassan a megengedett betűszámot!
Akkikhez külön nem szóltam neeeeeeee haragudjon!!!! De tényleg,

Mindenkinek
ÁLDOTT SZÉP KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!!

Vigyázzatok magatokra, és a babókákra is!!!!!!!

Andi

Kép
emelandrea
 
 


Sziasztok!

Ismét csak gyorsan bekukkantok.

Remélem minden baba és mama jól van! :)

[lor=darkred]Kívánok nektek és családotok valamennyi tagjának nagyon boldog, békés, nyugodt és szeretetteljes karácsonyt!


Kép

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok!

Szofi, köszi a drukkot! Hát, nem éppen úgy sikerült, ahogy szerettem volna, de legalább haladtunk... Még nincs vége a napnak... Folytatjuk, csak bejelentkeztem... :) Üdv!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: