Új privát üzeneted érkezett!

haliho,
Vicuska, mire lennél kiírva? én március 8-t számoltam a babanetes kalkulátorral. Tök poén lenne, ha egy napon lennének, mint Marci és Emma :lol: :lol: :lol:

Tegnap fél 12-re értünk haza, mert 2 órát késett a gép, hulla voltam. Szerencsére Marci tök jól bírta. Nálunk a gyerek iszonyúan apás, már az volt mikor elindultunk Spanyolo-ba, de most még jobban. Hihetetlen :lol: Átkéretőzik az ölemből az őlébe, simizi a nyakát, mint egy kismacska, aki dorombol. :lol: :lol:

Bercel lábsérülései nagyon durvának hangzanak, szegény kis pici :cry: Remélem most már jobban lesz. Etus, téged várunk az új topicba.

Emmát mutattam a férjemnek is, gyönyörű szemei vannak :lol: Jó kis csaj lesz :lol:

Etus, remélem nem cumisüvegből adod :oops: Annak tényleg semmi értelme nincs, legalábbis sztem.

Ági, Te nem menstruálsz? Nekem ez olyan fura, persze nem szoptattam :oops: Sztem gyermek kérdésen nem szabad sokat gondolkodni, ha szeretnétek és anyagi akadálya nincs.

Sajnos, lehet be kell vallanom a családnak, mert jövő kedden kardiológushoz kell mennem, és Marcit lenn szeretném hagyni a Balcsin (pénteken lemegyek) Kardiológus elég laza volt, telefonon meggyóntam, erre ő mikor hagy fel eme rossz szokásával, persze gratulált. Azt a gysz kell használnom, amire allergiás vagyok :oops:
kpetro78
 
 


Én főleg akkor nem tudom elhinni, hogy anya vagyok, mikor nincs velem Zita. Pl tornán (mondjuk máshová nem is sűrűn járok magamban) emlékszem mikor először mentem, olyan furi érzés volt, hogy vajon látni rajtam, hogy én már anyuka vagyok? Meg ilyeneket gondoltam, hogy ha megtudnák rólam, hogy van egy kislányom, biztos minenki jól meglepődne, hogy tényleg, neked? :shock: legalábbis számomra olyan meglepő :lol: És néztem magam a tükörben, és ugyanolyan kiscsajnak láttam magam, mint őelőtte, szóval végül már magam sem hittem el...csak közben meg marhára hiányzott a kis hihetetlenem :lol:

Kép
ági_bp
 
 


persze a hihetetlen történet nem az alakomra értendő :lol: az alapján hihető a dolog.

Etus, de bunkó vagyok. Nem is reagáltam Bercel lábára, pedig úgy sajnálom szegénykémet! És pont úgy esett megint :( :( elhiszem, hogy kiakadtál már. Írj majd milyen lett alvás utánra a lábikó!!!

Kata, szia! Fúú, úgy érdekelt, mi van a gyszereddel, csak nem akartam rákérdezni :roll: azt nem szeded amit nem szabad kismamáknak, az a lényeg. Az allergiád miben is nyilvánul meg? Tudom már írtad, de nem emlékszem!
Második gyermek anyagi akadálya nincs, mert miért érdemes élni, ha nem a gyerekekért. Sose helyezném előtérbe azt, hogy mondjuk mittudoménmit meghessünk majd, lakás, kocsit, és könnyebb lenne 1 gyerek mellett, mint 2 mellett. Szóval ezen sosem filóztam. Anyagi szempontból inkább az jut eszembe, mi lesz, ha mondjuk több, mint 3 év a korkülönbség, s gyes után meg már nem megyek vissza mert már várandós leszek, és akkor táppénz...na akkor milyen pénzt kapok majd gyást, stb....Ezt nem tudom. Inkább ettől az esettől tartok, de ez csak a szokásos A B C ...elméleteim közül az egyik. A többi az gördülékenyebb :lol:

Etus, és senki nem írta milyen sajtot adtok!!!

Kép
ági_bp
 
 

 
 

még egyet had kéredezzek a menzesszel kapcsoltaban
Mielőtt megjött volna volt 2 éjszakám amikor azt hittem meghalok,már a sírás határán voltam annyira fájt a hátam csak úgy volt jó,hogy sétáltam se fekve se ülve...aztán eszembe jutott anyós régen adott sunrider gyógynövényes olajat és azzal bekentük akkor el tudtam aludni,2-szer fordult elő és elmúlt,mindenki azt mondta biztos megfázott a hátam,szerintetek?
mia2007
 
 


Mia, szerintem lehetett a mensi előjele is!

Kép
ági_bp
 
 


Szia Ági, másodszor írom, gyűlölöm ezt a billentyűzetet :twisted:

Szóval, nem szedem gysz-m mától. Holnaptól napi két szúri. Nem ér nevetni,de félek. Mert csíp, mint egy darázs csípés, és begyullad. És meg is kékül. Az allergia bőrreakció, viszket. Az a durva, ha bedurvul, lehet veszéyes is. Szeretem a veszélyt?!?! Utálom az egészet, ezért nem akartam még beavatni a családot. Parázni fognak, nekem meg semmit nem engednek.

Mia, sztem beszélj a nőgyógyászoddal. Sztem vszinűleg semmi, de én el mennék egy vizsgálatra.

Doo, pénteken lenn leszünk, Alsóbélatelep, Fonyód és Fenyves között. Arra gondoltam, hogy arra felé körbe nézek, illetve nézek neked Blellén. Oké?
kpetro78
 
 


Képzeljétrek, ma fasírtot készítettem sütőben. Nem tudom írtam-e, de a M nem eszik babakaját (turmixoltat), így a miénkből étkezik. Szóval a fasírtot két kézzel tolta a tányérjából. Nem engedet sem párolt krumplit, sem kenyeret. Néhány kanál töki fözi azzé lecsúszott. Viszont annyi fasírtot evett kb,mint én. Azt aludt 3 órát du. Reméltem nem lesz gymor rontása, és nem lett :lol: :lol: Este megettem a krumplival. Ja, és evett dinnyét, persze szopogatta a levét, majd kiszívta. A kis cumi bajnok.
kpetro78
 
 


"Este megettem a krumplival." Szegény Marci elfogyott, és ízlett is :lol: :lol: (jól elröhögök itt)
kpetro78
 
 


Kata egészségedre a Marcit! :lol: :lol:
Én meg ittam egy kis vörösbort 8) 8) rendesen megütött pedig tényleg kicsi volt. Hiába no...

Zitának meg hőemelkedése volt este :( szerintem a fogai miatt! Tényleg Kata, Marci hőemelkedése elmúlt már????

Játszin olyan vagány Zita. Elvettek tőle egy játékot, s rendesen ordibált a kislány után, hogy baba! baba! de olyan mérges hangsúllyal, hogy egy apuka ott nevetett rajta! :lol: :lol: Persze utána nem ment, igen levágta magát ülésbe dacosan.
Már mászókázni akart, fel kellett tennem egy kisházba, nagyon élvezte, csak én paráztam, mert egyedül nehéz volt 4 oldalról védenem le ne essen :? aztán hiszti volt, mikor levettem. :shock: Viszont a babakocsiban nagyon jól elvan amíg odaérünk és haza. 10-10 perc kb.

Kép
ági_bp
 
 


Kata, és mit szólt a család? Engem miért nem hívtál az új topicba :( ? Azért mert meggyóntam, hogy picit irigykedem? :wink: De őszinte örömmel vagyok irigyke. :lol:

Jaaaaj Bercel, kislegény! Mostmár vigyázz magadra, nem ijesztgesd folyton Anyukádat! Bedagadt? Hú,akkor én többet nem adok tanácsot mert nálunk dagadás nem volt.
Igen írtad már a bicikliülést, a mensire viszont én sem emlékszem, de mint diktatórikusan kinevezett oszifő, utánanézek. :wink:
Tápszere nem nagyon tudok mit mondani. Én adom még. Egyik reggel próbáltem leültetni, hogy egyen rendes reggelit, de nem evett, még igényelte a megszokott reggeli ivást.

Képzeljétek ma ült az ölemben és azt mondta "cipő, mennye, haza"
lefordítva: vegyük fel a cipőt és menjünk haza. Majd megszakadt a szívem. Jaaaj, már úgy várom hogy újra magunk legyünk. Öreg és házsártos vagyok én már ehhez a nyüzsgéshez.


Zita a kis amazon, szinte látom magam előt ahogy duzzog. :lol: Enyém már nem csendbe duzzog. De természetesen a hisztiket csak nekem tartogatja. Még máshol elég visszafogott.
Vendég
 


Doo, köszi a kérdést, Hanga ma már egész jól volt. láztalan, nincs hasmenés, de étvágya se. Ma az ebédjét kapta délben uzsira és vacsorára is, olyan keveset evett egyszerre. Így is nagy nehezen fogyott el. Amúgy is elég macerás mostanában az evés mióta egyedül kanalaz. :roll: .
Vendég
 


Visszalapoztam mert tudtam hogy valamit még akartam.

Ez az Ema lány valami meseszép. Különleges szemei vannak.

Doo, Te egyébként szoktál még ilyenkor éjszaka főzni? Már amikor nem ragadsz itt le. :wink:

Ez a dolog engem is sokat foglakoztatott hogy lehet -e még egy gyereket ennyire szeretni, de én is a kisebb gyerek vagyok a családba és nem éreztem hátrányát. Na jó néha, mikor tesóm megvert. :twisted: Szóval biztos másodjára is kialakul ugyanez a mélységes szeretet.
Vendég
 


Sziasztok!

Agi: en sima trappista sajtot adok Bercelnek. Amikor elkezdtem adni, akkor nagyon imadta, most mar annyira nincs erte megorulve, de azert eszi. Van, hogy csak ugy, hogy megkenem vmivel mint a kis kenyer-katonait. Kulonben nem eszi meg... :shock:

Hajni: Jaj edes Hanga menne haza... :( Mondd meg neki hogy kitartas, nemsokara mehet az uj "haza"-ba! :) Lehet hogy a nagy meleg miatt nem evett annyit... vagy meg mert dietazik... betegseg utan az jo, nem? Persze csak egy kis ideig, de jot tesz a szervezetnek. ma Bercelnek is kisebb volt az etvagya, persze magahoz kepest... :wink:

Kata: van hogy csoros poharbol issza, de van hogy cumisuvegbol... :oops: :oops: Az baj??? :oops: :oops: Igazabol ugy issza mint a vizet, siman megeszi a normal adag reggelijet utana...
De jo hogy Marci mar ilyen kis ugyes, akkor nem kell mar bajlodnod a kulon fozessel... mi is ilyen iranyba tendalunk, bar nalunk most amiatt kell neha kulon fozni, hogy pl. amikor tofus kaja van, abbol neki nem merek adni, a szojas dolgokat egyenlore probalom elkerulni... (mondjuk nagyon keveset mar kapott, mert van egy pastetom, amit IMAD, azt szokott reggelire kapni a kenyerere sokszor)
Ennyi szurit kell kapnod???????? Jaaaaaaaaaaaaj te egy hos vagy... Remelem ertekelni fogjak majd a gyerekeid hogy mit meg nem tettel ertuk... :wink:

Doo, Agi: most hogy igy belegondolok, tenyleg igazatok lehet a mensivel kapcsolatban... akkor viszont lehet hogy probalkoznom kellett volna meg... :roll: Na most mar mindegy...

Beaeknal meg mindig nincs net, de jol vannak, ha minden igaz, akkor penteken "leugrunk" hozzajuk Bercellel, remelem meg tudom csinalni, jo lenne ha tudna mar jonni, hianyzik reggelente a hozzaszolasa... :roll: :lol:

Most nezem: Hajni, mit csinalsz te itt ilyen keson????????? Ha ezt tudom, jovok chatelni... :):):):)

zetus8
 
 


Mia: Nagyon edes Emma kepen!!! :)

Hiaba allitottam at a babanetes oramat, meg mindig egy oraval korabbat ir, fel 2 helyett fel 1-et... ez csak azert zavaro, mert igy nemtom hogy ti mikor vagytok itt tenylegesen hozzam kepest. Nektek mire van allitva?

Kata: jot nevettem az "este megettem krumplival"-on :) Visszaolvastam tobbszor, hogy mivan????? a Marcit etted meg??? Azt hittem hogy talan ez vmi jatek, hogy ugy csinalsz mintha megenned, vagy megcsikized vagy ilyesmi... mi szoktunk ilyet jatszani :):):)Aztan utana lattam a kovetkezo hozzaszolasodat... :) :lol:

zetus8
 
 


Jaj a Bercel labarol meg el is felejtettem irni... jokedvuen kelt fel, 3 orat aludt... a laba meg mindig pici be van dagadva, de ugyanugy "all" rajta mint eddig, azaz bicegve-kapaszkodva megy par lepest. Kis bogaram... valoszinuleg azert esett el mert nagyon almos volt mar, es utana is azert orditott annyira... de en annyira megijedtem... :oops: Olyan jo lenne ha mar nem lenne semmi baj a labaval... es ujra "szaladgalna" fel-le a lakasban... :(

zetus8
 
 


Sziasztok!

Kpetro:a babanetes kiszámolóval március 10.-én lenne a nagy nap!Lottimmal március 7.volt az időpont!Azt meg lehet kérdezni,hogy mire kell ez a szuri?Milyen betegséged van?Biztos már írtad csak nem emlékszem!

Emma gyönyörű!

Bercel lába remélem jobban lesz már!

Én nem tudok aludni,pedig még csak 5:40 van és fél órája fent vagyok!

Hajni:remélem Hanga hamarosan OTTHON lesz!Sürgessétek ezt a burkolót !!!Édes lehetett ahogy monta!Az én lányom mindig hiányolja reggelről az apukáját és kérdezem hol van apa?-ő mondja elmen!-kérdezem hová?--dolgo!mondja,-És mit hoz?-pénz!!!!
És ezt egy reggel saját magától kreálta!olyan jót nevettem rajta!

Na és még egy hír:ezt sem akarom elkiabálni de tegnap voltak lakást nézni nálunk ééééssss szombaton vissza akarnak jönni megbeszélni a részleteket!!!Lehet ebből lesz valami?!Nem bánnám és a második életem már oda születehetne!!!!!

KépKép
vicuska
 
 


Zitus nagyon aranyos lehetett a játszin,ahogy duzzog!
Mi is szeretünk játszizni,nálunk meg az a trend,hogy én akármit viszek ki (babakocsi,bevásárló,labda)felváltva nem egyszerre, mindig az kell ami másnak van!Bár Lotti nem tudja/akarja erőszakosan elvenni belenyugszik,hogy ez most nem jött össze :lol: és odébb áll!

Az Öcsém ma 20éves!Olyan hihetetlen...láttam felnőni és itt van szemeim előtt ahogy hozom haza az oviból és duzzog a lila fehér miki egeres kabátjában.

Kpetro:gondolom te is emelgeted Marcit?Néha eszembe jut nem lesz semmi baj?Hiszen már 11kg körül mozog Lotti :roll:

KépKép
vicuska
 
 


Hol vagytok lányok?

KépKép
vicuska
 
 


Akinek a csemetéje elalszik úgy, hogy leteszi az ágyba, s eltentél egyedül, az remélem naggggyon értékeli a helyzetét!!! :wink: :wink:
nálunk ez nagyon távoli jövőkép :roll:
a múltkori kérdésemre meg senki nem reagált, ezek szerint csak nekem nehéz ez néha, s én vagyok túl türelmetlen ilyenkor. Defektes vagyok e téren :? :?

Vicuska, lotti szépen gyarapodott ezek szerint az elmúlt időszakban! :D Ha jól emlékszem Ő is 9kg alatt volt kicsivel 1 évesen. Szerintem ne aggódj, a természet jól kitalálta ezt, nem hiszem, hogy 11 kg-tól, amihez ráadásul hozzá vagy edződve probléma lehetne. Persze csak óvatosan, de alapjában véve ne izgulj emiatt!! :) :) Öcsédnek boldog szülinapot!! 8)
Ha eladjátok a lakást hová mentek? Egyből egy új lakásba, vagy ti is először szülőkhöz?? Tényleg család tudja már a nagy hírt???


Hangi-haza :D :cry: elhiszem, hogy elszorult a szíved! Nehéz lehet neki, hogy nem érti még hogy most újul az új otthonotok. De utána szuper jó lesz, lesz kert meg minden! 8)

Kép
ági_bp
 
 


Etus, szopi miatt ne rágódj! Így volt jó ahogy volt! Neki így és eddig kellett! Hidd el, ha hiányozna Neki, próbálkozna még és keresné a cicit!! Sokáig és odaadóan szoptattál ez a lényeg. Még ha esetleg Te választottad volna el, valami nyomós ok miatt akkor sem kellene feltétlenül rágódni rajta!! Nem a 4 hós csemete mellett döntöttél úgy, hogy mittudomén a melled alakja fontosabb vagy akármi, vagy a karriered és mész melózni.

mennem kell---

Kép
ági_bp
 
 


Még mindig nem bírtuk elaltatni! Egyszerűen a fejünkre is álllhatunk, ha nem akar elaludni. Kb másfél órát altatgattuk, mindhiába, felváltva, cicizve, ringatva. Most már kint játzsik a nappaliban, majd kidől ha akar, mondtam. Tegnap délelőtt már fél 12kor elaludt és 3 órát aludt majdnem :shock: ehhez képest ma! Ennyit a rendszerről és a kiszámíthatóságról. :? :roll: :( nem tudom mit csinálunk rosszul :?:

Kép
ági_bp
 
 


Ági, sztem semmit - Zita ILYEN!! :roll: Viki mostanában bealszik szopival, de a rendszer hát az... mondjuk úgy h több a kivétel, mint a szabály :roll: ma korán keltünk - a mostanában szokásoshoz - és de. is bealudt, most meg du is. ez se jó ám, mert így tényleg a legdurvábban meleg időben volt virgonc, ki nem vihettem, most meg tentizik - hogy lesz ma séta?! :shock: :roll: különben sztem én reagáltam az altatós dologra. engem is kiakaszt, ha nem alszik el. a leghülyébb helyzet, amikor már baromi fáradt, leteszi a fejét, :shock: :shockde 2 mp múlva már fel is emeli és virgonckodik, megint leteszi és felugrik újra. én se tudom kiküszöbölni ezeket. továbbra is csak azt tudom mondani h sztem ennyire érzékeny az idegrendszerük - nem képesek kiszűrni/kizárni egy csomó mindent, még a fáradtság ellenére sem, ettől többemberesek.

de-i alvásánál álmában tettem tisztába :shock: :roll: :oops: nem volt "tervezett" szundi, szopi után akartam pelust cserélni, ráadásul kibontotta magának a body alatt :shock: :shock: és nem tudtam visszavarázsolni, úgyh ezt a megoldást választottam.

úú, ettől az emelgetéses dolgotól én is paráznék... :roll: :oops: nekem az elején is gáz volt, még állni sem tudtam a 10-14.hétig kb, aztán a végén meg már egy másfél literes palack megemelése is súrolta a teherbíróképességem felső hatátárát... :shock: :roll: :oops:

Kata, dehogy nevetlek ki! ki a fene szereti magát szúrni?! :shock: :roll: sztem is inkább hősies vagy! :)

Hajni, sztem is nagyon édes-okos Hangi. :) főzés éjszaka előfordul, napközben Vikitől nem nagyon lehet, csak vmi nagyon gyors ill sütőbe berakós magától főlő-sülő dolgot, mióta már nem alszik de és az egy alvása is inkább du-ra tolódott, mint délre, meg ha menni akarok vele napközben... szal alkalmazkodom a helyzethez...
Vendég
 


Hajni, azért nem hívtalak, mert Téged nem kellett hívni, hiszen Te már eldöntötted, hogy már most akarsz gyermeket, ezért Te már benn vagy az új topic kapujában :lol: És mert Te vagy a Diktátor :lol: :lol: :lol:
Hanga baba, Te egy kicsi ET vagy :) Megzabállak :)
Vicus, akkor lehet még egy napon :) Szorítok a lakás eladásért Neked, bár sztem nem lesz jó állapotosan költözni, de remélem a család segít. Emelgetésen megpróbálok nem parázni, Marci is majd 11 kg. Én már kezdek szarul lenni, hányinger majd egész nap, hál'isten még nem hányok. És hát már kezd a vérezgetni is, pihenem kellene :oops: Lehet, nem ez lesz még a kistesó :oops: Aortaműbillentyűm van, gysz azért szedek, hogy ne alvadjon be a vérem a billentyűm, és így vérzékeny vagyok. Azért kell lecserélni a gysz-t szurira, mert a gysz ártalmas lehet a babára.
Doo, férjem ma nem értékelte a hősieségem. Keddtől péntekig vagyunk itthon Bp-n, és most focizik. Egyedül fürdettem, stb Marcit. És mostantól szeptemberig egyedül lesz itthon azt tehet amit akar (lenn leszünk Balcsin). Ja, és 3 hétig is azt tette, amíg mi Spanyolo.-ban voltunk, akkor egyszer sem volt focizini. Annyit mondott, ne duzzogjak.
Ági, nagyon sír, ha ki mész? Marci egy ideje addig nem bír lenyugodni míg kimegyek, de utána elalszik. Mondjuk ő már ritkán sír. Kiszámíthatatlan az ő napirendje is, talán egy-két hónap volt mikor stabil napirendünk volt az elmúlt egy évben. Téged miért zavar? Azért kérdem, mert írtam Dávidról, aki velünk nyaralt. Ő eléggé lefárasztotta a szüleit az elmúlt hónapokban. Két napig volt többemberes a nyaraláson, azóta sem. Rendet tett az Anyukája is a fejében, a gyermeknek meg egy csomó mindent megengedtünk (alvás, evés, mivel játszhat, stb téren). Plusz rengeteg figyelmet kapott. Azóta is kellnek éjszaka, de az Anyukája mindent átértékelt, és mikor csak teheti alszik napközben :wink: Próbáld esetleg kicsit másként is megnézni a helyzetet, hátha rájösz valamikre. Remélem érthető voltam.
Bercelnek nagyon sok puszit küldök :oops: :oops: :oops:
Bocsi, de most elmegyek aludni, remélem nagyából mindenre reagáltam, amire akartam.
kpetro78
 
 


fúú Marcika és Emma mingyá (Viki szavajárása... :) asszem, tőlem tanulhatta... ;) :oops: ) 1 évesek!!! :D
Vendég
 


Doo, mingyá' :lol: , ez nálunk kiegészül azzal, hogy vájjá (várjál). Hi-hi, mondani már tudja mostmár csak várnia kéne megtanulni. Na, amíg itt vagyunk az nem fog menni, mert itt egyet nyekken 8-an ugranak rá.

Kata, nekem is eszembe jutott ET. "haza..." szerettem . Ma is mondogatta, hogy "szobám" és forgolódott, pityerget. Ez mondjuk azért volt mert mikor pakolásztunk reggelente az Ő dolgait a kezébe adtam és mondtam hogy ezt vidd a szobádba. Ma reggel meg fogta a törlőkendőjét és kerese a szobáját hogy helyretegye. Annyira zabálnivaló volt.

Ma elvittem magammal a kozmetikushoz. Kerek szemekkel nézte mit csinál, majd amint kicsit elment Ő leutánozta. Elvett egy gyantázós tégelyt és végighúzta a lábamon. Igaz ő végül kidobta a kukába, szedhettem ki. :lol:

Ági, alvásra nem lustaságból nem reagáltam, csak én abba a szerencsés táborba tartozom amit Te emlegettél. De én is rengeteg dolgon szerintem feleslegesen felhúzom magam, úgyhogy türelemből én sem tudok Neked tanácsot adni.

Bercel gyógyulgass tovább, Etus sok sikert a projecthez! Versenyezzünk? :wink:

Te csak úggy leruccansz Beához??? Azért nem a szomszéd utcában lakik. Igaz Te nagyon mobil csajszi vagy. És még rémségesen fiatal is. :wink:
Vendég
 


Ma észrevettem hogy Hangának kinn van két felső rágófoga. :shock: Lehet hogy ettől volt beteg?
Vendég
 


Kata, akkor nyáron nem sokat találkoztok a pároddal. Így nem csoda hogy rögtön tesó lett a találkozásból. :wink:
Én férjem is újra elkezdett focizni. Hát nem örülök. Így heti 4 nap alig látjuk egymást. De nem is miattam, mert mi találkozunk, de edzések után ha hazaér Hangibébi már alszik.
Vendég
 


Doo, főzés nálam is probléma sokszor pedig csak neki csinálom. Sokszor előfordul, hogy inkább több tízórait adok neki és csak alvás után ebédel, hogy legyen időm megcsinálni. Nekem sokszor a maszek gyerekeim vágják ketté nagyon a délelőttöt.
Vendég
 


Stilisztika 1-es. "Sokszor" 3x ilyen rövid szövegben. Inkább alszom, ha már 3 mondatot sem bírok rendesen összerakni.
Vendég
 


helló! olvasok

Kép
ági_bp
 
 


hello Ági!
Vendég
 


nahát Hajni, vannak maszek gyerekeid?
Vendég
 


ezek szerint már múltidő Hanga betegsége?
Vendég
 


Ági, te ilyen lassan olvasol?! :shock: á, biztos írsz is már közben. de én azt nem biztos h ki tudom várni... :roll:
Vendég
 


most látom h el is tűntél :shock: csak így se szó, se beszéd? :( na akkor pápá mindenkinek!
Vendég
 


Köszi a reakciókat! :) Imént aludt el a hercegnő. Amúgy délután negyed 5kor :shock: ez a rekord (nem pozitív) reggel óta nem aludt. Aztán negyed 7kor kelt. Így jól kitolódott az este. persze érthető módon.
Kata, azért az számomra frusztráló, ha ENNYIRE nem lehet kiszámítani a napot! :shock: Tegnap csak néztem, hogy hogy elalszik ilyen korán? Ma meg megint csak néztem, hogy hogy nem alszik el késő délutánig? :shock: :roll: Nálunk nincs szors napirend, de úgy saccperkábé szeretném ha egyforma időkben lenne az alvás. Nagyon nagy vonalakban azért meg is szokott valósulni, szerencsére. De tudod az a rossz, mikor már hót nyűgös és álmos, és mégsem alszik. Mert ha jó kedvű, akkor áldásom rá, majd később alszik, de az zavar mikor csak kínlódik már, én meg erőlködöm az altatással, szal képtelen vagyok órákat a szobában az ágyban bíbelődni :oops:
Nekem is eszembe jutott már, hogy magára hagyom a szobában :oops: de nincs hol, tudod Neki nincs rács a kiságya egyik oldalán, oda van tolva a miénk mellé, így lemászna, s nincs alvás. Amúgy totális bőgés lenne belőle, és úgysem bírnám hagyni zokogni, de valóban végső gondolatként eszembe szokott jutni.
Doo, ezt Zita is csinálja már jó ideje, hogy leteszi a fejét az ágyra, s még mondja is, hogy tee=tente :) aztán pörög tovább. Vagy ha már nagyon fáradt, akkor fekve forgolódik, s közben ide-oda tentél, szóval majd egyszer biztos ebből lesz az önálló elalvás. Győzzük kivárni :wink:

Kata, hogy hogy vérezgetsz?? :? tényleg pihenned kellene, meg nődokival beszélni. Ilyenkor nem szoktak adni valamit gyógyszert, ami segít? :roll: rémlik valami. Egyik ismerősömnek valami hüvelytablit kellett használnia amiben hormon volt. Remélem csak átmeneti, s minden rendben lesz!
Párod :? igazán otthon maradhatott volna. Főleg ha már rosszul is vagy. Meg olyan ritkán láttátok egymást mostanában, nem?? :roll:

Köszi a tanácsokat. Figyelmet azt sokat kap :) szerintem túl szigorú sem vagyok. Viszont így hogy írod, én is nagyon fáradt vagyok mostanában, ma is elaludtam napközben, és 2 nappal ezelőtt is :shock: pedig rám ez nem jellemző. reggel olyan vagyok, mikor kelünk, mint a mosott kakker :roll:

mindgyá, várjjá nagyon jók!! :lol: :lol:

Hajni, én is váltam meg a szőrömtől :oops: bár én itthon epilláltam a csülkeimet. :lol:

Kép
ági_bp
 
 


hogy tűnhettem el, miközben írtam?? :shock: :shock: hülye babanet :twisted:

Hajni, már artad, hogy van maszek gyerkőd, de azt nem, hogy több is! Hogy fér bele Hangi mellett? Viszed magaddal? És tornáztok, vagy gyp??

Kép
ági_bp
 
 


most jól magamra maradtam :cry:

Kép
ági_bp
 
 


akkor elmesélem már, hogy ma tombol az allergiám, egyfeszt az orrom fújom, meg tüsszögök. És emellé jön a "mindjárt megjön" érzés, hasam fáj, meg olyan tudjátok milyen érzés :? :? aztán remélem holnapra elmúlik minden :lol:

szombaton lagzi, a sütiket már alig várom :lol: remélem lesz belőle, hogy mielőtt angolosan távozunk még jól megtömhessem a bendőmet.

Etus, remélem jó hírekkel jössz, hogy javulgat a lábikó!! :) jó éjt. MOST tűnök le. :x

Kép
ági_bp
 
 


visszajöttem :oops: elkezdtem lapozgatni visszafelé, egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire gáz a memóriám már, és gondoltam hátha meglátom Etus írásai között, hogy tényleg írtad, hogy megjött. :oops: Nem láttam meg!! :roll: bár nem voltam túl kitartó. Na, sebaj majd Hajni az oszifő utánanéz!! :lol: :lol:
viszont eszembe jutott pár dolog:
Blanka képei közül a zseblámpás a kedvencem, nagyon jóóó 8) és ezt a múltkor nem írtam.

Rizstej: én dm.ben veszem és azért is nagyon szeretem, mert ez tengeri algából kivont Ca-t tartalmaz :D vagy a többi is? Én ennek nagyon örülök. Elég magas ca tartalma.

Etus, rákérdeztél végül a dokitól, hogy okés-e hogy Bercel ennyit iszik??
na, tényleg megyek. :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Merre vagytok? Mi már vidéki levegőn :D

Érdekességképp: reggel óta 21en olvastátok a topicot :shock: :shock: csak véletlenül néztem rá reggel a látogatottsági számra...aztán most szándékosan. Ennyien olvasnának minket?? :lol: :lol: :roll: írhatnának a kukkolók is :wink: valamiért csak olvasnak minket, nem??

Zita már mamázik. Az út jó volt, szerencsére egy kicsit hűvösebb van. :)

Nem is meséltem :cry: :cry: Zita eddig egyszer sem esett le az ágyról. Most viszont 3 napon belül kétszer is :cry: mindkettő elég extrém volt :? Valamint, miközben izgult a kádnál állva, csináltam a fürdővizet, rágta a kád szélét :? s odavert a száját... másnap láttam csak, hogy letört egy icipici darab az egyik fogából :cry:

Hangi és Bercel hogy vannak??
Szilvi gyere már, miért tűntél el megint?? :shock:
Kata hogy vagy? és Vicuska?

Kép
ági_bp
 
 


Etus, időzónát GMT +2 -re kell állítani. :)

Kép
ági_bp
 
 


Ági, a 21-ből 2 én voltam :wink: . Van hogy csak gyorsan belenézek, de írni nincs időm. Szerintem most is így lesz, mert nyűg van. De tényleg sokan olvasnak minket. Bár szerintem egy receptes topicnál semmi nem unalmasabb, mégis milyen sokan figyelik.

Hangi köszi jól van. Állandóan könyékig van a szájába és éjjel megint mellettem kötött ki az ágyba. Az 5. ébredésnél meguntam a felpattanást és magam mellé vettem így aludt regel 8-ig. Persze nem hosszába, keresztbe. :lol:

Na megyek mert tényleg nem tudja most magát lekötni.
Vendég
 


receptes topic hogy lenne má uncsi?! :shock: :lol:
minket meg azért olvasnak, mert jófejek vagyunk, fiatalo(sa)k :wink: 8), viccesek és a gyermeknevelés, továbbá általában az élet mélyértelmű vonatkozásaival foglalkozunk! 8) :lol: nem is értem Ági h min csodáxol! :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Még mindig nem tudtam visszaolvasni, az alábbiak miatt:
A múltkor nem én sírtam át az éjszakákat és a nappalokat, hanem a Gergő, elnézést az elírásért, ezt a fáradságomra fogom.

A helyzet továbbra is rossz nálunk. :x :cry: :x :cry:
Ma van 8 napja, hogy a Gergő megkapta a 15 hós oltását. Már reggel 5 óta fent voltam vele és lázas volt, meg volt 3* kevés hasmenése + pici apró pöttyök jöttek ki rajta főleg a hasán, mellkasán, gondoltam itt az oltási reakció.
A lázra (38 fok)még délben is adtam neki gyógyszert és elaludt, nem sokkal 4 előtt ébredt és 4-kor volt egy lázgörcse minden előzmény nélkül, a szívem majd kiugrott a helyére annyira megijedtem, pedig „csak” 6-8 másodpercig tarthatott, aztán felvettem, egy kicsit hányt és szerintem elvesztette az eszméletét mert meredten nézett 1 pont felé, elernyedt az egész teste és nem reagált rám.
Gyorsan kitisztítottam a száját és vizes ruhával törölgettem, közben folyamatosan beszéltem hozzá, húúúúúúú ez nagyon szörnyű volt, aztán kis idő múlva magához tért.

Megmértem a lázát 39,5 fok volt levonás után, adtam neki egy kúpot és kocsival vittem Kisbérre az ügyeletre, az Alexandra jött velem és ő figyelte hátul mit csinál útközben és mindig mondta nekem míg vezettem, vizes ruhát is csomagoltam hátha kell útközben de szerencsére nem kellett.

Az ügyeletes orvos megvizsgálta de mindent rendben talált és azt mondta ezt vírus okozta :roll: :roll: és summetrolim antibiotikumot írt fel, meg egy bőrkiütésre való cseppet és a lázra kúpot.
A fentieket elmondva neki, azt mondta azzal nem kell foglalkozni :roll: és ez nem is az oltástól van meg a pöttyök sem, csak a vírust emlegette és hogy a Germicid-C kúp már nem jó mert az 6 hónapos csecsemőknek való és írt másikat. A gyógyszer felírásra kb.6 percet vártunk, mert nem tudta melyiket írja fel és az hol található a gépben, már sík ideg voltam mert a Gergő meg torkaszakadtából üvöltött, mondtam magamban na ettől lesz majd jó torokgyulladása…….

Ezután irány a gyógyszertár, ott közölte velem a patikus, miután még 2 patikussal megbeszélést tartott a receptemről, hogy a kiütésre írt receptet inkább visszaadja és ne váltsam ki mert azt csak 2 éves kórtól írható fel és a hatóanyagai miatt inkább nem tanácsolja.

Úgyhogy ezek után a summetrolimot is megkérdőjelezem, hogy hátha fölöslegesen tömöm szegény gyereket vele, mikor lehet nem is kéne neki.
Használati útmutató szerint, persze evés után kell beadni de enni alig akar, + sok folyadék hozzá mert a vizeletben megköt ……valamit és fényérzékenységet okoz, közvetlen napfény ne érje azt aki szedi a mellékhatásait már nem is írom, mert vagy 6 sor.

Jelenleg 38 fokos a láza, milyen éjszakánk lesz fogalmam sincs, hétfőn reggel a gyerekorvosunknál kezdünk.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de ezt ki kellett írni magamból és még most is reszketek. Amikor haza értünk akkor jött ki rajtam az idegesség és csak bőgtem.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


szegény Szilvi :cry: :cry: :cry: hát nekem is eléggé úgy hangzik, mintha az oltástól lenne - itt a topicban már sztem Lotti és Hanga is elég hasonlón esett át az oltás után. :roll: :cry: :x fúúú, én hallottam már h van olyan h lázgörcs, de h mi is az... jó lenne soha nem megtudni és remélem h Gergőnél is ez volt az első és utolsó alkalom h ilyesmivel rémisztgetett téged! :roll: hát szebb napokat és gyors javulást, nyugalmas éjszakát, pihentető alvást kívánok nektek!
Vendég
 


Etus, köszi a recipét! feltétlenül kipróbizom! :D
Vendég
 


Viki folyton üvölt, ha telefonálok... :shock: :x tieitek nem csinálnak ilyet? ha odateszem a füléhez h "beszéljen" a telefonálóval, akkor egy kis időre megbékül, de h a visszaveszem, akkor megy tovább a műsor...

Kata, én folyton azon gondolkodom h te mire mondod azt h többemberes? arra h nyűgös v szórakoztatni kell v mi? mert sztem a "többemberesség" az nem "múlik el" két nap alatt, az a gyerek egy sajátos jellemzője, mondhatnám h "személyiségvonása", az érthetőség kedvéért, de azért az elég hülyén hangzana ebben az esetben. csak azért mondom, mert sztem attól h az ember lánya lazábban vesz dolgokat, attól a gyerek még nem lesz nem többemberes. ráadásul az alvásuknál tényleg az a gond h NEM TUDNAK EGYEDÜL leállni - ilyen szempontból csak olaj a tűzre, ha egyedül hagyják őket, ezt többektől hallottam, akik gyakorlatban kipróbálták ezt a "stílust" (én sem vetettem be a dolgot - TUDOM h Vikinél csak az ellenkezőjét érném el...)
a júliusi kismamában olvastam különben egy elég jó írást az altatásról. esetleg nézd meg, Ági. persze, nincs benne semmi tuttti recept, csak hátha megerősít egy kicsit :roll: :)
Vendég
 


Etus, voltatok Beáéknál? remélem, egyben meg is javítottad a netjüket! :wink: :lol:
Vendég
 


Szilvi :cry: :cry: :cry: ez borzasztó, jaj megállt a kanál a kezemben ahogy olvastalak (közben ettem). Én már éltem át keresztlányommal lázgörcsöt, és hát borzasztó...nagyon ügyesen viselkedtél, és abszolút megértem, hogy mikor hazaértetek sírtál. Ki kellett jönnie a gőznek. Én is szívből remélem, hogy ez volt az utolsó ilyen.
Mitől lehet? :? ha vírus, akkor meg minek adott antibiotikumot rá? :shock: :shock: jaj, én most már úgy parázok etől az oltástól :? Gondolunk Rád és sok erőt, gondolom hogy mersz majd aludni ezek után :roll:

Doo, megveszem majd pedig nem szoktam a kismamát. köszi :wink:
Na, kinek alszik legkevesebbet a gyermke?? Bingó!!! Ma 40 perc alvás után-az autóban aludt idefelé, még pörög. Bár szerintem most az ittlét miatt. Odáig van, mást sem hallani, csak mama, mama, mammama.
Pedig amúgy anya-anya van egész nap. :)

Etus, én is akartam kérdezni mizujs Beáékkal???

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: